Mazda 6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

26.11.2006  14:26

Mazda 6

Ahojte,
    kedze to tu nevidim zakladam tuto temu pre majitelov ale aj nadejnych ci dokonca byvalych majitelov auticka - Mazda 6
    Tak hor sa s prispevkami o spokojnosti ci nespokojnosti ci s otazkami na toto, podla mna ako stastneho majitela M6 2.0i Touring F/L2005, SUPER vozitko ;-)
    Nejake linky:

neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 27.11.2006  13:47

« Re: Mazda 6

Toto téma už tu kdysi bylo a asi zapadlo do archivu. Fajn, žes to obnovil. Chci se zeptat majitelů M 6: nerezonuje Vám někdy něco uvnitř plastů v oblasti, kde volant opouští palubní desku? Pokud ano, našli jste řešení? A dále: jakou mají životnost pneumatiky na 100 kW dieslu? Byl jsem nemile překvapen, když jsem musel původní Bridgestonky (letní) měnit za nové pneu už po cca 25 tisích km (tuším 210/65 16). Mazdě zdar!

Lubos.1 27.11.2006  20:52

« Re: Re: Mazda 6

Takisto mi rezonuje ten plast pri urcitych otackach (okolo 1100-1200), ale zatial som neprisiel na dovod. Letne Brigestony som menil asi po 40 000 km. Teraz mam Firestone, su tichsie a deru sa menej. Rozmer je 205/55 ;)

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 28.11.2006  18:40

« Re: Re: Mazda 6

To opotřebování pneu je taky normální (mimochodem 205/55/R16). Diesel je těžký, navíc je to auto střední třídy, pneumatiky se prostě opotřebují dřív.

neregistrovaný: "Mazda6 2.3 AWD 5AT SportW" [217.95.228.XXX] 18.01.2007  23:00

« Re: Re: Mazda 6 Vrzani v interieru

Zdravim, mam jeden unikat, a to Mazda6 2.3 AWD 5AT SportWagon. Auticko so super automatom a este lepsim sekvencnym radenim,4x4,bose sound,navi,koza.....No co proste dodat No comment ,Top sport feeling 17 PALCOVE letne pneu,strieborne koncovky vyfukov a ktomu folie na oknach..... >:D :-) >:D
        Ale pisem tu preto, ze sa mi stalo tiez ze asi pri 1100 do 1200 ot zarezonuje plast z oblasti volantu, alebo pod volantom. A pri nerovnosti na nasich cestach mi sem tam zarezonuje z oblasti medzi prednym oknom a palubovkou. :-( 8-s A este som na to neprisiel co to sposobuje. Asi to budem musiet rozbrat a pozriet.NEMATE PROSIM SKUSENSTI S TYMTO MINI PROBLEMOM? :-!
        DIK ZA RADU
        _____________________________________
        Mazda6 2.3 AWD 5AT SportWagon

neregistrovaný: "dán" [85.160.81.XXX] 17.03.2007  23:55

« Re: Re: Re: Mazda 6 Vrzani v interieru

Jako že v tom vozíš kozu, nebo kozy???

"-- skrytý --" 27.11.2006  11:28

Re: Mazda 6

Tak uz je M6 2.0i HB objednana se slevou cca 140 tisic s dodaci lhutou zacatek dubna (chci uz vyjet na letnich kolech a vyhnout se brecce).
    Stribrna metla, kridlo, koncovky vyfuku, modul 6CD/MP3, mlhovky, vyhrivani prednich sedadel, parkovaci asistent (2+4 cidla), alarm, medved, gumove koberecky, plato (vana) do kufru, zadni zasterky, bezpecnostni matice; to vse za necelych 671 tisic Kc.

28.11.2006  20:42

« Re: Re: Mazda 6

Jirko! Super vyber - gratulacia! :-!
      Zatial som ziadne drncanie plastov nezaznamenal - asi preto, ze pocuvam dost divoku hudbu, skuste to aj vy >:-[] Ale vazne, nic som zatial nespozoroval, tak pri najblizsej jazde, ak si spomeniem, tak popocuvam.
      Rozmyslam, co negativne by som napisal ... hmmm ... jednoducho nemam co zatial. Mam cca 7000km, auto po zabehu, teda este v zabehu a zatial funguje super.
      Predfaceliftova 1,8i skoncila podla AutoTip (Germanskeho to platku!) na prvom mieste po 100 000km!!! Co dodat? Mazda je Mazda a preto asi aj zanikol ten povodny M6 thread - ludia asi nemaju nejake velke problemy ;-)
      OT: moze mi posim niekto povedat, preco toto phpBB forum nepodporuje [IMG][/IMG] znacky ako vsetky ostatne phpBB fora??? :x

29.11.2006  10:56

« Re: Re: Re: Mazda 6

Mazdari, je mozne pri vymene oleja resetovat pocitac bez CAN citacky? Teda mozem doma menit olej ? Ma niekto 1,8 ? Vdaka.

29.11.2006  15:39

« Re: Re: Re: Re: Mazda 6

Skus sa na to spytat aj na [odkaz] - urcite poradia ;-)

neregistrovaný: "fester" [85.216.179.XXX] 29.11.2006  15:51

m6 thread?
        myslis asi threat...
        nie je dovod, mal som 2.3i sport, uzasne vozitko, trocha slabe brzdy, inak palec hore

29.11.2006  18:41

Cau fester!
          S tym threat - dobra sranda ;-)
          Ale vsak porozpravaj viac. Co bolo take uzasne? Niektori, hlavne este ti nerozhodni by urcite radi vedeli. Vsak nemusime na forach len riesit problemy ale aj chvalit, nie? :)

neregistrovaný: "NeeL" [91.127.60.XXX] 27.11.2006  23:38

Rezonacia z palubnej dosky

Osobne mam tiez problem s rezonaciou z palubnej dosky. K rezonacii dochadza tesne pred uplnym zahriatim motora pri pridavani plynu. Tato rezonacia trva zopar minut a potom prestane. V servise mi zatial nevedeli poradit.
    Ma niekto podobne skusenosti? Ako ste riesili uvedeny problem?

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 28.11.2006  18:37

« Re: Rezonacia z palubnej dosky

Mám podobný problém u M6,ale plasty každého auta se při nízkých otáčkách rozvibruji.A z logiky věci také vyplývá, že s přibývajícími kilometry roste vůle plastů v interiéru. Prostě to neřešte, je to normální.

30.11.2006  09:09

Zdravím chlapi,
    jsem čerstvým majitelem Mazdy 6-1.8i, r.v. 2003. Stala se mi věc, která mě překvapila. Když přijdu k autu, odemknu ho D.O. a počkám tak cca 30 sec. (neotvírám dveře), zase se to samo zamkne. Je to normální?

Lubos.1 30.11.2006  10:27

Zdravím chlapi,
      Marně hledám v zavazadlovém prostoru zdířku na cigaret. vstup. Asi tam vůbec není, že?

Je to normalne, asi tam mas alarm. V kufri zasuvka nie je.

30.11.2006  11:08

Díky >:D
        Alarm tam není. Jen D.O. na centrál...

neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 30.11.2006  12:13

« Re: Re: Re:

Neboj sa, robi central. CAN chip spusti po signale casovac na 30s. Ak dvere nie su otvorene, znova ich zamkne. Maju to aj ine auta.

30.11.2006  13:23

« 1,8

saks: Ako si spokojny s tymto motorom a celkov s autom ? Da sa s tym jazdit aj po dialniciach ? Spotreba, hlucnost, spolahlivost. Menil si uz sam olej ? Uprednostnujem tento motor pred ostatnymi hlavne kvoli cene (2.0i) a spolahlivosti (2.0D DPF). 1,8 ma rozvodovu retaz a usetrim si tym sturanie v motore u super odbornikov ;-) a DPF z je zatial dost problematicky. Ano, pri 2.0D usetrim palivo, ale kedy sa mi to vrati ? Okrem toho na 2.0D je drahsia poistka a servis.
          V Autobilde vyhrala mazda6 prave s tymto motorom a nie dieselom.
          Rozdiel v spotrebe by mal byt cca 1-2 litre. Mam TDI - super spotreba, ale uz som skoro hluchy :-( Spolahlivostou to tiez nie bohvieco.
          Vdaka za kazdu radu.
          (Na mazda fore je toho o 6 malo)

01.12.2006  09:38

« Re: 1,8

majco:
            S autem jsem zatím velmi spokojený, mám ho ale jen krátce-cca 14 dní. Jen se mi zdá, že je ve vyšších rychlostech ve vnitř větší aerodynamický hluk. Ale není to zase až tak hrozné. Jezdím nejvíce po městě, takže mám i vyšší spotřebu. Mám průměr 8,2 l. Olej jsem tam zatím neměnil, ale mám tam 5W-30. Jinak je to super auto!!!

neregistrovaný: "Loo" [144.36.194.XXX] 11.12.2006  09:04

« Re: Re: Re:

.. mne to robi 3ka.. sama za zamkne..
          myslim ze dobra vec..

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 30.11.2006  21:40

« Re:

Samovolné zamykání je normální. je to z důvodu, kdyby po zamčení nedopatřením došlo ke zmáčknutí tlačítka open na DO. Jinak M6 (2.0 MZR-CD): skvělý motor, minimální hlučnost, skvělá ovladatelnost vozu, radost z jízdy, spolehlivost (80tis km) zatím 100%. Vytknul bych trošku horší kvalitu laku, není moc odolný kamínkům a škrábancům. Na mém minulém voze se mi zdal lak tvrdší a odolnější.

30.11.2006  09:19

neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.90.XXX] 01.12.2006  10:13

spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Jaké máte zkušenosti se spotřebou.Mám najeto cca 23 tis km r.v.3/2006.Spotřeba 7,2 mimo-8,5 město.Najezdím 30%město ,zbytek mimo.Seřidili mi vstříkovací čerpadlo.Dle mazdy je auto mechanicky vpořádku.Ale spotřeba zůstala.Podle referencí jsem čekal spotřebu 6-7 ltr.Jezdím meziměsto do 120 dálnice do 160.Při rychlé jízdě to ještě vyleze.Se stejným stylem jsem v oktávce jezdil za 5ltr.Něčekám ,že to bude stejný ,ale připadá mi to dost.Jestli není na vině slavný FAP a jeho regenerace.Pokud je to normální, tak příště budu hodně uvažovat o benzínu.Pokud víte odkud vítr vane tak dejte vědět.

01.12.2006  11:09

« Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

to je normalni spotreba, je nutny si uvedomit, z M6-ka je o dost vetsi nez OCtavka. Proste to tak je.

neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 01.12.2006  13:10

« Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Ochcavka je raz stredna trieda a inokedy nizsia trieda, ako to clovek kedy potrebuje :D

Lubos.1 01.12.2006  13:31

« Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Ja si naopak myslim, ze to normalna spotreba nie je. Mam starsiu verziu tohto motora a cez 7l sa dostanem iba po ceste po dialnici > 160 km/h.
      Bezne mam okolo 6,5 a jazdim pomerne svizne.

neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 01.12.2006  13:40

Lubos1: Lenze ty nemas DPF ! :o

Lubos.1 01.12.2006  13:55

« Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Lubos1: Lenze ty nemas DPF !
          To je pravda, ale DPF nemoze pridat na spotrebe 1,5 az 2 litre, teda ak je v poriadku. Preto si myslim, ze spotreba v poriadku nie je. Papierovo by mala byt spotreba nizsia o pol litra ako motory bez filtra, takze realna by sa moc lisit nemala.
          Radek M6
          tu spotrebu si meral aj klasickym sposobom alebo sa drzis len udajov podla PP? V Mazde 6 PP silne klame, aj ked opacnym sposobom, tzn. je otimistickejsi.
          Skus si na nejakej rovinke nastavit tempomat na napr. 100 km/h, prepni si PP na aktualnu spotrebu a porovnaj udaje s papierovymi, rovnako aj pri 130 km/h.

neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 01.12.2006  15:46

« Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Lubos1: No ... nemalo by to tak byt, ale teda .... ja neviem ... 8)

neregistrovaný: "Omron" [89.102.172.XXX] 01.12.2006  19:14

« Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Doufám, že je řeč o 100kW dieslu před fejsliftem. S tímto (sedan) mám dlouhodobou spotřebu dle PP 5,8 l/100 km. Z toho 80% meziměsto, 20% město, dálnice výjimečně. Rozhodně nejsem louda.
      Nemůže spotřebu ovlivnit kvalita nafty (v mém případě výhradně Shell)? A co je to FAP fakt nevím, prozraďte. Díky.
      Kluci, ale máme krásná auta :P , pokud se nepochválíme sami, nikdo to za nás neudělá!

neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.71.XXX] 01.12.2006  21:18

« Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Jde o M6 po faceliftu tedy 105kW.6st převodovka.FAP je jiná zkratka pro DPF čili filtr pevných částic.Spotřebu jsem měřil výpočtem spotřebovaných litrů ,měřených dotankováním doplna na změřenou vzdálenost.PP se liší průměrně o 0,2 ltr.Kvalita nafty je v pořádku ,tankuju pouze OMV.Při první reklamaci zjistili ,že nebyla dokončena regenerace DPF ,takže to pořád přidávalo naftu.Po opravě ,ale spotřeba neklesla.Pak přišlo na řadu seřízení čerpadla ,ale bez výraznějšího efektu.Spotřeba mi připadá opravdu nepřiměřená.Dostat se pod 7 ltr ,lze v podstatě pouze při velmi ekonomické jízdě mimo město,pod 6 vúbec.Tímto způsobem jsem byl schopen jet v oktávce za 4,5ltr.Čekal jsem ,že proti oktávce bude spotřeba vyšší o 1-1,5ltr. V testech např. uváděli ,že při sportovní jízdě měli 7,3 při normální 6-6,5.
        Je to škoda ,protože je to jinak prima auto.Nejsem hnidopich ,ale diesel mám protože najedu ročně cca 50-60 tis km.Ještě mě napadá jedno celkem přesné srovnáni.Cesta do Chorvatska s O1 za 5,7 loni ,letos s M6 za 8,0.Stejná trasa,dálnice ,vzdálenost ,3lidi a náklad.

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 01.12.2006  21:53

« Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Jo,jo! Máme krásný auta! A hlavně nemáme O2, kterou má každý, i když je to vůz hezký a kvalitní! Co se týče mé spotřeby, PP nevěřím, protože neměří přesně. Měřil jsem spotřebu nafty na 20.000 km, což je reprezentativní množství. Závěr 6,3l/100km, styl jízdy svižný, ale ne plyn na podlaze (to není ani potřeba).

neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.71.XXX] 01.12.2006  22:17

« Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Jo,Jo.Auta krásný máme ,ale na 6,3 se nedostanu ani kdybych to auto tlačil.Uvidíme třeba na Mazda přijde.

"-- skrytý --" 01.12.2006  23:08

Radku,
          střílej si z Tebe v servise...
          Na čerpadle common rail není nic k seřízení, absolutně nic. Prostě se neseřizuje.
          Nevím proč, ale vymýšlejí si, to Tě jen chlácholej, protože si stěžuješ na vyšší spotřebu.

03.12.2006  09:36

« Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Na seřízení to prý bylo u DENSO.Našli dvě mírně přidřené trysky(naftou to není),které vyměnili a provedli seřízení.Jinak mám pocit, že hlavní příčina leží v DPF,tzn.vstřikování nafty při regeneraci a hlavně zvýšený odpor ve výfuku.I když navýšení spotřeby o 1-1.5 ltr je trochu moc.Spotřeba ani moc neklesla po zajetí auta.Minulý týden jsem jezdil jen po městě za 8,6.

neregistrovaný: "Win Diesel" [86.49.43.XXX] 03.12.2006  14:11

« Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Radku,
              trysky v tom "nejedou". Vstřikovače ani tysky měněny nebyly, věděl bych o tom (z titulu své funkce).
              Někdo Tě pěkně houpe, houpe...
              Na druhou stranu, mohly by to zavinit, ale znovu opakuji, nic měněno nebylo ani seřizováno.
              Jediné, co se na systému common rail dá "seřídit", je řídící jednotka...

foto Pup

Pup 07.12.2006  09:52

« Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Radek M6: Mám stejný motor 2.0 DPF 105kW v Mazdě 5, což je z hlediska spotřeby o něco horší auto - o něco málo těžší a vyšší bedna. Od března jezdím v průměru něco přes 7 litrů, z toho poměrně dost připadá na každodenní poskakování po Praze. Nejezdím moc na spotřebu, když je potřeba tak tomu naložím, ale snažím se jezdit plynule a brzda není můj oblíbený pedál. Moje zkušenost je taková, že ve městě neušetříš, tam jde spotřeba nahoru i s lehkou nohou. Zato mimoměsto/dálnice, při plynulé jízdě na vyšší kvalt (motor krásně táhne od 1500 otáček) mi spotřeba přijde rozumná. Jak již zde bylo řečeno, PP kecá, i když po nastavení dle návodu někde tady už méně.

neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 07.12.2006  14:44

« Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Mám trošku dojem že jsme malinko "zblblí" marketingem škodovky zaměřeným na nadpozemsky nízkou spotřebu jejich TDI. Kdo nejezdí pod 5 l/100 km, je méněcenný. Je však potřeba mít stále na paměti, že máme vozy střední třídy s takovým a takovým výkonem a určitou, tomu odpovídající hmotností. A myslím, že nidko z nás nekupoval naftovou M 6 prvoplnánovitě kvůli nízké spotřebě. Jistě to bylo jen jedno z mnoha kriterií. Ostatní vlastnosti bohatě tento "handicap" vyváží. Dle mého názoru to však žádné mínus (spotřeba 7 l s převahou městského provozu) není. Toť můj názor. Mazdě zdar!

neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.103.XXX] 07.12.2006  23:03

« Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Ve městě za 7 bych bral.A s O1 jsem běžně jezdil za 5,5.Nečekal jsem ,že M6 bude jezdit stejně,ale spotřebu jak benzinak taky ne.Jinak mrkni o pár přízpěvku dolů.Možná pochopíš co se řeší.

