Diskuse

Renault Mégane (2009)

3.5.2009

Dlouho jsem se rozhodoval jaké auto si pořídit. Nejsem z těch lidí, co by za auto dal cenu převyšující cenu rodinného domu, ani na to nemám :) Tak jsem…

Renault Megane III (Orvell)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Johnny-P

Johnny_P 03.05.2009  19:04

ještě fotky :-)

parádní auto, recenze taky jde ale fotek je málo.
    Až přidáš foto, rád odesítkuju :yes:

Brandon Walsh 03.05.2009  19:06

megane

no take cervene si kupil svagor je v tom radost ist dokonca sestra mu povedala nech si laskavo kupi dalsie auto ze toto mu viac neda >:D >:D :yes: a k tym fotam sa priklanam alebo ti dodam ja lenze mam cervene pofotene >:D >:D >:D mala ukazka [odkaz]

Orvell 03.05.2009  19:27

« Re: megane

Fotky budou, tedy měli být dneska. Ale namlátil jsem jich asi 15 a vyflusly baterky ve foťáku:)

Brandon Walsh 03.05.2009  19:29

« Re: Re: megane

>:D :yes: okej tesim sa autu pristane aj ta biela a zaujimava kupa auta ani som nevedel ze megane ma novy model ci ako to pises >:D >:D :yes:

"-- skrytý --" 03.05.2009  20:17

pekna ctiva recenze

Moc pekna recenze i kdyz auto zatim jen zajizdis. Jen pak casem pridej jak to mas s opotrebenim interieru, po par tisicich. Snad uz na tech plastech Renault zapracoval ;-)

Orvell 03.05.2009  22:35

« pekna ctiva recenze

Nevim jak v Megane II, ale v III jsou příjemně měkčené. Až budou battery tak nafotim víc fotek :-)

"-- skrytý --" 13.05.2009  19:18

« Re: pekna ctiva recenze

Prodával jsem Clio Dynamique z r. 2001 a s vnitřními plasty nebyl žádný problém, v té době všechno měkčeno. Akorát kůži obšitý volant se mi za horka rozpouštěl pod rukama.

foto PeT-a-RSKa-

PeT-a (RSKa) 03.05.2009  20:30

krása

Moc se mi líbí...

Skvělá volba :yes: , ať jezdí....

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.05.2009  20:42

Reakce

V tom autosalonu si to úplně umím představit... Něco jako já když přišel v kapsáčích a triku do obchodu, kde jsem si kupoval košili za 2 litry a platil kartou >:D Přeju příjemné svezení... Chcu víc fotek. Pak dám jistě za deset bo auto je povedené

Brandon Walsh 03.05.2009  21:07

« Re: Reakce

tak s tym suhlasim sa mi bohovsky pacia tie predavacky ktore nezarobia za mesiac tolko co niekto za par dni a ked si idem kupit oblek za nejakych 400 eur tak ma poslu do r.iti a nedovolia mi ho ani vyskusat >:D >:D

foto Mira328i

Mira328i 03.05.2009  21:07

RENAULT

..pěkný auto,i když pořád renault..jezdil sem s nim..lepší to je,jen kdyby víc zapracovali na slícování karosérie..a lakování-to byli 2věci který se mi nelíbili..
    Řízení a řazení klasika..nenadchnou..
    Tuhá zadní náprava je ale jak z pravěku.

foto Dylan-McKay

Dylan McKay 03.05.2009  21:12

Perfektní vkus!

:yes:

foto Xylo

Xylo 03.05.2009  22:16

Hezké

Pěkné auto za dobré peníze ...

foto MINIak

MINIak 03.05.2009  22:23

Pekny! :)

V bily jsem ho jeste nevidel. "My" mame sedivaka [odkaz] (vic fotek tady - recenzi pridavat asi nebudu [odkaz]

Orvell 03.05.2009  22:32

« Re: Pekny! :)

Taky pěkný. Díky že sem posíláte fotky svých Megánků. Já mám zatím dojem že jsem na silnici sám :-( Tahle šedivá je jediná metla která se mi líbila. Gratuluji, doufám že se někde potkáme a zatroubíme na sebe. :-)

foto sportivo

sportivo 03.05.2009  22:59

« Re: Re: Pekny! :)

zdravím,

ten dojem verím že máš ja som takýto dojem zažíval cca rok ked som mal nové Bravo, v meste s autom uplne prvý, a mimo mesta ani nehovorím. každy sa obzeral alenikomu som nemohol zablikať dialkačmi.. nebolo žiadne bravo na ceste.
        ale ono sa to ustali a meganikov bude pribudať. tvoj "renó" je naozaj krasavec, jedine čo mi na nom pripadá dosť naoči su tie čierne klučky dverí na bielom laku, mohli to vo výrobe dávať už do farby.. prajem mnoho štastných kilometrov bez nehody a závad. ;-)

foto MINIak

MINIak 03.05.2009  23:01

« Re: Re: Pekny! :)

