Diskuse

Škoda Roomster (2012)

11.1.2014

Roomstřík je mé druhé auto. Koupil jsem ho na konci listopadu 2012. Vyrobený byl v dubnu 2012 a najeto měl asi 7300 km. byl používaný jako referenční…

Škoda Roomster (michalpneu)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto umo

umo 11.01.2014  14:17

rumster

Zdravím a chválim recenziu aj auto. V niektorej diskusii si spomenul, že máš roomster. Chcel som sa ťa vyzvať, aby si pridal
    recenziu. Som rád, že si ma predbehol :-). Pridaj fotky a aktualizuj. Nech slúži bez problémov.

michalpneu 11.01.2014  14:20

« Re: rumster

Děkuju:-)No, já ji tu měl už od loňského ledna...ale bylo to pořád skryté a z redakce nikdo nereagoval v čom je problém. Tak jsem se rozhodl, že ji udělám znova.

určitě budu aktualizovat i foto, atd. já nejsem moc technický typ, takže mi to chvilku trvá, než tam všechno dostanu.

foto Odan

Odan 11.01.2014  15:34

Techno Violet meets Midnight Purple

Nádherná barva, Roomsteru opravdu sedne! :yes:

michalpneu 11.01.2014  15:42

« Re: Techno Violet meets Midnight Purple

Díky. To teda jo. Taky jsem na to koukal. Je taková zvláštní a na každém světle vypadá jinak, což mám moc rád. Prvně jsem chtěl tu oceánovou modrou, ale tahle se mi líbila více a mám rád tmavá auta.

foto dr-biker

dr.biker 11.01.2014  18:47

« Re: Techno Violet meets Midnight Purple

Přesně tak, tato barva je nádherná a Roomsteru opravdu sekne. Sice je tvoje auto vyhlášeno nejošklivějším autem české historie [odkaz] ale tvůj kousek se mi líbí. Ta barva spolu s pěknými koly udělaly svoje.

michalpneu 11.01.2014  19:12

« Re: Re: Techno Violet meets Midnight Purple

tak on před faceliftem se mi taky moc nelíbil, ale ten čumák teda udělal hodně, jak ho zfaceliftovali, hlavně to lízátko se mi líbilo a pak ten nový volant.

Já ten článek četl. Nevím, kdo ho dělal. U roomstera je to věc názoru, ale spousta těch historických aut se mi docela líbila, mě se líbila i ta 105...tak nevím, kdo ten článek vymýšlel.
        Já jsem docela rád. mě se designem ta boční linie líbí. A výhodu to má v tom, že po něm zloději tolik nekoukají, jako po octavii, kterou mi vybrali asi 5x, někdy jsem ani nepřišel na to, co si z ní vzali, auto jelo a ani v servisu neříkali, že by někde něco líbilo
  • 01 Reagovat !

foto poterienko

poterienko 11.01.2014  16:04

Pěkné a malá oprava

Pěkná recenze a i auto vypadá dobře. Jinak mi moc nepřišlo, že by byl praktický, když jsem viděl ten pidi kufr...ale to vem čert.

Jen si oprav na začátku to o Octě - hatchback neexistuje.

michalpneu 11.01.2014  16:16

« Re: Pěkné a malá oprava

No dostanu tam tak 26-28 ks pneumatik. Samotný kufr bez sklopených sedadel je malý, je to přece jen jiná zástavba než octavie, ale v okamžiku kdy je sklopím nebo vyndám, tak se rázem dostáváš do jiné ligy, kdy ten úložný prostor má kolem 1820 l a to je pořádná plocha.

Jinak díky. já mám hatch jako lift:-)

foto praptak

praptak 15.08.2014  17:07

« Re: Re: Pěkné a malá oprava

Roomster je dobré auto, které své kvality šikovně schovává. Myslím, že kufr je velmi slušný na poměry kategorie malých aut, z kterých vychází. ;-)

michalpneu 17.08.2014  11:23

« Re: Re: Re: Pěkné a malá oprava

To je pravda a musím říct, že mě to velmi překvapilo, kolik se tam toho dá narvat.

