Ford Focus (2005)

18.7.2007

Nechal jsem si dovézt ojeté auto z Německa. Musím přiznat, že mě dost v mém výběru ovlivnila diskuze k tomuto autu na zdejším fóru. exteriér: velice…

Ford Focus II (lulipin)

tiez budem menit 6000 za "sony" ;-) :yes:

foto Focusman

Focusman 18.07.2007  14:19

bodování

moc hezké a navíc combi to nemá chybu.Jen to CZ sundej.Máš přece registrační značku EU.Dávám plný počet. :-) :yes:

lulipin 18.07.2007  14:36

« Re: bodování

ty raději tam to "cz" nechám, ono celníci mají své dny, tady v Krnově je přechod a už mě Polák vracel se služebním autem ať to dolepím. No když je nuda tak se šťourá ... i do rezervy.

foto Focusman

Focusman 18.07.2007  22:52

« Re: Re: bodování

mi šlo o to,že to stejně není podle norem, takže by tě i tak vrátili.Na CZ si v EU potrpí jen chorvaté.Jinak koukni na moje ;-)

lulipin 19.07.2007  07:16

« Re: Re: Re: bodování

máš pravdu, koupil jsem stejnou cz i na služební, protože se mi designově hodila a celníci mě chtěli znovu vrátit, že nálepka musí být na bílém podkladě písmo podle nějakého vzoru a dokonce bez reklamy. Takže takové ty zdarma nálepky od aralu nebo jiné čerpačky jsou taky mimo mísu. Ale nakonec mě pustili, nic jsem neměnil a od té doby se na cz ani nemrkli. ;-)

"-- skrytý --" 19.07.2007  09:51

Krásný auto a navíc kombík. btw: Nechtěl by sis přemazat poznávačky, opatrnosti není nikdy dost. Ale jinak se mi opravdu líbí, takže za deset bodů! :yes: ;-)

lulipin 19.07.2007  10:31

díky za hodnocení, mrknu ti taky do garáže ;-) jo SPZ jsem už přemazal, prve jsem na to zapomněl 8-s

"-- skrytý --" 19.07.2007  11:08

Moc hezký auto, slušná recenze, ale chtělo by to víc fotek a vyměnit kola, tydle se k tomu moc nehoděj.... ale dávám 10 :-) ;-) :yes:

lulipin 02.08.2007  21:10

« Re: hodnocení

no kola se vymění, auto mi říká pane teprve tři týdny. Fotky dodám + zkušenosti z dovolené - najeto 3000 km za necelý týden

"-- skrytý --" 03.08.2007  19:58

Body

Dobrá recenze, bezva auto. To s tou nekvalitní naftou v Chorvatsku je dost překvapivé. Předpokládal bych, že Chorvati, už jen pro to, aby se u nich turisté cítili v pohodě, budou mít docela slušnou síť značkových čerpaček. Příští rok, bychom se ženou chtěli jet také někam za slanou vodou. Budeme se asi rozhodovat mezi Itálií a Chorvatskem. Mám sice benzínový motor, ale také bych do něj nerad tankoval nějakou břečku.No tak uvidíme.
    Jinak dávám 10 b :-)

"-- skrytý --" 03.08.2007  20:52

Radím Itálii. :-)

lulipin 04.08.2007  16:40

« Re: Body

byl jsem taky překvapený, asi to neplatí pro všechny čerpačky, třeba jsem měl jenom smůlu

neregistrovaný: "fuk" [89.173.7.XXX] 30.08.2007  01:49

« Re: Body

Radim Chorvatsko. Italske pobrezi i plaze jsou k uzofani nudne. Chorvatsko je jedna velka nadhera.
      S naftou jsem problem nikdy nemel. (Oktavie TDI)

"-- skrytý --" 03.08.2007  20:52

Jo, jo

Taky jsem si nemohl fokouska vynachválit při cestě do Itálie. Ale když píšeš, že jsi jel 1000 km 18 hodin, to jste sem tam i tlačili? To byl vtip. :-)

lulipin 04.08.2007  16:38

« Re: Jo, jo

no byly zácpy v chorvatsku před tunelami a taky s prckem bylo třeba dělat často přestávky, ale zpátky to bylo za 14 h.

