FORD MONDEO 2,2 TDCi .

WinDiesel 23.04.12  15:09

Diagnostika nic nevykazuje?

WinDiesel 23.04.12  15:08

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Střílíš hodně vedle, DIMe, toto je zcela jiný a velice drahý způsob vytvoření speciálního extrémně odolného povrchu. NENÍ to obyčejné cementování.
    V cementování NASYTÍŠ povrch uhlíkem. U DLCC POTAHUJEŠ povrch uhlíkem, který následně přeměníš (nevím jak to dělají) v diamant. Proto je to tak tvrdé a odolné, je to uhlík-karbon, ale již ve své diamatové podobě - sice amorfní, ale je to diamand. Není to cement. Tato metoda se masově rozšířila teprve nedávno. Poznáš to snadno - cementované plochy jsou šedé, DLCC - Diammond Like Carbon Coating - je černý. A cena je o několik řádů vedle. Cementování je velmi levné - a taky nevydrží - proto musí v řadě případů ustoupit DLCC - ale jen tehdy, kdy to je to technicky nezbytné a ekonomicky (DLCC je velmi velmi drahé) se to dá zdůvodnit.

DIM 23.04.12  14:04

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Možná blbost , ale zkus se zaměřit na čidlo sešlápnutí plynového pedálu......

foto nr9

nr9 23.04.12  13:09

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Výměna vstřikovačů proběhla v cca 145 tis.km, takže nevím jestli to bude zrovna tahle příčina, ale stát se mohlo cokoliv. Navíc byla vyměněna celá hlava, protože prasklo uložení váčkové hřídele, což se prý dle mechanika od Fordu u 2,2 TDCi stává běžně a ukázal mi 3 Tranzity se stejným motorem a stejnou závadou u nich ve dvoře. Takže si myslím, že pokud to udělali jak měli, tak by měla být závada na jiné části motoru.

DIM 23.04.12  11:30

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Karbon je uhlík, ten je v ušlechtilých ocelích vždy. Hotový výrobek se "nepotahuje" , nehotový polotovaru se může dodatečně nasytit do malé hlloubky povrchová plocha uhlíkem , a tím vznikne otěruvzdorná krusta, která se pak dobrousí na konečný rozměr. Podle mě se ale např. klikovky cementovaly už dávno.....

WinDiesel 20.04.12  20:00

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Zdravím. Někde jsem zaslechl, že trysky vstřikovačů 2,2 TDCi Euro 3 trpěly tzv. žlutými úsadami, které přibržďovaly trysky při volnoběhu a těsně nad volnoběhem (to by celkem odpovídalo) ... a také za studena. Nyní myslím již všichni výrobci vybavují vstřikovače tryskami s jinou geometrií s povrchováním diamantovým karbonovým povrchem. Možná že by výměna trysek mohla pomoci. Nevím. Nikde jsem bohužel nezaslechl od nikoho,zda se tyto problémy definitivně odstranily po výměně trysek za ty s DLCC jehlami (DLCC = Diamond like carbon coating). DLCC se nyní velice rozšířilo, někde jsem již četl, že někdo karbonem potahuje i vačkové hřídele motoru (Renault).

štíreček1 20.04.12  19:27

« Re: Otáčky a spotřeba

U těch slavných TSÍček je z výroby namontován hodně malý katalyzátor, kvůli ceně, přece jenom na malém autě je tlak na cenu především a šetří se i tam, kde se nemá, takže chlazení tohoto malého katalyzátoru probíhá pod zátěží benzínovou mlhou, takže takové auto může jezdit úsporně, ale pod zátěží spotřeba roste i na dvounásobek. Ne proto, aby to lépe jelo, aby se uchladil malý kat...Že z výfuku letí více škodlivin než z dvacetiletého dvoulitru není důležité, na papíře jsou emisní limity v pořádku. Mocná automobilová lobby si dělá co chce a jak se říká - pokrok nezastavíš - ten se už zastavil sám - čím vyšší norma, tím nižší účinost motorů, na papíře v pohodě, poněvadž měřící cykly jsou přizpůsobené autům, ne reálnému provozu. Dobrá zpráva pro téésíčka je, že malý kat bude do budoucna vodou chlazený, takže možná bude úspornější.

