Ford Kuga (2014)

14.12.2014

Letos konečně uzrál čas na výměnu automobilu a osmiletá VW Jetta šla do světa (recenze je zde také). Myšlenka na koupi něčeho praktičtějšího a novějšího…

Ford Kuga (Ozzman)

foto sir

sir 16.12.2014  20:21

Pekne auto..

..gratulace....volba dobra.....zatim ho mam v hledacku pro manzelku....ale urcite v Titaniu...ten pocit z itnerieru je uplne o necem jinem.....mozna dano taky jinym radiem.

Ikdyz reseni, ktere je od pocatku v USA (velka obrazovka) a snad dojde i do EU je nej nej nej :-)

Ozzman 17.12.2014  08:10

« Re: Pekne auto..

Já teda v titaniu bez navigace viděl rozdíl jen jeden a to, že kolem rádia to bylo oblepené nějakou hezčí texturou plastu. Ještě navíc ten vůz měl řadicí páku v kůži ( zde je jen volant) a kožené sedačky :-) Pro kupce verze Trend je to velké plus, protože se ten interiér skoro nezměnil, pouze dostaneš navíc prvky výbavy :-)

Titanium má v zadu diodová světla, jinak ani exteriér není jiný ( chromované lemy i lyžiny jsou stejné :-) ) Určitě smělě doporučuji, pokud nepotřebujete nutně 4x4, tak tato motorizace postačí :-)

michalpneu 19.12.2014  15:03

fajné

Pěkné auto to je. sice moc nechápu jeho podstatu, protože z těch fordů mi přijde nejméně praktické a já bych asi sáhnul spíš po mondeu nějaké skladovce, protože přecejen ten kufr je tam obří.

Co moc nechápu je ten benzín. Do takového auta to bude žrádlo teda. Velký odpor vzduchu.

Co velmi chválím je postup prodeje a výběr zimních pneumatik. Nokian WR A3 235/55 R17 103V XL je výborná volba.

Co se chci zeptat, jak to tam je řešené s kontrolou tlaku? Je fakt, že kuga je jden z posledních fordů, který ji neměl v tom základu pro tento rok. Z fotek jaký je tam typ to nepoznám, všechny fotky kol jsou daleko. Jestli je tam tedy kovový ventil nebo pryžový TPMS? Nebo jestli máte to štěstí a je to jedno z posledních aut, které kontrolu tlaku vůbec nemá.

Pokud ano, tak jsem zvědavý, jak to pak pořešíš s ventily do těch alu kol? protože pokud v těchto kolech ty ventily jsou, tak je do těch druhých musíš dát taky. spousta lidí jezdí se svítící kontrolkou, ale ford letos udělal jinou signalizaci, ta kontrolka celou dobu jízdy bliká a po 15 min. akusticky signalizuje.

Pokud je to už ta nová kontrola, kterou má grand c-max, tedy ta ořezaná, že to neukazuje hodnoty tlaku, tak ten ventil je levnější a stojí asi 1100 jeden, pokud je tam kovový, jako měl smax, galaxy a mondeo, který ukazuje hodnotu tlaku, tak stojí 1920 kč jeden.

A pokud tam není nic, tak si můžeš vydechnout, že jsi se té zmrdovině unijní vyhnul.

Ale přeji mnoho spokojených kilometrů a jsem moc zvědav na tu spotřebu.

Ozzman 19.12.2014  15:31

Takže od začátku :-)

Mondeo nebylo vybráno, protože se nevejde do garáže a nechtěli jsme mít stejná auta. Navíc Mondeo je nízké. SUV bylo zvoleno z praktického důvodu jednoduššího nastupování, rodičům už je přes 60 let.

Žrádlo je to jak se vezme, auto jede dynamicky velmi dobře, motor je akorát silný a jelikož to není 4x4, tak ani neni tak těžké. Zrychlení pod 10s na stovku je více než slušné na "základní" motorizaci a proč ne nafta? Protože Kuga s TDCI je minimálně o 100 a více tisíc dražší.

Auto bohužel má kontrolu tlaku v pneumatikách a po konzultaci v pneuservisu, kam jezdíme, jsme usoudili, že tuto vymoženost necháme ve Fordu vypnout, jelikož kupovat dvoje ventýlky a pořád jezdit na diagnostiku na přepínání je otravné. Měl sem tohle na Laguně, kde obrázek auta "bez" kol zabral 1/3 obrazovky navigace.

P.s. To hodnocení si mi shodil díky naší nedávné rozepři :D, nebo že jsem nevyfotil ty ventýlky, protože fotek mam dost :-) Ale chápu, že tohle auto v top 10 nemá co dělat, jen že jsi to zrovna ty udělal první... >:-[] Jinak si na hodnocení moc nehraju :-)

P.p.s. Ta spotřeba je 8-9 litrů dle režimu. Táta zvládá jezdit za 7.5, jenže to já neumím, rád se s tím svezu, protože to jde hezky za plynem.

Bully_ 19.12.2014  15:48

« Re: Re: fajné

To hodnoceni od odbornika na pneu mas za svuj pristup k EU >:-[]
        Jaky mas ten senzor tlaku v pneu? Mozna to nebude tak horke, ja mam v Lotusu tuhle "vymozenost" taky, ale jedna se jenom o snimani otacek kol (resp. rozdilu mezi nimi na naprave v pripade rozdilneho tlaku). Pri vymene plastu mne treba PP nehlasi vubec nic, takze to funguje jak ma a neotravuje to zivot, jak si spousta lidi mysli. A ventilky tim padem potreba taky nejsou, krome tech klasickych, teda :-)

Ozzman 19.12.2014  15:56

« Re: Re: Re: fajné

Přiznám se, že jsme to zatím neřešili, protože teď na zimu jsou originální plechové disky, kde je ten senzor. Akorát v servise nás na to upozornili při výměně gum, že prý to svítí. Já to asi zkusím zavézt do Fordu a zeptat se, jestli neexituje nějaké inteligentnější řešení problému. I kdyby šlo do řídící jednotky nahrát ten kód jak zimních, tak i letních gum, což tedy servis nevěděl. Ty máš Lotus? Jakej? :-)

Bully_ 19.12.2014  16:04

« Re: Re: Re: Re: fajné

Exige S240, recenze bude taky. Sam ale nepisu recenze na auto mych rodicu/firemni/z pujcovny apod. a hlavne to bude, az i tech praktickych zkusenosti bude vic.

Ozzman 19.12.2014  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: fajné

No, tohle je rodičů, ale já s ním najezdil více km, než oni :-) Auta si bereme tak, jak tu jsou, takže oni jezdí občas Mondeem a ja zase jejich. Třeba dnes táta potřebuje kombik, tak si bere mé atd... Na služební auto, který někdo má k užití denně nevidím problém.

Exige? Jo, ten je taky fajn, já sem trochu doufal, že řekneš Esprit >:D

p.s. navíc, dvojková Kuga tu ještě není, třeba to někomu pomůže při rozhodování :)

Bully_ 19.12.2014  16:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

To bylo obecne, ne na tebe osobne, snad jsi to tak nepochopil. Spousta recenzi tady vznikne jenom tim, ze se lidi rozepisou o aute co videli sotva z rychliku, ale to tvuj pripad rozhodne neni :yes:

Ozzman 19.12.2014  17:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

>:D Jasné, některé recenze jsou tu velmi na uváženou. Ale je pravda, že jsem mohl ještě pár tisíc najezdit, ale takhle alespoň pokaždé mohu přidat novinku co se s autem děje a bude monitorováno od začátku :-)

michalpneu 19.12.2014  16:19

« Re: Re: fajné

Jenze to uz dnes vypnout nejde, respektive jde, ale oni to udelat nesmi. Jelikoz to vstoupilo v platnost jako povinna bezpecnostni vybava a nenaprani. Driv to bylo na prani a nepovinne. Dnes uz je to zakotveno v prvku povinne vybavy. Pokud by jsi jel na stk, tak pokud tam ventily neboudou tak te musi vyhodit se zavadou typu c. Driv, kdyz to nebylo povinne tak to nikdo neresil, ale dnes je to stejne, jako kdyby ti nefungovalo abs nebo svitil airbag.

Takze pochybuju, ze ve fordu uspejes. I kdyz zalezi, ktery. Do kacmacka ani na sporilov bych se jezdit ani neptal.

Za recenzi mas 10, za auto 10 a za fotky 9,5 jelikoz z venku jsou skoro vsechny nemlich stejny a stojis od toho daleko. Myslim, ze to hodnoceni fotek spatne neni.

Vliv nasi diskuze o tech zmrdech nema vliv, tady resime auto

Ozzman 19.12.2014  17:23

« Re: Re: Re: fajné

Já zkusím Charouze na Kladně a nebo Motol Beni u Ořechu, ty mam nejblíže, protože auto je až z Písku a tam se mi nechce. Pokud to ale nejde díky STK, tak je to naprd a asi nezbyde než jezdit jednu sezonu se signalizací zapnutnou :/
          Protože si gumy měníme sami a pokaždé jezdit na diagnostiku a zaplatit 500 Kč 2x ročně uplně zbytečně není nejlepší.

Tak jsem rád, že si se nenechal ovlivnit ;-)

michalpneu 19.12.2014  21:25

« Re: Re: Re: Re: fajné

No, takhle tam záleží na tom, jaký typ toho ventilul máš, kdyby jsi to vyfotil, tak Ti přesně řeknu, který to je.

já osobně si myslím, že Tě ale nákup té druhé sady ventily nemine. Jak jsem Ti říkal, ono Tě to prostě donutí. Já od nějakého června chodím na školení po všech možných výrobcích ventilů, po všech legislativách, říkali jsme si jak to půjde obejít a pak přišla realita a velký prd.

Prakticky máš dvě možnosti. Buď je tam kovový TPMS ventil, jaký si měl asi na laguně. Tento typ měli fordy se starou řídící jednotkou a to jsou mondeo jako máš ty, galaxy/smax a kugy si nejsem jistý, mám pocit, že taky, protože už je dost stará, ale pokud se neplánuje nějak brzy nový model, tak může mít už překodovanou řídící jednotku z nového focusu (prostě toho co se dělá ty tři roky myslím) a v takovém případě budeš mít gumový tpms ventil.

a mezi nimi jsou tyto rozdíly.
            Jelikož ty kovové bývaly u toho mondea a spol za příplatek, tak byly kvalitnější, měli jednu centrální jednotku a ta sbírala data, posílala to do palubovky a tobě to na displeji ukazovalo přesné hodnoty tlaku na každém kole. Tohle ale z legislativy EU vypadlo, jediné co zůstalo za povinnost je to, že to musí ukázat ztrátu tlaku na konkrétním kole, proto z té legislativy vypadlo úplně to abs, jako měli bavoráci a vw, protože ten fungoval tak, že ti na displeji jen rozsvítil kontrolku a ty jsi nevěděl na kterém kole to je. ale TPMS ventil napsal přesně, které a o kolik. další výhoda toho kovového ventilu byla, že když jsi si doma přehodil kola sám, tak se to automaticky spárovalo podle pozice kola, tzv. auto self a po 15 minutách jízdy si to našlo i pozici.
            A jak už to tak bývá, tak výrobci když to začalo být povinné, tak museli snížit náklady, tak se udělal nový tpms ventil, ten pryžový, který je levnější a stojí těch cca 1000 kč s DPH jako mají focusy. Ten už neukazuje přesnou hodnotu tlaku, ale jen pozici defektu, jak přikazuje EU. Nevýhodou toho je, že si tento ventil sám nenajde pozici při přehození kol, takže aby jsi nemusel na to překodování, tak bys ho musel mít pořád na LP, LZ, PP, PZ. což je na *.

Nevýhodou těch ventilů obecně je, že jejich kvalita vlivem povinnosti šla tak akorát do *, takže se musí každou zimní sezonu servisovat (kvůli soli) a ob dvě letní, musí se vyčistit tělo ventilu u ústí, jak z venku tak zevnitř vyměnit těsnící gumička a matice. ta opravná sada stojí nějakých 250 kč na jeden ventil. Pryžový vydrží o něco déle a pak se vymění to tělo ventilu celé a to stojí asi 100 kč jeden.

Pak jsou v tom baterky do hodinek zalisované, takže když zdechne, tak se to musí vyměnit celý. Další nevýhoda je, že ten ventil se při defektu rozmlátí na kaši, protože ta patka gumy ho vevnitř zničí, takže i když nerozjezdíš gumu a dá se použít, tak ventil nikdy, protože jakmile ta patka povolí, tak od gumy je tak 4 cm,takže ta patka to rozseká. u nízkých profilů stačí i jen trefit díru u ventilu a při troše štěstí ho rozmlátíš taky, jak se ta guma prohne, tohle jsem zažil z Panamerou, když jsem jel pána vysvobozovat, to bylo moc fajn, venku byly takový ty zimní sračky a navíc neděle večer.

