BMW řada 1 (2005)

25.7.2010

BMW 130i M E87 Tuto recenzi bych začal citací z jedné knihy: „Specialista je člověk, který skrývá svoji neznalost za odbornou terminologii.“ Tím…

BMW 130i (marx88)

"-- skrytý --" 25.07.2010  19:06

cau

som tu novy(ako novy myslim prihlaseny) a idem hodnotit prvy krat a davam ti 10 je to fakt skvela recenzia aj fotiek je dost a hlavne je to super napisane :yes: :yes: :yes: :-) ;-)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 25.07.2010  19:35

« Re: cau

Bez recenze budeš hodnotit asi těžko ;-)

talio2 25.07.2010  21:05

« Re: Re: cau

to vskutu >:D

"-- skrytý --" 25.07.2010  23:02

« Re: Re: cau

som si niako neuvedomil dik za upozornenie :-)

foto 911

911 25.07.2010  21:31

palec nahoru ...

Super auto, pěkná čtivá recenze a zajímavé fotky. Moooc se mi líbí ta zatím poslední fotka - v rozpadlém baráku. I ostatní fotky okolo té těžební věže jsou atraktivní. Kde je to focené??

marx88 25.07.2010  23:17

« Re: palec nahoru ...

Ahoj. Fotky jsou focené v Ostravě v areálu bývalého dolu Alexandr.

Ondřej Šámal 25.07.2010  21:43

Super koupě

130i před faceliftem je poslední BMW, které ještě obsahuje tu bájnou esenci sportovnosti, to jejich Efficient Dynamics, které dostaly v posledních letech prakticky všechny modely v rámci snižování emisí, to všechno zabilo, bohužel ;-\
    Takže gratuluju, užívej si každý kilometr ;-) :yes:

marx88 25.07.2010  23:24

« Re: Super koupě

Děkuji za hodnocení. Jinak ohledně toho faceliftu jsem četl poměrně zajímavý článek od Pavla Jandy na autorevue a potvrzuje jen tvoje slova...

Ondřej Šámal 25.07.2010  23:33

« Re: Re: Super koupě

Taky jsem ho četl a jen mi utvrdil můj názor, že BMW je s každým dalším rokem méně a méně typické BMW a pomalu se z něj stává auto pro všechny :no:
        A nedávno jsem četl zajímavý článek (snad od Honzy Červenky) o tom, proč by lidé měli začít kupovat atmosférické motory. Myslím, že jedno svezení v tvém autě by bylo hodně pádným argumentem pro :yes: :yes: :yes:

marx88 25.07.2010  23:41

« Re: Re: Re: Super koupě

Ten jsem sice nečetl, ale musím říct, že jsem si na benzíňák zvykl víc než rychle. :-)

El_Scorpio 25.07.2010  22:03

Hodnotenie

Ahoj, gratulujem k splnenému snu (ak sa tak dá povedať). Vysvetlím moje hodnotenie. E87 veľmi nemusím, je to také malé zaoblené vajce a designovo sa jedná asi o najnepodarenejšie BMW. Inak voľba motora vynikajúca, k tomu navrch M-paket... To sú presne parametre, ktoré si hľadal. Ale nepáči sa mi tá "móda M-kovania". Pripadá mi trápne ak si ľudia dávajú na obyčajné autá ///M. Za to máš bodík za auto dole. A človek si musí nechať rezervu, ak dostane 1er 10, čo má dať človek 7er? 20?
    Fotky sú fajn, ale chýba mi viac fotiek interiéru. Rôzne detaily ako zadné sedačky, odkladacie priestory, čalúnenie stropu... Tiež ti chýbajú popisky. 9 bodov
    Recenzia zaujímavá, ale stále nemáš popisky k hodnoteniam. Tiež za 9.
    Celkovo 9, na nováčika nie zlé. Samozrejme verím, že tá recenzia sa bude vylepšovať, moje hodnotenie pôjde potom automaticky hore.
    A nehnevaj sa na mňa že som ti nedal 3x10, to by potom to hodnotenie nemalo význam, ak nemá byť objektívne.

marx88 25.07.2010  23:33

« Re: Hodnotenie

S tou kontroverzností jedničky jsem tak nějak počítal - někdo ji nemůže vystát a někdo si ji naopak zamiluje na první pohled. To nemůžu mít nikomu za zlé.
      Fotek jak jsem zjistil mohu denně vložit pouze 30, čehož jsem beze zbytku využil, tudíž na interiér nezbylo místo.Určitě je ještě doplním.
      Úplně jsem nepochopil co jsi myslel tím 1er a 7er. Auto se přece nehodnotí dle toho jak je veliké...
      Jinak s tou objektivností naprosto souhlasím a děkuji za připomínky.

