Toyota Corolla (2013)

22.10.2013

Ako začať? Neviem, či má nejaký zmysel písať, prečo som si vybral práve toto auto. Stále keď čítam na tomto servri recenzie tak sa divím načo to tu kto…

Toyota Corolla (Toky1)

foto tomtoylc

tomtoylc 22.10.2013  17:01

T!

pekná recenzia a ešte krajšie auto ... lepšie si si vybrať nemohol, z toho čo si spomenul !
    ... potešilo by ma keby si corolku viac pofotil ;-)
    ... biela farba tomu autu sekne, možno aj čierna by nebola zlá
    (btw. máš chybu v objemu motoru)

... spotrebu treba odmerať od natankovania po natankovanie a uvidíš či ukazuje presne ... väčšinou býva väčšia v priemere o 0,5 až 1 liter
    ... teraz pozerám že corolla ma u nás len dve výbavy a ty podľa recenzie máš Active
    ... to, že pozerali čo majú na sklade je normálne , pokiaľ nemáš skutočne špeciálne požiadavky
    ... ,,takáto,, reakcia bŕzd je normálna na novom aute ... teda aspoň u tých ,,kvalitnejších,, ... tiež som bol pár krát prekvapený :)
    ... to USB - pokiaľ to máš usb čisto len na hudbu do auta tak ho skús naformátovať, hudbu si pokiaľ možno roztrieď do zložiek ... niekedy to blbne
    ... s tým preskakovaním skladieb - pozri sa či nemáš zapnuté náhodné prehrávanie
    ... bluetooth dobrá vec , tiež ju mám v Land Cruisery, rovnako tie elektricky sklápacie speťáky ... inak tie ked zabudneš môžeš sklopiť ručne, ale opatrne ! ... ale radšej sa nauč sklápať elektricky , neviem koľko to vydrží ručného sklápania :-)
    ... kamera na cúvanie - tam sa dá nastaviť jas obrazu preto v noci dobre vidíš ale pomáhajú tomu aj svetlá cúvacie samozrejme

... tak nech auto slúži ... čo si myslím že bude ... však to je TOYOTA !

Toky1 23.10.2013  12:58

« Re: T!

Dík.
      Výbavu mám Active, s paketom Exclusive, ktorý pridáva tempomat s obmedzovačom rýchlosti, 16" hliníky, inteligentný parkovací asistent, parkovacie senzory, vyhrievanie sedadiel, senzory šera a dažďa, elektrické sklopné zrkadlá, vnútorné zrkadlo spätné s clonou, a ešte alarm.
      USB naformátované bolo, nepomohlo to, náhodné prehrávanie zapnuté nieje.
      Viem, že sa dá nastaviť jas obrazu cuúvacej kamerky, ale toto mám od prevzatia auta tak ako to je a nevŕtam sa v tom, keďže vidno super.
      Spotrebu som meral od natakonkovania po natankovanie a ukazuje presne, čo ma prekvapuje.
      Inak dnes som mal defekt, skrutka zarezaná v pneumatike a to som prezúval na zimné pred týždňom.

foto Jetty

Jetty 22.10.2013  19:12

pěkná Toyota, gratulauji ke koupi :yes:

Co se týká recenze, chce to doladit fotky. Když to doděláš, klidně mi napiš SZ, eventuálně přehodnotím ;-)

Toky1 23.10.2013  13:00

« Re: Ahoj

Ja Ti neviem, pridal som dve fotky palubky aj s tým Breffom, ale žeby som nejako stál o bodové prehodnotenie... Tie bodíky sú mi ukradnuté, nevidím v nich žiadny zmysel.

Bertold 22.10.2013  19:18

Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Ahoj Toky1!

Gratulujem k novému autu a prajem veľa kilometrov bez nehody!

Z tvojej recenzie usudzujem, že si zástanca atmosférických benzínových motorov. Preliezol si mimo iné aj Rapid, Golf a Captur, kde si si pravdepodobne vyskúšal turbobenzín. Chcem sa ťa spýtať ako na základe odskúšaného vnímaš rozdiel medzi 1,6 Valvematic a TSI prípadne TCE. Ja mám skúsenosti s Fabiou I 1,4 16V (74 KW) a VW Jetta 1,2 TSI (77 KW). A Jetta je v praxi oveľa dynamickejšia , hoci max. zrýchlenie je približne rovnaké. Bežne sa človek vozí v nižších otáčkach, 2000-3000, čo je v prípade atmosféry na míle vzdialené od maxima kr. momentu (v mojom prípade 4400 ot/min). Takže auto je lenivé a prebiehajú ma maximálnym výkonom omnoho menej obdarené osem ventily s maximom krútiaceho momentu v nižších otáčkach (napr. Fabia 1,4 MPI). Dá sa namietať, že radiaca páka nie je na okrasu. S tým sa plne stotožňujem. Ale zakaždým pri potrebe prudšieho zrýchlenia radiť o 2 až 3 stupne dolu je fakt otrava. (O jeden ako v Jette to je už radosť.)

Bežný príklad z premávky- chystám sa predbehnú pomalšie auto. Blížime sa k zatáčke, za ktorou je rovinka. Podradím z 5 na 3, aby som sa dostal niečo nad 4000 ot/min. Vyjdeme zo zatáčky a nie je voľno v prostismere. Radím 5. Blíži sa ďalšia rovinka - radím 3, protismer je obsadený radím 5. Po čase si človek povie, že to nemá význam, že je veľká premávka, nechám zaradenú 5-ťku a zrazu medzera v protismere. Uf, rýchlo 3, no kým sa motor dostane do otáčok už ma predbiehajú zozadu TSI , TDI, atmo 8V. Nepríde mi to vôbec komfortné ani zábavné ani športové. Do 15 minút to človeka omrzí, zaradí 5-ťku a splynie s premávkou.

Zaujímala by ma tvoja skúsenosť s Valvematikom. Je to podobné alebo výrazne lepšie. Zaujímalo by ma napríklad porovnanie 1,2 TSI (77KW), ak si sa zviezol v takej predvádzačke.

Toky1 23.10.2013  13:28

Čaves a dík!

Takto: Charakteristika a spôsob jazdy, zrýchlenia sa turbobenzín v podstate rovná turbodízlu, samozrejme v medziach výkonu a objemu tých ktorých motorov. Ak rozmýšľaš nad 1,2TSi alebo 1,6Valvematic a neriešiš servis alebo poruchovosť a ani spotrebu, tak kúp TSi, pocitovo má fajn odpich bez potreby podraďovania, určite lepší ako 1,6 valvematic. Pri 1,6 toyoťáckom motore fakt musíš podradiť o dva stupne, ináč bude zrýchľovať pomaly. Poviem Ti ale, že ja som bol s štvorročným turbodízlom s najazdenými 100 000km od januára v servise 9x. Dokopy tak mesiac a pol som bol bez auta. A čo som čítal aj tie turbobenzíny poruchové stále sú, je to proste tak. A reči predajcov typu - veď máte na to záruku 5 rokov, ono sa chyby a závady na týchto motoroch preukážu behom 50 000km, tak čo riešite? tak tie reči neberiem. Pretože keď mi behom záruky kľakne turbo, reťaz alebo vstrekovače a oni ich (ak teda nepovedia, že závada je spôsobená nekvalitným palivom) vymenia, tak mi tam šupnú rovnaké náhradné diely alebo z druhovýroby. A tieto mi vydržia s božou pomocou zas len tých 50 000km, ak vôbec. A potom bude auto po záruke a kľakne zas. Potom čo? Nechcem urážať ani osočovať koncernové turbobenzíny, to vôbec nie, len si stále myslím že na nich je čo vychytávať či už konštrukčne alebo materiálovo. Preto som ja šiel do istoty, starý dobrý atmosférický benzín, učím sa na staré kolená predvídať predbiehanie a podradzovať.
      Ono zas tá 1,6 toyota má 160Nm/4400ot a max. výkon 97kW pri 6400 otáčkach, predsa len tvoja fabia má 74kW, to je rozdiel 23 koníkov.... Ale charakter Jetty Corolla nemá zaiste. Ako vravím ak je smerodajný pre Teba komfort pri predbiehaní a dôveruješ turbobenzínom, že sú ich muchy vychytané, tak nieje o čom. Ináč keď si vyskladáš Jettu alebo Golf do takej výbavy ako má Corolla, vyjde Ťa drahšie.
      A ešte jedna vec - koľko rokov sa robia turbodízle z vysokotlakovými vstrekovacím systémom? 15-20 rokov? A stále sú s nimi problémy, pri všetkých výrobcoch áut, niekde viac niekde menej, ale sú. Turbobenzíny vo veľkom nastúpili pred 4.-5. rokmi. Čo myslíš, dokedy budú vychytávať muchy? Nemenovaný predajca v škodovke na moju otázku, že čo mi povie o rapide 1,2 odpovedal otázkou - Chcete ho na jazdu do mesta alebo medzimesto a diaľnica? Ja na to - do mesta, on že - tak vezmite ten slabší, ten silnejší vykazuje v mestskej prevádzke poruchy, tlačí benzín do oleja. To už aj benzíny sú delené na prevádzku do mesta a von??

Čavo!

Bertold 23.10.2013  17:34

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Ďakujem za hodnotné informácie. Veľa zdaru!

idam.i 23.10.2013  22:00

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Benzín do oleja tlačí aj 1,6 THP.Čo je motor v PEUGEOTE,CITROEN,ale aj MINI a BMW.Ešte to chvílu potrvá než to vychytajú.Ja si počkám a potom si rád kúpim turbobenzín. ;-)

CommonUser 23.10.2013  22:36

« Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

No aby si necakal vecne ... ako si predstavujes spolahlive low cost turbo ???
          Patlama ... patlama ... a je to (Pat a Mat).

foto wakantanka

wakantanka 10.02.2014  17:48

hmmm, žeby 1,0 EcoBoost? >:D

lamal 27.10.2013  14:04

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

DObre si mu odpisal, mas pravdu... navyse nevidel by som to tak tragicky, tieto nove motory s casovanim ventilov maju slusnu pruznost uz aj v nizsich otackach... medzi 2500-3000ot napr na 2-3ke uz bezne pokryjes mestske rychlosti a sily ma na tie nizke stupne dost, tak nechapem na co by som v meste musel davat nad 4000ot... teda viem, ze fabie 1,4 16v boli dost take ze pod 4000ot nic a nad 4000ot vsetko - tie co mali 100koni tj 74kw... a zrali ako svine, zopar obchodakov bolo vo fabiach na nervy z toho motora, mali neustale penale za spotrebu. Skor to je vec konkretneho motora v konkretnom aute, kde s tym bol problem, neskor vysla verzia 1,4 16V ktora mala podladeny vykon na 80 koni ale krutiak nizsie max pri 3800ot a ten bol vo fabii najlepsi.

