Peugeot 407 (2007)

9.2.2008

Zdravím všetkých užívateľov MACZ, chcel by som Vám predstaviť moje nové auto – Peugeot 407. Je to (napriek mojmu veku) už 3. auto písané na mňa a 4.…

Peugeot 407 (Rysguf. (RS Kaa))

"-- skrytý --" 09.02.2008  22:08

bezpečnost

Ahoj, auto pěkné, 407 se mi moc líbí. Ale prosím vysvětli větu "Predošlé auto (C4) nespĺňalo predstavy o bezpečnosti..." :-) To znamená, že nepovažuješ C4 za bezpečné auto? Já si teda zrovna myslím opak. Je jasné, že 407 je větší, ale to je asi tak jediný rozdíl v bezpečnosti mezi těmahle dvěma auty ne?

Rysguf. 09.02.2008  22:14

« Re: bezpečnost

hoj, nie bolo to myslene tak ze C4 (moja) mala 2 airbagy a nemala ESP. Ja som si isty keby to napalim hocikam, tak sa nic nedeje (dufam) ale proste boli tlaky zhora... Ono ide skor aj o psychicku stranku "ved mam 7 airbagov, co by sa mi stalo..." takze tak. C4 je super auto, len ja som chytil tak slabsie vybaveny model, preto padol za obet.
      PS: a spotreba bola tiez faktor, teraz je diesel ;-)

"-- skrytý --" 09.02.2008  22:18

« Re: Re: bezpečnost

Aha no tak to je pak jasný... já si neuvědomil, že v nižším stupni výbavy není tolik airbagů a ESP.

No nafta bude o něčem jiném... pak se pochlub časem se spotřebou, zajímá mě, o kolik bude v 407 vyšší než třeba stejný motor v C4.

Rysguf. 09.02.2008  22:25

« Re: Re: Re: bezpečnost

dobry napad, typujem uz teraz ze 407 bude mat trochu vyssiu ;-)

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 10.02.2008  19:06

« Re: Re: Re: Re: bezpečnost

proc vyssi???sak mas prece 407ku v nafte prece!!!

Rysguf. 10.02.2008  19:57

« Re: Re: Re: Re: Re: bezpečnost

No pocitam ze pri rovnakom motore a vyssej hmotnosti 407 bude mat C4 mensiu spotrebu.(nemyslel som moju predoslu C4 s benzinom, to uz teraz 407 jasne vyhrava) ALE! Zalezi na style jazdy, najnovsie jazdim dost jemne a nafta mi v nadrzi skor pribuda ako ubuda... :-)

Čujo 09.02.2008  22:19

blahozelam k peknemu autu...s tymi airbagmi mas pravdu lepsie sa citit v aute v ktorom je 7airbagov ako v tom kde su 2 :-) dakujem za 10b moc si to cenim :-) a pravdaze aj ty mas 10b dobra kupa :yes: inak si v naj desiatke v daka mne >:D no pravdaze aj vdaka inym :-)

Rysguf. 09.02.2008  22:27

« Re: 407

Dakujem, som spokojny zatial :-) Citroeny su moja slabost, recenziu a foto mas super tak preco nedat 10? ;-)

foto Mexican82

Mexican82 09.02.2008  22:41

motorizacia

Ako sa s tym jazdi? Mam pocit ze 108 koni je pre P407 tak-tak, mam v Accente nico podobneho a je to fajn.. 407 bude ale zrejme o dost tazsia (tych 150 kg minimalne) ... spotreba ti snad pojde dole, tie to HDIcka su zname super spotrebou.. mas tam 6 kvalt?

prajem vela stastnych km, hodnotit budem az vymenis fotky.. tieto su moc rozzzzztrasssseneee :-)

Rysguf. 09.02.2008  22:49

« Re: motorizacia

no, po tom co som mal napr. v novom golfe 75 konovi motorcek si myslim ze tento motor ja plne postacujuci, taha a akceleruje pekne. Mam 5 kvalt (ak myslis prevodoku ;-) )
      Spotreba, ono uz ku dnesku mam nizuckuuuuu ved dojazd z foto (1460 km) hovori myslim sam za seba :-)
      Fotky dam uplne nove, len uz sa mi nechcelo cakat, tak som rychlo fotil :-)

Čujo 09.02.2008  22:58

svetla

ak sa mozem spitat su tie priplatkove svetla aj natacacie? ako v C4 alebo C5?dik za odpoved

Rysguf. 09.02.2008  23:03

« Re: svetla

Nie, su to klasicke xenony. Takze nie bi-xenony ani natacacie. Este svietia aj tak trocha do biela a nie moc do modra ako som dufal ;-\ ale svietia fantasticky :yes:

Čujo 09.02.2008  23:04

« Re: Re: svetla

ano mas pravdu PSA maju super svetla ci halogeny(ci ako) alebo xenony :-)

"-- skrytý --" 10.02.2008  10:04

NO KONECNE

NO KONECNE SI SI KUPIL PORIADNE AUTO :-) :yes:

Rysguf. 10.02.2008  11:45

« Re: NO KONECNE

tiez myslim, uz mi teraz absolutne nic nevadi a po nicom uz netuzim (okrem BMW X5, AUDI Q7, CADILLAC Escal....... ;-) )

*Black_Jacket* 10.02.2008  10:15

nazdar

Ááááá....Zasa jeden nádherný kúsok od Peugeotu. Jedno z najkrajších áut, aké kedy vyrobili. Máš tam 10b. :yes: :yes: Čekni môjho hrdziaka ;-)

"-- skrytý --" 10.02.2008  11:23

Recenze se četla velmi příjemně, jelikož je dobře napsaná.Vzhled 407 se Peugeotu moc povedl,auto vypadá dobře ze všech stran.Interiér působí precizně a útulně.Teprve teď jsem si všimnul, že ramínka stěračů 407 se "zavírají" směrěm k podélné ose auta :-)

Hodnotím za 10b.

Rysguf. 10.02.2008  11:50

Dakujem, snazil som sa aby som nenudil textom. Ja som si tie stierace tiez vsimol az ked zacalo prvy raz liat :-) Ako na Citroene C4

neregistrovaný: "Ofcaa" [217.119.123.XXX] 10.02.2008  13:38

recenzia? sialis? vymenovanie vybavy a popis jednotlivych tlacitiek v aute je podla teba recenzia? inak pre autora: trosku popracuj na slovencine, tie ypsilony a makke i biju do oci poriadne a uber smajlikov, ja si osobne myslim, ze auto je tatkove a nie tvoje, len tak na okraj

Rysguf. 10.02.2008  13:47

« Re: Re: 10b

nj popracujem, moc mi nejde, priznavam. Zato mi idu ine veci... smajlikov neuberem, nemam 65 rokov. Naokraj, mas pravo si mysliet a som rad ze ho vyuzivas. V druhej recenzii co tu mam (Citroen C4) je v albume k autu "rodinna" fotka kde je "tatkova" C5, bratova 407 a moja stara C4...a "tatko" tu C5 este stale ma a on ma jedno auto, takze logicky....

*Black_Jacket* 10.02.2008  15:51

« Re: Re: 10b

A ty by si tam čo napísal. Ako sereš na latríne a čítaš bulvár???.... Trapko. Mám taký pocit, že ťa autá vbec nebavia ;-\ ;-\ . Dement. :no: :no: :no:

"-- skrytý --" 10.02.2008  17:09

« Re: Re: Re: 10b

Trochu víc ostré, ale sedí.Normální provokatér - tím se nezalamuj :yes:

*Black_Jacket* 10.02.2008  17:33

« Re: Re: Re: Re: 10b

No vlastne máš pravdu :-) . Toto je pod úroveň všetkých normálnych majiteľov auta ;-) . No comment :-!

neregistrovaný: "Ofcaa" [217.119.114.XXX] 10.02.2008  20:39

« Re: Re: Re: 10b

pocuvaj chlapcek, daj si kakavko a ukludni sa, chcel by som ta - 15 rocneho pubertiaka - ako by si mi to povedal do oci, skryvas sa za anonymitu internetu, ak si si nevsimol, ziadne invektivy na Rysguf-a som nepouzil, len som vyjadril svoj nazor, na co aj on normalne reagoval, tak sa do toho laskavo aj s kolegom bravom nevyjadrujte, OK? mimochodom, brava, to, co mas pod svojim autom je slusna recenzia, tak asi by mala aj tato vyzerat, to som tym myslel, rozhodne tu neprovokujem, len vyjadrujem SVOJ NAZOR.
          a od teba chlapce si toho trapka aj dementa vyprosim, zatial ta iba nahlasujem adminovi, len aby si nedostal nahodou BAN

Rysguf. 10.02.2008  22:05

« Re: Re: Re: Re: 10b

PEACE ludia. Ofcaa, myslim ze si na urovni, kde sa neurazis len tak na nejakej nadavke... Len tvoj nazor, ktory berem, vyznel asi dost demolacne, tj. vyznelo to tak ze to mam cele zle. Tak to niekomu proste pripada no a niekomu sa to nepacilo. Teda ze recenzia nie je bez chyby ale urcite nie je zlaa ako vyznela z tvojho prispevku. A preto tie reakcie. Takto to vnimam ja. Ak to je inak, tak pardon za moju nevnimavost.
            A k recenzii. Ja viem, ze je to tak-tak. Rozmyslam ci aj dnes vecer nenapisem najaky pekny dlhyyy sloh. Vies, moja vizia bola podat info o aute co mozno najstrucnejsie aby som NENUDIL a aby si to niekto aj precital. Snazil som sa tam vsunut slang a nejaky ten skryty humor (to si asi fandim co ;-) ). Gramatika neni moja silna stranka. Snazim sa to vynahradit aspon fotkami, aj dnes po polnoci pridam dalsich 15.
            Recenzia sa v podstate da precitat z auto.cz v testoch. Moje.auto.cz je o skusenostiach uzivatelov, ich postrehoch a pod. Ja teda pridavam zaujimavosti (rozdiely medzi modelami, odporucania a prve postrehy), ktore su dufam naozaj zaujimave a skusenosti, prirodzene, este len budem pridavat.

PS: a auto je fakt pisane na mna, uz tretie

"anonym" [217.119.114.XXX] 11.02.2008  00:04

« Re: Re: Re: Re: Re: 10b

oki, verim, ze je tvoje :yes: a nereagoval som na teba, ale na toho chlapceka, co tu ma tatkove auticko a vyjadruje sa ako tazky bouchac :no: co sa tyka mojej prvej kritike - vsimni, ze som reagoval na autora, co ti dal 10b za recenziu - sry, ale uz ma to fakt tuna stve, ze si tu ludia nahanaju body tak, ze daju 10 bodov kazdemu a cakaju aj navratku a vacsinou sa im aj dostane. v poslednej dobe mame zase same vysoke hodnotenia aj na kraksne, ktore normalne nemaju sancu dostat ani 6 bodov, o urovni "recenzii" a fotiek nehovoriac. tolko k tomu, takze pripajam sa aj ja, peace :-!

neregistrovaný: "Ofcaa" [217.119.114.XXX] 11.02.2008  00:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 10b

to som bol ja :-)

Čujo 10.02.2008  11:42

FOTKY

jee nove fotky kebyze sa da dat 100b mas ich istych :-) normalne sa mi tvoje auto paci :-) fotogenicke >:D

Rysguf. 10.02.2008  11:52

« Re: FOTKY

dik, ono svietilo slnko, tak ze idem fotit ;-) ale budu este dalsie fotky :-!

