Diskuse

Ford Mondeo (2015)

7.8.2019

Dlouho jsem přemýšlel, jak tuto recenzi začít. O Mondeu MK5 se napsalo hodně věcí a co člověk, to názor a to hlavně v porovnání s předchozí generací…

Ford Mondeo (Ozzman)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Mikesus 07.08.  19:55

recenze

Moc pěkná recenze.
    Musím říct, že na fotkách opravdu vypadá jak nosorožec.
    Objektivitu je někdy těžké udržet, ale z tvé recenze ji cítím.
    Osobně bych tedy se spotřebou 6,8 až 7,2 nebyl spokojen, případně s hladkostí řazení převodovky ( i když nejlepší dvouspojka, se kterou jsem jezdil ), ale je to jen o subjektivním očekáváním. Na druhou stranu, když člověk pospíchá, na spotřebu nehledí.
    Ale za těch 9,5 v Praze by mě omylo tedy, ač je to adekvátní všem dieselům této kategorie.
    Ať ti slouží co nejlépe a nebudeš muset kupovat lístky na vlak >:-[]

Ozzman 07.08.  20:21

« Re: recenze

Díky >:D holt ta spotřeba je daň za to, že po dálnici mohu jezdit 180+ >:D Akorát to pak žere jako tank. Spotřeba po městě je bohužel u všech těchto aut stejná, dnes jsem po dlouhé době jel po Praze a celkem klidně, škoda že jsem to nezemřel, protože těch 9.5 je ostřejší jízda , kdy se někam potřebuješ dostat v největší špičce, stejne na tom byl i Superb 4X4 TDi či O3 TDI , obojí s dvoulitry.

Invisible 07.08.  21:05

Spotřeba

Ačkoliv pro tento typ auta nejsem a nikdy nebudu cílovou skupinou (a už vůbec ne pro diesel), tak musím uznat, že vypadá opravdu dobře. Recenze je taky hodně dobře napsaná. Musím se ale přidat k prvnímu příspěvku - ta spotřeba ve městě mně připadá skoro až vymyšlená... 8-s
    Přitom všude jinde mi spotřeba přijde docela v pohodě.
    Já po Praze jezdím s 2,5 benzínem max do 9 litrů, obvykle ale spíše kolem osmi a to má to auto najeto cca 2000 km.
    Každopádně ať ti slouží bez závad a co nejdéle, věřím, že jinak jsi spokojený... :yes:

Mikesus 07.08.  21:12

« Re: Spotřeba

Podle mého docela adekvátní ta spotřeba. Jezdil jsem po Praze s Toyotou avensis 2.2 D-cat 130 kw nebo Superb 2.0 TDI CR 125 kw DSG a oboje se pohybovalo kolem 9,5. Beru běžný provoz přes den, žádné noční výlety a minimálně 50km vzdálenost

Ozzman 07.08.  21:12

« Spotřeba

Ta spotřeba je v dopravní špičce v Praze, kdy využíváš výkon že semaforu a aby si se prodral dopředu, stejně hodnoty jsem naměřil v tomto režimu i u 2.0TDI více kusů a to byly manuály (FWD i AWD). Normálním tempem to i po Praze umí jezdit do 8. Starší MK4 FWD s MT to umělo do 7.

Mikesus 07.08.  21:19

« Re: Spotřeba

tak to jsem tedy jezdil při běžné jízdě do centra, tam nějaké to zařizování a zpět. Žádné závodění, draní se vpřed. prostě běžná jízda po Praze mezi 7. a 18. hodnou.

Ozzman 07.08.  21:24

« Re: Spotřeba

Ono to dost záleží, jestli popojíždí krokem nebo po 10-50meterch a zase brzda . Holt jsou to těžká auta a spotřeba roste .

Mikesus 07.08.  21:31

« Re: Re: Spotřeba

tak samozřejmě, zavřená Blanka a je veselo. Plynulý provoz mám samozřejmě nejradši, ale to už je v Praze přes den utopie, ještě ty uzavírky.

Invisible 07.08.  21:21

« Re: Spotřeba

Zřejmě teda ano, nedokáži to dost dobře posoudit. Jediný diesel, kterým jsem tady jezdil, byl Civic 8G chipnutý na 180 koní, průměr jsem měl asi tak 6,5, přes 7 asi nikdy.

Ale nic to nemění na tom, že se mi to zdá hodně... ;-)

Ozzman 07.08.  21:25

« Re: Spotřeba

Civic váží o dost méně , než kombíky střední třídy s 4x4 , tam bych hledal první problém :-)

Invisible 07.08.  21:38

« Re: Re: Spotřeba

To je pravda, nicméně Civic měl celkovou hmotnost 1,9 t, takže taky žádný střízlík. Mondeo nevím, odhaduji tak dalších 300+ kg navíc. Ale zase má větší setrvačnost, i když u jízdy brzda plyn to samozřejmě výhoda není. Ale jak jsem řekl, s tímto nemám zkušenost. Každopádně zásadní nevýhoda tohoto auta v Praze je jeho délka, krásně je to vidět na fotce tuším č.19, být tam tři Mondea za sebou, tak bych nechtěl s tím prostředním vyjíždět jako první :-!

