Ford Fiesta (2006)

8.4.2007

Žvé a mlado pôsobiace auto s temperamentným motorom ( Duratec 1,25l 16V), ideálne pre 2-3 ľudí na cesty za prácou a kratším oddychom Štandardná…

Ford Fiesta (Mexican82)

"-- skrytý --" 08.04.2007  22:34

Výborné

a bez výhrad, snad jen fotek by mohlo být víc. Ale těch pár se mi líbí. :yes:

"-- skrytý --" 10.04.2007  16:31

« samomluva?

Přibyly další, tudíž za 9 ;-)

Mexican82 11.04.2007  10:16

« Re: samomluva?

dakujem za dobre hodnotenie :-D skusim este pridat nejake fotky motoru a interieru. Chcem nalakovat klucky dveri tak aby vyzerali ako vyduchy ventilacie (matny hlinik), ale je tam problem, ci sa podari zohnat sprej, ktory sa neochyta 9to by potom vyzeralo hnusne

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:03

Recenzia

Urcite jedna z najlepsich. Fakt pekna recenzia. :-) :yes:

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:24

auto: 7b; popis a zkušenosti: 10b; fotky: 6b --- celkem: 8b ... pěkná recenze, ještě by to chtělo, ale přidat nějaké fotky (motor, interiér, zav. prostor,...) ;-)

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:25

bordula

Nazdar jano, Pekna Fiesta! Rovnaku farbu tu ma aj Jirka, a rovnaky nmotor tu mam zas ja;-) Chces si dat nalakovat tieto narazniky? Lenze ta original lakovana verzia ma hladky povrch, tak neviem ako to bude potom vyzerat ked to bude matne a nebude sa to lesknut ako zvusok karoserie. Tiez s tym ale nieco chcem spravit na svojej Fieste, je to fakt do oci bijuce.

Mexican82 10.04.2007  10:33

« Re: bordula

vdaka za hodnotenie. Rozpraval som sa s jednym znamym lakyrnikom - nastriekal by to tango cervenou a potom priehladnym lakom, ktory dava zrkadlovy efekt. Chel by som to skusit, lebo najma na prednom narazniku to fakt nevyzera extra dobre

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:39

« Re: Re: bordula

Aha, ved potom snad ukazes vysledok:) Mne sa doknca ten zadny naraznik paci viac takyto pololakovany ako ten cely lakovany, zadny by som nechal tak ako je.

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:25

bordula

Mas tam zaujimave fordacke disky, ktore su este z cias Forda Escorta, skoda ze si nesiel do 15-tiek, spotreba sa moc nelisi, pretoze plocha kontaktu gumy s vozovkou ostala temer zachovana lebo 15-tky maju celkovo s gumou o nieco mensi priemer (auto je o niekolko mm nizsie)- (cize hoci na sirku sa kontakt zvacsil, na dlzku sa zmensil) - Ford vie co robi. Valivy odpor zalezi najviac od dezenu, uzsia guma ho moze mat vacsi ako sirsia. Mas to za 10!

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:28

pekny voz

...prijemne auto s peknou farbou, motor absolutne postacujuci na danu velkost, ale kolesa by som volil 15 palcove, rozdiel by bol minimalny, autu tiez chyba klima. Co sa tyka autoradia, uz som pocul o nizsej kvalite, skoda, ze to ford podcenuje, original radio sa dizajnovo velmi hodi do palubnej dosky, ale radio ma primarne kvalitne hrat, takze tu vymenu chapem :-)

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:32

« Re: pekny voz

ono original hra kvalitne, o to sa bat netreba, len ti, co sa trochu viac venuju zvuku, spoznaju, ze cd prehravac ma trochu plechovy zvuk - co je domenou vsetkych lacnych cd prehravacov. Avsak prijem a zvuk z FM radii je super kvalita!