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 10.02.2008  12:28

Hodnotenie

Pekna recenzia,aj foto,nic nebrani 10tke,vela stastnych km. ;-)

PeT-a (RSKa) 10.02.2008  12:30

Fotky

Nádherné auto! :-) + jedny z nejlepších fotek taky co se týče výběru pozic.Fotky z interiery jsou přesně podle mého gusta!Takže 10! ;-) :yes:

Rysguf. 10.02.2008  12:37

« Re: Fotky

Diky. Som rad ze sa pacia, i ked si myslim ze je este co zlepsit (napr. nefotit za ostreho slnka :-) ) :yes:

"-- skrytý --" 10.02.2008  13:26

recenze

Tak a máš tam 10b :-) recenze pěkná a fotky taky. Když koukám, jak je venku hezky, tak taky vyrazím dnes asi něco nafotit :-)

Ale ještě k recenzi:
    Píšeš, že středový panel je nepřehledný - máš pravdu. U naší C5 je ten samý a třeba nastavování teploty klimatizace se mi o 100 % lépe dělá u mojí C4 otočným kolečkem než těmi tlačítky... stejně tak ladění rádia apod. Člověk se na to musí hrozně soustředit a to ho zbytečně rozptyluje od jízdy.

Ale jinak je auto super, přeju hodně šťastných kilometrů.

jmurjr (H22A7) 10.02.2008  13:55

tradicne

precital som si, pozrel som, davam hodnotenie ake som dal aj u ostatnych tvojich aut (byvalych).

auto: mal som tu cest ist s takymto, je to super vozenie, motor na auto vynikajuco staci (ak ne je rohoz zasunuta pod plynom). farbu si vybral peknu a dufam, ze na jar pribudnu fotky na nejakych peknych diskoch.

fotky: no, mobil ti foti celkom slusne, ale mozno by nebolo na skodu odfotit to niecim, co tak neskresluje farby.

Rysguf. 10.02.2008  15:44

« Re: tradicne

no mobil foti dobre len strasne svietilo slnko a fotky su dost svetle... budem ich menit este ;-)

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 10.02.2008  17:27

Handsfree

Vidím že máš na chlup stejný hendsfrýčko!!

Rysguf. 10.02.2008  17:34

« Re: Handsfree

no je to super vecicka, len zatial neviem nastavit ovladanie hlasom, asi to bude v mobile ;-\

"-- skrytý --" 10.02.2008  18:57

Pekne

Da sa povedat ze pekne ,mne sa tiez paci ,ale ja som zastanca troska inej znacky (Ford) .Inac 10b.pekne spracovane aj foto.

*Black_Jacket* 11.02.2008  06:51

Zasa ja :D

Čaw Rysgo. Dnes som sa rozhodol poslať ti tip na naj renecziu ;-) . Tak nech to píše, číta a jazdí. Gratulujem :yes:

neregistrovaný: "midar" [193.86.173.XXX] 11.02.2008  08:13

připojení přes aux

Dobrý den, nemáte někdo vědomost o tom, zda se dá do P 407( asi novější verze) připojit ipod, usb, mp3 přehrávač?

Rysguf. 11.02.2008  10:35

« Re: připojení přes aux

Dobry, do Peugoeta 407 (r.v. 2007 pred aj po jemnych zmenach) sa podla mojich zisteni IPod, USB, ani MP3 cez AUX neda pripojit nakolko este aj v tomto roku 2008 maju P 407 radia RD4 ktore neumoznuju takuto funkciu (nemaju konektory) a zatial neviem ani o tom ze by sa to dalo dodatocne objednat. U noveho Peugeota 308 som sa docital o "Rádio RD 4 MP3
      + zásuvka audio/video v príručnej skrinke", ale ani tu sa nezmienuju o IPod-e a USB.

neregistrovaný: "Andy 222" [62.65.183.XXX] 13.02.2008  21:21

« Re: Re: připojení přes aux

Ale dá ... treba vedieť ako ... ak chceš napíš mi na james007@inmail.sk stojí to asi 29.50,-sk

neregistrovaný: "bonox" [213.151.217.XXX] 11.02.2008  09:52

zadny stierac

Ja by som doplnil do slabsich stranok aj absenciu zadneho stieraca!

Rysguf. 11.02.2008  10:38

« Re: zadny stierac

No to je slaba stranka kazdeho sedanu. Doteraz som mal Hatchbacky so stieracom a zrazu nemam a ten pocit ze to okno vzadu je mokre, nic nevidim ale ani nic s tym nemozem robit.... treba si zvyknut ;-\

Čujo 11.02.2008  15:20

top 10

uz sa tesim ako sa dostanes do top 10 zasluzis si to :-) uz ti chyba len malicko..asi sa prihlasim znova aby som ti dal 10 >:D

Rysguf. 11.02.2008  15:57

« Re: top 10

Diky :-) Neviem ci si to zasluzim, je tu dost vela lepsich aut, najme co sa tyka recenzii. Jasne ze vysoke body hreju na srdci, ale nie su pre mna klucove. Mne skor ako o body ide o to aby som mohol rozdat informacie a vymienat si nazory a postrehy s ostatnymi uzivatelmi ;-) Napriklad prispevky ohladom zadneho stieraca ci pripojenia USB a pod. co tu uz prispeli, to je to co mi robi najvacsiu radost a " vo vo vo tem to je" ;-)

Čujo 11.02.2008  16:18

« Re: Re: top 10

ano ano ves ale je to taka prestiz >:D ja som velmi rad ake vysledky mam so SAXOM vobec som to necakal myslel som si ze budem mat okolo 9.00 ale mam 9.73 co je super :-)

Rysguf. 11.02.2008  16:26

« Re: Re: Re: top 10

tak to je znak dobreho auta so zanietenou recenziou a peknymi fotkami :yes:

Čujo 11.02.2008  16:33

« Re: Re: Re: Re: top 10

noo TONAS ma nasral dal ti 1 za auto :-( pritom sam ma PEUGEOTA

Rysguf. 11.02.2008  19:17

« Re: Re: Re: Re: Re: top 10

asi sa mu 407 nepaci, jeho nazor ;-)

Chobot 12.02.2008  17:10

Pěknej kočár.

Design peugeotu jde dle mě taky správným směrem. Jen doufám, že už to dohání i s tou kvalitou. Zatím jsem na ně moc chvály neslyšel. Nechť slouží. ;-)

Rysguf. 12.02.2008  17:43

« Re: Pěknej kočár.

No mame teraz 2 kusy 407, tak som zvedavy na spolahlivost :-)

neregistrovaný: "midar1" [90.176.190.XXX] 13.02.2008  17:19

chromovaná mřížka

Tu chromovanou mřížku jste měl z výroby nebo později dodělávanou?Kde to dělali a za kolik?

Rysguf. 13.02.2008  18:01

« Re: chromovaná mřížka

Ta mriezka uz bola od vyroby, myslim ze teraz to maju uz vsetky nove 407 v serii. Pravdepodobne sa to da aj objednat v Peugeote ako prislusenstvo.

MinoTui 13.02.2008  18:43

Tak celkom pekne si to zbuchol :yes: , sak ked budem mat cas tak aj ja vylepsim recenziu, pridam nove skusenosti a fotky :-!

foto Konwi

Konwi 17.03.2008  10:37

pežot

Nádherný vůz. Pro tm.červené sedany mám slabost ;-)

Rysguf. 17.03.2008  11:55

« Re: pežot

Dikes, ja mam slabost pro cervenu ako taku :-!

"-- skrytý --" 17.03.2008  12:32

« Re: pežot

Mojí slabostí jsou blodýny a 5-tky prsa, modooka ... >:D >:D

Nazývám to vzbouření hormonů ... :yes: :yes:

jmurjr (H22A7) 05.04.2008  00:20

tak som si po 407 2.0HDi a 407 2.7HDi zajazdil aj s 407 1.6HDi. a musim uznat, ze kazdy, kto by co i len troska pochyboval o vykone auta nevie o com hovori, dokial sa na nom neviezol. motor je na auto uplne bez problemu a co viac, spravil som spotrebu 5,2. na rovnakej trase s mercedesom to bolo 5,7... a to je slusny rozdiel. :yes: :yes: :yes:

Rysguf. 05.04.2008  00:51

« Re: 407

Vdaka :yes: . Ten vykon a tah motora je naozaj paradny. Sice som sa neviezol v 407 2.0HDi a 407 2.7HDi >:D , ale verim ze mam to naj co moze 407 mat (pomer cena/vykon/spotreba)

mate59 06.04.2008  21:56

Zdravím.Pozeral som tvoju a Reasonovu recenziu.Obe sa mi páčili.Zvažujem nad kúpou 407,ale nie v nafte,najazdím okolo 13000km ročne,ale benzín 1,8.Ja nejazdím dravo,mám Primeru a ten obsah mi stačí.407- je to krásny voz,no nie je priveĺa ovládacích tlačítok na stredovej konzole na prekážku pri riadeni?Okrem 407 mám vo výhľade aj Mazdu 6 a Mondeo.Počul som,že Peugeoty sú poruchovejšie ako Mazdy.Rád by som poznal tvoj názor na porovnanie vozov aj motorov.

Rysguf. 07.04.2008  09:54

« Re: 407

Zdravim tiez. Ono nemam priamu skusenost s Mondeom a Mazdou 6, takze sa nebudem pustat do nejakeho porovnavania. Zalezi na vkuse, ktore si clovek vyberie. Ja som s pre 407 rozhodol pre to ako auto vyzera (vtedy bola este stara Mazda 6, ta mi nesadla a Mondeo uz bolo nove ale v pomere cena/vybava to vyhral 407), aky ma pomer vybava/cena. teraz je v predaji nova Mazda 6 a nove Mondeo, tieto auta su pravdepodobne lepsie. Fakt zalezi na cenovych moznostiach a vkuse. Pokial si mal ale na mysli jazdene auta, tak zalezi na tom aky kus dostanes na za kolko.
      Co sa taky riadenia a tlacitok, je to misung ale otazka zvyku behom casu. Riadenie to nijako neohrozuje ani nekazi. Jazdu v 407 si uzivam :-) Vyzera to efektne a ja mam rad ked veci pekne vyzeraju (ako aj cela 407). Co sa tyka poruchovosti, asi naozaj budu Mazdy lepsie, to je vseobecne zname. Treba mat aj kus stastia. Mne a ReasoNovi 40 jazdia a drzia v pohode. Len mne sa raz zaseklo radio, inak zatial vobec nic.
      Ako som uz pisal porovnat ich mozem len subjektivne, tj. ja mozem 407 len vychvalit, som s nou plne spokojny. Mondoe (nove) je super ale cena je trosku inde pre mna a starsie Mondeo sa mi uz zdalo naozaj stare. Mazda 6 (nova) je krasna, ale o tej som este nevedel a cenu neviem porovnat a stara mazda 6, je spolahlivajsia ale zadla sa mi taka bakelitovejsia, najme pri zatvarani dveri a celkovo ma Peugeot chytil za srdce a bolo.

