Ford Fusion (2005)

23.12.2007

ŮVODEM... Toto je Ford Fusion první generace , vyrobený v roce 2005.Koupili jsme ho jako druhé auto do rodiny letos na jaře a naše poznatky k němu…

Ford Fusion (fusionman)

fusionman 23.12.2007  12:21

proč znovu ?

Důvodů je několik , ale ten hlavní jsou body. Předchozí recenze měla málo , díky tomu že ze začátku nebyla příliš kvalitní . A po zlepšení už se nepovedlo body nahnat . Proto sem fusiona dávám znovu .

Uživatel moje.auto.cz Fusionman

"-- skrytý --" 23.12.2007  12:47

« Re: proč znovu ?

Taky bych to udělal,ale mě jsou nějaký body fuk,XJ tady vyhrožoval,že se bude něco dít,ale skutek,utek. :'-( Na novo se mi nechce psát ;-)

fusionman 23.12.2007  12:53

« Re: Re: proč znovu ?

vid , já taky něco slyšel že se bude něco dít z bodama .To psaní na novo mi nevadí , recenze zde na moje.auto.cz je mým velkým koníčkem .

foto OS

OS 23.12.2007  13:14

« Re: Re: Re: proč znovu ?

ja body redeji neresim... mam jich uplne malicko >:D

"-- skrytý --" 23.12.2007  13:23

« Re: Re: proč znovu ?

Kdo čte diskuzi pod Jagem ví, že se s body něco bude dít do konce prosince. Opravdu se snažíme plnit slovo, realizace je bohužel zdlouhavá. K opakovanému nahrávání recenze se nebudu vyjadřovat, mohlo by to být použito proti mě - kdysi jsem to udělal taky, ale z jiných důvodů. Ale proč to neříct naplno? Nesouhlasím s tím, neměla by se z toho stát běžná praxe - kdyby to tak dělali všichni... ;-\ Jinak Fusion je jedním ze dvou kandidátů na nástupce Fabie. ;-)

"-- skrytý --" 23.12.2007  14:30

« Re: Re: Re: proč znovu ?

Drahoušku,to už se nebude vyrábět >:D

"-- skrytý --" 23.12.2007  14:41

« Re: Re: Re: Re: proč znovu ?

Ford ukončí výrobu Fusionu do února 2008? Máš nějaké zaručené interní zprávy z vedení automobilky? :-)

fusionman 23.12.2007  14:52

« Re: Re: Re: Re: Re: proč znovu ?

Tak to sem nevěděl , že se fusion nebude vyrábět dál . škoda,těšil jsem na nějaký jeho facelift , nebo totálně novou verzi. :-(

"-- skrytý --" 23.12.2007  14:43

:yes: >:D >:D

"-- skrytý --" 23.12.2007  14:46

« Re: proč znovu ?

Stydla, "smajlíkový přitakávač" Marccaa >:D Chlapci, vy jste ale dvojka :yes:

"-- skrytý --" 23.12.2007  20:28

« Re: Re: proč znovu ?

Nechceš taky,mohli bychom být trojka >:-[]

"-- skrytý --" 23.12.2007  20:41

Ne děkuji, Laurel a Hardy byli taky jen dva >:D

"-- skrytý --" 23.12.2007  20:45

« Re: Re: Re: Re: proč znovu ?

Jak myslíš,místo máme ;-)

pellsi 23.12.2007  23:53

« Re: Re: Re: Re: proč znovu ?

JJ, s tim soulasim, vyroba konci!

"anonym" [88.103.196.XXX] 23.12.2007  15:54

hever

Proboha za co to zvedáte? Za práh jen nouzově, odřeš si to bude to reznout, já zvedám auta za nápravnici, na práh dávám jen kozi když neco delam

fusionman 23.12.2007  16:01

« Re: hever

buď v klidu , dáváme tam kus gumy ,právě aby se to neodřelo ...tenhle hever je skvělej ,10x lepší než ten origo kličkovej,kterym to zvedneš za hodinu.