ja mam atmo benzin 2,0 16v a aj ked je tocivy, tak uz pri nejakych 2000ot krutiak neklesa pod 160nm a max ma 182 pri 4000.... nejaky pruzny pohyb po meste je bez problemov aj na 4ke >:D

Bertold 27.10.2013  20:50

Servus lamal!
          Samozrejme moje pripomienky sa vztahovali k aktualnym atmosferickym benzinovym motorom. Kde je objem max. 1,6 l a vysoky vykon sa dosahuje vysokymi otackami. Maly objem, vysoky vykon znamena max. krutiaci moment zodpovedajuci objemu no vo vysokych otackach. S objemom 2l a vykonom okolo 100 kw nemam problem. To je bohuzial historia. Jeden z poslednych atmosferickych dvojlitrov v odchadzajucej generacii Mazdy 3 ma parametre 2l 111kw a zrychlenie 0-100 za 10,4s. Myslim ze toto nie je ten vysnivany dvojliter o ktorom snivaju nostalgicki obdivovatelia atmosfer. Mazda samozrejme nemoze za to, ze dynamika dvojlitra je taka aka je. Ked motor s takymto objemom ma splnat aktualne emisie a ma mat malu spotrebu musi byt velmi priskrteny. Mozme spolu snivat o komletnej vymene europoslancov alebo o novych technickych rieseniach. Tvoj dvojliter ma max. krutiaci moment 182 nm. Napr. 1,2 tsi ma 175 nm od 1500 do 4500 otacok. Zda sa ti to ako katastrofa? A to 1,2 tsi samozrejme nie je nahrada za dvojlitre. Vyhrady k spolahlivosti 1. generacie tsi su urcite opravnene. Najma prvych serii. Nastastie ja zatial vyhrady nemam. VW Jetta 1,2 tsi 130000 km a je ticho. (v ramci pravidelnej prehliadky boli preventivne menene casti rozvodov). Plne rozumiem ludom ktori siahnu po niecom rokmi overenom, pred niecim novym, v praxi este neodskusanym. Ale ako vidno, klasicke atmosfery su odsudene na neustale skrtenie.
          Mimochod s dosahovanim priemernej spotreby deklarovanej vyrobcom pri Fabii 1,4 (74kw) nie je vobec taky problem ako uvadzas. Pri tretinovom podiele dialnice nie je vobec problem dosiahnut deklarovanych 6,7 l. Pri velkom zastupeni jazdy po dialnici to uz problem je, ale takyto jazdny rezim nepopisuje deklarovana priemerna spotreba paliva. Rovnako nepopisuje agresivny sposob jazdy.

lamal 27.10.2013  21:26

« Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

k tej mazde 10,4s cas 0-100 je bohuzial iba podhodnoteny udaj Mazdy, pod testami alebo na youtube si najdi 3ku s 2,0 a cas je okolo 9s alebo tesne pod 9.

Ako protivahu na tvojich 175nm na 1,2ke a 182nm 2,0 ti len pripomeniem fakt, ze v reale objem nicim nenahradis to do istej miery plati aj tu... skus si zrychlenie 100-150kmh na dvojlitri so 182nm alebo kludne zrychlenie 160-200 kmh a zbadas, ze aj napriek papierovym hodnotam nad 120km/h alebo este skor na tej 1,2tsi skapal pes... je to uplne normalne a ani 1,4 tsi sa nevyrovnaju dobremu dvojlitru vo vykone... pokial nejde o 2x preplnovanu verziu v RS, ktora by sa musela uz rovnat nejakemu 2,0 ktory je tiez vyladeny na vyssi vykon ako bezne. K tomu este dodam, ze ja spravim na mojom 2,0 0-100 za 8s a to ratam 100kmh podla GPS lebo podla tacha to je za 7,8s. [odkaz]

Ale k tvojmu prispevku, vobec nemam nic proti 1,2TSi jeho pruznost a prijemne jazdenie je fakt a pokial je niekto spokojny, nemam ziadne namietky. Tivotnost je uz druha vec, ale verim, ze pokial sa niekto vie k motoru spravat tak nebude mat velke problemy. Problem je ze malo kto sa vie k motoru spravat a atmosfera, to vsetko proste znesie. Takze nemam nic proti, prajem vela stastnych km :yes:

Ronault. 27.10.2013  21:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Lamale, žiješ v době takové jaké jezdíš autem, čili někde na konci 90. let.

Objem nahradíš turbem. Tečka. Turbo dnes zvládne, když se k němu chováš slušně, ale to platí pro cokoliv na jakémkoliv motoru.

1,2 TSI není konkuren pro dvoulitry, ale pro atmosférické jednašestky, pro dvoulitry si porovnej třeba 1,4 TSI 103 kW, 1,6 Ecoboost 110 kW a pak pochopíš, co je to ten atmosférický dvoulitr za lenocha.

Životnost? Pravda, první kusy nejsou nej, ale doba jde stále dopředu... a možná nebudou se mnou někteří souhlasit, nicméně:
              Valvematic, který má těch rádoby 97 kW jsem jel v Aurisu. V místech, kde jsem každý den najížděl tou dobou ráno na dálnici Lagunou 1,6 79 kW, která je těžší větší, o 20 kW slabší! a ještě do ní teče LPG a motor má najeto na to LPG 330t km (teď už ji nemám, proto píšu v minulém času), jsem na tom výjezdě na dálnici do stoupání s Lagunou rychlejší. Kde ty kilowaty jsou? Utopené a přiškrcené v Euro V 8-s a to nás čeká ještě Euro VI...

Taky jsem jezdil s autem splňující Euro III, ale když jsem začal hledat nové a při představě, že budu cca 5 let a 120-150t km trávit s dýchavčnou přiškrcenou atmosférou, to raději využiju záruku a pak auto prodám, jak bude sloužit dalšímu kupci, prostě řešit nebudu... bohužel...

lamal 27.10.2013  21:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Vo vsetkom podstatnom s tebou suhlasim, ale porovnanie 1,4 tsi 103kw proste neobstoji s dobrou atmosferou 2,0... niektore su lenive to je fakt, je ich malo dobrych, ale to plati viac menej aj 1,4t v inych autach napr opel astra a podobne kde to aj kvoli tej vahe robia za nejakych 10s... o to v praxi nejde, kazde zastupenie ma aj spicku aj priemer aj pod priemer to plati aj pre turbo aj pre atmo... akurat rovnakovykonni jedinci na papieri 1,4tsi 103kw a 240nm ak sa nemylim vs nejaky napr moj nissan 2,0 110kw a 182nm... uz len samotny cas mas na videu, ale nejde o to, chcem tym povedat, ze tsi ma o takmer 60nm vyssi krutiak co je ozaj velky rozdiel a kde je pri akceleracii ? dokonca ani nestaci na moj 2,0 a to je to o com som pisal... nie vsetko je o vykone na papieri..

btw nova 103kw 1,4tsi je dost dobry motor aj co sa spotreby tyka ... akurat trocha chyba vykon hore, ale to je motor robeny na presny opak od 1500-5500 ponuka skvele vyledky a ticho, na tocenie do 7000ot su ine motory

Bertold 28.10.2013  08:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

sorry, v mojom prispevku som 1,2 TSI trochu pridal. Krutiaci moment 175 nm nie je od 1500 do 4500 otacok, ale len do 4000 otacok.

Co sa tyka opla astra 1,4 turbo, tak tam spociva problem s dynamikou v niecom inom. V nepriamom vstrekovani. Ozivit motory trapiace sa s emisnymi predpismi nepomohlo len samotne turbo (Vidno to aj na starych 1,2TCE a 1.4 TCE od Renaultu). Velmi podstatnu rolu v tom hra priame vstrekovanie benzinu. A to Oplu doposial chybalo.

lamal 28.10.2013  11:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

nesuhlasim, T-jet od fiatu alebo Multiair vobec nepotrebuje priamy vstrek... nedovolim si tvrdit na kolko vplyv priamy vstrek, ono to az taky zazrak vzhladom na dynamiku nie je, konvecne vstrekovanie vstrekuje hned pred ventilom, to si nemysli, ze je az taky velky rozdiel

Ronault. 29.10.2013  11:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Rozdíl je ve spotřeba, T-jet nějak úsporný opravdu není, má pěkný zvuk, ale to je vše.

lamal 30.10.2013  00:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

rec bola o vplyve na dynamiku, na spotrebu a emisie urcite vplyv ma... to hej fiaty zeru vela

Ronault. 30.10.2013  18:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Já třeba uznávám, že T-Jet mě chytl za srdce. V Bravu asi tolik ne, tam bohužel v kombinaci s na můj vkus uskákaným podvozkem nedokázal zabodovat, ale v Guliettě mi vykouulil opakovaně úsměv na rtech... Jediné, co mi na Julii vadilo a vadí je ten zvláštní posaz... prostě jsem polohu nemohl najít. Možná po pár tisících kilometrech?

lamal 01.11.2013  18:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

jazdil som bravo 1,4 tjet 88kw a neprisiel mi uskakany... tak neviem

Ronault. 29.10.2013  11:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

1,2 TCe a 1,4 TCe jely moc pěkně, bohužel úspora se nekonala. U 1,4 TCe ještě Renault uz počátku jaksi zapomněl dát trochu delší převody.

lamal 30.10.2013  00:28

1,4 tce je motor z nissanu... len pre zaujimavost,,, vynika spolahlivostou a vyvazenymi parametrami, preto posluzil ako zaklad pre renault

Ronault. 30.10.2013  18:01

To já samozřejmě vím. Inu když Renault koupil téměř 70% akcií Nissanu, může si s ním v podstatě dělat co chce.

lamal 01.11.2013  18:33

To sa mylis, renault vlastni 43,4 percenta nissanu a nissan vlastni 15 percent renaultu... je to aliancia, spojenectvo teda iny vztah ako ked jedna automonilka skupi druhu, to je rozdiel ;-)

Ronault. 29.10.2013  11:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Čti pořádně a srovnávej srovnatelné, čili já tady nesrovnávám dvoulitry r93 s 1,4 TSI 2013, možná tobě nic jiného nezbývá, protože znáš hlavně své auto, ale já jich už pár vyzkoušel.

Opel Astra - to je příběh ám pro sebe, 1,4 T je výborný motor svým charakterem, bohužel Astra je na svou třídu opravdu těžká. Pokud jsi jel, ttak budeš souhlasit se mnou, že sice hmotnost je, ale zase jízda s ní je na tuto třídu opravdu pocitově výše, hlavně v přímce, kdy dává velkou jistotu. Ale zpět k motoru, kombinace váhy a motoru bez přímého vstřikování dává zrychlení takové jaké je, stejěn jako vyšší spotřebu než u konkurence. Pružnost je u toho motoru jiná liga.

