BMW řada 3 (2008)

20.3.2008

Zdravím komunitu moje.auto, ako aj všetkých záujemcov z auto.cz a okolia. Pôvodná recenzia 320d si už odžila nejaký ten týždeň... od kúpy BMW koncom…

BMW 320d Touring (zip2150)

David Silver 20.03.2008  07:12

nádherné!

zdravím tě znovu zipe2150, toto azto jak je vidět je pro tvoji recenzi a focení jak stvořené! :yes: jinak patří do TOP10!, tak doufám že nepříde nějaký maník a nesundá ho... a koukám že vždy při západdu slunce se ti rozsvicují pod předním spoilerem neony >:D ;-)
    a přeji tobě s ním mnoho šťastných km

"anonym" [91.127.72.XXX] 20.03.2008  10:14

« Re: nádherné!

Ďakujem, nečakal som takýto boom v TOP10, ale to prejde, sa zaradím :-) fotiek mám ešte na rozdávanie, interiér + exteriérové detaily, len musím počkať, kým mi ich server povolí nahodiť. Tie biele neóny....ehm? :-| :-)

ZiP2150 20.03.2008  10:16

« Re: Re: nádherné!

hop... registrácia. skúšal som sa odhlásiť-nahlásiť, pripojiť-odpojiť atď. kvôli zmene IP adresy, či s tým fotky nebudú mať niečo spoločné.

David Silver 20.03.2008  10:45

« Re: Re: Re: nádherné!

já se ve škole většinou přihlašuji na podruhé... ;-\ jinak celé dva týdny semka chodim z domova.. tak taky to zlobí občas..

"-- skrytý --" 04.01.2009  11:53

« dvd - navigacia

caff, otazocka ohladom aktualneho navigacneho dvd - aku verziu mas momentalne k dispozicii? tiez mam navi business a mam 02/2007. mas nieco novsie? dik za odpoved

ZiP2150 04.01.2009  15:34

« Re: dvd - navigacia

Zdravím,
            DVD mám 2-2008, ako pozerám na obale...

"-- skrytý --" 04.01.2009  20:21

« Re: Re: dvd - navigacia

hmm, takze novsia verzia:-) je tam lepsie spracovane slovensko? oplati sa investovat do noveho dvd, alebo mam ostat pri starsej verzii, kde je slovensko len prejazdovo zmapovane?

ZiP2150 05.01.2009  02:08

« Re: Re: Re: dvd - navigacia

Slovensko je krásne "prejazdovo" spracované :-)
                Môžem ju prepáliť a preposlať ti ju. Ale ako to vidím, tak okolité štáty sú OK. Teda Slovinsko, Rakúsko je OK, Slovensko - bieda. Nájde Bratislavu, to áno, aj Piešťany, ale podrobne a v mestách orientovať nedá. informácie, upozornenia, obchádzky, atď. nájde tiež len mimo SR, keďže naše rádia tieto informačné frekvencie nepodporujú (či už ako to je).

"-- skrytý --" 05.01.2009  09:13

« Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

a dokážeš to prepáliť?

ZiP2150 05.01.2009  15:15

« Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

spravím image a nahodím to do napalovačky. či teda bude navigáciou BMW čítateľné uvidíme... mal by si záujem? DVD 15sk :-)

"-- skrytý --" 05.01.2009  23:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

ok, beriem tuto lakavu ponuku, ale platim jedným Eur - om >:D moze byt?

ZiP2150 09.01.2009  10:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

Podľa toho keď si po DVD prídeš, OK.PN, BB, vyber si :-)

"-- skrytý --" 09.01.2009  17:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

buduci tyzden mam cestu do pn, takze by som sa vedel zastavit pre dvd, euro je uz nachystane, ale pridem bez sprievodnych vozidel policajneho zboru, he he

ZiP2150 09.01.2009  18:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

takto, v skratke. Momentálne bude trošku problém. Cez týždeň pracujem v BB, cez víkend, každý druhý mám externé štúdium v...BB. momentálne mám skúškové, takže som 2 týždne v BB.aj budúci... potom v PN. V poho ti to DVD "zálohujem" ;-)
                            K DVD nemám teraz ani prístup, keďže nezdielam vozidlo BMW, momentálne :-)

"-- skrytý --" 02.03.2009  19:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

halo halo, tak ako...uz mas trocha viac casu...ohladom toho tvojho navi dvd napaleneho pre mna....??

ZiP2150 10.03.2009  09:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvd - navigacia

Nedal si vedieť. Momentálne čakám aj na DVD professional. v PN som budúci víkend...

David Silver 20.03.2008  10:42

« Re: Re: nádherné!

jj, občas se mi zdá také málo 30fotek denně :-| na té fotce na mostě při západu slunce s popiskem-> železný most v Piečťanoch + západ slnka
        tak tam jak svítí do čočky fot'áku tak to trochu vypadá jako neon ;-) >:D ale nějaký slabý nebo hodně krátký že podsvicuje jen takový kousek ;-)
        no je to sice slabší motor 320d, ale bílá je bílá :-) ikdyž s M-packetem by bylo určitě ještě hezčí :yes:

ZiP2150 20.03.2008  10:50

« Re: Re: Re: nádherné!

AHAAAAA HEURÉKA! :-) tak to hej, len včera som nafotil 180kusov, tak som to potiredil do kategórii a rád by som ich nahodil...počkáááám. K M-paketu. Je tam cena 120.000sk, čo je DOSŤ. Vo výbave je športový podvozok - ten nik po skúsenosti s Audi nechcel, ďalej 19" koláče - tie nik po skúsenosti s Audi nechcel :-) Je to už dosť citlivý rozmer, auto je na slovenské cesty a neslovenské cesty, nie na okruh, takže jediný dôvod okrem interiéru, čo bolo tiež zbytočné, je exteriér. A kvôli nároazníkom narvať niečo nad "kilo" do auta... Keby bolo 335d, nepoviem :-) ;-)

David Silver 20.03.2008  11:59

« Re: Re: Re: Re: nádherné!

ták a našel se první závistivec koukám! 8-s
            M-packet- áha, myslíš teda že u BMW to bude stejné jako u Audi?
            jj on není zrovna levný :no:
            >:D >:D 335d je už o dost dražší ;-)

ZiP2150 20.03.2008  12:02

« Re: Re: Re: Re: Re: nádherné!

myslíš to hodnotenie 9,9,9 ?... jediné čo ma z toho irituje je hodnotenie foto, lebo na tých sa fakt snažím :-) recenzia nie je dokončená, ale tak, no, vec vkusu. V čom myslíš ako u audi? ak len ten M-paket tak áno. V objednávkovom formulári bolo vypísané čo obsahuje. Hej, pôvodne malo byť 330Xd, ale po zvážení... veď vieš ako to dopadlo ;-)

David Silver 20.03.2008  12:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nádherné!

mno podle mě je to zívis 9, 9, 9, protože on má starej jak to říct a neurazit, no starší vůz :-! >:D a já bych to dal aby to bylo spravedlivé tak, že každý by si měl udělat svoji recenzi takovou, které by dal 10b. tot' můj názor. a on ji má 20krát kratší než ty, a je v ní toho mnohem méně než u tvé.... takže toto hodnocení myslím že napovídá tomu... ale nechápu lidi, kteří mají recenzi a fotky jako třeba on a ostatní hodnotějí pro mě divným hodnocením....
                větší spotřeba atd žeo? jako to většinou bývá.. a hlaně ušetřil jsi pěníze při koupi a ušetříš je i při jezdění ;-) a myslim že i 320d jede :yes: >:-[]

"-- skrytý --" 10.03.2009  14:33

« Re: Re: Re: Re: nádherné!

myslim, ze si urobil mudro, ze si tam nedal ten M paket,ale M paket ma v standarte 17 kolesa so zmiesanymi pneu a nie 19.
            Musim priznat, ze aj mne sa na nom ta biela farba paci, len neviem ako to bude u tychto nemetalickych farieb s kvalitou, ked nemaju vrchny lak.Mozno, ze uz v tejto dobe to maju nejako osetrene, ale ked vidim vonku starsie auta bez metalizy, tak su desne vytahane tie farby, viem, ze je to aj o udrzbe a podmienkach pouzivania, ale predsa.

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 20.03.2008  07:50

Paradicka

V tej bielej nema chybu,fakt krasa,tak nech jazdi. ;-)

ZiP2150 20.03.2008  10:17

« Re: Paradicka

Díky, voľbu bielej som v generátori BMW vybral nakoniec predsa správne, po dôkladnej konzultácii s okolím ;-)

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 20.03.2008  08:11

Super

Pekné BMW. Tá biela farba je cool. Držím palce, veľa šťastných kilákov a pôžidkov z jazdy ;-) . 10b :yes:

ZiP2150 20.03.2008  10:19

« Re: Super

Thank yo! aj tebe prajem, na tých našich preplnených cestách.

neregistrovaný: "plooog" [217.144.18.XXX] 20.03.2008  08:32

pohadka

uplna nadhera aj ked sedan sa mi paci trochu viac ale ta biela farba je uplne krasna. Recenzia je fakt super PROSTE naj

"-- skrytý --" 20.03.2008  08:57

FiHA

caw no konecne vyzera krasne :yes:

"-- skrytý --" 20.03.2008  09:07

Kolega :)

Názdarek mladší kolego... nemůžu dodat nic jinýho než BOMBA :-) prostě supr design interieru i vnějšku, ideální motorizace, iDrive, AL Paket, bi xenonky, angel světla a hlavně bílá barva, ta mně ukrutně rajcuje na nových autech i na audinách apod. Jediné co se mi na té nové trojce až tolik nelíbí jsou ty zadní světla, ty se mi možná líbí víc u starého modelu. Jinak u ostatních nových modelů jsou světla super, ale tady to nějak nevychytali..a pak bych měl ještě výtku k tomu interieru, mně osobně se líbí víc světlý, ale zase té bílé barvě sluší víc ten černý, světlý by se k té bílé barvě asi nehodil.... tož ale zkus ti představit v bílé kůži kombinace s černou...? tož...? :)) každopádně škoda, že Ti taky nevyšla ta X5 new facelift - to je můj sen :-) měj se a hodně štastných km, ať slouží, jak má :-)

ZiP2150 20.03.2008  10:26

« Re: Kolega :)

Zdravím simirovku z kobry 11 v prevedení kombi. Ďakujem za pekné ohodnotenie. Názor designu je aj u mňa v istých detailoch skeptický, keďže som skôr aktívny fanúšik Audi :-) Zadné svetlá sú fakt kritické, na starších BMW ostro rezané mi pripadali elegantnejšie... tieto sú také, akoby im nevedeli priradiť presný tvar. Ale v noci je to o inom, tie svietiace trubice ala nová X5, to hej :-) Svetlý interiér tam aj bol objedaný, no po týždni sme to zmenili, fakt by to bola nevýrazná kombinácia a predsa, toto auto je pracovný nástroj, na svetlom vidno každú špinku, koža v jeho určení bola tiež zbytočná. Ako som spomínal, je tu všetko čo pre príjemné cestovanie má byť, nič viac, nič menej ;-)
      Tá X5, uvidíme počas roka :-! :-) ešte raz díky a roky bez nehody!

jmurjr (H22A7) 20.03.2008  10:31

« Re: Re: Kolega :)

svetla farba interieru je pekna, ale vylozene neprakticka. sedacky by sa extremne spinili.
        a zadne svetla? no, radekt ich vyriesil celkom slusne. z mkoveho paketu.
        auto je uzasne, vedel by som si toto predstavit v modrej metalize presne s takymto motorom ako moje dalsie (aj ked to je este celkom daleko). hodnotenie samozrejme plne ;-) :yes:

"-- skrytý --" 20.03.2008  10:41

« Re: Re: Re: Kolega :)

zdárek...tohle je typický v podvědomí každého :-) ale musím Ti říct, že na světlém interieru není téměř nic vidět, je mnohem lepší jak tmavý ;) měl jsem černý interier a ted mám světlý a už bych nechtěl jiný... a když to máš i v kůži, vše v pohodě setřeš hadrem... fakt paráda ;) ale jak říkal kolega, k téhle bílé barvě by se to vůbec nehodilo v nějaké béžové kůži.. jedině bílý interier s bílou kůží v kombinaci s černým interierem a černou kůží - to by byl pak luxus :-)

jmurjr (H22A7) 20.03.2008  11:34

« Re: Re: Re: Re: Kolega :)

hovorim z vlastnej skusenosti. pozri si aky mam interier v mercedese a uvidis, ze si len tak nevymyslam.

"-- skrytý --" 20.03.2008  12:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Kolega :)

jo, díval jsem se... ty máš ale světlejší než já..a hlavně se mi zdá, že máš sedačky kombinované s čalouněním, nemýlím se? A v tom je celkem problém...tak samozřejmě je to věc názoru... já jsem osobně se světlejším mnohem víc spokojenej.. a brácha má octávku laurina 6 let starou v té béžové a je prase jak má být.. ale na té octávce není nic poznat, samá čistota...ale taky má sedačky kombinací s tou hrubou kůží a tu už má totálně oddělanou - vše ostatní ale v pohodě.. .takže když kůži, tak jedině komplet a když světlý interier, tak jedině ten béžový do žluta :-) máš pravdu, že na tom hodně světlém, jako máš ty, toho je asi vidět hodně... měj se ;)

foto Focusman

Focusman 20.03.2008  09:08

skvost

opravdu parádní kousek. Klobouk dolů. :yes: :yes: :yes: Tolik po sobě jdoucích 10 snad ještě nikdo nedosáhl. :-)

ZiP2150 20.03.2008  10:30

« Re: skvost

Zatial sa mu tu darí v TOP10 faaaajn :-) Ďakujem za super hodnotenie. Budem sa snažiť udržať tu nejakú úroveň, nech je na čo pozerať ;-)

PeT-a (RSKa) 20.03.2008  09:22

hmm vypadá skvěle ;-) , chválím barvu :yes:
    Ty SPZ vypadají strašně......... >:D

ZiP2150 20.03.2008  10:28

« Re: BMW

Dikez. Ono... tie špz horšie byť nemohli... ale je to len do 27.3, budúci týždeň idem vybaviť značky, predná samozrejme napriamo samorezkami :-) p.s.: všimol si si elegantných sk pások na špz? :-)

PeT-a (RSKa) 20.03.2008  12:43

« Re: Re: BMW

>:D jj všiml....
        Tak do 27.3 to se dá vydržet, ale pak cvakni nějakou novou fotku.....jinak fotky opravdu nádhera - tady se pozná kdo má cit pro focení :yes:

ZiP2150 20.03.2008  19:14

« Re: Re: Re: BMW

Ono predsa, ľahšie sa fotí niečo nové, nepoznané :-)

PeT-a (RSKa) 20.03.2008  19:17

« Re: Re: Re: Re: BMW

No jo - jasně :-) :yes:

Radost z new car je vždycky super! ;-)

foto Deutscher

Deutscher 20.03.2008  09:52

superrrr

je to krásne auto. super agregát (výkon a spotreba). biela farba je OK, iba by som k nej dodal nejaké tmavšie elektróny (videl som to na dovolenke na X5-kách a Q7-kách). Úžasné...10b a nech dlho všetko funguje. :yes: :yes: :yes:

ZiP2150 20.03.2008  10:32

« Re: superrrr

Krásne hodnotenie, díky. Výkon a spotrebu ohodnotím, ako som spomínal, po zábehu. Zatial to nie je žiadna sláva, ale čo by som chcel čakať :-! Hej hej, darmo raz tmavé kolesá na bielom aute, ale asi jediné čo sem pôjde sú zimné 16" elektróny... Predsa len tieto 18" od BMW boli dosť "mastné". ešte ráz dík a keby niečo s kolesami... dám hneď vedieť ;-)

foto Deutscher

Deutscher 20.03.2008  12:08

« Re: Re: superrrr

OK. a o výkon a spotrebu nemaj strach. mám 2.0TDI Superb 103kw 320Nm(prečipovaný na 129kw a 400Nm) spotreba okolo 6l a ide ako švajčiarské hodinky. po čase možno aj teba bude lákať chip tuning... ;-)

ZiP2150 20.03.2008  19:16

« Re: Re: Re: superrrr

bude bude... len čo to bude robiť s malou trojkou pomály 160kw ;-) ...klobúk dole kolega, známy má Superba 1.9 TDi nachipovaného a ide mu to ako raketa.

"-- skrytý --" 20.03.2008  10:21

Krása

Tak musím říct že opravdu krásné BMW ta bílá barva na to padne skvěle a ty 18" jsou fakt krásné i když to jsou origo BMw..máš to za 10b.

ZiP2150 20.03.2008  10:33

« Re: Krása

Ďakujem. Vybera sa medzi čiernou metalízou a 17" viaclúčovými, alebo UNI lak a 18"... takže jasná voľba.

Kubyyyk 20.03.2008  10:28

Tak jsem se dočkal Zipe:)

Jako je to něco krásnýho. Osobně mi dloohu trvalo než jsem nový generaci trojky přišel na chuť a to hlavně díky kombinaci barvy a kol. A tohkle je prostě TOP kombinace!!! Ta bílá je skvost a kola jsou nejlepší na novou verzi 3. A jak dlouho vydrží v sériovém stavu co?? Co třeba takovej M-packet? Na tom bílým kombíku by byl bomba ;-)

Jinak auto je u mě za 10 díky vzhledu, rozumné volbě motoru a výbavě a díky zmiňované barvě a kolům. Za fotky ti dávám taky 10, protože jim nemám co vytknout - skvělá kvalita, nápadité a velké zaměřění na angel eyes >:D A recenze váhám mezi 9 a 10...je obsáhlá, ale je jasný že v této chvíli ještě nemůžeš psát o jízdních vlastnostech a podobně. A kvůli tomu ti body srážet nemůžu, když jsi na to ještě pořádnou možnost neměl, tak ti nakonec těch 10 dám, ale doufám, že jakmile budou u tebe znýmý, tak je doplníš ;-)

ZiP2150 20.03.2008  10:41

« Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

Díky, dík a ešte raz dík. S tou chuťou na BMW je to tak, vždy keď som sedel videl toto auto tak som naň pozrel, že nič moc... ale keď okolnosti prinútili, oko sa zapozeralo a hľadalo sa aj to pekné a predsa je tu nejaký ten rok: nie je to až tak zlé. Detaily sa nájdu, ale ináč je fakt elegantne pekné, škoda že nie je určené mne, lebo po najazdení 500km je to fakt raketa. V sériovom stave vydrží do 100.000km, potom jediné čo sa udeje, pôjde kvalitný chip a dobka. Úpravy končia :-) je to eleganté auto, nechcem ho kaziť, či už interiérovo, exteriérovo.
      Ešte počkaj na fotky, tie budú len pribúdať :-)
      Vlastností BMW sa zatiaľ... bojím >:D 3 roky na prednom náhone urobia svoje. Teda vôbec, zatiaľ LEN na prednom náhone. Ale budú aj zážitky, treba času. Dík.

Kubyyyk 20.03.2008  10:55

« Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

To se na zážitky budu jedině těšit. Už výše jsem četl tvůj příspěvek M-packetu. Je pravda že narvat 120000SK jen do nárazníků, když nechceš ten podvozek ani kola by byla šílenost. Takhle vypadá taky hodně stylově. White power ;-)

ZiP2150 20.03.2008  11:02

« Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

Ono tak s tými zážitkami, prešiel som kus po diaľnici, kus po okreskách - teda statočný kus. Kus cestyv snehu, kus v daždi a pekný kus pod zubatým slniečkom. Odkedy je auto opustilo záštitu BMW autohaus sa vystriedalo komplet počasie celého ročného obdobia. JE to lahoda, proste je cítiť, ako to auto komunikuje, ako cítiť pretáčavosť, tak pôjdem konzultovať s odborníkmi zadného náhonu, ako ten výkon preniesť napr. na mokrej ceste, pretože keď s týmto motorom a nezabehnutým bere zadok von zo zákrut na dvojke a pneu so širkou nad 25cm... fuuu

Kubyyyk 20.03.2008  11:07

« Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

Kamarád si na podzim kupovat 320d ale šedou v základní výbavě, protože to byla předváděčka a byla za neskutečný peníze. Taky mu říkali že po 1000km bude vše v pohodě zajeté a taky to tak vypadalo. Ale pak mi říkal že po nějakých 3000 - 4000 km se auto jakoby uplně změnilo a stala se z něj raketa!!

ZiP2150 20.03.2008  11:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

Je to možné. Predajca hovoril, že Nemci nedávajú žiadnu dobu na zábeh, ale odporučil mi prvých 1.000km opatrnejšie, tak to netočím nad 3.000ot a nejdem nad 160kmh...radšej. Ale čo spomínali známy, kým si všetko sadne a pôjde ako má, spotreba a vôbec, tak mám počítať 5.000km. Zatial to "ide" subjektívne horšie než Audi, slabší ťah, a tá ma 100kmh za 9,1s.

foto jpor-RSKa-

jpor (RSKa) 23.03.2008  00:35

« Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

No tak na DVOJKU by som sa veľmi nečudoval, že berie zadok von na MOKREJ ceste, šírka pneu na tom moc nezmení.
            Konzultácie brať netreba, rýchlo sa naučíš aj sám, že v zákrute nemôžeš dupnúť naplno (pekne s citom, postupne...), pokiaľ teda nechceš provokovať. No ale zase ESP ťa rýchlo umravní, to sa neboj. 50-70 cm ti ustrelí zadok zo stopy, ale to je tak všetko. Potom ESP a pôvodná stopa, ale zase to zbrzdí, no...

