Renault Mégane (2014)

29.3.2015

Hledal jsem, čím nahradit mého dvojkového Focuse II HTB s 1.6 benzínem. První volba byl zase Focus, bohužel ne ST kvůli ceně...tentokráte kombi a s 1.6…

Renault Mégane (OndraGT)

JaWohl 29.03.2015  21:28

Zdravim

Modre GT zdravi bile GT :-)

Hezky se to cte, jen co je pravda. Diky za technicke detaily: brzdy, podvozek, prevodovka, nektere jsem zjistil az ted a vesmes me potesily.

Verva se mi rovnez osvedcila, pneu zatim prvni :-) spotreba oleje bude asi opravdu zavisla na stylu jizdy, ale ani tak to neni nic dramatickeho.

Diky za recenzi

JaWohl 01.04.2015  11:00

Komprese

Ahoj, píšu to k recenzi Tvého auta, protože mi ty techničtější věci na začátku trochu utekly (rozuměno: byl jsem je ze začátku líný hledat ;-) ). Komprese by měla být stejná, jak u klasického RSáckého motoru, takže teoreticky výkon byl snížený vyloženě nižším plnicím tlakem turba? Plus si nejsem jistý, jestli mají obě auta stejně nastavený rev-limiter? Zatím, co jsem dohledal, tak to vypadá, že diskotéka končí u obou na 6.500rpm...Ptám se čistě ze zvědavosti...nejsem ten typ, co by se pouštěl do zásahů do originálního stavu auta. ;-)

OndraGT 01.04.2015  11:29

« Re: Komprese

Ano. Komprese je stejná u RS tak u GT a to 8,6:1. Takže jen plnící tlak a s tím spojený remap jednotky

JaWohl 01.04.2015  13:49

« Re: Komprese

Díky :-)

OndraGT 01.04.2015  14:19

« Re: Re: Komprese

Tady mas takovou zakladni srovnavaci tabulecku >:D

JaWohl 01.04.2015  15:06

« Re: Re: Komprese

Díky, koukám na parametry motoru v GT 220 a tak nějak si vybavuju křivku výkonu a točivého momentu z RS Monitoru a spojuju si to s dojmy z řízení...hmm...hmm...rozdíl 33kW nebude to jediné, v čem se ty motory liší...přece jen je u GT 220 spíš výkonová kobližka, než špička...vysvětlovalo by to i to, že mám dojem, že čistě kvůli výkonu nemá smysl motor točit až do omezovače, ale že stačí řadit o něco málo dřív...někde kolem 6.000...ne, že by výš výkon nebyl, ale je ho pořád stejně hodně...zajímavé je, že motor se chová jako atmosféra skoro výlučně mimo oblast maximálního krouťáku...hmmm...hmmm, že bych se šel projet? >:D

OndraGT 01.04.2015  15:14

« Re: Re: Re: Komprese

Nekdy bych to chtel jit zmerit na brzdu jak a kolik tam toho je doopravdy >:D ... az bude cas. Do tabulky jsem cerpal z prospektu renaultu z ruznych zemi

JaWohl 01.04.2015  21:05

« Re: Re: Re: Re: Komprese

Když necháváš měřit na brzdě, předpokládáš, že tam toho bude víc >:D Tabulka je přehledná, díky

dadasada 03.04.2015  17:06

repro

chtěl jsem se jen zeptat. Všiml jsem si na fotkách že izoluješ i dveře. Mělo to nějaký větší význam? Pomohlo to? si chtěl kvůli zvuku rádia nebo odhlučnění jako zvenku?

Díky za info

David

OndraGT 03.04.2015  18:17

« Re: repro

Jako kdyz na dvere zvenku poklepes tak je to tlumene :)) Ale popravde jsem to delal jen tak ze srandy pac si to delal i bracha na focusu

Ronault. 04.04.2015  16:58

« Re: repro

řekl bych, že zrovna u Megana/Fluence to může mít velký efekt. Ještě větší efekt by mělo vytlumit podběhy, v tom je Megane trochu slabší.
      Tady je jedna firma z Brn, která se tím zabývá.
      Sám jsem o tom přemýšlel, ale zase mi vadí další kilogramy navíc a cena taky docela vysoká.

OndraGT 04.04.2015  17:36

« Re: Re: repro

Kilogramy? Kolik, 10? 20? To uz ti motor neutahne? Nebo se spotreba zvedne o 0,0001l?

dadasada 04.04.2015  18:30

« Re: Re: Re: repro

to by mě docela zajímalo, jaký je tedy pak výsledný efekt.. Vyplatí se to? Nevíte na kolik by to oficiálně vyšlo? podběhy + dveře? Jen jestli jste se na to neptali nebo spíš asi ty Ronaulte.. Ronaulte, ty si to nebudeš dělat? nebo se chystáš?

Na kg to asi moc nepřidá.. nevypadá to mohutně, ale takhle na obrázku to může klamat..