"anonym" [89.111.88.XXX] 04.08.2007  15:54

ahoj

moc pekna recenze! a ta barva je super! podle me se na focuse hodi nejvice :-)

"-- skrytý --" 04.08.2007  15:54

ahoj

moc pekna recenze! a ta barva je super! podle me se na focuse hodi nejvice :-)

lulipin 04.08.2007  16:38

« Re: ahoj

díky za pochvalu, nejdřív mi ta barva nepřirostla k srdci, ale teď když na ní není tolik vidět prach, tak se mi zdá být docela praktická a mojí ženě se líbí moc.

"-- skrytý --" 04.08.2007  15:56

to jsem psal ja - mrkni na myho focuse

lulipin 07.08.2007  10:34

1 Bod

Tak a nějakej závistivec mi dal v bodování jenom 1 bod. No asi ta jeho recenze musí být úplně špicová, nebo má mindráky

Chuck Norris 07.08.2007  10:37

« Re: 1 Bod

z toho si nic nedělej.. tady je to normální... já už ty jedničky raději ani nepočítám ;-) ber v úvahu že ti kdo je dávají většinou nebudou mít ještě za sebou ani ZŠ takže si jen hrajou ;-)

foto Prase

Prase 07.08.2007  10:52

« Re: Re: 1 Bod

nebo maj i VS a umej si spocitat jak se udrzet nahore :-) :-)

Chuck Norris 07.08.2007  10:55

« Re: Re: Re: 1 Bod

to že umí počítat to je druhá možná varianta :-) :yes:

lulipin 07.08.2007  20:08

« Re: Re: Re: Re: 1 Bod

nevadí. Hlavní pro mě je se podělit o zkušenosti a přečíst si zkušenosti jiných :yes:

Chuck Norris 07.08.2007  10:49

nafta

jinak koukám že máš s tím dojezdem 0km stejný zkušenosti:) to stejný se mi stalo v rakousku když už jsem si myslel že budu moct natankovat na hranicích v čechách hups a dlouhá objížďka kzterá tam při cestě na druhou stranu nebyla:) po zjištění že ta objížďka nemá konce jsem s hrůzou zjistil že už několik km mám dojezd 0.. pak záchrana!!! nějaká čerpačka! dojedu k ní vypnu motor a splaskne mi úsměv protože je to jen pro místní na kartu a kód:) bylo mi jasný že do další vesnice už nemám šanci dojet a ke hranicícm už vůbec... nicméně hrdině jsem nastartoval a jel... a co se nestalo... po 50m jízdy další čerpačka ale teď už jako každá jiná, otevřená, plná nafty.. no prostě neuvěřitelně krásnej pohled:) od tý doby už si naftu fakt hlídám tak aby jsem měl pořád bezpečněj dojezd protože nafta neni benzín:)

lulipin 07.08.2007  20:06

« Re: nafta

taky mě to přinutilo se jinak dívat na dojezdovou rezervu. Akorát mě překvapilo že od doby kdy ukazoval dojezd 20 km, mizel mi 1 km snad co 10 s, ale dojel jsem a to je hlavní.

Chuck Norris 07.08.2007  22:46

« Re: Re: nafta

u nafty opravdu o nic jinýho než dojet nejde ;-)

neregistrovaný: "zzbysek" [194.149.106.XXX] 21.08.2007  13:57

« Re: Re: nafta

máš bujný sny ty a tvuj focus but jsi me nehoraznej pech asi ses smolar >:D ja s lexusem RX v nafte tankoval v chorvatsku na vsech stanicich INA , petrol i neznackovejch a nikdy jedinej problem a jen tak mezi nama diesel V power je jen marketingova nalepka vim to moc dobre protoze v tomhle delam >:D >:D >:D je to normalni nafta s jinym napisem :-D

lulipin 21.08.2007  15:55

« Re: Re: Re: nafta

no asi to nebude jen má představivost. Nejsem žádný zelenáč a poznám snad změnu chování auta. Vím, že zdejší čerpačky mají stejný zdroj, ale některé palivo ředí, třeba vyjetým ložiskovým olejem a některé je zase mohou přichutit aditivem. Tak mi nevykládej, že za všechny strčíš ruku do ohně. Těžko uvěřím, žes tankoval na všech čerpačkách v Chorvatku!!!!

neregistrovaný: "fuk" [89.173.7.XXX] 30.08.2007  01:55

« Re: Re: Re: Re: nafta

On zrejme nemyslel na vsech ale u vsech tech firem. Ja vlastne taky i kdyz u Tiffonu Jasenice dvakrat. Poprve a naposled. Maji tam suverenne nejvyssi ceny. :no:

"-- skrytý --" 25.08.2007  11:51

Spodni kryt vzadu?

