Volkswagen Golf 1.6 102 PS @ 5600 RPM™

Volkswagen Golf, foto 1 Volkswagen Golf, foto 1 Volkswagen Golf, foto 2 Volkswagen Golf, foto 2 Volkswagen Golf, foto 3 Volkswagen Golf, foto 3 Volkswagen Golf, foto 4 Volkswagen Golf, foto 5
Volkswagen Golf, foto 6 Volkswagen Golf, foto 6 Volkswagen Golf, foto 7 Volkswagen Golf, foto 7 Volkswagen Golf, foto 8 Volkswagen Golf, foto 9 Volkswagen Golf, foto 9 Volkswagen Golf, foto 10 Volkswagen Golf, foto 10 Volkswagen Golf, foto 11 Volkswagen Golf, foto 12 Volkswagen Golf, foto 13 Volkswagen Golf, foto 14 Volkswagen Golf, foto 15 Volkswagen Golf, foto 16 Volkswagen Golf, foto 17 Volkswagen Golf, foto 24 Volkswagen Golf, foto 26 Volkswagen Golf, foto 27 Volkswagen Golf, foto 28 Volkswagen Golf, foto 71 Volkswagen Golf, foto 72 Volkswagen Golf, foto 73 Volkswagen Golf, foto 74 Volkswagen Golf, foto 75 Volkswagen Golf, foto 76 Volkswagen Golf, foto 79 Volkswagen Golf, foto 80 Volkswagen Golf, foto 81 Volkswagen Golf, foto 82 Volkswagen Golf, foto 83 Volkswagen Golf, foto 84 Volkswagen Golf, foto 85 Volkswagen Golf, foto 86 Volkswagen Golf, foto 88 Volkswagen Golf, foto 89 Volkswagen Golf, foto 90 Volkswagen Golf, foto 91 Volkswagen Golf, foto 92 Volkswagen Golf, foto 92 Volkswagen Golf, foto 93 Volkswagen Golf, foto 94 Volkswagen Golf, foto 98 Volkswagen Golf, foto 100 Volkswagen Golf, foto 101 Volkswagen Golf, foto 102 Volkswagen Golf, foto 103 Volkswagen Golf, foto 104 Volkswagen Golf, foto 105 Volkswagen Golf, foto 106 Volkswagen Golf, foto 107 Volkswagen Golf, foto 122 Volkswagen Golf, foto 123 Volkswagen Golf, foto 124 Volkswagen Golf, foto 125 Volkswagen Golf, foto 126 Volkswagen Golf, foto 127 Volkswagen Golf, foto 128 Volkswagen Golf, foto 129 Volkswagen Golf, foto 130 Volkswagen Golf, foto 131 Volkswagen Golf, foto 132 Volkswagen Golf, foto 133 Volkswagen Golf, foto 134 Volkswagen Golf, foto 135 Volkswagen Golf, foto 136 Volkswagen Golf, foto 137 Volkswagen Golf, foto 138 Volkswagen Golf, foto 139 Volkswagen Golf, foto 140 Volkswagen Golf, foto 141 Volkswagen Golf, foto 142 Volkswagen Golf, foto 143 Volkswagen Golf, foto 144 Volkswagen Golf, foto 145 Volkswagen Golf, foto 146 Volkswagen Golf, foto 147 Volkswagen Golf, foto 148 Volkswagen Golf, foto 149 Volkswagen Golf, foto 150 Volkswagen Golf, foto 151 Volkswagen Golf, foto 152 Volkswagen Golf, foto 153 Volkswagen Golf, foto 154 Volkswagen Golf, foto 155 Volkswagen Golf, foto 156 Volkswagen Golf, foto 157 Volkswagen Golf, foto 158 Volkswagen Golf, foto 159 Volkswagen Golf, foto 160 Volkswagen Golf, foto 169 Volkswagen Golf, foto 170 Volkswagen Golf, foto 171 Volkswagen Golf, foto 172 Volkswagen Golf, foto 173 Volkswagen Golf, foto 177 Volkswagen Golf, foto 178 Volkswagen Golf, foto 179 Volkswagen Golf, foto 180 Volkswagen Golf, foto 182 Volkswagen Golf, foto 183 Volkswagen Golf, foto 184 Volkswagen Golf, foto 185 Volkswagen Golf, foto 186 Volkswagen Golf, foto 187 Volkswagen Golf, foto 188 Volkswagen Golf, foto 189 Volkswagen Golf, foto 190 Volkswagen Golf, foto 191 Volkswagen Golf, foto 192 Volkswagen Golf, foto 193 Volkswagen Golf, foto 200 Volkswagen Golf, foto 201 Volkswagen Golf, foto 202 Volkswagen Golf, foto 203 Volkswagen Golf, foto 204 Volkswagen Golf, foto 205 Volkswagen Golf, foto 206 Volkswagen Golf, foto 207 Volkswagen Golf, foto 208 Volkswagen Golf, foto 209 Volkswagen Golf, foto 210 Volkswagen Golf, foto 211 Volkswagen Golf, foto 212 Volkswagen Golf, foto 213 Volkswagen Golf, foto 214 Volkswagen Golf, foto 215 Volkswagen Golf, foto 216 Volkswagen Golf, foto 218

