Hyundai i30 (2007)

11.12.2007

Je to auto, které na vás jak interiérem, tak exteriérem velice zapůsobí: skvělý posez a výhled (dopředu, dozadu je to horší), tichý motor (spíše slyšíte…

Hyundai i30 (honzam22)

"-- skrytý --" 11.12.2007  21:01

pohon kol a fotky

jinak dobry... k tomu pohonu: sice to ma nektere prvky z BMW, ale pohon zustal vepredu :-) i30 a Ceed´ se mi libi cim dal tim vice, navic v poronvani s konkurenci oslni vybavou a hlavne cenou... Design je vec vkusu jak jsi psal, ale mne se moc libi... Recenze 10, auto 10 fotky 3... tak te poprosim, aby jsi mi napsal, az prihodis fotografie, urcite to pak bude uplne jine hodnoceni, protoze to vlasnte vazne jen na nich... ;-\

"-- skrytý --" 11.12.2007  21:18

« Re: pohon kol a fotky

20lety floutek by mel uz jen ze slusnosti vykat... omlouvam se ;-)

neregistrovaný: "bigmac" [89.24.5.XXX] 11.12.2007  21:07

recenze perfektní

celkově recenze perfektní,škoda že tu nejsou fotky vašeho konkrétního auta

PeT-a (RSKa) 11.12.2007  21:11

i30......Foto prosííím

Nádherné auto....(mimochodem mrkni co mám za auto snů v profilu >:D).Recenze perfektní (posílám tip).....ale ty fotky prosím tě nějaké nafoť-jinak ti půjde i hodnocení dolů.Zatím nehodnotím,ale s fotkama pak počítej s dobrou známkou ;-) ....budu to sledovat

PeT-a (RSKa) 12.12.2007  11:29

« Re: i30......Foto prosííím

Jéé tak díky moc za fotky.Auto je vážně nádherné! :yes: Skvělý motor........10b ;-)

foto Mari-pilot

Mari pilot 11.12.2007  21:28

motory

80kw z 1,4 je docela dobrý, věřím že to docela jede :yes: pěkná recenze, chtělo by to fotky ;-)

hruodolf 12.12.2007  08:20

« Re: motory

jj, motor jede celkem slušně (na obsah), myslím, že většina majitelů Cee´du i i30 to potvrdí

honzam22 11.12.2007  21:40

fotografie

Abych se přiznal, zdálo se mně, že bych nosil dříví do lesa (např. Ruda z Plzně jich tam má u své recenze asi 10 a je to úplně stejné auto). Sám jsem se ale ještě nedávno (když jsem byl v "očekávání")nedočkavě pídil po všech možných pohledech (stáhl jsem jich z internetu alespoň stovku), takže docela chápu vyslovená přání.
    Budu se snažit je splnit (i když to pro mne znamená se přesvědčit, že by bylo dobré toho čuníka umýt).

A pokud jde o to vykání, myslím, že na fórech se to nenosí.

hruodolf 12.12.2007  08:23

« Re: fotografie

Díky za odkaz ;-)

Nápadů na fotky je strašně moc, ale pořád řeším jediný problém a to je "barva" auta (v současném počasí se pohybuje od špinavé až po hnědočernou :-( )

"anonym" [88.102.58.XXX] 11.12.2007  21:59

kufr

mas pls schranky v kufru? my nee a prodejce nam rekl, ze smula, ze jim to proste prislo bez toho. nevim co s tim :no:

honzam22 11.12.2007  22:07

« Re: kufr

Pokud tím myslíš takový výlisek s přihrádkami kolem náhradního kola, tak do toho jsem poskládal povinnou výbavu, kterou jsem získal jako takový baťůžek při koupi.
      Měl bys prodejnu požádat o kompletaci (i když to asi bude chvíli trvat). Na druhé straně, zase se k náhradnímu kolu asi vejde více věcí.

"anonym" [88.102.58.XXX] 11.12.2007  22:57

« Re: Re: kufr

no ale zase s tim je rovna podlaha kufru ne? :-)

K.Arno 27.01.2008  13:59

« Re: Re: Re: kufr

jj tady asi záleží na výrobě. Já jsem taky "postižený", nemám přihrádky pod podlahou kufru, a tím pádem ani rovnou podlahu po sklopení sedaček. Ale s tím opravdu prodejce nic neudělá. Je tam jiný celý podlahový díl koberce, který namontovali už v Koreji. Ani jsem nenašel, že by provedení s přihrádkami odpovídalo nějakému konkrétnímu modelu. V autosalonu jsme prohlédli všechny i30, které tam byly(3) a přihrádky neměla ani jedna :-(

"-- skrytý --" 03.02.2008  15:45

« Re: Re: Re: Re: kufr

driv nas to stvalo,ted jsme radi,ze mame aspon vetsi kufr. no a s tema prihradkama byly predvadecky plus par prvnich kousku ;-)

"-- skrytý --" 06.06.2008  14:19

« Re: kufr

Mám úplně nový kousek a jsem na tom stejně. Přihrádky nejsou. Dnes jsem kontaktoval mého prodejce a bylo mi alespoň slíbeno, že se pokusí zjistit zda by se nedala sehnat dodatečně.

