Ford Focus (2001)

12.5.2010

Auto som kúpil spolu s bratom v septembri 2008 za 130tis Sk (4315,21€). Stav počítadla kilometrov ukazoval pri kúpe 121331 km. Okrem jedinečného Ford…

Ford Focus (Peto02)

foto Peto02

Peto02 04.04.16  15:12

« Re: Re: Re: Tesla

Pre mna neexistuje nieco ako ze "neda sa". Pre mna je to aj vyzva, odputat sa od ropnej masinerie a dokazat ostatnym ze to ide, ked sa chce ;-) Zacalo to Priusom za 13.000 eu4 spolocne s bratom (lepsie ako nejake Kia Rio) a toto bude dalsi level :-) Skoda ze sa neda kupit aspon predvdzacka tak ako pri Nissane Leaf... uplne nove auto som v plane nemal.

foto -awson

Đawson 31.03.17  11:37

« Konec?

Byl si okraden >:D i kdybych poctive repasoval predni napravu se vsim novem a brzdy udelal i s potrubim a nechal si repasovat altik, vesel bych se i s praci snad do 1000e a to neberu to, ze kdybych si to delal doma a altik sehnal z vrakace, stoji me to 500e, je to focus na ktery sou dily vsude a i nove nejsou drahe. Ale tak si mechanik prilepsi az ho proda >:D

M.A.T.O. 04.04.16  21:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Au to boliii.. vie viac ako ja.. auuu :-) teraz si ma dostal a zrutil sa mi svet.. dalsie riadky pisem vo velkom krci a so strasnym smutkom >:D

Neviem naozaj co stale chces. V prispevku z 3.4. 23:20 som povazoval za zodpovedane to dobre, co sa mi na hybride ..konkretnom jednom.. paci a ak to tam nevies najst, tak asi som dostatocne nenaplnil nejaky waw efekt, ktory ocakavas. Stale dokola nieco chces, co ti zial nemozem dat. Prejavil som svoje vlastne sympatie a nazor a ty chces stale o niecom debatovat. Ja tu potrebu necitim. Nechcem ti ani predat ziadny hybrid, ani ti nehovorim, ze je to najlepsie auto na svete. Ani si ziadny v najblizsej dobe nejdem kupit, takze ma nemusis obracat na pravu vieru. Ty si si povedal svoj nazor na spotrebu, ja som si povedal svoj. Tak preco sa k tomu chces stale vracat? Co chces prosim na tom pitvat?

Mna nepoburilo to, ze reagujes na posledny prispevok, ale to, ze dokola chces nieco, na co som uz odpovedal. Preto ma napadlo, ze snad len preto sa pytas, lebo si prehliadol (opakovane), ze uz som odpovedal a viac sa v tom vrtat nepotrebujem.

Je mi jedno koho mas alebo nemas, ak si nepochopil, bol to priklad.. pretoze si ty zacal poucovat a moralizovat (ak si si to neuvedomil). Kedze si taky vztahovacny, tak sa ti bojim cokolvek napisat, lebo sa ta to moze dotknut :-)

Vobec mi nevadi debata o autach, ale ked ti niekto povie, ze sa mu paci A a ty povies, ze sa ti paci B a zacnes sa dokola pytat, preco sa ti paci to A?.. Odpovie ti, lebo je to samohlaska a ty donho zacnes stale dokola rypat a preco sa ti paci samohlaska, ked mne sa paci spoluhlaska a vies, ze ta samohlaska nie je taka super ako moja spoluhlaska a bla bla.. tak ta prejde akakolvek chut na debatu s takym clovekom. Navyse je to ironia, lebo inak sa zhodneme a nazory na zmysel tychto technologii mame podobny. Aspon z toho, co si pisal, mi to vyplyva. Len neviem pochopit, ze nedokazes respektovat nazor niekoho, kto ti povie, ze sa mu jazda v takom aute pacila a na podobnu buducnost sa tesi. Pritom to nijako nespochybnuje fakt, ze sa vozim na niecom uplne inom a prilezitostne sa rad povozim "normalnym" sportovejsim autom.

