Diskuse

Seat Leon (2017)

1.3.2017

Na úvod mohu říct, že by mě ještě tak před dvěma lety ani ve snu nenapadlo, že si někdy pořídím Seata, natož hned druhého v tak krátké době. Design…

Seat Leon (musli)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Jirra

Jirra 01.03.  19:00

Ochrana laku

Zdravím, gratuluju k novému autu, ta barva vypadá fakt hezky, nicméně mají tyhle ty keramické ochrany laku smysl ? Není jednodušší nechat auto potáhnout do čiré folie ? Folie určitě vydrží déle než keramická ochrana a při několikáté aplikaci keramické ochrany už budou pořizovací náklady +- stejné.

foto Bully-

Bully_ 02.03.  10:40

« Re: Ochrana laku

Hlavne vyjde keramika jako novy celolak. Cira ochranna folie o moc vyssi zivotnost nema, navic riskujes strzeni vrstvy laku, kdyz ji po letech odstranujes. Na druhou stranu prinese na rozdil od vsech povrchovych uprav i skutecnou mechanickou odolnost, treba proti odletavajicimu sterku. Pokud ale zvolis opravdu odolnou variantu, pak se na slozitejsich tvarech neda moc dobre tvarovat a lepi se z nekolika dilu, spoje jdou vzdycky poznat.

musli 02.03.  11:03

« Re: Ochrana laku

Ahoj, cirou folii jsem mel na predchozi CUPRE a zase se mi tak moc neosvedcila, takze jsem chtel zkusit neco jineho. Rozhodne je to zbytna vec a jestli ma keramika opravdu nejaky smysl uvidim az tak za rok/dva. U folie jsem mel problem s tim, ze neochranila kapotu pred odletujicimi kaminky (stejne to slo skrz folii az na lak), trosku zmenila barvu vozu, na nekterych miste se po roce zacala odlupovat a auto celkove nemelo takovou jiskru. Po keramice ma auto nadherny lesk, je dokonale hladke a prislo mi, ze u barvy vynikly nektere tony, ktere jsem predtim nepozoroval. Je to ale hodne subjektivni :-)

foto Covenant

Covenant 02.03.  15:02

« Re: Re: Ochrana laku

Ahoj , ten efekt nádherného lesku je dán hlavně procesem před nanesením keramiky, auto se totiž dokonale vyleští, vyniknout tóny barvy, což automobilka kvůli velkovýrobě nikdy dělat nebude.

Mám na autě taky nanesenou ochranu, né přímo keramiku 4 vrstev a když to dnes vyhodnotí, tak ano auto se lépe umývá a dosažení lesku po umytí je snazší, také hloubka laku je pořád výraznější než u stejného auta bez ošetření, ale co se týká ochrany, tak to moc efekt nemá....je to tedy čistě kosmetická záležitost, která před škrábanci neochrání.

Jsem zvědavý jaké budeš mít zkušenosti ty s keramikou ;-)

foto toulecak

toulecak 01.03.  19:07

vydareny facelift

Cupra je fakt luxusni. Hodne ji facelift prospel i kdyz naprvni pohled se zmeny hledaji hure. At slouzi a dela radost! :-)

foto maca02

maca02 01.03.  19:20

Pár dotazů...

Pár poznámek i dotazů:
    1. gratuluju, skvělý auto se skvělým poměrem výkon/cena, ostatně stejně jako tomu bylo u předchozí verze
    2. fakt je ještě tvrdší? :-(
    3. Pražský Seat je k smíchu, bohužel. Kdysi jsem jim psal o informace, ale byla znát ochota na bodu nula. I já měl kdysi pocit, že v Brně to berou přeci jen docela vážně
    4. Očalounili i kapsy v předních dveřích? Je opěrka čalouněná, nebo je to kus plastu?
    5. mělo by to mít DSG7 jako Golf, prej se toho taky chystá, není to trošku škoda?
    6. skvělý porovnání svítivosti světel, díky za všechny!
    7. Mají standardní sedačky vzadu už kapsy?
    8. na starých Cuprách bývaly hezčí kola, tyhle nejsou úplně můj styl. (no flame)
    9. Neuvažoval jsi o červené? (no flame)
    10. Spotřeba: připravil bych se osobně na to, že dolů už to nepůjde. Pokud popisuješ, že je to řádově 1-1.5 litru nahoru, tak to přesně odpovídá rozdílu, kterej maj koncernový auta 4x4 proti stejným předohrabům.