08.12.2006  11:20

« Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Ak nie si totalny privrzenec dieselu, tak sa oplati benzin. Usetris nakupnu cenu, servisne naklady (diesel - vymena FAP, rozvody, mozno vstreky), poistku. Ano, ale stale su to odlisne motory ... Alebo sa mylim ? Mazdu nemam, ale pokukujem po nej :shock:

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 08.12.2006  18:59

« Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

V dřívějším příspěvku jsem uvedl dlouhodobou spotřebu 6.3l/100km. Zapomněl jsem ale dodat, že auto je bez FAP a jedná se o 89kW MZR-CD.

neregistrovaný: "dan" [85.160.66.XXX] 08.12.2006  20:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Zdarec, mám M6 2003, 100kW, MZRCD, najeto 100k, spotřeba dle PP 7,3,
                Předtím jsem měl O1, 81kW. Spotřeba je sice o trochu(1,5 l) vyšší, ale auto je o třídu jinde. M6 je větší, má nesrovnatelný podvozek, mnohem pružnější motor a lepší brzdy. Taky mi vrže něco kolem volantu, ale jenom v zimě.
                Na léto jsem nasadil 225/45/17, přečipoval na 125kW a 350Nm a spotřeba mi klesla o 2 decky a výkon je zase úplně jinde. Doporučuji-))
                S OCT se to nedá vůbec srovnat.

neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.90.XXX] 20.12.2006  09:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

Spotřeba byla zvýšená kvůli příliš časté regeneraci DPF.Mazda přeprogramovala ŘJ.Uvidíme výsledek.V každém případě pochvala Mazdě za snahu řešit problém ,což není v našich krajích úplně zvykem.
                  To Dan:
                  Jaké máš ráfky tzn. ET a šířku pro pneu 225-45-17.Mám 7x17 ET 42.Prý tam vejdou max pneu 215-45-17protéže 225 při tomto ET a šířce drhnou o blatníky.

neregistrovaný: "Dán" [85.160.85.XXX] 23.12.2006  15:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

ET ráfků na léto nevím z hlavy, ale museli mi v servisu upravovat lemy blatníků. Zahnuli je nahoru. Taky to dřelo. Jinak jsou to Ronaly.
                    Ale novinka z posledního týdne: dal jsem tam nezávislé topení ovládané přes mobil alarmem a je to dost dobrý. Pošlu do auta sms a už to topí. Super.

03.12.2006  21:30

Bez nadpisu

Radku: Drzim palce z tym dieslom! Nech Ti to dobre dopadne!
    Kedze sa bavime o spotrebe, ja mam najazdenych cca 7800km (40% D1, 40% mimomesto, 20% mesto) a mam priemernu spotrebu 8.0 l/100 a to ju nijako velmi nesetrim fesandu >:-[] Ale da sa aj za cca 6,5 (vyskusane mimomesto). Spotrebu meriam dlhodobo plna/plna (aj na www.spritmonitor.de aj doma v Exceli ;) a najnovsie aj v mobile www.volny.cz/zaloudekjiri/spotreba). Inak spotrebu nejak neriesim ale uznavam, ze je dolezita na sledovanie, koli pripadnym porucham atd...

neregistrovaný: "dan" [85.160.66.XXX] 08.12.2006  20:46

Srovnání s 1.8

Ještě ke srovnávání nafty a benzínu u M6. Kolega má M6 1.8. S mojí 2.0MZRCD se to nedá porovnat. Jediné srovnání snese možná 2.3. Ani dvoulitr benzín nemá takové parametry jako dvoulitr nafta ve verzi 100kW.
    Benzíňáky nejdou čipnout, je to zkrátka rejže. A když nafťáku nakládám nikdy nejdu přes 9 litrů a benzíňák klidně i 12 - 14 litrů.

08.12.2006  20:54

dane dane dane!
      Len prosim nezacnime diesel vs. benzin flame! Je to zbytocne. Ja som 3 roky jazdil na diesli, dnes mam 5 mesiacov "staru" M6 2.0i a musim povedat, ze je to uplne ine zvezenie! Prosim vsimni si, ze hovorim ine a nie lepsie ci horsie - proste INE! Niekomu vyhovuje benzin a niekomu nafta. Tak to prosim akceptujme a budme tolerantni. Vopred Dik! 8)

neregistrovaný: "Stax" [83.208.188.XXX] 11.12.2006  08:46

« To Dan

Dane, kde jsi to dal čipnout a věříš, že to nebude dělat potíže? Taky jsem o tom uvažoval.
      A ještě k diesel x benzín. Teď mám 2 roky diesel, ale předtím jsem 10 let jezdil na benzinu. Benzín má něco do sebe, je tichý a kultivovaný.Byl jsem s benzínovým motorem velmi spokojen (Renaulty). Pokud někdo ročně zajíždí do 15-20 tisíc km nebo jezdí po městě, rozhodně je vhodnější benzín.Nyní mám M6 89kW, otec má M6 FL 2.0 benzín - velmi příjemné svezení, ale zatím dost vysoká spotřeba 8-9l. Na druhé straně je to velké auto.

14.12.2006  22:11

« Re: To Dan

To Stax: Čipnout jsem to nechal ve Velkém Meziříčí. Cestou na Dolní Radslavice. Kluci tam dělají všechno možný. Kolega si tam nechal čipnout i X5. A je to v pohodě. Auto bere víc odspodu o jde ochotněji do otáček. I když na víc jak 4.500 to nemá smysl a asi by trpěl i motor. Je to lepší na předjíždění. Maximálku jsem zatím nezkoušel, ale předtím jsem tam měl i 220. Ale to bylo ještě před bodovým systémem.
        Ještě k tomu příspěvku s rozvoďákem. V Mazdě ve Žďáře nad Sázavou mi i kolegům bylo řečeno, že v motoru není řemen, ale řetěz.

neregistrovaný: "lenivy dabel" [84.16.33.XXX] 18.12.2006  17:33

« Re: Re: To Dan

Anonym: benzinaky v M6 maju retaz (povod Ford) a diesle maju remen, ktory sa meni pri 120tkm (povod Mazda).

neregistrovaný: "dan" [85.160.95.XXX] 14.12.2006  22:16

« Re: To Dan

Nemáte někdo zkušenosti s MPS?
        Docela mě láká.
        Jel jsem s tím jen jednou a je to docela nářez.

14.12.2006  23:14

« Re: Re: To Dan

Osobne nemam a som docela rad, lebo by som kludne nespaval >:-[]
          Toto ale urcite poznas:
          Jednu zltu som videl vcera a priznam sa, podlomili sa mi kolena :shock:

neregistrovaný: "majco nereg." [194.121.90.XXX] 11.12.2006  15:07

« Re: Srovnání s 1.8

dan: Ano benzin ma horsiu spotrebu, uvidime ci sa ti to oplati pri vymene rozvodov, servise celkovo a cene auta.

"-- skrytý --" 12.01.2007  17:47

« Re: Srovnání s 1.8

Benzinak nejde cipnut?? hehehe vacsiu sprostost som nepocul...cipnut mozes vsetko co ma RJ....

09.12.2006  14:08

Bez nadpisu

Vím, že tento příspěvek nepatří pod toto téma, ale jsem docela zoufalý-zatéká mi do auta a nevím co s tím. Jde o Mazdu 323 sedan rv1996. Kape to někde nad spojkovým pedálem. Většinou to není hned po dešti, ale o něco později. Oddělal jsem plast pod stěračem, ale na nic jsem nepřišel. Děkuji moc za jakoukoliv pomoc.

09.12.2006  14:18

Ahoj Pepa,
      ak si tak este neurobil, urcite napis do [odkaz]
      Dal by som to do sekcie: "Mám problém s..."

10.12.2006  10:37

Dík, hned tam napíši.

"-- skrytý --" 22.12.2006  19:45

Bez nadpisu

Kdyz jsem sem zavital tak bych vam rad zdelil zkusenosti s benzinovou "predfaceliftovou" verzi Mazdy 6 2,0 BENZIN (104KW) - to protoze tu diskutujete porad o dieselu...
    Pri koupi mela najeto cca 30 000 km (2005 - cervenec). Jedna se o (tmavě zelený ;) ) sedan. Hned pri koupi nas (s tatou) uchvatila akcelerace. To bylo zpusobeno asi predchozim vozem (Renault scenic 1,9 turbo diesel)... No proste to auto lítá ! :D
    Od koupi se nam NIC NEROZBILO, ano opravdu NIC. Auto jezdi nadherne a sme s nim na 100% spokojeni a vrele doporucujem vsem koho zname.
    Mazdickou jezdi tata denne ve meste, castecne po okreskach a nekdy na dalnici. Spotreba je klasicka jako vetsina dvoulitru ;)... 8,5 litru ve meste, 8 litru okresky a 10 litru dalnice (takovou spotrebu mela i nova pujcena octavia 2,0FSI)- ale to je zpusobem jizdy kterou charakterizuje slovo vice dynamicka teda mesto skoro predpisove, okresky do 110 (vsak kdyz je pekna silnice viz. Pce - HK i 160) a dalnice 160 (cestou na hory a k mori sme jeli chvilema i 210 ve 4 lidech, plnej kufr a rakev a auto to bezpecne zvladalo...).
    Do dieseloveho motoru jsme nesli kvuli spatne zkusenosti ze scenicu a taky kvuli horsim dieselum z minulosti mazdy. Nas hlavni duvod proc benzinovou variantu vsak byl ze jsme jiz jednu mazdu 626 meli (taktez 2,0 benzin) a taktez nebyly problemy...
    Nevim co bych vam zde jeste povidal. Vlastnici mazdy jsou vetsinou spokojeni (u benzinovych motoru obvzlast) takze to asi neco znamena. Verim ze nova octavia je take dobre auto ale mazda se mi zda nejen mnohem hezci (a nema ji kdekdo) ale take spolehlivejsi.
    Zaverem (pro ty komu se nechce cist ten muj sloh >:D ). Nase M6 2,0i prosla zatezkavaci zkouskou z 30 tisic km az po dnesnich 90 000 km a stale bez zavahani. Nijak ji nesetrime a stale beha na 100%. A to zaslouzi pochvalu...
    btw: jak tu nekdo psal. ano mame to opravdu pekna auta ...
    btw2: jak tu taky nekdo psal o MPS. jestli mate nekdo zkusenosti opravdu se podelte. zajimala by me take spotreba ale hlavne jizdni dojmy 8)

29.12.2006  12:27

Mazda 6 2.3

Zdravím všechny, teď uvažuju o koupi Mazdy 6ky (ojeté) a vybírám mezi 2.0 benzínem s 65 000 km a 2.3 benzínem s 80 000 km. Máte někdo zkušenosti s tím motorem 2.3, zejména ohledně spotřeby?
    A taky jestli takový auto s 80 000 km najeto je v pohodě a dá se na jeho spolehlivost spolehnout anebo jestli raději volit auto s méně kilometry najeto? Jinak najezdím ročně tak kolem 15 000 km, hlavně po městě.
    Díky za případné postřehy a informace.

"-- skrytý --" 29.12.2006  17:21

« Re: Mazda 6 2.3

beranek: mrkni se na nasledujici odkaz, kde Martin Vaculik kritizuje motor 2.3i pred faceliftem (pry zere olej a muze se zadrit):

neregistrovaný: "Mazda6 2.3 AWD 5AT SportW" [217.95.207.XXX] 18.01.2007  13:59

« Re: Re: Mazda 6 2.3

Zdravim, nakolko som mal aj motor 2.0i a teraz mam 2.3i tak skusim ich porovnat. Co sa tyka uniku oleja, tak to som ani pri jednom motore nespozoroval - vymenne intervely 20tis km. Mal som mazdu 3 2.0i 110 KW a teraz mam M6 combi 2.3i automatik 119kw.Rozdiel vidim len v sprevodovani, nakolko M3 tocila pri 130km h asi 4000 a M6 s automatom toci 2900 co sa prejavuje na urovni hluku v kabine.Celkovy prejav motoru 2.0i bol drsnejsi.Co sa tyka charakteristiky vykonu a pruznosti, nie je medzi nimi velky rozdiel.2.3i ma asi o liter vacsiu spotrebu ako 2.0i, ale iba to tym, ze sa jedna o automat a este verziu 4x4.(podotykam, porovnavam iba moj pripad M3 a M6 v danych verziach).

"-- skrytý --" 18.01.2007  14:28

« Re: Re: Re: Mazda 6 2.3

vidite vidite... a kdyz sem rikal ze sou si ty motory hodne podobny a zase tak veliky rozdil v nich neni tak ste me neverili a rikali ste ze to neni pravda. myslite ze poznate tu 0,6 sec (nebo o kolik to je) ve sprintu na stovku ? :-) ani omylem... jen je skoda ze mame tu s petistupnovou prevodovkou a jen jednim vyfukem :-( ale jak rikam. pokud nejste nejaky zavodnik, "velky" rozdil mezi 2,3 a 2,0 nepoznate...

"-- skrytý --" 18.01.2007  20:20

« Re: Re: Re: Re: Mazda 6 2.3

Ja si půjdu na Spořilov před Velikonocemi pro M6 2.0i HB. Teda s 2 vyfuky. Kdyz jsem ale někde videl cenu zadniho dilu s tlumičem cca 11 tisíc, tak při pomyšlení, že mi pak zreznou dva najednou, mé nadšení z nich (budou mít chromované koncovky) poněkud slábne. Snad nezreznou brzo. Budu mít i zadní spojler, ale budou to dělat v servisu a ne ve fabrice, což mne taky trochu znepokojuje.

"-- skrytý --" 29.12.2006  12:31

Bez nadpisu

rozhodne 2,0. tu samou volbu sme meli taky. zase tak obrovsky narust vykonu to neni, ma mensi spotrebu a v tvem pripade ma i mene najeto. a spolehlivost je na 1. miste...
    ta 2,0 je strela. na dalnici nam 2,3 neujela... a to sme byli plne nalozeni...

neregistrovaný: "dabel lenivy sa prihlasit" [89.173.15.XXX] 29.12.2006  15:12

« Re:

Tak ja sa naopak priklanam k 2.3i. 2.0i je v M6 taky "nemastny-neslany" (skejpo, s Tvojim hodnotenim bohuzial nemozem suhlasit), 2.3i by mala byt o hodne lepsia - ak sa teda bavime o verzii pred faceliftom. Po facelifte by som sa priklonil k 2.0i (dostala variabilne casovanie ventilov, co mala 2.3i uz pred faceliftom).
      ad spolahlivost: je to Mazda, problemy cakaj daleko za 200000km hranicou... moja Mazda prave isla do sveta s 239000km, jedina vec, co za celu dobu odisla, bola pred cca. 200km baterka >:D Inak nebol JEDINY technicky problem!

neregistrovaný: "bety06@seznam.cz" [85.70.209.XXX] 23.04.2007  18:00

« Re: Re:

Zrovna nyní ve foru se dotazuji na spotřebu u Mazdy - chci tu novou CX7 2.3 DISI a podle informací je prý tam spotřeba ve městě až 15 litrů je to možné ? Já hodně jezdím město nejsem žádný rychlý jezdec,chtěl jsem to proto,že se nám líbí do důchodu pěkné,pohodlné a tiché a když nyní sleduji spotřebu co všichní píšete tak mě to trochu zaráží.A jak to je s naftou ? Ted tedy nevím co dál....

"-- skrytý --" 29.12.2006  20:31

Bez nadpisu

no ja sem mel tu moznost to ozkouset a vazne. kdyz sednete do 1,8 a pak do 2,0 je to rozdil obrovsky. kdyz z 2,0 do 2,3 tak obrovsky to rozdil neni. a na dalnici nam opravdu kombik 2,3 neujel... je to asi taky na tom aby ste si to ozkousel ale 2,0 se nam zdal dostatecne dynamicky. este sme vybirali krome M6 mezi opelem signum 1,8 a to je tak nebetycny rozdil... M6 by si s nim poradila jedna dve :)
    zaverem ja bych doporucil 2,0 ale asi je to podle gusta. 1,8 neni tak sportovni a 2,3 zas az moc... tot muj nazor ;)
    a taky se pise o dost vysoke spotrebe 2,3ky ;)

"-- skrytý --" 12.01.2007  13:47

New Mazda 6 ?

Pánové, vite někdo, na kdy plánuje Mazda nástupce současné Mazdy 6 ?

Lubos.1 12.01.2007  14:33

« Re: New Mazda 6 ?

Nova Mazda6 by mala byt predstavena tento rok, kedy pride do predaja neviem, asi v roku 2008.

"-- skrytý --" 12.01.2007  15:55

« Re: Re: New Mazda 6 ?

To je teda dost brzo, vždyť facelift je na trhu teprve rok !

neregistrovaný: "Znalec" [194.108.42.XXX] 14.01.2007  07:58

« Re: New Mazda 6 ?

První kousek nové M 6 bude do republiky dovezen 11. února 2008, prodej začne 23. dubna 2008. Zpočátku jen sedan a hečbek. Kombíky se začnou vozit v polovině srpna 2008, jejich prodej od 3. září 2008. A lahůdka: nový motor turbodiesel 3000 cm3 z BMW. Máme se na co těšit.

Lubos.1 14.01.2007  12:20

« Re: Re: New Mazda 6 ?

Preco by mala Mazda brat motory od BMW? Ak by to bolo od Fordu, to by bolo vzhladom na ich financnu previazanost nieco ine.

neregistrovaný: "Znalec" [194.108.42.XXX] 14.01.2007  13:18

« Re: Re: Re: New Mazda 6 ?

