Mazda RX-8 (2006)

19.4.2007

Jedná se o 4- dveřové sportovní kupé značky Mazda. Auto je na trhu od konce roku 2003( moje mazda r.v. 2006). Jako jediný vůz na trhu je poháněná…

Mazda RX-8 (dave.zvaro88)

Special-line 19.04.2007  17:42

Vysoká pojistka

Pěkný auto. mě vždy fascinovaly ty dveře bez středního sloupku. No ta pojistka zas tak vysoká není je to přece jen 1300 to je stejný jako moje Fávo. Žádný jiný auto s takovým výkonem tak nízkou pojistku nemá >:-[] Zajímalo by mě ale jestli jsou u Wankelu stanovéná nějaká specifika při zacházení s motorem. Např. studené starty ohřívání motoru, interval výměny oleje a údržby atd. oproti klasickému motoru.

neregistrovaný: "M.B" [88.101.35.XXX] 19.04.2007  17:47

« Re: Vysoká pojistka

to asi myslel havarijní pojistku

Special-line 19.04.2007  17:49

« Re: Re: Vysoká pojistka

Asi máš pravdu ta asi bude fakt vysoká.

neregistrovaný: "Saman" [195.39.26.XXX] 28.04.2007  17:27

« Re: Re: Re: Vysoká pojistka

na RX8 z roku 2004 me v Generali spocitali rocni pojisteni na 11278,- rocne za Allrisk se slevama 20% co us unich mam a spoluucasti 5%/5000,- , a povinne ruceni na 3644,- rocne se slevou 5% takze zadny sileny palky se nekonaj , a vypis servisu co sem si nechal udelat u dealera Mazda byl taky priznivej, do 120k km nepresahly veskere garancky castku 50tisic dokupy, a cena nahradnich dilu srovnatelna s Renaultem co mam ted

dave.zvaro88 29.04.2007  12:38

« Re: Re: Re: Re: Vysoká pojistka

no jo,jenze ja mam RX8 z roku 2006 A platim pojistku 30000,- rocne u ceske pojistovny,takze to je dost

dave.zvaro88 19.04.2007  17:53

« Re: Vysoká pojistka

jo, dveře bez sloupku jsou pecka,vždy když na parkingu otevřeš tak lidi nechápou. měl jsem na mysli havarijní pojistku. no ten wankel žere daleko více oleje než běžné motory, protože čím víc ho vytáčíš, tím víc oleje bere. a když jezdíš krátké trasy nebo se auto nestihne zahřát, tak než ho vypneš musíš ho vytočit na 4000ot. na 10 sec a pak vypnout. řekli mi to v servise po tom co jsem nemohl nastartovat. jinak se tam totiž zanese benzín a nenastartuješ :-)

Special-line 19.04.2007  18:02

« Re: Re: Vysoká pojistka

Aha takže to má vlastně ztrátový mazní a kolik se tak dolévá oleje? A ještě sem se chtěl zeptat ty těsnící lišty na pístech se mění někdy po 80 tis a mazda to dělá zdarma je to pravda?? Jo a ještě o tom že se zanese benzín to moc nechápu vdyť to má vstřikování nebo ne?? Že by se to jako u karburátoru přesytilo a nešlo nastartovat.

dave.zvaro88 19.04.2007  18:08

« Re: Re: Re: Vysoká pojistka

má to najeto 14000 a dolil jsem tam asi 4 litry oleje,takze celkem dost no.....ale je pravda ze ji nijak nesetrim. Proste jeden vecer jse ji dal do garaze a rano jsem neodjel,tak jsem zavolal technikovy,ten prijel,odpojil pojistku na prisun benalu a startoval a startoval....rikal ze je to prechlastany a rekl mi co s tim mam delat kdyz jezdim kratky vzdalenosti. o tom tesneni zatim nic nevim,takze ti nemuzu rict,zatim jsem se nejak o to nezajimal

neregistrovaný: "MAR" [212.45.6.XXX] 23.04.2007  20:19

« Re: Re: Re: Re: Vysoká pojistka

Nebi to prechlastany, ale zaneseny olejem, ktery se nestacil spalit. Proto se to musi vytocit a nechat bez plynu spalit.

Dylan McKay 19.04.2007  18:21

Ty jo, a to tě ještě baví?

Musím ti poděkovat, splnil jsi totiž to, k čemu je MOJE.AUTO.CZ určeno. Tahle Mazda je skvost, ale po tom co píšeš i tady v diskusi, už na ni koukám jinak. Dyť je náročnější jak motorka. Přechlastaná, dolejvání oleje... Páni, má to auto nějaký plus mimo designu? ;-\

dave.zvaro88 19.04.2007  18:28

« Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

přechlastaná byla jen jednou,byla to bezplatná oprava takže to problém nebyl...od té doby nebyl žádný problém a tohle autíčko nemá chybu......v dolívání oleje taky problém nevidím,protože když ho potřebuje,tak se rozsvítí kontrolka.....kdyby ses v ní projel, tak mluvíš jinak :-) je to skvost,nejen co se týče designu ALE HLAVNĚ ten motor.....táhne už od nízkých otáček a u 5000 zatáhne ještě více. už jsem jel v hodně autech, ale tenhle zážitek jsem prožil jen v MAZDĚ. tohle autíčko mě baví a BAVIT BUDE!!! :yes:

Dylan McKay 19.04.2007  18:49

« Re: Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

Jestli znáš tu žlutou s černou kapotou, co je vytuněná i výkonem, jediná v ČR, tak ta je mýho známýho...

dave.zvaro88 19.04.2007  18:54

« Re: Re: Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

jojo,myslim ze vim kterou myslis,ona je na prodej ze?

Dylan McKay 19.04.2007  19:28

« Re: Re: Re: Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

Ano, je na prodej. Ale ta je fakt nezkrotná! :-!

neregistrovaný: "grimo" [82.119.127.XXX] 19.04.2007  18:52

« Re: Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

no myslim ze tam nesadne benzin,ale olej...preto nechce naskocit..niekde som to cital

neregistrovaný: "naveci" [88.102.84.XXX] 22.04.2007  16:50

« Re: Re: Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

nene benzín, mám stejnou zkušenost akorát byla 14 dní v servise :-(

foto ManInBlack

ManInBlack 09.07.2007  07:56

« Re: Re: Ty jo, a to tě ještě baví?

Jo, s tímhle souhlasím. Měl jsem jí jednou půjčenou. Sice jen na půl dne, ale fakt láska na první pohled a když bych na ní měl a těch pár zvyků - olej, plyn na krátkých cestách - klidně bych si zvyknul. Jízdní vlastnosti absolutně brilantní, brzdy perfektní (plynulý brždění v Praze zvládá stejně dobře, jako náhlý prudký brždění na okresce. Vyzkoušel jsem oboje v provozu. Nějakej blb mi vjel do cesty při předjíždění). Tohle auto je fakt pro radost z jízdy.