foto nr9

nr9 20.04.12  10:50

Nazdar všem,
    mám podobný problém. Když sešlápnu plynový pedál na podlahu tak mondeo reaguje tak, jak by se dusilo, když pedál trošičku povolím tak mondeo prudce zrychlí. Domnívám se, že by to mohlo mít něco společného s overboostem, protože to dělá od třetího stupně nahoru. Při normální klidné jízdě mě to nijak neomezuje, a kdybych jednou za čas nesešlápl pedál na podlahu tak snad na to ani nepříjdu. Pro info mám mondeo 2,2 TDCi r.v. 05, najeto cca 165 tis.km, bez filtru pevných částic.
    Neví někdo čím by to mohlo být? Dík

WinDiesel 20.04.12  09:36

« Re: Otáčky a spotřeba

To já jsem se tuhle chvíli držel Fóbie TSI ......... >:D A taky si nemyslím, že jsem jel za víc. :-)

DIM 18.04.12  15:35

« Re: Otáčky a spotřeba

Já mám jen normální ruku, pravou...:-) A na spojce nohu. Levou . Ale mohl bych to zkusit pravou ...... má to vliv ?? :-)

superkutil 18.04.12  15:14

« Re: Otáčky a spotřeba

DIM: Záleží co máš za automat, zda s hydrodynamickým měničem nebo s klasickou spojkou. S měničem by nízké otáčky neměly vadit.

DIM 18.04.12  11:51

« Re: Otáčky a spotřeba

Nejspolehlivější byly vzduchem chlazené Tatrovky, a nebo ten litrový motor ze Škody 1000 MB :-) . Jenže pokrok nezastavíš .....

Radek mi jen potvrzuje, že automat to klidně drží kolem 1000 otáček. Nevěřím, že by nevěděli, že tím dramaticky ničí vše pod kapotou.....

superkutil 18.04.12  09:47

« Re: Otáčky a spotřeba

Kamarádův šéf si pořídil Fabii 1.4TSI 132kW s DSG převodovkou. Sice hezké, táhne od 1200ot a brutální zátah je 2000-7000ot. Ale spotřeba je hodně citlivá na sešlápnutí plynu a pořád s tím je po servisech. Teď snad má problém s rozvodama.

Včera jsem koukal, že Ford přišel s litrovým 3 válcem s přeplňováním s výkonem 92kW. V testu tvrdili, že spotřeba tak nelítá jako u TSI, ale že pod 1500ot je to totální a neklidná chcíplotina.

Pokud jde o podtáčení, tak je u mého Mondea 2.2 už v 1500ot motor klidný a má dostatečný tah. Naopak ve 2600ot už začíná ztrácet zátah a nad 3200ot je to už na přeřazení. Tuhle jsem chtěl předjet a fakt to na 3200ot už moc nejede.

Pokud jde o spolehlivost a výdrž, tak pořád je atmosférický motor nejspolehlivější.

RADEK1 17.04.12  20:44

« Re: Otáčky a spotřeba

Mě automat odřazuje (pokud jedu klidně) v 1500 ot. a nechá motor převalovat i kolem 1000. Někdy mám pocit že už jsou otáčky hodně nízko a motor začíná dunět. kazí se tím motor když mám hydrodynamiku? nepohltí kmity právě ona.
    uplně nejlepší je držet kočku kolem 2800 ot ale to si zase vezme 9 l. , ale má nejpříjemější projev a souhru motoru a převodovky. okamžitě reaguje na plyn >:D

jinak t těm maloobjemovým benzínkům s turbem, myslím ,že jsou vhodné do malých aut , které se nedostanou na dálnici.V sobotu jsem jel Praha Brno asi za 1h 10 min.(bylo to svižné) a chvíli se mě držela fobie tsi . co se v těch rychlostech dělo pod kapotou těžko domyslet. Já měl spotřebu 10,2 a fobie ? měla míň ? myslím, že ne.

DIM 17.04.12  20:07

« Re: Otáčky a spotřeba

Nemyslím si, že by VW bylo jedno, že jejich motory vydrží jen v rámci záruky....

WinDiesel 17.04.12  19:55

« Re: Otáčky a spotřeba

Ty jsi nějakej chytrej, atmosféro. Hezký český výraz dýlovat. Tak aby se ti ta atmosféra (= líná plečka) rychle nerozpadla.