"-- skrytý --" 11.12.2007  22:02

Zadní náhon

Jenom si oprav tuto chybičku jak již psal Kovar a pridej fotky. Recenze se velmi dobře čte, řekl bych že jedna z nejlepších poslední dobou... Za mě máš tip na palec :-)

honzam22 11.12.2007  22:11

« Re: Zadní náhon

Už se stalo (oběma vám děkuji). Ani jsem si nevšiml, že tam tohle bylo přednastavené.
      Měl jsem tam dát 4x4, aby byla větší sranda >:D

foto Lubosss1

Lubosss1 11.12.2007  23:00

zatial 9b

po pridaní fotiek pridám bodík, recenzia je výborná :yes:

honzam22 12.12.2007  10:35

Fotografie II

Nějaké fotografie jsem přidal. Valnou většinu jsem si musel nechat v PC, protože jsem omezen 4 MB kapacitou pro fotografie.
    Kvalita není nic moc, nejsem profesionál a blesk mě z červené na některých foto dělal oranžovou.

"-- skrytý --" 12.12.2007  11:43

« Re: Fotografie II

nevadi, i tak jsi nam vuz pekne priblizil... hodnoceni opraveno a palec na nejlepsi recenzi take udelen... Moc se ti to povedlo a spouste eventualnich zajemcu o tento vuz jsi pripravil paradni poctenicko... :yes:

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 12.12.2007  13:47

příspěvek

Á další hundajka do party, jen houšť. Fotky jsou náhodou SUPER!!, překonal jste HRUDU ;-) :-). Já na ni budu mít peníze až za rok, tak se těšim, až se zapojim do party.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 12.12.2007  13:48

Lišty.

Kolik jste dal za černé boční lišty? dají se koupit u prodejce?

honzam22 12.12.2007  15:18

« Re: Lišty.

Jde o placené příslušenství. Včetně práce 1400,- (jejich výrobní cena sice nemůže být vyšší než 200,-, ale co člověk neudělá pro parádu).

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 12.12.2007  19:29

Lampičky

Prohlížím si vaše fotky (fakt pěkné :-)), z nich vyplývá, že máte výbavu Comfort, pokud vím, od této výbavy mají být v základu čtecí lampičky pro přední sedadla s asi pěti knoflíky, vy tam ovšem máte jen jeden, tedy asi to nebudou čtecí lampičky, doporučuji se zeptat prodejce, něják mi to nesedí.

honzam22 12.12.2007  20:51

« Re: Lampičky

Ty světýlka jsou současně knoflíky (bodové světlo); prostřední slouží k nastavení rozsvícení stropní svítilny (ano/ne) při otevření dveří.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 14.12.2007  09:59

« Re: Re: Lampičky

Aha. Děkuji.

"-- skrytý --" 20.12.2007  12:54

dotaz

jsem čekatelem na I30,comfort, jelikož jsem si poručil ESP tak asi budu čekat ještě dlouho. Zatím je to třetí měsíc, ale snad koncem ledna to bude. Ale z jineho soudku. Mám dotaz, pomalu začínám honit litá kola, protože co má v nabídce prodejce je předražené / kolo cca 4000,- Kč/, potřeboval bych vědět techn. data k diskům, abych věděl co shánět, případně typ kde jste je pořídil dik

honzam22 20.12.2007  15:44

« Litá kola

AL.D.6X15 ET45 I30 5X114 (katalog.číslo E840096015C) cena 9160 za 4 disky + zimní pneu 15" Barum cena cca 7000 za 4 pneu.
      Celkem to odpovídá těm 4000/ks, jedná-li se o kompletní kolo.
      Technické parametry ti neřeknu; najdeš je ale na stránkách www.hyundai.cz a stránkách prodejců náhradních dílů (určitě se při nákupu přes internet dá ušetřit).

foto philcol

philcol 20.12.2007  17:55

Dálnice

Chci se jen zeptat, jak jede tenhle motor na dálnici s plným osazením? Měl jste možnost vyzkoušet?

honzam22 20.12.2007  21:30

« Re: Dálnice

Ještě jsem nejel po dálnici s plným obsazením. Podle toho jak se ale chová, když jezdím po dálnici ve dvou (na rovině při 130 km plyn jen lechtám) nevěřím, že by v plném obsazení došlo k výraznému zhoršení. Nyní mám najeto 1600 km (tedy po záběhu) a při 130 km rychlosti na 5. rychlost lze výrazně akcelerovat.
      Srovnám-li Mercedes C 280 (2,4 105 kW), který občas řídím a můj starý Renault Megane (70 KW 1,4 16v) je tohle auto někde napůl mezi oběma (můj Renault měl ovšem už najeto 170 tis. km).

neregistrovaný: "chease" [212.158.136.XXX] 21.12.2007  09:09

slabé auto

nikdy bych si to nekoupil BMW je BMW

"anonym" [85.160.89.XXX] 22.12.2007  23:23

« slabé auto

To je moc chytrá poznámka, ale zkus koupit nový BMW za 370.000,- s šesti airbagama, klimatizací, metalízou, rádiem s Mp3 a usb atd..

