Diskuse

Volkswagen Sharan (2011)

19.1.2012

Konečně po letech nastal čas přivítat v garáži nový vůz. Očekávaný příchod potomka se přikláněl k větší prostorové variantě Renaultu Grand…

Volkswagen Sharan (YANNICK)

Gratulujem k peknému autičku ;-) Prajem veľa šťastných a pekných km.. :yes:

foto Pat-rick

Pat-rick 19.01.2012  16:02

« Re: Sharan

Aj aj sa pripájam. Nádherny je. ;) Veľa šťastných km :-) a úspešných dojazdov do cieľa.

YANNICK 20.01.2012  08:05

« Re: Sharan

Děkuji za gratulaci a přání

foto ericn

ericn 19.01.2012  18:00

Paráda...

... pěkný busík :yes: mám dotaz, už jsi zkoušel sedadla ve třetí řadě? Kolik je tam místa? A kolik pak místa zbývá na zavazadla? Díky. Taky o něm uvažuji.
    Jinak hezká recenze, doufám že přídáš i další fotečky, dávám 3*10 :yes:

m.z. 19.01.2012  18:40

« Re: Paráda...

Gratuluju k recenzi, já mám autíčko (125kw) měsíc, chystal jsem se něco sesmolit, ale takhle detailně bych to určitě nedal :-)
      S autem jsem spokojený, po 5tkm, mám dlouhodobou dle PP 6,5l, což se mi zdá úžasné.
      Mě se například odhlučnění motoru zdá velice dobré, nemám připomínek, jízda v Sharanu je pro mě takový relax - pohoda,klídek :yes:
      Nesvádí vůbec k nějaké rychlé, nebo agresivní jízdě, mám pocit, že v Sharanu se zeměkoule tak nějak pomaleji otáčí.
      Ještě dotaz k sedadlům, nemáš kombinaci Alcantara střed a bočnice látka? Já požadoval kombinaci Alcantara střed a boky kůže a údajně se pro náš trh nedodává :-O
      Tak jsem musel zvolit celou kůži, což jsem nechtěl, ale zatím se mi jeví dobře, i s ohledem na údržbu.
      Hodně bezproblémových km!

YANNICK 20.01.2012  08:33

« Potahový materiál sedadel

Děkuji za gratulaci. Auto jsem objednával v Čechách u autorizovaného prodejce VW
        v květnu 2011 - dodáno září 2011 - vyrobeno po dovolených jako modelový rok 2012.
        Ve výbavě Trendline se mi právě nelíbila potahová látka sedadel - a objednaná výbava Highline zahrnovala už ve standartu kožená (koženková) sedadla se středovým pruhem
        v alcantaře (v recenzi už jsem popis opravil). Za celokožená sedadla se dalo připlatit, já byl ale s touto variantou spokojený. Dala se vybrat světle šedá barva, krémová barva a černá barva, která u mě zvítězila (vzhledem a hlavně praktičností).
        Na údržbu kůže jsem vyladil systém údržby prostředky SWISSVAX - pokud budeš mít zájem, pošli mi soukromou zprávu a já Ti pošlu postup a názvy přípravků.
        Jinak Ti taky gratuluji k Sharanu, ať Ti dobře slouží. Zatím nás moc vidět není, tak třeba touhle recenzí a diskuzí navnadíme další zájemce.

m.z. 21.01.2012  20:31

« Re: Potahový materiál sedadel

Poprosil bych o foto sedadel, abych jen tak pro formu, se zeptal chytrého pána z Prahy, který nám po telefonu oznámil, že tato kombinace nelze ;-\
          Mě nejdou otevírat soukromé zprávy, nevím kam se mám s tímto problémem obrátit, takže klidně ty přípravky dej sem. Zatím na kůži používáme origo kosmetiku Mini.
          Objednával sis do auta i soundsystem Dynaudio? Zajímalo by mě, jak hraje standardní provedení, protože s Dynaudiem jsem spokojený. :yes:

YANNICK 22.01.2012  01:57

« Re: Re: Potahový materiál sedadel

Foto sedadel brzy umístím i s názvy přípravků SWISSVAX, jen co se dostanu k počítači. DYNAUDIO nemám, v době, kdy jsem auto objednával šlo přiobjednat pouze k navigaci RNS510. Teď už lze myslím i k RCD510 přiobjednat. Zajímalo by mě, jak hraje, přestože jsem se standartním zvukem spokojený (a to jsem na muziku celkem náročný).

m.z. 22.01.2012  11:26

« Re: Potahový materiál sedadel

U mě šlo doobjednat i k RNS 315, přestože katalog říká nelze :-O
              Hraje to moc hezky.

YANNICK 23.01.2012  20:39

« Údržba kůže SWISSVAX

Po dohodě sem umisťuji můj osvědčený postup údržby kůže a alcantary přípravky švýcarské firmy SWISSVAX:
            Doporučuji provádět každých 6 měsíců.

SEDADLA A KOŽENÉ ČALOUNĚNÍ VE DVEŘÍCH, VOLANT A ŘADÍCÍ PÁKA

1.ODMAŠTĚNÍ LEDER REINIGUNGSBENZIN
            - odmastíme čistícím benzínem na kůži čistým bavlněným hadříkem

2.VYČIŠTĚNÍ SWISSVAX LEATHER CLEANER
            - protřepeme
            - nastříkáme na suchý čistý bavlněný hadřík
            - středním tlakem stíráme jen v jednom směru
            (na silněji znečištěných plochách zapracujeme krouživým pohybem SWISSVAX kartáčkem
            na čištění kůže)
            - nakonec setřeme suchým čistým bavlněným hadříkem jen v jednom směru – nedřeme
            - necháme vyschnout

3.KONZERVACE ZÁKLADNÍ SWISSVAX LEATHER GLAZE
            - protřepeme
            - opatrně a tence nanášíme suchým čistým bavlněným hadříkem ode švu ke švu
            - před dalším krokem 1 den počkáme

4.KONZERVACE DOKONČENÍ SWISSVAX LEATHER MILK
            - protřepeme
            - rovnoměrně nanášíme suchým čistým bavlněným hadříkem nebo bílým bavlněným aplikátorem
            - necháme vsáknout, případně setřeme

ÚDRŽBA ALCANTARY:

1.VYČIŠTĚNÍ SWISS WAX ALCANTA

- vysavačem vysajeme volné nečistoty
            - protřepeme
            - nastříkáme na čistou houbičku nebo přímo na plochu alcantary
            - středním tlakem celou plochu vyčistíme
            (na silněji znečištěných plochách zapracujeme bez tlaku krouživým pohybem SWISSVAX kartáčkem na čištění kůže)
            - suchým čistým bavlněným hadříkem vysušíme – nedřeme

YANNICK 20.01.2012  08:22

« Sedadla ve třetí řadě

Děkuji za hodnocení. Sedadla vzadu už jsem zkoušel. Z podlahy snadno vytáhneš směrem ze zavazadlového prostoru opěrky jednou rukou, sedací část se pak vyklopí z podlahy při nástupu. Vše je velmi rychlé, lehké a snadné. Tloušťka sedadel je sice podřízena potřebě uklizení do podlahy - komfort sezení tím ale netrpí. Nástup na zadní sedadla je velice solidní, už otevření posuvných dveří vytvoří dostatek prostoru, jednou rukou odjistíš a odklopíš sedadlo druhé řady. Prostor je tak akorát, dospělá osoba běžného vzrůstu opravdu nemá problém. V žádném případě nelze zadní sedadle nazývat nouzovými nebo neplnohodnotnými. Druhá řada sedadel je navíc posuvná, takže se dá prostor na zadních sedadlech trochu vylepšit. Na druhou stranu musím přiznat, že na dlouhou cestu např. do Chorvatska bych tam spíše viděl sedět děti. Sklopení zpět do podlahy pořídíš najednou - opět jednou rukou ze zavazadlového prostoru. Na zavazadla zbývá ještě stále dost místa, ale pokud by mělo se zavazadly cestovat všech 7 možných pasažérů - viděl bych to radši na vlek. Ale s dětmi bez problémů, co nepobere kufr pobere střešní box.
      Další fotečky budou, jen co vyluxuji interiér a pomine teď ta slota na silnicích.

