Ford Fiesta (2007)

28.7.2007

Auto som si vyberal zo širokej ponuky. Nevyberal som podľa značky ale hlavne podľa aktuálnych akcií a výbav. Do úvahy pripadali postupne Hyundai Getz…

Ford Fiesta (droopy)

"-- skrytý --" 29.07.2007  09:20

pěkné

hezké autíčko. chystáš se na nějaká vylepšení?? ;-) koukni na mého drobka

droopy 29.07.2007  10:05

« Re: pěkné

Nazdar, vylepsenia zatial neplanujem, iba tu gumu na prevodovej pake asi casom vymenim za nieco pohladnejsie. :-!

"-- skrytý --" 29.07.2007  10:24

1.25

Caf, tiez mam toto auto. Dvojite zamknutie by si mal mat, maju to vsetky fiesty s centralom. Staci ak pri zamykani stlacis tlacitko zamknutia dvakrat po sebe. Presne za rok mam najazdenych 20 tis. a zatial bez poruchy. Motor 1.25 je u mna dost zivy, mozno to je zabehom. Vidim ze sme skoro susedia:) Btw, tiez som vyberal farbu auta taku aby tie tmave plasty nebili do oci.
    Tie spominane hmlovky nepredas?:)

droopy 29.07.2007  10:44

« Re: 1.25

Ahoj, pred kupou auta som cital tvoju recenziu. Je vyborna a so skvelymi fotkami :yes: Este pred tym, ako som siel do salonu, som vedel, co mam cakat. To dvojite zamknutie som skusal, ale nejak mi to neslo, tak to skusim este raz. Hmlovky si necham, celkom tam pasuju :-! Na kolko vychadza koza na riadiacu paku? Videl som ju vo fusione a vyzera podstatne lepsie ako guma. Casom tam urcite pojde.

Inak mas super kombinaciu farby karoserie a interieru. Ja som vyberal z akciovych modelov co mali na sklade, tak som ani neskumal tie kombinacie. Len som vedel, ze ciernu maju aj so svetlym interierom, a to som nechcel, lebo sa to rychlo spini.

Potom napis skusenosti z prehliadky.

"-- skrytý --" 29.07.2007  10:53

« Re: Re: 1.25

Jasne, napisem. O tej kozenej pake tiez uvazujem, stoji to okolo 2000sk alebo tak nejak.. uz som zabudol. Najprv by som ale chcel hmlovky, a tie su velmi drahe, tak asi nic... Niekedy by sme mohli spravit maly fiesta zraz:)

droopy 30.07.2007  13:23

« Re: Re: Re: 1.25

Tak ta spotreba uz isla dole na 8,6 ked som vypol klimu. Vykon motora sa mi teraz uz zda v poriadku. :-) Dvojite zamykanie som skusal uz niekolko krat, ale nie je tam.

"-- skrytý --" 30.07.2007  19:59

« Re: Re: Re: Re: 1.25

Ja som sa vlastne ani nikdy o tom mojom dvojitom zamykani na vlastne ruky nepresviedcal, tak musim to tiez preverit. Hoci medzi vybavou to tam bolo spominane. Ja mam spotrebu od novoty az doteraz v rozsahu 6-7 litrov. Poslednu dobu ale skor blizsie k 7, zrejme kvoli sirsim kolesam.

neregistrovaný: "papek" [195.146.138.XXX] 13.08.2007  15:56

« Re: Re: Re: Re: Re: 1.25

Ja mám Fiestu dovezenú zo Švajčiarska, ale ani mne nefunguje dvojité zamykanie.

"-- skrytý --" 29.07.2007  11:12

10.b

Pěkná recenze, foto taky super....dávám 10.b... :yes:

foto McVladin

McVladin 29.07.2007  11:55

stastie

cus inak mozes si gratulovat ze tam nemas sedacky vpredu ako ma kamarat na fieste tusim z roku 2005alebo 2004 (1.6 100k) lebo to je neznesitelne, sedak kratucky a rovnobezny s podlahou :no: ale tvoje vyzeraju byt ok tak nech sa ti s nou dari lebo podvozok je super-viem o com vravim mal som tu cest:D bb

David Silver 29.07.2007  12:56

náhod

kde jsi sebral že má náhon na zadek??

foto Sprint

Sprint 29.07.2007  19:09

9b.

