dr.subtilis (muž 34 let) Poslat zprávu

BMW řada 1

BMW řada 1, foto 1 BMW řada 1, foto 2 BMW řada 1, foto 3 BMW řada 1, foto 4 BMW řada 1, foto 5 BMW řada 1, foto 6 BMW řada 1, foto 7 BMW řada 1, foto 8
BMW řada 1, foto 9 BMW řada 1, foto 10 BMW řada 1, foto 11 BMW řada 1, foto 13 BMW řada 1, foto 15 BMW řada 1, foto 16 BMW řada 1, foto 17 BMW řada 1, foto 18 BMW řada 1, foto 19 BMW řada 1, foto 20 BMW řada 1, foto 21 BMW řada 1, foto 22 BMW řada 1, foto 23 BMW řada 1, foto 24 BMW řada 1, foto 25 BMW řada 1, foto 26 BMW řada 1, foto 27 BMW řada 1, foto 28 BMW řada 1, foto 29 BMW řada 1, foto 30 BMW řada 1, foto 31 BMW řada 1, foto 32 BMW řada 1, foto 33 BMW řada 1, foto 34 BMW řada 1, foto 35 BMW řada 1, foto 36 BMW řada 1, foto 37 BMW řada 1, foto 38 BMW řada 1, foto 39 BMW řada 1, foto 40 BMW řada 1, foto 41 BMW řada 1, foto 42 BMW řada 1, foto 43 BMW řada 1, foto 45 BMW řada 1, foto 46 BMW řada 1, foto 47 BMW řada 1, foto 48 BMW řada 1, foto 49 BMW řada 1, foto 50 BMW řada 1, foto 51 BMW řada 1, foto 52 BMW řada 1, foto 53 BMW řada 1, foto 54 BMW řada 1, foto 55 BMW řada 1, foto 56 BMW řada 1, foto 57 BMW řada 1, foto 58 BMW řada 1, foto 59 BMW řada 1, foto 60 BMW řada 1, foto 61 BMW řada 1, foto 62 BMW řada 1, foto 63 BMW řada 1, foto 64 BMW řada 1, foto 65 BMW řada 1, foto 67 BMW řada 1, foto 68 BMW řada 1, foto 69 BMW řada 1, foto 70 BMW řada 1, foto 71 BMW řada 1, foto 72 BMW řada 1, foto 73 BMW řada 1, foto 74 BMW řada 1, foto 75 BMW řada 1, foto 76 BMW řada 1, foto 77 BMW řada 1, foto 78 BMW řada 1, foto 79 BMW řada 1, foto 80 BMW řada 1, foto 81 BMW řada 1, foto 82 BMW řada 1, foto 83 BMW řada 1, foto 84 BMW řada 1, foto 85 BMW řada 1, foto 86 BMW řada 1, foto 87 BMW řada 1, foto 88 BMW řada 1, foto 89 BMW řada 1, foto 90 BMW řada 1, foto 91 BMW řada 1, foto 92 BMW řada 1, foto 93 BMW řada 1, foto 94 BMW řada 1, foto 95 BMW řada 1, foto 96 BMW řada 1, foto 97 BMW řada 1, foto 98 BMW řada 1, foto 99 BMW řada 1, foto 100 BMW řada 1, foto 101 BMW řada 1, foto 102 BMW řada 1, foto 103 BMW řada 1, foto 104 BMW řada 1, foto 105 BMW řada 1, foto 106 BMW řada 1, foto 107 BMW řada 1, foto 108 BMW řada 1, foto 109 BMW řada 1, foto 110 BMW řada 1, foto 111 BMW řada 1, foto 112 BMW řada 1, foto 113 BMW řada 1, foto 114

Přezdívka auta Bavor Rok výroby 2009 Koupeno nové najeto [km]:10100 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1995 výkon [kW]: 85 kroutící moment [Nm]: 260 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.3 maximální rychlost [km/h]: 200 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 350 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 4.4

Takže na úvod zdravím všetkých užívateľov MACZ. Históriu jednotkového BMW necháme nateraz na pokoji, model je relatívne krátko na scéne akurát spomeniem facelift modelu v roku 2007 a pridanie pár technických vychytávok.

