Renault Mégane (2010)

29.9.2010

Tohle auto jsme si půjčili z půjčovny na letišti v Lisabonu a strávili jsme s ním týdenní dovolenou. Mělo najeto 7 tisíc kilometrů a my s ním najeli…

Renault Megane III (Stejsn)

foto Brazdin

Brázdin 29.09.2010  20:43

jsem překvapen

docela zajímavé poznatky. To že má Megane III málo prostoru pro cestující, to vím, že má debilně řešené ovládání audia i jiných přístrojů, to je klasika Renaultu, ale že má špatný výhled pro děti, to jsem si nevšiml. Projížděl jsem se předváděcím Grandtourem a až na ovládací prvky mi je mi jevil jako velmi příjemné auto. Děti jsem ale na testovací jízdu nebral :-) Také jsem trochu překvapený že popisuješ dobrou zpětnou odezvu od řízení. Nějsem už dnes žádný závodník, takže nemám vysoké nároky, ale odezva řízení rozhodně k dobrým nepatří. Každopádně ale není zas tak hrozná, takže kdo nezávodí, bude určitě spokojen. Jinak prima recenze. Zdar

Stejsn 29.09.2010  20:52

« Re: jsem překvapen

No, řízení mi nepřišlo tupé ani přeposilované, podvozek na velmi špatných portugalských cestách krásně tlumil nerovnosti a přitom jsem ale o nich ve volantu věděl. Ještě jsem se zapomněl zmínit o dobrých předních světlometech.

foto Brazdin

Brázdin 01.11.2010  22:34

« Re: Re: jsem překvapen

ano to máš pravdu. Světlomety svítí velmi dobře !

foto Mirasr

Mirasr 01.10.2010  10:40

pěný rencek

Tenhle renault který má 6 rychlostí není 63kw protože ta má jen 5rychlostí, verze ale 77kw, ale ted jsem koukal do ceníků a už maj novější 81kw tyhle patnáctky. Taky jsem s ním jel ale protože jsem na renaulty zvyklý tak mi nic nepohodlnýho nepřišlo a vše bylo ok. A rád bych věděl ve kterym autě by bylo dost místa vzadu pro 3 lidi, takových aut moc není. Takže pro děti je hlavně roomster s těma obříma zadníma sklama jo? :-) Mě se jinak tenhle renault moc líbí ale připlácet 70 000kč za naftu se opravdu nevyplatí stačí 1.6 benzín 74kw a má stejný jízdní vlastnosti a i když žere o 2 litry víc a já najezdim ročně maximálně kolem 20 000km tak by se mi to vyplatilo až tak za 10 let ale žádný auto si neplánuju nechávat tak dlouho. Super receze

Stejsn 01.10.2010  10:53

« Re: pěný rencek

Jde o to, že z mojí 16 let starý tempry vidí malej bočními okny naprosto královsky, ale bohužel spusta automobilek dneska i u kombíků přešla na dementní trend svažování střechy za B-sloukama, kde místo pro hlavu vzadu kompenzujou větším utopením zadních sedaček a spolu s boční linkou oken, která jde naopak nahoru, to způsobuje naprosto mizerný výhled dozadu a vzadu do boků. Nejsem nadšenej z koncernu VW, ale i ta oktávka je v tomhle mnohem lepší a kamarádova A6 / 2006 taky (ta je sice cenově někde jinde, ale jde o řešení těch oken). Proč nikdo nemyslí na to, že v rodinných autech jezdí vzadu děti?

foto Mirasr

Mirasr 02.10.2010  10:43

« Re: Re: pěný rencek

to jo no, zrovna když tu udělaj celkem dost místa tak děti nemaj výhled. Ani v dětský autosedačce? Když jsem seděl v roomsterovy vzadu dost parádní výhled to se mi líbilo. A každý auto který má posilovač se u něj nedá říkat že má odezvu. Posilovač by se měl zapínat jen na parkování, jinak bych ho ihned vypínal je k ničemu škoda že to nejde ;-)

Stejsn 03.10.2010  20:11

« Re: Re: Re: pěný rencek

Právě že ani z autosedačky. Tak moc jsou ta zadní sedadla utopená.