Pěkné auto. Dobrá alternativa Fabii.
    Jediný co se mi na tom nelíbí jsou zadní sedadla, která připomínají spíš lavici a která ani nejsou ze zadní strany čalouněná. ;-)

"-- skrytý --" 29.07.2007  19:48

« Re: 9b.

A na co je dobré čalounění na zadní straně sedadel (v kufru)? Jinak v zádu je tam fakt dobrá lavice, ještě že tam nejezdím. Ještě bych poupravil tvou první větu. Fabie je dobrá alternativa k Fiestě :-)

droopy 29.07.2007  20:41

« Re: 9b.

Fabia s takou vybavou je neskutocne draha, preto ani nepripadala do uvahy. Na zadnej lavici sediet nebudem, takze mi to je viacmenej jedno. Calunenie zozadu? A na co? :-|

"-- skrytý --" 29.07.2007  22:07

moc pekny...at to jede! ;-)

droopy 29.07.2007  23:22

Vdaka, vidim ze mas starsi model. Zmien je ako vidim iba zopar, k lepsiemu... Dal som ti tiez za 9. Mas celkom dobre fotky akurat to radio mi tam nepasuje.

"-- skrytý --" 30.07.2007  07:29

Pěkná

Moc hezké auto do města a na kratší cesty. Mám to samé jen o něco starší :-) a jsem naprosto spokojen. 9 bodů dávám jen za tu manžetu řadící páky to je fakt hrozná jizva na podařeném interiéru. Rychle vyměnit!!! >:-[]

foto Aischylos

Aischylos 30.07.2007  15:01

Tomuhle auto nelze dát nic jiného než 10b...objektivní recenze, hezké fotky a moc krásná barva v kombinaci s interiérem...tedy až na tu páku...jinak neslouhlasím, že fabia je alternativa fiesty..btw: mám podobnou výbavu co máš ty a rozhodně fabka nebyla až tak předražená...mrkni na mě...ať ti jede... ;-)

droopy 30.07.2007  16:24

Nazdar, dik za body. Pozeral som si teraz cennik novej Fabie a Fabia Sport, kde uz je klima a central s dialkovym, stoji s najslabsim motorom 400 tis. a ziadne akcie som tam nenasiel. Ale nevravim, ze Fabie su predrazene, len ze su drahe a ze maju zle riesene jednotlive stupne vybav. Za 400 tis. by som mohol mat napr. uz Ford Fusion 1.4i 58kW s rovnakou vybavou ako Fabia.

"-- skrytý --" 30.07.2007  20:09

« Re: Re: 10b

Fiesta vychadza v pomere cena/vykon jednoznacne najlepsie a to vdaka neustale trvajucim akciam. Je jasne, ze ak by si si rovnako chcel vybavit Fobiu (podotykam,ze trojvalcovu>:D), tak to bude o niekolko desiatok tisic drahsie a to vratane starej Fabie. Skoda zije hlavne z tradicie, navyse sa aj najviac kradne... ja by som to nekupil nikdy. Ford je dobrou volbou.

"-- skrytý --" 31.07.2007  11:51

Pěkné fotky, pěkná recenze, konfekční auto - 8b... Ať slouží ;-)

foto Lubosss1

Lubosss1 31.07.2007  18:24

nech sluzi ;-)

"-- skrytý --" 01.08.2007  19:16

re Fiesta 1,25

Urcite to je vydarena recenzia a ver ze to niekomu mozno pomoze. Ja tiez som teraz v tom stadiu pred kupou auta a tiez mam v hladaciku Fiestu. Aktualne maju v ponuke celkom slusne vybavy a ine znacky v tohto segmente sa zdaleka Fieste nevyrovnaju. Len vecna skoda, tych tmavych delenych naraznikov - tiez si vyberam tmavsiu farbu.

