BMW řada 3 330i (E90)

BMW řada 3, foto 1 BMW řada 3, foto 2 BMW řada 3, foto 3 BMW řada 3, foto 4 BMW řada 3, foto 6 BMW řada 3, foto 7 BMW řada 3, foto 8 BMW řada 3, foto 9
BMW řada 3, foto 10 BMW řada 3, foto 11 BMW řada 3, foto 12 BMW řada 3, foto 13 BMW řada 3, foto 14 BMW řada 3, foto 15 BMW řada 3, foto 17 BMW řada 3, foto 18 BMW řada 3, foto 19 BMW řada 3, foto 20 BMW řada 3, foto 21 BMW řada 3, foto 22 BMW řada 3, foto 23 BMW řada 3, foto 24 BMW řada 3, foto 25 BMW řada 3, foto 26 BMW řada 3, foto 27 BMW řada 3, foto 28 BMW řada 3, foto 29 BMW řada 3, foto 30 BMW řada 3, foto 31 BMW řada 3, foto 32 BMW řada 3, foto 33 BMW řada 3, foto 34 BMW řada 3, foto 35 BMW řada 3, foto 36 BMW řada 3, foto 37 BMW řada 3, foto 38 BMW řada 3, foto 39 BMW řada 3, foto 41 BMW řada 3, foto 42 BMW řada 3, foto 43 BMW řada 3, foto 44 BMW řada 3, foto 45 BMW řada 3, foto 46 BMW řada 3, foto 47 BMW řada 3, foto 48 BMW řada 3, foto 49 BMW řada 3, foto 50 BMW řada 3, foto 51 BMW řada 3, foto 52 BMW řada 3, foto 53 BMW řada 3, foto 54 BMW řada 3, foto 55 BMW řada 3, foto 56

Přezdívka auta BMW 330i Rok výroby 2006 Koupeno ojeté palivo: benzin počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2996 výkon [kW]: 190 kroutící moment [Nm]: 300 zrychlení 0-100 km/h [s]: 6.3 maximální rychlost [km/h]: 250 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 18 zavazadlový prostor [l]: 460 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 9

Ahojte. Na začiatok chcem povedať, že túto stránku mám veľmi rád a svojími užívateľskými recenziami mi napomohla k výberu auta a aj preto som sa rozhodol uverejniť tú moju. Ešte by som požiadal všetkých ľudí , ktorí budú mať nejaké nevhodné pripomienky, nech si ich nechajú pre seba. Táto recenzia je vyjadrením môjho subjektívneho názoru a nie som profesionálny žurnalista. Ďakujem za pochopenie.

Najprv začnem bývalým autom, na ktorom som jazdil ako prvom.( Ak má niekto chuť a čas čítať, nech sa páči, ostatní môžu preskočiť o pár riadkov nižšie na konkrétnu recenziu Bmw. ) Bolo to Audi A3 8l 1.8T s výkonom 110 kw ( 150 Ps ). Pár riadkov ako moje ex autíčko si zaslúži a občas s ním aj porovnám nové Bmw aj keď je to neporovnateľné. :) Audi A3 prešla malými úpravami mojich rúk z mnoho vecí by som spomenul len zlomok. Komplet S3 interiér, S3 predný a zadný nárazník. Auto malo Xenóny, kožený interiér. Bose muziku, ktorá hrala na svoje roky veľmi pekne. Športové brzdy Ate. Športový filter a mierne upravený výfuk. Znížené o 40 mm predok/zadok prostredníctvom Weitec pružín a 18 palcové elektróny O.Z. Titan obuté na pneumatikách o rozmere 225/40. Auto v tejto kombinácii sedelo veľmi pekne na vozovke a bola to občas celkom športová vozba. Nakoniec by som spomenul pre mňa to naj... Recaro kožené elektrické sedačky s dofukovaním, ktoré som si vážne zamiloval a neskutočne vydarený motor. Tieto dve veci som vždy užíval v maximálne možnej miere. Auto som jazdil viac ako 3 roky a s motorom nebol absolútne žiadny problém. Podľa mňa super voľba do Audi A3. Svižné jazdenie s pekným zvukom motora za prijateľnú spotrebu. V tom čase bolo mojim snom Audi S3 8l taktiež s tým motorom len ladeným na 165 kw ( 224 Ps ). Inak som / bol som zarytý fanúšik Audi, ktorému sa občas zapáčil nejaký model inej značky. Roky pribúdali a ja som sa začal obzerať po niečom inom. Nazveme to prechod na next stage.