"-- skrytý --" 23.12.2007  20:29

« Re: Re: hever

já podle návodu za práh ;-)

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 23.12.2007  22:09

« Re: Re: hever

jj to máš pravdu, s tím origo to není ani tak bezpečné

pellsi 23.12.2007  23:50

Takze...
    Nesnasim lidi, co si o sobe mysli, ze sou nejlepsi. TO ty v zadnym pripade nejsiv - jsou tu mnohem lepsi auta a jestli si myslis, ze tu zustanes na 10 bodech, tak na to rychle zapomen!
    Co se tyce meho hodnoceni, je to rize moje vec, kolik dam bodu, do toho si kecat nenecham, na to mam svuj vlastni usudek.
    Ford Fusion - takze je to dobre prakticke auto, ktetre se mi tvarove nelibi. Osobne jsme nad nim take zvazoval, ale dal jsem prednost Suzuki, jelikoz ma mnohem lepsi motor, to je ale asi tak vsechno, jinak podvozek a plasty ma urcite kvalitnejsi
    Ford. Design je ovsem ta hlavni vec, co se mi na nem nelibi. Dle meho nazoru techto aut jezdi jak nas..., cozmi taky vadi. Dokonce je nejprodavanejsim vozem od teto znacky, lide mu davaji prednost pred Fabii, coz plne schvaluji.
    Jeste jednou a naposled rikam, hodnotim podle sebe a tak hodnoti vetsina lidi, bohuzel, obcas se najdou dementi, co auto shodi umyslne, ze jím clovek da malo bodu.
    SAmozrejme, jakmile doplnis foto apd, hodnoceni upravim - to je logicke. Prece nebudu davat 10B za neco, co neodpovida jinym autem, kterym sem tyto body dal. To je asi tak vsechno.
    Jestli se tito nelibi, tak to je bohuzel tvuj problem, tak to tady chodi a hold si na to zvyknes, nebo se po.er. :-! 8-s

PeT-a (RSKa) 23.12.2007  23:57

« Re: Myslim, ze je na nejvys slusne akceptovat hodnoceni druhych, tak do toho mi prosim priste nemluv

Souhlasím.....jeho hon za známkama je při nejmenším trapný! :no:

fusionman 24.12.2007  09:44

Jo tak do DO JISTÝ MÍRY beru zpět . Odpovím v několika bodech:1,Rozhodně jsem nepředpokládal , že zůstanu na 10bodech -to uznávám , že na to ffusion nemá. 2, Hodnocení je samozřejmě
      čistě tvoje věc , ovšem každý uživatel téhle stránky by měl hodnotit adekvátně .(právě to mě včera naštvalo).3,Hodnocení auta je velmi diskutabilní věc , proto ho vynecháme. jenom bych
      tě rád vyved z omylu , že fusionů jezdí hodně-myslím že právě naopak. Také plně schvaluji že lidé mu dávají přednost před fábií, protože ta je právě hrozně tuctová.
      4, Včera , jak si mě ohodnotil ,mě vlastně naštvalo jenom hodnocení fotek , protože jak už sem řikal dení limit je 30 fotek.
      To je z mé strany vše .

pellsi 24.12.2007  20:37

« Re: Re: Myslim, ze je na nejvys slusne akceptovat hodnoceni druhych, tak do toho mi prosim priste nemluv

Ahoj, v prve radehezky svatky preji
        Je to asi tak mesic, co jsem se byl na tento vuz divat u nas v Brne v prodejne Charouz. Aji sem ho ridil. Jak rikam, auto je to dobre, verim, ze i kvalitni, predevsim me dostava pomer
        cena:vybava - to je paradni, za tech +-300 000 cenova bomba.
        Myslim, ze hdodnoceno bylo adekvatne, bodovou skalu kolem 8 bodu povazuji za dobry hodnoceni. S tema fotkama mas pravdu, to me taky stvalo, ale jak rikma, nebranim se pridat na hodnoceni, s odstupem casu vzdy projizdim jednotliva auta a divam se, co se zmenilo apd. a to take hodnotim.
        Jinak musim podotknout, ze na ten vek to mas dobre udelane a zaslouzis pochvalu!
        Jeste jednou pekne svatky vanocni

fusionman 25.12.2007  10:24

« Re: Re: Re: Myslim, ze je na nejvys slusne akceptovat hodnoceni druhych, tak do toho mi prosim priste nemluv