Co mě ale překvapilo, jak má roomster výborné jízdní vlastnosti, musím říct, že v tomhle se roomster chová daleko lépe, než předchozí moje octavie I. V zatáčkách je doslova neurvatelný.

foto woody-alien

woody-alien 11.01.2014  21:06

Zvláštní

Roomster je takové zvláštní auto, ale já s ním narozdíl od mnoha jiných nemám problém ani po stránce vzhledu. Ne, nejspíš bych si ho nekoupil, ale to je prostě věc názoru. Na tvém kousku musím ocenit opravdu zajímavou barvu a pěkná kola. :yes:

Jinak recenzi jsi zpracoval pěkně a fotky ještě nějaké doplň. Určitě by se kromě nějakých hezkých momentek hodilo vyfotit prostor zadních cestujících a kufr. I tak máš ode mě pochvalu a přeju bezproblémový provoz. ;-)

michalpneu 11.01.2014  22:48

« Re: Zvláštní

Jojo doplním a díky. Na ten prostor už jsem myslel, byl i vyfocený, ale selhala technika...zkrátka se podělala karta...tak to vyfotím znova. :-) Protože ty sedadla vyndavám často, tak to vyblejsknu všechno.

foto bajos

bajos 12.01.2014  00:54

tsi

Moji rodiče ho mají taky, už přes tři roky cca 50tis km exemplář hned po faceliftu v dvoubarevném provedení, auto už bylo dvakrát na svolávačce kvůli rozvodům a turbu holt problém prvních serií. Kufr je víc než dostatečný, zvlášť když se dají posouvat zadní sedačky. Znám několik lidí co ho mají a nikdo na něj nedá dopustit. V testech spolehlivosti se také umisťuje velmi dobře. Mě se líbí. Výborný auto.

michalpneu 12.01.2014  13:45

« Re: tsi

jojo přesně tak. Já jsem z něj také nadšený a ten vario flex je paráda. Hlavně, že se dají lehce vyndat, to je pak jak malá dodávka a já, který jezdí tak 4 měsíce v roce bez nich to fakt oceňuju. Navíc je to auto, které se všude vejde, není přitom přehnaně velké a hlavně je užitečné.

Škoda, že ho asi přestanou dělat a nebude mít nástupce. Škodovka hovoří místo roomstera o malem crossoveru, což mi přijde jako škoda, takovéto malinké MPV by se tam hodilo. Ovšem samozřejmě bude záležet, co budou vymýšlet dál, když nové kombi auta budou mít za chvíli kufrt 800 l bez sklopených sedadel, když ten trend vidím, jak to roste :-)

foto bigt

bigt 13.01.2014  18:18

Pekna recenzia

Pekna recenzia, dufam ze budes s autom spokojny, ja uz mam cez 100t km a zatial plna spokojnost. Btw, ta farba je krasna:)

foto umo

umo 14.01.2014  06:14

« Re: Pekna recenzia

Bigt: doplň svoju recenziu o nové postrehy a fotky.
      Michalpneu: roomster nemá zadný náhon, oprav si to.

michalpneu 14.01.2014  08:53

« Re: Re: Pekna recenzia

Díky moc. Jsem se nějak překliknul. Já to samozřejmě vím. Díky

foto roomster

roomster 01.07.2014  15:32

prijemna recenzia :)

zuajimava recenzia auta s peknou farbou. tiez sme sa zaujimali o motor 1.2 tsi. ale akosi sa nam prave v dnoch rozhodovania dostali nie pozitivne informacie do pozornosti a nechali sme to radsej na klasike. zaujala ma aj ta reklamacia a zvolavacka... pevne dufam, ze uz su vsetky muchy vychytane a nic sa neobjavi.

michalpneu 07.07.2014  18:52

« Re: prijemna recenzia :)

Moc děkuju. Jojo, já jsem také při výběru narazil prvně na odkazy na diskuze o rozvodech. Pak jsem si ale ověřil, jaká verze rozvodové sady tam je a mělo by to být OK. Musím ťukat, zatím je najeto 35 tis a vše v pohodě. ....ono to máš těžké, kamarád si min. týden koupil Peugeota 308 SW v 1,6 VTI a tam je taky řetězový převod a první co jsem našel, že ten motor je na nic, že rozvody přeskakují, atd. Přijde mi, že se to příliš u všech automobilek řeší a platí že řetěz = jistota přeskočení. Na druhou stranu ještě před pár lety se dělali rozvody jen s řemenem a když si vezmeš kolik se těch řemenů přetrhlo, kolikk motorů se potkalo a lidi ty auta kupovali, tak si myslím, že se to přehnaně zveličuje. Jistě problémy tam byly, ale já si myslím, že už je to vychytané a bude to OK. Jinak zbytek auta se chová skvěle. Já si vždy vybírám auta, která se vyrábějí už tak 5 let, protože už jsou vychytané a bez much. Auto, které se v řijnu představí a hned si ho šel za měsíc objednat je podle mě blbost, tam musí být much....

foto jirkas3

jirkas3 23.01.2015  20:23

1,2 TSi

Zdravím chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte jak je to s těma ja 1,2 Tsi. Chceme kupovat taky roomstera ( bazaru) ale mám strach ohledně toho 1,2 Tsi dá se tomu nějak předejít těm poruchám co se týká 1,2? Třeba výměnou řetězu preventivně atd.. ?

michalpneu 23.01.2015  23:28

« Re: 1,2 TSi

No, já osobně, když jsem ho kupoval, tak jsem chtěl tu verzi s upravenými rozvody, tedy od 3 nebo 4/2012 a dál mladší.

