alu ráfky (hliníková kola)

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto janekkk28

    janekkk28 23.10.21  19:54

    « alu kola

    já kupoval na aluapneu.cz super obchod, kvalitní zboží, jsem moc spokojený
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.11.02  12:19

    « Re: Vycisteni ALU disku

    Sprej na ráfky, větší balení cca 150 Kč. Třeba Motip, protože na to pak lze navázat akrylovým bezbarvým lakem stejné značky - používá se jako krycí lak na metalízu. Ale v principu by měl stačit jen ten sprej na ráfky. Když se přebrousí pod vodou 1000 brusným papírem a přeleští......
  • « 00 Reagovat !

    foto Adyn

    Adyn 13.11.02  10:55

    « Re: Vycisteni ALU disku

    Čištění alu - viz rubrika Autokosmetika
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.02  08:51

    « Re: Vycisteni ALU disku

    Diky za odpoved. Nejake specialni cisteni neresim. Jde mi ciste o ty hlubsi vrypy, ktere jdou pod lak. Ani nejaka ta nerovnost me nerozhodi, takze tmelit asi nebudu. Kolik tak cca ten sprej na rafky stoji? A bezbarvy lak pouzivas taky nejaky specialni? Mimochodem, co kdybych to natrel (nastrikal) nejakym normalnim emailem, bude to na slitine drzet? Ze bude trochu jiny odstin mi nevadi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.11.02  08:28

    « Re: Vycisteni ALU disku

    Jsou spousty nejrůznějších přípravků na čištění litých kol, ale pokud nezabírají a je to moc do hloubky,, pak lze použít nějaký intenzivní čistič laku nebo třeba Sonax-leštící pasta, Tempo krém, prostě něco čím se leští lak třeba po přestříkání a co má mírně brusné účinky. Pokud jde o škrábance a vrypy. Vytmelit, je-li to hluboký, přebrousit, přestříkat sprejem na ráfky a přes to bezbarvý lak. To je co dělám já. Problém jen je trefit odstín toho spreje na ráfky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.11.02  19:04

    « Střed na alu

    Chci se zeptat. Koupil sem si na zimu alu ráfky. Nic moc takový jednoduchý design ala Passat a Audiny - 5 paprsků. Rozteč OK středová díra OK ale po montáži není dost hloubky na nasazení středových záslepek - jen vepředu. Je tam takovej ten klobouček přes střed - mám zadokolku, vzadu normální matky na poloosy bez kloboučku. Dá se ten kloubouček nějak sundat a třeba trochu upravit jeho hloubka?
    Dik Petr
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.11.02  10:58

    « oprava skrabancu a vrypu

    Budu ukladat disky s letnima gumama a pri te prilezitosti bych rad trochu zafixoval nejruznejsi skrabance a vrypy. Nic neni hlubsi nez cca 2-3mm. Vsiml jsem si, ze se u hlubsich vrypu na povrchu tvori neco jako naznak rezi (?). Nejde mi az tak moc o to, aby vypadaly jako nove. Spis o to, aby zustaly funkcne OK. Takze lehce zbrousit a natrit. Kupovat nejaky specialni pripravek z ktereho vypotrebuju par kapek se mi nechce. Co, prosim, doporucujete?
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.11.02  13:36

    « Vycisteni ALU disku

    Pri ukladani ALU disku do sklepa, jsem si vsimnul, ze jsou pekne *. Tak jsem to cistil a zjistil jsem, ze na tech co byli na prednich kolech, se zrejme zazraly (zapekly, ci co ja vim) asi zbytky z brzdoveho oblozeni. A tak se ptam, cim by to bylo nejlepe vycistit. Ptam se uz ted, at to neresim az na jare. Diky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.11.02  00:00

    « taky nabídka alu...