Co se týče toho ježdění bez. To je možnost, že to prostě vydržíš a budeš na tom jezdit se svítící kontrolkou. podívej se, ve kterém měsíci je technická, pokud v létě, tak bych na nich jezdil v létě a v zimních je neměl. Pokud opačně, tak opačně:-)

Pokud ten ventil 15 minut nejede a je v klidu, tak se uspí, takže baterka se nevyčerpává. Jakmile s kolem zatřeseš, tak se ventil probudí a začne fungovat.

Výrobci ale mezitím EU dost obcházejí, viz VW, který má to TPM + a vyvinul ho spolu s continentalem VDO, na tzv, kroužku v náboji mezi nápravou a tlumičem, nebo nějak tak to funguje, zatím na tom sjíždí rapid a nová fabie, jak to bude u superba III to se ještě neví, pokud bude mít stavitelný podvozek, jako některé audiny, tak to bude v tlumičích a v čidlech světlé výšky.

Nicméně takový průkopníci ventilů TPMS jako jsou renault, peugeot a citroen, který s tím vysírali už před 10 lety od příštího roku také přechází na TPM+ jako VW.

Takže loby amerického schraderu a leštění klik v bruselu se trošku vymyká kontrole. Navíc přicházi i neorigo ventily pomalu, které mají zatím své mouchy a především u fordu dochází ke ztrátě signálu mezi ventilem a řidící jednotkou a někteří výrobci ventilů sice tvrdí, že jsou spárovatelné, ale třeba zrovna schrader se s fordy nespáruje..

Nejsmutnější to má zatím chudák hyundai, který mimo nějaké modely, neumí jiné než originální akorát aligator jde u ix35, ostatní musí mít origo a stojí asi 2100 jeden.

přitom pro bezpečnost provozu stačilo uzákonit, že všichni musí mít senzory přes ABS čidla s rychlejší detekcí ztráty tlaku. to výrobci udělat mohli, to čidlo ABS nebo ESP na to připravené bylo, ale nezvládlo poslat signál o konkrétním kole.

Další problém je, že ne do všech disků ty ventily jdou namontovat. Ty disky na to musí mít speciální vybrání a upravený HUMP, aby ten ventil nešel přes hump a nedošlo tak k poškození při montáži a demontáži, nebo se ten ventil neopíral o disk a neohýbal se....
            Nejvíc se na to těší pojišťovny, ty jakmile to tam nebudeš mít, tak hodlají krátit plnění. cokoliv co bude souviset s koly při té bouračce a to i nedobrždění na mokru, tak půjdou po ventilech, to už všichni zástupci pojišťoven řekli. STK tím, že to dostali jako závadu typu C, tak prostě potom půjdou, protože to bude zakotveno i ve velkém technickém průkazu, jako povinná výbava podobně jako počet airbagů a abs.

Nejhorší je, že EU pořád dává příklad tu svinskou ameriku..jenomže i v té pitomé americe už je tohle zaostalý systém. To co se používá tam je o dva kroky dál, ti to totiž mají v čepičkách ventilu, která bez spec. adaptéru nejde odmontovat, takže to nikdo ani neukradne a ta celá sada stojí 600 kč. jenže to eu přenesla jen paskvil a udělala z toho kočkopes.

Takže výsledek je takový, že já s tím měl v sezoně problém, kam jsem se podíval. Jednak, jaký ventil tomu zákazníkovi koupit a když chtěl celou sadu, tak mu vybrat disky, které budou kompatibilní s ventilem a tohle všechno pospárovat nakodovat. Já osobně to nepovažuju za bezpečnostní prvek, je to velmi křehká věc, která jde do kola, na které jdou ty největší rázy....

Já jsem spočítal, že jen na těch cca 40 autech, kterých se to týkalo teď během řijna a listopadu, ti lidé navíc zaplatili dohromady o nějakých 260 000 kč víc to je dost peněz, než za normálních okolností.

A Ty mi tady pak s bulym budete vyčítat, že unii nerozumím a že to s náma myslí dobře....To se na mě nezlobte je to banda obyčejných *

Ozzman 20.12.2014  11:47

« Re: Re: Re: Re: Re: fajné

K té EU se už nechci vyjadřovat, myslel sem obecné fungování a vše má své pro a proti. Tohle je navlečeno na zvyšování bezpečnosti silničního provozu a tam se kolikrátu dělají hrozné boty. To neznamená, že je celá EU špatně :-) Jak už jsem ti řekl milionkrát, nic není dokonalé a je to o lidech, nerad bych už pokračoval v tomto tématu.

To, cos napsal je opravdu obsáhlé a vyčerpávající, za to máš ode mne :yes: . Nechceš to hodit na nějaký blog? Myslím, že by si tím mohl pomoct a poradit hodně lidem, protože v tomhle máš fakt přehled. Tady u mne na diskuzi to může dojít zatracení >:D

K mému problému: Pokud mi s tím poradíš, budu moc rád a ventílky nafotím. Jinak Kuga není starý model a obměna ho asi jentak nečeká. Vyrábí se druhým rokem :-) Takže bych tipl shodné řešení s Focusem III. generace.

Ještě mne zaujalo to, že si říkal něco o vybírání disků, aby ten ventýlek pasoval. Kola už jsou koupena na léto :/ Taky vyfotím :-)

michalpneu 20.12.2014  12:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

No dobře, ale ono to není jen o ventilech, vezmi si DPF, výrobci pneumatik kvůli nim museli dělat velká alotria, aby se dostali do ideálních oken, což zapříčinilo, že pneumatiky mají daleko menší kilometrové nájezdy a horší přilnavost na suchu.

Co chtějí páchat s A a B sloupky u aut. Jak chtějí prosadit, aby se jezdilo na daleko užších kolech a vyšších průměrech, aby průměrná šířka pneu byla 175 mm a průměr disku 18". Dovedeš si představit kolo o velikosti 175/60 R19??? - to není dojezdovka prosím. a to má prosím být rozměr BMW X3 za 9 let.
                Rozvíjet to nebudeme, akorát bychom se kvůli té EU pohádali. :-)

No já nevím, já se tady do diskuzí o kolech s nikým moc zase pouštět nechci. Ronault říkal taky, že by to tady spousta lidé ocenila. No to možná ano, ale víš, jak to tady taky je. Každý je chytrý jak rádio, ví všechno nejlépe a poradit si nenechá. A já se tady s nikým moc dohadovat nechci, takže poradím a diskutuju s tím, s kým to má smysl a nebo je normální.

Já Ti s tím rád poradím. Teď jsem ještě koukal do tabulek, protože já se přiznám, že té kugy jsem moc nepřezul, respektive zatím žádnou s TPMS, já myslel že je tohle je facelift. Dělám tu stálé jen 2 a to jsou modely 2009, tak jsem koukal do papírů a píšou, že TPMS od 2014 v homologaci vozidla (úplně nahoře ze zadu velkého TP) e13*2001/116*0109*31 - takže pokud tam tohle máš, tak máš TPMS ventil od schraderu a to je ten totožný s tím focusem 2014 a Grand C-maxem, takže to bude ten ventil s tou potřebou diagnostiky.

ale vyfoť to a uvidíme.

Jojo, ten disk s tím ventilem mít problém může, pokud je to origo disk, tak myslím, že ne, pokud není, tak se Ti podívám do tabulek, zda se tam vleze origo ventil od forda...

tak určitě dej vědět, co to je:-)

alfi. 06.01.2015  17:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

Mě TPMS taky pěkně namíchlo. Zimní gumy na Tourneo Connect (2014), v (garážovém) pneuservise nic nezkoumal-neřešil = namontoval bez čidel, prvních pár km po městě bez problému a teprve při delší jízdě si začalo stežovat čidlo tlaku. Takže přečíst návody-diskuze, nepříjemné info o STK a pojišťovnách, znovu do servisu, ve Fordu podle VIN doporučili dvoje různé, takže ještě rozebrat jednu letní gumu na kontrolu vzhledu a pak teprve objednávat. Naštěstí ta sranda stála "jen" 3300 Kč / 4 ks (+20% k celým kolům, ale mohlo být i hůř), montáž v rámci "reklamace" a spárování s autem proběhlo automaticky i bez diagnostiky. Uff. Ale takové povinné "vychytávky" fakt nepotěší. Když už aktivní čidlo, taky to za ty peníze mohlo alespoň ukazovat konkrétní tlak...

michalpneu 06.01.2015  20:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

to byla chyba toho pneuservisu. Jeho povinností není to namontovat kola s čidly, ale upozornit Tě na to před přezutím, že tam ta čidla máš a tedy poradit se co s tím dál.

Já na to ty lidi pokud to tam mají upozorňuji vždy a když to tam chtějí namontovat bez čidel, aby si nesli rizika sami. a pak se nehádali o to, abych jim kola rozložil a zadara zase namontoval v rámci "reklamace".

Protože i když je ten TPMS ventil pryžový, tak ho lze od klasického pryžového rozpoznat. Jednak tím, že má rozdílnou výšku, pak také, že s ním jde hůř hýbat do stran, protože uvnitř je to tělísko a pak také, že má nahoře pod čepičkou, jak je závit a přechází to v pryž takové osazení, tím se liší od klasického pryžového obyč. ventilu, který není TPMSkový.

alfi. 06.01.2015  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

Jasně, byla. A "letní" originální ventilky viděl až při montáži těch zimních.. Taky se nijak nebránil dodatečné montáži :-)
                      Na druhou stranu chápu, že pokud dělá obvykle škodovky či vw a forda či hyundaii (stejný problém se snímači) potká max. jednou za rok, tak podobnou zradu nečeká - úplně stejně, jako jsem ji nečekal ani já. Zjevně jsem byl s fordem a TPMS první :-( Pneumatika jako pneumatika, pneuservis jako pneuservis, že jo. Bylo to tak posledních 20 let, až do letoška..

Chybu ale vidím taky trochu už u prodejce disků - pokud zadám konkrétní model auta, které má vždy a všude povinně snímače, disky bez nich by vůbec neměl prodat - a nebo jen s upozorněním, že kombinace disk+pneu není vše pro používání s daným autem..

michalpneu 07.01.2015  11:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fajné

To ale nemůžeš vidět jako chybu, protože ten prodejce disků chybu neudělal. Protože oni to neví ani výrobci disků, ani ventilů, jestli ten ventil do toho kola půjde. Protože každý ventil má dosedací plochu jinou a je jinak klopený a hlavně každý disk má jiný HUMP.

Ani já u spousty aut nepoznám, zda tam ventil půjde, dokud to nezkusím.

Fakticky vzato, kdyby jsi tam chtěl takové upozornění, tak by ho ten prodejce musel dát úplně ke každému disku a ke každému ventilu.

alfi. 07.01.2015  11:47

« Re: fajné

Nj, ale to by se pak mohlo snadno stát, že si objednám disky pro auto XY, do kterých ale žádný ventil, nutný pro "legální" provoz s tím autem, nebude pasovat. Což budu jako nespokojený zákazník reklamovat, protože při objednávce jsem jasně řekl, že to chci do XY. A časem se tak i ten prodejce disků naučí informovat/párovat/doporučit další příslušenství. Úplně stejně, jako se naučil prodávat disky podle typu auta a ne jen podle rozměrů a šroubů :-) Prostě je to ještě příliš nové, aby se s tím všichni naučili dělat.. :-(

> Ani já u spousty aut nepoznám, zda tam ventil půjde, dokud to nezkusím.
                          v tom případě jsme já i servis měli štěstí, že to do těch disků přidat šlo.. (už vidím tu reklamaci použitých disků, že jsou vlastně nevhodné)

michalpneu 07.01.2015  15:52

« Re: Re: fajné

pokud jsi kupoval plechy, tak to jde do každého, protože ty jsou shodné s originály. U litých už to ale tak není.

Tohle je něco jiného než prodávat disky podle rozteče, atd. Protože každý model má jiný ventil. Jiný ventil má kuga, jiný conect a jiný Smax s mondeem. Nehledě na to, že ty ventily se mění s měsícem výroby a s verzí řídicí jednotky, takže například ty ventily, které máš v těch discích nyní tam tobě půjdou a úplně tomu stejnému connectu za půl roku by do těch stejných disků nešli.

Ano samozřejmě, pak máš nárok na reklamaci. Já jsem to letos řešil tak, že jsem jim prostě ty disky, u kterých jsem neměl jistotu zkrátka neprodal.