"-- skrytý --" 02.01.2008  14:41

dalsi prirustek

Cus, v nedeli jsem videl i30ku zaparknutou v Lukavici u vl. nadrazi:) Jsem myslel, zes to byl ty, ale mas jinou spz :-)

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 04.01.2008  11:53

Roomster

Při výběru auta zvažuji kromě I30 i Rommstera, nemáte s ním nebo Vaši známí zkušenosti? Je divné, že ve výběru na AUTO.cz roomster neni.
    Děkuji.

jmurjr (H22A7) 04.01.2008  12:04

« Re: Roomster

Roomster nie je zle auto, ale je male, radsej sa poohliadni po berlingu. S roomsterom som najazdil asi 1000km za vikend, a prve co som bol nemilo prekvapeny, bolo, ze spredu bol vyhlad von horsi ako zo zadu (pripadal som si ako v nejakom tanku). druhou slabinou pri porovnani s berlingom bolo miesto vnutri, ci uz sa to tykalo batozinoveho priestoru, alebo priestoru vzadu pre cestujucich. ale na druhu stranu, motor 1.4TDI v silnejse 59kW verzii bol celkom postacujuci, ale bolo treba rozmyslat nad predbiehanim. takisto bolo auto dost komfortne, aj ked po cca 200km v kuse som nevedel ako si sadnut. cize ak chces auto, ktore by bolo na kratke vzdialenosti, tak tu problem nevidim (na zly vyhlad sa da zvyknut), ale k chces auto, do ktoreho das vela veci, tak sa pozri po berlingu, aj kvol cene. pri sucasnych akciach citroenu by ti mozno za podobne peniaze ako roomster vyslo aj xsara picasso.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 05.01.2008  13:37

« Re: Re: Roomster

Než Berlingo se mi tedy více líbí Renault Kangoo, i když i berlingo má něco do sebe. U roomstera se spíše bojím výhledu do zadu, ale jestli je jak říkáte špatný výhled dopředu, tak to je také špatné.

honzam22 04.01.2008  17:45

« Re: Roomster

Znám toto auto jen od vidění a vzhledem mě neoslovilo, což neznamená, že se jiným nemůže líbit.

neregistrovaný: "MajoT" [195.146.135.XXX] 11.01.2008  14:01

pocitac

prosim ta mohol by si vypisat funkcie pocitaca. viem ze to nema okamzitu (comu nerozumiem ked do cee'd-ov pchame relativne normalny pocitac), potom ma dojazd, obsah nadrze, priemernu, otazka je ci celkovu aj trip atd. len tak strucne. uz 3 mesiace sa chystam si ho obzriet a porovnat zo cee'dom, aj ked doma mam este relativne noveho Getz-a. Dik.

honzam22 11.01.2008  16:24

« Re: pocitac

Má jen 4 hodnoty od vynulování:
      - průměrnou spotřebu (viz optimista v novinkách)
      - dojezd v km (pesimista viz slabé stránky)
      - ujetou vzdálenost
      - průměrnou rychlost

neregistrovaný: "MajoT" [91.127.118.XXX] 12.01.2008  14:06

« Re: Re: pocitac

hmmm...
        toto je snad najslabsia stranka hyundai-u. nie ze by som bol puntickar, ale v 21 storoci je prehladne info o prevadzke vozidla snad normalne. ratal som aspon s obsahom nadrze a priemernou rychlostou na trip.

"-- skrytý --" 14.01.2008  21:02

« Re: Re: Re: pocitac

Průměrnou rychlost na "trip" samozřejmě ukazuje, stejně jako spotřebu a ujetou vzdálenost.

neregistrovaný: "MajoT" [195.146.135.XXX] 16.01.2008  11:53

« Re: Re: Re: Re: pocitac

teraz som z toho mierne zmateny. ale je to moja chyba, lebo som sa zle vyjadril. predpokladam ze to na trip znamena ze sa to da vynulovat a ide odznova. teda upresnim, ja som to myslel tak, ze su k dispozicii dve pocitadielka, jedno vymazem napr. raz za rok, pri natankovani alebo len odpojenim baterky atd. a druhe ked chcem vediet kolko som spravil na trase Blava-Zilina, ale prve pocitadielko rata veselo dalej.

honzam22 16.01.2008  12:58

« Re: pocitac

Bohužel nejsou zde 2 počítadla (ty mají myslím škodovky - Octávia určitě), ale jen jedno pro trip (tj. od vynulování počitadla). Jedině celkový počet kilomtetrů funguje od "narození".