Je to dost subjektivne ale inak to neviem ;-)

mate59 07.04.2008  17:13

« Re: Re: 407

Myslel som len nové vozy.Budem to kupovať v ČR,kde to bude aj prihlásené.Pozeral som tu na recenzie na Mondeá,niekto sa sťažuje na skorú koróziu.Neviem, či je to slabina Fordov,ale aj brat má Transit,a štvrtým rokom už je vidno, hlavne po poškodení laku z vnútra korby korodovanie.Tu stojí 1,6 benzín,81kW,sedan v základ.výbave 599 900,- Kč+14 500,- metalíza.V tejto výbave je všetko to,čo potrebujem,nemá rádio,to by som si dodal vlastné,v aute počúvam len Okey,Jemné melódie,Frekvence 1.
        Voz má pekný dizajn,aj interiér,bojím sa nekvalit.spracovania dielov,okrem toho písali,že im začalo vnútri niečo vŕzgať.Ten je v poradí asi ako tretí adptept.
        Mazda 6 je vnútri pekná,interiér sa mi zdá oproti 407 guľatejší,nie tak ostrejšie rezaný a hranatý,kufor má 519lt,ja chcem len sedan.Na 407 sa mi bezkonkurenčne páči čumák -celý nádherný predok a z Mazdy zasa zadná časť.
        čo je nevýhoda zákl.výbavy Mazdy,je že nemá palubný počítač.Výkon Mazdy6, 1,8 je 88kW pri 5500ot.407 1,8 92kW pri 6000 ot.Komb.spotreba M6 je 6,8lt,407 7,7lt podľa prospektov.Výbava M6 je chudobnejšia v zákl. vybavení oproti 407,najviac mi tu chýba palubný počítač.Ten je vo vyššej výbave,ktorá je o 60 000.-Kč drahšia.To je pre ňu z mojej strany veľké mínus.Ona stojí 609 900,-Kč+11 900,- kč metalíza.Ale výbava je pre mňa dostačujúca.
        Karoséria má v okolí predných blatníkov také rozšírenie,pôsobí dojmom agresivity,oproti ladnej elegancii 407.Ale interiér na mňa pôsobí viac upokojujúco,nie tak stroho.Ako spomínaš spoľahlivosť,je to asi určite o tom,či nie je ten voz vyrobený v pondelok,pozeral som na výsledky testov TUV report 2008,najlepšie vyšla M3, deviata M6 a piaty najhorší Nissan Primera od konca,pritom ho mám od r.2001,123 000 km a okrem bežného servisu vôbec žiadna oprava.Nová Primera sa mi nepáči a nemám servis v našom meste.
        407 1,8 stojí 614 900,-kč+14 000,-Kč metalíza.V predajni mi povedal,že až sa rozhodnem ho kúpiť,dá mi zľavu niekolko desat tisíc,Primeru vykúpia,nové mi dajú na značky.Možno vyjde i limitovaná séria, čo by bolo zaujímavé.Ak a smiem spýtať,akú si dostal zľavu oproti katalógovej cene?
        A aké je zabezpečenie voza proti odcudzeniu - parkujem len vonku na sídlisku - M6 a Mondeo majú imobilizér,407 ho neuvádza.Mám namontované zamykanie spiatočky.Ono japonci sa moc nekradnú.Dialkové zamkýnanie je obsiahnuté v kľúči,alebo je prívesok zvlášť?Zatiaľ sa rozhodujem,budem sledovať akcie.

Rysguf. 07.04.2008  23:01

« Re: Re: Re: 407

No,
          ked sa nevies rozhodnut, treba sa ist s kazdym previest. Ono to strasne vela napovie. Ak je to mozne teda.
          Nevyznam sa moc v cenach, akciach a vybavach na ceskom trhu. Ale ako vidim, pises ze to je plus minus dost podobne. moja 407 bola z limitovanej serie + este nejake veci (je to v recenzii) cim sa oproti cennikovej cene usetrilo 205 000 SK... ono sa tu ale Peugeoty 407 predavali v podstate len v tychto akciach cize ja to povazujem za standartnu cenu. A zvlast zlavu nedali ani korunu. Celkovo ma ten Peugeot, ako ho vidis, stal 820 000 SK. V podobnej vybave a s podobnym motorom tu stoji mondeo cca. milion a mazda 6 cca 960 000SK. Takze pokial by islo o cenu (a mne ano) tak samozrejme tu vyhral 407. Ono je pravda ze u benzinov je cenova situacia ina.

Ja som s Peugeotom spokojny a mozem povedat ze by som nemenil. Pravdou je ale, ze keby sa vtedy predavala mazda 6 a isiel by som ju skusit do predajne, pravdepodobne by som uz asi do peugeotu nesiel. Predsa mazda je novy spickovy model, podobne ako aj mondeo. No zase 407 je tak dobre auto, ze stale je plne konkurencieschopne a uz ma vychytane muchy. Zreje ako vino ;-)

Fakt tazko povedat, treba sa povozit, to je dolezite.

407 ma imobilizer. A ani francuzi sa nekradnu, este menej ako japonci :-) Dialkove na 407 je v kluci samozrejme, velmi pekne, podobne ako ma volkswagen, a da sa aj otvarat kufor na dialku cez kluc.

mate59 08.04.2008  17:49

« Re: Re: Re: Re: 407

Vďaka za radu.Nejdem do toho zajtra, nechám si to prejsť hlavou,keď hovoríš o tej Mazde,že by si šiel asi do nej ja som pozeral čelné pohlady oboch vozov,no myslím,že 407 má stále krajší kukuč a 6 interiér viac na môj vkus.Skombinovat sa tie autá nedajú.U Mazdy mi stále prevláda tá spolahlivosť,hlavne ked niekde čítam ,že francúzi majú problém so spolahlivostou.Aby po roku niekde niečo nezačalo vrzgať,alebo nejaké rezonancie.Ale kedysi som mal Espero a tiež bolo celý čas úplne bezchybné a to je názor, že Kórejci nemajú kvalitu.
            A to v r.1995 bolo tu málo kórejských vozov.Ale pôjdem, ako hovoríš, sa povoziť,uvidím ako sa budem cítiť a kto mi dá z tých dvoch podstatne lepšiu cenu,toho vezmem.Lebo pri rozdiele 50 tácov môžem jazdiť prakticky 2 roky zadarmo.
            Potom sa ti určite ozvem,akého tátošíka som vybral. :-)

Rysguf. 08.04.2008  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: 407

Dobre, dobre :-)
              Snad som nejako poradil (aj ked popravde neviem ako). Nebudem ti tlacit salaty o 407 do hlavy, je to skvele auto ale treba vyskusat vsetky a potom ked vystupis z posledneho po predvadzacej jazde, povies si AHAAAA a uz budes vediet hned kto ti bude parkovat v garazi ci pred bytovkou :-)

Vela stastia pri vybere ;-) :yes:

"-- skrytý --" 19.04.2008  17:58

Yeah

Prekrásne Auto , také Výnimočné ;-) ;-) ;-) ;-) :-) :-) :-) :-)

Rysguf. 04.05.2008  20:04

Foto po umyti a voskovani

a to su bez akych kolvek uprav v PC. Celkom sik :-!

MinoTui 04.05.2008  20:34

« Re: Foto po umyti a voskovani

vyzera to dost dobre, leskne sa jak "psovi gule" ;-)

jmurjr (H22A7) 05.05.2008  09:56

« Re: Foto po umyti a voskovani

mas lepsi fotak? vyzera super v takom stave :yes:

Rysguf. 05.05.2008  11:45

« Re: Re: Foto po umyti a voskovani

Ne ne, len som vycistil objektiv na "fotaku" po vyse roku a nastavil som prirodzeny obraz. Predtym som sa s nastavenim nehral :-)
        (fotene SE K800i ;-) )

mate59 07.05.2008  18:56

Pekné fotky,všetky pekné,ahoj! :-)

Čujo 09.05.2008  21:04

AHOJ

rysquf....tak ako sa dari?my budeme asi predavat saxo :-( , ale prezijem >:D .....inak krasne fotky na tom poli :yes: 407 je fotogenicka :-)

Rysguf. 09.05.2008  21:12

« Re: AHOJ

Hoj, ja by som skor povedal ze fotogenicke je to pole >:D
      A co nahradi saxika? Opat francuz?

Čujo 09.05.2008  21:19

« Re: Re: AHOJ

tak to je jasne ze francik >:D bude to asi XSARA 1.4 break...pohodlne auticko :-) ale ta 1.4 s 55kw sa mi zda slaba ale oco vravi ze do mesta staci :-|

Rysguf. 09.05.2008  21:29

« Re: Re: Re: AHOJ

Xaru break "mala" sesternica, teraz maju C5 >:D Tiez postupili vyssie :-)
          55kw do mesta staci ;-)

Čujo 09.05.2008  21:36

« Re: Re: Re: Re: AHOJ

teraz som pozeral par testov a ze to staci lebo xsara sedan ci aka to je ma 1100kg co je dost malo na tak dost velke auto :-) hmm C5 to sa mi paci, tempomat 170 a iba sa venovat posadke :-)

Rysguf. 09.05.2008  21:42

« Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ

Ti dam tempomat 170 >:D Dodrzuj rychlosti (az budes jazdit), jazdenie je prilis krasne na to, aby ti zobrali vodicak pre rychlost ;-)

Čujo 09.05.2008  21:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ

>:D >:D neboj ja som slusny >:D ale naozaj ked budem mat vodicak a peniaze kupim si pohodlneho francuza ktory nebude zvadzat k rychlej jazde ale chcem aby ma hickal pohodlim >:D XM-ko sa mi paci ale aj 406 aa 407 >:D este necele 4 roky :-)

Rysguf. 09.05.2008  21:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ

za 4 roky uz budu 407 za relativne lacny peniaz, doporucujem ;-) Babam sa paci :-! a to sa uz daky rok vyraba

Čujo 09.05.2008  22:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ

ak bude peniaz urcite budem uvazovat :-) :yes:

Rysguf. 15.05.2008  15:12

Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Tak, o Audinach A6 sa nikde nehovorilo a hla ;-\ [odkaz]
    Podla vyfukov daco silneee (draheee)

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:14

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Hm pěkné...Nebude to 3,2 FSI?

Čujo 15.05.2008  15:19

« Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

pochybujem ze 3.2 skor sa pozera na spotrebu a tipujem 3.0TDI :yes: naco im je vlasnte taka audinka? :-O

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:22

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

3,0 TDi ani náhodou měla by koncovky výfuků dolů...3,2 FSi nebo 2,0 TFSI...

Rysguf. 15.05.2008  15:28

« Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Ja by som povedal aj 3,2 FSI ako pise kamikatze18. Oni su blazni, radar to vpredu myslim nemalo, tak to maju asi reprezentativne. Naco tam ale kupuju silne motory, ked s tym len sprevadzaju delegacie, ktore idu 60tkou? Na to im staci 2.0TDI. A ked to nie je reprezentativne, naco im je taketo hliadkovacie vozidlo?
          Nechapem...

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:30

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Přesně já bych jim dal max. Octavii RS nebo Mondeo STI jako v ČR.
            Jinak Parkanová jakošto ministr obrany má také policejní Audi A6...

Čujo 15.05.2008  15:34

« Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

podla mna su to zbytocne vyhodene prachy :no: s tymi peniazmi sa daju robit uzitocnejsie veci ;-)

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:37

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Asi ano nevíš kolik jich slovenská policie nakoupila (A6)?

jmurjr (H22A7) 15.05.2008  15:35

« Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

co som videl ja, tak vozovy park je naozaj zaujimavy, v policajnych farbach som okrem klasik typu fabia, octavia, ceed, passat, multivan a S4 videl aj ML, bmw 7, smart, bmw 5, bmw 3, kia sportage, hyundai terracan, vw touareg, mercedes ML, bmw X3, X5, mercedes vito, Mercedes G a to som este na vela zabudol. niektore naozaj nechapem...