"-- skrytý --" 01.08.2007  22:21

« Re: re Fiesta 1,25

Caf, pri eventuelnej kupe sa skus dohodnut ci Ti tam za nejaky rozumny doplatok nevymenia narazniky (aspon ten predny, zadny je v pohode) za lakovanu verziu. Ja lutujem, ze ma to vtedy nenapadlo...

droopy 02.08.2007  01:02

« Re: Re: re Fiesta 1,25

S tym by som moc nepocital. :-| Predsalen teraz predavaju skladove zasoby.

"-- skrytý --" 02.08.2007  07:39

« Re: Re: Re: re Fiesta 1,25

To nevadi, ak zaplatis, auto na prianie zakaznika upravia akokolvek.. Akurat, ze by si dlhsie nanho cakal.

"-- skrytý --" 01.08.2007  19:19

9 b

A nech to frčí hodne moc km ....

Poustnik 02.08.2007  18:11

Časem

napiš, jakou to má skutečnou spotřebu. Fiestičku měl tchán a jezdil s ní často trasu Praha Paříž, takže je to asi dobré svezení. Čao!

neregistrovaný: "martin" [195.91.54.XXX] 05.08.2007  10:36

ford fiesta 1,25

Mal s tym autom uz niekto nejaky problém?

neregistrovaný: "laco" [195.91.54.XXX] 01.09.2007  20:28

« Re: ford fiesta 1,25

Mal som a ešte stále mám so startovaním.Niekedy(nie vždy) sa mi stane,že pri studenom nastartovaní asi po 5 sekundach klesnu otáčky na 500/min.a len-len že nezdochne,no cca po 5 sek.opäť otáčky vybehnú na tých 1600-1800 a potom už drží...v servise sa na to pozerali,ale nič zleho počítač neukazoval a tak napísali do fabriky o tomto probléme a mali by dať vedieť.Uvidíme ,čo pošlú. Inak prepálili mi soft.a robí to aj tak.Ale vraj toto robí viacerím ĺudom.Teraz som si zasa všimol,že mi niečo klepe pri zadnom kolese.Neviem,či je to tlmič alebo čo,ale ako keby bolo niečo uvolnené a ten zvuk je taký,ako ked buchate o umelu hmotu so zadným pásom.Robí to len na menších nezrovnalostiach...-Tiež mam champion X plus striebornu.CAFTE

"anonym" [195.91.54.XXX] 05.08.2007  11:07

chyba motoru?!

Chcel by som sa opytat na tu chybu, kde ti kolisali otacky a prestalo ti to robit. Ja mam tiez uplne novu Fiestu 1,25 a mam takyto problem. Pri studenom motore, /ranny start/ mi asi po 10 sec. po nastartovani klesnu otacky cca 250-500, potom sa auto zacne akokeby dusit a po nejakej malej chvilke sa vysplhaju na cca 1800 otacok a az potom klesnu cca na 1000 otacok. Auto mam dva mesiace a uz som bol dva krat v servise. Preprogramovali mi tu riadiacu jednotku, ale aj naprik tomu mi to stale robilo. Uz vobec neviem cim to bude. Tankujem na pumpe shell, tak som skusil natankovat V-power a rano ked som skusil nastartovat tak mi to prestalo robit. Uz druhy den je to akoze o.k. a snazi sa dostat pod otacky, ale ostanu na max 1000 a nizsie nejdu. Vie mi niekto prosim vas poradit co mam urobit, alebo ci nemal niekto podobnu skusenost??? Nie je riesenie tankovat najdrahsi benzin. Dakujem velmi pekne za pomoc
    V servise na pocitaci nenasli ziadnu chybu a odporucili mi iba jazdit, jazdit a jazdit.

foto Mexican82

Mexican82 05.08.2007  11:54

« Re: chyba motoru?!

hoj Anonym ;-) mne sa taketo zakolisanie otacok sttalo len raz, myslim pri 3000 km... vypol som motor, odpojil bateriu a pockal asi 15 minut... odvtedy som najazdil myslim 14 000 km a vsetko je okay.. nie je to otazka bezninu, ale otazka riadiacej jednotky

co sa tyka bezninu = tankujem na CP ktore predavaju lacny benzin, teda TESCO, JURKI a tak... a motor taha velmi dobre, rozdiel oproti premiovym pumpam nie je ziadny. Raz za cas - jedno z piatich tankovani zoberiem 98 oktanovy benzin ale nic viac sa nedeje

neregistrovaný: "Laco" [195.91.54.XXX] 01.09.2007  20:33

« Re: Re: chyba motoru?!