"-- skrytý --" 13.01.2008  13:50

Hezké auto.Ty černé lišty boční pohled opravdu zvedly. Závidím loketní opěrku a USB vstup. U nás v autosalonu ho vystavovali přes léto venku. Byl v modré metalíze a dost mu to slušelo. Recenze se mi líbila podle toho dávám body.

honzam22 13.01.2008  21:48

Díky

"-- skrytý --" 14.01.2008  17:31

pneumatiky

jak je hodnotis? me nepresvedcily

honzam22 14.01.2008  17:39

« Re: pneumatiky

Teď mám zimní Barum Polaris. Letní dodané s autem jsou ve stodole a nemůžu je zatím hodnotit.

"-- skrytý --" 14.01.2008  17:41

« Re: Re: pneumatiky

ja sem vul,ze me to nenapadlo. ok tedy :-)

"-- skrytý --" 22.01.2008  10:01

mám problém..........

Ahoj Honzo,

rád bych tě poprosil, mám problém. Když zařadím trojku a stále držím v ruce to řazení (trojku), tak cítím, že to pulzuje, vibruje, .......... a ještě k tomu, když zrychluju, tak to více vibruje.

Když zařadím 1,2,(kromě 3),4 a 5, je to bez problému, je to prostě takové jemné, příjemné. Trojka prostě pulzuje. Prodejce mi řekl, že je to u všech i30 a že to prostě tak je v pořádku. Ale mě se to v pořádku nezdá.

Chtěl bych tě poprosit, jak to u tvého i30 funguje? Pulzuje ta trojka nebo pracuje stejně normálně jako 1,2,4,5?

Děkuji

honzam22 22.01.2008  14:15

« Re: mám problém..........

Nepozoruji, že by se trojka odlišovala od ostatních.
      Cestu autem plánuju až zítra a pokud bych zjistil totéž co popisuješ, ozvu se.

honzam22 23.01.2008  12:22

« Re: mám problém..........

Dneska jsem se specielně zaměřil na tvůj problém a nepozoroval jsem ani stín chvění či pulzace na třetí rychlosti (ani na žádné jiné). Oproti mému bývalému Meganovi, kde řadící páku jsem z tohoto důvodu občas hledal, je řadící páka u I30 naprosto nezávislá na pohybu motoru a převodovky na silentblocích. Ten tvůj prodejce s tebou hraje betla. Nebylo by na škodu takové prodejce jmenovat a varovat tak ostatní.

neregistrovaný: "Karel Karel" [86.49.7.XXX] 23.01.2008  17:48

« Re: Re: mám problém..........

Ahoj Honzo,

děkuji Ti moc za informace. Byl jsem nedávno u prodejce, uznal mi, že to pulzuje. Dal jsem auto do servisu, vyměnili přístrojové ústrojí (říkali, že to bylo vadné, ani jsem nechápal, co to je). Po servisu to opět pulzuje (řekli bych trochu méně). Nejprve najdu někoho na ulici, kdo má i30, aby mi ukázal, jak to jede, pokud to má vpořádku, tak nakonec půjdu k prodejci si postěžovat.

A ještě bych ti doporučil, abys nedával auto umít v servisu po opravě (je to zadarmo, může to být i kdekoliv). Myjou ručně jako prasata a na laku jsou vidět trochu škrábance (na rozdíl od myčky, která škrábe jen nepatrně málo, řekl bych nejjemněji).

Děkuji

K.Arno 27.01.2008  13:54

« Re: mám problém..........

...tak jsem taky vyzkoušel a žádné "pulsování" na řadící páce není cítit.

"-- skrytý --" 23.01.2008  20:17

dodací lhůty I 30

Chci upozornit všechny kteří si chtějí objednat I30 s doplňkovou výbavou ESP, aby počítali s tím že auto dostanou tak za půl roku. Po čtyřech měsících prodejce není schopen říct, zda je vůbec auto vyrobeno, ale pořád slibuje že už to bude.
    To je fantastická reklama pro značku.
    Snad se ani nejde lépe zapsat na trhu.
    Počkám měsíc a když se to nepohne zkusím to zveřejnit v TV i tisku. Má někdo podobnou zkušenost?