Ronault. 18.10.2010  21:00

« Re: Re: pěný rencek

No ale to je problém dneska obrovské spousty, ne-li všech aut. S Favoritu/Felicie jde vidět krásně, z Fabie I/II špatně, totéž platí tady... ... Tohle je podle mě velkou mírou způsobené pasivní bezpečností, na kterou je dneska tak brán zřetel

foto Staniczeq

Staniczeq 02.10.2010  18:18

chjo...

Tak po moje.auto jsme se to tu volne presunulo k tatovo, mamino ci kamosovo kamose auto. Vsechno to nakonec bude gradovat Avis, Hertz, Eurocar na tyden.auto.cz Kdybych tu mel psat o kazdem aute co jsem mel s pujcovny, byt jenon na tyden, tak nedelam nic jineho nez jsem pisu recenze.

foto JuicyMane

JuicyMane 02.10.2010  18:59

:yes: :yes: :yes:

Stejsn 03.10.2010  20:10

« Re: chjo...

To mi je fuk. Tady se pise o poznatcich z jezdeni autama, ktery by mohly nekoho zajimat a byt mu prospesne. Ze se ti to nelibi, tvoje vec.

foto pali-sk

pali.sk 04.10.2010  16:18

« Re: Re: chjo...

Na Megane III Grandtour tu veľa recenzií nie je. Pri viacerých recenziách je kvalita horšia ako táto takže u mňa v pohode. Aspoň nejaké to info mimo novinárskych testov.

Stejsn 05.10.2010  18:34

« Re: Re: Re: chjo...

Já jsem s ním najel víc, než někteří novináři v oficiálních recenzích, takže si dovoluji mít na něj svůj názor a ten i převyprávět. Kdyby to tu mělo být čistě podle Staniczeqa a DonEscobar, tak bychom museli mazat i recenze na auta, která už nemáme. :no:

foto erbe

erbe 18.10.2010  19:17

« Re: Re: Re: Re: chjo...

@Stejsn.Pravdu mas. Navyse ked polovica recenzii obsahuje len zakladne katalogove zhrnutie vozidla a polovica z tej druhej polovice je napisana v euforii po tyzdnovom vlastnictve vozidla... Ja by som takychto recenzii ako je tvoja uvital ovela viac.

foto twistedTSD

twistedTSD 22.07.2011  11:38

« Re: chjo...

Nechápu, co ti vadí. Smysl MACZ vidím v něčem jiným, než machrování. Ať si přidává klidně kámošovy mamky auto, když o něm dokáže napsat dobrou (prospěšnou) recenzi, což mnoho lidí nezvládá ani u těch vlastních. ;-\

Ronault. 18.10.2010  21:04

Tempomat - nesouhlas

Opakovaně a snad po tisíce tady píšu údiv nad stížnostmi k ovládání tempomatu. To tlačítko na středovém tunelu, v naší laguně je vlevo pod volantem, slouží pouze k aktivaci celého systému nebo k přepnutí na omezovač, netřeba ho vůbec používat. Já teď absolvoval s Lagunou 3400 km na dovolené, zapnul jsem tempomat na tomhle tlačítku když jsem vyjížděl z garáže a opět jsem ten tempomat vypnul po týdnu, když jsem se z dovolené vrátil a to jen proto, že taťka ho nepoužívá každodenně. Takže nářky nad uložením kompletního vypnutí systému nechápu, když samotné ovládání na volantu je naprosto intuitivní a propracované, daleko více než třeba na páčkách u Škodovek. 8-s

foto Psychobolos

Psychobolos 04.04.2011  16:19

« Re: Tempomat - nesouhlas

Po ujetí několika tisíc kilometrů musím potvrdit, co říká Ronault. Ovládání je skvěle vymyšlené, jen by ho mohli nechat podsvítit. Vše po ruce a logicky rozmístěné.

