Škoda Citigo (2012)

4.6.2012

UPDATE: !!! Tato recenze tu není aby jste řešili mě. Rád si popovídám o autě a budu se tu už jen vyjadřovat k autu.!!! Dokola vysvětlovat, že nejsem…

Škoda Citigo (Mexis)

foto zetr007

zetr007 05.06.2012  10:17

Citigo

Pěkně napsaná recenze :yes: . Pro mě trošku malé autíčko :-) , ale tobě určo vyhovuje, tak mnoho spokojených km bez poruch přeju!

Mexis 05.06.2012  20:40

« Re: Citigo

Děkuji. Jsem rád, že se tu najdou lidi, kteří dokážou ocenit to, že se někdo podělí o zkušenosti. Bohužel se objevili o ti druzí ale nedám se tak rychle odradit :-)

foto Aspire

Aspire 05.06.2012  10:49

Konečně

Už jsem tuhle malou Škodu vyhlížel kdy se tu ukáže :-) s chutí jsem si to přečetl a prohlédl galerii. Recenze je super :yes: fotky také. Já jsem zatím neměl příležitost se svézt s tímle autem viděl jsem jen dvě za celou dobu, nepočítám návštěvu Škodovky. Gratuluji k autu a super výbavě ;-) Určitě pravidelně aktualizuj protože tohle auto mě zaujalo a zajíná :-)

Mexis 05.06.2012  20:41

« Re: Konečně

jj budu aktualizovat. Chystám se přidat ještě srovnání tohoto motoru s HTP co jsem měl ve fábii.

foto Spilas

Špilas 05.06.2012  11:04

Hezká recenze

Pěkná recenze chlape!
    Přesně na Tvůj typ mám políčeno! Barva, výbava, navigace...přesně tak, jak ho máš, akorát se světlým interiérem.
    Spotřebu si musíš hodně hlídat? Jezdím teď s OII 1.9TDI PD a dlouhodobě jezdím kolem 4,5 - 4,7..ale je fakt, že se soustředím spíš na delší trasy.
    Uvažoval jsem o 44kW verzi kvůli ještě nižší spotřebě, ale asi ještě chvilku sečkám. Ve 45.týdnu vychází Citigo CNG, které má papírově žrát 2,9kg CNG (1kg = 25,8,-), reálně vím že jezdí v poho za 3,5kg. Bohužel bude asi o dost dražší, ale najedu ročně asi 30tis km, tak by se to brzy vrátilo.
    Musím uznat, že mě strašně překvapilo, jak Citigo tlumí městské nerovnosti..:)

Mexis 05.06.2012  18:32

« Re: Hezká recenze

Spotřebu si dost hlídám. Když už je tak hustý provoz, tak se po cestě bavím poslechem rádia a sleduju za kolik jedu :-). To CNG by mě také hodně zajímalo. S tím podvozkem je to pravda.. hodně mě to překvapilo, jak se dokáže podvozek s nerovnostma vypořádat.

esenbe 05.06.2012  20:24

« Re: Hezká recenze

chlapi vykašlete se na to ... fakt jste hrozně nenápadní ... krom toho je to i v pravidlech serveru...

foto strycek-BOB

strýček BOB 05.06.2012  11:42

Cígo...

Dík za recenzi a spoustu fotek. :yes: Sám jsem byl překvapen jak je Citigo uvnitř prostorné. Jsem překvapen výbornou spotřebou motoru. Současným autem jezdím město kolem šesti s cígem bych to jezdil tak za čtyři... Za další postřehy o vývoji spotřeby budu vděčný.

Mexis 05.06.2012  20:43

« Re: Cígo...

Ve městě za 4 by bylo asi hodně na hraně.. Spíš bych počítal se spotřebou někde mezi 4-5 litry.

Jelass 05.06.2012  16:50

Reklama?

Nic víc netřeba psát.

esenbe 05.06.2012  20:22

« Re: Reklama?

Tak tak ... :no: :no:

Mexis 05.06.2012  20:48

« Re: Reklama?

