FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

DIM 30.05.12  16:01

« Re: Opravovat či neopravovat?

....no pokud by to tak bylo, tak bys na tom asi nebyl zase tak špatně. Za tolik bys to těžko prodal. A ten " vrak " by určitě ještě nějaký Kutil :-) koupil .....

DIM 30.05.12  09:58

« Re: Opravovat či neopravovat?

Kutile pojišťovna Ti za tu škodu proplatí 160 tis ? A vrak Ti zůstane ?

superkutil 30.05.12  07:53

« Opravovat či neopravovat?

Ahoj, Mám Mondeo 2.2TDCI z roku 2006 (do provozu 2007), koupeno v ČR jako nové, najeto 150tis.km. Teď mě nabourali a poškození není veliké, ale pojišťovna to dala na totální finanční škodu a cenu auta před nehodou odhadli na 160tis. Oprava auta bude nejmíň za 60tis a k tomu je potřeba udělat repasi vstřiků, výměnu rozvodů, výměnu tlumičů a tak se cena opravy vyšplhá ke 100tis.Kč. Jde mi o to, kolik kilometrů ještě Mondeo vydrží. Zda ještě dalších 100tis.km nebo zda odejde třeba převodovka nebo něco dalšího. Prostě zda má smysl do toho těch 100tis. nacpat, nebo raději vrak prodat a k těm 160tis. přidat dalších 160tis a koupit něco novějšího. Další auto chci 4x4, kvůli přístupu na chalupu a to i za těch 320tis. těžko něco novějšího seženu.

vronk01 28.05.12  21:36

« Re: výběr

ohledně těch kilometrů se už taky toho napsalo. je tu společnost cebia, ale ta je prej taky podplatitelná ;-\

DIM 27.05.12  14:17

« Re: výběr

V každém případě já jednoznačně doporučuji jít do toho posledního modelu MK IV

WinDiesel 27.05.12  11:40

1,8 TD (TCI) nebrat
    2,0 TDCi - všechno vylhané kilometry, museli by auto poskytnout a s tím by se muselo zajet za někým, kdo má dobrou diagnostiku, nejlépe Delphi Diamand
    1,8 TDCi - velmi mladá auta, samozřejmě 85 respektive 92 kW nejede tak jako dvoulitr s 96 kW nebo 2,2 se 115 kW, ale dobrá volba. Mladé auto, bezproblémový motor, velké turbo, což je dobré pro turbo, horší pro slušnou turbodíru, ale s tím se rozhodně dá žít

K Diamandu (diagnostika) mám přístup, rád pomohu, ale museli by to vozidlo zapůjčit. Diamand umí zjistit zda byly měněny/opravovány vstřikovače, kolik mají ty co na voze jsou, najeto, a řadu dalších věcí.
    Bez důkladné diagnostiky nelze vozidlo bez rizika kupovat, leda že by mělo jasnou a dokladovanou historii.
    Platí úzus: čím více deklarovaných najetých km, tím méně jsou stočeny.

vronk01 27.05.12  09:23

« výběr

takže dokázali byste se mi shodnout tady z těchhle aut na nějakým, u kterýho by stálo za to se na něj jet podívat? [odkaz]

WinDiesel 25.05.12  19:04

« Re: zklamání

No ojetinu je vždycky lepší nekupovat, když na to máš.
    To je jistá věc.

A dnes když člověk chce, dostane levně nové auto, např. obrovskou Dacii MPV, SUV, za hubičku - za stejné peníze jako ojetina. Takže ojetiny už nejsou tolik zapotřebí - a taky už se tolik nevozí.

Každé nové auto typu Dacia Duster, Škoda Rapid, Peugeot 301, Renault Thalia a Fluence apod apod. ničí prodeje velmi starých ojetin ............ a je to tak dobře.

Ojetina dává smysl do 7-8 let. Potom už jen ty v dobrém stavu, garážované, s malým nájezdem km atd.

DIM 25.05.12  16:58

« Re: zklamání

Možná klišé, možná je to jenom pocit..ale teď jsem s autem maximálně spokojen, předtím jsem nebyl. Předchozí generace Mondea je - možná jenom pro mě - opravdu velmi problematická a opravy nákladné . A já bych si to auto po deseti letech provozu nekoupil...... Faktem je, že jsem vlastně nikdy jiné auto než nové nekupoval..... takže jsem ojetiny a jejich problémy nikdy moc nestudoval.

WinDiesel 25.05.12  15:16

Klasická česká klišé.

"Takže pokud bych si já měl za všechny úspory nebo nedejbože na půjčku něco koupit jako své osobní , rodinné auto, pak jsem přesvědčen o tom, že Octávie je lepší volby. Můžeme se bavit o tom, že je pořizovací cena Mondea výrazně nižší a tudíž že na opravy je při pořizování jakoby nějaká rezerva. Ale taky Octávii ti tady u nás opraví každý, náhradní díly díly jsou dostupné v každé vesnici....Na Mondeo se budou díly objednávat, bude se čekat....."

ŠKODOVKA JE GENIÁLNÍ V TOM, JAK Z LIDÍ VYTÁHNOUT PENÍZE A JEŠTĚ SI BUDOU MYSLET JAK PLATILI MÁLO.
    V průměru to bude plus minus to samé, někdo má někdy smůlu, někdo má holt víc štěstí.
    Jestli chceš dobrý příklad, jeden Ti dám. Volkswagen nasadil potajmu, o 3/4 roku dříve, common railna motory 2,0 TDI místo jednotek P-PD. Dopadlo to tak, že po průserových P-PD jednotkách (jsou neopravitelné a stojí 10 000 kus) vypoklonkovali piezo vstřikovače Bosch po necelých 14 měsících !!!!!!!!!!!!!!! A nyní se používají solenoidové vstřikovače, které nejsou špatné ale úplně bezporuchové nejsou.
    PS - všem služebním autům ve Škodě Auto piezo vstřikovače odešly ...
    To jenom příklad bezporuchovosti vozidel koncernu VW.
    Bezporuchovost dorazí až s novou generací 2,0 TDI (podzim 2012), zatímco Ford má dieselové motory víceméně bezporuchové (PSA-FORD) od roku 2006 (některé od roku 2003).
    Tady musím Forda hájit.
    Volkswagen měl motorických průserů více než Ford ..... ano, dělá také pokroky, ale poruchových turb, dvouhmoťáků a vstřikovačů bylo u VW víc, a to ještě nemluvím o patáliích s 1,2/1,4 TSI.