Tvé video je naprosto nesignifikatní, navíc tvá Primera, a jsme zase v roce 93!!!, je lehčí, má kratší převody, takže sice máš větší zrychlení pro kratší stálý převod, ale jsi o lehčí, méně prostorný a to nemluvím o bezpečnosti (máš tam alespoň 2 airbagy?) a na dálnici je ten motor díky krátkým převodům uřvaný.

proč bych měl motor do auta nižší střední třídy, takže do auta, kterým jezdím každý den na nákupy nebo služebně někam proboha vytáčet? Na každý den chci co nejpohodlněji a nejrychleji jet z bodu A do bodu B a když je potřeba, tak rychle a elegantně předjet, když budu chtít vytáčet motor, pořídím se třeba Toyotu GT86...

lamal 30.10.2013  00:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Bohuzial si mimo... o tom kto co vyskusal je sa zbytocne bavit, ale nepokladaj sa tu za nejakeho matadora to je len take priatelske odporucanie

Moja primera ma rv 1998 je to novsia generacia ako stara v moje.auto, to bola prva generacia... mam 4x airbag mimochodom, ale o to nejde to su len tvoje reci pomimo...

P11 GT vazi 1350kg je to kus auta, motor urvaly na dialnici? Sice toci 3500ot pri 130 km/h ale motor nerusi ... /proste sa v tom radsej prejsi ked si ty uz tolko toho vyskusal a potom pis, to plati aj pre accordy aj 626ky avensisy../ na volnobehu ho moc nepocut a to je na motor, ktory ma rozvody hnane retazou fajn...

ake vytacanie pri jazde na nakupy? od 1500ot ide pekne pruzne aj na 5ke, zas pises o niecom co nemas vyskusane, nemam dovod tu vychvalovat nejaku atmosferu, ale pises moc skreslene dojmy o autach na ktorych si nesiel, to je ten problem

vlastne tu ide len o jedno pokial si si nevsimol, reci o tom ake su 1,4 alebo ine turba skvele a ako patria aj tie najlepsie auta svojej doby s atmosferou cca do 2005 do srotu su kraviny...., lebo 1,4ky s turbom ich preštia tak je to mimo... su to fajn motory nemam nic proti turbu, ale je to len poziadavka emisii a birokracie, nejaka pruznost od spodu je asi jedine + aj ked hore im zas chyba, ale to nemusi byt pre kazdeho chyba...

a tymto tempom by sme sa mohli uberat ako nahrada u bmw R6 za 2,0 t R4 a podobne... to tu stale budes klepat ten rezen o zatahu od spodu ? uz si pocitil ako idu od spodu R6 od BMW a co ponukaju hore? Je to - nirvana, to je aj dobra hudobna skupina, keby si nevedel

Ronault. 30.10.2013  17:59

Ještě jednou. Jel jsi tento kokrétní VVT od Toyoty nebo ne? Já ano, do otáček se mu vůbec nechce, přitom v otáčkách má až onen výkon, takže opravdu žádný dravec. Smutné je, když tak výborný podvozek, co je v Aurisu, je zkombinovaný z tak tragickým motorem... ale Auris takto bohužel kombinuje více nonsensů... výborně zpracovaný interiér a digitálky z Favoritu... 8-s

Ale zpět k motorům. Ne, dvoulitr v P11 GT jsem neřídil a nemám to v plánu, pokud bude chtít auto pro zábavu za pár šupů, tak jsou z té doby zábavnější předokolky, hlavně z kategorie HH, čili lehké, obratné, zábavné. Sedan na každodenní ježdění z roku 93 nechci.

3500 ot. je hodně, obzvlášť v roce 2013. Doporučuju absolvovat třeba 300 km po dálnici v Golfu VI 1,4 TSI a pak zpátky v tvé Primeře...a hlavně sebou vem do auta i pár dalších lidí, nezaujatých. A ještě v polovině cesty pasažéry prohoď a na páteční dej vybrat s kým chtějí jet.

Je rozdíl v tom, jestli je auto pružné od 1500 ot. nebo jestli v té chvíli má dostupný max. výkon a toč. moment., který potřbuješ k předjíždění.

A ještě jednou, já nikde nekritizuji atmosférický motor jako koncept, naopak jsi nepochopil, že do roku cca 2005 něco do sebe měly, bohužel nyní není rok 2005 a my se tady bavíme o NOVÉM autě a ty sem dookola taháš historii.

A ano, šestiválce od BMW z přelomu tisíciletí mají své kouzlo, ale to není 1,6 VVT z roku 2013.

A opakuju po šesté, já píšu o současné situaci na trhu, to, co je nyní k mání, to, co jsem si mohl odzkoušet a z pohledu kupce vozu v nižší střední na každý den. Historie, auta pro radost atd. jsou jiná diskuze.

lamal 30.10.2013  19:31

tak japonci v tych interieroch este obcas nechaju nieco starsieho data.. na toyote 1,6 valvematic som nesiel /debata zacala o inych autach v porovnani s 1,2tsi / skor som narazal uz na zbytocnu debatu medzi turbo vs atmosfera medzi nami... v skratke v meste ani pri kludnej jazde to tocit nemusim, na dialnici nehuci lebo celkove odhlucnenie auta je vyladene a ako celok je pochopitelne hlucnejsie ako novy golf to by bola pekna haraburda keby golf o 15 rokov mladsi nebol tichsi... mame doma golf variant 4ku 1,9tdi a primera je nejak tak odhlucnena + ma tichsi motor a prenos razov aj hluku od podvozku zvlada lepsie ako golf...a ano turbo ma uz pri 1500 max krutiak /teoreticky/ a je to urcite ine ako na nejakom atmo 2,0... vsetko suhlasi ved je to tak, ale o vykonoch sa nebavme...

prakticky sa chapeme myslim... ked si na P11 GT nesiel ani o nej nic nevies tak zas nepis, ze su aj zabavnejsie predkolky za par supov, su, ale P11 GT je zarucene jedna z nich treba si nieco precitat o jazdnych vlastnostiach ... v USA sa vola Infiniti G20... napravy multilink v predu a v zadu a tak... ma nieco do seba

BTW Primera ma 3 tesnenia na dverach tak, zas taky ramus ako si myslis to nie je, skor odvalovanie pneumatik pocut, no v ramci toho co ponuka na zakrutenej ceste /i komunikacie a kontaktu/ tak je to v ramci normy da sa to vydrzat

ja sa do starych dob vraciam len kvoli porovnaniu a tvrdeniam, ze male 1,4ky turbo alebo 1,2 su etalonom niecoho, podla mna to tak uplne nie je i ked si to doba vyzaduje... a ano radsej chodim na starsich autach co maju trocha dusu, je na tom nieco zle? a nieco nove a poriadne si nemozem dovolit, nehanbim sa za to, mozno raz budem mat aj na nove a zabavne...ak sa este budu take robit

inak proti vyberu golf + 1,4 tsi nic nemam, jazdil som 6ku s tym motorom a urcite to je dobre vozenie, len ta spotreba je agresivna, staci od neho trocha nieco chciet a zerie vela... pri uspornej jazde zas je aj usporny to je v poriadku... tieto nove 103kw 1,4 su podla toho co vsade citam velmi dobre v spotrebe

Ronault. 31.10.2013  18:57

Přitom ten interiér Aurisu hlavně proti minulé generaci je fakt parádní, líbilo se mi uvnitř, ale ten japončík, co tam dal ty digitálky, by měl spáchat harakiri >:D

1,9 TDI a Golf... no to věřím, že není ideál, hlavně v nižších rychlostech, to ale dodnes prostě diesel nedokáže, jeho přednosti naopak díky dlouhým převodům vyzní až ve vyšších rychlostech, kdy otáčky tolik neletí vzhůru... a proto taky pořád tvrdím, že diesel patří na dálnici, nejezdit ve velké míře hlavně je, žádný diesel nekupuju.

Já věřím, že jízdní vlastnosti na svou třídu jistě asi byly na špičce, dodnes mohou být zábavné, ale v mé situaci by třeba byly lákavější méně praktické volby. Stačí vzpomenout P106 XSI, to je natolik zábavná raketa za pár korun... nebo bratříček Saxo VTS, Clio RS a spoustu podobných malých HH, které vzhledem k velikosti prostě musí dát více zábavy než pořád docela těžká Primera.

O tom, že nejsou peníze na nové něco vím, znám, ještě před nedávnem jsem na tom byl podobně a v podstatě na tom jsem podobně, leasing prostě platit třeba. Jen se snažím vést v diskuzi v rovině toho, kdo třeba o VVT má zájem a zvažuje jestli jej nebo TSI, ten o Primeře nebo atmosférách s Eurem III uvažovat nebude.

lamal 01.11.2013  10:07

napisal si to pekne... je v skratke tak, ale dodam, ze Saxo VTS 1,6 8V mam odjazdene, mal ho byvaly kolega a kedze sme este mlada kref tak sme to chodili nahanat aj ja s primerou... ma ladene zvody a prec oba katalyzatory a ten 8v motor ide tak neskutocne, ze mi to vzdy vyrazilo dych, od 2000ot ma tolko sily jak 1,9tdi do kopca na 4ke pridas a okamzite zatlaci a ide na to... uzasne... a taha napriec celym pasmom, este som nejazdil taky motor, ktory tak silno napr na 1tke zaberie od 1500ot a s intenzivnym tlakom prezene rucicku celym otackomerom a hore este caka prijemna gradacia, necha sa aj vytocit... na druhej strane podvozkovo je to zabavne auto, ale je to jeho hlavna slabina, citit nie moc vyspelu techniku a naladenie, proste to moc na velke rychlosti v zakrute nie je, to nie len primera ale aj 4kovy golf je dalej... na saxe som sa bal doslova a to mal 195ky gumy co je na tak male a lahke auto ideal... riadenie je klinec do rakvy auto z r 2002 a riadenie moc nepresne, snad i vole v riadeni, fakto to musis kormidlovat doslova, mozno mensi volant by pomohol... bzrdy su slabe

ale clovek mu to odpusti, zadna naprava pekne staca do obluku, je hrava, motor taha ako riadny silak ale tak i zerie, dokonca viac ako moja primera a to citelne... inak vdacne male auto ;-)

Toky1 01.11.2013  13:50

Čuším ako voš pod chrastou keď sa bavia dospelí. Páči sa mi ako jeden obhajujete atmobezín a druhý turbobenzín. Ja som sa svojej toyotičke prispôsobil, pri potrebe akcelerácie podradzujem, nejako extra neriešim čo by bolo keby... som povedzme mal golf 1,2 Tsi alebo Megane 1,2TCe. Isto by to malo lepší ťah odspodu, to som si vedomý, ale nechcel som ísť už ani do hypotetického rizika a nespoľahlivosti. Proste som vsadil na istotu vyladenej konštrukcie starého dobrého atmosférického benzínu a prispôsobil som sa jeho možnostiam. Netvrdím, že 1,6VVT má lepšie zrýchlenie alebo spotrebu ako 1,2TSi alebo 1,2TCe, myslím si ale že je to štatisticky menej poruchový motor (a vlastne aj celé auto). Viem čo od neho môžem očakávať a tak sa snažím s ním na ceste aj narábať a za ten mesiac čo ho mám musím povedať, že sa z neho teším - ráno mu kývem cez okno - už idem! a podobne. Stále nájdem nejakú novú drobnosť v aute, z ktorej mám dobrý pocit. Povedzme palubná doska na mňa na prvý pohľad zapôsobila tak nejak preplácane, nič extra. Ale čoraz viac v nej vidím zaľúbenie, toľko rôznych materiálov, liniek a tvarov a pritom to celé vytvára harmonický celok, v noci krásne nasvietený, ergonomicky snáď bez chyby. Povedzme keď som sedel v oktávii alebo superbe, seate leon, či ceede, mal som pocit ako pri školskej tabuli - tak nejak akoby palubná doska bola len funkčná plocha bez dizajnu a nejakého výtvarného nápadu.