YANNICK 22.01.2012  01:27

« Re: Sedadla ve třetí řadě

Foto sedadel brzy umístím.

foto Herbi-TSI

Herbi TSI 19.01.2012  19:33

sharmantní VW

V mých očích skvělá volba!! :-) Jen bych měl dotaz k zimnímu obutí v souvislosti s DSG... Jelikož i já uvažuji o koupi dalšího auta od VW a to s automatickou převodovkou, navíc nepovažuji za nutnost připlácet za 4motion. Tak mi momentálně v hlavě hlodá aktuální zážitek, kdy jsem viděl totožného VW Golfa(jako mám já), ale s DSG a zimníma 17" kolama na parkovišti pod sjezdovkou. Autu se bezradně protáčela kola a auto muselo být odtaženo SUVečkem až k udržované cestě. S tím souvisí můj dotaz. Má DSGčko program pro jízdu na sněhu, do jaké míry je účinný a jak ho můžou deklasovat případné velké kola s nízkým profilem?
    Děkuji a přeji spoustu spokojených kilometrů s tímto báječným autem.

YANNICK 20.01.2012  08:56

« Zimní obutí vs. DSG

Děkuji za pochvalu a přání. S automatem už jezdím od roku 1996. 4-stupňový automat v Renaultu Laguna už je dávno za zenitem, v létě jsem si ho užíval, ale v zimě to na 205-kách pneu nebyla žádná sláva. A to měl spec. tlačítko na zimní režim. Tiguan s 6-stupňovým tiptronikem - to byla i v zimě paráda, dokonce ani zimní obutí 235/60-R17 nečinilo problém, ale zřejmě to bylo ovlivněno pohonem 4x4. Sharan se jeví taky v pohodě. Klasická sněhová nadílka mě sice zasáhla teprve tenhle týden, ale jede to bez problémů. Pneu jsem zvolil nový typ Michelin Alpin, rozměr jsem zachoval jako u letních - 225/50-R17. DSG nemá žádný zimní program, ale konstrukce převodovky vycházející z klasické manuální (žádný hydrodynamický měnič) má blíž ke klasickému chování manuálu. Navíc v ručním režimu ovládání můžeš volbu stupně ovlivnit (samozřejmě pod dohledem elektroniky). V souvislosti se zimou neměj z DSG obavy - jezdí nás s tím spousty.

foto jirin

jirin 20.01.2012  21:47

« Re: sharmantní VW

Měl štěstí, že to bylo SUV 4x4, těch se prodává čím dál míň :-)

foto 29radek

29radek 20.01.2012  07:56

cenová politika VW

Auto je to pěkné,ale cenová politika VW je tragická.Minulý rok jsem chtěl koupit nového Tourana,ale když mi v autosalonu VW dali cenovou nabídku ta jsem šel málem do vývrtky.
    Koupil jsem Renault Grand Scenic a musím uznat,že Francouzi rodiný MPV opravdu umí.

foto jirin

jirin 20.01.2012  21:50

« Re: cenová politika VW

Bohužel je to tak, kdyby za tu cenu lidi vw nekupovali, tak půjdou dolů s cenou, ale nemají to zapotřebí. Narozdíl od Francouzů, ti kdyby nebyly mnohdy od destítky až stovky tis. níž, tak si každej radši připlatí....