El_Scorpio 26.07.2010  08:20

« Re: Re: Hodnotenie

Myslel som to tak, že 1er ja auto nižšej strednej triedy. Ak dám "obyčajným" autám tejto kategórie plný počet, tak 10 bodov by bolo pre autá typu 750iL vo fullke alebo M5, či exkluzivitky typu Diablo SV akosi málo...
        V kategórii auto hodnotím typ vozidla, čo je to za značku a aký mám z nej pocit. Potom motorizáciu a design. Felicia nech je v akokoľkvek úžasnom stave by odomňa nedostala nikdy viac než 4 body. Nie je to ničím výnimočné auto a nemôže sa predsa rovnať autám ktoré dostávajú 9, 10 bodov. Takisto Golf je tuctové auto pre masy. Pokiaľ to nie je GTi, 10 tam nemá čo hľadať.
        Ďalej body strhávam ak fakt nereže farba, za smiešne polepy a tuzing.
        E87 by som dal za design 4, za motor 10, za M-paket 10. Priemerka je síce 8, ale viem na čo je auto určené a plne tomu vyhovuje. Malé, obratné, RWD, silný atmosferický motor, manuál... Ako majiteľ si si vybral to čo potrebuješ a to mi je sympatické. 9 je ale vrchol. Na fotky sa teším, ja čakám na vhodnú príležitosť kedy sa dostanem na zaujímavé miesta, kde by som tiež niečo pofotil, lebo zatiaľ je to hodne statické.

marx88 26.07.2010  15:11

« Re: Re: Re: Hodnotenie

Myslím si, že právě o tom Moje.auto není. Je to stránka věnována především fandovství a člověk opravdu nemůže srovnávat vozidla typu Ferari se škodovkama, BMW či s více méně každým jiným sériovým automobilem. To podle mě ale není ani cílem těchto stránek – srovnávat. Každý, kdo tady má svoje auto, tak ho má pravděpodobně nejradši (i když není nejhezčí, nejrychlejší či nejvýkonnější) a proto si myslím, že by se měla spíše hodnotit forma, s jakou byla recenze zpracována (popis vozu, fotky) než to o jaký vůz se jedná. Tím chci říct, že nemám problém dát uživateli, který zde má například Felicii 10 bodů za vůz, když bude mít recenzi pěkně zpracovanou. Toť můj názor.
          Btw: Nemysli si , že to píšu, že bych byl nespokojen s tvým hodnocením. Právě naopak!

foto lifedrive

lifedrive 28.07.2010  17:52

« Re: Hodnotenie

Otazka vkusu, ja bych 1er rozhodne hodnotil lepe naz 7er, kuprikladu. A nejde jen o design, ale i o uzitnost, prakticnost, zabavnost, dostupnost.....

woody-alien 25.07.2010  22:16

Pěkné

Hezká, rychlá a vtipná recenze, bezvadně vymyšlený fotky. :yes

foto JaWohl

JaWohl 26.07.2010  10:11

Výborné

Fotky jsou výborné, je vidět, že při nich autor přemýšlel. Recenze je čtivá. A auto? Nechal bych si to hned líbit, přesně jak píše majitel, nenápadné, pouze zasvěcení pochopí, co je pod kapotou. A že tam toho je:-) Velmi specifické auto, ale když už si jej někdo pořídí, zpravidla přesně ví, co od toho auta chce, žádné stěhování to asi nebude:-) Velká gratulace, ještě mě v souvislosti s hořčíkovým šestiválcem napadá, že by řidič měl stylově před jízdou pít Magnesii, aby se obsahem minerálů vnitřně sladil s vozem:-)

marx88 26.07.2010  15:31

« Re: Výborné

Děkuji!
      Jinak s tou Magnesii to budu muset vyzkoušt... >:D

foto JaWohl

JaWohl 26.07.2010  21:54

« Re: Re: Výborné

>:D akorat ji asi nepij 3,0litru ;-)