Mexican82 10.04.2007  10:37

« Re: Re: pekny voz

uprimne sa priznam. FM radio nepocuvam, mam natavene ze mi pusti dopravne spravodajstvo. Na kvalitu zvuku si dost potrpim a kedze zaner hudby ktory pocuvam ziada dynamiku - teda nepotrebujem dum-dum zo subwoofera, zdali sa mi spominane MAc Audio ako vyborny kompromis medzi cenou a kvalitou Ak sa sony zobudi a zacne robit Xploid 5 na 7" odporucam tie

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:42

« Re: Re: Re: pekny voz

Tak potom ano, ja som zas opak, pocuvam skoro vylucne FM radio:) Ale napr taky Nickelback, co tam teraz mam, hra vytecne:)

Mexican82 10.04.2007  15:26

« Re: Re: Re: Re: pekny voz

no Nickelback mi hrava tiez :-) popri tom este kopa kapiel, ktore som si oblubil v USA a tu sa malo hraju. Ta dynamika je potrebna, inak to znie vsetko strasne nevyrazne. Treba si posediet v aute pekne v garazi, poriadne vybalansovat ekvalizer a ide sa na cesty :-)

"-- skrytý --" 10.04.2007  10:48

« Re: Re: Re: pekny voz

"-- skrytý --" 10.04.2007  11:27

hudba

to moze byt co sa tyka kvality, ja mam aute tiez uplny priemer, ale skor ako radio by som vymenil repro, tiez mi chyba prehravanie roznych formatov, ale v aute nejazdim koli hudbe a hlavne original radio krasne zapada do dizajnu interieru a robi ho tak kopaktnym a jednoliatym. Neoriginalne radio posobi ako cudzi prvok a naviac ho musis pri kazdom vystupovani vyberat a potom zase vkladat spat do zakladne. Je to vsak vec nazoru, respektujem individualne potreby kazdeho cloveka:-)....jedna otazka - preco si nedal aj klimu?...viem, ze nebola sucastou akciovej vybavy, ale oplati sa do nej investovat...

foto voyo

voyo 10.04.2007  12:25

hmmmm....

nie je nad original autoradio. ja mam este kazetovy OPEL CAR400 - vacsinou pocuvam FM a pre kazdy pripad mam strcenu kazetu od ELANU, ktoru som kdesi doma vyhrabal :) Ale chcem ho zamenit za opel CDR500 od VDO, ak niekto mate na predaj - predsa CD mam trosku viac ako MC :) neoriginal nech by bol akokolvek vybaveny a prehraval by aj podlozky pod pivo, nechcem z dovodu toho, ze ho musis z toho auta vytahovat aby ti ho neukradli ( co sa mi uz stalo a panel bol v skrinke spolujazdca :) - moja hlupost ) a vsade nosit , co nie je pohodlne.

neregistrovaný: "BigFoot007" [85.216.131.XXX] 10.04.2007  14:25

a co zlava a ine skusenosti???

Sam uvazujem o Forde, ako druhom aute do rodiny, a celkom sa mi pozdavaju Fordy(Cenova politika, nemecka kvalita- v pripade Fiesty). Zaujimam sa O Fusion, Fiestu a Focus. Focus ma jednu vyhodu je fakt velky a ma aj tempomat a samozrejme nezavisle zavesenie kolies. Fiestu by som bral urcite tu akciovu za 420 000 s dieselom 1.4- je tam sialene mala spotreba, len potom som sa pozrel na cennik Fusiona, a povedal som si ze za tych 20000 to stoji... A teraz Hlavna oazka???aku si mal zlavu, respektive podarilo sa ti dat dole cenu???Co som pozeral, tak v cechach nie je problem dat na Forde dole aj 60000 az 100000. co v pripade ze by som mal zaujem o Focusa 1.6 TDCi za 520000 a po zlave by bol uz na urovni trebars 450 000, tak je to velmi zaujimave...

Mexican82 10.04.2007  15:24

« Re: a co zlava a ine skusenosti???

takze s pravdou von. Vsetko co som popisal (teda vybava zakladna, priplatkova a audio) ma vysli 365 000 Sk na drevo (cash). K tomu bolo bolestne od predajcu plna nadrz a 4 zimne pneumatiky. Zlava z ceniku nebola ziadna, model Family bol sam o sebe akciovy model. Ak mozem poradit - Focus 1,6 TDCi --> ak by som do toho siel, bral by som predvadzacku s max 10 000km, tie sa daju kupit do 400 000 SK (nemecko - konkretne z Drazdan alebo Lipska). mam to overene, dvaja znami uz Focusy odtial maju - jeden 1,6 TDCi a druhy je 1,6 VCT

neregistrovaný: "BigFoot007" [82.119.103.XXX] 10.04.2007  15:43

« Re: Re: a co zlava a ine skusenosti???

