4x4 na zimu

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Ojetá auta

  • « 00 Reagovat !

    foto Johnnn

    Johnnn 31.10.12  23:59

    « Re: 4x4

    Mno pokud se chceš vlézt do té ceny, tak u Audi a vlastně u všeho v této cenové kategorii to bude vždycky trochu riziko, bude to mít hodně nalítáno. Zrovna u té B5 jsem se dočetl, že mělo problém se spojkou. Navíc u Audi a spol budou drahé ND. Možná bych uvažoval i o Haldexu od Škody. Není to žádné terno, ale na uježděný sníh ve svahu by to mohlo stačit. Cena levnější a navíc si je často kupují "rodinné typy". Jinak nevím jak moc staré by to mělo být, ale omrkl bych třeba něco u Subaru a možná Rawku
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 31.10.12  21:38

    « Re: 4x4

    Plně chápu o čem mluvíš. Měl jsem stejný problém. Kdysi jsem měl Passat 4x4 AWD s uzávěrkama diferenciálů a bylo to super auto, projelo všechno. Až na hluboký sníh. Auto sedlo na spodek a nejelo i když se všechna kola točila. Od té doby jsem měl plno aut s předním náhonem, ale vždy mi někdy chyběl pohon všech kol. Mám chalupu na horách a i v dešti byl problém po trávě dojet. Teď jsem pořídil KIA Sportage z roku 2007 a je to paráda. Vyjedu všude. Oproti Passatu 4x4 má vyšší světlost a tak nezůstává viset. Druhou výhodou je vyšší posez, nemusím už do auta lézt jako do tanku. Vystupování je taky super a ten výhled, ten je k nezaplacení. Pokud tedy chceš jen auto, co na uježděném sněhu pojede, kup třeba to Audi 4x4. Ale pokud chceš auto, co projede i v hlubším sněhu a v terénu, kup nějaké SUV s vyšší světlostí a nejlépe s redukcí. nevýhodou bude vyšší spotřeba, menší zrychlení a tvrdší podvozek. Pokud ale chceš auto s výbornou trakcí i v létě, vem Subaru Forester.
  • 00 Reagovat !

    foto plastidip

    plastidip 31.10.12  20:35

    « 4x4

    Vďaka za reakcie.
    GLK tu padlo predpokladam kvôli domysleniu ďalšej nuly v rozpočte...

    Padla tu otázka, na čo by malo byť auto určené - nehľadám offroad, len 4x4 na zimu na všetko - mesto, okresky, chata, lyžovačka a občas sa vyšantiť na parkovisku. Mnohí možno poviete, že na toto štvorkolku nepotrebujem, ale to je irelevantné - každú zimu je nejaký okamih, kedy majú 2WD aspoň nejaký problém, takže minimálne kvôli tomu si chcem 4x4 vyskúšať ;) . Má to byť dailycar s tým, že budem vedieť, že nebudem mať žiaden problém sa vyštverať na parkovisko pod zjazdovku alebo sa zaradiť na hlavnú cestu v čerstvo napadanom snehu.

    Je to veľká hlúposť taká A4 B5 quattro? Bez ohľadu na to, že to nie je fulltime AWD. Zaujíma ma len spoľahlivosť, problémy s tým spojené, servis atď.
  • « 00 Reagovat !

    foto Johnnn

    Johnnn 31.10.12  15:06

    « Re: Re: výber štvorkolky

    GLK JE paráda. Doporučuji vyzkoušet, kdo o ní jenom trochu uvažuje. Benzín je hodně povedený.
  • « 00 Reagovat !

    foto Johnnn

    Johnnn 31.10.12  15:05

    « Re: Re: Re: výber štvorkolky

    Aj, nekoukal jsem na cenu - jak jsem viděl A6, tak jsem vybíral v podobné cenové kategorii :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 31.10.12  13:08

    « Re: výber štvorkolky

    GLK je paráda, líbila se mi víc jak ML. Vitara je spíše do hor, ve městě a na dálnici nic moc.
  • « 00 Reagovat !

    foto Raven34

    Raven34 31.10.12  10:02

    « Re: Re: výber štvorkolky

    GLK za 2900€? ty si z nejakého lacného kraja...

    ja mám síce Landrover, ale priklánal by som sa skôr k Vitare, lebo je najuniverzálnejšia - aj do mesta, aj do terénu. Okrem toho má uzavierku o čom môže veľa pseudo4x4 len snívať
  • « 00 Reagovat !

