Mercedes-Benz E (2005)

30.3.2008

Doteraz mi nie je celkom jasné, ako som sa vlastne k dostal k takémuto autu. Teda nie že by som nebol duchom prítomný, keď som ho vyberal, ale o niečom…

Mercedes-Benz E (jpor (RSKa))

foto MarTin1

MarTin1 07.06.12  11:24

« Re: SL500 je doma

Vzhledeme k tomu, že se nespokojím nikdy se sérií tak jsem nad tím dost laboroval, jsem dost velkej posera co se týče následných oprav a vypovědění záruky atd atd takže jsem se po tom dost pídil.Jestli ti můžu poradit na Hoška se vy*****r. Ta úprava od Brabusu stojí 7000euro!!! A vůbec bych se nedivil kdyby ti "montér Hošek" auto naložil a odvezl do Bottropu, kde to udělaj a pak ti to přivezl zpátky. Donedávna nebyl totiž ani schopnej ti přehrát software od Carrlsonu a musel ti vyndat ŘJ a tu poslat do Merzigu. Já mám úpravu od Vathu, jel jsem přímo tam do Hosbachu.... mají kit na CLS kde je 465hp a 750Nm, ovšem je to German Kit s TUV.... jinak je standardní výkon 500 a 780. Já jelikož nonGerman customer TUV nepotřebuju, takže jsem dostal stejnej výkon. Cena je 1490 Euro bez DPH a záruka od nich je 2 roky či 100 000km. Další výkonovej stupeň 530hp a 830Nm je už za 5800euro, protože se mění Intercooler a dostaneš kompletní výfukové tlumiče VATH.

Dám ti další alternativu, nejlepší a zároveň největší Německá ECU tuningová firma Evotech, která dodává software Lorinseru a mnoha t unerům v USA. Tato firma ladí na dynometru, tzn ty tam přivezeš auto a oni ti nabídnou od 470 do 530koní a zbytek je na tobě.... Vyladí to na brzdě tudíž nehrozej žádný propady výkonů atd. Pak si u nich zároveň koupiš externí záruku na 4 roky, nutno poznamenat, že tuhle záruku akorát "převlečenou" dávají všichni!!! Dělá to firma(pojišťovna) NSA Garantie (Švýcarská) a nebo VDAT (německá). Cena je 399 euro na 3 roky nebo 299euro na 2 roky.

A teď obecně k Brabusu, celkem jsem po svém nasypání peněz do ML od Brabusu prozřel. Ta firma je STROJ NA PENIZE!!! Ta jejich úprava spočívá v plastovém boxíku v hodnotě tak 150euro a toho intercooleru. Za to tě stáhnou o 6000 euro + 1000 euro montáž. Ano máš tam záruku, JENZE narozdíl od Německa, kde je to běžné, že MB bere záruky renomovanejch tunerů a řeší si to s nima sám, tak v ČR je samozřejmě situace jiná... takže cokoliv se stane jde přes Hoška a vždycky jít musí.... pokud teda mě by se vysypalo auto tak mě v chodově kopnou do zadnice a já musim uplatňovat u Hoška.

Nechci tě o ničeho zrazovat, ale Brabus bych dal fakt až na konec.... ten Evotech chce 2500 euro bez daně a máš to s brzdou,že vidíš kolik HP tam máš, Lorinser chce 3420euro a udělaj ti to v Olomouci taky se zárukou a 530 koní a 800Nm. Carlsson cenu nevím ale to je taky čip na 500hp a 787Nm. MKB stejnej výkon jako Lorinser ale 3900 euro bez daně, Kleemann je velmi dobrej, ale cesta tam je na prd ale cena je peca 1200euro ale musíš si dát externí záruku.

A na závěr... ten motor M278 je mateřskej motor M157 z 63AMG. Když si to spočítáš tak ti na litr objemu vychází asi 85 koní což je u tak velkýho motoru nic, takže pokud ti to někdo upraví na 500 seš na nějakejch 105hp/l což je u přeplňovanýho benzínu ok hodnota. Ten výkon co nabízí Brabus nabízejí všici ostatní, ale za poloviční ceny.... toť asi vše. Pokud tě netrápí finanční stránka bež do Brabusu.

PS: pořiď si výfuky AMG...Sám jsem si je na CLS pořídil a je to lahoda pro uši. Dealer za ně chce cca 70 000kč, je to od katalyzátoru až nakonec. Takže se mu vysměj a napiš mě.... mám kontakt v Německu u Dealera MB (má 8 autosalonu v Německu) a vyšly mě na 1420 euro bez daně!!! Dám ti kontakt a pak se spolu domluvíte, uměj naprosto normálně Anglicky. Jo a výfuky pro AMG výrábí Eisenmann.... jentak pro pořádek....

jpor (RSKa) 07.06.12  02:10

« Re: SL500 je doma

Ahoj Pane >:D tak ja tu naháňam cez zastúpenie Mercedesu (ktoré distribuuje cez Hošek Motors aj Brabus) úpravu Brabusu na 520k / 820 Nm, ale vraj na SL im zatiaľ chýba nejaká súčiastka, aby dali dokopy komplet balík aj s prídavným chladičom. Bez chladiča to dávajú na 490k...
    Popíš prosím trochu aké úpravy a hlavne od akej firmy tam máš ;-) prípadne cenu, skúsenosti...Brabusa chcem kvôli záruke...