Hľadanie nového auta prebiehalo naozaj dlhú dobu, skoro pol roka som intenzívne hľadal nejaký voz, ktorý by spĺňal moje požiadavky. Stránky ako autabazar.eu , mobile.de, autoscout24.de, sportovnivozy.cz som denne preklikal asi 100 krát ale tým si každý z nás prešiel. Na začiatok som chcel niečo pohodlnejšie ako BMW 530d, Audi A6 3.0Tdi, no pri problémoch, ktoré diesle všeobecne majú aj keď tieto spomenuté vozy sú asi to naj, čo môže daná kategória ponúknuť som sa obzeral viac po benzíne ( časté krátke trate ) a niečom menšom, pretože chodíme v aute väčšinou dvaja a pri ročnom nájazde do 22 tisíc km bol benzín jednoducho lepšia voľba. Takže klasické hot-hatch vozy ako Golf 5 Gti, Audi S3 8P, Ford Focus ST som si prebehol , v niektorých povozil, niečo načítal a išiel ďalej. Prioritou bol Nemec , najlepšie z trojice Audi, Bmw a Mb, výkon minimálne 200 Ps, 6 valec, keďže benzín tak manuál pre športovejší charakter a k tomu celému slušné jazdné vlastnosti, pomaly a cielene som sa zaplietol do sekcie Bmw a pozeral atmosférické trojlitre, keďže Audi pre moje potreby žiaden vhodný agregát neponúkal. Po prečítaní kvanta recenzií, či už novinárskych alebo užívateľských sa mi motor naozaj páčil. Hliníkovo - horčíkový šesťvalec s objemom tri litre bol všade ovinutý len kladnými reakciami. Predtým som sa vozil v rôznych R6 ešte typu E36 ( 325i, 328i, M3 ) ale náhodou som sa raz viezol v M3 E46 a vtedy som vedel, že je zle :). Okej, takže chcem benzínový R6 od BMW, zadokolky som sa trošku bál ale je to len o zvyku ( teda dúfam ). Nebývam v Tatrách ani pod Snežkou, takže som si povedal, že to risknem. Takže všetky myšlienky a špekulácie sa zhmotnili do desiatich znakov - BMW 330i E90. E46 som veľmi neriešil, pretože modely E90 sa mi designovo páčia omnoho viac a z dôvodu novšieho a technicky vybavenejšieho vozu som chcel práve tento typ. Sedan či Coupe? Verzia Coupe je prekrásna ale som prísny na výbavu a podľa mojich predstáv a cenových kritérií ich bolo pomenej. Takže bude sedan . Jeden Piatkový večer bol na slovenskej stránke pridaný voz... Bmw E90 330i – rok výroby 7/2006 modrá farba Le Mans blue ( pre mňa najkrajšia farba od Bmw ) v M-packete. Srdce sa rozbúchalo a vedel som, že toto auto musím mať doma. V sobotu ráno cesta za autom. Auto vyumývané, vyvoňané ako cukrík. Používané a vozené v 90% jednou osobou. Vyskúšanie, obhliadka vozidla, zloženie zálohy a čakanie, čakanie, čakanie do Pondelka. Pondelok, odhlásenie auta pôvodným, inak veľmi ochotným a príjemným majiteľom a už som sedel vo vyvoňanej sedačke zvierajúc bicepsy M-kového volantu na ceste domov. Môžeme prejsť k mojim prvým pocitom. Nebudem tu dávať mnoho údajov, čo sa týka technickej špecifikácie pretože všetko sa dá nájsť na internete a ak sa už niekto dá na čítanie tejto recenzie predsa len chce počuť skôr moje osobné skúsenosti a pocity. Momentálne by som si dal najradšej vytetovať BMW na čelo, chrbát, ruku,... a považujem šoférovanie vozu menovanej značky za primárnu potrebu ako spánok, sex, prijímanie potravy :D. Posnažím sa ale písať trošku objektívne. Auto mám vyše týždňa no hodím sem prvé pocity.