idam.i 01.11.2013  17:54

Tak potom len gratulujem a prajem veľa spokjných klometrov. :yes: Užívaj si nové auto a teš sa na každú novú jazdu.Konieckoncov,nebolo to zadara ! ;-)

Ronault. 03.11.2013  14:24

O tom, že i s atmosférou lze být spokojen nepochybuju, motor na autě není vše, může být sebevýkonnější motor se sebemenší spotřebou, ale když zbytek auta nedělá radost, je k ničemu.
                          Co se týká srovnání spolehlivosti... To je těžké srovnání. 1,2 TSI a celkově TSI z počátku ve své první generaci nezazářily, ale zároveň druhou větou říct, že to nemělo nic společnéjo s turby, ale v drtivé většině případů s rozvodovými řetězy a ty mohou být i v atmosférickém motoru. Příklad bezproblémových turbobenzínů jsou např. Fordovy Ecoboosty, slyšel na ně někdo nějakou kritiku? Jinými slovy "lze to" a je jen otázkou času, kdy s tím příjdou i Japonci.... Korejci už přišli - 1,6 T-GDI. A naopak tvrdit, že motor bude spolehlivý jen proto, že je atmosférický, taky nenusí být pravda. Nové atmosféry od Mazdy jsou tak napěchované technikou, že těžko nyní říci, co se bude dít... Podobně VVT a variabilní časování ventilů může dělat potíže.

Jo, kdyby to bylo tak snadné říct, že když to nemá turbo, bude to OK, bylo by to fajn... bohužel to nejde.

Ad digitální hodiny - nelíbí se mi jejich zpracování v Aurisu, vypadají jak z Favoritu, přitom zbytek palubovky včetně všech displayu je prvotřídní a efektní. Prostě tam vůbec nesedí. 8-s

idam.i 03.11.2013  18:28

To či TSI trpeli s turbom,alebo reťazou je vcelku jedno.Podstatné je,že trpeli a bohužial zatial aj trpia.Dosť brutálne.Áno,zatial jediný turbomotor,ktorý funguje je Ford Ecoboost.Aj THP aj má veľa problémou.V okolí ho majú dvaja a oba mali problémy s rozvodmi aj s benzínom v oleji.To je vlastne 100% nespolohlivosť. :-O Iný známi mali 1,6 Vti v 207 a tiež mali trable.Netvrdím ,že atmosféra je istota,ale napríklad GDI je dosť komplikovaný a zatial ticho.A to ich už jazdí celkom dosť.Dosť pozorne kontrolujem aj na H fórach,ale zatial držia.Je fakt,že väčšinou mali najazdených do 100.000km ,no oproti TSi je to stále držiak. >:D
                            Digitálky mi vôbec nevadia ,skôr som zatial neakceptoval celkovú prístrojovku.No dávam tomu ešte čas.

Toky1 02.11.2013  08:30

Jedna vec - čo máš proti digitálnym hodinám v aute? To akože by boli krajšie ručičkové hodiny ako napríklad v staršom mondeu? V Corolle sú iné ako v Aurise, reverzné, na modro svietia číslice a pozadie je čierne. Sú síce mimo štandardné zorné pole vodiča ale zato viditeľné v pohode aj pre ostatných cestujúcich. A vyčiarkol som jednu z troch štandardných otázok manželky: Kde mám mobil? Kde mám kľúče? Koľko je hodín? Asi vieš ktorú.

idam.i 27.10.2013  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Gratulujem čerstvemé majitelovi turbo motora.Vidím,že očarenie ešte nevypršalo.
                No aby som sa vrátil k téme.Všimol som si ,že kilowaty si nenašiel ani v Toyota ani v Hyundai motoroch. 8-s Posledný poriadny atmosferický benzín motor bol teda Renault 1,6 79 kw. :'-( No nepopieram prednosti turbo motorov a budúcnosť určite pôjde touto cestou.Napriek tomu som plne presvdečený,že nová1,6 od Toyoty ,či Hyundai,pokial ich správne používaš,podávajú výkon,ktorý je deklarovaný.Ver tomu,že so starou 1,6 bez variabilnych ventilou a priameho vstreku nemajú nič spoločného. ;-)

lamal 27.10.2013  22:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

To si asi pisal kolegovi Ronaultovi, ale on si to tu snad najde :-)

Ronault. 29.10.2013  11:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Já jezdím s turbomotory několik let a asi 2 roky vybíral auto, které nejlépe bude odpovídá mým potřebám a trasám, takže na dálnici jsem si dyýchavičné atmosférické 1,6 už opravdu užil dost.
                  A než jsem se tak rozhodl, trvalo to 2 roky, krom snad jené jediné vyjímky jsem si projel veškeré zástupce nižší střední a několik aut střední třídy, vč. i40, věřím, že při výběru auta jsi tak učinil i ty, když tady mluvíš o chvilkovém nadšení¨.

Nikde nepíšu, že poslední atmo benzín byl 1,6 od Renaultu, čti pořádně. Ale na jeho příkladu ukazuji, kde se díky euronormám a měření spotřeby dle pochybných metod podepsalo na charakteru motorů.

1,6 GDI, což je v podstatě převlečený motor od Mitsu, stejně jako naprosto tragický motor od Toyoty, který domrvili díky zdvihu, takže se mu ani do otáček nechce, stačí se zeptat těch, co motor jeli a zkoumali (1,8 od Toyoty jede lépe, bohužel do Aurisu se nedává).

Ad VVT, to má i 1,6 v Meganu. Vstřikování trochu snížilo spotřebu, toť vše.

idam.i 30.10.2013  20:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Chlapč,chlapče,nič nehovorím o chvílkovom očarení. ;-) Jasne ,že si si požičal dosť áut a najazdil s nimi i niekolko kilometrov.Ďalej netvrdím ,že Renault 1,6 (79kw) bol posledný motor.Tvrdím,že podla teba,tento motor krmený LPG prekonáva súčasne 1,6 v autách o triedu menších >:D Určite som neprešiel všetky auta v dannej kategórii,stačilo len tie o ktorých som vážne uvažoval.Môžem seriozne povedať,že môj motor ukázal plnú silu po najazdení 30.000km.V minulosti som jazdil len atmosféru objemu 2,2 aj 2,5 aj 1,8,a aj 1,6.Na každom aspoň 50.000km. Určite raz prejdem na turbo benzín,no zatial musím počkať kým to vychytajú.Naftu proste nemusím a ni nie je moc vhodná na môj spôsob používania. ;-\ Neviem prečo si taky útočný,ale pokial máš pocit ,že si Jeremy Clarkson,tak nič.Viac sa mi páči keď diskutujeme o autách a nie o šoféroch. ;-)

Ronault. 31.10.2013  09:41

Nikde netvrdím, že překonává, spotřebou určitě ne, stejně jako ne kultivovanosti, ale ve stejném úseku, kde rok každý ráno najíždím v Brně na dálnici ve stoupání, takže místo znám dokonale a vím kolik mám na vrcholu rychlost, prostě o 20 kW slabší motor ve větším autě (neříkám těžší, nedivil bych se, kdyby Auris nebyl o tolik lehčí) má vyšší, nepatrně (5-10 km/h) rychlost... a nepomůže Aurisu ani podřazení, efekt minimální. Takže kde je těch 20 kW? 8-s Ano, motor v Aurisu ještě neměl 30t km najeto, ale v Laguně už měl 330t km.

idam.i 31.10.2013  09:52

Nebudem sa prieť,lebo Auris som nejazdil.No ja by som si určite trúfol. ;-) Kedy zavesíš recenziu Megana ?

Ronault. 31.10.2013  19:01

Osobně bych do Aurisu když už atmosféru, tak 1,8, ta je lepší po všech stránkách, když už ne turbo a nebo jim hodně chybí nějaký trochu silnější malý diesel, 1,4 D je stará a slabá, třeba Civic s novou 1,6 d-tec je lákavější volbou.

Do i40 bych měl asi problém vybrat motor. 1,7 CRDi je podle mě jako vrcholná motorizace prostě slabá, jo, stačí, ale střední je podle mě přecejen už o něčem jiném. 1,6 GDI spíše klidnějšímu řidiči a 2,0 GDI... no možná ta, ale přesto... Něco jako 2,0 CRDi.

Ad Megane... jo, tak to nevím... možná bych už mohl, najeto 7500 km už možná stojí za psaní.

lamal 27.10.2013  21:32

« Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Este k tej fabii 74kw so spotrebou je problem, nie ked sa plapolis 80-90 mimo mesto a v meste jazdis kludne, ale prave ked sa potrebujes poponahlat... tam sa zacne prejavovat jej neduh, ze musi sa tocit aj pri minimalnej poziadavke na akceleraciu nad 4000ot a to plati aj pre kopce pri zatazeni - tam je tato je vlastnost problem a kvoli potrebe vysoko tocit je v tomto rezime aj vysoka spotreba.

Nie kazdy predsa jazdi kludne, dobry motor je taky, ktory poskytuje adekvatnu spotrebu k akej kolvek dynamike ci uz minimalnej alebo vacsej, A to je aj problem dnesnych turbo motorov pokial sa s nimi ide na spotrebu zeru menej ako rovnako vykonna atmosfera, ale ak sa pyta aj nie max vykon ich spotreba je neumerna... fyziku neoklames, turbo tlaci vela vzduchu a treba tam dostreknut aj adekvatne vela benzinu a pritom v tomto pripade mensi objem valcov je nevyhodou, motor vacsieho objemu dostane menej vzduchu/tym padom i benzinu/ do seba bez turba ale ma aj slusny vykon, ktory mu umoznuju otacky a objem. Proste neber to ako hanenie malych turbomotorov, ale tvoje fakty neboli presne, boli to skor domnienky v istych bodoch.

Bertold 28.10.2013  23:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

S tym Fiatom mas pravdu. Fiat ma jediny downsizingove motory turbomory s nepriamym vstrekom ktore boli vychvalovane. Ich slava uz bohuzial vyprchala a fiat tento svoj naskok zasa raz nedokazal obchodne vyuzit.