Tam jde o to, že pokud koupíte starší TSi před tímto datem, tak sice může už být po výměně rozvodů, ale závada se může opakovat, i když tam už bude dobrý napínák. Verze po tomto datu mají nejen nový napínák, ale i nálitek a vodící pouzdro řetězu, které zajišťuje, že ten řetěz nepřeskočí. Jinými slovy, nejsem sice odborník, ale u starších TSi 2010 2011 se to řeší maximálně výměnou napínáku a řetězu, ale obávám se, že to může i tak přeskočit znova, protože je to tam dělané ještě po staru.

Nicméně mám docela dost zákazníků, kterým přezouvám fabie, roomstery a nemám mezi nimi ani jednoho, kterým by ten řetěz přeskočil a jsou to právě verze 2010-2011 a někteří to mají jako firemní auto a už mají nalítáno kolem 90 tis i víc a nic.

já osobně bych to tedy jistil tím rokem výroby 2012 a novější. Druhá věc je, že předejít se tomu dá taky tím, že tam budete měnit olej po roce nebo po 15 tis.km a budete tam lít kvalitní olej, protože ten napínák se napíná tlakem oleje a čím kvalitnější olej, tím lépe a rychleji se napne.

Co jsem tak zaznamenal, tak nejvíce přeskočených řetězů bylo ve verzi 77 kw u 1,2 TSI a pak u 1,4 TSi u octavií, golfů a yetin. U 1,8 TSI u octavie je to řešené trochu jinak, tam jsou vodící plastové lišty, či co, ale u těchto malých 1,2 je to přes napínák a u novějších verzí je tam navíc to pouzdro. U těch 63 kw verzí jich zase tolik nebylo a to si myslím, že jich jezdí víc jak těch 77. Můj zcela subjektivní názor je, že u těch silnějších motorů je to dáno tím, že ten řetěz byl pořád stejný. A ty motor 77 kw a 1,4 90 kw mají daleko větší krouťák a sílu a spíš než to, že by byl mizerný napínák se u těchto motorů ten řetěz vytahal.

foto jirkas3

jirkas3 24.01.2015  13:06

« Re: Re: 1,2 TSi

Právě něco jsem zaslechl že po 2011 se něco změnilo ale nebyl jsme si jistí že je to pravda.. Teď už vím tedy že až 2012.... Je pravda že u roomsteru konkretně u 1,2 Tsi 66 jsem taky tolik toho neslyšel. Díky za vysvětlení.
        jinak pěkná recenze ;-)

foto idam-i

idam.i 11.02.2017  19:11

« Re: Re: Re: 1,2 TSi

Legendárna kvalita TSI je zrejme trvalo nemenná. :no:

foto JGucci

JGucci 21.04.2015  23:39

Pochvala

Pochvala za barvu a kola! pekne auto :yes:

Verny_2013 19.09.2015  20:41

Pěkná recenze i aktualizace

Docela mě pobavila jedna věta v recenzi "Prodejce mi ochotně všechno řekl a i když nevěděl nic, byl velmi ochotný." Pěkné byť podceňované autíčko s velkou variabilitou a tak ošklivé až je nakonec krásné. Po těch letech co ho vídám tak se mi fakt začíná líbit. Se zájmem jsem četl zejména ty části o pneu a podvozku. Taky jsem ted uvažoval na zimu o Nokianech ale o nové D4. Testy ale ještě nejsou k dipozici tak jsem nakonec šel na jistotu - continentály TS850.

michalpneu 20.09.2015  00:07

« Re: Pěkná recenze i aktualizace

díky moc!

Jojo, ta WR D4 vypadá fakt luxusně a je to pořádný drapák. Ale těmi contíky jsi určitě nic nezkazil. Tyhle dvě pneu jsou momentálně to nejlepší, co lze na auto obout, takže jsi dobře udělal.

Faktem je, že se mi roomster začal strašně líbit hlavně po jízdní stránce, musím říct, že v tomhle je teda hodně podceňovaný. To autíčko sedí jak přibité a na škodovku, která je vždy tvrdá hodně komfortní.

Trošku jsem nejistý z nového roomstera, aby nebyl příliš dodávkový.