jsem 3. den majitelem FoFo kombi 1,8 TDCi 2005 a sbiram prvni dojmy, o ktere se pozdeji rad podelim. Protoze jsem vuz zakoupil ojety, nalezam postupne vetsi ci mensi vady na krase. Protoze mne prekvapil pomerne velky hluk od zadnich kol, dival jsem se, jak je zadek auta odhlucneny a zjistil jsem, ze skoro vubec. A ted k dotazu: ma mit tento kombik spodek auta zakrytovany (a tim padem jsem se nechal napalit) nebo od hrany zadniho narazniku neni vubec nic (krome zakrytovanych podbehu)? Diky za reakce.

lulipin 25.08.2007  20:53

« Re: Spodni kryt vzadu?

vyfoť jak to máš a já můžu vyfotit jak to je u mě

neregistrovaný: "Ivan" [83.240.16.XXX] 04.09.2007  22:29

cena

Tak o přesně takovém autě s touto výbavou uvažuji. Za kolik se to dá (při dovozu z Německa) koupit? (tedy jestli to není indiskrétní otázka)

lulipin 05.09.2007  08:49

« Re: cena

já za něj dal 330 tis. se vším všudy, je to taková cena akorát, ale výbava velice slušná. Ale mám vystavenou fakturu přímo od Němce na cca 300 tis a nějaký drobný (záleží na kurzu EUR a ten je teď o mnoho lepší, dnes bych ušetřil cca 10000 kč), zbytek si schlamstl dovozce, když odečtu jeho náklady na cestu, nocleh, odhlášení, technickou aj. s tím spojené záležitosti, tak mu šlo 20 tis. čistého do kapsy. Ale v čechách jsem v té době neuměl tuhle výbavu sehnat pod 380 tis. A navíc pro česko není tahle motorizace určena, tady se prodává myslím 1,6 TDCI 74 Kw a já mám 80 kw

neregistrovaný: "Honza z Opavy" [213.195.210.XXX] 08.09.2007  14:02

spojkový pedál

Mám stejného fokuse jen s 1,8 TDCi motorem. Ten spojkový pedál mne taky zlobil vrzáním. Lehl jsem si pod volant a někam,kde jsem tušil čep pedálu jsem nastříkal olej WD-40. Přestalo to. Taky jsem moc spokojen - skvělé auto.

lulipin 09.09.2007  19:35

« Re: spojkový pedál

díky za radu, příště už budu vědět, vrámci prohlídky po 20 tis to bylo za pár desetikorun, ale je jasné, když mi to udělá a do prohlídky bude daleko, pokusím se o to sám.

"-- skrytý --" 09.09.2007  17:44

porovnání se služební O2

Zdravím
    Někde jsi zmínil že v práci jezdíš s O2 1.9TDI.Tohle by mě totiž hrozně moc zajímalo.Přemýšlím právě o fofo ve sejný motorizaci jakou máš ty a O2 1.9TDI 77kw a potřebuju od tebe jen málé porovnání výkonu,podvozku,brzdy atd.
    Jinak ta barva nemá chybu ;-)

lulipin 09.09.2007  19:31

« Re: porovnání se služební O2

no co se týče pohodlí a celkového dojmu tak jednoznačně focus. Můj problém je ten, že umím jezdit z oběma a není mi hanba říct, že bych si koupil klidně i tu O2. Ovšem srovnatelný komfort nelze podle mě koupit pod 400 tis. Pro škodu mluví solidní design, čestká tradice, větší dostupnost servisů, větší kufr. a nižší spotřeba. Pro ford, lepší podvozek, takový ten sportovnější šmrnc a přitom nenápadnost. Můj pohled je takový, do fofíka nasednu a hned se cítím fajn a můžu jet třeba 10 hodin v kuse, ale v oktávce se furt nějak ošívám a neumím se uvelebit ovšem i tato volba není zřejmě špatná. Mě jen teď kazí dojem pokažená váha vzduchu ve fofíkovi, takže nízké otáčky jsou na pytel a do 1700 otáček to netáhne. Ale až to vyměním bude spokojenost dokonalá. JInáč oktávky na váhu vzduchu trpí více než focusy a navíc u oktávky bacha na turbo, mají tam poddimenzovaný díl a nám se to v práci už jednou vysypalo, v záruce vyměněno, ale po záruce nevím nevím. I když mě to teď v mém fofíkovi taky nějak podezřele píská ale zatím to připisuji té váze vzduchu tak po výměně uvidím. Až koupíš tak dej vědět :yes:

lulipin 09.09.2007  19:35

« Re: porovnání se služební O2

no co se týče pohodlí a celkového dojmu tak jednoznačně focus. Můj problém je ten, že umím jezdit z oběma a není mi hanba říct, že bych si koupil klidně i tu O2. Ovšem srovnatelný komfort nelze podle mě koupit pod 400 tis. Pro škodu mluví solidní design, čestká tradice, větší dostupnost servisů, větší kufr. a nižší spotřeba. Pro ford, lepší podvozek, takový ten sportovnější šmrnc a přitom nenápadnost. Můj pohled je takový, do fofíka nasednu a hned se cítím fajn a můžu jet třeba 10 hodin v kuse, ale v oktávce se furt nějak ošívám a neumím se uvelebit ovšem i tato volba není zřejmě špatná. Mě jen teď kazí dojem pokažená váha vzduchu ve fofíkovi, takže nízké otáčky jsou na pytel a do 1700 otáček to netáhne. Ale až to vyměním bude spokojenost dokonalá. JInáč oktávky na váhu vzduchu trpí více než focusy a navíc u oktávky bacha na turbo, mají tam poddimenzovaný díl a nám se to v práci už jednou vysipalo, v záruce vyměněno, ale po záruce nevím nevím. I když mě to teď v mém fofíkovi taky nějak podezřele píská ale zatím to připisuji té váze vzduchu tak po výměně uvidím. Až koupíš tak dej vědět :yes:

"-- skrytý --" 11.09.2007  19:50

« Re: Re: porovnání se služební O2

Dík za porovnání
        Máme totiž v práci jednu O2 combi 1.9tdi,jezdí to dobře aspoň podle mě,ale já jsem zase těch aut tolik nevyzkoušel tak se my zdá že to jede přímo skvěle,až na ten podvozek.Nevím jestli je to tím že je to combi,ale mě se zdá že je to při vyšších rychlostech takový jankovitý.Je fakt že oproti O1 je to o dost lepší tam mám pocit že se v každy zatáčce převrátíme.Takže si mě u fofo potěšil s tím lepším podvozkem,ale jsem zklamanej tou spotřebou.U O2 na to docela šlapu a málokdy se dostanu přes šest litrů na průměru,jak jseš na tom teda ty,možná jsi to už psal,tak pro mě a taky jakým stylem jízdy.

lulipin 11.09.2007  21:53

« Re: Re: Re: porovnání se služební O2

no subjektivně teď bez 100% účinnosti na turbu, díky doufám pouze vadné váze vzduchu, je rozdíl na spotřebě až 1 l/100 km v neprospěch focusu. Ale i když bude focus úplně fit, nebude zřejmě nikdy dosahovat spotřeby této octavie, už v papírech má handicap 0,5 l (5 l vs 5,5 l a to musím říci, že i při normální jízdě je obtížné této spotřeby dosáhnout (50:50 město a dálkové jízdy) Spíše se pohybuju okolo 6,5 l ale jezdím více po městě. Jináč spotřebě octavie se můžeš vyrovnat opravdu úspornou jízdou, nízkými otáčkami. Focus má sice více kw ale octavia větší objem. a někdo tvrdí, že objem ničím nenahradíš. Řešíš stejné dilema jako já před půl rokem. Pro fofo stále ale hovoří cena, dneska jsem se znovu díval a srovnatelná výbava je u octavie o 80 - 100 tis dražší beru-li v potaz rok 2005, a to ještě neměla octavia esp a jako mají fordy vyhřívané přední sklo.

Poustnik 18.09.2007  19:43

Tak ty to máš i s komplet rodinkou,

moje auto a moje rodina - můj život.... :-)Dobré....Ale že mají v Chorvatsku tak bídnou naftu, to jsem netušil....Tak ať vám slouží a dělá jenom radost. /Auto i ratolest.../ ;-)

neregistrovaný: "Pepíno007" [80.188.36.XXX] 24.09.2007  14:41

Kontakt

jsem z Opavy a sháním solidního dovozce. Můžeš mi prosím poslat kontakt na toho tvého, na email josef.makovicka@seznam.cz? Chci si nechat přivézt něco velmi podobného. Dík

