Odhlučňování vozů, materiály, co, kde, jak ?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.08.02  11:56

    « Re: Tak jsem použil nakonec odhlučnění

    Klema se narodil v Dedicich... Detkovic je vic, okr VY, PV .... Tezko rict, co tim chtel A rict. Hod sem adresu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.08.02  11:47

    « Re: Tak jsem použil nakonec odhlučnění

    Myslíš Dětkovice u Vyškova (rodiše Klémy)?
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.08.02  23:06

    « Tak jsem použil nakonec odhlučnění

    Od Mikry www.mikra.cz a funguje to skvěle je to nejaká skelná tkanina zespodu samolepicí a zvrchu má Al folii takže to může nakonec i dobře zateplovat. Navrch dám ještě stejně Mirelon je za babku! A neměl jsem ho dát dospodu?
    A navíc jsem objevil nějaké folie z Dětkovic co je to zač?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.07.02  23:43

    « Re: A co karimatky?

    Lepší bude bitumen:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.02  10:01

    « Re: A co karimatky?

    a: a kterej jsi zrovna "a"??? Na letní kemp to chceš? Tak se vyprdni na vaření Ipy, nebo se v tom pak udusíš, to bude smrdět eště dva roky...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.07.02  09:58

    « Re: A co karimatky?

    Co dát do Peugeota Boxera. Vyndal jsem přepážku za řidičem a chci to trochu uzpůsobit pro letní kemp.
    Na plech asi navařím Ipu nebo nalepím Araver a přes to ten mirolon alespoň 10 mm měl by to i pěkně zateplit Pak příjdou na boky sololitové desky plepené zátěžovým kobercem. To by mohlo dobře fungovat. O odhlučnění od motoru jsem zatím nepřemýšlel, ale bute to potom asi chtít taky něco s tím provést.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.07.02  07:26

    « Re: A co karimatky?

    Tak na tohle snad ten molitan pouzit muzes. Jinak, co mas za auto? Mas polepeny dvere tema tlumicima pasama? Je to rozdil jak prase...
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.07.02  23:16

    « Mirelon nebude tak špatný

    10 mm dá 40dB
    Parametry materiálu Mirelon

    tepelná izolace 3mm mirelonu = 70mm cihelného zdiva
    zvuková izolace 4 dB / 1mm
    měrná hmotnost 22 kg / m3
    tepelná vodivost 0,039 W.m-.K-1
    tepelná odolnost -60°C až 90°C
    index šíření plamene 0 m / min
    dodávané tloušťky 2, 3 , 5 mm
    Jak jsou na tom ony karimatky a kdo je dělá?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.07.02  20:46

    « Re: A co karimatky?

    Nad normálním plechem dveří je ve výšce boků řidiče vhodně vytvarovaný cca 3mm tlustý plech, který funguje jako výztuha dveří. A ten byl dřív od toho vnějšího plechu "odizolován" takovými "bobky" nějakého plastu, které časem vypadaly a teď ten plech, když se zabouchnou dveře drnčí a to mi tak trochu vadí... Táhla mám vedená v plastových držátkách, takže nedrnčej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.07.02  13:45

    « Re: A co karimatky?

    Co by snad slo, jaky vyztuhy ti tam drncej? Ty samolepici desky odstranujou "plechovej zvuk", ale pokud ti drncej tahla, tak to snad pomuze jen ten molitan.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.07.02  20:04

    « Re: A co karimatky?

    To vím proč, jen jsem přemýšlel, jestli by mi nestálo za to koupit jeden takový levnější (původně do koupelny :o) )za 50Kč, který je přibližně stejně široký - nepotřebuju to kvůli zatlumení reproduktorů (ty mám v palubce), ale kvůli zamezení drnčení výztuh dveří. Namočit se tam snad nemůže, nevím...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.07.02  19:16

    « Re: A co karimatky?