Oznacenie Fabie 74kw za zruta mi pride poriadne pritiahnute za vlasy. Pri rychlosti 110 km/h mimo obec sa bez problemov vojdem do priemernej spotreby 6,7l. Pri tachometrovych 140 na dialnici pocitac ukazuje nejakych 8,3l. Kedze aj na dialnici su obmedzenia a pomalsie vozidla, pri 100% jazde po dialnici sa vojes do 8l.

Ked to porovnam s etalonom v atmosferickej sekcii gdi (sen mnohych atmofanusikov), ktory pri 130 spotrebuje 7,5l a na sme.sk s tym chvala jazdil v DLHODOBOM teste (velka cast dialnice) za 7,8l tak potom termin zravy musis pouzit aj tu. Pri deklarovanej priemernej spotrebe 5,7l musia ponahlajucim sa obchodakom vlasy dupkom stat este viac. (toto sa nesmejem z gdi, len sa nan divam rovnakymi ocami ako ty na Fabiu. Pri pokojnej jazde sa samozrejme da jazdit s ovela lepsim priemerom)

idam.i 29.10.2013  01:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Neviem odkial čerpáš informácie o GDI,ale nie sú presné.Spotreba je trochu iná: [odkaz] a to moje auto je trocha väčšie a ťažšie ako Fabia.A to ešte nepočítam o 25kW väčší výkon. ;-)

Bertold 29.10.2013  08:45

Tu-

Podobnu fotku ti viem poslat aj ja z Fabie so spotrebou 6l.

idam.i 29.10.2013  10:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

No vidíš ty čítaš,ja jazdím.
                    Na dialnici som zapol tempomat ,vynuloval spotrebu a nechal to tak cca.10min. >:D .
                    Neviem čo by som tým získal,keby som nafotil bludy.Tak som mohol urobiť spotrebu aj 5litrov. 8-s

Bertold 29.10.2013  11:08

No ved sa tolko nedurdi. Rozdiel medzi tebou a auto.cz moze byt v tom ze ty mas tachometrovych 130 a oni maju GPS. Nechcelo sa mi to studovat, preto som napisal pri Fabii tachometrovych 140 a nie 130. A pri GDI som namiesto 7,7l napisal 7,5l co som nasiel vecer v inom zdroji a dnes rano som ho nemal cas hladat.
                      Nikdy som netvrdil ze GDI je zrut. Len som sa ohradil voci tvrdeniu, ze Fabia (74KW) je zrava. Ani som netvrdil, ze Fabia je na dialnici ekonomicka. Len som ju porovnal s aktualnym atmosferickym etalonom, kde rozdiel cca. 1 liter voci etalonu ukazuje, ze hladna je, no zrava nie. A to ma Fabia este staru a neekonomicku kratku patku.

idam.i 29.10.2013  11:30

Bertold ja sa nedurdím.Dokonca som o Fabii ani nič netvrdil.Navyše ani nič nemám voči turbo benzínom.Práve že môj pôvodný ciel bolo Momdeo 1,6EB,ale nevidalo.Musím však objektívne dodať ,že 1,6 GDI ma milo prekvapuje.Celkovo som najazdil s ním cez 35.000km a v priemere za 7 litrov.A to bývam v BA kde sa ťažko jazdí úsporne.No keď budem meniť ako už asi za turbo.Preto aj dosť sledujem ako sú na tom so spolahlivosťou.To mi zatial robí celkom vrásky.TSI aj Peugeot THP majú dosť problémov.Zatial sa dobré drží Ford EB.Som rád,že tebe všetko šlape OK.Bol som mrknúť tvoju recenziu :yes: .

Bertold 29.10.2013  13:23

OK. Ked sa nedurdis tak je vsetko ako ma byt. Ved je to len diskusia. Nikdy mi nejde o to aby som niekoho nastval. Ide o to, aby sme si vymenili skusenosti. Tak a uz viem ze 1,6 GDI ma pri 130km/h na tachometri spotrebu 6,9l.
                          Vela spokojnosti s novym autom! Zvolen zdravi Bratislavu.

foto sabbath-stones

sabbath_stones 06.03.2014  13:56

Mal som dve auta s atmo benzínom a keď som chcel tretie nové tiež som mal dilemu aký motor vybrať. Diesel som používal sporadicky služobne a nemôžem akceptovať jeho vlastnosti na dlhé cesty.
                          Takže, výsledok výberu bol Ecoboost 1,6 a Mondeo. Neľutujem, nežerie motorový olej, jazdím podľa možnosti s cca 2000 otač. Mám len 8000 km ale nemal som žiadne problémy. Raz mi vymenili mot. olej a teraz s 5w-20 je lepšie. Spotreba je dosť nízka. Možno lebo nejaký ten mesiac tankujem len rakúsky benzín. Ak potrebujem predbehnúť len podradím a predbehnem bez problémov. Viem potvrdiť, že po 3000 ot. auto začína byť dosť živé a Mondeo je fakt obrovské. Dúfam, že takto zostane. Auto bude úsporné, rýchle a nebudú technické problémy, budem meniť kvapaliny a nevyhnutné čreva.

Toky1 13.03.2014  16:28

Je pravda, že hádam zo všetkých turbobenzínov práve ecoboosty od fordu sú jediné také, čo nevykazujú nejakú systémovú závadu. Aj keď vraj aj tie najnovšie vw sú už ok - neviem síce dokedy, ale držím palce aby bol s nimi už kľud. Vyzerá to tak, že únia všetky automobilky k fúkaným motorom svojim prístupom k legislatíve jednoducho dotlačí.

lamal 30.10.2013  00:57

no tak si to zratajme... 1,6 v tazsom a vacsom aute, plniacim prisnejsie euronormy, vyssi vykon aj pruznejsi prejav a spotreba nizsia o 1l... este neviem co by si chcel od toho, rozdiel 4 litre? kde zijes...

jazdit s 1,4 na dialnici pri 130 za 8littov je des a to nevravim zeste o tom, ze toto vsetko sa da s lahkou nohou, ale problem fabie som opisal v tom ked potrebujes nie ist ustalene 130 ale ked akcelerujes... ale nevadi nechajme to asi tam nevidis rozdiel

Bertold 30.10.2013  07:44

Tak teraz uz mozem s tebou absolutne suhlasit. Mas pravdu. Nechajme to.

Ronault. 29.10.2013  11:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Realita: je jich málo, protože takový motor do takového auta není logicky moc častý: [odkaz] Možná v NL, kde jsou rovinky a předělávají jej na LPG, což se bohužel u GDI moc dobře nedá

idam.i 29.10.2013  11:31

Pri tej spotrebe by som o LPG ani neuvažoval.Pokial by som išiel do "plynu",tak potom už 6 válec. ;-)

lamal 27.10.2013  14:15

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Inak ti neodporucam motor s 2700km vytacat daj si na to pozor... prvych 5000km je vyslovene haklivych na otacky pri zabehu... od 5000 - do 10 000 mu mozes obcas v pohode stupit, ale nad 5000ot ho este netoc... normalne uzivat by som ho zacal az po 10 000km, je to auto co bude hlavne tebe sluzit daj si na tom zalezat... jazdi svizne ale netoc ho moc. Ideal jazdit bezne medzi 1800-3500ot. A na nejake testy sa vyser, testovacie auto vyzmykaju aj ked ma 1000 km lebo im je to jedno, ale dobry redaktor co nie je prasiak to nespravi a casto sa ani pri uplne surovych autach neudavaju namerane casy zrychlenia, lebo nechceli trapit surovy motor..

A hlavne si daj pozor na to aby si mal motor zohriaty ! Nikdy mu nedavaj na studeno, lebo atmosfera ci nie, s tym kazdy motor pochovas a pocas zabehu uz duplom. Vyuzivat vacsi vykon a otacky by si mal aspon po 10km kedy sa zohreje aj olej na pracovnu teplotu ... ked chodis do prace denne 5km tak si na to zvykni, ze si tych 5km neuzijes s plynom na podlahe...

ked ho dobre zabehnes tak po 5000km este trocha ozije a po 10 000 a viac km budes citit, ze motor je vo forme, teraz este nedava zo seba maximum

foto wakantanka

wakantanka 10.02.2014  17:50

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Ono nielen pri atmosférach je treba predvídať >:D Každá motorizácia má svoje pre a proti. U atmosféry sa hlavne netreba báť otáčok. Moja skúsenosť s 1,6 16 V vo Fiate aj vo Forde vraví, keď chceš zrýchľovať treba točiť >:D

vladom2 03.11.2013  10:55

« Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Mal som jettu 1.2 tsi 2 roky a predal som ju. Je oveľa živšia, dobrý výkon aj spotreba ako toyota 1.6, ALE reťaz vydržala 13.000km, klímový motor nešiel od kúpy, výfuk rezonoval pri nízkych otáčkach po celú dobu (v servise nič nepočuli), dvere spolujazdca nesadli ani po dvoch rokoch a cena značkového servisu je oproti toyote asi dvojnásobná. Manželka má yaris a po celu dobu mám z neho celkove lepší pocit ako som mal z jetty, pritom je yaris iná kategoria auta (a to som mal doposiaľ väčšinou len autá koncernu vw, ktoré bývali lepšie, napr. octavia 1). Doba sa mení a aj ja plánujem kúpit japonské auto ak mi to vyjde.

Toky1 14.02.2014  09:12

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Trojročné autá sa spoľahlivosťou prekvapujúco prepadli dole hlavne kôli poruchovosti benzínových maloobjemových motorov.

foto dodo13

dodo13 31.03.2014  15:25

« Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Dobre pises, atmosfera je leniva a treba ju tocit, cize v kuse radit. Ja mam Yeti 1,2TSI a ked som sadol do novej toyoty 1,6 Valvematic, tak sa mi zdalo to auto straaaaasne lenive. Sice vraj ma vykon 136k, ale ma ho v 6400 otackach. Cize v meste nemam sancu potencial motora vyuzit. To by som musel chodit stale na jednotke. S TSI mam v 4ke a ked slapnem, tak ide. V tomto som slapol a nic. Pre rovnaky efekt zrychlenia som musel radit do 2. A to je otrava... ;-)

Brandon Walsh 31.03.2014  16:58

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

suhlasim, v toyote tie kone nie su citit, bol som na testovacej jazde aurisu, predavajuci mi chcel ukazat ako to ide, dajte si do trojky a teraz plny plyn, plny plny, pozeram nanho ved mam plny >:D zacalo to zaberat az od cca 4500 otacok, pre mna velke sklamanie

Toky1 01.04.2014  15:30

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Nejakých 70-75% krútiaceho momentu má už tuším pri 2000 otáčkach ten 1,6Valvematic. Kdesi som videl graf. S tým zrýchlením to nieje tak tragické, ale charakter turbobenzínu to isto nemá. Klasika - atmo dole nič a ťahá pekne hore, turbo dole ťahá a hore nič. Asi tak.

foto Mino21

Mino21 26.04.2014  21:27

« Re: Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Je to 85% a ne 70-75%. Navíc v tomhle je to skutečně dost bídná atmosféra, průměr je zhruba 88% maxima při 2000 rpm u atmosfér (moje má třeba 91% maxima ve 2000 rpm a tuším 87% maxima při 1500 rpm).