WinDiesel 17.04.12  19:53

« Re: Otáčky a spotřeba

S tímto názorem souhlasím.

foto Dong1

Dong1 17.04.12  19:38

« Re: Otáčky a spotřeba

Ja bych rekl, ze jim je to dost jedno, kdyz to vydrzi aspon zaruku...a kdyz ne, tak se stejne budou snazit tvrdit ze si za to muzem sami :-/

DIM 17.04.12  15:42

« Re: Otáčky a spotřeba

Nejlepší atmosféra je ta vánoční !! :-)

Wine, myslíš, že by výrobci riskovali, že autům s automatem se budou rychle rozpadat motory a převodovky ?

foto Vakan-1

Vakan_1 17.04.12  13:20

« Re: Otáčky a spotřeba

Wine, já chápu, že tě nafta asi živí, pravděpodobně dýluješ Stanadyne, ale někdy to s tou zarputilostí přeháníš. Mimochodem, TSI nejsou špatné motory, ale já jsem na klasickou atmosféru

WinDiesel 17.04.12  12:30

« Re: Otáčky a spotřeba

Běž si koupit 1,2 TSI 1,4 TSI a dej nám svátek, mudrlante, jo?

foto Vakan-1

Vakan_1 17.04.12  08:37

« Re: Otáčky a spotřeba

Tak to je hláška roku, vytočený diesel měl hezký zvuk >:D Chlapi vykašlete se na to jako já a kupte si benzín, budete jen jezdit :-)

WinDiesel 17.04.12  08:34

« Re: Otáčky a spotřeba

U ASX si to můžeš dovolit, protože ASX 1,8 a 2,2 ají systém MIVEC (mohu poslat prezentaci jak to funguje).
    Já jsem to jeden krátký čas u Mondea 2,0 TDCi také zkoušel a potom jsem šel od toho. Vysloveně mi dělalo dobře jak se pěkně motor vytáčel a měl mnohem hezčí zvuk, tak jsem nějakou tu kačku obětoval - a stejně byl průměr vždy 6,5 PP.

WinDiesel 17.04.12  08:31

« Re: Filtr pevných částic Mondeo

Nevšiml jsem si, Dime, že by můj šestiválec pracoval v bůhvíjak nízkých otáčkách, to ani náhodou.
    Za studena a v režimu Sport pak jsou otáčky ještě o cca 600 výše.

Pokud to nějaký výrobce vozidla staví tak, že se řadí brzy a do nízkých otáček, není to dobře a motor trpí.
    Pokud to můžeš ovlivnit, prdni na ultraekonomickou jízdu a najdi kompromis který bude přívětivější k motoru.

Jasně že motor nemá problém při 60, pokud zrovna "plachtíš". Ale potom najednou vyvstane potřeba akcelerace a motor trpí.

A ty hrátky s podtáčením motorů a ty různé ekologické "somarinky" - dospělý a inteligentní chlap jako ty přece na takové voloviny nenaletíš !!!!!!! Výrobci aut jde o to, prodat co nejvíc! Již dávno jim nejde o to, jak co nejdéle Tvůj vůz udržet v kondici. Takže si vymyslí všechno, aby se zdáli být nejlepší - a ti ostatní to chca nechca musí zkopírovat.

Je třeba používat vlastní hlavu. Howgh.

WinDiesel 17.04.12  08:24

« Re: Filtr pevných částic Mondeo

Klid, to je rene ..... gerace DPF :-) Vlivem extra vstřiku nafty se vypálí filtr, ale potom je třeba vyhnat vzniklé teplo ven. Zrovna včera jsem dojížděl ke garáži s vyššími otáčkami (cca 850 místo cca 550 u Mercedesu). Jako vzorný žáček jsem počkal (důležité !!!) až se dokončí proces vypalování a otáčky klesnou na normální hodnoutu. Potom jsem vypnul motor a odkráčel, zatímco ventilátor ještě cca 3 minuty zuřivě vyháněl teplo z DPF. Máš to stejné. Jen si dej pozor, abys nevypnul motor dřívě, než se dokončí proces vypalování - to není pro DPF dobré.

DIM 16.04.12  13:28

« Re: Filtr pevných částic Mondeo

Jo, to znám...hučí to jako lokomotiva v depu, výfuk praští jako roura od kamen a smrad spálené gumy všude kolem. To je regenerace !! To nejlepší pro životní prostředí !