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:36

Necháme jim Felicie a nakoupíme fabky a je to >:D

Čujo 15.05.2008  15:39

« Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

u nas sa feldi vyradovali sa mi zda...ako prisli ceede tak nektore auta islo do dochodku....inak ML policajne som nikdy nevidel >:D

Rysguf. 15.05.2008  15:40

LOL >:D
              Zabudol si na Peugeot 407/407 SW, SUPERB, GolfV/GolfV Variant,

To mame najpestrejsi policajny autopark na svete >:D

jmurjr (H22A7) 15.05.2008  15:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

mas pravdu, na tie som naozaj pozabudol... a takisto na ople astra.

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

nasi policajti maju aj superba? a v policajnych farbach?

Rysguf. 15.05.2008  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

vydel som jeden uplne novy superb v policajnych farbach s majakom, este ale asi mimo prevadzky

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:41

« Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

vsimni si znacku - auto patri uradu na ochranu ustavnych cinitelov, cize to akurat sprevadza delegacie a radar by im tam bol zbytocny, inak presne taketo iste audinky maju aj cesi

Čujo 15.05.2008  15:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

aa este ste zabudli na opel astru combi :yes:

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:45

J má to i Parkanová

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:23

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Toto odhadujem 4,2V8, alebo 3,0TDi, samozrejme s Quattrom, automatom, navi, kožou Feinappa,... >:D

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:24

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

4,2 MOŽNÁ, ale diesely mají koncovky dolů!!! ;-)

Čujo 15.05.2008  15:26

kamikatze ma pravdu ja to skor tipujem na 2.0TFSI :yes:

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:27

jj já na 3,2 FSI

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:40

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

vsimnmite si znacku, (P-XXXXX) znaci, ze su to auta uradu na ochranu ustavnych cinitelov, cize tie ktore jazdia pred a za limuzinami nasich papalasov, cize radar by bol v ich vybave zbytocny

Rysguf. 15.05.2008  15:46

« Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Hej, mas recht. Tak si kupili A6, budis. Tu ide skor o dilemu, co to je za motor a pod. Ked ide len o sprevadzacie vozidlo.

Na fotke sprevadza A6 leda tak rohliky s chlebom v Avii pred nou :-)

jmurjr (H22A7) 15.05.2008  15:52

« Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

to musia byt dolezite rohliky >:D

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:52

« Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

tak zase zarty bokom pre mna je chlieb kazde rano dolezitejsi ako (ch)ujo fico....inak v prahe tie audiny stretavam najcastejsie tiez len tak bezcielne bludit po prahe...a obcas si zapnu ten napis STOP KOLONA

Rysguf. 15.05.2008  15:56

« Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

To ma prave irituje. Ze sa len tak vozili, evidentne bezcielne. Ani sa im nedivim, aj ja by som sa len tak vyvazal v A6 a este by ma za to platili.

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:01

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

tak ked si to tak zoberies, casto ked ide poicajne auto bez majaku tak to vyzera ze sa tam cajti len tak vozia...mozno sa len presuvali lebo mali sprevadzat nejaku inu delegaciu a zase je fajn ze pokial nemusia nepouzivaju majak...a ak by nahodou jedno audi bolo navyse, ze sa hlasim >:-[]

jmurjr (H22A7) 15.05.2008  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

len pre info, nasiel som toto: [odkaz] zaujimavy zoznam...

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:10

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

tak minimalne co sa tyka mestakov tak tam nieje uvedene vsetko...v poslednej dobe sa v martine rozmohli suzuki ignis a vrutky maju minimalne seat ibiza a to som v tych koncinach urobil za pol roka asi 100 km

Rysguf. 15.05.2008  16:22

Super odkaz :yes: :yes: :yes:
                A vidis, to AUDI A6 tam nie je :-)

Skorej by mal byt zoznam, ze co nasa policia NEMA... >:D

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:24

rozum? :-O

jmurjr (H22A7) 15.05.2008  16:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

ten by bol kratsi... nevidel som auto co som na MACZ pridal posledne Citroen C15D >:D

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

martinsky mestsky maju aj c15 >:D >:D ....vozia v nom milovane boticky :no:

jmurjr (H22A7) 15.05.2008  16:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

tak fizli maju asi vsetko... :-(

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

nasi mestskači maju odtahovaky HLAVNE! ;-\ a megane 1.4 >:D minule ma CHCELI! stopnuť >:D sanca 0% >:D

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

pekny zoznam ale teraz maju viac aut..pribudly Vita Transorteri..BMW 3 E92 v M-packete!!!...VW passaty combiky.. Golfy...P 207...ML...X3..touareg!..Octavie..Audiny…

Čujo 15.05.2008  15:46

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:56

« Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

TDI to určitě není,má to výfuky rovně,takže čtyři varianty: 2.0 TFSI, 2.4 V6, 3.2 FSI nebo 4.2 V8....tipoval bych to na 3.2 FSI,protože to mají i češi... :-!

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:00

« Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

To ví každý malý dítě :-!

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:11

« Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

to asi ne,když tu padaj názvy tédéíček

"-- skrytý --" 15.05.2008  19:23

« Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

Pekny autopark maju nasi pani Policajti ;-) neviem naco im to treba aj tak sa vyvazaju po meste a nic do kopy nerobia iba stale vidim auto na navese ako uz ho odtahuju jedneho som raz uz videl utekat za odtahovkou a krical STOJTE STOJTE to je moje auto a zastavili a zaplatil pokutu a pekne mastnu ale je smutne ze vas odtiahnu iba za to ze stojite jednym kolesom na chodniku ;-\

"-- skrytý --" 15.05.2008  19:26

« Re: Re: Re: Re: Slovenske POLICAJNE AUDI A6!

a ty nasi OCHRANCOVIA co chodia z ustavnymi cinitelmi chodia jak najvacsi CHUJI na ceste daco hrozne jak chodia ;-\ do * dobre ze vas nevytlacia do "šancu"

mate59 15.05.2008  16:43

brat

Keď som si to prečítal, tak mi došlo špatne.To má nové auto?Tak to je teda sila.Vieš, že zvažujem 407,teraz sa mi vynára aj nová C5,tak začínam byť trocha v rozpakoch.

Rysguf. 15.05.2008  16:51

« Re: brat

Hoj, je to cele smutne. Jeho auto je aj tu [odkaz]
      Ono to je ale tym, ze si daval dodatocne dorobit xenony a tam daco pokazili s riadiacou jednotkou a odvtedy sa to vlece... ja s mojim problem nemam zatial :yes:
      A nova C5 :yes: :yes:

mate59 15.05.2008  21:08

« Re: brat

tú recenziu poznám zaraz s tvojou som ju čítal, len som nevedel, že to je bratova.Viem, keď ju rozšíril o tie xenony a fólie.Ja som ten môj výber vyselektoval v poradí asi C5,407,M6,Mondeo.Do januára-februára času kopec,počkám na jún-júl,má sa začat v ČR predávať tá C5,salón je v meste,a po Vianociach si myslím, keď je mŕtvo,spravia mi aj cenu,na obrázkoch sa mi moooc páči.Cena katalogová od 595000Kč.

Rysguf. 15.05.2008  21:30

« Re: Re: brat

Tak urcite nova C5 je trieda :yes: Sedel som v nej a je to parada. Rozhodne by som siel asi do nej ak daju este aj zlavu. Od leta ci zimy by mal byt uz novy Peugeot 408 (prerobena 407) ale C5 sa mi paci viac. Kazdopadne vela stastia pri vybere ;-)

Rysguf. 16.05.2008  00:12

AUTO.CZ u Giorgia Armaniho!!!

ale len na mobile
    (aj v galerii)

Rysguf. 16.05.2008  00:19

« Re: AUTO.CZ u Giorgia Armaniho!!! (+ VIDEO)

aj videjko :-)

Dylan McKay 16.05.2008  12:35

« Re: Re: AUTO.CZ u Giorgia Armaniho!!! (+ VIDEO)

Jojo, taky se koukám na MACZ na iPhone, když někde mají wifinu... ;-)

MinoTui 27.05.2008  22:42

foto by ing.jmurjr

nadherne, ako keby boli komiksove alebo kreslene :yes: :yes: :yes:

jmurjr (H22A7) 27.05.2008  22:45

« Re: foto by ing.jmurjr

dakujem, dufam, ze sa nabuduce pridas aj ty ;-) kombinacia seda, cervena a modra (aj ked mozno skor touaregova seda, ked som pocul, co ti to robi :'-( ).

foto stefi

stefi 04.06.2008  09:39

Facelift P407

Videl si už P407 po facelifte?

Rysguf. 04.06.2008  09:52

« Re: Facelift P407

Ahoj, ano videl na auto.cz. Co sa tyka zmien, ten predny gril s viac chromom je pekny. Ale zadok auta. Mne osobne nesadol, znacku dali dole do difuzora, to este ano, zvlast pokial by boli po bokoch vyfuky. Ale ten kufor...asi do tretiny zadneho kufra idu z kazdej strany chromove listy a potom sa seknu a koncia... pre mna to posobi nedokoncene. Co som sa ptal na nazory inych tiez to je take nedorobene, ten kufor a tie listy. No a zadne svetla su celkom sik, ale aj tak sa mi tato (nasa) generacia paci o cosi viac. ;-)

foto stefi

stefi 04.06.2008  10:02

Re Re :Facelift P407

Asi máme rovnaký vkus.So všetkým s Tebou súhlasím.

foto wikinko

wikinko 05.06.2008  14:34

rysguf

super blog, ako by som ho napisal ja!!!

Rysguf. 05.06.2008  15:00

« Re: rysguf

Som rad ze exituje este niekto s normalnym pohladom na vec ;-) :yes:

Dylan McKay 08.06.2008  10:18

Jsem rád...

... že jsem tě poznal, a doufám, že jsi tam k těm Košicím dojel.

PS: Peugeot ti sluší! ;-) :yes:

Rysguf. 08.06.2008  10:22

« Re: Jsem rád...

Ahoj šviháku, tiez som ta rad spoznal aj s rodinou ;-)
      Dojel sem, dojel, len to trvalo dlho >:D
      PS: Jazda v RR :yes: :yes: :yes:

Dylan McKay 08.06.2008  10:49

« Re: Re: Jsem rád...

Taky jsme dorazili až dnes, zůstali jsme v Luhačovicích.

Škoda, že jsi odjel, byli jsme tam ještě v kavárně, jmujr nám koupil kafe, a já mu to oplatil doutníčkem, ještě teď má jistě červené oči... :-)

Rysguf. 08.06.2008  10:56

« Re: Re: Re: Jsem rád...

Ja bych ostal, ale cakala ma priatelka a slubil som jej ze pokial mozno este za svetla pridem za nou. som rad ze sa Vam pacilo v PU ;-)

Rysguf. 09.06.2008  20:30

Sestava TOP 10 na MACZ...

Teraz som si vsimol ze som na 10. mieste. Lichoti mi to, ale ako to? pred tyzdnom som bol dakde 30-40. A hodnotenie (9,91) sa mi pritom nezmenilo! Tolko aut sa schovalo? ;-\

Ondřej Šámal 09.06.2008  20:39

« Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Ono jde spíš o to, že jistý uživatel nasázel autům z TOP 10 jedničky a auta, která byla za nimi, odesítkoval. Zase nějakej onanátor ;-\

Rysguf. 09.06.2008  20:44

« Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Njn, snad sa admini na to vrhnu, na tych jednickarov - onanatorov...

Ondřej Šámal 09.06.2008  20:57

« Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Určitě, už se to řeší, zítra by to mělo zmizet.