"-- skrytý --" 19.04.2007  18:39

Hustý

Úžasná kára jel jsem v předváděčce,i na zadních sedadlech a byl jsem uplně unešenej dokonce se mi vzadu sedělo dobře, ikdyž ostatní mazdy vzhledově stárnou (např 6) tohle vypadá pořád hodně cool ;-) možná bych tam dal jinou barvu ale i tak za 10 :yes:

dave.zvaro88 19.04.2007  18:41

« Re: Hustý

Díky za hodnocení. máš pravdu,vzadu se sedí pohodlně,pokud nemáš 2metry tak se tam usasíš a žasneš jak je tam na tak malý auto tolik prostoru

foto ManInBlack

ManInBlack 09.07.2007  07:59

« Re: Re: Hustý

Aha, tak to já se svejma 196cm bych se tam asi trochu mačkal, co? >:D

"-- skrytý --" 19.04.2007  19:01

wow!

Teda,nadherny auto,hrozne se mi libi...ta spotreba zni drsne,ale vsechno se da prezit,a u tohodle to za to asi opravdu stoji ;-) Jinak doufam ze se jeste rozepise,rad bych se o tomhle aute dozvedel neco vice primo od majitele...Co ten kroutak,nepripada ti ponekud maly?

"-- skrytý --" 19.04.2007  19:42

« wow!

Jo tak to mame stejny nazor. Je to muj sen. Jeji zvuk me dostava je to proste nadherny vzacny auto s ojedinelou technikou. U me ma 10. Bohuzel nemuzu dat vic, pro tohle auticko ja mam slabost! :yes:

"anonym" [89.29.38.XXX] 19.04.2007  20:04

« Re: wow!

cisla kroutaku se zdaji byt mala,ale ve skutecnosti se to neprojevujee.....ten motor je maximalne pruzny a nema chybu.....tak napis co te zajima a ja odpovim vse co VIM:)

"-- skrytý --" 19.04.2007  20:59

« Re: Re: wow!

Treba jaky ti prpada interier a jaky je podvozek na ceske derave okrsce,jak se s tim jezdi jako s autem na kazdy den,a jestli myslis ze by obstalo jako jedine auto....

dave.zvaro88 20.04.2007  06:15

« Re: Re: Re: wow!

interier je naprosto ojedinely a prakticky,nejsou zde zadne zbytecne tlacitka,vse je v dosahu ridice a hlavne citelne. ja odobnr ti muzu rict ze nevidim problem s mazdou na ceske silnice.neni zas tak nizka jak se zda. je jasne ze je tvrdsi nez ostatni auta,ale co chces kdyz mas 18ky kola >:D mel jsem donedavna 2 vozy vytahoval jsem mazdu jen obcas,ale prestalo me to bavit a tak ji pouzivam kazdodenne a druhe auto jsem strelil. na dalsi zimu planuji zimni pneu a budu v ní jezdit i v zime. tuto zimu jsem odjezdil prave ve druhem voze.

neregistrovaný: "Martin" [62.245.68.XXX] 01.07.2007  16:33

« Re: Re: Re: Re: wow!

Naprostu souhlasim, taky mam jednu, jezdim s ni denne a je to kazdodenni radost. Mam ji dva roky a jsem stale stejne nadseny jako prvni den. Zvuk motoru v 7500 ot. je nadherny :) V zime je se zadnim nahonem docela sranda. Jedine rozjezd na snehu do kopce bez retezu je temer nemozny.

dave.zvaro88 03.07.2007  23:00

« Re: Re: Re: Re: Re: wow!

To jsem rad,ze se ozval taky nejaky dalsi majitel mazdicky. a kolik zere ta tvoje?Takze rikas ze v zime na normalni jezdeni problemy nejsou?jeste jsem s ni v zime nejezdil. A na jakych gumach a kolech ji v zime obouvas???diky za odpoved

neregistrovaný: "Martin" [213.220.254.XXX] 04.07.2007  13:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: wow!

Se svym stylem jizdy jezdim tak za 13 az 13,5 litru. S lehkou nohou jsem se dostal tak na 12. Nicmene u takoveho auta myslim clovek litr sem nebo tam neresi, hlavni je radost z jizdy. V zime je to i na snehu v pohode, jen ten rozjezd do kopce. Je pravda, ze tam mam na standardnich rafcich zimni plaste. Chtelo by to na zimu 17 a hlavne tak max 205. Jenze se mi nechtelo kupovat vsechna kola a plechova uz vubec ne. Letos v zime byl snih v Praze 2x, tak by to nestalo ani za to. Proste jsem jel jednou tramvaji :)

neregistrovaný: "rhames" [213.29.147.XXX] 19.04.2007  19:03

Vymením

:-! vymením za fabii 1.2 HTP ( zn. cervená , i zrcátka ) >:D ;-)

foto Johnny-P

Johnny_P 20.04.2007  19:40

« Re: Vymením

fabia? to je můj sen, dám ti za ní svoje lambo :-) ......................to byl vtip >:D

"-- skrytý --" 19.04.2007  19:11

vlastní zkušenost

Moji známý ji mají taky, v červené metalíze... Měl jsem tu čest se v ní projet na všech čtyřech místech a musím uznat, že v zatáčkách je jako doma... A audio v ní je úplně na nic... Stačí, když člověk poslouchá ten zvuk motoru... Prostě super.... :yes:

Enthusiastic.driver 19.04.2007  19:37

no konecne...

tu pribyla RX-8.. mozna ses mohl v recenzi rozepsat este trosku vic, ale i tak davam 10 :yes: a jinak koukam, ze si odnekud z Ostravska, ale tvoji RX-8 sem este na ceste nepotkal.. Kde se vyskytujes ??

"-- skrytý --" 19.04.2007  19:50

Pěkná kára

Super kára a protože má pohon na zadek super zábavná. Dávám 9, v červené by byla 10ka. Viděl jsi video z Top Gearu? Krásně ji tam vodí bokem... :-)

"anonym" [89.29.38.XXX] 19.04.2007  20:06

« Pěkná kára

jsem z okoli Havirova,tak piste co vas zajima a ja rad odepisu

dave.zvaro88 19.04.2007  20:08

« Re: Pěkná kára

diky za hlasovani....video jsem nevidel,nemohl bys mi poslat odkaz?

"-- skrytý --" 19.04.2007  20:48

Gratuluju!

Fakt super auto, koupil sis technický skvost. Wankel je parádní záležitost. Jo a těch patnáct si to vezme za každého režimu? Spotřeba je jediná nevýhoda tohohle motoru, mazda udělala velký pokrok. Ten motor jinak nemá chybu!

Dylan McKay 19.04.2007  23:34

« Re: Gratuluju!

>:D >:D >:D

dave.zvaro88 20.04.2007  06:27

« Re: Gratuluju!

