Škoda Superb (2008)

5.12.2009

Tak co napsat... Člověk si jednou řekne, že už bylo dost těch starých, ojetých a malých aut. Musím si sakra koupit něco většího, silnějšího a…

Škoda Superb II (Peca P)

ReznikCZE 06.12.2009  19:22

Hezký "ale"

"Tak a co dál, dál asi nic, protože, ten kdo se v Superbu nesveze nepochopí. Ten kdo se sveze, už nebude chtít nikdy nic jiného, asi takto bych popsal vše co s k tomuhle auto váže a co mě s ním spojuje." . .opatrně s touto větou, protože já se svezl a proto ho nemám ;-)

FRPE 06.12.2009  19:39

« Re: Hezký "ale"

PepcoP - já jsem starší člověk a dělá mě problém zaostřit do tmy, já to auto prostě v tej tmě na fotce nějak blbě vidím ... :-! Jsem zralej na brýle.

Prosím tě to je Škoda Populár a nebo Tudor? ;-) >:D

PS : Zatím nehodnotím, auto o tomhle výkonu a výbavě si rád pročtu a prohlídnu až přidáš další fotky. :-)

Peca P 07.12.2009  12:58

« Re: Re: Hezký "ale"

Ahoj. mám pro tebe dobrou zprávu. Snad tuhle středu bude opravené. Jakmile bude hezké počas udělám několik fotek a přidám. Takže budu také myslet na lidi s menším zrakovým hendikepem :-)

P.S.: Pak prosím ohodnoť. Díky ;-)

Mira328i 06.12.2009  19:43

« Re: Hezký "ale"

..asi se nesvez něčím jiným:-), v této třídě je tvrdá konkurence a sup hraje jen průměr...

foto dr-biker

dr.biker 06.12.2009  19:52

« Re: Re: Hezký "ale"

přesně tak, Superb je průměr. Otec teď má nového Superba v práci a nijak vzlášť mě nenadchl a 9 let stará Laguna se mi zdá pohodlnější!

FRPE 06.12.2009  19:56

« Re: Re: Re: Hezký "ale"

Já vím dr.bikere ale nyní je tě 21x let a zkus si představit, že chodíš v botech, který jsi měl před 9x lety ... >:D >:D Budou asi jistě dobře prošláplý ale asi se ti od těch 12x let trochu zvětšila noha, nebo se pletu bukanýre? ;-) >:D

PS : promiň :-)

Mira328i 06.12.2009  20:09

« Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

..a stejně třeba ty boty sedí líp a líp se i nosí:-)..
            Stačí kouknout ke konkurenci...třeba nová honda acord,mazda 6,bmw 3,audi a4..možná i citroen c5..
            Pak jediné v čem je sup dobrej je ten prostor..

talio2 06.12.2009  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

:yes: :yes: :yes: :yes: Mira328i :yes: :yes: radši 13+ let starý auto než funglovku >:D ;-) ;-) :yes: :yes:

Mira328i 06.12.2009  21:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

Nikdo se nebavil o mém;-)..šlo o tu lagunu;-)..kapišto..
                Moje už je mimo ale třeba i minulá a4 nebo e46 sou stále ještě lepší..
                Ale hlavně jde o to srovnání s konkurencí aktuálně..víš..?

foto Huben

Huben 07.12.2009  11:27

« Re: Hezký "ale"

tak asi chtel nove auto a a4 nebo e46 je prostorne uplne jinde.. a v prostoru uvnitr je e46 uplne tragicka...

"-- skrytý --" 08.12.2009  19:08

« Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

Kazdy clovek ma jine priority a kazdy clovek ma sva meritka, podle kterych hodnoti a vybira auto.
              Dnesni auta jsou dost vyrovnana a zadne auto neni vylozene spatne.
              Miro, ze Superb je dobry jen v prostoru, to je jen tvuj nazor. ;-)

Mira328i 08.12.2009  19:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

Tak v čem ještě překonává konkurenci??
                Napiš..mě to zajímá..