Výbava vozidla :
- Presklená elektrická strecha
- Automatické stmievanie vnútorného zrkadla
- Xenónové svetlomety s ostrekovačmi
- Hmlovky
- Dažďový senzor s automatickým spínaním tlmených svetiel
- Dvojzónová automatická klimatizácia
- iDrive Business ( už Professional )
- Univerzálna sada na prepojenie s mob. Telefónom a bluetooth
- CD menič na šesť diskov
- Automatické zapínanie svetiel
- Automatické zamykanie po rozjazde
- Koža Dakota – béžová
- Parkovacie senzory predné a zadné
- Modrá metalíza Le Mans
- Športové sedadlá
- M športový podvozok
- Individual - vysoký lesk Shadow line
- Individual tónované zasklenie
- Individual strop v čiernej farbe - Antracit
- atď ...
- V podstate komplet výbavu uvidíte na fotkách :)

Zoznámenie s Interiérom prebehlo rýchlo, čisté línie, všetko prehľadné, žiadne výstrelky. To sa mi páči. Nemecké automobilky robia podľa mňa najkrajšie interiéry, Bmw, Audi a v poslednej dobe aj MB. Volant a sedadlá spomeniem neskôr takže to zoberiem pekne po poriadku. Na ovládanie okien na dverách si mnohí užívatelia sťažujú a spomínajú, že je príliš vpredu. Ja s tým problém nemám a asi som sa na to pripravil z recenzii :). Spínač svetiel na správnom mieste, automatické zapínanie svetiel si pochvaľujem. Pokuty za vypnuté svetlá nehrozia. Budíky sú v poriadku, až na ten chýbajúci ukazovateľ teploty motora a oleja. Radšej to mohli páni vymeniť za ukazovateľ aktuálnej spotreby, ktorý podľa mňa už nepatrí do auta v takejto podobe. Viac by som prijal aktuálnu spotrebu ako digitálny ukazovateľ v BC, hneď za dlhodobou kombinovanou. Nasleduje tlačidlo Štart /stop ktoré je kľúčom k naštartovaniu majestátneho stáda pod kapotou. Ďalej stredový panel s iDrive systémom. iDrive bola jedna z vecí, ktoré som musel mať v aute aj keď je „len“ business a nie professional, som spokojný. Možnosť ovládať jeho funkcie cez multifunkčný volant a ovládacie koliesko sú dobre prepojené. V kufri CD changer na 6 kusov CD. Chýba DVD mechanika a vadí mi navigácia len so šípkami, ale to je problém vyriešitelný. Upgrade na nové mapy 2011, dokúpenie DVD mechaniky, možno TV tuner, veľká Navi. Čas ukáže no momentálne mi tieto veci nechýbajú. Za iDrive ovládačom sa v opierke ešte schováva Aux výstup, klimatizovaná priehradka na nápoj – veľmi dobrá vychytávka a univerzálna sada na tel. modul. Nakoniec je v čiernom strope umiestnené strešné okno.

Motor. Výkon už spomínaných 258 koní, šesť valcov a neuveriteľne krásny zvuk, ktorý sa vo videách na internete vôbec nepribližuje reálnej skutočnosti, najlepšie je jazdiť so spustenými oknami a vypnutým rádiom. Ťah motora od 2500 do 6500 otáčok je naozaj pekný, krásne lineárny a na sile stráca až pri hranici 6500 otáčok. Z Audi som poznal pojem turbodiera, ktorá tu pri atmosfére nehrozí . Jednotka, dvojka , široký úsmev, trojka a treba brzdiť, pretože idete 160 km/h. Chod šesťvalca je kultivovaný. Do 3000 tisíc otáčok je úplné tichučký a po prekročení tejto hranice sa začína sfarbovať do ostrejšieho zvuku. K zvukovej špičke prichádza pri cca 6500 otáčkach kedy je vhodné aj preradiť na ďalší prevodový stupeň. Pri neutrále a naštartovanom aute ani neviete, že vaše auto obsahuje nejaký agregát, pretože chod motora je maximálne tichý . V interiéri je odhlučnenie dostatočné, vo vyšších otáčkach prenikanie zvuku odstránite možno slúchadlami v ušiach. Cestovanie na diaľnici je komfortné.

Niektorí užívatelia dávajú spotrebu do mínusov, no podľa mňa spotreba pri kľudnej jazde mimo mesta 8 – 9 l/100km je pri danom výkone auta v poriadku. Keď autu neustále šliapete na krk, tak máte na palúbaku omnoho viac ale bez toho to nejde a každé auto si zoberie svoju dávku. Voz si priam užíva jazdu vo vyšších otáčkach a ja si zas užívam zrýchlenie, zvuk motora, od koncoviek výfuku a celkového dojmu za volantom. Nič proti ale ak chce niekto spotrebu 5 litrov, nech si kúpi 1.9Tdi.