No a hlavne Ti GRATULUJEM k výberu auta :yes: pôvodným mojím favoritom bola nová CLS 63 AMG, ale chcel som kabrio skrátka.

Kombinácia uvedenej metalízy a interiéru je naprosto famózna, a podľa mňa aj jediná zmysluplná z ponuky.

foto MarTin1

MarTin1 05.06.12  16:51

« Re: SL500 je doma

Gratuluju pane, vybral jsi naprosto výborně >:D Stejná metla a stejná barva interiéru a nakonec stejný motor co já na CLS >:D Ten motor je fantazie, mám to upravený na 510 koní a 800Nm a letí to jako zajíc po lajně koksu :-) a spotřebu za 7200km mám zatím 10.8 naprosto neuvěřitelnej MOTOR!!!! Ať to jezdí

jpor (RSKa) 30.05.12  01:56

« Re: Blahozelam

Ďakujem za všetky vaše pozitívne odozvy, len sme sa sťahovali a žijeme trochu v chaose a tak som nemal čas sem kuknúť ;-)
    Objavujem stále ďalšie kvality auta, ale aj pár nevýhod - napodiv sa ťažšie hľadá pohodlná pozícia na sedadle na dlhých cestách...nakoniec sa osvedčila vyššie zdvihnutá poloha sedáku a následné prispôsobenie ostatných častí a volantu. No a tiež - nedá sa v ňom veľmi pospať, lebo sa nedá sklopiť sedačka. Nieto kam... takže ak si chcem na ceste oddýchnuť tak v takej polovzpriamenej polohe iba driemať...

Inak sa Šarkana evidentne urazil, lebo v piatok na takom miernom pohupe a prepružení buchol vak vzduchového podvozku na prednej náprave. Bola to taká rana akoby som prešiel po tehle. A to som šiel cca 40 km/h. Nechápem celkom dobre ako sa to mohlo stať, ked som predtým chodil rýchlejšie a zaťažoval nápravu oveľa viac, ale nakoniec - som za to vďačný, že to bolo v meste, v nízkej rýchlosti a nemal som naponáhlo a mohol som čakať na odťahovku v pohodičke. A navyše v čase keď mám luxusné "náhradné vozidlo" vo vlastnej garáži....
    Akurát ma potom šokoval servisák, ked volal že ZADNÁ náprava má nápravnicu vytrhnutú zo šróbov a skrivenú atd. Nechápem čo má výbuch na prednej spoločné s deformáciou zadnej...no každopádne sa to rieši.

Šarkan sa mi proste zdul a hodil sa na PN >:D

foto rasto111

rasto111 25.05.12  16:17

« Blahozelam

Blahozelam Ti Juraj!!!! :-)

Ronault. 24.05.12  17:54

« Re: SL500 je doma

Gratuluju a ať slouží! :yes: Snad to někdy střihneš na jižní Moravu a přivezeš ukázat ;-) :yes:

woody-alien 24.05.12  16:46

Taktéž gratuluju :yes:

a na ty ženský a jejich reakce pozor. Aby ti jich na krku nevisel celej hrozen. ;-) >:-[]

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 24.05.12  15:46

« Re: klobuk dolu

:yes: :yes: :yes: :yes:

foto veloce1

veloce1 24.05.12  15:38

« klobuk dolu

jasne, tak preto ta nova garaz ;-) krasne auto, krasny motor a velka pochvala za odvahu pri vybere laku. ako v nadpise, klobuk dolu

foto Mireon

Mireon 24.05.12  10:23

« Re: SL500 je doma

Velká Gratulace! Sice se mi tak moc nelíbí jako jiné auta, ale jako fandu mercedesu nelze jinak :yes:

foto SamyDee

SamyDee 24.05.12  09:26

« SL 500 je doma

Tíško závidím :-O :-O Gratulujem a prajem veľa šťastných, zábavných a bezpečných kilometrov bez nehody :yes: ;-)

