Diskuse

BMW řada 5 (2017)

10.3.2018

Je to přibližně rok od představení nové generace BMW řady 5 s kodovým označením G30 a zde žádná uživatelská recenze. Tak to pojďme pomalu změnit.…

BMW řada 5 (flakacka1)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

iudex 10.03.  18:22

Petrolhead

Tak vidím, že petrolheadi ešte nevymreli a nie všetky veľké bavoráky majú naftu. A plne rozumiem, B58 je majstštyk, kto zakúsi, nechce inak. :yes: Gratulácia a veľa šťastných km.

foto MrBeranek

MrBeranek 10.03.  22:49

540i

Moc pěkná a hezky "vykrmená". :yes: Měl jsem možnost se svézt s jednou předváděčkou a byl jsem příjemně překvapený, že ten motor neměl s autem této velikosti žádné velké potíže - dynamika byla na úrovni top naftových šestiválcových motorizací, které mají i o 200 Nm víc. Podle mne skvělá motorizace (rozhodně lepší než 530d a 540d), pokud nechceš jít do M550i nebo do M5.

Jinak té N63 v M550i bych se dneska už nebál. Ten motor byl problém v F10 před faceliftem, ale o verzích po faceliftu nebo v G30 jsem už žádné špatné zprávy neslyšel. Ať slouží.

vondry87 11.03.  09:56

Paráda

Přesně takovou 540i bych rád jako příští vůz, ale až za pár let, až ceny trochu opadnou. A s tím souvisí můj dotaz - jaký byl % rozdíl v ceně nového a ročního vozu? Když jsem kupoval Passata, tak ta cena klesala tak pomalu, že se v podstatě nevyplatilo kupovat zánovní vůz. A ty články typu "auto po vyjetí z autosalonu ztratí 1/3 ceny" považuju za pohádky, ale třeba to u BMW funguje jinak a roční vůz se vyplatí? Nebo šlo jen o to, že nebyl čas čekat na výrobu a muselo se najít něco skladem? Tak to bylo v mém případě, jinak bych určitě vzal nové.

foto speedfred

speedfred 11.03.  11:20

« Re: Paráda

tak u BMW ti vedia spraviť aj slušnú cenu do výroby.

Inak gratulácia ku parádnemu autu,tá nová 5er je fakt krásna + tento motor :yes:

vondry87 11.03.  15:25

« Re: Re: Paráda

Přesně proto se tak hloupě ptám. Sleva 20 - 25 % se zdá být u BMW běžná, tak by mě zajímalo, jaká je sleva u ročních vozů. To by to auto muselo stát tak maximálně 60 % katalogové ceny nového auta, aby mělo smysl o něm uvažovat.

flakacka1 11.03.  18:35

« Re: Re: Re: Paráda

Zdravím pánové, díky za pochvaly. Ano, u vozu starého 9 měsíců sem na 60% původní ceny. To se ale bavíme o Německu, u nás tomu tak není. To je také důvod proč sem auto kupoval tam, úspora byla v řádu statisíců. Ano, BMW je ve slevách štědré, ale zdaleka ne u všech modelů. Třeba na odcházející X3 bych bez dohadování dostal 30%. Nová pětka je ve slevách na chvostu. Jednak je to nový model, který se dobře prodává a tak prý není důvod dávat vysoké slevy. Konkrétně při poptávání na původní M550i je sleva 18% (jen pro velkoobjemové motory). 2% lze získat za to, že jste doktor nebo právník, další 2 za to když si vyberete barvu z exklusive programu, která stojí 80k. Na 540i dostanete slevu 15% a musíte připlácet za věci, které má 550i v základu (namátkou M paket za 150k). Proto takto "vykrmená 540i" se nebezpečně blíží 550. To byl důvod koupě auta u sousedů. Všechny procenta samozřejmě na ICO.
          • 01 Reagovat !

foto Toky1

Toky1 12.03.  08:54

« Re: Re: Re: Re: Paráda

Tak to by ma zaujímalo prečo práve doktori či právnici majú nárok na dodatočnú zľavu. Prečo ju nemôže dostať inštalatér alebo masér či architekt. Nemusíš odpovedať. Podľa mňa by sa dalo kľudne hovoriť o diskriminácii, čo by som povedal že je na súdny spor.