15 si bere kdyz se pohybuju ve meste,coz je vetsinou. ale na delsi ceste (Ostrava-Brno) sem sel spotrebou na hranici 10 litru a to jsem jel porad 140-180km

"-- skrytý --" 20.04.2007  10:27

« Re: Re: Gratuluju!

Takže to není vůbec špatný výsledek.

"-- skrytý --" 19.04.2007  21:50

Dost solidní:)

:yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 19.04.2007  21:57

paráda

Nádherný auto prostě skvost, je pravda že v červený by blo nejlepší ale barva se libi kazdýmu jiná. Mám pro něj slabost takže 10b. také bych ho bral, tak snad někdy. :-( >:D

neregistrovaný: "Cani" [62.177.85.XXX] 19.04.2007  22:22

Wankel - * motor

Proboha dalsi chudak co ma Wankela. Tyto auta maji priserne drahy servis! Udrzba motoru stoji nekrestanske prachy. Jinak ale paradni auto. :-)

"-- skrytý --" 19.04.2007  22:26

hodnoceni

pekny auticko!! jen by to chtelo jeste pridat nejaky zkusenosti,i tak vysoko znamkuju

foto misoo

misoo 19.04.2007  22:30

10b pre vankela ;)

chvalim, chvalim, chvalim !! auto pre zabavu a radost z jazdy :yes: bohuzial osobnu skusenost s RX-8 nemam, niekde som pocul, ze je to akoby sportiak s motorom zavodnej motorky. tie vysoke otacky a ten zvuk musia byt super co... :-) :yes: skoda tej farby, ale plny pocet bodov si aj tak zasluzi, ved kto sa pri jazde pozera na farbu... :-)

dave.zvaro88 20.04.2007  06:20

« Re: 10b pre vankela ;)

diky za hodnoceni. hodne mi tady pisete kritiku barvy. barva mi vyhovuje ze dvou duvodu. 1) v teto barve byla k mani ihned a za akci cenu(cca 100tis. sleva) a za 2)je na stribrne videt nejmene jakekoliv skrabance a s tim musite pocitat kdyz mate takove auto, ze lidi jsou zavistive SVI....(taky ze uz mam odreny levy predni bok,nekdo mi to na parkingu bouchl a ODJEL''''

foto pepavasa

pepavasa 20.04.2007  09:29

« Re: Re: 10b pre vankela ;)

Barva nejezdí. Naposledy jsem slyšel wankela když byl ještě v NSU Ro 80. Už tenkrát to bylo nevšední auto a Mazda v tom zdárně pokračuje jak jsem zjistil. Tohle autíčko jsem totiž viděl v showroomu, když jsem se zajímal o Mazdu 3, a i zaparkované a ztichlé působilo nevšedně a zajímavě. Gratuluji k volbě, a k recenzi. Dávám jasně 10. Jen malý nápad nebylo by možné doplnit recenzi o malou, třeba zvukovou ukázku?

dave.zvaro88 20.04.2007  10:35

« Re: Re: Re: 10b pre vankela ;)

zkusim na te zvukove ukazce zapracovat a uvidim co se s tim da delat.....ale stejne bude zvuk zkresleny a jiny nez ve skutecnosti:!!!

foto pepavasa

pepavasa 20.04.2007  10:55

« Re: Re: Re: Re: 10b pre vankela ;)

Jistě nebude to saround, ale neztratí to punc zvláštnosti! Když, tak mu strč mikrofon až do krku. >:D Diky, myslím, že to bude pro mnoho lidí zajímavé. :yes:

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 20.04.2007  12:16

« Re: Re: Re: 10b pre vankela ;)

na youtube/metacafe je ukazok plna pr... ;-) :yes:

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 20.04.2007  12:17

« Re: Re: 10b pre vankela ;)

ja vim, ja vim, zlava je zlava a cas je este vacsia svina pri kupovani auta, tiez neviem nikdy vydrzat ani minutu navyse >:-[]

"-- skrytý --" 20.04.2007  08:51

auto: 9b; popis a zkušenosti: 7b; fotky: 7b --- celkem: 8b ;-) By mě docela zajímalo jakou životnost a spolehlivost bude mít motor 1,3L s 200HP při 9200otáčkách???? Který navíc pořádne táhne až od 5000ot.... No přeju Ti ať to nepoznáš s té horší stránky ;-) :yes:

"anonym" [87.249.130.XXX] 22.04.2007  10:55

« Re: hodnocení

Tak to neni. Do RX-8 se davaji dve vykonove varianty: 141, 170kW. Slabsi varianta ma vrchol vykonu polozeny pri 7000 otackach a omezovac 7500 otacek, ale ma zase lepsi prubeh tociveho momentu. Silnejsi ma maximum otacek na 9000 otackach a maximalni vykon pri 8200 otackach. To je jeste pomerne velky rodil 1500 otacek na omezovaci.. ;-)

foto Pribina

Pribina 20.04.2007  10:21

Wankel

1.3 a 141kw??? Tak to je mazec! Auto nadherne davam 10!

neregistrovaný: "luma" [212.71.186.XXX] 20.04.2007  12:23

Gratulace

Jsem také šťastným majitelem RX-8 170kw (v červené) a zajímalo by mě jak se ti líbí podvozek.

dave.zvaro88 20.04.2007  12:31

« Re: Gratulace

podvozku nemám naprosto co dodat, drží jako přibitá. a jaké máš zkušenosti ty? jakou máš spotřebu? jak dlouho ji máš a kolik má najeto??

neregistrovaný: "luma" [212.71.186.XXX] 25.04.2007  10:47

« Re: Re: Gratulace

Mám najeto cca 6500 km. Používám ji jako druhé auto. Pro radost. Tomu odpovídá i spotřeba 12l. Jízda je jak říkám nestandartní. Na slušném asfaltu jsem to ještě neutrhl. Četl jsem, že ti někdo radil doplnit turbo(myslím od Gredy) Jel jsem s tím autem. Mělo zhruba 300 koní. Bylo udělané profi, ale motor to nevydržel. O tom se už nikde nepíše.

"-- skrytý --" 20.04.2007  16:31

super

velmi pekne a dobre auticko s nissanom 350z su to riadny dravci,este som vnom ale ani nesedel,a zaujimalo by ma ako bezi ten motor nemam stym absolutnu skusenost.

"-- skrytý --" 20.04.2007  16:39

Zadek

Má to samosvorný diferenciál ?

"-- skrytý --" 20.04.2007  18:56

ta úvodní fotka asi není tvoje, co? je z katalogu, internetu? máš na ní autorská práva že ji zveřejňuješ? pozor na to!

"anonym" [89.111.88.XXX] 21.04.2007  21:10

« Re: foto

nevotravuj, zavistivce :-!