To Lubos1: To opravdu nevím, proč. Snad manažeři Mazdy v Japonsku by nám mohli podat vysvětlení. Ale je to tak, píšu, co vím. Bude vyladěn na 175 kW, krouťák má být 520 Nm v otáčkách 1700 - 3200 /min.

"-- skrytý --" 14.01.2007  16:05

« Re: Re: Re: Re: New Mazda 6 ?

Znalče:
            plácáš.
            Mazda prvávě dokončuje vývoj svého japonského motoru 2,2MZRCD, umístění:
            - M6, CX-7, parádní parametry
            Stávající motor 2,0MZRCD bude umístěn v:
            M3.
            Pokud by Mazda potřebovala větší motor, jsou tu kdispozici výborné motory V6 (2,7l) 175kW a V8 (3,6l) 200 kW od Fordu.
            Zapomeň na BMW. Lépe si ověřuj své zdroje.

neregistrovaný: "Znalec" [194.108.42.XXX] 14.01.2007  21:21

« Re: Re: Re: Re: Re: New Mazda 6 ?

Petře T., neplácám. O tom vývoji nového motoru 2,2 nafta samozřejmě vím. Souhlasím s Tebou, že parametry jsou víc než výborné. Je moc dobře, že Mazda ve vlastním vývoji pokračuje. No, máme se na co těšit.

"-- skrytý --" 12.01.2007  17:00

Bez nadpisu

ja bych rekl ze to ma byt nejak rokem 2008 predstaveni a 09 prodej...

"-- skrytý --" 14.01.2007  13:16

Bez nadpisu

PARADA !!! poprve zacnem uvazovat v M6 o dieselu !!! ted mame 2,0i a diesel sme nikdy nechteli. rikali sme ze dalsi auto by sme chteli bmw v dieselu ale ted kdyz by byl diesel z BMW v M6 no to by byla parada. ted este pockame na design...
    2lubosh: diesel z fordu = nebrat :D

Lubos.1 14.01.2007  15:19

2lubosh: diesel z fordu = nebrat
      to je mi jasne ;)
      Neverim, ale to je jedno. Skor by som ponechal vyvoj dieslov stale v rukach Mazdy.

"-- skrytý --" 15.01.2007  08:21

takze tedy budou jako 2,0d, 2,2d (oba od mazdy) a este 3,0d (od BMW) ??? :D

neregistrovaný: "Znalec" [194.108.42.XXX] 15.01.2007  12:08

« Re:

Ano, tak to bude. Stávající dvoulitr, jak správně uvedl pan Petr T., bude převelen do M 3.

neregistrovaný: "Dán" [213.226.234.XXX] 16.01.2007  13:05

« Re: Re:

Buďte konkrétnější. Jaké jsou ty parametry? Ať se máme na co těšit.

neregistrovaný: "Znalec" [194.108.42.XXX] 16.01.2007  14:42

"-- skrytý --" 16.01.2007  16:36

« Re: Re: Re: Re:

Nový motor: 2,2 litru diesel, výkon 108 kW ve 4200 otáček, krouťák 350 Nm. Kombinovaná spotřeba 5,8 l/100 km.
            Znalče, nějak nevidím žádný pokrok :-O současný dvoulitr má výkon 105 kW ve 3500 otáček, krouťák 360 Nm. Kombinovaná spotřeba 6,0 l/100 km.
            To už i Renault má dvoulitr s (asi) 120 kW, byl tady o tom nedávno článek

"-- skrytý --" 16.01.2007  16:43

Bez nadpisu

108 KW ??? >:D tak to zustanem u benzinu ... ja cekal nejakej poradnej pokrok. ale treba 3,0d od BMW bude jiny kafe. kdo vi jaka bude dalsi M6...

neregistrovaný: "Dán" [85.160.91.XXX] 16.01.2007  17:14

108kW

108 kW, to je dost hrůza. Kam se hrabe na VW nebo i obyč. škodovku. To i Toyota má mnohem silnější 2.2. Ať si zase půjčí motor od Peugeotu jako ten, co je v M6 teď. Ti už jsou taky přes 120kW.
    Se mi zdá, že nás Znalec houpe.

Lubos.1 16.01.2007  18:28

« Re: 108kW

Se mi zdá, že nás Znalec houpe.
      Tiez si myslim. Ak pojde o 2,2 motor, tak sa urcite bude vykon pohybovat okolo 120 kW a toc. moment do 400 Nm, inak by vyvoj vlastneho dieslu pri sucasnej konkurencii nemal zmysel.

"-- skrytý --" 16.01.2007  21:33

« Re: Re: 108kW

to teda jo. 2,2 d nemuze mit jen 108 KW kdyz soucasny 2,0 MZR-CD ma tusim tech 105 KW !!!

"-- skrytý --" 17.01.2007  14:37

« Re: 108kW

"Znalec" nereaguje, asi nám nemá co říct, zřejmě mu došly znalosti ;-)

"-- skrytý --" 17.01.2007  14:43

« Re: Re: 108kW

nebo sem nechodi moc casto. verim ze 2,2d se vyrabi. verim i ze by tam teoreticky mohli dat ten 3,0d od BMW ale ze by mel 2,2d jen 108KW ? to neverim :)

neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.68.XXX] 17.01.2007  14:58

« Re: Re: Re: 108kW

..a není to tak, že 108 kW je odladěná slabší verze a další bude např 125-130 kW tak jako třeba Avensis ? tzn. 110 a 130 kW z objemu 2,2.Nový motor od Renaultu zo řeší stejně.I dnešní 2.0 MZR-CD má 89 a 105 kW.

"-- skrytý --" 17.01.2007  15:31

« Re: Re: Re: Re: 108kW

jo to je mozny :)

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 19.01.2007  07:35

Bez nadpisu

Rezonancemi bych se nezabýval. V mé M6 (4letá) rezonuje při přejezdech příčných nerovností nebo zmrzlém sněhu skoro všechno :-) Rozebráním se to může ještě zhoršit, osobně můžu potvrdit po instalaci těžké BT HF sady ve značkovém servise. A nedělají to pouze Mazdy, v podstatě jakékoliv auto s najetým počtem kilometrů větším než malým...

neregistrovaný: "cap" [85.160.12.XXX] 19.01.2007  10:06

« Re: rezonování

Přesně tak, mám M6 SportWagon, 2003, 160000 km a tyky to občas rezonuje, zdá se mi jako někde od té malé přihrádky pod volantem, ale neřeším to, není to taková divočina jako Octavia 1, kterou jsem měl před M6, taky občas rezonovala >:D Na našich cestách se není čemu divit.... Jinak jsem s M 6 moc spokojenej...

"-- skrytý --" 19.01.2007  10:15

« Re: Re: rezonování

Teda pánové, vy mne docela děsíte. Já budu na jaře prodávat svého sedmiletého focuse 1.8i kombi, ve kterém po cca 97 000 km nedrnčí ani nevrže vůbec nic, a kupovat tu M6. Musím ale doplnit, že focus jezdil převážně po kvalitních silnicích a téměř prázdný.

"-- skrytý --" 19.01.2007  10:23

« Re: Re: Re: rezonování

A to mně v servisu budou ještě vedle toho zadního spojleru dodělávat parkovacího asistenta, alarm, medvěda a vyhřívání předních sedaček.
          Začínám z toho mít hrůzu, po tom, co tu píšete.

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 19.01.2007  10:49

Bez nadpisu

Neviděl bych to, pánové, tak tragicky. Rezonance je až příliš silné slovo, spíš bych řekl "lupnutí" při přejezdu nerovností. Po určitém čase ale dojde k adaptaci a zvýšení prahu citlivosti na ně, takže teď už to nevnímám. S M6 maximální spokojenost (Megane 00 -> Golf IV 99 -> Focus 02 - > Laguna 97! -> M6 03). Příští vůz bude buď Subaru Legacy kombi nebo znova M6, pokud jí budou vyrábět v provedení 4WD (Wagon).

"-- skrytý --" 19.01.2007  22:18

Bez nadpisu

no malicko to nekdy zarezonuje ale neni to nic co by vas nejak stvalo. sem na to docela punta a tohle nevnimam. ale kdyz se na to zamerite tak to nekdy slysite - ale musite se vazne soustredit... kdyz mate zaple radio neslysim nic. ale jak to rict. jak casto jedete na tak nizkych otackach aby to rezonovalo :)

25.01.2007  20:19

No! Dam to aj sem teda >:D >:D
    Celkový žebříček podle četnosti závad vypadá takto:
    1. Mazda 8.04%

"-- skrytý --" 25.01.2007  22:02

no to hovori za vse...

"-- skrytý --" 26.01.2007  11:42

« Re:

Jednak se mi M6 stále líbí, ale bude nová,za rok,snad.
      Přihodím jiný odkaz,jsou tam 3 či 4 různé recenze,něco se najde též. Ale je třeba se tím proklikat,mají blbě udělány stránky, na první pohled se zdá, že tam nic není. Nicméně obsahově solidní.
      Asi je dobré se vyhnout M6 v 2,3 v benzínu a s ohleden na naše silnice autu nad 100 tis km. Téměř sousedi ji mají a už se tam začíná cosi projevovat,viz jeden z testů-2,3 motor.Jinak dobrý,funguje.

"-- skrytý --" 26.01.2007  21:41

Bez nadpisu

my kupovali M6 2,0i prez tipcars a pohoda. ted ma najeto 98000 km a stale zadna porucha. je to proste kvalita...

janodespota 29.01.2007  23:01

Bez nadpisu

V USA sa predava aj verzia s 3.0 V6 motorom. Pozeral som na tipcarse inzeraty a tri mazdy6 - dovoz z USA tam zrovna ponukaju. Vraj maju 226 konskych sil, tak ma napada, Ford a Mazda spolupracuju a co sa tyka vykonu - to je presne tolko co ma Mondeo ST220. Nachadza sa v 3litrovych mazdach motor Duratec ST ? :?: :?:

neregistrovaný: "lenivy dabel" [84.16.33.XXX] 30.01.2007  11:12

« Re:

Ano, ide o motor z Mondea ST220.

"-- skrytý --" 30.01.2007  07:54

Bez nadpisu

ackoliv ma ford vsechny benzinove velkoobjemove motory z mazdy tak tenhle je mozna opravdu puvodem z fordu... M6 MPS ma totiz stejne 2,3 dizi turbo takze ten 3,0i nejak zvlast strategicky nepotrebujou...

neregistrovaný: "Seiceach" [80.95.118.XXX] 30.01.2007  12:02

Bez nadpisu

Ta americká V6 mi parkuje po okny práce (kombi)... jsou to ale náro?né cesty na ob?d >:D Vypadá moc p?kn? a na první pohled "jinak" - bez hagus?, jiná sv?tla, "V6" na boku...

"-- skrytý --" 30.01.2007  12:28

« Re:

a treba ty jiny svetla (konkretne oranzove) jsou podle me fakt hnusny >:D proti klasickym bilym by v evrope nemeli sanci...

neregistrovaný: "bagrb" [85.160.5.XXX] 04.02.2007  00:59

« Re: Re:

To je vec nazoru, mne se napriklad ty zadni cervene (nevim kdes vzal ty oranz) svetla libi mnohem vice nez ty pruhledne. Pravda, kdyz s tim mazda prisla, byla to bomba, ted mi to vsak prijde klise a vic mne zaujmout cervene a i tim, ze jsou jinak tvarovane, predevsim na cerne ci bile barve vozu...Muj nazor je, nez jit do 2.3 V4 radeji do 3.0 V6 ... s MPS jsem jeste nejel, tak nemohu srovnavat

"-- skrytý --" 04.02.2007  20:14

« Re: Re: Re:

nj vec vkusu. prave sem si driv rikal jak se to muze nekomu libit. je to sice cervena ale takova naoranzovela. proste se mi vic libej ty bily. ale jak rikam vec vkusu. nejel sem jak s M6 MPS tak ani M6 3,0i ale dokud bude 3,0i s cervenyma svetlama tak pro me nema vyznam :D. ale kdyz sme u toho motoru, tak ten sestivalec bude mit asi lepsi zvuk :-) ale zase to turbíčko...

"-- skrytý --" 21.11.2007  09:10

« Re: Re: Re:

a si si isty ze je to V4 alebo pre teba kazdy stvorvalec je V4 a kazdy trojvalec V3??? :-O

janodespota 30.01.2007  22:43

Bez nadpisu

Mne je naopak V6 sympatickejsi jak 2.3 DISI. Mozno nema taky hruby vykon, ale zda sa byt kultivovanejsi, pohodovejsi a zrejme mechanicky odolnejsi... Preto mi je luto, ze Mazda nedistribuje tento model aj v europe. Ale to by sa zrejme nepacilo Fordu (zatracena konkurence...) I ked nic v zlom proti Fordom...

neregistrovaný: "lenivy dabel" [84.16.33.XXX] 01.02.2007  16:29

« Re:

Jan Despota: myslim, ze Mazde sa v Europe do V6 uz moc nechce - predchadzajuce pokusy (modely Xedos, ci 2.5V6 v M626) skoncili komercne biedne, tak sa radsej zamerali na "masovky". MPS je vynimka, je to "akoze cisty sportiak", skor o image nez o predajnych cislach - preto turbo, priame vstrekovanie, 4x4...

"-- skrytý --" 31.01.2007  07:43

Bez nadpisu

vsechno ve zlem proti fordu >:D je to moje nejneoblibenejsi znacka >:D ale zpatky k tematu. je pravda ze je skoda ze tu neni i ten trilitr ale je to nadruhou stranu logicke ze tady neni. kdyby tu byl ubyly by prodeje 2,3 DISI turbo... a oba by byly ztratovy. takhle to vydelava. a kdyz 3,0i tak jedine s karoserii 4europe :-) tzn bile (nyni sede) koncove svitilny...

janodespota 31.01.2007  22:39

Bez nadpisu

Prave som kukal na ceny Mazdy, zda sa ze maju nejake akcne zlavy... hmmm... >:D

janodespota 01.02.2007  23:11

Bez nadpisu

No hej, v tom je cosi pravdy, tie mazdacke V6 tu maju prilis velku konkurenciu, okrem toho v europe idu skor diesely a male kubatury, v USA sa na kubaturu az tak nepozera, tam maju benzin relativne lacny...

"-- skrytý --" 02.02.2007  23:07

« Re:

ale kdyz jde o sportak jako M6 MPS tak ti zase tak moc o spotrebu nejde (ani o kubaturu)

janodespota 04.02.2007  21:51

Bez nadpisu

Skoda ze tych japoncov nenapadlo sklbit prijemne s uzitocnym a spravit 3.0V6Turbo :P Sakris, to by hodilo uzitocnych 300< konskych sil ;-) s uzasne prijemnym zvukovym prejavom ... :D

"-- skrytý --" 04.02.2007  22:36

« Re:

jo a klidne by mohli dat i vybrat ze zadnich svitilen ne ? :-) ale tak jako V6 3,0i turbo by nebyla spatenka...

neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 08.03.2007  07:10

« Mazda 6

Haló, kluci, nespěte, přispívejte, diskutujte, hádejte se..., chvalte! Je jaro!

"-- skrytý --" 08.03.2007  09:13

« Re: Mazda 6

kdyz to je tezky kdyz na mazdicku si nikdo nestezuje >:D neni o cem diskutovat :D

08.03.2007  09:45

« Re: Mazda 6

To Omron: ak pise skejpa - nudna diskusia, lebo vsetko slape ako ma (KLOP-KLOP) ... moja M6-tka ma cca 12000 km a zatial tam len lejem benzin a vodu do ostrekovacov ;)

"-- skrytý --" 08.03.2007  09:52

« Re: Re: Mazda 6

no vidis. my mame taky 2,0i . mame uz 100000km a stale lejem jen benzin a vodu do ostrikovacu... ja to auto miluju :D

08.03.2007  11:34

« Re: Re: Re: Mazda 6

To skejpa: Tak to je parada - gratulujem. Inak ako jazdis? Akym stylom? Aj jej das zabrat, vytocis? Alebo len tak pohodicka?