Ano je to reklama, spokojený řidič je ta nejlepší reklama :-) dokonce zadarmo :yes:
      Dám sem úplně normální recenzi (příjde mi i objektivní) a objeví se lidé, kteří by mě pomalu nařknuli z toho, že jsem z marketingu škodovky a po večerech ve volném čase píšu falešné recenze a snažím se ovlivnit kupní potenciál v ČR. :-)
      Tolik vás to dráždí, že jsem s tím autem spokojený??

Jelass 05.06.2012  20:58

« Re: Re: Reklama?

Vám možná přijde jako objektivní, mně to opravdu přijde jako reklama. Tak to bohužel vypadá. Spokojenost samozřejmě přeju a to je to hlavní.

Mexis 05.06.2012  21:15

« Re: Re: Re: Reklama?

Jsem povahově spokojený člověk, tak to tak možná zní až moc pozitivně. V recenzi jsem ale uvedl dost věcí z kterých je patrné, že se dost šetřilo.. Dělat tu reklamu, tak nezmiňuji slabý signál rádia o kterým se nikde klouně člověk nedoslachne. Nicméně to nemění nic na faktu, že to auto je celkově z mého pohledu dobře udělané. Moje hlavní měřítro pro spokojenost s autem je, že mě s tím buď baví a nebo nebaví jezdit. A s Citigem mě to baví a těším se na každou jízdu. Jasně, že to za pár měsíců opadne..

hp21 07.10.2012  15:32

« Re: Re: Re: Re: Reklama?

Nezlob se na mě mexisi, ale tohle má jednoznačné znaky reklamy. Abych začal od začátku, nejdřív přišla Fábia, potom náhle si usoudil, že by to chtělo rodinný typ vozu (Roomster) a nakonec ti stačí malé citigo? Tohle asi nedělá normální spotřebitel, že? Náhoda a to úplně naprostá je, že ani jeden z vozů není tak říkajíc zabydlený, pak například originální taška Škoda na ukázku věšáčku a na závěr každý z tvých vozů je ze Zákaznické centra Škoda(viz. rámeček) , u roomsteru si se to snažil alespoň zapatlat ;-) U roomsteru píšeš, byl jsem překvapen jaká je to lepší výbava, ty nevíš co kupuješ? Najednou si viděl lepší rádio...... no vždyť sis to objednával ne? Nezlob se na mě¨, ale dělat z lidí deb... to neni vůbec dobrý! :no: :no: :no: :no: :no:
            Zhodnotil jsem ti to trochu drasticky, ale až dokážeš že se nejedná o reklamu tak rád upravím body ;-)

Mexis 08.10.2012  23:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Reklama?

Nezlobím se. :-)
              Mít každý rok nové auto prostě spousta lidí nemůže unést. Na začátku mě to překvapilo a říkal jsem si, že to smažu a vybodnu se na to. Jsou tu ale i lidé, které zajímají konkrétní věci k autu a neřeší *. Jsem zvědavý, jaká by se strhla smršť, kdybych tu za rok dal recenzi třeba na rapida >:D. Nedej bože abych byl spokojený majitel, to se pak už té nálepky dělání reklamy nezbavím.. :-)

Pokusím se ještě odpovědět.. Pokud si budeš stále myslet, že mě někdo platí, abych si večer sedl k netu a udělal recenzi zrovna na auto.cz, tak si to mysli a žij s tím, ale kdyžtak mně zbytečně prosím nespamuj v diskuzi (jestli nemáš něco k autu)
              1) Neznám definici normálního spotřebitele. Nemohu posoudit.
              2) Jestli je zabydlené auto, auto ve kterém je bordel, tak já auta nezabydluji. Náhoda to jinak není. Zpravidla když dělám fotky, tak právě v naklizeném a relativně novém autě.
              3) Nejen originál taška, ale také originál frisbee! Oboje jsem si vyškemral na Tuning srazu GTI treffen na jaře ;)
              4) Nerozumím té výtce, že jsem zákazníkem zákaznického centra. Na tom mi nepřijde nic divného.
              5) Nevím, jak často kupuješ nové auto, ale rozhodně jsem si nesedl do auta na salonu a neštudoval rádio, co to umí a co ne.. To prostě přijde když to auto začneš používat a pak zjistíš, že to třeba je lepší než jsi čekal a nebo naopak. Já když si něco objednám, tak se s tím učím až když to mám.