To jste štěstí měli to samozřejmě, ale s reklamací by jsi u prodejce disků neuspěl, protože na to auto ta kola jdou, to, že tam nejdou ventily už je věc druhá a prodejce disků by to nezajímalo. Takže reklamaci by musel uznat jen ten servis, kterému by pak ty disky zůstali ležet.

alfi. 07.01.2015  22:28

« Re: Re: Re: fajné

Aha, tohle bylo na plechy, takže tím lépe :-)

Teď už je to jedno, ale podle mě, když si v ČR koupím něco na auto, které v ČR musí splňovat nějaké požadavky, aby bylo legálně provozuschopné, a ten doplněk, tady spíš "náhradní díl", to nesplní nebo nemůže splnit (aniž by to při prodeji bylo uvedeno), je to jednoznačně na reklamaci pro nesplnění zákonných požadavků. Zvlášť u velkých prodejců, kteří si nemůžou dovolit hromadně dodávat něco, co neprojde STK (u garážovky se může stát cokoliv). Tohle jsem (naštěstí) koupil v servise, ale když jsem předtím procházel různé weby s pneu a disky, ŽÁDNÝ tam takovou informaci neměl a to ani obecnou ala "čidlo může být potřeba, ověřte v návodu-značkovém servise" :-(

Mimochodem se jakási obecná odpovědnost profesionála v některém oboru za škody způsobené špatnou radou dostala i do nového občanského zákoníku, viz např. [odkaz] což bych čekal, že platí i tady (pravda, když mi to sám namontuje v garáži s cedulí "pneuservis", je to jistě lépe vymahatelné, než když totéž dorazí poštou a dám si to tam sám..)

foto poterienko

poterienko 19.12.2014  15:55

« Re: fajné

A přitom by stačilo, aby nějaký student IT napsal pár řádků programu pro ABS čidla a nemuseli by se řešit nějaké blbé ventilky.

michalpneu 19.12.2014  16:21

« Re: Re: fajné

Nebo jako to obesel koncern. Ten pouziva tpm+ . Ventily tam nejsou a ukazuje to defekt na konkretnim kole. Takze vyhlaska je splnena a zakaznika to nestoji navic nic

3_diamanty 19.12.2014  16:01

at slouzi

;-) :yes: :yes: :yes:

recenzia naprosto vycepravajuca ....... klobuk dole :yes:

prajem statisice stastnych kilometrov ....

Ozzman 19.12.2014  16:02

« Re: at slouzi

Díky, poklona od Cézara ... :yes: ;-)

P.s. Pořád platí, že tě v tom turbobenzínu svezu, abys věděl, že to není špatný směr doby oproti atmosféře :-)

3_diamanty 19.12.2014  16:10

« Re: Re: at slouzi

pocuj ako ten overboost v praxi citit? ak si to skusal....... je to vlastne citit? povedzme plny zatah v kopci na 4ke..... je na to nejaky dodatocny "cudlik" alebo to riesi ciste elektronika? ;-)

Ozzman 19.12.2014  17:20

« Re: Re: Re: at slouzi

Neni čudlík, jen šlápneš na plyn a v určitých otáčkách se to roztočí trochu více. Abych řekl pravdu, tak to nepoznám, protože nevím, jak by auto jelo bez overboostu, ale hodí se to při předjíždění, kdy ve správných otáčkách auto opravdu hezky táhne. S tou 4kou nevím, protože třeba když jedeš 50 v obci a chceš vystřelit, tak je skoro nutné podřadit na 2ku. Takže na okrsce v kopci spíše 3ku :-)

3_diamanty 19.12.2014  17:31

« Re: Re: Re: Re: at slouzi

samozrejme rozumiem... vsetko ma pod kontrolou elektronika.... s tou 4kou ( a overboostom ) som to myslel tak ze povedzme slapes v beznom kopci rozbehnuty pod plynom na 4ke okolo 70 a das pritom plyn na podlahu ... u nas je dost takychto kopcov ze slapem pod plynom na 4ke mimo mesta .... motor pekne v otackach akurat ze s nim nejdem na podlahu ....

Ozzman 19.12.2014  17:35

« Re: Re: Re: Re: Re: at slouzi

To záleží podle otáček, já sem nestudoval ty křivky výkonu, kdy nastoupí overboost. Poznáš to při předjíždění v určitých otáčkách :-) Třeba sem někdo napíše a postne jak ten graf vypadá, me se to nechce hledat:D

3_diamanty 19.12.2014  17:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: at slouzi

je to jedno.... ci 3ka 4ka alebo 5ka...... tu ani nejde o to... uviedol som to len ako priklad... ze ked slapes v otackach ( v podstate kopec nekopec tiez jedno ) ..... len ma zaujimal plny plyn a reakcia motora v zatazi v otackach ci citit ten overboost... ale elektronika je uz tak sikovna ze clovek asi toho .... ako pises .... vela uz nepostrehne ;-)

takze vyskusana aj maximalka? ;-) super

osobne som siel najviac 170 ako sofer... a ako spolujazdec 190 ;-) mam co dobiehat >:D

Ozzman 19.12.2014  17:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: at slouzi

Ano, je to cítit, ale neni to skokové jako když nastoupilo turbo u starého TDI. Prostě to vytočíš a auto táhne a pak ještě nastupuje výkon motoru jako takového, takže to hezky graduje, třeba na rozdíl od motorů TSI (těch nižších kubatur), kde to táhne pořád stejně.

Maximalka vyzkoušena byla, ale myslim, že by se mu ještě kousek možná chtělo, tohle bylo na krátkém úseku, ale 210 tam skočilo >:D Já taky víc nejel jako řidič (v Mondeu taky 210,ale v Německu). Jako spolujezdec už vůbec ne >:D

Ronault. 21.12.2014  18:18

Pěkné

Co dodat...? Snad jen to, že jsem ani netušil, že už je druhá generace Kugy... vypadá lépe nž tak prvnáí, ale pravda, po první to už mohlo být jen lepší... jde vidět, jak mě moc ty SUV zajímají >:D

Ozzman 21.12.2014  22:17

« Re: Pěkné

Já sem ji objevil náhodou, když sem si jel loni pro žárovku do Mondea >:-[] Až zas budeš u nás v centru světa, tak tě svezu jestli chceš >:D Neni to nafta, ale jede to hezky >:D

Ronault. 21.12.2014  22:41

« Re: Re: Pěkné

Hele, já nejsem žádný fanatik do nafty, já mám dokonce jeden pravověrný atmosférický benzínový automobil >:-[] A občas dokonce přemýšlím nad nějakým tím alternativním pohonem, nejčastěji když venku prší a je mi líto na krátkou trasu vytahovat některé ze svých dvou zrovna navoskovaných aut... nejčastěji sním o Feldě v plynu, event. něčím podobným, čeho by mi nebylo líto... ale jak říká jedna má známá.. "o tom neuvažuj, hned druhý den bys ten vrak vyleštil a navoskoval a azse bys neměl čím jezdit" >:D

Ozzman 21.12.2014  22:51

« Re: Re: Re: Pěkné

Jo, to si umím představit, když sem viděl jak máš to auto "jak ze salonu" >:D Na druhou stranu, Feldu radši ne... mohl bys pak chytnout tu chorobu jako má ten nebožák Topper >:D Jo a abys věděl i já sem to na svátky prohnal myčkou a vyluxoval >:D Ale ta černá je nevděčná >:D

Já pořád přemýšlím o nějakém minivoze do práce, protože kolikrát nasoukat Mondeo podlélně do místa pro Fabii je nadlidský úkon ( když tam ti burani z okolních vesnic přijedou předemnou a parkujou křivě a nebo v mezerách pro 2 auta :D). Našel sem krásný starší Clio RS.. ideálné vůz do Prahy >:D

Ronault. 21.12.2014  23:16

« Re: Re: Re: Re: Pěkné

Cože? Tys svému autu udělal tu hrůzu, že jsi s ním projel myčkou? A ještě k tomu s tmavým odstínem?! TY BARBARE! :no: Kdybych to věděl, jak se neuctivě chováš k autům, tak bych tě nikdy mého Megana nenechal řídit! :no: 8-s >:D

No ale vážně, já byl v myčce jen jednou, ještě s prvním Favoritem v Brně před STK, protože jsem tam nechtěl jet s autem od bláta netušil jsem, kde je ruční mytí. Úplně jsem tam v tom autě trpěl jak jsem slyšel ty kartáče...
            Od té doby jezdím zásadně na ruční mytí (obzvlášť s novým autem... Megana když přivezli na prodejnu, tak jsem jim hned řekl, že je špinavé, ale jestli ho budpu před předáním mýt v myčce, tak ať ho raději nemyjí vůbec >:D )
            Zatím jsem byl vždy spokojen s touhle firmou : [odkaz] >:-[]

Jo, Clio RS by bylo fajn, ale já potřebuju fakt nějakou popelnici , které mi nebude za chvíli líto... asi nějaké Hjoundé >:D >:D

Ozzman 22.12.2014  07:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

S tim Camarem to těm holkám sluší víc, než s Meganem, ale chápu >:D Čekal sem, že budeš nadávat na myčku >:D Na mou obhajobu ( a lenost:D) musím podotknotu, že myčku využívám 2x do roka a to z prostých důvodů >:D : Nechám auto navoskovat celé i zespodu před zimou, to umí pouze myčka a zase po zimě ze soli nechám pořádně vymýt auto i se spodkem. Jinak taky radši myju sám, akorát... no schválně bych tě chtěl vidět naleštit tu černou metalízu, to je nadlidský úkol >:D S modrostříbrnou Lagunou sem taky dával většinu mytí v ruce, aniž bych pak vypadal jak trotl, co to neumí umejt :D:D:D

Někdy, když třeba myjem auta s přítelkyní, tak já myju Oktávku ( zelenostříbrná metalíza viz fotky u Mondea) a ona moje auto >:D

Hjondé v cenové relaci Felicie bych...... asi radši nechtěl ani pokoušet >:D

Ronault. 22.12.2014  08:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

Na tom videu je nějaké Camaro? Já si jej vůbec nevšil :-O >:D
                Není to nadlidský výkon, naprosto v pohodě, mrkni na Peugeota ve fotogalerii, kdo myslíš, že ho voskuje ;-)

Jde vidět, že neznáš fenomenální Hyundai Pony od Ji/Riho >:-[]

Ozzman 22.12.2014  08:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

Vždyt sem ti řikal, jak sem si promáčkl ten kufr.... ohlížel sem se za M3 ... kdyby to byla aspoň nějaká pěkná vnadná slečna... :D:D
                  Jo, jsi lepší, teda trpělivější no >:D

Pony? Tak to jo, ten se mi ale dost nelíbí, já čekal nějakou větší klasiku, třeba Accent, nebo Lantru! :-)

woody-alien 21.12.2014  23:01

« Re: Re: Pěkné

To je fakt hezké centrum světa. >:D Dneska jsem to bral z Brandýsku do Kročehlav přes Cvrčovice a musel jsem přivést Swifta na hranici jízdních schopností, abych vykličkoval všechny díry....což se mi stejně nepovedlo. Lidi ve Cvrčovicích na zastávce si museli myslet, že sledujou Top Gear Live. >:-[] A to ani neslyšeli tu spršku nadávek. >:D

edit: Aha, tys myslel asi Matičku stověžatou. No, tam to není o moc lepší. Jenom ti ještě nádavkem pošlou moc hezkou fotku tvýho auta. >:-[]

Ozzman 21.12.2014  23:09

« Re: Re: Re: Pěkné

No jo, tak sever okresu Kladno je svou dokonalou infrastrukturou přímo pověstný >:D Přiznám se, že ač skoro místní na tuto stranu jezdím velmi nerad a když už, tak objíždím přes hlavnější tahy >:D Tam je to opravdu moc hezké.... ne, že by Kladenský okres měl jinde ty silnice o moc lepší >:-[] A neboj, fotku taky pošlou >:D

Dokonce tu máme jednu hezkou cestu, kde to bylo i o hubu na horském kole a to je co říct >:D Teď už půlku teda potáhli >:D A přitom to je dost frekventovaná silnice do chatařských oblastí u Berounky >:D

lulubel 28.12.2014  23:19

Gratuluji

I já jsem majitelem Kugy s eco buřtem pod kapotou,jenom obsah se změnil na 1,5 . Výkon zůstal stejný.Mám jí zatím necelý měsíc a najel jsem s ní asi 1500 km takže je brzo na nějaké hodnocení.Před Kugou jsem jezdil s C-Maxem r.v. 2011 se základním benzínem 1,6 77Kw takže každopádně je to skok :-)
    Co se týká monitorování tlaku v pneu tak kalibraci si provedeš sám přes palubní počítač a nemusíš nikam do servisu. :yes: viz:[odkaz]
    A tady je odkaz na recenzi mého předchozího vozítka [odkaz]

A rádí tě uvítáme i s Mondísem na [odkaz]

Ozzman 30.12.2014  10:55

« Re: Gratuluji

Ahoj díky. Dost by mne zajímalo, jak moc velký je rozdíl mezi tím 1.5 a 1.6 u stejného auta. Já jsem 1.5 jel v novém Focusu a možná pocitově mi to přišlo slabší, jenže to auto mělo 230 km, takže totálně syrový kousek. Díky za informace ohledně pneu, já ještě neměl čas nafotit to viz diskuze výše. Recenzi na Cmax pročtu až bude čas, myslím, že ta atmosféra nebyla špatná volba, ale jelikož mohu porovnat také atmo 1.6 a EB1.6, tak ten rozdíl je propastný :-)

A také děkuji za pozvání, ale myslím, že už ve Fordclubu jsem zaregistrován, pokud je to ten stejný :-) Ještě to omrknu....