Mira328i 08.12.2009  19:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

Technika to asi nebude..jízdní vlastnosti taky ne..motory taky ne..
                  Postav proti tomu mazdu 6,accord,mondeo...a to nejsme u premie..;-)

foto Jack1989

Jack1989 23.12.2009  18:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

Míra má víc takových názorů, no asi si myslí že ty jeho názory jsou nejpravdivější, tak mu to kluci neberme >:D

"-- skrytý --" 28.12.2009  23:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

taky jsem vybiral i z techto aut a skoncil jsem u Superba protoze:
              Honda Accord - hezke ale prostorove male auto (ve verzi combi mensi nez SII sedan)
              Mazda 6, dobre jidni vlastnosti ale tim konec - napr. handfree nezobrazi ani jmeno volajiciho a pri vytaceni cisla musis cvakat do mobilu
              BMW3 - male, drahe
              A4 - male, drahe

foto dr-biker

dr.biker 07.12.2009  19:12

« Re: Re: Re: Re: Hezký "ale"

Já vím že nový je nový, proto otec dostal nového Superba. Ale chci se přidat k Mirovi328i, že jsou i lepší auta v této třídě a za podobnou cenu. Je to věc vkusu každého z nás.

foto Johny-Rico

Johny.Rico 08.12.2009  12:08

« Komický příspěvek :-D

Nezáviď prosím tě chlape :-)

Peca P 09.12.2009  19:25

« Re: Hezký "ale"

na každým je výběr, ale díkes za radu ;-)

foto Jack1989

Jack1989 23.12.2009  18:19

« Re: Hezký "ale"

:-! Každému sedne kterékoli auto jinak než tomu druhému, a proto bys neměl brát spokojené pocity spokojeného majitele, Nový Superb není žádná tragédie. Spíš se řadí k těm povedenějším, samozřejmě to ale není sportovněji založené BMW ale to majitel nechtěl

"-- skrytý --" 06.12.2009  21:09

Jak se nevyjadřuju, tak budu muset (POCIT)

Po přečtení článku jsem měl pocit, že tu někdo píše o porsche.. Jak již někdo výše psal, tak bych to zopakoval. Bylo by dobré se projet i v něčem jiném. Nemíním to tu rozebírat, protože by mě zarputilí "škodováci" ukamenovali, ale jsou i jiná auta. BTW_ souhlas s tím, že v nábídce škody je to nej nej nej..

"-- skrytý --" 06.12.2009  21:14

Do jů spík čech?

Oprav si prosím recenzi bolí z toho oči ani pořádně nevím co je v ní obsaženo. Dík.

foto Sprint

Sprint 07.12.2009  00:08

« Re: Do jů spík čech?

To zase jednou dostala čeština naprdel! >:D

foto Rubb

Rubb 07.12.2009  20:30

« Re: Do jů spík čech?

Tak ti nevím, jestli je to auto vůbec tvoje. Soudím podle způsobu vyjadřování a tvého hodnocení auta, které působí, že jsi předtím jel maximálně tak avií a na korbě... Nicméně dnes je možné vše a pokud je opravdu tvé, proč jsi ho sem dal až když ti ho kamarád naboural? Nicméně je mi to jedno, ale možná jsis radši mohl dokoupit pár lekcí češtiny :-(
        Opravdu čtivá recenze a super fotky :-!

"-- skrytý --" 08.12.2009  19:10

« Re: Re: Do jů spík čech?

Nic ve zlem, ale kdyz uz tak resis cestinu, tak neznam slovo "jsis" ;-)

Peca P 09.12.2009  19:28

« Re: Re: Do jů spík čech?

I mistr tesař se někdy utne. ale na opravě recenze se pracuje. Pokud jde o to proč, jsem dal auto až nyní, možná proto, že nebylo moc času. Když si někdo koupí takovýhle auto, musí jej uživit... a věř, že každé sešlápnutí plynu je vidět na ručičce palivoměru. Nakonec... snad jen.. ávií jsem taky jezdil... :-!

foto Johny-Rico

Johny.Rico 08.12.2009  12:08

Sviňsky >:D

Chobot 08.12.2009  12:29

« Re: Do jů spík čech?

Hm, to se fakt nedá. Člověk překousne sem tam nějaké to písmeno navíc. Ale věty typu "Takže jaká jakou vlastně barvu zvolit.", když jsou umístěny coby každá třetí, člověka tak zmatou, že nakonec opravdu neví ani o čem čte.......