Nemas kontakt na toho, co to sem dovaza, respektive ako sa da k takymto Focusom dostat???

Mexican82 11.04.2007  10:56

« Re: Re: Re: a co zlava a ine skusenosti???

zdarek, takze tu je kontakt na toho predajcu predvadzaciek Fordov v Lipsku: Autozentrum Lutznerstrasse GmbH Ansprechpartner Hr. Bert Helbig Lützner Straße 175 D-04179 Leipzig Tel.: +49 (0)341 4874828 Tel.: +49 (0)172 1366066 Tel.: +49 (0)341 1366066 Fax: +49 (0)341 4874870

"anonym" [82.119.103.XXX] 11.04.2007  16:12

« Re: Re: Re: Re: a co zlava a ine skusenosti???

dik moc...Este jedna vec- to radio co tam bolo vstavane- mam pcoit zze je to ICE 8 - ma ovladanie pod volantom????

"-- skrytý --" 11.04.2007  18:51

« Re: Re: Re: Re: Re: a co zlava a ine skusenosti???

To radio ovladanie pod volantom v zakalde nema, ale vo vyssej vybave ma.

neregistrovaný: "ifko" [217.10.60.XXX] 10.04.2007  16:37

fiesta champion

Zdravim, mam fiestu v tej istej farbe ale vo vybave champion cize vratane klimy a s motorom 1.4 tdci. Kupoval som ju este pred zlavou.Komplet aj s met+meta alarm ma vysla 440 za co v danej cenovej kategorii podla mna aj tak auto s porovnatelnou vybavou ale hlavne motorom nenajdem. Zatial 100%, caka ma prva garancka.Podla mna vydarene auticko aj na dlhsie trasy. Inak ozvucenie je podla mna tiez fajn a ten origo design je predsa len lubivejsi. Ale je to vec nazoru.Pekny den !

neregistrovaný: "BigFoot007" [82.119.103.XXX] 10.04.2007  16:53

« Re: fiesta champion

A aky je ten maly diesel???viezol som sa s nim, ale v C3...A tam bol velmi zivy. Az sa mi nechcelo verit ze to ma len 50 kW. A co spotreba???A este jedna vec, uz si skusal zarovno aj klimu???ci to zvlada???

neregistrovaný: "ifko" [194.213.204.XXX] 12.04.2007  12:41

« Re: Re: fiesta champion

Je uplne v pohode. Spotreba v zime 5 L, v meste 6. V lete 4,5 a v meste 5 az 5,5. Aj s klimou taha velmi statocne. Bol som na nej v Chorvatsku minule leto. 4 ludia, plne nalozeni, klima pustena nonstop a zvladala bez problemov. Nie som technik, ale tych 50 kw nie je zrejme rozhodujucih, skor krutiaci moment. Auto tahe pekne od nizkych otacok.

"anonym" [82.119.103.XXX] 12.04.2007  15:26

« Re: Re: Re: fiesta champion

Tak teraz uz len otazka, ze co bude ten motor robit vo Fusione...je to pekna predstava mat auto co zerie na dialnici zrejme daco okolo 5 litrov- to ma tietz zaujima, ze kolko zerie pri dialnicnej 130??? No je to uplne vyhovujuci motor... PS: vzdy je lepsie info od ludi, ako od predajcu. Malokedy je predajca uprimny...

neregistrovaný: "ifko" [194.213.204.XXX] 13.04.2007  10:09

« Re: Re: Re: Re: fiesta champion

no moja skusobna jazda bola prave vo fusione, pretoze tdci vo fieste ako predvadzacku prave nemali. Bola tam citit ta hmotnost navyse, to by xelo aspon 1.6 tdci. Ja pouzivam auto denne, najma jazda v meste (BA). Do mesta je to podla mna idealny motor.