foto Patozzi

Patozzi 16.02.2012  23:21

« Re: Re: cenová politika VW

Mně přijde hlavně naprosto nepochopitelný, že se zrovna v ČR neprodává ta prostřední verze Comfortline, když se všude jinde prodávat může. Ptal jsem se i u importéra a ani o tom neuvažují. To je úplně na palici... 8-s

foto Kolek

Kolek 10.02.2012  12:46

Také nový majitel

Zdravím ťa šohaju od nás z Moravy a vinšuju ti hromady šťastných kilometrů. Já sem sa také na podzim loňského roku stal přešťastným majitelem nového šarika. Můj výběr byl jasný ľebo sem chtěl MPV ve čtyřkolce. A tam néni co vybírat. Zatím mám najetých enom nejakých 6000 km a su nadmíru spokojený. Jak budu mět někdy čas tak sa rozepíšu víc a možná aj nejakú recenzi přidám.
    Tož eště jednúc všecko dobré.
    Zdenda

YANNICK 13.02.2012  11:46

« Re: Také nový majitel

Děkuji Ti za pozdrav a i já Ti přeju mnoho šťastných kilometrů. Tak ve čtyřkolce to musí být supr chlapík! Taky by se mi líbil, ale já musím mít z jistých důvodů auto s automatem a tohle spojení se čtyřkolkou nešlo... škoda. tak všechno dobré přeje z Východních Čech Honza

foto Patozzi

Patozzi 16.02.2012  23:24

Posuvné dveře

Krásný auto, gratuluju. A chtěl bych moc poprosit o informaci. Jestli jsem pochopil správně, tak nemáte Sharana s tím elektrickým posouváním bočních dveří. Je to bez toho v pohodě? Mě třeba prodejce straší, že bez toho se můžu dostat do problémů třeba když zaparkuju v kopci - pak se prý může stát, že se ty dveře potom budou mechanicky těžko otevírat a bude se muset překonávat velký mechanický odpor. Tomu se mi ale nechce věřit, že by tohle nebylo vychytaný...

YANNICK 20.02.2012  09:03

« Re: Posuvné dveře

Děkuji za gratulaci, Jinak k posuvným dveřím - není vůbec žádný problém s jejich ovládáním. Otevírání i zavírání je velice snadné, dveře jezdí lehce. Nebojte se ani manipulace v kopci. Jen je třeba pohlídat, pokud by se dveře otevíraly směrem z kopce, aby byly otevírány pomalu a při tom přidrženy aby nedojely prudce do svojí aretační polohy, ve které jsou zacvaknuty. Ne, že by se něco dělo, ale bylo by škoda aby to zahýbalo celým autem. Jinak z aretační polohy se dveře musí uvolnit zevnitř uchopením za kliku, zvenku je třeba vzít za kliku jako při jejich otevírání, jinak se jejich aretační západka neuvolní. Ještě jeden postřeh obecně platný u aut s větším vnitřním prostorem - někdy se nepodaří dovřít díky vztlaku dveře hned napoprvé - tak to se mi u Sharana stane málokdy, spíš jen u předních dveří. Zavírání bočních posuvných je však úplně nejlehčí v okamžiku, když jsou otevřeny ještě nějaké další dveře. Závěr tedy je dle mého názoru takový - elektrické boční dveře jsou sice fajn, i efektní, ale za ty peníze to nestojí - normální jsou v pohodě. Jiná situace je u 5 dveří kufru - tam mohu elektrické zavírání jen doporučit. Otevírání ručně jsem zvažoval, ale při vyzkoušení v autosalonu jsem zjistil, že otevřít jdou sice dobře, ale zavírání chce dost síly na překonání odporu. Navíc elektrika je paráda, funguje jen na dotyk dveří nebo zevnitř z vozu nebo z klíčku, když je auto špinavé, máte čisté ruce - prostě pohoda. Navíc se dá upravit jejich maximální zdvih aby jste si je mohli otevírat v garáži a neodřeli je o strop.