Brandon Walsh 24.05.12  09:09

nadherne, gratulujem :yes:

foto Nighaj

Nighaj 24.05.12  09:01

« Re: SL500 je doma

Gratulujem! je to neskutocny krasavec. Tu farbu karoserie by som zvolil aj ja a interier je kralovsky, skvela kombinacia. Prajem vela stastnych Km! :yes:

jpor (RSKa) 24.05.12  01:54

« SL500 je doma

..a volá sa James. James Bond...
    No skrátka ho mám od včera. Je to zvláštne ako pôsobí navonok, športová postava, nízky posed a matná šedá farba ktorá necháva vyniknúť všetky krivky a línie... AMG paket mu sedí, bez neho...som ani neuvažoval pravda. Brzdy na SL500 sú slušného priemeru, min. rozmer diskov je 18", s AMG paketom prišli 19"-ky. James vyvoláva nečakané odozvy, aj od tých čo by som nečakal :-) a čo som tiež nečakal tak u ženských :-)
    Z tých pár km čo som najazdil mám pár postrehov:
    auto je kultivovanejšie ako Šarkan, také celé akoby konsolidované, ako kus vytesaný z mramoru. Riadenie živšie, reaguje veselšie na pohyby volantu. Volant sám je dosť hrubý ale moc príjemný, po presadnutí do Šarkana resp ML mám pocit akoby tie tenké volanty boli hračkárske.
    Výkon - motor v zábehu, ale podľa reakcií na polovičný plyn a otáčky do cca 3000-3500 je to pološialený stroj, ako Šarkan. Turbodiera na hranici pozorovateľnosti, skutočna tá vec zaberá okamžite, aj v celkom nízkych otáčkach. Nakoniec max točivého momentu je od 1800 do 3500 otáčok, a je to 700 Nm, takže s autom hýbe jedna radosť. Čo ma osobitne teší, je prevodovka a jej softvér. Na Eco mód jazdí dobre, živo radí, aj ked necháva motor v nízkych ako sa dá, tak svižne podradí ked treba, a to často netreba, lebo tá vec silne zrýchľuje aj z nízkych otáčok. Veľmi dobre a poslušne reaguje na povely radiacich páčok pod volantom. To mi hodne odľahlo lebo 7G Tronic bol v niektorých autách nanič (ML 420 CDI) a v niektorých plsumínus OK (C 320 CDI). Ale tento 7G Tronic Plus je ozaj dobrý.
    Jazda je komfortná, ale dobrá, dáva pocit istoty a sedenia na ceste. ABC podvozok je skutočne inde ako vzduchový AirMatic. Cítiť že s autom aktívne pracuje, AirMatic akoby len inak tlmil, lepšie ako struny, ale stále nejak pasívne. ABC to nedovolí, kontroluje doslova pohyby karosérie, cítiť to v zákrutách, kde akonáhla karoséria zapláva tak sa ABC spamätá a rýchlo ju umravní. Skutočne pôsobivé. Na SPORT režime je pravdaže tvrdšie, ale plusmínus OK, hoci jamy mapuje slušne. Ešte som neskúšal nejaké hranice a limity, ale čo sa párkrát šmykli zadné, tak sa správa predvídateľne a zábavne.
    Zvuk motora je basový V8 zvuk, ale trochu utlmený, lebo musí nechať priestor pre AMG V8 pravdaže. Inak je zvuk krásny, a vcelku prítomný, nedá sa prepočuť, ale je ako dobrá obsluha v reštaurácii - len decentne na pozadí. Skoro je to škoda, lebo je o čo stáť.
    Vietor v kabíne - pri použití bočných skiel a vetrolamu kľudne do 160 - 180 km/h sa dá cestovať. Stačí šiltovka...a konečne som zistil, že AIRSCARF na nejakom aute aj funguje >:D lebo na SLK a E-kabrio teda nezaberal, aj ked bolo tuším 11 či 16 stupňov, necítil som nič pokiaľ auto nezastalo. James mi ide krk upiecť ked to pustím naplno. Chvalabohu, večer to bolo veľmi užitočné.
    Radarový tempomat - vcelku užitočná vec v meste. Zapnem a ide, Niežeby som sa mohol prestať starať o premávku, ale je to pohodlné. Denné svietenie má naozaj nádherné krivky vyformované v línii svetlometov. Musím odfotiť, ale zatiaľ moc neviem ako ho k tomu donútiť, aby nesvietili iba tie LED v miestach predných hmloviek...
    Objavujem na ňom postupne X vecí, návod je hrubý ako pražský telefonny zoznam. Výbava je až na pár drobotín vlastne maximálna možná...elektronické srandy a asistenti...jedno čo ma mrzí je že nebolo možné objednať nočné videnie. Čo už...
    No a čo by som ešte...naživo pôsobí oveľa lepšie ako na fotkách. A začínam ho mať hodne rád :-) asi ako Šarkana. Už sa neviem dočkať kedy bude po zábehu >:D

Vette 22.05.12  21:03

« Re: Cas na vymenu?

Super, uz sa tesim na spolocne stretnutie :-)

foto SamyDee

SamyDee 22.05.12  09:50

« Re: Cas na vymenu?

tesim sa na recenziu a halvne na prve fotky :yes: dufam, ze tie budu cim skor :-)

jpor (RSKa) 22.05.12  02:55

« Re: Cas na vymenu?

dnešná správa od predajcu hovorí že SL500 už zajtra bude doma a na značkách :-!