foto lifedrive

lifedrive 28.07.2010  17:59

130i je lahudka

Kdyz vyjela 1-kova rada, divil jsem se, proc vetsina zaprisahlych milovniku BMW tolik plive na jeji vzhled, ze pry je to fuze golfu s trojkou. Me se libila. A libi se mi porad. 130i bylo skutecne auto bez zavad v dlohodobem testu AutoBildu. Proc si ho tedy nekoupit, je uzasny. A ze je mensi? KOlega ma 730d, porad se mi smeje, jak se do svoji trojky muzu vejit - uplne normalne. Do 1er se vejdu taky. I do Smarta se clovek vejde, tak co. Navic: to auto fakt jede. Moc hezky napsane, pekne fotky, 3x10.

woody-alien 28.07.2010  19:23

« Re: 130i je lahudka

Přiznávám, že zrovna mně se 1er moc nelíbí, spíš vůbec. S jednou vyjímkou, a tou je samozřejmě coupé. Nedávno jsem na parkovišti střetnul krásné coupé a už už letím k majiteli trochu pokecat, když vidím na zádi 20d.

Nic proti tomu motoru, velmi velmi povedenej naftovej čtyřválec, ale já na tý zádi, obzvlášť u coupé, čekal přece jen jinej nápis.

Marxova recenze je nicméně skvělá a dostala ode mě totéž hodnocení. :yes:

foto Thomasino

Thomasino 28.07.2010  21:49

Můj oblíbený motor

Výborný výběr motoru, přesně tento šestiválec jsem hledal v trojkovém bramboráku, nejlépe ve verzi kupé (viz.má recenze). Občas jsem sice pokukoval taky po menší jedničce, ale popravdě jsem si stále nezvykl na její zvláštní kukuč. V M paketu to není tak hrozné, ale je to prostě trochu jiné BMW :-O Nicméně dokážu naprosto pochopit tvoji volbu, kdyby se naskytla výhodná koupě, asi bych ten vzhled oželel (mimochodem GTI se mi ze zadu taky moc nelíbí a koupil jsem si ho kvůli jiným vlastnostem) a užíval si toho skvělého motoru ;-).
    Zatím známkovat nebudu, počkám až doplníš další dotky, začátek není špatný, ale na desítku to podle mě ještě není. Auto a recenze si u mě samozřejmě desítku zaslouží.
    Jak jsi na tom se servisem? Kam jezdíš? Já tady v Brně bohužel žádné slušné reference na servisy BMW neslyšel, což mě taky trochu odradilo. Pokud jsi z Jižní Moravy, tak doufám, že tě brzo uvidíme na nějakém srazu ;-) :-) Rád si tvého mazla prohlédnu z blízka, případně se nechám svézt ;-) Nebo můžeme dát někdy i minisraz. Nechystáš se o víkendu na WTCC, když tam jedou BMW? :-)

marx88 12.08.2010  11:23

« Re: Můj oblíbený motor

Přiznám se sám, že do jedničky bez Mpaketu bych nešel, ne kvůli výkonům, ale hlavně kvůli tomu vzhledu, který vozidlu hodně přidává.
      Renocaru jsem dal dávno vale (po předchozích zkuzšnostech)a vozidla servisuji u známého soukromníka (Slatina) s kterým jsem naprosto spokojen.
      Z jižní Moravy původem jsem, ale bydlím teď v Ostravě, nicméně případný sraz nevylučuji! :-)

Vampix(Diesel Power) 11.08.2010  13:08

Tohle je BMW

Opravdu ti závidím ten motor. Celá tahle 1čka je velmi hezká. Kola, výfuky, motor, interiér, ideální kombinace :yes: u mně jasných 3x10.... K dokonalosti tak ještě možná samosvor, ale to už je v krajním případě :-) Opravdu gratuluji k téhle kráse a přeji mnoho štastných kilometrů ;-) :yes:

foto OS

OS 12.08.2010  11:51

dobreeee

tohle auto jsem na MA.cz nejak prehledl... vyborna volba :yes:

marx88 12.08.2010  12:48

« Re: dobreeee

přiznám se, že 1er Coupe se mi vždycky líbilo více, ale žádné příhodné v době koupě nebylo v nabídce, tak jsem skončil u hatchbacku. Díval jsem se na tvoje stránky a zajímalo mě, na kolik vyšla řadící páka Bmw Performance, jestli to tede není tajmenství? ;-)

rarsch 12.08.2010  14:55

« Re: Re: dobreeee

vyšla asi jak koho >:D
        Ale doporučim ti jednu věc. Přidej se na BMWKLUB a v Renocaru dostaneš 10% slevu na díly. Jinak stojí něco přes 3000 Kč včetně alcantarový punčošky, jestli se nepletu. A vřele ti ji doporučuju! Nejdřív mi přišla moc malá, ale teď na ní nedám dopustit, obzvláště dobrá je pak v rukavicích na okruhu. Ještě by to chtělo zkrátit dráhy řazení.

foto OS

OS 12.08.2010  16:15

« Re: Re: Re: dobreeee

no ta puvodni M je hroznej klump 8-s myslim ze do te 130i by se vyplatil celej kit zkracneho razeni ale nevim kolik stoji ( myslim ze asi 300EU )

marx88 12.08.2010  17:23

« Re: Re: Re: Re: dobreeee

Díky za info. Určitě stojí za zvážení...

Ondřej Šámal 22.08.2010  16:09

Mládeži nepřístupno

Ty nový fotky jsou parádní, vyřiď drahé polovičce, že jí to tam moc sekne ;-) >:-[]

marx88 22.08.2010  21:39

« Re: Mládeži nepřístupno

Díky, vyřídím; určitě bude mít radost! :-)

foto Thomasino

Thomasino 30.08.2010  15:56

« Re: Mládeži nepřístupno

Moooc pěkný fotky!! :yes: :-)

Snad tě někdy potkáme na nějakém tom srazu ;-) :-) Nejlépe i s manželkou :-! >:-[]

foto Miro-II

Miro_II 24.08.2010  18:40

« Re: Mládeži nepřístupno

Super auto krásná manželka, co můžu dát jinak než za 3X10. Mimochodem moc krásná manželka to se prostě musí nechat, vyřiď pochvalu :-!

foto Avik-CZ

Avik_CZ 30.08.2010  15:55

« Re: Mládeži nepřístupno

Nejhezčí fotka? Jednoznačně ta černobílá - noha na podpatku vystupující z auta. Není nic vidět ani z auta ani ze ženy - a přesto je nejobsažnější ;-).

El_Scorpio 14.09.2010  11:11

« Re: Mládeži nepřístupno

Nuž, pozerám po dlhšom čase tvoju recenziu a... Fotky super :yes: Som aj chcel zvýšiť hodnotenie ale už máš 10, tak si tam domysli nejaké to plus navyše ;-) Osobne sa mi najviac páčia fotky 68 a 73, ženuška má peknú postavu. Čo hovorí vlastne na ohlasy?

marx88 14.09.2010  17:50

« Re: Re: Mládeži nepřístupno

Dík za pochvalu! Ženě se samozřejmě lichotivá slůvka pěkně poslouchají, jen to nesmíte přehánět, aby s ní bylo k vydržení! >:D

foto Beekey

Beekey 16.11.2010  07:54

« Re: Re: Re: Mládeži nepřístupno

jestli se toho bojis, tak ji rekni at trosku zapracuje na stehna... stihla postava neni vse.... :-! >:-[]

ypsilon 25.08.2010  20:46

ty krejvou..

tak to jsou hodne odvazny fotky,moc hezky pekne :yes: ..

jinak gratuluju ke krasne 130i..sledoval jsem ji hned od ty doby,co byla v novaccich,ale nemel jsem cas si precist recenzi..text ctivej,fotky moc pekny a auto a hlavne motoru snad nemusim nic psat :-) ..takze 3x10 :yes:

at Ti dela jen radost a mnoho stastnych km bez nehod ;-)

foto -Vojtas-

[Vojťas] 30.08.2010  13:47

Taky gratuluju...........k manzelce (moc velka fesanda) >:-[] :yes:
      K autu samozrejme taky ;-)

rarsch 30.08.2010  14:34

« Re: ty krejvou..

jako bys sam nevedel, ze se na pekny baworaky hodej pekny baby >:D
      Hezky fotky, osvezujici, misto priblblejch HDR konecne s OBSAHEM :yes: :yes: :yes:

Vampix(Diesel Power) 30.08.2010  15:55

« Re: Re: ty krejvou..