"-- skrytý --" 08.03.2007  15:36

« Re: Re: Re: Re: Mazda 6

no ja s ni jezdim tak 2x za tejden. je taty :-) ale kdyz jedem na chatu nebo nekam dal tak se vetsinou stridame. On jezdi takovou tu pohodicku, moc to nevytaci (max tak do 3500ot./min) ale jezdi celkem rychle (obec 50-60, mimo obec kolem 130 a dalnice jak to jde takze nekdy i naplno). Kdyz jedu ja, tak ac nejezdim o moc rychleji, tak to vic vytacim. bavi me ten zvuk a zatah >:D M6 rulez

08.03.2007  15:42

Bez nadpisu

aha ok, tak ja nejak podobne ... vacsinou pohodicka, ale niekedy jej nalozim, ked si nejaka ochcavka mysli, ze je hero na ceste - vratim je na spat zem ;)

"-- skrytý --" 08.03.2007  21:47

« Re:

jezisi to miluju. naposledy sem jel z pardubic na florbalovej zapas do turnova. cestou sem zchladil 3 octavky TDI :-) jezisi jak ja to miluju :D

"-- skrytý --" 10.03.2007  01:32

« Re:Mazda 6 Wgn vs.Vectra Caravan

Dobrý den,,,po mém malém nakukování po Mpv-C4 grand picasso,a Mazdě5(manželka bohužel tyto zavrhla),jsem se navrátil ke kombíku..aktuálně se rozhoduji mezi Vectrou caravan 1,8i a Mazdou 6 2,0i-chci znát váš názor v čem by Mazda měla být lepší..mé dojmy z Mazdy jsou-komfortnější,vybavenější,jízdní vlastnosti...jediné co mě u M6 vadilo,byl dosti značný aerodinamický hluk-co si o tomhle jevu myslíte,zda je to z uživatelského pohledu opravdu tak markantní...díky za vase postřehy a názory

"-- skrytý --" 10.03.2007  10:23

« Re: Re:Mazda 6 Wgn vs.Vectra Caravan

to hraboš: manželka má mazdu 6 2.0 sedan výbava touring asi mesiac najazdil som s ňou už asi 4t/km a môžem povedať že je to najtichšie a najkomfortnejšie auto s ktorým som jazdil(v porovnaním s Octavia I, Renault Megan sedan II a Renault combi II) a to aj pri rýchlosti do 140km.Samozrejme kombi može mať iné/horšie odhlučnenie.V 2.0l verzii je naviac 6 rýchl.prevodovka čo podľa mňa tiež prispieva k nižšiemu hluku...ako zatiaľ jedinú slabinu som objavil nedostatočne dimenzované audio, ktoré je dostačujúce na bežnú produkciu ale ked si pustíš vážnu hudbu tak to nie je hi fi kvalita(ale zas v porovnaní s inými autami je to dobrý štandard)...to ja len že som tak zhýčkaný dokanolosťou mazdy 6, že mi vadí už aj takáto prkotina:o)))

"-- skrytý --" 10.03.2007  14:55

« Re: Re: Re:Mazda 6 Wgn vs.Vectra Caravan

no s vectrou bych to ani nesrovnaval. pro manzelku teda mozna jo :D. mazda 6 ma nesrovnatelne lepsi podvozek. pak je to taky zaruka kvality. jestli mas moznost rozhodne ber mazdu 6. jinak si nemysli ze opel nemam rad. meli sme corsu, vectru (starsi) a byli sme spokojeny ale mazda je uplne o necem jinym. a design je taky mnohokrat hezci. ty vysokotocive motory, no proste lahoda celkove co vam mam povidat :D

Lubos.1 10.03.2007  20:53

Bez nadpisu

Aerodynamicky hluk je v Mazde 6 vazne silny, ale model po facelifte by na tom mal byt lepsie. Inak je to stale vyborny volba, aj ked dokonale nie je ziadne auto ;)

"-- skrytý --" 10.03.2007  23:28

« Re:

ja myslim ze pokud nebudes jezdit s vectrou na hrane bude dobra volba oba vozy. i tak bych ale stale uprednostnil M6. dle meho nazoru je to lepsi auto...

11.03.2007  21:33

Bez nadpisu

To hraboš: Mazda6 - JEDNOJEDNOZNACNE!!! Kvalita, design, jazdne vlastnosti, podvozok, bezpecnost ... Tu nie je naozaj co riesit ;-) Teda aspon pre mna. Inak prave mam za sebou asi 400km (50% hradska, 50% dialnica) a musim Ti povedat, ze nechcelo sa mi z toho auta vystupovat - zazitok z jazdy, proste nieco paraaadne! >:-[] teeedeeeiiicka len tak uhynali >:-[]

"-- skrytý --" 12.03.2007  08:13

« Re:

hh uplne me napadlo. jak mas dole napsano Mazda 6 2,0i touring wagon - tak bych to slovo wagon prepsal na weapon. jestli umite anglicky pochopite proc :D

neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 12.03.2007  12:27

« koroze

Při prvním pozimním ručním mytí jsem o víkendu ke svému úžasu zjistil, že i mou M 6 (v provozu od 4/2003) postihla koroze. Lemy zadních blatníků. Záruka na prorezivění by měla být 12 let. Ale co je to platné, když už je to jednou chycené. Vaše zkušenosti? Názory? Nedeklarovala Mazda náhodou celopozinkovanou karoserii u M 6? Hodlám to samozřejmě řešit v autorizovaném servisu.

"-- skrytý --" 25.03.2007  13:26

« Re:

Mazda 6 je dobra volba , bohuzel jizdnimi vlastnostmi = podvozkem= na Mondeo nema . Idealni by byla M6 s podvozkem z Mondea a 2.5 T5 turbem z Volva .

25.03.2007  15:59

« Re: Re:

Pokud máš na mysli Mondeo co se právě představilo v Ženevě tak asi budeš mít pravdu, pokud současné co se ještě prodává tak na M6 nemá, v Mostě na okruhu oba s 2.0 benzinem (M6 108 kW, FM 107 kW při prakticky stejné hmotnosti) a výsledek cca 1 - 1,5 sec ve prospěch M6 podle schopností řidiče ale M6 vždy rychlejší (díky celkově vyváženejším jízdním vlastnostem kdy M6 je především rychlejší na výjezdech z táhlých zatáček a asi má o chloupek nižší těžiště a nižší světlost podvozku což by zase pomohle FM na rozbité silnici) no a co se týče motoru tak než 2,5l z Volva já bych volil přeplňovaný 2,3 disík který je výkonově o 65 HP výš a nemluvě o nižší váze. Naproti tomu FM je větší a praktičtější, v některých rozměrech jako je vnitřní výška nebo šířka v loktech je o dost větší a celkový dojem z prostoru je, že je o téměř třídu větší i když z papírových rozměru to tolik není. Můj z závěr je, že M6 je spíše do sportovna orientované auto s průměrnou velikostí, FM je ryze praktické auto s v podstatě nepřekonanými rozměry ve své třídě ale ke sportování zrovna není.

neregistrovaný: "tempe" [85.13.78.XXX] 25.03.2007  17:48

« Re: Re:

droguješ?Mám možnost jezdit oběma,ale Mazda sedí daleko líp.

neregistrovaný: "MiB" [85.160.8.XXX] 26.03.2007  01:39

« Re: Re: Re:

Mam zcela opacny pocit . Mazda ma imho o neco mekci , komfortnejsi podvozek . Mozna kombik m6 je na tom oproti obrovskymu kombi fm lepe, ale hb / sdn urcite ne.

"-- skrytý --" 12.03.2007  14:25

Re: koroze

Omron: mrkni na odkaz:
    Pise se tu o svolavaci akci kvuli korozi lemu blatniku.

12.03.2007  17:49

« Re: Re: koroze

Jirko, dik za clanok. Zaujimave citanie, ale niektorym vetam dost dobre nerozumiem a nie su ani pravdive. Mozno som len zle pochopil ale ak niekto napise:
      "Vysoké investice do designu, podvozku i standardního vybavení bylo potřeba dohnat na jiných místech, prostě někde se muselo i šetřit. Škoda, že v oblastech, které byly vždy u mne se jménem mazdy spojeny – ticho a kvalita." - nevie o som hovori!
      O tom tichu by sa dalo polemizovat, nie uz vsak velmi po facelifte a o KVALITE je skoda co i len hovorit. Kazdy predsa vie, ze Mazdy a konkretne 6tka patri k najkvalitnejsim a najspolahlivejsim autam na trhu a podla mnohych testov skoncila ak nie na prvom mieste tak v prvej trojke urcite! Tak neviem, co tym chcel autor clanku povedat, je to proste hlupost! :roll:

"-- skrytý --" 12.03.2007  17:53

« Re: Re: Re: koroze

presne tak. a my mame na M6 2,0i najeto 100k km a ZADNA porucha (ani ty blatniky...) !!! a to ze je ve vysokych otackach hlucnejsi je dobre. podtrhuje to sportovni kulisu. kdyz chcete aby to nervalo tak preradte...

"-- skrytý --" 12.03.2007  18:51

další Mazda 6 do "2.0i klubu"

Má Mazda uz dorazila z Hirošimi na Spořilov. Ještě jsem ji neviděl, ale už jsem ziskal kopii TP pro pojišťovnu a taky manuál, abych se s ni mohl zatim seznamovat aspoň teoreticky. Ten manuál jsou samá varování a upozornění, z větší části jde o banality (zřejmě reakce na soudní spory typu opaření se horkým kafem). Přebírat ji budu až před Velikonocemi (5. dubna). Do té doby musím splnit velmi důležitý pracovní úkol a obávám se, že přítomnost Mazdy doma by jeho splnění vážně ohrozila. Servis mezi tím s ní bude mít ještě dost práce (montáž parkovacího asistenta, alarmu, zamykání zpátečky, vyhřívání sedaček, zadního spojleru, koncovek výfuků, mlhovek a výměnu původního modulu rádia za 6CD/mp3). Jen doufám, že se tam pak neobjevi různé pazvuky a v kabině bude stejné ticho jako v ještě mém focusu po 100 000 km.

12.03.2007  19:05

« Re: další Mazda 6 do "2.0i klubu"

Jirko - PARADA! Viem si to predstavit, aj ja by som bol ako na ihlach. Ja som cakal len tak tyzden a nemohol som vydrzat >:-[]
      Kazdopadne som si radsej nenechal nic montovat okrem hmloviek, a cely kus ju komplet "Made in Hirosima" ;-)
      Zatial mam cca 12500km a vsetko ako ma byt - lejem tam len benzin a vodu do ostrekovacov! Tak drzim palce a potom daj urcite vediet, co a ako. Inak na Sporilove som kupoval aj ja ;-)

Lubos.1 12.03.2007  21:06

« Re: další Mazda 6 do "2.0i klubu"

jen doufám, že se tam pak neobjevi různé pazvuky a v kabině bude stejné ticho jako v ještě mém focusu po 100 000 km.
      Sklamem ta, pazvukov je celkom dost :(
      Drnci plast okolo volantu, stredovy panel zvykne sem tam vrzgat. To je vsetko celkom v pohode, ale odzadu je tych pazvukov viac (aspon u liftbacku). Servis s tym nic neurobi, ako inak, vsak? Je potrebne rozobrat, vytlmit kufor, plasty atd...

"-- skrytý --" 12.03.2007  22:13

« Re: Re: další Mazda 6 do "2.0i klubu"

Luboši, tos mne teda potěšil! Budu mít liftback. Třeba je to po faceliftu lepší. Ty pazvuky tam byly hned od počátku nebo až s najetými kilometry? No hlavně, že eliminaci případných pazvuků budu mít s kým konzultovat.

12.03.2007  22:17

« Re: Re: Re: další Mazda 6 do "2.0i klubu"

Jirko, klidek! Nemam sice este 100tisic ale ziadne pazvuky som nezaznamenal! Mazdicka drzi ako skala a bude aj Tvoja. ;-)
          Lubos1 - kolko km ma Tvoja M6 najazdenych? Si prvy majitel? Kupoval si voz ako brand new?

"-- skrytý --" 12.03.2007  22:38

« Re: Re: Re: Re: další Mazda 6 do "2.0i klubu"

je zajimavy ze nase M6 ma 100000 a pazvuka tam teda neshledavam. mame sedan pred faceliftem...

Lubos.1 12.03.2007  22:55

Bez nadpisu

Tie pazvuky ta pribudali casom. Ziadny strach, nie je to nic tragicke, da sa to vyriesit. Je potrebne podlepit zadne plato, plasty v kufri, dosku na rezerve atd. Den roboty a je to OK.
    Na druhej strane ja som na pazvuky dost citlivy. Manzelka nepocula nikdy ziadny pazvuk ;)
    Mam teraz najazdenych 83 000 km za 2 a pol roka a som prvy majitel. Auto kupovane nove v Rakusku. Vybava Evolution II - u nas nebola. Inak fotky su na mazdaklube - mam tam rovnaky nick.

"-- skrytý --" 12.03.2007  22:59

« Re:

no to bude asi ono. v sedanu ta deska neni, desku nad rezervou mame pozmenenou (jiny povrch). a zadne pazvuky...

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 13.03.2007  22:05

Handsfree A2DP

Nemáte někdo zkušenosti s originálními audiosoustavami v M6? Rád bych si chtěl pořídit HF sadu Nokia Cark20W, která posporuje A2DP (stereo přenos audia) a nevím jestli to bude spolehlivě fungovat po napojení (např. kde se bude volit hlasitost -na HF nebo na rádiu?). Jde mi o přehrávání audia z telefonu.

14.03.2007  19:37

« Re: Handsfree A2DP

Ahoj stax - bohuzial odpoved neviem ale skus (ak si este nie) napisat na [odkaz]

neregistrovaný: "dán" [85.160.81.XXX] 17.03.2007  23:50

« Re: Re: Handsfree A2DP

Dobrý večer, pánové, po delší době.
        Mám několik málo příspěvků do diskusí.
        Co se týče koroze blatníků, je to, jak mi bylo řečeno v Mazdě, asi jediná vada na kráse celého vozu. Taky mi to rezne a je třeba udělat po zimě kompletní antikorozní údržbu.
        Pokud si budete nechávat dodělávat křídlo na kufr nebo prahy v prodejnách v ČR a ne přímo ve fabrice v JPN, tak si to pak doma znova předělejte, aby vám neodešly prahy a kufr rzí. Mně už se to děje. Korozní ochrana je u M6 v těchto místech tragická. Dokonce mi puchýřkují zadní nárazníky i na vnějších partiích. U OCT I se mi to nikdy nestalo.
        Z HF sad se mi osvědčily Bluetooth sady od Nokie. Žádný dráty, ani vrtání kamkoliv.
        Jinak by mě zajímaly nějaké podrobnosti o nové M6.
        Mějte se a lovu OCT zdar.

18.03.2007  00:45

« Re: Re: Re: Handsfree A2DP

Ahoj dán! Pises: "...je třeba udělat po zimě kompletní antikorozní údržbu."
          Mozes prosim poradit kde a ako to budes robit? Co vsetko to vlastne obnasa?
          Dik!

neregistrovaný: "dán" [85.160.103.XXX] 18.03.2007  22:32

« Re: Re: Re: Re: Handsfree A2DP

je třeba nechat vystříkat blatníky zevnitř a do prahů poslat nějakou pěnu nebo co. Já tomu moc nerozumím.
            Zase se ozvu, jen co něco zjistím.

neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 19.03.2007  13:08

« koroze

Dáne, puchýřkují zadní nárazníky? Vždyť jsou plastové!?

neregistrovaný: "dán" [85.160.86.XXX] 23.03.2007  21:42

« Re: koroze

Chybička se vloudila, myslel jsem zadní blatník, samozřejmě.

"-- skrytý --" 18.03.2007  08:25

dotatečná montáž spojleru a koroze

dán: Spojler mně budou v následujících dnech montovat na HB. Jak jsi předělával již přilepený spojler? Nebo je přišroubovaný? Kdes auto kupoval? Maš sedan nebo HB před FL nebo po FL?
    Mám za to, že když autorizovaný servis montáží originálního přislušenství naruší původní protikorozní ochranu a náležitě ji neobnoví, pak by v souvislosti s tím vzniklá koroze měla spadat do 12 leté záruky proti prorezivění zevnitř. Pokusím se to zítra ověřit na zastoupení Mazdy. Stejně tak svépomocná antikorozní ochrana by měla být v souladu se záručními podmínkami.

"-- skrytý --" 19.03.2007  14:45

záruka proti prorezivěni

Tak mne zastoupením Mazdy bylo potvrzeno, že 12 letá záruka proti prorezivění se vztahuje i na korozi vzniklou v důsledku montáže originálního příslušenství autorizovaným prodejcem, což se dalo předpokládat. Takže reklamace je na místě a nikoliv předělávání, k němuž nabádá dán a jehož příspěvky by působily důvěryhodněji, kdyby se zaregistroval.

23.03.2007  21:45

« Re: záruka proti prorezivěni

To s reklamací je sice hezká věc, ale pokud po záruce přestanete dělat servis v Mazdě, ale budete servisovat jinde, zejména z cenových důvodů, tak veškerá záruka padá.

"-- skrytý --" 24.03.2007  00:38

Re: záruka proti prorezivěni

To je bohužel smutná skutečnost. Je ale problematické něco předělávat během tříleté záruky na auto. Mimochodem, prodejce mi řekl, že ty lemy blatníků ošetřují v rámci předprodejního servisu, protože Japonci neberou dostatečně v potaz naše nasolené silnice. Dáne, kde Ti to rezlo? Kolem vyvrtaných děr?

neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 25.03.2007  21:10

4WD

Nemáte představu, zda Mazda plánuje M6 4WD s řadovými i dieslovými motory a třeba w provedení Wagon?? Pokud nikoliv, tak plánuji dezertovat: Legacy. Jinak M6 zatím nejlepší volba, kterou jsem u koupi nového auta udělal!

"-- skrytý --" 26.03.2007  15:45

Bez nadpisu

a taky ste este nerekli ze M6 je mnohem hezci :). jinak nevim jaky je mondeo 2,0i ale v top gearu srovnavali M6 MPS a Mondeo ST220 a mondeo dostalo docela na * :)
    M6 rulezzz

"-- skrytý --" 27.03.2007  10:54

Rozebrání předního světlometu

Zdravím všechny.
    Chtěl jsem se zeptat, zda někdo z vás už nerozebíral přední světlomet??? Po střetu s laní a výměně blatníku, kapoty, světla... mi teď občas nesvítí xenon, zlobí startér lampy ve světle.
    Díky za odpovědi

Lubos.1 27.03.2007  11:19

« Re: Rozebrání předního světlometu

Pri vymene xenonovej vybojky je nutne zhodit naraznik, nechal by som to na servis.

"-- skrytý --" 27.03.2007  12:30

« Re: Re: Rozebrání předního světlometu

hmm my vymenivali jen normalni svetlo ale naraznik sme sundavat nemuseli...

"-- skrytý --" 27.03.2007  13:17

« Re: Re: Re: Rozebrání předního světlometu

Xenonovou výbojku jsem již vyměnil, není třeba sundat nárazník, jen plast podběhu, šlo to docela dobře, ale tou výbojkou to není. Jak jsem psal, špatný je startér výbojky umístění uvnitř světlometu. Pro demontáž světla ja nutné sundat nárazník, to už jsem si zkusil při opravě, taky to jde bez problémů. Já jen, jestli někdo už nerozebíral celý přední světlomet, odstranil jsem ty kovové spony, ale je ještě spojen tmelem, takže se mi nepodařilo ho "rozloupnout". Na netu jsem četl, že je třeba "upéct" celý světlo v troubě, aby ten tmel povolil, pak by to mělo jít. Zdá se mi to ale dost brutální... :shock: Proto se ptám, jestli to už někdo nezkoušel... Díky

neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 27.03.2007  14:58

« Re: Rozebrání předního světlometu

...bylo srnčí na víně?...
      Neporadím Ti, nemám zkušenost s tímto problémem.