Ozzman 07.08.  21:48

« Re: Re: Spotřeba

Civic má 1.9t? Mondeo má v TP 1.7t, ale prý mívá nadváhu, tak nevím, těžší ale je. Já s ním do Prahyoc nejezdím, jen když je to nutné, za ty nervy, aby to někdo poškrábal, mi to nestojí a navíc parkování je horší a horší. Dokonce i u nákupního centra jedu až někam dál od vchodu... Lidi jsou prasata. Když jsem měl kdysi zánovní MK4 , tak mi do ní bouchl dveřmi mladík a když jsem mu řekl, co to jako dělá, ještě mi vynadal, abych se nezbláznil..... Do Prahy mám Clio a je klid >:D

foto Rasto

Rasto 08.08.  12:58

« Re: Re: Re: Spotřeba

Tak jeden hovoríte o celkovej a druhý o pohotovostnej hmotnosti - Civic má celkovú 1,9 - cca 500kg nosnosť = 1,4t - tj ľahčí o 300kg od mondea

Ozzman 08.08.  13:13

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Taky mne pak napadlo, že každý mluvíme o něčem trochu jiném ;)

palix 08.08.  13:44

« Re: Re: Re: Spotřeba

Parkovať ďaleko od vstupu do obchodov som sa naučil dosť dávno. A odvtedy nemám obúchané auto :). Ľudia nedávajú pozor na vlastné autá, lebo sú často len premiestňovadlom... ako potom môžu dávať pozor na cudzie autá?

Ozzman 08.08.  13:47

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Přesně tak ! Ono i s autem, jako je Mondeo se kolikrát jinam nevejdeš, každý druhý je nakřivo, na čáře a podobně.... Už jsem jednou i takto někomu vynadal, když zajel vedle mne tak, že jsem nemohl vylézt a ani vyjet (dodávka nakřivo se mi nalepila na Clio).

palix 13.08.  14:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Mondeo je celkom "obor" :).
                    Stáva sa často, že niekto stojí za čiarou. Ako prvé ma napadne, že ani nemusí byť vinný, lebo už on mohol parkovať vedľa auta, ktoré stálo zle a už tam ani neparkuje :). Parkovanie čo najďalej od vchodu je ale istota. Sú ľudia, ktorí by vošli až do obchodu, keby sa dalo.
                    Potom sú takí, ktorí zaparkujú, vidia, že vodič je v aute a aj tak do auta vedľa buchnú dverami. To je už vrchol.
                    Sú aj miesta pre rodičov, ktoré sú širšie a často na nich parkujú autá, ktoré nemajú ani náznak, že sa v nich vozia deti. Potom ešte som si v Nemecku všimol širšie miesta pre ženy :). Na druhej strane ženy, ktoré poznám sú väčšinou výborné vodičky ;).

Ozzman 13.08.  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Tak na místech pro rodiny vídám pravidelně "mafiány" v cca 10 let starých prémiovkách či Superbech >:D Povětšinou tam sedí sám ten mafián lokálního významu >:D

webpaja 12.08.  07:06

« Re: Re: Re: Spotřeba

Asi jsi s Civicem nejezdil stále s plnou vytížeností a hlavně, splňoval jakou emisní normu?

palix 08.08.  11:51

« Re: Spotřeba

Mne by pripadalo divné, keby bola uvedená spotreba v meste okolo 5 až 6 L ;).
      S benzínovou 1,4 -kou (66 kW) som mal po meste (krátke trasy) spotrebu 8 až 9l (leto / zima), s 2,0 L (88 kW) rovnako.
      Ak niekto uvádza výrazne nižšiu spotrebu, tak nejazdí celkom krátke trasy typické pre mesto, alebo nenuluje pravidelne palubný počítač ;).
      Ohľadne spotreby - je ťažké uveriť niektorým ľuďom, ktorí uvádzajú až neuveriteľné hodnoty. Napríklad jeden známy mal donedávna nový Passat 2,0 (totálka - už ho nemá)... a oproti tomu Mondeu uvádzal skoro skoro polovičné spotreby. Bola to asi tiež 4x4. A vraj nejazdil šetrne.. Ťažko uveriteľné :). Ale možno sa mýlim.

Ináč Mondeo je skvelé auto - obrovské a dobre jazdiace. Prajem veľa šťastných kilometrov.

Mikesus 08.08.  12:19

« Re: Re: Spotřeba

A věřil bys spotřebě ve městě při podobně velkém autě spotřebu do 4.5 benzínu i při té největší špičce? Beru cestu z okraje Prahy do centra, po centru něco a zpět na okraj. Při plynulejší dopravě to mám kolem 4 litrů, když se zadaří i zelená vlna, jsem v Praze na nějakých 3.5. Zimu zatím se současným autem nemůžu hodnotit, předpokládám že to bude +litr.
        Ale je to normální pohon určený do města, ne diesel.

Ozzman 08.08.  13:18

« Re: Re: Spotřeba

Zníš jak Hamuna >:D Ale s tím tvým "normálním" pohonem ( pro ostatní je to hybrid >:D )jsem i já s šutrem na plynu, jezdil za tyhle spotřeby >:D

Mikesus 08.08.  15:19

« Re: Re: Re: Spotřeba

Tak podle mého po elektrice je to nejrozumnější pohon do města. Pokud tedy člověk jezdí převážné po městě. Výlety mimo už jsou jiná kapitola a každý musí zhodnotit sám, co je pro něj ( a okolí ) vhodnější. Někdo je prostě sobec a ten diesel koupí na jízdu po městě (Praze)

palix 13.08.  14:40

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Hybrid je veľmi zaujímavá voľba. Keby som si ešte nechcel užiť manuálnu prevodovku, tak sa vozím na hybride. Na druhej strane by ma dnes dosť mrzelo, že mám Auris a nie novú Corollu ;) (auto som kupoval pred 2 rokmi).