Přezdívka auta Volkswagen Golf Rok výroby 2006 Koupeno nové najeto [km]:90000 tuning/stylingoznačené * palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1595 výkon [kW]: 75 kroutící moment [Nm]: 148 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11,4 maximální rychlost [km/h]: 184 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 / 16 * zavazadlový prostor [l]: 350 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7,2 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Nádhera, po rokoch sledovania auto.cz a študovania nižšej strednej triedy som sa konečne zamiloval. Rozhodoval som sa nejaký ten rok a musím sa priznat, že vo výbere boli nakoniec auta so zadnou viacprvkovou nápravou. Diesel by sa mi veľmi páčil, ALE: spotreba a ťah v nišších otáčkach sú jediné 2 veci, ktoré by ma tlačili do kúpy. Ticho a hladký chod však zvíťazili na spotrebou, ktorá by sa mi vracala aj tak roky.
Ticho = 680 ot./min. na pri voľnobehu, takže obraz si môže spraviť každý o tom sám.

Design: Nemôžem sa ubrániť super pocitu, keď vidím ostrekovače predného skla po kapotou a nie nad ako to robia myslím skoro všetci výrobcovia.

Ostatne vývoj všetkých 5 Golfov som na pár obrázkoch pridal, myslím si, že je tam vidieť podstatný rozdiel.

Výbava spolu aj s doplnkovou:
+ znamená nutnosť

+ 3-ramenný kožený volant, radiaca páka a ručná brzda
+ 4-dverová karoséria s elektrickým ovládaním okien vzadu
ABS, ASR, EBV
Airbag vodiča a spolujazdca s deaktiváciou airbagu spolujazdca
Aktívne opierky hlavy vpredu, 3. výškovo nastaviteľné opierky hlavy vzadu
Alarm so zálohovou sirénou, s kontrolou vnútorného priestoru
Bočné airbagy vzadu
Bočné airbagy
Hlavové airbagy
Bočné smerovky, integrované vo vonkajších zrkadlách
Centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, sklápací kľúč
+ Climatronic ( 2-zónová automatická klimatizácia s chladením odkladacieho priestoru pred spolujazdcom a stredová opierka vpredu s chladeným odkladacím boxom )
+ Čierna farba
Dekór Anthrazit
Determálne sklá ( zelené ), vonkajšia anténa
Dojazdová rezerva
Elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá
+ Elektricky ovládané okna vpredu aj vzadu
Elektromechanický posilňovač riadenia s meniacim sa účinkom v závislosti na rýchlosti
Fajčiarska výbava
Imobilizér
Kryt batožinového priestoru
Nárazníky a vonkajšie spätné zrkadlá vo farbe karosérie
Ocelové disky 6J x 15 pneu 195/65 R15
Odkladací box na okuliare v strope
Odkladacie priestory vo dverách vpredu na 1l fľaše
Ochranné lišty čierne
+ Palubný počítač
Podlahové koberčeky vpredu a vzadu
RCD 300 plus, rádio s CD, 4 x 20 W, 10 reproduktorov vpredu a vzadu
Signalizácia servisných intervalov
Sklápateľné delené zadné operadlá
Stredová opierka vpredu s odkladacím boxom, 2 držiakmi nápojov a 2 ventilačnými otvormi vzadu
Tretie brzdové svetlo
Trojbodové bezpečnostné pásy s napínačmi na predných sedadlách
Ukazovateľ vonkajšej teploty
Výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant
Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča
+ Tempomat 2008

