RAV4 2010 facelift

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 17.12.10  14:04

    « Skúsenosť po 16.000 km

    Na Ravke CVT mám už okolo 16.000 km a práve mám po prvej garančke. Zatiaľ žiadny problém, garančka s výmenou oleja a filtra stála 160 E. S autom som veľmi spokojmý. Čo ma trochu rozladilo, že teraz pri mínusových teplotách stúpla spotreba porád o 1 liter, ale to je asi aj pri iných autách. Inak na to CVT sa veľmi rýchlo zvyká a jazda je veľmi pohodlná a predbiehanie bezpečné. Takže naozaj veľká spokojnosť.

    Jednu vec by som chcel napísať k otváraniu zadných dverí, pre ktoré je ravka často kritizovaná. Takže ano - je to nepraktické, ale vôbec nie z dôvodu, že sa neotvárajú k chodníku. Tento problém som si vôbec neuvedomil, resp. som ho nemusel nejako riešiť. (Oveľa častejšie mám problém s otváraním bočných dverí pri autách zaparkovaných vedľa seba ako pri otváraní kufra pri autách parkovaných za sebou.) Problém je v niečom inom a je oveľa prozaickejší. Keďže sa zadné dvere kufra otvárajú doboku a nie dohora, vždy naprší do kufra, keď ho musím otvárať v daždi, čo pri otváraní dohora absolútne nehrozí.
  • « 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 14.05.10  08:19

    « Re: chladene sedadla v RAV4 ?

    Máš pravdu, teraz pozerám znovu ten pôvodný text a vidím, že ja som to z nemčiny trochu nepresne preložil. Je tam v skutočnosti písané, že alcantara v lete vo vysokých teplotách je chladnejšia ako koža, ja som to pochopil, že chladí viac ako kožená sedačka. Tak sory za dezinformáciu ;-)

  • « 00 Reagovat !

    foto kolmar

    kolmar 14.05.10  01:08

    « Re: Moja kRavka

    no tak gratulujem, nazberaj par tis. km a par skusenosti a supni ju moje.auto! tam sa da so skusenostami podelit najlepsie...

    PS: aspon tych 500 tis. km bez poruchy a nehody prajem :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 13.05.10  17:14

    « chladene sedadla v RAV4 ?

    V RAV4 sa sedadla s chladenim nemontovali a ani nemontuju. Take nieco nie je ano v Avensise. V Lexusoch je to standard, ak su sedadla vyhrievane, su zaroven aj chladene.
  • 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 13.05.10  16:12

    « Moja kRavka

    Tak už som konečne kúpil novú Ravku s CVT prevodovkou, takže keď bude chcieť niekto info, kľudne sa pýtajte.
  • 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 01.03.10  09:34

    « zmeny 2010

    Tak uz je od Nemcov k dispozicii nove info o zmenach Rav4 2010:

    - Cena MDS sa zdvihla o 250 EUR :-/
    - Nove potahy sedadiel - kombinacia odolnej textilie (cast kde sedis) a koze (bocne casti) podla mna je to super sprava. Naviac tvrdia ze nejako premakali vyhrievanie a chladenie sedadiel - v zime ze nepecu tak prudko a v lete zase tak prudko nechladia ako terajsie Smile
    - v spätnom zrkadle je zabudovana cuvacia kamera ktora sa zapne ked das spiatocku Smile))
    - moznost doobjednania stresneho okna - neviem ci sa to oplati - priplatok je 900 EUR skor nie ako ano, ale moznost tu je Smile
    - nove 17 palcove elektrony (6 cipe) - celkom fajn Smile
    - na vyssich verziach (co bude asi aj ta moja) uz nebude na zadnych dverach koleso a namiesto neho iba sada na opravu kolesa - toto teda pekne pos.... Sad((((
    - nove farby - titanovo modra, merlot cervena a bielo perletova - v podstate sa ma netykaju
    - zaciatok predaja 15.5.2010 Smile v podstate fajn, aspon este dosetrim, aj ked uz nemozem koli tomu poriadne spavat hehe
    - samozrejme xenony nedali Sad, :'-( :'-( :'-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.10  13:43

    « RAV4 a zvolávačka

    máte niekto na RAV4 problém s tou zvolávacou akciou?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.10  14:26

    « Re: RAV4-2010

    nezdá sa mi že tá tvoja varianta je reálna-to nie je facelift,je to úplne niečo nové
  • « 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 26.01.10  13:05