Inak Šarkana mám tak rád, že sa mi s ním vôbec neche lúčiť. Skôr prikúpiť niečo nového ešte >:D a prípadne Šarkana na staré kolená vylepšiť...výkon a brzdy a tak
    Možno to je aj tým, že som nič podobného Šarkanovi nevyskúšal, lebo však aj sa ťažko hľadá dealer ktorý by mal AMG k dispozícii na skúšobnú jazdu...snáď tá Viedeň žeby?

Vette 21.05.12  16:51

« Re: Cas na vymenu?

A ka sa dobre pamatam, najneskor buduci tyzden by ho mal uz mat doma v garaz :-)

Brandon Walsh 21.05.12  14:06

« Re: Cas na vymenu?

skus si pozriet prispevok trochu nizsie zacina slovami záloha na SL zaplatená ;-)

foto El-Scorpio

El_Scorpio 21.05.12  13:28

« Cas na vymenu?

Ahoj, zaujimalo by ma ako dlho by si si chcel este auto nechat? Nechcem napisat ze ci ta uz "neomrzelo" ale predsalen 6 rokov s jednym autom (nemyslim tym ze inymi nejazdis len ze ho stale mas) je celkom dlha doba a za ten cas sa vynorilo mnoho inych zaujimavych auticok. Ako sa na to pozeras?

jpor (RSKa) 14.05.12  01:30

« Re: Auto mojich snov?

Norge vďaka za kontakty, trochu som bol mimo...
    No čo sompozeral, tak tá Viedeň je najbližšie. A nakoľko ma servis MB u nás zase nas*ral, na ML mali premazať strešné okno, zatváralo sa už na dvakrát, vždy zastalo a cúvlo, takže potrebovalo druhýkrát zavrieť. Okrem toho, že po zákroku sa okno stále zatvára rovnako na dvakrát, tak je zrazu silne zviklané tiahlo/gombík ovládania strešného okna, ako keby sa naň niekto zavesil alebo sa s ním hral Golem...musím ho vždy pekne zastrčiť prstom na miesto keď ho použijem 8-s do psej matere ale toto si zlíznu už. Pekne si pokecám so šéfom dealerstva aj servisu. A prechádzam do BA, resp so Šarkanom ku kamošovi mechanikovi, je frajer aj na autoelektriku, spolužiak z gymplu, býva 200 metrov odo mňa a vôbec...si nedovolí posrať meno...
    a ML resp SL keďže budú v záruke tak pekne do BA...možno Viedeň

A ako "odmenu" si nové autá budem kupovať tiež pekne mimo, nech sa naučia ako sa prichádza o zákazníkov. Možno tým chalanom zdvihnú konečne platy.

Nech tá hviezda svieti keď už je hviezdou :-O

Norge 06.05.12  20:48

Zdravim Juraj,

dakujem za mile prianie k stastnym km, verim ze ich mam-e este vela pred sebou :yes: ..ale k teme, v centrale MB v Stuttgarte pre komunikaciu v oblasti servisu pre AMG v Europe, maju dvoch panov, ktory ti urcite pomozu a postavia exkluzivitu AMG a ich majitelov tam kde patri :yes:
    A: Thomas Erhardt - AMG Servis Expert, tel. +49 711 2590-8344
    B: Alen Gamilec - AMG Servis Expert, tel. +49 711 2590-8341

Ked si budes chciet pozriet vsetky autorizovane servisne strediska AMG v Europe, moze tu :

Original AMG web :

Tak bolo mi povedane, ze ak mas MB card, daju sa objednat aj diely, ale naraza sa tu trochu na problem data.vybavenia, ak by si to chcel riesit inak ako cez autorizovany servis, co pri E-ckovom AMG a jeho km, bude mozno aktualne ...ale je to trochu komplexejsia otazka, naradie atd. Pri tej fantastickej novej SL ..mozno nebude od veci sa premoct a so servisom.resp. prehlaidkov urobit si zaroven aj vylet :-!
    Keby bolo treba nieco kludne napis. Prajem prijemne leto a nech hviezda svieti aj nadalej :yes:

jpor (RSKa) 06.05.12  02:24

« Re: Auto mojich snov?