Mikesus 08.08.  12:26

« Re: Re: Spotřeba

Ještě k těm koncernovým dieselům. PD motory dokázaly být hodně úsporné, z vlastní zkušenosti, ale po zkušenostech s dnešními VW motory, 1.6 TDI i 2.0 TDI nebo TSI, tak polovině udávaným spotřebám nevěřím. Prostě ten superb jezdil za stejně hodnoty jako zde zmiňované mondeo. PP sice třeba ukazoval 5.5 spotřebu, ale reálná byla o litr víc.

palix 13.08.  14:43

« Re: Re: Re: Spotřeba

TSI motory majú ale veľmi pekné spotreby. Dokonca aj podľa "www.spritmonitor.de/".
          Na druhej strane objektívne porovnanie je často komplikované. Chcelo by to rovnakú trasu a rovnakého vodiča a podmienky.

Ozzman 08.08.  13:26

« Re: Re: Spotřeba

A to je to, co se snažím vysvětlit výše já i Mikesus.

On je městský provoz a městský provoz.

Většina lidí ti takhle většinou popíše tu první variantu: Město, občas semafor, občas jedeš 50, občas 70, chvíli 30, retardér, chodec.... pak ti auta jezdí kolem 7-8 litrů dle pohonu, váhy, výkonu atd...A je skoro dnes jedno, jestli je to turbodiesel, nebo benzín (i když klasický benzín tam možná bude lehce za víc).

No a pak máš městský provoz typu Praha (velké město), kdy ve špičce pořád jezdeš 0-30-0-50-0-70-20 a tak dále... několik kilometrů, desítky minut, defakto brzda plyn a to je přesně ta spotřeba, kterou uvádím.

Nevěřím, že Passat 2.0 pojede za poloviční spotřeby, protože jezdím služebně se Superby i Oktáviemi 2.0TDI všemožného výkonu a ta auta žerou naprosto stejně, jako Mondeo. Já sem snad uploadnu fotky z PP, kdy na Superbu mám 9.8 na sto (103kw 4x4 II.generace po FL - ještě Dieselgate! MT) a Oktávce 9,5 na sto (110kw, FWD III.generace po FL). Než je najdu, Mikesus je mi svědkem, tomu jsem je posílal a s jedním autem semnou dokonce i jel >:D

V tomto režimu mi jezdí i městské Clio 1.2, které má 800kg kolem 7-8 na sto, Jetta 1.6MPI jezdila přes 10 na sto a ještě někdy odměřím Kugu 1.6Ecoboost, která jezdí za 9 i normálně >:D Více benzinových aut nemám ihned k dispozici, ale bylo by zajímavé to zkusit a porovnat. Tady samozřejmě hybrid naprosto válí, protože většinu jízdy absolvuje na elektriku. Já dosáhl nižší spotřeby jen s Hondou na jedné stopě a to 2.2 na sto >:D

palix 13.08.  14:50

« Re: Re: Re: Spotřeba

Práve že neverím, keď mi niekto povie, že nejakú jazdu s relatívne výkoným autom spravil za tak malú spotrebu. Osobne verím skôr spotrebe Mondea ako píšete. Ľudia si v spotrebe často vymýšľajú.
          Napríklad kamošova Honda CRV 2,2 ide tesne pod 7l pri kľudnej jazde. Pri 130 si už vezme viac. Na druhej strane má to veľký objem a je to krabica.
          O spotrebe sa ale nerád hádam ;).

Ozzman 13.08.  15:01

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Je to tak, dost lidí si přibarvuje, aby byli zajímaví... stejně tak s rychlostí a s tím, že někdy někoho předjeli (ale že ten druhý nezávodil už neřeknou) a podobně >:D

Já věřím, že se velké motorizace s více, než 4 mi válci na dlouhé trase mohou srovnat, nebo dokonce i podlézt některé čtyřválce, ale v hustém provozu center velkoměst ? Tam se napije každé spalovací auto a kdo tvrdí, že ne, buď lže, nebo v takovém režimu nikdy spotřebu neměřil...

palix 13.08.  15:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Ja presadzujem plynulú jazdu. Ponáhľanie sa, obiehanie a podobné často riskantné veci aj tak často neprinesú nič - okrem zvýšeného rizika a spotreby. Predbieham len veľmi pomalé autá a traktory ;). Normálne sa držím pekne v "dave" vozidiel.

Poniektorí udávajú skvelú spotrebu, ale "dlhodobú". Údaj je často za 10 000 km a viac. Tam sa ten údaj ale ťažko mení. Ak auto jazdí často mimo mesto - spotreba je pekná, potom tých 20% v meste to nejako nepokazí.