iudex 12.03.  09:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Paráda

To asi ťažko. Je to zmluvný vzťah medzi BMW a stavovskými komorami a v rámci neho sa importér zaviazal poskytnúť zľavu pre členov týchto komôr. A je to obojstranne prospešné, členovia komôr dostanú dodatočnú zľavu a pre BMW je to dobrá reklama; zároveň BMW dobre vie, že to sú lukratívne cieľové skupiny, ktoré keď si raz chytia, tak už málokedy odídu a teda je tam veľký predajný potenciál (lekári a advokáti sú tisícky väčšinou dobre zarábajúcich ľudí). A keďže zľava od predajcu nie je nárokovateľné plnenie, ale je založené na dobrej vôli dodávateľa a jeho dobrovoľnom rozhodnutí uzavrieť zmluvu, tak sa nejedná o diskrimináciu, ak ju niekto iný, na koho sa zmluva nevzťahuje, nedostane. Keď bude BMW vidieť, že rovnaký predajnú potenciál je aj medzi inštalatérmi, títo si spravia komoru a oslovia BMW, tak možno aj oni vyjednajú rovnaký benefit.
              A pre lepšie pochopenie: skús prísť do stavebnín kúpiť si 5 vriec cementu a povedať, že chceš rovnakú zľavu ako stavebná firma, ktorá tam kúpila 1000 vriec. A spomeň tú diskrimináciu. ;-)
            • 01 Reagovat !

flakacka1 12.03.  10:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Paráda

já na to rád odpovím. Tuto informaci sem dostal od prodejce při vyjednávání o ceně kde lze ještě ušetřit. Nejsem ani doktor či právník takže tato případná sleva by se mi stejně netýkala. Pokud budu mluvit za sebe tak se mi to také zrovna nepozdává, ale automobilka je očividně jiného názoru. Asi chce, aby její zákazníci se rekrutovali z řad "lepších lidí", leč u nás je tomu mnohdy naopak.

iudex 12.03.  10:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda

A tiež tú zľavu netreba preceňovať. Kto vie, čo je reálne dosiahnuť a vie vyjednávať, dosiahne oveľa viac, ako nejaký lekár, ktorý dostane len tú základnú zľavu ako člen komory a viac to nerieši.

vondry87 12.03.  13:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda

Jenže doktoři raději Mercedes, případně v menší míře Audi >:D Takže chápu snahu BMW ukousnout si trochu trhu. Doktorů znám hodně a BMW má jen jeden. Na druhou stranu ten to nepodcenil a vzal rovnou i8 :-! :-!

foto Freddka

Freddka 03.04.  19:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda

Tam je jeste dalsi dulezity faktor - proste statisticky s doktory a pravniky byva mene problemu co se placeni tyka (jsou to konzervy a mivaji stabilni praci). To potesi vsechny na strane prodavajicich (dealer, finance - spis teda ty finance) - a tak jsou ochotni slevit malicko vic.
                    Fer to moc neni, ale je to tak.
                    Navic budou statisticky jezdit spise do autorizaku nez nekam jinam (i po zaruce) - a tam si automobilka/dealer vydelava.
                    (dalsi argument - doktor ma myslim problem odecitst si DPH, nevim jak pravnici)

vondry87 12.03.  13:35

« Re: Re: Re: Paráda

Děkuju za potvrzení. Ano máš pravdu, nelze to paušalizovat a tím průměrem jsem to dost zjednodušil, ale i těch 18 % u nového modelu není při takové ceně vůbec málo. Resp. na mě to je pořád moc, ale pokud se třeba 3 leté auto nechá koupit za 40 % nákupní ceny, tak po odpočtu DPH už ta cena je více než přijatelná. To už by mi manželka mohla dovolit :-) Auto je nádherný! Nedovedu si představit lepšího univerzála na pohodlné cestování i trochu té zábavy.. :yes: :yes:

foto kesumb

kesumb 11.03.  11:39

Pecka!

Tohle by byla i moje volba!

foto maca02

maca02 11.03.  13:07

dovoz auta

Jakým způsobem na dovoz auta? Co si přečíst třeba? Jak to principielně funguje? Kam na úřady? Platím v DE včetně DPH nebo bez? Jak je to s povinným ručením při dovozu? Díky

flakacka1 11.03.  18:50

« Re: dovoz auta

Vyhlédnuté auto je samozřejmě nutné nějdříve provolat. Němci auto dál vystavují i když mají vážného zájemce, teprve po uhrazení kupní ceny auto stáhnou z webu. Zase na druhou stranu hrají fér a pokud máš auto v rezervaci tak ti ho neprodají (že AAA). Nebudou ti ho ale držet měsíc, cca týden na prolustrování a poslání peněz, pak máš smůlu. Bez problémů sdělí VIN, popřípadě nafotí auto dle tvého požadavku. Odvézt si ho můžes na plaťáku a neřešíš převozní značky a nebo s ním přijet po vlastní ose. Nutno mít převozní značky (červené, žluté) a slušný prodejce ti s tím pomůže. Jinak nutno na jejich úřad a připravit se na fronty. V DE platíš samozřejmě cenu včetně daně. Odpočet uplatňuješ až u nás. Převozní značky už obsahují v ceně pojištění. Jen pozor u nás po překročení hranic na dálniční známku.

