Škoda Kodiaq

Hodnoceno: Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Škoda Kodiaq, foto 1 Škoda Kodiaq, foto 2 Škoda Kodiaq, foto 3 Škoda Kodiaq, foto 4 Škoda Kodiaq, foto 5 Škoda Kodiaq, foto 6 Škoda Kodiaq, foto 7 Škoda Kodiaq, foto 8
Škoda Kodiaq, foto 9 Škoda Kodiaq, foto 10 Škoda Kodiaq, foto 11 Škoda Kodiaq, foto 12 Škoda Kodiaq, foto 13 Škoda Kodiaq, foto 14 Škoda Kodiaq, foto 15

Přezdívka auta Misiek Rok výroby 2018 Koupeno nové najeto [km]:1800 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2000 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8 maximální rychlost [km/h]: 207 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 19 zavazadlový prostor [l]: 720 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 8,5

Dopiero zaczynam z tym samochodem przygodę. Jest genialny w każdym calu, ale przed nami jeszcze sporo czasu na poznawanie się. Kupując to auto miałem w głowie ideę posiadania prawdziwego cruisera na dalsze (dłuższe) wyprawy całą rodziną. Okazało się, że Kodiaq dobrze się spisuje w tej roli (I have just begun my adventure with this car. It's brilliant in every way but we still get to know each other. Buying this car I had an idea to own real car-cruiser for longer trips with whole family. It turned out Kodiaq fulfills its duties as a cruiser very well).

Auto odebrałem od dealera w czerwcu, po 6 miesiącach oczekiwania. Ilość zamówień na Kodiaqa była tak duża, że fabryka w Kvasinach nie nadążała z realizacją zamówień. Auto bardzo mi się podobało od samego początku, jak tylko pokazało się na rynku. Wcześniej planowałem zakup Octavii albo Superba kombi, ale jak pokazał się Kodiaq, stał się od razu moim marzeniem i nr 1. (I received a car in June after 6 months expectation. Number of orders was so big that the factory in Kvasiny couldn't keep up with production. I like this car since the very begginning just as it appeared on the market. Earlier I planned to buy Octavia kombi but when Kodiaq only began to be offered I changed my mind and Kodiaq became my dream an my number 1).

Dlaczego? Dlatego, że:

1) ma wyjątkowo fajny, "bojowy" i zawiadiacki wygląd - to naprawdę stylistycznie atrakcyjny samochód;

2) jest bardzo bezpieczny dodatkowo z tego powodu, że jest masywnym, wysokim samochodem (jak to duży SUV);

3) ma ogromny bagażnik (720 l), jeszcze większy niż w Superbie kombi.

Jako wieloletni i bardzo zadowolony użytkownik Skody Octavii I generacji nie brałem pod uwagę zakupu następnego auta innej marki niż Skoda. Skodovki lubię od zawsze, jestem fanem tej firmy a od prawie 10 lat jeżdżę autami tej marki. W zeszłym roku odwiedziłem miejsce, które zawsze chciałem zobaczyć - muzeum Skody w Mladej Boleslavi. (As a many years' and pleased Skoda Octavia I user I didn't take under consideration car purchase of different mark than Skoda. I always liked Skodovka's, I'm a fan of that mark and I have used its cars for almost 10 years. Last year I visited the place i always wanted to watch - Skoda museum in Mlada Boleslav).

Mój Kodiaq reprezentuje najwyższą linię wyposażenia Style, ale oprócz tego dodałem do niego dużo innych rzeczy na indywidualne zamówienie. Najważniejsze elementy wyposażenia to (My Kodiaq is of the highest equippment version Style but besides I've added to it many other things in an individual order. The most important elements of equippment are):

1) czujniki parkowania/parking sensors (przód i tył) - działają bardzo sprawnie, w zasięgu 360 stopni i wraz z wizualizacją na ekranie dają wrażenie, jakby w samochodzie była kamera; są dość czułe, więc trzeba się do nich trochę przyzwyczaić, ale po poznaniu ich działania oddają w 99,9% realizm położenia auta względem przeszkód);

2) dziewięć (9) poduszek powietrznych (9 airbags) - działania nie testowałem, nie mam zamiaru tego robić i mam nadzieję, że nie będę do tego zmuszony :-);

3) wszystkie systemy elektroniczne czuwające nad bezpieczeństwem i sprawnością trakcji/all electronical systems of traction control- nie testowałem z powodów, jak w pkt 2 :-);

4) automatyczna, trójstrefowa klima/automatic 3-zone AC - działa doskonale, jest wydajna i daje efekty zgodne z ustawieniami temperatur;