Ale k môjmu autu samotnému. Ešte pre dvomi mesiacmi konkrétne v máji tohto roku som ani nemal na rozume, že by som mohol mať vôbec nové auto. So svojou Felíciou som bol spokojný, slúžila bez poruchy a robila mi v podstate radosť. Ale prišiel osudný deň, piaty máj a diaľnica D1 smer Bratislava. Myslím, že každý najmä zo slovenských užívateľov vie, ako tento úsek v súčasnosti vyzerá. Zápcha, výstražné smerovky, núdzové brzdenie, dve sekundy po zabrzdení náraz, hlava letela dozadu, pristála na opierke a bolo to tam. Zozadu do mňa napálil istý ***. Výsledok rozbitý predný a zadný nárazník a hlavne ohnutá kasňa. Áno, tá zachovalá Felícia v mojej prvej recenzií sa zranila, bolestivo sa zranila, prežila to, dnes už je v poriadku, ale uvedomil som si, že toto už nie je auto na každodenné diaľničné jazdy. Nutnosť nového auta sa potvrdila. A tak začalo rýchle vyberanie auta, v podstate kandidáti boli Focus a Golf a mne sa osobne páčila Fiesta. Ale nakoniec sa to otočilo úplne, bude to jednotkový bavor, k tomu som dospel po niekoľkohodinovej nočnej seansi s rodinou. Rozpočet sa zdvihol o zhruba jednu tretinu, ale veď do frasa tak žijem raz tak prečo si nedopriať. Podmienkou bola hlavne malá spotreba, čiže jasný diesel. 120d som nechcel, taký výkon na každodenné jazdenie nepotrebujem a 118d neboli ani skladom ani vo výrobe, iba nové 116d. Obával som sa, aby to nebolo podmotorované, ale ako neskôr spomeniem, je to viac než som očakával a aj cena bola nakoniec veľmi prijateľná. Keďže auto bolo už vo výrobe chvalabohu som naň nemusel čakať mesiace, ale iba 3 týždne. Som rád, že ešte bola možnosť zmeniť konfiguráciu vozidla a tak som pridal Advantage paket plus a Monaco blue metalízu. Na ostatné serepetičky si nepotrpím, pre mňa sú zbytočné. Ten pocit, keď si človek ide po svoje nové auto je neopísateľný. Celú noc som skoro ani oka nezažmúril. U dealera nezbytné vybavenie papierovačiek a potom som ho uvidel, naleštený, nový, tmavomodrý, roztomilý bavoráčik. V interiéri vôňa novoty, hebké koberčeky, krásna palubovka, sedadlá no všetko dokopy. Tešil som sa ako počas mojich prvých vianoc, ktoré si pamätám, snáď aj viac. Kto niečo takéto zažil, iste to chápe. Prvá cesta domov prebehla na moje prekvapenie akoby som s autom vyrástol, je tak komunikatívne až to je neuveriteľné.

Teraz k autu samotnému :
Ide o jednotkový bavorák s najslabším turbodieselom 116d s výkonom 115 koní. Doteraz nechápem to blbé modelové označenie nakoľko ide o dvojliter (objem ničím nenahradíš a je to cítiť, motor nie je dýchavičný). Vybral som si tmavomodrú metalízu Monaco blue, páčila sa mi najviac, inak auto malo byť pôvodne hnedé (bléé, fuj kentus), ešte raz vďaka za možnosť zmeniť konfiguráciu. Všetci ma odhovárali od mojej myšlienky bledosivého interiéru Alaska Grey, ale nie. Skrátka som si ho nakonfiguroval a je nádherný. Zatiaľ som nevidel ani jednu jednotku s týmto interiérom, všetky čierne. Navyše je praktický : neprehrieva sa tak silno ako čierny.
Moje BMW obsahuje nasledovnú výbavu :
- systém StartStop
- pneumatiky RunFlat Pirelli
- bixenónové svetlomety s ostrekovačmi
- hmlové svetlomety vpredu aj vzadu
- palubný počítač
- elektricky ovládané okná
- automatická dvojzónová klimatizácia s vnútorným okruhom
- autorádio BMW Business, prehráva aj MP3
- AUX vstup pre externý zdroj hudby
- multifunkčný športový kožený volant
- lakťová opierka vpredu
- odkladacie priestory na poháre, ktoré sú na totálne blbom mieste
- výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca
- 8 airbagov
- ABS, DTC, ESP, brzdový asistent, kontrola trakcie
- 16 palcové hliníkové disky kolies
- balík BMW Basic Servis Inclusive
- automatické stmavovanie vnútorného zrkadla