Taky přeju hezké svátky . A děkuju za pochvalu . ;-) Je asi pravda , že f fusion bude asi jedním z mála konkurentů právě S Ignise ,co?

foto Konwi

Konwi 28.12.2007  11:44

Znovunahrání recenze bych ponechal stranou - také si Fusionman mohl klidně vymyslet, že to udělal kvůli neustálým problémům s profilem a vám, kritikům, by nezbylo než sklapnout, protože nemůžete vědět, jetli to může nebo nemůže být pravda. Zásadně diskutabilní je tvůj vkus, ale nepřísluší se mi to hodnotit. Osobně bych si třeba nikdy nekoupil Suzuki (a ignis už vůbec ne) a tvrdit o nich, že mají dobré motory bych si také netroufl - tak o tom aspoň nekecám a nekazím druhým radost z auta.. Co mi vadí, jsou použité vulgarismy v tvých příspěvcích. Dost to o pisateli vypovídá.

Paulie001 26.12.2007  11:11

Odůvodnění

1b za to znovunahrání. Jedině pro to...po přechodu na nový systém hodnocení změním....

PeT-a (RSKa) 26.12.2007  11:14

« Re: Odůvodnění

souhlasím - dávam taky jedna! :-|

fusionman 26.12.2007  12:44

« Re: Re: Odůvodnění

no jak myslíte chlapci , protože vás absolutně nechápu tak vám taky dávám za 1b.Protože je to moje věc , jestli sem svoje auta dávám víckrát.PS:jsem schopen hodnocení změnit , když ho změníte i vy.

PeT-a (RSKa) 26.12.2007  12:58

« Re: Re: Re: Odůvodnění

>:D >:D Nám nejde o body ale o princip ;-)

Paulie001 26.12.2007  13:14

« Re: Re: Re: Odůvodnění

přesně jak píše Pt-r, jestli myslíš, že nás naštveš, tak si posluš...1b máš za toto znovunahrání jen pro honbu za body...to je proč se nám to nelíbí...

fusionman 26.12.2007  15:24

« Re: Re: Re: Re: Odůvodnění

děláte , jako kdyby to byla vaše recenze a vaše body.

"-- skrytý --" 26.12.2007  15:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Odůvodnění

co pre teba znamenaju body?

fusionman 26.12.2007  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odůvodnění

co pro mě znamenají body ? výsledek snažení.

"-- skrytý --" 26.12.2007  16:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odůvodnění

to spravis vsetko pre ne?

Paulie001 26.12.2007  15:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Odůvodnění

tak naše body to jsou, co Ti tady dáváme...

foto Prase

Prase 26.12.2007  11:14

« Re: Odůvodnění

tak ted drobne nechapu poliiiii jestli uz smazal to stary auto tak po prechodu na novy hodnoceni tu bude mit uz jen tohle bez stareho hodnoceni takze co bys chtel prehodnocovat? >:D >:D

PeT-a (RSKa) 26.12.2007  11:17

« Re: Re: Odůvodnění

>:D >:D taky pravda,takže ho aspon ta 1 nemusí tolik mrzet!

Paulie001 26.12.2007  11:21

« Re: Re: Odůvodnění

jestli to chápu, co se tehdy psalo, tak by melo byt smazano hodnoceni uzivatelu kteri tady nemaji auto a znamky by se mely prumerovat, takze celkove hodnoceni bude prumer, tak 1b ode me by mel zmizet a udelat se prumer tech mych 3hodnoceni jednotlivych kategorii, ale kdyby porad bylo i celkove hodnoceni

foto Prase

Prase 26.12.2007  11:25

« Re: Re: Re: Odůvodnění

jop o prumeru souhlasim ale myslim ze se komplet melo smazat stare hodnoceni + ty uzivatele v loji >:D ale v tom pripade je to cos udelal takove pirhovo reseni, pokud planujou nesmazat kompletne stare hodnoceni davam si taky novy profil >:D >:D

Paulie001 01.01.2008  09:49

Nový rok a hodnocení stále není

Máme Nový rok a nové hodnocení stále není, jka bylo slíbeno. Proto Ti měním tu jedničku za celkové hodnocení...ale to nemění můj názor na znovunahrání...
    jinak ale pěkná recenze i fotky

Paulie001 02.01.2008  13:52

Problém?