Posed za volantom ma v mojom prípade množstvo variaci a každý si určíte nájde to ideálne nastavenie. Celkovo sú predne sedadlá umiestnené celkom nízko, čo naďalej podtrhuje športový charakter. Dofukovacie bočné vedenie je už len malý bonus. Inak sú sedadlá manuálne. Prvotne som chcel elektrické ale ak sa nad tým zamyslím, tak jazdím s autom len ja, číže pozícia sedadla ostáva zachovaná a manuálne nastavenie tomu vôbec neprekáža. Prioritou bolo aby boli športové, s dobrým bočným vedením. Do mínusov konkrétne môjho modelu musím napísať vyhrievanie sedadiel, ktoré si musím dať pred zimou dorobiť u dealera Bmw. Na slnku sa kožené sedadlá béžovej farby nezohrejú tak ako čierne exRecara, ktoré som mal v Audi ale látka alebo alcantara to zrovna nie je. Koža je na dotyk príjemná a pôsobí kvalitne. Časom bude na nej vidieť isté známky opotrebovania ale určite menej ako na lesklej úprave. No čo viem povedať určite, je že koža patrí do áut tejto kategórie.

Riadenie, Brzdy, Jazdné vlastnosti. Spätná väzba od riadenia vám presne hovorí čo sa deje na vozovke a celkové vnímanie je dotiahnuté na vysokú úroveň. Nemám čo dodať. Brzdy sú ostré, dajú sa pekne dávkovať a je to len o zvyku. Momentálne nie je dôvod dávať niečo športovejšie. Auto som na okruh ešte nevytiahol. Až tam sa uvidí ako sú na tom a či vydržia aj väčšiu záťaž. Zadný náhon citeľne podčiarkuje športové ladenie a filozofiu Bmw. V zákrutách je na dobrej vozovke isté, nenakláňa sa, reže zákruty s nesmiernou presnosťou ako cez kopirák. Stopu drží pekne a zatiaľ som nenašiel limit inak celkom dobre naladeného podvozku prihliadajúc na pomer komfort/šport. Na horšej vozovke zadok trošku odskakuje a tvrdé run-flat pneumatiky tomu ne istote nepridávajú ale bavíme sa o naozaj zlých cestách. Obuté sú momentálne 18 palcové elektróny, originál Bmw na pneumatikách o rozmere 255/35 vzadu a 225/40 vpredu. Cesty v Trenčíne nie sú najlepšie ale kolesá o tomto rozmere komfort aute neuberajú a ak áno, tak minimálne. Je to aj o zvyku no vzduchové pruženie to zrovna nie je ale ja som naozaj spokojný.

Spojka, prevodovka a volant sú naozaj tuhé načo som nebol zvyknutý. Radenie je presné, krátke. Občas kladie prvý a štvrtý prevodový stupeň naozaj silný odpor. Volant nie je preposilovaný a všetko je ladené k športovému duchu auta tak ako podvozok. M-kový volant je menši a v rukách sedí naozaj vynikajúco! Na spojku som si za pár dní zvykol. Musím povedať, že je to diametrálny rozdiel voči Audi, Vw a iným značkám, čo som mal možnosť šoférovať, hlavne odpor volantu pri zatáčaní.

Svetlá - Bi-xenóny sú fajn, bol som na ne zvyknutý a iné svetla si v tomto aute predstaviť nedokážem. Angel Eyes ... neviem či páni v Bavorsku chceli svetlá nazvať zrovna anjelskými, pretože to pôsobí skôr ako šelma alebo démon. Úsmevný pocit, keď idete po ceste a niektoré autá sa vám len tak uhýbajú smerom ku krajnici, keď vidia v spätnom zrkadle ten špecifický nezameniteľný pohľad. Zadné svetlá s troma pásikmi vyzerajú tiež na jednotku.