OndraGT 04.04.2015  19:56

tady mas celou kalkulaci [odkaz]

Kdyz je clovek zrucnejsi a ma spravne pripravky na demontaz tapecu tak to zmakne sam

Ronault. 04.04.2015  20:41

« Re: Re: Re: Re: repro

Rozpočty tam máš, je tam někde i video s měřením hlučnosti, proklikej to.

Já to dělat nebudu, teda asi ne. Spíše si koupím tišší novší auto >:-[] :-! No asi u fungl nového, kdybych věděl, že to budu ještě 5*-7 let mít, tak ano, ale teď po skoro dvou letech asi už ne... Možná jen domontuju výškové repráky nahoru do palubky, které mi chybí.

Ronault. 04.04.2015  20:39

« Re: Re: Re: repro

Každý kilogram na autě něco znamená, obzvlášť pokud je trochu sportovněji laděné, třeba to tvoje. Ne nadarmo značky poslední dobou šetří na hmotnosti. A těch 20 kg, co to klidně udělá, není nic. Vem si jen co váží Astra a jak se to odepíše na spotřebě.

JaWohl 04.04.2015  21:51

« Re: Re: repro

Zdar vespolek, jestli do diskuze muzu vstoupit, tak za sebe asi nasledovne:

Hlucnost z podbehu je od 225mm sirokych gum na prijatelne urovni, hluk od odvalujicich se pneumatik je znatelny krapet vic, nez bych si predstavoval, ale ne natolik, aby mne to nutilo davat extra money za zlepsovaky. Je tolik zpusobu, jakymi lze v souvislosti s timto autem utratit penize, ze odhlucneni poustim z hlavy...nota bene prijde mi efektivnejsi dat penize za zlepseni audia a to zlepsene audio posléze zesilit :-) teda konkretne v mem pripade :-) a kazdy pripad je jiny...druha moznost je poslouchat motor, to je na lekarsky predpis ;-)

Ronault. 04.04.2015  22:20

« Re: Re: Re: repro

Tady máš pravdu, protože ten dvoulitr je přecejen zvukově jiná liga než naše (já a dadasada) diesely :yes:

JaWohl 04.04.2015  23:04

« Re: Re: Re: Re: repro

10 z 9 otorinolaryngologu doporucuje :-)

Ale vazne: ten motor je velice prijemnej.

OndraGT 05.04.2015  08:58

« Re: Re: Re: Re: Re: repro

Skoda ze to praskani laufu neni uvnitr slyset trochu vic :))

dadasada 05.04.2015  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Thy jo, jste se nějak v té debatě rozjeli :). Jinak zručnější bych možná byl, ale hrabat se mi v tom moc nechce. Né že by mě to nelákalo, ale obávám se možných dopadů -> ulomené čudlíky atd.. Nějak jsem si i to auto, proto nekupoval, právě tohle jsem nechtěl řešit, hrabat se v tom >:D (nejsem asi ten správný auťácký šílenec).. Myslím, že na tohle má třeba Ronault to Fáčko.

Dneska jak jsem jel, tak jsem to poslouchal a nejvíc hluk je to od těch kol a foukající vzduch okolo.. Ten motor ani tak neslyším, docela jsou ty diesly kultivované - a vůbec nejsou nějak extra sportovní jako třeba ve Vašich specifikacích.

Docela jsem tedy o tom začal přemýšlet. Investice je to teda velká. Musím to promyslet. Každopádně auto jsem koupil min. rok, takže mi chvíli zůstane. I tak je to pro mě do Brna trochu z ruky. Každopádně nápad dobrý. Přemýšlel bych o těch dveřích, podbězích a vzadu v kufru jsem viděl nějaké tepování. Jinak pokud budete chtít lepší zvuk motoru, tak jsem viděl v R-link storu nějakou aplikaci a bude to znít pak jak létající talíř >:D

Ještě jsem přemýšlel, že bych si možná nechat folií zatmavit ty zadní okna. Né nějaký ruský styl, ale tak lehce.. možná by to nevypadlo špatně.. Ptal jsem se na to a cena je 3 900 Kč.

JAWOHL: Co tě napadá, že by si si chtěl do toho auta ještě koupit? Jak si psal viz tři příspěvky výše.. Lepší repro?

OndraGT 05.04.2015  18:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Me se ta aplikace R-sound ve storu nezobrazuje. Ne ze bych nebyl se zvukem motoru nespokojeny. Ale kdyz uz jsem si zaplatil nejaky balik konektivity a podpory dalsich aplikaci tak bych to tam pro tu srandu nainstaloval.
                  Uz to resim s prodejcem v cem je problem...

Ronault. 05.04.2015  18:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Jo, na tohle mám Favorita, ale už týden bezvýsledně řeším tekoucí spoj mezi ventilem radiatoru a topením a fakt nevím, co s tím, originál těsnění prosakuje, tlustší taky, strhl jsem už dva závity... nooo... 8-s >:D Bych do toho kopl. A čas se krátí, za měsíc s ním vyrážím na tůru do Alp...