Poustnik 07.12.2009  08:53

*, ať jedeš líp!...myslem jsem * jako *, ne * jako *.

Tak tvoje motto mě dostalo. Taky jsem ještě neviděl Supeb se zadním náhonem. Tak jestli to není fake, přeju brzkou opravu!Hoj! :-)

Peca P 09.12.2009  19:29

« Re: *, ať jedeš líp!...myslem jsem * jako *, ne * jako *.

a slyšel jsi 4x4.. nevím, ale asi tam jsou tři nápravy.. :-! ale :yes:

"-- skrytý --" 07.12.2009  18:29

HK - Praha za 23min = pohádka

tomu nevěřím, jezdím tuhle cestu každý týden, jen čistě po dálnici to je z HK 99km do Práglu a nějaký drobný než se prohrabete k ceduli Praha. Já celou cestu jedu na tempomat tacho 135kmh a trvá mi to vždycky téměř hodinu. Navíc jezdím v různé doby a i ve 3 ráno je tam poměrně provoz. Takže se nedá jet v kuse ani 180, natož 240!!!

"-- skrytý --" 07.12.2009  18:50

« Re: HK - Praha za 23min = pohádka

i kdyby se bralo od cedule dalnice k ceduli, tak by musel mit prumernou rychlost okolo 250km/h:-D pochybuju, ze hned u cedule mas jeste v HK mezi pangejtama 240km/h a to samy na sjezdu. A co hur, ta dalnice neni na takovy rychlosti stavena a neumim si tam predstavit jet v nekterych usecich ani 200km/h. Kolikrat jsem tam jel rychle, ale opravdu jen nekde.jak pise tsmart na tempomatu ve 145km/h to je tak za 50minu. aspon teda u mne. Protoze kazdou chvili brzdim a zrychluju.

Peca P 09.12.2009  19:32

« Re: HK - Praha za 23min = pohádka

Pro všechny kdo nevěří. V pondělí jedu do Plzně. Ve 4:30 minut Vás čekám na dálnici u Hradce.. Ale vemte si s sebou pitlíky.... :-)

foto skejpa

skejpa 23.04.2010  16:49

« Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

no 23 minut se mi zda taky jako dost ujetý ale ty 28-30minutovce bych uz klidne veril :-) kecy typu, to nejde sem uz zazil nekolik, napriklad kdyz mi tvrdili, ze ve 180km/h se ti zakonite urvou kola ze strechy >:D mazda asi delala uzasne strechy nebo jsme meli uzasne aerodynamicka kola xD...

P.S.: jen doufam, ze nejezdis jak prase za kazdou cenu :-) kdyz je volno tak to chapu ale obcas neni na skodu i vypustit ten rekord z hlavy a ubrat ;-)

AnGeor 08.12.2009  11:32

« Re: HK - Praha za 23min = pohádka

ale da... nevim jestli v Supu, ale v pjetikilu se to da :-!

PeT-a (RSKa) 08.12.2009  11:42

Já věřím....

Znám lidi co zajedou Košice-Bratislava za 2hod místo 6ti tak proč ne HK-Praha za 23min..... :yes:

ReznikCZE 08.12.2009  11:49

No jo ale to čekání na letišti >:D >:D

PeT-a (RSKa) 08.12.2009  12:04

« Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

ale >:D

Fakt autem, ale prostě naplno pořád....

ReznikCZE 08.12.2009  19:56

« Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

Jen jsem si rýpnul ;-)

Brandon Walsh 08.12.2009  20:01

« Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

a to maju aj nejak dokazane ti kamarati lebo toto mi pripada nie ako pohadka ale ako utopia ;-\

ReznikCZE 08.12.2009  20:14

« Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

prostě na pár hodin vyndají z hodinek baterku . . .Já Praha - Brno 15 minut . .a teď kdo je lepší?! >:D >:-[]

foto kaaRS

kaaRS 08.12.2009  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

A spotreba 0,5l/100km dojezd v poho 13450km. >:D >:D >:D >:D ;-)

ReznikCZE 08.12.2009  20:22

Promin nedalo mi to. ;-) >:D

foto jumper-Modo-Team-

jumper (Modo Team) 08.12.2009  21:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

Já myslím, že se to dá, pokud člověk beru nájezd a sjezd z dálnice, což je cca 80km, takže průměr 209km/h což se není problém