DIZAJN
Že to nie je ten klasický prastarý bavorák? Áno nie je, ale je krásny. Jednoduché línie a predsa auto pôsobí moderne a nevyzývavo. Žiadne prvoplánové hračičky, iba funkčný dizajn. Dokonca aj linka po boku auta má svoju funkciu, napustí na bočné sklá špinu a tak aj v zime sa mi okná nazasvinia od soli. Auto na ceste pôsobí svalnato a sebaisto a z diaľky vyzerá akoby zahryznuté do asfaltu. Okrem iného sa mi páči, že BMW nejde cestou cirkusových LED diód a zachováva si decentnosť a nenásilnosť.

MOTOR
Takže jedná sa o dvojlitrový turbodiesel, rovnaký sa montuje aj to ostatných jednotiek, do trojky a myslím, že aj do najslabšej päťky. V mojom aute má výkon 115 koní, čo je v triede slušný nadpriemer. Mnohí si povedia, bavorák iba so šesťvalcom a podobne. No starú blažkovú. Aj tento motor dokáže poskytnúť krásnu dynamiku a jazdné zážitky. Papierová hodnota zrýchlenia na sto je 10 sekúnd, čo na každodenné jazdy postačuje a má aj rezervu výkonu pre kritické situácie. Prirodzene na okruhu a pri jazde na limite by to chcelo aspoň tú 118d. Ale vravím, pre drvivú väčšinu prípadov má výkonu na rozdávanie. Chcete bezpečne predbehnúť kamión alebo predbiehať do kopca? Žiadny problém, stačí podradiť, otáčky sa posunú k hodnote s najvyšším krútiacim momentom a medzi 2000 až 4000 otáčkami má auto krásnu dynamiku a výkon na bezpečné predbiehanie. Ani s naloženým autom motor nemá tendenciu dýchavičnosti. Skrátka či je auto naložené alebo nie, má v podstate totožnú dynamiku.
Ak niekto chce tvrdiť, že mníchovské diesle nemajú zvuk diesla, klame. Vonku je na voľobeh jasne poznať, že ide o štvorvalcový diesel. Narozdiel od konkurencie, hlavne Fordu a VW má však veľmi jemný mäkký chod a netraktoruje príliš silno. Prirovnal by som ho asi k najmodernejším francúzskym dieslom. Po pridaní plynu je to však trochu inak, laické ucho si jasne pomyslí, že ide o trochu tvrdší benzín. Stým je spojená aj hlučnosť motora. Do 2000 otáčok si tam niekde vpredu pokojne pracuje, vo vyšších otáčkach je počuť, že motor aj skutočne pracuje. Hoci tlmiacich materiálov nie je mnoho, motor je tu počuť tak o polovicu menej ako u ostatných. Jediný kultivovanejší diesel od tohto je ten od Subaru, ani nie čo sa týka zvuku, ten je rovnaký, ale vibráciami. Keď na motor v Impreze položíte pohár, voda sa ani nepohne, motor sa skrátka vôbec netrasie. BMW motory sa nepatrne chvejú. To je jediný rozdiel.
Pri diaľničnej rýchlosti 130km za hodinu motor točí na šestku 2200 otáčok, čo znamená oblasť najvyššieho krútiaceho momentu a zrýchľovať plynulo a svižne nie je problém až ku 180, maximálku som zatiaľ neskúšal. Pri 130 sa spotreba pohybuje od 5,3 do 5,5 litra a pri stovke od 3,9 do 4,5 litra v závislosti na kvalite povrchu cesty alebo diaľničných stúpaní, a to vážení úplne surový motor. Zaujímavé je, že spotreba je takmer totožná ako má povedzme Fiesta 1,6TDCI alebo 207 HDíčko od Peugeotu.