WINDIESEL : tvoje reakce mě nepřekvapuje, taky bych dříve nic takového nikomu nedoporučoval....ale proč ten automat to vidí jinak ? Ve všech návodech se dočteš, že máš řadit velmi brzy, takový ten test řazení v CONVERSU ti " tleská ", když řadíš tak , že se pohybuješ mezi 1000-2000 otáček . A taky nevím, proč zrovna synchrony . A pokud motor neduní a netřepe se - jinými slovy pokud nedám např. plyn na podlahu , tak jede auto na šestku 60 km/h úplně hladce.....

foto Vasik1

Vasik1 16.04.12  09:34

« Filtr pevných částic Mondeo

Čao hošani, máte jej někdo ve výfukovém potrubí? O co jde, v sobotu jsem jeli od rodíčů od přítelky cca 15km 20min jízdy, přijeli jsme domů motor nastartovaný a ventilátor se točil jak vzteklý, kolem auta takový divný smrad, výfuk rozžhavený skoro do ruda, při vypnutí motoru to v něm vlivem chládnutí pěkně praskalo. Je možné že proběhla regenerace toho filtračního krámu? četl jsem návod kde je tento postup popsaný, nicméně mě zaráží ten ventilátor, ale je možné že vlivem regeneračnímu prostoru se vlivem toplot ve výfuku více hřeje. Je to tak že ve filtru pevných částice je vstřikovač který do něj cpe naftu? Díky za případnou reakci. Budu to sledovat a v případě že toto nastane znovu, pude na záruční opravu...

superkutil 15.04.12  13:05

« Re: Otáčky a spotřeba

WinDiesel: Do nedávna bych s tebou souhlasil, ale skoro všechny automobilky radí řadit při tak nízkých otáčkách a tvrdí, že to motorům nevadí. Co s tím mají společného synchrony? Chápal bych ventily, klikovka, apod, ale synchrony? Ale je pravda, že nové vozy snáší podtáčení ještě líp. Měl jsme možnost vyzkoušet Mitsubishi ASX 1.8 diesel. A tam opravdu v 1200ot dáš plný plyn a motor neduní a celkem slušně táhne. U Mondea pod 1800ot nikdy nedávám plný plyn, ale jen tak lehké lechtání. On ten můj motor už asi dost ztratil kompresi a tak snáší stále nižší otáčky. A vstřiky ve 155000km mám stále původní. ;-)

Koukal jsem jak to točím a je to většinou mezi 1250 - 1750ot. Když chci aby to jelo, tak 1500 - 2000ot.

Pokud jde o to podtáčení, tak žena má služební Fabii 1.6TDI 55kW a tam radí řadit v 1600ot. Maximální moment má 1500-2000ot. A on ten motor nad 2000ot fakt už moc nechce táhnout. Znám tento motor v provedení 77kW v Oktávce a to je úplně něco jiného!

WinDiesel 14.04.12  19:33

« Re: Otáčky a spotřeba

Ja vim co rekne dvouhmotak a nejen dvouhmotak, Kutile & DIMe, bez urazky. . . Ze jste oba dva magorove.
    PS: chystejte si penizky na dvouhmotak a synchrony, doca mne zajima, zda tech 20-30 tis. Kc si dokazete "defenzivni jizdou" nasporit. . .

To je uplne stejna situace jako kdyz se tankuji ruzne "levne sehnane" nafty a potom se majitel vozu divi ze mu v lepsim pripade odesly vstriky, v horsim pripade cele vstrikovani. . .

superkutil 14.04.12  10:09

« Re: Otáčky a spotřeba

DIM: Když jsem koupil Mondeo 2.2TDCI, tak jsem měl problém s tím, že spotřeba lezla nad 7 litrů. Přecházel jsem z benzínového Mondea a tak jsem si myslel, že je to tím. Jezdil jsem s TDCI v rozsahu otáček 1800-3000. Pod 1800ot to dunělo, nad 3000ot to nejelo. Za to že to nejelo nad 3000ot. mohl vadný EGR. Časem jsem se naučil jezdit v rozsahu 1500-2500ot, dnes to točím 1200-2000ot. Hlavně netočit 1 a 2ku, trojku už trochu roztočím, ale hned 4ku. Dokonce se dá rozjíždět na 2ku a řadit hned na 4ku. Chce to lehkou nohu, ale odměnou je spotřeba kolem 5,5 litru. Ale co na to řekne dvouhmoťák, to fakt nevím.

Ale u všech moderních motorů radí řadit už v 1600ot. Je to strašné týrání 4 válců a ty vibrace a dunění jsou taky dost otravné. Ale je to zřejmě příprava na přeplňované tří a dvouválce. >:D

DIM 13.04.12  13:31

« Otáčky a spotřeba

...... pětku ...... :-)

DIM 13.04.12  13:31

« Otáčky a spotřeba

Jezdil jsem chvíli VW Passatem CC s automatem. V normálním modu to řadilo pětju ve městě uř při 50 km/hod. Tak to teď zkouším taky. a musím říct, že ono to docela jde. dokonce po rovině dávám při 60km/h i šestku, a ono to normálně drží....tedy pokud nezačne regenerovat DPF. a spotřeba po městě teď ukazuje kolem 7,0 , a to je tak o litr méně než dříve. No , není to zrovna akční jízda, ale na druhou stranu plná nádrž stojí přes 2 500,- Kč :-)