Celková kvalita interéru, i keď mnohí stále tvrdia, že je to stále to isté. NIE JE! Ja sa potom pýtam, prečo sa to tak stále dobre predáva? Ergonómia na 1* niet, čo dodať. Žiadne hlúposti typu ovládanie climatizácie niekde dole v strede, kde mi zavadzia riadiaca páka sa nekoná, ako majú ini výrobcovia vo "zvyku" a radi kladú zbytočne polená ľuďom pod nohy. Ja som osobne dosť veľký fajnšmeker na rôzne "banality", ktoré som zistil až po kúpe auta. Predajca nemal a ani stále nemá a nemajú ani páru o super vlastosiach tohto auta všeobecne. Pozrite si foto, kde je stredná konzola ovládania Climatizácie. Je duálna.Skúste sa spýtať predajcu ako si nastavím naspäť spolujazdcovu teplotu, aby sa vždy identicky menila s mojou vodičovou? Áno, teraz tam tdávajú tlačítko DUAL, ale pozrite na moju, dá sa to taktisto nastaviť, a verte mi, že to nevie ani technik VW, ani predajca ako na to. Ja som an to prišiel cca po 10km po kúpe autíčka.
Nespomeniem si teraz určite na všetky pikošky, postupne ich budem dopĺňať. Myslím si, že ani Ferrari nemá kopec vecí, čo má VW. Nechem samozrejme teraz porovnávať, ale za také prachy auto, aby nemalo to či ono... skrátka, mám rád elegantnú športovosť (M5, RS4, RS6 apod.), ak by sa to tak dalo povedať. A to sa mi F430 véééľmi páči.

Výborné jazdné vlastnosti už na základných pneu 195/65/15. 190km/h pohoda. do 160km/h sa častokrát nudím.
Po zjazdení originál pneu pôjdem asi do 17" aleob 18", ale asi to bude dosť tvrdé na naše česko-slovenské cesty. Ešte uvidím.

TOTO AUTO "ROZMÝŠĽA": Je toho relatívne dosť, skúsim najbežnejšie: Odomknete iba kufor, schováte si kľúčik späť do vačku, uložíte do kufra tovar a stačí iba zabuchnúť, logicky si autíčko zamkne. Ak vysadáte viacerí z auta, stačí po zatvorení vodičových dvier zamknúť s diaľkovým všetky dvere i keď sú otvorené (okrem vodičových, to je poistka), keď ešte pomalá rodina vystupuje alebo beriete so sebou tašky, po zavretí ostatných dvier sa mi autíčko krásne zamkne celé a zabliká. Nemusíte na nich čakať.
Auto si "stráži" batériu: A to v tom zmysle, že všetky elektrické veci sa vám do par minút samé vypnú: zabudol som nabíjačku na PDA, ráno nesvietila, bola odpojená, po vysunutí a opätovnom zasunutí už opäť išla. Takisto vnútorné osvetlenie som zabudol zapnuté, všetko sa samé stráži, fantázia.
Dvojzónová Climatizácia je fantázia. Výborne udržuje teplotu v zime, priam fantasticky. V lete je to takisto super. Compressor climatizácie je závislý od vami požadovaného výkonu. Ak je auto veľmi zahriate stúpne jeho odber na maximum a teda aj spotreba a klesne citeľne výkon, po ochladení interiéru sa postupen vracajú príkony na hodnoty ako pri vypnutej clíme. Príkon môžete jednoducho regulovať aj vy, ak v lete pri cca 33 celziusov ezapnete v meste naplno cca 22 celziusov, pretože mu dávate najavo maximálny výkon... Najhlepšie je dobre vyvetrať pred sadnutím do auta - všetky 4 okná dole a ovládačkou na kľúči a clímu nastaviť na cca 26 celziuov, ale toto je subjektívny pohľad na nastavovanie teploty. V zime je toto auto minimálne "Mercedes" v staraní sa o regulované teplo. Len málo áut dokáže takto dobre regulovať a vetrať priestory prestory pre pasažierov. Climatizácia je temer bezprievanová. Na teplotné "kolečká" nedám dopustiť.