"-- skrytý --" 02.04.2008  13:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

ziaden adrenalin :-(

ZiP2150 02.04.2008  17:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

Oh, každý deň stretávam firemné autá jazdiť šmykom-bokom-5cm nad cestou :-)
                ...na adrenalín sa nebere 2-litrový diesel a vypína sa ESP...

"-- skrytý --" 02.04.2008  21:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

ale ved jasne, ja som iba podpichnut chcel :-)
                  inak s kombikom by som sa uz aj celkom bal na beznych cestach. a neviem ako je to s dieslom, ale to sprektrum otacok moze byt v tomto pripade trosku obmedzujuce. ci nie?

mimochodom, ked sa vypne ESP, tak je vypnute uplne, cize sa s tym da robit cokolvek?
                  ja taketo elektronicke veci nemam, takze nemam s tym skusenost v podstate ziadnu.
                  ale ked chces utrhnut zadok, tak naozaj treba plynom jemne - postupne. najma na zaciatku, kym sa s tym zzijes. a potom dalsia vec - naucit sa to vediet aj zrovnat, aby ti nezacal zadok lietat ako na kyvadlovych hodinach.. tym ze mas turbo, tak asi treba davat obzvast pozor na turbo efekt. aby neprekvapil.

ZiP2150 02.04.2008  22:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

s týmto už skúsenosti mám... cez ESP sa ľahko odtrhne, no hneď letí bokom, potom elektronika svieci jak vánoce :-) Máš dva režimy, na jednom vypneš protipreklz, napr. pri stúpaní do kopca aby si mal záber, druhý stupeň vypne komplet stabilizáciu. Ale je ak tak sranda pozerať na ľudí, keď na moktej ceste vystrelím bokom z križovatky ;-)
                    Hej, dá sa s tým robiť všetko, nevýoda je len spektrum otáčok, treba ho brať nadruhý rýchlostný stupeň, vtedy je to pohoda.
                    Len to, že predsa, keď som zvyknutý na prekokolku, tá sa ľahšie zisťuje, kde má limit, ale pri zadku to hneď bere dvermi vpred, a zasahuje ESP... strácajú sa sekundy. Tú lietajucu * by som nechcel s vypnutým EPS pri kombi zažiť :-)

"-- skrytý --" 02.04.2008  23:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem se dočkal Zipe:)

no predokolka je proste easy na vozenie. je fakt, ze ked nemas skusenosti so zadokolkou tak oproti predohrabu nemas moc sanci. ja ju mam skoro rok a az teraz mam pocit, ze sa do toho konecne dostavam. no sak ked sa naucis, tak mas ovela vacsiu vyhodu, prave v zakrutach - dokazes vyuzit ovela viac trakcie, pretoze predohrab odlahcuje pri pridani hnaciu napravu a straca grip. samozrejme ze zalezi aj na aute, rozvore apod. ja mam velmi kratky rozvor, takze je to dost hrave. chce to vela jazdit a mozno skusit ist na nejaky ten okruh. ja sa chystam niekedy v maji ak to vyde.

"-- skrytý --" 20.03.2008  10:34

Motor!!!!

Ten motor je super, teraz ked celkovo pozeram na vykony a Nm u BMW motorov tak je to ina trieda. Mame v rodine BMW E39 2.5TDS Touring a ten motor ma 105kW ... Ty mas 2.0 a mas 130kW a teraz to porovnajme so Skodovackou 1.9TDI/2.0TDI... krasa... celkovo auto 10B, super fotesky!! :yes: >:D

ZiP2150 20.03.2008  11:05

« Re: Motor!!!!

NJN, som hrdý na súdruhov z NDR, že vykonali za nás, vodičov, taký kus práce ;-) Je to predsa pekné kritérium, i keď VW dáva 170koní... ale tu je to predsa 177k a parametre dynamiky niekde úplne inde. Ja som tiež v smútku porovnával, že A6 má V6 2490cm3 litra... toto má 4 valček 1995cm3 a výkon niekde tesne pod hranicou vesmíru :-) +nehodnotím radšej ten 2-liter twin-turbo diesel...

"-- skrytý --" 20.03.2008  10:50

krasa

super bila barva pro nu mam slabost a interier vapada taky dobre proste 10B.

ZiP2150 20.03.2008  10:53

« Re: krasa

Odkedy začala letieť biela na luxusných limuzínach, musela sa hodiť aj sem, i keď je to stredná trieda, vyzerala heď super - subjektívne aj s okolím :-) V interiéri moc iná kombinácia v úvahu nepripadala a drevo nemusím ;-) Ďakujem za hodnotenie.

neregistrovaný: "přezdívka" [195.47.2.XXX] 20.03.2008  12:53

bíla je barva naše

cooolll car

jmurjr (H22A7) 20.03.2008  13:48

auto je krasne, kombinacia je super. motor by som rovnaky zvolil aj ja.
    recenzia sa dobre cita a je obsazna, takisto fotogaleria ma vysoku vypovedaciu hodnotu.
    budem kriticky ako povedal XJ a podla toho budem hodnotit: 10-10-10.
    uz len jedno. nedame niekedy meeting v TN (je to cca polcesta medzi PN a PU)?

Vette 20.03.2008  17:56

« Re: 320

Ak by bolo stretnutie, mozno by som sa pridal aj ja. Biele auta ano BMW 3 mi moc nesedia, ale toto je nadherne. V Shoping Parku v BA je vystavene biele BMW 525xD Touring, cierne okna + M packet a vyzera to super. Vela stastnych Km.

ZiP2150 20.03.2008  19:18

« Re: Re: 320

Díky Vám obom. Meeting v poho, víkendz sú u mňa vždy voľné. Je pravda, že M-paket je fakt "jebot", ale už som to tu spomínal, prečo nie. Možno v budúcnosti.

"-- skrytý --" 20.03.2008  14:46

Gratulace

Máš pěkný nový auto, koukám že bílá začíná přicházet do módy :-! Tak ať slouží! :yes: ;-)

ZiP2150 20.03.2008  19:20

« Re: Gratulace

Ak nazrieme do arabských krajín... biela tam už nejakú tú dobu fičí. Tak sa poďme opičiť :-) Ďakujem.

"-- skrytý --" 20.03.2008  22:20

« Re: Re: Gratulace

Tjn, nebo třeba postříbřená A8... >:D

ZiP2150 21.03.2008  00:49

« Re: Re: Re: Gratulace

Tá bola celkom zaujímava... tak isto ako chrómová M3 >:D Čistý oheň, no v SR by to auto asi za pár dní "zmizlo"

"-- skrytý --" 20.03.2008  15:30

Konečně

zdravím zipe, nemusim podotykat 10,10,10 :yes:

"-- skrytý --" 20.03.2008  17:18

auto

Gratuluju skvely auto i barva :yes:

"-- skrytý --" 20.03.2008  17:22

Cogratulations!

BMW 3 .... stále nejlepší sedan ve střední tříde!!!! :yes: :yes: Ať jezdí dlouho a bez nehody!

ZiP2150 20.03.2008  19:22

« Re: Cogratulations!

...len či najlepšie kombi vo svojej triede ;-) Samá spokojnosť. Dík za hodnotenie.

"-- skrytý --" 20.03.2008  18:25

No ZYPE ...

... pěkný - mám rád pjěkný věci, bílý - bílou já rád, Alpine - to mám bundu Alpine Pro >:D Moc pjěkný, opravdu pěkná combíková Octavia!!! Už jí viděl Filko?
    >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

ZiP2150 21.03.2008  11:21

« Re: No ZYPE ...

Dík za tú Octaviu, fakt si to cením :-) S tou bielou bundou budeme dvaja, len ja mam zmenu značky na House, takže ostávam doma...

"anonym" [80.250.20.XXX] 20.03.2008  19:06

bla

Jediné, co se mě na autě nelíbí, jsou ty střešní lyžiny. Kazí to dojem sportovnosti. Jinak pěkné auto, super barva a výbava. Ale přesto bych do něj nešel. Mám superba, z kterého se těžko přesedá do menšího.... ;-) :-)

ZiP2150 20.03.2008  19:24

« Re: bla

Mám A6 z ktorej sa ľahko presadá do menšieho. Je to o podvozku, pohone, image, športovosti a vôbec, ročník. A to mám A6 po facelifte, so športovým podvozkom výkonom 135kw, dostačujúcou dynamikou... no predsa, v rade 3 je radosť sa zviesť. Doslovne.

Čujo 20.03.2008  19:56

jeeejo

caw zip konecne nejake ozivenie v toptenke >:D ...to bavo je fakt krasne fakt ta biela kombinaciou s tymi diskami trovia jeden krasny celok...je to taky ANIELSKY ČERT >:D :yes: inak jasne ze mas 10b

ZiP2150 21.03.2008  00:56

« Re: jeeejo

NJN, ďalšie bmw do partie :-) Som rád, že sa páči či už recenzia, look, foto a typ auta. Díky ti za zhodnotenie a hodnotenie. Čert ani nie, ale zatial je anjelsky dobré ;-)

"-- skrytý --" 20.03.2008  20:52

a la dubai

gratulujem ti k takemuto krasnemu kusku...a to hovorim napriek tomu ze tiez viac inklinujem k audi dizajnu ale toto je nadhera, s tou farbou a kolesami si spravil velmi dobre tie 18" su krasne a farba je teraz "trendy" (sejkovia si uz vedia vsetko kupit aj modu:-)skoda ze nerobia 320xd ale inak motor absolutne paradny!!! prajem vela stastnych km bez akehokolvek tukanceka

ZiP2150 21.03.2008  00:48

« Re: a la dubai

Ďakujem ti velmo moc pekne, snažil som sa ísť s trendom :-) Ale nie, skôr šlo o firemnú rovnošatu. A uni lak je lacnejší od metalízy o 30.000, takže sa to dalo do kolies + sa ešte ušetrilo. Z Dubajskou módou ju dať ešte celú pochrómovať :-)

"anonym" [85.160.14.XXX] 20.03.2008  21:09

Pekny...

Skoda jen ty barvy a kvedlacky.

neregistrovaný: "branno" [62.168.125.XXX] 21.03.2008  01:40

proste BMW

Skoro ma nalakal predajca Seat na leon 1.8 TSI. Ale tymto bmw si ma presvedcil ze bmw je bmw. Ziaden vw group sa mu nemoze ani postavit do cesty. Bmw je z dostupnych aut uplna spicka. Motorizacia, spracovanie, kvalita, subjektivny design.
    Dakujem za ubezpecenie a idem kupovat bmw. Ci 120d 3dverovy alebo 320d tour. zalezi na frajerke :-) Ja zaplatim ona nech vyberie. Kazdopadne biela alpine urcite bude !!!
    Ja som nakloneny na 120d biela N1.

Sleduj recenzie a ked pribudne mozme dat "zraz" bielych konikov :).
    BMW je jedine auto pre ktore sa oplati mat rad motorizmus.
    Vsetko ostatne je len nahrada :-) Nikoho tym nechcem urazit.
    Prosite to tak citim :-)
    live long and prosper. Peace

neregistrovaný: "brannko" [62.168.125.XXX] 21.03.2008  01:40

bmw, tri pismena dokonalosti

Ja som nakloneny na 120d biela N1.

Sleduj recenzie a ked pribudne mozme dat "zraz" bielych konikov :).
    BMW je jedine auto pre ktore sa oplati mat rad motorizmus.
    Vsetko ostatne je len nahrada :-) Nikoho tym nechcem urazit.
    Prosite to tak citim :-)
    live long and prosper. Peace

ZiP2150 21.03.2008  11:18

« Re: bmw, tri pismena dokonalosti

Ja osobne by som ostal pri VW group a teda Audi A4 S-line, biela 2.0 TDi Quattro. Ale okolnosti boli také, že sa nedalo. A predsa som nakoniec rád a nielen ja. Dvojliter diesel takto naladený som zatiaľ nemal možnosť stretnúť :-) A fakt, dosť to auto otáča hlavy. Osobne by som šiel do touringu, je v tom odpočet DPH a auto je omnoho praktickejšie, vzadu je tiež statočne miesta, či už kufor, alebo na sedenie. Ale v Nitre som videl 3-coupe...a dalo sa :-! :-)
      S tým motorizmom to asi bude aj trokšku ináč než len BMW...
      Zraz môžme dať v pohode, stačí pekné počasie a viac odhodlaných.

OS 21.03.2008  17:59

dobre fakt dobre

no bila fakt leti. je to fesak a hlavne ten motor me zajima tak dik za recenzi. stejnej naftak budu mit v new aute.

ZiP2150 21.03.2008  18:15

« Re: dobre fakt dobre

Dikez. Ja osobne by som do iného nešiel. Nepotrebujem troj-a viac liter a to, čo dokáže, keď sa zabehne, nedokáže väčšina áut a to nepočítam spotrebu :-) Lahoda. Samozrejme, ďalšie info o prevádzke spotrebe, výkonoch budem dávať vedieť.
      + je určený pre firmu, kde sa ročne na tomto aute nabehá od 70-100.000km a tu sa už diesel oplatí

"-- skrytý --" 21.03.2008  18:37

X5-koncovky

Ahoj,moc pekne auto...mam momentalne 330XD rv 03 v automatu,ale za novou 320d bych menil...mel jsem jej pujceny na cca 2 tydny v manualu a rekl bych,ze je jeste o neco sviznejsi nez muj 3 litr a pritom s nizsi spotrebou.
    Ale proc jeste pisu...potreboval bych sehnat ty obdelnikove koncovky na novou X5-nevis o necem?Tys ji mel asi taky s tema kulatyma,ze?Ty se mi prave na tom aute jeste ve sport-paketu vubec nelibi.
    Tak hodne km bez nehody a kdybys mohl poradit budu jen rad.Diky a ahoj

ZiP2150 21.03.2008  18:55

« Re: X5-koncovky

Díky. 330xd je ideálna voľba, no priority rozhodli v prospech 4-valca, a tiež to nie je zanedbateľný peniaz a aj spotreba pri svižnejšej jazde je trošku vyššie. Ale keby bola možnosť, hneď sa bere :-) S predajcom som sa bavil, keď bola objednaná X5, doobjednali sa aj koncovky z benzínového osem valca... Tie, ktoré máš na mysli. hej, X5 bola s oválnymi "kurenárskymi" trubkami. Oni by ich v BMW prehodil na benzínové, takže skús u dealera, alebo ebay.com, ebay.de.
      Aj u nas v Piešťanoch minulý týždeň dorazila nová X5, biela, 3-liter twin-turbo diesel komplet úprava AC Schnitzer... za 4.2 milióna, lahoda. ak bude možnosť, pofotím. Je to ako veľký brat pre náš touring :-)

"-- skrytý --" 22.03.2008  02:11

« Re: Re: X5-koncovky

To biturbo ma prave mati...ji je v podstate jedno zda tam ma koncovky kulate nebo ty vetsi,ale ja se na to nemuzu divat.Kontaktoval jsem prodejce a je schopny objednat schnitzer,ale zase nevidim duvod proc platit za koncovky tolik,kdyz se tam daji dat ty z toho 4,8 benzinu-ovsem tuhle variantu on nenabidl.Asi se jim nechce,kdyz je uz auto prodane:-/
        Jinak 4,2 milionu je fakt hodne,to by me zajimalo co tam vsechno ma,protoze mi jej mame v plne vybave a zdalek 4 miliony nestalo.Navic ty spoilery apod nejsou az zase tak drahe co jsem se dival,jedine ze by mu sahali na motor,ale to si mohl koupit Cayenne turbo S a ne "blby" trilitr diesel:-)
        Jinak dekuji za odpoved.

ZiP2150 24.03.2008  15:39

« Re: Re: Re: X5-koncovky

Sám to komentoval v servise. Ja neviem, mne je to dosť egal, ja mu tie autá nezávidím, keby boli poctivé, tak áno. Ono sa čudujem, že práve bmw nemalo záujem predať tie koncovky, mne ich ponúkali a podľa ceny sa im to oplatí :-) Raz darmo AC si priplatí...

"-- skrytý --" 24.03.2008  17:10

« Re: Re: Re: Re: X5-koncovky

tak od Schnitzeru stoji 33tisic a vysledek bude stejny jako kdybych sehnal ty z 4,8i-myslis ze kdybych kontaktoval tu Tvou prodejnu v Bratislave,ze by mi to predelali?Nebo nemuzes mi dat na ne kontakt,ze bych alespon zjistil cenu?
            Diky,hezky den....

ZiP2150 24.03.2008  17:18

« Re: Re: Re: Re: Re: X5-koncovky

Zdravím. Je to v Banskéj Bystrici, dosť daleko od vás... Spýtam sa ti na ne, idem aj tak do BMW, keď tak ti nahodím číslo. Mám mobil len na konkrétneho predajcu, ináč na webe máš kontakt Tempus AWT Bavaria Banská Bystrica.

"-- skrytý --" 24.03.2008  17:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: X5-koncovky

Zkus se teda prosim zeptat..zda by byla moznost to treba poslat nebo jestli bych musel dojet,v pripade,ze by to chteli primo namontovat.Jinak ty nevis jaka cast toho vyfuku se meni,ze?Protoze ten Schnitzer mozna nebude jen ciste koncovka ale treba cely ten zadni svod..nedival jsem se pod to,nevim jak to vypada,ale za ty penize mi to na dve koncovky prijde hodne teda.
                Diky moc...

"-- skrytý --" 21.03.2008  21:03

Hodnocení:

Zdravím, nádherný kousek, člověk by nevěřil, jak může bílá barva vypadat dobře :yes: Auto 10b fotky 10b recenze 10b

ZiP2150 22.03.2008  02:01

« Re: Hodnocení:

Zdravíčko a vrelé díky za hodnotenie. recenziu som sa snažil, fotky som sa snažil, auto sa snaží :-) dík. Farba je asi tiež kritická voľba ;-)

foto positivemind

positivemind 21.03.2008  23:41

Bohužel méně

Ahoj, jestli mám být opravdu objektivní, musím autu dát pouze 8b. Je mi líto, ale BMW moc v lásce nemám :-( jinak vše ostatní za 10, fotky super :-)

ZiP2150 22.03.2008  02:03

« Re: Bohužel méně

O objektivite by to všetko malo byť. Poho. Každý má iný vkus, to berem :-) Ja tiež ešte len uvidím, či BMW v láske mám, zatiaľ to je ale za 10 bodov :-) dikez

Poustnik 22.03.2008  02:14

« Re: Re: Bohužel méně

Mě zipe zaujala ta zrcátka, co se při couvání naklápějí, to je standartní poloha? Každý je jinak vysoký, já se většinou bouchám do hlavy, tak bych určitě viděl něco jiného, ale je zajímavé, jaké pytlikovinky se dají vymyslet. :-)

ZiP2150 22.03.2008  02:36

« Re: Re: Re: Bohužel méně

Naklápa sa len pravé a aj to len keď máš ovládač späťákov v polohe, kde nastavuješ ľavé zrkadielko. Ak to prehodíš na pravé, nesklopí sa. Sklápa sa presne podľa tvojho nastavenia, takže si to asi vypočíta, ako ho máš "naštelované" a podľa toho sa upraví. Nu a je to v položke parkovací senzor- zadný.

"-- skrytý --" 26.03.2008  16:28

« Re: Re: Re: Re: Bohužel méně

sklapanie praveho spatneho zrkadla pri zaradeni spatocky je asi iba pri el.ovladanych sedackach :'-(

ZiP2150 27.03.2008  15:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Bohužel méně

Môže byť, fakt neviem v ktorej položke to bolo.
              + začínam ľutovať neobjednaných doplnkov výbavy.

"-- skrytý --" 23.03.2008  00:58

Jéé...

... ono tomu svítí i přední světla ... no to je něco ... ;-) >:D

A jináč jsi spokojenej s tou tvojí octávkou? >:D

ZiP2150 24.03.2008  15:36

« Re: Jéé...

za mierny príplatok dostaneš aj žiarkovy :-)
      Keby to porovnávam s RSou tak ide trošku lepšie za TROŠKU nižšiu spotrebu. Takže spokojný, ďakujem ;-)

"-- skrytý --" 24.03.2008  18:19

« Re: Re: Jéé...

A za kolik jezdíš na 100km cca tak? Já jsem se usídlil při normální smíšené jízdě s Cuprou 10,4litrů. Samozřejmě když to solím vezme si i 16litránků ... ;-\

ZiP2150 24.03.2008  19:27

« Re: Re: Re: Jéé...