"anonym" [85.70.90.XXX] 21.04.2007  01:42

parada

ahoj, tak tohle auto me posledni dobou zajimá. uvžuju o jeho koupi, ale až tak v srpnu. a tak mě zajímá naprosto vše, pokud si psal nějakou slohovku na téma rx-8, sem s ní. jak často se mění olej, jaká je havarijka, atd.... 3676@seznam.cz

"anonym" [213.250.210.XXX] 21.04.2007  09:37

10b, miluju Japonce a tohle auto je podle me unikát vim že motor je původně od Felixe Wankela(němec) a Mazda na něm udělal velký kus práce hlavně co se týče opotřebení slitin a spotřeby, je to fakt pěknej kousek :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 21.04.2007  19:21

tuning kopřivnice

nebyl si dneska na tuningu v Kopřivnici???

"-- skrytý --" 21.04.2007  20:03

« Re: tuning kopřivnice

taky sem tam to auto videl... pokud bylo tvoje, tak na sprintu nic moc. ;-) Cekal jsem, ze RX8 jede lip...

neregistrovaný: "vole" [213.29.147.XXX] 22.04.2007  22:14

« Re: Re: tuning kopřivnice

tak presne tohle si rekne typek co se tam jel podívat na kole nebo ve stodvacce :-! ;-)

neregistrovaný: "jagy" [88.101.58.XXX] 23.04.2007  08:30

« Re: Re: Re: tuning kopřivnice

>:D >:D >:D Ty ses vtipnej, fakt ze jo. :yes: U auta za ty penize cekam, ze pojede.. to se na me nezlob. Ale mozna chci moc.

neregistrovaný: "jagy" [88.101.58.XXX] 23.04.2007  12:09

« Re: Re: Re: tuning kopřivnice

Tim jsem nechtel *, ze auto je spatne. Auto se mi moc libi, nekdy bych ho taky rad mel, ale proste jsem cekal, ze pojede lip.. nic vic. ;-)

neregistrovaný: "jagy" [88.101.58.XXX] 23.04.2007  12:11

« Re: Re: Re: Re: tuning kopřivnice

oprava: *rict nevim proc mi to tam dalo * ;-\

neregistrovaný: "svencz" [71.146.15.XXX] 23.04.2007  09:16

mam ji taky

Vahal sem mezi 350Z, S2000 a RX-8, ale protoze chci mit jenom jedno auto, tak sem se rozhodnul pro praktictejsi RX-8 (232 koni, perletova bila). Zadni sedacky sem jeste sice nepouzil jeste ani jednou, ale treba se jednou budou hodit .. ;-) Celkove jsem nadsenej, musim rict, ze me mazda hodne pozitivne prekvapila. Minusy - spotreba - pocital sem s tim, ze bude mit velkou spotrebu (staci se podivat na www.rx8club.com, kde je nemaly procento prizpevku o vysoky spotrebe a zpusobech jak ji snizit (zadnej neni ..)), ale i tak me to prekvapilo. Zatim se mi podarilo se dostat nejniz na 13l/100km. Na druhou stranu, nejezdim na spotrebu, to s timhle autem nejde ;-) - pruznost - nekdo tady pise, ze pruznost je uzasna, ale uz sem se dostal nekolikrat do situace, kdy jsem potreboval zrychlit v nizke rychlosti a dvojka v nizkych otackach nezrychlila tak, jak bych potreboval - zvuky v interieru - mam rok vyroby 2005 a v interiru slysim pri prejezdu po nerovnostech pomerne dost hluku od plastu Plusy - krome dalnice mi vam neujede - uz jsem potkal hodne lidi, ktery chteli zavodit v horskych cestach - Corvettu C6, 350Z, S2000, STI, Boxter. Vzdycky stejny prubeh - na rovince se mi vzdali, ale v prvni zatacce je mam .. - motor - o Wankela jsem se nikdy nezajimal, takze jsem si mazdu nekupoval kvuli tomu, ze ma rotacni motor a moc jsem nechapal, co na tom majitele vidi, ale ted uz to chapu. Omezovac na 9200, na dalnici bez problemu podrazeni na 3 a zrychleni. To se neda popsat .. - stabilita - v zatackach dokonale sedi. Nedavno jsem mel moznost jezdit novym Cooperem S. V kazdy zatacce se pretacel, byla s nim spousta legrace. RX-8 je uplne jina - nekompromisne sedi Celkove je RX-8 naprostu super auto a od chvile kdy jsem si ji poridil jsem natesenej na kazdou dalsi cestu. Dejte vedet, jestli vas neco zajima ..

neregistrovaný: "svencz" [71.146.15.XXX] 23.04.2007  09:17

« Re: mam ji taky

Koukam, ze mi to rozhodilo formatovani ;-\

neregistrovaný: "svencz" [71.146.15.XXX] 23.04.2007  09:31

video

Nekdo se ptal po videu/zvuku motoru. U konkurence je video, ktery mi pomohlo se pro RX-8 rozhodnout: www.auto.cz/media/?video=mazda_rx8/mazda…

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 23.04.2007  13:49

spickovy motor??

myslim, ze slintani nad motorem neni na miste. mrzi me, ze vam to kazim, ale provozni a servisni naklady tohoto motoru a absence kroutaku jsou dnes uz trochu komicke. prodejni ceny lehce jetych kousku vam napovi. podvozkove mozna fajn auto, ale jezdit za 13-20 litru s timto vykonem s mizernym pruznym zrychlenim a vyhledem na extra drahou repasi motoru kazdej druhej rok???

neregistrovaný: "vole" [213.29.147.XXX] 23.04.2007  14:41

« Re: spickovy motor??

No, kdyz se na to auto podívás z pohledu cloveka, kteremu txyhle zvysene naklady nedelaji problem..... tak není co resit.. to by pak podle tveho nazoru meli vsichni jezdit ve fabii?.. ta si prece drzí cenu, ne?.. je sice pravda, ze pro jediné auto do domacnosti bych se poohlídl jinde.... ale to je subjektivni zalezitost....

neregistrovaný: "jagy" [88.101.58.XXX] 23.04.2007  14:59

« Re: Re: spickovy motor??

Taky si myslim, ze pokud nekdo nema s financema problem, tak tohle neresi... a pokud chce nekdo setrit, tak si koupit nejaky turbodiesel, tam se to vyplati. :-) A fanda rad zkousne i mnoho zaporu...