Ahaaa.. konecne som si uvedomil o co ti ide :D .. o moje vyjdrenie, ze kto to vyskusal tak atd..
    VEREJNE SA TI OSPRAVEDLNUJEM. NIE JE TO PRE KAZDEHO NAVYKOVA VEC.
    Dufam, ze takto je to ok, ked som to opravil.. je to len pre mna .. pre mna jedineho navykova vec.

SrandistaSK 04.04.16  19:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

No, ja z vody nevarim, ak si samozrejme cital moj starsi prispevok a docital si sa v nom, ze mam skusenosti ako s hybridom, tak aj s elektromobilmi.

Co by sme rypali. Myslim, ze Bully rovnako ako aj ja ocakavame odpoved na otazku, ktoru sme ti v reakcii na tvoj prispevok polozili. Bullymu odmietas odpovedat, pretoze je to pokrytec jazdiaci dieslom a hybridom nikdy nesiel, tak sa ta to spytam ja, este raz a uplne po lopate: co je na jazdeni hybridom alebo elektromobilom tak vysoko navykove? Ja som nimi jazdil a ziaden ohen lasky voci nim vo mne nezahorel. Ale zaujima ma, co to take mohlo byt u inych, ked uz si to sem napisal ako vseobecne tvrdenie, pre vsetkych, ktori take auto uz skusili.

Co sa tyka mojej reakcie pripojenej k tvojmu novsiemu prispevku. Ak si si ho naozaj precital, a potom precital aj svoj starsi prispevok (urcite hej, kedze nas tu k tomu vyzyvas), tak si urcite pochopil, ze som reagoval nanho, len som ho pripojil k poslednemu prispevku v debate. Netusil som, ze ta to tak poburi, kazdopadne som ocakaval, ze kedze reagujem na teba (oba prispevky pochadzaju od uzivatela M.A.T.O.), tak to bude jedno. Skor sa mi zda, ze ti uz dochadzaju argumenty, takze sa tu chytas takehoto stebla travy, podaktorych urazas a u zvysku sa snazis vyzvat k ukonceniu diskusie. Je mi luto, ale zatial nepocitam nasu diskusiu za uzavretu, takze v nej budem pokracovat. A dufam, ze sa do nej zapojis, kedze stale sa zda, ze k nej mas co povedat.

P.S. Este k moju osobnemu zivotu, kedze si donho zabrdol (kedze opat, zjavne ti dosli argumenty k teme). Nemam priatelku, ale skoro by som sa stavil, ze moja zena vie o autach viac ako ty. A hlavne ked uz sa zucastnuje automobilovej debaty, tak neriesi ich sukromny zivot, ale debatuje o autach. Zjavne by si sa to mal naucit aj ty, aby ta v takej debate nevysmiali alebo neumlatili argumentami.

Bully_ 04.04.16  15:43

M.A.T.O.:
    ja bych byl naopak rad, kdybys reagoval, aspon ja normalne diskutuji. Na neco jsem se te totiz uz nekolikrat ptal, ale misto jakekoli kloudne odpovedi jsem se dozvedel jenom to, ze ses na rozdil ode me kdysi projel v Golfu GTE, ze nesnasis diesely a minimalne 2x jsi me stacil urazit.

Dylan McKay 04.04.16  15:34

« Re: Re: Tesla

Taky se těším na tvoje zkušenosti a držím ti palce. Sám se ten velký skok udělat bojím, zatím zůstávám u hybridu. Ale jízdu elektromobilem miluju!
    A k těm názorům výše... Ať si každý jezdí čím chce, dokud může ;-)