Celkově mi přijde, že to auto poskočilo o 100% dopředu už jenom z obrázků. Ten interiér konečně vypadá jako u slušnýho sportovního auta, už zdaleka né tak lowcostově. Skvělý!

Díky za nedocenitelný postřehy!
    • 01 Reagovat !

foto orgasmic

orgasmic 01.03.  20:14

« Re: Pár dotazů...

Tohle je pouze trapná reklama na ochranu laku.

foto Joab

Joab 01.03.  21:34

« Re: Pár dotazů...

No a? Co je na tom trapnyho, nic ses nedozvedel, je to blbe napsany, mas z rizeni jiny poznatky? Jestli ne, tak bys ze sebe nemusel delat vola.
        Ze je na konci zminena ochrana laku a na jedny fotce jmeno firmy fakt nedela z prima recenze traparnu.
        Jinak dik, musi to bejt supr svezeni.
        • 03 Reagovat !

foto orgasmic

orgasmic 02.03.  00:10

« Re: Re: Pár dotazů...

Blbce ze se sebe delas sam zidaku ;-)
    • 20 Reagovat !

musli 02.03.  11:56

Ahoj,

diky, pokusim se odpovědět na tvoje otázky :-)

1. Těžko se to popisuje, ale v comfortu mi to přijde podobně tuhé jako předtím u sportu, ale zároveň to však není méně pohodlné. Nic nebouchá, nehlučí, kola neodskakují, auto se jenom tolik nehoupe a jízda je komfortní.
      2. Bohužel, v Praze maj asi svoje jistý a co není jistý, to vyvezou ven, takže je zákazník z ulice tolik nebere. Naopak na náhradních dílech a v servisu jsem vždy narazil na ochotný a milý lidi, abych zase jenom nehanil …
      3. Vnitřek kapes u předních dveří stále není čalouněný.
      4. Slyšel jsem, že by měla CUPRA dostat 7mi stupňovou dvojspojku jakou má Ateca nebo bude mít třeba RS 245 (DQ 381). V Atece prý ale nefunguje zrovna přesvědčivě. Jde o novou skříň a víme jak to u koncernu s novými technologiemi a jejich spolehlivostí dopadá :-) Starší šestistupňová je dnes naopak spolehlivá, takže je otázka, jestli to bude v prvních verzích opravdu posun k lepšímu. Zároveň by se auto ještě víc přiblížilo novému Golfu R, tak těžko říct, jestli ji Seat fakt dostane.
      5. Ano, standardní sedačky mají vzadu kapsy, ale to měly i u staré CUPRY přece?
      6. Kola jsou fakt věc osobního vkusu, každému se líbí něco jiného a to je dobře! Já mam osobně nejradši kola ze starého performance packetu a pak ta nová standardní. Stará standardní a ta z nového perf. Packetu se mi naopak nelíbí :-)
      7. Jojo, o červené jsem chvilku uvažoval, ale jak jsem psal, nechtěl jsem mít stejnou barvu jako manželka … navíc mam radši spis decentnější barvy, v té bílé/šedé dynamické jsem se předtím úplně necítil.
      8. Spotřeba bude určitě vyšší, o kolik uvidíme. Dneska cesta do práce (13km tunelem, par svetel) byla za 8.7l, předtím tak 7.8l

nonbrake 01.03.  22:00

Dodací doba atd.

Tahle modrá je prostě ta pravá, luxus barva, už jsem ji viděl naživo.