DIM 26.03.12  13:13

« Re: Klimatizace Focus

Tak mě v servisu říkali, že s tou klimou to nebývá tak zlé, že je tam údajně jen velmi citlivý tlakový spínač a že už i malý úbytek média způsobí odstavení klimy. Že někdy stačí doplnit jen třeba deci nebo i méně. Že jinak se to nekazí...... tak uvidíme :-)

štíreček1 26.03.12  11:49

« Re: Řepka

Buď rád, řepka maže >:-[]

RADEK1 23.03.12  20:10

« Řepka

Tak jsem se dival na zprávy a zemědělci zase plakali že všechno zmrzlo. A co nezmrzlo to uschlo. Jen ta zkur...á řepka to přežila. 8-s Zase nam bude ničit motory :-(

superkutil 23.03.12  13:41

« Re: Klimatizace Focus

Když jsem měl předchozí Mondeo, tak po 5ti letech prohnil chladič klimatizace v místě kde se dole dotýkal krycí desky. Udělalo se tam bahýnko a sůl to prožrala. Klasická výrobní vada. Jenže u Charouze místo toho aby řešili opravu, tak mi to naplnili a pustili klimu. Takže se ještě zadřel kompresor. Pak mi řekli, že to bude stát 57tis. Tak jsem to dal do neznačkového servisu a bylo to za 15tis. Od té doby už do Fordího servisu moc nemusím. Několikrát mne přesvědčili, že jsou to jen hodně drazí měniči dílů.

Jinak mi v servisu tvrdili, že pod 5°C kompresor nesepne z důvodu ochrany proti podchlazení systému.

superkutil 23.03.12  13:37

« Mondeo opět překvapilo.

Tak jsem dnes po delší jízdě nastartoval Mondeo a to co se ozvalo otočilo všechny lidi v okolí. >:D Zenská co stále vedle mého auto uskočila vykuleně koukala. Z motoru se totiž ozývaly šílené zvuky, skřípání, vrzání, křupání, něco jako když dáte šrouby a matky do plechovky a pak s ní klepete. Tak jsem to rychle vypnul a znovu nastartoval. Nevím co se stalo, ale zřejmě motor naskočil na nižší otáčky než jsou volnoběžné. Už se mi to jednou stalo. Ale zvuk to byl teda šílený.

foto Moik

Moik 23.03.12  10:48

« Automat

Máte s ním někdo zkušenosti? Mám HDM 6ti rychlostní automat (2008) a někdy při podřazování dost cuká, jednička s výrazným škubnutím, bez nějakýho zvuku. Teď to zase nedělá...jindy pravidelně. Čím to může být?

oleowr1 22.03.12  10:35

« Re: Klimatizace Focus

na Mondeu mi asi před 4 lety přestala jít klima a byly to jen opálené kontakty v relátku.... relátko A/C jsem prohodil s houkačkovým, později vystříkal Kontoxem a zatím fachčí. V Dankaru odhadli tehdy opravu na cca. 7tKč :-)

WinDiesel 21.03.12  19:40

« Re: Klimatizace Focus

Absolutně ideální kombinace na poruchu.
    Máte to dost dlouho - 1
    Málo to pouštíte - 2
    V zimě to určitě nepouštíte vůbec - 3

V chladivu je rozpuštěn kompresorový olej. Když klimu nepouštíš, olej steče a při spuštění po dlouhé době dostává kompresor hrozně zabrat. Můžeš mít přidřený/zadřený/hydraulicky zablokovaný klimakompresor, v každém případě nemáš v systému chladivo.
    Nnnnno, držím palce ať neměníš kompresor.
    Měj se.

DIM 21.03.12  15:13

« Re: Klimatizace Focus

Má to necelých 5 let. Klima se pouští málo, manželka si šetří dýchací cesty :-) Až si udělám čas, tak to nechám někde zkontrolovat. Každopádně smrad z výměníku při tom zapnutí a vypnutí se objevil, takže minimálně klapky klimatizace to přes ten klima výměník prohnaly. Ale zima se nekonala......

foto Dong1

Dong1 20.03.12  19:49

« Re: Klimatizace Focus

Ja mel predloni to same...najednou nechladime. Klima uplne prazdna a po naplneni do 2 dnu znovu. Kondenzator byl v rohu cely "zeleny" (dali jsme tam barvivo), pry koroze. Nastesti to bylo jeste na prodlouzenou zaruku (stalo se to po 3,5 roce) jinak by to bylo za 5500 jen za vymenik ;-\ .