5) komputer z wyświetlaczem 8 cali/computer with 8'' screen - działa sprawnie, nie spowalnia, jakość ekranu bardzo dobra, interfejs prosty i przejrzysty (informatyki kończyć nie trzeba), sporo fajnych ustawień i elementów diagnostyki auta;

6) czujnik wycieraczek/wipers sensors- działa świetnie, genialne ułatwienie podczas długiej jazdy w deszczu ze zmieniającym się jego nasileniem;

7) aktywny asystent parkowania/active parking assistant - jeszcze do przetestowania, na razie trochę się tego boję, bo siła przyzwyczajenia po latach jazdy jest ogromna :-);

8) asystent zmiany pasa ruchu/lane change assist (czujniki martwego pola) - działa, jak powinien, właściwie ocenia sytuację;

9) aktywny asystent utrzymania pasa ruchu/active assist of lane keeping - genialny, samochód prowadzi się z nim na autostradzie niemalże sam;

10) aktywny tempomat - dla mnie rewelacja, działa do 160km/h, można go fajnie zestroić, w połączeniu z DSG pomaga też bardzo w korkach, a w połączeniu z asystentem utrzymania pasa ruchu, daje poczucie autonomiczności samochodu;

11) system Skoda Connect - nie testowałem i też mam nadzieję, że nie będę musiał, pozwala bardzo szybko powiadomić służby ratunkowe o każdym zdarzeniu (niekoniecznie z udziałem swojego samochodu); ponadto można określić stan i położenie auta za pomocą telefonu komórkowego;

12) podgrzewana przednia szyba/front window heating - jeszcze nie przetestowałem;

13) inteligentne oświetlenie adaptacyjne LED (przód i tył) - ten przód jest szczególnie świetny, fajnie doświetla zakręty przy niższych prędkościach, zwalnia z myślenia o ustawieniu reflektorów itd.;

14) alufelgi 19 cali Sirius - uważam, że to jedne z ładniejszych felg do tego auta, nie na darmo zdecydowano się dać ten model w standardzie do ekskluzywnej wersji L&K;

15) pełna elektryka szyb i lusterek/full electric windows and mirrors steering (samościemniających się zresztą) - wszystko działa O.K., jest możliwość inteligentnych ustawień,;

16) aktywny system wykrywania przeszkód z przodu/obstacle detection active assistant - nie testowałem i wolę tego nie robić, ale dobrze coś takiego mieć dodatkowo w wozie;

17) aktywny system ochrony pasażerów przed wypadkiem/accident protection active system - jak wyżej, dodam tylko, że ściąga wcześniej pasy i zamyka okna w przypadku gwałtownego hamowania albo poślizgu bocznego;

18) podgrzewane przednie fotele/frontal chairs heating - nie testowałem, ale dla mnie to stosunkowo najmniej potrzebna rzecz, no ale skoro dawali w standardzie, to wziąłem;

19) siatka oddzielająca przestrzeń pasażerską i bagażową/web protecting passenger compartment of things in a trunk - fajna rzecz pozwalająca w pełni wykorzystać przestrzeń ładunkową dużego kombi, którym jest taki SUV;

20) lakier: srebrny metalizowany - jestem fanem srebrnego z wielu powodów, ale najkrócej mówiąc dlatego, że jest: elegancki (ponadczasowy), efektowny, praktyczny (mało widać kurz i brud) oraz widoczny na drodze;

21) tylna klapa otwierana elektrycznie/back door electric opening - nareszcie mam ten pożyteczny gadżet; co prawda jest to wersja bez machania nogą, ale i tak kiedy masz ręce zajęte torbami, bierzesz razem z nimi do ręki kluczyk, wciskasz na nim co trzeba i nie musisz stawiać niczego na ziemi; ponadto bardzo praktyczna rzecz przy tak wysokim aucie w garażach podziemnych itp., ponieważ zwalnia z konieczności ciągłego pamiętania i "łapania" klapy, żeby nie dopuścić do uderzenia w sufit (można zaprogramować stały, wybrany zasięg otwarcia);

22) spryskiwacze reflektorów/headlights sprinklers - jeszcze nie testowałem, ale włączają się automatycznie co jakiś czas; w sumie nic dla mnie niezbędnego, ale później dowiedziałem się, że ich montaż jest konieczny ze względu na technologię i sposób działania reflektorów LED;

23) przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia/back windows dimness - fajna sprawa, bo oprócz tego, że ogranicza nagrzewanie się wnętrza w lecie, to daje poczucie prywatności i mocno ogranicza widoczność pozostawionych w wozie przedmiotów.