Ta krátká dodací doba je daná jen tím, že všichni čekali na nový konfigurátor a neobjednávali. Lidé z Evropy, co objednali po zprovoznění konfigurátoru, tak jim dealeři řekli, že budou čekat nejčastěji 4-5 měsíců a dokonce jednomu i 9 měsíců v případě ST 4x4 (případ jednoho asi němce - objednával někdy v polovině ledna). I když mi jeden český dealer říkal, že by to nemělo tak dlouho trvat, ale uvidí se, jaká bude realita.

Mně se třeba ta nová kola (standardní) líbí, i se mi líbí skořepiny, dobře se mi v nich sedělo o víkendu, i když jen staticky. A vzadu bylo dost místa.

musli 02.03.  12:10

« Re: Dodací doba atd.

Je fakt hezka, zvlast kdyz na ni posviti slunicko, to pak ma az lehce fialovy nadech. V garazi je naopak hodne temna.

S tema cekackama mas asi pravdu, ja auto objednal prakticky ihned jak mel prodejce k dispozici interni cenik. Tedy az v te druhe fazi, meli ho jeste drive, ale pak jim zase asi na 2 tydny zmizel :-) Online konfigurator naskocil az asi 6 tydnu pote.

iudex 02.03.  08:58

Golf R v prevleku

Paráda, veľká gratulácia. Ťažko autu čokoľvek vyčítať, je to absolútny vrchol a kým doteraz bola Cupra také chudobnejšie, ale rýchlejšie GTI, teraz sa dá označiť za lacnejší Golf R a jeho plnohodnotnú alternatívu. Popravde ťažko sa mi hľadajú argumenty, prečo v prípade práve tejto konfigurácie (kombi 4x4 DSG) uprednostniť Golf a zrejme by som tiež šiel do Cupry (kým nepríde faceliftovaný G R určite).
    Farba je parádna, konečne zaujímavá farba na Cupre (nechápem napríklad, prečo tá atraktívna Lima green bola len pre bežné verzie a nie pre Cupru), ale ešte viac sa mi páči tá nová červená Desire. Každopádne v modrej ešte viac evokuje Golf s jeho (iba pre R model určenou) modrou Lapiz.
    Tak nech slúži k spokojnosti.
    :yes:

foto Fabia-RS

Fabia RS 02.03.  14:21

Cena za ojetou CUPRU

Ahoj, gratuluji k nové Cupře. Protože si v hlavě pohrávám s myšlenkou na výměnu staré Cupry ST za novou Cupru ST 4x4, tak mám jeden (asi lehce indiskrétní) dotaz: Za kolik jsi prodal svoji rok starou Cupru? Případně jaké jsi měl nabídky? Kolik Ti případně nabízeli protiúčtem? Z Tvých příspěvků jsem měl dojem, žes ji prodal kamarádovi, a tak ta cena mohla být lehce modifikovaná...

musli 02.03.  16:39

« Re: Cena za ojetou CUPRU

Ahoj, ekonomicky je tato vymena samozrejme nesmysl. Prodavat auto po roce je asi ta nejhorsi mozna varianta, ale nemohl jsem si pomoci :-) prodal jsem ho znamemu za 573k s DPH, protiuctem mi nabizeli 580k a odhaduju, ze na trhu by se tak za 600-620k prodala asi hodne rychle (mel jsem dalsi 2 zajemce, kteri by ji za 600 vzali hned). Mel jsem najeto pouze 23k, 5let zaruku, zadne upravy na motoru, stav fakt perfektni (brzdy/pneu na 90%), k autu jsem se choval opravdu prikladne :-)

foto Fabia-RS

Fabia RS 02.03.  20:50

« Re: Re: Cena za ojetou CUPRU

Ahoj, děkuji za úplnou informaci... Právě z důvodu ekonomického nesmyslu takové výměny do toho asi nepůjdu, ale z hlavy se mně tu úvahu nějak nedaří vytěsnit... :-)

foto krakatit

krakatit 21.03.  15:55

« Re: Re: Cena za ojetou CUPRU

ta tvoje prodejni cena je dost nizko, myslim ze 650000 bez problemu...
        jsi bohaty :-)