Toky1 02.04.2014  09:46

« Re: Re: Môžeš porovnať Valvematic s turbobenzínmi?

Ak si jazdec, ktorý je nervózny z "pomalosti" ostatných áut pri jazde v meste a máš potrebu neustále predbiehať, tak 1,6 atmosféra neni pre Teba ani náhodou, treba atmo s veľkým objemom alebo nejaký turbomotor. Ak potrebuješ takto reagovať raz za čas, stačí aj malá atmosféra - občas ju vytočiť na dvojke do sedemdesiatky jej neuškodí ale robiť to v kuse, tak to nie. Ja som pohodový jazdec alergický skôr na poruchy a vychcaných servisákov, preto turbomotor nechcem. Jeden som mal a stačilo. Jazdecky sa prispôsobiť autu nemám problém, v tomto som nenáročný ako kaktus, viac si potrpím na ergonómiu, priestor a pohodlie. Som jeden z mála vodičov čo sa v sedadle auta rozvaľuje, dokonca si bežne opieram hlavu o opierku.

KLingO.KE 23.10.2013  10:26

sklapanie zrkadiel

mam noveho Aurisa TS Hybrid a v manuale som sa docital ze automaticke sklapanie zrkadiel sa da aktivovat a deaktivovat sucasnym stlacenim sipky dohora (na posun zrkadla) a gombika na sklopenie na nejaky cas (tusim 2 sekundy) ... skus si to pohladat v manuale - predpokladam ze to bude v tychto novych modeloch rovnake

Toky1 23.10.2013  13:29

Sklapanie zrkadiel

Ahoj!
    Áno, v návode na Auris to je, aj s postupom. V návode na Corollu to nieje. Predajca potvrdil nemožnosť nastavenia sklopenia "uší" automaticky.
    Nazdyš.

CommonUser 23.10.2013  22:14

Valve

Pekna kara, skoda, ze tento design nepriniesli uz na moj 1,8 Valve 8-s
    Takze v podstate mas pravdu s radenim, pretoze hlavny dovod je prevodovka. Tazky prevod ma svoje pre aj proti, ale dobra spotreba a ticho sa oplati.
    Nechapem celkom debilnu politiku TTT, taketo kombi s 1,8 by bol totalny vypal ...
    Spotrebu uz velmi nezrazis, ale ved aj tak je viac nez slusna.
    Valve ma zabeh, asi cez ECU. Teda prve ozivenie motora je po 5 tkm dalsi po 10tkm.
    Citit to hlavne v hornom pasme. Odporucam to po zabehu obcas vyhnat po obmedzovac otacok.(aj tu funguje remapping)

Toky1 24.10.2013  09:14

Valve

Jo, na to oživenie si počkám, vytočiť ho vytočím, neboj nič.
    Je fakt, že mimo únie do nových Coroll tú 1,8 l motorizáciu montujú, nie celkom rozumiem tomu prečo u nás v únii nie. S ťažkým srdcom môžme u bežných značiek áut zabudnúť na vyššie objemy, zlaté benzínové dvojlitre... To zostane doménou tzv. prémiových značiek... O chvíľu tu budeme mať už len litrové motorčeky s pätnásťkilovými turbami ale pozor - z komplet recyklovateľných materiálov....

KLingO.KE 24.10.2013  13:55

« Re: Valve

... lebo debilne EURO emisne normy a nenormalne pokuty za nadlimitne CO2

CommonUser 24.10.2013  17:25

Spotrebu

Spotrebu ukazuje aj mne presne +/- 0,1 - (statisticka chyba / stojan). Proste ziadne oooosieranie ala VAG.

lamal 27.10.2013  13:52

Urcite dobra volba

Dobre si si vybral, vyspely atmo benzinak je proste dobra a spolahliva volba,... aj ide aj malo zerie a vydrzi vela... fajn auto :yes:

foto Gabo1

Gabo1 02.11.2013  13:02

Pekná Corollka

Ahoj, super recenzia. Zaujímala by ma cena garančných prehliadok a koľko zhruba točí na 6-ke pri 110km/h a 130km/h? Ďakujem a užívaj si Corollu ;-)

Toky1 02.11.2013  15:44

« Re: Pekná Corollka

Čaves. Ceny garančiek sú na toyoťáckom webe. Na 6-ke pri tachometrových 130 točí tesne nad 3000 otáčok, možno 3050-3100, dosť ťažko sa to z toho ciferníka odhaduje. Pri 110 tak z fleku neviem, vysledujem a dám vedieť.

Toky1 04.11.2013  08:06

Pri. 130Ke 3100 otáčok

foto David-C3

David C3 04.11.2013  10:30

« Re: otáčky

ahoj mám nového Aurise 1.6 kombi jen s automatem a točí to při 160 jen 3000ot :yes: :yes: Jinak mám najeto 6tis za 2 měsíce a zatím spokojenost. Když tak mrkni na mou recenzi měj se

Toky1 04.11.2013  11:59

otáčky

Hej veru, novinársky recenzenti tiež svorne tvrdili, že s automatom to jazdí s nižšou spotrebou. Ten variátor, čo tam je, je v tomto dobrý. Rozmýšľal som aj nad corollou s automatom ale mňa práve odradil ten variátor, otec dlhší čas robil vo vývoji kadejakých strojov, vravel, že tento typ prevodovky má z princípu nižšiu životnosť, skôr podľahne opotrebeniu. Ja sa do toho prd rozumiem, dal som však na jeho slová a radšej kvaltujem ručne. Nech slúži!

idam.i 04.11.2013  14:54

« Re: otáčky

Určite je väčšia pravdepodobnosť,že sa skôr pokazí automat ako manuál.Navyše variator má dosť velké straty a tým pádom aj spotrebu (predajca nech hovorí čo chce) a navyše to je drahšie.Pre mňa je to dosť vela mínusov oproti jedinému plusu.Pohodlnosť. ;-) Je pravda,že ten,kto mal automat už väčšinou iné nechce.Zatial sa držím manuálu.Možná keď budem starší,kto vie ? 8-s

foto poterienko

poterienko 05.11.2013  00:19

« Re: Re: otáčky

Variátor má problém v tom, že se ty kotouče časem ošoupou a nelze tomu skoro nijak předejít. Hdm převodovku lze udržet při životě hodně dlouho. Jinak otázka spotřeby je už dávno pasé. Navíc variátor má právě výhodu, že neexistují ztráty při řazení a taky dovoluje motoru běžet vždy v ideálních otáčkách.

foto umo

umo 04.01.2014  15:26

tsi

Ahoj. Chcel by som sa opýtať, aký rok výroby boli tie autá, ktoré spomínaš v posledných novinkách? 42 000 km a už nový motor, to je fakt sila. Vraj od roku 2011 by už tie problémy s rozvodmi mali byť minulosťou, tak preto sa pýtam. Myslím si, že európska únia nemôže za to, že vw nie je schopný vyrobiť kvalitný a spoľahlivý turbobenzín.
    Prajem bezproblémové fungovanie toyoty.

vladom2 20.01.2014  19:48

« Re: tsi

mal som jettu 1.2 tsi r.v. 10/2011 a rozvody vydržali 13000km

foto michalpneu

michalpneu 20.01.2014  19:59

« Re: Re: tsi

no, protože ty modifikované rozvody, které už byly bez vady dávali do Jetty až od 2/2012...

Toky1 05.01.2014  10:09

tsi

Fúha, tak oktavia 1,4 tsi je 2008 ale to polo netuším, po druhej výmene motora na tých 42000 km auto šlo z domu a kúpil fiestu. Chlapčisko žije v Prahe, kontakt na neho nemám, stretli sme sa náhodou po rokoch v KE a spomínal cirkus okolo auta.
    Jasné že za problémy s tsi môže hlavne vw ale tlak únie na spotrebu áut je enormný, vymýšľajú sa laboratórne testy, pri ktorých v tomto ohľade tsi motorčekom vychádzajú lepšie hodnoty ako atmosférickým motorom (aj keď reálna spotreba je úplne inde). Teraz sa ale napríklad namerali podstatne horšie spaliny pri týchto turbobenzínoch, tak sa bude pridávať zrejme fap filter. Ten sa bude musieť raz za čas vypaľovať, meniť a podobne. Začarovaný kruh. Vymyslia sa nové zariadenia ktoré je treba nainštalovať na motor aby bola nižšia spotreba, zmenšil sa objem motora, zvýšil výkon, potom je ale treba vymyslieť zasa nejaké udelátko na motor pre zníženie emisií, ktoré ale v čase vypaľovania podstatne zvýši spotrebu. Motory sú stále komplikovanejšie, vyžadujú pedantnejšiu údržbu, jemnejšie zaobchádzanie, častejšiu výmenu neopravitelných náhradných dielov - čo je na tom energenticky a ekologicky menej náročné?

Lucaslegend 28.01.2014  20:32

pekne auticko

Gratulujem k peknemu a hlavne spolahlivemu auticku...

Skoda tych vyssich otacok na 6tke na dialnici pri 130km...to je ten motor tak slaby ze nemohli byt nizsie o cca 400 ot?

CommonUser 12.02.2014  10:45

« Re: pekne auticko

Prosim ta ktora podobna atmosfera ma menej. Kedze motor toci do 7000, tak mas teoreticku ca 260km/h - cize tazky prevod. Co by si chcel ? Kup si naftu a nestrapnuj sa tu.

Lucaslegend 12.02.2014  21:22

« Re: Re: pekne auticko

Tak uz viem ze ziadna :-) ale som si myslel ze 97kw nove auto so 6stupnovou prevodovkou moze mat sestku este tazsie sprevodovanu ...
        A na to nepotrebujem naftu aby som mal nizsie otacky ;)
        A tou mojou otazkou som tu do nikoho nechcel rypat, len som sa normalne opytal ;)

CommonUser 13.02.2014  10:59

« Re: Re: Re: pekne auticko

To by si kazdy kopcek na dialnici radil ako blby. Naco ? Aj tak je to dost tazke. A zalezi na priebehu vykonu, takze ... staci pocitat.
          Ano netreba naftu staci turbo alebo nasobit obsah. Potom ale nechci tu spotrebu ...

Lucaslegend 17.02.2014  15:56

« Re: Re: Re: Re: pekne auticko

Vsak jasne, keby to nedokazalo zvladnut mini kopcek na dialnici bez podradenia tak by to tiez nebolo idealne takze nejaky kompromis museli urobit.....
            A ja som uz radsej presiel z turba na spolahlivy velky obsah.... Jasne spotreba narastla ale nelutujem a viacmenej som to vyriesil namontovanim lpg ....

