OMEGA

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > OPEL

  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.10.02  22:35

    « Re: Opel OMEGA

    Nemas strach, ze se Ti to pokazi? Myslis, ze je to pro motor dobre?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.10.02  11:23

    « Re: Opel OMEGA

    Precipovanie mi robila f. GX-Tuning, ktora sidli na Slovensku. Pokial viem,vsetky prog. su odladene v Nemecku na brzde. Podla ich katalogu to malo pridat 20PS a 30Nm. Jednoznacne je citit rozdiel po precipovani. Auto je zivsie hlavne v strednych otackach. Co sa tyka spotreby, tak ta ostala taka ista.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.02  19:57

    « Re: Opel OMEGA

    aky cip si daval? od koho? robil si to v .sk? meral si na brzde alebo udaje od vyrobcu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.10.02  17:34

    « Re: Opel OMEGA

    Pekna upravicka, decentni...
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.10.02  14:37

    « Zhanam nejake repliky plastovych doplnkov od f. STEINMETZ.

    Chcem sa spytat ci niekdo nepoznate nejaku firmu u vas v Cechach, ktora vyraba plastove doplnky (predny + zadny naraznik,prahy a zadne kridlo "hrana") podobne tym, ktore ponuka f. STEINMETZ. Original veci od STEINMETZu sa mi zdaju byt dost drahe a nechce sa mi do toho vela investovat aj ked to vyzera super.Diki za odpoved a vase nazory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.02  09:15

    « Re: Opel OMEGA

    Koukal jsem na ni. Nemci by rekli: Liebhaberstuck!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.10.02  13:25

    « Re: Opel OMEGA

    Dobry den.Ked sa mozem pridat do diskusie,tak Vam poslem moj osobny nazor.
    Pred dvoma rokmi som vlastnil auto OPEL OMEGA B 2.5V6 170PS, r.v.1995, manual. S tim autom som najazdil cca.40tis.km a bez nejakej zavady.Kazdych 15tis.km garancka a nemal som problemy.Vacsinou som s tym autom jazdil iba po meste a mal som spotrebu okolo 12.8l/100km.Jazdil som normalne (ani pomaly, ani brutalne rychlo).
    Pred 5 mesiacmi som si kupil OPEL OMEGA MV6, r.v.1998, manual foto je tu ("[odkaz]")a som velmy milo prekvapeny. Sice mam to auto precipovane (vykon 232PS/300Nm), tak spotreba v meste mi vyhadza cca. 11.2l/100km pri rovnakom sposobe jezdy ako s tou OMEGOU 2.5 V6.Najazdil som uz na nej nejakych 15tis.km bez problemov.Spravil som na nej velky servis (rozvody,tlmice,brzdove kotuce,vymenil som vsetky oleje a naplne,atd.) a teraz sa len vozim a je to super vozenie.Ked ti mozem poradit, tak si kup radsej MV6 (3.0 V6/24V), ako ten 2.5 V6. Sice je pravda, ze zaplatis viacej na poistke, ale mas mensiu spotrebu + vykonejsie auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.10.02  18:09

    « Re: Opel OMEGA

    Máte-li zájem o Omegu Caravan, mohl bych Vám nabídnout r.v.99 - 2.0 16V. Má najeto 126t.km, servisní kniha samozřejmostí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.02  23:53

    « Re: Opel OMEGA

    Tak kolem 280000 - 300000, ale pochybuju, ze to
    bude mit do 100tis... Omegy z let 97/98 klidne maj i 250tis a vice km...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.02  16:22

    « Re: Opel OMEGA

    Já bych chtěl Caravan. Možná tedy 2.5 diesel. Jaká je reálná cena takového auta - rok 98 najeto do 100tis???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.10.02  10:05

    « Re: Opel OMEGA

    3.2 s AT, 12.5 v meste, 2.5 s AT, 11.5 v meste. 3.2 mimo mesto BA-BB-LM, 9.5
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.02  00:00

    « Re: Opel OMEGA

    Doporucuji si s sebou ke koupi vzit nejakeho technika, ktery se v Omegách vyzna... Co se tyce motoru, tak 2.0 je slaby, dobry je 3.0 nebo 2.5, je to velké auto, potrebuje to silny motor... 3.0 ma velmi kultivovany chod a silny vykon! Krome spousty veci, na ktere se musi dat pri koupi pozor je tu jedna obecna - pokud bude mit Omega sportovni gumy (225) a pojedete s ni po silnich s kolejema, je to opravdu hruza - plave
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.02  00:00

    « Re: Opel OMEGA

    Co se tyce spotreby 3.0, tak je to asi 11 na 100 pri kombinovane jizde... Neni to zas az tak moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.10.02  21:16

    « Re: Opel OMEGA

    ako majitel 2.5 ale aj 3.2 (oboje s AT) mozem zodpovedne prehlasit, ze 3.2 (a aj 3.0) su pre omegu vhodnejsie motory ako 2.5, vykon vyssi ale spotreba iba nepatrne. Samozrejme, 2.5TD alebo 2.5DTI su kapitoly samo o sebe, pokial by bola nejaka 2.5td v rozumnej vybave/cene a po roku 97 nie je nad cim vahat. Nevadi, ze ma o 10kw nizsi vykon, pokial clovek nejazdi plne nalozeny rozdiel nie je az taky znatelny. Co sa tyka sedanu vs. caravan, na caravan nedam dopustit, je to take male stahovacie auto. Po sklopeni sedaciek ma neuveritelne vela miesta, pre slobodnych doporucujem na vylety za krasami okolitej krajiny a zenskeho tela. :-) Ak niekto chce vyssi vykon, chip posunie krutiaci moment aj vykon solidne vysoko (vacsina chipov okolo 170k, 310Nm). Bohuzial 2.5td som nemal takze so skusenostami z prevadzky (chyby,zavady) nemozem sluzit. U 2.5 som menil iba ziarovky, 1x chladic oleja (mierne slzil) plus bezne veci. U 3.2 1x vymena nejakeho cidla na zadnej naprave, ktore zistuje naklon vozidla kvoli xenonom (zaruka) inak nic.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.02  17:50

    « Re: Opel OMEGA

    Podobne dilema resim i ja. Puvodne jsem uvazoval o koupi Vectry, ale nakonec jsem se rozhodnul pro Omegu. Premyslim o 2.5v6 125kW nebo o 3.0v6 155kW. To, jedine, pro co jsem opravdu pevne rozhodnut je provedeni sedan, rok vyroby 97 a novejsi. O tom turbodieselu jsem taky premyslel, kamarad ma neco podobneho v BMW E34 525tds, ale tam ma vykon o 10kW vyssi. Slysel jsem, ze ten turbodiesel v omeze je prevzat z BMW, takze co se tyce spolehlivosti a spotreby muze byt dobrym kompromisem, ale nesmis zapomenout, ze omega je o dobrych 150kg tezsi nez BMW a motor ma o onech 10kW nizsi vykon. Ja bych to asi opravdu videl na benzin 2.5v6-24v. 3.0 je uz velky zrout.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.10.02  14:34

    « Re: Opel OMEGA

    toto téma mě také zajímá. Uvažuji o koupi ojetiny - možná Omegy. Rok 97-99 - do 300tis. Jaký byste doporučili motor? Preferuji benzín, ale není 2.0 pro toto auto moc slabý a žravý? Není přece jen vhodnější diesel 2.5 96kW???
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.09.02  20:58

    « Opel OMEGA

    Rád bych touto cestou poprosil všechny majitele vozů Opel Omega aby sem psali své zkušenosti s těmito vozy. Rady, tipy a triky, zkušenosti se servisy, atd.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…