oleowr1 25.05.12  14:48

« Re: zklamání

Auto mě stálo v roce 2006 313tKč, celkové náklady na provoz bez nafty mě vyšel k dnešnímu dni na 600tKč (včetně pořizovací ceny), s naftou na 793tKč, ujel jsem 100tis. km tedy km za cca. 8,-Kč. Do nákladů si píšu prakticky všechno, t.j. pojištění, servis, pneumatiky, žárovky, dálniční známky nebo mýtné v zahraničí, provozní kapaliny....
    Myslím že 8Kč/km je přiměřené, žena má Hyundai Getz koupený jako nový, má ho 4 roky ujeto asi 60tkm a náklady jsou 7,80Kč.... je to ale auto o dvě třídy níž a zatím se prakticky neopravovalo....

DIM 25.05.12  13:27

« Re: zklamání

No a kolik stálo to auto a pak ty opravy ?

oleowr1 25.05.12  12:57

« Re: zklamání

Mondeo jsem koupil 3leté se 107tkm.... co se pokazilo do té doby nevím, mimo oleje, filtry, časté výměny tyček stabilizátorů to bylo:

125tkm - přední desky a kotouče
    195tkm - nárazové čidlo airbagů
    175tkm - PZ brzdový třmen

DIM 25.05.12  11:32

« Re: zklamání

Ne , to nebyl Kutil, to byly výčty mých osobních problémů se dvěmi Mondey III. To jsem ještě zapomněl na prasklou hadici turba a nefugující kolíček ovládání PP a v mrazech za jízdy chladl motor.......:-)

No možná smůla, ale Kutilovi jsem docela rozuměl ( asi už Dokutil ). To auto nebylo uživatelsky zrovna přátelské.

Pořád jsem něco řešil, pořád nějaké celodenní testy, diagnostika, hledání..... Trojkombinace vydržela nechrochtat po výměně tak půl roku maximálně, občas podivné chování motoru se nevychytalo nikdy ( na diagnostice bylo vždy vše OK ), samozřejmě u obu aut výměna vstřiků vždy cca po 70 tis ., u druhého auta při 140 tis se začaly znovu hlásit.....

Na druhou stranu velké stabilní, dobře ovladatelné, i při plném zatížení dobře čitelné. To vše mluví v jeho prospěch...... ale cena případných oprav by mě tedy jistojistě odradila.

Passata jsem neměl, to je fakt, ale Octávii ano. A plno lidí kolem. Taky měli občas problémy, to jo, ale tak často jako já v servise nikdy nebývali........ Takže pokud bych si já měl za všechny úspory nebo nedejbože na půjčku něco koupit jako své osobní , rodinné auto, pak jsem přesvědčen o tom, že Octávie je lepší volby. Můžeme se bavit o tom, že je pořizovací cena Mondea výrazně nižší a tudíž že na opravy je při pořizování jakoby nějaká rezerva. Ale taky Octávii ti tady u nás opraví každý, náhradní díly díly jsou dostupné v každé vesnici....Na Mondeo se budou díly objednávat, bude se čekat.....

Toš tak to vidím já ....

WinDiesel 25.05.12  10:37

« Re: zklamání

Teď nevím, to byl příspěvek DIMa nebo Superkutila?
    >:D >:D >:D
    Nerozlobíš, to ne, ale nezobecňoval bych to. Passaty mají obrovské problémy, některé Octavie taky.
    Možná že jsi měl trochu smůlu.

Trojkombinaci jsem měl taky ale potom to vyřešili a byl klid. Jedny dveře reznou. Ale suma sumárum je to opravdu fajn auto a skvěle jezdí a dobře se řídí.

DIM 24.05.12  22:34

« Re: zklamání

Wine, jjá jsems autem rozhodně nezacházel špatně. Spojka a dvouhmoťák, neustále problematická trojkombinace, vstřiky ( samozřejmě), xenony, čidlo ABS, problémy s kabeláží řídící jednotky, zatékání do interiéru, p
    přístrojová deska, neustálé problémy s cukáním, nepravidelný volnoběh, vyhřívání sedadel, vytřískaný podvozek, zasekávající se centrál, nefungující vyhřívaní předního sklal, - to vše jsem řešil, stálo mě to mnoho peněz a nervů....... asi tě rozlobím....ale já bych tedy raději volil např. Octávii...mimochodem ta moje už má skoro 400 tis a je pořád ve firmě a pořád jezdí a jezdí.... Nové Mondeo je na druhou stranu úplně někde jinde a v podstatě měním jen olej... neporovnatelné.

WinDiesel 24.05.12  21:29

« Re: zklamání

Passaty na tom nejsou ani o chlup líp, Dime, akorát že si drží ze setrvačnosti vyšší cenu. 2,0 TDI je superprůser, odchází tam úplně všechno včetně vstřikování, turba, váha vzduchu, EGR, dvouhmoťáky. Motory Mondea žádné zásadní problémy v tomto pohledu nevykazují..... Mimochodem, máme na 2,0 TDCI již a to bez jakékoli další poruchy 290 000 km. takže ta Tvoje teorie padá. Věř mi, je to hlavně o zacházení.
    Výčet poruch:
    1 - EGR V 15 000 ZÁRUKA
    2 - VÝMĚNA DVOUHMOŤÁKU A SPOJKY - NEBYLO NUTNÉ, DOPORUČENO 70 000 ZÁRUKA
    3 - ŘEMEN OD ALTERNÁTORU 100 000
    4 - ČIDLO KLIKOVÉ HŘÍDELE 120 000
    5 - ŘEMEN OD ALTERNÁTORU 200 000

a byla řešena běžná opotřebení brzd, výměny oleje a dalších náplní ........... toť vše .... ročník 2004

DIM 24.05.12  21:18

« Re: zklamání

Wine, Mondeje 2003 a 2004 je po mých zkušenostech hodně problematické, ....... a myslím, že ceny v bazarech nejsou nakonec tak dole náhodou.

impaler 23.05.12  15:56

« Volnoběh

Díky, chlapci, reaguju se zpožděním, pardon.