foto ptr277

ptr277 11.03.  20:58

« Re: Re: dovoz auta

Internet,počasie ti funguje aj v ČR? Na akom princípe to pracuje?

foto maca02

maca02 12.03.  11:52

« Re: dovoz auta

Aha. Takže nákup je prostě jen nákup za nominální cenu. Prodejce vyřeší (snad) papíry s ouřadama, převod auta a dodá převozní značky.
        A co s tím tady potom? 1) udělat evidenční kontrolu, 2) sjednat povinný ručení, 3) přihlášení na obecním úřadě?
        Ptám se možná blbě, ale tyhle věci mě zatím míjely a občas je pravdou, že v DE to někde jde výrazně levněji než tady.

foto colek

colek 27.05.  20:17

« Re: Re: dovoz auta

Gratuluji k nádhernému autu. Také uvažuji o nákupu prémie bez DPH v DE. Prodejci platbu bez DPH neakceptují, ale fakturu vystaví bez DPH (ověřil jsem si u Mercedes Stuttgart). Jak prosím tě probíhalo vrácení DPH? Po registraci ti jej poslal prodejce?

spaleny6 12.03.  10:52

Hm

Ahoj, ocenil bych kdyby si sem pak dal za kolik v průměru jezdíš. S 50i mám průměr 18.5, tak by mě zajímalo jaký bude rozdíl. Děkuji.

flakacka1 14.03.  16:45

« Re: Hm

Ahoj, konkrétně u spotřeby to bude silně individuální. Sem přesně na půlce tvé spotřeby s rovnoměrným podílem dálnic, okresek a města s normálním stylem jízdy. Ani "na klobouka" a ani brzda plyn. Ale nebude vůbec problém jezdit za 15 třeba. Spotřebu hodně ovlivňuje město, kde co 200 metrů stojíš na světlech. Dle testu co zde testoval 50i Mička tak měl tuším něco kolem 10 litrů. Tak bych soudil, že se zrovna neostýcháš a užíváš si, pokud máš průměr 18,5.

spaleny6 15.03.  10:46

« Re: Re: Hm

Já právě těm testům už nevěřím. Kdysi jsem si koupil X6 50i, je to už asi 8 let. Všude v testech psali jak to má skvělou spotřebu kolem 12 litrů i dkyž na to šlapeš, přišlo mi to nereálný. Jednou jsem se s tím ploužil jak starej děda, protože bylo na silnici hrozně aut a dostal jsem se na 14.5. Před Prahou jsem dvakrát předjel a byl jsem na 16.5. Moje dlouhodobá kombinovaná 19.5. Teď zas říkají že 40i je velmi úsporná a já jim nevěřím, podle toho co píšeš ty to ale asi bude pravda.

foto steve111

steve111 12.03.  11:24

BMW 5

Skvelá recenzia! Krásne si opísal tie pocity a napätie keď si čakal na prevzatie a prvé zoznámenie s autom. Zakrátko budem kupovať nové bávo, tak ma to tiež čaká >:D Prajem veľa radosti a šťastných km !

flakacka1 14.03.  16:47

« Re: BMW 5

Díky za pochvalu. Tak hlavně dobře vyber a užívej pak také.

foto duko

duko 14.03.  14:56

BMW 5

Píšete slabé stránky "hluk od kol na strupaté silnici"Často čítam v novinárskych testoch auto je výborne odhlučnené,počuť len hluk od odvaľujúcich pneumatík.Buď je auto tiché v diaľničných rýchlostiach kompletne, alebo je hlučné.V týchto rýchlostiach každý motor prehlušia pneumatiky a aerodynamický odpor vzduchu.Ak v tejto triede nie je auto tiché na každej ceste,tak je niekde chyba a pre mňa podstatná.My tu iné ako strupaté cesty nemáme.Môžete prosím trochu popísať ako je to auto hlučné?