WinDiesel 20.03.12  16:31

« Re: Klimatizace Focus

jak to máš staré? používáš klimu i přes zimu nebo vždy jen v jarním a letním období?

DIM 20.03.12  15:48

« Klimatizace Focus

U Focusu mi přestala chladit klima . Může tp být jen tím, že je to prázdné ? Předpokládám , že je to podobné, jako u Mondea . Odcházelo tam typicky něco ( ventil nebo spínač ) ?

DIM 19.03.12  14:57

Zkus hadice k turbu....

foto jurkoboss

jurkoboss 12.03.12  07:35

« Problemy pri prudkej akceleracii

Ahojte,

nove mondeo 2,0 TDCI, 103 kW, manualna prevodovka, najazdenych 125 000 km.
    Posledny mesiac mi zacalo robit problemy pri prudkom zrychleni, vyuzitie overboostu.
    Pri zaradenych rychlostiach 4,5,6 mi pri zrychlovani zacnu kolisat otacky. Najskor potiahne na 3000, potom klesu na 2600, potom zase vytiahne, zase klesne, potom zase taha dalej.
    Je to take, ako ked na automate zrychluje a ten nevie co ma zaradit.

Na 2, 3-ke to nerobi. Taktiez to nerobi, ked zrychlujem postupne, pomaly, nie prudko
    Co to moze byt?

Dakujem

štíreček1 07.03.12  10:55

« Re: Jaguar

Včera jsem viděl dalšího ze slovenskou značkou.... ale i tak - dost lidí to tam obklíčilo, myslel jsem, že tam je něco zadarmo >:D

RADEK1 03.03.12  16:54

« Re: Jaguar

To stirecek. Pisi z Mt. Toto nalupni centrum pro seniory nenavstevuji. Mas pravdu jsou v reviru vetrelci dokonce 2. Pocit jedinecnosti se vytratil.Ted uz zbyva jen aston ale ti jsou pobliz 2. Dokonce Rapid. Bentley je ve vedlejsim meste.Tak snad bugatti >:D ? 8-s

štíreček1 01.03.12  12:15

« Jaguar

Rade to byl tvůj jaguár před lídlem nebo máš v rajónu vetřelce? :-) Je to pár dní zpět...

superkutil 01.03.12  10:04

« Omyl

oleowr1 29.02.12  20:19

« kontrolka airbagů

začala mi svítit kontrolka airbagů (mám 4 airbagy), po nastartování zhasne na pár vteřin, pak 4x blikne na chvíli zhasne, 2x blikne ... to se opakuje asi 3x a pak se rozsvítí trvale. Nevíte co to může být? Je to asi signál konkrétního airbagu, nebo čidla, ale kterého?!

foto King-of-rain

King of rain 28.02.12  16:16

« Re: Olej

To samozřejmě může,každej motor je na tom jinak, problém ale je, že to zcela zásadním způsobem zdegraduje náplň (olej) a on nemaže jak má.

DIM 28.02.12  11:48

« Re: Olej

Mě jen trochu překvapilo, že je to poměrně o dost, aby se nenaolejovalo něco, co nemá ....

foto King-of-rain

King of rain 27.02.12  15:31

« Re: Olej

Mno, já slyšel že to u Fordu a nejen u něj byla zcela běžná věc.DPFko je mrcha...

DIM 24.02.12  12:59

« Re: Problém s nepravidelným startem a chodem motoru.

...tak já jdu taky někdy do nouzáku, reset občas pomůže :-)

superkutil 24.02.12  11:29

« Problém s nepravidelným startem a chodem motoru.

Tak hlásím, že vše funguje jak má. Stačil jeden přechod do nouzáku při startu a auto se zase chová jak za mlada. Žádné problémy se starty, žádný nepravidelný chod. A to i v teplotách pod 0°C. Copak se asi v ŘJ nebo motoru stalo? To se ale asi jako běžný smrtelník nedozvím. >:D

DIM 21.02.12  14:43

« Re: výfuk

....ještě by to chtělo tlačítko, co otočí výfuk dopředu, ať mi nikdo nevyfotí SPZ a mě za volantem :-)

WinDiesel 21.02.12  13:48

« Re: výfuk

Pokud nemáš úplnou výbavu, jistě se tam najde nějaký prázdný nevyužitý slot, dal bych tam tlačítko, a máš to jako 007. >:D >:D >:D Ujedeš policajtům, očoudíš cyklisty, mafie ne Tebe nemá nárok.