Parkovací asistent je dobrou pomôckou nie len pre ženy. Ako som spomínal, posed v E90 je naozaj nízky a nie v každej situácii je pohľad dozadu najlepší. Bol som zvyknutý na hatchback, takže so sedanom je to iné a parkovací asistent občas využijem na uľahčenie. Jednotlivcom, ktorí majú ťažkosti s parkovaním vrele odporúčam. Pri iDrive systéme len spomeniem veľmi praktické ukazovatele ohľadne servisných intervalov a stave mnohých komponentov a ich opotrebení. Viac si môžete pozrieť na nete.

M-packet je kapitola sama o sebe. Auto v ňom vyzerá úplne užasne. ( Nepoužívam príliš často slova úžasné, krásne, vynikajúce ??? :)Tento M-balíček dodáva autu športový šmrnc a je doplnený už spomínanou modrou metalízou... posúdenie nechám na vás. M-packet zahŕňa modifikovaný predný, zadný nárazník a bočné prahy, znížený podvozok. Vnútri zasa nástupné lišty, M-kový volant, hlavu radiacej páky, mierne upravené pedále.

Na objem batožinového priestoru sa sťažovať nebudem, nie som sťahovák a na bežné potreby je kufor viac ako postačujúci. Dovolenka, výlety... no problém a kto chce niečo väčšie kúpi si touring.

Čo na záver? Toľko viem napísať po dvoch týždňoch užívania, možno sa bude zdať, že je to najlepšie auto na svete ale ja som zatiaľ nenašiel výraznejšie neduhy... Posielam pekný pozdrav do Mníchova a pánov od Bmw ubezpečujem, že žiadny tuzing sa konať nebude. Dokázal by som napísať ešte pár strán ale toto budem bohate stačiť a priateľka začína žiarliť ( veď aj je na čo ), takže musím končiť. :)

Časom budem svoje zistenia dopĺňať a snažiť sa vám priblížiť toto naozaj vydarené autíčko.

Citát nakoniec :
Človek nepotrebuje hviezdu, blesk ani 4 kruhy pre svoj život. Človek potrebuje pre život 2 ľadviny...

PLUSY
- Motor ( zvuk , ťah a kultivovanosť )
- Celkový dejem a kvalita spracovania interiéru
- Volant
- M-packet, farba Le Mans blue a design E90
- Radosť z jazdy :)

MÍNUSY
- Navigácia Business ( len šípky ) ( odstránené - výmena navi. )
- Chýbajúci ukazovateľ teploty oleja a motora
- Runflat pneumatiky

Zatiaľ žiadne.

Súkromná osoba - jednanie na vysokej úrovni. Spokojnosť.

29.8.2013 11:25

Pár noviniek

Ahojte, behom štyroch mesiacov sa udiali na aute nejaké zmeny. Vytiahol som z lakťovej opierky dokovaciu stanicu na telefón, pretože tam len zavadzala a nevyužíval som ju. Teraz je tam citeľne viac miesta. Celkom som sa toho obával ale nebol to až taký zložitý úkon.

Na aute sa objavila od kúpy prvá závada. DVD mechanika v profi navigácii už občas hodila chybu média. Klasická DVD error a navigácia sa za cesty vypla. Celkom nepríjemná vec a stalo sa to už niekoľkýkrát, takže som v BMW objednal novú mechaniku a doma vymenil. Teraz všetko funguje ako má. Možno by optika ešte šla vyčistiť nejakým čistiacim CD ale už som to nechcel riskovať, keďže výmena by ma aj tak počkala. Zručnejšia osoba by s tým nemala mať veľké problémy.

Ako je vidieť aj na fotkách. Doma som mal M3 budíky ( USA verzia ), ktoré som chcel dať do auta ale nakoniec som ich predal a na svoje nahodil M3 tachokrúžky. Mal som ich už dlhšie doma len nikde na internete nebol návod a ani odporúčania aby sa na budíky značky Siemens dávali tieto krúžky pretože nesedia a je potrebné ich upraviť. Na budíky značky Borg ich nasadíte bez problémov. Bol to pôrod ale nakoniec sa podarilo. Zmena je veľmi pekná. Objednal som aj červené ručičky z internetu a plánujem zmeniť podsvietenie z pôvodného na biele. Takže budíky budú komplet na M3 štýl. Foto určite prihodím.