"anonym" [82.119.103.XXX] 13.04.2007  14:47

« Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Ono to auto bude hlavne na mesto, ale sem tam cesta po europe a pod...vsak vdaka spotrebe sa tam da spravit na celu nadrz cez 1000 km(aspon moj odhad...) Kupoval si to v BA?alebo niekde inde?Aby si rozumel, tiez som z blavy. a predajcov Fordu nie je vela v okoli...

neregistrovaný: "ifko" [217.10.60.XXX] 16.04.2007  16:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

ved to, takze ani s cenou sa moc nedalo hybat :( povedia si nexes, nechaj a v BA je fakt iba jeden predajca (aspon co ja viem). No ma to tusim 44 L nadrz, neviem aku ma fusion takze si netrufnem povedat ci to spravi tych 1000 km. Ale ja som spokojny, chodim na nom casto aj dlhsie trasy. Za rodinkou na Moravu, pripadne na vychod Slovenska. No a v lete xem dat znova chorvatsko.

"-- skrytý --" 16.04.2007  18:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Téda až do Chorvatska, tak to budete pěkně vydrncaný, motoricky na to má, ale to má i felda, ale komfortem cestování? Na takovou štreku to chce něco měkčího a hlavně většího. Po čtyřech hodinách ve fiestě ji proklínám 8-s Ta je tak do vzdálenosti max 200km a i to už je dost, ve dvou to ještě jde ale ve čtyřech nebo pěti. To se nedá. Fiestou bych na dovolenou nejel, radši letecky.

"-- skrytý --" 16.04.2007  20:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Podla mna v uplnej pohode na to Fiesta ma. Navyse, ked je nalozena, zmakne a nerovnosti az tak necitis. Vzdy som jazdil na dovolenky Fiestou ci Corsou, ziaden problem to nebol. Fiesta ma aj omnoho lepsie sedadla nez stara Corsa, ta ich mala hrozne makke.

"-- skrytý --" 16.04.2007  21:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Dá se přetrpět vše, ale na takové dálkové trasy to není.To je fakt lepší letět letadlem. Poslední dny pendluji neustále mezi KH a Prahou a už jsem z toho nějaký přešlý, jezdím po poděbradský dálnici a jsem z toho pěkně vyhrkaný, ještě že nejezdím po D1, to by byla moje smrt.Fiesta zkrátka není rodinné auto, ale v našich podmínkách tuto roli často plní. Příští auto bude střední třída. Škodu, Korejce i Němce jsem měl, takže to vypadá na Japonce.

Mexican82 17.04.2007  11:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

ja som minule leto fiestou do chorvatska siel. traja ludia, batozina. na dialnici som udrziaval 110 az 130, spotreba 6,5l. Ako viete mam to bez klimy, bol uz september a tak sa to dalo pohodovo zvladnut. kazdu hodinku 10 minut na vystertie sa, nejake to kafe a tak. A bolo to celkom prijemne cestovanie

neregistrovaný: "mumo" [195.146.138.XXX] 04.06.2007  12:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Nechodí do Chorvátska autovlak? Asi by som využil to. Feldou som zašiel do Talianska na Calabriu (niečo málo cez 2000 km jeden smer), Fiestou som bol v Taliansku na severe (1043km) - ani v jednom prípade to nebolo príjemné cestovanie. Dá sa to zvládnuť, ale je to dosť nepohodlné. Fabia v lepšej výbave je na dlhšie trasy po diaľnici lepšia (porovnané so služobnou).

neregistrovaný: "ifko" [217.10.60.XXX] 23.04.2007  13:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

tak chod letecky :-! nikto "vydrncany" nebol, jazda bola uplne v pohode. Ale treba si to vyskusat. Zdar !

neregistrovaný: "ifko" [217.10.60.XXX] 23.04.2007  13:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Hlavne to nemozes porovnavat s feldou. Tu som mal, technologiou, podvozkom to hadam nexes porovnavat !!! >:D

"anonym" [217.67.19.XXX] 21.04.2007  18:43

« Re: fiesta champion

Môžem potvrdit že pri dialničnej prevádzke cestou na dovolenku do Talianska 1300 km tam bez klímy 5 litrov s klimou 5,5. A to hovorím o plne naloženom aute a 3 osoby. A čo sa týka dynamiky pri takto zaťaženom aute nie je to až tak zlé v úplne v pohode do 140 km/h potom to už nie je také samozrejmé pri tom zaťažení. Veľký mínus tohot auta s motorom 1.4 TDCi je jeho hlučnosť a to hlavne od podvozku. Myslím si že peugeoty s rovnakým motorom sú na tom z tohto pohľadu lepšie.