Mám nabehané pod 1.500km. Takže to ešte nepočítam. ale 4 litre pri 160kmh na tempomate asi hovoria svoje :-) U dealera mi vraveli, že za 6 litroj je športová jazda. Audi mi pýta 2x toľko.
          Predtým sme mali Toyotu Camry (1992–1996) 3.0 V6, 194k, tá brala 16 litrov pri športovejšej, no nie na limite... len vtedy nebol benzín za 40sk liter >:D

"-- skrytý --" 25.03.2008  14:51

« Re: Re: Re: Re: Jéé...

>:D >:D >:D Kolko si napísal Zipe? 4 litre? >:D

ZiP2150 25.03.2008  16:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Jéé...

Jááááááááááááj opravil som sa... pardóóóón. 4 litre pri 120km/h, tú fotku priradím tiež do galérie. Pri 160 km/h to bolo 7,5 litra, pri 200km/h 9,5 litra... viac som nedával. 4 litre by boli dosť absurdné.

"-- skrytý --" 24.03.2008  18:20

Obodoval jsem ...

... tě, užij si to!!! ;-)

ZiP2150 24.03.2008  19:32

« Re: Obodoval jsem ...

No dnes idem vybaviť ešte poistenie na stroj, tak budem myslieť na tvoje slová, dík :-) Však sme tu na auto cz jak biely bratia, bok po boku :-)

"-- skrytý --" 25.03.2008  14:21

prekrasne baavo

proste prekrasne auto, ktore utoci na zmysly, gratulujem! :yes: ,
    bol som ho obdivovat v bb pred autosalonom :-) hlavne tie disky,
    k uplnej dokonalosti mi chybaju len sportove sedadla a delene palubne pc ;-) ,
    nastava doba, kedy ludia najdu v bielej zalubenie!

nemas chybu v parametri zrychlenia??
    pre touring je zrychlenie 8.1s,
    + udaje o meranej spotrebe trosku "neprehanas"?? :-!
    je to dost usporny motor, bohuzial v prilis erektivnom aute ;-)

ZiP2150 25.03.2008  16:50

« Re: prekrasne baavo

Ďakujem :yes: ;-)
      Akceleráciu hneď napravím, áno som pozeral origoš papiere BMW a má tam písane 8.1, ospravedlnenie na mojej strane... Zatiaľ som to aj tak aktívne nemeral i keď mám 1700km, radšej ho nezdúvam plné točky.
      K tej spotrebe, po diaľnici idem výhradne s tempomatom a nemám dôvod dávať fikciu. I keď toe 4 litre fikcia pri 160kmh bola... Momentálne mám priemernú spotrebu, kombinovanú, 7 litrov, čo sa dúfam ustáli.
      Práve o to šlo, o úsporný motor a erektívne auto :-! :-) Tento týždeň idem znova do BMW do BB, kvôli vibrovaniu plastov za iDrive obrazovkou...

ZiP2150 25.03.2008  17:08

Niekto to tu nahnojil...a budem to ja...uff

Takže hurá do kritiky. V PC mám fotku pri 120km/h, kde pýta 4litre na 100. Nu a ja som si to asi statočne poplietol s tou, čo je v galérii, kde pri 160tke pýta 7,5 litra v nezabehnutok stave niečo pod 1000km.. Moja chyba, moja chyba, moja preveľká chyba. Preto ma to asi tak fascinovalo :-) Sooooorry.

"-- skrytý --" 25.03.2008  22:11

krasne volba

zdravicko,
    chodim okolo BMW v BB denne takze samozrejme som bielu 3-jku kombi spozoroval :-) velmi pekna volba celkovo, vynimocne urcite, biela dneska "fici" a urcite je na trojke krajsia ako cierna, ktoru ja osobne na autach velmi nemusim... akoze na niektorych vyzera super, ale napr na novej X5 sa mi nepaci vobec (teda ked vynechame variantu ze ma obute tie 21" disky :-) )
    inak k tym koncovkam, to by aj mna zaujimalo kolko si zato vypytali, teda aj s pracou.
    teraz odveti, ale T.O.B. BMW v Trencine je blizsie, tak preco AWT BB? hlavne ma to zaujima kedze kvalitu BMW v BB, hlavne teda servis je podla mojich skusenosti tak na urovni Autonovo Skoda :-( a zaznamenavaju odliv zakaznikov, ktory uz z principu nasledne kupia nove auto niekde inde... pozn. hovorim na zaklade viacerych skusenosti, teda nie jednej ani dvoch.

ZiP2150 27.03.2008  15:22

« Re: krasne volba

Dnes som tiež v BB, biele kombi k videniu na ulici Jegorovova 2, Banská Bystrica :-) ale nie, ďakujem, som rá, že je také príťažlivé, dúfam len, že nie nelegálne pracujúcim ;-)
      Za koncový tlmič z 330d brali okolo 30.000sk, neviem či komplet, samozrejme, že sa to nenafakturovalo, keďže im to nešlo. Trenčín je bližšie, áno, ale tu máme známych, pán Kovačik, majiteľ + bola tu objednaná X5, kde záloha sa preniesla na radu 3.

Skúsenosti mám zatiaľ výborné aj dnes so servisom, hrkotanie plastu a vibrácie opravili do 10 minút, opätovne mi volal predajca, či som spokojný, ako to prebiehalo, takže super. Ďalej máme výbornú cenu i keď na leasing, takže sme úplne spokojní,
      + som dostal prívesok na kľúče zadarmo :-)
      +ďaľší servis sa bude vykonávať len v TN.

"-- skrytý --" 27.03.2008  18:30

« Re: Re: krasne volba

tak to aby som sa isiel pozriet na tu Jegorovovu (akoze sorry ale musel som to pozriet na mape a to zijem od narodenia v BB) :-!
        Ten tlmic pekne, to bolo isto viac nez len koncovka ...
        V BMW BB snad jedina normalna osoba je pan Kovacik (riaditel alebo veduci, nie majitel), s nim sa da komunikovat, jemu som vdacny ze nam vybavil ze nam pozicali na dlhsie auto, ale na druhej strane bolo to zadostucinenie tomu, ze sme tam mali auto 4 ci 5 krat s jednou a tou istou chybou a neboli schopny ju odstranit... Vsetkych nepoznam, kazdopadne primaci na servise a aj jeho uroven prace a oddanost praci to je za 5-. A to ma dost odradzuje jednak nosit tam auto do servisu ked cakam co zas vyvedu, a tym padom duplom vysolit im 2+ mega za nove auto... poddimenzovany personal, servis dla moja a dalsich skusenost na velmi slabej urovni, vymenu oleja spravia rychlejsie aj v Skodovke, a dalsich x veci. Je to o tom ze oni radi predaju nove auto, a potom mozno je iny pristup ked im ho chodis servisovat. Ale my mame auto r.v. 2000, tento rok budeme konecne menit lebo sa na nom serie uz troska viac veci, takze pre nich by to malo byt len plus ze na nom mozu zarobit ovela lepsie ako na novom, ale proste oni taketo auta zjavne neradi servisuju, inak si to neviem vysvetlit. A ked neradi servisuju auto, na ktorom mozu zarobit v servie ovela viac ako na servise noveho, tak ako sa budu starat o nove? Asi tolko k tomu, je to smutne, ale je to tak.
        BMW je uzasna znacka, uzasne auta, ale u nas pristup ludi a servis je na velmi nizkej urovni. Niekedy mam pocit ze nechapu vobec zakaznikov ktory si tie auta kupuju, alebo ich uz vlastnia, ze co ocakavaju ked za auto vysolia vzdy cez milion ...

ZiP2150 28.03.2008  10:56

« Re: Re: Re: krasne volba

Servis je už za mnou, budúci týždeň tam už idem len pre navigačné DVD, aj to mi príde divné, prečo DVD prichádza až 10 dní po odbere auta a pritom je bolo v BB odstavené týždeň pred odberom... ale budiš. jednali sme s pánom Kováčikom, je to otcov známy + ďalej som ja preberal všetko ohľadne rady 3 s pánom Kováčom. Som bol spokojný, zatiaľ aj servis keďže žiadna veľká závada. Odteraz sa do servisu bude jazdiť výhradne do TN. je to na skok po diaľnici od PN. Aj tak dík za radu, podobné skúsenosti mám s Audi servismi, aj som to riešil v diskusií k nej. No rada 3 je už v Pn, tá sa v BB neukáže a od dnes pred Jegorovovou 2 bude stávať tmavozelené audi A6 :-) S tam stále bijem o parkovanie s miestnym taxikárom >:D

k.ing 26.03.2008  11:59

výkon?

zdravicko, ja osobne uvazuji o BMW 320D (sedan) rad bych se zeptal na mensi nesrovnalost.. na vsech strankach BMW je aktualne uveden vykon pro 320D 120KW a ty uvadis 130kw... ja ale nevim co je spatne, jestli mas chybu ty, nebo jestli oni nemaji aktualizovano. Dalsi nesrovnalost je v odporu vzduchu. myslim ze si psal ze ma 0,30 a na strankach je hodnota 0,28... tak ja nevim.

ZiP2150 26.03.2008  15:27

« Re: výkon?

Zdravím... pokiaľ viem, a podľa aktuálnych dokumentov a testov má sedan odpor vzduchu 0,30. Totožne aj kombi... Výkon je 130kw, je to vynovený motor, to ti môžem doložiť aj z katalógu + technický preukaz. Je možné, že na SR stránke je ešte pred-faceliftová verzia, ktorá má iné parametre.

"-- skrytý --" 26.03.2008  16:22

« Re: Re: výkon?

od septembra 2007 maju dvojlitre (benzinove aj nafrove) trojkoveho bmw zvysene vykony (podrobne technicke informacie su na nemeckych strankach bmw) :-) ,
        konkretne 320d ma udavany vykon 130kw/177koni s 350nm.

tusim trojkovy sedajn ma cx 0.32 a trojkove kombi ma cx 0.30
        sedan je vsak lahsi o cca 75kg, ale horsie sa don nastupuje dozadu :-)

k.ing 26.03.2008  23:07

« Re: výkon?

tak uz jsem si to nasel... opravdu ty stranky nejsou aktualizovane... je tam skutecne 130KW :-) ale i na nemeckych strankach je odpor vzduch porad 0,28 [odkaz] ale to je detail... navic jestli opravdu pri 160 km/h zere neco pres 7 litru, klobouk dolu stejne.

ZiP2150 27.03.2008  15:11

« Re: Re: výkon?

Osobne si myslím, že je dosť hanba od BMW, že to nie je aktualizované... Skôr ma irituje to, že nedokážu pre SR, neviem ako v ČR, ale asi aj tam, predvoliť jazyk iDrive aspoň do češtiny, keďže ČR trh je o dosť silnejší. Určite sa nájdu uživatelia, ktorým to problém robí. ako je na tom Audi u MMI? :-)

ZiP2150 27.03.2008  15:12

« Re: Re: výkon?

+ tá spotreba je reálna, na tempomate fotená a to bolo nalietaných pod 1.000km, takže sa to ešte ustáli...

Čujo 26.03.2008  15:50

jee prva stovka >:D nove SPZ su pekne :yes: >:D

ZiP2150 27.03.2008  15:09

« Re: 100

Ďakujem, tretia zrkadlovka do rodiny :-) 797, 242, 616 :-! >:D

Čujo 28.03.2008  12:55

« Re: Re: 100

:yes: :-! aj my mame take stastie :-)

k.ing 27.03.2008  00:45

chiptuning?

tak zdravim jeste jednou... jak se divas na chiptuning? sel by si do toho? obecne se rika, ze naroste vykon a optimalizuje se spotreba... zatim jsem nenasel zadne stranky, ktere by nabizely na 320D chip oficialne, ale predpokladam ze by tam bylo nejmene +25KW (protoze tak je to u verze s 120KW) a kdyby se k tomu i snizila spotreba... jako treba ze by to pri 160km/h zralo treba 6,5... to by uz spis bylo z rise snu... :-)

OS 27.03.2008  07:47

« Re: chiptuning?

tak na to bych nevsazel teda ;-\ zaplatit 30tisic za to ze si odelas motor po sto tisicich km

ZiP2150 27.03.2008  15:06

« Re: Re: chiptuning?

Zdravas. chip nehrozí. Väčšina firiem má ešte problém, zatiaľ, prelusknúť riaď.jednotku, ale že o chvílu to pôjde. Auto je nové, je tam záruka, ale ináč by som do toho šiel.
        A kvalitným, ešte raz, KVALITNÝM chipom nič neodíde...

"-- skrytý --" 27.03.2008  16:56

« Re: Re: Re: chiptuning?

Moc se v tom nevyznam..mam 330XD,ale co jsem slysel,pry je lepsi udelat neco s plnicimi tlaky.Kamarad mechanik rikal,ze mi to prida 30Ps a motoru vubec neuskodi,ze chip je daleko vetsi zasah.A vic nez 30 koni stejne nema cenu davat kdyz ostatni komponenty vozu na to nejsou staveny.

Jinak Zip2150:jak dopadly ty vyfuky na X5,ptal ses?diky

ZiP2150 28.03.2008  10:58

« Re: Re: Re: Re: chiptuning?

Pýtal som sa a ani sa nepýtaj. Oni tie koncovky prevárajú, samostatné nie su, len originál koncový tlmič X5 s koncovkami. Čiže niečo cez 40.000sk... :-)
            To radšej behni na eBay.
            - Technike a spracovaniu uprav chipu sa nerozumiem, tak tam toho múdreho nič nepoviem. ale konečne viem rozoznať kvalitný chip od šmejdu...

"-- skrytý --" 28.03.2008  15:11

« Re: Re: Re: Re: Re: chiptuning?

Diky za info

"-- skrytý --" 29.03.2008  16:04

« Re: Re: Re: Re: Re: chiptuning?

zip:Jak to myslis ze je "prevaraju"?
              Jestli to dobre chapu tak je k dispozici jen ten z 4,8i original a ten stoji 40tis sk?Ale nehapu teda co "prevaraju"...
              Diky za vysvetleni...

ZiP2150 31.03.2008  15:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: chiptuning?

nie su to koncovky.... je to cely koncovy tlmic zo 4.8i, preto je tam taka cena. koncovky z toho tlmica "odoberu" a nahodia na tvoj tlmic. cize navaria. Hej, je statocne drahy.

"-- skrytý --" 31.03.2008  22:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chiptuning?

Tak se mi dnes ozvali ze schnitzeru pres meho prodejce BMW a dali mi nabidku koncovek asi za 14tisic bez dane...ale vypadaji dost dobre.Ty tam necham pridelat...kdyz mi das mail muzu poslat foto,ale asi Te to nezajima.
                  Jinak dekuji za ochotu.Zatim pekny den...

ZiP2150 01.04.2008  00:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: chiptuning?

Zaujima samozrejme! zip2150@gmail.com, daj sem :-) Nova X5 je najkrajsi aktualny bawor, takze niet o com... pre mna.

"-- skrytý --" 27.03.2008  21:38

ZYP...

... se mi rosbil na bundičce, nevýš co s tím mám dělat ZIPE? >:D

ZiP2150 28.03.2008  11:01

« Re: ZYP...

Aspoň niekto je tu off-topic :-)
      K vysvetleniu, Zip bolo dávno pradávno označenie môjho nicku v multiplayer hrách a skôr to znamenalo názov toho komprimačné programu frpíček, vieš? >:D
      -so zipsom treba ku krajčírovi, ja som len radový uživateľ ;-)

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 31.03.2008  14:37

krasne auto :-) len si nemozem pomoct ... mne sa ta palubna doska bez I drive paci viac :-|

ZiP2150 31.03.2008  15:49

« Re: :)

Díky... ja som bral navigáciu a iDrive hlavne kvôli tomu ako vyzerá palubovka :-)

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 31.03.2008  17:51

BMW

Tak tohle je pořádně velkej kočár! Pěknej kousek

ZiP2150 01.04.2008  00:23

« BMW

Ďakujem velmo :yes: Ono síce to nikdy nebude Porsche, ale svoje požiadavky splňuje ;-)

"-- skrytý --" 31.03.2008  20:01

Pekné dievčiatko Zipe!!!

Pozerám sa na fotku hej, a čo zratám? Dievčicu ako remen!!! Pekná baba!!! Boskám na tvarie!!! ;-) >:D

ZiP2150 01.04.2008  00:22

« Re: Pekné dievčiatko Zipe!!!

:-) :-) :-) :-) :-) Hej, prvá žena v mojom fotoalbume, aj to malá sestra. Tak to bolo fotené, keď som do PN prvý krát priviezol 320d a tiež sa jej páčilo, tak prečo nie spoločná foto :-)

"-- skrytý --" 01.04.2008  09:33

A budeme sy spolu ...

... chrát pěkná slečynko? Plosím, plosím ZYPE ... >:D ;-)

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 05.04.2008  00:57

zraz

rad by som Vas pozval na zraz v Tatrach.. zatial sa to vyvija ako celkom zaujímava akcia.. Vasa ucast vsetkych potesi...

ZiP2150 13.04.2008  11:56

« Re: zraz

Ďakujem, rád by som šiel, dúfam, že sa mi podarí zúčasniť sa, len momentálne neviem ako budem tráviť leto, či v SR, alebo zahraničí. Vopred dám vedieť.

"-- skrytý --" 09.04.2008  21:25

vs 318

velice good.. tesim sa s tebou a viem aky je to pocit sa rano zobudzat s klucami vedla hlavy :-)
    ja som mal 318d vid moju garaz, a fakt nad mieru prekvapeny.
    teraz uz len mam chrobaka v hlave menom 530xd :-)

ZiP2150 13.04.2008  12:01

« Re: vs 318

Nechcem tu šíriť planý poplach, známy čo má v Seredi 530xd konštatoval, že na snehu to nebol zázrak ani keď vychádzal z garáže... Ale ináč je to KOTOL, ide ako strela, prešpikovaná elektronikou, vrele odporúča. Nemci majú parametre na diesel ako nik a prechod z 2.0d na 3.0d bude príjemným :-! ;-)

Dadánek (AlkoholixXx) 13.04.2008  13:57

Taky budu mít...

...Angel eyes na autě... Už se těším!
    A na tvém autě vypadají výborně, dalo by se na to koukat hodiny. :yes: :yes: :yes:

ZiP2150 13.04.2008  17:17

« Re: Taky budu mít...

Počkať... to chceš dať angel eyes na Range-a?
      Vyzerali najlepšie na staršej rade 5, tam boli brutal agresívne, plánujem objednať biele podsvietenie na ne, bude oheň ;-)
      Kde si to objednával?

Dadánek (AlkoholixXx) 13.04.2008  18:16

« Re: Re: Taky budu mít...

Ano, angel eyes budou na rangi...tady se můžeš podívat: [odkaz]

ZiP2150 13.04.2008  19:35

« Re: Re: Re: Taky budu mít...

Hmmm... vždy som si myslel, že dávať angel-eyes na auto inej značky ako BMW je cirkus, ale fakt vyzerajú krásne. Su dosť atypické. Ako range je sám-o-sebe dosť brutál, no všetky tie doplnky čo sú na ebay = amen :-)
          Ja tiež všetko objednávam odtial, je to lacné a "pod jednou strechou" ;-)
          ...na moju A6 moc vkusné doplnky nerobia a na bmw ich skoro niet.

"-- skrytý --" 18.04.2008  08:37

Co nového Zype ?

Jak se máš chlapýku? Vifoť ještě sestřenici a plo tátu nějakou blondsku u toho tvího auta ... ať se moje očíčko pokochá ... >:D

"-- skrytý --" 19.04.2008  12:58

« Co nového Zype ?

Frpicku pockej na 18 a poto rob co chces a kasli na oca nech ide do metra nakupi kondomy lebo bude dedo od vtedy ked ty budes mat 15 >:D

ZiP2150 22.04.2008  00:47

« Re: Co nového Zype ?

Zajdem za starým Frpeeeeem nech koriguje toho svojho výrastka :-) Frpíček, sestru máš aj u Audi odfotenú ak ti už chýba, tá blondánka ostáva len pre mňa ;-) :-! >:D

"-- skrytý --" 20.04.2008  16:02

Krásný auto

:yes: :yes: . Jenom ta bílá barva se mi moc nelíbí ;-\ . A taky interiér bych zvolil spíš béžovej než černej ;-\ .

ZiP2150 22.04.2008  00:50

« Re: Krásný auto

nastavoval som varianty na konfigurátori BMW, budiš, pôvodná kombinácia, ktorú mám aj na foto, je béžový interiér, 17" kolesá a čierna met. Potom to prešlo na 18", bielu a k tomu kontrastný interiér... ale ako som spomínal, 100 ľudí, 100 chutí ;-) béžový k bielej farbe exteriéru totálne zanikne... a ako firemné auto sa v tmavom "stratí" bordel... aspoň opticky :-)
      Díky

Kubyyyk 30.04.2008  14:19

Zipe??

Můžu si od tebe z galerie pujčit tu bílou "raketovou Ibizu" a dát si jí na chvíli jako hlavní foto??? Je skvělá >:D >:D

ZiP2150 01.05.2008  09:07

« Re: Zipe??