Máš pravdu, že ty diesely jsou dneska docela tišší než byly, ta má 1,6 dCi je ještě kultivovanější než 1,5 dCi, ale pořád to není taková ta radost jej vytáčet jako v Meganu GT. ;-)

Možná kdybych to byl býval věděl, tak bych do toho odhlučnění šel hned při koupi. Ale to bych pak měl toho tolik, co bych udělal hned při koupi, že bych musel koupit sabší motor abych se vlezl do rozpočtu... nebo navýšit rozpočet... ale zase prachy ne a ne růst na stromě >:D

dadasada 05.04.2015  18:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Právě.. ten náš motor nebo tedy můj není zase takový motoristický zážitek.. kdybych měl GT, tak právě proto ten motor bych si ho koupil.. pak by byla blbost ho odhlučňovat, abych ho neslyšel :D.. No Ronaulte ty vypadáš, jak když děláš na Čezu :D.. Koupíš si za chvíli nové :). O Fáčku jsem četl a toho se právě bojím, aby se mi teď nestalo.. něco se to zlomí, někde vypadne drátek.. Samá elektronika a pak by to asi mrzelo.. Už jsem jim psal o cenu, musím se zeptat, za jak dlouho to stihnou..

Jinak mě se to ve storu nabízí.. bylo to myslím za 4 eura nebo tak.. No nevím, je to takovej umělej zvuk z repráků, ale vychytávka dobrá..

OndraGT 05.04.2015  19:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

JJ jako pí*ovina... ale jak rikal technik u prodejce... kdyz uz ten balicek stal tolik penez tak at to tam je
                      Kde to tam mas? V kategorii zabava?

Ronault. 05.04.2015  21:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Tak víš jak... trochu jsem o tom přemýšlel a každý rok ztratíš na autě nějakou částku, cca 3040 tisíc, takže je jedno jestli za 10 let ho někomu daruju nebo za 3 roky třeba prodám a vemu nový leasing, tak či tak na něj budu muset šetřit a třeba po třech letech mé auto bude mít ještě 2 roky záruky a servisu, takže by se mohlo prodat snadno ;-) Ale zase auta šla nahoru a můj nápad mi prodejce až tolik neschválil, že prý zase tak nízkou cenu mi už neudělá >:D

JaWohl 05.04.2015  19:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

to Dadasada: primárně nový gumy, pak třeba nový gumy... >:D jinak jsem už koupil nové stěrače (ty původní byly po 8 měsících od novoty hocijaké unavené), sháním fólii na zadní lemy u dveří, je tam místo, které je stále zašpiněné, tu síť do kufru nakonec opravdu prozatím nahradila skládací přepravčička a chci se u Renaultu podívat, jak vypadají origo zástěrky, neříkám, že je chci, ale rád bych je viděl.

Pokud bych vyloženě dával peníze mimo běžný provoz, bylo by to asi za nějaké zlepšení audia, to odhlučnění pro mne není až takové téma, letní Dunlopy třeba budou trochu tišší při odvalování než zimáky (ani u těch to ale není trága).

Takže mi z toho vychází vlastně jen to audio...Ondra má znatelné plus s příplatkovým Bose, rád bych jednu kapsu pod podlahou obětoval subwooferu:-) Uvidím...

PS: Jo a zvykám si na ten tempomat, není to tak blbé, jak se mi to zdálo zpočátku...

OndraGT 05.04.2015  19:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Ty dunlopy se mi zdaj trosku hlucnejsi nez zimaky co jsem mel

Origo sub stoji cca 7tis... a pak je tam asi jeste jina jednotka radia a kabelaz. Ale predelat by to urcite slo

JaWohl 05.04.2015  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Aha, já na letních gumách jel pouze předváděcí jízdu, pak to šlo okamžitě na Nokiany a ty mi právě přijdou o kapku hlučnější, než by bylo optimální, na druhou stranu ta šířka být slyšet musí...pokud jsou letní gumy hlučnější, tak to bude zklamání...přezouvat budu nejdřív někdy v příštím týdnu.

S úpravou audia jsem na vážkách, díky za info, uvidím.

dadasada 05.04.2015  20:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

No do nových letních gum se mi moc nechce. Už na nich totiž jezdím od 30.3.2015 ( u nás moc nesněží). Jsou také nové z továrničky. Mám origo 17 palců. Myslím, že to jsou Bridgestone, ale nejsem si jist.. Jsou celkem nejetý a nový fakt asi ne.. Vyšlo by to možná levněji než odhlučnění, ale odhlučnění by řešilo problém jako celek (hudba, vzduch,gumy), gumy jen z části, jestli víte, co mám na mysli.

OndyGT: Koukal jsem na to. Když jdu na netu do R-Linku, tak dám Můj katalog a pak záložku nejprodávanější a mám to hned jako druhé.