Jestli máš ještě se mnou Fusionmane nějaký problém, tak mi to osvětli, ta 1b u mého auta, mě začíná štvát... když byla ze msty...

fusionman 02.01.2008  19:34

« Re: Problém?

ježiš , promin já to zapoměl upravit i u tebe . Omlouvám se , hned to du napravit .

David Silver 16.01.2008  16:15

Omyl

Tourneo/Transit Connect nemají stejný přední světla jako Fusion :no: Fusion má vršky zakulacený a Connect hranaté a rovné. Jinak i bez tohoto v některých detailech se lišejí. Ale to nejde z fotky, pamatuju na Pelhřimov Ford kde stály obá vedle sebe a přední světla jsem také zkoumal :-) více až ho budeme mít ;-) teda pokud nekoupíme to VW

"-- skrytý --" 20.01.2008  00:47

hodnotenie

nazdar. fusiona maš za 10b. kamoš mal podobného je to pekne celkom veľke auto. doplnil som fotky u mojho auta. dufam že sa budu aspoň trochu pačiť. tak ak budeš mať čas tak si ich pozri. diky. čaf

fusionman 20.01.2008  19:39

« Re: hodnotenie

Zdravim. Děkuji , je pravda že fusion klame tělem , reklamní slogan "malý velký" nelže , přitom je na shodné podvozkové platformě jako fiesta .
      Překvapilo mě že mi dáváš za fusiona 10 ty , majitel mnohem silnější a jistě pohodlnější alfy . ;-) Body za fotky jsem ti již opravil .
      Když budeš mít čas tak prosim koukni ještě na mé mondeo , díky

neregistrovaný: "Fusionak" [89.103.92.XXX] 26.01.2008  23:22

« Re: Re: hodnotenie

Ahoj, v Tve recenzi jsem se docetl, ze jste menili manzetu Radici paky za Nejakou jinou. Davali jste Origiginal Fordackou a nebo nejakou jinou? Ptam se proto ze me se zacina ta kozenkova Fordacka trhat a to mam najeto teprv 14 tisic km coz se mi zda docela brzo. Jinak auto slape jako hodinky, ale tohle me docela zarazilo tak brzy. Zatim premyslim, jestli to poresim v ramci zaruky a nebo zjestli koupim nejakou univerzalni kozenou sam a napasuji to tam. Taky by me zajimalo, jestli jste si to menili sami, nebo v servisu? Pokud sami tak prosim porad, jak se sundava ta hlavice radici paky? Nejak jste preci tu starou manzetu museli dostat dolu? a pres tu kulovou hlavici se to urcite pretahnout neda. Pokud bys mel nejake fotky z cele akce, nebo alespon vysledek tak bys mi moc pomohl. Zatim dik a at to jezdi. :'-( :'-(

neregistrovaný: "Fusionak" [89.103.92.XXX] 26.01.2008  23:24

« Re: Re: Re: hodnotenie

Ty smajliky samozrejme patrily za tu potrhanou manzetu a ne nakonec, to jen aby sis to nejak blbe nevylozil, takze jeste jednou at to jezdi :yes:

fusionman 27.01.2008  11:07

« Re: Re: Re: Re: hodnotenie

ahoj , náš důvod výměny manžety byl ten , že jsem tátu přesvětšil , že tamta gumová vypadá hrozně . Proto zakoupil v supermarketu koženkový přetah noname značky "tuninglajn" >:D . Jak jsem říkal , jde pouze o přetah té původní a montáž se provádí jednoduše - stáhnutím cvočky nahoře a dole je uchycena gumou , která je okolo manžety. Mě osobně se to docela líbí . U tvého auta bych ale vzal v potaz že koženkovou tam už máš a jestli je úplně vhodné přesní dávat nějakou neoriginální . To je však věc vkusu . Každopádně , pokud mi napíšeš mail , tak ti pošlu fotky .