Jakou máš Kugu? Myslím, výbavu? :-) Těším se na recenzi

lulubel 30.12.2014  14:53

« Re: Re: Gratuluji

S 1,6 jsem ještě nejel tak nemohu posoudit.Tu změnu obsahu udělali kvůli čínskýmu trhu,protože tam mají auta s obsahem do 1,5 nějaké daňové výhody a změnou oproti 1,6 je počítačem řízená spojka řemenice vodní pumpy a hlavně má vodou chlazený intercoler.

Ozzman 30.12.2014  22:50

« Re: Re: Re: Gratuluji

Jo, s těmi emisemi jsem to slyšel.... odkud jsi? Já od Prahy, můžem to někdy porovnat, kdybys měl zájem :-)

lulubel 02.01.2015  01:41

« Re: Re: Re: Re: Gratuluji

Já od Rokycan.Docela by mě to zajímalo. Určitě se domluvíme

michalpneu 06.01.2015  20:49

« Re: Gratuluji

jen dodám, že tu kalibraci si udělá sám za předpokladu, že ta druhá sada ventilů bude nakodována už z forda a on si ji jen zpáruje v autě, protože ty ventily musí obsahovat už IDčka. takže aby si to udělal sám, musí určitě koupit originální ventily

woody-alien 05.01.2015  14:17

Zase po čase nějakej Ford v TOPce

Tak to ho musím podpořit. ;-)

Ale nemáš to ze známosti, recenze se fakt povedla. Jak už jsem kdesi psal, takováhle Kuga s 1.6 EB a za dobrou cenu dává smysl SUVéčkům s předním náhonem, pro které jsem kdysi moc pochopení neměl. :yes:

Ozzman 05.01.2015  15:17

« Re: Zase po čase nějakej Ford v TOPce

Ahoj, díky za ohodnocení :-) :yes:

foto Kolik80

Kolík80 14.04.2015  15:07

Spotreba

Tak to je fakt husty, 9,6 jsem u Outlandera nemel ani kdyz jsem s rakvi, peti lidmi a uplne napechovanym kufrem jel na hory, kdy jsem to jel celou cestu 140 na tempomat. Kde asi soudruzi udelali chybu?? Prijde mi to ze Ford ma se spotrebou dost problemy, protoze si na spotrebu stezoval i kamarad co nedavno koupil nove Mondeo. Rikal, ze taky osciluje okolo 9 litru... 8-s Drzim palce at si to trochu sedne...

Ozzman 15.04.2015  11:21

« Re: Spotreba

Když máš Outlandera v naftě, tak to se nediv >:D Já s Mondeem TDCI jezdím za 6, když naložím, tak za 6.5 :-) Tohle je tím, že je auto vysoké a velké a je v benzínu :-)

Prý by si měl sedat kolem 30 tisíc, doufám alespoň v litr dolu, což by bylo adekvátní na poměr výkonu a velikosti vozu :-)

foto Kolik80

Kolík80 15.04.2015  14:08

« Re: Re: Spotreba

Aha, ja uplne vytesnil ze je to benzin, pak mi to prijde adekvatni....

Ozzman 16.04.2015  10:10

« Re: Re: Re: Spotreba

Včera tu byl test Kugy s TDCI, tam je ta spotřeba také nižší :-)

lulubel 01.05.2015  11:22

« Re: Re: Re: Spotreba

Tak po 7 tis. Km jezdím za 7,5 - 7,8 podle tankování.Nejnižší byla 7,2 bez dálnice jenom okresky a trochu město,když je to po dálnici běžná 8,0 - 8,2 když chci trochu vymést pavouky aby nezlenivěla tak 8,5 - 8,8 l/100 km

foto Laad

Laad 12.06.2015  11:24

Cena

Pěkná recenze a pěkny auto:-). Zajímalo by mě, jaké se dají v dnešní době sehnat slevy u Forda na Kugu popř. S-maxe se stejným motorem jako máš ty. Nemáš prosím představu když si nedávno kupoval Kugu? Chtěl bych rodinny auto, ale aby mě to ježdění i trochu bavilo :-).

Ozzman 19.06.2015  09:03

« Re: Cena

Ahoj, díky... no já všechny Kugy, co jsem vybíral, našel přes Sauto a pak už jen telefonoval :-) Myslím, že se dá pořád sehnat dobrá skladovka, ale Kuga má nyní modernizovaný 1.5EB namísto 1.6EB, má mít ale uplně stejné parametry, bohužel sem ho v Kuze nezkoušel, jen ve Focusu kombi.

Upřímě ti řeknu, že Kuga mi jako rodinné auto uplně nepřijde i když pokud máš malé děti, tak postačí. Kufr neni největší, dozadu se posadí 2 dospělí vcelku solidně, ale delší cestu bych já osobně preferoval ve větším voze. Určitě bych pro tyto účely doporučil spíš Smaxe, nebo Mondeo, které se kolem 600 tisíc dají sehnat.

Hodně štěstí při výběru, určitě stojí za to objet víc dealerů a hledat skladovku. Pokud nejsi náročný na výbavu a nemáš specifické požadavky, tak v tom základním Trend provedení mají vozy od Kugy nahoru již solidní standart včetně klimatizace a chromovaných líšt kolem oken.

foto niko-2

niko_2 23.03.2016  09:47

dotaz

ake su Vase zkusenosti s Kugou po dlhsom case? Otec ju ma tiez v meritku, tak preto sa pytam. Nejake zavady?
    Je tam viac miesta v predu oproti Focusu, co sa tyka praveho kolena vs palubovky?
    Dik za odpoved

Ozzman 29.03.2016  11:22

« Re: dotaz

Ahoj - Zkušenosti časem doplním i do recenze, ale s autem se moc nejezdí, rodiče najedou do 10 tisíc ročně a já s vozem jezdím sporadicky.

Závady žádné, jen se nám vybila autobaterie, jelikož se s vozem jezdí opravdu málo a hodně krátké trasy. Více míste je určitě, stejně tak i koleno na palubovce není problém (já jsem tento problém neměl ani ve Fokusu). Spotřeba se snížila na 8/100 a to i na dálky (Německo - dálnice 130-150). Auto jezdí dobře, zatím panuje naprostá spokojenost. Jestli otec shání stejnou motorizaci a výbavu, tak doporučuji se jít informovat na facelift, který vypadá dobře, ale má přinést i základní motorizace v podobě Ecoboostu s 88Kw (1.5) a bojím se, že základní cena zůstane stejná, jako u 110Kw verze a ta se cenově posune výš. Pak je lepší koupit za stávající ceny vůz před faceliftem, ale se 110Kw verzí.

woody-alien 11.07.2016  14:35

Tak to je zatím druhý

(pokud jsem něco nepřehlédl) 1.6 EB, kterej odešel místnímu uživateli. Co k tomu říct ? Znám to z pohledu majitele (problémy s 1.9 TDI 81 kW), že řečičky o náhodném vzorku, ojedinělé chybičce, smůle či přímo osudu nepomáhají. Důvěra je podkopána a těžko se vrací. Vy jste měli štěstí v neštěstí, že jste se ještě vešli do záruky (mně pomohla kulance)...každopádně na to, aby se z tohoto motoru stalo žádané bazarové zboží (a dobře se prvnímu majiteli prodával), se o něm začíná příliš mluvit. Přístup servisní sítě Fordu pak ani komentovat nebudu, ten tomu dává korunu. Přeju pevné nervy.

Ozzman 11.07.2016  14:41

« Re: Tak to je zatím druhý

Je to hodně nemilé, přitom ten motor byl ve své objemové kategorii nadprůměrný, výkonem i charakterem. Asi u Fordu vědí, proč přešli na 1.5EB, předpokládám, že i z těchto důvodů. Utvrzuje mne to v názoru, že Ford motory neumí, protože jediné, co jezdí pořád jsou TDCi, alias HDI od PSA >:-[] P.s. Náš dealer mi zavěšuje telefon, dobrý co? >:D

Ronault. 11.07.2016  15:02

« Re: Tak to je zatím druhý

Tak tomu tedy říkám ostuda Fordu. Jako já bych i bral to, že se motor po 24000 km odporoučí do kytek, i když je to v dnešní době na oprátku výrobce...

Ale přístup, který popisuješ, je děsivý. Tak vysolíš za auto půl milionu nebo více, očekáváš spolehlivý provoz a v záruce se stane fatální porucha v době, kdy je sotva zajetý motor a distributor se začne dohadovat s tebou, že ti nedají nahradní vozidlo, jen ten, co mi auto prodal a podobné nesmysly. To je opravdu neuvěřitelná drzost distribuce a po tomto zážitku bych vůbec nad dieselovou verzí stejného auta neuvažoval, ale šel ke konkurenci.
        Technickou chybu nebo páteční kus bych dokázal tolerovat, však jsem měl Lagunu II a mám Megana, ale přístup ke zákazníkovi se dneska ještě pořád jaksi u nás nedostal u prodejců do povědomí. :no:

i ten blbý Hyundai...sestřence klekla na výletě v Polsku převodovka, přijela odtahovka, naložila, přistavili nahradní auto...zadarmo, vyřešeno... I když je ta ix20 popelnice, tak v tomhle pochvala

Ozzman 11.07.2016  15:15

« Re: Re: Tak to je zatím druhý

My dostali od odtahovky na tři dni Fabii, ale tu hradila pojišťovna v rámci povinného ručení. Nové informace jsou následující :

Auto stojí v Plzni kam bylo odtaženo, auto Hornát Plzeň, Vozidlo bylo zakoupeno u Auto Vinkler v Písku. Jelikož jsme od Prahy, tak jsme servis provedli v námi nejbližším servisu - Vgroup Kladno, podotknu, že tam auto bylo jen na té jedné záruční prohlídce, která byla za dobu vlastnictví vozidla byla nutná a povinná.

Auto Hornát odmítl zapůjčit vozdilo zdarma s tím, že není náš dealer a že by to měl obstarat prodejce. Nyní jsem se konečně dovolal prodejci, nepříjemná nervozní paní, která nám auto kdysi prodávala mi řekla, že neví co s tím oni mají co společného, že prý k nim ani auto nejezdilo na servis, že to měl vyřešit servis, kde se vozidlo opravuje, nebo at se obrátím na servis, kde je auto servisováno pravidelně, že auto od prodeje neviděli !!!!!! Že auta momentálně nemají a že za poplatek.... Takže teď se hází zákazník na třetí osobu, kde bylo auto jednou na prohlídce..... Prý nejsou povinni mi žádné vozidlo půjčovat, ale že se pokusí to vyřešit. Okecávají že jsou prázdniny a že jsou dovolené... Je mi z českého zastoupení Fordu upřímě na zvracení.... byť ta auta mám jinak rád. Mluvil jsem i s paní z Ford ČR, která mi řekla, že to zajistí (už minulý týden) v servisu, kde vozidlo stojí, ale tam jí prý řekli, že vozidla nemají a nám následně řekli, celí dotčení, proč to řešíme přes Ford ČR a že oni nejsou povinni nam zadarmo nic pujčit a že paní je asi ve Ford ČR nová a nezná jak to chodí...

foto iudex

iudex 11.07.2016  18:17

« Re: Re: Tak to je zatím druhý

Tak to je slušné povedané mrzuté. To mi ako majiteľovi 1,6EB nepridá na kľude. Aj keď ja už atakujem stovku (93000 km) a zatiaľ som menil len olej, preto u mňa maximálna spokojnosť.

Ozzman 11.07.2016  18:39

« Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Jako stát se to může, ale ten přístup a laxnost Fordu a dealerů mne hodně znechutil... Přeji ti, aby se ti stejný problém nestal, protože jinak jako auto fungovalo dobře.... koneckonců pokud by šel ten Ecoboost do světa, tak ho pravděpodobně zase nahradí stejné auto s jiným motorem, popřípadě něco od Fordu.