Auto po dlhšom pokoji pri otvorení iba vodičových dverí vydá krátky cca 1,5 sekundový zvuk motorčeka. To si čerpadlo dotlačí beznín, aby bolo pripravené hneď naskočiť hbez zbytočného pretáčania. dlho to nevedel nikto vysvetliť, takže malé info, ak niekto potreboval.

V aute je pri veľmi slnečnom počasí pri svietení na prístrojovku a palubovku smlečný senzor, ktorý reaguje ikamžite, čiže ihneď vidíťe na silne osvetlenom display text i v lete. Reaguje to promptne, po odsvetlení slniečka sa jas LCD vracia na pôvodné hodnoty. Super vec.

Toto sú benefity, ktoré ma po kúpe auta dostali... Je ich síce viac, ale ostatné napíšem neskôr.

Kasika motor. TDi som nechel, možná rýchlejšia krádež, hluk, vibrácie, emisie, smrad, cenový rozdiel - navýšenie, ktoré by sa mi vrátilo cca po niekoľko tisíc km. P.S: mám rád ticho. TDi je ináč samozrejme super na ťah atď... Moja spotreba je extrémne závislá na "súčiastke" medzi sedadlom a plynovým pedálom. Nehrá rolu, či idem plne naložený alebo sám. Minimálna na cca 100 km sa mi podarila s vynulovaným počítačom v meste, čiže od naštartovania vozidla do mesta po starej ceste cca 20km a potom 11 km dialnici a v ďalšom meste cca 19 km, tam som si vybavil všetko potrebné a pokračoval v jazde mestom + diaľnica + stará cesta naspať: 4,8L/100km. POZOR! Dá sa to, je to naoazj extrémna jazda cca do 90km/h a veľkým sebazaprením. Maximálna je ako ukazuje počítač na 5 prevodovom stupni cca 16L/100km. Ak budete letieť ako ja v Nemecku Fraknfurt-Basel 180km/h tak priemerná bude cca 12L/100km, pretože sú tam nejaké tie "baustelle 80km/h-100km/h" + zápchy... Ale to sú všetko dosť veľké extrémy. Normálna svižná jazda 900 km po diaľnici Nemecko, Rakúsko Slovensko 6,4-6,7/100km priemer podľa počítača cca 98km/h (výsledná priemerná rýchlosť závisí veľmi od zápchy-stau), pri dodržiavaní Nemecko do 130km/h, občas pekný dole kopec a hore kopec :-) 160km/h, Rakúsko do 130km/h. Auto má 102 koní, ale ťah je slabší, no zdá sa mi, že ak ho "popreťahujem po diaľnici, tak je svižnješie a na 160km/h ide ako víno 180km/h bez problémov. Maximálna rýchlosť podľa speedometra cca 200, reálne GPS cca -12km/h, veď to všetci dobre poznáme.

Auto má mimo mesta a na ďialnici menšiu spotreebu, ak ste plný ako sám. Zotrvačnosť môže byť niekedy aj ku prospechu a v tomto prípade tot ak je. Ak niekto napíše, že išiel na dovolenku plne naložený a berie to ako deficit, tak sa veľmi mýli. Samozrejme, že do kopca to ide horšie, ale ak si pred tým "nadbehnete", tak výsledná spotreba z cesty, dovolenky bude menšia ako keby ste boli sami do cca 0,5L/100km, pretože je tam dosť veľká zotrvačnosť...