DIM 21.02.12  13:09

Já jsem šikulka !!!! 8-s

Mám si tam na EGR dát tkaničku a potáhnout v případě potřeby ??

Přiznám se, že v těch rychlých šípech jsem si myslel že otevřel sytič...

RADEK1 20.02.12  18:24

« Re: výfuk

No vždiť jo . Já to tvrdím od začátku trysky na kapotě jsou na ...... cyklisty >:D .
    Trysky na ramínkách stěračů jsou opravdu na ostřikování skla. Jejich funkce není absolutně ovlivněna rychlostí jízdy.Na mondeu jsem je měl seřízené tak ,aby jedna z trysek ostřikovače stříkala níž a druhá výš. Takže jsem pokryl větší část rychlosti auta , kdy byly ostřikovače k něčemu. Na nic lepšího jsem nepřišel. ;-\

WinDiesel 20.02.12  16:39

« Re: výfuk

J to si pamatuju, Dime !!! Až na to že tehdy opravdu stačilo dupnout na plyn...... Když budeš šikulka, opravdu přes mechanický EGR přidusíš vzduch a máš to.
    Já to tedy měl v nějakých 25 tis km a šlápl jsem na plyn, celá křižovatka oslepla. :-)

DIM 20.02.12  11:28

« Re: výfuk

.... a utěch stěračů nejde o mráz , to bych pochopil, ale je to neseřiditelné kdykoliv : na dálnici to na sklo skoro nedostříkne...........

DIM 20.02.12  11:25

« Re: výfuk

Wine !! Teď jsem prozřel !! Pamatuješ si, jak v Rychlých Šípech ten darebák s červeným kabrioletem srazil cyklistu, nezastavil, a pak " otevřel výfuk " , aby nebylo možné přečíst číslo !!! Tak on měl upravený EGR !! :-) Celý život jsem přemýšlel, jak se dá otevřít výfuk.......

WinDiesel 19.02.12  19:22

« Re: výfuk

Lepší je upravit EGR tak, aby vyvolával zvýšený vývin kouře. Onehdá jsem viděl video takového cápka, co vždy, když míjel cyklistu, a bylo jich tam na té trase dost, vydatně šlápl na plyn. Načež cyklista zmizel v oblaku černého dýmu........... ;-)

RADEK1 19.02.12  09:53

« Re: výfuk

K těm stěračům, Trysky ostřikovačů na stírátkách měl už můj stařičký ,,pežot 405"
    a musím říct, že to bylo nedostižné řešení-úsporné a funkční (za jakýchkoliv rychlostí)
    V jaguaru je to také tak řešené a opět na jedničku. Nechápu kostruktéry aut, že pořád používají ty debilní trysky na kapotě. Teda jednu výhodu mají . V létě jsem jimi trestal cyklisty jedoucí po silnici vedle sebe. Když se k ostřikovačům čelního skla přidaly ještě ostřikovače světel , byli takoví cyklisté celkem dobře osvěženi. A navoněni.... >:-[] >:-[]

WinDiesel 18.02.12  11:12

« Re: výfuk

Ten si to krásně zavařil,
    nikdo ho neměl rád,
    kdyby se tolik nesnažil ............... >:D

oleowr1 17.02.12  22:03

« výfuk

dneska jsem nechal zavařit výfuk, poslední díl byl měněný v listopadu, teď praskl svár na konci prostředního tlumiče. CO2 to spravilo, garážista to hezky ovařil a už neškrtám tlumičem o zem :-)

WinDiesel 17.02.12  19:30

« Re: zmrzlý VIF

Při minus 10 - 15 nefungují ostřikovače a stěrače na žádném autě. Tedy optimálně.
    Ale BMW nebo Mercedes chystají nové typy stěračů - 1 typ jsou takzvané hybridní stěrače (už je používá Lexus a Ferrari), 2. typ jsou stěrače s ostřikovači přímo na liště stěrače.

DIM 17.02.12  17:22

« Re: zmrzlý VIF

U nas v Ostravě to je Careffour už na vždycky :-) Toš tak....

Včera jsem dal plnou arktickou, a dnešní delší cesta mi konečně zase srazila tu průměrnou spotřebu osum a půl litru :-) Amarouni zřejmě tu naftu v nádrži žerou :-) V tom sněžení už jen občas senzory reagují asi i na poletující sníh....ale jinak v pohodě.