Rysguf. 10.06.2008  21:29

« Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

heh, dnes sa opat dost zmenilo obsadenie v TOP 10 >:D
            Redakcia asi chce, aby si kazdy vyskusal ten pocit v top ten, alebo to je fakt tym hlasovanim? ;-)

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Ale já tam se svojí tříkolkou nejsem :-(

Rysguf. 10.06.2008  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Povedz tatkovi, nech ti pomoze napisat recenziu a verim ze budes v Top 10 ;-) Uz teraz mas u mna 3x 10 >:D

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Ahoj, jak jsem ti psal v SZ, všechno má svůj čas. Vymyslel jsem dva nápady, čili dvě snad zábavné recenze, takže je někdy musím zrealizovat ... budeš čubrnět. To Slovensko mě dost štve, fakt jsem se těšil ale mám o tomhle víkendu jet s manželkou na pomanželské líbánky chacha - ne fakt jedeme s Cuprou do Francie a za cca 3x týdny na 10dní Chorvatsko. Udělám snad nějaký pěkný fotky ... Cupry, teda chtěl jsem napsat pěknejch prsatejch blondýnek jak se sluní nahoře bez ... >:D >:D

Ondřej Šámal 10.06.2008  21:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Mám 9,89 b, takže by to chtělo aspoň dva jedničkáře a rázem bych se tam taky mohl octnout >:D

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Xkanga do top 10 ! >:D

Rysguf. 10.06.2008  21:44

ANo! >:D
                  Ked som mohol byt aj ja , moze byt kazdy >:D

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:48

Libor89 do top 10 ! >:D >:D

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:49

I já sem pro !!! :-)

kaaRS 10.06.2008  21:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Predem te zdravim Frpe doufam ze se dari podle tvych predstav. Ted jsem kouk na Ma.cz jsem v Top 10 :-) sice asi se tam dlouho neohreju ale pocit je to pekny. ;-)

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Čaues Kaa, no ta poslední fotka by Jmujr je fakticky moc čupr!!! Abych pravdu řekl, tak nyní děti spí, pejsci pochrupují vedle mě, manželka odjela k mámě a kocourek Frpe má pré ...
                      Ale jináč snad dobrý. Jedeš na sraz?

Rysguf. 10.06.2008  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

vlastne, kde je aktualny zoznam tych co idu na oficialny zraz? Plati ten zoznam ludi, ktori sa prihlasili na skorsi termin? Vedia o tom vobec vsetci, ze sa to zmenilo? Nemal by sa sprvit radsej este raz novy zoznam? ;-\

kaaRS 10.06.2008  22:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Tak to mas super pohodu a klidek na Ma.cz. Na sraz nevim. Mel bych byt v Chorvatsku ale nejak mi to komplikuje praca tak nevim jak to dopadne ale urcite kdyz to bude mozny tak bych jel ikdyz je to dalka. A ty?

"-- skrytý --" 10.06.2008  22:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

No já na sraz dorazím určitě, teším se! Tak koukej taky přijet. Jinak jsme si psali se Sloby Leonem že bysme udělali něco v Praze - jen Seatí ale teď jsem si s ním dlouho cca 10dní nepsal tak nevím. Rande si slibujeme i s Pataxem, má Cupru, dokonce mi láká, že sem vrátíme Cupry ve stejnej den, jenže on jí nesmazal a já jo, čili já bych to musel psát jako trouba znova ...

kaaRS 10.06.2008  22:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sestava TOP 10 na MACZ...

Aha tak to jo. No jak rikam kdyz to bude mozny tak dojedu ale opravdu nevim jak to vsechno dopadne. Valim na pec. Tak hezky zbytek vecera. A snad na srazu! Zatiiiim ;-)

P.s. A kdyby jste neco podnikali tak dejte nejak vedet bud ke mne do diskuze nebo SZ. Diiik

"-- skrytý --" 10.06.2008  02:07

407ka se mi vždycky moc líbila a ta bordová na ní vypadá prostě skvěle, výborná recenze, ještě lepší auto o fotkách nemluvě :yes:

Rysguf. 10.06.2008  12:00

« Re: 407

Diky moc, bordova farba a P 407 = najlepsia kombinacia (podla mna :-! ) ;-)

Rysguf. 10.06.2008  22:44

Nove video, kde je vidiet most Apollo v nocnej BA...

Ale az od 2. minuty
    >:D >:D >:D
    (inak pekne ;-) )

Čujo 15.06.2008  22:23

pekne nove fotky :yes: :yes: a fascinuje ma ta spotreba >:D aj nasa xraruska ma taku :-)

Rysguf. 15.06.2008  22:25

« Re: foto

hoj a diky :-)
      Myslis spotrebu na tej poslednej fotke? To som tomu dnes dobre daval! >:D Noha stale na podlahe :-) Ale pravda, aj tak to je pekne cislo ;-)

Čujo 15.06.2008  22:28

« Re: Re: foto

ty wole ze noha na podlahe >:D skus este plyn len hladkat...tipujem 5.1litra :yes: >:D

Rysguf. 15.06.2008  22:36

« Re: Re: Re: foto

ked hladkam tak pod 5, obcas mam priemer aj okolo 4 litre ale to fakt ze idem dlho 80tkou na 5 stupni >:D >:D

Čujo 15.06.2008  22:48

« Re: Re: Re: Re: foto

MAZEC >:D >:D no my ked hladkame tak to nejde >:D

"-- skrytý --" 22.06.2008  17:47

Peugeot

Farba je vazne krasna a ako sa hovori o francuzkych autach su vyrobene so zanietením. Mam neake skusenosti s Pugeotmi a tento sa mi vzdy pacil. Nie zla volba >:D

jmurjr (H22A7) 06.07.2008  13:54

HR

hmm, tak sme boli v HR naraz. ja som ale bol na juhu (5 km pod tucepi). isiel som cez madarsko, co sa ukazalo ako celkom chyba. no v kazdom pripade som najazdil 2400 km so spotrebou 5,9 na mercedese...
    odteraz ak HR, tak len cez rakusko a slovinsko aj napriek novemu spoplatneniu dialnic.

Rysguf. 06.07.2008  18:23

« Re: HR

Ano? >:D :yes:
      Aj vy ste mali teplo co? Na skapanie....
      A Preco bolo Madarsko zle? Mne nevadi, ja cez neho nikdy nepojdem ;-) Radsej po dialniciach od mojho domu az po plaz ako cez kukuricu 200 kilometrov... >:-[]

jmurjr (H22A7) 06.07.2008  19:00

« Re: Re: HR

cez chorvatsko to bolo asi 500 km za 5 hodin, cez madarsko 230 km za 4...
        dobre robis, ze tadial nejazdis. v auguste pojdem radsej po dialnici az tam (bez madarska).
        a teplo bolo uplne hrozne. natrel som sa v apartmane a cestou k moru som sa tak spotil (bolo to asi 200m), ze zo mna cely krem zliezol a mazal som sa znova.

Rysguf. 06.07.2008  20:03

« Re: Re: Re: HR

Ono je madarsko dobre ak ides v noci a nie cez vikend a mas dost eur pre pripadnu pokutu a potom sa tam da ist rychlo... lenze ak naberes vo velkej rychlosti v zakrute nejake decko na bicykli a este ak budes pri tom telefonovat....
          Radsej po dialniciach.
          Teplo bolo, ja som sa varil aj ked som spal, nechutne teplo :yes: >:D

jmurjr (H22A7) 06.07.2008  20:24

Hulk

to nebol Hulk, ale Hancock (odporucam ist si to pozriet do kina, stoji to za to) >:D

Čujo 19.07.2008  21:40

HI

cawo risquf ako sa dari?si sa vytratil akosi >:D inak mam new recenziu ;-) :-)

Rysguf. 27.07.2008  00:09

« Re: HI

Hoj Čujo, no stale som dakde "na dovolenke" ;-) (zatial 1x Chorvatsko s Peugeotom a 1x to iste s Touaregom)
      Inak sa mam dobre >:D
      Hej, videl som recenziu na Xsaru, sesternica to ma, je to parada ;-) :yes:

"-- skrytý --" 23.08.2008  13:31

Kvaliná recenzia , fotky a samozrejme najkrajší peugeot všetkých čias a to znamená.................................… BODOV :-) :-) :yes: :yes: :yes: >:D >:D >:D ;-) ;-)

Rysguf. 24.08.2008  10:10

« Re: 10

Dakujem, zo vsetkym, co si napisal plne suhlasim >:D :yes: ;-)

foto Ptk

Ptk 07.09.2008  16:03

Chlape

čo viac dodať len :yes: :yes: :yes: Čítal som aj ostatné autá vašej famílie :yes:

Rysguf. 07.09.2008  22:48

« Re: Chlape

Diky moc, vyberali sme ich podla emocii, krasy a!...podla ceny ;-)

Rysguf. 18.09.2008  22:57

SHELL V-Power Diesel v CR - nepritomnost "GTL" !!!

Detailne som si precital tie testy, kde Shell V-PD prepadol, odpoved shell-u na tento test, ako aj celu stranku Shell Ceska republika. A NIKDE som tam nevidel spomenute slovo "GTL". Mozno to bude kamen urazu!!! :-)

GTL je synteticka primes do nafty, cistejsie a rychlesie spaluje naftu, brani peneniu a co je najzvucnejsie - ma vysoku hodnotu cetanoveho cisla. No a v CR ju Shell do V-Power Diesel "asi nedava", nakolko ju vobec nespomina. Preco by ju nespomenul keby ju mal???

Prebrane z Shell Ceska republika:
    "Shell V-Power Diesel nabízený v Německu v současnosti zahrnuje syntetickou složku GTL (Gas to Liquid), která je vyráběna ze zemního plynu a umožňuje čistější a efektivnější spalování. Tato složka, vyrobená prostřednictvím unikátní Shell technologie, se vyrábí v současnosti ve velmi omezeném množství v Kataru a Shell ji v současnosti nabízí na vybraných trzích. Pracujeme intenzivně na tom, abychom v blízké budoucnosti mohli rozšířit počet trhů, na kterých bude složka GTL v palivu dostupná."

Kto pozorne cita, zisti ze v Nemecku V-PD obsahuje GTL a v Ceskej rep. NIE!

PS: Na Slovensku sa primes GTL do V-PD pridava.

Snad som do toho vniesol trochu svetla :-)

"-- skrytý --" 22.09.2008  22:33

zdarec

cau clovek, ako zijes???

Rysguf. 22.09.2008  22:48

« Re: zdarec

Ahoooj, no prezivam ako sa da ;-) Skola zacina takze :-(
      Nech uz bude daky poriadny zraz :-)

"-- skrytý --" 22.09.2008  22:55

« Re: Re: zdarec

no ja som tiez uz v blave, zajtra mi zacina vyucko, tak sa neviem dockat ;-\

Rysguf. 22.09.2008  23:02

« Re: Re: Re: zdarec

Ano? No tak gratulujem a aka skola? :-)

"-- skrytý --" 22.09.2008  23:03

« Re: Re: Re: Re: zdarec

PRIFUK! >:D akoze prirodovedecka... >:D

Rysguf. 22.09.2008  23:08

« Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

Ano viem >:D Tam som robil prijmacky a neuspesne, tak to si lepsia :yes:

"-- skrytý --" 23.09.2008  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

no ja som ani skusky nerobila, tak asi som neni lepsia ;-) a ty ako v skole?