"-- skrytý --" 24.01.2008  16:22

« Re: dodací lhůty I 30

zdarec. no mame taky hooodne blby zkusenosti s prodejcem i s dodaci lhutou.ani mi o tom nemluv :no:
      Je to popsany na a.....revue.cz (je to konkurence >:D ) Tam jsem popsal vse od objednani az po dostani. Je to pod hyundai FD i30. Jeste ted kdyz si na to vzpomenu tak mi vstavaj chlupy snad po celym tele :no: Nemas nahodou objednano v salonu v Olomouci?

neregistrovaný: "Jardys" [213.29.144.XXX] 24.01.2008  17:54

dadací lhůty I 30

Mám podezření že na ty naše auta ,si budeme muset počkat ,než je začnou dělat v Nošovicích.Když se dívám na prodej v Polsku, tak už začínají nepatrně slevňovat,ale naši prodejci by nám chtěli prodat pouze nějaké staré skladové za plnou cenu.

neregistrovaný: "*Black_Jacket*" [213.215.118.XXX] 25.01.2008  16:11

Mne sa auto nepáči

Čaw fšetci......nič proti tomuto vozítku, ale mne sa absolútne nepáči.........jediné, čo je pekné je interiér.....ale ten exteriér mi fakt dosť vadí, keď ho porovnám so ceedom :no:

foto vlafi

vlafi 04.02.2008  22:15

trojblik

jestli máš ještě zájem,tak mrkni na [odkaz] a třeba tě to potěší..Recenze je perfektní,přeji at ti slouží :yes:

honzam22 05.02.2008  08:06

« Re: trojblik

Díky, pokusím se přesvědčit svúj servis.

"anonym" [82.117.130.XXX] 06.02.2008  11:52

rychlost

ahoj, moc se mi to tve auto líbí.. včera 5.2 jsem tě myslim zahlédl v Rájci jel jsi směrem na Mohelnici, teda pokud už na sumpersku neni takovych aut vice.. Ješte jedno potkavam skoro pravidelne mezi bludovem a zábrehem v 15:15 každý den ale to ma světe modrou metalizu..
    Prosímte už si zkoušel jakou nejvyžší rychlost budes mit na naší "závodní trati" na "bluďáku" kdyz jedeš jak ze Šumperka tak od Bludova? kdyztak poreferuj.. ale tak 120-130 by to mohlo dat a ještě zrychlovat ne :-) Díky

"-- skrytý --" 06.02.2008  11:56

« Re: rychlost

ja sem taky videl cervenou,ale Lukavici a nebyl to honzam22 :-!

honzam22 06.02.2008  16:31

« Re: rychlost

Abych pravdu řekl, nezkoušel jsem na tom kopečku závodit. Vždycky mě tam překáží nějaká pomalé staré šunky jako BMW či Audi. >:D

Mš jsi asi neviděl, v ten den jsem se pohyboval mezi Šumperkem a Libinou. Včera jsem u Talandy viděl čerstvého majitele černé I30 :-(

"anonym" [82.117.130.XXX] 08.02.2008  11:13

« Re: Re: rychlost

Az to auto trochu zajedes, bude sucho tak to prosim zkus.. Staci od bludova. Se starou felicii 1.3 50kw tam mam max 120 a to jedu do pul kopce na 3ku :-) tak to sve trapit nemusis, zajima me jestli to bude porad ješte zrychlovat..
        dik a zavodum zdar >:D

foto Homer-J

Homer J 08.02.2008  10:16

Koukám že největším problémem je prodejce

Ten asi kazí celkový dojem. I když asi záleží na každém. Já bydlím v Praze a Hyundai tu má přímo zastoupení v Auto Palace Butovice. Ne že já osobně bych měl Hyundaie, ale známý má Accenta a prodej i servis byl vždy OK. Všechno mu udělali velmi rychle a ochotně. Tak nevím. Jinak s těmi dodacími lhůtami je to obecně problém všech aut, co se dovážejí z daleka. Na nového Civica taky čekalo spoustu lidí i půl roku a teďka jsou k dostání snad za pár dní. Ale až bude fungovat továrna v Nošovicích, tak věřím, že se všechno zlepší.

"anonym" [90.176.223.XXX] 08.02.2008  13:37

je pravda, že kolega v práci čekal přes půl roku i na Logana Combi :-|

"-- skrytý --" 08.02.2008  20:57

« Re: Koukám že největším problémem je prodejce

accent je mozna bez problemu,ale my resime i30ky - ty jsou na tom jinak :-)

"-- skrytý --" 06.10.2008  00:27

« Re: Koukám že největším problémem je prodejce

Krásné autíčko... Perfektně napsaná recenze. ...A ty dodací lhůty? Ach jo...Máme I30 objednanou také v Autosalonu v Šumperku a už to budou příští týden čtyři měsíce. Začínám být docela nervózní...Objednali jsme ji 11. června a nyní nám bylo sděleno, že tak asi v listopadu by to mohlo vyjít. Tak nevím, kde se stala chyba, když ve smlouvě máme předp. termín dodání 7-8/2008. Objednaný máme metalický lak Continental Silver. Stříbrnou. Manžel chtěl černou, já stříbrnou, takže nakonec jsme objednali tu stříbrnou. ;-) Teď mají v Su vystavenou tu šedou, taky nevypadá špatně.

honzam22 09.10.2008  17:01

« Re: Re: Koukám že největším problémem je prodejce

Snad to vyjde alespoň do Vánoc. Mě majitel autosalonu v šumperku, ani jeho účetní nepřirostli k srdci, příliš si neváží klientů.
        Ví bůh, jak mohou být úspěšní v podnikání. Světlou vyjímkou je šéf servisu.