:yes: :yes: :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.09.2010  13:10

« Re: ty krejvou..

rarsch - to jsi napsal trochu nešťastně,páč z toho vyplývá,že HDR fotky nemají obsah a to je veliké nedorozumění,poněvadž mají největší dynamicky rozsah jako např. .

rarsch 14.09.2010  14:14

« Re: Re: ty krejvou..

obsahem sem samozřejmě myslel osobu něžného pohlaví. ;-)

"-- skrytý --" 03.09.2010  12:40

« Re: ty krejvou..

Jo, fakt moc hezký.. :-) I ten Bavoráček.. ;-) Jízda musí být vážně super.. :yes:

Chobot 03.09.2010  21:42

Chobot říká nazdar.

Tak jsem tě přišel též ohodnotit. A jak bývá mým zvykem, bez krátkého komentu se to neobejde.

Auto za 10. Co mi na jedničce trochu trápí(i když nějaké motorizace to tuším mají) je nahrazený budík s teplotou motoru žárovkou která ti jen ukáže že si v pr....
    Ano, více se mi líbí kupé, ale ta motorizace to zechraňuje.......i když já sem stejně sedanista, takže ani to kupé u mě neni výhra.(sedanista-já to vlastně nepotřebuji,ani to neni moc praktická karoserie, ale mě se to nějak furt líbí nejvíce)
    Recenze. Dam 10b ale je to trošku více o koupi, než o užívání což preferuji. Ale i tak.
    Fotky 10b. Pěkný. Nic mi tam nechybí.

Recenze: Jo, odkládací místa v BMW a jejich praktičnost, to je kapitola sama pro sebe.
    Nafta versus benzín. To je těžký. Z jedný strany nafta po zásahu turba nakopne, ale zas to rozmezí otáček je tam minimální. Prostě je to na jízdu s kloboukem. Minimum řazení, minimální spotřeba a síla. Jenže když chce ject člověk ´srdcem´ tak jednička je nepoužitelná, a zbytek aby furt přeřazoval.

No nic. Přeji ať ti dělá jen radost. BMW zdar. Nazdar >:D ;-)

foto Nerez

Nerez 14.09.2010  20:03

Pěkné

I když nejsem příznivce BMW tak musím uznat, že tahla jednička je opravdu krásná:) Ode mě 3x10

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 21.09.2010  21:16

Krasavec !!!

Něco podobného si chci v horizontu tří let koupit :-) Ten výkon to je paráda a auto jako celek radši bez komentáře :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

marx88 24.09.2010  12:17

« Re: Krasavec !!!

Tak třeba se pak domluvíme! :-) Jinak děkuji za pěkné slova.

El_Scorpio 24.09.2010  13:14

« Re: Krasavec !!!

Ty sa ho hodláš do cca 3 rokov zbaviť? (akože rozmýšlaš v budúcnosti nad niečím rodinnejšie orientovaným?).

Inak ako tak pozerám na tvoju manželku v pančuchách, tak mi napadá... Skúšal si či je 1er vnútorným priestorom dostatočné spôsobilá na... ehm, zbližovanie? :-) Z (relatívne) malých áut mám pozitívnu skúsenosť s Focusom :yes: Človek by to ani nepovedal, rádio on, sedačky na fest dopredu a okná zaparené jak v Titanicu... >:D

marx88 24.09.2010  21:03

« Re: Re: Krasavec !!!

Bylo to myšleno s lehkou nadsázkou, ale člověk nikdy neví co za tři roky bude!

No, s tím sbližováním – já jsem trošičku ras na pořádek v autě, tudíž bych se asi nedokázal patřičně uvolnit a žena nejspíš taky ne, protože bych ji nejspíš stále okřikoval kam dává ty nohy a podobně! Bohužel. ;-\

Poustnik 24.10.2010  13:04

Pěkné fotky.

Jak industriální, /super s tím stadionem/, tak se ženou, tak poslední na poli. To jsi musel krokem, abys to nezacákal, nebo tam máte takové sucho? Ta kukuřice, pravda,vypadá dost vyschle. Ať jezdí a nezlobí! Hoj! :-)
    P.S. Ale čekal jsem, že do fotosoutěže vybereš jinou, ale kdo chce kam..... :-)

marx88 24.10.2010  13:56

« Re: Pěkné fotky.