M.A.T.O. 04.04.16  14:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

>:D kks stale dokola.. skus si to a potom porovnavaj so svojim dieslom, takto varite z vody obaja. Vidim, ze sa ta to dotklo, ale inak ako pokrytectvom to neviem vyjadrit.. Na jednej strane povedat, ze neriesim spotrebu a na druhej sa docitam, ze jazdis dieslom. Mne je to jedno, len to vyznelo smiesne.
    Ekologiu tu zacal riesit niekto iny, nie ja. Tak si to vyjasni s nim, nie so mnou..
    Ja sa ta nesnazim poucovat.. sa spamatajte konecne obaja.. vy do mna rypete, ze chcete vediet o com to je. Ked vyjadrim svoj vlastny osobny nazor, tak mi napisete ze to tak nie je (to vy viete posudit, ako to ja vnimam a co je pre mna pri soferovani prijemne? ..zaujimave, nevedel som o tom). Preto ked nesuhlasis s mojim nazorom, tak si do toho sadni a porovnaj si to sam. Mne je srdecne jedno, co si myslis a o nicom ta nepresviedcam. Chceli ste moj nazor tak som ho napisal.
    Tiez mam gule a rad sa s autom zveziem, to je vsetko. Tak si dajte konecne pohov obaja.. Este tu porovnavat kto kolko ublizil ekologii, to ako so svojimi troma autami myslis vazne? Rozhodne si jej ublizil viac nez ja, ale je mi to totalne vies kde...
    Nechapem vobec preco ste obaja zacali diskusiu na temu druhu automobilov, ktory je vam ukradnuty. Sa bojite, ze vam niekto tie auta nahradi a posadi vas do strasnych zlych hybridov alebo o com vam ide? Takze klud.. sadnite si do svojho a uzivajte si svoje. Predpokladam, ze obaja nepouzivate ziadne baterie, ani v autach, mobiloch, notebookoch, tabletoch a akychkolvek inych kramoch. Predpokladam rovnako, ze ak ich uz mate, tak menite tieto zariadenia nanajvys kazdych 10 rokov a bateriu recyklujete predpisanym sposobom. Pretoze tak vase moralizovanie teraz posobi. Nebojte sa.. nepisete si so ziadnym greenpeacakom, ale ja mam pocit, ze vy ste nejak na tuto temu zatazeni a velmi vas oboch trapi. Preto odporucam, bojujte proti tomu, ale nie so mnou. Dakujem a zbohom.

(snad uz nebudem musiet na nikoho z vas reagovat a naucite sa navzajom citat aj starsie prispevky)

Bully_ 04.04.16  13:42

M.A.T.O.:
    aha, takze hbitost dostat se v rekneme mestskem provozu do jakekoli mezery (na to staci opravdu jakekoli auto + seslapnout plynový pedal pri zarazenem patricnem rychl. stupni), ticho za urciteho jizdniho rezimu, spotreba za urciteho jizdniho rezimu (tezko pojedes pres cele Nemecko STABILNE 180-200 km/h v Golfu GTE za tolik, za co to dam ja v podstatne vetsim a tezsim + vytizenym kombi stredni tridy s turbodieselem). Zbyva tedy to ticho v urcitem jizdnim rezimu. Az se poresi ty "drobne" mouchy treba u te Tesly, ktere jsem uz zminoval, pak o ni zauvazuju.
    Povidej mi jeste neco o pokrytectvi a poucuj me tu dal, kdyz jsi zjevne jeste nepoznal "hbitost", nebo spis absenci konkurence v jakemkoli provozu a rychlosti, absenci konkurence v jizdnich vlastnostech, v praci s autem, v emocich pri rizeni. Nebo o pokrytectvi ohledne nejake ekologie, kdyz se zaklada zjevne jenom na tom, ze osobne nechces zadny diesel. Za tu dobu, co ho mam treba ja, jsem prirode urcite ustedril mnohem min skod, nez napr. jeden mistni trochu huraekolog, co pro nej stihli vyrobit uz snad 5 novych Priusu. Teoretizovani a plkani je jedna vec, realita vec druha.
    PS: vsimni si, ze nic neodsuzuju a priori, pisu jen o sobe, mem jezdeni a o soucasne dobe. Stejne tak nikoho nenapadam a nedovolim si ho soudit.

M.A.T.O. 04.04.16  12:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Pisal som srandistovi svoju skusenost s Golfom GTE .. tak to nebudem opakovat, myslel som, ze si cital.. mne nevysla dobra spotreba len v konkretnom jazdnom rezime a aj ine vyhody som popisal. Zaroven tiez nemienim zobrat hypoteku na auto a nechava ma to v nakupnych vasnach chladnym :-) len konstatujem, ze na buducnost sa tesim.

Bully_ 04.04.16  12:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

M.A.T.O.:
    porad jsi mne jeste nevysvetlil, v cem je ten hybrid nebo elektromobil tak fantasticky (krome spotreby V URCITEM JIZDNIM REZIMU- konkretne zrovna v tom, o ktery mi nejde). V zivote jsem nezkousel ridit ani bagr, autobus nebo vlak a presto nemam chut to delat- protoze to nepotrebuji/ moje soucasna situace to nevyzaduje. Pokroku se nebranim, ale ne ted, kdyz by to byl konkretne pro me krok vzad, misto kroku vpred.