musli 22.03.  10:32

« Re: Re: Re: Cena za ojetou CUPRU

Ja vim, prodal jsem ji fakt hodne levne ... odhadoval jsem to na tech 620k jako rychly prodej. Nevedel jsem, ze to auto fakt bude chtit, takze jsem placnul cenu a pak uz svoje slovo nechtel menit, kdyz jsem to jednou rekl a slo o znameho :-)

nonbrake 02.03.  20:07

Foto podvozku

Jinak fotky zespodu tady, nebudou náhodou také tvé?
    [odkaz]

musli 03.03.  10:31

« Re: Foto podvozku

Ahoj, nene, to nejsou fotky meho auta :-)

nonbrake 03.03.  10:31

« Re: Re: Foto podvozku

Ale každopádně pěkný pohled zespodu :-)

iudex 03.03.  13:41

« Re: Re: Re: Foto podvozku

Jj, je to tam husté, keď má výfukové potrubie obchádzať kardanový hriadeľ a ostatné komponenty 4WD.

iudex 03.03.  13:37

« Re: Foto podvozku

No ale ten FB profil je Tvoj, viď fotka z Tvojej galérie: [odkaz] vs. táto z toho FB: [odkaz]

musli 03.03.  15:01

« Re: Re: Foto podvozku

Nene, to bude profil asi nekoho z UK. Daval jsem par tech fotek na to Seati forum v UK a nekdo je pak preklopil na tento FB profil.

edition 19.03.  10:39

Sleva

Ahoj, předem chválím krásnou cupru! Předpokládám, že jsi auto koupil u ing. Vrecnika, s kterým jsem měl testovací jizdu. Kolik mohl jit procent dolu? Respektive kolik jsi dostal?
    Děkuji za info.

musli 22.03.  10:39

« Re: Sleva

Ahoj, diky, presne tak, u p. Vrecnika. Slevy asi dost zalezi na tom, jak to clovek kupuje, ICO, uver, protiucet atd... ale obecne se to pohybuje okolo 10%.

edition 18.04.  15:57

4x4/2x2

Ahoj, ty jediný poradíš a rozlouskneš moje tápání..., vyzkoušels dvojkolku, teď i 4kolku. Rozjezdy to je jasná věc, že 4x4 výtězí na celé čáře ale zajímá mě to pružný zrychlení třeba kolem 70-100 km/h, je tam velký rozdíl? pokud zanedbatelný, beru 4kolku. Ing. v Louda auto mi říkal, že by volil dvojkolku tak nevim. Za 14 dní budu objednávat, a nejsem na 100 pro rozhodnuty. Vyšší spotřeba jasný, váha 100kg taky jasný, trakce superr.

Poraďte chlapci s Cuprama! Děkuji všem, Radim

nonbrake 19.04.  10:55

« Re: 4x4/2x2

Čauky, a kde jsi zkoušel 4x4? V Brně ji sice mají, ale není vedená jako předváděčka nebo jsi zkoušel tu, co má Havex? Předpokládám, že budeš kupovat u Loudy (v Brně?), jakou slevu přislíbil?