Rysguf. 23.09.2008  22:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

Nijak este, ja mam skolu az o tyzden ci kedy ;-)

"-- skrytý --" 23.09.2008  22:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

jaj, jasne, komusi sa zije, ja sa uz dokonale trapim

Rysguf. 23.09.2008  22:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

Co dodat, Good luck :-)
                      To sa utrase, urcite bude nejaky zraz, blizia sa Vianoce, netreba sa tak trapit skolou ;-)

"-- skrytý --" 23.09.2008  22:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

no veru, nejaky zraz by sa hodil, sak tu zosaliem samotou

Rysguf. 23.09.2008  22:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

No cakam kto co zorganizuje. Vraj tento piatok sa nieco vari priamo v BA...

"-- skrytý --" 23.09.2008  22:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

a od koho vietor vanie?

Rysguf. 23.09.2008  22:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

No predsa od Jumurjr-a a tiez j-pora a pod. neviem presne :-)

"-- skrytý --" 23.09.2008  22:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdarec

jaj tak to viem, len som nevedela ze je to zrzaz, skoda, ze tu nemam auto

foto keo3200

keo3200 07.10.2008  10:37

"BUM"

Take spominané "BUM" sa mi stalo aj na mojom RENAULTE CLIO. Bol z 2002. Tiez sa mi stavalo, ze palubovka zablikala ako vianocny stromcek a nasledne sa vypol motor, svetla, komplet elektriku, radio, vynuloval PC, ... A potom sa nedal ani nastartovat. Robil to nepravidelne, vzdy vtedy ked som to neocakaval (pri priedbiehani, ...). A ked som s tym skocil do servisu, tak mi povedali, ze na diagnostike nic nenasli. Ale bol som lahsi o 2000korun. To bol moj posledny RENAULT.

Rysguf. 07.10.2008  20:27

« Re: "BUM"

No co povedat, s francuzmi sa clovek nenudi. Na brachovom 407 vymenili celu riadiacu jednotku, ktoru museli objednat vo FR, aj to po mesacnom prehovarani a to sa este zaplatila. Ale uz to je v poriadku.
      Taktiez mozno povedat, ze u nas FR autam odzvonilo. Po dvoch Citroenoch a dvoch Peugeotoch uz len nemca alebo japonca (vyrobeneho priamo v japonsku).

Rysguf. 08.10.2008  20:20

Cerstve info: nove BMW X5 od 25 000 Eur!

Dnes volal moj stryko, podnikatel, ktory zije v nemecku (Ulm - Bavorsko) ci nemame bokom nejake peniaze. Povedal ze v Mnichove krachne, resp. skrachoval nejaky velky predajca BMW a vypredava sklad. Ceny su vraj nizsie min o 20%. Ako priklad nam povedal ze zakladne X5 co staja cca. 45 000 Eur dava zo skladu o 20 000 Eur lacnejsie...co je skoro polovica ceny...

Neviem ci to je 100%, ale trocha posurfovania po nete a dalo by sa mozno zistit viac.

Dylan McKay 08.10.2008  20:27

« Re: Cerstve info: nove BMW X5 od 25 000 Eur!

Rysqufe, pokud je to pravda, hned mi jedno rezervuj, jakýkoliv motor! Chci ho pro ženu! Můžu tam jet hned zítra!

Rysguf. 08.10.2008  20:34

« Re: Re: Cerstve info: nove BMW X5 od 25 000 Eur!

Svihaku rad, ale ja som mimo misu. Ver, ze aj mojej rodine to vrta hlavou, prave pisem mail strykovi, nech mi napise viac. Uvidim co napise. Ak by to to platilo, predam 407 a kupim 5 rad :-)
        Celkom ale tomu verim, v Nemecku vraj ta financna kriza ci aka to je robi velke Halo, ludia sa vraj boja minat peniaze, preto aj Opel zastavil vyrobu a udajne aj dalsi co sa k nam este nedostalo. No a dnes volal stryko ze jeden predajca BMW padol...
        Cakam teda na info z Nemecka.

Dylan McKay 08.10.2008  20:51

« Re: Re: Re: Cerstve info: nove BMW X5 od 25 000 Eur!

Myslím, že můžeš rezervovat všechno pro kluky z MACZ, Asphalte bere 130i, ostatní si rozeberou co zbyde. Já chci Z4... ;-)

Rysguf. 08.10.2008  22:09

« Re: Re: Re: Re: Cerstve info: nove BMW X5 od 25 000 Eur!

No tak som dostal dalsie info. Zkrachoval napr. aj predajca BMW v meste Neu Ulm ( jeho link [odkaz] ), stranka ide, ale firma uz je v exekucii, auta ma exekutor a ten ich predava. V okoli idu dole s cenami aj predajne Audi a MB, tie vsak nekrachuju len asi musia znizit ceny kvoli situacii.

Stryko sa hneva ze vcera si vyhliadol ciernu X5 (predvadzacku, rv. 2008) vo full! co ju davali za 21 000 Eur no a samozrejme ze dnes rano uz nebola >:D Preto aj volal, aby sa postazoval :-)

Dylan McKay 08.10.2008  22:22

« DK1414, HALÓ! Cerstve info: nove BMW X5 od 25 000 Eur!

Sakra! Tady by teď pomohl DK, kterej je přímo u zdroje a ovládá jazyk!

jmurjr (H22A7) 08.10.2008  22:56

rysguf, pre mna 5 alebo 3 v dizli. dakujem :yes:

Dylan McKay 08.10.2008  23:37

Jejda, je to s tím Opelem pravda: [odkaz]
          Ten kdo jásal nad ekonomikou ČR- nedávno jsem někde psal, běda ekonomice, která je postavena na výrobě aut (ČR a SK)!
          Celá krize je vyumělkovaná, je to jen vlna, která se dá těžko zastavit...

jmurjr (H22A7) 03.12.2008  07:44

co maju tieto dve fotky spolocne?

[odkaz] a [odkaz]
    je tam spolocna crta, kto na to pride, ze co?

Rysguf. 03.12.2008  13:20

« Re: co maju tieto dve fotky spolocne?

ja viem, ja viem >:D

fotil to Jmurjr >:D >:-[] ;-)

kaaRS 03.12.2008  13:25

« Re: Re: co maju tieto dve fotky spolocne?

Tak na to bych neprisel. >:-[]

A z jineho soudku. Co te sraz bude neco nebude????

jmurjr (H22A7) 03.12.2008  22:12

« Re: Re: co maju tieto dve fotky spolocne?

Rysguf, netrafil si. Su fotene na tom istom mieste. Hummer som ale ja nefotil. Ta fotka nie je bohvieco...
        A zraz? Bude 20.12.2008 v Trencine o 10.30 rano... Kazdy donesie nejake kolaciky.

Rysguf. 03.12.2008  23:04

« Re: Re: Re: co maju tieto dve fotky spolocne?

Ved ja viem ze to bolo na nabrezi Dunaja, chcel som byt len vtipny, ale asi mi to nevyslo 8-s >:D

jmurjr (H22A7) 03.12.2008  23:07

« Re: Re: Re: Re: co maju tieto dve fotky spolocne?

ako som pisal u feferonky, dnes mam hrozne dlhe vedenie. zbynek to ale pochpil, takze to vyslo.

Rysguf. 03.12.2008  23:10

« Re: Re: Re: Re: Re: co maju tieto dve fotky spolocne?

ahaaa ;-) >:D :yes:

"-- skrytý --" 03.12.2008  13:46

Spotreba

Chlape, pises pod 5,5 ale z fotek co tam mas je to pres 6l, resp, 6.4 ... kde je pravda? Dojezd pres 1400 km? To mas nadrz na 100 litru?

Rysguf. 03.12.2008  14:55

« Re: Spotreba

Tak ano, akurat na foto mam okoloc 6L. Pravdive su vsetky udaje, zalezilo od toho ci som mal fotak (aby som to cvakol), kolko malo prave najazdene, ci bolo leto (dlhe cesty) a pod. Tak globalne to hodim na 6L a menej. Viac fakt len ked sa to vytaca a mesto.
      Ten dojazd som mal prave pri dlhych cestach, resp. po natankovani plnej nadrze po dlhej ceste. Nadrz je tusim 60L

"-- skrytý --" 03.12.2008  16:59

« Re: Spotreba

No i tak je to jaksi divne. Nadrz na 60l , dojezd 1460 km

z toho mi vychazi prumerna nejakych 4,1/4,2 ( Toho se snad neda dosahnout i kdybys jel po dalnici 70tkou a po samych rovinkach)

Ja mam VW TDI 96kw a jel sem z Nemecka s prumernou za nejakych 4,9 a vcera v noci sem jel prazskou Jizni spojkou, na efekt = na spotrebu a dojel sem domu za 4,4 a to sem jel opravdu bud z kopecka nebo z mirne svazujici-se rovinky a rychlost se pohybovala kolem 70km/h, zadne zacpy, krizovatky nic ...

Tak ti nejak nevim :-)

Rysguf. 03.12.2008  19:48

« Re: Re: Spotreba

Tak divne to byt moze, ale je to na tej fotke, tak je to tak proste :-)
          Urcite som vtedy tiez jazdil pre krasny udaj v palubnom pocitaci, ktory sa mi aj podaril. Sam si z lahkou nohou zajazdil hlbsie pod 5L (dobry vykon), je jedno za akych podmienok ;-)
          Nic nie je nemozne. >:D

foto zip2016

zip2016 03.02.2009  12:55

Foto

Moc pěkné autíčko. Moc se mi líbí. Ať ti dlouho jezdí. A jestli dovolíš, půjčil jsem si, no nebo spíš ukradl jsem ti z galerie dvě fotky policejních aut. Doufám že ti to nevadí. :-!

Rysguf. 03.02.2009  12:59

« Re: Foto

Hoj, diky a nevadi, ja som tie foto taky "cmajznul" :-! ;-)

Matt26 13.02.2009  11:04

Počasie

A to buď vďačný za západné slovensko >:D . Nechci vidieť čo je tu na východe - teda konkrétne v Poprade katastrofa. [odkaz] - deň pred tým som ho umýval a voskoval a bolo 16 nad nulou. >:-[] Inak chcem sa spýtať na tvoju úplne prvý obrázok v galérii odkiaľ si ho stiahol, lebo je fakt dobrý :yes:

Rysguf. 13.02.2009  12:28

« Re: Počasie

Haha :-) NICE, vy tam mate fakt ZIMU ako ma byt... tu sa to v podstate roztopilo a prave teraz zacina zase chumelit... >:D

Ten prvy obrzok som fotil ja, moje auto, len som ho potom v PC trosku zatmavil. ;-)

mate59 20.02.2009  16:40

zima

ten snehuliak sa ti vydaril,aj fotka, len keby tá zima chcela už niekam odísť...