"-- skrytý --" 27.03.2007  16:47

« Re: Re: Rozebrání předního světlometu

Kdepak, srnčí nebylo.... >:-[] Ta mrška utekla, než jsem k ní doběhl... Asi se jí ani nic nestalo, narozdíl od auta. :roll:

28.03.2007  12:48

Světlomet-regulace

Zjistil jsem, že mi nefunguje na předním pravém světlometu výšková regulace. Nevíte někdo, jestli se dá koupit ten motorek zvlášť, nebo je integrovaný do světlometu? Mám M6 Wagon 1.8i-9/2003. Díky :-)

"-- skrytý --" 28.03.2007  22:10

problém s volnoběhem

Zdravím. Již delší dobu mám problém s volnoběhem u M6 100kW. Poprvé mi motor zhasnul někdy v 80t., potom dlouho nic. Poslední dobou (najeto cca 113t.)chcípá často, od minulého týdne někdy nedrží volnoběh vůbec, dnes padnul i výkon. Máte s touto závadou nějakou zkušenost? Dík.

Lubos.1 28.03.2007  22:14

« Re: problém s volnoběhem

Zavada jasna, typicka a v podstate jedina "vaznejsia" u tychto motorov. Je potrebne vymenit tzv. SCV ventil od Denso. Ja som menil este v zaruke pri cca 72 000 km. Skoda, ze si s tym do servisu nesiel hned, teraz to asi budes musiet platit.

"-- skrytý --" 28.03.2007  22:47

« Re: Re: problém s volnoběhem

to se asi jedna o diesel ze jo ? ja jen jestli se nemame u naseho 2,0i mazlika neceho obavat. zatim stale zadna zavada (100.000 km)...

Lubos.1 28.03.2007  22:49

« Re: Re: Re: problém s volnoběhem

diesel, samozrejme. 100kW benzin sa nerobil ;)

"-- skrytý --" 28.03.2007  22:55

« Re: Re: problém s volnoběhem

Dík za informaci, myslím si to taky. V servisu mě straší s vadným čerpadlem. V záruce to udělalo pouze jednou, servis nic nenašel. Teď je po záruce, budu platit. Jinak spokojenost, opravdu dobré auto.

Lubos.1 28.03.2007  22:59

« Re: Re: Re: problém s volnoběhem

O tejto chybe vedia v kazdom Mazda servise. Mozno ak najdes zaznam, ze si im este v zaruke takyto problem oznamil, tak to vymenia zdarma. Nechapem, preco na to nebola zvolavacia akcia. Drzim palce.

"-- skrytý --" 28.03.2007  23:13

« Re: Re: Re: Re: problém s volnoběhem

Taky si myslím že o tom všude vědí. Ale proč by něco nabízeli když nemusí a zvyšovali by si náklady na záruční opravy.

"-- skrytý --" 29.03.2007  10:53

SCV ventil

Odkazuji na
    ...Další zradou může být tzv. SCV ventil vysokotlakého čerpadla systému Common Rail značky Denso. Ten reguluje přívod paliva do vysokotlakého čerpadla. Je-li vadný, tak vůz nedrží volnoběžné otáčky, zhasíná a jinak zlobí. Do roku 2005 to byla častá závada a ventily byly běžně měněny. Ale jenom těm motoristům, kterým se závada projevila v záruční době. Existují však případy, kdy první majitel najezdil příliš málo kilometrů, takže vůz má sice časově prošlou záruku, ale ventil stále původní, který se jistě zanedlouho odporučí a jeho výměnu byste si platili (kolem 8000 Kč). Pamatujte si, že původní ventily mají na sobě vyražena trojčíslí 003 nebo 006....

imoimo 22.04.2007  19:33

Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

V červenci přijde na trh nová CX7 sena kolem 900 tis. doporučíte mi ji jako dobré vozidlo a mám jít do benzinu nebo nafty při ujetí 10 tkm ročně ? Jezdím hodně po městě nikoliv razantně,uvádějí spotřebu kolem 11/100 ve městě máte s moptorem 2.3 DISI už někdo nějaké zkušenosti ? Nechci volit BMW,MB ani VW ani Škodovku a ta CX7 se mi zdá velmi pěkné auto - tak mi poradte - děkuji

Lubos.1 23.04.2007  12:27

« Re: Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

No asi na vyber nemas, v nafte sa CX7 este neponuka.

"-- skrytý --" 06.05.2007  15:54

« Re: Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

Lubos1: Nový motor 2,2MZR-CD odvozený od 2,0MZR-CD se již dokončuje. Bude mj použit i v nové Šestce a v CX7.
        CX7 - Vůz v této velikosti bez dieselu jako by nebyl.
        Příklad: Při příchodu faceliftované M6 došlo ke zpoždění v dodávkách dieselů, až o 3/4 roku. Mezitím došlo k prudkému poklesu zájmu o M6, a už to nedohnali. K tomu poklesu došlo proto, že všichni konkurenti byli připraveni, samozřejmě Mondeo a Passat, ale hlavně Avensis a Accord.
        U M3 se dopustili další neuvěřitelné chyby. Zatímco konkurence má běžně v nabídce 2-3 dieselové motory, M3 má až do dneška v nabídce pouze 1,6MZR-CD. Benzíny to v záp. Evropě nevytrhnou a M3 dostane dieselový 2 litr až teď, ale zase pouze v nejvyšší výbavě. Blbější politiku v ČR už dělá snad pouze Toyota.

"-- skrytý --" 06.05.2007  15:47

neonneon:
      Nový motor 2,2MZR-CD bude k dispozici tak o 2 měsíce později než benzín. Chce to si to dobře rozmyslet.

imoimo 06.05.2007  17:22

« Re: Re: Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

Stále nad tím uvažuji,pokud se týká benzinu,tak to asi ne,protože to je nehorázná spotřeba a pokud se týká dieslu ty motory já vankel neznám zda jsou dobré oproti VW a MB a pod. nechci se doběhnout,ale zdá se mi to jednání v Mazdě dosti bez zájmu.Auta mají pěkné,ale zájem moc ne.Takže budu vyčkávat a dík za názor.

imoimo 06.05.2007  17:30

« Re: Re: Re: Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

Ještě dodatek k CX7 - vcelku mě zaráží,že Mazda nějak moc nemá výraznou reklamu,ostatní jako na př. VW Tiguan ještě se nevyrábí a reklama jede na plné obrátky a to je to co asi člověk potřebuje . Nevím dosti mě od Mazdy zrazují že brzy stárnou atd.. že je lepší jít na německá auta či Hyndai santa fé.

Lubos.1 06.05.2007  23:39

« Re: Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

Mazda asi vie, ze s sa s CX7 bez dieslu nepresadi a prioritny zaujem sustreduje do USA. V kazdom pripade su diesle od Mazdy skvele a na 2.2 by sa mozno oplatilo pockat. Ako sa ale bude spravat v CX7 neviem. Tam by bol mozno vhodnejsi 6-valec.

skejpa 09.05.2007  21:27

« Re: Mám zájem o koupi MAZDY CX 7 v evropské verzi doporučíte mi ji ??

diesel do mazdy byh si dal jedine do CX-7 (a i tam by sem se rozmyslel). jinak u M3 a M6 bych volil jednoznacne benzin. vzdyt benziny od mazdy sou nejlepsi a nejspolehlivejsi na svete... Mazda GO

imoimo 23.04.2007  13:41

mazda CX7

Děkuji za odpověd,ale spíše se mi jedná jak jste Vy majitelé s vozy MAZDA spokojeni zda mi ji doporučíte a pokud se jedná o naftu či benzín je mi to asi jedno protože najedu za rok 10-15 tkm a tam už asi nyní velký rozdíl nebude při dnešních cenách . Jen chci spíše poradit zda do toho jít či zvolit jinou značku. Mám rád pohodové klidné tiché auto pro dva lidi do důchodu. Tak počkám na další reakce.Děkuji

imoimo 23.04.2007  17:51

mazda CX7 spotřeba

Ted jsem dostal odpověd s tím,že tyto motory 2.3 DISI berou až 15l/100 km je to možné ??

"-- skrytý --" 02.05.2007  11:17

zamykání pedálů Bullock

Máte někdo zkušenost s užívámím blokování pedálů Bullock v Mazdě 6?

WinDiesel 01.10.2007  21:14

Nový motor 2,2 MZRCD 136 kW pro M6 a CX-7

Tak už je to tady pánové...
    Nová M6 a CX-7 dostane zcela nový dieselový motor 2,2 MZRCD o dost vysokém výkonu 136 kW !!!!!!!!!!
    Vstřikování common rail Denso, 2000 bar maximálního tlaku ve společném rozvodu (railu).
    Tak to mi přijde jako docela slušný nářez !!!!!

Lubos.1 02.10.2007  10:07

« Re: Nový motor 2,2 MZRCD 136 kW pro M6 a CX-7

Kde si nasiel tuto informaciu? Ja som niekde cital, ze CX-7 bude mat motor od PSA 2.2 HDi 156k.
      Nova M6 bola zatial predstavena s dieslom 2.0 103 kW, o inom diesli som zatial nenasiel nic. Kedy sa ma 2.2 diesel do CX-7 zacat dodavat?

WinDiesel 03.10.2007  18:36

« Re: Nový motor 2,2 MZRCD 136 kW pro M6 a CX-7

Lubos.1: Takové informace se nenacházejí ale dostávaji - přímo od Japonců. Zdá se že jako základ může být použit dvoulitr od Forda, původní Mazďácký dvoulitr byl převrtán na 2,2litr a bude mít špičkový výkon jako vyšší nabídka, bude na výběr. CX-7 bude v 2. polovině příštího roku, Šestka na jaře. CX-7 dostane pouze 2,2 litr desel od Mazdy 136 kW.

"-- skrytý --" 24.10.2007  17:30

« Re: Nový motor 2,2 MZRCD 136 kW pro M6 a CX-7

jestli to bude stejný jako 2.2 td 130 kw od toyoty tak nic moc. kam se to hrabe na 2.3Turbo. ale chápu že pro skrblíky je to jediná volba....

"-- skrytý --" 26.10.2007  17:00

Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

The Mazda 6 (2.0 TS) has been named What Car?'s Used Car of The Year 2007, beating a shortlist of 48 models selected from more than 3000 cars.
    ...Its combination of value for money, reliability, desirability and fine handling proved too much for the competition....
    ...It's not the first time that the Mazda 6 has taken our used-car crown. It was also the winner in 2005, and missed out last year only because of a shortage of cars on sale...

Skejpa: Doufám, že ti tahle zpráva udělala radost.

"-- skrytý --" 06.11.2007  08:12

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

Ahojte, ja by som sa chcel opytat, ktory rok je prelomovy na FaceLift pre Mazdu 6.
      Oplati sa ist do Mazdy 6 diesel, aj pred FL? ma niekto skusenosti s diselevoym motorom?
      A este jedna otazka, ake su stupne vybavy v M6ke pred FL?
      Dik.

Lubos.1 06.11.2007  10:38

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

Myslim, ze facelift prebehol niekedy v roku 2005. Motory maju FAP, co niekedy sposobuje problemy, hlavne ak sa jazdi dlho po meste. Vyhodou noveho silnejsieho diesla je vyssi vykon/tocivy moment, ale hlavne 6-stupnova prevodovka.
        Pred F/L su motory 89 kW a 100 kW, 310 Nm. Z osobnej skusenosti su tieto motory skoro totozne, vykonovy rozdiel je citit na dialnici pri vyssich rychlostiach.
        Mam tu slabsiu 89kW verziu s dlhodoubou spotrebou 6.2 l/100 km, pricom na spotrebu nejazdim. Jediny problem tychto motorov je tzv SCV ventil od Denso, ktory v urcitych seriach odchadza do 80 000 km. Meni sa to v zaruke (ak sa to stihne do 3 rokov), inak ziadne problemy.
        Pred F/L su dieselove motory vyborne zprevodovane aj napriek tomu, ze chyba 6.stupen. Niekomu moze vadit horsie odhlucnenie auta, po F/L je to o nieco lepsie.

Moja rada - do pred F/L by som bez problemov isiel, ale dal by som si skontrolovat (malo by to byt zapisane v servisnej knizke), ci bol vymeneny SCV ventil.

Lubos.1 06.11.2007  10:40

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

Moja rada - do pred F/L by som bez problemov isiel, ale dal by som si skontrolovat (napr. v servisnej knizke), ci bol vymeneny SCV ventil.

"-- skrytý --" 07.11.2007  07:35

Dakujem za odpoved.
          Som pozeral, ze mas 5 dverovu verziu (alebo 4? nikdey to neviem presne urcit :-( ).
          Bude motor (89 kW) stacit aj na kombi?

Lubos.1 07.11.2007  10:53

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

Motor 89kW na kombi stacit bude. Samozrejme auto s tymto motorom nie je ziadna raketa, ale na bezne, aj dynamickejsie jazdenie staci. Okrem toho podla roznych zdrojov sa realny vykon tohto motora merany na brzde blizi ku 100 kW a ziadny z meranych motorov nemal menej ako 95 kW.

Lubos.1 07.11.2007  10:54

odoslane 2x ;-\

skejpa 15.11.2007  18:03

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

velikou radost :-) ale zase tak moc prekvapenej nejsem ;) mame najeto s M6 2,0i uz 120k km a brzo asi prijde vymena. mozna za novou M6, mozna neco jineho. kazdopadne s benzinovou mazdou mame absolutne nejlepsi zkusenosti... za celou dobu se jednou zasekl zamek, jednou vypadl kontakt na trubku na volantu a kontakt na airbag :-) celkem opravy za asi 5000 (kvuli tomu zamku - muselo se tam neco vymenovat) :-) ja si myslim ze tohle je auto ktery se proste musi vyplatit... a to nemuzu opomenout fakt ze je to auto nadherny a krasne jede :-)

"-- skrytý --" 20.11.2007  10:09

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

Ahojte, je nejaky rozdiel medzi modelom 2002 a 2003?
        Su M6 spolahlive v dieslu aj v tychto "skorsich" rocnikoch vyroby?

skejpa 20.11.2007  15:48

« Re: Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

myslim ze v tom zadny rozdil nebude... s dieselem zkusenosti nemam ale doporucil bych benzin :-)

Lubos.1 20.11.2007  16:04

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

Rozdiel by tam nemal byt ziadny, diesle v M6 su spolahlive az na spominany SCV ventil. Podla roznych zdrojov su diesle v M6 dokonca spolahlivejsie ako benziny :-O

"-- skrytý --" 20.11.2007  19:00

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

SCV ventil se def.vyřešil loni v květnu,takže auta,která jsou vyrobena po tomto datu nemají ani tento problém,hluk vyřešen též,problémy nula,jen jeden:auta nejsou,doprodávají se poslední kousky a čeká se na novou,která se krom designu,ale ne dramaticky jiného dle prodejce,bude lišit jen v ceně,ale to se časem také srovná.Aktuálně je pravda,že naftová 143k/360Nm je z motorů pro M6 nejlepší volba vč. spolehlivosti.

skejpa 20.11.2007  20:17

« Re: Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

hh no to asi ne :-) nejspolehlivejsi sou u mazdy bezkonkurencne benziny. zeptej se v servisech. a podle vetsiny testu se doporucuje 2,0i ...
              ale to jen na okraj :-) normalne bych to nepsal ale mazda je automobilka ktera jako jedna z mala proda vic benzinaku nez dieslu a lidi vedi proc...

Sedvo 20.11.2007  22:12

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

A která automobilka prodá víc nafťáků jak benzínů? Asi žádná. V Evropě je u mazdy právě nejvíce oblíbený naftový motor. Proto byly čekácí lhůty na Mazdu 5 v dieselu cca 5 měsíců, protože Japonci nestíhali vyrábět tyto motory. Je prava, že jak benzínové, tak naftové motory jsou nadprůměrně spolehlivé. Takže ani jedna varianta není špatná.

skejpa 20.11.2007  22:15

« Re: Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

nechci vubec tvrdit ze je diesel spatnej. jen sem nekde cetl (a je to asi tak rok) ze mazda proda udajne v cechach u modelu 6 asi 80% benzinaku. mozna se to jiz vyrovnalo a mozna taky beres celkovou mazdu a ne konkretni model...
                  ale dokazat ti to nemuzu. kde sem to videl si uz fakt nepamatuju...

Sedvo 20.11.2007  22:21

« Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

To je možné, že u M6 prodává tolik benzínů, ale např. v Německu to může být opak a celá Evropa se k tomu taky staví jinak. Ale oba motory jsou spolehlivé. Naftová konkurence se na MZR-CD nechytá, snad jen Honda a jeji i-CDTi

"-- skrytý --" 20.11.2007  23:14

278benzín/116nafta u M6 za 1-10/2007 v česku -dle SDA

skejpa 21.11.2007  02:03

« Re: Re: Mazda 6 What Car?'s Used Car of The Year

jj. a tusim ze to tak neni jen v cesku ale po celem svete. mazda ma totiz vyspele benzinaky ktere si od ni bere i ford. specializovane centrum na benzinove ctyrvalce...
                        a ta spolehlivost :-) naftak je urco taky good ale ja si radsi priplatim tu pulkorunu na km. stejne uz nafta zacina byt drazsi :-)

GuitarsHero 22.11.2007  13:35

No a mne tiez tato sprava urobila radost! Dik! :-) :yes:

"-- skrytý --" 19.12.2007  07:31

« Manual

Nema niekto manual CZ/SK na Mazdu6?
        Ak niekto ma, tak prosim o link. Dik.

"-- skrytý --" 20.12.2007  08:16

« zimne pneu

Ake zimne pneu pouzivate a na akych diskoch?