Jetty 11.07.2016  20:32

« Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Ahoj, docela mě zarazilo, že po těchto zkušenostech (jak s motorem, tak s celou servisní sítí při řešení problému náhradního vozidla) chceš jít zase koupit Forda 8-s
                Nemyslím si, že TDCi musí být výhra... viz [odkaz] pak tu bylo ještě jedno TDCi, ale chvíli po smrti motoru recenze zmizela... ;-\
                Ale tak snad už budeš mít štěstí ;-)

Ozzman 11.07.2016  22:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Jelikož jedno TDCI provozuji a velmi úspěšně (nyní 233 tisíc KM bezproblémů), tak bych asi neměnil značku, protože si stejně nevybereš, v úvahu přichází snad jedine VW, ale tam jsou motory TSI taktéž nic moc spolehlivého (navíc i v záruce jsem se setkal s odmítavým řešením, zde alespoň i přes všechno trápení řeší opravu na záruku) a TDI dvoulitr mi nepřijde jakbysme nic spolehlivého, bude to taky kus od kusu. To Mondeo co posíláš zase zaráží mne, protože na TDCi jsem slyšel povětšinou jen chválu, občas se vždy najde něco (ale Kugu když už, tak se starším TDCi 103 Kw a né s tímto 110Kw), ale to co majitel popisuje musí být nějaká první série, či to auto zfušovali odzačátku a sestavily z bouračky, nebo nevim, takových závad neměla snad ani legendární dvojková Laguna >:-[]

Jetty 11.07.2016  22:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Koukám, žes to druhé Mondeo našel - psal jsi mu do diskuse. Já jsem si, nevím proč, myslel, že bylo bílé, tak jsem hledal jen v bílých ;)
                    2.0 TDI CR je myslím nadprůměrně spolehlivý motor na to množství, co jich nejen u nás jezdí... 2.0 TDI PD na tom byly o poznání hůř, to je pravda ;-)
                    TSI bych se dnes nebál, nicméně koncern stejně není tvoje krevní skupina :-)

Ozzman 12.07.2016  07:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

TDI PD - mam jako služební a motoricky zatim jezdí, nemam s ním problém, jen mi zůstává ve 160ti tisících viset spojka :/ A už tam vrže interiér ( Superb II). Ono je to prašť jako uhoď, TDCI nebo TDI, myslím, že chyba není vyloženě ani jeden motor, já to říkám pořád, že do auta patří nafta >:-[] TSI bych se bál, podívej, o Ecoboostech se říkalo to stejné, že nemají tolik závad (ono jich asi nebude procentuálně tolik, jako těch vylágrovaných prvních TSI), ale už jsem slyšel, že i novější TSI mají podobné problémy.... asi nejlepší bude koupit starou atmosféru >:D

A koncern mi nevadí, jenže z mé zkušenosti spolehlivost neni vyšší a auta jezdí, pokud nemáš adaptiv, prostě hůře, než standartní Fordi, hlavně podvozek, utlumení atd :-) Takže za stejné, někdy i nižší peníze mi přišel vždy Ford lepším, ale je to o preferencích.

Jetty 12.07.2016  16:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No nemusíš mít zrovna adaptivní podvozek. Já mám origo sportovní od VW a auto jezdí skvěle. Jinak s naftou souhlas >:-[] Teď minulý týden jsem byl projet Alpenstrasse u Grossglockneru a tam by 2.0TSI bylo zajímavější a zábavnější, ale jinak v 90% mých cest má navrch TDI. Navíc zrovna SUV si myslím, že je auto, které tu naftu nejvíc přitahuje, proto je docela zajímavá tvoje volba. Ale tak rozhodující je roční km proběh ;-)

foto Nicco

Nicco 05.08.2016  13:31

Tady je dalsi 2.0TDCi:

mrazik 12.07.2016  17:06

« Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No koukam, ze pristup nekterych servisu je hodne spatny a rozhodne se pro zakaznika nepretrhnou.
            Ohledne 1.6 EB ja jako jeden z majitelu si zatim nemuzu stezovat a je to proste smutny. Zrovna o vikendu jsem koukal po ojetych SMaxech s timto motorem a nektere uz maji pres 200 tKm. Takze co si o tom myslet ?
            No jestli o nove TSi maji problemy, tak to je hodne hodne smutne.

Ozzman 12.07.2016  19:55

« Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

To je otázka, jestli ti Smaxíci nemají už také měněné motory >:D Já doufám, že po výměně už bude problém opraven... snad, jinak to fakt půjde pryč na stopro, pořád jsme na vážkách. O to horší je ale přístup Fordu, určitě o tom pak sepíšu samostatný příspěvek. Myslím, že tohle by se mělo dostat mezi více lidí, aby se importér a dealeři trochu chytli za nos... už jsem zaslechl něco od toho technika, který má opravu na starosti (Auto Hornát Plzeň), že se šušká po diskuzních fórách cokoliv nekalého a netvářil se, že je mu to jedno... no asi je k tomu důvod, když k tomu přistupují takto >:D Rozhodně nebudu šetřit cenzurou jmen :-)

foto idam-i

idam.i 12.07.2016  21:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Určite je dobré všetky problémy ventilovať,nech ľudia vedia ako to fičí.Ukazuje sa,že dnes nie je podstatné aké auto si kúpiš,ale aký máš k autu servis ! :-(

Ozzman 12.07.2016  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Je to smutný co? Otřesná zkušenost.... Hlavně tě nechají 3 týdny bez auta a bez zájmu...

Jetty 12.07.2016  22:45

« Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Ještě jsem nečetl, že by měli nové TSI problémy. Maximálně nějaký flame... kamarád má kamaráda... ;-)

Ozzman 13.07.2016  06:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No já ti nevím, bývalé do Oktávky dali také už xtou opravenou rozvodovou sadu o které všichni píší, jak je super a už spolehlivá a stejně to nefungovalo jak mělo >:-[] Ostatně by mne zajímalo, jestli i Ford mění pístní kroužky za nějaké lepší, sami to ani nevědí.

Jak tak koukám, tak v nižší střední už je jediná jistota a to Fokus 1.6 Atmo >:-[] Golf se vyautoval sám a Fokus mimo tohle taky >:-[]

woody-alien 13.07.2016  08:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No, tak jestli myslíš jistotou benzínovou 4v atmosféru, tak tu si pořád ještě v kompaktech (někdy nejen) jako základ držej korejci, ale třeba i Astra (už jen 1.4), novej Megane, Tipo, Auris, Civic, Lancer a samozřejmě Mazda 3. U SUV/crossoverů s předním náhonem ti pak zůstanou na výběr už jen (někteří) Asiati - Sportage, Tucson, CR-V, HR-V, CX-5, CX-3, ASX, Vitara....a Mokka s 1.6. Pokud jsem tedy na něco nezapomněl. Ke vší smůle se aspoň u nás nenabízí takový černý kůň této kategorie jakým je Ford Ecosport >:-[] , ovšem ten stejně v benzínu nabízel pouze 1.0 EB.

Ozzman 13.07.2016  09:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Ecosport >:D Prosimtě, toho at si nechaj v jižní Americe >:D To je hrozný vozítko >:D Jo, já myslel atmosféra u Fordu a VW o kterých jsme distkutovali výše. Z nabízených vozů je ještě zajímavá CX 5, ale jak už jsem psal mockrát, tak jí chybí ližiny na střeše. Ostatní, hlavně korejci moc nepřichází v úvahu, protože to GDI je lemra líná >:D

mrazik 13.07.2016  09:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Modifikace kolem pistnich krouzku tam urcite byla - jen se me neptej kdy, to netusim. Me treba zaujalo, ze v SMaxu nemam kryt pod motorem (TDCi ho ma) a pak se dozvedel, ze je potreba odvadet teplo od motoru a je fakt, ze vedro tam je. Vetsinu (nechci psat vsechny) problemu by mel motor 1.5 odstranit, tak uvidime.
                  Motor uz v tom servise rozebrali ?

Ozzman 13.07.2016  09:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Ahoj, no prý rozebrali, ale čekají na spásu, technika z Prahy! >:D Který jim poradí, měl přijet včera, neozvali se, čekám, jestli takovou dálku do Plzně dneska trefí a budu vědět více.... Bohužel nejvíce mne asi štve, jak se k tomu Ford ČR staví, stejně jako náš prodejce i servis, totální ignorace, že nás nechá měsíc bez auta... a vlastně i na informace jsou skoupí...

woody-alien 13.07.2016  10:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Obrň se trpělivostí. Švagrovi loni zlobil motor u S-Maxu (2.0 TDCi, koupen jako nový 2008, najeto cca 220t), totální ztráta výkonu, auto nebylo schopno vyjet ani mírnej kopeček. Bádal domovskej servis, pak bádal servis v Mělníce (kde má Ford školící středisko) a po 3 týdnech bádání konstatovali, že vůbec nevědí, co tomu je. Mechanicky prý OK, vstřiky vyměnili ale nejspíš někde nějaké elektronika snad. A že to musí ke specialistům do Prahy, kde je nějakej zázračnej motorář. Ten má ovšem pořadník na katastrofy :-) , takže švagr byl bez auta měsíc a půl. Auto dlouho po záruce, náhradní mu pochopitelně nepůjčili. Nakonec mi celej šťastnej volal (protože už se smiřoval s tryznou >:-[] ), že to dali dohromady zaplatil necelých 70 tisíc a jezdí dál.

Ozzman 13.07.2016  10:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

A co s tím motorem bylo? Já mam podobný nájezd a v neděli s tím jedu k moři >:-[] Na Kugu nám posílají někoho asi z řad zastoupení, aby je poučil, jestli to může být na záruku a pomohl jim vyplnit papíry, nebo nevim >:D Náhradní auto sem čekal, že při tak fatální závadě, že je nutno autu měnit motor a v záruce, bude samozřejmostí, nebo alespoň nějaká snaha vyjít vstříc, vždyť nás hnali do Plzně jen pro to, abysme podepsali protokol a samozřejmě bez jakékoliv kompenzace a ještě je to obtěžovalo.

Jetty 13.07.2016  16:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No tak pokud to je xtá sada, tak se nejedná o nové TSI ;-) Jak píšu, nového bych se nebál, jinak osobně mě oturbené motory do sekaček stejně neberou, podobně jako atmosférické lenochody obsahu 1.6 a míň... Pokud benzín tak aspoň něco od 1.4 nahoru a turbo. Pokud ovšem někdo jezdí sám, nebo okolo komína tak chápu i motorizace menší, ale pro mě to není :-) Jinak chrastící rozvody u těch starších aut se dají poznat a destrukci motoru předejít, jak ale poznat vadný kroužek? Myslím že to asi ještě nikdo nezachytil včas co? Zadřít to někde po cestě na dovolenou, tak mě trefí 8-s Jinak osobně si myslím, že budou problémy s turbomotory přibývat. Je třeba se k nim odlišně chovat, protože jsou náchylnější na zacházení, navíc v kombinaci se stop startem je to tragická kombinace. To myslím obecně ne tvůj případ. Ne každý tuhle problematiku zná ohledně ohřívání, dochlazování, nesmyslně dlouhé servisní intervaly výměny oleje, atd...

Ozzman 13.07.2016  17:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Přesně si to vystihl, ten kroužek prostě přijde zčistajasna a stejně se vyjádřil i servis..... proto uvažujeme o naftě. TSI chrastilo, ale slyšel jsem i případy, kdy se stala podobná věc, že to skočilo a konec >:D Je to hrozný, ty motory jsou jako ruská ruleta.. nikdy nevíš, kdy vystřelí.. Já taky TSI nevěřil, ale ta jednadvojka nejezdí pro dva lidi tak strašně, líp než staré atmosféry, ale to nadšení pak opadlo. Stejně bych ti ještě před týdnem a něco opěvoval ten Ecoboost, protože jezdil vážně skvěle, měl hezký zvuk, silný zátah, reakci na plyn spolu s tím podvozkem i SUV bylo docela hravé (samozřejmě na poměry třídy) na okrsce... no a dnes.. jeden blbej kroužek >:D

Rád bych ještě doplnil další informace ohledně reklamace : "expert" z Prahy dorazil, odsouhlasil a proběhne výměna motoru. Po dalších několika telefonátech jsme zústali bez vozidla a Ford prý v rámci záručních oprav neproplácí servisům náhradní vozidla pro zákazníky, ani v takovémto fatálním případu....... Kdo by měl jiné info, prosím napiště mi sem :-) Co jsem se informoval u ostatních značek, tak je to prý standartní postup.... u Fordu to prý dělá servis na své náklady a tudíž z dobré vůle...?? To se mi nezdá.