Rysguf. 25.02.2009  20:39

« Re: zima

diky :-)
      No takato zima ano, kopa snehu co sa topi :no:

Matt26 25.02.2009  11:36

SPZ

No ber to tak - máš vlastný pluh >:D Musím ale zaklopať, ja ju mám tiež dosť nízko a takéto nešťastie >:D sa mi zatiaľ vyhýba.
    Zas ísť u nás v PP na políciu po nové značky a tech. + poistky, to by som radšej vypísal odmenu nálezcovi >:D
    Na to by som ti snáď poradil len chemoprén >:D alebo existujú také prúžky sťahovacie - mal som to na starom aute. Keď chceš, urobím ti upload obrázka pre inšpiráciu. Tie ju tak držali že vydržala aj búračku na dialnici. ;-)
    A ešte by som sa chcel spýtať, či by si mi tiež nespravil taký obrázok, ako máš ty prvý v galérii :-)

Rysguf. 25.02.2009  20:38

« Re: SPZ

Hoj, no pluhujem sneh na celej ulici, susedia maju so mna radost. Ked nasnezi, vyckavaju kedy pojdem z domu aby mohli ist za mnou >:D
      Tu znacku uz mozem po novom nechat tak, podla noveho cestneho zakona ak stratim alebo odcudzia SPZ, podam len o ziadost na vydanie novej SPZ a daju mi duplikat. :-)

No jasne spravim, snad si spomeniem ako som to spravil >:D Len daj link o ktoru foto ide ;-)

Matt26 25.02.2009  21:07

« Re: Re: SPZ

Ja by som ti asi najlepsie poslal na maila nejakú s tých čo mám v PC - tie sú v lepšom rozlíšení. A chcel by som takú istú ako máš ty, aby bol vidno len tie svetlá a znak. Tak asi nejakú fotku čo je fotení predok, však? Keď nechceš písať mail tu, môžeš do sz. Vopred díky. ;-)

Rysguf. 25.02.2009  21:57

« Re: Re: Re: SPZ

heckojozef@centrum.sk

PS: mam ho inak v profile (mail) ;-)

foto GooF-RaceFans-

GooF (RaceFans) 17.03.2009  11:54

Parada

Krasne velke auto, krasna barva, hezky napsana recenze a na fotkach je videt, ze si rad hrajes se snehem >:D :yes: Mas tam full points.

Rysguf. 06.04.2009  01:48

Servis PEUGEOT - hamba, pfuj!!

Tak pri beznom prezuti kolies zo zimnych na letne nastal problem. Ale aky!! Mali mi nahodit ORIGINALNE DISKY KOLIES Peugeot, ktore som dostal pri kupe auta ale oni ich nemohli v origo servise vyvazit!!! Chapete? Origo kolesa Peugeot v Peugeot servise >:D Ze nemaju na to pristroj. Ale vraj vsetky ine mozne disky kolies by mi vyvazili hned >:D >:D
    Na otazku ci minuly rok ked som tu prezul, vyvazili kolesa povedali ze to asi urcite nie ale vtedy nic nepovedali = cele minule leto na nevyvazenych kolach...

Do .... so servisom Peugeot :no:

foto Kajuska

Kajuška 06.04.2009  08:16

« Re: Servis PEUGEOT - hamba, pfuj!!

Koukám že je to všude stejné. Ze mě si u Peugeota taky neustále dělali srandu například mě testovali jestli vim co je ABS. Vrcholem všaho bylo když mi odmítli vyměnit výfuk. ;-)

"-- skrytý --" 06.04.2009  08:19

« Re: Re: Servis PEUGEOT - hamba, pfuj!!

To je vtip?

Rysguf. 20.04.2009  13:52

Poradte, kde to zozeniem??

Tento Peugeot [odkaz] ma vo vybave doslova palubny pocitac a navyse to vyzera ako original diel (monitor), poculi ste o tom, predava to niekto?

positivemind 22.04.2009  09:27

« Re: Poradte, kde to zozeniem??

Pokud se podíváš, jsou na tom přímo Windows - to znamená že má někde (pravěpodobně v kufru) mrsklej počítač a zapojil to na ten peugeot displej (nebo má koupený nějaký vlastní a strčený do rámečku - což je pravděpodobnější). Dle mě už autorádio vůbec nepoužívá (pc ovládá přes dotykáč nebo tu klávesnici co se mu tam válí) a nastavení teploty klimy také nikde nevidí...

Matt26 22.04.2009  10:13

« Re: Re: Poradte, kde to zozeniem??

Proste dodžubal auto a teraz mu v ňom mrzne r.ť, lebo si nemôže nastaviť klímu ani rádio >:D . Ale hlavne že má klávesničku >:D

Poustnik 22.04.2009  10:23

« Re: Re: Re: Poradte, kde to zozeniem??

Přelož mi výraz dodžubal, prosím! Ale vypadá to pěkně celkem, ne???
          S kľudem ať mi mrzne ri.ť,
          chcel som PC v autě miť! >:D

Brandon Walsh 22.04.2009  18:00

« Re: Re: Re: Re: Poradte, kde to zozeniem??

poustnik dodzubal = pokazil to co francuzski sudruhovia spravili genialne >:D >:D >:D mne sa to paci hral by som na tom need for speed >:D >:D >:D >:D

positivemind 22.04.2009  17:28

« Re: Re: Re: Poradte, kde to zozeniem??

Možný je že to tam nějak přepíná, to neříkám - ale že by měl klimu instalovanou do PC je blbost. Musel by to být IT GURU >:D

Brandon Walsh 22.04.2009  18:01

on nema potne žlazy takze mu klimu netreba >:D >:D

Rysguf. 18.05.2009  01:15

GURU...GÉ jako GURU, GÉ jako GOLF

BRAWO VW >:D >:D >:D >:D

Vzdy ked vidim slovo guru alebo apoštol, hned mi napadne GTI >:D

foto jpor-RSKa-

jpor (RSKa) 18.05.2009  04:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Poradte, kde to zozeniem??

pozri si výbavu auta v tom inzeráte, píše tam že CarPc - tak to hoď do Google, čo ti nájde.
              Alebo že výbava na peugeot-tuning.sk či tak nejak.
              Alebo zavolaj priamo majiteľovi auta, nejak sa k nemu cez inzerát dostaneš. Držím palec ;-)

foto Deutscher

Deutscher 17.06.2009  10:45

hmm

pekne auto, len tam mohol byt 2.0HDi.... mas to za 10 ;-)

jmurjr (H22A7) 17.06.2009  11:05

« Re: hmm

pokial viem, tak v case, kedy to Rysguf kupoval tak na 2.0 neboli ziadne dobre ceny a akcie. naopak 1.6HDI bola za celkom slusnu cenu.

Rysguf. 18.06.2009  01:44

« Re: Re: hmm

Tak tak. 2.0 = objektivne lepsi vykon. Inak len vyssie positky :-)

2.0 nemali skladom ziadnu vo vybave, tj. xenony, tempomat, proste s vecami, bez ktorych si uz neviem predstavit jazdenie. A z 1.6 som si mohol vyberat :-)

"-- skrytý --" 07.08.2009  18:50

Petržaqa :DDDD

Rysguf , na akej ulici v Petržalke byvaš ? :-) ;-)

Rysguf. 25.08.2009  21:00

« Re: Petržaqa :DDDD

No na Benadickeeeeej :-) Pri drazdiaku :-) Why? :-)

"-- skrytý --" 25.08.2009  21:26

« Re: Petržaqa :DDDD

no , robim prezentaciu o vytrznictve v SR , najmä v BA a preto sa pytam ci nemas nejake skusenosti s vytržnosťami na aute , v petržalke

Rysguf. 18.09.2009  23:45

Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Nevie mi niekto poradit kde by sa dali zohnat puklice (kryty kolies na plechovy disk) co by boli spinnig rims, tj. by sa stred puklice tocil nezavysle od kolesa. Podobne ako pri obdobnych hlinikovych diskoch.

Existuje to vobec?

Ronault. 18.09.2009  23:50

« Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Viděl jsem to jednou na jedné červené Octávce. Takže to existuje, ale měli by to zakázat jako vrchlo nevkusu, který by mohl ohrozit lidstvo 8-s

Rysguf. 18.09.2009  23:56

« Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

>:D diky to je dobra sprava ze to existuje >:D :yes:

Jedna zimna puklica mi praskla, tak som sa rozhodol ze si dam daco tutti-extra na 407 >:D >:D

Ronault. 19.09.2009  00:00

« Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Šmarjá, neblázni >:D Chudák P407! 8-s Našel jsem teď na aukru docela slušivé poklice, které můžeš mít za jakoukoliv cenu a podle mě budou na autě (snad jakémkoliv) vypadat hezky.

Jinak ty hip-hopové děsy stojí tuším kolem 1500, to se nevyplatí dávát tolik peněz jen proto, aby se někdo kolem poblil >:D >:D

P.S.: Ty jsi z Topolčan?

Rysguf. 19.09.2009  00:05

« Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

ne ne, chudak 407 bude ked ostane na ciernych plechacoch :-)

ak nenajdem spiny, uz mam vybrane 16´ palcove chromove puklice ;-) Za 25 Eur.

PS: Som z BA ale v Topol. mam druhu polovicku :-!

Ronault. 19.09.2009  00:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Asi máme každý jiný vkus, já bych na P407 jakožto francouzského elegána, nechtěl ani ten celochrom, něco decentního ;-) Nech si to ještě projít hlavou, tohle je P407, ne třeba Calibra nebo MX5 ;-)

PS: Mám v Topolčanech moc dobrého kamaráda, bydlí hned u pivovaru, ale když tam má "jen" drahou polovičku, tak to ti nic nepoví.

Rysguf. 19.09.2009  00:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Tak az tie hrozne puklice uvidim nazivo, mozno ma to prejde... a mozno nie >:D

No ako by som nemohol poznat pivovar a okolie ;-)

Rysguf. 19.09.2009  00:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Uvazujem nad tymto ak nenajdem spin...

Ronault. 19.09.2009  00:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Ty nevypadají špatně, taky jsem o nich uvažoval. Teda já už rok uvažuju, že ty stávající vyměním a čekám až nějaká upadne a ne a ne... Ale pak jsem si uvědomil, že když dám tyhle poklice, tak přes ně půjde vidět to plechové kolo a bude to vypadat blbě. Tohle mi říkal i Mojito a má pravdu, čím více kola zakryješ, tím lépe. A pak taky nevypadají dobře napodobeniny. Chtěl jsem třeba tyhle, pak jsem je viděl na pár autech a už nechtěl:

Třeba tyhle by ještě nemusel být nejhorší.

Rysguf. 19.09.2009  00:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Ja viem ze cim viac zakryte tym lepsie, ale na 407 mi nejak pasuju take viac lucove.

Napr. tu je P 407, bordovy ako mam a ma tusim su to 17/18´ palcove viac lucove a je to eno-nuno, elegantne.
                      Preto ma napadli tie co som poslal vyssie :-)

Rysguf. 19.09.2009  00:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Ronault. 19.09.2009  00:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Jo, ty by byly fajn, ale jsou to hliníkáče. Problém s poklicema je, že vždycky vyčuhují nad úroveň plecháče, takže jsou často nad rovinou gumy a pak výsledek stojí za nic.
                          Zjistil jsem, že ty sporotvní poklice, takové co napodobují hlinikáče vypadají pak nejhůř, resp. směšně. Až půjdeš někdy po ulici, tak koukej na auta kolem a zjistíš, které jsou nejlepší. Navíc na tak velké a elegantní auto jako je P407 by se hodilo něco decentního.

V SZ ti posílám odkaz na fotku v druhém autě, co je doma, jak jsem řešil poklice na zimu.

Ronault. 19.09.2009  00:35

« Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Ať si myslím, že slovensky dobře rozumím, tak poprosím o vysvětlení slova lucové :-)

Rysguf. 19.09.2009  00:39

« Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

"vice paprskove"

ak to je dobre cesky :-)

Ronault. 19.09.2009  00:44

« Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

Ahaaa, tak to by se mi líbily ty, co jsem ti poslal a nebo

Rysguf. 19.09.2009  00:50

« Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

musim si ich vsetky pozriet nazivo dakde, cez net naslepo nekupim, aby som nelutoval :-)

Ronault. 19.09.2009  00:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

No tak já to tam neznám, jen jeho. Ale někdy se tam chystám.

