Volkswagen CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Volkswagen

  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  19:27

    « Re: Touran

    to snapbar: No jestli chceš porovnávat vozy s motory 1.6 s 2.0, tak to asi moc neporovnáš. O Peugotech jsem slyšel, že dílenské zpracování hodně pokulhává. V 307SW jsem taky seděl a podle mne má krátký rozvor. Nepíšeš, jaký máš motor a tak počítám benzín. Osobně jsem seděl v SW s HDI 66kW a to teda taky vůbec nejelo. A pokud jde o cenu, tak stejně vybavené SW s motorem HDI 80kW, není o moc levnější jak Touran TDI 74kW s chipem. A to tam je 6ti kvalt. A co se týče designu, tak mám radši spolehlivost a užitečnost, než nějaké stylové kreace.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  12:33

    « Re: Touran

    hmmm , mam Peugeot 307 SW 2.0 a tiez som sedel v tom Touran-e. Myslim ze je to podstatny rozdiel. To auto (VW) je bez duse , ani stopa po design-e a snaha vytlct z toho max. praxy. Po zatazeni 7 ludmi (5 dospelych,2 deti) a batozinou sa to auto prestalo hybat. Sorry , ale trapny pokus dohonit SW ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  11:04

    « Problémy se starty.

    Mám Polo 1.3 55kW z roku 1993 a když jsem dříve nastartoval studený motor, tak šel na chvíli do otářek (cca 1500ot) a po chvíli klesl na volnoběh. Taď mi po nastartování chvilku škube na 600ot a pak chcípne. Napodruhé zase naskočí na 600ot a ty pomalu vylezou na 900. Když se ohřeje, je vše v pohodě. Co to může být?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.03  11:01

    « Re: Touran

    Tak jsem se svezl v Turanu 1.6FSi a musím říct, že se mi líbil. Motor je v nízkých ot velmi tichý, nad 4000 má slušnej záběr, ale hodně duní. Interiér je velmi zajímavej. Působí hodně robusně. Jezdil jsem s 5-ti míst. verzí a tak i kufr je dobrý. Akorát je hodně úzký. Jinak řazení, pedály a volant super! Viditelnost z vozu taky dobrá. Ovládání, na to jak je auto vysoké, tak je slučné. Když to porovnám se Zafirou, Picassem, tak je VW o třídu výš. Tomu samozřejmě odpovídá cena. Příští rok mě čeká koupě nového vozu a teď mám Mondeo 1.8 kombi. Tak chci nějaký vyšší TD. Zafira je drahá a nelíbí se mi, Picasso je super, ale výkon motoru 66kW je na dnešní dobu dost málo a dílenské zpracování taky nic moc. Tak přichází v úvahu Turan a nebo C-MAX od Forda, pokud do té doby bude. Musím říct, že už jsem jezdil s hodně auty, ale VW považuju za nejkvalitnější z cenově dostupných a jejich životnost je taky velká. Měl jsem dva Fordy, ale u obou šla cena rychle dolů a po 3letech byly neprodejné. Ford se nesmí kupovat jako nový vůz ale jako ojetina. 3roky staré Mondeo je za 50% pův. ceny - 3roky starý Passat je za 80% pův.ceny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.03  19:39

    « touran

    je to trochu degenére - ty užitné vlastnosti mu nějak přerůstají hlavu, navíc ta cena s užitností moc společnýho nemá. VW už vůbec hodně dlouho zapomíná, co má tak hrdě napsáno na chladiči...
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.03  14:45

    « Touran

    Mam dojem ze to auto je hnusne a nehorazne predrazene... Iny nazor?
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.10.01  20:50

    « Bez nadpisu

    Jo, a jak tak procitam starsi prispevky: Mam podobny problem jako tu uz byl. Za studena pri volnobehu otacky vyrazne kolisaji (nevim o kolik, nemam otackomer), za tepla je to lepsi, ale furt patrny. Uz jsme s tim autem delali vsechno, ale vsechno malo platny. Jo, a da se otackomer dodelat? (Sehnat ho nekde na vrakarne, je otazka jak funguje cidlo)


    to ALEX: Zdravim, Dragstere. Nekdy se ozvi. Syncro4motion. (na Imolu)
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.10.01  20:39