"-- skrytý --" 29.10.2008  09:39

« Re: Re: Re: Koukám že největším problémem je prodejce

Tak jsem myslela, že na tyto stránky přidám i svou recenzi, ale bohužel tomu tak nebude. Po téměř pětiměsíčním čekání a neustálém ujišťování prodejce, že auto bude, ale bohužel neví kdy, jsme to s manželem vzdali a od smlouvy odstoupili. Bylo nám sděleno, že ačkoliv stříbrnou máme objednanou, tak v nejbližší době ji vyrábět nebudou a čekat další měsíce se nám už nechce. Stříbrná nyní na prodejně je, ale ve vyšší výbavě a tudíž cena je také vyšší. Je mi to líto, auto se nám oběma zamlouvalo. Tak ať Vám to jezdí. (Jako alternativní řešení jsme vzali vůz Seat Altea, myslím, že je to taky dobrá volba, jen ten interiér je oproti i30 poněkud strohý. Ale to už by bylo na jinou recenzi.)

neregistrovaný: "Pepaso" [82.142.79.XXX] 20.02.2008  17:36

Alarm

Mám i-30 1,4 Comfort a chci se zeptat - aktivuje se automaticky alarm po zavření dveří, jako jsem to měl u Sonaty? Prodejce sice při prodeji tvrdil, že ano, ale u mého vozítka se nic neděje. Tak nevím, jestli si vymýšlel prodejce a nebo je něco špatně.

honzam22 20.02.2008  17:50

« Re: Alarm

Měl by se aktivovat při použití dálkového ovládání - zamknout. Aktivace podle návodu spustí dvojí bliknutí směrových světel. Deaktivace = směrová světla jednou bliknou.
      To jsem vyčetl z návodu, zatím mě nenapadlo to v praxi ověřovat.

K.Arno 20.02.2008  18:21

« Re: Re: Alarm

je to tak, jak píše Honzam. Vyzkoušel jsem si to (odemkl jsem dveře klíčem a otevřel) a funguje :-)

neregistrovaný: "pepaso" [88.146.9.XXX] 23.02.2008  18:11

« Re: Re: Alarm

Díky za odpověď, i když já jsem myslel aktivaci bez zamykání. U Sonaty se aktivoval alarm (Clifford) při pouhém zavření dveří. Prodleva byla cca 20-25 vteřin. Byla to taková nouzovka pro případ, že člověk zapomněl zamknout.

"anonym" [83.208.101.XXX] 25.02.2008  15:00

« Re: Alarm

Alarm se aktivuje až po stisku tlačítka "uzamčení" na dálkovém ovladači.Pokud zavřete dveře a auto klasicky uzamčete klíčem, alarm se neaktivuje.Je to asi proto,že k autu dávají jenom jeden klíč s dálkovým ovladačem.Ostatní klíče na alarm nereagují.

"-- skrytý --" 01.04.2008  17:49

kola

Zkuste www.alcar.cz je tam konfigurátor a podivejte se jak ty kola na tomto autě vypadají, dezent f sluší hodně

foto Dave-SK

Dave SK 17.04.2008  16:56

pekna recenzia aj foto davam 10b ... pozri na moje

"-- skrytý --" 21.04.2008  19:14

Výměna žárovky a trojblik směrovek

S výměnou žárovek je to "porod" i jiných značek. Někde se ani nedoporučuje měnit je svépomocí (xenony). I cajti mají pro to pochopení. No a trojblik si můžeš nechat doinstalovat za cca 1000,- Kč. Dělá to každý H servis. Montují do toho moduly od www.skr-motorsport.cz (funguje to spolehlivě - vlastní zkušenost)
    Jinak autíčko je to velmi hezké, moc se mi líbí. Osobně bych dal přednost i30CW v motorizaci 2,0 CRDI v nejvyšší výbavě.

honzam22 22.04.2008  21:31

« Re: Výměna žárovky a trojblik směrovek

Dík za duševní podporu a radu. Trojblik je dobrá věc a určitě se stavím v servisu (jenm nevím, jestli ten v Šumperku patří mezi "každý").

foto romaario

romaario 23.04.2008  15:42

bezwa recenze

díky za parádní recenzi, Právě zvažuji koupit i30 nebo Cee´d a tvé zhodnocení mě trošku víc přiklonilo k cee´du

honzam22 23.04.2008  15:51

« Re: bezwa recenze

Možná bych se teď také o něj zajímal. Má jej soused u nás ve vesnici a moc si jej chválí. I30 a ceed májí stejnou základnu, ale i30 je vzhledově dost originál, kdežto ceed moc neodlišíš od ostatních.