    foto Johnnn

    Johnnn 31.10.12  00:38

    « Re: výber štvorkolky

    Méďáka :-) Vem GLK, myslím, že cenově se v pohodě vlezeš, když je v nabídce i A6/Jeep GC. Má stálý pohon 4MATIC. Spotřeba V6 benzínu - já mám 9,5 l a modernizovaná se prý běžně bez problémů dostane na 8,5 l. Jak je na tom diesel, to nevím. Nebo bych normálně uvažoval i o Subaru XV, pokud chceš ušetřit a stačí ti manuál. U dieslu je stálý pohon (bacha na CVT - tam je připojitelný). Mě se děsně líbí...
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 30.10.12  09:57

    « Re: výber štvorkolky

    Starý Forester má výhodu v tom, že je to stálý náhon na všechny kola, ne žádné připojování zadní nápravy. Nevýhoda je díky AWD vyšší spotřeba. Další výhoda benzínového Forestera je redukce pro pomalou jízdu. Automat nebrat. Kamarád má stařičké Subaru Legacy a je to perfektní bezúdržbové auto.

    Pokud jde o ty ostatní vyjmenované, ty už tak praktické nejsou a je otázkou, jak staré auto chceš kupovat. Vitara je horal, do města se moc nehodí. To raději RAV. JEEP je splašená koza, je to nepohodlné a ne moc kvalitní auto. Kamarád ho měl a vyměnil za Volvo XC90 a je nadšený. Audi je úplně mimo, tam je 4x4 spíše pro lepší trakci na silnici, než do terénu (kam jsou určeny ty ostatní). Takže možná napiš, na co to 4x4 chceš. Zda na silnici nebo do terénu. A uvědom si, proč lidé auta prodávají. Většinou je to proto, že je začne zlobit, takže do servisu ojetiny budeš muset vždy něco vrazit. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto esenbe

    esenbe 28.10.12  14:43

    « Re: výber štvorkolky

    Osobně doporučuju subaru forester první generace s benzínovým dvoulitrem. Za ty peníze se dá sehnat pěkný kus a co se spolehlivosti týče je tento vůz špička. Přítelkyně má ( mám na profilu recenzi ) s automatem a je to velmi praktické auto s vysokou užitnou hodnotou. Akorát ona má automat a to si myslím bude jediná možná slabina toho auta, ale uvidíme. V podstatě nemůžeš udělat chybu s forestrem 2.0i bez turba a s manuálem. Koukni na subaru kluby - občas se tam dají sehnat perfektní kousky.

  • « 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 28.10.12  13:36

    « Re: výber štvorkolky

    no to jsem zvedavej, jestli potom napíšeš, cos koupil.Vybrat se za tu cenu dá a na ty čtyři měsíce nemusíš ani olej měnit, otázkou je aby to jelo na to 4x4
  • 00 Reagovat !

    foto plastidip

    plastidip 27.10.12  21:20

    « výber štvorkolky

    Ahojte, vyberám nejakú štvorkolku na zimu. Zatiaľ nemám vybraté nič konkrétne, ale ani nemám žiadne špecifické požiadavky. Jednoducho musí to byť 4x4, nemalo by to byť kupé, teda min. 4 dvere (či sedan, liftback, kombi to je jedno). Na jar to plánujem predať a cenovo by to malo byť okolo 2600-2900E na samotnú kúpu + 300E počítam, že dám hneď na nevyhnutné veci (oleje, filtre, platničky a pod.).

    Rozptyl je strašne veľký a je mi aj jedno, či to bude nejaký sedan alebo SUV. Takže čo mne zatiaľ behalo po rozume: SUBARU (impreza, forester, legacy outback), AUDI (A4/A6 quattro), TOYOTA (RAV4), JEEP (grand cherokee), SUZUKI (vitara). Viac mi momentálne z hlavy nenapadá. Prosím, nepozastavujte sa nad tým, že som vymenoval aj Grand Cherokee, aj impreza, jednoducho účel by splnili oba kúsky.

    Kľudne privítam ďalšie tipy. Prípadne čomu sa určite vyhnúť, pričom si na čo dať pozor a pod. Ako som spomínal chcem to len do jari, takže nechcem to za účelom, aby som mal celú zimu pod čím v garáži ležať, práve naopak. Chcel by som auto, do ktorého nemusím v priebehu pol roka výraznejšie investovať čas (servisovaním a zháňaním všemožných dielov po internete) a peniaze. Či benzín alebo dízel tiež nehraje rolu, hlavne nech je to "osvedČený" agregát.

    Za konštruktívnu diskusiu vopred ďakujem.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…