Diskuse

Opel Astra (2017)

10.4.2017

Tak snad abych začal od začátku. Při koupi nového vozu jsem zvažoval v podstatě pouze několik značek, resp. modelů. Již od začátku jsem vyřadil auta…

Opel Astra (Tom24)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto -awson

Đawson 11.04.  21:14

Konecne...

Nekdo, kdo auto hodnoti objektivne.
    S vychvalovanou ergonomii VW group sem nikdy nemel problem. Co sem vsak netusil je, ze pri couvani neni obraz na centralni obrazovce. To bych byl nemile prekvapen :-)

foto Verny-2013

Verny_2013 11.04.  21:35

Astra K

Na to kolik nových aster už jezdí, první recenze. Velmi se mi líbila objektivita a popis kladných i záporných vlastností. Ty drobné ergonomické prohřešky jsou při běžném užívání fakt otravné. Takže budoucí zájemci o Astru se určitě dozví informace které jim v showroomu nedají a krátká zkušební jízda je neodhalí. Co mě ale překvapilo, bylo nepříliš lichotivé hodnocení motoru ve srovnání se stejným od VW. úplně jsem v závěru nepochopil ten olej s filtrem. To Ti jako odmítli vyměnit vlastní olej správné specifikace?

Tom24 11.04.  21:52

« Re: Astra K

Nechtěl jsem, aby to vypadalo, že je motor špatný, protože není - zejména pokud je v režimu sport, kdy upaluje v podstatě stejně jako TSI (na dálnici to rozjel na 230). Jenom je takový moc uhlazený a nedává o sobě vědět :-) S tím olejem a filtrem je to přesně tak. Po 1000 km jsem jim donesl originál GM Dexos2 5W30 s originálním filtrem a normálně mě poslali do háje.

foto Verny-2013

Verny_2013 11.04.  22:06

« Re: Re: Astra K

S novou astrou jsem jel jen krátce - zkušební jízda 30 km se slabší 1,4 92 Kw. Ten motor mě přišel silnější a svižnější než můj 1,4 TSi 92 Kw od VW. Co se týká toho oleje tak já u VW neměl žádný problém. Sice se divili že nechci jejich skvělý originál Shell za 750 Kč. Já ho koupil z důvěryhodného zdroje za 350 Kč.

Tom24 11.04.  22:12

« Re: Re: Re: Astra K

No to je přesně o tom. Opel udělal velmi chytrou věc, že slabší 1,4 T má stejný krouťák jako silnější 110 Kw, tedy 245 Nm. Zatímco slabší 1,4 TSI od VW má jenom 200Nm, zatímco 110 kw má 250. Proto jede slabší Oplácka 1,4 lépe než slabší od VW.

idam.i 11.04.  22:56

« Re: Re: Re: Re: Astra K

Astra K 1,4T 92kw Innovation bola v užšiom finále pri mojom výbere posledného auta.Potom som narazil na toto : [odkaz] a dosť ma to vystarašilo. 8-s
            Nemáš žiadne problémy tohto tipu ?

Tom24 11.04.  23:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Astra K

Také jsem o tom četl, ale upřímně můžu říci, že se nic podobného ani náznakem "zatím"nestalo.

idam.i 11.04.  23:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Astra K

Tak to super. :yes: Držím palec nech to tak pokračuje. ;-)

foto Bobanus

Bobanus 18.04.  14:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Astra K

Astra kombi se vyrábí ve VB, hatchback v Polsku. Je možné, a bývá to zvykem, že některé díly budou v hatchbacku trochu horší kvality.
                  To samé jednu dělala i Škodovka. Některé Oct II 2.0 TDI měly nakvalitní hlavy made in PL a ty praskaly jak na běžícím páse :-) Škoda samozřejmě dělala, že nic neví :-)
                  Moje rada by zněla, když už nemůžu bez Astry žít, tak radějí kombik z VB :-)
                  Jinak dobrých kombíků je docela dost, od Focusu, přes Leon až po P308 :-)

foto Nicco

Nicco 19.04.  11:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Astra K

Bych rekl, ze prave ta polska tovarna je kvalitnejsi. V britske pracuji potetovani rybari za nizkou mzdu, takze spodina. V Polsku to bude lepsi prace pro vyssi vrstvy. Dily jsou urcite stejne. Jine muzou byt v prubehu casu, ale ne mezi tovarnami.

foto Bobanus

Bobanus 20.04.  13:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Astra K

Vůbec ani netuším jestli maji jednu motorárnu nebo jsou dvě v PL i VB :-)
                      Ale opravdu u Škodovky tohle bylo, prostě občas se dodaly díly motoru ne od nás, ale z PL a pak to většinou stálo za to :-) Na webu jde o tom něco najít, Oct II 2.0 TDI, praskání hlavy motoru z PL.