Hlavně Petrovi díky, pokusím se provést tu kouřometrickou diagnostiku. Ono se totiž to pulzování vytratilo a auto se tváří, jako by nic.

Dále - hadice od turba mi praskla před dvěma lety cestou přes Rakousko do Itálie, naštěstí jsem si to díky tomuto fóru diagnostikoval sám podle příznaků (nejelo to a syčelo to :-) ) a bylo to vyřešeno rychle, i když ne moc levně, u Forda v Klagenfurtu. V pátek ve čtyři odpoledne, kdybych stihl dojet do Itálie, nevím nevím... Najeto bylo patrně něco kolem stovky.

Na alternátor se musím podívat do faktury, nepamatuju, a jestli to poznám na autě, no to fakt netuším.

WinDiesel 22.05.12  18:39

« Re: zklamání

Souhlasím, ale s tím že ostatní podobné vozy podobných ročníků jiných značek s podobným nejasným nájezdeme a nejasnou minulostí na tom budou NEMLICH STEJNĚ.

DIM 21.05.12  21:19

« Re: zklamání

Wine, r.v. 2003, to je samo o sobě staršně nevychytaný model...... a k tomu nejistý původ....... a nejistý nájezd........ z mého pohledu jasně nebrat.....

WinDiesel 21.05.12  21:00

« Re: zklamání

To ovšem neznamená, že jsou na tom konkurenční auta lépe. Prostě je třebas si dát pozor na vše. Mondeo na druhou stranu, když se dá do pořádku, jezdí prostě skvěle.

vronk01 21.05.12  17:55

« zklamání

sakra, to jste mě moc nepotěšili 8-s

DIM 21.05.12  15:02

« Re: 1.8 TDCi

Já bych takové auto nekoupil ani náhodou, mám svou zkušenost a znám také zkušenosti jiných. Tam se sype pomalu ale jistě vše.....Nedoporučuji, fakt ne.....

WinDiesel 20.05.12  09:12

« Re: Mondeo Titanium

Majitel najel 3000 km. To už jsem viděl. Ve Francii to bude míz vymazaný servisní záznam, u nás omlazeno tak o 2 roky a tachometr dolů minimálně o 100000 km, ale ve skutečnosti to jednou stočili Frantíci a podruhé naši, takže reál je někde kolem 270000 km. Což by ale vůbec nevadilo, pokud by se s motorem slušně zacházelo, tranziťáckej motor neskutečně vydrží, to není žádné 2,0 TDI.

WinDiesel 20.05.12  09:08

« Re: Mondeo Titanium

Nesmysl. Nesmysl poukazovat pouze na vstřikování.
    1 - najeté kilometry je třeba vynásobit 4x až 5x - a v tom je ten problém. 2x je málo. A samozřejmě při tom stáří a nájezdu km tam může být vysypáno úplně všechno.
    Takovéto auto nelze kupovat naslepo. S takovým autem se musí do spřáteleného servisu a všechno prohlédnout, provést diagnostiku - když to prodejce neumožní jít pro auto jinam.

foto Dong1

Dong1 20.05.12  08:52

« Re: Mondeo Titanium

Taky me tam lehce pobavilo petilete Mondeo 2.0 TDCi z Francie s pry najetymi 68 tis. km :-)

foto Vakan-1

Vakan_1 20.05.12  08:49

« Re: Mondeo Titanium

Utíkej pryč od takhle starého ojetého TDCi, nebo jakéhokoli dieselu se vstřikováním tohoto roku výroby. Nebo si připrav dvojnásobek nákupní ceny na opravy. Jo, a uváděné náběhy km vynásob 2x, neuděláš chybu

vronk01 18.05.12  21:45

« Mondeo Titanium

ahoj, chtěl bych od vás poradit s koupí dvoulitrovýho mondea titanium. máte někdo zkušenost jak jsou na tom tyhle motory + trošku mám strach z těch závad dole pod inzerátem. [odkaz]

chci koupit vůz max. do 250 tisíc. díky za rady

štíreček1 18.05.12  11:21

« Re: 1.8 TDCi

1,8TDCI má 85kw a ten ve focusu od spodu nejede vůbec. Nevím jak v mondeu 92kw, tam možná bude lepší, záleží na převodovce, ale s tím focusem hrůza děs.
    Kutile jak jsi dopadl s tou pojišťovnou?

foto Dong1

Dong1 16.05.12  21:49

« Re: 1.8 TDCi

Jo jo 1,6TDCi bylo 66kW a 80kW. Ten 66kW odspodu moc netaha, musi se honit od 1800 ot. vys, jinak to moc nejede. 80kW pry zase uz jo (asi dusledek turba s naklapecima lopatkama, to 66kW verze nema)

WinDiesel 16.05.12  15:04

« Re: 1.8 TDCi

Starý 1,6 TDCi 16v neměl 85 kW, to má ten nový 8ventilový (Ford), v PSA to má 82 kW. 85 kW měl o generaci starší 1,8 TDCi, který měl potom až 92 kW.

superkutil 16.05.12  14:49

« Re: 1.8 TDCi

Ferdinand Este: Máš na mysli asi starý 1.6TDCI co měl 85kW. Kolegyně ho má ve Focusu (nějaká výprodejová akce) a jezdil jsme s ním v C-MAXu a hodně příjemné. Má lepší chování pod 2000ot jak 1.6TDCI 80kW.

foto Ferdinand-Este

Ferdinand Este 12.05.12  00:40

« Re: 1.8 TDCi

Ve Focusech je 1,8 TDCi údajně nejspolehlivější motor (ve srovnání s 1,6 a 2,0 TDCi)

foto Ferdinand-Este

Ferdinand Este 12.05.12  00:36

« Re: Pulsuje volnoběh

To je pohon posilovače řízení. Myslím, že je to popsané i v manuálu (určitě to bylo popsané u benzínové 1,8) ... že to není závada, ale přirozené chování. I když auto jede na volnoběh, musí motor v posilovači udržovat tlak kapaliny. Když se auto zastaví, je bezpečné nechat tlak klesnout.