Hej Kubyyk v pohode... nedávam si na ne copyright ;-)
      Kamoš si kúpil minulý týždeň takú ibizu, je to športový paket.

David Silver 02.05.2008  19:19

Masakr naftovou trojkou!

Čau zipe2150. Kudy jsi jel? Takových much kaput jsem ještě neviděl >:D JSi nemyl alespon tři měsíce ne?

ZiP2150 02.05.2008  21:37

« Re: Masakr naftovou trojkou!

seeeerko. No samozrejme to bol istý úsek uzavretej cesty kúsok od Piešťan... Ono sa to od pondelka do štvrtka nazbiera, asi ich priťahuje tá biela :-)
      Nastriekať Sheron proti hmyzu, špongia, a je ako nové, mušky pochované

David Silver 03.05.2008  13:19

« Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Aha, no, se chytali nějak rychle. Jj, to je možné >:D Anebo měli rádi BMW tak kvůli němu klidně zahynuli ;-)
        Sheron říkáš Báwu? Nebo jsi mylsel VW Sharan?

jmurjr (H22A7) 03.05.2008  13:24

« Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Sheron je znacka umyvacich prostriedkov ;-)

ZiP2150 03.05.2008  17:41

« Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

buď je to len bavorák abo 320 déééé, abo len bmw... Nu meno Sheron, to by muselo mať nejaký hlbší rodokmeň ;-)

David Silver 03.05.2008  17:46

« Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Hlavní pro ně určitě bylo že je to BMW ;-) Hech, tak to potom jn. :-)

David Silver 03.05.2008  13:53

« Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

takto kropenaté auto vypadá trochu neesteticky... Ale je to realita když je horko a hodně se jezdí :-)

ZiP2150 03.05.2008  17:39

« Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

No hej, pociťujem prvú nevýhodu bielej, keďže mám auto momentále na víkendy... čiže som zodpovedný za údržbu a elegantný stav na vozovkách :-)

David Silver 03.05.2008  17:48

« Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Jj, na bílé je vidět všechno, ale když je auto čisté tak je to bombastická barva na něm. Teda na většině. Tvé Báwo je v bílé the best jak sjem tady už jednou psal :-) Myslím že lidi se za nim ohlédnou ikdyž je špinavé. Já bych se ohlížel, protože bych chtěl vědět co v tom ej za motor... Ale dvoulitr je také dobrý :-)

ZiP2150 03.05.2008  18:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Na svoje účely je to ideálne auto, ako jsem jednou psal :-)
              Ľudia ktorý tu kombináciu moc nemusia...aj tak sa aspoň obzrú, chcelo by to nejakú drobnú reklamu keďže je firemné, niečo decent. Len problém, si myslím, že je na mieste aj ohľadne zlodejov ;-\
              Toto auto sa nešpiní, to je non-stop biele :-)

David Silver 04.05.2008  08:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

No, když nemusíš být závodních, kterej to nandá i v kombíku kdejakýmu coupé které si hraje na sport'ák, tak 2,0d určitě stačí :yes: Jenom je škoda že Báwo dává hezké výfuky pouze na 335i/d ... Vypadá s tím podle mě mnohem lépe když má dvě roury :-) Sound super, ale co jsem na netu si pouštěl videa třeba 330 tak i to má dost dobrý zvuk, ale škoda těch dvou koncovek na jedné straně. Ale Výfuky nejsou všechno. ;-)
                U vás se kradou tyto Báwa?
                Tady u nás prodává Škoda na náměstí vždy předváděčky. Roomster tam byl jeden den pak to někdo koupil a ted'ka tam je polepená fábie. No polepená. Když jsem šel v pátek do školy tak všechyn nápisy někdo strhal a nalepil je přes sebe a přes střechu... To je problém reklam. Že to nějací matláci strhávají.
                Aha, tak to potom jo :-) Od zadních kol špína nelétá na zadek jak jej má za kolama ještě celkem dlouhý že?

ZiP2150 04.05.2008  13:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Ono diesel sám o sebe sa na závodné účely nekupuje :-) Ten výkon je na svoje potreby, obiehanie, plynulú a tichú jazdu akurátna voľba. Koncovka na našom bmw je príplatková, ináč máš sexi rúrku smerujúcu k asfaltu... a zo 6-valca koncový tlmič nesedí. O zvuku sa u dieselu nebudeme baviť, ok? :-) V SR sa kradne všrtko, čo sa dá predať... Nemyslím tie nálepky, že polep celého auta..ale pri prahoch, decentná malá reklama. S tým okydaním od blata napr., je to tak, že zadok je skoro vždy špinavý, bordel sa za ním víri.

David Silver 04.05.2008  14:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Jj, ale někdyj e to dobrá varianta když chceš být rychlý a chceš aby jsi neměl takovou spotřebu... Však víš ;-)
                    No, vím že diesel není o zvuku, ale zase je fakt že některé mají dobrý zvuk.
                    Aha, tak to potom jn :-) :yes: Malá reklama není na škodu to je fakt.
                    Hmm, já jenom, že jsi říkal že je nonstop bílé ;-)

ZiP2150 04.05.2008  17:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

tak ono predsa, keď dojdeš z cesty, nedá sa hneď umyť... tak sorry, nonstop nie, ale keď je pekné počasie, týždeň umyté vydrží :-)
                      Tak ako keby tam bolo 35d... :-! Viem viem, aj na závodoch boli TDička čo mali komplet porobený motor, výfuk a zvuk bol ok... no, ale o to tu nejde, myslím ;-)

David Silver 04.05.2008  17:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masakr naftovou trojkou!

Já vím. :yes: Znám to z našeho Kangoo. Nj, to jsou ale už větší úpravičky podle mě. S naftou si člověk musí pohrát když chce zvuk tojn

"-- skrytý --" 04.05.2008  00:58

modna biela celkom pristane

Ja sice 3er dizajnovo velmi nemusim (hlavne sedan E90), E91 sa celkom da a biela mu fakt celkom pristane (aj ked skoda, ze to nie je metaliza).

1. ake je na Slovensku pokryte navigacneho? Podla mna je integoravne navigacne do auta super vec, ale tie pokrytia Slovenska su vacsinou mizerne, 15-20% a podobne. Z BMW som stihol studovat dlhsie nevigaciu v BMW 7 vyrobeny 2003, nic moc, je to teraz lepsie? Z hladiska vyzoru interieru je to ale dobre, lebo mne sa teda ten zakladny interier bez navigacie v 3er nepaci ani trochu, v E46 bol krajsi. Ale celkovo som za jednoduchost interieru
    2. Funkcia vypinanie motoru v meste sa da aj vypnut? Ako mne to pride, ze to moze sice trochu setrit palivo, ale aj motor celkom nicit...
    3. Ten zadny nahon - si si isty, ze to pri kombi a predsa "len" 2.0d (aj ked vykon ma teda na dvojliter slusny) nejak zasadne rozoznas?
    4. Je slusne odhlucnenie interieru a motora. V E46 diesel tena hlavne pred F/L pekne "krochkal". Teraz je to ale :yes: :yes:
    5. Podovozok je fakt super, hlavne je dobre odhlucneny.
    6. inak tie RFT by som nestrpel, ubera to aj komfort, aj jazdne vlastnosti su podla mna delko horsie, nez by mohli, Ako jasne, 255 v zadu je poriadna sirka, ale bez RFT by to bolo este uplne inde.

ZiP2150 04.05.2008  02:51

« Re: modna biela celkom pristane

1. bohužial ti neporadím... DVD od navigácie ani po skoro DVOCH mesiacoch nedorazilo... stále čakám, skúsenosti popíšem. Interiér má fakt čistý design, ale osobne preferujem Audi štýl, predsa, ten iDrive nie je zázrak ovládať všetko "kolečkom".
      2.Myslím, že v BMW to majú domyslené, keďže to dali do série a je, zatiaľ, na systém vypínania samá chvála na webe... čo a ako sa zachová po rokoch, uvidíme. V kolónach je to super vec, keďže klíma, svetlá sp stále aktívne. Samozrejme, dá sa tento "gadget" vypnúť.
      3.som si istý. ber v ohľad krútiaci moment a veľkosť auta. Sám môžeš porovnať údaje: Máš benzín 2.4l 140kw, bmw má diesel 2.0l 130kw a je tam rozdiel vo vMax a desatina v akceleráci... a to je kombi. na suchu sa bere do strany na druhý prevodový stupeň, na vlhku na štvrtý... osobne, aj spolucestujúci zvyknutý na predokolky konštatovali: je to obrovský rozdiel.
      4.Motor je ABSOLÚTNA špička na štvor hrnček. Ale problém bol s rezonáciou určitých častí. Napr. airbox som odizoloval molitanom, keďže drnčal o karosériu, to isté kryt motora a pri prechádzaní nerovností málinko hrkoce reža N1 - plánujem to riešiť u BMW... s tým som jedine nespokojný.
      5.je fakt úžasný :-)
      6.Komfort porovnávam s Audi S-line podvozkom a 17" koláčmi. Bohužial, obutie si nevybereš, rezerva nie je, iná voľba tiež.
      Ono, komfortné je to z dôvodu absencie M-podvozku.
      So všetkým som, teda sme, spokojný, hlavne na podvozok je chvála. Skúsenosti mám s viacerými autami rôznych tried, myslím, že je to OKI...

Dúfam, že som pomohol :-! :-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  16:54

1. hm.... DVD tak dlhio nedorazilo... iDrive ale fakt nemusim

2. nie som si az tak isty. skor ide o reklamu, ako o ucinnost. Nieco ako hybridy nie su tak uzasne, hlavne ked valis 180 po dialnici
        3. No dobre, mozno na rozjazdoch. Ale ze by to bolo pouzitelne vo vyssich rychlostiach, ako pises, tak o tom vazne pochybujem. kombi je moc tazke, motor este predsa len maly vykon. Na mojom aute by sa nejako vyuzivat plyn, aby vytiahol auto zo zakrtuy urcite nedalo, ma maly vykon pri uz svojej vahe. regularny drift som videl chlapika na 325 E34 (192k), ale to malo hold prevadzkovu 1295 a mal naschval zjazdene gumy, aby to slo... Aj ked nemysli priemo drofty, to si moze dovolit on, kedze jazdi amatersku ralley
        4. da sa, aj ked podla mna ma pomerne turbolag. je vyborne odhlucneny (aj v 120d). Aj ked o rezonancii som uz opcul, ze mreza N1 hrkoce sa nedivim, to je hold casty jav
        5. parada
        6. tie RFT, to je ale zle. Kamos to zahodil, zohnal sadu na orpavu pneumatik a dal normalne... Je to ale samozerjme risk a nei asi ulpne podla pravidiel cestnej premavky...

ZiP2150 14.05.2008  20:16

« Re: Re: Re: modna biela celkom pristane

Ono je všeobecne známe, že diesel, keď sa mu dávajú plné točky, nemá malú spotrebu. Ide skôr o marketingový ťah, to Efficient dynamics, ale raz darmo, vidno, že funguje. Autá sa predávajú a spotreba je papierovo na svoju dynamiku najnižšia vo svojej triede. Na iDrive si aj skoro po dvoch mesiacoch ťažko zvykám... Ono dvojliter diesel sa nekupuje na drifty väčšinou :-) do strany sa bere, ale o ničenie gúm za 10.000sk sa nesnažím. Keby to bolo kúpované na absolútnu radosť z jazdy je tam 35i a M-podvozok...
          Moderné motory turbolag majú taký, že sú nebadateľné. Táto téma bola na auto.cz už preberaná, no nik turbodieru nebadal.
          Pneu nebudem meniť a trpieť tak niekde v noci mimo mesto opravovať defekt sadou na lepenie pneu... Na limite cítiť, že auto odskakuje z cesty, ale ako som pred pár riadkami spomínal, nie je to závodný voz.

"-- skrytý --" 26.05.2008  18:45

« Re: Re: Re: Re: modna biela celkom pristane

moderne motory nemaju turbolagy? No tak s tym nesuhlasim, ak maju len jedno turbo a je to napriklad 2.0 nafta nad 150k tak vacsinou tam je. Nie ako kedysi, ale je, stale dost znacny... Ale nehovorim, v performance je 2.0 DIESEL od BMW asi najlepsi na trhu. A oproti TOYOTA 2.2 ma fakt aj lepsiu spotrebu.

RWD - pohoda, len ako vravim, neda sa to az tak vyuzit, takze nejak proste oponujem, ze je to zabava vo vacsich rychlostiach... Driftovat s kombikom je iste somarina, to je jasne. Stejne ale dufam, ze si raz nejaku RWD kupim (take 330i COUPE stokrat radsej ako A5), len kde sa pred tym naucit poriadne jazdit s RWD (nemyslim zrovna drift)??? No, uvidime... :-)

Kazdopadne toto auto je velmi fajn...

OS 27.05.2008  16:11

« Re: modna biela celkom pristane

nene ja budu mir 120d coupe. takze rikas ze spis pruzne zrychleni ve vyssich rychlostech? takze treba kolem 50km/h na trojku to moc nejede jo?

ZiP2150 01.06.2008  16:39

« Re: Re: modna biela celkom pristane

Stačí, keď sa dostaneš po 1800ot. Pod je naozaj cítiť turbo-dieru. Som to skúšal. Trojka už ide. Stačí ak potrebuješ obehnúť niekoho kto ide 60km/h... dupneš trojke a bere sa. Štvorka to isté. Dvojka a jednotka sú krátke. Trojka ide nad 120km/h... čo je na diesel statočné.
                A v kasni kúpé to bude ešte lepšie. Ak nečakáš armageddon a nepresadáš z Laneru EVO, budeš príjmene prekvapený. Akcelerácia pod 8s s 2.0 diesel.
                Ako som spomínal, nechytá sa 1.8T od VW, Golf II GTI, honda CRX 1.6, C220 CDI a mnoho ďalších svižných áut.

OS 13.06.2008  17:25

« Re: modna biela celkom pristane

tak to zni dobre. ja uz jen cekam na SPZ a muzu si pro to zajet

ZiP2150 18.06.2008  19:25

« Re: Re: modna biela celkom pristane

potom nezabudni poslat na moj mail, zip2150@gmail.com nejake foto...
                    Ja som momentalne mimo kraja SR na 3 mesiace, takze sa nevenujem ani recenzii.

OS 20.06.2008  21:57

« Re: modna biela celkom pristane

cau uz tu mam recenzi tak muzes nahlednout... motor zatim zajizdim ale pocit dobrej

"-- skrytý --" 07.05.2008  20:34

Bud zdrav

slovensky brat! jak sa vede? :-) neplanujes treba BMW 7 v cerne metalize? >:D :-!

ZiP2150 08.05.2008  11:59

« Re: Bud zdrav

Zdravas, vede se fajn... ty ako?
      Neeeee nekradneme, rada 7 nehrozí, ani keby na ňu bolo :-)
      Autá poslúchajú?

"-- skrytý --" 08.05.2008  21:23

« Re: Re: Bud zdrav

jo tak ja sa mam dobře jak jen to jde..musím se dobře prospat zítra máme fotbalovej zápas tak to snad nepomrvím.. >:D

ZiP2150 09.05.2008  17:18

« Re: Re: Re: Bud zdrav

hmmm.... zápas som asi premeškal, čo? :-)
          Ako ste dopadli?

"-- skrytý --" 09.05.2008  21:50

« Re: Re: Re: Re: Bud zdrav

vyhráli 8:7 sem si nastřílel parádně hattrick >:D takže okay ;-)

ZiP2150 10.05.2008  02:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Bud zdrav

Takže ste na tom lepšie ako slovenský hokejisti, čo? :-)
              Gratulation

"-- skrytý --" 07.05.2008  23:42

7.5.2008 12:00 Kosice

nazdar. dnes som ťa videl v Košiciach pri hoteli Slovan. bolo asi 12:00. prešiel som okolo teba a potom som si uvedomil že to auto odniekaľ poznám. tak som rychlo zaparkoval ale už som ťa nestihol...

ZiP2150 08.05.2008  11:57

« Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

Čauko, je to dosť možné, ale nebol som ja. Bol tam otec s kolegom, na pracovnom jednaní. Ale aspoň vidno aké je to Slovensko malé :-)
      Hej, hej, behalo sa po Košiciach celý deň.... Možno sa stretneme nabudúce, alebo aspoň auto :-)

"-- skrytý --" 08.05.2008  14:03

« Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

jj sedel tam nejaký pán s menšim počtom vlasov na hlave. Slovensko je veľmi male a verím že sa niekedy stretneme.

ZiP2150 09.05.2008  17:18

« Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

Keby padlo aj na oficiálny zraz v SR, myslím, že by to bol menší problém.

Vette 09.05.2008  22:25

« Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

tak sa do toho pustime. Na zaciatok staci neoficialny. Nez budu tatry mozme nieco spravit na zapade.

ZiP2150 10.05.2008  02:50

« Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

K tejto téme sa vyjadrujem do začiatku júna a potom až od septembra... Som mimo, SR ;-)
              Len to treba dohodnúť oficiálne, viacerý, pretože to ináč stroskotá.
              Naposledy, minulý víkend sme sa ťažko dohadovali na motokárovú dráhu pri Piešťanoch, 500Sk na celý deň na auto. Došli sme na dvoch autách. Ale bola sranda, spoznal som nových ľudí a boli tam aj dosť nabrúsené kusy... 350Z, S2000, civic nad 250k a autá stavané do vrchu... Ten zážitok na dráhe stál za to... plánujeme to opakovať vo väčšom, ak by bol záujem, cena je 5.000sk na deň pre neobmedzený počet áut.
              Ale ku nášmu zrazu, ja momentálne nemám problém, auto by malo byť budúci týždeň pojazdné, ešte dorobiť výfuk, výmena motora opadla, keďže stále žiadny nedošiel. To sa vyjadrujem k Audi, BMW má druhého majiteľa, já len na svojom :-)

"-- skrytý --" 11.05.2008  10:20

« Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

Jop suhlasim Zip ked budes v KE napis ;-)

ZiP2150 11.05.2008  11:27

Tak posnažím sa :-)
                  Najprv si musím dať dokopz svoje medzinárodné vozidlo. Ale KE musím už dojsť kuknúť.

"-- skrytý --" 14.05.2008  12:19

« Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

A kam sa chystáš do zahraničia? Kde asi by bol ten zraz na západe pred Tatrami?

ZiP2150 14.05.2008  12:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

No hej, vyzerá to tak, že v júni fičím preč. Takže ešte na zraz MACZ by som rád došiel, dúfam, že Audi bude poslúchať. Ty ako?

"-- skrytý --" 14.05.2008  13:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

No ja zatiaľ, ako to tak vyzerá zostávam cez leto doma. :-)

ZiP2150 14.05.2008  19:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

Já by som tiež rád, kvôli už pomaly hotovému autu... ale priateľka ma nepustí ;-)

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 30.05.2008  18:58

« Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

Chlape, daj blizsie info k tej motokarovej drahe v Piestanoch... Na podobnu akciu sa dam okamzite nahovorit, navyse za 500Sk :yes:

Naplanovat nejaky maly zraz na zapade je dost tazke kvoli organizacii. Z nedostatku casu sa na to malokto podujme. Osobne som tiez za podobne stretko. Plus niekto ma rad male posedenia, niekto hromadne akcie na parkoviskach... Ale napr tie Piestany opakujem, kedykolvek! ;-)

ZiP2150 01.06.2008  16:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 7.5.2008 12:00 Kosice

Tam je zopár info. No a kontakt má kamarát. Ja sa tam dostavím až tak koncom septembra.A je to aj fajn miesto na zraz MA.CZ. Dáš 500sk, vozíš sa celý deň a to platí na 10 áut. Čím viac áut, tým nižší poplatok. I keď o to nejde.

JA SOM BOL STRAŠNE ZA ZRAZ. Len teraz sa mi už nedá. O 3 dni odlietam preč a do SR dokaprím za 3 mesiace. Potom, samozrejme, rád budem účastný :-)

jmurjr (H22A7) 11.05.2008  09:08

crash

dal si otazku, ze co preletelo asi zajovi hlavou.
    ja by som povedal, ze naraznik... :-(

ZiP2150 11.05.2008  11:25

« Re: crash

Ja by som povedal. že toho bolo trošku viac, i nejaká ta hmlovka, podblatník, koleso, podbeh. . . No budiš, stalo sa. Zo zajka moc neostalo. I keď to moc tiež nepoteší.

Dadánek (AlkoholixXx) 11.05.2008  10:22

pěknej RRS

:yes: :yes: :yes:
    A má dost dobrý kola :yes: :yes:

ZiP2150 11.05.2008  11:23

« Re: pěknej RRS

Ja viem prečo som ho sem dával, že? :-) Dá sa... čierne kolesá s chrómovým falcom majú dosť do seba. i keď na tie tvoje moc nemajú. . .

"-- skrytý --" 11.05.2008  19:01

Lituju

Spíš záju než auto - auto se dá opravit ;-) >:D :'-( .