R-Sound Effect
                        Renault sas
                        Přetvořte zvuk vašeho motoru
                        Zakoupit 4.99 EUR

Teď jsem zrovna koukal, že mi to nabízí nějaké nové aktualizace, které jsou povinné. Zítra to stáhnu na kartu, teď už se mi do garáže nechce.

Pokud máte nějaké tipy na lepší audio, tak se pak nechám inspirovat. Ten Arkansys nebo co to je, zas tak nepíše na takový ten čistý sexy zvuk, ale když ho vypnete, tak je to o dost horší >:D

JaWohl 06.04.2015  01:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

To dadasada: ja ty gumy myslel tak, ze tohle auto bude mit velmi pravdepodobne nadmernou spotrebu pneu...letni mam Dunlopy a po 8000km se kterymi jsem auto prebiral uz na prednich gumach je znat, ze maj neco za sebou...snad mi aspon sezonu dve vydrzej, stacilo mi vyplaznout za nove zimni obuti...Bridgestone obecne je kvalitni obuti, pokud jsi auto s tema gumama koupil, tak to jde rencku ke cti, ze v teto oblasti nesetri a na nova auta nazouva takove obuti...

dadasada 07.04.2015  17:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Ahoj, tak píšu jen info ohledně odhlučnění.

Dal jsem poptávku do toho Brna a prý se vejdeme do 10 000 Kč. Jednalo by se o podběhy, dveře, kufr+ možná i kapota (psal jsem mu to, ale cenu neuvedl) :). Váha prý naroste 10 - 15 Kg.

Bylo by to hotové za 5 hodin, ale musí se do Brna.

Tak jsem dal poptávku i tady do ČB. Někde to tu dělají, tak mi poslal jen cenovky těch tlumících prvků, ale né konečnou cenu. Čím mě naopak překvapil je nárůst váhy. Uvedl, že si není jistý, ale možná tak 25-30 Kg. To si troufám říct, že je na můj motor hodně.

Asi Brno vede, kdybych do toho šel. Jen je to 2,5 hodiny do Brna, tam pět hodin a zpátky.. Ta cesta mě štve + čas tam. Rozmyslím to a uvidíme :-)

Co na to říkáte vy, Renaultáci?

JaWohl 07.04.2015  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Toz nevim jestli su renoltak, ale vykaslal bych se na to...max ty podbehy...plus by me zajimaly realne reference od nekoho, komu to delali...

Ronault. 08.04.2015  00:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Tak 2,5hodiny v tom tvém pohodlném kočáře, navíc se spotřebou 1,5 dCi... nemluvě o tom, že bys ji konečně taky využil jako správný diesel... tak to vidím jako nejmenší problém. Já nedávno řekl prodejci Hyundai při vypůjčení ix35, kde měli limit 250 km, že na 250 km ani nevytahuju auto z garáže >:-[] >:D
                              Navíc 5h si najít zábavu v Brně... pohoda... to dojdeš na Špilas, na Svoboďák, projdeš se po Čáře, koukneš na Krokodýla a můžeš jít pro auto ;-) kdyžtak dojedu a dáme sraz ;-)

Spíše zvaž, jestli ti ty peníze stojí za to. Jak dlouho to auto budeš mít atd. Rozhodně je to lepší investice než auto olepit nějakými spojlery a podobnými hovadinami, jak činí někteří...
                              25-30 kg na tvůj motor není až tak moc, to je třetina toho, co vážím já, méně jak třetina >:-[] Ale spíše jde o podvozek, ;-)

OndraGT 08.04.2015  17:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Ze ty mas predelane rizeni na prostredek auta, idealni rozlozeni hmotnosti a nikoho jineho nevozis? Kdyz se tak bojis co podvozku udela 20kg navic? >:D

dadasada 08.04.2015  18:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

já se bojím o svou dynamiku.. už teď to moc nejede :D, ale díky no.. 20 kg není tolik.. spíš mě zarazilo, že v jednom obchodě je to 20 kg a v druhém 13 kg.

Jinak já to leasnutý nemám a plánuji ho mít přeci jen dýl. Než nasuším na nové a čekám, že mi do výdajů přijdou další věci, které jsem teď nemusel řešit, tak to bude min 6 let, co ho budu mít. Asi bych řekl, než přijde doba na kombík >:D

Samozřejmě by se mi líbilo střídat auta, ale to bych nesměl kupovat nový.. Nějak jsem si to však oblíbil, že v tom nikdo neseděl atd, jezdím si ho po svém. Zase je to mínus na to, když se ho chcete brzo zbavit ;-).

No popřemýšlím o tom. Zkusím asi nejdřív ty okna zatmavit, pak se uvidí. Min. ty podběhy bych asi dal.

Chtělo by to zkušenosti někoho, kdo už to má :)..

OndraGT 08.04.2015  19:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

...To nebyla narážka na tebe :-)

dadasada 08.04.2015  20:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

to je v pohodě :).. já to psal i tak pro info..