No tu baterku som odpojil aj ja "akože vyresetoval RJ". Nič mimoriadne sa nestalo a robí to stále to isté...nepomohlo to...

"-- skrytý --" 05.08.2007  13:37

« Re: chyba motoru?!

Caf, mam identicke auto, tiez som spominane dusenie obcas (asi raz za mesiac) spozoroval. Po nastartovani motor akoby sa dusil, vzdy som ho vtedy trochu "preturoval" aby sa znormalizoval. Mam najazdenych 20tis. a s tymto javom sa uz temer nestretavam. Nejak extra som to ani neriesil, uvidim co povedia pri garancke. Odkial si?

neregistrovaný: "Marek" [195.91.54.XXX] 07.08.2007  20:01

« Re: Re: chyba motoru?!

Ahoj. Som z Ba. Dakujem za odpoved. Vsecia mi poradili. Uz som sa zlakol, ze mam zly kus. :-) teraz som urobil dalsich 1000 km a aj napriek tomu V-power-u to robi, takze asi je to naozaj v riadiacej jednotke, len nerozumiem, ze v servise v Ba mi to nevedia preprogramovat. Rano mu staci ked mu troska pridam plyn a je vsetko o.k. Auto mi taha velmi dobre a na jazdne vlastnosti sa nemozem stazovat. Vlastne som spokojny, len tie otacky rano ma seru. :-) Das mi prosim ta vediet co ti povedia po garancke ked im nahlasis tu chybu?Kam chodievas do servisu?

"-- skrytý --" 07.08.2007  22:40

droopy 05.08.2007  14:17

« Re: chyba motoru?!

Zatial som este najazdil len zopar kilometrov, tak ocakavam, ze sa to kolisanie este moze vyskytnut. Nemyslim, ze by to bol velky problem, ak to nezacne robit prilis casto. ECU mozno robi iba nejaky test alebo kalibraciu. Raz mi bezi motor na neutral 800 otacok inokedy zas 1000, uvidim na kolko pojde dnes. Je to asi nezvycajne ale chodit kvoli tomu do servisu nebudem, kym to nebude robit horsie veci.

"-- skrytý --" 05.08.2007  15:06

« Re: Re: chyba motoru?!

Cau Droopy, mne tie otacky lietaju tiez po nastartovani so sklonmi "dusit sa". Mam odpozorovane, ze je jedno, ci je to start rano po studenej noci, alebo vecer po odchode z prace, ked mi na auto cely den prazi. Treba trosku dupnut na plynMam tu istu motorizaciu, podvozok, prevodovku v Mazde 2 (Yuray potvrdi :-)
        A tiez mam nieco so spojkou/prevodovkou - hlavne take cvaknutie, ked preradim pri rozbiehani z 1 na 2. ozve sa po preradeni a pusteni spojky, ked stlacim plyn, akoby az potom riadne zaskocila rychlost.

foto EricCartman

EricCartman 05.08.2007  15:24

« Re: Re: Re: chyba motoru?!

Taky se mi stává, že při studeném startu mi klesnou otáčky a motor se dusí, ale trvá to jenom chvilku a pak už je všechno OK. Myslel jsem, že je to zapnutou klimatizací, tak ji při startování vypínám. Někdy to pomůže, někdy ne. Ale stává se mi to jenom při prvním startování. Buď ráno, nebo po delší době, kdy auto stojí v garáži.

neregistrovaný: "Marek" [195.91.54.XXX] 07.08.2007  20:06

« Re: Re: Re: Re: chyba motoru?!

Presne mame to iste ako som uz opisal. Stava sa to rano a po 8 hodinach statia. Pokial je motor zahriaty, tak je vsetko o.k.