ZiP2150 11.05.2008  19:52

« Re: Lituju

Je pravda, že bugs-bunnymu už život nik nevráti... ale aspoň mal drahý pohreb... ;-)
      A keď to výjde bude M-nárazník. Uvidíme, doladíme...
      No stále držím smútok.

ZiP2150 11.05.2008  19:59

JUPÍÍÍÍ ! ! !

Konečne mám 320d aj A6 na rovnakom bodovom hodnotení o tom som vždy sníval ty Kundíšek. . . >:D

Nikdy som nechápal, aký má zmysel toto fake-hodnotenie. . .

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 12.05.2008  21:20

bmw vs audi

Čau vypadá to jako závod s novym céčkem jak to dopadlo?

ZiP2150 12.05.2008  21:36

« Re: bmw vs audi

v recenzií mám podrobnosti. 1:0 pre BMW :-) :-) :-)
      S dosť veľkým prehľadom.

"-- skrytý --" 14.05.2008  12:17

« Re: Re: bmw vs audi

No, vypadá to, že si sa prekonvertoval z fanúšika Audi na Bmw, alebo sa mýlim? ;-)
        Inak, čo sa týka X6, tak so mnou zdielaš nadšenie pre toto auto. Ja už mám však vysnený aj interiér ;-) Je to paráda. S novým 35i motorom to bude slasť. Jediné čo mi na ňom chýba, je fakt, že v mojej garáži pravdepodobne nikdy nebude >:D

ZiP2150 14.05.2008  12:36

« Re: Re: Re: bmw vs audi

Som rád, že zdielame spoločné... sny :-)
          Neee, neprešiel som k bielo-modrým. Všeobecne mám rád BMW, ale väčšie sympatie má u mňa audi, čo sa dizajnu týka + technika samozrejme, BMW. Interiér Audi :-)
          A já mám tú svoju strašne rád, aj keď robí neplechy. Ináč keď tak, já by som sa uspokojil aj s 35d >:D

"-- skrytý --" 14.05.2008  14:27

« Re: Re: Re: Re: bmw vs audi

Tak na dizajne a technike sa zhodneme. Čo sa interiérov týka, tak the best sú interiéry nových modelov Volva ;-)
            Inak pred nedávnom som bol svedkom krásneho odpichu staršej generácie RS6 Avant, takej modrej. To bola paráda :yes:

ZiP2150 14.05.2008  19:30

« Re: Re: Re: Re: Re: bmw vs audi

Joooooj v Seredi má doviezol známy RS6 staršej generácie v úprave ABT s výkonom 505k. Vozil sa poi meste, mal plnú nádrž, dojazd podla palubného 350km a priemernú spotrebu 33l/100km... viš si asi predstaviť, akým spôsobom testoval auto :-)
              Však.... Sereď... :-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: bmw vs audi

Nemusíme ďalej rozvádzať... >:D ;-)

ZiP2150 14.05.2008  23:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bmw vs audi

ak prídem za chalanmi cez deň, tak ju pofotím. V Seredi majú RS-y radi :-)
                  ...aj o A6 tam bol zprva evidentný záujem ;-)

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 14.05.2008  13:58

Gallardo

vidim ze disky alá gallardo jsou celkem popularni uz je ma focus st,bmw x6 a jeste neco ale nevim ted co ;-\

"-- skrytý --" 14.05.2008  14:24

« Re: Gallardo

Aj X5 ;-) Ale tú si asi nemyslel...

ZiP2150 14.05.2008  19:31

« Gallardo

Tie kolesá sú fakt nádherné. Že by koncern VW prišiel s niečim prelomovým? :-)

"-- skrytý --" 15.05.2008  19:20

X6

vypadá pěkně v té bílé, ale přijde mi, že na bílou dávají skoro všechny auta což také není moc dobře.. :no:

ZiP2150 15.05.2008  20:21

« Re: X6

nuž, raz móda je móda. Tangáče mali tiež svoj boom :-)

OS 16.05.2008  13:18

BMW power

Ahoj tak uz mas zajeto? kolik vlastne musis najet s timto motorem nez se zajede? Me za mesic ceka stejny motor tak bych rad vedel jak se s tim jezdi. Sila, pruznost, zprevodovani atd...

ZiP2150 16.05.2008  18:16

« Re: BMW power

Zdravím.
      Motor je sám o sebe špička vo svojej triede. Na zábeh mi v BMW dali 1.000km, ale kým sa ustálila spotreba a vôbec zabehlo všetko ako malo, dal som mu 5.000km. Čiže maximálne 160km/h, do 3.500 ot./min.
      Spotrebu má otec pri jazde do 170km/h, väčšinou Bratislava a vôbec mesto, 6.7 l/100Km. Bez problémov sa dá dostať na 6 litrov... ale pod je asi málo reálne.
      Dynamika je výborná. Nie je citeľný nátresk výkonu, ale za to ťahá pekne až nad 4.000 ot. Na sprevodovanie si nesťažujem, všetko je super, až na tuhosť radiacej páky.
      No a jazda, ako môžeš čítať v recenzií, je výborná. Nie raz pre srandu je rada 3 etalón svojej triedy...

OS 16.05.2008  19:00

« Re: BMW power

diky:) jsme na to zvedavej:) budu mit take o neco lehci auto ale tezsi nohu takze ta spotrebu bude stejna jak u tebe.

ZiP2150 18.05.2008  02:57

« Re: Re: BMW power

Čiže budeš mať sedan? Fakt sa pri rýchlej jazde nedostaneš dlhodobo nad 8 litrov, čo musí stačiť :-)
          Dnes som s mojím autorom (tj. otec) skonštatovali jedno. Parameter 8,1s na 100km/h je síce pekný, ale pocitovo je auto pomalšie. Výkon prichádza až so štvrým stupňom rýchlosti. Vo väčších rýchlostiach a otáčkach je 320d veľmi pružné a dynamické, naopak prvý, druhý a s prižmúreným okom tretí, sa nám vidia byť "lenivšie"...

foto Pjenkava

Pjenkava 16.05.2008  17:25

Špičkový auto

No tohleto BMW 320d je špičkový auto. Akorát nevim, proč ho pořád porovnáváš s Audi A6, když jeho konkurent je A4.

"-- skrytý --" 16.05.2008  18:24

« Re: Špičkový auto

Co třeba proto že A6 má...

ZiP2150 16.05.2008  18:26

« Re: Špičkový auto

Porovnávam ho preto, lebo môžem priamo zrovnávať obe autá. Keďže mám A6 (viď druhé recenzované auto).
      S A4 predošlej generácie nemá zmysel moc porovnávať, tá novšia je len facelift a novú A4... no, nebola možnosť :-)
      Tak, akm ám možnosť, zrovnávam staršiu vyššiu triedu s novou strednou triedou ;-)

foto 507

507 17.05.2008  10:35

Kde si fotil BMW X6?

To by som chcel vedieť....
    Musím povedať, že máš fakt krásne auto. :yes:

ZiP2150 18.05.2008  02:54

« Re: Kde si fotil BMW X6?

Ja nie, ja nie... ja som auto len vyberal, moje nie je, ale môžeš skonštatovať, že mám dobrý vkus ;-) Díky.

X6 je fotená v Arabských Emirátoch, vedľa dvoj nových X5, z čoho vyplíva, že ja som to nefotil - prevzaté foto. Vďaka patrí spoločnosti Google :-! >:D

foto lakyno

lakyno 18.05.2008  11:50

incheba...

kokos kde ja nenajdem fotku s mojou kamoskou pri seate :-) ... dufam, ze na Vas bola mila :-) ...

ZiP2150 18.05.2008  12:21

« Re: incheba...

Moc som sa s ňou nerozprával, neviem. Ale milo vyzerala ;-)
      Aj moja tam bola v mercedese... mala na starosť triedu A :-)

"-- skrytý --" 18.05.2008  18:06

KE

Pocuj uz sa chystas do KE ? ;-)

ZiP2150 18.05.2008  21:56

« Re: KE

serkovič. ak bude audi zajtra, pozajtra opravene... tak som vo štvrtok v KE. ak to vyjde.

"-- skrytý --" 19.05.2008  14:38

« Re: Re: KE

No super potom napis na ICQ ;-)

ZiP2150 19.05.2008  18:41

« Re: Re: Re: KE

No nebude to asi tak skoro... Audi sme iba dnes zacali davat dokopy...

foto paviuk

paviuk 24.05.2008  00:19

zdarec... máš moc pěknou barvu

nemohl by jsi mi navigační dvd přepálit? :-) mám starší 2007 a nové stažené z netu mi nefachá... paviuk@tiscali.cz

ZiP2150 24.05.2008  03:31

« Re: zdarec... máš moc pěknou barvu

Dikez. Ak je to tvoje na fotke v tvojom avatare, tak až potom klobúk dole ;-) raketa. Hlavne tie karbónové lízatká, to by som rád aj ja... Máš na ne kontakt? eBay?

Môžem ti to prepáliť, len či tam BMW nemá nejaký origo rozpoznávač. Poslať na dobierku? :-)

foto paviuk

paviuk 26.05.2008  14:38

« Re: Re: zdarec... máš moc pěknou barvu

Já to tak koupil takže nemůžu sloužit... nevím kde to borec vzal... zadní lampy mám horní bílé a spodní červené. pošli na sebe mejla. To DVD bych bral super

foto Umierneny

Umierneny 28.05.2008  07:40

Biele BMW

Ta farba je UZASNA, neviem si predstavit lepsiu.. :yes:
    BMW 3 sedan nemusim, tie zadne svetla su privelmi korejske, zvysok auta je dobry. Tvoje combi ale nema chybu, krasne je aj coupe.. :yes:

ZiP2150 01.06.2008  16:33

« Re: Biele BMW

Po pravde ľutujem, že sa nebrali v edícií shadow line... kde aj smerovky sú v bielom prevedení. Tieto svetlá na aute aspoň zaniknú, sú fakt najbolestivejšou súčasťou auta. Sedan vyzerá zozadu ako Daewoo Lanos... :-)

Díky ti za hodnotenie, ale dá sa predstaviť aj lepšia kombinácia: Biela perleť, M-paket, M-podvozok, 19" antracitové kolesá, karbónový podspojler a biele angel-eyes.
      Stačilo by :-)

Kúpé je čistá strela, len praktickosť...

[Vojťas] 20.06.2008  18:03

Bílá

Vidím že bíla je teď trendy a tomuhle "bávu" opravdu sluší. Moc pěkný autíčko ;-)

"-- skrytý --" 26.06.2008  14:04

paráda

jenom velká škoda že je to v naftě :-(

ZiP2150 30.06.2008  14:13

« Re: paráda

Ono hej. Predsa 335i, M-paket by bola raketa... ale čo už ;-)
      Po rokoch to spraví chip. Sorry že sa nevenujem recenzii, ale som mimo SR na nejakú tú dobu, tak aj net mám trošku obmedzený. ďakujem stále všetkým za hodnotenie, keď prídem, povenujem sa aj Vám. Len momentálne mám WiFi z roku 1,2,3...

Filip . 03.07.2008  21:58

« Re: paráda

Ahoj mne sa tvoje BMW hroyne paci a ye je to nafta vobec ale vobec nevadi mas tam plnu prabu paradnu farbu krasa a je mi luto tej ADinkz skoda jej tak si sa super o nu staral a ono to rachlo :'-( a bawo je raketka 2 liter satci :yes:

ZiP2150 11.07.2008  16:44

« Re: Re: paráda

Díky moc za názor. NEBOJ, Audi bude do konca septembra fčať naplno. Čaká sa na motor už, pred týždňom bola objednávka. A samozrejme na peniaze :-)
          BMW je rachot, ale už som ho mesiac nevidel, a to mám ešte 2 mesiace minimálne pred sebou >:D

foto escorpion

escorpion 12.07.2008  11:31

« Re: paráda

Nádherné auto. Keď budem veľký, také si kúpim :)A tá farba ? Bomba !!! Veľmi mu pristane

ZiP2150 16.07.2008  16:23

« Re: Re: paráda

Diky. Ako som uz spominal, je to vec vkusu. Teraz som v Grecku, na ostrove Kefalonia... Tu keby ste videli auta. Vsetko, vsetky nove, ked kupuju napr BMW, Mercedes, Audi a pod... vsetko zakladna vybava a zakladna moorizacia. Kazde jedno. Som mierne prekvapeny nad novym Accentom, kam sa korejci vysvihli. ...

"-- skrytý --" 09.07.2008  15:02

osvětleni klik

To svítí pořád se zapnutými světly ? myslím to venkovní...jinak 100b

ZiP2150 11.07.2008  16:41

« Re: osvětleni klik

Tak na skok na net... Nie nie, svieti to na cca 10-20s ak otvoríš dvere. Ak zatvoríš, tak sa vypnú. alebo keď odomkneš auto diaľkovým.. asi tak :-)
      Díky za hodnotenie.

foto princ

princ 13.07.2008  15:25

šus plech

Zajimala by me cena sus plechu na Slovensku. Muzes me ji poslat. Diky.

ZiP2150 16.07.2008  16:20

« Re: šus plech

Fakt ti neviem povedat. Som na dlhsie mimo SR, auto uz je opravene. Takze naraznik, hmlovka ok. Vsetko slo cez poistku. Ked budem mudrejsi... dam vediet.

foto PH

PH 17.07.2008  13:28

nazdar bratu

ahoj kolega,

super auto, super recenzia, krasne photo... plnych 10!

Aj ja sa uz asi tri tyzdne podobne vytesujem a prajem vela stastnych km...

Este jedna otazka: nie je to vo verzii N1 len stvormiestne?

PH

ZiP2150 17.07.2008  13:54

« Re: nazdar bratu

Dakujem dakujem dakujem...
      Tiez gratulujem, trosku o DOST lepsia volba :-)
      Len to trosku rozpis, pridaj foto atd.
      Je to vo verzii N1 len 4 miestne, mas pravdu, na 5 oso je to aj tak dost tlacenica na tych mikro zadnych sedadlach. Akurat pre styroch...

ZiP2150 26.07.2008  17:53

AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

Mám problém, netýka asa BMW, ale Audi... Potrebujem ju súrne otvoriť, ale mám vybytú baterku, keďže auto stojí 2 mesiace pred domom a nemá motor. Zámky na dverách mám zablendované. Je tu spôsob, ako a dostanem do auta bez násilia? s tým, že je to sedan a nemá sklápatelné sedadlá... Vopreď ďakujem.

Chobot 26.07.2008  18:10

« Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

Pokud nikdo nepřijde s ničím jiným doporučil bych klínama ze zhora dveří postupně (neměl by být problém a mělo by stačit 2cm) roztáhnout mezeru a nějakým provázkem (udělat si oko na konci) vytáhnout ´špunty´. Případně si ohnout nějakej dostatečně silnej drát a pokusit se chytit kliku. Samozřejmě záleží co je to za Audi a na šikovnosti(síle nervů).

Kubyyyk 26.07.2008  18:14

« Re: Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

Co by to asi bylo za Audi...přece Zipovo Ašestka!
        Ale s tvým řešením zcela souhlasím!

Chobot 26.07.2008  18:23

« Re: Re: Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

Jo, Zipovo A6. To sem ...... Jo, tak to půjde. naťukej tam opatrně 2-3 klínky dřevěný zezhora a prostrč tam nějakou tyčku ohnutou za kliku dveří(máš je až nahoře, to je good), to by nemělo být až tak těžké. Hodně štěstí, málo nervů...napiš pak jak to dopadlo.

foto Sienn

Sienn 26.07.2008  18:25

« Re: Re: Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

No nevim, preci je to Audi a ne Favorit, ktery se odemkne jen kdyz ne nej zarves... Zas na druhou stranu zlodej je schopny ukrast celkem cokoli... ZIP se dostal snad do ty nejhorsi situace co se tyce neodemknutelnyho auta ;-\
          Ale asi bych na to sel jako Chobot, ale bude to chtit hodne nervu a trpelivosti... ;-)
          Drzim palce

ZiP2150 27.07.2008  15:07

« Re: Re: Re: Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

Dikez. Ono že vraj je riešenie aj nejaký spôsob cez kufor... ale to skôr autíčkari budú vedieť...
            S kolíkom je problém, keďže je úplne schovaný a nemá hlavičku.. teda špunt. Skôr tie kliny.

Nie je možnosť demontovať predný nárazník, podblatník a nejako sa dostať k zámku kapoty, tú otvoriť, dobyť batériu a tak?...

ZiP2150 27.07.2008  15:11

« Re: Re: Re: Re: Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

"ale zhruba dva tři tejdny zpátky se to tady bouřlivě řešilo, najdi si to. v podstatě jde o to, že plus z baterky je přivedenej na altik a nínus je vlastně všude. takže hezky auto na hever, sundat kryty motoru a baterku stačí lehce oživit kabelama, aby aspoň odemkla" Je aj toto riešenie reálne?...

Chobot 27.07.2008  15:19

« Re: Re: Re: Re: Re: AK MI VIETE PORAĎIŤ ! ! ! ! ! ďakujem.....

Jo, na to jsem koukal že máš ´kolíčky utopené´. Jek sem řekl. Jedině tím silným drátem drátem podebrat tu kliku vnitřní.

Tím předkem to asi u většiny aut taky jde. Ale já mam tuhle zkušenost s Mareou a řeknu ti, že jsme to rozebírali s otcem asi půl dne (přez masku jsme se tam nakonec dostali) a teda povedlo se jen díky tomu, že mam docela úzký ruce(otec se nechytal vůbec), ale znova bych to fakt dělat nechtěl. Podle mě fakt ideální bude jak sem řekl.....možná bejt tebou bych to ještě zkusil na nějakém audifans webu a nebo jestli znáš někoho kdo má taky A6 tak prozkoumat to u něj jaké sou možnosti(přecijen na otevřeném autě se hledá cesta lépe než na zavřeném)

"-- skrytý --" 31.07.2008  19:43

riadiaca paka

na zaciatok... pekne auto. Alemam jednu otazku ohladom vybracii riadiacej paky. Otec si zaobstaral 318d (2008) a zostal prekvapeny z vybracii riadiacej paky, ktore su aj volnym okom dost viditelne. V servise mu povedali ze to je v ok a sposobuje to blizskost prevodovky ak riadiacej paky. Pozorujes aj ty nieco podobne?

ZiP2150 02.08.2008  16:00

« Re: riadiaca paka

No, momentálne ti to nepoviem, auto som 2 mesiace nevidel :-)
      ale ako si spomínam, áno, je to vôbec aj danosťou štvor-valca, motor viac vibruje. a páka nie je zrovna najkratšia.
      V servise je vždy všetko OK, pokiaľ sa to nemusí opravovať ;-)

stanleyyy 01.10.2008  07:03

« Re: riadiaca paka

vibracie su uplne normalne, kedze prevodovka je spojena s kvaltom NAPRIAMO, na rozdiel od 90% aut, ktore maju medzi tym prevody ( suvisi do s priecnym ulozenim motora v BMW.. a inak -> jedine v pripade BMW ma vyznam DefendLock, tam uz veru nestaci pri jeho "demontazi" otvorit kapotu a cvaknut lanovod, ako na autach VW group >:D )

ZiP2150 03.10.2008  16:39

« Re: Re: riadiaca paka

zas tak hlbokooooooo nevidím do tejto problematiky. Ale hej, keď to porovnávam, páka v BMW vibruje viac než v A6.
        Hmmm... a keďže sme na Slovensku, asi by sa ten defend lock aj zišiel... :yes:

foto Ptk

Ptk 03.08.2008  10:21

Skvelá recenzia

čítalo sa to super, baworáky ja môžem, páčia sa mi a tvoj je :yes: :yes: :yes:. Jeden z najlepších článkov na MA.CZ. U mňa si vyhral na 100%.

ZiP2150 03.08.2008  16:15

« Re: Skvelá recenzia

Tak to veru, ďakujem ti velmo pekne. Síce je recenzia robená "na kolene", ale style je asi dobrý ;-)
      Ďakujem... potešil si.

ZiP2150 07.08.2008  18:39

OSPRAVEDLNENIE!

Velmo sa ospravedlnujem vsetkym za neucast na hodnoteni recenzii, necitani Sukromnych Sprav a ich odpovede, ale som 3 mesiace mimo domovinu, venovat recenzii, autu, odpovediam sa budem venovat ked dojdem do SR. Dakujem Vam vsetkym za pomoc pri otvarani Audi. Uz je to na spravnej ceste. Novy motor je nadherny a auto otvorili demontazou podblatniku, naslednym vnutornym otvorenim kapoty a napojenim baterky. Caka sa len na transplantaciu. Po dokonceni auta ide na chip od ProfiTuningu a na komplet novu recenziu. Dakujem ;-)

Chobot 29.08.2008  22:44

Zdar

jen jsem se chtěl zeptat (nebo požádat), zdali nechceš založit(přesunout svůj vůz) model vozu 3 (E90), s tím že do továrního označení napíšeš ´obsah´ 320d. Jako je tomu u E36 a začíná být u E46. Koukam už na to delší dobu a vykoukal jsem, že je tu teď aktuálně 111 BMWs a 50 modelů, což jest 2,2 auta na model(´jen´ 14 trojek po jednom autě..). A stále nováčci přidávají...
    V podstatě jde o prd, ale jakožto řidiči BMWs by jsme měli ukázat že víme co máme ;-) . Díkec :-)

ZiP2150 31.08.2008  21:59

« Re: Zdar

Zdravím...
      Buďme konkrétni... áno? :-)
      Takže kombi má označenie E91, sedan E90, kupé E92. Tak pridávam označenie pre fanatikov BMW.
      I keď aj moje Audi má označenie C5... ale moc fanúšikov to nepoužíva.