Ozzman 13.08.  15:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Plynulá jízda je skoro nemožná dnes, více a více narážím na řidiče, kteří jakkoliv plynulost neumožní. Jezdí nesmyslně pomalu, hodinu jim tvrá odbočit na přehledném úseku, nebo jedou nevyrovnaně, což je asi nejčastější příčina... chvíli 70, pak 120 na okresce, ve vesnici to zahantnou na 40-30 km/h, či je tu opak, který jede ve vesnici 70, ale pak i dále mezi městem, takže když ho předjedeš, začne se ti po chvíli lepit na zadek. Nejhorší jsou ti váhači, kteří i když vidí zelenou, jedou 30 na přehledém úseku a klidně si nechají padnout červenou. Tím se neustále rozjíždíš a vzápětí zase brzdíš. Většinou takové nevyrovnané řidiče předjíždím, kde se dá, protože mi příjdou daleko nebezpečnější, než ti, co jedou trochu rychleji... navíc většina z nich neví, co je blinkr :/ A abych řekl pravdu, pokaždé, když předemnou takoví odbočí, troubím... nechápou proč... Začínají se z nich stávat nemyslící ovečky. Tolerance nulová, slušnost nulová a když je pak člověk předjede, ještě ukazují a blikají.

wakantanka 14.08.  10:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

A vieš prečo to tak je? Pretože na rozdiel od minulosti dnes šoféruje každý kto má ruky a nohy, aj keď na to nemá vlohy. Teda dnes máš na cestách veľa vodičov, ktorí by v dobe nedávno minulej sami za volant ani nesadli a autoškolu by nespravili. Ale všetci vieme ako to dnes je - proste žiak v autoškole sú peniaze - samozrejme česť výnimkám.

Ozzman 14.08.  11:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Já si nemyslím, že je to jen tím, ale taky dobou, kdy každý má svá práva a nikdo mu do nich nebude kecat, třeba do toho jak by měl řídit.... protože je ON/ONA... pak dlouho nic a pak až ostatní. Chovají se tak i mimo silnice, na chodníku, krásný příklad, zkus někdy projít městem tak, aby si šel po své straně chodníku a nikomu neuhnul... nejde to, jdou třeba 3 vedle sebe, zasahují do tvého "pruhu" a neuhnou, jdeš třeba s partnerkou a kolikrát i když uhneš za sebe, do ní narazí...... Pak se vždy vyměníme .... no Už jsem takhle párkrát nějakého vola srazil.. to bylo keců....škoda, že to takhle nejde v autě >:D

Mikesus 14.08.  13:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Naprostý souhlas. Na chodníku už chodím vždy před partnerkou a "rozrážím" cestu. Ale upřímně, i na těch silnicích to tak vypadá a těch co nejsou schopni dát přednost protože oni jedou je čím dál víc. Když si člověk dovolí při tom prudkém brzdění ještě zatroubit, tak ještě přibrzdí.

Ozzman 14.08.  13:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Včera mi paní vjela přímo pod kola motorky, tak jsem najel vedle ní a snažil se jí vysvětlit, že mne to tak dobře nebrzdí jako její 645i a že z 50km/h nezaflekuju... nějak se jí to dotklo >:D

Mikesus 14.08.  14:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

motorka se dá přehlídnout, ale většinou je jim to jedno.
                          Já minulý týden při vyjíždění od benzinky přehlédl starou audinu, proti slunci, nesvítil a vyjížděl ze stínu, samozřejmě černá. ale jakmile jsem ho zaregistroval, tak clovek proste prida, at ho omezi co nejmene, takze kdyz mne dojel, mel jsem tam 70.
                          Prehlednuti proste beru, vsichni jsme jen lide, ale kdyz se stane, tak aspon zrychlit, a ne že dalších pul kilometru jedou 30

Ozzman 14.08.  14:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Tady mne paní stoprocentně viděla, přehlédnutí beru a když se pak omluví, je to slušnost, kterou ocením, tohle není ten případ >:D

woody-alien 15.08.  09:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Každej může udělat chybu, důležité je si to uvědomit, klidně se gestem nebo světlama omluvit a hlavně jak píše mikesus, snažit se ji co nejvíc eliminovat. Uhnout nebo přidat.

wakantanka 15.08.  09:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

To nie je dobou, to je výchovou a jej vštepovaním od útleho detstva. Očividne nám dorástla generácia, ktorá to proste neabsolvovala z rôznych príčin. A obávam sa, že tak skoro to nezmizne, pretože ak sú rodičia "burani" nevychovaní, tak deti budú to samé len v bledoružovom. :-) Inak k tomu chodníku, zásadne či už s manželkou, alebo s deťmi za ruku chodím tak, že týchto buranov rozrážam svojim plecom. :-) Ak aj niekto niečo povie, tak odpovedám zásadne anglicky, pretože očividne dlho žili na ostrovoch a zvykli si chodiť či jazdiť po druhej strane. >:D Mňa napríklad zjari dorazil zasran (možno 16 ročný), ktorý vyšiel z internátu s kávou z automatu v ruke, dopil a hodil na zem, pritom kôš 2 metre od neho . Keď som ho najprv slušne upozornil, aby to zdvihol, tak bol ešte múdry. No veru veľa nechýbalo k fyzickej konfrontácii, ale asi v ňom zvíťazil pud sebazáchovy. >:D