"-- skrytý --" 27.11.2007  12:54

« Re: chyba motoru?!

ahoj ja mam fiestu ani nie mesiac...za studeneho motora mam taky isty problem...minule skoro aj skapalo...asi pojdem tiez pozriet servis a nech nieco kuknu aspon ked uz nic nevyriesia...a reagujem hlavne ne ten benzin...okdedy som natankoval na shellke, tak motor ma iny zvuk a aj to nastartovanie nie je take ako ked som natankoval predtym na jettke...neviem mozno fieste nesedi shellacky benzin..mozno to neni nahoda...

neregistrovaný: "yuray_" [85.248.7.XXX] 27.11.2007  13:36

« Re: Re: chyba motoru?!

rovnaky proglem som maval na 1.25-ke aj ja, po nastartovani mu klesli otacky akoby auto islo skapinat a musel som mu trochu priturovat, ale to Ti po case asi zmizne, mne to zmizlo od novoty asi po 3/4 roku, teraz uz som dlhu dobu nic take nezail. Tankujem len V-Power. Nenapadlo ma, ze iny benzin by mohol byt lepsi, musim skusit.

"-- skrytý --" 28.11.2007  11:54

« Re: Re: Re: chyba motoru?!

neviem uz fakt, nemusi to byt benzin...ale napr. teta ma Ačkovy mercedes a vsetky benziny okrem Shellky sposobili niekedy jej autu, ze nastartovala auto a po 10 metroch skapalo..tankuje shell a nerobi jej to..tak som siel na jej radu na shellku minule a odkedy mam ten shell tak fakt je to cele divne to auto..tak ja neviem uz:D na niekoho ma dobry ucinok, na niekoho zly...ale asi na shellku uz nepojdem..ale fakt to nemusi byt benzinom niekedy ale asi ako sa autu chce, napr. vcera mrzlo v noci okolo -4 a auto nastartovalo jak formula hned vybehli na sekundu otacky na 2000 a pomaly klesli nieco cez 1000 takto si to predstavujem stale:)

"-- skrytý --" 28.11.2007  12:54

« Re: Re: Re: Re: chyba motoru?!

To je cele len tym, ze je motor este "surovy." Myslim si, ze casom sa to vsetko upravi samo.

"anonym" [195.91.54.XXX] 16.12.2007  08:50

« Re: Re: Re: Re: Re: chyba motoru?!

No ja som mal(dúfam,že mi to už nespraví-...) :'-( :'-( :'-( -to isté.Ale vraj cez zimu to skoro vôbec nerobí(to som len počul) .Ja som to riešil cez servis-asi 3x a naposledy mi vymenili nejakú klapku.Či to pomohlo,alebo nie,to uvidíme časom.Raz mi to sice urobilo,ale asi to bolo tým(aspoń dúfam),že hneď po naštartovaní som zapol vyhrievanie okien -predného a aj zadného) -v tom okamihu išel zdochnúť-možno po naštartovaní ešte niečo PC vyhodnocovalo a do toho som mu zapol tie vyhrievania-tak z toho zblbol...-to si len možno nahováram,lebo od vtedy zazsa nič...tak snáď je OK >:D .Ak to reda v zime nerobí,potom uvidíme až na jar.Tak nech nám to jazdí ;-)

"anonym" [195.91.54.XXX] 16.12.2007  08:56

« Re: Re: Re: Re: chyba motoru?!

A ešte k tomu benzínu-na shelke som tiež pár krát tankoval(ale V-POWER!!!).Ten motor bol citeľne o dosť tichší a kludnejší-fakt!.Na ťahu to ale myslím nemá vplyv.Teraz som mu dal 98-čku na ESSE a ten motor má taký draplavejší zvuk ;-\

"-- skrytý --" 13.08.2007  09:31

bod?

Proč mam od tebe bezduvodne jeden bod ?? vysvetli.dik.

"-- skrytý --" 13.08.2007  09:32

« Re: bod?

třeba nabyl dojmu že tvý auta faky :-) asi nejsou,ale recenze teda tak působí...to samý ten s tou AX

"-- skrytý --" 13.08.2007  09:37

kterou ax myslíš ?

