První auto k 18tinám

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Potřebuji poradit

  • 00 Reagovat !

    foto mrak1

    mrak1 06.05.11  13:29

    « první auto k 18tinám ?

    jak dneska si na to pamatuji. Škoda 110 ... a teď to příjde... L. Takže LUXusní kousek, nadupanej motor, bohovský 4 světla na přídi, neskutečně super záď s tažným zařízením. Chromovaný zrcátko, co se furt stáčelo a ukazovalo silnici u předních dveří. Radio domontovaný pod palubní deskou a repráky z tržnice přidělaný vrutem na palubce. Gumy hvízdaly při každým rozjezdu. Do 80 km v hodině jsem řídil já, nad 80 km/h jsem už volant držet nemusel, cestu si škoďenka hledala sama, nad 95 km/h jsem jsem musel přidržovat boční dveře a nevystrkovat jazyk, abych ho neukousl. Mezi 100 až 120 km/h se v autě už nedalo mluvit (hučící tunel od motoru) nad 120 km/h jsem nikdy nejel :'-( Přesto to nejlepší co jsem mohl zažít. Pravidelně zaseklej termostat a vařící motor, okénko samo stahující při přejezdu hrbolů... To si kup !!!
  • « 00 Reagovat !

    foto Camaro427

    Camaro427 04.05.11  21:19

    « Re: Re: Vykon?

    Presne tak, ale jestli zvladne zimu, tak uz mu ten autak zustane. Protoze kdo v tom nesedel, ten nepochopi... :-) A kdyz ho to chytne narve do toho dalsich 100 000 aspon na 300 kobyl. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Krispos

    Krispos 04.05.11  16:25

    « Re: Vykon?

    První zima bude křest ohněm? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto v3jc3

    v3jc3 04.05.11  16:25

    « Re: Re: Re: Vykon?

    to jsem si nevšiml moje chyba... ale to nic nemění na tom, že se 170 koňovou zadokolkou bych mu nedoporučoval jezdit.
  • 00 Reagovat !

    foto murcix

    murcix 04.05.11  16:18

    « Myslím, že u nás na SVK to tak platí už dávnejšie.

    No na toto sa u nás vyjadroval nejaký hovorca policajtov v TV a hovoril, že síce je u nás nulová tolerancia, ale ak sa nájde v krvy do 0,2 promile , tak by policajti MALI toho "delikventa" pustiť, pretože to množstvo alkoholu dokáže telo vytvoriť aj bez požitia alkoholu , poprípade ak si dáte nejaké kvapky na kašel alebo napr. kyslé uhorky.

    Podľa mňa to je dobrá novelizácia, napr. v nemecku som si zašoféroval po jednom pive a nemal som pocit , že by som mal horšiu reakčnú dobu, ani že by som mal nutkanie jazdiť agresívne.
  • « 00 Reagovat !

    foto Krispos

    Krispos 04.05.11  16:18

    « Re: Re: Vykon?

    start vlákna 19.2. + měsíc je začátek v půlce března... klidně už ty papíry mít může. Docela by mě zajímalo, co si vybral, jestli nějakej zajíčkovsky slabší auťák nebo spíš něco DDO style...
  • « 00 Reagovat !

    foto v3jc3

    v3jc3 04.05.11  16:07

    « Re: Vykon?

    Ty jsi asi nečetl, že bude teprve dělat papíry >:D
  • 00 Reagovat !

    foto Camaro427

    Camaro427 03.05.11  23:12

    « Vykon?

    Tak jestli chces sportaka tak Nissan 200sx 1,8 na turbu 170 PS. je to zadokolka takze si uzijes za volantem trochu srandy :-) Hlavne nekupuj TDi. Jses mladej budes to honit, machrovat pred holkama, zavodit s kamosema a ropak ti brzo chcipne. A s timhle to natres kazdymu namyslenymu TDickarovi :-) Teda pokud ti nevadi kupe...
  • 00 Reagovat !

    foto TSi

    TSi 03.05.11  17:53

    « Tu máš výber .

    Vyberaj z týchto : Audi A3 , Ford Focus , Opel Astra , Opel Tigra , Smart Roadster , VW Golf IV , Seat Leon , Škoda Octavia , Škoda Fabia 1.4 16V 74 kW , Peugeot 206 alebo VW Lupo 1.2 TDI 3L . :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Nerez

    Nerez 03.05.11  11:19

    « Re: Re: auto

    Kup předchozí verzi Astry. Nadčasový design, vysoká spolehlivost, ojeté Opely mají velice příznivé ceny a i když podvozek nemá víceprvkové zavěšení, na silnici se chová velice dobře. Pokud budeš jezdit sám nebo ve dvou, postačí i základní 1.4 s 66kW, jinak bude dobrou volbou motor 1.6 se 77kW.
    Hlavně si nekupuj žádné olétané staré BMW, to je dle mě největší blbost co bys mohl udělat ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 03.05.11  08:58

    « Re: Auto

    Tak co už si koupil. Já před nedávnem koupil Octavii II a mám na prodej VW Golf IV Variant. Je tam 1,6 16V, benzín, 77kw má 148.000 najeto. Je po výměně motorového oleje, zpalovacích svíček, nové přední brzdy, sada zimních pneu na discích, STK do 05/2013. Ve výbavě má manuální klimu, ESP, 4xairbag, tempomat, elektricky ovládaná okna vpředu, 16" elektrony..... Můžeš se na něj podívat i na moje auto.cz. cena je 85.000,-kč. Pokud bys měl zájem můžeš mi cinknout na tel.: 775 630 070
  • « 00 Reagovat !

