Diskuse

Citroën C4 Picasso (2011)

6.9.2011

C4 Grand Picasso, 1.6 HDi 82 kW. Modrá metalíza, 7 míst, manuální převodovka.Zakoupen v srpnu 2011 v Ostravě Porubě u společnosti Kodecar.

 

Citroen C4 Grand Picasso (Radim70)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

 • 00 Reagovat !

  foto Bobanus

  Bobanus 04.07.  12:12

  « Citroen C4 2009 a -20

  Ahoj, měl jsem chvíli tenhle Citroen ale s ben. motorem 1.8i, rok 2009 a teda docela se to kazilo, od motoru po displej klimy, který přestával fungovat kolem -20, ano tahle teplota není často, ale kurnik tohle jsem nezažil v žádném jiném autě.
  Jinak je to povedené MPV, sice řidič sedí strašně utopeně za velkou palubkou, ale dá se na to zvyknout. Řazení, pedály i řízení jsou překvapivě velmi dobré.
  Podvozek je trochu zrádný, snese i ostrou jízdu, ale pak najednou bez varování ustřelí zadkem, zhoupne se a je zle :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 04.07.  09:51

  « Další postřehy po ujetí 100 tis

  Vše je pořád v naprostém pořádku.
  Jediné problémymi připravilo levé zpětné zrcátlo, které se občas nechtělo při zamčení auta zklopit.
  Vyřešil jsem promazáním a opět funguje.
  Jinak při výměně gum se mi dvakrát, pokaždé na zadní nápravě strhnout závit a tím pádem bylo nutné vyměnit kotouč s ložiskem. Jedno kolo cca 1500 .- a výměna jednoduchá.
  Jinak opotřebované brzdové destičky vpředu i vzadu. Vzadu výměna při cca 50 tis vepředu 70 tis.
  Spotřeba stále 5,2-5,7 l.
 • 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 15.08.13  11:46

  « Doplnění po 30 tis odjetých km

  Zrovna včera jsem se vrátil z krátké dovolení v čechách. Zatím absolutně žádné závady. Cesta po dálnici a pak popojíždění kolem Telče, v kufru tři kola, bágly, dítě a manželka a spotřeba po 810 km. Počítač ukazoval 5.1L/km a při dotankování do plné to bylo 5.4l/km. I tak mi to příjde v pohodě. Na dálnici se musí jet jedině v levém pruhu, takže 140km/h a tam to bylo pořád do ukrutného kopce a zase dolů :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 23.10.12  13:20

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  Radime 70, to je ok ;-) . Pochopil jsem, že Ronault měl na mysli pouze toho Forda, že jako není nějak vyjímečnější, než jiné auta. A pokud se špatné vyvážení při větší rychlosti projeví u jiných aut, tak taky u Forda. U toho tvého to určitě bude tak, jak jsi popsal. Jde zřejmě o nějaké konstrukční řešení. To jsme trochu pomíchali dvě věci. Je to určitě dobrá informace. V případě potřeby se může vzít v potaz..
 • « 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 23.10.12  11:19

  « Re: Re: Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  tak já se nemám v úmyslu přít o vyvážení.. Každopádně, když mi z druhého auta (Suzuki) po vyvážení odlétlo nějaké závaží, neboť ho tam panáček blbě přilepil, nic se nestalo. Žádné vibrace atp. Ostatně pokud se stane, že se v zimě přilepí kus sněhu na kolo, taky to většinou nevibruje. A mi to dělalo při 120-130km/h. Takže resumé je, že Citrouš a taky Peugeot tam v tom řízení mají něco blbě. Tu pružinu jsem měl prý modifikovanou už z výroby... modernizace :-) A kdo má chuť dá se na netu jednoduše vyhledat, že s vibracema u francouzů nejsem jediný.
  [odkaz]
  Hezký zbytek dne.
 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 23.10.12  00:18

  « Re: Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  Navíc jsem nedávno někde četl ( asi v časopise), že u určitého typu BMW při špatně vyváženém kole odchází rychle stabilizátory a oprava je pak dost nákladná...
 • « 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 22.10.12  19:03

  « Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  Tak to je tak trochu nesmysl, i ve šptaně vyvážém Fordu při jeho přesném řízení půjde cítit špatné vyvážení. Ford neford, při špatně vyváženém kolu nejde jen o vibrace ve volantu, ale také o opotřebení. Nejvíce špatně vyváženými koly trpí ložiska.
 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 22.10.12  17:58

  « Re: Re: Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  Aha. To jako vyměnili oni, pokud tomu rozumím. Dali ti tam silnější, protože ta předtím byla slabší?
 • « 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 22.10.12  16:50

  « Re: Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  já vlastně nevím.. odborníci v citroenu říkali, že tam už mám silnější pružinu na řízení či co, ale dělalo to. Ted už je to v poho.

 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 22.10.12  15:21

  « Re: Re: Re: Vibrace ve volantu

  To tam máš tak citlivé řízení, nebo čím to je?
 • « 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 22.10.12  08:51

  « Re: Re: Vibrace ve volantu

  koukal jsem, ty máš Ford.. ten nic takového nedělá. Tam můžeš pomalu mít osmici a volant se ani nehne, natož aby tomu chybělo 5g a dělalo rotyku.
 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 21.10.12  22:38

  « Re: Vibrace ve volantu

  Pamatuji, že když jsem měl obuty letní jel 150 a pak na zimních, které byly dobře vyvážené 180, uvědomil jsem si, že ty zimní jely o mnoho líp. to mně přimělo abych si ty letní nechal znovu vyvážit a je to super. O mnoho lepší, tak vím, co může udělat špatné vyvážení. :-) Ptal jsem se proto, protože jsem si myslel, že prostě zjistili, že si měl na autě špatně vyvážené pneu a pokud ti ho tam dávali oni, tak ti to čistě vyvážili a pak to takhle složitěji vysvětlili. Ale beru to do paměti, pokud se s tím setkám a po vyvážení by se to nespravilo, nechám ještě vypustit vzduch, posunout gumu na ráfku, znovu nafouknout, vyvážit a vidělo by se ;-) Snad to nebude potřeba..
 • « 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 21.10.12  08:22

  « Re: Vibrace ve volantu

  fakt pootočili. Já tam mám kamarády, takže asi nelžou >:D Ale budeme opět přezouvat, tak jsem zvědavý jestli se zase budeme laborovat a točit
 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 21.10.12  02:06

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xenonové žárovky

  Souhlasím :yes: Taky jsem si koupil žárovky Philips, ale Vision + 50 a jsou super. Krásné žluto-bílé světlo a svítí o mnoho dál, než obyčejné žárovky. I ty Night Guide jsou moc super, ale měl jsem možnost sehnat ty Vision +50 za super cenu, tak jsem dal přednost jim a nelituji. Už je mám po druhé a i brácha si je hned pořídil, když viděl, jak svítí. A na technické to bylo taky super, nic nemuseli štelovat. Nikdo na mně nebliká. Porovnávali jsme to s bráchou s normálníma žárovkama od starlinu a obrovský rozdíl >:D Můžete porovnat: [odkaz]
  Jsou to čtyři fotky za sebou focené z mobilu a tady ještě dvě z jiného mobilu:[odkaz]
 • 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 21.10.12  01:51

  « Vibrace ve volantu

  A co ty vibrace, objevily se znovu, nebo to už ustalo a je v pořádku? A poprvé, když ti pootočili tu pneumatiku na ráfku, tak jsi byl u toho, nebo ti to jenom řekli?
 • « 00 Reagovat !

  foto Bud

  Bud 21.10.12  01:43

  « Re: Vibrace a drnčení při akceleraci

  To je síla, právě nedávno jsme tu řešili problém, který byl způsoben přívodem vzduchu >:D A teď taková prkotina! A člověk kolikrát myslí co závažného by to mohlo být :-) Ti odborníci to jsou tedy borci.
 • 00 Reagovat !