    « VW Jetta - Tunning

    Zdravim!
    Jsem cerstvym 'majitelem' ridicaku a snad i VW Jetta (Rodice rozhodnou :o). Nemate nekdo zkusenosti s tunningem? Pro zacatek bych to videl na rozperu pred. vzper, otevreny sani... Jak moc jsou tyhle veci znat?? Pozdeji treba ladeny parohy, chip (1.8/66kW), jinej lak...
    Chtel bych si udelat vlastni narazniky (laminat) - ma to smysl (mam znamy, ktery by mi pomohli s vyrobou kopyta i laminovanim). Ma to smysl??
    A to nejdulezitejsi: Kde na to vsechno vzit?? :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.01  11:18

    « Re: Passat 1,9 TDI ( 81 kW)

    No konecne poradnej Passatista. Ted jsem jednoho ozenil 245000km a kupuju novyho. Celou dobu jsem jezdil s chipem od ABTu a sport. filtrem. Vykon to melo cca 150PS. Bomba, jezdi s tim jak chces, odspodka nahoru. Neni problem. Jedinej!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.01  19:46

    « Re: Mám si koupit Passata

    Zkus P406 nebo P607
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.08.01  11:57

    « VR6

    Ahoja VWčkáři, kdo má přístup k informacím, rozměrům atd.. nebo prostě jen zkušenost s přední nápravou u VR6, jukněte do "Golf VR6 rady a konzultace" ... díky KaZaN
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.08.01  20:10

    « návod k obsluze

    Sháním český návod k obsluze na Sharan r.v.07/98.Alespoň půjčit.Prýjsou snad i někde na webu ke stažení???
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.08.01  11:29

    « Mám si koupit Passata

    Ahoj všem. Končí mi leasing meho současneho auta -opel vectra - a chcic něco nového. Zkoušel jsem se projet s Citroen c5, Mondeo, Primera a Honda Accord. Musím se vám přiznat že jsem zatím naprosto nadšený z Hondy a velice zklamaný z Mondea. S Passatem jsem jel s motorem TDI. Mám úctu k Passatu a jeho- asi- kvalite. Vůbec se mi ale nlibi jeho interier hlavne to ze je vše takový ošklivě hranatý. Máte někdo zkušenosti s novým Passatem s motorem 2,0 ? Je to nový motor nebo nějaký "starý výprodej" ? Slyším chválu, i od konkurence na motor 1,8 Turbo, ale asi na něj nebudu mít. Děkuji za Vaše doporučení a komentáře a přeji hezký den
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.08.01  20:23

    « Elektrika v VW Polo 1.0,r.v.1999

    Nazdar VW šílenci.Mám problém:potřebuji sehnat plánek elektroinstalace na model VW Polo 1.0 rok výroby 1999.Můj problém tkví v zapojení mlhových světel.Chtěl jsem to dát opravit do servisu,ale ti parchanti neví,co by si za to naúčtovali.Dík za každou drobnost Mačo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.05.01  18:51

    « Re: TDI - zklamání

    V Cine se porad vyrabi Jetta II s novym motorem a pridi podobnou minulemu Passatu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.01  09:02

    « Re: TDI - zklamání

    Vento a teď Bora mají označení Jetta pokud vím ve státech, v Jižní Americe, ale i v JAR.Jenom nevím, jestli se v Africe už dělají taky Bory nebo jestli se ty jejich Jetty podobají stále Ventu. Jo, ty Jetty měly označení v římských číslech ( aspoň v Americe ) : Vento = Jetta III. Mišmaš v názvech má VW už delší dobu. Na některých evropských trzích se prodávaly Feldy pickup jako VW Caddy. Auto bylo Škoda, jenom znaky a nápisy byly VW.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.01  12:59

    « Vento & tuning

    Cau lidi. Prozradte, kde by se daly na Vento sehnat ruzne ptakoviny - tuning motoru, plasty, volant, sedacky... "Poslucham" na zk@cscare.com, diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  18:15

    « Re: TDI - zklamání

    Alexi, nebylo to spis v Jizni Americe, konkretne v Brazilii ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  16:28

    « Re: TDI - zklamání

    Ano Vento i Bora se jemovalo a jmenuje v USA Jetta. Vento se ale jako Jetta vyrabelo v Jizni Africe.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.05.01  17:29

    « Re: TDI - zklamání

    pro smudlu - tahleta Jetta neni jistojiste Vento, alebrz pro evropany Bora (ovsem v Americe zvana Jetta).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…