M.A.T.O. 04.04.16  11:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Ako vravim.. spadas presne do tej kategorie, ze nic nenajazdis..
    kazdy mame ine potreby. Tak ako napr. tvoj kolega, ktory si kupil hybrid.. nie kazdy chce HH.
    Neviem co som ti mal vysvetlovat.. napisal som svoj postoj. Ak si nepochopil.. pisem tebe, preco vobec reagujes, co ta k tomu vedie.. stale nechapem >:D

Vodikove clanky beriem.. je to pravda, ale dovtedy tu mame hybridy, takze tvoja reakcia typu toto je na nic, lebo budu hybridy, je ako napisat.. nejazdim teraz benzinovym autom, lebo je to smrad a cakam na lietajuce taniere.

Dalsie veci tu pises totalne samozrejmosti, akoby si sa bavil so ziacikom materskej skoly a vysvetloval mu princip a vyhody jednotlivych technologii.. ver mi, nespadol som z jahody a ani nie som cerstvo narodeny. Vobec nemam chut sa tu teraz v dalsich 20 tich spravach bavit o vyhodach a nevyhodach jednotlivych technologii a o tom, co je ekologickejsie a co nie. O vsetkych spominanych veciach sa mozno mozes bavit s priatelkou, ktora o tom nic netusi, ale urcite nie s niekym koho najdes na podobnom fore. Zrejme sa totiz o auta zaujima a o vsetkom spominanom vie uz roky.. mozno dlhsie ako ty sam. Tym, ze mas potrebu o tom pisat, tak vidim, ze si sa to asi nedavno dozvedel, tak si nuteny to teraz kazdemu vysvetlovat. Pripadas mi ako ja pred cca 10timi rokmi (nic v zlom, kazdy si tym asi musime prejst). Len ti dobre radim, nerob to, ludia na forach ta vysmeju. Podobne veci vysvetluj svojmu okoliu u ktoreho vies, ze sa o auta nezaujima, alebo vie ovela menej ako ty.
    Rovnako ako ty vies o tom, ze aj pri vyrobe tvojho auta a pri kazdom jeho pohnuti trpela a trpi nasa zelena krajina, tak ani ty a ani ja nepredame svoje auta a nebudeme jazdit na bicykli. Takze bavit sa tu o tom, co je ekolgickejsie a co nie, je totalna blbost.

edit: teraz ma napada, ze ty si si urcite neprecital reakciu na tvoj prispevok a reagujes na moj uplne posledny, kt. som pisal bullymu a nie tebe. O dovod viac sa usmiat :)

SrandistaSK 04.04.16  11:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

No takze som sa vlastne nic nedozvedel. U Bullyho si vsetky jeho tvrdenia zotrel s tym, ze je to pokrytec a nevyskusal nic elektrifikovane, tak co sa vobec vyjadruje. A ked sa najde clovek, co uz vyskusal aj tuto kategoriu vozidiel a nema rovnaky nazor ako ty, tak zrazu na teba utocim, a nevytesujem sa z toho, ze hybridy zeru menej paliva, ako podobne vykonne ekvivalentne vozidla s konvencnym spalovacim motorom. Len tak pre tvoje info, mesacne nenajazdim ani 500 km, co je tiez dovod, pre ktory mi je v zasade jedno, kolko moje auto zerie. Samozrejme bych nezivil nejaku V8 s beznou spotrebou 20+ litrov na 100 km, ale v terajsej situacii, kedy tankujem raz za mesiac, mesiac a pol mi je jedno, ci to zerie 6, 8 alebo 11 litrov. Skratka to nemusim riesit a radsej si to auto uzijem.