Sucho bylo. Problém byl spíše s terénem; byly zde dost vyjeté koleje, tak jsem musel jet krokem. Nejhorší ovšem bylo, že jsem zde potkal místního zemědělce na stroji Zetor, který se příliš neobtěžoval s tím, že by mi byť o píď uhnul. Nakonec však projevil soucit a do pole vjej on a ne já! :-)

domenico 08.12.2010  23:13

130i (119tis.)

zdravím, jak se díváte na 130i s nájezdem 119.000 a velmi příznivou cenovkou (Německo)
    vím, že šestiválec je šestiválec, ale není to trošku dost?
    díky za názory

domenico 08.12.2010  23:16

« Re: 130i (119tis.)

a jeli jste někdo se 120i? tabulkový hodnoty jsou samozřejmě úplně jinde, ale jaký bude rozdíl v reálném světě?

Ondřej Šámal 09.12.2010  00:07

« Re: 130i (119tis.)

Otázka by spíš měla znít takhle: "Není čtyřválec málo?". Tak samozřejmě, že by 120i asi stačilo, zvlášť pro člověka, který nemá dostatek řidičských zkušeností (předpokládám, že auto chceš pro sebe a řidičák máš čerstvě). Dokonce bych řekl, že zadokolka jako první auto asi není úplně ideální volba. Na druhou stranu, pokud člověk má rozum a myslí to s řízením vážně, není lepší volby. Ale jak říkám, záleží, jestli má člověk rozum a respekt k autu. Můj bratr toho za ty 2 roky, co má řidičák, najel pravděpodobně víc než já, ale se zadokolkou prostě jezdit neumí (rozmlátil mi auto na sněhu).
      Já bych každopádně šel do 130i. Žrát bude víceméně stejně, ale ve všech dalších ohledech bude o 1000% lepší. Prostě R6 od BMW jsou jedny z nejlepších motorů vůbec. Doporučuju jít ale do kousku před FL (někdy kolem roku 2007), kdy ještě v autě nejsou všechny ty "eko" šméčka (EfficientDynamics), která změnila charakter tohodle auta.

marx88 09.12.2010  08:19

« Re: Re: 130i (119tis.)

Neřekl bych to líp! :-)

domenico 09.12.2010  22:50

« Re: Re: 130i (119tis.)

tak samozřejmě, že mých 30tis km je v podstatě nic, to je jasný.. taky se trošku dívám na provozní náklady.
        na druhou stranu je pravda, že je to můj svět a hrozně mě to baví.
        paradox je, že ceny ojetých kusů jsou téměř srovnatelné (Něm, Ita)

foto svetobeznik

svetobeznik 10.12.2010  11:11

bmw mi moc nesedia ale

koncept lahke auto silny motor mozem ;) vela zabavy zelam a tiez nech robi radost :-!

Poustnik 11.01.2011  15:19

Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

Pěkný dům duchů. ;-) :yes:

marx88 11.01.2011  16:32

« Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

Aspoň k něčemu je to hnusný počasí dobrý... ;-)

lotus-esprit.cz 11.01.2011  17:11

« Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

:yes: ja bych jeste zkusil odmaznout tu kvetouci lampu z cumaku ;-)

Poustnik 11.01.2011  17:17

« Re: Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

>:D To máš jedno, někteří profíci zase zcela odmítají takhle centrované fotky, z kterých ti něco čouhá...komín, dům.....ale na kalendář to asi nepůjde, tak co. Mě se :yes: ;-)

lotus-esprit.cz 11.01.2011  17:20

« Re: Re: Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

no v tomdle pripade ten centre az tak neva :-)

Poustnik 11.01.2011  17:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

Tak. Všimnul sis, že za poslední půlhodinku si marx88 vyměnil asi 4x místo s s-mikem? Já už z toho mám tik! >:D

lotus-esprit.cz 11.01.2011  17:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

jaky misto?