Auto mi predali s !!!položeným neupevneným káblom od kostry!!! na batérii. Pozor, nebol tam nasunutý!!! iba na krivo opretý, čiže mi to tam po celú dobu pravdepodobne iskrilo, až... až som prišiel pred garáž na mierny obruvník, auto poskočilo a.... OFF Po nájdení chyby som ihneď všetko dal do poriadku. Nestalo sa mu nič, je ok, ale toto bola akože kvalitná predpríprava auta na predaj? Dobre, že sa mi to nestalo na dialnici...Fotky "položenej" kostry máte priložené. Aktuálne som bol v autorizovanom servise po prvý krátna klasickú výmenu oleja + prehliadku... Olej a filter som si priniel som sám, originálny, aby ma.... Ináč katastrofa, neochota atď... Prečo si človek po kúpe auta musí pripadať ako votrelec v predajni, prípadne ako v Zemi nikoho. Prečo zákazníkovi, ktorý tam nehal kopec $$$ a ešte väčší kopec $$$ si od neho naúčtujpú za "servisy" sa cíti ako by ich otravoval? Toto vo švajčiarsku neexistuje! Na zápede by asi schrachovali s takýmto prístupom. Je jedno či si človek kupuje Ladu alebo BMW, pre kupujúceho je to veľká položka v živote, mali by sa k nemu správať primerane slušne! Toto čo sa tu predajniach v EAST EU deje nie je normálne.

Auto som si vybral z iného mesta ako bývam. Bolo to kvôli neochote tunajšieho predajcu, možnej rýchlej krádeži (nemusí o tom vedieť hneď celé mesto, že som si ho kúpil - u nás je to hneď vonku) a samozrejme ešte o trocha lepšej mnou vybavenej predajnej cene. Zadarmo som si vybavil pri kúpe zimné pneu Dunlop Wintersport 3D 195/65/15" (sú hlučnejšie ako letné), ale výborné jazdné vlastnosti takisto potvrdené aj v testoch.

Záver:
Dúfam, že sa nikoho týmto výrokom nedotknem, možno ste ho už počuli, resp. čítali viackrát:
GOLF V je štandardný rodinný hatchback.
Jeho štandard je však vysoký a, asi aj preto je drahší ako konkurenti, ale jeho sila spočíva vo vyváženosti všetchých vlastností, ktoré ho predurčujé do roly etalónu triedy.

"Když něco vyrábíte už pětatřicet let a prodali jste toho na šestadvacet milionů, nemáte potřebu přicházet s bláznivými výstřelky."

NAVI

Na navigáciu používam PDA, pretože je to malé PC a mám tam kompletnú plejádu užitočných programov... Požívam iGO8, občas iGO 2006+ (hlavne kvôli optickému prehľadu trasy medzi ECO, rýchla, krátka, EASY), takmer vôbec TomTom 7, je to skôr iba záloha, ak by niečo.
Spokojnosť závisí od aktualizácií a kvalite máp.
Zariadenie v akcii je priložené na fotografiách.

11.8.2009 20:48

Cesta 1925km

Komplet verditk >>> 6,2L/100km @ 78km/h (boli stojace zápchy)
Cesta naspäť 5,6L/100km @ 100-110km/h na tempomate so zápchami.

13.6.2009 11:53

Servis

Blíži sa kilometrový servis... :-(

23.5.2009 22:06

Nové fotky + ALU

Pridané nové fotky + ALU

18.1.2009 10:05

Pridané fotky z cesty z cestovného počítača, ktorý presne počíta priemernú rýchlosť jazdy a celkovú rýchlosť priemernú.
Jediný nepravdivý údaj je MAX rýchlosť, pretože vždy na jednom mieste v nemecku pri výjazde z jedného tunela stratí satelity a po nájdení takto zblbne na pár sekúnd.
Osvečená nemecká rýchlost "Richtgeschwindigkeit 110km/h" sa osvedčila príjemnou spotrebou voči času stráveným za volantom.
Cez 140km/h je realtívne nehospodárne "Tempomatovať".
Ďalej len pre zaujímavosť pridané foto z Felicie 1.3 s vyše 414.000 kma stále na žive a v plnej sile...