"anonym" [82.119.103.XXX] 19.04.2007  11:38

« Re: fiesta champion

Tak ale teraz mam dilemu- rozmyslam medzi novou Fabkou, Fiestou a FFordom Fusion... Ak fabku tak vo vybave Sport s najslabsim 3 valcom. pripadne este novy Yaris...

neregistrovaný: "BigFoot007" [85.216.131.XXX] 10.04.2007  17:34

Original Radio

"-- skrytý --" 10.04.2007  23:12

dvere

ozaj jano, napadlo ma ze ked si tam montoval repraky, nevies nahodou ako sa dava z dveri dole to vnutorne oblozenie? Chcel by som sa pozriet dovnutra zadnych pravych dveri, nieco mi tam totiz za jazdy hrkota.

Mexican82 11.04.2007  08:14

« Re: dvere

vyborna otazka. Pozeral som cez rameno borcovi, co daval to repro. A viem, ze by som to dole nedal... najprv treba dat dole kluku ovladania okien, je to novy system (ten chlapik robil fiesty do 2004 ale toto mu trvalo 30 minut kym na to prisiel. je to zabezpecene nejakou sponou, ale fakt neviem ako. potom pri klucke treba dat dole srob(je tam zaslepka) a potom pekne pomaly vytiahnut z plastovych drzadiel.. myslim, ze ak zvladnes odmonotovat klucky, podari sa to to bol dovod, preco mi repro montoval profik, nechcel som si totiz polamat uchytky

"-- skrytý --" 11.04.2007  10:05

« Re: Re: dvere

diky, takze nechavam to radsej na profikov ;)

"-- skrytý --" 11.04.2007  11:09

« Re: Re: Re: dvere

ozaj a ziarovku si uz niekedy menil? Podla navodu to vyzera dost husto, sa "tesim" :-!

Mexican82 11.04.2007  11:35

« Re: Re: Re: Re: dvere

svietim stale a zatial som nemenil nic. Dufam, ze sa svetla "Mede in Czech republic" ukazu ako dobre riesene.. len som pozeral, vyzera to zlozito a zrejme to bude zlozite.. ale snad nic neodlomim, v prirucke to je popisane celkom dobre

neregistrovaný: "leo" [89.102.93.XXX] 28.04.2007  11:17

« Re: dvere

čau. Mam podobne zvukove efekty v pravych dverich.Uz vis, cim to je? Díky moc.

"-- skrytý --" 28.04.2007  21:39

« Re: Re: dvere

Nazdar, nic nove som nezistil. Na isty cas to dokonca samo zmizlo, ale teraz to zacalo znovu drncat. Necham to tak, poviem to az v servise pri prvej garancke, ktora ma caka v lete.

"-- skrytý --" 15.04.2007  19:36

hodnoceni

auto velice pekny.. a az nalakujes plasty,jak si psal,bude to jeste lepsi(sportovnejsi) mozna jeste mlhovky by byly dobry. barva ,kterou mas tomu dodava dynamiku.

"-- skrytý --" 15.04.2007  19:40

hodnoceni

auto velice pekny.. a az nalakujes plasty,jak si psal,bude to jeste lepsi(sportovnejsi) mozna jeste mlhovky by byly dobry. .

"anonym" [82.119.103.XXX] 19.04.2007  16:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

to fakt je cestovanie vo Fieste take neprijemne???Trebars aky je rozdiel medzi Fabkou a fiestou, alkebo medzi Citroenom C4 a Fiestou(myslim z hladiska komfortu jazdy...???

neregistrovaný: "juro" [85.248.7.XXX] 19.04.2007  17:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

C4 by som neporovnaval s Fiestou, to je rozdiel jednej triedy. Porovnal by som to s C3, ktory je omnoho maksi, cize komfortnejsi ale v zakrutach sa viac naklana a podvozok nema take bezpecnostne rezervy a nemozno si na nom dovolit az tak vela ako s Fiestou. Ta je tvrda, ale citatelna, miluje zakruty, poslucha naslovo aj zatazovych situaciach. Kazdy si vyberie co preferuje viac...

neregistrovaný: "BigFoot007" [82.119.103.XXX] 19.04.2007  20:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Ok. Povedzme ze chceme ist na tom do Chorvatska...Vyklepe to moc cloveka???