Zdravím ďalšieho MB člena ;-)
    Dík za skúsenosti / rady. No u nás je to s tým osobným vzťahom ťažké...resp inak: aj tu sa poznáme s prijímacím technikom (však po tom bezpočte návštev... ;-\ ale aspoň s viacerými autami teda) a ten zase dáva Šarkana iba jednému mechanikovi. Ale čo z toho ked to nieje frajer na AMG, ked tu je AMG áut málo, konkrétne u nás som videl iba jednu E55-ku nedávno a to je tak všetko... Ešte jedno CL65 AMG a jedno SLS AMG tu máme. Nie sú skúsenosti, odbornosť nemá na čom vyrásť, školenia na AMG im nedajú asi keďže málo áut...
    Každopádne Ti budem vďačný za akýkoľvek kontakt (prosím pošli do Súkromnej správy, resp. môžeš ho dať asi aj sem, nič tajné to nie je), jednak ten v Nemecku a ak máš tak aj na niekoho v AMG v Nemecku, kto mi poradí najbližšieho odborníka na AMG, možno sa nájde niečo bližšie ako Nemecko...vyššia cena nevadí. Ešte bude fajn ak poisťovňa preplatí servis aj v zahraničí, čo by mala.
    Uvažujem že bežné prehliadky ako výmena oleja a filtrov, prípadne bŕzd by zvládli aj tu, ale keď príde niečo / čokoľvek iné, tak treba ísť inde. Napadá mi, že možno bude dobre hľadať aj mimo siete MB servisov...napr seriozne racingové / tunerské servisy, kde musia riešiť iné ako bežné veci, môžu tam mať šikovných ľudí, a ak nebudú klamať resp skúšať, tak prečo nie.
    Na to B&O som zvedavý, v každom aute by to malo hrať trochu inak, aj ked postoj výrobcu k zvuku a jeho charakteru bude rovnaký... už za 3,5 týždňa sa presvedčím sám, a podelím sa tu o dojmy a fotky určite.
    Prajem Ti veľa šťastných km na tvojej E-klasse :yes:

Norge 05.05.12  13:28

Norge 05.05.12  13:27

..jo, cena za servis je v D vyssia asi o 20% na hodinu, iba pre info >:-[]
    K tej sportovej strane garaze, ..k Porsche existuje, vela kvalitnejsich moznosti co dokaze vytvorit usmev na perach a usetrit penazenku .. (podobne ako vzorec od VW koncern >:-[] )

Norge 05.05.12  13:23

Zdravim :-)

Par postrehov :
    ..roky som pracoval ako osobny sofer a osobny loky pre roznich ludi v Europe. Par skusenosti a postrejov : Hudobny system B&O hral v S8 tak premierne za cenovu kalkulaciu, ale inac velmi efektne vysuvanie vyskovych repro, moja E klasse (ano, tiez som prepadol MB) ma pre moje usi prijemnejsi zvuk, vlasne velmi prijemny ;-) Dufam, ze v SL to bude nastavene inac, a poskytne audiofilne potesenie.

K servisu : ..to co tu citam je naozaj crazy, tolko krat si bol v servise ?? Myslim, ze zamyslenie nad servisom je na mieste, aj ked je to na tebe samozrejme. Ta Venna - Wieden, je za zamyslenie, i ked mozme to byt iba bublina, ..informuj sa priamo v AMG v Nemecku, povedia ti presne meno, KTO ti pomozme, vyriesi atd. ..v Austrii ..
    Moja skusenost : ..jeden predajca - jeden servis-jeden ci team mechanikov, ktorych osobne poznas a su profi, urobia, vyriesia, poradia... Zijem roky v zahranici mimo Eu, ale auta vozim k malu predajcovi v Nemecku do servisu, a chodim iba na riadne prehliadky, ziaden problem, oprava, iba udrzba za asi 8.rokov co mam auto, ..poradili mi aj majstra na mojeho veterana, takze skoro vzdy osobny vztah. Ak si chces pomozem ti s AMG, ale v SR to nedokazem. V nemecku existuju servisy specializujuce sa iba na AMG, Brabus a pod. u predajcov MB. Ak ked uznavam, ze je to neprakticke a daleko, ale ked milujes nie je co riesit :-! Prajem vela prijemnych a spokojnych km s hviezdov (zamieravac) ... >:-[]
    P.S.: ..ak by si mal zaujem, poslem ti kontakt.

Vette 18.04.12  02:18

« Re: Auto mojich snov?

Osobne by som tomu velmi neveril ze to bude vo Viedni lepsie ako v Bratislave. Vsade je to o ludoch, a tam asi velky rozsiel medzi SK a AT nebude.

jpor (RSKa) 18.04.12  00:59

« Re: Auto mojich snov?

tak presne toto som navrhoval kamošovi čo je macher na autoelektriku a elektroniku. Vraj bol taký pokus, spojiť sa machri dokopy, ale sa nedohodli na peniazoch - klasika.
    Inak teda v tých autorizovaných servisoch nie sú žiadni lúmeni. A v tomto sa prémiovky nelíšia vôbec od mainstreamu. Šarkana má na starosti najstarší / najskúsenejší mechanik, ale čo z toho, ked to je len taký, čo tam najdlhšie vydržal ten plat vs množstvo práce? Nechcem nikomu krivdiť, ale podľa kamoša insidera je to rovnaké všade, okrem Bratislavy. Tam pochopili, že pár frajerov tam je nutných aby riešili tie ťažké veci. a že tí zase majú nejakú cenu.
    Inak do Viedne to mám 2 hodiny jazdy diaľnicou, takže až taká katastrofa to tiež nie je, ale som lenivý... Nakoniec ale asi urobím to, že skrátka tam raz pôjdem, a uvidím čo bude, Možno ma skúsenosť presvedčí.

woody-alien 17.04.12  12:15

« Re: Auto mojich snov?