Ronault. 08.04.2015  23:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

No tak to já viděl dost podobně, ale stejěn budeš muset začít pomalu šetřit na auto, které si za těch 6 let koupíš a když to rozpočítáš na roky, tak to výjde nastejno. Já dal teď necelých 400, když bych ho po dvou letech prodal, tak možná za 320t? To je tak 35-40t ročně. Když to prodám po šesti letech, tak budu rád za 160t, spíše 140t takže taky tak 30t ročně. Prostě si tak říkám, že šetřit musíš na nové další auto hned jak to nové, tak proč to nestřídat častěji ;-) Samozřejmě bude záležet za kolik udělají novou cenu a za kolik by se prodalo to současné.

Osobně nikoho s tímhle odhlučněním neznám, ale asi to mít smysl bude, posune to podle mě dojem z jízdy o level více. Měl jsem Lagunu a i když byla o 10 let starší, tak byla odlučněna o třídu lépe a znát to bylo.

foto DanV

DanV 09.04.2015  09:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Rone, s těma 140 jsi zbytečný pesimista. Megane šel z domu na protiúčet za 125 (základní motor, hatch, blbá barva). No měl najeto jen 90 tisíc, což ty asi budeš mít víc. Tipuju, že soukromníkovi to prodáš o dalších 20 tisíc dráž?

Ronault. 12.04.2015  23:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Možná jsem moc pesimista, nedokážu posoudit ;-) V podstatě jsem chtěl jen říci, že tak či tak člověk musí šetřit na nové auto hned s pořízením nového nebo dookola točit úvěry, je otázkou jak k tomu přistoupit. Někdy si říkám, že ani operativní leasing není špatný nápad. :-)

Ronault. 08.04.2015  23:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

To ne, ale jel jsem ihned po sobě stejné modely aut s různými motorizacemi, např 508 1,6 THP a hned na to 2,0 HDI, 308 2,0HTI a 1,2 THP nebo Superb 2,0 TDI a 1,8 TSI a každé kilo nad nápravou je znát a lehčí motory prostě méně zatíží přední nápravu, jsou často pohodlnější při lepším vedení stopy atd. Třeba srovnání 2,0 TDI a 1,8 TSI v Superbu bylo naprosto markantní a řekl bych, že tam rozdíl více jak těch 30 kg nebude.

A mimo to, nevím jak ty, ale já poznám na jízdních vlastnostech i jednoho pasažéra v autě ;-)

OndraGT 09.04.2015  13:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Ronaulte, prestan prosím psát v diskuzi u mého auta. Děkuji

Ronault. 12.04.2015  23:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: repro

Když nemáš pravdu a neumíš si to obhájit, tak hned ostatní vyháníš?

Tohle je volný prostor, diskuze. Mimo to, nikoho tu nenapadám (na rozdíl od tebe), chovám se slušně, nic závažného ve svém chování nevidím. Už jednou jsi tady svou recenzi mazal, když jsi nezvládl nervy (opět srovnej se mnou). Tak se ovládej.

Diskuze pod recenzí slouží k diskuzi, probírání názorů a zkušeností, neslouží k tomu, abychom jen majitele plácali po zádech a chlácholili jej jaké že to má super auto a jaký je frajer. Tohle není reklamní prostor, ale recenze na produkt. Diskuze není majetkem autora recenze.

Omlouvám se, ale nevidím jakýkoliv problém v mém chování, pokud ano, uveď jej.

foto MariAchi

MariAchi 07.04.2015  07:51

Vždy, když...

...jedu podobným autem (GT220, Octavia RS...), uvažuju, jak je vůbec možné, že se ta auta moc neprodávají. Proč nejezdíme jen takovými auty? Místa dost, výkonu dost, cena super, spotřeba vzhledem k výkonu většinou bez výhrad. Tak na co 1,6Diesel?
    Gratuluju ke koupi a k radosti z jízdy :yes:

JaWohl 07.04.2015  16:16

« Re: Vždy, když...

Spotřeba, údržba...v kombinaci s nájezdem...nekompromisněji naladěný podvozek...v kombinaci s páteří...pořizovací cena...v kombinaci s obavou, zda peníze vydané nad rámec konfekce nebudou později chybět...ty důvody se najdou a já je chápu. Ale stejně tak je potřeba si občas takto povzdechnout ;-)

foto poterienko

poterienko 14.04.2015  21:16

Nálepka

Mohu se zeptat, co vede člověka k tomu, že si z auta udělá reklamní plochu pro rádio?