"-- skrytý --" 13.08.2007  09:44

« Re: Re: bod?

no ptal ses někoho kdo má Citroen AX proč ti prdl jeden bod,ne?

droopy 13.08.2007  20:00

« Re: bod?

Pretoze si v tej recenzii nic nemal. Bola prazdna a bez fotiek (mozno tam bola jedna).
      Hodnotenie som uz upravil, ale ty by si mal hodnotit objektivne a nie cez prizmu odplaty. Ked som ti tu jednotku daval, tak to bolo adekvatne hodnotenie toho, co si tam mal.

foto Mexican82

Mexican82 13.08.2007  13:21

Spotreba

mas skutocne vysoku spotrebu, myslim ze aj pri fakt dynamickej jazde nie je mzone ist nad 7l.. spominal si kolisanie otacok, je mozne ze mas zle naladeny softver v riadacej jednotke.

ked som zabiehal motor, mal som paradoxne nizsiu spotrebu ako teraz - asi 5,9l to preto, lebo som motor moc nevytacal. Pri dost sportovej jazde (to je samozrejme dost odvazne slovo s 75 knonovym motorom) mam spotrebu 6,3-6,6 (merane klasickou metodou tankovania do plna)

skus to dat skontrolovat

droopy 13.08.2007  20:24

« Re: Spotreba

Nove motory sa ladia na nizsie emisie a to aj na ukor dynamiky a spotreby, mozno ten moj je novsi a inak vyladeny. Navyse s tym jazdim v meste, co moze prispievat k tej spotrebe. Ked som s tym vysiel mimo mesto, tak hned isla dole na 7.1. Teraz zatial celkovo vychadza na 8.5.

"-- skrytý --" 14.08.2007  14:43

« Re: Re: Spotreba

taku spotrebu som tiez este nikdy nemal. Maximalnu co som dosiahol na celu nadrz, bolo 7 L, minimalnu 5.9. Tiez vacsinou same mesto. Naposledy to bolo 6.5.

"anonym" [89.173.79.XXX] 16.08.2007  01:57

« Re: Re: Re: Spotreba

Tá spotreba ma už trocha začína hnevať. Ešte počkám do tých 1500 km, či sa to neupraví a potom s tým asi zájdem na kontrolu. Ďalšia vec je, že mi akoby po určitom čase cvakne klíma (alebo niečo iné) a keď to cvakne, tak klesne/stúpne výkon motora. Je to skoro neznateľné. V každom prípade manuálna klíma takto nefunguje, tak neviem čo to je.

"-- skrytý --" 16.08.2007  09:41

« Re: Re: Re: Re: Spotreba

takze sama od seba sa ti zapina a vypina manualna klima? zvlastne. Zrejme preto mas tu spotrebu aku mas. radsej chod co najskor s tym na servis.

neregistrovaný: "papek" [195.146.138.XXX] 16.08.2007  15:51

« Re: Spotreba

To isté robí klíma aj mne, v servise povedali, že je to OK. Hlavne, že chladí.

neregistrovaný: "jirkah" [213.192.2.XXX] 16.08.2007  18:32

« Re: Re: Spotreba

Jo, přesně tak. Klima se při potřebě výkonu sama vypíná. U těchto malých motorů normální věc. Co se týče spotřeby, záleží jestli jezdíš převážně město nebo okresky, jaká je hustota provozu ( jestli jsou nutné prudké rozjezdy ). Jinak se musím pochlubit. O víkendu jsem byl v Jeseníkách. Jeli jsem ve dvou s narvaným kufrem a spotřeba 5,1 litru/100km. Takže super :-)

"-- skrytý --" 16.08.2007  23:26

« Re: Re: Re: Spotreba

zaujimave, mne to este nevyplo nikdy same.

"-- skrytý --" 15.08.2007  22:38

Fiesta 1.25

Zdravim chlopy. Tak som si ju kupil. Tie Vase recenzie nie su vobec napisane len tak do vzduchu.Ved kvoli comu by existovala tato stranka. Diky PS: Aj na tej mojej novej Fieste je priemerna spotreba vyletena kdesi extremne hore.Mozno asi preto,ze zatial jazdim zvacsa mestom a skusam aj cvicisko...