CommonUser 13.07.2016  17:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Zarucnu opravu som nemal, ale zvolavacka u Toyoty znamenala nahradne vozidlo ... ani benzin som neplatil ... :-!

Ozzman 13.07.2016  17:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Díky za info.... doufám, že sem občas někdo z Fordu zavítá a k dalším lidem se budou chovat lépe...

Jetty 13.07.2016  17:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No u VW mám doživotní záruku mobility (samozřejmě pod podmínkou servisu u nich), ale ikdyž píšou, že v kterýkoli den a hodinu najdou náhradní vůz, tak jsem četl o lidech, co o víkendu prostě museli čekat až do pondělí (a to třeba od soboty). Nicméně po takovém průseru v záruce ani nenabídnout náhradní vůz je přímo výsměch... 8-s
                      Jinak zpět k tomu kroužku - pokud by to byl opravdu jen kroužek, tak to schopný mechanik opraví za den. A pokud bys už auto neměl v záruce, tak by to zas nemuselo tolik stát (výměna kroužků). Spíš ale nechápu, proč Ford mění kvůli kroužkům celý motor??? To mi hlava nebere :-|

Ozzman 13.07.2016  18:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Naprosto s tebou souhlasím, nicméně záruku mobility jsme na Jettě měli taky a při třeba záruční prohlídce za auto také chtěli peníze :/

K těm kroužkům: Prý je od toho chycený celý motor, taky nevím proč, třeba právě díky jiné konstrukci a provedené změně? Netuším, jde o to, že je zapečený a asi možná s sebou vzal celý motor tím, že se to stalo při plném plynu na dálnici a ne třeba při nastartování... Možná mi to někdy poví proč >:D

CommonUser 13.07.2016  19:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Pozri sa, mne u AUDI odmietli oficialnu zvolavacku ... aj po konzultacii priamo s AUDI hotline Ingolstadt, vraj to si servis moze dovolit (nechodil som tam na servis), tak chceli prachy za vsetko. Ossraaal ich pes.

Ozzman 13.07.2016  19:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Koukám, že si nevybereš... ;-\ A ještě k tomu u prémie bych čekal lepší služby.

Jetty 13.07.2016  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Jestli to nebude tím, že na pravidelný servis se záruka mobility nevztahuje... ;-) Mě měnili 3. brzdové světlo v záruce a auto mi na tak krátkou dobu nenabídli (cca hoďka a půl), ale odvezli mě a pak pro mě přijeli ;-)
                          No i připečený motor se dá relativně dobře opravit, každopádně pro Tebe nový motor lepší, horší to má ten, kdo jezdí míň a v záruce už to nestihne... :-(
                          Jinak pokud někdo nechodí na servis, nemůže se divit viz CommonUser...

Ozzman 13.07.2016  22:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Tak v našem nejbližším servisu, kam dáváme oba Fordy a který bohužel v kauze nijak nefiguruje, tak nás také vždy alespoň odvezli, nebo nás svezli novými modely, když to bylo na počkání. Hele když mluvíš o tom světle... taky si měl problém s larvou v zadní parabole na Jettě? >:D Nám se tam v Mexiku, kde je bouchaj, dostala nějaká larva a zadní parabolu "potřísnila" svým slizem, bylo to v záruce vyměněno, ani nevím, kam se chudinka dostala >:D

p.s. to myslím vážně, máme možná od toho ještě protokol :D

Jetty 13.07.2016  22:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Nee, mě měnili 3. brzdové, co máš za oknem. Byl tam asi prasklý tišťák, hlásilo mi to závadu na pal. PC a svítilo jen slabě. Tak ho celé vyměnili a byl pokoj. Ta larva se tam mohla dostat už u dodavatele, když to světlo kompletovali... ;-)

Ozzman 13.07.2016  22:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No asi to bylo z výroby :-) jen je to dost kuriózní reklamace >:D

Jetty 13.07.2016  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

To jooo >:D Já měl teď nedávno taky závadu, naštěstí jen čidlo... budu to psát do novinek a přihodím i nějaké foto z Grossglockneru jak bude čas ;)

Ozzman 13.07.2016  22:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

To si pak počtu :-) Já měl na Mondeu na jaře EGR čidlo v pozoru, vzal sem nějakou ošklivou Polskou naftu (TDI sou na to méně citlivé, se služebákem sem tam dal teď 2 nádrže a nic) >:D Servis mi sdělil, že je EGR zavřený... auto jelo o poznání lépe >:D Škoda, že po restartu přes diagnostiku vše zas naskočilo >:D

Jetty 13.07.2016  22:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

No já měl problém s DPF. Hlásilo mi to ucpaný filtr, ale bylo to naštěstí jen čidlem, které porovnává hodnoty tlaků před a za filtrem a měří tak zaplnění filtru. Ale docela jsem se vylekal, protože DPF není levná záležitost a vypárat ho - to bych neudělal ;-\

Ozzman 13.07.2016  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Tak to si měl asi stejnej problém :-) Já natankoval Vpower diesel a pak už to zhaslo >:-[]

Jetty 13.07.2016  22:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Noo tohle není naftou, je to docela chronický problém těch původních čidel. Docela dost lidí to měnilo (i v záruce), teď už dávají modifikovaný díl naštěstí (jinak bych si ho asi koupil do zásoby) >:D ;-)

CommonUser 14.07.2016  10:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Heleee Jetty,
                                            to, ze nechodim do znackoveho servisu plneho loooosrov, nema znamenat, ze oficialnu zvolavacku VYROBCU odmietnu. Oni mi poslali domov list, ze sa mam dostavit, kvoli konstrukcnej vade ! To nebola moja reklamacia, ale ich posraataa prdeeel, ze zasa nieco dofrcali. To nebol spotrebny diel ! A u AUDI som toto fakt necakal. Vraj premia, premiove problemy, to ano. Ale u Medura je to podobne. Skoda reci.

Jetty 14.07.2016  13:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak to je zatím druhý

Tak pokud ti přišel dopis, tak potom není o čem. Já myslel, že jses toho dožadoval sám ;-) A o co přesně se jednalo? 8-s

Stekem 13.07.2016  18:04

1.6 EB

tak je mi z toho co čtu krapet nevolno ;-\ K Hornátovi se chystám v nejbližší době na pravidelný servis ke 100k km. Můžu se zeptat s kým jsi jednal přímo? Klidně do SZ. Vím, že s 1.6 EB měl dvakrát za sebou problém člověk ve Focusu ST, ale to byla asi chyba chipováním a pak ještě pár lidí, ale pořád to bylo proti ostatním jen kapky v moři. Nejhorší je fakt, že proti tomu nejde nic dělat...přijde to, a je po p.....

Ozzman 13.07.2016  18:14

« Re: 1.6 EB

Ahoj, já jsem bohužel u Hornáta nedobrovolně, protože to byl nejbližší servis, ale dost mne udivuje, že nikdo není ochoten podat pomocnou ruku při takovéto fatální chybě v záruce :/ Jméno ti pošlu do SZ :-) A ten 1.6EB,nebyla to spíš Fiesta? Fokus ST má 2.0EB :-) A jeden uživatel zde měl stejný problém právě také s Fokusem ST.... začíná prosakovat napovrch, že ty Ecoboosty nejsou uplně bezposkvrny... udivuje mne, že až po tolika letech.

Stekem 13.07.2016  18:25

« Re: Re: 1.6 EB

Spletl jsem se, měl klasického Focuse s 1.6 EB, pak asi 2x výměna motoru a pak až pořídil ST :-) Je zvláštní, že někde odejde motor z r. 2011, s nájezdem přes 100k km takže si člověk řekne, že to ještě neměli vychytaný a pak najednou tohle, relativně nový auto/motor.

Ozzman 13.07.2016  18:28

« Re: Re: Re: 1.6 EB

Taky jsme si řekl stejnou věc, protože vlastně půl roku po našem 1.6EB přišel modernizovaný 1.5EB... zajímalo by mne, zdali tam už bude problém s kroužky vyřešen, jel jsem ho ve Fokusu kombi a chyběl mu ten šťavnatý "overboost", jinak to byla ale dobrá motorizace. A jakého Forda máš ty?

Stekem 13.07.2016  18:45

« Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Já mám Mondeo r. 2011 tzn. takový to "když už je měněný EB motor, tak je v Mondeu" ;-) 8-s Pístní kroužky resp. píst je jak vidno ten hlavní problém. U všech co jsem našel, nebo o nich vím (cca 6 aut) to bylo v tom.

Ozzman 13.07.2016  19:28

« Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Mondeo je dobré :yes: ;-) Taky jedno mám, ale TDCi a před fl. To bych si s klidem koupil znova, nyní 233 tisíc km. My málem tenkrát skončili u druhého Mondea kombi, ale právě s EB, když je vyprodávali v roce 2014 a čekalo se V. generace, ale jak tak čtu, tak by jsme si nepomohli, snad tě to nepotká, je tu více takových na ACZ co jezdí 1.6EB a nic se jim nestalo... snad budeš mít kliku :-)

CommonUser 13.07.2016  18:51

« Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

1.5 EB ma uz chladenu hlavu a myslim si, ze cele to suvisi s teplotnym zatazenim.
            Podobne problemy sa vyskytuju v DE u Mondea 1.6EB, vacsinou pri dlhsom zahule po dialnici. Nie je to az tak ojedinele, len tie benziny menej jazdia take streky.
            Niektori este vedia preco zostavaju aj pri turbo benzine u zliatiny (Alfa 1.8 TBI, Renault 2.0 TCE). Vlozkovanie je pekna vec, ale nie trvanliva ...

Ozzman 13.07.2016  19:30

« Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Takže obrana u 1.6 EB asi neni co?

CommonUser 14.07.2016  10:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Dlhodobo by som asi netlacil na pilu. Ono uz aj 130 km/h je asi dost na Kugu s tym motorom, ked bezi v "strednej" zatazi. No proste netestovany nedorobok.
                Co som cital o 2.0EB - vraj drzia lepsie, ale zasa skor stracaju vykon. Po 50tkm teste namerali na SMaxe o 20 koni menej. Vraj tvrdsie kruzky zasa deru valec.
                Idiotos (rozumej uctovnici) nechapu, ze downsizing naklady zvysuje ...

Ozzman 14.07.2016  11:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

No, hele, asi se budeš divit, ale ve 130ti ta Kuga na 4. stupeň uměla ještě pěkně svižně táhnout a nejeden turbodiesel v sedanu či kombiku nechávala za sebou, dech jí dochází tak ve 180ti, ale pokud držíš plyn, tak se přehoupla za chvíli i přes 200. Nejvíce jsem s ní jel asi 210.

CommonUser 14.07.2016  11:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Pozor, ja netvrdim, ze to auto neda cez 200, ale to, ze uz pri 130 mas take jazdne odpory, ze dany motor bezi vo vyssej zatazi, vzhladom na konstrukciu - teda vyssie namahanie ako je idealne pasmo (stochiometricky pomer). Proste uz pri 130 mas relativne vysoke odpadne teplo.

Ozzman 14.07.2016  11:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Já ti rozumím, ale na výkonu to právě není moc znát až mne to samotného překvapilo. Jsem zvědav, co nám k tomu řeknou po opravě... tipy a tak... neradi bychom měli časovanou bombu a báli se, že se to stane znova... nedejbože po záruce...

wakantanka 14.07.2016  12:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Čosi som našiel kdesi o tvojej skúsenosti s Ford ČR a dealermi. Ak budeš mať chvíľu prečítaj si tento blog [odkaz] , mne ostáva rozum stáť. A aj keď ja Fordy rád, tak potom čo sa stalo tebe či tomu neborákovi v blogu ... nové auto od neho asi nebude. Aj keď naša osobná skúsenosť bola výborná, v rámci záruky sa nič neriešilo, lebo nebolo čo, ale to bol Focus 1,6, r. 2004. >:D

Ozzman 14.07.2016  13:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Jak to čtu, tak je mi uplně nevolno ... rozhodl jsem se, že to asi také nenechám jen tak, minimálně chci odpověď na to, proč u Fordu není snaha o spokojenost zákazníka a naprostá ignorace.... přesně stejný přístup, jako sem četl u slovenského bloggera.

wakantanka 15.07.2016  20:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Tak to ti prajem silné a pevné nervy. Po tom čo som čítal od toho chlapíka to bude asi československý štandard. Daj vedieť ako si dopadol.