    Ten molitan je tam pro zatlumeni odrazu zvuku (stojaty vlneni, jestli tam nejaky je) a je to snad jedinej material, kterej tam muzes dat. Je vlhkuodolny, napustenej nejakym sajrajtem.Kontroloval jsem to po pul roce a nic nehnije, voda se tam nedrzi. Tlustej je asi 1,5cm. Da se koupit v Sekinu asi za 100Kc za tabuli(do jednejch dveri). Opravdu vam radim, zapomente na mirelon...Kdyby za neco stal, tak ho bezne pouzivaji v montaznich dilnach autohifi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.07.02  17:22

    « Re: A co karimatky?

    Tappaja: Jak tlusté máš v těch dveřích ty molitany "na vajíčka"?
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.07.02  12:50

    « mirelon

    pouziti mirelonu ve skodovce se muzete napr. docist na [odkaz] v sekci skoda. je to fakt hodne poznat. co se tyce montazni peny, tak tu bych si nikdy do auta nedal, jelikoz je porovita a drzi vodu - potom to rezne daleko rychleji i kdyz to drzi tvar....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.07.02  19:50

    « Re: A co karimatky?

    Muzu ti sehnat podobnej, ale vlastnostma identickej material jak je na tech strankach. Jen za trosku jinou cenu. 350Kc m2. Kdyztak se ozvi na tappaja@centrum.cz, reknu ti vic.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.07.02  18:46

    « Re: A co karimatky?

    Dobrý by mohl být podobný materiál jaký se dává pod přístrojovku či podlahu třeba u Škodovek je to nějaká textilie a navrch těžký materiál. pod tím bývá zpravidla na plechu přilepeno něco asi bitumenová folie.
    Ale kde to sehnat vyrábí to někdo u nás?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.07.02  18:43

    « Re: A co karimatky?

    Díky za radu, myslel jsem si téměř to samé zajímavé materiály jsou také na [odkaz]
    Ten mirolon a pod by byl zajímavý pro vytvoření několikavrstvého sendviče, který by zároveň i zateplil. Například v campovém voze či dodávce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.07.02  07:57

    « Re: A co karimatky?

    Montazni penu, karimatku ani mirelon nepouzivejte!!! Na prvni pohled by mohli pracovat, ale skutecnost je jina. Tyhle materialy jsou, jak bych to rekl, "zvucny". Kdyz si poklepes na vytvrdlou PU penu, je slyset, karimatka to samy. Nehlede na to, ze potrebujes jeste lepidlo atd.
    Na odhlucneni(vibrace) se pouziva material podobny plasteline(proc se cpaly balicky plasteliny do gramofonu?) Vyrabi se to v deskach o tloustce 2-3-4mm, desky jsou samolepici, daji se strihat, krajet. Dodava se taky v kombinaci s mineralni strizi a hlinikovou perforovanou folii.Ta je vhodna do motorovyho prostoru. Drzi fest, pozor na spatne prilepeni. Upozornuju, ze to NENI na bazi asfaltu, slysel sem nejakou radu, dat si tam ipu...To je nesmysl, v lete by asi pekne v aute smrdela, nehlede na to, jak ji tam pridelat. Na www.tappaja.wz.cz jsou nejaky fotky jak to vypada.Vic info po mailu, pokud vas to zaujalo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.07.02  20:18

    « A co karimatky?

    Někde jsem je viděl v metráži jako nestandart. Kdo to dělá, to by mohlo být také zajímavé!
    Pod repráky a do dveří proti rezonanci se vlepují nějaké těžší folie co je to?
    Ve stavebninách mají takovou skelnou vatu v tužších deskách cca. 2cm silnou mohla by být levná!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.07.02  18:31

    « Re: PU pěna

    Včera jsem se na ní zrovna koukal - potřebuju něco takového k nastříkání mezi plech dveří a plech jejich vyztužení, jelikož to strašně bouchá. A v návodu k použití jsem se dočet, že se to k tomu a pak přímo k "hlukovému odizolování motoru od prostoru pro cestující" použít dá (konkrétně to byla montážní pěna od Soudalu). Vyzkoušim to příští týden a uvidím - taky se mi nechce zrovna moc měnit design auta, takže tam zkusím foukat po troškách.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…