Po dwóch tygodniach od odbioru auta, pojechałem do pracowni autodetailingu, w której zamówiłem położenie na lakier specjalnej powłoki ceramicznej chroniącej go przed wodą, promieniami UV, nawet przed mikroudzkodzeniami mechanicznymi. Trzy warstwy tego środka pozwalają uzyskać dobry i trwały efekt, potwierdzony 5-letnią gwarancją. Moją żelazną zasada jest duża dbałość o każdy samochód, który posiadam. W przypadku Kodiaqa nie mogło być inaczej. (After two weeks since receiving the car from the dealer, I visited autodetailing workshop and ordered covering a car with special ceramic coat protecting lack of water, UV rays and even mechanical micro damages (swirls). Three coatings of that substance allow to achieve good and permanent result which is confirmed with 5 years warranty of the workshop. My iron rule is that I take care of my each car very much. That's why it couldn't be different at Kodiaq' case).

Aktualnie jestem już po 3 dłuższych podróżach tym autem. Co mogę powiedzieć o wrażeniach? A więc tak (Actually I'm after 3 longer trips on this car. What can I say about my impressions? So):

1) auto bardzo sprawnie przyspiesza, więc wyprzedzanie nie jest żadnym problemem (the car accelerates very ably, so overtaking is not a problem);

2) hamulce sprawiają wrażenie skutecznych - pomimo dużej masy auta, zatrzymuje się ono bez żadnego problemu (brakes make an impression of effective - in spite of big mass of the car, it stops without any problem);

3) zawieszenie pracuje cicho i komfortowo (suspension works quietly and comfortably);

4) wyciszenie kabiny jest zdecydowanie dobre, nawet przy prędkości ok. 140 km/h można rozmawiać i słuchać radia bez żadnego dyskomfortu (the cabin is definitely silent, even at speed of about 140 km/h you can talk and listen to the radio wihout any problem).

- Large, comfortable interior;
- Large trunk;
- Attractive body design;
- Safety high level;
- Good suspension;
- Good brakes;
- Good acceleraion;
- Low noise level even at high speeds

I can't see them now. Maybe fuel consumption could be lower but on the other hand you can't expect it from engine with such a capacity, power and 4x4 drive.

Přidat názorDiskuse: Škoda Kodiaq

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

Další vozy značky Škoda

Více o modeluŠkoda Kodiaq A plus SUV (2016-)
Škoda nechala nahlédnout do interiéru Kodiaqu RS. Rychlé SUV zaujme sedačkami Škoda nechala nahlédnout do interiéru Kodiaqu RS. Rychlé SUV zaujme sedačkami

Odhalování vrcholné verze Kodiaqu pokračuje. Naposledy…

Škoda Kodiaq RS je za rohem! Poslední detaily se ladí na Nürburgringu Škoda Kodiaq RS je za rohem! Poslední detaily se ladí na Nürburgringu

Ostrý derivát největšího SUV v nabídce mladoboleslavské…

Nové volby čekají Česko už na jaře. Známe termín, kdy se Babiš může zase smát

Nové volby čekají Česko už na jaře. Známe termín,…

Prezidentské volby, komunální volby i volby do Senátu jsme si letos už odškrtli. Brzy ale budeme moci jít k…

Monika si vzala holčičku z „kojeňáku“. Šéf ji chtěl vyhodit a připravit o peníze

Monika si vzala holčičku z „kojeňáku“. Šéf ji chtěl…

Monika K. z Dačic přes deset let pracovala v hotelu jako recepční. Na konci roku 2016 nastoupila na mateřskou a…

Schumacher a formule 1? Závodit může už příští rok, volná jsou dvě místa

Schumacher a formule 1? Závodit může už příští rok,…

Jaký otec, takový syn. A F1 se má v budoucnu na co těšit. Nico Rosberg, Felipe Massa a spousta dalších…

Rittich baví NHL nezvyklou oslavou. Měl jsem pravdu, smál se po zápase

Rittich baví NHL nezvyklou oslavou. Měl jsem pravdu,…

Když se k tomuhle gestu odhodlal, asi ho nenapadlo, jaký bude mít ohlas. Jenže kamery v NHL zachytí vše a viděly…

Komunisté u konce s dechem: Nejsou žádnou alternativou a už nemají co nabídnout

Komunisté u konce s dechem: Nejsou žádnou…

Člověk, který polovinu života prožil v československém totalitním režimu, může mít někdy ze současné politiky i…

Kauza Kavanaugh: Soudce odsouzen bez soudu aneb Křivé obvinění jako nástroj hledání pravdy?

Kauza Kavanaugh: Soudce odsouzen bez soudu aneb…

Patrně jste také zachytili informaci, že americký Senát nakonec přece jen těsně potvrdil soudce Bretta…