Koncom leta dostalo auto kompletnú očistu interiéru. Ošetrené všetky plasty a koža, vytepované... Sedadlá mám vo veľmi dobrom stave a nemal som pocit, že boli špinavé ale teraz vyzerajú ako nové. To auto si to zaslúžilo, keďže ma stále vozí bez najmenšieho zaváhania. Inak si auto užívam ale po viac ako dvoch rokoch začínam pociťovať nutkania presedlať zase do niečoho silnejšieho. Skúsim to ešte aspoň rok vydržať keďže auto je vyservisované a nemá najmenšiu chybičku. :)

2.5.2013 12:42

Krátke resumé

S autom som odjazdil 50 tis. km a môžem všetko čo je v recenzii spomenuté len potvrdiť. Zatiaľ žiadne poruchy ani nečakané opravy. Ide sa podľa klasického servisného intervalu. Auto je naozaj spoľahlivé a dúfam, že to budem môcť povedať aj o ďalších 50 tis. km. :) Možno by to chcelo zas o trošku väčší výkon, keďže som sa už tých 190 kw nabažil ale na bežné jazdenie je to naozaj postačujúce. Spotrebou som milo prekvapený. Posledných odjazdených 5000 km v pomere ( diaľnice 60% , mimo mesto 30% a mesto 10% ) a výsledná hodnota 7,8 l a to ako dôchodca zrovna nejazdím. :)

Pridávam ešte pár noviniek. Auto už je dávnejšie prezuté na letných elektrónoch. Po tom ako som dal nové pneu ale už kaslické a nie runflat môžem povedať, že komfort jazdy sa výrazne zlepšil a každému odporúčam čo najskôr prezuť. Pomôže to aj autu aj vodičovi. Na zadné kolesá, ktoré boli utopené som dal rozširovacie podložky. Na každú stranu 2 cm. Opticky to pomohlo. Auto prešlo kompletným čistením po zime. Dal som dole plastidip z predného nárazníka a aj zo zadných svetiel.

14.3.2013 22:50

Climatronic panel

Malý upgrade interiéru. Vymenený pôvodný klíma panel za novší, ktorý už má chrómové tlačidlá regulácie teploty vzduchu. Interiér je zase o trošku sivežejši a touto úpravou som skončil čo sa vnútra týka. Možno... ale len možno! :D niekedy vymením budíky za M3 ale to je už hudba budúcnosti. :)

Ak by niekto potreboval climatronic panel na 1er alebo 3er, tak stačí napísať správu. Jeden kus je k odberu.

Inak auto šlape ako hodinky, ide sa len podľa servisnej knihy a toho, čo si auto vypýta. Nedávno menený mikrofilter a motorový olej plus filter.

26.2.2013 22:22

Nové obutie

Takže na leto už kúpené pneu. Konkrétne Continental ContiSportContact 3. Som naozaj zvedavý, či to bude citelný rozdiel oproti Runflatovým pneu, ktoré neboli najlepšim výmyslom nemeckých hlavičiek :). Teda aspoň nie na SVK cesty :( ... Plánujem ešte dokúpiť rozširovacie podložky dozadu o rozmere 20 mm na každú stránu. Zadné kolesá sú naozaj utopené.

25.1.2013 17:44

Čierny dekor

Ako som spomínal, že by som chcel interiérové lišty z povodného brúsneného hliníka vymeniť za čierne lesklé tak som nakoniec aj spravil. Pridávam zatiaľ iba jednu fotku ale keď sa auto umyje a povysáva prídam určite ďalšie. Musím povedať, že som maximálne spokojný pretože dekor výrazne zmenil interiér a všetko spolu ladí ( teda podľa mňa :D ) a vyzerá trošku honosnejšie. Ale veď posúďte to z fotky :)

11.1.2013 19:28

Pár noviniek

Na aute vymenený klasický vzduchový filter za K&N športový filter. Auto ma o trošku krajší zvuk a lepšiu reakciu na plyn. Vymenené aj svetlá nad ŠPZ pretože jedno už nesvietilo. Menil som celé plastové diely aj so žiarovkami a asi najdôležitejšia výmena a to batérie. Menil som klasickú BMW batériu za Bosch batériu radu Silver Plus S5, čiže asi to najlepšie čo môže auto dostať. Momentálne riešim lišty / obloženie interiéru ktoré bolo v sriebornej farbe ( Hliník ) za čierne leské lišty ( high gloss ). Fotky po výmene pridám. :)