Ale ďakujem za radu do života, samozrejme, súhlasím.
      Práci česť, panike pokoj ;-)

Chobot 01.09.2008  16:03

« Re: Re: Zdar

Já to myslel ještě trochu jinak, ale to je jedno. S tim označenim máš pravdu, že je to prostě trojková řada a šmitec.
        Jinak teda já děkuji též a to za ujasnění E90, E91, E92. Byl jsem na tom že E90 je to co máš ty tvar a E92 něco jako pofaceliftová verze (jiný ledviny, vykrojení na haubně atd.). O E91 jsem neměl ani potuchy. No člověk se pořád učí :-) ;-)

ZiP2150 09.09.2008  09:29

« Re: Re: Re: Zdar

Ne ne. Ináč, neviem ako ty... ale mne osobne novej rade 3 ten facelift moc nesadol. Mám rád autá spredobdobia rokov 2000, ten uniformovaný design, všetko má presne definované tvary, čisté línie. Nie tie výšplechy designérov. Ale budiš, doba sa mení, autá sa menia.

"-- skrytý --" 31.08.2008  20:50

BMW

Zdravím ZIPE! Zprvu gratuluji k fajnovému BMW. Je to krasavec, ta bílá barva mu opravdu sluší! Chtěl jsem dát na MACZ taky svoje BMW (123d 3-hatch) jenomže jsem slyšel, že se tu tipují auta a to mě trochu odradilo, i když už jsem tady měl C30. Chci se zeptat, proč nemáš na svojí 320 M paket? Dal bych ruku do ohně za to, že s ním vypadá lépe, není liž pravda. Hmmm? ;-) Měj se a mnoho šťastných kilometrů!

ZiP2150 31.08.2008  22:05

« Re: BMW

Zdravas. Nu neviem či sa tu tipujú, ale neriešim. Som tu ib a občasný inzerurúci, recenzujúci :-)
      Nu, na 320d, teda E91, M-paket nie je, pretože sa naň dávali len praktické veci ku každodennému použitiu. S M-paketom prichádza aj športový podvozok, ktorý nie je moc praktický na naše cesty, ako aj kolesá ešte o palec väčšie...
      Samozrejme, že auto by vyzeralo omnoho zaujímavejšie, na nete je ich veľa v tejto kombinácii, ale budiš, nie je to malá položka. Ako som spomínal v recenzií... na aute sú len veci k čosto praktickému použitiu na každý deň... nič extra :-)

foto macegt

macegt 04.09.2008  18:30

fuj ;-)

No sou to teda veci, 10b. A ta spotreba je utehle aut teda az neuveritelna.

ZiP2150 09.09.2008  09:32

« Re: fuj ;-)

Ďakujem... Neuveriteľná by bola keby ju malo 335d.
      Alebo radšej 335i :-)

Samozrejme s "papierovou" spotrebou má tá reálne pramálo spoločného. Priblížiť sa laboratórnym podmienkam, kde sa spotreba testuje, myslím, je málo reálne pri každodennom používaní auta. Teda pokiaľ nechceme jazdiť ako dedkovia v Grécku...

"-- skrytý --" 07.09.2008  18:51

Barva

Pořád se nemůžu nabažit té barvy, skvělá volba. Jak si s bílou spokojený, údržba atd.???

ZiP2150 09.09.2008  09:35

« Re: Barva

Velmo peknô poĎakovanie.
      Výborne... jeden by povedal, že biela je na údržbu náročná... ale je to asi najmenej náročná farba. Nehrozia pri umývaní žiadne mazance, flaky od vodného kameňa nevidno. Umývanie je OK. Akurát cez leto je problém s muškami a zaprášený "zadok" samozrejmosťou.

Horšie je to, ako si môžeš všimnúť s ťukancami. Každý škrabanec kričí na celé aut.

Ale v konečnom dôsledku má určite viac pre ako proti.

foto rarsch

rarsch 10.09.2008  19:10

Bílá raketa

Ahoj, tak sem si prošel tvojí recenzi (už podruhý, psali sme si mejlem ohledně boule na RFT 18" Bridgestone) a teď už můžu i hodnotit, ba tu mam tu svojí káru taky. Mrkni.
    Za auto dávám 9, protože mu chybí jedna zcela zásadní věc, a to jsou sportovní sedačky... ;-) Jinak barvu chválím a kola samozřejmě :-!
    A teď k tvým poznatkům v recenzi.
    Píšeš že ti chybí síťky na zadní straně předních sedadel. Já je tam kupodivu mám. Vůbec sem se dostal ke zvláštnímu modelu (zřejmě tehdy první 3 touring na showroomu), protože nemám filtr pevných částic, kterej měl být k 320dT už v roce 2005 standardně.
    Držák nápojů v loketní opěrce - to se dá použít velice omezeně, radši si dám pití dozadu, protože ta otevřená opěrka je opravdu nanic. Takže tuhle díru používám jenom na chlazení pití v létě (plech coly nebo icecoffee).
    Dost mě překvapila navigace a muzika. Uvažoval sem do dalšího auta navi, ale asi ne. To radši přežiju tu dodatečnou a kabel do opěrky. Otázka zní, jestli se muzika nedá pořešit AUX vstupem třeba iPodem? Takle to funguje v R klasse MB a ani z toho nejsem na větvi. Nebo CD changer v kufru, ten taky umí MP3... Do tý díry místo idrive knoflíku se krásně vejde telefon s peněženkou.
    Ke spotřebě 7/100 - nezapomeň, že máš obuto 225 a 255! S 205 to bude jiná káva.
    Max. rychlost - tachometrových 240 u mě odpovídá 223 kmh měřeno GPS. Doporučuju si někde půjčit dodatečnou navi a změřit.
    Dostala mě jedna věc - osvětlení LED v klikách. Sice zbytečnost, ale COOOL :-)
    Jinak chválim množství informací, vidim že je to miláček...

ZiP2150 15.09.2008  16:27

« Re: Bílá raketa

Zdravas, zdravas, kolega!
      No, v dnešnej dobe by som už tie športové sedadlá doobjednal, je to fakt bieda ten základ. ďalej ľutujem eXtra odkladacie miesta a priečinky, fakt, že držiak na nápoje v lakťovej opierke je nepoužiteľný... akurát to vetranie je fajn ;-)
      Ale bohužial, je to BMW a ako aj v Top Gear spomínali, v základnej výbave máš čelné sklo a kolesá...a aj to bez rezervy.

Tak hlboko do BMW nevidím, kedy mal aký filter sadzí, mňa sa pýtaj na Audi, to mi ide lepšie :-)

Pred troma dňami som bol v Slovinsku, cez Rakúsko, nu a navigácia ma veľmi prekvapila: Oznamuje všetky problémy a zdržania na cestách, krásne zachraňuje čas a fakt upozorňuje na každú nehodu. A áno, dá sa externe počúvať hudba cez 3,5mm jack, CD, bohužiaľ, nie. CD changer nemáme.

K spotrebe: so zapnutou klimatizáciou, auto naložené vo štvorici dospelých ľudí a diaľničná rýchlosť do 160km/h... okresky podľa limitu, si na ceste Slovinskom, dĺžkou 1050km vypýtalo priemerne 6.6l. Já som spokojný :-! :-)

A to LED je fakt super... keď je tma jak v rohu osvetluje aj okolie auta..ale po pravde, je to viac image ako praktikum ;-)

Informácie zbieram pozorovaním, ja som len druhý vodič, auto pravideľne využíva môj autor.

A keď už sme pri tom... v servise pri výmene nárazníku vznikol nečakaný praktický tuning. Slepá mriežka vedľa hmlovky (na strane kde bolo auto nabúrané) už nie je slepá, ale má prieduch a tak isto aj podblatník, ktorý má už otvor na prívod vzduchu k brzdám... WOW :-)

"-- skrytý --" 15.09.2008  16:30

Skvělý motor.

Teď mám na dlouhou dobu k dispozici úplně nové BMW 120d (ten 4.dveřovej hatchback) a motor mě příjemně překvapil. Těch 177koní je tak akorát a táhne to skvěle. :yes:

ZiP2150 15.09.2008  17:55

« Re: Skvělý motor.

ďakujem... som rád, že sa ti prevažne ekonomická voľba páči.
      Fakt, ak človek nepotrebuje parametre, kde sa trhá asfalt na vozovke, je 8.1s na 100km/h veľmi slušné.

A s hmotnosťou jednotkového radu...hmmm. Akú má veľkosIt kolies?
      ...ej ešte tak čip do budúcna >:-[]

[Vojťas] 28.09.2008  21:48

Audi

Tak co, kdy bude schopna provozu?

ZiP2150 29.09.2008  01:36

« Re: Audi

Už je. Ale má ešte veľa práce s elektrikou. Motor ide fajn, spotreba sa mierne zvýšila, lebo je živšie. 100km/h pod 9 sekúnd, maximálka mierne nad tachometrových 240, čo som bol veľmi milo prekvapený. A má DOSŤ rozdielny zvuk, čo dúfam nahrám na citlivý mikrofón(keďže mobil moc sofistikovaný nie je :-) ).
      A spotrebu mám 9,4 -aktuálne, po najazdených 1100km.
      Problém je s motorovou kabelážou, čo musíme ešte prekuknúť a auto na chvílu odstaviť, pretože nefunguje ABS, ESP, klíma, senzor teploty oleja a teploty exteriéru. Hneď ako bude všetko komplet finišované, začnem pracovať na recenzií. Momentálne čakám na dverné lišty z S6 tým by úpravy končili. Dúfam ;-)

[Vojťas] 03.10.2008  19:27

Čistota na prvním místě

Jak vidím ty fotky z autoservisu tak to vypadá, že si nechcou udělat ostudu. Když sem byl na brigádě v AZ servise (Škoda a Seat) tak tam na pořádek nikdo nebral ohled, v podstatě sem tam přišel jako uklízeč a ne jako student na praxi >:D

ZiP2150 06.10.2008  11:48

« Re: Čistota na prvním místě

Ono to tak je... prídeš do každodenno&všedného servisu... oprieš sa OMYLOM o stenu á môžeš doma už chystať Vanish a naštartovať práčku. Na stene v BMW servise majú obrysy každého nástroja ktorý tam patrí na úchyt. takže nie je šance niečo nenájsť.
      ...mňa skôr prekvapilo, že zo servisu ti príde auto umyté a povysávané... zväčša to býva naopak.

Kubyyyk 06.10.2008  13:17

Nemohu si pomoct...

...ale ta A6ka je prostě pořád nádherná. A s Bávkem jsou hodně mafiánská dvojka :-)

ZiP2150 06.10.2008  15:07

« Re: Nemohu si pomoct...

Ďakujem... zámer to nebol, ale za to môže asi tá farba a ...a farba ;-) Ale no, BMW hádam vyzerá priateľsky. Nie?

Mne sa zas často na Audi stáva, teda len na diaľnici, keď ma ide niekto ofúknuť, spomalí, alebo sa zaradí za mňa... poprípade pomaly obieha. Jediný dôvod vidím to, že v rádiu sa radar ohlasuje: "tmavé audi meria..." :-)

ZiP2150 06.10.2008  15:09

HIGH RES AUDI A6

Ak máte niekto záujem o môj fotografický "talent", ehm... pridávam pár fotografií vo vyššom rozlíšení na stránku PhotoBucket.
    Recenziu rozpracujem až keď bude kompletizovaná elektrika.
    Linky nižšie:

Predný pohľad, orange sky:

Foto 5.október.2008(moja top), in rest:

5.október.2008, sunset:

Diaľnica D1 I, motion:

Diaľnica D1 II, motion:

Čierno-biela, Cloudy:

A toto už je pôvodný motor:

Čujo 06.10.2008  20:25

« Re: HIGH RES AUDI A6

ahoj Zip...tie fotky su nadherne :yes: ...poviem(napisem) ti ze mne sa ta audina viacej paci ako to BMW...je proste smrncovnejsia a hlavne zozadu :-) tie vyfuky su proste nadherne :yes: a myslim ze to auto sa ti podakuje za to co prenho robis...celkom ta obdivujem ze si to pri tej audinke nazabalil...ja by som to nedokazal.no mozno iba kebyze som fest zalaskovany >:D

Filip . 16.10.2008  12:16

« Re: Re: HIGH RES AUDI A6

Hm...smrncove Bawo krasne :yes: ja byt ty ja by som uz audinu nechal plavat ale je to tvoje ... ;-) Dufam ze i otec uz pridem s 320D Touringom niekedy domov >:D tak nech sluzi zatial a fotky su tuti :yes:

ZiP2150 28.10.2008  11:55

« Re: Re: Re: HIGH RES AUDI A6

Otec jazdieva stáááále do Košíc, hotel Yasmin... a vždy keď tam príde, tak mu niekto nabúra, oškre auto.
          Ja sa o BMW len starám ;-)
          Audi??? Audi je dnes v servise kvôli celkovej elektronike.
          Takže keď vyjde, bude už zdravá. Preč ju nedám určite. Ide lepšie ako predtým, rýchlejšie ako predtým. Moje plány do budúcna je už len komplet sada vačiek a zdvihadiel z Nemecka a nové športové tlmiče. Včera som prehadzoval komplet osvetlenie interéru na biele LED.
          Ak to bude hotové, pôjde sa na receziu a útok na TOP10 :-!

ale nie.. :-)

Filip . 27.10.2008  16:01

Krasne

...EVO ;-) tvoje?

ZiP2150 28.10.2008  11:52

« Re: Krasne

Nie nie, nekradnem ;-)
      Známy ho má pre radosť z jazdy.

ale keď si pri tom, nedbal by som... o týždeň ho mám umývaťa potom sa môžem povoziť, juhúúúúú :-)
      Priateľská dohoda, vieš ako.

Filip . 28.10.2008  16:01

« Re: Re: Krasne

dobre vediet ;-)

Radost z JAzdy BMW ??!! jj musi to byt svanda take auti ani ja by som nedbal je to krasa ale EVO x je uz :yes: jasne ze viem ;-)

ZiP2150 28.10.2008  19:26

« Re: Re: Re: Krasne

EVO X nie je taká raketa... nemá ten charakter. Viem to, lebo mi to majiteľ čerstvéj EVO IX hovoril ;-)
          Dnes som sa bol previesť...a že je to lietadlo na kolesách, nevravím zákruty. A ani nebolo drahé a k tomu priemerka od 12-14l...normál.

Filip . 30.10.2008  09:19

« Re: Re: Re: Re: Krasne

EVO X sa mi strasne strasne LUBII ale aj IX ma urcite svoje caro... cize on sa rozhodoval medzi X a IX ? dobra spotreba na take auti ;-) musela to byt jazda :-)

ZiP2150 30.10.2008  09:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Krasne

Evo X poste nie je také ostré ako predošlé rady. JE pekné, áno... ale tak ako sa niektorým ľuďom nepáči Audi kvôli obrovskej maske.... tak no, vieš čo myslím, vkus :-)

Filip . 30.10.2008  14:05

« Re: Krasne

Chaoem 100 ludi 100 chuti ;-) ale ja by som isiel do X aj tak >:D a co ako Audi je pohybu funkcna ? >:D

jmurjr (H22A7) 28.10.2008  11:14

SUVka

ahoj, to je v sverepci, nie?

ZiP2150 28.10.2008  11:50

« Re: SUVka

Čauko je to pri PB... ako je výstavba nekonečnej diaľnice :-)
      ja som tam nebol, pretože som nebol pozvaný a ani nebudem z dôvou, že na naše BMW bola uplatnená zľava vyššia ako 3 percentá, takže bohužial. Paradoxne, bol tam známy ktorý má z nemecka dovezený dvoj roččný stroj rady 5... ale však, sme na Slovensku.
      Poznáš okolie??? teda Púchov čo by kameňom...

jmurjr (H22A7) 28.10.2008  14:47

« Re: Re: SUVka

logika nepusti. to je fakt...
        poznam to v okoli. puchov je nejakych 16km od toho miesta. je to v okoli motokrosovej trate, ak nie priamo na nej.
        p.s.: mame mensi obedovy meeting v blave vo stvrtok o 13:00, ak budes mat cas, tak sa zastav. blizsie info su v diskusii E55AMG.

ZiP2150 28.10.2008  14:55

« Re: Re: Re: SUVka

FUUUUU, ja sa stavim až keď Dva-Päť-TDi bude komplet OK...ak to vyjde na štvrtok, o 13h, oki. to by som dal vedieť.

jmurjr (H22A7) 28.10.2008  14:58

« Re: Re: Re: Re: SUVka

posielam ti cislo cez SZ, tak napis sms, ze ako si dopadol.

ZiP2150 28.10.2008  19:20

« Re: Re: Re: Re: Re: SUVka

No momentálne ti s predstihom oznamujem, že zle. Nik nevie prísť na to, čo je s autom.. či na iných fórach, či v servisoch. Je tam niekde chyba s elektrikou, ale vieš, "elektrika" - široký pojem. A ke%d by som aj konečne mohol, tak ma toto zastihne. Dám vedieť, keď bude pekne, prídem a ak sa auto nebude riešiť.

foto h-onzyk

h.onzyk 30.10.2008  22:20

jasná 10

Měl jsem tu čest 320dT řídit a byl to super zážitek :yes: (Jen trochu krátký, Jízda pro život)

ZiP2150 31.10.2008  00:20

« Re: jasná 10

To som rád. Teda ďakujme BMW ;-)
      Je to pravda, ja som bol tiež milo prekvapený, jazdné vlastnosti, výkon, dynamika jazdy a to všetko s VEĽMI slušnou spotrebou.
      Najšportovejšia voľba z nemeckého tria. I keď v praktickom kombi :-! :-)
      Dík.

Dadánek (AlkoholixXx) 31.10.2008  01:11

Ty tvoje fotky...

Ty já mám opravdu rád... Zvedám všechny palce nahoru!!! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

ZiP2150 31.10.2008  08:27

« Re: Ty tvoje fotky...

Dík. Keby som bol človek viac aktívny do diskusií, tiež by som to komentoval, neboj ;-)
      Hodnotenie hovorí za všetko, tiež máš super fotky. Každej väčšinou spravím to isté(ako fotke, hej...): zatmaviť, vyrovnať kontrast, kolorizovať oblohu a áno, niekedy mierne aj sklá :-)
      Máš výborné fotky, takže nie je o čom. Čím fotíš??? Aj zrkadlovka?
      Tak, ale zas SuperMike... iná liga >:D

Dadánek (AlkoholixXx) 31.10.2008  09:33

« Re: Re: Ty tvoje fotky...

Zrkadlovka?? Ani náhodou! Já mám obojživelníka od olympusu mju 770 SW, a polovinu fotek fotim mobilem ;-)

Jinak Supermikovi fotky jsou na pohled pěkný, ale já mám radši přirozený. Místama už je to až přeupravovaný 8-s

ZiP2150 31.10.2008  12:25

Re: Re: Re: Ty tvoje fotky...

Tak isto fotím aj ja... mám rád také to trblietko :-)
    Len mi blbne photoshop, tak nejaké funkcie mi vypadli.... bohužiaľ.

Já fotím tiež mobilom, keď nie tak Casio, neviem čo, 7.2MPx.
    A rád by som si doprial toto:

JE to jedna z naljacnejších zrkadloviek s výbornými parametrami.... neváhaj a ber ;-)

"-- skrytý --" 31.10.2008  17:58

EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

Ahahah, tak toto je fakt pekna nahoda... na tej fotke som ja, zial ako spolujazdec, super jazda, fakt treba zazit...inak som soferoval svojho Focusa ST 170. Teba som tam ale jazdit nevidel...