oleowr1 11.05.12  09:05

« Re: 1.8 TDCi

o 1,8TDCi docela uvažuju, možná do toho půjdu příští rok.
    2,0TDCi oslaví v prosinci 10. narozeniny, najeto má zatím 206tkm, nevím jak dlouho ještě vydrží, větší oprava převyšuje zůstatkovou hodnotu.... 92kW mi bude stačit, hlavně sehnat něco dobře ojetého, v kombíku, kolem 3 let, kolem 100tkm tak, aby při mém nájezdu do 20tkm ročně zase auto cca. 7-8 let sloužilo. Dostavěl jsem domek tak si moc vyskakovat nemůžu :-)

WinDiesel 10.05.12  18:03

« Re: 1.8 TDCi

Nazdárek, neslyšel jsem nic, co by naznačovalo že je tady nějaký problém. Kombinace 1,8 TDCi a SVDO je ok. To pocuknutí by mohlo jít na vrub EGR nebo ještě něčeho dalšího.

foto Moik

Moik 10.05.12  14:20

« 1.8 TDCi

Wine+další, jak je to se spolehlivostí 1.8TDCi 92kW z Mondea? Kdysi jsi mi psal, že piezo Siemens + motor LYNX jsou spolehlivá kombinace. Platí to stále i po třech letech? Moje má 75tis a sem tam si pocukne, jinak OK.

WinDiesel 05.05.12  11:30

« Re: Pulsuje volnoběh

U dvoulitru reagoval volnoběh poctivě na kadé sepnutí kompresoru klimatizace, na každé přibrždění... Hlavně na tu klimatizaci. Když se sepne spojka kompresoru nebo zvýší jeho zatížení, musí motor zvednou otáčky (pokud to neudělá, otáčky spadnou - jsou různé strategie). V každém případě nejsou volnoběžné otáčky nikdy v úplném klidu.

oleowr1 04.05.12  23:23

« Re: Pulsuje volnoběh

volnoběh mi pulzuje pořád, ale pouze když je auto v pohybu.... když stojím na místě tak jsou otáčky kolem 800 jak přibité, ale jen pustím auto třeba z kopce, tak začnou plavat.... neřeším to, je to 50tkm. před repasí trysek u Walicy v Bohumíně a 50tkm po repasi prakticky pořád stejné.....

WinDiesel 04.05.12  18:38

« Re: Pulsuje volnoběh

Já VWím jen to co se mi stalo... >:D Ale ústy klasika, VWím že neVWím prakticky nic.

WinDiesel 04.05.12  18:33

« Re: Pulsuje volnoběh

Já jsem zažil vadný dvouhmoťák ve Frankfurtu v taxiku VW Caddy - a hlavně to sebou vždycky trhlo.
    Teď Ti prostě řídící jednotka na něco reaguje - chtělo by to vidět dynamické hodnoty. Problém bys měl, kdybys na to dupnul a šlo Ti to do nouzáku. A po vypnutí a zapnutí klíčku by to zase jelo.
    Zkus nalít nějakou dávku aditiva - třeba dvojnásobnou. DELŠÍ TRASY JSOU PRO DIESEL OK. Jen si dej pozor na hadici od turba - odchází mezi 100 a 200 000 km (u mě ve 120 000 km) - preventivně měň. Přesně ve 100 000 a 200 000 mi odešel řemen k alternátoru - tady jsi v poho, pokud jsi měnil ve 100 000 km.
    Koukej při razantnější akceleraci do zpětného bočního zrcadla, jesti nějak hodně nekouříš - zrcátkou funguje jako polarizátor světla - a tudíž jako opacimetr/kouřoměr. Zvlášť v noci je to dobře vidět - právě v noci je to dobře vidět. Tehdy by byl problém s EGR.
    Nis z výše uvedeného Tě nezastaví - jedině by musely být trysky v takovém stavu, že by propálily píst. A to se mi nezdá....

DIM 04.05.12  17:37

« Servo

Trochu z jiného soudku : kolegovi na Focusu začalo strašně rachotit servo, myslím, že i trochu teče na řemenici.....je to zlý ?? :-)

impaler 04.05.12  15:15

« Re: Pulsuje volnoběh

Díky, DIMe, tak snad na tu bráchovu svatbu dojedu. :-)

DIM 04.05.12  13:40

« Re: Pulsuje volnoběh

Mně se píše mně , a ne mě.....stárnu :-)

DIM 04.05.12  13:39

« Re: Pulsuje volnoběh

Mě ten motor občas kolísal už od novoty, a to velmi .Myslím, že s tím můžeš klidně jezdit . Dvouhmoťák spíše než bouchá tak kovově klepne - podle mě si toho nemusíš ani všimnout. Ale WIN WÍ WÍC :-)

impaler 04.05.12  10:59

« Re: Pulsuje volnoběh

Projíždím, často v nějakou pitomou hodinu. Teď ale bohužel jedu jen do Rakouska. Myslíš, že by to počkalo do příští cesty bez velkého rizika? Pojedu někdy v červenci, čas bych si na to možná udělal, každopádně díky moc za nabídku. Bouchání zatím myslím žádné.

WinDiesel 04.05.12  09:36

« Re: Pulsuje volnoběh

Nazdárek ...... a do Prahy jezdíš? Tam bych Tě doporučil na diagnostiku do servisu Velendorf, je to v Říčanech kousek před Prahou. Bych se tam mohl vyskytnout a koukli bychom na to spolu.
    Dvouhmoťák se projevuje bouchnutím při přeřazení. EGR by mohl způsobit kolísání - přiškrcováním vzduchu.
    Dej vědět.

impaler 04.05.12  08:46

Ahoj Petře,

budu to lovit z hlavy, přesné číslo typu motoru nevím. TDCi 2.0 96 kW, výroba 11/2004, před faceliftem 2005, 6-st. manuál. Pokud se nepletu, psal jsi tehdy, že to je ještě Ford Puma?

Jinak já teď jezdím buď skoro vůbec (jednou za týden nakoupit), nebo po Evropě po dálnici. Včera jsem to zaznamenal cestou do práce, zpátky trochu taky, i když v menším rozsahu spíš normálních 750-800 až 900. Dnes ráno skoro nic, ručička se hýbe, ale řekl bych 750-800 a víc nic, kdybych se na to nezaměřil, asi bych to ani nepoznal.

superkutil 03.05.12  15:21

« Re: A mam po aute

DIM: Už jsem to našel. Zrychlení z 0-100km/h má ten Focus za 14,6sec. Escort s 1.6 měl zrychlení za 12sec a Fiesta 1.25 má zrychlení 12sec. 8-s

DIM 03.05.12  14:58

« Re: A mam po aute

Kutile, taky se podívej, kolik ta auta vážila dříve a teď . A taky ty emise .....