No to je síla s tím servisem, a já naivka si myslel, že u prémie a jejich servisů to bude lepší než u Opelu, Fordu, Renaultu atd. Ale když slyším, jak majitelé BMW u nás téměř jednohlasně nadávaj na autorizovaný servisy, tak už se ani nedivím. Opravdu by bylo potřeba, aby se šikovní machři na jednotlivé značky nějak spojili a vytvořili pořádnou konkurenci autorizákům. Tady u nás je jeden takovej příklad, šikovnej chlapík co odešel od servisu Renault si otevřel svůj vlastní, u tu pí.u, tedy diamant >:D
    si pověsil nad vrata a má tam plno a reference vesměs pozitivní. Jezdit servisovat do Rakouska nebo Německa je spíš pro ty, co to maj blízko, zase ale nechat si kur.vit auto - no je to k zamyšlení.

jpor (RSKa) 17.04.12  01:29

« Re: Auto mojich snov?

Viedeň daleko a ja lenivý... problém je v tom že šikovnejším nedajú zaslúžené prachy a tak idú do súkromia. A pravdaže idú lenpodľa interných návodov, skúsenosti malé, ak tak sú v BA kde je aj pár maníkov skúsených ale aj zaplatených... čo už. zatiaľ to chodí 8-s

foto Luigiko

Luigiko 16.04.12  11:51

« Re: Auto mojich snov?

Fúha, pozerám, že jeden problém lepší jak druhý ;-\
    Nezvažoval si servisovať Šarkana v Rakúsku? Mám referencie z druhej ruky, že pri nemeckých autách sú tam veľmi skúsení mechanici, ktorí vedia čo robia.
    Viem o chalanovi zo Senca, ktorému sa po servise v BA rozpadol motor v W124 E500. Išiel do Viedne a priamo predajca zavolal mechanika už na dôchodku, ktorý prišiel, zohnal nový motor aj potrebné súčiastky a odservisoval auto k maximálnej spokojnosti. Myslím, že v Slovenskom servise ho už nevideli.
    Myslím, že servis na Slovensku má ten problém, že neservisuju veľa týchto áut a tak idú iba podľa interných návodov.

jpor (RSKa) 16.04.12  03:05

« Re: Auto mojich snov?

Oooo no tak je mi cťou že ti E55 AMG poplietlo sny >:D po poslednej ceste NR - KE za 2,5 hodiny sa ti ani nedivím, je to stroj schopný všetkého :-! vrátane úúplne pohodovej jazdy pravdaže.

Ten servis...nuž čo k tomu? Zase mi začali také zvuky v interiéri akoby furt praskal nejaký kov či čo, to sa objavilo po ich slávnej výmene reťaze, po ktorej neostal kameň na kameni zdá sa. Toť faktúra za výmenu škrtiacej klapky ovšem zahrnujúca aj výmenu brzdových kotúčov a platničiek vpredu je za 2600 EUR. Počítam že bez tých bŕzd je to cca 1800 EUR ale ja to považujem za ich chybu, príde mi to príliš podozrivé že akurát po výmene reťaze sa posrala tá klapka...a nevedeli si s tým rady...no zlé skrátka. A tie zvuky si tam odstránia sami, už ma prestalo baviť platiť faktúry za ich neskúsenosť 8-s ale auto mám stále veľmi rád :yes:

foto Luigiko

Luigiko 15.04.12  22:55

« Auto mojich snov?

sledujem tvoju recenziu už nejaký ten rok a keď som sa už konečne zaregistroval, tak chcem využiť možnosť komentov aby som Ti napísal, že vďaka tvojej recenzií mi E55 AMG riadne poplietlo sny >:D

Diki a držím palce so servisom ;)

jpor (RSKa) 01.04.12  00:30

« Re: nový Mercedes SL

hm, záloha na SL zaplatená :-!
    len škoda že sa zatiaľ nedodáva s designo zirkon červenou, tá je krásna. Tak zatiaľ magno sivá ceruzit - podľa všetkého matná (ak by sa to s tou červenou dalo, tak do toho idem). Koža porcelán bledučko béžová, AMG paket, a X ďalších vecí, akurát váham nad Bang&Olufsen audiom, lebo za tie peniaze je už solídna domontáž, ale ak by B&O bolo dobré, tak to mám zase fabricky bez zásahu, čo má svoje čaro. Ešte sa pokukám po nete nad recenziami nad tým systémom. Podľa chlapa z montážnej fy bolo B&O v Audi A8 trochu studené, a basy slabé, veľa robia s DSP procesormi a to berie prirodzenosť hudbe...

Ja chcem kabrio do role GT, hlavne aby bolo OK pohodlné na dlhé cesty, nechem prísť vytrasený do Košíc apod... športové zábavné auto bez kompromisov budem riešiť ešte v ďalšom kroku (v podobe poctivého kupé) ako "zaplnenie posledného prázdneho státia v garáži" ale to nechávam na budúci rok asi. Uvidíme, podľa chuti. Tam si viem Porsche predstaviť, ale zase - tam všetko stojí na skúšobnej jazde apod. Ani tam nemám zatiaľ horúcich favoritov, hoci taký GT-R MY 2012...