ZiP2150 31.10.2008  18:33

« Re: EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

No celebrita ;-) Ja som tam nebol, bol som zarábať "milióny" v Grécku aby som dal dokopy svoj rozsypaný motor na Audi...a s predokolkou a TDi by som tam moc rozruchu nenarobil ;-)
      Ja som sa viezol s Danovým bráchom.
      Focus ST170??? Takže všetci ST family, čo_ ;-)

"-- skrytý --" 03.11.2008  10:49

« Re: Re: EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

No ja som sa tam s tymi chalanmi videl prvy krat, takze do ich family sa neratam >:D

PeT-a (RSKa) 31.10.2008  18:58

« Re: Re: Re: EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

Rytmus a jeho 7er :yes:

Filip . 01.11.2008  10:38

« Re: Re: Re: Re: EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

hm... nebolo to IX v Presove vo Stvrtok vecer na dialnici okolo 6 ?? nieco podobne nas vypieklo parada a ten zvuk :yes:

ZiP2150 01.11.2008  10:53

« Re: Re: Re: Re: Re: EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

No v Prešove nebolo, ale vo Vysomkých Tatrách hej, BMW bolo v Prešove ;-)
              Včera som po dlhšej dobe mal možnosť "prebehnúť sa" v 320d... fakt je až neuveriteľné ako sériový podvozok kdokáže ochotne reagovať a na svoju tuhosť ako pohlcuje nerovnosti (si nechcem predstaviť čo by to bolo s 16" kolesami, teda budem vedieť, keďže sú objednané na zimu). Ale poctivo mám z Výkonu Audi lepší pocit momentálne. BMW má lineárnejší záťah, ale A6 tlačí odspodu a v 3.000otáčkach pritvrdí, čo je dokonca cítiť aj na štvrtom prevodovom stupni. Keby mi tak Dadánek požičal akcelerometer, bo inak si ho sám z eBay-u objednám! :-)

ZiP2150 01.11.2008  10:54

« Re: Re: Re: Re: EVO IX - zraz Carat Tuning Piestany

Ego a jeho maserati quattroporte a Lincoln Navigator a áno... len som ho už dlho nevidel, Lexus GS300.
            Rytmus už sedmu nemá, z Nemecka mu príde nová...

OS 02.11.2008  10:02

X6

Ahoj jak se ti ridila X6? uz ji mame doma sem nadsenej jak to funguje

Filip . 03.11.2008  16:16

« Re: X6

BMW je BMW je to skvele auto ... :yes: uz ked sa povie BMW uz si poviete hm... dobre auto ... Adui som neriadil >:D ale A6 3.0 TDI quatro je SUPEER fakt zrychlenie SEDI AKO KLIEST proste da bomb :yes: a os recenzia PROSIIIM :-)

OS 08.11.2008  11:28

« Re: X6

je to tatovo tak nevim jestli ma cenu psat recenzi.. ale zas byla by to prvni X6 na MA.cz

Filip . 08.11.2008  12:33

« Re: Re: X6

No ved prave :-) plosiim ;-)

OS 08.11.2008  12:43

« Re: Re: Re: X6

par slov je tady u te revenze ;-)

ZiP2150 08.11.2008  16:15

« Re: Re: X6

Bohužiaľ pri BMW si povieš "HMMMM" keď dáš pol milióna do výbavy, a motorizácie. napr na základ základu by som osobne nehmmmkal :-)
        Hej, Audi sedí ako kliešť, lenže momentálne, tipni si kto... a prečo predáva najviac prémiových štvorkoliel?... začína sa na B... a nie je to BENZ ;-)

ZiP2150 08.11.2008  16:13

« Re: X6

Počkaj pár mesiacov a poviem ti osobne... čierna 35d 20" Y-spoke... ;-) a bola by aj recenzia.

Filip . 09.11.2008  10:20

« Re: X6

Ked povies osobne budem rad :-) ale recenziu na astru 1.6 nechcete ze >:D ... hm... netusim Bently ? BMW ? asi BMW ... no preco netusim ale X6 beha po KE uz fura ...

ZiP2150 18.11.2008  21:37

« Re: Re: X6

Hej BMW... aj v BB ich behá fúra, ale skôr tých X5.
          Každé auto je dobré, keď sa oň majiteľ stará, pekne o ňom napíše a fajnovo ho nafotí... Toť ľudové porekadlo vraví :-)

Filip . 21.11.2008  09:20

« Re: Re: Re: X6

v KE mam napocitane 1 biela X6 2 modra X6 3 taka cervena az cyklamenova a ostatne som nevidel ale urco budu stretavam caso len si uz nepamatam 8-s a X5 je strasne vela mne sa paci cierna m packer a 4.8 i :-)

"-- skrytý --" 09.11.2008  13:00

skvele

Moc pekna recenze a uzasne fotky ! Vidim , ze mam co dohanet ! Gratulace !

ZiP2150 18.11.2008  21:41

« Re: skvele

Ďakujem, tak to beriem ako poctu, pretože sám máš super kvalitné fotky, len ich je trošku... pomenej ;-)
      Recenzia je super a na auto netreba žiadny komentár. Blahopřeji v volbě.

foto Manfred

Manfred 09.11.2008  13:13

Luxus

Nadhera. Rad bych videl iDrive. :-) ;-) ;-)

ZiP2150 18.11.2008  21:39

« Re: Luxus

Díky moc. No já by som radšej iDrive nevideľ. Podľa toho keď som sedel v novej A4, je to omnoho lepšie vyriešené: za 1.sa mi viacero podsvietených tlačidiel na výber funkcí páči viac, a za 2. sa MMI jednoduchšie ovláda ako "pred-faceliftový" iDrive.
      Ale zas, samozrejme, na zahodenie to nie je, ako som spomínal, všetko pod jednou strechou...

Jeronimo_ 01.12.2008  23:08

very nice

suprová recenze, 2 litr diesel v trojce bávu naprosto ideální motor, bohužel v naší x3 má jen 110kw což nechápu. Perfektní stroj ;-) dávám 10 bodů

ZiP2150 01.12.2008  23:42

« Re: very nice

Díky. BMW vždy v dvojlitri, ak sa mi marí, stupňuje výkony od 110kW, cez 120kW, až po dnešných aktuálych 130kW. Je to fakt veľmi uspokojivá motorizácia s dostatočnou dynamikou.
      Nepridáš X3 na moje.auto???

Jeronimo_ 02.12.2008  23:05

« Re: Re: very nice

zrovna včera jsem o tom už uvažoval :-) musím si jen najít čas. myslím že k ní budu ale velmi kritický protože je to lemra líná. ale nejspíš ji sem dám. jezdím pravidelně na akce bmw a naposled sem jezdil v 330xd ....to byla mamutí síla :yes: byl jsem velmi překvapen co ten motor s tím autem dokáže....mám báva moc rád, recenze se tu jednoho dne určo objeví ;-)

ZiP2150 24.12.2008  14:59

« Re: Re: Re: very nice

Hej, BMW stojí za to. Bol som zastancom len Audi, ale odkedy mám možnosť porovnať, ako aj iné modely BMW, láska tkvie k Audi, no niekde tam vo vnútri to silno bojuje s Bávom... (Áno, Mercedesu neprídem na chuť... česť CLS).

"-- skrytý --" 03.12.2008  22:48

dnes bola A6 na punci na namesti v BB

zdar, dnes som ti videl A6 nad namestim v BB, foto som aj hodil do mojej falerie. ak chces tak sa ozvy mozeme dat punc :-)

ZiP2150 04.12.2008  10:03

« Re: dnes bola A6 na punci na namesti v BB

EEEEEEJ! zdravím. Hej bola na punč. V BB sa o ňu moc nestarám. Je už komplet porobená.
      Vymenený zámok dverí, kde nefungoval mikrospínač.
      Funkčná klíma, komlet celá elektrika.
      Zimné pneu, nové.
      Už len čakám na fotoaparát, príjemné počasie a začnem recenziu... Je v tip-top forme, takže niet o čom.
      Hej môžme, v BB pracujem, žijem a študujem. Takže Piešťany moc nevidím :-)

"-- skrytý --" 04.12.2008  23:35

« Re: Re: dnes bola A6 na punci na namesti v BB

pekne pekne. poslal som ti request na ICQ tak mi mozes odpisat. Ja v BB byvam, robim a dostudoval som uz konence :-) Takze daky punc mozeme dat ked bude cas.

ZiP2150 24.12.2008  14:56

« Re: Re: Re: dnes bola A6 na punci na namesti v BB

Po silvestri som v BB... môžme sa dohodnúť. Na MACZ nejako pozabúdam, aj na recenzie, musím pozmeniť prístup... Keďže z pracovného notebooku...jooooj :-)

Jeronimo_ 05.12.2008  22:37

X3

:-) Ahoj, tak moje recenze na X3 už je na světě, můžeš se mrknout

ZiP2150 24.12.2008  14:50

« Re: X3

Pozeral, som, hodnotil som. Super, veľmi podarený kus. Len v k recenzií mi chýba trošku väčší počet fotografií...hmmm?

foto Pjenkava

Pjenkava 13.12.2008  15:09

Supr

Fakt auto parádní, tohle je v podstatě můj sen. Možná bych volil 318i, ale chtěl bych rozhodně toto BMW 3 Touring velice. Jinak feceliftovaná verze je hezčí.

ZiP2150 24.12.2008  14:55

« Re: Supr

Áno, je krajšia, ale miernu chvíľu trvalo kým som si na facelift zvykol. S M-paketom nie je čo riešiť... 320d facelift X-drive je krásavica, mimochodom ju mám vo fotoalbume. Podľa jazdnej dynamiky bohato stačí i 318i... v prípade záujmu ma neváhaj kontaktovať, naša spoločnosť sa zaoberá aj dovozom predvádzacích automobilov z Nemecka. Česť!

"-- skrytý --" 14.12.2008  10:57

tak nejak

zdravim...fotky velmi pekny, recenze k cteni, a auto nebudu komentovat :yes:

ZiP2150 24.12.2008  14:53

« tak nejak

Krásavec... čo ja tu s rodinným kombi idem do kapusty ;-)
      Vidím, že akceleráciu máme totožnu. Chcel som sa spýtť, angel-eyed nasvietenie má od BMW, alebo biele LED?

foto tomike

tomike 21.12.2008  18:52

pekne citanie

super auto, pekne citanie a paradne fotecky. :-)

ZiP2150 24.12.2008  15:00

« pekne citanie

ďakujem ti veľmi pekne... nápadobne. Síce nemáš dynamiku, ale určite image budovaný vekmi. Krásne autá. Tipnem, si, že by ďalšia láska k automobilom? ;-)

foto ROBERTOO

ROBERTOO 28.12.2008  15:03

Nástupca...

Neviem či čo tu už bolo napísané,ale akého nástupcu budeš mať za 320d?Ideš ho predať či len doplníš dvor? :-)
    Auto krásne...len škoda tých 16-tok kolies zimných.Ešteže je zima len cca 3 mesiace >:D :yes:

ZiP2150 29.12.2008  11:39

« Re: Nástupca...

Ďakujem, hej, na 16" kolesách je auto dos´t vtipné. Vyzerá ako električka, tj. kolesá utopené v aute :-)
      Radšej ho ani nefotím a čakám na koniec zimnej sezóny, kým sa prezuje...
      No, ako som už vyššie spomínal, auto je otcove, ja riešim komplet starostlivosť pre jeho vozidlo, servis, výber a kúpu nového... Ako aj, bohužiaľ, servis toho môjho, ktoré je viac v servise ako na cestách!: "magická 2.5 V6 TDi" ;-)
      No a zatiaľ len toľko, že sa bude jednať o BMW... viac info koncom februára :-! :-)

Poustnik 29.12.2008  12:51

koukám, to bude tvrdý žalář

za propagaci komunismu!!!! Tak si zbalte kartáček na zuby a ponožky a půjdete s námi......... :-! >:-[]

ZiP2150 29.12.2008  13:17

« Re: koukám, to bude tvrdý žalář

že propagácia? Užiť si ako vrchnosť za starých čias... jóóój a za toto, já, tu, takto... trpieť :-)

Poustnik 29.12.2008  13:38

« Re: Re: koukám, to bude tvrdý žalář

Jóóoóóóó...kdo se zamíchá mezi brambory, toho sežerou prasata!!! >:D Dobrá! Zmírňuji trest! Místo vězení povinně během týdne přečíst celý Marxův Kapitál a sebrané leninovy spisy I - XII. >:D

jmurjr (H22A7) 29.12.2008  14:18

« Re: Re: Re: koukám, to bude tvrdý žalář

zip, to mas verdikt priamo od ministra nespravodlivosti ko.ko.tskej vlady Poustnika >:D >:D

ZiP2150 30.12.2008  01:28

« Re: Re: Re: Re: koukám, to bude tvrdý žalář

Takže, v skratke sa dá povedať, že je pánom Česko-Slovenska? >:D

ZiP2150 30.12.2008  01:28

« Re: Re: Re: koukám, to bude tvrdý žalář

Všetky spisy a potrebné dokumenty som prevzal priamo od Majstra pri odovzdávaní vozidla (viď posledné foto) ;-)

Poustnik 30.12.2008  07:34

« Re: Re: Re: Re: koukám, to bude tvrdý žalář

Chmmmm....chmmmm....akosi sa mi to nepozdáva.....Jestli si tady ze mě někdo neutahuje....hmmmm! No ale vypadá to, že Mistr předal kontraband ve vší spokojenosti a jak má ve zvyku, zahleděl se zamyšleně ke včererejškům, které již jsou zítřky, možná i popozítřky, popopopopozí.......

ZiP2150 09.01.2009  11:02

« Re: Re: Re: Re: Re: koukám, to bude tvrdý žalář - Zé vlastnosti

V tom pohľade máš možnosť pocítiť zahľadenie na model X7, radu 4 a radu 8 v modelovom roku 2015...

S kontrabandom je spokojnosť najvyššia, až na konkrétne problémy na konkrétnom vozidle:

-pokrytie navigačného DVD SR
              -jednoducho "zložitý" iDrive
              -extrémne málo odkladacích priestorov
              -málo miesta na zadných sedadlách, na nohy
              -radenie medzi 1. a 2. prevodovým stupňom
              -poloha spiatočky
              -ESP sa nie vždy dokáže vyrovnať na mokre, snehu so zadným náhonom(logicky)

"-- skrytý --" 05.01.2009  23:05

jednotka - dvojka

pisal si, ze mas problem s cistym preradenim z jednotky do dvojky, este stale je to tak? nerozbehalo sa ti to? mam ten isty problem, robi to len jedna verzus dva. ostatne stupne su ok....

ZiP2150 09.01.2009  10:56

« Re: jednotka - dvojka

Keďže jednotka, dvojka sú "najrýchlejšie" rýchlosti, tak je to najviac cítiť. Nedá sa to odstrániť a nebude sa to dať odstrániť. Možno s faceliftom je tam už úprava... neviem.
      Raz športové auto, darmo :-)

foto Podmasli

Podmáslí 11.01.2009  14:03

Už mám nové foto

Ahoj, můžeš se podivat do galerie už mi tam přibyla nová fota :-)

talio2 04.02.2009  22:19

iDrive

ahoj, koukal jsem tak po netu a našel jsem tohle www.autacesky.cz dávají do iDrive MMI a brzo i do Command APS češtinu..

ZiP2150 05.02.2009  10:55

« Re: iDrive

Čauko a dík. Ono s iDrive problém nemám. I keď majiteľ(t.j. otec), nooooo :-) Ale zas tak zložitá angličtina to nie je, možno do budúcna.
      Som zvedavý, čo stojí taký zákrok....

"-- skrytý --" 23.02.2009  14:04

Run flat

ahoj, preco si daval na zimu zase RFT?Ved ste dali ine disky.A rozmer 205/45/R16, to je dost netypicky rozmer.Ale uz, aby bolo cim skor teplo a isli tam tie 18.
    pekny den

ZiP2150 24.02.2009  00:35

« Re: Run flat

Čauko...sorry, nie som každý deň dostupný. Ono hej, trojka nemá rezervu, takže RFT. A majiteľ je moc pohodlný opravovať defekty ;-)
      Navyše, cenový rozdiel nie je veľký a straty v "handlingu" nie su také omračujúce...

"-- skrytý --" 24.02.2009  01:09

« Re: Re: Run flat

handling sa da, ale ten comfort je horsi a navyse sa po par tisic kilometroch vlastnosti RFT dost zhorsuju, ale moderna doba nepusti.
        Pekny vecer

"-- skrytý --" 23.02.2009  14:42

odpoviem si aj hned

ale napadlo ma ze asi preto, ze nemas v kufri rezervu, ale len sadu na lepenie.Hold trojka to ma v tomto smere na nic.

ZiP2150 01.03.2009  10:40

« Re: odpoviem si aj hned

Čauko... keby tam bola tá sada na lepenie, tak som rád ;-)
      RFT sú čisto bez doplnkov. Ono já by som hneď volil rezervu. Na prednú pneumatiku sme čakali mesiac, dala sa objednať len v Mikone a po zľave stála 12.000,-Sk. A podľa mňa to nie je normálne. Zato cez webov portál sa zimné pneumatiky, teda tieto konkrétne Dunlop Winter Sport 3D RFT odjednávali lacno... ale tiež s čakaním...

"-- skrytý --" 01.03.2009  12:10

« Re: Re: odpoviem si aj hned

A preco si to nemohol objednat cez WEB? Ja objednavam, len cez WEB a zatial som bol vzdy spokojny.Alebo ti to objednavali priamo z BMW, to myslis asi tu bublinovu. co si asi reklamoval.

ZiP2150 01.03.2009  13:34

« Re: Re: Re: odpoviem si aj hned

Ja som to objednaval v Mikone, pretože BMW tie pneu nemalo... vizitka... A na nete som ich nenasiel v tom rozmere. Teda tu jednu prednu. Jooooj, dnes pozeram, mne na Audi sa spravia bublina na pravom prednom... Mária!

"-- skrytý --" 01.03.2009  13:50

« Re: Re: Re: Re: odpoviem si aj hned

no, ale ved to si mal v zaruke, tak sa mali oni o to postarat.Oni to mali niekde objednat, to co je za sluzby?
            Aspon, ze aj na Audi nemas RFT, nebudu aspon problemy.

ZiP2150 01.03.2009  15:48

« Re: Re: Re: Re: Re: odpoviem si aj hned

Poznáš slovenské cesty a ich kvality a najmä po zime... Bohužiaľ, ak zistia, že pneumatika je zvnútra roztrhnutá mojim pričinením, tj. vletenie napr. do jamy alebo výmolu, nereklamujú... pošlú naspäť.

Filip . 27.02.2009  10:30

130kw

Nechali ste ho nachipoavt alebo z vyroby ? Lebo 320D ma 120 kw nie ?

"-- skrytý --" 27.02.2009  13:54

« Re: 130kw

Ma 130 uz z vyroby.Od 2008 ma standart 2,0d 130kW.

ZiP2150 01.03.2009  10:41

« Re: 130kw

Čau,
      hej pôvodná 320d teda typ E90- E91 pre Touring a E92 pre Coupe mal 120kW. Tesne pred faceliftom sa pridala technológia Start-Stop a chalpci zvýšili výkon o 10kW. Tento motor sa preniesol aj do faceiftu, ktorý vyšiel cca 3/4 roka po kúpe.

"-- skrytý --" 01.03.2009  19:54

Naj BMW

Cawko nerozmyslal si nad Navigation Professional mozno alebo urcite je lepsia jak Business

ZiP2150 01.03.2009  21:44

« Re: Naj BMW

Čauko... rozmýšľal: Toto vozidlo od budúceho týždňa nastupuje do firmy ako pracovné. teda nie že by nebolo, ale v začiatku recenzie som to spomínal. Má výbavu len takú, ktoré sú na cesty po SR, ČR a zahraničí potrebné. nič zbytočné navyše. O týždeň bude navigation Professional, len v inom modely.

jmurjr (H22A7) 23.03.2009  22:40

tak gratulujem. cervena X5 je paradna. :yes:

Vette 23.03.2009  22:52

asi tak :yes: :yes:

ZiP2150 23.03.2009  23:09

« Re: Re: X5

Ďakujem... bodaj by šla gratulácia mne, ja som tu vždy len recenzent a "údržba" vozidla ;-) Výber a výbava boli na mne, takže za to si kredit rád vezmem :-)
        ...všetky info doplním po prevzatí, čo má ešte chvíľku času.

"-- skrytý --" 23.03.2009  23:17

no to je ine kafe

:yes: :yes:

"-- skrytý --" 24.03.2009  16:08

Gratuluju k přírůstku

Luxusní kára, vypadá brutálně :-!

ZiP2150 24.03.2009  18:18

« Re: Gratuluju k přírůstku

Ďakujem, no stále nehovorím hop, dokedy som nepreskočil... až keď bude doma ;-) Potom to tu rozpíšem...

Brandon Walsh 24.03.2009  18:57

« Re: Re: Gratuluju k přírůstku

no ta x5 je nadherna po prichode x6 ky sa mi uz nepacilo to auto ale tato cervena vyfuky kola vyrazila mi dych :yes: :yes:

ZiP2150 25.03.2009  01:17

« Re: Re: Gratuluju k přírůstku

Reálne videl otec X5 vo "vermilion" červenej u predajcu TOB BMW v Trenčíne, kde mu bola aj ponúkaná. No keďže ja pracujem v automobilovej sfére, podarilo sa celkovo na danom vozidle ušetriť 340.000,-Sk a konkrétne vozidlo má bohatšiu výbavu, z exteriéru naviac nástupné prahy a koncovky výfuku zo 48i - kde bolo za potreby objednať celý koncový tlmič z danej verzie a prevariť koncovky.
          Farbu vybral otec, výbavu a styling ja. X5 začína by´t v SR tuctová, ale táto má niečo do seba ;-)

Matt26 25.03.2009  01:21

« Re: Re: Re: Gratuluju k přírůstku

v automobilovej sfére? Môžeš byť trošku konkrétnejší? Je to totiž môj životný cieľ, robiť s autami, tak ak by si mi poradil, čo študovať a kam sa zaradiť, cenil by som si to ;-)

ZiP2150 25.03.2009  09:26

« Re: Re: Re: Re: Gratuluju k přírůstku

Ja ešte študujem, zatiaľ, externe. Pracujem v bansko-bystrickej firme, ktorá sa zaoberá sporostredkovaním zväčša nových a predvádzacích vozidiel: tj, keďže mám kontakty na všetkych predajcov BMW v SR, ako aj iných značiek, spolupracujeme s nimi, tj cenu môžem upraviť. To isté platí pre leasingové kalkulácie typu VIP a dodatočne poistenie vozidla: žiadne podvody, všetko legálne a celkových 340.000,-Sk je, dosť.

jmurjr (H22A7) 25.03.2009  11:53

« Re: Gratuluju k přírůstku

hmm, takze ked BMW, tak cez teba, co? dovaza niekto na slovensko Alpinu? konkretne Alpina D3 Biturbo kombi, ideal s odpoctom dane?