Z lidí tu * doufám nedělám. Napsal jsem něco v mých recenzích kde lžu?? Jestli tě něco zajímá k autu, tak se rád o tom pobavím. Pokud sis tu chtěl ulevit, tak se stalo a snad už dobrý..

Jo a ty 3 jedničky v hodnocení.. fakt jseš chlap ;-\

PS: Máš hezkou recenzi ale jedničky ti nedám ;)..
              to by si musel vystřídat ještě tak 2 auta stejné značky, aby to vypadalo, že jsi zaplacený člověk na reklamu.

Né vážně, setkal se s takovou reklamou někdo z vás kdo o tom tak píšete?? Mě to přijde dost směšný, že by reklamní oddělení chodilo na autocz psát nějakou recenzi >:D

foto bicak77

bicak77 05.06.2012  19:49

dotaz :-)

Ahoj, pěkná recenze, patřičně jsem ohodnotil.

Chtěl jsem se zeptat, ty měníš auto každý rok? Neber to jako nějaký útok nebo šťouchanec, mě to prostě jenom zajímá :-) A jestli měníš opravdu každoročně, už máš vybráno na další rok? :-)

esenbe 05.06.2012  20:23

« Re: dotaz :-)

No uvidí se jaký model se bude špatně prodávat a ten si pak ,,koupí,, >:D

Jelass 05.06.2012  20:26

« Re: Re: dotaz :-)

A napíše o něm nezaujatý comment na ma.cz, pokud možno doplněn fotkami z parkoviště autosalonu. Jen chybí zkušenost s konkrétním autosalonem, aby to nebylo do očí bijící.

Mexis 05.06.2012  21:00

« Re: Re: dotaz :-)

Na Citigo je čekačka asi 5 měsíců.. Myslím, že škodovka nemá problémy s prodeji.
        Nerozumím z čeho vycházají vaše negativní komentáře.
        Pokud vás něco zajímá k autu, tak rád odpovím.

Jelass 05.06.2012  21:13

« Re: Re: Re: dotaz :-)

nám problém s vámi, s autem, s ničím, jen jsem vyjídřil svůj názor, že to opravdu vypadá jako reklama. To je celé, víc k tomu nemám.

Jelass 05.06.2012  21:14

nemám problém... sry :-)

Mexis 05.06.2012  21:18

« Re: Re: Re: Re: dotaz :-)

Asi moc chválím :-) .. U dalšího auta zkusím být více kritický.

Mexis 05.06.2012  20:56

« Re: dotaz :-)

Ahoj, auto měním každý rok. To bude tady trnem v oku mnoha lidem. Měl jsem představu, že budu postupně dávat zkušenosti s novým autem, že to bude třeba lidi zajímat. A najde se dost lidí, kteřé nezajímá auto, ale to, že mám zase nové. Teď nemyslím tvůj případ, protože si se slušně zeptal a já slušně odpovím. :-)
      Vybráno na další rok už mám. Těším se na Rapida.. ;-)

Jelass 05.06.2012  21:00

« Re: Re: dotaz :-)

Auta každý rok nová mohou mít např. zaměstanci škodovky v rámci fleet vozů...

Mexis 05.06.2012  21:06

« Re: Re: Re: dotaz :-)

To určitě mohou, stejně jak je tomu ve spoustě dalších podnicích.

Jelass 05.06.2012  21:16

« Re: Re: Re: Re: dotaz :-)

jistě, ale to se jedná většinou o vozy nižší střední, popř. střední třídy a většinou se jedná o totožné vozy, ne rok co rok jiný model. Nevím, jestli jsem se vyjádřil správně, nejedná se o fleet vozy, nevím jak se ten program škodovky jmenuje, ale jde o pronájem s možností odkupu vozu pro běžné zaměstnance. Takový soukromý operativní leasing.

foto bicak77

bicak77 06.06.2012  08:44

« Re: Re: dotaz :-)