"anonym" [85.248.7.XXX] 19.04.2007  20:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Pohoda - nevyklepe. Navyse, ked Fiestu zatazis ludmi ci batozinou, tak vtedy sa sprava o nieco komfornejsie ako keby isla naprazdno. Daj si tam 15-tky kolesa a pozitok z jazdy bude este vacsi.

"anonym" [82.119.103.XXX] 19.04.2007  21:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

15 kolesa su v zaklade pre TDCI v speci vybave...takze tam nevidim problem. a co sedadla, tie vsade kritizuju, ze su priserne, pritom mam pocit zte su podonym(aspon tvarovo) tym co su vo Fabke, a vo fabke boli vynikajuce...

neregistrovaný: "juro" [85.248.7.XXX] 19.04.2007  22:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fiesta champion

Takze mas na mysli 1.4tdci Ghia X? To je parada, kiez by taketo ceny boli uz aj pred rokom.... No a so sedadlami nemam problem lebo su tvrdsieho charakteru a tym padom chrbtica netrpi ani pri dlhych jazdach, a to mam vyse 190cm. TDCi je idealna volba, bral by som.

"anonym" [89.173.136.XXX] 21.04.2007  09:52

Miloš

Nazdar vsetci, ja so tiez majitelom Fiesty 1,25, 12/2006 kupene takze hned po Frankfurtskom autosalone. Pred kupou auta som odskusal takmer vsetko v tejto kategorii a dnes nelutujem. MOTOR: 1,25 16vent, optimalny vykon spotreba a poistka.Nar.3valec fabia, SEAT, POLO sú slabé, SUZUKY IGNIS je o par drobnych vo vissej kateg., C3 1,1 slabý, KALOS 1,2 vysoka spotreba spotreba atd. PODVOZOK: v triede spicka, INTERIER: po facelifte nieje co vytknut, kde sa htrabe PEG206 alebo FABIA kde si nemas kam dat nohy a zadne sedadla ako sardinky, PREVODOVKA: kde sa hrabe "varecha" od KALOSa, nepresnost od PEG 206 a na IGNISE ani nehovorim. Jednine prevodovky W peda POLO. IBIZA, FABIA sa priblizuju. CENA: okrem KALOSU vo vsetkych pripadoch v porovnatelnej vybave bezkonkurencna! Za predrazenu IBIZU kde sa priplaca snad za vsetko, a malý SVIFT ani nehovorim. ZAVER:Po roku a nieco, som spokojný, akurát som zavahal ze som nekupil metalicky lak a hned predne zasterky, lebo kamienky na ceste po minulej zime spravili na podbehoch a dverach svoje.

"-- skrytý --" 21.04.2007  10:28

vitaj v klube, milos ;-)

Mexican82 21.04.2007  13:35

« Re: Miloš

skus to dat nejak dokopy nejaku tu prezentaciu

"anonym" [195.91.54.XXX] 18.06.2007  16:18

« Re: Miloš

a co startovania??? neklesaju vam otacky,ked nastartujete-za studena?-TAKTO:nastartujes,po chvili klesne asi na 600ot./min a o par sekund ide nazad na 1300/min a potom sa drží...

neregistrovaný: "Laco" [195.91.54.XXX] 18.06.2007  16:20

« Re: Re: Miloš

sorry,nepredstavil som sa-laco ;-)

Mexican82 20.06.2007  10:56

« Re: Miloš

Mne sa to stalo raz a pravdu povediac ma to fakt vystrasilo, vypol som motor a chvilku pockal.. po asi 5 minutach slo vsetko v poriadku, mozno bolo nieco v benzine, odvtedy som presiel asi 2000 km a vsetko v najlepsom poriadku

"-- skrytý --" 09.05.2007  16:48

tak přesně takovýhle auto má příbuznej ;-) Pěkný, malý auto. dávám za 10b :yes:

"-- skrytý --" 20.05.2007  23:01

lak

Nazdar mexican, co vsetko obsahuje ta sada na drobne opravy laku? A aka bola jej cena?