musli 19.04.  11:56

Ahoj,

je to fakt tezke rozhodovani, protoze ta auta maji dost odlisny charakter. Osobne mi vadilo protaceni kol pri startu a hlavne to neprijemne bouchani, kdyz na to clovek slapnul (treba i v padesati) na spatne silnici. Neslo ani tak o to, ze by ta predokolka byla pomala, to vubec ne, ale osobne preferuji plynulejsi prenos vykonu a mene nejistoty. Jezdim hodne v nizsich rychlostech a jde mi prave o jistotu, ze kdyz na to slapnu, tak auto proste pojede, za jakychkoliv podminek.
      Rozhodne ale 4x4 verze prisla o cast charakteru! Proste jede rychle, spolehlive, ale clovek tolik tu rychlost nevnima, auto posloucha a dela co chces, bez divadel a komedii. Subjektivne i objektivne bude 4x4 v pruznem zrychleni pomalejsi nez predokolka, tedy za idealnich podminek. Na mokru nebo spatnem povrchu asi ne. U predokolky jsem mel vzdycky pocit, ze je toho vykonu az az, u ctyrkolky mam spis dojem, ze by to chtelo jeste pridat. Coz se da snadno upravit a pak i ta 4x4 poleti, asi pujdu casem do nejake mensi upravy :-)
      Doporucuju vyzkouset predokolku pri poradne jizde a uvidis, jestli ti to sedi nebo ne, kazdymu proste vyhovuje neco jinyho. Mimochodem s 4x4 cuprou jsem dal nedavno na svetlech M3 (E90, tedy ne tu novou), chtel mne predjet z vedlejsiho pruhu pred zuzenim na kratsi vzdalenost a proste to nestihnul ... ta potupa, ze nalozenej kombik predjede namachrovanou M3 byla obrovska. Psychicky to neunesl, takze pak zacal predjizdet jako silenec pres plny cary a ja si jel dal pohodu predpisovou padesatkou, v tomhle je proste Cupra dokonaly sleeper :-)

edition 20.04.  20:19

4x4/2x2

Ahoj,
    Cupru 4x4 maji v Brně, ale pouze jsem se vezl, řídil prodejce. Jinak 10%. Tady na to zrychlení z 0-... je ta 4kolka super, i jak píšeš na ty závodníky v bmw... S předohrabem by šance nebyla ;-\
    Tak ještě budu přemýšlet, cena navíc 50 tis, teď nově dalších 10 tis zdražení :-( :no:

nonbrake 21.04.  01:56

« Re: 4x4/2x2

Tak to není zrovna moc testovací jízda neřídit, ale asi není předváděcím autem. Přesně jak píše musli, ještě více je to poznat na mokru, sněhu a ledu. Se 4x4 za deště po dálnici klidně 140 km/h, s předokolkou tak max. 110 km/h, samozřejmě podle povrchu a intenzity deště. Mám 7 let 4x4 v manuálu a třeba mně naprosto nevyhovuje DSG, tak jsem pořád v patové situaci.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Módní policie z Fashion Weeku: Živá voda nebo jed nevkusu?

Módní policie z Fashion Weeku: Živá voda nebo jed nevkusu?

Milují módu, následují trendy, vyznávají minimalismus, disco cirkus, vintage, punk revoltu. Snaží nesplynout s…

Táňa Vilhelmová přiznala vztah s filmovým Kajínkem?! Před 8 lety ale byla vdaná

Táňa Vilhelmová přiznala vztah s filmovým Kajínkem?!…

Herečka Tatiana Vilhelmová (38) je už víc než čtyři roky šťastná po boku Vojty Dyka (38). Netají se tím, že své…

Šarapovová ve Stuttgartu válí. Po návratu neztratila set a je v semifinále

Šarapovová ve Stuttgartu válí. Po návratu neztratila…

Na prvním turnaji po trestu za doping si bývalá světová jednička Maria Šarapovová zahraje minimálně semifinále.…

Jágrův učeň, střelec Laine i zkušení lídři. Tyhle hvězdy na MS neuvidíte!

Jágrův učeň, střelec Laine i zkušení lídři. Tyhle…

Výběrové zboží. Elita. Ti, co v NHL rozhodují zápasy či dělají rozdíly ve vypjatých duelech. Jenže na hokejovém…

Zázrak! Podvodná „astrální aplikace“ vrací peníze!

Zázrak! Podvodná „astrální aplikace“ vrací peníze!

Když píšu o šmejdech, málokdy se podaří dosáhnout, aby přestali okrádat lidi. A to, že by podfukem získané…

Konec močení ve křoví? Aplikace WCkompas vám ukáže, kde jsou nejbližší veřejné toalety

Konec močení ve křoví? Aplikace WCkompas vám ukáže,…

I když podobné hledání aspoň jednou v životě absolvoval každý z nás, s nápadem na aplikaci přišli pacienti…