GuitarsHero 20.12.2007  20:58

« Re: zimne pneu

Ja mam zimne: 195/65R15 Goodyear ULTRAGRIP7 (UG7) 91T (speed T=190km/h) na plechacoch.
            Ten manual skus na
            ale tusim je v anglictine. Inak odporucam Mazda forum na forum.mazdaklub.sk

Lubos.1 21.12.2007  00:39

« Re: zimne pneu

Ja mam Brigestone LM 25 a uplna spokojnost. Plechy 195/65R15. Ale uz len kvoli estetike by som nabuduce volil 16" hliniky.

"-- skrytý --" 04.01.2008  08:30

« Re: zimne pneu

Tak kupil som teda plechace 195/65/15 aj s gumamy ULTRAGRIP6, sice ojazdene, ale dezen este celkom slusny.

GuitarsHero: dik za ten odkaz na manual. Ale ja by som radsej ten taky obycajny co je v knizke ked kupis auto, lebo ja to mam v nemcine a ten co si dal nan odkaz tak to je moc podrobne, ale urcite sa niekedy zide, dik.

A mam este jednu otazku. Dal som nabijat bateriu, lebo bola slaba a ked som ju naspat zalozil, tak mi prestala po vybrati klucika zo zapalovania svietit kontrolka imobilizera. Nevie mi niekto poradit co s tym??? Dufam, ze som s tym imobilizerom nic neurobil. :-(

GuitarsHero 04.01.2008  21:16

« Re: Re: zimne pneu

s tou baterkou skus napisat na [odkaz]

foto -Teddy-

_Teddy_ 05.01.2008  18:35

« Re: Re: zimne pneu

Kontrolka imobilizera, to je taky ten blikajuci symbol kluca? Ja som si myslel, ze mi to signalizuje zle zavrete dvere, tak som s nimi trieskal o dusu... :-)

Inak nemoze aj takyto blikac oslabit baterku? Ak to berie ~1W, t.j. ~0.1A, tak 60Ah bateria moze byt po 600 hodinach (~25 dni). Ak pojdem kamsi na dovolenku a necham auto stat, nerad by som po mesiaci nasiel prazdnu bateriu koli blbej blikacke...

"-- skrytý --" 10.01.2008  11:23

« Diesel

Pridavate na zimu do nafty aj nejake aditiva?
                  Oplati sa pridat aditivum aj do "kvalitnejsich" naft, napr. od Shell V-Power, OMV Apline...
                  A na ktorych ceprackach tankujete?

"-- skrytý --" 10.01.2008  14:18

« Re: Diesel

Jasně!S příchodem zimy a MEŘO v naftě končí sranda pro moderní CR motory.Proto jedině Shell(Diesel Extra, V----je zbytečný) + Super Diesel Aditv od VIF.Už nějaký ten rok a dobrý,nula problémů u různých motorů,nejenom u M6.Ať se to tu nerozběhne:kdo to považuje za zbytečné,nehodlám vyvracet a je mi to jedno.Takže dávat. Zkušenost z mého okolí např. s OMV-abych to jemně shrnul: myčku mají solidní,ale naftu tam nebereme ani omylem.

Sedvo 13.01.2008  21:45

« Re: Diesel

Tankuju jenom naftu bez nějakých aditiv a v pohodě a to parkuju venku. S V-power diesel mám nižší spotřebu a to dlouhodobě sleduju a je to zvláštní, ale zároveň potěšující.

foto Asterix

Asterix 14.01.2008  18:11

« Mazda 6 nova benzin alebo diesel

Pozdravujem vas a rad by som Vas poprosil o radu.

Vcera sme videli novu Mazdu 6, HB aj sedan, dobre sme si ich prehladli, VAuuuuuuu Mazda 6, HB je skutocne nadhery a nadchne a manzelka bola 6 nadsena a je jasnou favoritkou pre nove auto.
                        este pockame na kombicko a potom Opus na radost.
                        Takze do novej Mazdy 6 odprucate podla vlastnych skusenosti 2.0 benzin alebo 2.0 105kW diesel?? Tieto obe motory budu asi rovnake ako do teraz montovane alebo nejako vylepsene???
                        Ktory motor je ten lepsi a preco??? Spotreba, dynamika, kultivovanost, odhlucnenie , poruchovost..............
                        Rozdiel medzi B a D je cca 1150eur, co je v pohode a tak mozem rozhodovat o motore inak, ako len cisto z hladiska ceny a efektivnosti navratu za drahsi diesel pri kupe. Ako su na tom so spolahlivostou mazdacke diesle????

vdaka z odpovede a nazory plusy a minusy tychto motorov

Sedvo 15.01.2008  14:20

« Re: Mazda 6 nova benzin alebo diesel

Tak spolehlivost naftových motorů je dost vysoká, z vlastní zkušenosti mám na budíkách 140000 km a zatím žádný problém. Jinak v ČR bude rozdíl mezi naftou a benzínem jenom 10000,- Kč. Motory mají hlavně vylepšený průběh točivého momentu a sníženou spotřebu a emise. Naftová motor má super kultivovaný projev až překvapivý, benzín je na tom ještě líp.
                          Nevýhoda dieselu je, že je použit rozvodový řemen, který se mění. Benzín používá řetěz. Jak benzín, tak nafta jsou velice dobré a spolehlivé motory s ani jedním by neměl být problém.

"-- skrytý --" 11.11.2007  11:33

PIRELLI SNOWSPORT W210 205/55 R16

V titulku uvedené zimní pneu jsou v akci na Spořilově. Máte někdo s nimi vlastní zkušenost?

foto sybokcz

sybokcz 11.11.2007  15:13

« Re: PIRELLI SNOWSPORT W210 205/55 R16

Budu kupovat ted nekdy (az se dostanu do pneuservisu :-) ) akorat v rozmeru 205/65 R15, zdaji se mi jako dobry pomer cena/vykon. Osobne muzu rict az nazuju, coz ale nebude hned.

"-- skrytý --" 11.11.2007  19:49

« Re: PIRELLI SNOWSPORT W210 205/55 R16

Zkušenost s PIRELLI SNOWSPORT W190 195/65 R 15 na Octavii 2 mám dost špatnou.
      Vibrují a rezonují ... je to cítit jak ve volantu, tak to vnímají i spolujezdci. V zatáčkách se to zhoršuje.
      Rozhodně to není vadou auta nebo konkrétní sady pneu - obdobnou zkušenost mají i kolegové se stejným autem a stejnými pneu (fleetová auta)

Zimní schopnosti (na sněhu apod) nemůžu přlíš hodnotit , neboť loňská zima byla velmi slabá.

Naště+stí jsem je loni napředku ojel a letos obul Dunlop Wintersport 3D a je to výrazně lepší, resp. téměř se hlukem a vibracemi neliší od letních.

"-- skrytý --" 12.11.2007  08:12

« Re: Re: PIRELLI SNOWSPORT W210 205/55 R16

Nemůžu potvrdit negatívní zkušenosti. Jezdil jsem s nima na 3 autech- mondeo, 2x mercedes - pravda, v jiných rozměrech - R16. Vibrace i na volantu - není to spíše špatné vyvážení?? Ne v každém servisu a ne vždy vyváží dobře, a opakovaně jsem - s jinými než uvedenými gumami - musel nechat převažovat kola v jiném servisu.

"-- skrytý --" 16.11.2007  18:17

snehove retaze na M6

viete mi poradit nejake retaze na M6 2,0(r.v.2007 sedan).. mali by byt kvalitne pretoze sa budu casto pouzivat....je tam vraj aj nejake obmedzenie na ich hrúbku pretoze je tam maly rozmer medzi kolesom a tlmiacou jednotkou(tak som sa to docital na [odkaz] ) stací výrobca a značka. takto z hlavy neviem presný rozmer pneu len ze je to na 16´.dík za radu

foto -Teddy-

_Teddy_ 05.12.2007  09:25

CD120/CD143...

Chcem sa spytat: v sucasnej M6 su 2 druhy dieselovych motorov, jeden ma 120ps, druhy 143. Podla technickych udajov to ale vyzerat tak, ze mechanicky su asi rovnake (zdvih, vrtanie, atd.). Su teda tie 2 vykonove stupne dosiahnute len rozdielnym naladenim? Je mozne ten CD120 precipovat na CD143?

A este nieco: chysta sa prichod novej verzie M6, takze autosalony vyprazdnuju sklady a show-roomy, a sucasna (konciaca) M6 sa da kupit za velmi dobru cenu (predajca mi nukal na M6-sport CD120/active zlavu 6500 euro oproti katalogu, + dake doplnky navyse). Oplati sa cakat na novu M6, alebo radsej zobrat tuto, so zlavou? Lebo sucasnu mozem mat aj zajtra, ale nova M6 sa bude dat objednat az koncom januara, a dodacia lehota minimalne 2 mesiace. Neviem ci ma zmysel cakat, a zaplatit potom o tych 6-7 tisic E viac, lebo aspon spociatku nebude na ne ziadna akcia...

Shr3k 05.02.2008  13:15

Nová šestka

O víkendu jsem se trochu povozil (sedan 2.0 TE Plus):

První dojmy:
    - víc místa (dám si sedačku úplně dozadu, mám jen lehce pokrčenou nohu, opřenou o opěrku), pak vystoupím a sednu si za sebe
    - kvalitní zpracování interiéru
    - geniální ovládání všeho důležitého z volantu (včetně dvouzónové klimatizace, nastavování větráku, topení)
    - dvoulitr se šestikvaltem jede pěkně (nicméně na mě je to slabé)
    - BOSE hraje moc hezky (jen by to chtělo lepší výšky vpředu, basů je až až), je to s Audiopilotem, takže to bručí za jízdy do repráků opačnou fázi hluku - vevnitř je pěkně ticho
    - vzadu je slyšet dost hluk z podběhů - asi jako u trojky, bude to chtít vyDynamatovat

Výsledek:
    Příští rok na jaře měním pětku za šestku kombi GTA (samozřejmě s nejsilnějším dieselem).

Pár foto tady:

"-- skrytý --" 06.02.2008  12:32

« Re: Nová šestka

Zdravim, novou M6 jsem uz videl a chvilku se i projel v 2.0 dieselu, ale chtel jsem se zeptat na tu barvu co je na fotkach, protoze je jedna z mala, ktera by se mi i libila. Mel jsem v realu moznost videt pouze cernou, stribrnou sunlight, galaxy grey a nejakou tmave modrou. Jak moc je ta barva fialova? Na vicero fotkach je to vic do sedostribrna s nadechem do mirne fialove, nebo druhy extrem, ze je dost fialova. Muzes mi to trosku popsat. Diky.

Shr3k 04.03.2008  13:40

« Re: Nová šestka

Barva je přesně taková jako na fotkách. Šedo stříbrná s nádechem do fialové. Pokud někde vidíš "dost fialovou", musíš se podívat, co se v tom laku taky odráží a jestli to není ve stínu. Nejlépe odpovídá realitě barva vyfocená v otevřené krajině.

"-- skrytý --" 10.03.2008  12:32

« Re: Nová šestka

Diky za informaci. Uz jsem mel moznost videt M6 v teto barve nazivo a take vyzkouset (cca 20 km po Bruselu, kde ziju a pracuju). Auto uz mam take objednane: M6 HB Active, 2.0 MZR-CD, metaliza - lilac silver, kozene sedacky (predni vyhrivane, elektricke s pameti pro ridice) a techno safety pack (sensory - pneu a parkovaci) za cca 20kEuro po ruznych slevach. Termin dodani konec brezna, ale jak znam belgicany tak nekdy v dubnu.

"-- skrytý --" 04.03.2008  14:52

Mazda 6 - vibrace ve volantu

Zdravím příznivce Mazdy,
    půl roku mám M6 (GG1) koupenou jako tříměsíční předváděcí. Jezdím hodně (už daleko přes 20 tis.) a jediné co mi vadí jsou vibrace ve volantu - jak od nerovností, tak od motoru (na volnoběh je to citelné). V servise kontrolovali otáčky volnoběhu a prý jsou v normě. Taky doplňovali mazivo do volantové tyče, které má mít tlumící účinky, ale žádný velký efekt. Při kratší vzdálenostech to člověk moc nepozná, ale při delší jízdě po české dálnici to dost masíruje. (Má to i svoje výhody - člověk ví, po čem jede.)
    Možná jsem moc citlivý, ale jaksi mi to kazí dojem. Nemáte s tím někdo zkušenost?

"-- skrytý --" 05.03.2008  13:42

« Re: Mazda 6 - vibrace ve volantu

Já kupoval novou M6 v říjnu 2007, zhruba před měsícem jsem si také všimnul drobných vibrací ve volantu. Není to nic výrazného (nejsem si jist zda se projevovaly hned po koupi - spíše ne), chystám se to reklamovat u prodejce.

"-- skrytý --" 10.03.2008  08:45

Navigacia

Zdravim vsetkych.Kupil som Mazdu6 Wagon 2003 a mam tam aj navigaciu.Je v nej DVD pre vychodnu europu,zial CZ a SK tam nie je.Vedel mi by niekto poradit kde sa to da zohnat.dik

Shr3k 11.03.2008  19:36

« Re: Navigacia

Koupit u Panasonicu. SDAL pro CN-DV2300.

"-- skrytý --" 10.03.2008  08:49

Vrzání v xenonech

Zdravím všechny majitele vozu Mazda 6.
    Zhruba před měsícem jsem se stal majitelem tohoto krásného vozu ,konkrátně MAZDA 6 sedan 2.0 i výbava AKTIVE ,tedy s xenonovými světlomety.
    Proč zdůrazňuji xenonové světlomety ???!.
    Nedavnojsem začal pozorovat divné vrzání jakoby od někud z karoserie při pomalém projíždění přes hrboly (v podstatě je to slyšitelné při vypnutém rádiu ,pomalé jízdě a "napnutých" uších ,ale i tak mne to rizčiluje). Po čase jsem přišel na to ,že tento zvuk se ozývá pouze pokud mám zapnuté hlavní světlomety ,pokud přepnu na parkovačky ,zvuk ihned zmizí.Tak jsem pátral dál a nakonec jsem zjistil ,že tento neladný zvuk se line přímo ze světlometů. Pokud otevřu kapotu a i při vypnutém motoru a rozsvícených hlavních světlech mi někdo vzadu "rozhoupe" auto tak přímo z bakelitových krytů xenonů v motorovém prostoru se ozývá dost hlasité vrzání ,které je dokonce cítit i na přiložené ruce na kryt xenonu.Pokud xenony vypnu ...je ticho.
    NEMOHL BYSTE MI PROSÍM ,někdo kdo vlastníte vůz s xenonovými světly udělat tento pokus ??? ,jestli vám to také vrže ?
    Předem moc děkuji za ochotu a odpověď.

"-- skrytý --" 10.03.2008  10:31

« Re: Vrzání v xenonech

Ahojky,
      to vrzání je zvuk servomotorků, které nastavují čočku xenonového světlometu. Na nápravách jsou mechanická čidla náklonu automobilu, ta pak dávají povel řídící jednotce xenonu, která upravuje náklon čočky tak, aby nedocházelo k oslňování. Proto je ten zvuk slyšet jen při houpání s autem. Když jedu po horší cestě bez rádia, dostatečně pomalu a nastražím uši, tak je taky slyším do kabiny ;-)

"-- skrytý --" 11.03.2008  18:01

« Re: Vrzání v xenonech

Díky moc za informaci. Už jsem se bál ,že mi tam zavřeli nějakýho japonce s pilou >:D .Ale teď vážně: mockrát děkuju ,hlavně mě potěšilo že je to normální a nemusím do servisu protože by sem mi v tom akorát rejpaly a nakonec stejně nic nevymyslely ,i když bych do těch motorků tedy nejradši narval kilo vazeliny aby to ztichlo.Ale fakt je ,že je to slyšet jen při pomalé jízdě přes hrboly s vypnutým rádiem a nastraženýma ušima .

"-- skrytý --" 13.03.2008  14:58

Test nove M6

Docela by me zajimalo, kdy bude nejaky test na novou M6 tady na auto.cz? Uz je na trhu a na showroomech je k videni uz od konce ledna. Pomalu uz je nacase.

mate59 08.04.2008  18:35

« Re: Test nove M6

17.3.2008 je celkom dobrý test novej Mazdy 6 na tomto serveri.Volá sa spět ke kořenúm.

"-- skrytý --" 10.04.2008  14:05

« Re: Test nove M6

Dik, uz jsem videl a cetl. :yes:

"-- skrytý --" 09.04.2008  15:59

síla laku

Dobrý den,
    koupil jsme si nedávno starší 6tku a jsme s ní moc spokejen, ma to ale jednu vadu, na celé pravé straně sou měněné okna, majitel tvrdí že nikdy bouraná nebyla.Ja bych si chtěl nechat změřit silu laku ale zjistil jsme že v mazda to nedělaj a to sem volal nejmin do 3 servisů, protože na to nemají ten přístroj,mohl by mi někdo poslat odkaz na někoho kdo je schopný mi to zkontrolovat.Jsme z Brna.
    Moc děkuji.

mate59 09.04.2008  17:32

« Re: síla laku

skús sa spýtať v Brne v AAA auto,viem že tam preverujú aj pôvod auta.Myslím je to na Olomouckej - Hviezdoslavovej,po pravej strane smer na Slatinu.Ak ti nepovedal, prečo sú tie okná menené,tak to mohlo byť búrané.Ak to bolo striekané aj pri výmene nových dverí, pri lepšom porovnaní farby so strechou,alebo blatníkmi, hlavne pri silnom slnku by si to mohol rozpoznať aj malilinký rozdielv odtieni,trba sa dobre zadívať a porovnávať.Popozeraj aj stĺpik,prípadne,či nie je poškodený lak aj inde,správne lícovanie dielov a rovnomernosť štrbín,doliehanie tesnenia.Ak by som ja pri veľmi podrobnej prehliadke nič nenašiel,neriešil by som to, hlavne ak si s ňou spokojný,nech dobre jazdí.Prečo ti nepovedal, z akého dôvodu menil okná?