OndraGT 15.04.2015  06:24

« Re: Nálepka

Ani ti nevim...mel jsem ji na kazdem aute tak ji mam i tady :))

foto Vranis

Vranis 29.05.2015  16:16

Nehoda

Ako tak pozeram na fotku je mi luto auta ;-\ dufam ze si to aspon ty zvladol bez vaznejsich zraneni. Stavim sa ze dotycna mala v ruke telefon a pozerala do neho. Je to fenomen dnesnej doby ze mnoho ludi dnes hlavne v meste stale tuka do telefonu. Nehoda mohla dopadnut aj tak, ze by ta naraz vystrelil na prechod, kde mohli prave prechadzat nejaki ludia. Kazdopadne drzim palce pri vybavovackach s poistovnou :yes:

OndraGT 29.05.2015  16:24

« Re: Nehoda

Nam se v aute nic nestalo... jen trosku citim zada. Jinak dobry. No telefon ji lezel na sedacce...takze je to dost pravdepodobne. V pojistovne si platim pripojisteni na 100pro takze to resi za me a po dobu opravy mam nahradni auto zdarma. Jen fakt doufam ze to nebude totalka

foto Vranis

Vranis 29.05.2015  16:46

« Re: Re: Nehoda

Tak moc inych pravdepodobnych pricin asi nebude, nakolko ani neskusala brzdit. Takze bud sa z nejakeho dovodu nevenovala premavke alebo dostala mikrospanok, co bude asi menej pravdepodobne. Mal si aj niekoho na zadnych sedadlach? Takato velka deformacna zona je asi celkom velka vyhoda kombikov oproti hb karoserii.

OndraGT 29.05.2015  17:18

Ne, vzadu nikdo nesedel

Brandon Walsh 29.05.2015  17:25

« Re: Re: Re: Re: Nehoda

tak to mi je veľmi ľúto, uvidíme čo na to poistovňa ;-\

JaWohl 29.05.2015  19:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Hmmm, co dodat, vazne skoda... :-(

woody-alien 29.05.2015  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Sakra, takový škody. ;-\ Tak držím palce s pojišťovnou.

white label 29.05.2015  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Zezadu to (teď) vypadá hrozivě, z profilu naopak nadějně..., tak držím pěsti!

OndraGT 29.05.2015  22:14

Dík kucí

michalpneu 30.05.2015  01:13

« Re: Re: Nehoda

Taky přeju, ať to dobře dopadne. Jak jsem psal v příspěvku níž, tak jsem to zažil. Akorát, že já ten přechod po nárazu přelítnul celý dopředu o dvě délky auta, zastavil až za ním a jako bonus sebou vzal chodkyni. Auto jsem měl úplně stejně zničený.

No upřímně řečeno, bude záležet na pojišťovákovi, ale tohle je skoro totálka. Podle fotky, je to zlomený až u B sloupku a tutově je hnutá zadní náprava. Nalevo je to spadlý, na pravo rozlezlý....já nevím, jestli bych chtěl, aby auto opravovali. i když bude záležet kolik si představují, že by Ti vyplatili. Evidentně jsi se na autě dost nadřel a to se vyčíslit nedá. Ja na tom byl tehdy podobně, ale opravovat jsem chtěl a auto si nechal. Ale už to nikdy dobrý nebylo. Foukal tam vzduch za zadní dveře a už nikdy nešla úplně na 100% udělat geo a v zatáčkách to plavalo.

Nicméně držím moc palce. Hlavně pevný nervy s tou pojišťovnou

foto dr-biker

dr.biker 30.05.2015  11:05

« Re: Re: Re: Nehoda

Také se obávám, že to bude totálka, sice to asi půjde opravit, ale s jakým výsledkem. Toto už je docela dost zničené auto, obávám se zkřížené karoserie a každopádně už to auto bude poznamenáno.
          Škoda tak pěkného autíčka, přeji ti, ať to dopadne dobře.

michalpneu 30.05.2015  11:17

« Re: Re: Re: Re: Nehoda

Je to tak, tam to bude celý hnutý a to už prostě udělat dobře nepůjde. protože je skřížený na tři strany a to se bude hodně blbě rovnat.....

Je to fakt škoda, je vidět, že se na tom vyblbnul a tento megane je opravdu pěkné auto. no snad to dobře dopadne.

Bully_ 30.05.2015  12:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Hlavne nechapu, proc chtit to auto vubec opravovat. Snad jedine kdyby mel majitel nejakou vylozene spatnou pojistku, ale kazda normalni pojistovna proste vuz nahradi novym. Oprava takhle zniceneho vozu nikdy nebude perfektni a i pri ev. pozdejsim prodeji by se jeho cena VYRAZNE propadla. Podle recenze tam navic nevidim skoro zadne investice (financni, ani co se prace na voze tyce), takze nic, co by melo majitele nutit za kazdou cenu do opravy a ne do nahrady za funglovku.
              Nehody je mne samozrejme jinak lito, tohle se proste stava a casto to nemuzeme nijak ovlivnit. Cert vem plechy, hlavne ze se nikomu nic nestalo :yes: A nemyslim to vubec jako nejakou frazi, vim, o cem mluvim.