"anonym" [89.103.92.XXX] 27.01.2008  12:50

« Re: Re: Re: Re: Re: hodnotenie

Díky za info, takhle mi to stačí. Asi to v rámci záruky řešit nebudu, protože by to bylo za půl roku to samé a měnit to za tu gumovou nechci i když ta bude proti té koženkové asi nerozbitná. Koupím nějakou kvalitnější koženou manžetu z béžové kůže. Mám totiž světlý béžový interier, což mimochodem vypadá moc dobře, oproti těm černým. Už jsem koukal jak je to tam udělané a jsem si jistý, že to dokážu udělat lépe než ta koženková imitace co je od Fordu original. Navíc kůže se mi neroztrhá, jako ta současná manžeta. Samozřejmě to chce trochu si s tím pohrát. Každopádně díky za info.

"-- skrytý --" 31.01.2008  19:09

Ahoj Péťo, Fusion je bezva a fotky dost povedené.Recenzi jsem pečlivě pročetl a fakt se mi líbí (až na nějakou tu pravopisnou chybku) – místy je zcela originální. Držím ti palce.

fusionman 31.01.2008  19:56

díky moc za chválu a ohodnocení . Jj zde do mých recenzí investuju nemalou část svého času a snažím se aby se vyrovnaly těm ostatním , ale je to těžké zejméno u psaní recenze , kdy nemám k dispozici tolik poznatků s jízd a zkušenosti s autem . Ps: (ach ta čeština , ale dnes jsem dostal na vysvětšení dvojku >:D ). V nejbližší době se to pokusim oprawyt. >:D

David Silver 22.02.2008  17:09

22,2,

všechno nejlepší k svátku a mnoho št'astných km ti přeje Kysky

PeT-a (RSKa) 22.02.2008  17:47

« Re: 22,2,

hmmm, mě nepopřeješ?? >:D >:D Jinak na svůj svátek sem onemocněl takže ani na icq nejsem :-( :-( (nějaká střevní viroza)

Fusionmane taky vše nej...... ;-)

David Silver 22.02.2008  17:51

« Re: Re: 22,2,

áha, já ti to poslal na ICQ... ty co mám na ICQ, tak jsem jim to poslal tam zbytku to posílám do diskuse >:D tak když se nebudeš připojovat, tak já ti to dám také do diskuse ;-)

fusionman 24.02.2008  09:59

« Re: Re: Re: 22,2,

děkuji moc vážně jsem to nečekal - jste hodní , bohužel mám svátek spolu s Pavlem až někdy koncem června . :-(

"anonym" [195.33.105.XXX] 29.02.2008  15:14

Neprehanej

Ahoj, jen jedna poznamka k tem hodnotam. Zrychleni jsi asi trochu prehnal. Pokud si vzpominam, tak v oficialnich materialech je napsano 14,3. Maximalka taky tak mozna s vetrem v zadech a z kopce. V technicaku je udedena max rychlost 163 km/h. Nejak nechapu proc si vschni musi honit triko a nadsazovat. To mi vadi. Mimochodem jedna informace pro vsechny, kteri si na tomto serveru honi triko se zrychlenim. Rad bych vas upozornil, ze vyrobce meri zrychleni auta presne stanovenou metodikou jejiz soucasti je mimo jine postup, kdy se pri prerazovani nesunadava noha z plynu, ale motor se necha vytocit na nejake otacky pod maximum (jake je presne stanoveno metodikou)pak se seslapne spojka a preradi se v prubehu prerazovani vybehnou otacky na maximum cimz se roztoci setrvacnik(energie setrvacniku je pak vyssi a tudiz je nasledujici akcelerace o trosku rychlejsi)no a pak se do toho naplno vytoceneho motoru uvolni spojka. Pro motor a spojku je to samozrejme vrazedny postup a v praxi se to tak nedela, nicmene pro vyrobce je to cesta jak co nejvice zlepsit papirove udaje a proto se to tak dela. Jim je jedno, ze u toho znici jeno auto. A co z toho vyplyva? Ze ani s dobre zajetym motorem nemuzete pri bezvetri a na rovince doshanout papirovych parametru zrychleni z nuly na sto, i kdyby jste se rozkrajeli. Vzdy budete o neco pomalejsi, tak si tu prosim prestante honit trika. Pokud vam to tak vychazi, pak je treba si uvedomit, ze vyrobce auta meri zrychleni z nuly na sto nikoliv podle tachometru, ale na skutecnych 100 km/h a meri je samozrejeme jinak nez tachometrem(takze tak nekde mezi 105-110 na tachometru).

fusionman 29.02.2008  17:15

« Re: Neprehanej

hm, zajímavá metodika výrobců- dík za zajímavou informaci . Server MA.cz slouží především k výměně názorů a každý se nemusí řídit puze katalogovými údaji .