Jestli máš každý rok možnost auto vyměnit, tak proč toho nevyužít :yes: Nemyslím si, jak někteří, že bys tady dělal takovou hloupou reklamu. Tvé recenze jsou fajn, dobře se čtou a to je důležité. Tak zase za rok u Rapida... ;-)

Mexis 16.12.2012  15:30

« Re: Re: dotaz :-)

Ještě poupravím svojí informaci o koupi nového Rapida.. Tak Rapid nebude >:-[] !!
        Myslím, že Rapid ve srovnání s OII neobstojí jelikož je mezi nima dost malý cenový rozdíl a nakonec života se dají vyjednat dost zajímavé slevy. O rapidu jako novince si to nemyslím. Takže nechci předbíhat, ale v příštím roce to bude asi OII, která tu ode mě dostane recenzi..

..a taky jsem čekal od Rapida trochu víc za trochu míň :-)

woody-alien 16.12.2012  18:58

« Re: Re: Re: dotaz :-)

Já Rapida zatím nezkoušel, jen jsem ho tak lehce obhlédl v showroomu. Nějak mě nezajímá... ;-) Ale komentáře uživatelů, co si ho prohlédli (případně projeli) pořádně, se nesou v tvém duchu. Proč raději nevzít vedle stojící a jen o 10 táců dražší OII ? Nj, tak uvidíme s čím přijdeš... ;-)

Mexis 16.12.2012  23:25

Souhlas :-) .
            Uvidíme jak se ještě upraví ceny Rapida.. Ale teď je Octa docela racionální volba.

foto hajnalka

hajnalka 05.06.2012  21:02

ja by som to nekupil

Za tu istu cenu sa da na Slovensku zohnat Suzuki Swift 1.2 4valec 69Kw plna vybava automat klima tempomat bezkľúčové odomykanie a štart za 10800Eur a to sa este da niaka zlava vydrnkat.

Mexis 05.06.2012  21:25

« Re: ja by som to nekupil

Děkuji za informaci. Určitě zajímavá nabídka :-)

foto domenico

domenico 05.06.2012  21:42

« Re: ja by som to nekupil

to je těžký, já bych to za to auto taky nedal, ale proti gustu...
      a špatný auto to asi nebude.

foto Kuski

Kuski 06.06.2012  17:36

Citigo

Ahoj, předně musím říci, že recenze je perfektní a fotogalerie taktéž. Z auta už tak nadšený nejsem, jsem totiž duší francouz, což když se kouknu před barák, tak je to hned vidět. :-) Citigo se mi ale celkem líbí. Je to malé celkem prostorné auto za konečně normální cenu oproti konkurenci. Mám ho i s čím srovnávat. Doma mi parkuje kromě mé C4 a Twingo II, které je přítelkyně(náhrada za Twingo 1). Twigo mi připadá vevnitř prostornější a hlavně v lepších výbavách má dělené samostatně posuvné zadní sedadla, což je supr vynález. U Citiga si zase cením oproti Twingu nižší posez. V Renaultu je to opravdu divně vysoko, skoro jak nějaké mini dodávce.
    V Citigu jsem jel a musím říct, že silnější varianta už je celkem vyhovující, ale na 4-válec od Renaultu to nemá.
    Jen Ti ještě chci pogratulovat ke koupi auta, každý má svoje a myslím, že sním budeš spokojený. Přeji hodně šťastných let bez nehod. :yes:

foto D-U-K-E-

D.U.K.E. 09.06.2012  10:30

Citigo vs UP!

Videl jsem vcera poprve nazivo VW UP! a musim rict, ze UP! je podle me atraktivnejsi vozem nez Citigo, ale toto je pochopitelne clovek od cloveka jine....

Mexis 18.06.2012  22:30

« Re: Citigo vs UP!

Taky si myslím, že UP! bude pro spoustu lidí atraktivnější. Na mě působí ale více jako auto pro slečny :-) . Jinak ve skutečnosti je úplně jedno jestli UP nebo Cígo, jelikož jsou mezi nimi jen kosmetické rozdíly..

foto Biest

Biest 30.08.2012  09:26

« Re: Citigo vs UP!

lenze UP! je aj o dost drahsi...

foto Nerez

Nerez 30.08.2012  10:22

« Re: Citigo vs UP!