Ronault. 04.04.2011  18:58

Ještě aby ne ;-)
        Ty tlačítka na volantu by sice mohly být podsvícené, ale těch x tisících kilometrech se ani dívat nemusím, kde které tlačítko je, tedy na volantu určitě ne :-)

"-- skrytý --" 05.04.2011  14:01

« Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Můj akordeon má tlačítek 217 a taky se na ně při hraní nemusim koukat ;-)

Poustnik 05.04.2011  16:04

>:D

Ronault. 05.04.2011  21:21

« Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Vidíš, kdyby ses naučil hrát na triangl, mohl sis tu námahu ušetřit ;-)

"-- skrytý --" 05.04.2011  23:10

« Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

To zas musíš vydržet hodinu během symfonie neusnout a nepropásnout při tom ten jedinej okamžik, kdy do něj máš ťuknout ;-)

Ronault. 06.04.2011  11:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

V tom je to umeni! >:D

Stejsn 06.04.2011  12:57

« Re: Tempomat - nesouhlas

Hm, tudle si na to stěžovali i v nějakým TV pořadu o autech, že nějakej novej rendl (laguna bose?) to má stejně pitomě umístěný, jako ten megan. Je vidět, že nejsem jedinej komu to vadí. I kdyby tam bylo umístěnýho něco tak často potřebnýho jako vypouštění oleje na silnici nebo odhazování podvozku, nic to nemění na tom, že je to umístěný prostě blbě.

Ronault. 06.04.2011  19:30

« Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Jenže u řadící páky máš spoustu blbě umístěných tlačítel i u jiných značek. Třeba S-Max má daleko pužívanější tlačítka na ovládání tuhosti tlumičů taky na stejném místě, podobně jako Scirocco, jen tedy u Renaultu to vadí, protože je to Fr auto a tedy musí mít zákonitě nějaký přešlap v ergonomii.

Brandon Walsh 06.04.2011  19:45

« Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

ron suhlasim vo vw by nikto ani nepipol a tempomat na druhu stranu chvalil ze sa to da vypnut ked ho clovek nepotrebuje a tlacitko nijak nezavadzia >:D

Ronault. 06.04.2011  19:57

« Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

>:D Ono to tak je, chápu, že pro člověka, který v tom autě jede z půjčovny a hledá vypínač, tak to nejsnažší není, ale to já zažívám se strejdovou Fábií, když chci zapnout světla >:D

Poustnik 06.04.2011  23:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

To jsou ty různé drobné naschvály jiných značek, jiných aut. Teď už vím, co kamarádům říct, když půjčuju Mazdici. "Když chceš odemknout celé auto, dvakrát klikni, když chceš nastartovat, sešlápni spojku!" >:D

Ronault. 07.04.2011  00:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Nevím jak tvoje Mazda, ale třeba Honda má jiný fígl, že když chceš vytáhnout klíč ze spínačky, tak jej musíš zatlačit. Vím, že jsem s tím v Jazzu od sestřendy s tím dost bojoval >:D

Jinak spojku musíš sešlápnout u mě taky, nebo mít neutrál. Což je fajn. Viděl jsem totiž v autoškole slečnu, která to zapomněla a skočila na trávník s Fabkou. Instruktor byl ale kliďas, jen řekl "Spojku" >:D

Poustnik 07.04.2011  00:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

No jo....ale u americké Mazdy dáš neutrál a když nesešlápneš spojku, tak nenastartuje. To některé zkušené řidiče zneklidní.... >:D A když vytahuju klíček, tak musím pod ním zmáčknout takový čudlík off hned u něj. To taky nechápu, ale už to dělám palcem pravé ruky automaticky. Jo ovládat mojí Mazdu není pro nějaký mlíčňáky!!!! >:-[]

"-- skrytý --" 07.04.2011  09:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