"-- skrytý --" 06.06.2008  13:59

Boční ochranné lišty

Pokoušel jsem se někde sehnat ty boční lišty. Bohužel bezvýsledně. Nemáte někdo kontakt na firmu, kde by bylo možné je sehnat? Děkuji za případné info

"-- skrytý --" 07.06.2008  16:59

« Re: Boční ochranné lišty

Boční ochranné lišty by Vám měly nainstalovat ve většině prodejen Hyundai, v rámci originálního příslušenctví, nebo by Vám měly alespoň dát info, která nejblišší prodejna toto dělá.

"-- skrytý --" 09.06.2008  10:21

« Re: Boční ochranné lišty

Bohužel v autopalace Butovice mi bylo sděleno, že se boční lišty na Hyunda I30 zatím officiálně žádné nedováží.

honzam22 07.06.2008  22:15

« Re: Boční ochranné lišty

Boční lišty měli v prodejně, kde jsem auto kupoval, standartně k disposici. Nepatří ale k výbavě auta, dokupoval jsem je za 1400 vč. práce. Možná je mají také na [odkaz]

"-- skrytý --" 06.06.2008  14:10

Přihrádka v kufru

Chtěl jsem také u své I30 vyměnit rezervu za plnohodnotné kolo a ouvej, zjistil jsem že pod koberečkem nejsou přihrádky na nářadí a tím pádem ani prostor pro standardní rezervu. Díky tomu také při sklopení sedaček vzniká schod. Nechápu jak je možné, že je u dvou stejných konfigurací jiná výbava.

"-- skrytý --" 07.06.2008  17:05

« Re: Přihrádka v kufru

Absence přihrádek v kufru měl už být vyřešený problé, bohužel tomu tak asi není. Zajděte k prodejci kde jste si vůz kupoval a požádejte o kompletaci, jedná se totiž o výbavu, kterou společnost uvádí v propagačním materiálu, jako za standart. Předtím se ale podívejte do kupní smlouvy. Pokud tam totiž bude věta o tom, že vůz bude bez těchto přihrádek, pak máte smolíka, a jediné co Vám zbývá je si maximálně nějáké přihrádky vyrobit, nebo se prostě bez nich obejít.

"-- skrytý --" 09.06.2008  10:35

« Re: Re: Přihrádka v kufru

V propagačním letáku jsem info o přihrádkách v kufru nenašel, ale dostal jsem zajímavou informaci u prodejce. Přihrádky je prý možné doobjednat za 19.500Kč.

honzam22 18.06.2008  17:03

« Re: Přihrádka v kufru

Výrobní cenu těhle přihrádek odhaduju na 200 CZK. Docela pěkná marže ...

"-- skrytý --" 19.06.2008  19:55

« Re: Re: Re: Přihrádka v kufru

Jo, teď to zrovna držím v ruce, je to v jejich firemním časopisu. Je tam přímo věta: "Pod podlážkou se skrývá dojezdová rezerva a schránky na několik drobností."
          ... Za dvacet talířů takový kousek plastu? no to si to radči stlouknu ze dřeva :-)

honzam22 07.06.2008  22:30

« Re: Přihrádka v kufru

Podobně jako kolega Pejza se domnívám, že auto bez přihrádek v kufru je nekompletní (rovné dno po rozložení zadních sedadel je jedno z lákadel uváděných v podstatě ve všech recenzích). Distributorem je myslím Auto Palace Butovice (Praha). Tam bych se obrátil, pokud prodejna se mnou hraje betla. Soudím také že případné odkaz na zveřejnění odchylek od očekávaného standardu u tohoto vozu by mohlo věci pomoci. Pokud ne, skutečně bych poslal e-mail na pár celostátních deníků (v nastávající okurkové sezóně na události by ochrana spotřebitelů mohla najít svůj prostor).

Já tu smůlu neměl, jen připomínám, že klasické náhradní kolo se do prostoru pro rezervu vejde, ale:
      a) musel jsem seříznout patky na kterých kolo leží asi o 5 mm (aby dno kufru bylo v rovině)
      b) opět pomocí ostrého nožíku upravit "úložiště" nářadí, protože geometrie původního dojezdového kola a plnohodnotné rezervy je dost odlišná

"-- skrytý --" 08.06.2008  18:18

« Re: Re: Přihrádka v kufru

Kolega..... EHM... No spíše kolegyně... Ehm. :-)

honzam22 18.06.2008  17:05

« Re: Přihrádka v kufru

Omlouvám se kolegyni Ta Pejza.
          Jaksi jsem to nepoznal.

"-- skrytý --" 19.06.2008  19:50

« Re: Re: Přihrádka v kufru

Vše je v naprostém pořádku, ten můj nick byl opravdu nepřesný. :-)

hruodolf 25.06.2008  15:07

Autoradio - diakritka

zobrazuje se vám správně česká diakritika při přehrávání mp3 nebo wma souborů?