ReznikCZE 08.12.2009  21:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

mno . .jistě že se to dá ale proč to dělat, když je to o hubu ;-)

"-- skrytý --" 09.12.2009  08:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

ani náhodou, za prvé to není cca 80km,ale i na cedulích je to 99km a to už jedeš po dálnici když ji poprvé míjíš!
                        Za druhé průměr není 209kmh,ale odhadem přes 240!
                        Když jsem se hodně snažil jet rychle, nedalo se udržet ani 170, každých 30sekund mi tam nekdo vjel, po asi 15km jsem to vzdal a jel zase 140.
                        Takže mě nikdo nepřesvědčí o tom,že si za 23min zajede do mekáče do Hradce a pak zas do Prahy :-)

AnGeor 09.12.2009  10:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

az bude sucho, tak te nekdy vezmu a muzes mi to stopnout... ;)jestli ne 23 tak 25 minut bude stacit, ale nesmis kricet :-!

"-- skrytý --" 09.12.2009  11:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

ok beru tě za slovo,vyřídím si životní pojistku a můžem jet >:-[]

AnGeor 09.12.2009  13:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

tak tedy let OK-500 PRG -> HK, vikend po novem roce kdyz bude sucho... napis mi SZ a nejaky kontakt

PeT-a (RSKa) 09.12.2009  00:03

Dokázané ;-)

Cesta, tedka přesně nevím které, asi přes Madarsko, dálnice na plno 300+, nikdy ne pod 220, 2x-3x (4x?) tankovani po 5 min., Je to sice šílenost ale reálné to je....

foto jpor-RSKa-

jpor (RSKa) 23.04.2010  17:51

« Re: Re: HK - Praha za 23min = pohádka

tak z tej cesty chcem vidieť video >:-[] môžu to maníci natočiť? Ale nie 5 minút, aspoň polhodinu :-!

foto DanV

DanV 07.12.2009  20:44

z řítka...

jaj boha... chtělo by to tu zavést nějakou kontrolu češtiny 8-s škoda, že nejsem v důchodu. to bych se bavil tím, že bych tu pročítal všechny příspěvky a opravoval je >:-[]

foto element5

element5 09.12.2009  07:31

« Re: z řítka...

Za "z řítka" jsem mu málem dal 3x10, tak mě to rozlámalo >:D

"-- skrytý --" 08.12.2009  10:37

DSG zvuky

Prosimtě jaký zvuky? Já jel s touhle "mokrou" DSG několikrát a dycky byla úplně zticha...

Peca P 09.12.2009  19:34

« Re: DSG zvuky

asi mě hučí v uších... či co.. nevím i v servisu to slyšej.. byla to dsg???

"-- skrytý --" 09.12.2009  20:13

« Re: Re: DSG zvuky

Naprosto jistě to byla DSG a byla zticha.

"-- skrytý --" 10.12.2009  19:46

« Re: DSG zvuky

Zvuky z převodovky jsem také nezaznamenal. Měl jsem možnost se projet v Superbu se stejným motorem a úplně mě dostal. Je pravda, že spousta lidí by mě asi mohla ukamenovat, ale vlastnosti, kterými toto auto disponuje, jsou skvělé. Oproti některým autům třeba v něčem ztrácí, ale má taky hodně vlastností, které někteří majitelé ocení: Motor je prostě parádní, jede to neuvěřitelně(ano v porovnání s auty, které mám možnost řídit) a navíc ani tak strašně nežere(za 9 litrů se jet dá). Převodovka DSG? Oproti tiptronicu nebe vs. dudy... ;-) To spolu se 4x4 pohonem, praktičností a nenápadností v běžném provozu dělá celkem zajímavý celek, ne? :yes:

911 08.12.2009  20:18

Super(B)FAKE

Škoda i toho času věnovaného čtení ... :no:
    Tato recenze je snad horší než některé fejky, jestli to není taky Fake ... Nedokážu si představit že osoba s takovým písemným projevem vlastní auto v ceně okolo milionu.

talio2 08.12.2009  21:52

« Re: Super(B)FAKE

dneska už si auto za milion může dovolit kde kdo ;-)

