alu ráfky (hliníková kola)

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.02  10:17

    « Re: Dotaz

    kouknete se do sekce "technicka podpora" na webu-tam snad najdete vse!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  09:54

    « Re: Dotaz

    A jeste jedna dedukce, nevim jestli spravna. Ocelove rafky se nedelaji sirsi proto, protoze jsou mekci a pri vetsi sirce by se (na rozdil od elektronu) pri jizde vice deformovali?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  09:51

    « Re: Dotaz

    Diky za vysvetleni. Zalezi tedy na tom kterem konkretnim typu alu-rafku. Na rozdil od pneumatik, problematiku rafku jsem nikdy neresil, vzdycky jsem jezdil s plechacema. Ted mam moznost koupe auta s alu, proto se ptam. Jeste jedna otazka od nevedomeho :-) Co presne znamenaji rozmery udavane u rafku a v jakych jsou jednotkach?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.02  19:47

    « Re: Dotaz

    uvedu to na priklade: kdyz na plech.rafek o rozmeru 5,5x15 obuji pneumatiku 195/50 R15, pak bude auto v zatackach zakonite "plavat"...kdyz ovsem ty same pneumatiky obuji naalu rafek o rozmeru 7x15, pak bude auto sedet jako "pribite"...to ale samozrejme nepalti o orig.alu rafcich napr.u Skody, kde se na Octavii i tak davaji rafky 5,5x15 ==>pouze kvuli parade!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.08.02  12:06

    « Re: Dotaz

    Vetsi sirku rafku mam chapat jako vetsi vuci jednomu rozmeru pneumatiky nebo mam proste s alu-diskem sirsi pneumatiky, stejne jako kdybych si koupil plechace v prislusne sirsim rozmeru?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.02  10:45

    « Re: Dotaz

    myslim, ze hlavni rozdily tu byly recene-a to hlavne vetsi sirka rafku-pneumatika pak dobre na rafku sedi a auto pak "neplave"...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.08.02  09:13

    « Re: Dotaz

    Pridavam se k dotazu na klady a zapory alu-disku v porovnani s plechacema. O okrasu mi nejde. Zatim tu odpovedi moc presvedcive nevyznely. Snad jedine ta pevnost v zatackach, i kdyz je otazkou, jak moc vadi, kdyz se plechac v zatacce malicko prohne. Upozornuju, ze se zajimam o jizdni vlastnosti za bezneho provozu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.02  11:00

    « Re: Koupim..

    jak v alu rafcich, tak v pneumatikach je velky vyber-viz.web

    alu napr. BORBET CF 7x15 ET35 [2821 Kc] nebo ASA IS 1 7x15 ET35 [2914 Kc] atd. + pneu napr. FIRESTONE SZ-40 205/55 R15 V [3434 Kc]
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.07.02  19:28

    « Koupim..

    .. 15" hlinikova kola, roztec 114,3 (Mazda626), "pruhledna", proste aby byly videt me krasne nalakovane brzdice, na pneumatiky 205/55 nebo 215/55. Pripadne 16"-17", taky na Mazdu se stejnymi pozadavky i s pneumatikami..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.07.02  19:36

    « Re: Leštěné disky

    to residents: Já taky. Když jsem si uvědomil, kolik hnusný, špinavý dřiny je za tím a rozpočítal jsem si to jenom svou blbou mzdou na hodinu, kterou dostávám v práci, zjistil jsem, že se skoro vyplatí koupit nový kola a připlatit si tisícovku za leštěný provedení.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.07.02  15:12

    « Re: Leštěné disky

    Dobrý návod na leštění jsem našel na [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.07.02  21:59

    « Re: Dotz

    golf 3 VR6 => 5x100
    ostatni nemam prehled, co tam pasne..
    Víc teda mailem.. kazan@post.cz , at zas nema nekdo remcy, ze sem znak Renaultu....
    dik KaZaN
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.02  20:02

    « Re: Dotz

    doporucena MO cena pro DOTZ JARAMA 7x17 je 6039Kc a pro 8x17 6210 - predpokladana sleva by byla asi 15%...nicmene si myslim, ze lze vybrat i jine-podobne rafky z naseho sortimentu, kt.by mohly byt levnejsi (prosim jeste o specifikaci auta-rozmeru, sirky rafku a ET-poslal bych na mail aktualni nabidku z toho, co je dostupne)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.02  22:02

    « Re: Dotz

    V klidu, neřeš to, že někomu leze krkem, jak furt něco chci a nemám na to, tak holt je mi líto, už jsem takovej, no. Ptal jsem se fakt cvičně, prostě kdyby byla šance na Dotz Jarama v 17" za hezkou cenutakovou aby mi stálo za to prodat moje stávající cca 3 měsíce ježděný Dotz Jarama 15" obuté do 205/50/15 V Kumho s ještě slušným vzorkem a koupit ty 17" a ještě je zvládnout obout a nemuset vytlačit obří sumu... takže to je moje poptáfka (a zároveň vysvětlení pro ty co si myslí, že sem *).
    Dík za péči... KaZaN
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.02  16:18

    « Re: Dotz

    to KaZaN - to se nam tu ta diskuze pekne "zvrhla", co? kdyztak napis konkretni poptavku na mail a neco vymyslime! kdyz uz jsme nakonec nasli reseni i pro "campagnola" (viz AUDI Allroad), tak uz asi nic neni nemozne!:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.02  08:54

    « Re: Dotz

    No týýý jooo, tak tenhle tón je mi povědomej. (o: Na co si hraju? Hraju si na to, jestli by se nedali moje milovaný kolečka sehnat levně... Na to si hraju. Ptal jsem se na to před pár měsíci a tak se ptám teď znova. O co jde? (o:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.02  00:00

    « Re: Dotz

    Kazane ty jsi vážně *! Na co si hraješ ty sociálko?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.07.02  22:46

    « Re: Dotaz

    Hlavne jde o pevnost, plechace se v zatackach krouti (vsimnete si v 90% americkejch filmech odlitavajicich poklic pri ostrym prujezdu zatackou)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.07.02  19:28

    « Re: Dotz

    Mno, mne by ani tak nepotesilo, kdybyste je meli, jako spis, kdybyste je umeli za nejakou super price (o: ... koupit se daj samozrejme u Alcaru.. (o: ale za balik (relativne balik).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.07.02  18:13

    « Re: to rbaron

    to e-pneu.cz: Tak si za to nechte pořádně zaplatit! :o))))))))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…