Díky Ruda

honzam22 01.07.2008  10:11

« Re: Autoradio - diakritka

Právě že ne - viz novinky.
      honza

"-- skrytý --" 23.08.2008  20:11

moje I30

Dobrý den,
    děkuji za recenci, myslím, že dost vyčerpávající, žádný odborný časopis by se za takovou nemusel stydět.
    Mám také I30, 1.4 Comfort,novou, najeto asi 2000 km. Myslím, že jsem měla dost štěstí, čekali jsme na ni asi 10 dní, v podstatě, než namontují zámek řazení a ještě nějakou maličkost.
    Co by osoba něco málo přes 150 cm, jsem ocenila výšku sedadla řidiče, kterou mám až nahoře a velmi dobře vidím, což např. u Peugeotu 207 prostě nešlo a koukala jsem i přes nejvyšší polohu sedadla přes volant. Takovou špatnou zkušenost mám i se Škodou Felicií a Fabií.
    Protože jsem před tím jezdila několik let se Santa Fe - diesel, nemohla jsem si zvyknout na benzínový motor 1.4, prostě se mi to nedařilo rychle rozjet, což je na našich okresních silnicích při předjíždění velmi důležité.
    Zatím auto trápím pro něho nevhodnou kombinací jízdy, tzn. ráno v přecpaným městě, na 1, 2 velmi zřídka na 3, a hned hurá na dálnici, kde musím vystřelit, protože nájezdový pruh má asi 50 m a od Prahy se * kamiony. Spotřebu mám tedy v pracovní dny asi okolo 8 l. Na plynule jedoucích okreskách, kde se dá jet pořád těch 90 a sem tam víska, je to asi 5.9 l. Na dálnici Hradec-Praha, která je málokdy přecpaná a málokdy jsem skříplá za
    Avií, jedoucí 80 km/hod, je spotřeba asi 6.1 l.
    Interiér mi taky vyhovuje, pro ženský srozumitelný (my maminy řešíme v autě hlavně školu, školku, první lásky,úkoly večeře atd.), teplotu nastavím otočením kolečka doprava-doleva, rádio zabudovaný - což je super, překvapil mě prostor, troufám si říct, že prostor pro nohy u spolujezdce je větší než v Santa Fe.
    Zatím jsem spokojená, uvidíme v zimě, jezdím totiž každý den. To auto se mi moc líbí.
    Děkuji za trpělivost a doufám, že pohled na toto auto od mámy od rodiny a laika zároveň Vás moc nenudil.
    Dík.M.

honzam22 24.08.2008  12:15

« Re: moje I30

Děkuji za pochvalu. Váš příspěvek by si ale zasloužil samostatnou rezenzi; předpokládám, že časem si ji tady přečtu
      ve vaší vlastní "garáži" v Moje auto.

"-- skrytý --" 08.03.2011  19:45

Vybijeni baterky

Ahoj. Uz jsi prisel na to, cim to bylo?
    Mne to dela tehdy, kdyz necham prepinacem "zapnuta svetla", kdyz vypnu motor.
    Kazdy den baterie pada o 0,1V, az pak auto jen skyte. Ted to po konci jizdy prepinacem vypinam a baterie je porad dobra. Mam i30cw z 2010.

K.Arno 18.04.2012  16:31

« Re: Vybijeni baterky

Ahoj taky se přidám s otázkou, zda jsi přišel na to samovolné vybíjení. Mám stejný problém. V servise to několikrát proměřili, ale nezjistili příčinu. Faktem je, že pokud vše (svetla, klimatizaci, rádio...) vypnu vypínačem, baterie drží. Ještě doplním, že vše začalo po třetí servisní prohlídce a několikrát mě to silně vytrestalo.

foto mattio77

mattio77 30.08.2016  14:30

« Re: Vybijeni baterky

Příčinu rovněž neznám, ale je to přesně jak píšete spolu s K.Arno výše. Souvisí to s ponechanou polohou páčky pro zapnutá světla. Už mne to taky párkrát vypeklo a tak jsem si na to začal dávat pozor. Jednou takto zaparkuji u vody, zamknu a zkontroluji že je všechno zhasnutý. Přijdu cca o hodinu později k autu, abych přeparkoval na lepší místo a co nevidím, zamknuté auto kompletně svítí vpředu i vzadu. Vůbec jsem to nechápal, i po odemknutí bylo stále rozsvícené a vůbec nereagovalo na přepínání páčky, dokud jsem nenastartoval a nepopojel. Od té doby světla vypruzeně vypínám a nikde v servisech si s tím nevědí rady :-(

honzam22 08.10.2017  19:43

« Re: Re: Vybijeni baterky

Auto už nemám, přešlo dál do rodiny, ale pokud jde o tu baterku, příčina byla ve vadném software pro posilovač řízení. Vytáhl jsem klíč se zapalování a při určité poloze volantu (pravděpodobně nebyl zamknutý) posilovač dál posiloval.V Rýmařově mě to jednoduše přehráli (ale je už to dost dávno).