PODVOZOK
Tákže predná náprava je hliníková, zadná päťprvková je tiež hliníková, super aspoň nebude hrdzavieť. Auto je na ceste maximálne stabilné a odtrhnúť ho nie je možné. Cez diaľničné vlny sa iba prehupne a v momente ostane stabilné, žiadne plávanie alebo húpanie. Mnohí odsudzujú zlý komfort. Ja v tom problém nevidím a dokonca ani s runflatmi. Nerovnosti filtruje výborne, akurát runflaty mierne búchajú. Jediné, čo je dosť blbé, že na našich cestách riadiaca jednotka často zapína kontrolu trakcie, ale iba na nejakú polsekundu maximálne sekundu.
Jazdné vlastnosti môžem povedať sú vskutku nádherné a zábavné. Rozloženie hmotnosti 50:50, motor kúsok za prednou nápravou, pohon zadných kolies, no nádhera. A to riadenie, maximálne presné, optimálna spätná väzba, aj keď veľmi nepatrne ju zmierňuje posilňovač (hold doteraz zvyk z felície bez posilňovača). Privítal by som o trocha väčšiu strmosť, Honda Civic má riadenie strmšie. A hlavne, v zákrute mi to neťahá volant z ruky, milujem zadný pohon. A aj tie runflaty sa mi páčia, neviem prečo ich mnoho ľudí mení za klasické pneu. V zákrute sa bočnica na limite neprehýba tak ako na klasickej pneu a aj to, že nemusím meniť pnuematiku v daždi alebo niekde v noci je tiež fajn.

Niekoľko užívateľských postrehov :
Prvým postrehom je krásna komunikatívnosť auta. Odpor všetkých riadiacich mechanizmov zaisťuje cit pri riadení auta, proste vy riadite auto. Osobne som nemal potrebu si na niečo zvyknúť alebo naučiť sa. Akoby som s autom vyrástol. Štartovanie prebieha iba jediným ťuknutím do tlačidla StartStop na prístrojovke, podobne motor aj zhasínate. Pokiaľ ide o systém vypínania motora keď auto stojí : záleží na podmienkach, kedy je to vhodné a kedy nie, napríklad keď viem, že budem stáť na semaforoch, je to milé a praktické. Naopak ak viem, že budem stáť iba krátko, alebo sa pohýňam v zápche na diaľici, systém deaktivujem tlačidlom Off dole na stredovom paneli. Osobne ma táto vychytávka neotravuje a aspoň ušetrím nejaký ten deciliter paliva.
Tlačítka v interiéri poskytujú optimálny odpor, interiér vyzerá hodnotne, možno nie tak ako Audi, ale ja si na nejaké olizovanie a stláčanie plastov a podobne nepotrpím. Palubná doska nevŕzga a nevydáva žiadne pazvuky, nevŕzgajú ani dvere ani B-stĺpiky. Ono niekedy je pravda, že som počul niečo pukať alebo nejaký pazvuk, ale svojpomocne som to vyriešil a je ticho. Hold runflat plus slovenské cesty, ee to je zlá kombinácia. Jedine, ak je zapnutá klíma, tak následkom teplotného rozdielu, miestami niečo skoro nepočuteľne pukne. Ale inak je celé auto postavené robustne a citom pre detail. Zatvoríte dvere, jasne sa zaklapnú a dajú najavo, že ste v bezpečí.
Z auta je taktiež veľmi dobrý výhľad, najmä dopredu, jasne vidíte koniec kapoty a nerobí mi problém parkovať aj natesno. Niektorým vodičom, prednostne tým, ktorí parkujú na zrkadlá možno bude prekážať ich menšia plocha, na druhej strane pri zaradení spiatočky sa pravé zrkadlo sklopí, aby ste videli aj na obrubník.
Na jednu vec som však značne fetišizovaný a tou je radenie. Je presné, krátke, vôla v kulise je nulová, ale to hlavné...je tuhé a hlavne spiatočka. Na tuhosť radenia si osobne potrpím, nemám rád radenie typu fabia, že ani neviete, že ste rýchlosť zaradili. Milujem ten pocit, keď doslova cítiť, že kolieska v prevodovke do seba zapadajú. Radiaca páka mohla mať možno krapet lepší tvar, ale to už je puntičkárky detail. Ale volant, to je klasa, naučil ma držať ho oboma rukami, je tak príjemný. Doteraz som na všetkých autách volant držal iba jednou rukou, prípadne zdola, odteraz zásadne dvoma rukami.
Možno praktickosť interiéru je o niečo biednejšia. Do dverí nevojde litrová fľaša, iba pollitrová a aj to iba naležato. Držiaky na poháre sú fajn, zmestí sa sem jednak pohár aj pollitrovka, ale sú na blbom mieste, ak tam máte odloženú fľašu, nepohodlne sa radia rýchlosti. Pri dynamickej jazde tam aj tak nemám nič odložené takže v pohode.
Automatická dvojzónová klíma má mnoho funkcií, najlepšia je funkcia Auto, kedy klíma nastaví ideálne prúdenie vzduchu v závislosti na slnečnom svite a prehrievaniu kabíny. Aj funkcia automatického prepnutia na vnútornú cirkuláciu je praktická, ak senzor zistí prítomnosť škodlivín vo vzduchu, automaticky prepne na vnútorný obeh. V zime bude iste praktická funkcia Rest, kedy až 15 minút po vypnutí motora je možosť vykurovať interiér zostatkovým teplom.
Autíčko má 6 repro, áno aj tie dva výškové sú reálne. Zvuk je v podstate nadpriemerný a basy sú hutné. Samozrejme nejaká nadupaná aparatúra a priestorový zvuk to iste nie je, ale aj tak je kvalitný. Ja si nesťažujem a spolucestujúcim vyráža dych a dokonca im neprekáža ani málo miesta vzadu. Vskutku zvláštne.
Krátko k príjemným detailom : palubný počítač ponúka široký rozsah nastavení, zobrazuje dojazd, priemernú rýchlosť, priemernú spotrebu a aktuálnu spotrebu. Okrem toho informuje o potrebe servisnej prehliadky alebo resp. o nutnosti zájsť do servisu pre prípadné poruchy. Ak máte spínač svetiel v polohe 2, čiže zapnuté xenóny, po odomknutí auta sa rozvietia denné svetlá a po naštartovaní xenóny, veľmi príjemné a efektné hlavne v noci na parkovisku alebo v garážovom dome. Pokiaľ necháte spínač v polohe 0, po naštartovaní sa rozsvietia denné svetlá.