Mexican82 26.05.2007  14:35

« Re: lak

ako som spominal, je to za 250 Kc... sada obsahuje 2 ampulky (s farbou a s krycim lakom

myslim, ze by to stale zo to skusit to nastriekat pistolou, snad si na to najdem cas (na parkovisku ma oskrel jeden cu***ak a pravdaze utiekol bez ospravedlnenia.. takze mam na prednom narazniku vydrety lak az na plast

"-- skrytý --" 15.06.2007  11:00

nice

Trosku sa mi nepaci to autoradio (asi vec vkusu), ale zase mp3ky su fajn :) Volant bez koze je velmi pekny, celkom ma to potesilo a uz sa tesim kedy zodriem kozu z mojho hehehe. Moderny a zivy motor. Uplne super.

Ohladom TDCi vs Fusion, myslim ze nie je ziadny problem, pretoze TDCi vazi rovnako ako benzinak a tudiz ziadna vaha navyse.

Dobra praca, davam 9b.

PS: (zatial) rekordna spotreba podla palubneho pocitaca na fusion TDCi BB-ZV=2.8L/100km :-!

"anonym" [213.215.85.XXX] 27.08.2007  10:22

Autoradio

Kupil som fiestu tiez bez radia. Kde si kupoval ramik na radio a reproduktory. Priamo vo forde? A montovali ti to tiež vo forde?

Mexican82 28.08.2007  15:00

« Re: Autoradio

DIN 1 priehradka je kupovana priamo u Forda (ako Ford Genuine part).. repro je MacAudio, take nieco vo Forde nepredavaju ;-)

montoval to znamy elektrikar, predtym som sa pytal vo Forde ci to neovplyvni zaruku - povedali ze nie. Zasah do instalacie tam nie je, ide len o pripojenie zariadnei, ktore splnaju normy vyrobcu

"-- skrytý --" 31.08.2007  12:19

Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

Vzhled interiéru vámi sestaveného vozu

31-08-2007
    Váš vůz

Ford Fiesta (3dveřová - Fashion - 1.4 Duratec 80 k - 5st. manuální)
    Základní cena

Kuřácká sada (zapalovač)
    Kč 350

Audiosystém ICE 13
    Kč 15.500

- Rádio / přehrávač na 6 CD 6006 + 4 reproduktory (2 přední, 2 zadní) + střešní anténa + dálkové ovládání na sloupku řízení

Druhý klíč dálkového ovládání
    Kč 800

Samočinná aktivace světlometů
    Kč 2.800

- a automatické stěrače s dešťovým senzorem

Automatická klimatizace s funkcí recirkulace vzduchu
    Kč 6.000

Celková cena

Celková cena *
    Kč 400.640

* N/A

Strategií firmy Ford je neustálý rozvoj produktu. Jsou rezervována práva změny specifikací, barev a cen modelů a položek ilustrovaných a popsaných a zobrazených kdekoli v tomto konfiguračním nástroji. Podnikli jsme vše, abychom zajistili správnost informací, podrobností a popisů zde uvedených v době uvádění do provozu; budeme aktualizovat tento nástroj čas od času v souladu se stratégií stálého rozvoje. Doporučujeme vám však, abyste si zkontrolovali specifikace vozu u svého autorizovaného partnera Ford před objednávkou, abyste předešli jakémukoli nedorozumění, zvláště v případech, kdy volba modelu závisí na uvedených vlastnostech. Materiál na těchto stránkách se týká jen českého trhu a čísla zde uvedená by měla být užívána jen jako odhad. Aby se zamezilo pochybnostem o informacích uvedených na těchto webových stránkách, včetně cen a podmínek pro financování vozidel, nepovažujte prosím takto kalkulované ceny a podmínky pro financování jakéhokoli vozu za závaznou nabídku společnosti Ford.

(C)2005

"-- skrytý --" 31.08.2007  12:20

« Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

skoro stejná výbava jen nemá turbo výkonově slapší motor není to automat atd. je už takhle je dražší než smart tak by mě zajímalo ta tvoje verze že to koupíš o 100000 levněji >:D

Mexican82 01.09.2007  12:21

« Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

Fiesta vo vybave aku som mal stala 370 000 Sk, ak to preratame na Kc je to asi 305 000 Kc.