Enthusiastic.driver 23.04.2007  15:08

« Re: spickovy motor??

humle vidis to prilis cerne... motor je asi skutecne zrout vsech provoznich kapalin, jenze ta jizda nejspis stoji za to !!! ryzi sportovni charakter !! v Top gearu pri srovnavacim testu TT 2.0 TFSI, Brery 2.2 JTS a prave RX-8 Hamster na konci prohlasil: "RX-8 isn't only 2000 pounds cheaper, it's also 2000 times better" :yes: :yes:

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 23.04.2007  15:37

« Re: Re: spickovy motor??

kritizuju motor. brera je podvozkove zcela otresna, tezka a pokud si ten test sledoval poradne, vykonove rozdily zastoupenych motoru byly propastne. navic v top gearu se resila pouze jizda, nikoli doplnovani provoznich kapalin. dle meho nazoru je sestivalcovej trilitr od bmw sice o neco tezsi, zato ten wankel 4x prezije a pomer spotreby pri srovnatelnym zachazeni je 16/11. kdyz k tomu prictu spotrebu oleje, jsem na o 50% horsi spotrebe, s neporovnatelnym pruznym zrychlenim, porovnatelnou ovladatelnosti a neklesajici hodnotou. nejsou-li penize problem, poohlednul bych se jinde. motor jako takovy ale stoji v porovnani s klasikou za prd. tot muj nepopularni nazor. :-(

"-- skrytý --" 23.04.2007  20:36

« Re: Re: Re: spickovy motor??

Nemůžu uvést čísla, ale kdejaký turbodiesel od VW se ve spotřebě oleje tomuhle minimálně blíží. Nevim kde jsi přišel na to že motor je potřeba co dva roky repasovat. T oje blbost. Možná má sníženou životnost, ale je to motor ryze sportovní a tak se na něj taky musíme dívat. Já se na to dívám jako na nekonvenční technické řešení a byl bych šťastný kdybych ho v autě měl. Víc takových automobilek jako je Mazda!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 24.04.2007  13:35

« Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

octavie 1 1.9TDI 160 000km si nevezme za 15000km ani litr. sama mazda uvadi, ze motor je na repasi po 80000km, ja to najedu za rok, pocitam ale jen se 40 000km. tudiz repase kazdy dva roky. k tomu horsi charakteristika, spotreba i vykon nez 3.0i od bmw. z toho mi vychazi, ze to nestoji za ty starosti ;) chapu technicky finesy pokud prinasej zlepseni. jedinej parametr, ve kterym je wankel lepsi je hmotnost a to bohuzel nevyvazi jeho nevyhody.

Enthusiastic.driver 26.04.2007  14:06

« Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

mno, myslim, ze to muzeme uzavrit diplomaticky - proti gustu zadny disputat ;-) Shoduju se s tebou na tom, ze 3litr od BMW by byl asi rozumnejsi volba, jenze, kdyby tak uvazoval kazdy, byla by to na cestach pekna nuda potkavat porad ty same auta.. Proste nekomu vyhovuje BMW, nekomu vysokootackova jecici Mazda, ktera se prosmykava zatackami jako jesterka a svou karoserii patri k nejpraktictejsim kupe, sice sezere sopustu oleje, ale majiteli to za to, podle jeho slov, ocividne stoji !!! :yes: :yes:

"anonym" [62.245.68.XXX] 01.07.2007  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

Ano stoji, kdo se nesvezl, nepochopi :-)

OkreskyLover 08.08.2011  16:45

« Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

Chápeš, že tohle technické řešení představuje unikátní variantu ke konvenčním motorům a tudíž má před sebou ještě dlouhý přirozený vývoj? V tomto kontextu mi připadá zcela nesmyslné srovnávat Wankel s čímkoliv běžně rozšířeným. A pokud hodláš obdobné výroky rozšiřovat, využívej argumenty, né hospodské kydy. Moderní TDi se kazí, v mnoha případech žere nepředstavitelné množství oleje, zní jako první Zetory, smrdí a čadí. A opěvovaný (nevím, který míníš) BMW 3.0 existuje na základě desítky let starého a zdokonalovaného konceptu? Budeš teda pořád bydlet v koruně stromu, nebo zariskuješ, že tě pořeže pazourek?

foto kexxik

kexxik 08.08.2011  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

musím se ho zastat, nevím co z předchozího textu bereš za hospodské kydy a chybí ti argumenty? Všechno tam máš! Mazda sama tě upozorňuje na velkou spotřebu oleje u každého motoru. Abys pochopil dokonale, 20 wankelů má bez vyjímky nadprůměrnou spotřebu oleje. Z 20 TDi má 1 nadprůměrnou spotřebu oleje, z 20 BMW 3,0, Honda, Peugeot,... má 1 nadprůměrnou spotřebu oleje.

Repase motoru se doporučuje nejpozději na 100tkm. Skvělý předpoklad, kupovat auto, u kterého si budu muset dřív nebo později koupit nový motor! Proto taky v inzerci najdeš spoustu RX8 s 80-90tkm. Někdo to projistotu stočí. koupit to, je sebevražda.

Zvuk. Zní jako elektromor a ne, není to výhoda. Mě ten zvuk nebaví, někoho může.

Spotřeba se už řešila a říct,že to někdo neřeší? To auto si nekupují milionáři, takže to řeší. S tím také souvisí, že tankuješ každých 400km? Hm.

Klady jistě má, ale tohle je auto pro fandu Mazdy. Znalec si ji nekoupí, je tady mnoho lepších alternativ

Honda S2000 umí všechno co tahle Mazda a její motor překonává ve všech ohledech.

OkreskyLover 09.08.2011  01:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

1. Mazda RX-8 není auto pro fandy značky, ale zcela unikátní technické řešení, které Honzík v českém snu nikdy neocení. Sní o vozu pro který jsou klíčové odlišné vlastnosti na úkor sportovního charakteru...které často neplní s důsledností svého PR oddělení.

2. S2000 není přímý konkurent.

3. Srovnávat TDi, Wankel a atmošky od BMW už samo o sobě vypovídá o jisté nezralosti jedince.

4. Opět jsem se přesvědčil, že jezdit BMW je často specifický handicap a člověku se dá takový osud předpovídat již v raných letech.

foto kexxik

kexxik 09.08.2011  08:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

děkuji za psychologický posudek >:D nicméně k věci. S2000 možná není přímí konkurent, ale asi tě překvapí, že lidi nekupují auto striktně jen podle kategorie kam patří.
                    Ty motory jsem srovnával cíleně "každý pes, jiná ves", řekl bych, že průměrný jedinec pochopí, co jsem tím chtěl vysvětlit. Zřejmě musím příště ještě víc polopaticky, ale už vidím, že se to znovu mine účinkem ;-)
                    A mít předsudky k člověku jen proto, že jezdí BMW je velmi "české" a smutné. Můžeš ze sebe mít radost, jsi přesně tam , kde máš být.

OkreskyLover 09.08.2011  10:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spickovy motor??

Přinejmenším tak české, jako se domnívat, že BMW představuje elitu automobilového trhu. Přitom je to takový luxusnější zemědělský povoz pro milovníky tupláku. Ačkoliv neskrývám vůči německým autům své sympatie, ty mé se od prestižně smýšlejících jedinců v mnohém liší. Každý má své preference, ale to ho rozhodně neopravňuje k absolutním záměrům. Wankel má spoustu mušek, ale to má zcela každé sportovní auto. Je utopické, se domnívat, že provoz majitele vyjde na pár tisícovek ročně. Diskutujeme to v podstatě o hov*ě, které vylučuješ společně humlem. Pro obdobně odbornou diskuzi doporučuji Super.cz

neregistrovaný: "MAR" [212.45.6.XXX] 23.04.2007  20:29

Vymena motoru gratis!