JaMM 15.02.2014  21:42

Stale nechapem tychto "autorov"

Tie fotky su zufale. :'-(

Toky1 16.02.2014  10:35

« Re: Stale nechapem tychto "autorov"

Za názor samozrejme ďakujem. Krajšie fotky nájdeš pravdaže hocikde na stránkach toyoty - moje autíčko má fabrický look bez akýchkoľvek mojich prídavných príkras. Vôbec som teda ani nemal potrebu ani dôvod uplatňovať fotografické umenie, ktoré ani samozrejme nemám, fotky sú robené mobilom, a ani trochu tým nepovažujem svoju recenziu za ochudobnenú. Iná vec by bola keby som si na auto navešal spojlery atď. lenže mne až tak zas na výzore moc nezáleží, nieže by sa mi to auto ale nepáčilo. Dokonalejšie fotky ako na oficiálnom webe toyoty by som ale isto neurobil, ani nemám také ambície. Prínosom tejto recenzie mali byť moje
      osobné skúsenosti s týmto autíčkom a nejaký popis nášho spolunažívania, objavovania jeho dobrých aj menej dobrých vlastností, ktoré niekomu ďalšiemu môžu pomôcť v prípadnom rozhodovaní o jeho kúpe.
      Kdesi hore píšem, že na nejakých bodoch mi nezáleží. Niesom vyťažený na autá, som obyčajný užívateľ ktorému je v podstate jedno v akom aute sa vozí pokiaľ spĺňa kritériá výberu. Pred kúpou som na toto auto našiel len novinárske recenzie, ktoré sú pre mňa fakt len nastreľovacie. Preto som prispel na tento web ja svojím pohľadom, lebo si myslím, že je takých motoristov viac.
      Ty vo svojej recenzii máš isto krásne fotečky, ktoré vystihujú vzťah k tvojmu autu a jeho podstatu, čo je chvályhodné. Ja nie a moje ego je s takýmto stavom vskutku spokojné.

idam.i 16.02.2014  14:22

« Re: Re: Stale nechapem tychto "autorov"

S týmto sa sa tiež stretol.Väčšina tých čo je sú taký nároční,majú svoje recenzie schované.Kto vie prečo ? ;-)

JaMM 05.07.2014  10:59

« Re: Re: Stale nechapem tychto "autorov"

Na prave poludnie sa nefotografuje. "Na prave poludnie" je film. ;-\

KLingO.KE 19.02.2014  15:28

spotreba

6L :-) to keby si mal hybrid tak jazdis asi pod 4 :-!

Toky1 19.02.2014  17:54

« Re: spotreba

Bývam v paneláku na štvrtom poschodí, hybrid by som nemal kde nabíjať. Tak ako možno 40% populácie žijúcej v meste. Hybrid je v pohode ako druhé auto do rodiny, ktorá má aj garáž. Druhé kôli dojazdu - alebo chodiť na výlety len v blízkom okolí, potiažmo taxíkom. :-)

KLingO.KE 20.02.2014  14:01

« Re: spotreba

aj ja byvam v panekalu a mam hybrid :-)

nehovoril som o plug-in hybride ale iba o obycajnom (ktory sa nabija brzdenim a samotnym behom spalovacieho motora) - vidim ze automobilky este maju kde zapracovat na komunikacii smerom k masam

Toky1 20.02.2014  18:52

« Re: Re: spotreba

Jaj, pravda. Som ja ale tupan.
          Hybrid v corolle nieje, len v aurise a aurise combi. Tie som nechcel kvôli malému miestu na kolená pre cestujúcich vzadu (sme dlháni) a cene. Keby som uvažoval nad dízlom v automate tak by som kludne vzal radšej hybrid ale ten cenový rozdiel medzi benzínovou verziou a hybridnou som proste neprekusol. To už bolo tuším 6 či 7 tisíc euro navyše. V hybridoch ale vidím budúcnosť určite skôr ako v elektromobiloch. Práve kvôli nepripravenej infraštruktúre a ani tie baterky sa ešte nedajú nabiť za chvíľu. A tie ceny áut... achjaj....

KLingO.KE 27.02.2014  12:37

svetla

teraz som si vsimol co si pisal o dennom svieteni - mne to robi takisto na aurise

ak nemas serosenzor tak ti netreba zapinat cele svetla kym ty vidis - staci ti zapnut obrysovky - vzadu sa ti zapnu koncove a vpredu ti akurat denne ledky znizia vykon (sluzia aj ako denne aj ako obrysovky) a tym padom budes videny a nemusis palit hlavne ziarovky (a policajti do toho asi tiez nebudu drbat bo tomu prd rozumeju ze ako to je na novych autach)

Toky1 27.02.2014  18:13

« Re: svetla

Senzor šera mám, nastavil som ho čo najcitlivejšie. Ale inak to neriešim, problém bol keď bol sneh, a už nieje a asi nebude. Až o rok...

foto Gabo1

Gabo1 05.03.2014  22:09

Tá spotreba v meste je fakt parádna. Dnes sa už diesel skoro ani neoplatí (samozrejme tým nemyslím pri vyššej, či luxusnej triede).

Pekná recenzia :yes:

Toky1 06.03.2014  08:28

« Re: +

Vtip je v tom, že sa ani nesnažím jazdiť na spotrebu, jazdím len tak ako si to premávka vyžaduje. Nevyrážam zo semaforov slimačím tempom ako klobúkový sváko čo mu trčí slama z topánky a ani mi nereve motor ako na pretekoch dragstrov, väčšinou šoférujem len akosi podvedome pretože rozmýšľam nad milión inými vecami.

foto 3-diamanty

3_diamanty 22.03.2014  15:00

super auto ... gratulacia k benzinu

vcelku jasna volba u osobaku :yes: :yes: :yes:

diesel jedine v SUV

s 1,6tkou v japoncovi mam len a len dobre skusenosti.... v podradeni nie je problem je to len o zvyku..... takze spravna volba... gratulacia

nech sluzi,,,, pekny japonec,,,, :yes:

foto maTooB

maTooB 25.03.2014  13:30

Spotreba na dialnici - Prispevok 20.3.2014

Pokial si mal v oboch pripadoch pri vjazde na dialnicu uz motor zahriaty, tak spotrebu nevplyvnila vonkajsia teplota, ked uz, tak by pri nizsej teplote bola lepsia, lebo spalovanie s chladnejsim vzduchom je ucinnejsie. Cize teplota exterieru ma opacny vplyv ako si vydedukoval.
    Dovod hladaj inde, vietor (aj slaby), gumy, zabeh, zavetrie za inym autom...

foto maTooB

maTooB 25.03.2014  13:40

« Re: Spotreba na dialnici - Prispevok 20.3.2014

Toto si asi ty ze? [odkaz]
      Myslim, ze ta spotreba je vcelku normalna, ziadny zazrak ale ani negativne prekvapko...

Toky1 25.03.2014  13:49

« Re: Re: Spotreba na dialnici - Prispevok 20.3.2014

Hej to som ja. Aj ja si myslím, že to je normálna spotreba, len semtam na iných fórach mi ju nejako nechcú veriť. Aj keď nechápem prečo, veď nejazdím nijako extra ale úplne normálne. Nejazdím na spotrebu ale podľa premávky a ako-tak podľa predpisov.

foto HonzaJakoubek

HonzaJakoubek 13.05.2014  12:56

« Re: Re: Re: Spotreba na dialnici - Prispevok 20.3.2014

Takze aby jsem napsal i neco Ja kdyz uz ji mam doma od ledna.
          Zatim vse OK, najezd v tuto chvili 8500 km, spotreba na dalnici pri 130 km na dlouhe trasy 6,2-6,5 L. Zalezi kolik je po ceste kopcu :-) Normalni prumer pri jizde do prace a z prace neco pres 70 km denne je 6-6,2 L Upozornuji ze ji nesetrim a jezdim svizne. Snazim se udrzovat 100-110km/h
          Co mi vadi :-| I kdyz jsem si priplatil trojpaket tak mam startovani na klicek ktrery me porad stoucha do kolena. Moje vyska je 185 cm.
          Dale je to sice posun ve tvaru sedacek z predchozich modelu ale porad nic moc.
          Jinak celkove dobra spotreba, pekne zrychleni kdyz tomu clovek nalozi, velmi dobre zpracovani a dobre reseny multifunkcni displej

Toky1 14.05.2014  09:51

« Re: Re: Re: Re: Spotreba na dialnici - Prispevok 20.3.2014

Hej, netreba byť pohodlný a treba sa naučiť podradzovať pred predbiehaním, naučiť sa zaradiť rýchlosť tak aby boli otáčky pri potrebe predbiehať 4000-4500 a auto potom pekne zatiahne. Potom zas udržiavacie otáčky, kľudne stačí 1500.

foto dodo13

dodo13 31.03.2014  15:21

Laktova opierka Seat Leon.

V prispevku z 16.03.2014 pises, ze si sedel v Leone, kde je blbo - nizko a vzadu ulozena laktova opierka a ze Ty ju mas nastavitelnu pozdlzne. Vo vsetkych VW autach mas laktovu opierku nastavitelnu pozdlzne aj vyskovo. Pravdepodobne bola v zadnej spodnej polohe len... :-)

Toky1 01.04.2014  15:25

« Re: Laktova opierka Seat Leon.

Nie, nie, to ale bol Leon predchádzajúcej generácie, nie tento nový.

JaMM 30.05.2014  09:38

Take pekne auto ...

... a fotene na tako hroznom pozadi! Fakt, zufale fotky. Hlavne ta "travova"! ;-\

Toky1 30.05.2014  13:38

« Re: Take pekne auto ...

Si druhy co kritizujes fotky. Ako som uz predtym spominal, tie neriesim, niesu dolezite, mohol som tu capnut fotky z katalogu toyoty. Dizajnovo som autu nic nepridaval, stacili by. Fotit umelecky neviem ani nemam take ambicie. A ako sam vravis auto je ajtak pekne, nie? A hlavne je moje, aj s tymi fotkami. Raz ked budem velky mozno skusim fotit s niecim inym a nie s mobilom a s nejakym sexy pozadim. Zatial mi to plne staci takto, dolezity je text.

JaMM 08.12.2014  16:43

« Re: Re: Take pekne auto ...

Nie je to nic narocne. Jednoducho nefot na prave poludnie a bielu duplom .

JaMM 05.07.2014  10:52

Pisat, ako-tak, uz vies ...

... ale fotografovat nie.

Toky1 05.07.2014  21:35

« Re: Pisat, ako-tak, uz vies ...

Ako povieš. A rozhodol som sa, že sa to kôli tebe učiť predsa len nebudem. Na fotky s prepáčením seriem, ak chceš vidieť pekné tak kukni na www.toyota.sk

JaMM 27.07.2014  19:29

« Re: Re: Pisat, ako-tak, uz vies ...

Mas pravdu. Ser na to a nefot vobec. A kukat moze kukucka.
        Dobra sprava je to, ze si sa naucil aspon soferovat. To vsak vedia aj 100-rocne babky na Floride. :-)

CommonUser 28.07.2014  09:08

« Re: Re: Re: Pisat, ako-tak, uz vies ...