foto majkomm

majkomm 13.04.  20:17

« Re: Re: Astra K

No a to este ked ti to zacne cukat pri zrychlovani a opel ti rekne ze to je v poradku:)

foto Plautus

Plautus 12.04.  03:03

Pohon

Oprav si údaj pohon kol, ten Astra naozaj zadný nemá ;-)

Toky1 12.04.  09:05

Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Nechceli Ti ho vymeniť preto, lebo nepoznali Tvoj zdroj, dnes poliaci vedia obaly úplne krásne vyrobiť tak, že aj profík má problém zistiť neoriginálny olej. No a samozrejme aj chceli zarobiť. Ale buď rád, v iných servisoch to robia tak, že Ti vymenia olej za ten čo donesieš ale do servisnej knihy zanesú poznámku, že si mal olej vlastný. A keď sa náhodou na vozidle vyskytne porucha, ktorá môže akokoľvek súvisieť s nekvalitným či nesprávnym olejom, na opravu sa nebude vzťahovať záruka.
    Nesnažím sa ich obhajovať, len Ti vysvetľujem prečo to robia tak ako to robia. Ani ja s tým nesúhlasím ale rešpektujem ich prístup. Niečo na ňom je.

idam.i 12.04.  10:54

« Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Rozumiem,len mi nedá.Kto ti garantuje,že servis nekúpi olej od poliakov.Pokial majú ten olej OK,v čo verím,prečo zaň pýtajú 4 násobok jeho ceny?

foto iudex

iudex 12.04.  12:24

« Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Tiež by som povedal, že kto garantuje, že ten olej vymenia celý a nedolejú ti tam povedzme 3 litre z piatich a dva si predajú znovu. To nikdy nevieš, pokiaľ im nepozeráš cez plece.
        Ale s tým olejom je to tak vo väčšine servisov, ako origo, tak i neznačkových. Oni zarábajú nielen na práci, ale aj na materiáli. Ja mám so servisom, kde chodím, veľmi dobrý vzťah, ale majiteľ mi otvorene povedal, že ak by akceptovali nosenie vlastného materiálu, len z ceny prác by nevyžili. Je to v zásade ako v reštaurácii, tiež im môžeš priniesť kvalitnú hovädziu sviečkovú, nech Ti z nej spravia steak, ale je jasné, že Ťa pošlú niekam, keďže oni žijú nielen z hodnoty prác, ale aj z materiálu.

idam.i 12.04.  16:03

« Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Tomu rozumiem,ale do reštaurácie nemusíš ísť,ale môžeš,keď chceš.No na servis musíš,lebo ti padne záruka.V tom je značný rozdiel.Chápal by som +30% oproti bežnej cene.To by som v poho akceptoval.No 300 až 400% nie je v poriadku. :no:

Toky1 12.04.  16:24

« Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

No možno preto za neho pýtajú toľko peňazí, lebo za jeho účinok či kvalitu jeho aplikáciou preberajú zodpovednosť, chápaš. Oni sa už nemôžu na nikoho vyhovoriť keď klakne motor do ktorého ho nalejú, musia niesť zodpovednosť a opraviť ten motor na vlastné náklady. Nemôžu predsa zákazníkovi povedať, že sorry ale na opravu pýtajte peniaze od nášho dodávatela olejov, ten nám dodal zmätok. Ono sa to nezdá ale olej v dnešných autách s minimálnymi vôľami a vysokým teplotným namáhaním pohyblivých častí motora je hodne dôležitý. A samozrejme v tomto sa chovajú ako klasický obchod - niekde kúpiť a potom predať, samozrejme so ziskom. Prečo až s takým? No, pozri sa napríklad na dovozcov smartfonov z Číny. Kúpia tam nejaký za 80dolls, tu ho prinesú a predajú za 200 a tvrdia že to navýšenie ceny je kvôli doprave, vyššej záruke lebo oni dostanú od číňana záruku rok ale musia našincovi dať dva roky...
        A neviem o aký presne olej ide ale keď som ja skúšal zohnať identický olej ako lejú v servise tak 5litrovku som schrastil o nejakých 22 eur lacnejšie ako za to pýtajú v autorizovanom servise. A to nieje 4x viac. Tých 22 eur navyše nieje až tak vela, to so škrípaním zubov bejako prežijem.

idam.i 12.04.  17:42

« Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Kto garantuje kvalitu oleja??? Dúfam v tvojom záujme ,že sa neživíš obchodom. >:D Nikomu svoj názor nevnucujem a každý nech robí ako uzná za vhodné.