Mas pravdu, novy megane je zatim docela vzacnost na silNici v CR. s tim potkanim nevim, megane mi pane nerika nicmene troubit a mavat muzes :-) ten 'nas' se pohybuje v okoli Sece a Havl.Brodu (3J7....) - kdyz jsme ho prebirali tak prodejce tvrdil ze to je prvni v tyhle barve co se v HB prodava :-) Jinak vybavu mame uplne stejnou (az na tu metalizu) a ta signalizace razeni je silena - do kopce v 50ti uz chce 5ku >:D

"-- skrytý --" 04.05.2009  12:39

cena za přihlášení a objektivnost recenze

Cena za přihlášení auta přes prodejce, Vámi uváděná 1500,- Kč je celkem vysoká. Prodejce Škodovky v Olomouci - fa. Frommer-Jaromiš mi za stejnou službu účtovala 200,- Kč. Jinak recenze auta po pouze najetých 300 km mi připadá dosti neobjektivní, protože majitel je pravděpodobně ještě silně ovlivněn euforií z nového auta a zatím má skoro nulové zkušenosti z jízdy za rozdílných podmínek apod. Nějaký význam z širšího hlediska by to mohlo mít po pár tisících najetých km a nějakém tom roku provozu. Nezlobte se, takhle jen zde čteme to samé, co nám řeknou u prodejce a co si vyzkoušíme při event. zkušební jízdě a nic víc. Tohle je to jen popis vozu, recenzi si představuji úplně jinak.

foto marco

marco 04.05.2009  18:12

« Re: cena za přihlášení a objektivnost recenze

200 to je pěkná cena ale asi je v to poplatku za 1500 kč přihlášení ,SPZ, Technická a další. Tipuji to na 500 do kapsy tomu obchodníkovi za ochotu lítat celé dopoledne na úřadech

"-- skrytý --" 05.05.2009  19:35

« Re: Re: cena za přihlášení a objektivnost recenze

technická se uděluje automaticky a SPZ uz se dlouho nevydava

Brandon Walsh 05.05.2009  19:41

« Re: Re: Re: cena za přihlášení a objektivnost recenze

tomuto nerozumiem spz uz se nevydava ? a co maju "na sebe" auta ?

foto Psychobolos

Psychobolos 04.04.2011  16:34

« Re: Re: Re: Re: cena za přihlášení a objektivnost recenze

Asi jde jen o slovíčkaření. Dnes se tomu totiž říká RZ - registrační značka.

foto Hory

Hory 07.05.2009  23:34

« Re: cena za přihlášení a objektivnost recenze

Kolego, vy si nečtete ty recenze vůbec, nebo jen první 2 řádky? Autor několikrát zmiňuje, že nebude psát o jízdních vlastnostech, protože má nalítáno jenom 300 km! Chce to poctivěji číst věci, na které reagujete! A, kruciprdel, fa FJ Olomouc při přihlášení škodovky je k tomuto článku taky dosti mimo!! :no:

DanV 04.05.2009  13:28

zkušenost

Krásný. osobně už skoro dva měsíce vlastním jednoho v modrý barvě a výbavě Expression. Najeto máme už 4000 km a zatím panuje spokojenost. Zrovna teď o víkendu jsem jeli ve 4 lidech a plným kufrem z Prahy do Olomouce a zpět přes Hradec Králové. Motor sice chvilema nestíhal, ale i tak se spotřeba dostala k 6,3 litrům, což je podle mě naprostá paráda. Tak hodně šťastných kilometrů.

foto ZM-dentist

ZM-dentist 04.05.2009  16:10

Uz se na nej taky chystam...

Nazdarek! Gratuluju ke koupi, mel jsem kdysi Megane prvni generace 1,6e a to auto vydrzelo neskutecny veci... Ted mam Clio ´04, ale uz pokukuju po novym Megane ve vybave Dynamique s 1,6 16V. A taky se mi libi v bile!!! Jeste uvidime. Ale kazdopadne gratuluju ke koupi a preju spoustu pohodovych milometru.

kerovak1918 04.05.2009  20:44

Cena

Pekna recenzia. Skusim prispiet troskou do mlyna a popisem, ako som Megane III kupoval ja. Vzhladom na cenu, auto som kupoval v CR.