lulipin 24.09.2007  15:15

« Re: Kontakt

no víš po pravdě, ti toho mého dovozce ani doporučit nechci. Tento způsob nákupu zdá se mi být velice riskantní, ačkoliv jsem dovezl už druhé auto. Toho, co mi to dovezl znám přes kamaráda, čili ne osobně. Jeho povinost zkončila dovezením auta, protože peníze už zinkasoval dopředu. už dva měsíce čekám, že mi dle domluvy vymění rádio a to nemluvím o problémech s turbem, co jsem měl od první jízdy. sice to bude asi jen váhou vzduchu, ale i tak se k tomu staví, že se ho to netýká a tak abych si to bud´vyřešil sám, nebo přímo u Němce. Protože kupní doklad je vystaven Němcem přímo na mě. Tohle je zlaté podnikání, zinkasovat provizi a to ještě vlastně na černo. Jsou to čistý prachy bez závazků. Jestli máš opravdu zájem, mohu ti dát kontakt na jiného, tentokrát známého z Holčovic, nemá sice až takové kontakty jako ten, co mi dovezl focuse, ale chová se o moc férověji. Záleží na tobě, pokud budeš vyloženě chtít, dám ti nakoc i kontakt na toho co dovezl focuce, auto je pěkný fak čistý, ale budeš si ho muset pohlídat a auto odzkoušet před ním, pak se to těžko dokazuje

neregistrovaný: "Pepíno007" [80.188.36.XXX] 25.09.2007  13:35

« Re: Re: Kontakt

Ok, dík za upozornění! Dobrá rada nad zlato. Pošli mi prosím kontakt na toho známého z Holčovic. Třeba na podzim pár Fofíků bude.
        Dík

"anonym" [85.207.202.XXX] 28.09.2007  10:45

radio

ma radio 6000cd cd changer? prosim o odpoved

lulipin 28.09.2007  10:51

« Re: radio

já nemám, a nevím o nikom kdo by u tohoto typu měl, ačkoliv šikovné české ručičky zmáknou ledacos

foto rest

rest 03.10.2007  20:34

pekný fofo

Super focus, pekné fotky a recenzia ;-) 10 bodov.
    Nech Ti to jazdí a jazdí :yes:

"-- skrytý --" 08.10.2007  18:58

Dobrá recenze

Moc pěkné :-) Dávám 10, mrkni na moje. Tvoje auto jsem viděl i v reálu, zrovna jsem projížděl Krnovem po Opavské a Ty jsi vyjížděl :-) Ta barva je fakt moc pěkná.

foto Elsin

Elsin 26.03.2008  21:27

10-10-9

Moc hezké fotky, o autu samotném ani nemluvě...jen by jsi mohl doplnit recenzi o technivké údaje(tento motor se tuším u nás ani neprodával...)
    A ještě k tomu korektoru laku...to jsi koupil nebo jsi to dostal k autu...taky bych potřeboval. Měj se a at jsi s autem spokojenej

lulipin 31.03.2008  22:00

« Re: 10-10-9

díky za hodnocení, korektor laku jsem si koupil sám, objednal jsem si ho v autorizovaném servise ford, je to barva a lak zvlášť. Stálo to dohromady asi do 200 kč. na drobné oděrky k nezaplacení. Ve fordu nahlásíš VIN code a oni ti to bez problému objednají. Jináč co se motoru týče, není to nic na krátké vzdálenosti, dlouho se zahřívá a je slabý v nízkých otáčkách. Na delší trasy je už velice uspokojivý. Nechal jsem si ho dovézt z Německa, nechtěl jsem tu slabší varzi 1,6, která se prodává u nás. Dnes bych si v naftě koupil raději tu 1,8 - je to litiňák a proto tak rychle nevychladne, no a navíc vyšší objem.

foto superkutil

superkutil 07.08.2008  15:28

Teda od motoru 1.6TDCI ve Focusu bych čekal nižší spotřebu. Vloni jsem byl v Chorvatsku s Mondeem 2.2TDCI a spotřeba byla ve 4 lidech 6,5litru při průměrné rychlosti 104km/h.

lulipin 07.08.2008  20:16

« Re: Spotřeba

spotřeba se v této chvíli pohybuje okolo 5 l když beru vyváženou dálkovou trasu. Je však velký rozdíl jestli tankuju naftu verva a obyčejnou neznačkovou ošizenou, to je úbytek výkonu motoru snad i 20%.V loni v Chorvatsku se mi podařilo natankovat extra šmejd a to moje super citlivý vstřikování to dost špatně neslo, od té doby jsem změnil tankovací návyky a spotřeba je dle tabulek. Jo a taky jsem přestal jezdit s tempomatem, subjektivně si myslím, že tady spotřeba také není nejnižší.