m.z. 20.02.2012  11:06

« Re: Posuvné dveře

Připojím se ke zkušenosti, posuvné dveře jsou absolutně v pohodě, ale lituju ušetřených 13tkč, za 5.dveře. Zavírání mají vychytané dobře, nikdy se mi nestalo, abych je musel zavírat na 2x, ale stejně se zašpiním (stáhnu je madlem dolů a pustím, až když sotva vytáhnu ruku) zaklapnou hezky, ale mezitím mi po nich steče špinavá voda na bundu ;-\
        Ovšem už jsem se naučil dávat pozor, takže to není taková hrůza, ale příplatek za el. ovládání doporučuji.

foto Kolek

Kolek 27.02.2012  12:06

« Re: Re: Posuvné dveře

Tož zdar ogaři, mosím také přispět se svojú zkušeností na dveře. Nechal jsem si el. otevírání jak u bočních tak i zadních 5. dveří. Důvod byl hlavně ten, že mám mlé děti a vjezd před domem mám do kopce / kvůli tomu i 4motion/ tak, aby to zvládli. Mosím sa přiznat, že nic lepšího moje děcka neviděli. Už sa těšijá jak pojedeme šarikem, že si sami otevřů a zaséj zavřů a já sa o ně nemosím ani starat. Dveře do kufru je taky paraáda, nikde sa nechytám, klíčem otevřu nebo aj manželce zevnitř. Protože sem dostál na šarika zajímavů slevu tak sa to oplatilo.
          Tož to sú také postřehy z Moravy. Tak nech Vám to fičí.
          Zdenda

foto lukas11111

lukas11111 19.07.2013  10:04

Skvelá recenzia

Zaujímalo by ma aká bola cenníková cena a kúpna cena.
    Na Slovensku sa cena takéhoto modelu pohybuje minimálne od 40 000€ čo je asi milion Kč.

foto hykal

hykal 17.12.2014  21:21

Sharan 4x4 HL

Tak už je SH i u nás před domem. Verze 4x4 HL. První dojmy.... přijatelně velké, krásně tiché, elektrické otevírání super (byť je trochu pomalé).
    Kupoval jsem novou skladovku, takže co tam bylo to tam bylo. Samozavírání jsem nechtěl, ale rychle jsem jej ocenil. Už jet to, že nemusím sahat na špinavé dveře, nebo když nesu nákup, tak se to dá otevřít tlačítkem na klíčích.
    Sleva po všech možných bonusech z ceníku cca 20%.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Autobus plný dětí se srazil s kamionem! Při nehodě zahynulo nejméně 12 lidí

Autobus plný dětí se srazil s kamionem! Při nehodě…

Nejméně 12 mrtvých, včetně devíti dětí, a dalších dvacet zraněných si v neděli na východě Ruska vyžádala nehoda…

Stovky lidí se praly o jídlo a vodu: Vláda do Mosulu poslala pomoc bez vojáků

Stovky lidí se praly o jídlo a vodu: Vláda do Mosulu…

Ve východní části iráckého Mosulu v neděli vypukl chaos, když se stovky lidí vrhly na nákladní automobily s…

Fantazie, Schick se zase trefil. Hvězdnému Hartovi zahrál na housle

Fantazie, Schick se zase trefil. Hvězdnému Hartovi…

Dvacetiletý útočník podruhé od letního příchodu ze Sparty dostal šanci v základní sestavě a stejně jako v…

Šilhavý: Van Kessel pryč ze Slavie? Jedná se. Pokud tu bude, šanci má

Šilhavý: Van Kessel pryč ze Slavie? Jedná se. Pokud…

Když trenér Jaroslav Šilhavý přebíral po pěti kolech ligové sezony fotbalisty Slavie, patřilo týmu z Edenu až…

Česko: Ale anonymně udávat je přece normální!

Česko: Ale anonymně udávat je přece normální!

Napsal jsem dva články proti podpoře udávání spojené s Babišovou EET, a z temnoty Internetu se vynořily ty…

Budou žít Češi na Měsíci? Evropská kosmická agentura tam chce postavit vesnici

Budou žít Češi na Měsíci? Evropská kosmická agentura…

Když loni v červenci nastoupil Němec Johann-Dietrich Wörner na místo generálního ředitele Evropské kosmické…