8.1.2009 00:00

Pridané oveľa zaujímavejšie adrenalínové VIDEO. Všetkým fanúšikom prajem príjemných niečo vyše 4 minút naozajstného tlačenia do sedadla pri V-Max ...:::340km/h:::...
Pôvodné VIDEO je k zhliadnutiu na tejto adrese.

15.11.2008 00:00

Ukradnutá krytka na kĺbe zadného stierača.
Nemám slov, bez komentára.

14.8.2008 00:00

Pridané nové fotky "Night Vision"
Takisto fotkami zdokumentovaná cesta cca 900km SK>>>CH bez šetrenia pohonných hmôt svižnou jadzou a výbornou spotrebou na benzín.
Cesta bola s plne naloženým kufrom + 5 dospelých ľudí.

26.7.2008 00:00

Výmena brzdove kvapaliny po 2 rokoch, výmena peľového filtra, palivového filtra (tankujeme tu SK+CZ všeličo len nie kvalitu), výmena vzduchového filtra.
A aká bola spokojnosžť pri výmene?
Servisák mi zaojil naopak 2 hadičky na palivovom filtry v originálnom servise VW, 10 minút nevedel naštartovať, benzínové čerpadlo hučal a prosilo o milosť, ani ho to nenapadlo, že to dal zle, iba mu to jeho kolega po 10 minútach napovedal, tak to prehodili a štart motora bol zrazu úspešný.
Bol som celý čas pri aute, kvalita servisných prác horšia ako "doma".
Už tam na budúce nepôjdem.

3.7.2008 00:00

Dnešná kontrola tlaku pneu s plynom po 4-och mesiacoch a najzdených vyše 2500km ukázala presne rovnaké hodnoty ako pri nafúkaní.
Spokojnoosť.

26.6.2008 00:00

Pridaná fotka: GOLF rozobraný do posledného šróbika

18.6.2008 00:00

Pridané fotky z cest do Švajčiarska a Prahy.

1.6.2008 00:00

Pridané fotky *Fresh*

31.5.2008 00:00

Aktivácia príjemnej funkcie, ktorá bola aktivovan tak na 1/2-vicu. Po prekročení 15 km/h sa auto samé uzamykalo, ale pri vypnutí motora a následnom vytiahnutí kľúča som musel čeliť vylámaniu páčiek na dverách, pretože ľudia nepochopili, že je zamknuté a že prvým potiahnutím odomykajú dvere a druhým otvárajú dvere. Teraz po vytiahnutí kľúča zo spínacej skrinky sa všetko inteligentne odomkne.

31.5.2008 00:00

Domontovaný TEMPOMAT za super cenu.
Monáž trvala necelú 1/2 hodinku, následná aktivácia cez VAG a malý test prebehol úspešne.
Dlhšie som váhal, či sa na to dať, nie kvôli menšej spotrebe samozrejme, ktorá sa mi týmto nikdy nevráti, ale kvôli nie moc častej využiteľnosti, ale nakoniec som ho tam dal, pretože na dialnici si vždy povzdychávam, že prečo ho tam nedali už v základnej výbave. Páčka je nová, model 2008. Foto priložené.

27.4.2008 00:00

Pridané zaujímavé fotky z továrne pri výrobe, ukážky nápravy, odkladacích plôch, výduchov climatizácie a skrátka všetkého zaujímavého, s čím sa vám predajca pri predaji vôbec nepochváli.

30.3.2008 00:00

Pridane fotky, ktorými by som sa rád v budúcnosti nechal inšpirovať.

15.3.2008 00:00

Druhá noc po sebe: obeťou sa stal znak predný VW...

14.3.2008 00:00

Krádež puklíc... Nemám slov.