"-- skrytý --" 14.11.2008  07:30

« Re: Spotřeba

Mám stejný vůz a spotřeba 5L je dobrá hodnota v kombinaci. Delší trasu jsem dal i za 4,2L/100km, ale většinou se to pohybuje kolem 5,2L...kazí mi to město :-) jinak já jezdím s tempomatem, myslím si že to rozhodně spotřebu nezvyšuje, auto si přidá přesně tolik kolik potřebuje, dle mýho by měla být spotřeba nejmenší

foto zeneva

zeneva 20.12.2013  17:34

« Re: Re: Spotřeba

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak moc ovlivní spotřebu, když auto delší dobu stojí nebo je zapnutá klimatizace, jízda v silném větru atd... minulý týden jsem koupila Focus 1,6 TDCi, 80KW rok 2006, na půl nádrže jsem najela cca 300 km ale včera jsem jela po dálnici Bohumín - Ostrava a během krátkého úseku mi zmizelo zbytek půl nádrže... ;-\

foto Bully-

Bully_ 20.12.2013  23:48

« Re: Spotřeba

Jestli odhadujete spotrebu jenom podle ukazatele stavu paliva v nadrzi, pak je to snad u vsech aut stejne: rucicka ukazatele se nejdriv dlouhou dobu ani nehne, potom zacne pomalu klesat a zaverecnou cca tretinu vylozene pada rychle dolu az na nulu. Jde jenom o informativni ukazatel, pres rozdilnou "rychlost vyprazdnovani nadrze" byva spotreba porad zhruba stejna.
            Stojici auto s bezicim motorem ma zpravidla spotrebu do 1 litru ZA HODINU, po zahrati agregatu klesne cca na 0,5l. . Neni to nic, co by nejak dramaticky ovlivnilo celkovou spotrebu na plnou nadrz, motor by (chudak) musel jet na volnobeh az hodiny, aby se to nejak vyrazneji promitlo do prumeru.
            Se zapnutou klimatizaci se spotreba samozrejme zvysuje. Motoru pri jejim plnem vykonu v lete "ubyde" treba i 20k, ktere se clovek snazi dohnat silnejsim seslapnutim plynoveho pedalu = vyssi spotreba. Zvlast u techhle slabsich aut je to znat o to vic. Kazdopadne v zime neni klimatizace zadnou vyraznejsi energetickou zatezi, prakticky se spina jenom klasicke topeni.
            Silny protivitr muze samozrejme spotrebu zvysit, predevsim s rostouci rychlosti vozu. Zase plati to co u klimy- cim nizsi vykon motoru, tim vyraznejsi ma vliv, klidne az v radu nekolika litru. Uz samotny aerodynamicky odpor narusta exponencialne, vuz muze mit spotrebu (priklad) pri 100 km/h 6 l., pri 120 6,5 l. , pri 140 7,5, pri 160 10 l., ... Pri protivetru si k rychlosti treba tech 120 km/h prictete silu vetru 40 km/h a vysoka spotreba je na svete.

foto zeneva

zeneva 23.12.2013  21:42

« Re: Re: Spotřeba

Děkuji za vyčerpávající odpověd :-)
              Spotřebu jsem neodhadovala podle ukazatele nádrže, ale podle toho, že jsem tankovala 36,5 litrů nafty a najela 300km...
              To stojící auto jsem nemyslela nastartované ale pokud auto stojí třeba půl roku v autobazaru..jistě mě napadlo že to auto asi nemohlo vkuse stát třeba půl roku jestliže se v něm někdo zkoušel projet tak jako já, když jsem uvažovala o koupi. :-)
              Nicméně včera jsem opět tankovala a pro změnu mi ukazuje ukazatel, že nádrž je z 3/4 plná po natankování cca 14 litrů, takže spíš vidím problém v tom ukazateli než ve spotřebě. Ještě jednou děkuji za odpověď... Jak mi řekl bratr, musím jezdit, seznámit se s autem at vím co a jak..přece jenom minulé auto bylo benzín a o hodně slabší motor... :-)

foto Bully-

Bully_ 24.12.2013  21:36

« Re: Spotřeba

Popravde, spotreba pres 12l./100km u turbodieselu mne pri normalni jizde prijde vic nez vysoka. Te se u "TDI" neda dosahnout ani s plnym plynem na Autobahn, snazil bych se tomu radeji prijit na kloub.
                Jinak prestup z benzinu na naftu znam. Taky jsem jezdil na zacatku za 8,5, nez jsem zjistil, ze to pri stejne rychlosti jde i s 2 litry min :-)

foto stirecek1

štíreček1 22.09.2009  20:57