Takže tu by som základ tejto recenzie ukončil, ak by boli nejaké otázočky alebo postrehy, v diskusií rád odpoviem. Recenziu budem samozrejme časom priebežne dopĺňať o nové a nové postrehy.

K silným stránkam určite možno zaradiť :
- premyslený dizajn, žiadne prvoplánové efekty
- robustnosť a zároveň kompaktné rozmery auta
- veľmi dobrý výhľad z auta, najmä dopredu
- podvozok auta a neutrálne jazdné vlastnosti aj na limite
- pohon zadných kolies (uvidíme ako to bude v zime)
- celková komunikatívnosť pri jazde
- motor : aj napriek naslabšiemu dieslu ťahá slušne, je tichý, pružný, neotravuje chrochtaním, syčaním a pod. a pre každodenné využitie má aj výkonovú rezervu
- ochota motora vytáčať sa na to, že je to naftiak
- veľmi nízka úroveň hluku v kabíne aj pri vysokých rýchlostiach
- extrémne nízka spotreba nafty aj pri dynamickej jazde, pokiaľ jazdíte predvídavo, využívate systém StartStop a radíte všas, papierová spotreba sa dá s prehľadom dosiahnuť a vôbec nejde o nejaké sebazapieranie
- šesťstupňová prevodovka
- presné a tuhé radenie
- systém StartStop, pri rozjazde absolútne nezdržuje
- krásna a jednoduchá palubná doska natočená mierne k vodičovi
- výkonná klimatizácia
- svetlá pre denné svietenie tzv. AngelEyes
- krásne športový posed za volantom a volant je fakt super

Samozrejme aj toto auto má pár slabých stránok :
- stiesnený priestor pre pasažierov na zadných sedadlách a horší prístup cez relatívne malé zadné dvere
- málo odkladacích priestorov, do dverí nevojde litrová fľaša
- runflaty búchajú (zase nie je to hrozivé alebo neznesiteľné, iba na nerovnostiach sa ozve taký tlmený náraz)
- na nerovnostiach občas na okamih zapne kontrola trancie
- image auta (nagélovanci v Golfoch zazerajú akokeby neviemčo)
- absentuje indikátor teploty motora
- možno by som privítal výraznejšie bočné vedenie sedadiel

Zatiaľ sa nevyskytla žiadna porucha alebo závada na reklamáciu alebo na výmenu. A inak servisné prehliadky každých 30000km, palubný počítač ukazuje čo je potrebné či už vymeniť alebo doliať. Servis je 5 rokov zdarma tak snáď to nebude iba marketingový ťah.