flakacka1 14.03.  16:38

« Re: BMW 5

Ano, auto je nadprůměrně tiché, tak jak píší i v novinářských testech. Mé auto, jak píši i v recezci, je osazené 20" koly. Rozměry pneu na předku jsou 245/35, zadek 275/30. Čím nižší profilové číslo, tím je auto tvrdší a i HLUČNĚJŠÍ. S tím mají problém i věhlasnější značky, pokud mají obuty válce s nízkoprofilovými pneu. Abych byl přesnější, auto má problém s hlukem od kol, pokud je asfalt hrubozrnný. A můžu jet klidně 50 po městě a je to slyšet, naopak můžu jet 130 po dálnici a auto je tiché pokud je kvalitní asfalt.

foto duko

duko 14.03.  18:49

« Re: Re: BMW 5

A toto je môj problém.Dialnica Bratislava-Brno-Praha je katastrofa čo sa povrchu týka.Hrubozrnný asfalt je skoro na všetkých úsekoch diaľnice aj na Slovensku, o mestách ani nehovorím. Najkvalitnejšie a najtichšie diaľnice som zažil vo Francúzsku potom v Nemecku a Rakúsku.Pokiaľ jazdím hlavne u nás,musím hľadať auto,ktoré má uspokojivo vyriešené utlmenie podvozku a to ma núti ísť do vyššej triedy,aj keď by som bol v strednej triede inak spokojný.
  • 13 Reagovat !

foto Petrsvetr

Petrsvetr 15.03.  15:17

půjčovna zadarmo

Měl sem půjčeny snad desítky aut a nikdy sem palivo neplatil.......

takže autor se zadarmo povozí a pak pomlouvá někoho, kdo si řekl o peníze za palivo? Dobře, že si řekli, protože stejně nikde nové nekoupil a řešil ojetinu. Takže kecy v kleci o útratě 2,0mio....
    • 10 Reagovat !

flakacka1 15.03.  16:45

« půjčovna zadarmo

Ze by mindracek? Čímpak sem vas tak naštval pane poctivý? Vy me snad znáte osobně, ze tady píšete neco o ojetine a o lzich o 2 M?
      Ano, mel sem pujceno hodne predvadecich aut vždy kdyz sem vybíral nové auto a dealer po me nikdy penize za projety benzin nechtěl. Je na tom snad neco divného?
      A psany text dokážeme pochopit? V diskuzi pisu jednomu z dotazujicich proč sem koupil nakonec zánovní 540. Neni to z důvodu, ze bych ty finance neměl, ale z důvodu, ze takto nakonfigurovana 540 se nebezpečne blíží ceně nové 550i. A tyto penize sem nebyl ochoten dat.
    • 20 Reagovat !

iudex 15.03.  22:33

« Re: půjčovna zadarmo

Pán je predajca a moc sa mu nedarí predávať? ;-)
      Je nepísaným pravidlom, že keď ideš kupovať tak drahý tovar, ako je auto (pre väčšinu po obydlí druhý najdrahší statok), tak si ho môžeš aj krátko vyskúšať. Na to má každý predajca predvádzacie autá. Platiť za to, že si vyskúšaš kupované auto, je asi podobné, akoby si mal platiť za skúšanie oblečenia v obchode. Naviac bežná predvádzačka je len pár kilometrov, na palive sú to rádovo jednotky eur. Samozrejme iná situácia je, keď Ti predajca poskytne auto na dlhšiu dobu, povedzme na víkend. Tam je logické platiť si prevozené palivo. Ale klasická predvádzačka?

spaleny6 16.03.  19:56

« Re: Re: půjčovna zadarmo

Když si zkoušíš oblečení, nepálí se přitom benzín, majitele obchodu to zkoušení nic nestojí. To srovnání není úplně dobrý. Dnes už se platí za kde co. Třeba motorky BMW dřív byly zadarmo a od té doby co se jim tam začaly tvořit frotny lidí co chtějí zaručeně "koupit", za to chtějí poplatek 2000, který ti odečtou z ceny nové motorky. A fronty najednou nejsou. Mě to nijak nepobuřuje, zaplatit si benzín. Když si to auto půjdu půjčit do půjčovny, dám za něj třeba sedmičku, takhle ho mám zadarmo. Ale je to jen můj názor.