3.12.2012 16:47

Plastidip

Ahojte, prvé skúsenosti s plastidipom ( tekutá guma ) som mal už dávnejšie ale prvý krát bola táto novinka aplikovaná aj na moje auto. Robil sa len nejaký detailing, nič drastické. Zatmavené cúvacie svetlá ktoré naozaj kričali a nastriekaný nápis 330i aby všetko hralo s prednými ľadvinkami a Shadow line paketom okolo okien. To bolo robené čiernou farbou a druhá časť aplikácie bolo nanesenie transparentného, teda priesvitného dipu na celý predný nárazník a to z dôvodu ochrany na zimu. Nárazník je celkom nový a naozaj by ma mrzelo keby bol na jar od kamienkov rozstrielaný ako ementál. Dúfam teda, že na jar dám dole nástrek plasti dipu a nárazník bude ako nový. Sám som zvedavý, či to vydrží pretože niekedy mám pocit, že sa slovenké cesty menia cez zimu na krásne chorvátske kamenisté pláže. :) Prikladám aj nové fotky. Zadok je jasný a predok nie je veľmi vidno na fotke. V reále sa farba nezmenila len povrch je matný. Ak by boli nejaké otázky, tak veľmi rád odpoviem :)

3.10.2012 23:56

Podávam hlásenie

Ahojte, takže sa hlásim po dlhšej prestávke. Auto budem mať čoskoro rok a pol, takže môžem všetko spomenuté v recenzii len potvrdiť. Maximálna spokojnosť s jazdnými vlastnosťami, interiérom a top motorizácia ma tešia pri každom nasadnutí.:) Blíži sa zima a konečne budem môcť prezuť zlé zlé Runflaty. Ktoré by som označil ako najslabšiu stránku vozidla no našťastie veľmi ľahko riešiteľnú.:)

Čo sa úprav týka od minulej zimy a čiernych ľadviniek som vymenil navigáciu Business za Professional verziu aj s novším systémom. Všetkým vrelo odporúčam. Je to zmena a veľká navi okrem praktickej navigácie, mp3 prehrávania a možnosti mať dve okná zapnuté pridala aj na honosnosti interiéru. Inak klasické výmeny ako olej a sviečky. Nič iné a to som s autom nabehal cez 30 tis. km. Nápravy a podvozok držia super. Čaká ma len výmena oleja s filtrom a na leto nové pneumatiky, kedže auto išlo občas bokom do zákruty a runflaty sa už zodrali. Ak to zhrniem, tak som so servisnými nákladmi naozaj spokojný.:) Na zimu dám auto do poriadku ešte zvonku. Kvalitný vosk by mal aspoň trošku ochrániť karosériu.

Spotreba sa ustálila na 7.7 litra za posledných 7000 km čo ma naozaj teší. Pri pomere 60% mimo mesto 30% mesto a 10% diaľnica a svižnom tempe je to neuveriteľná spotreba. Keď som skúšal dostal som sa aj na 6.7 - 6.8 litra ale to bol rekord a na plyn som šliapal len v ponožkách. :D

Ak máte akékoľvek otázky, tak sa pýtajte. V priebehu týždňa nahodím aj nejaké nové fotky. 

23.12.2011 11:41

Čierne vianoce :)

Ahojte , dnes nastala na aute mini úprava . Už ste si mohli všimnúť na fotke , že moja 330i dostala malý darček sú to čierne ľadvinky . Jediná úprava na dlhú dobu .

A keď už píšem tento príspevok deň pred Vianocami , tak dovoľte aby som Vám zaželal príjemne prežité sviatky v kruhu rodiny a veľa bezproblémovo najzdených kilometrov v Novom roku . :)

28.9.2011 23:41

Zima na obzore.

Pomaly sa ochladzuje a niet sa čomu diviť , predsa len je koniec Septembra a moja milovaná / zatracovaná koža už nie je taká vyhriata ako v lete. Musel som sa teda zamyslieť nad výhrevom. Som pohodlný človek a nie je to ani najzdravšie sadať si v zime do nenormálne studenej sedačky. Keďže vyhrievacia podložka by v aute vyznela dosť smiešne a chcel som dať výhrev na obe predné sedadlá , bolo treba niečo na vyššej úrovni. Páni z BMW mi zadelili za dorábku vyhrievania sedadiel v mojom pripáde podľa mňa neadekvátnu sumu , ktorá pre dve sedadlá ďaleko presahuje hranicu 1000 Eur. Na niektorých pobočkách dokonca povedali , že sa to nedá. Tak kde je pravda ? Poobzeral som sa po niečom kvalitnom ale od inej značky. Trošku som sa bál ale tento rok prišla na trh novinka a to karbonová sada CSH 2. Trojstupňové vyhrievanie sedáku a chrbtovej časti a narozdiel od ostatných sád aj pekný gombík/regulátor vyhrievania a pár plusových drobností. Firma , ktorá produkt predávala vykonala aj inštaláciu a za cca polovičnú sumu si teraz spokojne jazdím v teplučkom sedadle. Pre mňa dosť podstatná novinka. Ak by mal niekto záujem , tak spomínanú sadu možem doporučiť. Má niekoľko výhod a približne do minúty dokáže vyhriať aj hrubú kožu v BMW.