FRPE 08.12.2009  22:00

« Re: Re: Super(B)FAKE

Kamarádka z dětství dělá prý údajně v nějakém domě v Itálii au-pair, či něco v domácnosti - např. úklid. Nebo to alespoň o sobě říká. Dvakrát do roka přijede s dvouma snědejma chlápkama - někdy i sama. V době kdy já jsem jezdil ze Škodou 120L, ona měla Mergla Piáno, pak jsem postupně přeskočil do Felicie a Fabie a ona se též posunula. No a nyní mám Cupřici a ona letos z jara přijela Q7 - takže si říkám, že ten ´´uklid zase asi není tak špatná práce" >:D >:D

911 08.12.2009  22:22

« Re: Re: Re: Super(B)FAKE

hmm, no jistě - přece bystrá italská "uklizečka" dnes nejezdí v ničem jiném než Q7 (ideální na kbelíky, mopy, košťata, hadry atd.) ... :-) ... hlavně ale musí vědět komu, co, kde a jak uklízet.

ReznikCZE 09.12.2009  11:15

« Re: Re: Re: Re: Super(B)FAKE

Nebo alternativa: Škoda Felicia pickup >:D

911 08.12.2009  22:15

« Re: Re: Super(B)FAKE

Provoz takového Superbu V6 4x4 (tj. včetně pojistek, servisu, pneu, benzin atd.) spolkne bez problémů měsíčně třeba i průměrný plat. Ztráta hodnoty se v prvních letech pohybuje ve statisících. To si nemůže dovolit kdekdo.
        Vážně bych se divil, kdyby tohle nebyl fake.

FRPE 08.12.2009  22:39

« Re: Re: Re: Super(B)FAKE

Silverado to není fake - to je přece kafe ... ;-) Tys to nepoznal ty kluku ušatá? ;-)

PS : Sorráč :-)

Peca P 09.12.2009  19:37

« Re: Re: Re: Super(B)FAKE

tak roční provoz tohohle drobečka se pohybuje celkem na hranici 380 tisíc. myslím, že si umíš spočítat kolik to je měsíčně, ano víc jak průměrný plat... promiň, ale nechci být průměrný občan s průměrným platem.. jo, co máš za auto ty??? :-!

911 09.12.2009  20:20

« Re: Re: Re: Re: Super(B)FAKE

Pro zajímavost, co spadá do sumy ročního provozu 380k? Snad ne i ta bouračka...
            Průměrný občan asi vážně nejsi, už vzhledem k písemnému projevu :). Osobně průměrnost neodsuzuju a co se týče příjmové průměrnosti tak podle toho nehodnotím.
            A nejraději jezdím samozřejmě se Silveradem '89 ;-)

Peca P 10.12.2009  12:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Super(B)FAKE

No je to poměrně jednoduché. Splátky úvěru na auto, PHM, Pneu, Pravidelný servis vozidla. Ne, ta bouračka do této sumy není přičtena, to by nestačilo. Jinak co se týče průměrnosti. Nehodnotím, ale je nakaždém, jak se dokáže zařídit. Ten kdo chce, a ten kdo nechce. Sory za tu češtinu. již je opravená. :-!

foto BroukJ

BroukJ 12.06.2011  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super(B)FAKE

''Sory za tu češtinu. již je opravená. ''

Ale angličtina ještě ne. Sory se píše sorry - dva ypsilony.

foto CenturionCz

CenturionCz 09.12.2009  10:16

tohle není možné

Ponechal bych stranou "fanatické" vychvalování škodovky a soustředil se na projev autora. Takto příšernou češtinu jsem nečetl už dlouho. Chodim do multikulturní školy a můžu říct, že lépe než autor této recenze, píše většina cizinců. Auto pěkný, ale recenzi bych projel MS Wordem. Červeně a zeleně toho bude podškrtáno hodně...

Peca P 10.12.2009  12:21

« Re: tohle není možné

Vydíš.. a já vystudoval devět tříd základky :-D. Opravdu jsem dal panoj Češťinoj na *. Ale pokusil jsem se vše opravit.