Ozzman 15.07.2016  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Dnes sem byl osobně na oficiálním zastoupení Ford ČR a výsledek je pořád stejný, podal jsem stížnost a prý to přezkoumají, ale donutit servis nemohou k ničemu.... myslím, že stížnost bude také k ničemu >:D Ale to se dá čekat >:D

wakantanka 16.07.2016  06:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Hm, tak ma teraz napadlo, oficiálne zastúpenie pre ČR či SR sú priamo dcérske spoločnosti Ford EU, alebo je to len miestna súkromná spoločnosť s výhradným právom predávať a servisovať ? Možno by nebolo odveci napísať pekný mail či list priamo do Európskej centrály s otázkou či vedia ako funguje ich zastúpenie v ČR či SK? Mne sa proste nechce veriť, že ak by obdobne fungovala záruka a služby na západe, že by mali predaje ako majú. Takéto jednanie mi proste pripadá také naše postsovietske a postsocialistické, niečo na spôsob buďte radi že sme vám vôbec niečo predali a že ste si nemuseli platiť odťahovku.

Ozzman 22.07.2016  19:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Ahoj, po dnešních "novinkách" to udělám.... Myslel sem ze zklamat víc nemohou...

Ozzman 03.08.2016  14:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Ahoj, tak jsem se s tímto člověkem spojil, mluvili jsme spolu a řekl mi dost smutný konec jeho příběhu, motor si zaplatil sám a už s Fordem nechce mít nic společného a to v záruce. Byl i na "velíně" v Kolíně, kde mu řekli, že mu nemohou pomoct a obrátil se dokonce i na zákaznickou podporu Fordu USA v oddělení pro Evropu, také bez reakce. Jelikož je to podnikatel, tak se na nej nevztahuje ani ochrana spotřebitele, takže má smůlu..... Velká ostuda pro Ford.

wakantanka 04.08.2016  21:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

Ja osobne som ostal tiež v šoku, doteraz sme mali s Fordom len dobré skúsenosti. No ale keď sa nič nekazí, nemôžu byť zlé. Ja som sa práve vrátil z dovolenky a otec údajne niečo trafil na ceste, prerazil prevodovky a že vraj aj olej mu z motora vytiekol, pôjdem zajtra do servisu mrknúť čo sa mu vlastne prihodilo. Inak takýmto prístupom k zákazníkom si FORD of Europe nerobí dobré meno a neviem ako potom chce niečo predať.

CommonUser 14.07.2016  13:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 EB

To sa nevylucuje. Ale ani ten overboost tomu urcite nepomaha.

foto Obiik

Obiik 22.07.2016  18:32

Kuga

To je strašný jednání. My máme s jednáním Fordu opačné zkušenosti. Momentálně máme 3. auto od Fordu a 4. je objednané, jednání, komunikace, vyřizování reklamací vše bez problémů ( Bospor Mladá Boleslav). Focus 2.gen 1.6 74kw 5let bezproblémový provoz bez jediné závady, Transit 2.2 TDCi taktéž. Momentálně máme Kugu 2.0TDCi 4x4 Powershift na cca 5000km motor v nouzovém režimu diagnostika nic neukázala. Motor spadnul do nouzáku jen občas a pokaždé v jiné situaci, po vypnutí a nastartování zase vše OK. Ve Fordu nevěděli co stím, žádná jiná Kuga podobné problémy neměla ( měli jsme ji hnedka co vyjela 2. generace, takže jedni z prvních ), až přijel nějaký technik z centrály v Německu a přišlo se na vadný regulátor tlaku vzduchu u turba. Nedávno reklamace č. 2, odešla svíčka ve výfuku, vše v rámci záruky vyměněno, bez problémů, vzhledem k tomu že auto najezdí málo a většinou jen přískoky ( to nejhorší pro diesel ) dalo se to čekat. Proto mě záráží a docela i mrzí Vaše zkušenost s Fordem, takovýhle jednání je opravdu strašný. Přeju Vám, aby se vše brzy vyřešilo a auto jezdilo bez problémů :-)

Ozzman 22.07.2016  18:57

« Re: Kuga

Dobrý den, při koupě Kugy stal druhý uvažovaný kus právě u Ford Bospor, auto na chlup stejne, ale byla v bílé nemetalicke barvě, trochu mne mrzi, že je nekoupili tam. Vidím problém v naprosté neorganizaci dealerů s importerem, jelikož dealeři jednají jako samostatné jednotky. Auto bohužel stojí jinde než bylo koupení ( při vyskytnuti problemu bylo nepojizdne a odtazene do nejbližšího servisu viz. Komentáře výše ). Je to ostuda a i když už jsme se smířili, že jsme bez auta (rodiče), tak i po 3 týdnech se nic nedeje, auto není opraveno a ani slova omluvy ... Mám ještě Mondeo IV. Má 235tisic najeto a je perfektní (musím zatukat). Momentálně jsem s ním u moře. Vloni mi vozidlo skočilo také do nouzového režimu. Po znovunastartovani to bylo ok. V mém servisu diagnostikovali chybný snimac polohy volantu. Opět místo 4 dnů smimac putoval skoro dva týdny, ale s tím chybným jsem otočil ještě Chorvatsko >:D Mondeo je nezmar a rozhodně nechci zanevrit na Ford, ale zákaznicky servis je katastrofa , vím že nejsem jediný a myslím že by se to mělo dostat do sirsiho podvědomí, aby se v lepším případě dalším zakaznikum neopakovalo...:/

foto Obiik

Obiik 22.07.2016  19:10

« Re: Re: Kuga

Souhlasím s Vámi, ono se to rozkřikne a Ford třeba začne jednat, ikdyž potom co píšete tomu moc šancí nedávám :-) Mondeem sem nejel, mě nejvíce mrzí že v době prodeje Focusu sem neměl dostatek financí, abych si ho mohl od rodičů odkoupit, to auto sem měl rád, bylo vlastně první auto po autoškole ve kterém sem jezdil společně s Feldou >:D Momentálně máme objednaný nový Transit s novým motorem plnící Euro 6, sem zvědavý jestli se nám problémy opět vyhnou, nebo smůla příjde i na nás :-)

Ozzman 22.07.2016  19:31

« Re: Re: Re: Kuga

Fokus je super, já sem s dvojkovym snad nikdy nejel, ale trojkovych sem projel nekolik. Měl sem na dovolené hb s 1.6 tdci, pak sem jezdil s 1.0eb kombikem s 92kw a pofacelift 1.5eb 110kw kombik. Ideální motorizace do auta nižší střední ale po zkušenostech s ecoboosty uz jsem skeptický :/ navíc ta jednapetka mi přišla krapet linejsi a chybí ji overboost co má starší jednasestka. Asi jsem blázen ale pro mne je pořád aktuální nástupce pro me Mondeo to nové, vyhovuje mi. Akorát to snad pojedu koupit do Německa :-) A o tranzitech vše dobre, ale precti si slovenský blog co je výše v odkazech :-)

foto dadasada

dadasada 23.07.2016  10:40

« Re: Re: Re: Re: Kuga

Dobrý den,

doporučuji se obrátit na nějakého právníka, aby to trošku popohnal. Ono když jim přijde dopis od právníka, vypadá to trošku jinak. Jinak by Vám mohl poradit i jiné postupy, co s tím, pokud samozřejmě bude tušit. Můžete také zkusit Českou obchodní inspekci, byl jsem tam také a měli by také umět říct, jak Vám pomoci.

Držím palce..

Ozzman 23.07.2016  11:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Kuga

Dobrý den, ja myslim ze zatím právník není aktuální ( i s jedním kamarádem právníkem jsem se o tomto bavil ), jelikož oni vlastně nic neporusují. Nemají nikde garantovano, že musí vyjít vstříc a na vyřešení reklamace mají ze zákona 30 dní. Jelikož je auto aoukrome, nelze ani žalovat za ušlý zisk , protože propadla dovolená se takto uznat nedá. Jediné co by mělo být v zájmu Fordu spokojený zákazník a ani náhradní vozidlo a ani omluva či vyjádření k tomu že se rozpadne motor v záruce a jsi měsíc bez auta... A to i přesto, že ti slíbili vozidlo opravit a v daném termínu není ani motor v ČR..

foto -awson

Đawson 23.07.2016  13:57

No to je milé...

Jak to tak čtu, moje obavy z koupě nového vozu se u tebe projevují. V dnešní době koupě staršího ojetého kvalitního auta je hazard a teď musím uznat, že i koupě nového. Stát se mi tohle, tak mě to asi zrujnuje jak psychicky, tak finančně. Do budoucna vidím jako jedinou rozumnou volbu operativní leasing, kdy se auto snad za rok dva nevysere a pak at klidně vybouchne. Se servisem hodně štěstí a piš aktualizace, pořád to tu sleduji.

foto MBambus

MBambus 25.07.2016  09:10

« Re: No to je milé...

Možná by stačilo nekupovat si Ford :-)

Ozzman 25.07.2016  09:30

« Re: Re: No to je milé...

Já si to nemyslím, spíš nekupovat v Čr.... Mám ještě Mondeo a je to perfektní bezproblémové auto a neměnil bych. Nepovedený motor vyrobí každá automobilka, stačí se podívat na VW, ale to neznamená že je kazdy motor špatný. Ostudu Fordu dělá jejich (ne) organizovana struktura, či spíše chybějící hierarchie pozice importéra s dealery a neschopnost se postarat o zákazníka v čr.... Jinými slovy je jim zákazník u pr.... Ostatně já měl podobnou zkusenost i se servisem Škoda, když sme řešili TSI... Hnus, zlatí Francouzi...

woody-alien 25.07.2016  10:50

« Re: Re: Re: No to je milé...

Víš co je obzvlášť zábavné. Že ta diskusně všeobecně vysmívaná Dacie, jejíž výtvory stojí o statisíce méně, jejichž autorizované servisování je tak zhruba za třetinu než u toho Fordu - tak u téhle Dacie mi při zatím jediném problému okamžitě zjednali nápravu, nabídli zdarma náhradní auto a ještě se mi omluvili. ;-)

Jinak já zatím s Fordem žádné horory nezažil. Ale bohužel se to poslední dobou zase nějak množí. Momentálně mám v okruhu svých známých dva stěžovatele - jednoho s novým Mondeem v naftě (potíže s elektronikou včetně ovlivňování chodu motoru) a druhého s Connectem 1.0 EB, ten má najeto nějakých 35 tisíc a motor je zřejmě zralej na výměnu.

foto iudex

iudex 25.07.2016  13:02

« Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Ja by som okrem svojho pozitívneho príkladu pridal kamaráta, ktorý si po mojom odporúčaní tiež kúpil Mondeo 1,6 EB; momentálne má 150t km a auto šlape ako hodinky. V minulosti mal nejaké problémy s elektronikou (rádio), ale motoricky a mechanicky absolútne bez problémov.

Ozzman 25.07.2016  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Ja mam své Mondeo taky v pořádku a neměnil bych, nyní se s ním valim u moře >:D jen mi nějak zas malo chladí klima, nebo ty 40citky neuchladi tak kvalitně (medium sem doplňoval loni a bez úniku dle fordu a filtr před cestou). S rádiem sem měl taky problem zarezl mi kontakt na antene tak sem dal novou, ale moje auto už má věk a kilo.sýry, může si to dovolit :-)

Ozzman 25.07.2016  21:29

« Re: Re: Re: No to je milé...

Hele a to je právě ten paradox co? Měli by se ve Fordu zastydet a chytnout za nos...mimochodem dnes měl o týden později ,než původně slibovali, dorazit motor z Turecka a mimochodem se mělo Ford ČR ozvat jak situace vypadá...ať už motor přijde či co se děje...nic, ticho po pesine.... Na stížnost taky mlčí a auto stojí v plzni a rodiče chodí pěšky :/ nenechám to asi jen tak, zítra se vracím a začnu je znova prudit. Díky ze tuto diskuzi udržujete svou aktivitou živou a tím i tento problém je viditelný.

Když se vrátíme k tomu renaultu, když sem onehdy přijel s volitanou lagunou ze švajcu do renaultu na zličíně, chovali se ke mně s úctou a i spousty maličkostí udělali zadarmo a na počkání, třeba jen za cenu dílu...a ještě sem dostal kafe...

foto Neurotic

Neurotic 27.07.2016  18:00

« Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Už ten motor zvládli vyrobit? >:D Mimochodem po takovém jednání bych si od nich nekoupil už ani zápalky

Ozzman 28.07.2016  08:03

« Re: Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Ano, slavnostně prý motor dorazil v útery do Plzně, včera měli volat, jak to vypadá s termínem opravy, zase nic... Už nevím, kam se obrátit, nikdo nereaguje, budu samozřejmě informovat, jak se to bude vyvíjet dál, doufám, že do příštího týdne to snad bude.

foto kaaRS

kaaRS 29.07.2016  12:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Tak tahle zkušenost s Fordem opravdu hodně nemilá. My před časem koupili Focus ST 2013 a začínám se malinko děsit co se bude dít v případě nějaké závady.

