kulhys (muž 43 let) Poslat zprávu

BMW řada 5 530d M-Paket (e39)

BMW řada 5, foto 1 BMW řada 5, foto 2 BMW řada 5, foto 3 BMW řada 5, foto 4 BMW řada 5, foto 5 BMW řada 5, foto 6 BMW řada 5, foto 7 BMW řada 5, foto 8
BMW řada 5, foto 9 BMW řada 5, foto 10 BMW řada 5, foto 11 BMW řada 5, foto 12 BMW řada 5, foto 13 BMW řada 5, foto 14 BMW řada 5, foto 15 BMW řada 5, foto 16 BMW řada 5, foto 17 BMW řada 5, foto 18 BMW řada 5, foto 19 BMW řada 5, foto 21

Přezdívka auta bimmer Rok výroby 2003 Koupeno ojeté najeto [km]:161200 palivo: nafta počet válců: 6 objem [cm3]: 2998 výkon [kW]: 143 kroutící moment [Nm]: 410 maximální rychlost [km/h]: 230 počet rychlostí: 5 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 17 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 7.6

Jiz nejakou dobu jsem se zaobiral otazkou, co za auto. Stale jsem nemohl padnout na TO spravne. A tak pomalu a jiste zacinala vyhravat varianta s rozmyslem - Octavia RS. Az jednou... byla to laska na prvni pohled.. rikal jsem si, sen je potreba si splnit hned ted. Pozdeji uz bude moc pozde a na volby s "rozumem" mam jeste cas.
Vuz jsem koupil ojety nehavarovany u AVEG Linz. Na auto byla poskytnuta 1 leta garance incl. s moznosti rozsireni o dalsi jeden rok.
Predchozi majitel.. pan v letech co byl stale na cestach.

Neco k vybave. Auto je sice v elegantni, ale velmi neprakticke cerne metalize. Kompletni M-Paket. Bezva sportovni sedadla & volant. S automatickou prevodovkou (tuto variantu jsem volil s ohledem na caste cestovani na dlouhe trasy, je to komfortnejsi.. a i lehci v ovladani pro pritelkyni pri jejich obcasnych vyletech za volant).
Jinak autu az na pevnou navigaci nic nechybi. Predchozi majizel si dopraval :-)

Pocit z jizdy. Spatne se mi to popisuje.. to se musi zazit. Mel jsem moznost ridit uz hodne aut ruznych kategorii a tohle radim do TOP3.
Dostacujici vykon, pocit bezpeci/cloveka obklopuje velka masa.
Oproti autum s prednim nahonem vam tady nic nekeca do rizeni (zadne prenaseni sil do rizeni od pohonu auta).
Kvalitni zpracovani.
Nizka spotreba. Pri jizdach na vzdalenost vetsi jak 300km spotreba okolo 6,6L/100km.
Pri normalni jizde je uvnitr prijemne ticho. Pri sportovnejsi jizde ma auto s dieslem sympaticky zvuk.

Na aute/modelu je jiz citit, ze bylo vyvyjeno/uvadeno do provozu v roce 1996. Tzn. ze neoplyva vnitrim prostorem v podelnem smeru. Chybi odkladaci plochy na drobnosti. Okolo 2000-2500rmp pod zatezi lehce hruby zvuk motoru. Ale to jsou drobnosti.. ktere jsou s ohledem na silne stranky zanedbatelne.
Jine nectnosti zatim neshledavam... jsem cerstvym majitelem.
Jedine ceho jsem si vedom, jsou urcite omezeni prevazne v zimnim provozu.. ale uvidim.

Pokud na neco prijdu.. okamzite pridam.

Moje jsou zatim pozitivni a bez nutnosti neco platit :-)
Vsechny opravy a intervalove prohlidky byly provadeny v autorizovanem servisu predchozim majitelem.
Kdyz jsem auto kupoval, bylo cca 3000km od posledniho inspekcniho servisu I. Tzn. ze me behem 17000-20000km ceka inspekce 2.
Podle predbezne ceny to neni zadna katastrofa.. cca o 2/3 drazsi jak na VW Golf V.

Zkusenosti s prodejcem prevazne dobre. Auto jsem mel na 2dny k dispozici, abych se rozhodl zda ano. Dodrzel vsechny nase dohody ohledne vymeny urcitych dilu. Snad jen jeden minus.. byl neoblomny pri smlouvani o cene. Mozna spis moje neschopnost :-)

10.5.2010 13:00

Nastupce

Prave pracuji na priprave recenze nastupce. Bude mi to jeste nejakou chvili trvat ale doufam ze se bude libit :-)

10.5.2010 13:00

Prodano

Auto je od ledna prodano. Bylo to tezke louceni. Preji ti Stepo mnoho prijemnych zazitku.

13.1.2010 15:41

Na Prodej

11.1.2010 12:30

Na prodej!!