"anonym" [89.103.92.XXX] 02.03.2008  22:09

« Re: Re: Neprehanej

V tom s tebou naprostou souhlasím, jenže si také myslím, že ty zveřejněné údaje by měly být na základě reálných podkladů. Vzhledem k tomu, že metodiky na měření spotřeby paliva, nebo pávě metodiky na měření zrychlení se od běžné reality značně odlišují, zaráží mne pokud někdo uvádí údaje lepší než výrobce. Znamená to buď že si je vycucal z prstu a nebo že měřil špatně. Co se týká maximálky, tam jisté odychylky nastat mohou a skutečně z auta můžete dosta víc, než uvádí papíry, ale to jen s ohledem na to, že většina z vás naměřila tu maximálku při jízdě z kopce a možná ještě s větrem v zádechn vavíc mnoholidí ji naměřilo podle tachometru, což není zrovna ten nejvěrohodnější měřič. Jen pro informaci, sám mám Fuisona v motorizaci 1.4 benzin a jel jsem s ním taky víc než uvádí papíry, ale rozhodně to nebylo za bezvětří a na rovince. Co se týká zrychlení, není to žádný dravec ale na běžný provoz zcela postačující, přiznám se, že jsem to neměřil, ale tipnul bych to reálně tak na 15-16s. Spotřeba, no jak kdy umím jet i za 4.5 l, ale umím jet iza 8.5 (s koly na střeše), dlouhodobě kombinovaná 6,7 při dodržování předpisů.Když to shrnu v zásadě bych si troufl říct, že veškeré údaje jsou o něco málo horší než udává výrobce, tak jako asi u všech aut. Nemá cenu lhát si do vlastní kapsy. Já jsem s tím autem spokojen, ale jde o to, že si tvou recenzi třeba přečte někdo kdo uvažuje o koupi tohoto auta a pak ocení spíš objektivní než nadsazené a nereálné informace. Jinak nic ve zlém.

fusionman 03.03.2008  17:48

« Re: Re: Re: Neprehanej

Také naprosto souhlasím s tou maximálkou , jsou zde nepřesnosti měřiče , kopec , vítr v zádech atd. >:D a v neposlední řadě také kus auta tím myslím opotřebovanost , nebo zajetí (Slyšel jsem o případu auta s papírovým výkonem 75ps a kvůli nesprávnému zajetí u něho bylo naměřeno asi 50ps) .
          Co se týká zrychlení tak také souhlasím , hodnota 12,3 byla zkutečně naměřena, na rovině . I u ostatních aut v rodině máme s z rychlením 0/100 podobné zkušenosti , resp. zrychlení bylo vždy o něco menší než udávané výrobcem . Asi to bude špatnými stopkami . >:D >:D Je to to samé jako spotřeba , ta také bývá nepravdivá .

"anonym" [144.36.194.XXX] 04.03.2008  14:53

rok vyroby 2005

je druha generacia Fusion.

fusionman 04.03.2008  16:35

« Re: rok vyroby 2005

neni . Každopádně tento fusion je první generace , druhá má jinou palubovku a zvenku je faceliftovaná.: [odkaz]

a tohle je ta naše : (ilustrační foto) [odkaz]

foto Sprint

Sprint 26.10.2008  19:07

Stojany

Na ty stojany na kola si dejte bacha!
    Dole mi praskl jeden ten plast v tom hliníkovým a kola se odporoučela v garaži na můj blatník, kterej je teď pěkně dojebanej! 8-s

foto chlapecx

chlapecx 03.12.2010  19:12