Mne je uprimne jedno, kto sa v com vozi. Nemam rad diesle, a nikdy by mi ziaden do domu nesmel, ale nesnazim sa presvedcit svokra, aby svoju Octavku TDI predal, pretoze rocne najazdi 30000 km a benzinove auto by ho zozrazlo. Kolega v praci si zas minuly rok kupil Aurisa hybrid, pretoze chcel jazdit za malo a nechcel diesla, pretoze sa presuva hlavne po meste. Tak samozrejme ozelel aj to, ze jeho atmosfericka 1.8 dava len 73 kW, zatial co moja atmosfericka 1.8 dava 142 kW. Samozrejme, ze moj motor zerie viac, v meste kludne aj o 40%. Ale obaja sme nase konkretne auto kupovali pre iny ucel, a tak mu nebudem vyhovarat jeho volbu, ani ho presvedcat, ze za rovnake prachy mohol kupit nejakeho hothatcha s pomaly dvoj nasobnym vykonom (a urcite aspon s dvoj nasobnou spotrebou).

Uprimne mi dnesna hysteria za hybridmi a elektromobilmi pride len ako docasna faza, kym nenastupi naozaj realne udrzatelna nahrada, ktoru ja vidim vo vodikovych vozidlach. Je totiz pekne, ze hybridy z laboratorii vychadzaju s krasnymi spotrebami, kludne aj okolo 2 litrov na 100km, ze elektromobily pri samotnej prevadzke nevypustaju ziaden CO2, ale toto vsetko je len iluzia pre bruselskych a kalifronskych uradnikov, aby boli spokojni a mohli si odskrtnut, ako oni donutili tie zle neekologicke automobilky spravat sa enviromentalne zodpovedne. Zaujimave, ze hybridy maju potom v realnej premavke najvacsie odchylky od nameranej normovanej spotreby zo vsetkych vozidiel. Ze elektromobily sice v premavke neemituju ziaden CO2, ale ty doma tu energiu kolko krat do toho auta "lejes" z uholnej elektrarne, o ktorej sa neda hovorit ako o ekologickej ani pri najlepsej voli. A ze tazba surovin na baterie je totalne spinavy biznis, ktory sa nam bumerangom vrati, az sa tie baterky budu musiet za dekadu-dve likvidovat, o tom radsej ani nehovorit.

Inak Peto02 ma moj obdiv, ze si rezervoval Teslu 3. Aj ked nie taky ten uplne pozitivny. Ja jednoducho nedokazem pochopit, ako si niekto moze zarezervovat auto, v ktorom nikdy nesedel, nevie ako jazdi, nevie ako bude finalne vyzerat, ani nepozna jeho finalnu cenu na nasom trhu, a dostaneho ho najskor za vyse 2 roky. Ale zasa, ako som uz napisal, nech sa kazdy vozi, v com len chce ;-)

M.A.T.O. 04.04.16  00:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Ved nic v zlom ..vravim, ze som na to nereagoval, ked si napisal, ze neriesis spotrebu.. a potom si precitam, ze mas vlastne dieslove auto (na to ja mam iny nazor.. radsej o 1.5-2 litre viac, ale diesel nie). Velmi dobre.. ale na moje nepochopenie japonca v kombinacii s dieslom.
    Ja som to len prirovnal k tomu, s cim na mna zautocil srandista.. z ktoreho reakcie vyplyva, ze hybrid je len o spotrebe. V konecnom dosledku sa potom clovek dozvie, ze aj tak kazdy riesi spotrebu. Niekto dieslom a niekto uz len tym, ze auto mozno nepouziva denne alebo nic nenajazdi, alebo nema ine vydavky okrem auta atd..
    Kazdy ma inu motivaciu pri kupe auta, kazdy ine pouzitie a inu uchylku >:D
    Ja napr. mam momentalne blok kupit auto z druhej ruky a mozno sa ukracujem o moznost vyuzivat vacsie, lepsie auto. Cize kazdy sme iny a vravim, je to fajn :-)

Bully_ 03.04.16  23:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Pises tady ze se shodujeme a peace a pritom nazves muj pristup pokryteckym. Nechapu proc- kazde auto kupuju pro nejaky ucel: pro sport sportovni, pro rodinne jezdeni velke rodinne kombi (a spotrebu resim jenom co do vyberu motoru, prece nebudu kvuli nejake poze kupovat uzrany V6 benzin). A ted cerstve pro zenu na popojizdeni i vic a taky pro splneni jejiho snu MINI v benzinu. Jsme neekologicti, smrdime, generujeme strasny hluk, s dieselem taky nejsem ten spravnacky petrolhead a dela nam to radost :-) Kazdy mame jinou zabavu.
    Snad nam tuhle diskuzi Peto02 odpusti :-) Taky davam :yes: za odvahu.