"-- skrytý --" 16.08.2007  00:28

« Re: Fiesta 1.25

Vitaj v klube :yes: Tiez mas 1.25?

droopy 16.08.2007  01:51

« Re: Fiesta 1.25

Ahoj, vitaj v klube ;-) Akú farbu si nakoniec vybral?

"-- skrytý --" 16.08.2007  11:30

Fiesta 1.25

servus... Motor je 1.25 16V 75PS a farba Ocean Blue/modra metaliza.. :-! :-!

"-- skrytý --" 18.08.2007  23:00

« Re: Fiesta 1.25

Tak dnes som ta asi videl;-) Uplne nova nablyskana Fiesta isla v Ocean Blue...

"-- skrytý --" 21.08.2007  21:35

« Re: Re: Fiesta 1.25

No Ocean Blue metaliza sa este ani nenachadza v katalogovych ilustraciach a Ford ich ponuka vo svojich modeloch iba cca. 4 mesiace... Ja som to videl iba na Fusione a Fieste.

"-- skrytý --" 21.08.2007  23:28

« Re: Re: Re: Fiesta 1.25

Ano viem, preto ma aj napadlo ze asi ides ty, kedze je to zatial dost nezvycajna farba:)

"anonym" [91.127.109.XXX] 22.08.2007  20:55

« Re: Re: Re: Re: Fiesta 1.25

>:D tak to by si ma musel vidiet frčat kdesi na Východe...

"anonym" [85.248.7.XXX] 23.08.2007  07:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Fiesta 1.25

Tak to si nebol ty, bolo to na zapade SR ;-)

"-- skrytý --" 23.08.2007  08:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fiesta 1.25

Neboj, čoskoro sa tato farba premnozi ako tie ostatne...

"anonym" [213.23.121.XXX] 27.08.2007  16:54

Fiesta 1,25

Ahojte, tiež rozmýšľam nad Fiestou 1,25, ale rozhodujem sa ešte medzi 206 a Fábiou.

"-- skrytý --" 28.08.2007  20:42

« Re: Fiesta 1,25

Servus anonym. Ja som tiez rozmyslal nad Fabiou. Ale stary model uz som nechcel, lebo je uz takmer 7 rokov okukany a tomu novemu este velmi neverim-jednak velmi drahy a ziadna vybava a nema este poriadne tzv. muchy vychytane. A 206? Tak to skor 207, ale nebral by som ju. Fiestu kupis lacnejsie a s vacsou vybavou. Ale rozhodnut sa musis ty. Ja som si pred 2 a pol tyzdnami kupil novu Fiestu 1,25. Je v zaruke, servis v meste, takze mam sa na com vozit do prace a tak...

Poustnik 05.09.2007  16:12

Jó klimatizace

je potřeba....to jsem zjistil teď s mejma holkama, když jsme byli v ČR na dovolené, a půjčili si auto bez klimatizace od švagra. Hůůůů!!! Jízda do Krkonoš byla málem na rozvod! Ale dálkové zamykání mi zas tak důležité nepřijde, ten klíček do dveří klidně strčím. Teda pokud nemáš v garáži prasklou žárovku, pak se hodí..... :-) :-) Ať ti dlouho jezdí bez poruch!

Poustnik 09.01.2008  00:50

« Re: Jó klimatizace

Chape, jukneš na recenzi Mazdy? Vyhrožují, že smažou stará hodnocení, tak se nebudu zlobit, když to uděláš nově....Ať jezdí! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 28.11.2007  12:13

zdravim o nieco vyspelejsiu kopiu:)

konecne niekto v sivej farbe:) super recenzia, super fotky,
    ja nemozem porobit nejake jasne pekne fotky, lebo nechce svietit slnko:( ale aspon super vidiet ako vyzera moje "tvoje" auto na slnku v lesku:)

"-- skrytý --" 28.11.2007  12:52

« Re: zdravim o nieco vyspelejsiu kopiu:)

dnes svieti slnko, ides! :-)