Psal jsem tady o té klimě ve Focusu, tak to je prasklá hadice, údajně docela často , 2500 Kč staojí jenom ta hadice, výměna zatím nevím...... První závada po pěti letech :-)

DIM 03.05.12  14:55

« Re: Pulsuje volnoběh

Kolísání volnoběhu může dělat i načatý dvouhmoťák.......

WinDiesel 03.05.12  13:33

« Re: Pulsuje volnoběh

Připomeň mi, jaký máš motor, RV, jestli máš DPF.

impaler 03.05.12  11:53

« Pulsuje volnoběh

Zdravím vás po dlouhé době, chlapci, protože mám problém. ;-)

Nemám bohužel čas pročítat historii, určitě už to tam je...začíná mi pulsovat volnoběh, všiml jsem si dnes ráno a protože jezdím poslední dva roky málo, myslím, že jsem to chytil v zárodku.

Jezdím na pravidelné furt do autorizáku, při poslední ve 140 tkm v únoru hlásili, že vše je ok. No známe to. Teď tam je 144 500 a volnoběh pracuje tak mezi 900 a odhadem tak 1100, možná chvilkově 1200 otáček.

Motor byl studený, nestihl jsem ho cestou do práce zahřát, ale každopádně to není normální, dřív to drželo jak přibité. Přišel jsem na to nejdřív ušima.

Další postup je mi jasný, servis, ale chtěl bych se připravit, co po nich chtít ke kontrole. EGR? Vstřiky a pořádná diagnostika? Něco dalšího?

Příští týden potřebuju jet po dálnici 800 km a za pár dní zpět, takže mě taky zajímá, jak moc riskuju, pokud nic do té doby nepodniknu. Předem díky a zdravím.

superkutil 03.05.12  09:50

« Re: A mam po aute

DIM: Mám ještě Fiestu 1.25 55kW v benzínu a tak mohu srovnávat. Měl jsem i Polo 1.3 55kW. Ale u obou aut, když jsi šlápnul na plyn, tak to vyrazilo, Fiesta trochu hůř, ale Polo, to byla raketa. A ve 4000ot jako když jsi připojil další motor. Fiesta je oproti Polu vlažnější a brutálností nástupu zátahu, ale od 2000-5000ot slušně táhne. Ale ten Focus jede dobře od volnoběhu do 2000ot. Netáhne, ale jede plynule. Ale od 2000ot se motor pořád jakoby hádá, nechce zabrat a tato situace trvá až do nějakých 4000ot, kde jakoby s propady začne trošinku táhnout, ale žádný zázrak to není. Zato řev je to už pořádný. Ale zkoušel jsem 1.6T v benzínu a to je parádní motor! Osobně si myslím, že za vše mohou ty emise, které pořád ŘJ hlídá.

štíreček1: Mondeo mám diesel 2.2TDCI a ten motor táhne od 1500-3000ot úplně úžasně. Ta 2.0TDCI 85kW nebyl moc povedený motor, táhl v hrozně malém rozsahu otáček. Ta 2.2TDCI se chová úplně jinak.

DIM 03.05.12  09:29

« Re: A mam po aute

Já mám pocit, že pokud jezdí člověk pořád dieslem, tak úplně zapomene, že tam kde má diesel maximum tak benzin se ještě ani neprobouzí. A pak točíme 1500 otáček a čekáme , že to bude akcelerovat. Nebude¨. Jet se stím dá, ale pokud potřebujeme dynamiku, tak je potřeba tomu dát nad 4 tis. otáček. Ano, pro nás dieselisty nepředstavitelné a na hranici rozpadnutí se motoru , pro benzin to však je jen začátek produktivní oblasti. Pořád se tak jet nedá, to ne, ale zkus , Kutile , podržet plyn a poslat to na 5 tis otáček. Tam jsou ti koníci. Hluk v kabině je ale poměrně vysoký, v tom je Focus slabý.....

štíreček1 02.05.12  20:44

« Re: A mam po aute

ono že ty dnešní motory pocitově netáhnou je dáno těmi emisními limity. Řídící jednotka dnes hlídá emise a dle toho určuje dávku paliva. Jak jsem psal - vývoj se zastavil, alespoň do doby než zlevní účinný systém na základě močoviny, který je do osobáků stále drahý a zabere hodně prostoru. Pak by nové auta jezdili i úsporněji. Jel jsem v novém c max euro5, podvozek se mi zdál dobrý, taky šestikvalt dobře odstupňovaný, ale odspodu netáhne tak dobře, jako stejný motor u euro4. Tam je už víc přidušený, ale v otáčkách se mu daří dobře a zvýšený točivý moment je znát. Nebýt toho, že člověk musí ve městě víc řadit, na okrskách to řazení zase baví, převodovka je super s malými odskoky. Nejvíc ale vzpomínám na focuse tddi 66kw, tam jsem dal pětku a jezdil jako s automatem. I ten max co mám si už žádá častěj používat řadící páku, ze začátku to byl takový nezvyk, pětka na 1500ot už je velká drzost. Plynule to zrychluje, to ano, ale na spotovnější jízdu třeba na výjezdu ze zatáček nutí člověka podřadit.

štíreček1 02.05.12  20:30

« Re: A mam po aute

Já když měl půjčené to mondeo, tak jsem měl starší, asi čtyři roky staré 2,0tddi 85kw a měl jsem spíš opačný problém. Když pominu namáhavý nástup/výstup, tak v první zatáčce mě předbíhal zadek. Napřed jsem si myslel, že mám snad volné kolo, ale vše bylo ok, jen ten zadní převis je mohutnější než u maxe, takže jsem se musel zvláště v zatáčkách krotit. Žádná zábava a už jsem se těšil na maxe. Za druhé - motor, při dvou tisících se do toho opřel, ale těch 85kw jsem na něm nepoznal. To slabší focus 66kw tddi byl daleko čipernější a obratnější. Na dálnici bylo ale mondeo pohodlné a dálnice - panelka břeclav brno byla v pohodě. Ale i když jsem se snažil jezdit hodně úsporně, na dálnici 100-110 tak spotřeba 7,6 nebo tak nějak, o dva litry míň seřere stejně výkonný max a spotřeba se nemusí vůbec hlídat. I když jsem mondeo kdysi chtěl, dnes bych si ho nekoupil, leda že bych jezdil většinou dálnice.