Ozzman 15.08.  10:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

>:D Já zase v cizině schválně mluvím na otrapy a žebráky česky, hlavně na západě jim říkám, že nemám peníze, protože jsem z chudé východní Evropy >:D Občas jim to i přeložim .... čekám, kdy dostanu euro či cigaretu já od nich ze soucitu >:D

Nicméně s tím ostatním souhlas >:D

wakantanka 15.08.  10:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

:yes: :yes: :yes: :-)

foto Rasto

Rasto 08.08.  13:04

Parádna recenzia

Recenzia super, aj skúsenosti s AAA - presne to čo tvrdím ja, ak sa nenecháš napáliť a nepodpíšeš im všetko čo ti dajú, tak sa tam dá kúpiť dobré auto a aspoň má človek väčšiu istotu, že tam nie je problém charakteru záložné právo/kradnuté auto a pod... Keby som mal za auto vysoliť 500 000 + CZK tiež by som to radšej bral z AAA ako od súkromníka na parkovisku. Tak nech slúži - mne sa Mondeo páči v bielej a designovo je to podľa mňa oproti minulej generácií veľký posun vpred.

Ozzman 08.08.  13:30

« Re: Parádna recenzia

Ahoj, díky moc za pochvalu, snažil jsem se popsat auto co nejobjektivněji a hlavně asi jako jeden z mála diskutérů mám dlouhodobou zkušenost i s jinými modely, tak jsem chtěl vyvrátit diskuzní mýty :-)

Ano, na parkovišti bych takové auto taky nekoupil, určitě bych se znovu do AAA podívat šel, protože dnes mají větší marže spíše na leasingu, než na autech samotných, ale nedůvěřivý bych byl zas a znovu. Chvíli po koupi Mondea jsem viděl pořad v Černých Ovcí, kdy pán koupil zánovního Passata B8, který byl po totálce, z Áček a dokonce z Mototechny (pod tu mé auto naštěstí nespadalo). Problém byl, že velký TP už byl vydaný jako duplikát, tak se nevědělo o předchozím majiteli... no než jsem dohledal ten svůj TP, dost jsem se zapotil strachy... naštěstí mám originál >:D

foto Londonbridge

Londonbridge 08.08.  13:53

« Re: Re: Parádna recenzia

Pekna recenzia :yes: Mne sa Mondeo celkom pozdava som ho chcel povodne kupit ako nove bol som par krat vo Forde kedze som pred tym kupoval manzelke novu Fiestu. Nedaleko parkuje jedno hnede Vignale a to otacam vzdy hlavou aky fesak to je.
        Prajem vela stastnych km :-)

Ozzman 08.08.  13:56

« Re: Re: Re: Parádna recenzia

Díky :-) Ty jezdíš Eklasse, že ? Docela by mne zajímalo o jak moc velký rozdíl bude v jízdním komfortu (samozřejmě ve prospěch MB). Zkoušel jsi Mondeo ?

Jinak Vignale se mi taky líbí, ale dnes bych upřednostil STline, Vignale musí být snad ještě o tunu těžší, než Titanium ! >:D Na Mondeo klubu ČR si někdo vymontoval masku z Titania a vyměnil ji za ST line, což vypadá naprosto parádně, protože nepřišel o stříbrné doplńky (které ST line nemá) a lišty, zároveň má sportovní masku, takže to je teď můj favorit >:D

foto Londonbridge

Londonbridge 08.08.  16:08

« Re: Re: Re: Re: Parádna recenzia

Cau. Ano kupil som potom E 350 koli vyhodnej cene. V Mondeu som sedel len na test drive a je velmi pohodlne ja mam rad take pohodlne auta. Tam vela nechybalo aby som skocil vtedy do Mondea . V UK nie su take lacne ale asi ani v CR , Fiesta ma vysla na nej. 18 000 Eur a nebola v plnke a za Mondeo chceli nej 28 000 , zalezi ako to vybavis atd. lepsie sa oplati trosku pojazdene , som aj lutoval ze som vyvalil za Fiestu zbytocne vela. Mondeo aj Mercedes su pohodlne krizniky ciest poskytuju komfort a relax, nepotrebujeme aby nas auta vytriasli. Som bol teraz tyzden na dovolenke a pozical som novu Oktaviu to auto je v celku fajn ale uz buchnutie dveri je lacne, vsetky plasty vnutri su lacne , nesedi pri vacsich rychlostiach je nej nerozne ako kacka na lade , radio hra otrasne atd. Mondeo je ina liga a aj vyzorovo je ovela krajsie lepsie poskladane robustnejsie atd.

Ozzman 08.08.  18:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Parádna recenzia

Já bohužel s prémií moc srovnání nemám, ale ohledně třeba Oktávky dost, protože Oktávky a Superby jezdím služebně, nejsou to špatná auta, ale první retardér odhalí výhodu Fordu... zase jsou lehčí a na stovce o trošku rychlejší... mne prostě sedí více Ford :-)

Verny_2013 08.08.  13:37

výborná recenze i fotky

Předevčírem jsem se vrátil z USA a Mondeí/Fusionů ani tam až tak moc nejezdí. Většinou je vidět hybrid/sedan. Tamní konkurence nejen japonců a korejců ale i místních Chevroletů, GMC je pro Mondeo dost tvrdá. Asi nejvíc mě na recenzi zaujala ta kapitola nákupu v AAA. Kdysi jsem o něco u nich projevil zájem a pak mě ještě půl roku otravovali. Já bych na to asi žaludek neměl. Ale jak píšeš, když si vytrvalý a neústupný tak se dá nakoupit asi dobře.