Jediné, co ještě soudruzi v NDR konstrukčně nezvládli, jsou ostřikovače předního skla. Sice nezamrzají a vyhřívání umožňuje jejich použití i při minus 23 stupních ( kapalina -40 ), ale nedají se skoro seřídit. Ve vetších rychlostech srazí proudění vzduchu kapalinu z trysek na spodní hranu skla, naopak když stojím tak to stříká skoro na střechu.

WinDiesel 17.02.12  09:14

« Re: zmrzlý VIF

Kérfúry už nejsou ........ prodaly to Tescu. Tam to tedy nedáš, ale po oblevě se už snad opravdu rozpustil.
    Zelená příšera už nestraší....... :-)

DIM 14.02.12  12:14

« Re: zmrzlý VIF

WINE, ale já žádný problém nemám !! 4 hodiny v Kérfúru by navíc mohly být dražší než výměna vstřiků včetně celé nádrže... :-)

Já si myslím, že amaroun se roztopil a rozpustil...

WinDiesel 14.02.12  08:31

« Re: zmrzlý VIF

DIM: Zajeď do podzemních garáží nějakého ultramarketu, tam bude slabě nad nulou, nech to tam 3-4 hodinky a bude to ok.

WinDiesel 13.02.12  19:09

« Re: zmrzlý VIF

Jak říkám, VIF do postele ....................... s Petrou???????
    Je zcela jasné, že DIMovil v nádrži ten zelený rosol nerozpuštěn stále plave, možná že už mu ucpává filtr paliva.
    Dokud bude pod nulou, nic ho no nerozpustí.
    Ať žijí Amarouny !!!!!!!!!!!!!! >:D

superkutil 13.02.12  16:34

Odpověď od prodejce:

Dobrý den,

toto je zcela normální chemický jev. Na plechovce je uvedeno, že máte aditiv skladovat při pokojové teplotě. Tzn. nenechávat ho v noci v autě. V koncentraci, která je v plechovce aditiv ztuhne. Pokud jej dáte doma na topení opět "roztaje" a můžete jej normálně použít. Chemické složení je takové, že funguje při naředění s naftou.

Petra

DIM 13.02.12  14:59

« Re: zmrzlý VIF

Předpokládám, že nafta z stojanu , kterou jsem zalil ten sulc, měl více než -8 stupňů !!! :-) A 60 litrů by to snad mohlo promíchat......ale netvrdím, že to leží na dně nádrže jako chobotnice. Ale pro klid duše jsem udělal vše, co jsem mohl !! :-) Jen ať se to to nenatáhne do čerpadla .....

A do tepla to asi budu dávat a to proto , že to fakt hnusně smrdí v celém autě ....

WinDiesel 13.02.12  14:12

« Re: zmrzlý VIF

DIM: to je Ti úplně naprd. Aby složka zmenšující krystaly parafínu fungovala, musí být takové aditivum dodáno V TEKUTÉM STAVU a do nafty, která není studenější, než je bod počátku mrznutí - což je -8 stupňů.
    Což znamená, že si tam VIF dával vcelku zbytečně a že Tvoje nafta byla vcelku bezproblémů i bez VIFROSOLU.

WinDiesel 13.02.12  14:09

DIM - ber si ho do postele, aby byl VIF teplý.......... >:D

superkutil 13.02.12  14:03

« Re: Jak vám topí Mondeo s TDCI?

Nevím, ale podle Ford servisu se ručička odlepuje když má voda 60°C a ve vymezené zóně by měl mít 75-95°C. Mě ale ručička padá až na 60°C a v Alpách šel z ventilace opravdu studený vzduch. Nevíte zda nové Fordy s TDCI už mají přihřívání chladící kapaliny? Vím, že u některých Ford laboroval s elektrickým přihříváním, ale to nemá potřebný výkon.

Myslel jsem, že Superb jako ostatní VW mají přihřívání, které na 60°C ohřeje do 10minut od startu. ;-\

superkutil 13.02.12  13:52

« Re: zmrzlý VIF

Podle prodejce VIF si ho máš brát na noc domů. :-) Pak z něj nebudeš mít ten rosol.

DIM 13.02.12  13:47

« Re: zmrzlý VIF

No, jak říkám, já jsem to tam dostával ve skupenství, které by se nejlépe dávkovalo lžičkou, no něco mezi medem a tlačenkou :-) Ale doufal jsme , že se to v nádrži při tankování rozehřeje a rozpustí.... a asi jo !

Malý postřeh : bez žhavení auto nenastartuje, alespoň ne napoprvé .....Když si počkám, takl naskočí hned a víceméně hladce....