Mně se právě Up! vůbec nelíbí. Přední maska ani ten zadek s černým lakem mezi světly 8-s

foto Luky61

Luky61 13.07.2012  08:42

Krásné...

Fakt hezké autíčko a dobrá výbava.. Doufám, že se v něm někdy svezu.. Nevím čím, ale očarovalo mě :-) Viděl jsem černý VW UP! s koženýma sedačkama a to bylo něco :-) ... Máš hezké fotky...

foto caladan

caladan 13.07.2012  21:40

tak co,

příští rok to nebožátko Rapid a potom už snad jen ŠkodaSlov!!!! jsi idiot, který nikdy neřídil slušné auto!

foto matii

matii 14.07.2012  17:19

« Re: tak co,

A ty jsi zase slušnej trouba, co si musí založit nový nick, aby tu mohl ventilovat své nadávky.

Brandon Walsh 14.07.2012  17:33

« Re: Re: tak co,

suhlasim s matiim, ale na druhu stranu som rad, ze si sa registroval
        potom už snad jen ŠkodaSlov ma rozsekalo >:D

foto Aspire

Aspire 15.07.2012  00:01

Ty jsi ale inteligent >:D

Mexis 17.07.2012  08:04

Aloha,
      Jaký asi musí mít člověk komplex aby si zařídil speciálně nick kvůli příspěvku jako je tento. Ať žije anonimita na internetu :yes: .
      Děkuji za příspěvek a přeji aby si našel hlavně svůj vnitřní klid a řídil jen slušná auta ;-) .

foto Runaway

Runaway 27.07.2012  11:33

Dobrá recenze

Chválím pěkně napsanou recenzi a přeji také hodně bezproblémových kilometrů. Moc se mi líbí fotky i když krabiciózní vzhled Citigo není dle mého gusta (to ale téměř žádná škodovka).
    Na druhou stranu musím říci, že při čtení recenze (až na design) jako by jste popisoval mé 12 let staré autíčko (tedy ještě musím pominout novodobé fičury a spotřebu). Holt pokrok je pokrok:-)

Mexis 08.10.2012  22:59

« Re: Dobrá recenze

Nějaké velké pokroky od nových aut v této třídě bych neočekával :-)

foto Adam-Novak

Adam Novák 04.10.2012  19:17

Díky za skvělou recenzi

Výborná recenze, aktualizuj prosím průběžně stav (servis atd.) :-)

foto Adam-Novak

Adam Novák 05.10.2012  16:36

« Re: Díky za skvělou recenzi

P.S. Líbila se Ti víc Fabie nebo Citigo? :-)

Mexis 08.10.2012  22:58

« Re: Re: Díky za skvělou recenzi

Rozhodně se mi více líbí cígo. Když bych si měl teď vybrat, tak zvolím Cígo jelikož se mi v tom jezdí pohodlněji. O kufr mi nejde - jezdím většinou sám.

hp21 07.10.2012  15:34

« Re: Díky za skvělou recenzi

Nemůže aktualizovat aktuální stav, když není jeho....... >:D

Mexis 08.10.2012  23:55

« Re: Re: Díky za skvělou recenzi

>:D
        To jsou starosti..
        Jak se tady prokazuje vlastnictví auta?? jako že třeba namaluju na okno HP21 a každý měsíc sem přidávám fotku auta s tím nápisem jako, že je to origo? nebo jak to děláš?

hp21 09.10.2012  10:59

« Re: Re: Re: Díky za skvělou recenzi

ano ano přesně tak, já to tak přeci taky dělám >:D >:D
          stačilo by třeba pár fotek, které nafotíš teď, aniž by si to umyl a uklidil (pokud je to opravdu tvé ;-) )

foto zewlak

zewlak 07.10.2012  13:59

by mě zajímalo kolik to žere při 130km/h

Mexis 08.10.2012  22:55

« Re: spotřeba

Jestli si to dobře vybavuji tak mezi 5-6. Běžně po dálnici nejezdím. Ale zítra to zkusím až pojedu domů.