Vyhladol som si MIII benzin 1.6 16V 74kW, vybava Expression. Kupoval som 2/2009. Zakladna cena 329 900,-CZK. Priplatkova automaticka klima +10 000,-CZK a elektr.slopne spatne zrkadla +3000,-K.
    Vysledna cena 342 900,- CZK.

Obtelefonoval som par predajcov a vo finale som to ukecal na 321 900,-CZK +povinna vybava +koberceky.

Predajca sa dusoval, ze na tom aute uz nic nema, ale myslel som si svoje. S cenou som bol spokojny.

Platil som v hotovosti.

Ake mate skusenosti vy, a kolko sa Vam podarilo stiahnut z ceny?

kerovak1918 04.05.2009  20:53

« Re: Cena

Este doplnim, ze v tej dobe bolo EURO za +29,-CZK, dnes je to pod 27,-CZK... Vybava Expression je dnes uz za 334.900,- CZK (takze +5 000,-CZK).

foto Mirec38

Mirec38 10.05.2009  22:08

« Re: Cena

no pridam nieco do mlyna. 1.5dCi 105k, cierna metaliza, Privilage, ziadne doplnky a cena 16t. EUR,-. Myslim ze dobra cena. Nenapadlo ma ale zjednavat cenu, lebo som bol s cenou v celku spokojny.

foto cb

cb 05.05.2009  09:37

Nejlepší motorizace,jen škoda,že chybí foto motoru,kufru,detailů atd.Pěkné km přeju.

foto Poustnik

Poustnik 05.05.2009  12:09

Všichni se tady zajímají o auto, ale

mě Megan zas až tak moc nevzrušuje, protože nic dalšího v rodině nakupovat nehodláme, ale ten rituál odhalení nového auta mě zaujal. To opravdu bylo auto pod plátnem, /nebo to byl igelit??/ a paní Š řekla : "Tramtadá! Copak to tu máme? Hups!!! Krásný nový Renault a zcela váš!!!!" a vychutnávala si užaslý výraz na tvém obličeji? To jsem fakt ještě neslyšel, aby při předávání auta bylo auto pod plachtou jako socha při odhalení. >:D Tak ať slouží a nezlobí!

DanV 05.05.2009  14:31

« Re: Všichni se tady zajímají o auto, ale

Čoveče, když mně předávali novýho megana, tak to bylo úplně stejně. Málem mi ještě dali čestnej diplom >:D

Orvell 05.05.2009  17:24

« Re: Všichni se tady zajímají o auto, ale

Auto pod plachtou můžeš vidět v této [odkaz] recenzi. Žádná fanfára ani fotografové nebyly, ale přišlo mi to milé :-)

foto Hory

Hory 07.05.2009  23:42

DOBŘE TY!

"Škodu Fabii II jsem zavrhl rovnou. Potřebuji jezdit hlavně přes den a neumím si představit tu ostudu, kdyby mě v tom krpatci někdo viděl."

Pěnká recenzy, hlavně tahle větička se mi líbí nejvíc! Tak ať slouží a časem pořeš elektrony a nebude to mít chybu! :yes:

"-- skrytý --" 12.05.2009  18:50

RADIO

Orvell: Kolko mas v aute reproduktorov ??? a este by ma zaujimalo kolko auto toci pri 100km/h.

Orvell 13.05.2009  18:22

« Re: RADIO

Reproduktorů je 4 ve dveřích a 2 vejškáče čí co to je v palubní desce u A sloupku viz toto foto: [odkaz] :-) Na další jsem zatím nenarazil, ale na běžné poslouchání to bohatě stačí. I ve vyšších rychlostech nemám problém. Samo na vyražení mozku z hlavy, jako mají někteří tuneři v autě, to není.
      Ve 100km/h to točí okolo 3000 možná o něco více. Přesně ti to neřeknu :-)

kerovak1918 15.05.2009  14:54

Ta biela je krásna

Rozhodovali sme sa mezdi červenou a bielou. Nakoniec vyhrala červená, čisto z praktických dôvodov.

Minule som v meste videl parkovať biely MIII a musel som si ho nafilmovať na mobil :*) .

Prajem vela šťastných km :yes: .

foto Culdaraztriptaco

"-- skrytý --" 19.05.2009  22:00

Diamant...