OndraGT 30.05.2015  16:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Jestli mi pojistovna vyplati adekvatni sumu, abych si mohl koupit druhe GT tak samozrejme nebudu proti. Nevim na kolik to naceni... kdyz mi daji 400 tak si muzu koupit tak mozna uprdenou 1,2 (bez urazky pro majitele 1,2)

A nevim jak to u reseni pojistnych udalosti chodi. Posuzovat to ma pry likvidator z moji pojistovny (mam u koop pripojisteni na 100pro). Takze mu bude asi jedno kdyz rekne ze totalka a vyplatit na nove. Ale jestli to bude chtit videt i pojistovna te zenske... nikdy jsem jeste u pojistovny takhle nic neresil takze nemam zkusenost

Bully_ 30.05.2015  16:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

U vozu s vyssi hodnotou povazuju za automaticke zaridit si pojistku s nahradou za novy vuz (bezna zalezitost; do urcite doby po sjednani pojistne smlouvy samozrejme). Na pojistkach se bohuzel vyplati setrit tak u stareho auta bez hodnoty.
                  A pojistovna dotycne (=vinika) bude chtit auto videt automaticky. Vyplacena castka jde prece z jejiho povinneho ruceni (skoda vznikla druhe strane).

michalpneu 31.05.2015  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Pojistka s náhradou na nový vůz je nesmysl. Tohle je možný tak maximálně u Vás v lucembursku, ale ne v ČR. Já bych docela rád viděl pojišťovnu v ČR, která vyplatí nový vůz a vůbec to pojištění nabízí????? Tohle jsem zažil u pána, který žije ve švýcarsku a to je tak všechno. Já už jsem v ČR s pojišťovnama zažil ledacos, ale tohle jsem ještě neviděl, že by šlo..
                    V ČR Ti pojišťovna bude dělat problém i u půl roku starého auta, kdy se snaží o totálku, protože potřebuje vyplatit co nejméně.
                    Pojišťovna viníka se bude snažit o co nejnižší plnění. Takže to bude takto. Podívají se do tabulek, že ceníková cena nového auta je cca 550 tis. Auto je provozované rok a u těch je vysoká klesající hodnota + amortizace, takže se rázem dostáváme odhadem k ceně 350 tis. když dostane 400 bude rád.

foto David-C3

David C3 01.06.2015  09:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Já naboural po skoro 2 letech mého Aurise kombi.. Pojištovna to dala na totalku a díky GAPU sem dostal celou částku co byla na faktuře... takže za mě určitě GAP ano :yes:

michalpneu 31.05.2015  11:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

leda by měl pojištění GAP, ale i to sjednává maximálně allianz a škodovka a to jen u nových aut. On píše, že ho kupoval ojeté, asi lehounce ojeté, takže by mu to stejně nepojistili.

Bully_ 31.05.2015  12:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

I kdyz sis svuj nesmysl opravil, porad nevis, ze se tohle pojisteni sjednava bezne i v CR a to i pro ojeta auta, dokonce do stari 6 let, kdyz zminujes konkretne GAP.
                      Dalsi vec je vyse plneni- tabulkova hodnota je jenom jednim z voditek, ne tim jedinym a rozhodujicim. Netusim, jaka byla oficialni cena noveho vozu (s priplatky klidne 600 tKc), ale ze by po roce provozu a tech par tkm spadla na 350 tKc (o cca 42%), to s realitou spolecneho mit moc nebude.
                      Zadna pojistovna na svete neuspeje s tak nizkym plnenim, kdyz si nemuzes za vyplacenou castku koupit stejny typ vozu podobneho veku, s podobnou vybavou i ujetymi km. Bezna cena podobneho auta je podle meho letmeho pohledu na mobile.de a autoscout.de v Kc od cca 550.000,-. To je totiz dalsi z aspektu, urcujicich vysi plneni. S timhle muze OndraGT uspesne argumentovat, je to standard garantovany tou skaredou Evropskou Unii.

OndraGT 31.05.2015  18:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

GAP bohuzel nemam, ale u dalsiho auta si ho urcite zaplatim. Cena noveho vozu byla necelych 630tis kč takze me trochu uklidnuje stale relativne vysoka hodnota vozu stareho 1rok a 2mesice. Snad se do stredy rozhodne co dal

Bully_ 31.05.2015  19:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

V pripade, ze ti pojistovna bude chtit vyplatit nedostacujici castku, jde porad jenom o jeji navrh a ty ho mas pravo odmitnout! Argumentuj tim, co jsem ti napsal v posledni casti sveho prispevku pred tebou.

OndraGT 31.05.2015  19:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Jj budu, diky

foto Prase

Prase 03.06.2015  20:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

kdybys chtěl poradit jsem z oboru.... kdyžtak písni zprávu... :-)

michalpneu 30.05.2015  01:05

« Re: Nehoda

to se stalo mě, před 5 lety. Mě ten náraz zezadu vystřelil na přechod a já sundal holku, která zrovna přecházela. řeknu Vám, nic moc pohled, když Vám letí na čelní sklo a pak 3 m vzduchem před auto. rozhodně bych to nerad zažil znova. Nebylo to fakt nic moc. Hlavně se to pak rok tahlo, než pojišťovna vyplatila škodu, protože tam bylo zranění.