  foto

  Radim Kania 20.10.12  19:43

  « Vibrace a drnčení při akceleraci

  Tak jsem se vážení potýkal asi 3 měsíce s fakt dost velkým kraválem při zrychlování. A bylo jedno, jestli tam máte dvojku, trojku, čtyřku atd :-) až do šestky. Po cestě do Chorvatska jsem se ale už naštval a jel do značkového servisu kde jsme auto i koupili. Při jednom byl naplánovaný i servis při 20 tis. km. Sice vyměnili olej, ale na zjištění závady jim nezbyl čas. Holt měniči. Ale první myšlenku měli.. prý se pořád ještě učí vstřiky a proto to vibruje. Já ale nedbal slov odborníků, otevřel doma kapotu a zarumploval postupně vším co bylo po ruce a ... hle. Přívod vzduchu do motoru je z plastu a nějak se mi nezdál. Tak jsem to sk- páskou přitáhnul a od té doby je klid. Tak pokud máte podobný problém opravte to za 3 sekundy a na profíky se vykašlete.
  Jinak auto šlape v pohodě, stále je spotřeba kolem 5,6-5,8l. Závady jinak žádné.
 • « 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 13.09.11  16:32

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xenonové žárovky

  Jestli ti jde o co nejlepší nasvícení trasy za špatných podmínek (mokro, sníh atd.), pak není lepších žárovek nežli Osram Allseason. Jsou v kategorii +30% světla navíc, takže i tak svítí celkem dost. No a já nedám dopustit na Philips NightGuide (žlutá zóna vlevo, dlouhý dosvit vpřed, modrobílé odrazivé světlo na značky vpravo). Allseason mám v mlhovkách. Viz fotky v mé galerii.
 • « 00 Reagovat !

  foto Radim70

  Radim70 13.09.11  16:12

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xenonové žárovky

  Tak to se musím, ač nerad, přidat lehce na stranu Hooonzy .-) opravdu jakmile je cesta mokrá, pohlcuje asi nějak více to bílé světlo a vidět je hůře. Ale i s klasickýma H7 když je mokro vidíte celkem prd.
 • « 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 12.09.11  21:28

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xenonové žárovky

  K bíle svítícím žárovkám můžu říct akorát jedno: Měl jsem je jednu dobu taky. Ale pak na podzim začalo pršet, silnice byla často mokrá... a modrobílé světlo se od ní odráželo na letadla. Světla sice svítily jak sviň, ale bylo vidět úplný prd. Tak letěly ven.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Epicentrum: Ustojí Andrej Babiš jako premiér údajný únos syna?

Epicentrum: Ustojí Andrej Babiš jako premiér údajný…

Přežije Andrej Babiš v roli premiéra? Kdo selhal ve vyšetřování údajného únosu jeho syna na Krym? Hosty dnešního…

Lékařka Babišova syna končí. Protopopová odchází z Národního ústavu duševního zdraví

Lékařka Babišova syna končí. Protopopová odchází z…

Psychiatrička Dita Protopopová na vlastní žádost odchází z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ).…

 

iSport.cz

Gulaš řídil postup Plzně: 4+1! Moc mě láká Ligu mistrů vyhrát, řekl

Gulaš řídil postup Plzně: 4+1! Moc mě láká Ligu…

Tahle soutěž je jim prostě souzená. Hokejová Plzeň suverénně zvládla i druhé osmifinále v rámci Ligy mistrů,…

Van Dijk hrdinou díky papírku, pak dojal svět: Proč objímal sudího?

Van Dijk hrdinou díky papírku, pak dojal svět: Proč…

Takovou scénu na fotbale jen tak neuvidíte. Nizozemec Virgil van Dijk v Lize národů v Německu vyrovnal v závěru…

 

Reflex.cz

Karel Steigerwald: Miloš Zeman, úspěšný Číňan

Karel Steigerwald: Miloš Zeman, úspěšný Číňan

Díky čínským aktivitám prezidenta, jejichž podstatou je hlavně poklonkování, vzrostla česko-čínská obchodní…

Hrozí další útok? Islamistické skupiny v Evropě jsou pro bezpečnostní orgány těžší práce než bývali sovětští agenti

Hrozí další útok? Islamistické skupiny v Evropě jsou…

Jsou to již tři roky, kdy ve Francii provedlo komando islamistů rozsáhlé koordinované útoky, při kterých zemřelo…