Mexis 15.11.2012  23:28

« Re: spotřeba

Tak jsem si vzpomněl :-) .
      Tak na 130 to dělá okolo 6.. úplně neodhadnu přesnou rovinu. Ale tak 6-6,4.
      No na dálniční jízdu to rozhodně spořílek není :-).

foto Stejsn

Stejsn 16.11.2012  12:07

Jako jediné auto bych to v žádném případě nechtěl,

ale zato pokaždé, když jedu po Praze do práce s tou svojí rozežranou lodí a hodinu hledám místo k parkování, tak všem řidičům tědlech pidiaut tiše závidím.

Mexis 16.12.2012  15:11

« Re: Jako jediné auto bych to v žádném případě nechtěl,

Občas jedu většíma autama, a je to při hledání místa hodně znát.. Cígo odstavím skoro kdekoli >:D

foto Pocer

Počer 11.12.2012  19:02

Citigo

Mám najeto na mém novém Citigu 2000 km. Co na něm chválím: Skvělý podvozek,i když se mi zdá na naše cesty trochu slabé konstrukce, velmi pohodlná přední sedadla, prostor pro řidiče a spolujezdce obrovský, spolujezdec v předu má tolik místa,že když se trochu posune dopředu, tak i za ním může sedět dlouhán. Mám 5 dveří, proto přístup na zadní sedadla v pohodě,zavazadelník pro dva stačí, dobré brzdy.
    Co na něm zatím nechválím: Motor je dost hlučný ve větších otáčkách, má zvuk jak polámaná pila,jinak táhne skvěle i při 44 kw., kulisa převodovky nic moc,občas nejde zařadit rychlost,musím zpět na původní a znovu,napodruhé jde. Vypadá jak uvolněná. Převodovka je stavěná pro jemnou dívčí ručku, Chlap na konci dráhy rychlostní páky cítí zuby. Spojka na mém starém golfu byla po 17 letech lepší.
    V rámci toho že se šetřilo kde se dalo je to celkem povedené autíčko. Spotřeba je zatím průměr 4,8 litrů, což je slušné. Jen jsem zvědavý,jak dlouho vydrží i při slušném zacházení motor,spojka a převodovka.

Mexis 16.12.2012  15:09

« Re: Citigo

Zdravím a děkuji za příspěvek k věci.
      Teď o víkendu jsem měl možnost zapůjčení verze 44kw tak doplním v recenzi jaké mám dojmy.
      Jinak ohledně řazení se mi občas stane (1 za měsíc), že nedotáhnu rychlost pustím spojku a převodovka rachtá jak kdyby byla kulisa někde mezi.. Stává se mi to myslím u 4 nebo 5ky. Samozřejmě hned jdu na spojku a dotáhnu to. Přikládal jsem to mé lenosti, že to tam prostě nedávám pořádně ale jen tak lehce pinkám:). Ještě jedna věc s řazením. Když dávám jedničku, tak tam občas nejde dát, tak pomalu dám spojku těsně na záběr pohnou se zuby a skočí to tam.. Toť z mé strany co jsem si všiml.
      A přeju ať dobře jezdí ;-).

foto hozyp

hozyp 22.12.2012  00:36

převodovka

Ahoj Mexi, oba jezdíme ve stejných modelech, výkonově, výbavově, vzhledově >:D Máš nějaké zkušenosti s rachotivým zvukem za studena s nevyšláplou spojkou? Když je auto studené, rachtá to jak spojkové ložisko, nebo setrvák, s vyšláplou přestane. Zatím neřeším, na provozu se nijak neprojevuje. Jinak potvrzuji, že převodovka asi nic moc, už od začátku se nejedná o učebnicově přesné řazení, pětka občas nezapadla, teď pro změnu občas nedám jedničku, zpátečka je jakoby kapitola psané sama pro sebe ;-) Jinak jsem spokojený, ale na to, že s jedná o nové auto, jde poznat kde a na čem se šetřilo.