Prestan sa tu odbavovat na fotkach. Neopakuj sa tu ako poskriabany vinyl 100 rocnej babky z Floridy. :no:

Toky1 31.07.2014  15:05

« Re: Re: Re: Pisat, ako-tak, uz vies ...

No takto s tymi fotkami. Nedas pokoj. Dal by som si na nich viac zalezat, keby som stal o body. Ale nestojim o nich. O auticku pisem lebo chcem informovat o svojich pocitoch z neho, o skusenostiach s nim. Ak o nich niekto stoji, tak si ich precita, fotky sa daju najst hocikde, recenzia nezaujateho a znackou nesponzorovaneho uzivatela tak lahko nie. To je cele.
          Inak momentalne sme v Chorvatsku, cesta z Kosic do Zadaru takmer full po dialnici 130 podla navi, alebo v zapchach pri Lučku a za Budapestou krokom, spotreba merana metodou dotankovania 6,58 palubny pc ukazoval 6,6. V aute dvaja dospeli a 10rocny kolohnat vzadu, kufor natrieskany. Kdesi padli poznamky ze 1,6ka nevladze v dialnicnych stupaniach v 130ke na sestku. No na take stupanie som nenatrafil za cely cas. Stale sestka.

foto DaDo

DaDo 20.08.2014  14:51

Postrehy

No myslím si, že Václav je na fotkách celkom fotogenický ;-)
    A vzhľadom na to, že fotky boli spravené mobilom LG-P760 sú aj prekvapivo uspokojivé.
    Výber motorizácie je OK, predsa len tých dobrých atmosfér na trhu veľmi veľa nie je. Mám na mysli pomer cena / spotreba / výkon / kvalita / životnosť / konštrukcia (bezúdržbová rozvodová reťaz).
    V rodine máme Aurisa 1.6 VVTi, priemerná spotreba 6,5 l /100km, no mne osobne sa viac páčia sedany, viď Václav, príp. Hyundai Elantra 1,6.
    Toky Celkom by ma zaujímala "pořizovací cena" Tvojho "čerta" v anjelovom rúchu ;-\

Toky1 22.08.2014  09:06

Postrehy

Pokial si dobre spomínam, tak cena bola 15700eur s dph. 1,6Valvematic výbava active, paket exclusive + toyota alarm, povinná výbava, velúrové koberce a zásterky. Auto som dal na firmu takže tá cena bola v konečnom efekte nižšia o dph. Nech si vraví kto chce čo chce, že boli aj rozumnejšie voľby za tú cenu, mne sa ale corolla neskutočne páči. A až tak uletená (v nejakom negatívnom zmysle) zas nieje. Skôr každého skeptika presvedčí zvezenie. Hlavne je každý prekvapený vzdušnosťou interiéru a priestorom, pohodlím.

foto jozephko

jozephko 26.08.2014  08:15

Moje skúsenosti s Corollou

Mal som Corollu - o 2 generácie staršiu a s motorom 1.6 benzín. Tiež vo verzii sedan. Podobnú, len vo verzii kombi a na LPG si pred pár rokmi doviezol známy z Nemecka.
    Ten benzínový motor je úžasný. V meste má trochu "mixérový", ale stále príjemný zvuk. A spotreba je fantastická. Len pri fakt brutálnej jazde som sa dostal nad 7 litrov. Inak bola spotreba okolo 6,5 litra. Na auto, čo má zrýchlenie na stovku za 10 sekúnd, je to super.
    Jediná problematická vec, ktorú ani v Toyote nevedia vyriešiť, je občasné svietenie kontrolky motora - hlavne za vlhkého a daždivého počasia. Pýtal som sa na to aj v autorizovanom servise Toyoty, a tam mi povedali, len že sa to vyskytuje aj na iných modeloch Toyoty. Ale príčinu mi povedať nevedeli. Či to už na tejto novej odstránili neviem. Ale ak by sa oranžová kontrolka občas začala svietiť, mastička je pomerne jednoduchá. Prišiel na ňu môj známy, čo má Corollu na plyn.
    Treba izolačnou páskou oblepiť hrubé káble (asi tie čo idú do riadiacej jednotky). Vyskytujú sa v nich mokrotrhliny, ktoré voľným okom nie sú viditeľné a cez ktoré sa dostáva vlhkosť až ku káblom. Keď sa to káble oblepia, problém sa už nevyskytne. Len treba po pár rokoch znovu oblepenie káblov obnoviť.

foto cobra-s

cobra.s 28.08.2014  13:00

achjo

Nejak nechapu, proc mas na druhy strane obracene kolo? Resp. ty za to nemuzes, proc to tak dela fabrika, je to hnus velebnosti.

Toky1 28.08.2014  15:11

« Re: achjo

Pardon? Nechceš to trochu rozviesť, o čom píšeš?

foto poterienko

poterienko 28.08.2014  16:38

« Re: Re: achjo

Podívej se na fotky. Na úvodní jsou zuby kol směrem dopředu a z druhé strany jsou dozadu. Ale to je dnes poměrně normální, jen není tolik kol, co by měla takový směrové zuby a tak to není obvyklé.

woody-alien 28.08.2014  20:17

« Re: Re: Re: achjo

Přesně jak píše poterienko, výrobci v případě takových směrově tvarovaných kol (aspoň většinou) nevyrábí levou a pravou variantu. Tady třeba příklad 18" Austinů z GTI: [odkaz] Na levé straně (horní fotka) směřují zuby kol dozadu, na pravé straně (spodní fotka) dopředu.

Ale popravdě řečeno, toho si stěží všimneš, takže cobra.s poněkud vyšiluje. ;-)

foto smoula-nesika

šmoula nešika 28.08.2014  20:31

« Re: Re: Re: Re: achjo

Cobra.s (postaru mutant - plynový prudič) je známá firma, která vyšiluje, kde může. Bohužel i v případě článků o zesnulých osobnostech automobilismu. 8-s [odkaz]

Určitě zajímavá věc k diskusi, ale vidět to moc není, tady rozhodně nee.

woody-alien 28.08.2014  20:41

« Re: Re: Re: Re: Re: achjo

šmoula, díky žes mi připomněl, nespojil jsem si cobru s mutantem. Takže ještě větší idiot, než jsme doufali. 8-s

Toky1 31.08.2014  10:04

kolesá

Tyjo, vozím sa na tom aute takmer rok a tie kolesá som si vôbec nevšimol!

foto execom99

execom99 25.09.2014  17:22

100vka na dialnici

napr. ja chodim na dialnici aj 110, mame male babo a pri 110 je hluk/naklony v zatackach take, ze sa kludne vyspi v aute aj 2h. Pri 130 nam nezaspi ... tolko ideme ked je hore ;) Cize nieje to o usetrenych 20e vzdy

foto 5thelement

5thelement 12.01.2015  20:03

Nová Corolla

Tak jsem si jí pořídil v říjnu 2014 u Louwmana v Ústí v černé barvě a musím říct, že je to parádní auto. Před ní jsem jezdil ve Fabce v combi provedení, ale to se nedá srovnat. Zpočátku jsem měl docela problém se spojkou, která oproti Škodovce zabírá dost nahoře, ale už se mi to dostává do krve. Paradox je, že jsem si šel zprvu pro Aurise, ale tohle mě doslova uchvátilo jak vypadá za ty peníze majestátně a hlavně jich nepotkáte za hodinu 350 jako Octávií. Na parkovišti před obchodem jí nepřehlídnete, protože je to opravdu naprosto něco jiného. Hlavně je zajímavý kolik lidí si to jde omrknout, když se od toho vzdálíte :-).Mám málo najeto, ale nenašel jsem zatím nic co by mě na Corolle obzvlášť vadilo. Sedačky jsou celkem fajn i když jak píšete lepší boční vedení by nebylo naškodu. Jak to půjde a trochu víc jí zajedu, přidám nějakou tu fotečku.

foto cobra-s

cobra.s 20.01.2015  14:17

Za blbce

Mas na druhy strane obracene kola!! >:D neskutecna sranda

woody-alien 20.01.2015  18:36

« Re: Za blbce

Máš Alzheimera ? Už jsi s tou pitomostí tady prudil v srpnu. Za blbce jsi tady ty.

Toky1 26.01.2015  09:57

« Re: Za blbce

Chcel by som mať Tvoj zmysel pre humor, ak teda takúto ptákovinu považuješ za srandu. To smerovanie lúčov nijako neovplyvním a okrem Teba ich nikto nerieši, lebo si to nikto nevšomne. Ako postreh skvelý ale úvaha k *, sprepytujem za výraz.

CommonUser 18.03.2015  11:03

Mirror Ping

Len taky detail k tvojmu komentaru mirror linku. Cely ML je ftakovina. To uz pochopili aj v Skode - nova Fabia dostane aj plnokrvnu NAVI. To nie je vada Toyoty, ale celeho nedomysleneho poloriesenia. Tym ovsem vobec neobhajujem Toyotu. Co si zaplatili, to dostali.
    Celu znacku mrvia. Myslim si, ze tvrde segmentovanie Toyoty a Lexu ich bude este mrziet. Kto chce kam ....

vladom2 24.03.2015  19:46

Slnečné clony

Napíš prosím Ťa kde si kúpil tie slnečné clony a za koľko.

foto jk-

jk! 07.05.2015  08:24

« Re: Slnečné clony

no, tie clony ma tiez zaujimaju, vyzeraju dobre :yes:

MGRR 27.03.2015  11:06

Corolla pro USA je jiná, nebo je to budoucí facelift pro Evropu

Toyota.com

Toky1 08.05.2015  16:37

Slnečné clony

Kúpil som ich odtiaľto:

foto kotelnik

kotelnik 04.09.2015  13:16

čekání

Teda čekat na auto 3 měsíce, pokud nebudu mít štěstí jako autor článku mne vůbec nenaplňuje pocitem že bych to dokázal. Daleko jednodušší je vybrat maximální výbavu v autobazaru..A ještě ušetřit.

MGRR 01.10.2015  21:41

Nejsou 1,6 Corolly Multidrive jako předváděčky

Sám teď řeším do firmy Corollu 1,6Valvematic + Multidrive + Executive + světlý interiér + bronzová met.

Chtít si půjčit Corollu 1,6 s automatem na víkend je nemožné - prostě nejsou

MGRR 06.10.2015  12:26

2016 bude "nový model", výrazný facelift i Hybrid 1,5 Atkinson cycle

Bylo mi divné, že např. v Chemnitz nemají v Toyotě jediný kus Corolly, dokonce ani předváděčku. V CZ běží akce výprodej -40.000kč

V Německu v některých salonech, už Corollu 2015 zákazníkům nenabízí (pokud na modelu 2015 vyloženě netrvají), protože by k zákazníkům nebyli fér.

2016 začnou údajně prodávat novou Corollu, výrazně změněný model bude i Hybridní, snad 1,5 Atkinson

Nedali mi přímou odpověď od kdy přesně budou na skladě: [odkaz]