Strucny popis stavaiciho stavu + co se neda vycist z popisku.
Auto ma najeto 232000km
Servisni knizka + servis u BMW. Naposled INSP1(zbyvaji zelne 4 ctverce)
8x obuti:
zimni Alu 16" 225/65 Michelin Alpin Premacy
letni (viz foto) 17" 2x 235/45 2x 255/40 Michelin Pilot Sport
Pridam jetste nepouzite snezne retezy PEWAG Sportmatic a 2 predi brzdove kotouce orig. BMW
Cena 250000kc
Pokud mate jeste otazky, rad zodpovim.

28.11.2007 00:00

Tak prisla prvni zavada. Na ceste Linz-HK pri predjizdeni auto v kopci lehce zaskublo. Spolucestujici nepostrehli a ja sam nevedel zda neregulovalo ASR. Pri zastavce na benz. stanici jsem jiz auto nenastartoval. Vymena palivoveho cerpadla probehla ve STRATOS Auto v HK. O hodne lepsi jednani jak v ACR v Budejovicich.

21.11.2007 00:00

20.10.2007 jsem se zucastnil skoly jizdy (intensiv 2) v Marchtrenk. Jednim slovem BOMBA. Meli jsme moznost ucastnint se ve vypujcenych vozech od Audi Linz, jenze ja si chtel vyzkouset sve auto. Podobne akce muzu jen vrele doporucit. Par foto k tomu. Bohuzel jsem byl sam.. a tak jsem fotil spise kolegy :-/
Prave premyslim o prihlasce na kurz SNOW&FUN, pokud by mel nekdo stejne umysly,rad nepojedu sam :-)
(BMW M3 na fotkach bylo pripraveno na kurzy DRIFT&FUN :-D )
Prisel i prvni snih.. prvni zkusenosti.. zkousenicko, testovanicko a i zabavicka. Zadni nahon je proste bomba a sam jsem neveril jakej je to super pocit... misto rucny brzdy je plynovy a brzdovy pedal. Samozrejme jsem i poprve zapadl. Nastesti pred barakem u garaze. Byla to ma hloupost, zajel jsem moc do kraje k vyhrnutemu snehu. Stejne me ale ceka brzka koupe sneznych retezu.

7.10.2007 00:00

Tak mam najeto lehce pres 15t.km. Silne stranky stale plati, slabiny ustupuji do stale vic pozadi. Absolvoval jsem inspekci II. Co se tyce dealera ACR Auto v Budejovicich... v zadnem pripade nemuzu doporucit.
Pridal jsem nove foto (konecne).
S autem naprosta spokojenost. Prumerna spotreba se ustalila na 7,5L.
Pokud bude nekdo chtit blizsi info o inspekci II i o pristupu v ACR rad zodpovim v diskuzi. Mejte se vsichni krasne, mnoho stastnych km. Hoj

Přidat názorDiskuse: BMW řada 5 530d M-Paket (e39)

Další vozy BMW řada 5

Klepu na drevo.. spokojenost.

Uvidime v zime. Auto nehodici se do mesta.. na malem prostoru neobratne. Zvysena spotreba cca 8,7L/100km.

Chybi par odkladacich mist. Mene vnitrniho prostoru v podelnem smeru. Dostatecny kufr.

Na dobrem koberci perfektni. Jina situace ale na spatnem povrchu. V pripade, kdy je treba zatacka zvlnena.. je citit, jak auto znervozni.

Opet zalezi na silnici. 17" kola nabizi podle me dobry kompromis mezi komfortem a sportem.

Nedokazu zatim objektivne hodnotit. Doplnuju jen diesel a vodu do ostrikovacu. Pokud mam jit do extremu.. tak myti auta 1x tydne :-)

Opet klepu na drevo. Zadne zatim nebyly potreba. Pokud nekdy ano, doufam ze v ramci garance.

Neda se rict, ze by auto prekypovalo silou, ale s ohledem na vahu/spotrebu/a toho co od auta ocekavam je vykon dostatecny.

Jsem prijemne prekvapen. Uprime jsem kombi spotrebu okolo 7,6L/100km necekal. Pneu zatim nemeritelna zmena. Olej az bude auto potrebovat, tak si rekne.

Za normalniho cestovani panuje relativne ticho v kabine. Subjektivne se da rict, ze neni velky slysitelny rozdil zda jedete 100km/h nebo 200km/h. Pri sportovni jizde ma 6ti valec na diesel prijemny zvuk. Snad jen v rozmezi otacek 2000-2500 ma motor hrubsi

Perfektni. V ramci M-Paketu kombinace alcantara/latka. Nastaveni delky sedaku. Chybi volitelne nastaveni bederni operky.

Brzdi dobre. Dobra davkovatelnost. Me chybi mozna trochu agresivnejsi nastup.

Dostacujici.. pojme co jsem doposud potreboval. Rozsiritelny o skisack a delena operadla 1/3.