Ozzman 08.08.  13:45

« Re: výborná recenze i fotky

Ahoj, díky za koment :-) Abych byl naprosto upřímný... docela jsem se za to, že jsem od nich nakoupil styděl.... >:D Vždy když kupuji auto, jdu tam a i do ESA, protože na jejich ploše většinou najdeš pohromadě všechny auta, která tak nějak sháníš, uděláš si obrázek, jak vypadají ( i když je vlastně důkladně znáš z provozu, přecijen si je tam projít v klidu je jiné), projedeš, vyzkoušíš a tak... no a tentokráte mne tam konkrétní kus zaujal natolik, že jsem to riskl. Dnes, kdy mám o 22 tisíc km více a vím, že jsem měl štěstí, se mi to kecá, ale risk to je a lepší popsat zkušenost, než to zapírat. Klidně kdyby měl někdo zájem, tak to popíšu podrobněji, na co si dát pozor >:D

Hlavně si taky myslím, že to bude i tím, že jsem kupoval auto v trochu dražší cenové. Většina negativních recenzí je právě na auta kolem 50-100 tisíc pochybného původu, kde zase chápu AAA, že pro to, aby byznys fungoval, musí mít vše dokonale pořešené a radši "ojebou" zákazníka, než sebe >:D

Já s nimi mám taky i jiné zkušenosti, prodávali jsme tam párkrát auto, někdy jsme se domluvili, jindy ne, takže jsem čekal, že to nějak tak bude >:D

To je zajímavé, že tam moc Fusionů nejezdí, ja v USA nebyl, ale když koukám na nějaké nové filmy, Fusiony tam jsou dost často vidět >:D

P.s. Fotky nejsou má silná stránka, určitě ještě nějaké dodám, ale ty nejhezčí fotil Jirka Vejrazka na srazu ACZ, ostatní jsou z mobilu >:D

foto JirkaVejrazka

JirkaVejrazka 08.08.  15:10

« Re: Re: výborná recenze i fotky

Dik :-)

Jinak Fusion jsem mel pujceny v USA v roce 2011 a nemuzu rict, ze bych si ho pochvaloval. Ale uz tehdy jsem byl zhyckany hybridem ;-)

Kdyz uz v USA auto, tak neco takoveho, ne? [odkaz]

Ozzman 08.08.  15:15

« Re: Re: Re: výborná recenze i fotky

Nebyl to jiný Fusion ? [odkaz]

To by mělo být něco jako americká MK4, ale asi totálně odlišné.... Poslední Mondeo, které se prodávalo tady i v USA byla MK1 jako Ford Contour. Pak to byly právě tyto prapodivné Fusiony a musím říct upřímě, že mne se taky nelíbí :/

Výhoda v USA je, že ten nový Fusion (MK5) šel objednat s 2.7Ecoboostem V6 >:D

A když už Ameriku, tak pro mne jsou to spíš 70-90tky >:D

foto JirkaVejrazka

JirkaVejrazka 08.08.  15:19

« Re: Re: Re: Re: výborná recenze i fotky

Je to mozne, ze to byl asi ten cos odkazal. Uz si to tak dobre nepamatuju, musel bych prohrabat fotky z te cesty a na to ted nemam cas :-(

iudex 08.08.  17:49

« Re: výborná recenze i fotky

Tak možno záleží, kde si bol. Ja som bol tiež nedávno v USA, a to nielen na jednom mieste, ale precestoval som vyše 3000 míľ a 4 štáty a tých Fusionov som videl naopak dosť. Je pravda, že mnohé boli hybridy (čo ma prekvapilo), ale celkovo ich bolo dosť na to, aby som nechápal zámeru Fordu ukončiť tento model bez náhrady. Odhadol by som že početne bol Fusion v top 5 strednej triedy, za Camry, Accordom a nejakým Nissanom (už neviem názov), určite ale pred ostatnou americkou konkurenciou (Chevrolet, Buick, Dodge...).

Verny_2013 09.08.  11:24

« Re: Re: výborná recenze i fotky

Ahoj, jel jsem Z Chicaga do San Francisca celkem asi 3800 mil celkem přes 8 států. V kategorii naší střední třídy byly nejvíc vidět Toyoty Camry, Hondy Acord + Acura, Nissany, pak Kia ( už nevím jak se jmenovala ), Chevrolety Malibu, Mazdy 6 a pak až Mondea. Ale nepočítal jsem to, je to jen hrubý odhad. Pro mě bylo překvapivé že tradiční domácí značka je až někde vzadu za japonci i korejci. A s těmi hybridy souhlasím, bylo jich určitě víc jak 50% všech Mondeí..