Verny_2013 20.09.2015  15:08

« Re: Re: Pěkná recenze i aktualizace

Taky se trochu bojím že z toho udělají víc dodávku než osobák. Pokud to vyjde z VW Caddy tak to má Roomster spočtené - listová pera místo pružin. Bude sice asi hezčí ale spíš ve smyslu že bude míň vyčnívat z davu a ztratí své kouzlo a image.

michalpneu 20.09.2015  15:22

« Re: Re: Re: Pěkná recenze i aktualizace

A to mě právě mrzí. Já jak říkám, já to auto používám taky trochu reprezantitivní :-) :-) když jedu na dovču, nemusím nutně mít pocit, že jedu v dodávce.

Já teda moc nechápu, že ho nenechali, protože aspoň co mi ve škodovce říkali, tak třeba v německu nebo holandsku po něm byla velká poptávka. což jako aspoń to německo můžu potvrdit. člověk jede za hranice a vidí tam víc roomsterů než fabií.

Verny_2013 08.01.2016  18:55

Kola

To by mě nenapadlo že o palec větší kola mohou nadělat takovou paseku. Jestli jsem to správně pochopil tak ty 16" z Octy 1 měly jiné parametry než jsou výrobcem předepsané? myslím tím ET, nebo šířka/výška pneu?

michalpneu 09.01.2016  11:38

« Re: Kola

Problém u roomstera byl ten, že on má serivý rozměr 6,5x16 ET43 pro rozměr 205/45 R16
      a já tam dal 7x16 ET38 na rozměr 205/45 R16, čímž došlo k tomu, že ta pneumatika dělala Ačko a neseděla tam s rovnou bočnicí + což mělo vliv na stabilitu na nerovnostech, protože ta pneu se deformovala a uskakovala.

No a co se problémů s brzdami týče, tak kombinace o 6 mm vytažení mimo standartní osu, větší šířka, tak tím pádem se projevovala při brždění více neodpružená hmotnost, které má každé kolo, ale tady se tím pádem zvýraznila nad tuto mez. čímž docházelo k tomu, že třeba při brždění v zatáčce a nějaké nerovnosti v ní se okamžitě kolo odrazilo od země a začalo kopat ABS.

Popravdě si myslím, že hlavní problém byl taky v tom, že 63 kw verze TSI má menší kotouče a menší třmeny než 77 kw nebo TDIčka, takže ten menší kotouč se tam prostě víc namáhal.
      Ono u origo disků to tak není už jen kvůli tomu, že mají rovné paprsky bez rozšíření ze středu a tím jsou v ose.

Ale jentak mimochodem hlavní kouzlo je té šířce disků a tomu profilu pneu, než samotnému disku a ET, ET brzdám ve funkčnosti jako takové nevadí, protože v 15" verzi
      má roomster předepsané:

6Jx15 ET43 195/55/15
      a já tam mám na těch nových kolech
      6Jx15 ET38 195/55/15
      a problémy nejsou

jednak je to menší lehčí kolo a jednak šířka disků zůstala zachována.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Africa, Rosanna i práce pro Jacksona. Skupina Toto oslaví v Praze 40 let

Africa, Rosanna i práce pro Jacksona. Skupina Toto…

Kumštýři, co dokonale umějí skloubit rock, disco, soul i jazz, a přitom znít jako pohodový odlehčený pop. Kapela…

Módní téma týdne Františky: Česku chybí správné vzory

Módní téma týdne Františky: Česku chybí správné vzory

Rozdíl mezi úrovní oblékání řadových veřejnosti neznámých lidí a mediálně populárních person v podstatě žádný…

Program hokeje na ZOH 2018: rozpis turnaje, hrací systém

Program hokeje na ZOH 2018: rozpis turnaje, hrací systém

Čeští hokejisté si na zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu zahrají o medaile! Nejdříve postoupili…

ONLINE: Rusko OSR - Norsko 3:1. Favorit je ve druhé třetině Čechům blíž

ONLINE: Rusko OSR - Norsko 3:1. Favorit je ve druhé…

ONLINE | Čeští hokejisté mají čtvrtfinále olympijského turnaje v Pchjongčchangu za sebou, když zdolali USA 3:2…

Dala bych vám lopatu do ruky a pracovat, pisálkové, to nejhorší vám přeju! JXD čte dopisy „diváků“

Dala bych vám lopatu do ruky a pracovat, pisálkové,…

Po nebývalém čtenářském úspěchu pilotního dílu našeho seriálu mladé angažované literární tvorby, která mi chodí…

Japonci chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě, má mít 350 metrů

Japonci chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap…

V japonském Tokiu plánují postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě. Měl by stát v centrální části města, má…