"-- skrytý --" 16.04.2008  15:55

« Re: síla laku

moc dik za radu, uz sem se ptal lakosa a ten rikal ze na 99% si mysli ze to bourany nebylo,ze vse sedi jak ma. Majitel ale stale tvra na svem ze nikdy nic nemenil ale okna menene sou, tak ze bud raritka a nebo to vymlatili pri preprave a pak tam dali co nasli ve sklade...jinak uz nevim ;-)
        kazdopadne uz to neresim, jak si psal sem si ni spokojenej a nejaky okna me muzou... :-) no spotreba kolem 7l je trosku vic nez sem cekal ale co uz, jezdim dost brno a dalnice min 150km.

"-- skrytý --" 19.04.2008  10:10

spojka

mam druhy dotaz 8-s , chtel bych se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s neprijemnymi vibracemi a tukavym zvukem pri prerazovani rychlosti. :-(

mate59 19.04.2008  19:25

« Re: spojka

vibrácie pri púšťaní spojky môžu nasvedčovať o opotrebovaní spojkovej lamely,respektíve nastavenie spojky.Asi by to mal kuknúť mechanik,myslím to klepanie, to na diaľku asi neporiešiš. :-(

"-- skrytý --" 21.04.2008  08:35

« Re: spojka

jj uz se na to dival a rikal ze se mu zda v pohode,ale mluvil cosi a "nahle smrti" kterou se 6tky vyznacuji.Jezdis,jezdis a uz si dojezdil 8-s

Sedvo 21.04.2008  17:26

« Re: spojka

No taky to může být setrvačník. A mimochodem, nevím kde na tom ten technik byl, ale pokud se o to auto staráš jak máš, tak dojezdit Mazdu, tak snad až bude mít 500000 km.

mate59 21.04.2008  20:22

« Re: spojka

Náhlu smrť mala Slavíková v tom jej programe ... kedysi.To je blbosť toho mechanika, alebo súťažil v tom programe.Tak s tým choď do autoriz. servisu,skôr než niečo dose*ieš.

"-- skrytý --" 24.04.2008  10:06

« Re: spojka

no ale ja jezdim jen do autorizovaneho servisu a to do brna, rikal ze pokud jezdim mesto tak kolem 120tis to se to stejen vecinou musi nejak poresit a pokud dalnici tak 180tis to tak vecinou vydrzi....jako taky se mi to zda nejak brzo ale rikal to a rychla smrt je prej u mazd 6tek casta, z nice nic to prej klekne, ale chcu si zajed este do nejakeho jineho servisu abych to mel potvrzeny ze dvou zdroju protoze tak spojka vazne nejak drnci pri prerazovani. 8-s
            tak se zatim mejte 6kaři.Zdarec ;-)

mate59 25.04.2008  20:05

« Re: spojka

To som teda zvedavý,čo ti povie v druhom servise.Ak to bude tá spojka, tak to odstránia a budeš mať pokoj.Daj vedieť. ;-)

"-- skrytý --" 27.04.2008  22:25

« Re: spojka

no tak s druhym servisem konkretne AB AUTO Brno sem byl maximalne nespokojene! Po telefonu jsme se s nima na necem domluvil a to na vymene zadnich lemu na ktery ma tedka mazda akci a meni to zadarmo.Kdyz sem tam dojel pan "pro me blb" si vsechno prohlidl servisku a lemy a pak my oznamil ze to nedelaj, ze na to nemaj veci, na coz sem se ho zeptal proc me to nerekl do telefonu,pokrcil ramename a cosi blabolil, jako jel sem 40km do brna a zpet abych se dozvedel ze to nedelaj:)tak bomba...na nejakou spojku sem si bohuzel nevzpomel, totalne me nastval.Tak ze sem se se spojkou nikam nepohl.Chtel bych se jeste zeptat mam v aute Bose sound s menicem na 6cd, predchozi majitel rikal ze to cte mp3, ja sem uz posral asi 10cd kde palim mp3 jak na bezicim pasu ale este to nikdy nenactlo nemate s tim nekdo zkusenosti? :-)

Sedvo 28.04.2008  22:18

« Re: spojka

Nečte MP3, to ti kecal. Hele já servisuji auto v Autopard Břeclav a jsem spokojený. AB Auto Brno asi pan Dvořák, tak to je * na entou. Tam nedám už nikdy auto, zničili mi právě changer a nechtěli uznat chybu,ale co už.
                  Zadní lemy ti měnit nebudou, měli by ti ošetřit celý podvozek včetně těch lemů.
                  A spojku zkus pořešit mimo autorizovaný servis, možná tě to vyjde o dost levněji.

"-- skrytý --" 28.04.2008  22:40

« Re: spojka

dik moc za rady! no kecal,taky uz sme na to prisel ;-\ no ale aspon dobre hraje:)no jmeno toho "odbornika" neznam ale ani bych se nedivil kdyby to byl on.Breclav je pro me celekm z ruky ale celkem dobrej je auto Balvin v Brne, chtel sme prave zkusit konkurenci a ve srovnani s AB sou lepsi sice maj dost narvany terminy ale s tim se neda nic delat,kdyz sme u toho hodnoceni servisu tak ve Zlinskym sem taky moc spokojene nebyl, teda ne ze by neco posr...ale pristup byl dost neprijemny, za to pokud chcete dobre poradit zajedte si do PRODEJNY ve zline je to smer na Vsetin, je tam super ochotne typek ktere rad poradi.Jinak lemy udelaj cely novy:stary ven a novy navarit, povrchovy upravy ktery mas asi na mysli by uz tady nepomohli teda ne ze by to bylo nejak moc prorezle spis jen tak chytli ale nastrik by uz nemel cenu, prave v auto Balvin me servisak rekl ze to celi vymeni, na to ma ta mazda prave tu akci, jinak to stoji 40tycek bez DPH to me rekl v AB. Jinak s tou spojkou asi zajedu do nejakyho neznackovyho servisu dokud je jeste cas,nerad bych do toho pozdej nejak moc investoval. Jinak mozna blba otazka ale diesla sem nikdy nemel a mazdu taky ne,tak ze na kolika otackach tak radite jako na spotrebu,jezdil sem s naftakem octavkou a tam 2tis a jela v poho, ale u mazdy to chce asi vic tocit co? ;-)

mate59 29.04.2008  20:24

« Re: spojka

Ja radím môj benzín 1,8 ale aj naftu 2,8 medzi 2500-3000 ot.Pod 2000 nejazdím.Záleží,aj ako si naložený.Nejazdím športovo,spotreba je ok.Je to Primera a spotr. je priem.7,1-2.Mimo mesto do rýchl.90-100kmh 5,8 lt.Mazda servis je aj v Hodoníne.Predajca je ochotný,ale servis nepoznám.Tak v tom Brne to je teda s prepáčením bl*eček.V Mazde by som si to nechal diagnostikovať,spojku ti spraví aj iný.

"-- skrytý --" 05.05.2008  15:24

« Re: spojka

Jasně, že je to daný nákladem a terénem. Když jedu normální terén, tak už od 1700 ot.pořádně zabere (mám silnější verzi 105 kW 360 Nm) a táhne bez výkyvů až někam ke 4500. Dál mi už srdce nedovolí... :-) Jen je škoda, že je tam ten prokletý filtr pevných částic, "zbytečně" zvyšuje spotřebu. ;-)

Sedvo 01.05.2008  22:29

« Re: spojka

Žádné lemy vyřezávat nebudou, to vím určitě. Já je mám ošetřené z první svolávačky, takže není důvod tam vůbec něco řezat. Proč by měly vyřezávat lemy, pak to vše znovu lakovat atd. Ta cena by možná byla kolem 40tis. bez DPH, ale není to tak. Nevím, co říkají servisáci, ale já se bavil přímo z majitelem prodejny, který mi to říkal a vysvětloval.
                      Naftový motor u mazdy je překvapivě točivý, zvládne i cca 5300 rpm. Mně táhne cca od 1500 rpm do 3500 rpm je dobré ho točit. >:D

"-- skrytý --" 13.05.2008  18:44

« Re: spojka

no debatovat o tom esi to budou nebo nebudou rezat je celkem zbytecny, uz mam novy lemy v servisu a koncem tydnu by to meli vyriznout a dat novy ;-) jinak mohl by ste sem napsat za kolik jezdite nejlepe diesel 100kW...dikec

"-- skrytý --" 13.05.2008  22:19

« Re: spojka

Tak třeba zde je pár (59) aut co najela zatím 1.950.222 km ...

[odkaz] takže by se to dalo brát jako vcelku odpovídající údaj :-!

Sedvo 14.05.2008  11:00

« Re: spojka

Tak se omlouvám, ale nakonec máme pravdu oba s tou opravou lemů. Záleží v jakém je to stádiu. Pokud to je tak jak mám já, tedy žádná rez a už jednou ošetřeno, tak se tam bude dávat speciální nástřik a znovu opravovat. Ale ten kdo to má načnuté nebo už v trochu horším stavu, tak se vyřezávají lemy.
                          Dnes jsem byl v servise a ptal jsem se konkrétně na vyřezávání lemů a potvrdil mi, to, ale že to moc nedělají.
                          Ten kdo jezdil pravidelně na servis, tak by neměl mít problém.

"-- skrytý --" 17.05.2008  16:23

« Re: spojka

no omlouvat se nemusis neni za co ;-) ja sem to vedel od zacatku ze je ta akce dal sem si to totiz jako podminku do kupni smlouvy, taky to namam nejak zvlast prorezli to urcite ne,spis jen tak chytli ale nejak to strikat uz by nemelo cenu,jinak serviska a osetreni je tam delany jak ma byt, pocital sem s problemama, hodne recenzi co sem cetl tak psali o tom ze zadni lemy od mazd nejsou dobre udelany japoncici pouzivaji jiny material na vyrobu silnic a na ty nase polnacky to hold nestaci ale zadna tragedie, proste daji novy....jediny co me trosku vadi je spotreba 7l jako muzu jezdit jak chcu ale ani o deci min,kdyz si vezmu ze prej palubni pocitace u 6tek o pul litru promeruji min tak real 7.5l no asi jako v octavii ja 5.5 jezdit nebudu :-) ,cena nafty na podzim ma byt 40kc/l no to z toho ...... 8-s
                            zatim se mejte.

Sedvo 17.05.2008  23:01

« Re: spojka

Já to nemám vůbec rezavé. A další věc, každý rok si nechám nastříkat podvozek a vystříkat dutiny. Takže u mě ten problém není. Teď si ještě nechám dodatečně ošetřit ty lemy a holka půjde do světa.

"-- skrytý --" 16.05.2008  20:59

klimatizace

Zdravím všechny ochotné lidi na tomto fóru a mám velkou prosbu na majitele vozu s automatickou klimou (nejlépe v benzinu).
    Mám Mazdu 6 2.0 i teprve od února tohoto roku (kupované nové),takže jsem klimošku začal plně využívat až v posledních dnech. Zarazila mně ale četnost spínání A/C kompresotu a vrtulí u chladiče:
    Prostě když zapnu klinatizaci ať už v režimu AC nebo AC/ECO ,tak hned po zapnutí se mi sepne spojka kopresoru a zároveň se naplno rozjedou obě vrtule u chladiče ,cca po 6 vteřinách se kopresor i vrtule vypnou a po dalších cca 10 vteřinách zase zapnou a pořád dokola. Takže když vyjedu z garáže ,zapnu klimatizaci a stojím u auta tak slyším cca 6s „hůů“, cca 10s ticho,cca 6s „hůů“ ….atd. a 100% mám pohledem ověřeno že současně s ventilátorem se zapíná a vypíná (cvaká) spojka A/C kompresoru. Dělalo to už od koupě ,ale to jsem klimošku zapínal jen občas aby se proběhla ,takže jsem tomu nevěnoval pozornost. Možná je to u Mazdy naprosto normální záležitost ,ale u předešlého auta taky s digiklimou mi to nedělalo tak jsem vás chtěl poprosit zda byste mi někdo nemohl napsat jak to spíná a vypíná vám ,než si nechám rozhrabat auto u „odborníků“. :'-(

WinDiesel 17.05.2008  12:40

« Re: klimatizace

Honza10: Co já vím tak by to mohlo být v pořádku. Dnesšní systémy jsou lépe řízené a tudíž se častěji vypínají a tím snižují spotřebu paliva. Vsadím se, až budeš stát na slunci a auto bude silně vyhřáté, ke spínání nebude docházet, klima pojede na plno. Po určité době, až se auto vychladí, případně až se rozjede a bude chladit i náporem vzduchu, začne zase systém kompresor odpojovat a připojovat podle toho jak bude zapotřebí.
      Neměl by jsi panikařit, řídící jednotka klimy a vozu vědí co dělají.
      V Mazdě máš systém od společnosti DENSO a s tím mám dost co do činění.

"-- skrytý --" 17.05.2008  13:32

« Re: klimatizace

WinDiesel: No právě proto jsem začal trochu panikařit až teď ,kdy se udělalo relativně teplo.Zkoušel jsem to i když jsem stál na slunci (venkovní teplota 25) a stáhl jsem vnitřní teplotu na 15 stupňů -čas vypnutí se sice zkrátil na cca 6s ,takže se klima na 6s sepla ,na 6s vypla a pořád dokola a když jsem potom nastavil vnitřní teplotu na 23 stupńů tak se klima na 6s sepla a cca na 15s vypla a zase dokola. Takže přímoúměrná závislost času sepnutí a vypnutí na rozdílu vnitřní a venkovní teploty tam je a z tohoto pohledu bych to taky viděl v pořádku, ale pořád se mi zdá ten interval spínání a vypínání s ohledem k životnosti spojky kompresoru dost častý. Kdyby to bylo řádově v minutách tak to neřeším ,ale v sekundách ?? Proto bych byl moc rád kdyby mi to mohl někdo odzkoušet poslechem přímo na své mazdičce.
        Píšeš ,že s tím systémem máš co do činění -nemohl bys prosím tedy někde vyšťárat ,či odzkoušet jak dlouhý by tedy měl ten interval spínání být ?? -jestli se to opravdu při teplotách jak píšu má pohybovat v řádu sekund ???.
        Jinak každopádně zatím moc díky za odpověď.

WinDiesel 15.06.2008  10:33

« Re: klimatizace

Honza10: vyptám se u kováře, mám známé u Mazdy - importéra. Jen bych poznamenal že časté spínání má za cíl snížit spotřebu paliva. Teď, když bude spíše teplo nebo vedro, bude klima spínat čím dál tím míň a spíš pojede na plno.

foto looping

looping 15.07.2008  21:19

« Re: Re: klimatizace

mam taky sestku a pri vytazeni z garaze mi dela uplne to same, nemej strach.

"-- skrytý --" 09.07.2008  20:36

xenony

čau mazďáci:
    Nemáte někdo zkušenost s výměnou halogenů za xenony u mazdy 6?
    Je potřeba vyměnit celý světlomet,nebo jenom ta žárovka.Za každou radu dííííky
    >:D

"-- skrytý --" 15.07.2008  16:56

« Re: xenony

Pokud chceš, aby to opravdu fungovalo tak, jak má, tak se musí vyměnit prakticky vše - musí tam totiž být dynamická stabilizace a ostřikovače světlometů. Takové ty sady na výměnu xenonu za žárovku docela slušně oslňují při podélných zhoupnutích... Taky jsem to chtěl řešit, ale ta stabilizace je prý docela poruchová, tak jsem nechal obyč.světla a koupil raději dobré H1.

Shr3k 14.08.2008  11:25

« Re: xenony

Dynamická stabilizace nefunguje při každém zhoupnutí, jak se mylně domníváš. Konkrétně u Mazdy se počítá průměrný výkyv zadní nápravy za posledních 30 s. Ale jinak s ostatním souhlasím, pokud chce člověk legální přestavbu, je to skoro nemožné. Resp. příliš nákladné.

"-- skrytý --" 17.08.2008  15:05

« Re: xenony

Tak nevím, jak je to u Mazdy, ale u BMW to s nápravami nemá co dělat. Senzory, umístěné v karoserii neustále dodávají informace a krokové motorky v regulaci jsou schopny zareagovat i na ponor při brzdění, případně opačný problém při akceleraci. Rozhodně to reaguje okamžitě (v rámci možnosti reakce těch motorků). Pochybuji, že by to Mazda měla na jiné bázi, ale při příští prohlídce se v servisu Mazdy naschvál zeptám.

Shr3k 17.08.2008  15:57

« Re: Re: xenony

Jak říkám, tak to je. Senzor na zadní nápravě, řídící jednotka v PJB (za přihrádkou spolujezdce). Řidící jednotka počítá průměr výkyvu zadní nápravy za posledních 30 sekund jízdy rychlostí mezi 30 a 180 km/h, každé 3 sekundy pak pohne na základě tohoto průměru světly (pokud je potřeba). Takže neregistruje každý rigol, co vymeteš - to by se za chvíli uregulovala (resp. by se rychle opotřebovaly servomotorky - nikoliv krokové motorky).

A Jardy Boučka se můžeš klidně zeptat. Tedy pokud to bude přesně vědět...