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 11.02.2010  09:13

Rozstřelené auto

Čau bohužel musím říct, že mi kámoš taky rozstřelil auto a totálka no....nic příjemného, akorát, že to nemělo pojistku, tak to platil on a zbytek ceny za tu se to prodalo jako bouračka. Kdyžtak mrkni ke mně do recenze na Focusa a hledej světle modré Stilo >:D Jinak Supem jsem už jel a je to paráda :yes: Dokonce i se stejným motorem.... ;-)

Peca P 12.02.2010  05:32

« Re: Rozstřelené auto

Aloha.. no tak koukám, že nás je vícero :-) teď, už se tomu opravdu jen směju, ale když mi to volal...myslel jsem že to nepřežiju. Ale jinak OK a auto jezdí super. motor je luxusní... no řeknu, prostě jede. :-)

FRPE 11.02.2010  17:59

SPZ 4P4 .....

Ahoja, ty jsi z Trutnova a máš plzeňskou SPZ? :-O Auto je teda původem z Plzně?

Vidím že jsi přidal fotky ... :yes:

Peca P 12.02.2010  05:30

« Re: SPZ 4P4 .....

Čágos... no z Trutnova pocházím, žiju, pařím a brázdím silnice. V Plzni pracuju, auto je přihlášený v Plzni na společnost. Každopádně fotky jsem nějaký přidal... ale je hnusně, žádné slunce, auto zasraný jak jetel a do mičky se mi jet nechce ;-)

"-- skrytý --" 12.03.2010  12:51

Pilot.....

Pred par lety a kily, jsem za denniho provozu (utery odpoledne, ale provoz minimalni) udelal s Golfem GTI trasu Praha-CB od cedule k ceduli za 52minut, byla to souhra mnoha stastnych nahod, meho ridicskeho umu a minimalniho provozu... Pokud pan tvrdi, ze udelal HK za 20, nebo kolik, verim, jen doufam, ze az to bude priste zkouset, nebudeme na stejne trase, ja se hned chytim a nechci Vam kazit den, az neujedete "normalnimu" Golfu...... :-!

"-- skrytý --" 17.03.2010  17:32

Olej

Co do toho leješ za olej? U olejů třídy LongLife není žádná vzácnost, že jsou spotřebovávány (zvláště jestli jezdíš stylem, jaký se mi vybaví při čtené tvé recenze). Je to pro tyto oleje typické.

Dále pak to může být motorem. Buďto máš po bouračce nový, nebo repasovaný. V případě repase je větší šance na větší spotřebu oleje, protože repase je dělaná jakožto kusovka.

Zmatená funkce převodovky může být způsobena nekompatibilitou verzí softwaru obslužných jednotek. Všechno se vším komunikuje a jestli ti přehrávali software na motoru, tak si to už s převodovkou nemusí vždycky tak dobře rozumět. Měla by se přehrát taky, jestli je to možné.

Motor sám vypnul -> vypadá to na selhání napájení řídicí jednotky motoru. Není někde zlomený kabel?

Peca P 17.03.2010  23:01

« Re: Olej

No tak přesně olej typu Longlife v autě je, vím o tom, že mají zvýšenou spotřebu, ale že by až takováhle. Nevím, každopádně mne přijde divné, že by bylo normálka taková spotřeba oleje.

Motor = shortmotor, takže kompletně nový motor ve vozidle, takže spotřebu bych bral, ale je tam ta výše položená otázka, zatím to neřeším uvidíme.

S tou převodovkou něco takového říkali v servisu. Nicméně, podle záznmaů v servisní knížce by všechny nové verze softwaru měly být aktualizovány. Takže si myslím, že někde něco je špatně, nekompaktibilní verze či něco takového.

Ten vypnutý motor je pro mě záhadou. Všechno je totiž v pořádku, kabely byli kontrolovány. Smutný je fakt, že si servis moc neví rady co s autem je..... 8-s

"-- skrytý --" 17.03.2010  23:17

« Re: Re: Olej

Přečti si, co jsem s olejem Longlife prožil já ;-)

V chybové paměti nic nebylo?

Mira328i 17.03.2010  17:39

Re: Olej

asi je to rozbitý:-)...blbý je že v servisu sou neschopný..co změna?

foto rohYpnol

rohYpnol 23.01.2012  17:30

Dotaz k haldexu

Chtěl bych se zeptat, jestli funguje haldex i na zpátečku. Docela mi ta otázka přijde zajímavá...