Inak teda naživo je SL krásne, Porsche 991 má rozpačitý zadok, taký babský, aspoň to kabrio. Kupé by tam s pevným krídlom vyzeralo celkom inak. Na druhej strane má pekný predok, interiér, aj tú plátenú strechu s vloženými horčíkovými panelmi - tie veľa robia na peknej siluete ako u kupé. Nuž - predajca zaváhal so skúšobnou...je to nový model, jediný kus pred autosalónom ho nedajú z parkoviska...Viedeň bola navrhovaná ale nič z toho nebolo, tak mám krásne SL. Výroba na 20.5. !!! predajca urobil malý zázrak, lebo štandard je teraz 3-4 mesiace lebo nový model a obrovský dopyt... Dodávka koniec mája. Budem hlásiť ;-)

Na skúsenosti s jazdy v 991 budem hodne zvedavý.

Šarkana odservisovali čudne, škrtiacu klapku dali z oného kusa jazdenú ale dobrú, a občas to furt blbne. Aj ked teda tečenie oleja sa vyriešilo - tí hňupi dávali dole veká z hláv valcov, tesnenia boli spečené, ale dali tam naspäť tie staré. No čuduj sa svete že tiekli 8-s tak ich vymenili a prestalo. Ale teda ten nepravidelný chod furt robí občas. a je to na nervy, lebo ked pustím za jazdy plyn a nechám auto dobehnúť tak to vynechávanie potom trhá autom, no ale to som zistil až včera, tak podme v pondelok servis a nech sa chlapci potia. Alebo urobím inak: do BA s tým, tam mi to doporučoval aj kamoš - servisák, že je to tam celkom iné. Majú pár maníkov čo sú dobrí a riešia ťažšie prípady. A hlavne tamostávajú, lebo majú solídne platy, na rozdiel od miestnych servisov, kde majú chalani 500-600 € tak aj to tak vyzerá. čo lepšie tak uteká. A aj sa chcelo pár dobrých súkromníkov dať dokopy, že každý je na iné frajer a dohromady budú mať super meno a roboty dosť, ale ako to už býva, nepohodli sa na prachoch a je po projekte. škoda, dal by som tam robiť moje autá...radšej ako v značkovom ale ťažko priemernom servise. Alebo ešte posledné riešenie - do Viedne s ním. a bude. len sa mi tam nechce ;-\

foto ROBERTOO

ROBERTOO 29.03.12  23:42

« Re: nový Mercedes SL

Nazdar Juraj.Po dlhom čase...musím prispieť,keď vidím/čítam o motýlikoch v bruchu pri pomyslení na new SL ;-) SL som real ešte nevidel,neviem posúdiť,no podľa fotiek vyzerá špičkovo.Záleží od tvojich preferencií a potrieb,či chceš SL alebo Carreru.SL je ťažké GT,viac luxusu ako zábavy,len 2 miesta,Carrera 4(kto by sedel vzadu)...Porsche je Porsche,predsalen väčšia zábava (hovoria).Štýlovo je SL rovnako nevídané ako Carrera.Takže nezávidím rozhodovanie.Akurát včera som našiel toto: [odkaz]
    Osobne by ma to video silne presvedčilo.
    Juraj,ak budeš hľadať šoféra na tie závozy do servisu,pravdepodobne ti pošlem jedno CV >:D Kopa vecí sa pomenila,aj keď rešpekt zostáva.
    BTW - ako ti nakoniec odservisovali Šarkana?

foto Mireon

Mireon 28.03.12  08:50

« Re: nový Mercedes SL

Kamarád jde dnes na zkušební jízdu v 991 tak jsem zvědav s čím přijde.

jpor (RSKa) 27.03.12  22:25

« nový Mercedes SL

nuž, dnes som videl naživo nové SL 500 s AMG paketom, a obávam sa, že som stratený... je to absolútne nádherné auto !!!
    A naviac sa obávam, že sa schyľuje k objednávke...až na to, že dodacia lehota 3-4 mesiace = uprostred leta :-( ale ja chcem jazdiť v apríli - máji 8-s
    Pozeral som aj nové Porsche 911 (991) Carrera S kabrio, a zvonku ma tak neoslovil, váham nad zadkom, ten sa mi tak nepáči... Interiér je pekný, predok tiež, ale neviem zatiaľ ako jazdí (zaujíma ma miera komfortu, použiteľnosť na dlhé trasy), skúšobná jazda je možná tak o mesiac, ako aj odber predvádzačky po autosalóne v BA.