Hodne jsem s RX-8 najezdil, v lete v zime. Vyborny podvozek a motor, na ktery je treba si zvyknout. Ale celkove jsem ji mel rad. Ale proc to pisu, bylo to moje sluzebni auto :-) a vim ze nam prisel dopis ze servisu, ze zjistili nejakou konstrukcni vadu a bezplatne provedou vymenu kompletniho motoru. Coz je myslim si zajimavy, mela najeto cca 30000 km a mohla zdarma dostat novej motor. Jak to dopadlo nevim, ale jestli akce trva, stalo by za to ji vyuzit.

neregistrovaný: "Tobogán" [62.40.90.XXX] 24.04.2007  12:23

Auto tuctovka

Tuctovka. Fotky focené snad z mobilu či co. Recenze nebo dojmy z auto od uživatele veskrze žádné. Jen jsme se dozvěděli něco o Wankelově motoru, ale nějaké postřehy, rozsáhlejší popis z pohledu majitele vozu apod. tu evidentně schází.

neregistrovaný: "blbeček" [213.29.147.XXX] 24.04.2007  14:27

« Re: Auto tuctovka

no a kde ty mas vystaveneho toho sveho zigula? >:D

"anonym" [87.249.130.XXX] 24.04.2007  18:58

« Re: Auto tuctovka

>:D tuctovka? Vis co to znamena? To sou vsechny ty octavky a fabky. Presne ty auta ktery ti urcite stojej v garazi, jestli naky mas. A navic tohle auto je skvost >:-[]

foto Are

Are 24.04.2007  20:21

« Re: Re: Auto tuctovka

tuctovka to určitě není... ale skvost taky ne... spotřeba oleje apod.. no nevim nevim... ;-\ skvost je možná BMW M3 a to jak po motorové stránce, tak i podvozek apod... ;-) Vyjímečné je to auto asi jen kvůli motoru, který asi moc pěkně jede, ale to je asi tak vše... :no:

"-- skrytý --" 24.04.2007  19:03

« Re: Auto tuctovka

Na tohle nemá cenu ani reagovat zase další chudák... :no:

neregistrovaný: "Tobogán" [62.40.90.XXX] 24.04.2007  18:20

Zdravíme blbečka...

Čauko blbečku, nevím jak ty, ale žigulík je naprosto unikátní a velmi obojživelný vůz, který má o 200% větší užitnou hodnotu než zmiňovaná tuctovka. Mohl bych vyprávět tisíc plus jeden příběh co lze vše převést, odvést, zavézt v tomto voze atd.. Takže než začneš s nějakým "žigulem", tak si nejdříve zjisti něco o tomto voze. :-! Apropo tento vůz nevlastním, ale mám k němu úctu. Cars forever a žigulům rovněž! ;-)

Dylan McKay 24.04.2007  19:21

« Re: Zdravíme blbečka...

Páni, co tolik žluče? Klid chlapi, každý auto je auto... :-!

"anonym" [213.192.60.XXX] 24.04.2007  19:30

« Re: Re: Zdravíme blbečka...

každý auto je jenom auto

neregistrovaný: "blbeček" [82.209.12.XXX] 26.04.2007  10:25

« Re: Zdravíme blbečka...

no tak vidím ze jsi nedokazal unest jiny nazor... myslim ze tím co jsi tady vyblil .. jsi dokazal vsem jen to.. ze akorat sproste zavidís.... porovnavat tady zigula a rx 8.. a tahat sem uzitkove hodnoty.... a co jsi kdy prevezl... jsi vtipný >:D .. my normální tady budem dál tise koukat na super auto... a ty si tady pis svoje nazory o *

neregistrovaný: "Tobogán" [62.40.90.XXX] 26.04.2007  12:39

« Re: Re: Zdravíme blbečka...

Hehe sranda s tebou. Co chceš na tomto autu obdivovat? Vždyť si stejné můžeš taky koupit. Nic extra na něm není krom motoru, který není špatný... Ad. Kauza žigul: srovnání je zcela na místě. Pokud by jsi dobře a pozorně četl (a nemyslel při tom na svlečenou starou Blažkovou), tak by jsi určitě přišel na to, že srovnání bylo míněno na užitkovost vozu nikoliv na jízdní a další vlastnosti této káry. Dále co jsem kdy převezl? To ti raději ani nebudu vyprávět, protože tvoje hlavinka by to asi nepřežvýkala. AD. Že jsem nedokázal unést jiný názor? Jsi směšný jako ukrajinská slepice na brněnském tobogánu. Jen jsem tady napsal pravdu, kterou nikdo nechce slyšet (ad. první příspěvek). Pokud by majitel napsal lepší recenzi na vyšší úrovni, nafotil dobré fotky apod. určitě bych to tady napsal a pochválil. Takže se už vzpamatuj z agónie... >:D Apropo: nevím, kdo tady začal srovnávat žigula. Takže možná bys měl otřepat staré známé přísloví, které je dobré speciálně pro tebe připomenout: Zameť si před vlastním prahem joudo. CARS FOREVER... ŽIGUL BEST OFF - to je pro to, abys měl argument na další přiblblou reakci... >:-[]

"-- skrytý --" 26.04.2007  15:13

« Re: Re: Re: Zdravíme blbečka...

No tak vzhledem k tomu, ze nevim jestli si nedelas srandu, tak Ti tvuj "nazor" nebudu vyvracet... :-! Jestli to myslis vazne, tak jsi v.l a nema cenu Te presvedcovat o opaku... ;-)

"-- skrytý --" 27.04.2007  14:48

« Re: Re: Re: Zdravíme blbečka...

Jediné, co má tahle mazda a žigul společného je právě wankel - Lady bezpečnostních složek ho měli taky. Musím se přiznat že sem si nejdříve myslel že narážíš právě na tuhle skutečnost, ale teď zjišťuju že tady celů dobu hněteš nehorázné srance!!!! :no:

"-- skrytý --" 24.04.2007  20:33

Celkem pohledný sporťáček, agresivní šikmooký módní design auta však jde trochu mimo mě ;-)

"-- skrytý --" 26.04.2007  13:18

fotky 8b, popis 8b, a auto 10b takže celkem 9b ;-)

"-- skrytý --" 27.04.2007  11:51

Cože?

Tak jestli tohle auto vypadlo s top ten tak už se děte vážně všichni hodnotitelé zahrabat!!!!!

"-- skrytý --" 27.04.2007  20:22

« Re: Cože?