Tempus AWT Bavaria Bratislava. Naozaj príjemný a komunikatívny personál. Žiadne také, že sa nikomu nechce alebo nebodaj by boli znechutení svojou prácou. Vysoká profesionalita a ochota jednať so zákazníkom. A hlavne zľava 12 percent, velúrové koberčeky a kľúčenka zdarma ako darček. Aj po predaní auta si predajca zachoval ochotu a záujem. Som spokojný.

RESUMÉ

BMW 116d je pre mňa ideálne auto. Slúži mi na denné dochádzanie do školy (90km tam a 90 naspäť, preto naftiak s nízkou spotrebou) a som s ním neskutočne spokojný. Spomenuté slabé stránky su pre mňa nepostatné, ale v rámci objektivity niekomu môžu prechádzať. Jednotkové BMW je vhodné pre mladšie ročníky a absolútne nepraktické pre rodiny alebo dôchodcov. S kultivovanosťou a výkonom motora som veľmi spokojný, aj keď úprimne výkonu nie je nikdy dosť, po čase by mi aj 123d pripadala slabá, človek si na výkon zvykne a chce viac a viac. Pre prípadné otázky rád odpoviem v diskusií.

30.7.2009 09:14

Nové fotky

Opäť som pridal nové fotky najmä z hradu a pri východe slnka. Autíčko funguje bezchybne a naďalej vládne maximálna spokojnosť.

25.7.2009 16:08

Nové foto

Pridal som pár nových fotiek. Inak auto je po prvotnom zábehu a môže sa vytáčať aj viac, záťah nepoľavuje ani po 4000 až do nejakých 4500, potom je vhodné preradiť. A podarila sa mi spotreba 4,6 litra nafty v meste, ale bola to permanentná 50ka a slabá podvečerná premávka. Inak so zapnutou klímou pri fakt dynamickej jazde berie v meste 6,2 čo je myslím na dvojliter výborná hodnota.

Přidat názorDiskuse: BMW řada 1

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy BMW řada 1

Nové auto takže jednoznačne plný počet. BMW je však známe svojou spoľahlivosťou, čo sa technickej stránky týka, takže neočakávam státie na krajnici kvôli poruche.

No asi takto : pre rodinu totálne nepraktické, zlý prístup na zadné sedadlá, málo miesta na kolená pre cestujúcich nad 180cm a relatívne malý kufor. Avšak pre mňa ako mladého človeka bez rodiny spĺňa toto auto všetky požiadavky.

Viď hore, pre vodiča je miesta dosť vo všetkých smeroch, pravé koleno ma netlačí, ľavá noha si hovie na opierke vedľa pedálov. Spolujazdec v podstate to isté. Pre dvoch ľudí do 180cm je vzadu miesta akurát avšak Golf aj Focus sú na tom lepšie.

ABSOLUTÓRIUM, pohon zadných kolies a vyváženie hmotnosti 50:50. Detaily spomenuté v recenzií.

Naozaj to nie je také hrozné ako sa povráva, mám možnosť porovnať s Hondou Civic a tá je na tom podstatne horšie. Ani tie runflaty nie sú také tvrdé, ale na druhej strane búchajú riadne. Skrátka toto auto na ceste drží narozdiel od plavby.

Cena bola relatívne vysoká, poistka je v priemere vyššia narozdiel od ostatných značiek, ale zato spotreba je totálne luxusná. Servis na 5 rokov alebo do 100000km zdarma. Záruka dva roky.

Akože iste budú značne drahé, ale záruka je dva roky a potom ich snáď nebude treba priveľa, s autom totiž nejazdím ako cestný pirát, turbo pravidelne chladím a celkovo sa k autu správam šetrne.

V nižšej strednej triede aj napriek najslabšej motorizácií nadpriemerný a pre cestné limity plne dostačujúci.

Ak niekto vraví, že papierové hodnoty BMW je nemožné dosiahnuť, tak sa ukrutne mýli. Pri využití systému StartStop, skoršom preraďovaní a bez nejakých športových šašovín s tým nemám vôbec problém. Detaily v recenzií.

Maximálne tichý do 3000 otáčok, potom však stále ostáva hlučnosť na nízkej úrovni.

Moje akurát nemajú bočné vedenie. Ani po 1-2 hodinovej jazde ma nebolí chrbát.

Brzia veľmi dobre, pedál nie je smrteľne citlivý a brzdná sila sa dá kvalitne dávkovať.

Ale tak v podstate je veľký...pre mňa, taška sa mi tam zmestí, veľký nákup tiež.