M.A.T.O. 03.04.16  23:29

« Re: Re: Tesla

Uz teraz sa tesim na recenziu :-)
    Modelov S som uz na Slovensku zopar stretol, az mi to teda pri jeho cene na nasu malu krajinku pripadalo viac nez dost :-) Na moje pocudovanie nie len v BA.

Ked uz kupujes take auto, tak by som skor poriesil garaz, v ktorej by bolo mozne aj auto dobijat. Nejak mi nesedi take auto parkovat na ulici niekde na sidlisku.

Za odvahu ale :yes:
    si spravny blazon :-)

M.A.T.O. 03.04.16  23:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Srandista.. ja nepotrebujem nikoho presviedcat :-)
    Nechapem preco si sa do mna pustil.. ved na to nereaguj, najdi si svoje forum alebo uzivatela vyznavajuceho podobny styl ..nech je akykolvek a tam sa realizuj. Bully si povedal svoj nazor (hoci nikdy s hybridnym autom vobec nesiel), preto som sa s nim o tom bavil, ale vyznam to nema a vidime to obaja a obaja sa rovanko zhodneme na tom, ze v sucasnosti zatial nevidime zmysel v nakupe takeho auta.
    Ja som vyjadril sympatie k dobre napisanej recenzii na auto a odvahe kupit si elektromobil. Nic viac, nic menej. Sam nemam ani hybrid a ani elektromobil, lebo na to nemam, ale je mi tato technologia sympaticka.
    Vies ono napr. v pripade bulyho je dost pokrytecke sa kasat tym, ze neriesi spotrebu.. a potom zistis, ze vlastne ako hlavne auto pouziva diesel.. nenavazal som sa pritom donho a to doslova diesel nemusim. Ja tiez riesim spotrebu len v tom zmysle, ze zravejsie vykonne benzinove auto som pre potreby rodiny vymenil za nove a uspornejsie benzinove. Ak ale niekto na Slovensku povie, ze si dovoli neriesit spotrebu, tak bud nema rodinu, alebo dokopy nic nenajazdi, alebo je zahojeny. Mna sa netyka ani jedno z toho. Ty mas mozno situaciu inu.. tak si ju uzivaj, kym sa da.
    Takze ok.. aj ja som bol mladsi, bez rodiny, s relativne vykonnym benzinovym autom a okrem spominanych dieslov som rovnako pohrdal aj hybridmi. Az do momentu, kedy som na sluzobke nahodou dostal z pozicovne Golf GTE. Nejde o maximalku, alebo neviem ake sportove vlastnosti. Ale tazko sa o tom rozprava s niekym, kto ho nemal moznost soferovat a uz vobec nejdem to auto obhajovat. Je nezmyselne drahe. Len viem uznat, ze ma nieco do seba ist v meste bez zbytocneho hluku a smradu. Ked je potrebne stupit na plyn a dostat sa do akejkolvek medzeri s nebyvalou razanciou.. Po kombinovanej jazde v zaplnenom meste a asi 80 km po dialnici rychlostou 160-200 s permanentnymi akceleraciami, len tak pre vyskusanie a prist so spotrebou okolo 6 litrov, je proste prijemne. A moze sa kto chce ako chce dusovat, ze neriesi spotrebu, tak v porovnatelnom aute takeho vykonu a podobnom style jazdy by spotreba neklesla pod 10 litrov. Je pritom jedno ci je to auto dostupne alebo nie, skratka na takuto buducnost sa ja osobne tesim. Pritom sam mam uz tretie auto s benzinovym motorom a vzdy s manualom. Takze este raz.. nepotrebujem kohokolvek presviedcat a je mi uprimne jedno po akom aute kto tuzi. Preto aj ty srandista.. nemen svoj nazor, neviem preco si to tak zobral a neviem co ta skrie... ved kazdy nech ma svoj nazor. Nie kazdy tuzi po tom istom a je to tak dobre a spravne.
    peace..