Co se týká těch nových oturbených benzínových šestnáctistovek, jel jsem v novém pežotu, tuším model 3008 nebo 5008 a nijak mě to nenadchlo. zátah sice plynulý, ale bez výkonové špičky, i když hodnoty zrychlení jsou lepší než u nafty, pocitově se zdá, že to nejede. Zátah je sice ve větším otáčkovém spektru, ale je to takové mdlé. Je fakt, že ty pežoty mají přes 1700kg, ale těch 150koní by s tím mohlo zahýbat víc. S interiérem a hlavně sedačkama jsem byl spokojený, sedačky mají lepší boční vedení než u maxe nebo focuse. A motor nebyl vůbec slyšet, že běží jsem si hlídal na otáčkoměru, podle zvuku nebo vibrací to nebylo vůbec poznat. Ale ani diesel v tom samém autě nebyl slyšet, mají to asi líp odhlučněné než u fordu. Pežota bych si dokázal představit, podvozek dobře pobral i nerovnosti, ale v zatáčkách tak jistý jako max není. Výbavově je na tom taky líp, jsou tam všelijaké věcičky, které ford nenabízí nebo jsem je u forda neviděl.

superkutil 02.05.12  20:22

« Re: A mam po aute

Měl jsem Escort combi 1.6 66kW a jezdil jsem s Focusem 1.6 z roku 2003 a to bylo super auto. Sedělo, bylo živý. I ten interiér byl v pohodě. Ale tenhle z roku 2012 fakt děsně uvnitř smrdí jak Čína a motor skoro vůbec netáhne. Teda on, má výkon, ale nemá zrychlení.

Navíc po stisku plynu vydává takovej divnej zvonivej zvuk. Jako hodně špatné zatlumení a rezonující výfuk nebo co. Když jedeš po dálnici 130km/h tak ti z toho za chvíli třeští hlava. Ve 130km/h to totiž na 5ku točí 4000ot, zatímco moje staré Mondeo 1.8 benzín točilo na 5ku 4000ot až ve 160km/h. Navíc to auto plave, starý Focus ale seděl dobře.

DIM 02.05.12  14:39

« Re: A mam po aute

Mnoho těch plastů a jiných dílů ( světlomety, zadní světla ) se dělá v ČR, mnoho dalších pak různě , v poslední době hodně např. v Rumunsku. To neznamená, že tam čína není, ale budež se divit, s Čínou je víc problémů než je ten finannční efekt a mnoho věcí se pokouší firmy znovu zadat tady...a rozběhnout takovou čínskou formu je někdy fakt radost. Jinak se zkus podívat na základní cenu Focus x Mondeo. Já mám Focus Combi 1,6 74 kw ., raketa to není - tedy pokud se nevydáš na 4 tis otáček a více....- ale jzdí denně a polehlivě už 5 let. Ten starší model.

superkutil 02.05.12  11:29

« Re: A mam po aute

To funguje ale jen u nových aut do 5ti let stáří. Náhradní auto mám také půjčené, je to úplně nový Focus 1.6 benzín a je to neskutečná sr@čka.

Nejede to, motor je neskutečně hlučnej, blinkry vydávají tak tichý zvuk, že to hluk motoru i aerodynamika přehluší. Navíc jsou symboly na palubce skoro nečitelné, protože se díky dennímu ztmavují. Navíc auto strašně plave a je hodně nečitelné. O brzdách ani nemluvím, ty jsou gumové jak u Renaulta. Zlaté Mondeo!!!!

Pokud jde o ten motor, tak táhne od volnoběhu, ale v celém spektru otáček se nedostaví nějaké výrazné zrychlení. To i moje Fiesta 1.25 55kW zrychluje víc. Navíc je plyn hrozně citlivý na dotek a i při malém sešlápnutí auto cukne a vyrazí, ale při dalším sešlapávání plynu se již nic neděje. Podobně se chová i Fiesta, ale třeba u Mondea 1.8 nebo Escorta 1.6 fungoval plyn v celém rozsahu a tak se dalo s plynem lépe pracovat.

Na pohled ten Focus vypadá dobře, ale když do toho člověk vleze, tak to smrdí jak čínské šmejdy a skoro bych řekl, že je v Číně vyráběný. Přední okna sice v elektrice, ale bez automatiky, vzadu švihadla. Je mi jasné, že je to ten nejlevnější model, ale je to fakt šílené. Všude žárovky i když LED jsou dnes levnější jak žárovky. To raději zbourané Mondeo než takovouto hrůzu.

Nejhorší je, že třeba i Kuga, byť je úplně v jiné třídě má v interiéru tak 50% toho, co je v tom Focusu (levné tvrdé plasty, plastová palubka s chromovým domečkem). Ty auta uvnitř vypadají stále víc jak dětské hračky. Asi jsem konzervativní, ale interiér Mondea 1999 nebo Fiesty 2001 nebo Escorta vypadaly jako interiér auta. Ne to co se dnes nabízí. Třeba Maverick, ten má také ještě klasický Fordí interiér. Ty tvrdé a hranaté plasty mi nesedí.