Já mám zkušenost s Hyundai, ale úplně opačnou. i40 1,7 CRDI 5let záruka bez omezení km. V 60 tisících při garanční prohlídce kdy jsem upozornil na ztrácející se vodu chlazení zjistili přidřený motor. Když mi to volali ještě se mi omlouvali, že je to mrzí, ale auto nebude dříve než za 3 týdny protože motor musí přijít z Korei a tudíž jsme dostali bezplatně k užívaní nové Santa-Fe po dobu opravy. U Hyundai to funguje tak pokud je to garanční prohlídka zapůjčené auto se platí pokud je tam například špatný senzor parkování (měněný asi 100x) už je auto zdarma. Celkově ten Hyundai konkrétně ten můj kousek nestojí za nic, ale ještě jsem se nesetkal, že by něco odmítli řešit. Teď čerstvě 120 tisíc garančka a utržené silentbloky na zadní nápravě zdarma nový Tucson ve full výbavě jako náhradní vůz. Silentbloky řešeny na záruku po 4letech a 120 tisíc. Jinak všechno řešeno u VistaCar Hodonín jak koupě tak všechny servisy.

Tak má zkušenost. :-)

Ozzman 05.08.2016  11:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Jo.. takhle by to asi mělo chodit... u nás byl prostě problém, že auto muselo být odtaženo do jiného servisu, než je náš dealer... jenže to mam jezdit jen kolem našeho servisu a nesmim nikam dál?!

mrazik 05.08.2016  18:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No to je milé...

Me kdyz se stala nehoda u Nymburka, stejne jsem auto nechal odtahnout do Liberce, kde se mi o auto postaraji nejlepe. Musel jsem si priplatit, ale stalo to za to.

Verny_2013 03.08.2016  11:11

Ford Europe

No já bych to určitě udělal, to je totiž jediné z čeho by mohl mít importér a zainteresovaní dealeři obavy. Třeba by mohl někdo přijít o licenci. Určitě do toho jdi, držím palce.

Ozzman 03.08.2016  11:51

« Re: Ford Europe

Jo, chystám se na to, pokud se nic nezmění, ani nedokáží podat informace a to je opravdu žalostné.....

foto maXX-CZ

maXX_CZ 05.08.2016  10:58

« Re: Re: Ford Europe

Hlavne se mi libi, ze si nenechate sr-- na hlavu, kdyz by to udelal kazdy, tak by si ty automobilky na to zvykly a kam by jsme dosli.
        Docela verim i tomu, ze by se "kucí" u importera mohli zapotit, kdyz si je proklepnou z EU centraly, tam uz ty kamaradcofty casto zas tak nejedou jako v ramci jedne zeme.

Jeste me strasne zaujal jeden prispevek vyse:
        "Spletl jsem se, měl klasického Focuse s 1.6 EB, pak asi 2x výměna motoru a pak až pořídil ST".
        Tak to nevim, to by me uz u forda asi nevideli.

Kazdopadne hodne stesti. Laube se tvrail, ze je Ford nejlepsi auto na svete a helemese. Jak nemusim koncern kvuli vsem tem problemum, tak tu kulanci se docela naucili resit. Je pravda, ze jim vzhledem k tomu mnozstvi problemu nic jineho ani nezbyvalo :).

Ozzman 05.08.2016  11:39

« Re: Re: Re: Ford Europe

Jak jsem psal výše, mluvil jsem s tím pánem ze Slovenska, který se trápí s Tranzity a říkal mi, že tam byl dokonce osobně (v Kolíně nad Rýnem) a stejně se ničeho nedomohl a motor si nechal Ford v záruce! zaplatit..... Pochybuju, že mne se dostane nějaké kompenzace, nebo asi ani omluvy >:D Dokonce mi ještě neodpověděli ani pořádně na to, jaké mám nově záruky (chci to potvrdit písemě s přesným datem) a to jsem to včera urgoval telefonicky... :-) Mylsím, že mne už hodně nesnášejí >:D

foto Nagano

Nagano 05.08.2016  12:10

Brečíš hezky...

...ale naprosto zbytečně. Na náhradní auto v rámci záruky prostě nemáš nárok a je jen dobrá vůle dealera či dovozce, zda ti ho poskytne. Máš nárok na kompenzaci nákladů spojených s reklamací (cesta do dealerství a zpět apod.), ale dobrovolně ti to asi nikdo proplácet nebude. Takže si musíš zaplatit právníka, aby poslal oficiální dopis a event. následně podal žalobu. Náklady na právníka ti asi s největší pravděpodobností nikdo neproplatí v případě, že Ford ustoupí a proplatí ti nějaké odškodné.
    A šířit tady paniku tím, že pístní kroužky jsou stále stejné je geniální ... ty kroužky jsou všechny špatné a vlastně všem kdo mají tento motor se připečou. (sarkasmus).
    Auto jste kupovali ojeté po 6 000km. Takže předpokládám, že předváděčku...buď jsi naivní nebo blb, ale jak si myslíš, že je zacházeno s předváděčkou s turbomotorem? Nikdo to nenechá ohřát, nikdo to nedochladí...koupit si předváděčku s turbobenzínem je obrovský risk a tohle je jen důsledek.

Rozhodně je blbost myslet si, že se to se stejnými kroužky stane zákonitě znova...

Ozzman 05.08.2016  12:41

« Re: Brečíš hezky...

Cestu proplácet mají v rámci Ford Assistance, samozřejmě že neproplatily a na dotaz se dealer odkazoval na importéra a importér na dealera. Soudit se nemam proč, ale je nutné dát věděť, aby tyto praktiky, kdy si zákazník musí i vše vykomunikovávat sám!!! si každý mohl přečíst a jsou příšerné. Vždyť nás sami ze servisu žádali, abychom zatlačili na Importéra a opačně!! Pokud čteš správně co píšu, tak na tom každému normálnímu člověku musí být něco divné a ryba smrdí od hlavy....

Šířit paniku? Ne, ale upozornit, protože se o tomhle problému moc nehovoří, cena takové opravy je 170 tisíc korun! A tvářit se, že jsme ojedinělý případ taky nebudu, sám tady čteš, že to tak není. I kdyby auto jezdilo závody, tak s tak nízkým nájezdem nutno repasovat celý motor není uplně běžné, pokud jsi na to zvyklý, tak já opravdu nekupuji auto na dva roky, aby se mi následně rozpadlo. Předváděčka to nebyla, bylo to prý "služební auto" majitelky dealerství. Jestli chceš někoho urážet, tak si jdi pokecat někam do hospody, nejsem na tebe zvědavej. Dle tvých příspěvků v diskuzích jsi k Fordu až značně nekritický, takže bych tipl zaslepenec, co si nepřizná pravdu? Ten problém s kroužky tu je, stejně jako mělo problémy TSI a majitelé si to ne a ne přiznat (shodou okolností jsme taky jedno takové měli v rodině) a vždy se našel podobný "blb" jako ty, co mi tvrdil, že jsme meli jen špatný kus a že problém neexistuje...... a to s prominutím, protože si jinak vozím * v Mondeu a jsem nadmíru spokojeny, takže z nenávisti k značce mne obvinit nemůžeš....

A že Ford ČR se chová k zákazníkům hrozně je fakt, který jsem zažil nejen já, podívej i ten "donedávna vymívanej Hyundai" si zákazníka považuje.....

foto Nagano

Nagano 05.08.2016  15:40

« Re: Re: Brečíš hezky...

Začnu od konce...já se rozhodně nezastával Fordu ČR. Právě proto, že vím že se chovají k zákazníkům hrozně, jsem rovnou psal využij právníka, jinak se svého práva nedostaneš.

Nevím o kolika 1,6 EB jsi slyšel, ale i kdyby to bylo 20 aut, tak to rozhodně není problém jako mělo TSI. Já třeba o takovém problému u těchto motorů ještě neslyšel a to se v automotive branži pohybuju docela dlouho.

Se "služebním autem" majitelky jsi pobavil :-)

Celý motor se musí vyměnit, protože to tak prostě funguje...ostatně pro zákazníka je to nejlepší řešení. To, že Ford pak motor vezme, vybrousí, dodá nové písty a kroužky a prodá jako nový polomotor je věc druhá.

Btw. o tobě vím, že jezdíš Fordy a proto mě překvapuje, že tu haníš auta, která nejsou zase tak špatná. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Chápu kritiku Fordu a dealera, nechápu tvé hanění auta. Je to prostě stroj a ten se může pokazit. I kdyby to bylo po 200km, tak se to bohužel stát může - od toho je záruka. Problém vidím v přístupu zástupců značky, nikoli v autě.

Ozzman 05.08.2016  19:44

« Re: Re: Re: Brečíš hezky...

Tu pohádku o majitelce nám řekli, já se s nimi hádat nebudu, nedělám si iluze, proto jsem psal "prý".

A auta nehaním, vůbec nehaním Ford, ale přístup dealera a o to tady kráčí, to je to, co by se mělo vědět a na tom se jak vidno snad shodneme. Co jsem řekl je, že by se mělo trochu vědět, že Ecoboosty nejsou bezproblémové a že se to stát může, což třeba při koupi vozu já neměl tušení a všude bylo jen psáno, že se nikdy žádná závada neobjevila :-)

woody-alien 29.08.2016  19:57

Konec dobrý, všechno dobré ?

No, to asi stěží. Ta pachuť z jednání importéra i dealerů zřejmě hned tak nezmizí. A nepříjemný pocit při každém zvláštním zvuku v autě asi taky ne. Nicméně přeju, ať je to poslední větší problém s Fordem a doufám, že ti hlavou neběží slavný Pyrrhův výrok: Ještě jedno takové vítězství, a jsme zničeni. ;-)

Ozzman 29.08.2016  20:37

« Re: Konec dobrý, všechno dobré ?

>:-[] Upřímě ti řeknu, že jsem myslel, že to vyšumělo do ztracena, dost mne mail od importéra překvapil a ještě více, že přišli s takovouto kompenzací. Auto jsem od té doby řídil asi 2x (nemam k němu důvěru a chvíli to ještě potrvá) a jak jsem si pochvaloval perfektně živý agregát, tak syrový motor je opravdu o poznání línější. Nyní už po 2 tisících km se jakž takž probouzí k životu, ale myslím, že to ještě pár tisíc KM potrvá.

A k tomu jednání dealerů mám nový zážitek >:-[] Sice se to sem nehodí, protože se nejedná o auto, ale o motorku, ale s tátou jsme si udělali radost a koupili na popojíždky skútr od Hondy ( po Praze zjištuju nedocenitelná věc) v Auto Jarov.... už to bude 14 dní a pořád nám nejsou schopni dodat techničák a my to nemůžeme přihlásit , na telefonické dotazy prodejce pořád říká, "jojo, pošlu".... Zítra se tam chystám došlápnout si na ně... Takže, koneckonců, zlatý Ford >:D

foto umo

umo 29.08.2016  21:59

chybička

Oprav si preklep v predposlednej novinke. Auto máš doma od 29.7. nie 29.8. :-)

Ozzman 29.08.2016  22:04

« Re: chybička

Ahoj, díky za upozornění, bohužel novinky editovat asi nejde, nebo jsem na to zatím nepřišel :-)

woody-alien 29.08.2016  22:36

« Re: Re: chybička

Najeď do editace recenze a dole pod textem máš Přidat novinku. Pod tím máš Seznam novinek. Rozklikneš to a uvidíš data (jako že datumy ;-) ) přidaných novinek. Klikni na datum a rozvine se text, kterej už můžeš upravit a uložit. Není zač.

foto C--Max

C -Max 05.10.2016  13:11

Skúsenosť s importérom

Mal som tiež vidinu kúpi predvádzačky za lepší peniaz, ale chuť ma prešla vo chvíli, keď som videl ako niektorí umelci zaobchádzali s týmito autami. Nebolo to vo Forde, ale v Seate (robil som si prehľad) a môžem povedať, že jeden „tiež zákazník“ (alebo si chcel len zajazdiť) točil 1,2 TSI Leona až do max. otáčok. Pozeral som na dealera, či niečo tomu blbovi povie, ale nič...asi vedel, že auto niekto kúpi. Keď som presadol, videl som, že auto malo najazdených niečo cez 300 km. Vtedy som povedal, že predvádzačku nekúpim.

Je mi ľúto, ak aj s Vašim autom jazdilo takéto ho...do. A dupľom, ak o tom dealer vedel. My sme si kúpil tento rok nový C Max 1,0 Ecoboost a radšej som si 9 týždňov počkal...teraz 5 300km a zatiaľ spokojnosť. Dúfam, že to tak aj zostane.
    Veľa šťastia...