Dostupnosť SL je katastrofálna, všetky predvádzačky predané vopred, jedine zháňať v zahraničí už predobjednané auto...snáď s možnosťou ešte meniť konfiruráciu...som zvedavý čo mi povie predajca a mobile.de

jpor (RSKa) 25.03.12  04:12

« Re: proc

no tak najmä preto nezájdem, že to chce viac času, a zatiaľ som sa neobzeral po "platenom dobrovoľníkovi" ktorý by auto vozil do Viedne, ktorá je inak 2 hodiny jazdy od nás, čiže nič strašného. A po diaľnici kompletne. Nuž ale...oni to vždy nakoniec nejako doklepali >:D
    Už mi kamoš - autoelektrikár - doporučoval, že aspoň Bratislava ked už nie Viedeň, rozdiel je výrazný údajne.
    Z mojich skúseností rozdiel je, aj v profesionalite... Som lenivý, no...

Až zaparkujem do garáže nejakú exotiku, tak to bude pomoc aj pre Šarkana: to už si totiž isto "pořídím" toho šoféra, ktorý to do Viedne na servis odnesie :-! a bude nosiť aj Šarkana. Bodka.

Inak Tvoja skúsenosť s mechanikom >:D >:D >:D

A na koniec - ja som taký charitatívny typ - musia sa chlapci na niečom naučiť to AMG, tak som sa "obetoval" ;-)

foto AnGeor

AnGeor 22.03.12  14:10

« proc

radsi nezajedes do servisu nekam kde tomu rozumi? docela me prekvapuje tvoje ochota poskytnout jim sve auto k tomu aby se neco naucili 8-s pokud to mas nejak extremne daleko do nemecka nebo rakouska tak to chapu, ale jinak bych to s AMG c CR/SR neriskoval... stacilo mi videt kvalitu servisu BMW, kde se me mechanik ptal jestli neumim nemecky, protoze ten pocitac s nim mluvil jenom nemecky :no:

jpor (RSKa) 28.01.12  00:48

« Re: sen

No, občas býva pod lampu...však to poznáš ;-)

Pri predbiehaní ti pustím 4 blinkre :-)

A z tých, čo nie sú schopní atd - ako píšeš - už si nič nerobím, človek sa to naučí najneskôr vtedy, keď už nič iné neostáva :-!

woody-alien 27.01.12  12:16

« Re: sen

A já se přidávám k Vladovi. Parádní recenze na skvělé auto, nechápu jak jsem ji mohl takovou dobu míjet. Nj, člověk pro oči nevidí. ;-)

Tak ať ti slouží ke spokojenosti a až mě budeš někde míjet jako tu zmiňovanou Feldu, tak mi aspoň zamávej. >:D :yes:

PS: A z těch, co stále nejsou schopni pochopit, že když to máš v hlavě srovnaný, dá se jezdit rychle a zábavně aniž bys někoho ohrožoval, si nic nedělej. ;-)

jpor (RSKa) 27.01.12  00:01

« Re: sen

Vďaka Vlado, príspevok čo po dlhej dobe potešil ;-)

foto VladoA6

VladoA6 02.01.12  03:49

« sen

nemám slov...musím len pogratulovať k skvelému autu a skvelej recenzii :yes: 3x10 bodov ináč sa ani nedá :-)

foto VladoA6

VladoA6 02.01.12  03:48

« SEN

jpor (RSKa) 24.12.11  01:37

« Re: zakazal by som takymto pohyb po verejnych komunikaciach

hm...takže "niečo" ti vraví...grimasa "ťa utvrdzuje"...chlapče, ty nemáš vôbec nič okrem odvahy vynášať súdy s radikálnymi závermi len na základe tvojich dojmov ktoré plávajú na vode.

Sám si odpovedz, čo ti chýba, že tu píšeš takéto jedovité veci...

jmurjr (H22A7) 18.12.11  11:10

« Re: zakazal by som takymto pohyb po verejnych komunikaciach

Nice! Bol som pri natacani videa a viem ako clovek jazdi normalne. Naviac, co hovori, ze na konci je majitel? Co ak som to ja, co ak to je najaty zacinajuci herec, ktoreho zatial nikto nepozna?
    Nesud inych podla seba. Ak si vsimnes, tak vsetko sa odohrava bez premavky...
    Zdravi majitel taktiez Mercedesu.

foto rasto111

rasto111 17.12.11  16:19

foto m-z-

m.z. 21.11.11  16:41

« Re: zakazal by som takymto pohyb po verejnych komunikaciach

Majitel taktiež Mercedesu, byly ty nejdůležitější slova z celého příspěvku Nuvolariho >:D

Ronault. 21.11.11  15:20

« Re: zakazal by som takymto pohyb po verejnych komunikaciach

Jo, oddělení kulatých klik. Tam brzo taky skončím, pokud to ve středu nedám a budu se to muset učit znova, tak ta 100%

Poustnik 21.11.11  11:05

« Re: zakazal by som takymto pohyb po verejnych komunikaciach

Jaké MĚLI??? Doktoři jsou moc hodní, mezi elektrošoky můžu hodinku surfovat na internetu! A víš kudy přijede Kolumbus?? :-O [odkaz]