štíreček1 30.04.12  19:43

« Re: A mam po aute

Na ten vrak jsem zapomněl, ten se samozřejmě odečítá. Pokud to jsou plechy, opravit se to dá, ale jak píšeš, oprava vyjde dráž než v autorizovaném servisu. Leda se s něma domluvit, že si to necháš opravit jinde za nižší cenu.....i když, jestli ti dají šedesát a kdybys to opravil za 40, tak na tom něco ještě vyděláš. Ber to tak...za každou cenu bych to nechtěl opravit, pokud to někdo udělá levněj. Soused měl nabořenou dodávku, boční dvoje dveře plus asi nárazník a taky mu dali totálku, nechal to opravit a dvacítku ještě vydělal. Mně když nabořil chlap maxe - nárazník nový, blatník nový, zrcátko a kousek odřené dveře odhad byl kolem 60tis. Nevím, za kolik to opravil můj servis, něco si tm určitě přidali, protože jsem nechal zrovna vyměnit náplň v klimě a když lakovali, stříkli mně ještě přední kapotu doťukanou od kamínků, auto jak nové a neplatil jsem ani kačku a po celou dobu jsem měl půjčené mondeo, to mu taky pojišťovna viníka zaplatila.

superkutil 30.04.12  17:36

« Re: A mam po aute

Už to řeším přes svoji pojišťovnu a chová se úplně stejně jako pojišťovna toho co mě naboural. Pojišťovny si jdou na ruku, mají různé vnitřní registry a táhnou za jeden provaz proti klientům. Auto mám od půjčovny půjčené, ale jen do té doby, než mi vyplatí peníze. Jakmile je to totálka, tak pojišťovna případ zavírá s tím, že je to neopravitelné a vyplatí ti rozdíl mezi cenou vraku a auta před nehodou. Také si myslím, že by měli zaplatit opravu ať to stojí co to stojí. Vždyť tak je i pojistka postavená. Majitel je pojištěný na způsobené škody až do výše... Je to jeden velký podvod! Ale právně je to prý v pořádku. Tak prý jsou postavené smlouvy.

DIM 30.04.12  15:02

« Re: A mam po aute

To je nějaké podivné...... a svoji havarijní pojistku nemáš ? Třeba by se to vyplatilo....... Jinak tuhle situaci jsem zatím nezažil , ale přijde mi to úplně na hraně zákona. Rozuměl bych tomu, kdyby to byl nějaký unikátní veterán ( no, i když vlastně... :-) ) . Ale pokud mám normální auto několik let staré a které mi sloužilo, tak chci zase stejnou užitnou hodnotu. Jestli je oprava dražší nebo levnější, to už by nemělo hrát roli. Já bych na ně přitlačil tím, že teď nemám čím jezdit, nemohu jezdit za výdělkem, takže si půjčím auto z půjčovny a všechny náklady s tím spojené do vyřešení opravy budu žádat po pojišťovně. To je legitimní, na to sázejí všichni ti asistenti u dopravních nehod. .....

superkutil 30.04.12  14:40

« Re: A mam po aute

DIM: Taky jsem si myslel, že to u povinného ručení takto funguje. Prostě ti někdo způsobí škodu, je na to povinně pojištěn a je to. Jenže pojišťovny jsou podvodníci a vymysleli takovou krásnou formulku, což je amortizace. A tak ti řeknou, že ti sice jejich klient naboural auto (upozorňuju, že moje auto je pojízdné, není to žádná velká rána) ale, že by se ti opravou navýšila cena vozu (zkus chtít po bazaru aby ti zaplatil za auto víc, protože ti po nehodě vyměnili dvoje dveře a kapotu) a tak řeknou, že zaplatí jen část ceny dílů. No a do toho je totálka, to znamená, že cena opravy je vyšší jak cena auta před nehodou. A u mě se tváří, že auto je starší 5ti let a má najeto víc jak 120tis.km a tak se oprava nevyplatí - cena opravy je vyšší jak cena auta a tak ti dají rozdíl mezi cenou vozu před nehodou (zjistí podle internetových serverů bazarů) a cenou poškozeného vozu (podle nejvyšší nabídky na burze vraků).

Takže mi nedali na výběr, dostanu rozdíl a zbyde mi nabourané auto. A teď jen jde o to, kolik mi dají, zda to bude stačit na opravu někde u garážisty.

DIM 30.04.12  10:53

« Re: A mam po aute

A to si to nemůžeš prostě nechat v servisu opravit do původního ( = nepoškozeného ) stavu a nechat tu opravu zaplatit pojišťovnu ? Pokud mi někdo způsobil škodu , tak ať mi zaplatí opravu ! Proč chceš peníze na ruku ? A nebo ti nedávají na vybranou ? Nemám s tím, díkybohu, příliš praktických zkušeností, ale když už jsem ten problém měl, tak jsem to nechal v servisu ať to opraví , vše zařídili a nestálo mě to nic !!

superkutil 30.04.12  09:19

« Re: A mam po aute

Zkoušel jsem ho prodat na začátku roku a chtěli za něj dát jen 110-130tis. Jen v AAA nabízeli 160tis. Problém je v tom, že pojišťovna tvrdí, že cena auta byla před nehodou jen kolem 120tis a cena vraku je cca 60tis. Takže by mi dali v hotovosti jen 60tis a vrak nebo 120tis. Tak ještě licitujeme, že cena auta byla vyšší a cena vraku je nižší. Oni sice vycházejí z českých i zahraničních inzertních serverů, ale v Čechách jsou takto staré vozy dotažené vraky se stočenými kilometry a od toho se odvíjí i nižší cena v ČR. Tak uvidíme, s čím pojišťovna zase přijde. 8-s

štíreček1 29.04.12  23:38

« Re: A mam po aute

Proč nad tím koumáš? Vem totálku a ještě na tom 80 táců nejméně vyděláš. Forda nech popravit, prodej ho za 150, máš minimálně dvěstě třicet tis kč. pořád lepší než ho nechat opravit pojištovnou za cca 150tis - nic na tom nezískáš, i kdybys ho pak prodal za tržních cca 180tis.

superkutil 29.04.12  22:48

« Re: A mam po aute

Naboural mne člověk co má povinné u ČPP. Když jse to začal s nimi řešit, oslovila mne ČP s tím, že když u nich mám pojištěné auto, že to za mne vyřeší. Protože jsou z ČPP podvodníci, zvolil jsem ČP. A teď nevím, protože likvidátorka z ČP začíná kličkovat, celkem malé poškození prohlásila za finanční totálku a snaží se to uhrát na nízkou cenu vozu před nehodou. Ale našel jsem, že průměrná cena mého vozu je cca 185tis. Tak uvidíme jak se vycení. Mondeo je opravitelné do 40tis.Jsou promáčklé dvoje dveře, kapota utrhla xenony a odnesl to PP blatník. Jenže to je pro pojišťovnu 2x25tis. za dveře, 2x25tis. za xenony a to už jsou na 100tis. Nové auto musí být 4x4 a Fordova Kuga mě až tak nebere. Je celkem malá a kufr žádný. Navíc je volant vyosený doprava vůči sedačce. Takže se budu snažit najít nějakou ojetinu Nisan X-trail nebo Subaru Forester nebo Mitsubishi ASX. Ale v podstatě je mi to jednu, vezmu i Hyundai nebo Kia, když to bude rozumná cena.