... jo, s tím máš pravdu >:D Málokoho napadne asociace na diamant, ale na něco jiného...

foto saldy

saldy 17.06.2009  19:03

meg vs icko

Já se rozhodoval mezi tímhle a i30 ale dýzly, i30 stál 460t a megan 470t ale navíc měl ESP,tempomat a asi lepší PP, i30 nabídl polokožená sedadla a podle mě lepší motor(tu 1.9 jsem nechtěl).Nakonec to vyhrál korejec ale teprve až čas ukáže zda to byla lepší volba...

"-- skrytý --" 28.01.2010  16:31

VANA DO KUFRU + PRO CLIP

Ahoj, rád bych se zeptal, zda máte někdo zkušenosti s vanou do kufru - jakou, výrobce, cena a s pro clipem do meganu.
    Díky

DanV 29.01.2010  13:55

« Re: VANA DO KUFRU + PRO CLIP

Ahoj, já jsem přemýšlel na koupí vany, ale pak jsem se rozhodl, že bude lepší koupit síť do kufru, aby mi tam nelítaly věci. A když je tam síť, tak se vana dát už bohužel nedá...

"-- skrytý --" 29.01.2010  14:15

« Re: Re: VANA DO KUFRU + PRO CLIP

Aha já uvažoval o vaně i o šíťce, tak to jsi mi neudělal radost. No uvidím až budu mít Megana u sebe. Díky Jirka

"-- skrytý --" 31.01.2010  11:02

Problém s odstřikovači + jiné

Ahoj rád bych se zeptal, zda se u vašich meganů objevují následující neduhy od uživatele s nickem "Milkinin"
    Zkopírováno z jeho recenze:
    "20.1.2010 - Další nevýhody zjištěné provozem v zimě.
    Tak dost důležítá věc - ostřikovače. V zimě za mrazu a na dálnici nemá cenu ostřikovat okno. Jen si ho zasviníte! Ostřikovač jen tak kapku čurká a stěračemi to rozmáznete. A k tomu te ještě asi 2x setře nasucho, než to začne stříkat. Zadní stříká na sucho ještě déle!!! No prostě to Frantíci dost posrali. Plno elektroniky a základní věc tak ošizená!

Pak mi ještě často zamrzají všechny dveře. Je tam plno gumy navíc oproti
    Megane I, ale je to k ničemu. U starého Megane I mi to zamrzalo minimálně.
    Nejsem jediný s těmito problémy. Reší se to opět na foru Renault klubu [odkaz]
    DÍKY ZA ODPOVĚĎ! JIRKA
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

reklama

Záhadná smrt tučňáků v kanadské zoo. Sedm ptáků se podle pitvy utopilo

Záhadná smrt tučňáků v kanadské zoo. Sedm ptáků se…

Na západě Kanady se v zoologické zahradě Calgary utopilo sedm tučňáků. Oznámila to místní…

Stříbrná „popelnice“ v Toulcově dvoře: Patří do ní hliník a kovový odpad

Stříbrná „popelnice“ v Toulcově dvoře: Patří do ní…

V Hostivaři můžete kromě plastů a papíru konečně třídit i hliník. Většina lidí je zvyklá třídit umělé lahve i…

Fanoušci jsou stále proti Kýhosovi. Je to těžké i pro hráče, řekl kouč

Fanoušci jsou stále proti Kýhosovi. Je to těžké i…

Potřeboval tři body víc než sůl. Vladimír Kýhos v náročné době musí přesvědčit výsledky. Zvlášť poté, co mu…

Inter Milán - Sparta 2:1. Dočkal nedal penaltu a domácí rozhodli v závěru

Inter Milán - Sparta 2:1. Dočkal nedal penaltu a…

Sparta zakončila základní skupinu Evropské ligy porážkou 1:2 na hřišti Interu Milán. Svěřenci Davida Holoubka v…

Jak vypadá Hřebejkovo Zahradnictví? Sledujte první ukázku z filmu, který dějově předchází Pelíškům

Jak vypadá Hřebejkovo Zahradnictví? Sledujte první…

Nejde vlastně o jeden film, ale o unikátní trilogii. Tvůrčí duo tvořené scénáristou Petrem Jarchovským a…

Tohle nás zničí: Obchod musel vyměnit nevinné označení přebalovacích místností, prý bylo sexistické

Tohle nás zničí: Obchod musel vyměnit nevinné…

Některá evropská média zaznamenala v minulých dnech další díl absurdní diskuse, která přivede Evropu k…