Poustnik 11.01.2011  18:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

Myslím samozřejmě 10 a 11 místo v top ten, nemyslím místo ve vlaku! >:D

lotus-esprit.cz 11.01.2011  18:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hmmmmm....ta titulka v mlze je fajnová.

tak t onevim, zatim to nemam duvod sledovat

foto Prase

Prase 28.01.2011  23:34

děkuji za hodnocení mé tisícovky :-)

jsem rád že si člověk z topu najde čas na ty méně štastné z druhé polokoule :-)

foto kexxik

kexxik 29.01.2011  08:57

zimní provoz

jsem rád,že zazněla pravda o zimním provozu a jeho problémech s náhonem na zadek. Nemám rád popis typu "s kvalitními zimními pneu vyjezdu v zimě kamkoliv" ...bohužel je provoz BMW v zimě nebezpečná část roku, což je fakt, nicméně tím nechci tvrdit,že je to neprovozovatelný, to ne, jen prostě je třeba být opatrný.

Vampix(Diesel Power) 29.01.2011  10:11

« Re: zimní provoz

Nechci se s nikým přít o tom že BMW vyjede všude s pohonem na zadek a nízkým podvozkem. Lhal bych i sám sobě. Ale opravdu vhodné zimní pneu jsou na BMW znatelný rozdíl. Nemusí být přímo od nejslavnějších výrobců, protože ti většinou nabízejí pro tyto vozy spíš vzorek který se uplatní na vodě a já třebas zakoupil zimní kola již s typem starších Bridgestone LM25, které bych si na zimu už nikdy nepořídil. Opravdu je s němi zima nepříjemná. Jel sem ale s 325i na horách, která měla nové gumy nějakého šipovitého vzoru, tuším Goodyear ultra grip 7 či tak nějak a navíc byly v užším rozměru než moje 225 Bridgestone. Na tom autě byl znatelný rozdíl a rozjíždělo a jelo to prostě neporovnatelně líp....

foto kexxik

kexxik 30.01.2011  09:46

« Re: Re: zimní provoz

nevím do jaké míry jsou užší zimní pneu výhodnější než široké, ale při pohledu na rally Finska je to celkem jasné. Rally jedou doslova na pneu šířky Daewoo Matiz (vím,že mají hřeby). Rozhodně věřím,že kvalitní zimní pneu znamená porci jistoty navíc, jen jsem chtěl upozornit na nesmyslná srovnání v podstatě bez rozdílu pohonu předek/zadek.

marx88 07.02.2011  09:20

StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Neví prosím někdo k čemu to slouží? Otec si koupil auto a k oběma klíčům přináležely tyto dvě "destičky". Za podnětné návrhy budu vděčen... :-)

foto zip2016

zip2016 07.02.2011  12:53

« Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Tak k čemu slouží tyhle destičky netuším, nicméně je to značka hodně špatných náhradních dílů!!!! >:D >:D

Ronault. 31.03.2011  16:34

>:D :yes:

Poustnik 07.02.2011  14:16

« StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Já bych si taky tipnul, že je to jen reklama, ale firma na autodíly má to line s malým l - Startline, tak je to třeba připomenutí pro sklerotiky, že ty klíčky jsou na startování, ne od bytu. >:D

foto Stejsn

Stejsn 07.02.2011  14:28

« Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

To je k tomu, abys nezapoměl co nikdy NEKUPOVAT!

marx88 07.02.2011  15:08

« Re: Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Má to ze zadu napsanou frekvenci na které by to snad mělo něco vysílat, ale co nikdo netuší...

Poustnik 31.03.2011  16:13

« Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Zjistil jsi už k čemu ten StarLine je? Abys při prodeji mohl dělat chytrýho..... ;-)

Wiii 31.03.2011  16:46

« Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Vyhledávací zařízení, něco na principu Sherlog nebo Carloc atp.
      viz. [odkaz] ale doporučuju použít překládání stánek Google! >:D čili toto [odkaz] stačí zadat url

A pro příště UTFG >:D >:D :yes: >:-[]

PS: Podekuj Poustnikovi za aktualizaci téma - jinak bych si ho nevšiml ;-)

marx88 31.03.2011  18:41

« Re: Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Dík za info a poustníkovi za aktualizaci! :yes:

Poustnik 31.03.2011  20:16

« Re: Re: Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Nemáš zač. Ale měl bys tedy znát i nějaký ten bezpečnostní kód, který k tomuto zařízení patří. To víš?

marx88 01.04.2011  07:27

« Re: Re: Re: Re: StarLine - netuší někdo k čemu to slouží?