Toky1 12.04.  19:34

« Re: Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Nie, neživím. Podstata celého toho tkvie v tom, že ak si donesieš vlastný olej a povedzme zadrieš motor, nikto sa s tebou baviť nebude, nik nebude rozoberať či to bolo slabými piestnymi krúžkami a podobne. Proste na vine je tvoj olej a fertig. Opravu si plať sám.
            Ak ale zadrieš motor a olej bude menený u nich a ich olej tak najprv preveria všetko ostatné až potom možno budú riešiť, či to nebolo samotným olejom. Ak vôbec.

Tom24 12.04.  20:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Rád bych sdílel váš optimizmus, ale jak znám úroveň plnění záruk v ČR si spíše myslím, že by udělali cokoliv, aby příčinu závady vždy našli ve vás a v tom "jak špatně jste s autem zacházel a že jste si důkladně nepřečetl návod a bla, bla, bla..." a ne v tom, že vám prodali vadnou věc.

idam.i 12.04.  21:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Zdá sa,že si už niečo reklamoval. ;-)

Toky1 13.04.  07:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Nie, nereklamoval. Ale tiež som si chcel doniesť vlastný olej a prijímací technik ma poučil. Potom som si to pre zicher overil u importéra, kde ma uistili v tom že je plne v kompetencii autorizovaného servisu ako sa k takto donesenému oleju postaví, pretože mu (servisu) dôverujú, že preberie zodpovednosť za ním naliaty olej (alebo ak nieje jeho tak ako vidíš nepreberie).
                  Nieje tak jednoduché získať autorizáciu a aj potom sa stále servisy preverujú z rôznych strán, či robia to čo majú a tak ako majú. A kebyže napríklad používali šmejdový olej z druhovýroby a pýtali za neho nekresťanské prachy, veľmi rýchlo by sa na to prišlo a o autorizáciu by prišli. A to im za tie peniaze zo zameneného oleja asi nestojí.
                  Ak ich donútiš naliať ti do auta tebou donesený olej, dávaš im do ruky páku na samého seba pri akýchkoľvek problémoch vozidla súvisiacich s kvalitou oleja. Rob ale samozrejme ako uznáš za vhodné.
                  Môj názor. Niesom právnik, obchodník ani díler. Som laická verejnosť, sivá myš.

idam.i 13.04.  12:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výmena originálneho oleja z vlastných zdrojov

Tá poznámka o reklamácii bola smerovaná na Tom24,ale neva.
                    S tým olejom je to na vôle servisu.Myslím,že to tak je ako u Toyoty aj Hyundai.Pokia vedia,že nemáš moc kde ísť,tak trvajú na svojom.No pokial je konkurencia,a neurobia kartelovu dohodu,tak to v pohode ide.Viem porovnať ceny servisu Hyundai na Východe a v BA.Človek by neveril,že to ja za tie isté služby a oba servisy sú autorizované.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Módní policie z Fashion Weeku: Živá voda nebo jed nevkusu?

Módní policie z Fashion Weeku: Živá voda nebo jed nevkusu?

Milují módu, následují trendy, vyznávají minimalismus, disco cirkus, vintage, punk revoltu. Snaží nesplynout s…

Táňa Vilhelmová přiznala vztah s filmovým Kajínkem?! Před 8 lety ale byla vdaná

Táňa Vilhelmová přiznala vztah s filmovým Kajínkem?!…

Herečka Tatiana Vilhelmová (38) je už víc než čtyři roky šťastná po boku Vojty Dyka (38). Netají se tím, že své…

Šarapovová ve Stuttgartu válí. Po návratu neztratila set a je v semifinále

Šarapovová ve Stuttgartu válí. Po návratu neztratila…

Na prvním turnaji po trestu za doping si bývalá světová jednička Maria Šarapovová zahraje minimálně semifinále.…

Jágrův učeň, střelec Laine i zkušení lídři. Tyhle hvězdy na MS neuvidíte!

Jágrův učeň, střelec Laine i zkušení lídři. Tyhle…

Výběrové zboží. Elita. Ti, co v NHL rozhodují zápasy či dělají rozdíly ve vypjatých duelech. Jenže na hokejovém…

Zázrak! Podvodná „astrální aplikace“ vrací peníze!

Zázrak! Podvodná „astrální aplikace“ vrací peníze!

Když píšu o šmejdech, málokdy se podaří dosáhnout, aby přestali okrádat lidi. A to, že by podfukem získané…

Konec močení ve křoví? Aplikace WCkompas vám ukáže, kde jsou nejbližší veřejné toalety

Konec močení ve křoví? Aplikace WCkompas vám ukáže,…

I když podobné hledání aspoň jednou v životě absolvoval každý z nás, s nápadem na aplikaci přišli pacienti…