Taky si myslim... Ja mam pro Mazdy slabost a pro tuto zvlaste ;-) . Mimochodem s tim STckem to vypada moc hezky >:D

dave.zvaro88 27.04.2007  13:06

VIDEO

během příštího týdne přidám video ze sprintu na tuningu v Kopřivnici :-)

"-- skrytý --" 27.04.2007  21:07

proč spotřeba???

Proč u takového auta hodnotíš spotřebu??? A já mít Wankel, tak bych ho klidně krmil, i kdyby bral třeba 30 l/100km. Wankel je srdcová záležitost a vždycky mu budu fandit. Dávám 10bodů... ;-) :-)

"anonym" [81.31.6.XXX] 28.04.2007  11:51

Mimon

Jedes i do Mimone?

dave.zvaro88 29.04.2007  15:02

POZNÁVACÍ ZNAČKA

Chci se zeptat, jestli nekdo nevite jak to je s predni SPZ-kou. jestli musí být nebo ne, protože již jsem na hodně autech(převážně tuning) viděl, že mají malou nalepenou SPZ-ku. a zajímalo by mě jak si ji dělají. díky za odpověď

"-- skrytý --" 29.04.2007  16:35

Opravdu pěkný auto. Měl sem možnost se s nim svézt a to je jízda. Dávám 10 :yes:

"-- skrytý --" 30.04.2007  11:32

hustý

popis a zkušenosti: 10bodů fotky: 10bodů.Takže je to jasný dávám 10 bodů.

"-- skrytý --" 30.04.2007  19:06

Fakt pěkná kára. Možná by to chtělo víc fotek, ale dávám deset bodů!!

"-- skrytý --" 02.05.2007  15:39

PROČ???

Proč mám od tebe 6 bodů můžu se zeptat? ;-\ Ty máš ode mě 10 a zas o tolik horší se mi mé auto nezdá!!!!

"-- skrytý --" 02.05.2007  15:40

« Re: PROČ???

to tě štvalo že jsem v hodnocení před tebopu nebo co? To snad ne... :'-(

dave.zvaro88 02.05.2007  21:12

« Re: Re: PROČ???

Promiň, ale nehodnotím podle toho kolik mi kdo dal bodů, ani jestli je přede mnou, ale podle toho, jak se mi líbí jeho vůz. Nic ve zlém, ale Mercedes prostě není moje značka a nijak obzvlášť se mi ani nelíbí. toť vše, nic jiného v tom nehledej. :yes:

dave.zvaro88 02.05.2007  21:13

« Re: Re: PROČ???

Ale když ti na tom tolik záleží tak ti dám jinou známku, mě je to fakt jedno. Je to každého názor

"-- skrytý --" 02.05.2007  21:38

« Re: Re: Re: PROČ???

Neprudím tě za to že sem ti dal jde o to že 6 si zaslouží auto typu octavia f tdíčku atd ;-) jinak chápu že mercedes nemusíš

dave.zvaro88 03.05.2007  07:09

« Re: Re: Re: Re: PROČ???

to jo to máš asi pravdu.....tak jsem tu svou známku upravil, ikdyž mercedes nemusím. že si to ty máš 10 ;-)

"anonym" [87.249.130.XXX] 03.05.2007  18:52

« Re: Re: Re: Re: PROČ???

Myslis, ze Octavia TDI je spatne auto? Myslim ze ne... Staci se kouknout kolik lidi v tom jezdi. Je pravda ze to je tuctovka, ale tolik lidi by ve spatnem aute nejezdilo. Jinak tvuj Mercedes je pomerne pekny.. ;-)

"-- skrytý --" 03.05.2007  19:04

« Re: Re: Re: Re: Re: PROČ???

Zapomnel jsem se prihlasit... A Mercedes ma za 10 >:D

"-- skrytý --" 11.05.2007  09:54

Za deset

Dávám deset a zamyslete se všichni kteří jste neudělali to samé >:-[]

dave.zvaro88 11.05.2007  10:39

podekovani

dekuji za hodnoceni a skvely NAZOR ;-)

foto Dragon-001

Dragon.001 19.05.2007  11:49

za co mám 5? :-O

"-- skrytý --" 18.06.2007  19:46

zoom zoom

samolitr za 10 ... RX je fajnovka.... :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 28.06.2007  20:51

Jedinečné a krásné auto. Nebýt té odfláknuté recenze.... Dávám 8.

"-- skrytý --" 21.08.2007  23:16

preco 7?

zdovodnenie.dakujem :'-(

"anonym" [85.237.228.XXX] 01.12.2007  16:57

karbony kufor sibon

ak by som dal na rx-8 karbonovy kufor seibon, dala by sa dať na kufor obrazovka (audio)

neregistrovaný: "Bob12" [85.160.199.XXX] 24.12.2007  10:10

rx-8

Mazda uz nikdy vic.rx-8 sama o sobe byla skvela hezky design a jede super rozhodne lepsi nez nissan 35O Z ale chybela rx-8 nemecka dokonalost uvnitr -2x vymena radici paky stale se vymotavala a rozlepovala-mozna kdyby wankel koupil mercedes benz bylo by lepe.mel jsem rx-8 tri roky v cerne barve tu silnou -spotreba 18 l porad olej a arogantni zastoupeni v cr servis a dealeri neschopni opravit brzdy neustale piskani stalo me to 3O tisic na opravach a bez vysledku pry problem s destickama ze ty puvodni byly ok a pak se cekalo na nove z belgie a nebylo to ono, kdyz jsem jel pres hranice tak me ani nestaveli jen abych dojel.jinak preji hodne stastnych km, presto prezevsechno je to auto na ktery svym zpusobem vzpominam rad, ted jsem sel do crossfire coz je vetsi turnhead a spotteba 1O l..
    za 18 l uz si radsi poridim dodge viper.jinak nedoporucuju delat zadny neoriginalni tuning jeden znamy na to doplatil spekuloval nad vyfuky a malem oddelal motor.merry x mass.