"-- skrytý --" 29.11.2007  23:35

« Re: Re: zdravim o nieco vyspelejsiu kopiu:)

no kym som sa dostal z roboty, tak aj snezit zacalo:)

"anonym" [62.65.185.XXX] 07.03.2008  09:02

fiestička

Ahojte, mi máme novú Fiestu 2. týždeň, je to 1,25 výbava Flair X (oproti Championu má ešte zliatinové 15" disky, 6 airbagov a AUX zásuvku)- farba zelená apple (táto farba je úžasná, neokukaná, v kombinácii so sivými nárazníkmi je to celkom zaujímavé)zatiaľ máme nabehaných 200 km, vozenie je super, spotreba je momentálne 7,8 l, najlepšia bola nejakých 7,2 l (chodíme zatiaľ len po meste - ráno nejakých 7 km do práce a poobede z práce), ale hádam sa to časom ešte zlepší (keď sa zabehne motor a bude teplejšie, teraz máme ráno mrazy nejakých - 5). S otáčkami pri štarte sme zatiaľ problém nemali, pri naštartovaní vybehnú bez pridania plynu na nekých 2000 asi tak na 1 - 2 sekundy, potom klesnú na cca 1000, to je myslím fajn. Rozmrazovanie čelného skla je perfektná vec (v tejto triede to asi nemá žiadne iné auto), po minútke stačí zotrieť sklo a človek nemusí škrabať ako blbec. V porovnaní s Feliciou, ktorú sme mali doteraz, je to 1000000% rozdiel. A myslím, že Fiesta vychádza čo sa týka ceny aj výbavy jednoznačne najlepšie v porovnaní s konkurenciou. Uvažovali sme o Fabii, ale tá by v porovnateľnej výbave vyšla minimálne o 60 tisíc viac, a navyše má len 3-valec. Takže rozhodnutie neľutujeme a dúfam, že nebudú žiadne poruchy a tá spotreba ešte klesne.
    Pekný deň a skúste ešte napísať vaše skúsenosti so spotrebou

Jajulka

"-- skrytý --" 01.04.2008  21:16

« Re: fiestička

Nazdarek Jajulka! So spotrebou si nerob tazku hlavu, ved mas novucicku fiesticku este s nezabehnutym motorom. Ta ti casom urcite klesne. Mne tiez od kupy na mojej fieste 1,25 bola spotreba kdesi privysoko a teraz je to lepsie. Takmer 80% jazdim mestom a tak ako na vsetkych autach tak aj na fieste to nieje v meste inaksie, tam spotrebu neusetris na tych krizovatkach a semaforoch. Mimo mesta mam aj 5,5 L.

"-- skrytý --" 02.04.2008  11:58

« Re: fiestička

Cau Zuky! No už som spokojnejšia, boli sme sa previezť aj ďalej mimo mesto, a vtedy bola spotreba 5 L. Takže asi to predsa len ide. pa :-)

"-- skrytý --" 08.04.2008  00:31

« Re: Re: fiestička

U mna (tiez 1.25) to bolo naopak, ked bolo auto nove zralo to rovnych 6 litrov, teraz to zrere 7 :-) prevadzka kombinovana, prevazne mestska.

"-- skrytý --" 30.04.2008  14:19

« Re: Re: Re: fiestička

u mna (1.25) na zaciatku tych 6.5 l, ale teraz uz okolo tych 6 l kombinovana, takze spokojnost:)

jajulka pridaj recenziu a foto, nad apple farbou som slintal aj ja, len uz nemali, z coho som bol velmi sklamany a teraz daju akciu v takej plnke a len o par korun viac a plus farba este - to je nespravodlive!!!! blby ford:(

"-- skrytý --" 27.05.2008  11:25

« Re: fiestička

Určite urobím nejaké foto a zavesím to sem aj s recenziou, ale vo všeobecnosti zatiaľ 100% spokojnosť :-)

"-- skrytý --" 19.05.2008  08:52

Spiatocka

Nazdar. Ako sa ti prejavuju problemy s riadenim spiatocky?