"-- skrytý --" 17.08.2008  19:39

« Re: Re: Re: xenony

Ale jo, asi máš pravdu, co se Mazdy týká. Ještě ji nemám kompletně prohlídlou, přece jen je v záruce... :-) Jen vím, že BMW dokáže při akceleraci (i deceleraci) přepnout do rychlého módu a vyrovnat sklon světlometů během zlomku vteřiny. Pokud tohle původní šestka nedovedla, tak nová prý ano. P.S. Bosch opravdu používá ve svých soustavách krokové motorky. ;-)

"-- skrytý --" 25.09.2008  17:59

Chiptuning

Zdravím,chci se jen zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s chiptuningem na mazdě 6 MZR-CD 100kw.Dočetl jsem se že by se měl zvýšit výkon něco kolem 35 koní a 80 Nm tak jestli je to velký rozdíl v akceleraci nebo vůbec v jízních vlastnostech a jestli to vůbec doporučujete díky za rady :-)

"-- skrytý --" 15.10.2008  21:09

Dobrý večer,
      měl jsem donedávna Mazdu 6 MZR-CD 100kW. Nechal jsem ji načipovat na 130kW a cca 400Nm. Dva roky absolutně bez problému, jen při studeném motoru, a to má přihřívání od Webasto (standard), trochu kouřila. Subjektivně větší tah odspodu, zhruba od 1600 ot, mnohem živější. Bohužel byla jen 5 kvalt takže maximálka moc nevzrostla. Spotřeba +- stejná. Podle počítače 7,2 l/100km. Objektivně jsem najel 800 km na nádrž ( 64 l). Používal jsem letní gumy 225/45/17 a zimní 205/55/16 na alu. Chiptuning mohu jen doporučit, jízda je mnohem zábavnější a na motoru žádné škody nenadělal. Najel jsem cca 50.000 km.

"-- skrytý --" 18.10.2008  13:58

« Re: Chiptuning

Díky za odpověd,ale jěště mě jen zajímá u jaké firmy byla ta mazda načipovaná?

Sedvo 18.10.2008  22:09

« Re: Chiptuning

Osobně bych to nechipoval. Jenom z toho důvodu, že auto jako takové jede velice dobře. Maximálně, že to o něco líp potáhne. Ale trpí spojka a také převodovka nemusí být stavěná na takový přenost točivého momentu.

"-- skrytý --" 08.01.2009  23:58

« Re: Chiptuning

Po delší odmlce :-), načipovali mi to ve Vel Mezu, není to žádná velká firma, ale parta nadšenců. Spousta mých známých si to tam nechala dělat a nikomu se nic nestalo, alespoň ke mně se nic nedostalo. Namátkou A6 3.0tdi, BMW X5 3.0D, Čipnul jsem to proto, protože krouťák nabíhal až kolem dvou tisíc a do té doby nic. Po čipu subjektivně od 1600 ot/min. Rozdíl v zátahu značný. Auto jsem na podzim prodal po dvou letech a cca 50000km. Nový majitel si to pochvaloval, jak to jede. Jde o to zvážit, co to přinese (pocity). Stejně to auto nebudete mít do konce života. Jen je třeba se více starat o turbo( nechat ho po jízdě trochu vychladnout na volnoběh a nešlapat na něj zastudena). Poseroutkové ať se do diskusí o čipu nemontují, protože kdo nezkusil, nemůže hodnotit :-)

Sedvo 10.01.2009  16:20

« Re: Chiptuning

No s chipem jsem měl tu čest a poseroutka nejsem. Věřím, že ten projev byl jiný, zatáh až brutální, já nejsem přímo proti chipu. Já měl tu čest u Octavky 1,9 TDi 66 kw z chipem na 92 kW a to byla pořádná změna a jelo to jak hovado.

Vždy záleží jak ti to nachipují, někdo to dokáže pěkně zmastit a někdo to nachipuje suprově.

Ale nechápu člověka, který si koupí Audi A6 3,0 TDi a ještě jde na chip. Ano pochopím to u 2,0, kde si člověk nechá zlepšit průběh krouťáku, případně zvedne výkon. Ale u 3,0 TDi, kde krouťák je 450 Nm či 500 Nm od 1500 - 3500 rpm, zátah jak hovado už v sérii a ještě chip?

"-- skrytý --" 18.01.2009  23:11

« Re: Chiptuning

Nezastírám,že jsem odpůrce čipu a DPF.M6 má v naftě dostatečně velký Mk i solidní průběh. Špička Mk 360 Nm krát celkový přev. poměr děleno dvama se přenáší jen na 2 kola jedné nápravy, je to tak akorát.Další Mk je docela zbytečný. Nevím jak se subjektivně zlepšil Mk a pocit tahu u A6 či X5,ale tohle je o M6. Logiku v čipování nevidím.Závidím těm,co koupí auto po čiplém řidiči,protože 50 tkm je záběh,by mne zajímalo, jaký je stav po dalších 100tkm.Což je důvod,že výlučně kupuji nové a ty 3 roky mi to vydrží i nečiplé...

"-- skrytý --" 12.10.2008  10:56

Zimní kola

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké je nejlepší zimní obutí na Mazdu 6, 2.0 D, 100kW, r.v. 2005 (před FL). Podle TP jdou zimní R15 195/65, nebo R16 205/55 (tento rozměr jezdím jako letní). Děkuji za jakýkoliv ohlas. Jirka

Sedvo 13.10.2008  10:03

« Re: Zimní kola

Já jezdil na 195/65 15 v zimně a v létě na 16". Určitě doporučuji mít celé komplety, je to lepší a hlavně levnější.
      Zkus si spočítat - 15" stojí cca 1300,- a 16" cca 2300,- a ten rozdíl v pneu ti vykompenzuje koupi plechového disky, případně když trochu připlatíš tak hliníků a nemusíš 2x do roka platit přezouvání.

"-- skrytý --" 13.10.2008  10:54

« Re: Zimní kola

Díky, já určitě chci celé komplety, dám to na ALU kola, protože plechy dneska stojí v podstatě stejně, nebo jen o málo méně (a rozhodně by se mi nelíbily). Spíš jsem chtěl vědět, jak se změní jízdní vlastnosti, jestli jsi nezkoušel obě varianty... Na jedněch stránkách jsou i přepočty velikosti kol a ráfků, R15 195/65 je dokonce o pár milimetrů celkově větší kolo než R16 205/55, což v zimě není k zahození... Taky má mít na sněhu užší pneu lepší jízdní vlastnosti... Každopádně díky za odpověď! Jirka

Sedvo 13.10.2008  22:53

« Re: Zimní kola

Jasně, že na 16" to líp sedělo, ale na tu zimu jsou 15" úplně dostačující.

"-- skrytý --" 19.10.2008  21:01

chiptuning

"Maximálně, že to o něco líp potáhne"
    Však o to jde ne? :-)

Sedvo 20.10.2008  18:55

« Re: chiptuning

To jo, o to jde. Ale spojka ani převodovka nemusí být stavěné na přenost takového momentu. A jezdil jsem 100 kW verzí skoro 2 roky a nebylo potřeba, abych chipoval. Na dálnici podle GPS jsem z ní dostal 211 km/h a na předjíždění je ten motor dost dobře pružný.

Jinak když chipovat, tak určitě bych chtěl, aby po načipování auto šlo na brzdu, ať skutečně jde vidět ten nárůst výkonu na papíře.

"-- skrytý --" 22.10.2008  10:26

« Re: chiptuning

však jasný,že bych ji nedal to nejaké pofiderní dílny,kde "tuní" auta typu škoda 120 atd.Přemýšlel jsem o firmě Bitpower kde se měří na brzdě i před i po chipu + certifikát o prováděné úpravě.

foto superkutil

superkutil 22.10.2008  15:40

« Re: chiptuning

BitPower není špatný i když nenabízí změření výkonu před a po čipu. Co se týče zatížení, tak pokud se auto nehoní na maximální výkony a zrychlení, ale navýšený výkon se použije jen občas, tak v opotřebení problém nevidím. A pokus se nepoužívá spojka v záběru, ale jen pro plynulý rozjezd, tak je také v pohodě. Plný výkon motoru se totiž používá jen v cca 5-10% jízdy (předjíždění). Zažil jsem čipnutý TDI z 66kW na 85kW a Renault dCi 74kW na 96kW a u obou auto po čipu jezdilo mnohem lépe, lépe šlo za plynem a spotřeba klesla. Ale každý diesel se nedá rozumně čipnout. Např. TDCI po čipu nic moc.

"-- skrytý --" 25.10.2008  20:17

« Re: chiptuning

Nevím,jaký máš zkušenosti s Bitpowerem ty,ale četl jsem v katalogu že se měří původní výkon a po chipu se to znovu hodí na brzdu,takže dostaneš 2 grafy s výkonama před a po na porovnání :-)

foto oIoo

oIoo 25.10.2008  21:01

« Re: Re: chiptuning

jednou když jsem kupoval ojeté auto tak jsem dostal odpověď na otázku kolik to má najeto? 160tisíc, ale jestli věříte že ostatní auta mají míň, tak si řekněte a my vám to pro dobrý pocit odtočíme. Zamysli se proč ten chip chceš. Samozřejmě že ten princip funguje, ale jsi třeba ochotný si připlácet za aditivovanou naftu? Někdy je prostě lepší si koupit silnější auto, který má dimenzovaný všechno na vyšší výkon.

"-- skrytý --" 25.10.2008  22:52

« Re: chiptuning

silnější auto..no jo ale když chci Mazdu 6 naftu a silnější verze jako 103 Kw není?proto chci chip protože se zvýší pružnost je jasný že kdyby byla verze 150 kw že bych do ní radši šel ale když jiná možnost není :-)

Sedvo 26.10.2008  16:06

« Re: chiptuning

Hlavně bych nechipoval auto, který má DPF (filtr pevných částic).

A když ti udělají chip u první Mazdy 6 100kW, tak z toho dosteneš krouťák cca 380 Nm a facelift má 105 kW a krouťák 360 Nm.
                  Má tedy smysl to čipovat?

"-- skrytý --" 26.10.2008  16:23

« Re: chiptuning

jasně,ale když jsem tu mazdu kopoval žádnej facelift ještě nebyl a prodávat kvůli těm 5kw auto se mi nechtělo,a čemu vadí filtr pevných částic?

Sedvo 26.10.2008  22:58

« Re: chiptuning

Ti co chipují, tak nedokážou pořádně dát dohromady zvýšení výkonu a regeneraci filtru, takže nachipováním se filtr může poškodit, tedy regenerace filtru by neprobíhala tak jak by měla a to je problém.

"-- skrytý --" 27.10.2008  17:02

« Re: chiptuning

Zatím jsem nikde na forech nečetl že by byl problém s filtrem p. částic,ale fakt nevím co si o tom mám myslet jeden řekne že je spokojenej všechno šlape jak má příjde druhej řekne že je to totálně na ho*no takže už fakt nevím :-)

"-- skrytý --" 09.11.2008  19:02

« Re: chiptuning

No tak si nemysli nic a nemáš problém.Mám ve svém okolí dost lidí,kteří mají auta s DPF a "problém nevidí" proto,že totiž vůbec netuší,jak,kdy a proč to funguje.DPF je problém,s příchodem MĚŘO o trochu větší a kdo tvrdí že ne,pak lže.Protože jsme u Mazdy,pak je jasné,že Mazda nemá žádný problém, protože Mazda je dokonalá.Osobně jsem DPF pořešil,ale lhal bych,kdybych tvrdil,že to bylo den ze dne.Jasně že existují fóra v angličtině a DPF u M6 se tam řeší už dva roky,lidé jsou z toho docela zoufalí.Já byl v jeden okamžik též.Ještě je možnost vznést dotaz na fun-club Mazdy,ale tam se odpovědi nedočkáš.Teda na klubovky Mazdy,ať jsem přesný.Dál k tomu nic nesdělím.Doba,kdy jsem měl tendenci někomu poradit je historií,vždy se vše zpochybňuje atd...Musí si holt každý poradit sám.Poslouchat,resp.potom číst debilní kecy lidí,kteří o tom nic netuší (dá se poznat z jedné věty) a jen se plácají po ramenou,jak suprové auto koupili,proč?To mi není zapotřebí.Takže hledat,kdo hledá,ten najde.Jen bych si dovolil upozornit,že-pokud neproběhne regenerace DPF,znovu se opakuje a část nespálené nafty steče do klikovky.Že to motoru nesvědčí je jasné jak facka.Finito. :-!
                          Na otázku "čemu vadí DPF" se odpoví jednoduše: "DPF nevadí ničemu,ale jemu vadí pár věcí,to je ten problém..."...

"-- skrytý --" 24.02.2009  14:23

Motor do M6

Dobrý den,
    mám jednoduchý dotaz - neví náhodou někdo z Vás, zda a kde by bylo možné sehnat kompletní motor do Mazdy 6, 2,0 TD, r.v. 2002-2004? Mám možnost dovézt z D Mazdu s potkaným motorem, bohužel při vysoké rychlosti na dálnici, takže oprava jako taková je zřejmě nemožná. Dá se vůbec u tak nového auta sehnat v ČR motor za rozumné peníze(vrakoviště atd..)??? Díky za případné odpovědi...

"-- skrytý --" 08.04.2009  21:53

servis AUTO BALVIN BRNO

MAZDA AUTO BALVIN BRNO....dami a panove kdo chcete aby s vas nekdo udelal vola, vrele doporucuji...14 dni z puvodnich 5 jsme mel mazdu v servisu kde me meli vyriznut lemy na zadnich blatnicich ,cekal jsem 14 dni z toho duvodu ze musi cekat az jim lemy dojdou...no a dosli jim ale ne na moje auto, resp me blatniky nastrikali a nazdar... vcera sem jel do servisu mazda frystak (vrele doporucuji byl jsem tam 2x a super)a tam my oznamili tuhle novinku, ze je to jen nastikane a to navic jeste spatne, lemy ma asi nejakej servisak na sve mazde ;-\ proste to sou dacani a nejezdit!!
    PS: tohle je ma druha spatna zkusenost s BALVINEM ale nechtelo se me az do frystaku. mejte se...mazde zdar :-)

Sedvo 11.04.2009  13:12

« Re: servis AUTO BALVIN BRNO

No asi ani jeden servis v Brně není to pravé ořechové. Já mám tragickou zkušenost s AB Auto Brno a to jsem tam řešil jenom banalitu - vymontování CD Changeru a nakonec ho celý zmršily.

Zásadně jezdím do Autopardu Břeclav, tam je naprostá spokojenost. Malý autorizovaný servis,ale zatím žádný problém jsem tam neměl.

"-- skrytý --" 15.04.2009  12:29

« Re: servis AUTO BALVIN BRNO

jj souhlasim s tebou ani ja sem tam nebyl spokojeny,,,domluvil sem se s nima (AB auto) na jasne veci co chci vymenit, dojel sem tam (80km sem projel) a ten sami clovek s kterym sem se domlouval me oznamil ze to nedelaji ze na to nemaji veci v dilne....no comment...da dotaz proc me to nerekl do telefonu ze sem jedu jak vul aby me rekl ze to nedelaj cosi zamumlal. Proste Brnu se vyhnout! raci si zajet jinam. ;-)

"-- skrytý --" 27.04.2009  13:38

Prodám ND

Zdravím všechny. Mám možnost prodat náhradní díly na novou mazdu6 (r.v.2008) jedná se o přední nárazník, zadní nárazník a boční lišty. Barva podle vzorníku Mazdy: Lilac. Všechny díly jsou z nového vozu a jsou nepoužité. Tak kdyby jste někdo měl zájem, nebo víte o někom kdo by třebas zájem měl, tak dejte vědět. díky moc...mějte se. tel: 603 104 853 ;-)

"-- skrytý --" 05.08.2009  20:15

klapky v sání u benzinových motorů

viz [odkaz]
    Jak jsme na tom my s našimi benziňáky, ktere mají společný základ s motory Duratec HE, včetně oněch problematických klapek?
    Vi o tom někdo něco nebo dokonce s tím měl problém?

foto Nicco

Nicco 06.08.2009  22:29

« Re: klapky v sání u benzinových motorů

Riesili to v Autoojetini uz asi 3x. Nakoniec tam niekto z autobazaru odpisal, ze klapky odstranil a nema problem, akurat to trochu zvysilo spotrebu.

"-- skrytý --" 16.10.2009  17:45

Dobrý den,
    chtel bych se zeptat jestli ma nekdo zkusenosti s nezavislim topenim od webasta,,,,mel bych to met v aute ale nidky sem to nepouzil a v podstate nevim jak to pouzivat atd...dekuji.

foto Cico

Čičo 17.10.2009  00:34

« Re: webasto

Používa sa to tak, že to zapneš 20-30 minút pre predpokladaným štartom - auto sa ti krásne vyhreje, okná roztopené. Ak myslíš konkrétne ovládanie kuk do manuálu...

"-- skrytý --" 17.10.2009  12:30

webasto

Ak máš v aute webasto musíš mať aj v aute ovladač na ktorom sa dá nastaviť čas, kedy sa kúrenie zapne a môžeš mať aj diaľkové ovládanie, ktorým na diaľku vieš zapnúť resp. vypnúť kúrenie.
    Je to príma vec hľavne u dieselakov, každe ráno ho používam.

Sedvo 21.10.2009  12:24

« Re: webasto

Nemusí!!! Mazda to používá jako přídavný ohřev motoru, za cca 13000,- Kč se to dá dodělat na úplné nezávislé topení. Od výroby je tam zabudovaný bufík Webasta, ale sepne se při nastartování a pomáhá s rychlejším ohřevem motoru a interiéru.

"-- skrytý --" 23.10.2009  18:14

webasto

aha tak dikec "sedvo" to myslim trefil protoze zadnej casovac ani ovladac nemam, takze si nezatopim aniz bych musel met zaplej motor, skoda. A 13tycek se ne za to davat nechce ale tak stejne jeste jednou diky vsem.

foto wtoncek

wtoncek 18.06.2012  18:26

snížený podvozek

Ahoj, přivezl jsem z německa mazdu6 na sportovnim podvozku HaR, je snížená o 5cm což neni na české silnice, nevíte jestli když ji chci zvednout tak stačí vyměnit pružiny, nebo musim koupit i tlumiče? Auto neni tvrdé, naopak měké a pohodlné. Díky za odpověd. T.