SrandistaSK 03.04.16  22:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Ja sa teda do diskusie pripojim, pretoze uz to jaksik nemozem vydrzat.
    Mato, vysvetli mi, co take uzastne vidis na jazdeni v hybride/elektromobile odhliadnuc od spotreby? Ja som sa totiz viezol ako v hybride (Auris) tak aj v elektromobile (Eon ako vodic, Model S ako spolujazdec) a uprimne, okrem tej Tesly, kde bol velmi prijemny odpich z miesta ma tie auta nijako nezaujali. Podobne, ako Bullyho mna napr. spotreba vozidla (temer) vobec nezaujima, a tak neviem, z akeho dovodu by som mal ja, Bully alebo kto kolvek iny zdielat tvoje nadsenie z ciastocne alebo plne elektrifikovanych vozidiel. Nehnevaj sa na mna, ale ked sa u tuch aut nezamerias na spotrebu (a fakt nie kazdy ju riesi, ver mi), tak ti v podstate tie auta nemaju co ponuknut, v ekvivalentnej cene auta s konvencnym pohonom, aspon v mojich ociach. Drtiva vacsina hybridov a elektromobilov je pomala, tazka, s vynimkou snad len 1 auta (Honda CR-Z) dostupna len v automate/CVT, draha, a u cistych elektromobilov samozrejme mozeme rozsirit zoznam aj o to, ze ti tu vdaka temer neexistujucej infrastrukture beru prave tu slobodu pohybu, ktore ti auto ma ponuknut.

Takze prosim, skus presvedcit mna, ako vlastnika relativne vykonneho rodinneho auta neriesacieho jeho spotrebu, ktory vyskusal aj hybrid, aj elektromobil a nijak ho nechytili za srdce. Preco by som mal svoj nazor na ne zmenit?

foto Peto02

Peto02 03.04.16  16:29

« Re: Tesla

No tak povodne som chcel kupit novy Leaf s dojazdom cca tych 170 km po dialnici s tym ze ak by som isiel do Rakuska/Nemecka, tak tam su CHAdeMO nabiajcky uz kazdych 130km na dialnici. Takze povedmze 600km trasu Bratislava-Norimberg by som dal teoreticky nie za 6 hodin ako bezne, ale za 8 hodin so 4 prestavkami, co by mi vobec nevadilo :-)
    S Teslou bude cestovanie po Europe este jednoduchsie. Nech bude mat dojazd 250km, tak mi budu stacit len 2 kratisie zastavky a za 7 hodin som v Norimbergu. Smerom na sever sa uz stavaju Superchargery v Prahe, medzi Prahou a Brnom, takze tiez nebude problem cesta do Berlina ci Hamburgu. Proste to vidim pozitivne ;-) Plus mam dohodu s bratom, ze ak by som potreboval kalsicke auto na dlhsiu trasu tak mi pozicia Prius...
    Najblizsie mam Teslu vo Viedni, takze servis nebude problem, plus si myslim ze za 2 roky bude Tesla aj na Slovensku.
    Jedine co nemam vyriesenie je nabijanie pri bytovke... Vacsina ludi co ma elektromobil nabija bud v garazi alebo pri dome. Ja byvam v klasickej bytovke, kde je uz problem zaparkovat a nie este nabijat. Bude to pre mna vyzva, zriadit si aspon nejaku nabijacku v pivnici, ci na fasade baraku >:D Urcite budem zistovat aj moznosti maleho rozvadzacu na dvore pred bytovkou s vyhradenim parkovanim... Mam na to 2 roky ;-)

Bully_ 03.04.16  13:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Jako je napr. Golf etalonem hatchbacku a neni jediny, pak neni jediny v tehle tride (cenove hladine, pouzitelnosti, ..) ani Prius a pritom se da povazovat taky za etalon. Proto jsem ho zvolil jako PRIKLAD, ne za jedinou moznost.
    Dohadujeme se tu o nicem, PRO ME a MOJE pouziti aut v hybridech a elektromobilech v soucasne dobe zadnou alternativu nevidim (kazdy mame svoje pozadavky a moznosti nastavene jinak). Az bude vyssi kapacita baterii, +- neobsazeny supercharger aspon kazdych 100 km od sebe a cena vozu poklesne na rel. prijatelnou uroven, jako rodinny vuz to vezmu bez namitek.

M.A.T.O. 03.04.16  13:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tesla

Uz len myslieť si, ze prius môže byt jediným hybridom, je velavravne. Dávno nerobia take autá len japonci.