foto vinylka14

vinylka14 29.04.12  11:50

« vyhrát může opravdu každý

WinDiesel 27.04.12  18:46

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

DIM: už jsem to našel...
    Renault reworked the current 1.5 dCi 90hp and 75hp engines with the incorporation of technology from the Energy dCi 110 engine which already features in the Mégane and Scénic. The Energy dCi 90 and 75 include features that stem from Renault’s presence in Formula 1. For example, the DLC-coated cam followers use a technique (Diamond Like Carbon) that has been employed in motor racing for some years. The mechanical properties of DLC significantly reduce friction and improve energy efficiency to deliver enhanced performance and contained fuel consumption.
    ... Renault ... připravuje motory pro Mercedes Benz Citan ... tak proto DLCC ... aby motory vydržely ...

foto RADEK1

RADEK1 27.04.12  16:59

« A mam po aute

No dopredu se to jezdi,zacouvat to chce hold fistrona. Tato ty si prej tomu prazakovi zboural branu >:D

foto RADEK1

RADEK1 27.04.12  16:53

« A mam po aute

To je smula. :-( Ja kdyz jsem pred 2 lety prodaval ghia x 2,2 s nahradnimi koly,stresnim nosicem,a snehovymi retezy . Tak jsem byl rad,ze se auto prodalo za 2oo tis. A to melo najeto 155 tis km a uplne nove vstriky. Chci tim rict,ze ta odhadni cena bude asi real. Ale ma to i pozitivni stranku veci s novym autem vyvstanou nove otazky a zase ozivis diskuzi. ;-) tak hodne zdaru .

štíreček1 27.04.12  16:36

« Re: A mám po autě.

Nemáš to u české? Já tam měl pojištěného focuse - dvouletý stál téměř třista tis, po roce - tedy tři roky stáří - jsem byl nechat přepočítat pojistku a ženská mi řekla, že v případě krádeže nebo totálky bych dostal cca 110-120tis....srandistka...a když měl 6,5roku dostal jsem za něj 152tis.Zajímá je jen stav tachometru a rok výroby, i když už ani na ty kilometry se tolik nehledí, protože to není tak prokazatelné. Taky je nějak nezajímá tržní cena, prý mají své tabulky. Loni mi taky odral náklaďák maxe-dostal jsem nový nárazník, blatník, zrcátko a taky přelakovat dveře a náhradní auto- pojišťovna vníka vše zaplatila, neplatil jsem ani kačku. U české už ale nejsem, mám uniqua. Stál jsem zaparkovaný a točil se tady náklaďák a trochu mu to vybočilo...a to mu tři lidi ukazovali :-O

WinDiesel 26.04.12  18:45

« Re: A mám po autě.

To máš tedy blbý. Argumentuj že jsi majitelem od nova - tedy prvním majitelem. Těch 120tis. je průměr za ojetiny z druhé ruky. Pokud máš navíc slušnou servisní historii, a necháš si to šikovně odhadnout o nějakého znalce, který zohlední to, že jsi prvním majitelem a že auto bylo dobře servisované, máš šanci.
    Navíc už by snad nemělo hrát roli, jak je auto staré - argument pojišťoven o zvyšování ceny opravou novými díly někde myslím neprošel, ale nejsem si jist - byl tam spor a mám ten pocit že to pojišťovny prohrály.

superkutil 26.04.12  15:00

« A mám po autě.

Nějaký bIb s Kia Sportage mě trefil. Jasná jeho chyba, jenže trefil pravý blatník a odnesl to blatník, přední kolo, xenon, kapota, ta urvala druhý xenon a přední plastovou masku, pak prohnul PP dveře a PZ dveře. Nevypadá to zle, je to pojízdné, ale pojíšťovna z toho udělala finanční totálku. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jsem poškozený a přitom na tom budu tratit. Tvrdí mi, že moje auto mělo před nehodou cenu 120tis, ale podle serveru mobile.de mají auta shodná s mým cenu 7400€, tedy 187tis.Kč. Mám možnost se právně bránit příliš nízké ceně? 8-s

WinDiesel 24.04.12  20:48

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Tak vidíš, a všechny trysky a další kluzné součásti vstřikovačů jsou nyní opatřeny DLCC. A je to saaaaaaaaaaaaakra znát !!!!!!!!!!!! Naštěstí při masové výrobě trysek a vnitřních dílů vstřikovačů se náklady na výrobu dostatečně snižují, předpokládám. Roční prodej dieselů v Evropě cca 8 mil. vozů x 4 = 32 mil. trysek - to asi nebude problém. Jen v Trutnově (nebo Turnově?) se vyrobí 2 mil. ks. čerpadel Continental.
    Nevím ovšem, kolik může stát potažení klikové hřídele u motorů Renault. To mi nepřijde ekonomické.

foto jurkoboss

jurkoboss 24.04.12  13:14

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Bol som na diagnostike, a žiadna chyba

DIM 23.04.12  16:03

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

.tak jsem si to někde vygooglil, docela mě to zaujalo, v mé branži jsem se s tím ještě nesetkal, ale kdo ví ..... Přeletěl jsem ten text, podle všeho je to používáno od r. 2006, pro F1 a pod.....

DIM 23.04.12  15:50

« Re: Problemy pri prudkej akceleracii

Hmh, no a jak to potom obrábějí do tolerancí ? A jak je zajištěna přilnavost k tomu základnímu materiálu ? Docela mě to zaujalo . Cementování právě přemění celou vrstvu do hloubky, která tím trochu naroste a broušením se vše srovná. Diamant se brousí blbě . A tím , že to je po cementování prorostlá vrstva,tak se nemusí řešit přilnavost a případná rozdílná teplotní roztažnost. Samozřejmě je mnoho jiných způsobů nanášení rúzných tenkých vrstev,ale na něco tak velkého , tvarově složitého a namáhaného jak mechanicky tak teplotně, to by mě docela zajímalo......Už jsem viděl galvanické pokovování, napařování, naprašování, chemickou depozici, vakuovou implataci iontů ...dokonce nastřelování prachových částic pomocí tryskového motoru .....ale tohle ?