Já ho neznám a vlastně ani nemusím. Měl to otec na autě. Když dával auto před nedávnem do servisu, tak mu za chvilku volali, že přestalo jet - nenechal tam právě tu placičku starline. Kupoval to od nějakého Rusa, který mu potvrdil to co jste tady psali. Tak to šlo z auta pryč. Nicméně ještě jednou děkuji za spolupráci. :-)

foto NoSwear

NoSwear 08.03.2011  14:33

Prodej

Ahoj, tak jsem koukal, že auto už prodáváš :-( není to škoda? ;-)

marx88 08.03.2011  17:47

« Re: Prodej

Velká...! :-( Vlastně doposud nevím, zdali se jí budu schopen vzdát - přirostla mně k srdci. Nicméně budu k prodeji nejspíš nucen! :-/

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 21.03.2011  23:01

Labužnická volba

Gratuluju ke konverzi diesel --> benzin, a navíc v této podobě. Jednička je ze současného portfolia BMW můj nejoblíbenější model a když jí ještě pod kapotou bije řadová benzínová atmosférická šestka, tak to snad nemůže být lepší :-) Jaktože prodáváš?

Jinak, 130i před faceliftem, tedy ještě bez elektrického posilovače, je můj tip na velmi ceněného youngtimera - za 20 let bude tohle auto vyhledávaná klasika, protože to je poslední ryzí sportovní neMkové BMW (pokud pominu minulou Z4).

PS: Nevim, jestli je lepší auto nebo přítelkyně >:-[] :yes:

PS2: Spousta fotek z hornického muzea, takže Ostrava?

marx88 22.03.2011  13:32

« Re: Labužnická volba

Bohužel se mi zvýšil razantně nájezd a prozatím nejsem v pozici, abych si mohl vydržovat dvě vozidla. V současnosti proto hledám nějaký diesel, který by alespoň částečně vyvážil ztrátu, kterou s prodejem jedničky utrpím... :-/

Ženě určitě vyřídím, bude ráda a snad v budoucnu bude souhlasit s dalším focením! >:-[]

Jsem brňák momentálně žijící v Ostravě.

Jinak děkuji za pěkná slova!!

foto OkreskyLover

OkreskyLover 14.04.2011  16:02

Spalující závislost

Znám to! ...takhle přesně já žeru svý auto a všichni mě považují za blázna.

Poustnik 14.05.2011  11:38

Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

jeho přesný rodokmen budeš tajit až do recenze, nebo nám prozradíš, co jsi pořídil na ty svoje dlouhé štreky.....? :-)

marx88 14.05.2011  15:56

« Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

...budu tajemný jak hrad v Karpatech! :-)

Poustnik 14.05.2011  19:05

« Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

[odkaz] :-)

Wiii 24.05.2011  12:46

« Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

Aspoň modelovou řadu bys mohl naznačit ;-) Jsem napnutej jak kšandy

marx88 24.05.2011  18:23

« Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

:-) Kšandy nekšandy, budete si muset počkat! :-)

rarsch 02.06.2011  14:40

« Re: Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

takže 116d v efficient dynamics na pneu s nízkým valivým odporem? >:-[]

marx88 03.06.2011  10:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

To byla hned má druhá volba... ;-)

ypsilon 03.06.2011  12:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

ja bych bral 320xdTA v m-paketu,takze doufam,ze jsis koupil zrovna 320xdTA ;-)

Wiii 03.06.2011  13:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

Zrovna včera jsem potkal E90 320xd facelift, M-paket, LeMans blue ;-) Celkem hezké >:D

marx88 04.06.2011  08:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

Skoro! >:D

ypsilon 04.06.2011  09:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak čtu, že nafťáka už máš v garáži,

ze by teda 320dTA nebo 320dT? :-) ..

marx88 17.07.2011  10:38

Kdo je tu momentálně administrátor?

Děkuji komukoliv za odpověď!

foto v3jc3

v3jc3 17.07.2011  11:03

« Re: Kdo je tu momentálně administrátor?

připadá mi že nikdo... máš stejný pocit? :-)

marx88 17.07.2011  17:45

« Re: Re: Kdo je tu momentálně administrátor?

Dle stavu mnohých věcí, by se dalo soudit, že ano. Doufám, že ale tak zle nebude... :-)