    foto alambert

    alambert 13.03.11  02:54

    « Re: Auto

    pokud trváš na nečem rychlejším, tak si kup tohle...takovej kompromis... >:D
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 09.03.11  13:23

    « Re: Auto

    Doporučoval bych něco u čeho máš jistotu původu a najetých km. Značka je jedno, pokud to nebude exotika, aby se to dalo dobře udržovat a opravovat. Přikláním se k Fiestě nebo Focusu, mají hodně dobrý podvozek. Na začátku je potřeba se naučit jezdit a to s velkými auty moc nejde, neupozorňují na řidičovy chyby. Důležité je po autoškole auta střídat. Když jsem začal jezdit, našel jsem si brigádu u pošty jako řidič. A byla to škola života na jakou se nezapomíná. Každý den jiné auto. Ono pro začátek by byla nejlepší nějaká obouchaná Felicie, ale to ti mladí moc slyšet nechtějí, nebyli by v ní dost IN :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto alambert

    alambert 09.03.11  12:39

    « Re: Auto

    já bych ti doporučil vybírat spíš na jistotu a sáhnout po nějakém fordu focus nebo volkswagenu golf, nejspíš tak s benzínovou jedna.šestkou...samozřejmě si můžeš koupit mondeo s šestiválcem, je otázka, jestli pak budeš mít prachy na vysoký povinný ručení a vyšší spotřebu... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Mates81

    Mates81 08.03.11  21:41

    « Re: Auto

    Ahoj

    Hlavní je se zamyslet na co auto chceš a kolik najezdíš ročně km, případně jak dlouho máš v plánu ho mít, než ho prodáš ;-) Jde o to že čím míň najetých km, tím je auto dražší (Pozor na autobazary, nejlépe si vše nechat prohlídnout v servicu nebo si dohledat původ).
    Pokud chceš mít dobrý pocit z řízení, doporučil bych Focuse, za ty peníze už seženeš aktuální generaci (Od dubna už minulou), pak záleží jestli chceš naftu nebo benzin, v podstatě focus má super jízdní vlastnosti. Dále pak Suzuki Swift, ročník 2007 seženeš za 100 tis, je to perfektně stylové auto a lehké, moc dobře se řídí, spíše menší auto ale i další 4 lidi odvezeš.
    Pak je další obrovská škála aut, drancouzká auta bych to nedoporučoval, jsou to takové houpačky, pak je tady klasika Golf, Astra, Punto, Mazda 3, Ibiza, Leon, Polo. Schválně neudávám Německou trojku BMW, AUDI a MER., jelikož tady si dost připlatíš za kvalitu a značku, takže by jsi za 100tis měl o dost starší vůz než od jinačích značek, doporučuji prostě hledat a hledat ;-) ;-)

    Přeji šťastnou ruku :-) :-)

    PS: Pokud si vzpomeneš, napiš co jsi nakonec koupil ;-)
    PS2: Kdyby nějaká otázka napiš :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto paja1980

    paja1980 08.03.11  20:07

    « Re: Auto

    Možná už máš vybráno, ale přesto: možná by ti stačilo něco, co pěkně pojede a nemusí to být přímo sporťák. Mám bráchu v tvým věku a doporučil bych mu např. Fiestu 6-7 let starou, 1.4 nebo 1.6. Např.[odkaz] Těch 100 kobyl je ažaž a naložíš tam třeba i čtyři kamarády nebo ještě líp kamarádky :-) Přeju šťastnou ruku
  • « 00 Reagovat !

    foto Fikkus

    Fikkus 08.03.11  19:48

    « Re: Auto

    jojo taky jsem toto řešil nevím jestli by se ti líbil,ale SAAB 9-3 tady [odkaz] nebo v nemecku,rakousku se daji krasne poridit,hlavne za lepsi cenu, nejmensi motor 2.0t -150koni a SAAB je synonymum pro bezpecnost,takze toho bych se nebal ;-) pak treba peugeot 206 gti (lehouckej a celkem malej,akorat pokud mas vic jak 185cm mene mista) [odkaz] dale chces sportovnost takze Alfa taky pozor!!! 147 nejsou spatne auta, ale nejsou nejbezpecnejsi [odkaz] a 156tka ale az po faceliftu s takovyma svetlama viz: [odkaz] ty uz maji mnohem lepsi spolehlivost ;-) jinak pokud nejsi magor tak se nerozmasirujes,preju hooooodne stastnych kilometru :yes: >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.11  16:20

    « Re: Re: Re: Re: Auto

    Kufr nebude prioritou, protože eště nikdy auto neměl. Takže netuší, na co všechno se to dá použít a že je spousta nečekaných okamžiků, kdy se to hodí ;-)
    Kombík nejezdí hůř než sedan a nežere víc než sedan, ale citelně víc toho pobere. Já už bych nekombíka nechtěl. Ledaže by nekombík byl jako druhé auto v rodině - jako druhé bych ovšem spíš bral malý vůz (á la Ibiza).
  • « 00 Reagovat !

    foto h-onzyk

    h.onzyk 08.03.11  15:50

    « Re: Re: Re: Auto

    Ta Mazda vypadá dobře, jen bych asi nebral kombíka, přece jen když chce Pumu, tak kufr nebude prioritou, mě je 21 a od osmnáctin jezdím s tímhle [odkaz] Za 100 papouchů sežene podstatně novější, je to spolehlivé, nenáročné a s 1.5/1.6 nebrzdí provoz a zároveň nesvádí dělat kraviny, spotřeba studenta taky nezruinuje. Kamarád podobnou situaci vyřešil Carismou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.11  10:24

    « Re: Re: Auto

    Na zabití stačí i těch 80 kmh ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…