9.3.2008 00:00

Prvá mimomestská jazda s letnými pneu v tomto roku 2008. Palubný počítač hovorí jasne: 158km, za 5,7L/100km, priemerná rýchlosť 68km/h: z toho 85km mimo mesto-stará cesta eco jazda do 85km/h, naspať 73 km ďialnica 110km/h. Apropo> eco jazda tam bola za 5,2L/100km

7.3.2008 00:00

Pridaná výbava

7.3.2008 00:00

Zámena winter pneu za letné. Nechce sa mi čakať a objednávať o 2 týždne, kedy už bude pomerne teplo a budú sa tam všetci ťlačiť. Nafúkané s plynom SECUR PNEUS. Nikdy som to ešte nemal a mám za to, že je to viac marketngová záležitosť ako praktická. Ale nechal som sa nakoniec presvedčiť v znamení dobrého pocitu.
Celá táto operácia vrátane plynu stála bezmála 1.000,-Sk / 769,- Kč / € 31 (relatívne dosť, v novembri 2007 som platil cca 550,-Sk bez plynu -> 50,-Sk/koleso) Na plyn je záruka v podobe dofúkania kedykoľvek zdarma, keby náhodou... Ináč by to mali vydržať celé leto bez najmenšieho zásahu fúkania.
Mimochodom, tak mi vydržali 4 mesiace winter pneu so vzduchom.
Najviac som sa tešil o pár decibelov menší šum od odvalovania letných pneu. Rozdiel je to počuť od prvých km/h.
Pred výmenou bola s winter pneu absolvovaná cesta 100km výjazd z mesta(vo veľkej zápche) -> mimo mesta -> dalšie mesto a späť s ekonomickou nohou 5,5L/100km aj rozbiehaním v mestách samozrejme. Rýchlosť mimo mesta sa pohybovala v rozmedzí max 80-95km/h.

3.3.2008 00:00

Aktivácia automatického uzamykania po prekročení 20km/h. Veľmi užitočné v dnešnom svete.

3.3.2008 00:00

Reeditácia recenzie, pridané fokty, video z akcelerácie 0-100km/h

2.3.2008 00:00

Tankovanie: praktická skúsenosť vraví, že plná nádrž znamená investíciu do cca 60L pohonných hmôt. VW group má ale jednu malú-veľkú vychytávku: presne 10L pohonných hmôt doslova "natlačíte" k tým prvým 60-tim po vypnutí pištole. Je to super na dlhšie cesty, ak chcete trocha ušetriť na západe. Dojazd sa pri rozumnej spotrebe(rýchlosti) priblíži k 1000 km.
Je rozumné takto tankovať, keď už odchádzate, nie večer pred cestou kvôli tlaku v nádrži najmä cez leto. Pri jazde sa vám hneď míňajú pohonné hmoty, takže je to ok.

31.3.2000 00:00

P.S: Praha je krásna, ale tie dlažobné kostky z 19 storočia som ešte stále nepochopil a nerozchodil :-)
Naučil som sa veľmi rýchlo jazdiť po kolajniciach, ak bola taká možnosť, eliminuje sa tým cestovanie po kockách na 95%. Jazdia tam tak temer všetci.

Video

Přímý odkaz na video.

Přidat názorDiskuse: Volkswagen Golf 1.6 102 PS @ 5600 RPM™

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Volkswagen Golf

Zatiaľ bez vady, ťuk, ťuk, ťuk. Ak nerátam nezodpovednosť v predajni.

Auto všade, nie je to síce limuzína, ale nemám problém prejsť 1000km v tomto krásnom a útulnom interiéri.

Nesťažujem si na nič. Ale nič nie je dokonalé, preto 9 bodov.

Naozaj výborné, samozrejme nemecky tvrdšie auto.

Dobré, trocha tvrdšie, je to daň za fantastické NEnáklony karosérie.

Ak sa nepokazí, tak žiadne. Lejete benzín a za dlhú dobu meníte olej + pár filtrov. Zatiaľ prebehol prvý servis cca 7.000,-Sk s výmenou oleja + výmeny nižšie spomínaných filtrov + brzdovej kvapaliny. Spokojnosť.

Kupoval za lepšie ceny olej 5L 5W-30VX SHELL LONGLIFE 3.750Sk originál cena 5.000Sk, olejový filter BOSCH 190Sk. Servis stál 1700Sk. Vlastná výmena peľového a vzduchového filtra za pár stovák. Ďalej po 2 rokoch je menená brzdová kvapalina.Všetko originál.