OndraGT 05.06.2015  06:49

« Re: Nehoda

Vypada to, ze se bude opravovat

Atomas 05.06.2015  08:49

Tak to gratuluji. Věřím, že oprava dopadne dobře ;-) :yes:

Atomas 03.06.2015  19:57

Nehoda

Tak už máš nějak info o opravě vozidla? Soucítím s tebou a taková rána je pouze s na*rání. Ani nevím, zda bych to chtěl opravovat... V případě parciální škody - i když máš hodně najeto, vznes na pojišťovně požadavek na odškodnění za znehodnocení opravou ( alespoň to zkus)...

foto Prase

Prase 03.06.2015  20:50

« Re: Nehoda

jj na to by nárok dost pravděpodobně měl skelet je poškozenej určitě a technická hodnota skupin by také měla přesáhnout 60% dle znaleckého standardu :-)

Atomas 03.06.2015  21:23

« Re: Re: Nehoda

JJ, tak trochu jsem byl línej si to spočítat...

OndraGT 04.06.2015  06:11

« Re: Nehoda

Porad nic nevim... pojistovna stim ma asi trosku problem... vzhledem k tomu ze auto neni v cesku k sehnani, nemaji od ceho odpichnout cenu. Pevne doufam ze se dnes uz nekdo ozve co a jak

Atomas 04.06.2015  08:41

« Re: Re: Nehoda

Myslím, že primárně by měl servis stanovit náklady na opravu, což by mělo být jednoduché a poté lze dovodit, zda to bude TŠ. Pokud není srovnatelný vůz v ČR, lze cenu odhadnout OCV dle ceny srovnatelných vozidel v DE. Tipuji tak cca 500 tis. Kč...

michalpneu 05.06.2015  14:03

« Re: Re: Re: Nehoda

Podle mě je škoda tak 120 tis....myšleno jako tak, že cena opravy + práce.

OndraGT 05.06.2015  15:32

« Re: Re: Re: Re: Nehoda

to jsi to velice podhodnotil :-)

Bully_ 05.06.2015  16:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

U nas by se to spravovat nevyplatilo, v CR to odhaduju tak na trojnasobek? tohoto odhadu ;-\

OndraGT 05.06.2015  16:13

tak nejak

OndraGT 09.06.2015  16:52

Tak jo, potvrzeno, schvaleno. Opravujem

michalpneu 09.06.2015  17:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

tak teď si jen ohlídej náhradní díly....

OndraGT 09.06.2015  17:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

tak nepredpokladam ze autorizovany servis bude brat na vrakaci

michalpneu 09.06.2015  19:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

....no právě...tady jsme v Čechách. A co se týče oprav po bouračce, tak si tady musíš hlídat všechno...Já jsem zažil i případ, kdy autorizovaný servis to auto nechal opravovat auto neautorizovaný, díly dali kde to šlo neorigo i z vrakáče. pojišťovna zaplatila škodu autorizáku a oni se mezi sebou šábli.

OndraGT 09.06.2015  19:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

zrovna v tomhle pripade se toho nebojim

michalpneu 10.06.2015  11:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

No to neříkám, aby jsi se bál. Ale být Tebou určitě zkusím udělat takovou malou přepadovku v době opravy, aby jsi se podíval, jak práce probíhají a jak to vypadá. Na to nárok máš a věř mi, že uděláš i dobře.

Atomas 16.07.2015  09:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Zdravím, tak jak dopadla oprava auta? Už zase spokojeně jezdíš?

OndraGT 16.07.2015  11:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Cau. Tenhle tyden se provadeji antikorozni osetreni svaru, lakovani atd... Puvodne to melo byt tenhle tyden, ale tyhle ukony proste nejde uspechat a musi se dodrzet pracovni postup. Rikal ze nechcou aby to za rok zaclo reznout. Takze snad pristi tyden. Uz se nemuzu dockat a o meganu se mi i zda

foto Laad

Laad 22.06.2015  13:46

Rodinný vůz

Zdravím a chválím pěknou recenzi. Měl bych jeden dotaz. Myslíš podle svých zkušeností, že by se dal tento konkrétní vůz použit jako rodinný, zatím jsem ho nebyl nikde vyzkoušet, jde mi o místo vzadu pro 2 děti a jestli není podvozek až příliš tvrdý, mám octavii RS tdi, tak jestli to není ješte tvrdší a vzadu ještě menší?
    Nevíš kde by se dala projet tahle konkrétní předváděčka?
    Díky moc za tvůj názor. :-)

OndraGT 16.07.2015  09:01

« Re: Rodinný vůz

Zkus Auto Pokorný Brno... maji tam toho sameho co mam ja... este mozna ani neni na znackach

foto nelsonpiquet

nelsonpiquet 03.10.2017  22:35

Dotaz

Zdravím vás Ondro, recenzi jste kdysi ukončil "dorezonováno"...pak už jste se neozval, rád bych se zeptal co bylo dál..oprava, záruka..? Mělo to nějaký vývoj ?
    Jinak díky za skvělou recenzi !

S pozdravem Aleš