iudex 12.08.  10:40

« Re: Re: Re: výborná recenze i fotky

Tak to si tam strávil asi celkom dosť času, odhadujem mesiac, či? Ja som bol 3 týždne a vzhľadom na to, že tá cesta bola len vedľajší produkt, nie hlavný cieľ (tým boli národné parky, ktoré sú žiaľ ďaleko od seba), tak skoro 5000 km už bolo miestami únavných.
          Inak čo sa týka tej strednej triedy, stále je pomerne silno zastúpená a či je Fusion štvrtý či siedmy, stále to musia byť slušné čísla celkovo. Ja som bol skôr prekvapený, že nebolo viac zástupcov tradičných domácich značiek ako ten Buick, Dodge, Cadilac atp., keď som bol pred 17 rokmi v USA prvýkrát, tak strednotriedne americké sedany tam ešte boli silno zastúpené, dnes sedan od Buicku stretneš veľmi sporadicky (a aj ten je vlastne Insignia so znakom Buick).
          To, že sa Japonci v USA predávajú dobre ma neprekvapuje, tak to je už dlhšiu dobu, Camry je tam najpredávanejší sedan dlhodobo, skôr je prekvapivá miera tej dominancie. Ale ako som trochu surfoval po ponuke v tejto triede v US, tak by som napokon asi tiež skončil pri Japoncovi, najmä nový Accord sa mi páči, Sport s 2,0T, 252k a 10st automatom, to by som si tam vedel predstaviť. [odkaz]

Verny_2013 13.08.  16:50

« Re: Re: Re: Re: výborná recenze i fotky

Byl jsem tam sice 3 týdny ale na tripu s autem jen 11 dni. Nakonec recenzi na Corollu jsem tady před pár dny pověsil. S těmi tradičními americkými značkami máš pravdu, ale objevovaly se spíš ještě o třídu výš a pak samozřejmě jako SUV a pickupy. tam mají tradiční ameriky mnohem větší zastoupení.

wakantanka 14.08.  10:39

« Re: Re: Re: Re: výborná recenze i fotky

Tak ako posledný Civic beirem, tak tento Accord proste z designovej stránky nie. Jeden som stretol pred dvoma týždňami v BG ešte na amerických značkách a ani naživo to na mňa nefungovalo.

iudex 22.08.  11:33

« Re: Re: Re: Re: Re: výborná recenze i fotky

Nemusí sa všetkým páčiť to isté, to je jasné. Ale na mňa ten americký Accord pôsobil (vo verzii Sport) dobre, také športovo-elegantné línie, vidím tam trochu (najmä v tej zadnej, plynule klesajúcej časti) štýl A5 a podobných "štvordverových kupé", čo sa mi páči.
              Civic sedan je oproti tomu dizajnový paškvil, nevyvážené a disproporčné. Ale každý to vidíme inak.

foto twistedTSD

twistedTSD 13.08.  16:29

« Re: výborná recenze i fotky

Taky mě to zaujalo. Evidentně když vidí, že si člověk nenechá s*át na hlavu, dovedou se přizpůsobit. Já bych tam ale šel fakt jen v případě nejvyšší nouze.

woody-alien 08.08.  22:52

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

Dobrá práce, Ozzy. Tvojí recenzi se nedá upřít snaha o objektivitu, ale zároveň je z ní zřetelně cítit velmi kladný vztah autora k recenzovanému autu. To ale není žádná výtka. Spíš naopak. Bylo by zpochybněním vlastní soudnosti dštít síru na něco, co sis sám pečlivě vybral.

Za sebe aktuální Mondeo i nadále považuji za typického představitele hodnot střední mainstreamové třídy, auto s tradicí a vzor konzervativního cesťáku . Je smutné, že ho Ford hodlá zaříznout v rámci vaření crossovero-suvéčkových amarounů.

No, tak ať ti dlouho vydrží. :yes:

Ozzman 09.08.  09:27

« Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

No, vzhledem k tomu, jakou tady má MK5 v diskuzích reputaci, jsem prostě něco musel udělat ! >:-[] Škoda, že zrovna takové kapacity, jako je Topper či Andy, nebo další, si to ani nepřečtou, ale což.. >:D

Jasně, že k autu mám kladný vztah, však si viděl, jak jsem brečel, když jste mu s Emelem zapálili brzdy >:D >:D

Zvěsti o Crossoveru jsou hodně smutné, já pořád doufám, že se rozmyslí a MK6 bude. Někde jsem četl, že by nové Mondeo mělo být něco ve stylu Allroada od Audi, či řady XC od Volva, což by se ještě dalo zkousnout, kombi 4x4 s trochu zvýšeným podvozkem, proč vlastně ne?

Jinak mé další kroky povedou nejspíš o třídu níže, protože Fokus dorostl, v kufru Mondeo překonal více než 100 litrů ! A na palubě je taky dostatek místa.

Každopádně díky a snad se brzy uvidíme >:D

woody-alien 09.08.  21:36

« Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

Sestup o třídu níže nemusí být vůbec marný řešení, obzvlášť pro toho, kdo rád řídí. Novej Focus se povedl a pokud se týká podvozku, u Fordu se opět vytáhli. Tam bych vůbec neviděl důvod lovit ve střední. Můj koncern je jiná píseň, ale mně to nevadí. Konejšivé pohupování není zatím můj cíl. SSS taky pro komfort u konstruktérů dvakrát nebyl, ale neskutečně mě baví. Když pak přesednu do Leona, všechno je nějak rozbředlý, pomalý a odtažitý. :-) No však uvidíš, že se ve třídě supermini dá jezdit i jinak než s "velkým sousedem". >:D

webpaja 12.08.  07:14

« Re: Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

No ale co do Fíkuse za motor?