    Prodám nové 16" alu kola DEZENT 7,5x16 design P, rozteč 4x108 ET38 s leštěným límcem-pro FORD Focus/Mondeo, cena 10.990Kč nebo nabídněte? dcs@mail.cz


    foto najdete zde:

    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.11.02  20:46

    « prodám

    Prodám AEZ ECCO 6x14, ET 38, 4x100 (pův.cena 3400 Kč, jsou v perfektním stavu-pár malých škrábnutí) včetně pneu YOOHAMA 195/45(pův.cena 3950 Kč), vzorek cca 5mm. Cena 8 000 Kč + pneu zdarma. tel. 605 149 072 (Příbram),benes.vac@tiscali.cz. Náhled kola: www.alcar.cz/wheels/picturebase/75.jpg
    Náhled pneu:
    www.e-pneu.cz/images/id_model/yo_a539.jp…
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.02  12:22

    « Re: aplikace ALU ráfků

    Jo a akorát zkontrolovat jeste CB. U fáčka fakt nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.02  12:20

    « Re: aplikace ALU ráfků

    Jak FIAT tak i AR nebo LANCIA. Pak už jen uhlídat
    šířku a ETčko. Ve 14" by neměl být vůbec problém.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.10.02  09:41

    « Ráfky 6x15

    Neprodá někdo zachovalý originál hliníkový ráfky Opel rozměru 6Jx15 šrouby 4x100 na Astru G? Design není to hlavní (resp. jen málokterý není hezký tak proto), mohou to být i ty nejběžnější z tzv. "edišnů" (2000 edition nebo 100 jahre Edition). Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.08.02  21:48

    « Re: Opravy ALU diskov

    No, teď se mi to stalo také, a tak jsem si řekl že se sem podívám, co na to odborníci. Nicméně můj postup opravy byl ten, že jsem to odřený místo vybrousil papírem 800-1200. Pak jsem použil spray na ráfky Motip, ale protože to bylo jen nepatrný, tak jsem si ho nastříkal na kus alobalu a na poškozené místo nanesl štětečkem. Přes to pak krycí lak na metalízu co mám v opravné sadě na kastli a pak vyleštit /mě se osvědčil SONAX leštící pasta/. Z barev na ráfky se mi ještě na dřívějším autě na Borbetech osvědčil Berner. Bohužel v tech různých opravných sadách na stříbrné metalízy se žádná zatím nehodila na hliníkové ráfky. Zde se tuším používá komaxit, ale jak to sehnat nevím.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.08.02  17:44

    « aplikace ALU ráfků

    Je možné na FAVORITA(r.v.1989), který má rozteče 4x98 bez problémů použít ALU kola, která pasují např. na FIATy??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.08.02  14:47

    « Re: ALU pro 185/65 R15

    to stanleypaul: 185/65R15 lze obout na rafky sire 5,0-6,5", takze na 7" je tezko obujete a kdyz se Vam to nahodou podari, pak nebude spravne sedet patka na rafku-nedoporucuji! reseni je sirsi pneu nebo uzsi disk-spotreba pri zachovani sirky pneu je stejna!
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.08.02  15:38

    « ALU pro 185/65 R15

    Mám na Astru G nazutý 185/65 R15 na plechových 6x15. Můžu to nazout na 7x15 hliníkový? Co získám? Bude to vypadat dobře nebo to bude na ty kola úzká pneu? a co spotřeba? pujde nahoru? Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.02  21:37

    « re: amerika

    to uz jsou zase potom extremy...:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  13:59

    « Re: Dotaz

    A co takhle 10" široký americký plecháče ? Je to ještě málo nebo už moc na plecháče. Dyť to má jenom 254mm šířku :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.02  12:29

    « Re: Dotaz

    Ocelové i ráfky z hliníkových a hořčíkových slitin musí splňovat stejné požadavky na pevnost, tuhost, tvrdost apod., takže ocelové se moc široké (relativně k průměru) nedělají třeba proto, že svařovat je už přijde dráž než odlít hliníkové..
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…