Výkon dobrý, ťah slabší, čo už. Nemôžem stále točiť 3800ot./min., kde mám naj krúťak. V meste to celkom stačí. Išiel som do 1.6, lebo 1.4 by bola naozaj bieda. 1.6 FSI je drahá hlúposť, osobná skúsenosť.Škoda, že v dobe mojej kúpy nebola 1.4TFSi na trhu

Extrémne závisla na vodičovi. Mesto 10L/100km, ak nie je zápcha, pri nej rátajte s 15L/100km. Mimo mesta extrémne minimum 4.8L/100km, normálna jazda mimo mesta do 100km/h 5,5-7,0L/100km Diaľnica pri 130km/h okolo 8L/100k. Optimum 110km/h do 6,5L/100km.

Vo vyšších otáčkach to nie je zlé, ale už je to hlučnejšie. Nad 3500ot./min. Ale vždy sa to dá. Má dobrý zvuk. Ináč je ticho. Dosť je počut pneu, prečo to viacej neutlmili v Germánii? Hm... Pneu v hlučnosti predbiehajú motor motor do 3000 otáčok.

Výborná, tvrdšia. Dobré na dlhšie cesty, ale v meste taktiež nevadí. Podržia vás v zákrutách.

Zatiaľ výborné, v servise mi povedal technik, že by som mal aj brzdiť, že po 30.000 km vyzerajú platne a doštičky ako nové, nechápavo krútil hlavou.

350L úplne postačuje. Má výborný prístu a to je častokrát dôležitejšie ako litráž. Kupoval som hatch back, nie combi. Plný kufor využijem veľmi málo. Ak budem potrebovať prenášať veľké veci, kúpim si obrovský kufor.

Více o modeluVolkswagen Golf A5/1K (2003-2009)
VW Golf Variant GTD DSG – Naftové sportování nevoní VW Golf Variant GTD DSG – Naftové sportování nevoní

Volkswagen Golf už prošel faceliftem, ještě před tím však…

Volkswagen potvrdil Golf GTI Clubsport S Volkswagen potvrdil Golf GTI Clubsport S

Automobilka Volkswagen oficiálně oznámila, že 35. ročník…

Pacienti dostávali „koktejl“ smrti. Sériově vraždil anesteziolog, tvrdí policie

Pacienti dostávali „koktejl“ smrti. Sériově vraždil…

Před soudem ve Francii stanul anesteziolog podezřelý z úmyslné otravy minimálně sedmi pacientů. Policie ho viní…

V Libni se srazilo auto s tramvají: Hasiči vystříhávali zaklíněného řidiče

V Libni se srazilo auto s tramvají: Hasiči…

Hasiči zasahují u dopravní nehody v ulici Zenklova, kde se střetl osobní automobil s tramvají. Podle tiskového…

Úžasná jízda Češky! Vondroušová sbírá tituly, vyhrála 91 % zápasů

Úžasná jízda Češky! Vondroušová sbírá tituly,…

Třicet čtyři odehraných zápasů, 31 výher, dva turnajové triumfy, dvě účasti v semifinále, téměř 91 procentní…

Jak měnil image oslavenec Poborský (45)? Od vlasaté hvězdy k hipsterovi

Jak měnil image oslavenec Poborský (45)? Od vlasaté…

Všechno nejlepší! Karel Poborský dnes slaví pětačtyřicetiny jako jedna z největších postav v historii českého…

Tom Hardy o seriálu Taboo: James se chová k ženám příšerně, dokáže mít sex jen s vlastní sestrou

Tom Hardy o seriálu Taboo: James se chová k ženám…

Britský herec Tom Hardy (39), známý třeba z předloňských multioscarových snímků Revenant Zmrtvýchvstání a Šílený…

Marketingový expert Horák: Babiš by byl bez miliard a fabrik jen komická figurka

Marketingový expert Horák: Babiš by byl bez miliard…

Základem úspěchu Andreje Babiše je jeho podnikání, bez něj by mu image lidového politika byla k ničemu, říká…