Ozzman 12.08.  08:39

« Re: Re: Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

To je jasný, 2.0TDCi >:D Ideálně ST, popřípadě i 1.5TDCi. Zkoušel jsem jen litr 92kw, jelo to obstojně, ale asi bych jako rodinné auto preferoval něco silnějšího. Nový R3 1,5 prý jezdí dobře, ale já jsem na něj ještě nenarazil jako předváděčku.

iudex 12.08.  10:22

2,3EB, nie je o čom. >:D

Ozzman 12.08.  10:30

« Re: Re: Re: Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

Já bych počkal, až jestli se někomu zase nezapeče, potom tě podpořím >:D >:-[]

iudex 12.08.  10:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

Tak pri tretej evolúcii (Focus RS, Mustang, Focus ST) to snáď už vychytali. >:D A ja mám na Fordy šťastie, môj kazový Ecoboost už prekročil 140.000 km a je v najlepšej kondícii. :-)

Ozzman 12.08.  10:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Mondeu, ale báli jste se zeptat

>:D Ten taky jednou vystaví v muzeu ! >:D

Já se tady směju Ecoboostům, ale Ford od 2019 začal nasazovat svoje nové TDCi, které už není PSA, takže se může stát, že ten Ecoboost proti tomu bude sázka na jistotu >:D Ale snad ne >:D

webpaja 12.08.  07:18

Parádní recenze...

...je moc hezké, že jsi si pořídil další modrý ovál, na druhou stranu máš pořád lítačku na vlak >:-[] (vtip).
    Psal jsem o něm, řešili jsme ho i spolu a na pohodlný přesun je to v dané třídě perfektní řešení. Určitě pomohlo, že jsi údajně kvůli motokárám prošel sám redukcí, sedačky o číslo menší byly spolu s vatovaným řízením asi největší kompromisy, které u auta byly a jsou.
    Ticho a komfortní podvozek to ale na dálkových trasách vyváží.

Ozzman 12.08.  07:35

« Parádní recenze...

Teď už mi po roce tak špatné sedačky nepřijdou, ale že začátku to byl nezvyk, třeba na delší cestě mne i bolely záda. Vatované řízení asi taky nevnímám, protože nepřesedam často do aut, které jsou na tom lépe, možná Kuga , ale s tou jsem dlouho nejel. Jinak střídám s Cliem ( to je ale jiná kategorie totálně >:D ) a Oktavii či Superbem a proti tomu je Mondeo docela poslušné >:D No a jestli si někdy jezdil třeba s ASX (což si tuším jezdil), tak proti tomu je Mondeo hotový supersport >:D

To je další věc, ze někdo, kdo má najeto, tyto nedostatky pozná, ale pak slyšíš, jak je to jedno auto nejlepší, protože člověk má jiné standardy nastavené jeho omezeným rozhledem.

Auto, které je výrazně lepší na ovládání, kterým jsem v nedávné době jel, byl Fokus 4. Tam to musí praštit do ruky i nejzatvrdelejsiho fanouška vlastní garáže >:D

P.s. snad se podaří uspořádat letiště 2, tak doufám, že se ukážeš :-)

wakantanka 13.08.  14:58

Pochvala Ozzmane

Výborne napísaná recenzia, bez predsudkov, bez vyzdvihovania vlastnej garáže, objektívne. Redaktori by sa mohli učiť ... nielen od teba. Well Done ! :yes: :yes: :yes:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Pět obětí v Tatrách po úderech blesků: Mrtvý Čech padal 200 metrů! Záchranáři našli všechny pohřešované

Pět obětí v Tatrách po úderech blesků: Mrtvý Čech…

Při bouři ve slovenských Tatrách zásah blesku zabil českého turistu. Zraněna byla spolu s ním i žena z…

Slaďoučké meruňky a broskve: Tři rychlé recepty na dezerty, po kterých se doma zapráší

Slaďoučké meruňky a broskve: Tři rychlé recepty na…

Ovoce je ideální mlsání na léto. Vyrovnává glukózu v našem těle a přitom udržuje štíhlou linii. Nejzdravější je,…

Jistý Hovorka, vzteklý Traoré. Čemu může Slavia

Jistý Hovorka, vzteklý Traoré. Čemu může Slavia…

Hezký výsledek (1:0) neznamená, že v Kluži bylo všechno narůžovo. Ve výkonu Slavie převládají nadějné výkony…

Z hvězdy nároďáku Janečky (61) je bezdomovec: Zvednu se a zase padnu!

Z hvězdy nároďáku Janečky (61) je bezdomovec: Zvednu…

Pořád jako kdysi. Coby fotbalista pendloval mezi Zlínem, Brnem a Prahou. Dnes taky, jenže trávník na zlínské…

Karlos Vémola: Miluju umělé holky, žena musí mít velká prsa. Zapasím pro peníze a žiju v luxusu, plním si sny

Karlos Vémola: Miluju umělé holky, žena musí mít…

Karlos Vémola, zápasník MMA a první Čech, který se dostal do prestižní organizace Ultimate Fighting…

12 skvělých aktů podle znamení zvěrokruhu. Líbí se vám to vaše?

12 skvělých aktů podle znamení zvěrokruhu. Líbí se…

Polský fotograf Arkadiusz Branicki vytvořil sérii dvanácti aktů, ve které každou z fotografovaných dívek…