Rysguf. 19.09.2009  15:34

« Re: Kde kupim SPIN PUKLICE? Existuju vobec?

no co, mate niekto nejake typy? :-)

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 02.01.2010  11:31

Dej sem ty fotky té A3

Čau zkus sem přidat ty fotky, v té bílé je a3 parádní :-)A ta tvoje 407 vypadá taky k světu :-! :yes:

Rysguf. 28.06.2010  19:22

« Re: Dej sem ty fotky té A3

su tam, len zle pocasie, no... :-)

positivemind 09.08.2010  22:04

Pegina

Tak jak jezdí, jak jsi s ní spokojenej? Nekoukej teď na nějaký prdlý německý prémiovky >:D

Já budu mít teď 150k, zatím spokojenost - jen mám v háji zadní ložiska a přestal se mi točit ventilátor na chladiči. Čeká mě teď velkej servis - komplet brzdy, rozvody atp.

PS: Já pokukuju po A6 :-)

Rysguf. 24.08.2010  20:25

« Re: Pegina

Ahoj :-)

Spokojny som na 100%.
      Okrem toho, ze obcas vynechalo radio, som nemal ani jeden problem sposobeny autom.
      Kilometrov za 2 a 3/4 roka mam 73 000. Takze ho nejak moc nesetrim :-)

Verim ze aspon do 100k bude vsetko OK. A Tvojich 150k bez velkej vady, to ani nesnivam, to je krasa :-)

Rysguf. 17.09.2010  01:03

Nove BMW 316i za 495 Kc. Ano ci ne?

Ahojte, chcel by som poradit, momentalne ponuka predajca BMW T.O.B. Trencin (SVK) na svojej stranke akciu, okrem ineho, aj na BMW 3 (posledny facelift(!), zaklad 316i a to za cca 20 100 Eur co je cca. 495 000 Kc.

Myslite ze sa to oplati? Velmi nad tym uvazujem, ak neberiem do uvahy Lagunu a akciove Exeo, tak je to asi najlacnejsiu vstup do strednej triedy a hned premia!...
    Samozrejme by sa cena navysila + obligatne xenony a nejaky tempomat + par serepeticiek (cize 1500-2000 Eur navrch). V bielej alebo ciernej farbe bez priplatku. Kolesa by sa riesili neskor :-)

Ak mozte, napiste co si myslite. Ci je lepsie ist do Mondea, C5, Insignie?

Ondřej Šámal 17.09.2010  01:33

« Re: Nove BMW 316i za 495 Kc. Ano ci ne?

Ač fanoušek BMW, nevím, jestli bych šel zrovna do tohodle motoru, přece jen těch 115 koní je žalostně málo, navíc jak to u německých značek bývá, bude to superholá verze (bůhví, jestli tam bude vůbec klimatizace), základní modely vypadají uvnitř naprosto příšerně (strohý interiér, hrozné sedačky, relativně laciné materiály ...). Pokud budeš chtít extra výbavu, dostaneš se lehce k 700 tisícům (viz. xenony, tempomat atd.), to už bych volil radši silnější motor. Doporučuju se nejdřív svézt a porovnat s nějakou vybavenější verzí, uvidíš ten propastný rozdíl. Rozhodně bych se ještě podíval na BMW Premium selection, kde nabízí ojetá auta, občas se tam dá naterfit na pěkný kousek ;-)
      Sám bych asi šel do mondea, je větší, možná bys natrefil na nějakou skladovku ještě před faceliftem, takže by tam byla i celkem slušná cena, bude mít i větší zůstatkovou hodnotu než C5 a Insignia.
      Vím, že to BMW asi láká, ale než mít nějakou Junior sociál verzi, to snad radši nic.

Rysguf. 17.09.2010  02:04

« Re: Re: Nove BMW 316i za 495 Kc. Ano ci ne?

Ano ale...

Ma to 122 koni (moja postupnost v konoch doteraz bola 75k, 60k, 90k, 109k), co je pre mna viac ako vsetko doteraz, cize RAJ :-)
        Ja som nikdy nebaziroval na tom, aby som mal 240 koni, ja som skor na nizku spotrebu a nizke poistenie :-)

Uz som v takom "social" zaklade BMW sedel, nastastie, materialy a spracovanie su vysoko nad tym, co doteraz poznam :-)

Klimatizacia tam je 2-zonova automaticka :-)

S xenonami a "serepetickami" co mi uplne staci, by to bolo na Kc urcite do 550 000. Viac ani nemam :-)

Nove je nove, vonave, 100% vsetko iste plna zaruka a servis.

U nas je Mondeo aj C5 aj Insignia aj Passat a atd. drahsie, A4 a MB C ani nehovorim, to je o 300 tisic drahsie v zaklade.

A posledne - je to ... B...M...W :-)

Ondřej Šámal 17.09.2010  02:20

« Re: Re: Re: Nove BMW 316i za 495 Kc. Ano ci ne?

Tak výkon není vše, těch 122 se možná zdá hodně, ale zas tam bude malej krouťák (objem jen necelých 1600 ccm), zvlášť oproti dieselu, takže to pocitově pojede mnohem hůř než 407, navíc e90 není nijak zvlášť lehké auto, takže bude třeba motor víc vytáčet = vyšší spotřeba.
          Jak říkám, zkus se v tom projet, pokud ti bude vyhovovat (hlavně motor), ber to, jestli se vejdeš do těch 550 tisíc i s extra výbavou, tak je to vynikající nabídka :yes:
          Sám jsem měl BMW se čtyřválcem (318is e36, 140 koní, 180 nM), je pravda, že na běžné ježdění postačovalo, ale BMW má takovou moc, že po nějaké době stejně podlehneš vábení šestiválce, tak jako každý >:D :yes: S tím musíš počítat :-)

Rysguf. 17.09.2010  02:31

« Re: Re: Re: Re: Nove BMW 316i za 495 Kc. Ano ci ne?

Dik, ja by som to strasne rad bral, predsa len :-)

A tak, co sa tyka motorizacie, bol som majitelom najhorsej kombinacie za posledne desatrocie - dost tazky VW Golf V. generacie s motorom 1.4 (75k) - to bolo ZLEEE :-) Toto byt horsie nemoze a tudiz sa mam len na co tesit :-)

Teda snad :-/

A treba zacat od podlahy, nech je kam casom stupat :-)

foto Psychobolos

Psychobolos 21.10.2010  15:53

Krása nesmírná

Taky jsem po něm chvilku koukal, ve stejné barvě, ale nakonec jsem neměl tolik peněz a navíc mě dostal podvozek fluence. Ale je to překrásné autíčko! Přeju ti hodně šťastných kilometrů a autíčku dál jeho skvělou kondici! ;-)

Oko se usmívá...

Rysguf. 21.10.2010  21:27

« Re: Krása nesmírná

Díky! Tiez dufam ze sa bude tvarit ako Toyota co sa tyka spolahlivosti :-)

foto Jetty

Jetty 14.02.2011  09:04

Porucha

Já bych opravu neřešil s autorizovaným servisem, pokud auto již není v záruce. Kamarádovi se min. rok něco podobného stalo na Passatu (akorát opačný případ, nechtěl klimatizovat, přitom náplň i kompresor OK) a v autorizovaném servise taky nevěděli, co za opravu chtít - mávali desetitisícemi. Nakonec mu to opravil jeden autoelektrikář doma za 4000kč (bylo něco s řídící jednotkou klimatronicu). Takže myslím, že situace není bezvýchodná ;-) Jen to chce sehnat někoho šikovného. Akorát je pravda, že na 407 se díly asi shání hůř než na pašíka TDI z roku 2001...

Rysguf. 14.02.2011  22:39

« Re: Porucha

ahoj, no s tymi dielmi je to ozaj bieda. Pochodil som aj neautorizovane servisy a vsade to iste, treba vymenit jeden vacsi komponent, ktory sa ale neda opravit, pretoze je to celistvy kus plastu a v tom je nieco pokazene. A zohnat to bude teda zabava.
      Rozhodne ale za to nedam 2000 eur ako pozaduju v Peugeote...

Ronault. 15.02.2011  01:26

« Re: Re: Porucha

A zkoušel jsi nějaká fora? Často tam najdeš jak opravit něco, co servisy tvrdí, že nejde. Já teď třeba zjistil, že mít mikropajku, tak opravím komplet Lagunu doma sám svépomocí, ačkoliv servis to nezvládne ;-) a určitě nebudeš první komu se to stalo.

Rysguf. 17.02.2011  01:52

« Re: Re: Re: Porucha

No hladam na forach, zatial nic obdobne :-)

positivemind 15.02.2011  06:54

« Re: Porucha

Já měl na 407 opačnou poruchu - nefunguje klima, auto se zahřívá. Nakonec se zjistilo, že se vůbec netočí sahara a je to motorem v ní. Jen ten větrák stojí asi 12k Kč + hafo práce (celá maska pryč).

To tvé mi přijde cenově přemrštěné... za 2000 euro je řídící jednotka a ne foukání vzduchu. Zkus jít na české peugeot-club.com/forum a kluci poradí.

Rysguf. 17.02.2011  01:51

« Re: Re: Porucha

Nooo, uprimne neviem o aky diel presne ide, ale ma to nieco s klimatizaciou, ako aj s motorom. A aby sa to dalo co i len skontrolovat, musi ist dole cela palubna doska (stredova konzola, volant, vsetko dole). Ja by som sa na to aj vykaslal, ale problem je, ze nie len ze nekuri, ale ono to stale naplno pusta klimatizaciu na maximalne chladenie. A neda sa to nejak vypnut. Proste ak je vonku - 5 stupnov, tak sa interier neotepli ani o stupen.

Pozeram tie fora, ale je tam tisice tem :-) sa nahladam :-)

Matt26 17.02.2011  03:36

« Re: Re: Re: Porucha

Tak znie to fakt kruto :-| . Skutočne prišla porucha z ničoho nič. Príde mi trochu skoro odpísať auto r.v. 2007 s necelou stovkou na tachometri. :-) Myslíš, že ho predáš? Niekomu kto zainvestuje do opravy? Ak by si chcel, spýtam sa ti dobrého známeho v servise (neautorizovaný). Akurát sa chystám na pravidelnu jarnu kontrolu + STK, tak s ním určite budem. Len by bolo dobré zistiť, čo presne to je a aký diel hľadať. Apropo, to ma privádza k myšlienke, že diel je možno zhodný aj inými modelmi, možno práve s 307, možno aj 607 - veď to vieš, koncern >:D

Ronault. 17.02.2011  04:46

« Re: Re: Re: Re: Porucha

C4, C5, C6.... Kruci, není možné :-)

Rysguf. 17.02.2011  08:59

« Re: Re: Re: Re: Porucha

No ja ho odpisujem len moralne, ale zatial stoji na dvore :-)
            Ako sa ten diel vola neviem, ale budem to teraz niekedy opat riesit cez servis, tak zistim.
            Na zaklade pouzitej klimatizaice by som za nadejny zdroj povazoval Citroen C5 (starsi po facelifte).... hmmm

foto rmt

rmt 29.10.2013  18:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Porucha

Ahoj nevim jestli auto ještě máš nebo už ne, ani jestli se porucha vyresila. Kousek od nas je vrakoviste peugeot renault citroen. Myslim ze ten dil by tam na 100% meli. Je to už dva roky co jste to tu resili, ale Kdyby bylo někdy něco treba tak tam asi stačí zavolat a zeptat se. Je to autocizek kousek od C. Budejovic