ZiP2150 25.03.2009  12:40

« Re: Gratuluju k přírůstku

To už nemáš nejaké vysoké požiadavky :-) Áno, dovážame aj nemecké vozidlá od autorizovaných predajcov, ale bez odpočtu DPH - keďže z Nemecka je to nelegálne prerábať. No zväčša riešime autá slovenských predajcov. Svojim spôsobom áno, máš to zdarma, nič za to nedáš a ušetríš: čím drahšie auto, tým viac. Jediný "problém" je, že nie vždy ti dobrú cenu poskytne predajca v okolí... často sa stáva, že napr zákazník z KE vycestuje do NR... ale keď na Octavii ušetrí DOSŤ peňazí... oplatí sa.

"-- skrytý --" 24.03.2009  19:36

X5

Krásná X5, zipe. :yes: Jestli koukám dobře, je to americká verze, ne?

ZiP2150 25.03.2009  01:13

« Re: X5

Dík. Verziu ktorú vidíš na prvých troch fotografiách je americká. Naša je síce vyrobená v USA, no európska, kus zadaný do výroby a vyčkávaný cca 3 mesiace. Tá americká je totožná s tou našou, exteriérom. Reálne fotografie vozidla sú tie posledné... keďže ešte nie je pripravená na prevzatie, použil som foto z netu. Momentálne stojí pred predajcom v Banskej Bystrici.

"-- skrytý --" 25.04.2009  00:13

kde zmizlo?

A co je s tou novou X5?
    Dockame sa?

ZiP2150 25.04.2009  10:17

« Re: kde zmizlo?

:-) Áno. Len nastane mierna zmena. Istý autorizovaný predajca nakúpil cca 40ks X5 a X6 priamo z Nemecka, ako nové vozidlá, no a v čase krízy: tj. dosť nepredajné. Zľavy na tieto autá sa momentálne počítajú v stovkách tisíc korún, takže riešim momentálne niečo druhé, kde prepadnutie zálohy nebude hrať úlohu v danej cene. Predsa len, má to výhodu keď sa pohybuješ v automobilovom biznise ;-)

"-- skrytý --" 26.04.2009  00:38

« Re: kde zmizlo?

no to by som sa aj ja rad dostal k takemu niecomu. :-)
        Maj sa a nieco dobre vyber.

jmurjr (H22A7) 20.05.2009  22:43

nowy bawor

dostal si k nemu aspon plnu nadrz? to ma se rie najviac, ked si kupis nove a musis ist rovno na pumpu...

foto Prase

Prase 20.05.2009  22:48

ee prazdna nadrz ale dostanes kanystr 5l >:D

foto sarisb

sarisb 21.05.2009  09:14

« Re: nowy bawor

Pravda je. Kazdopadne gratulujem majitelovi k novemu prirastku (musim uznat, ze krasnemu) a prejavujem zaujem o recenziu ;-)

jmurjr (H22A7) 21.05.2009  10:04

« Re: nowy bawor

ak bola prazdna, tak to potom viem iba o jednej znacke, co dava k autu plnu...

foto za-mirec

za-mirec 21.05.2009  11:00

« Re: nowy bawor

jmurjr no ja viem tiez o jednej znacke co ti da plnu ,takze kolko ich je >:D ty predpokladam hovoris o Mercedes Benz.

ZiP2150 21.05.2009  11:04

« Re: nowy bawor

Dík, vyberalo sa na základe skladovej zásoby. Každé je vo veľmi zaujímavých cenách: tak to býva, keď predajca priamo z Nemecka v čase krízy privezie 40ks X5 a X6 a potom sa čuduje ;-)
        Na sklade majú aj krajšie kusy, no táto má výbornú príplatkovú výbavu interiéru...a predsa, na exteriéry sa dajú veci doplniť. Farba sadne do vozového parku ;-)

ZiP2150 21.05.2009  11:01

« Re: nowy bawor

Nádrž, áno... prázdnu. Kľúčenku žiadnu. Reflexnú vestu, žiadnu. A DVD k navigácií Professional, že vvraj za príplatok... no čistý KOK s prepáčením. Nevnucoval som sa, keďže zľava bola obrovská, ale prístup bol strašný.

foto za-mirec

za-mirec 21.05.2009  11:05

« Re: nowy bawor

ja som názoru,že každá automobilka by mala k svojim vozdidlám pri predaji poskytovať určitý štandard (ako je plná nádrž,klúčenky, lekárničky atď) bez ohľadu na zľavu. Ale vzhľadom na to že automobilky majú často len autorizovaných predajcov tak to vačšinou vyzerá tak ako to vyzerá. :no:

ZiP2150 21.05.2009  13:28

« Re: nowy bawor

Predajcovia ako sú títo iba automobilke kazia dobré meno. Je to hanba, keď kúpiš okolo dvoch miliónov automobil a nedostaneš povinnú výbavu, kľúčenku za 800 Sk a prázdnu nádrž... Do minulého týždňa som v tomto biznise pracoval: predajcovia sa predbiehali, ktorí dá zákazníkovi viac: koberce, zimné gumy, atď...
          Záver: ak má záujem niekto kúpiť "lacnú" X5, X6, určite choďte do Prešova. Ak chcete viesť dobré vzťahy, aktívnu komunikáciu a pociťovať ochotu predajcu, choďte inde...

Filip . 21.05.2009  19:56

« Re: nowy bawor

Tak precital som :-) No mame zanmeho co ma s Regnumom velmi dobre vztahy ... a mimochodm vidim kazdy vikend X5 a X6 je ich tam jak po zaplavach

ZiP2150 22.05.2009  09:03

« Re: nowy bawor

No, ja, v respektíve my, asi ďalšie vzťahy nebudeme udržovať... Servisovať sa bude v TN, ako aj trojkový rad. A rozčulovať sa tiež netreba, podstatná bola dobrá cena ;-)

"-- skrytý --" 23.05.2009  20:57

X5

čiže ste kupili 2x X5 ??? jednu červenú ( pre otca ) a druhu bielu ( pre teba ) ??????

ZiP2150 23.05.2009  23:31

« Re: X5

NEEEEEEEE! :-) Červená prepadla v prospech bielej a obrovskej zľavy. Ja svoju lásku už mám ;-)

"-- skrytý --" 24.05.2009  21:18

« Re: X5

aha , no dakujem :-) ozaj a teda bude nova biela X5 na macz ?

"-- skrytý --" 17.06.2009  22:09

30d vs. 35d

No tá biela jej fakt sekne, ale nebola tá červená náhodou 35d? Tá biela na fotkách je "iba" 30d. Došla fin. kríza aj do Piešťan alebo si znížil nároky? 8-s 8-s

ZiP2150 18.06.2009  17:39

« Re: 30d vs. 35d

Teoreticky, dá sa to tak povedať. Nastali zmeny pre ktoré sa žiadne auto nemalo nakúpiť... Bordová X5 je ešte stále pred Tempus-om v BB. Biela sa brala obratom, keďže je v plnej výbave, česť motoru a "hight-tech" ako napr HUD a tak... ;-)

"-- skrytý --" 20.06.2009  14:15

« Re: 30d vs. 35d

Bude aj recenzia na X5 30d? :-)

Matt26 24.06.2009  00:06

« Re: 30d vs. 35d

krásna snehobiela krásavica ;-) . Nech slúži a prináša veľa radosti celej rodine. :yes: Už sa teším na recenziu. Horúci adept na TOP 10 :-)

ZiP2150 24.06.2009  00:18

« Re: 30d vs. 35d

Radosť z jazdy to síce nie je... slogan nesedí, hmotnosť je extrémne cítiť v ostrých zákrutách, ale potešenie a uvoľnenie auto prináša: a to je dôvod. Rodinný automobil s vysokými nárokmi na pasívnu a aktívnu ochranu, ktorý dokáže reprezentovať a mesačne sa dá v ňom stráviť príjemných nad 5.000km... toť tak ;-)

Matt26 24.06.2009  00:31

« Re: 30d vs. 35d

To hej, ako sa hovorí že objem ničím nenahradíš, tak hmotnosť ničím neoklameš. Ani ESPčkom, ani el. stabilizátormi a podobnou elektronikou. Ale ja som myslel radosť v pravom zmysle slova(nie len z rýchlej jazdy). Ten pocit ako odbaľuješ ten "celofán" z fungl nového volantu musí byť úžasný :-) , vôňa kože, jemné plasty, karoséria bez najmenšieho škrabanca. :-| Ach, jo, to mi pripomína že musím niečo navoskovať. >:D

ZiP2150 24.06.2009  10:54

« Re: 30d vs. 35d

Hej, to je krása... Vôňa čerstvej nappa kože...to hej. Až na interiér totožný ako v trojkovom rade a od novoty vŕzgajúce časti auta, ináč je to super. Ja som také niečo ešte nezažil (nemyslím negatíva), je to fakt nádherne kultivované, výborne odhlučnené a príjemné auto na každú cestu...
                A áno, ja mám svoju Hondu po fajčiarovi a ešte som ju ani netepoval, takže sobota to istí ;-)

"-- skrytý --" 24.06.2009  23:11

« Re: 30d vs. 35d

kam to BMW speje, kde je kvalita montaze, vsetci frflu, ze im nove Bmw VRZGAJU, mna by porazilo.

ZiP2150 25.06.2009  00:03

« Re: 30d vs. 35d

V recenzií na X5 to určite podtrhnem. Keď sa kupovala predošlá generácia Audi A6, neŕzgala, neškrípala ani po 300.000km pri kvalitnom servise... No BMW radu 3, teda konkrétne táto recenzia daného auta, najprv vŕzgal kryt motora, potom začala mreža a pri X5 je to rám dverí spolujazdca (možno úchyt skla... neviem) a tak isto mreža N1. Je to hanba a veľmi okatá, keď kvalita prémiovej značky ide takto dole, sú to detaily, no mne, ako audiofilovi, prekážajú.
                    A v konečnom dôsledku: áno, máme 2x BMW a obe vŕzgajú a sú to nové autá, priamo od predajcu. Amen.

ZiP2150 25.06.2009  00:05

« Re: 30d vs. 35d

A to ešte nik nepočul zvuky, ktoré vydáva otváranie odkladacej schránky lakťovej opierky >:D
                      - Ináč, som spokojný, tak isto otec, ktorý 99% času jazdí tým autom a jazdil 320d, sú to detaily, ktoré trochu, prekvapia.

"-- skrytý --" 25.06.2009  00:59

« Re: 30d vs. 35d

na laktovu opierku sa stazuju aj v malych modeloch BMW.Detaily, ktore nastvu.Na MB a Audi, malokedy nieco vrzga.

ZiP2150 25.06.2009  01:46

« Re: 30d vs. 35d

Pre mňa je Audi aj tak "prémiovka". just ;-)
                          Mám skúsenosti s Q7 aj novou A6 a všetko OK... MB nemám, keďže značka mi nesedí a už vôbec nie ceny. Tým pádom zo skúseností ma prekvapilo BMW. Aj keď mrežu montujú v Rakúsku, tak by mal byť kladený dôraz na kvalitu. Ideme sa sťažovať? :-)

stanleyyy 25.06.2009  09:26

« Re: 30d vs. 35d

hi, to vrzganie/rachotenie ramu je znamy problem na vsetkych autach, suvisi s gumenym tesnenim okolo okien - riesim to uz pol roka na mojej trojke.
                      Objednal som pripravky, ktore by to mali spravit, ak sa to potvrdi, urcite to tu napisem.
                      BMW je skvele auto a nechcem si pokazit zazitok z jazdy len kvoli takej prkotine ako je rachotiace okno!

ZiP2150 25.06.2009  12:58

« Re: 30d vs. 35d

Najmä rada 3 je neporovnateľne lepšia pôžitkom z jazdy oproti konkurencií v danej triede. Nemám na BMW zlé slovo, akurát, vŕzganie, to ma irituje. Otec mi mesiac pred tým, ako som doviezol X5 povedal na adresu trojky, že je krásne, ako komunikuje, aká je agilná a ochotná manévrov: padol som na *, keďže otec je ten typ, ktorý sa potrebuje rýchlo dostať z bodu A do bodu B... nikdy žiadne emócie. Takže, ešte raz, áno, sú to úžasné autá (jediné ma odradzuje rada 1, jej design), ale každé, aj úžasné auto má svoje chybičky, ktoré ten pocit znepríjemnia.

"-- skrytý --" 29.06.2009  23:45

« Re: 30d vs. 35d

ale premia si take chyby nemoze dovolit, to je nepripustne. :-(

stanleyyy 21.07.2009  19:56

hi,
                          tak riesenie na vrzgajuce okna/dvere sa vola Carbaflo ([odkaz] sice je to drahe ako slak ( 100 libier ), ale je to jedina vec ktora pomaha!
                          Necakal som, ze moje problemy s vrzganim skoncia ( po pol roku trapenia ), ale oni fakt skoncili :-)
                          Vrelo odporucam vsetkym, ktorych serie podobna prkotina akou je vrzgajuci interier!

ZiP2150 22.07.2009  04:37

« Re: 30d vs. 35d

Oi, kolega, nefunguje LINK :-)
                            takto, hej? [odkaz]

stanleyyy 22.07.2009  07:22

« Re: 30d vs. 35d

sorry, netestoval som to, len som tam pastol odkaz.. link je okej :-)

ZiP2150 24.06.2009  00:15

« Re: 30d vs. 35d

Bude, bude, ak dopraje počasie, tento víkend auto nafotím, niekde v okolí nášho malebného mestečka a počas týždňa popracujem na recenzií ;-)
          Znova to bude recenzia superlatívov, keďže som nadmieru spokojný a autor, tj. môj otec, nehovoriac... najmä automat ho teší... Takže, týždeň, cca.

"-- skrytý --" 24.06.2009  12:11

Foto

[odkaz] však je nové ne ? >:D

ZiP2150 24.06.2009  14:11

« Re: Foto

JJ, je nové.... prevozné značky KE, dnes už PN 041 BX ;-)

Chobot 24.06.2009  14:32

« Re: Foto

Ty kola jsou jak z Forda. Kam se probůh poděla originalita. Nejdřív se začaly děla stejná auta v velikostní třídě(viz minivozy z PSA), pak i mezi velikostnímy třídami(rozdíl mezi minivozem a střední třídou neni ve vzhledu, ale jen ve velikosti a výbavě) a teď už se na všechno dávají i kola stejný.
        Kam ten svět spěje.

ZiP2150 24.06.2009  16:03

Kam? Do srač... :-)
          BMW myslím že zažaloval Opel za kopírovanie designu kolies a áno, je tam dosť veľká podobnosť s Fordom, no aj tak sú to jedny z dvoch najkrajších diskov pre X5. A keď už BMW prichádza o vlastný design... neviem, neviem.

foto Johnny-P

Johnny_P 11.07.2009  12:28

odcházíš?

kam odcházíš za lepším zítřkem že tam nebude přístup na internet?

"-- skrytý --" 11.07.2009  14:40

« Re: odcházíš?

Každopádně good luck, kam to bude? Anglie, Kanada? :-) Ať se daří ;-)

Filip . 11.07.2009  21:09

« Re: odcházíš?

Prajem Stastnu cestu a dry sa tam ;-) :yes: Vela stastia menovec :-)

"-- skrytý --" 11.07.2009  22:53

« Re: odcházíš?

To je milý, Filipe, že sis dal do avataru mojí fotku... :-) Ale nic extra to neni, mobilem, ale je mi jasný, že ti jde o to, co je na ní... :-!

Filip . 12.07.2009  09:33

Je to RS6 a na SPZ ma KE - Košice :-) a celkom dobra fotka :yes:

ZiP2150 15.07.2009  06:13

« Re: odcházíš?

Ďakujem... však ja sa ešte vrátim... predsa len som letel Boeingom ;-)

ZiP2150 15.07.2009  06:12

« Re: odcházíš?

Dík, hej, je to Kanada. Chce to trošku zmenu... a zatiaľ je to fajn. Prekvapivo, Vancouver je plný a to doslovne autami značky Honda, Integra, Preluda na každom rohu. To nejdem spomínať iné značkz ako Infinity, Porsche... Sranda, keď si predstavím tých "frajerov" čo u nás kúpia napríklad Infinity QX56, tu ich jaydí všade... a je to auto priemernej veľkosti ;-) Mustang GT? Pche... každé druhé. Mercedes? Len AMG... či už SL, CL, CLS. No ale najmä, všade klasický osemvalcový benzín, všade objem nad 4 litre, všade extrémne čisté autá, ako nové a hlavne, americké designové "skvosty". ble ;-\

"-- skrytý --" 13.07.2009  13:34

Chci ti objasnit moje hodnocení. Razím myšlenku, že nic nemůže být opravdu dokonalé, proto jsem se rozhodl neudělovat 10 za auto (a další), protože to je podle mě mazání medu kolem huby a pokrytectví.
    Jinak jsem ti ubral jeden bodík za auto, upřímně, jsou tu mnohem lepší, i když tvoje trojkové bávo v té bílé barvě vypadá opravdu moc pěkně! :yes:

ZiP2150 15.07.2009  06:16

Neopúšťam MACZ...

...len nemám možnosť aktualizovať. Všetky autá na ktorých som pracoval som stiahol. Nemá to zmysel ,ak nie sú premakané fotky a kompletné recenzie. Ako v kvantite tak aj kvalite. Honda šla na pol roka pod plachty do garáže... X5 sa každodenne používa v SR, zväčša. A ja, ja môžem akurát tak pridávať príspevky online :-)

foto -andrej-

.andrej. 03.10.2009  21:47

Svet je maly

Dnes navecer som isiel po dedine a vidim pri ceste pekny 3er, pozrem na SPZ a tam 616, skoro mi oci vypadli. >:D

ZiP2150 21.10.2009  07:01

« Re: Svet je maly

Po dedine v okoli TT? To je dost mozne... auto tam ma docasne bydlisko. Oresany ;-)

"-- skrytý --" 20.10.2009  20:05

Zdravím

Krásné auto, perfektní barva, dobře zvolená motorice, hezká recenze, nemám co vytknout! Gratuluji k takovému automobilu! :yes:

ZiP2150 21.10.2009  07:02

« Re: Zdravím

Dakujem... volba celeho auta, vybavy, motorizacie a konecnej ceny padla na mna, takze teraz budem pysny ;-)
      Fakt dik, som rad, ze sa recenzia paci. Snazim sa ju casom updatovat... ak je cas a su informacie.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 26.04.2010  20:14

Poslední foto..

..je dost dobrý :yes:

ZiP2150 26.04.2010  20:23

« Re: Poslední foto..

Mojito, díky. Keby sa tak na MACZ dali vkladať fotky aspoň vo vyššej kvalite, keď už nie rozlíšení. Pochopím, že z dôvodu šetrenia miesta na serveri sú orezané o kvalitu, ale vidieť na fotkách tie pixely... ojóóój ;-\

woody-alien 08.06.2010  22:21

Profi práce

Stejně jako u Honludy bezvadná recenze, krásný fotky a navíc moje srdcovka - 3er. Slovy jedné staré písně : Děkuji, bylo to krásné. :yes:

ZiP2150 06.07.2010  01:35

« Re: Profi práce

Dakujem. Sice uz na BMW recenziu nechodim tak casto, ale hadam meskanie skoro mesiac na posledny prispevok je ok >:D Auto je uz plne firemne, jazdievam na nom velmi malo, ale o to radsej. Je fakt uzasne, netvrdim, ze nie su lepsie, ale celkovy dojem z celoveho celku je celkom super :yes:

foto dejfcz

dejfcz 16.10.2012  15:06

nabídka

Ahoj, mám stejné auto jako Ty , ale zrovna ted jej prodávám. Mám v něm přídavnou jednotku Steinbauer v ceně 1050,-EUR. Kdyby si měl zájem prodám levně. Podrobnosti na

David 737 372 969

ZiP2150 16.10.2012  17:34

« Re: nabídka

Ďakujem. V týchto kilometroch už riskovať "piggy-back" úpravami nechcem.