iudex 19.03.  15:19

« Re: Re: Re: půjčovna zadarmo

Neberiem Ti názor, ale myslím, že pri tak drahej veci, ako je auto by malo byť akosi automatické, že si ho vyskúšaš zadarmo (bežne si ľudia kupujú autá stojace niekoľko ich ročných platov, pri BMW 5er povedzme 50 až 100t eur, takže v pomere k tomu je spotrebovaný benzín za 10 eur smiešny). Oblečenie možno nie je to isté, ale aj ten oblek si tiež vyskúšaš a nekupuješ ho len podľa pohľadu (a hoci aj tu je riziko, že ho pri skúšaní zašpiníš, pokrčíš a predajca ho povedzme musí prežehliť, neplatíš za skúšanie). Je možné, že niektorí ľudia to zneužívajú a takto sa povozia zadarmo, ale takých bude minimum, normálny pracujúci človek na to nemá čas, ide vyskúšať len tie autá, o ktoré má seriózny záujem, povedzme 2-3 finalistov. A práve prístup predávajúceho môže rozhodnúť, ktoré auto si kúpi (poznám x príkladov ľudí, ktorí chceli značku A, ale pre zlý či neochotný prístup predajcu kúpili značku B).

foto Machyrek

Machýrek 26.04.  19:28

Parada

Super volba, gratuluji :yes:

foto racer

racer 17.05.  10:10

Gratulace

Teda ty jsi magor , ale krasny , zavidim.
    BMW si nekupujes kvuli pohodlnemu sezeni v zadu , na to jsou jina auta.
    Jezdim jako fotr novou alhambru ,decko , kola , lyze atd.
    Jeste jednou , zavidim !
    Zdravi
    Racer

foto NPramer

NPramer 19.06.  19:31

vkusný kousek

..tohle je vážně hodně vkusná kombinace barvy, kol, mpaketu - design prostě hraje roli a tohle auto vypadá prostě hodně dobře a ve srovnání s např. stříbrný luxury by to bylo jako nebe a dudy. No a motor k tomu, myslím že to bude i při dalším prodeji velmi atraktivní a ojedinělá kombinace.

spaleny6 08.08.  12:50

550i

Jen technická. Motor 50i už nemá turba uvnitř motoru.

foto Lubo

Lubo 15.09.  16:03

Po pol roku?

Nazdar, pekné auto. Tiež práve zvažujem kúpu. Kupoval si vo Walter Mulfinger?
    Aké máš skúsenosti po pol roku jazdenia?
    Koľko Ťa vyjde extra servis po 15 tis. km, výmena oleja v autorizovanom servise? Ten predpísaný interval 30tis by som rád krátil. Nejaké iné poznatky k nákladom na auto? Prechádzal by som zo Superba 2.0 TSI, trocha sa obávam tých nákladov BMW voči Smkocs.

spaleny6 21.09.  20:59

« Re: Po pol roku?

Servis je zdarma.

foto speedfred

speedfred 22.09.  14:14

« Re: Re: Po pol roku?

ale iba každých 30t km.
        Robil som to podobne ako plánuje Lubo a do 7-8.000 Kč sa asi vojdeš v BMW,samozrejme keď si to meníš sám tak to bude asi trocha menej ale máš istotu.
        A hlavne nenulovať diagnostikou medzivýmeny oleja.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Nové volby čekají Česko už na jaře. Známe termín, kdy se Babiš může zase smát

Nové volby čekají Česko už na jaře. Známe termín,…

Prezidentské volby, komunální volby i volby do Senátu jsme si letos už odškrtli. Brzy ale budeme moci jít k…

Monika si vzala holčičku z „kojeňáku“. Šéf ji chtěl vyhodit a připravit o peníze

Monika si vzala holčičku z „kojeňáku“. Šéf ji chtěl…

Monika K. z Dačic přes deset let pracovala v hotelu jako recepční. Na konci roku 2016 nastoupila na mateřskou a…

Budějovice nasázely Porubě osm gólů a dál vedou, vyhrálo i Kladno

Budějovice nasázely Porubě osm gólů a dál vedou,…

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra a v čele…

Smrt na Velkém Taxisu, odnesl to kůň. Byl jsem mimo, hlesl Bartoš

Smrt na Velkém Taxisu, odnesl to kůň. Byl jsem mimo,…

Nejtěžší překážka kurzu Velké pardubické, Velký Taxisův příkop, si opět vybrala smrtelnou daň. Stejně jako před…

Pohřeb Kočkových: Jak jsem se styděl za své spoluobčany

Pohřeb Kočkových: Jak jsem se styděl za své spoluobčany

Byl jsem v pátek – na jako čumil, ale pracovně – na pohřbu Jana Kočky, mladého kluka, který z blbosti sedl do…

Večírky, vraždy, prostituce: Unikátní snímky ukazují divoký svět mafie v Rusku po rozpadu SSSR

Večírky, vraždy, prostituce: Unikátní snímky ukazují…

Rusko se v devadesátých letech minulého století po rozpadu Sovětského svazu vyznačovalo vysokým nárůstem…