    « Re: RAV4-2010

    No ten sa mi paci, ale to som uz davnejsie zistil, ze je to iba navrh nejakych chalanov, ze ako by sa im to pacilo, keby...
    Oficialne od Toyoty to nie je. Ale ako hovorim, bodaj by si mal pravdu, pretoze takyto facelift by som bral hned
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.10  22:07

    « RAV4-2010

    myslím,že to bude najskôr tento:

    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto kolmar

    kolmar 25.01.10  19:14

    « Re: Varianta

    No tak tomu veru nechcem verit. To je Lex RX pre chudobnych?? ved este aj interier ma zakladne prvky RX. Ak toto bude nova ravka...tak OK, no nechce sa mi tomu verit...to skor len nejaky mediovy designer nemal co robit a vytvoril si vlastnu ravku...

    PS: uz boli reci, ze sa ma podobat na novy LC. Minule sme diskutovali pri foto, kde brala designove crty s Tundrou, no a teraz je to cely RX...neviem no verit sa tomu neda.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.10  16:31

    « Re: Varianta

    nemyslím si,že toto je ten správny facelift,to je skôr niečo nové no nie moc vydarené-tu nemáš skoro nič z posledného modelu,bude to skôr tá druhá varianta,tam reálne črty súčastného modelu
  • 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 25.01.10  09:05

    « Varianta

    [odkaz]

    Niektori tvrdia ze toto ma byt na 100 pro ten facelift, ale podla mna je to na fl prilis preorane. Skor to vyzera ako studia novej generacie.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 23.12.09  19:03

    « Re: Re: Re: RAV 4 2010

    Možná přijde i kouzelník... a diodová světla...
  • « 00 Reagovat !

    foto kolmar

    kolmar 23.12.09  17:05

    « Re: Re: Re: RAV 4 2010

    >:D takze nervozita pracuje :-! idu vianoce, fajnove jedlo, trosku alkoholu rodina a tak.... tak nejak to mozno prezijes... :-)

    Co sa tyka faceliftu neskusal si hladat daco na japonskych strankach? tam je vzdy vsetko skor ako u nas...

    Na tvojom mieste by som tiez pockal, ked budu nove foto tak uvidis hned, ci sa ti paci a to chces, alebo je to spravene hnusne a kupis tu terajsu vtedy mozno so super vypredajovou cenou. Ak nie su vyrazne tech. zmeny tak neni o com... len podla designu a ceny...

    Tak stastne (kludne) a vesele ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 23.12.09  07:39

    « Re: Re: RAV 4 2010

    No nazdar Kolmar. Zistil som to tak, ze som dosiel za predajcom pred tyzdnom s tym, ze hura, idem uz konecne objednat tu Ravku co o nej uz pol roka vypisujem, rozumies pomaly uz osemsto litrov mi trcalo z vacku a chlapik mi hovori ze ci nechcem este par tyzdnov pockat lebo v marci/aprili bude novy facelift. Nevedel mi ale povedat v com budu zmeny. Tak som sa teda rozhodol ze este chvilu pockam - zrejme uz vo februari bude sa dat objednat ta faceliftovana.

    Nuz tak som zacal brouzdat po nete a na nemeckych strankach to uz manici rozoberaju a zistili - tvrdia ze od predajcov Toyoty v nemecku, ze v com budu zmeny. Mali by to byt predne svetla, hmlovky, predna maska a predna kapota. Tie sa maju viac podobat na noveho LC. A maju pribudnut 4 nove farby a 4 stare maju zmiznut z ponuky. Takze este skusim pockat. Kua ja uz to nemozem vydrzat, to je peklo.
  • « 00 Reagovat !

    foto kolmar

    kolmar 22.12.09  16:40

    « Re: RAV 4 2010

    Ravka ma mat teraz facelift?? tu inf. mas z kade?? to mi nejak uslo a nejak to nepasuje...kedze len tento(ci minuly?) rok presla jednym...takym skromnym...najlepsie na nom je ten coolovy volant! No mozne je vsetko...hlavne u japanese car!

    Mimochodom skusal som CX-7...no...trochu sklamanie motorom, akoby mu 20 koni pod kapotou zdochlo...
  • 00 Reagovat !

    foto Marikovec

    Marikovec 22.12.09  10:22

    « RAV 4 2010

    Neviete nieco konkretnejsie o facelifte Ravky ktory ma dojst na jar 2010?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…