Mexis 14.01.2013  21:39

« Re: převodovka

Zdravim!
      Rachotivý zvuk jsem ještě nikdy neslyšel. U mě ok :-) . Tak určitě se hodně šetřilo, ale dojem při jízdě mám příjemný.. jak ve větším autě, takže jsem spokojený. Tu 5ku taky někdy nedotáhnu dokonce a 1 a R chtějí někdy dostat lehce do záběru aby zapadli. Jinak spokojenost.

foto hozyp

hozyp 15.01.2013  14:25

« Re: Re: převodovka

Přesně jak píšeš, vládnje spokojenost! Od tak malého a "levného" auta jsem nic velkého neočekával, ale zejména jízdní vlastnosti mi vyhovují. I ten malý motůrek se při jízdě nezdá tak malý a je až překvapivě svižný. Dálniční 130 v pohodě, dál už to chce trpělivost, ale zejména ve městě je citáč ve svém živlu. Zejména teď na sněhu a ledu se skvěle osvědčilo esp, bez něj bych ani auto nechtěl.
        Vady a mouchy (přestal fungovat sklápěcí a posouvací mechanismus u sedadla spolujezdce), rachtání ložiska budu (nebo nebudu :-) řešit až půjde na servis, nepřesná převodovka je holt konstrukční záležitost, dá se s tím žít.

foto ahorag

ahorag 29.03.2013  00:13

zdravím! líbí se mi tvá spotřeba. Podle spritmonitor.de ji máš fakt skvělou, 4.33 l je nejlepší hodnota ze všech citigo na tamních stránkách, navíc i ve variantě 55 kW. Uvažuju taky časem o koupi škody citigo hlavně z důvodu úspornosti provozu. Mám nyní fabii II 44 kW, průměr mám dlouhodobě asi 5,5-6l. Snažím se jezdit úsporně, moc na to nešlapu, takže na HTP je to celkem slušné. Ale předpokládám, že u citigo bych mohl dosáhnout při stejném stylu jízdy jaký uplatňuji teď tak o litr lepší hodnoty. Kolem těch 4,5 l by bylo super. Tak se chci zeptat, jestli se nějak výrazně snažíš o ekonomiku jízdy nebo jakým konkrétním stylem jezdíš. Díky moc!

Mexis 17.02.2015  21:55

« Re: spotřeba

Zdravím. Dlouho jsem tu nebyl, tak nevím jestli je to aktuální, přesto odpovím.
      Myslím, že poje spotřeba není v ničem vyjímečná. Teď jsem koukal na spritmonitor a koukám, že se mám v ek. jízdě co učit :-).
      Já se snažil jezdit dost ekonomicky. ale trochu mě to kazili cesty do práce 4km a pak na nákupy se mi taky nechtělo chodit pěšky >:-[] .
      Většinu jsem jezdil ale dálky, pokud se to tak dá nazvat - 130km :-).
      Nastartuješ a po chvíli máš spotřebu pod 5.. nad 5 jsem nikdy nejel, když se nebavim o popojetí 2km.

foto dal

dal 29.04.2014  19:25

Pěkné

auto, slušná recenze. Zajímalo by mne kolik máš najeto a spokojenost s motorem. My jsme koupili UP! 44KW a jsem úplně unešený hlavně s jízdních vlastností a spotřeby(4,5l při velmi svižné jízdě). Bojoval jsem za Citigo ale nakonec jsem uznal, že UP je pěknější a podlehl jsem nátlaku mojí drahé polovičky.

Mexis 17.02.2015  22:06

« Re: Pěkné

Už auto nemám. Nedávno jsem koupil Octavii.
      Jinak s Cígem jsem byl hodně spokojenej! přišlo mi to komfortní a spotřeba jakou už nikdy mít s benzínem nebudu.. S motorem spokojenost, pač jsem od toho nečekal, že budu s někym závodit, nýbrž, že v klidu se dopravim z A do B. Je pravda, že prý se ženám více líbí UP :-). Technicky jsou ty auta totožná až na pár detailů + design, který prodává, to je věc vkusu :).
      S nátlakem polovičky je to složité, taky znám >:D . Naštěstí do auta mi nemluví :yes:
      Jinak palec nahoru za pěkné auto.