"-- skrytý --" 26.12.2007  10:58

« Re: rx-8

To se s ní opravdu nedá jet řekněme za 10 litrů mimo město?? A můžu se zeptat, jak je to se spolehlivosti a životnosti auta? ;-)

"anonym" [85.160.196.XXX] 26.12.2007  17:22

« Re: rx-8

Za 3 roky s ni nebyl zadny problem krome tech brzd a pakyktera se NEUSTALE ODLEPOVALA mel jsme na ni priplatkove podsviceni rychlosti a to cele odpadlo coz v aute za 1,2 milionu nevypada moc vabne-brzdy opravdu piskaly a skripaly strasne a v servise si uz nevedeli rady-coz me vlastne utvrdilo v tom ze s autem v tehle kategorii by se to stavat nemelo a dali jsme ji pryc.
        myslim ze rozumne se s ni da jet tak ca za 11-13 a to opravdu s velkym sebezaprenim protoze clovek ma v sobe to nutkani vychutnat si motor ve vysokych otackach, mozna ta slabsi verze ma spotrebu mensi ale ta ma 232 konova papala opravdu hodne :-(
        s crossfirem coupe -motor mercedes benz 3.2 L 6V mam spotrebu ca 10 coz je pro me unosne :-)o servisu mercedes benz a jeho ochote v porovnani s mazdou ani nemluve :-) jinak kazdopadne zajimave auto ale jak rikam jsme ted s chryslerem crossfire daleko spokojenejsi.

neregistrovaný: "re5pekt" [89.239.9.XXX] 22.01.2008  13:35

KOCKA TO JE

Sem z Liberecka, mazdicku mam kratce, ale docela nas zdírá, ta spotřeba je hrozná, obzvlášt, když máme nový motor!!! Ale jako auto to je skvost, proste nadhera, ten zvuk , vsechno je super. Ale na takovy investice sem mlady. Takze bohuzel je k mani :'-( :'-(

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.03.2008  14:50

Mazda

Neš jsme koupili zetko,tak o téhle káře jsme vážně přemýšleli!To snad točí i nějakejch 9500 ot.mám ten dojem.Blahopřeji,výborná koupě :yes: .

dave.zvaro88 05.03.2008  15:29

« Re: Mazda

jj, ta výkonnější verze točí 9000 otáček za minutu, ta moje "pouhých" 7500 :-)

"-- skrytý --" 06.08.2008  23:11

Moc pekny auticko:) koukam ted po nejakem tom nepraktickem aute na "hrani" tak mi tvoje recenze udelal radost..jen memrzi ten stredovy panel,vypada jak z lacine hifi-veze..jinak krasny povoz :yes:

"-- skrytý --" 06.09.2008  06:16

zdravim

Kamarat ma zalusk na tuto mazdu.Ale ked citam tie prispevky o spotrebe,dolievani oleja a tak podobne tak neviem neviem.Ak by si mohol tak mi povedz kolko asi tak investujes do toho auta za rok?(zhruba,len tak orientacne)

"-- skrytý --" 24.02.2009  17:46

Stlpik

Velmi dobre to vyzera ked je to cirne,parada :yes:

dave.zvaro88 24.02.2009  17:49

« Re: Stlpik

děkuju za názor,mě se to moc líbí a ve skutečnosti to vypadá ještě líp

"-- skrytý --" 24.02.2009  20:51

« Re: Re: Stlpik

Ocino opravoval 9 miestne ducato ktore malo samozrejme celu radu okien.Auto bolo biele a ked sa malo striekat tak ako prvy dal nastriekat stlpiky medzi zadnymi oknami na cierno a k tomu aj cierne folie na okna a taktiez to vyzeralo super.Teraz v inzeratoch vidim tuto upravu uz dost casto na ducatach,ale ta nasa bola pre mna najkrajsia >:D

Poustnik 24.02.2009  18:42

Mě se na tomhle autě líbí nejvíc extravagantní motor,

wankel je prostě pořád rarita, ale je fakt, že asi za míň peněz jsi mohl mít výkonnější Mazdu MPS....ale to otevírání dveří dopředu a dozadu je taky nádherný detail, co naplat.... >:D

dave.zvaro88 24.02.2009  18:52

« Re: Mě se na tomhle autě líbí nejvíc extravagantní motor,

to máš pravdu,výkon má MPS daleko větší,ale ty jízdní vlastnosti se srovnat nedají....a taky ta radost z jízdy kterou mám i po 2 a půl letech co jí mám se srovnat nedá.prostě tohle je srdcová záležitost :-)

Poustnik 24.02.2009  19:03

« Re: Re: Mě se na tomhle autě líbí nejvíc extravagantní motor,

Je fakt, že placka je to slušná, teď jsem na ní koukal ve Vídni v showroomu 31 000 Euro ta slabší verze. To už je mimo náš finanční obzor, ať se rozhlížím, jak se rozhlížím..... >:D Musí mi stačit naše milá pětka....

Chobot 24.02.2009  19:07

« Re: Mě se na tomhle autě líbí nejvíc extravagantní motor,

Tak ono těch 141kW asi taky stačí. Jo wankel. Kolik lidí může říct, že má 200koňovou třináctistovku :-)
      Jinak samozřejmě krásný auto celý moc....chvála :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 24.02.2009  20:30

« Re: Mě se na tomhle autě líbí nejvíc extravagantní motor,

Souhlas s Chobotem,supr kára,docela neokoukaná,nádherný tvary,pěkně tvarovaný sedáky a motor pro odvážné :yes: .Hodně km bez nehod ;-)

"-- skrytý --" 29.03.2009  19:32

Dotaz

Čau Davide, prosím tě loni jsem si koupil starší RX-8, velká spokojenost. Měl bych na tebe dotaz kde objednáváš díly?
    Máš nějaké foto s těmi HR pružinami?
    Kdyžtak prosím napiš na radek.fabia@seznam.cz
    Dík

Radek

foto Tomas-2002

Tomas_2002 12.08.2009  15:48

Super

Luxusní vozejček. Bohužel, i když se dá mírně jetá sehnat za rozumný peníz, tak následné investice do tohoto vozu výrazně převyšují moje možnosti. Kdyby to žralo o 1/3 míň paliva a oleje, tak bych do toho šel i za cenu vyžírání popelnic :-)

foto dalik944

dalik944 04.12.2009  00:07

Jsem ji taky projel

Dávám 3x10 bodů! Shodou okolností jsem s tímhle autem měl nedávno možnost najet nějaké kilometry, a zanechalo ve mě dobrý dojem. Otevírání zadních dveří je bomba, velmi zajímavý výhled dopředu přes přední blatníky, výborné řazení, ochotné vytáčení motoru, moc se mi líbí středový panel. Jediné trošku zklamání byl výkon, čekal jsem, že auto bude o něco divočejší (ne, že by jelo špatně, jede výborně, ale dravý vzhled ve mě budil dojem většího výkonu). Každopádně je to neotřelé a originální auto, a nejvyšší hodnocení si zaslouží.

OkreskyLover 09.08.2011  10:50

Ryzí srdcovka

Fandím každýmu, kdo zvolí neprobádanou krajinu! Pouze díky nim křižují občas vozovky auta, která se tak nějak nehodí do krámu běžnému spotřebiteli. Ten preferuje komfort, nízkou spotřebu, spolehlivost a v případě našince hlavně prestiž. Bohužel se tak často stávají obětí svých vlastních chymér. Vkus každého jedince respektuji, ale proč máte k*rva potřebuje pořád všem tyhle žvásty vnucovat? Kupte si Passata. Ten vás dostatečně uspokojí, užíjte si ten přeplňovaný měkký zázrak s DSGéčkem, eliminujte se sami a nechte silnice rozumným lidem.