Ma to 5 dveri, odveziem v tom aj nejakych ludi a nehovorim o tom, ze ked som saa stahoval tak som v tom previezol 25 parov topanok svojej priatelky aj s krabicami. Hovorim o vsetobecnej vyuzitelnosti auta a o tom to je. Za cenu ako Smart dostanem ovela pohodlnejsie, bezpecnejsie a variabilnejsie auto. Nic viac, nic menej

neregistrovaný: "David0600" [195.70.139.XXX] 03.09.2007  14:30

« Re: Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

nezabudaj ale ze jej cena v porovnatelnej vybave je asi o 100 000 menej. to jsi napsal o tvojí fiestě, ale stále zapomínáš na to že tvá fiesta i podle konfigurátoru se nemůže rovnat smartu a cena je v té samé "výbavě" vyšší to jestli má pět dveří to ještě ten model zdraží. Pokud jsi si dobře prohlédnul konfigurátor je to pouze pro 3dveřovou verzi. To že je na slovensku levnější to tam může být levnější i smart

neregistrovaný: "David" [195.70.139.XXX] 04.09.2007  12:26

« Re: Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

se tady pořád oháníš cenou a teď koukám na fotky a nemá to ani klimatizaci :no:

Mexican82 04.09.2007  12:39

« Re: Re: Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

no nema :-) pri takom vykone motora je klima smrt.. O par dni pridam recenziu Hyundaia Accenta, to snad bude dobry argument

toto kolo ide na teba ;-)

neregistrovaný: "David0600" [195.70.139.XXX] 04.09.2007  18:09

« Re: Re: Re: Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

Tenhle výkon jsem měl kdysi dávno na feldě 1,6l 55kw a klima makala dobře, ale nebylo to ono.

Jé něco evropského by tam nebylo haha, doufám že se zase nebudeme dohadovat jako malý kluci :-)

Mexican82 05.09.2007  13:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Cena levnější než smart koukni se na konfigurátor!!!!!!!!!!!!!

novy Accent sa vyraba v Turecku a navrhnuty bol v Hyundai centre v Europe (takze ak privrieme obe oci, tak sa da povedat ze je to europan)... je to 81kw a tam som si uz tu klimu dovolil, o par dni bude recencia (chcem ale najazdit aspon 3000 aby to malo nejaku vypovednu hodnotu

foto sportivo

sportivo 01.10.2007  19:16

tak som sa na teba pozrel

tak odomňa maš za auto 10 za foto 9 a za recenzu 10.
    paradne autíčko s výborným motorom. s tým autoradio si to vyriešil perfektne

"-- skrytý --" 28.10.2007  14:31

Přijedeš na sraz?

Z Brna to máš kousek ;-) Je třeba se registrovat...

foto Vette

Vette 29.01.2008  23:15

Otazka

Ahoj, dal si mi 8b za recenziu. Chcem sa len opytat co ti tam chyba aby som ju mohol doplnit.

"-- skrytý --" 04.07.2008  15:04

cena garancky

Nazdar,
    vidim dobre, za druhu garancku od teba vytiahli 6 tisic???
    Ja som bol vcera na prvej a platil som 5100 Sk. To ked mam kazdy rok vycalovat 5-6 litrov s tym ze si nauctuju robotu dve hodiny po 850 Sk, s tym ze je tam roboty an 25 min. tak dakujem pekne.....

foto Roman30

Roman30 04.07.2008  15:20

« Re: cena garancky

Nejak veľa nie? Ja som bol na klasickej prehliadke po roku, menili olej, filtre, brzdovú - originál škoda servis a 4200 a to mám 1.9 TDI.

Mexican82 13.07.2008  21:19

« Re: cena garancky

jj, tatko sa tiez divil.. teraz mam Accenta a tam servisna hodina vychadza 500 Sk bez dane, co je sakra rozdiel oproti fordu.. bohuzial budes musiet calovat, ale myslim ze neurobis zle ak si predtym obolas par servisov

BTW na prvej garancke za Accenta som platil 3300 Kc. Kolegovi so skodou mozem odkazat len to, ze kupil urcite idealne.. preplatil sice brutalne pri kupe, ale aspon usetri za servis ;-)

"-- skrytý --" 26.05.2009  14:05

Oprava laku

Caf. Mam aj ja nejake skrabance na laku a tiez som si kupil tu korekcnu sadu. Ako ti to islo, boli s tym nejake problemy? Radsej sa najprv opytam... Dik

Mexican82 18.06.2009  19:22

« Re: Oprava laku

bez problemov.. bral som to primarne ako vec funkcnu a nie esteticku. Je to mierne tmavsie ako original