3.9.2011 12:00

Prvá skúška zvladnutá.

Takže ako som sľúbil napíšem sem zistené poznatky po prvej dlhšej ceste.

Spotreba pri trase dlhej temer 1800 kilomterov neprekročila 8l/100 km , čo ma naozaj potešilo. Cestou tam bola dokonca 7.8l keď som cestoval v noci. 80% cesty boli diaľnice , kde som išiel rýchlosťou cca 130-140 km/h a dopravu som naozaj nebrzdil. :)

Vami požadovaná info o spotrebe pri rýchlosti 140km/h je 5l/100 km ... :) No dobre , sranda musí byť , takže majitelia dieslov nelámte ešte kľuče od áut. Reálne spotreba bola 8.5l , čo je aj tak pekný údaj .

Čo sa komfortu týka , cestovanie bolo naozaj pohodlné. Sedadlá poskytovali telu dostatočnú oporu a celkové prostredie hodnotím naozaj kladne až na umiestnenie už spomínaného konektoru zapalovača. Ak som používal externú navigáciu , opierka musela byť automaticky otvorená. Veľmi milo ma ale prekvapila vstavaná navigácia aj keď nie je plnohodnotná a naviguje len pomocou šípok , tak bola naozaj dobrým pomocníkom. Pri prvej priložitosti dávam novú mechaniku na navigáciu do auta aby bolo možné spraviť upgrade na nové mapy 2011 business ktoré sú už aj s klasickým zobrazením typu professional a ostatné navigačné zariadenia nechávam doma.

Obával som sa jedine defektu , pretože ako všetci vieme rezerva v aute nie je a aktuálne obuté runflaty by mali mať dojazd 100 km aj po prepichnutí , no neviem či je to zrovna výhra. Naštastie žiadne poškodenie pneu sa nekonalo.

Takže toľko k prvej skúške. Auto nesklamalo , práve naopak naďalej mi robí radosť. Čoskoro sa chystám meniť olej a na jeseň spraviť potrebné servisné úkony , takže budem informovať čo je nové.

5.8.2011 01:28

Zoznamovací mesiac za nami.

Ahojte , takže po prvom mesiaci používania napíšem pár postrehov . Nadšenie z auta je stále velké a jazdu si užívam , nedokážem sa ubrániť vytáčaniu , podradzovaniu , pridávaniu , usmievaniu ... :)

Spotreba čisto len mesto s tažšou nohou je 11 litrov / 100 km a mimo mesta pri doržiavaní rýchlosti 7,5 litra . Dá sa jazdiť aj za 7 litrov s lahkou nohou bez problémov ( mimo mesta ) . Ďialničnú spotrebu ešte zaznamenanú nemám ale cez víkend sa na aute chystám na dovolenku , takže potom doplním pocity a údaje po cca 2000 kilometrovom úseku .

Po navárate sa asi bude meniť olej . Konkrétne chcem dať BMW Original Quality Longlife 04 5W-30 . Može byť ? Rozumné pripomienky si rád vypočujem . S motorvým olejom vymením pravdepodobne aj olej v diferáku a v prevodovke nech som kludný .

Ak chcem byť objektívny , musím ale doplniť aj jedno negatívum a to umiestnenie zapalovača . Totiž ak zapojím nabíjačku od navigácie alebo telefónu , tak nezavrem opierku . Kábel by nevadil ale konkrétne vačší nabíjaci mechanizmus daného zariadenia bráni zatvoreniu horného veka opierky .

Takže ďaľší príspevok očakávajte za cca 2 týždne . Hodím sem aj vami požadovanú spotrebu pri rýchlosti 140km/h .

Další vozy BMW řada 3