To nechápeš proto, že jsi Evropan. Pro Evropana je samozřejmé, že za provozu se klíček ze zapalování nevytahuje, že když startuješ se zařazenou rychlostí a nevyšlápneš spojku, tak se auto rozjede, že do dveří si můžeš přivřít prst, že zpětná zrcátka trošku deformují, že horkou kávou se můžeš opařit, že mikrovlnná trouba není určena k sušení živých zvířat apod. ;-)

Poustnik 07.04.2011  10:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

>:D >:D >:D Tak teď jsi mě naprosto odboural, měl jsem záchvat smíchu, slzím a bolí mě břišní svaly......asi mám dneska nějakou veselou...... :-) Oni jsou amíci hrozně príma a mají spoustu pozitivních vlastností, takže mi přijde trochu laciné takhle si z nich utahovat, ale s tím řízením si to snaží maximálně zjednodušit a je asi fakt, že tím přicházejí o klasické návyky, které my považujeme za běžné a jednoduché. Nevím jaká je statistika, ale můj odhad je, že tam prodávají tak 95 procent aut s automatickou převodovkou, manuál tam mají jen "sportovní" auta. Proto má moje Mazdice v názvu SPORT. Prostě proto, že je to manuál. >:D Ale že je tam ten čudlík, aby amíci nevytahovali klíček za jízdy, mě fakt nenapadlo, dík za informaci!!!!! ;-) :yes:

"-- skrytý --" 07.04.2011  10:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Neznám jinej stát, kde vyhraješ soud s obchodním řetězcem poté, co se opaříš horkou kávou, protože na kelímku neni napsáno, že se horkou kávou můžeš opařit ;-)

Stejně tak se ale udivuju nad naší domovinou - tady se zas musí vyznačit oblast, kde se kontroluje dodržování zákonů, aby bylo možno jejich dodržování legitimně sledovat (narážím na značku "Začátek/Konec úseku měření rychlosti").

Poustnik 07.04.2011  10:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Truhlíci, co se opaří kávou, existují všude na světě, ale jen v USA mají tak tvrdé právníky a právní systém, že jsou schopni z toho něco vytřískat. ;-) Ale taky jsem nikde jinde neviděl, že by v ranní koloně lidi snídali, pili, telefonovali atd....prostě co nestihnu doma, v pohodě udělám v autě..... :-) A ta značka vznikla díky nějakým nejasnostem v kompetencích městská versus státní policie, nemýlím-li se. Státní může měřit kdekoli, ne?

"-- skrytý --" 07.04.2011  12:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

jo, kvůli tomu vznikla, ale to jí na absurdnosti neubírá.

Ronault. 07.04.2011  13:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Předminulou neděli mě tahle městská policie vyfotila. Byl večer, centrum Brna a předjížděl jsem levým pruhem trolejbus, který skoro zastavil kvůli výhybce na trolejích. V tom vidím v křoví schovanou značku MĚŘENÍ RYCHLOSTI, než jsem se vzpamatoval, tak blesk a byl jsem vyfocený. Ani ne dvě vteřiny. Nic mi zatím poštou nepřišlo, asi se na mne vykašlali, páč na tahometru jsem měl 55, což je reálně nějak 52 a to jim asi za to nestálo.

Každopádně značky tedy dávají, ale stejně člověk nestihne zpomalit >:D

Stejsn 14.04.2011  13:03

« Re: Re: Re: Tempomat - nesouhlas

Já o francouzských autech nebo o renaultech konkrétně neřek ani slovo, to jenom ty seš vztahovačnej a jak se mi něco nelíbí na rendlu, tak vyskakuješ jak čertík z krabičky. Kdyby to měl takhle VW, napíšu že je to blbý úplně stejně, jako kdyby to měl ford, fiat, nebo třeba mercedes. Prostě tohle je tam pitomě udělaný, na tom trvam, ať si mě třeba zavřou ;-) Navíc já jezdim převážně italama a ty zdaleka nejsou vrcholem dokonalosti a taky je do nebe nevychvaluju.