Škoda Forman (1993)

8.6.2009

Tohleto přibližovadlo jsem měl možnost cca. před půl rokem získat zdarma k užívání.Celkem se mě ta nabídka hodila,protože jezdit po štatlu s 250 koňovým…

Škoda Forman (Merkur)

"-- skrytý --" 11.06.2009  10:07

3x10

Ikdyž recenze není extra dlouhá a rozepsaná tak za styl a upřímnost dávám 3x10 a to i za auto ;) Čte se to omnoho lépe než recenze od lidí, kteří považují favorit za supadupa káru :-)

foto chetoos

chetoos 11.06.2009  17:30

ahoj

přidej pár fotek a bude to ono.Jinak moc pěkný forman já mám na auto.cz formana o 1 rok staršího at ti jezdí

Dylan McKay 14.06.2009  08:03

Merkure z Brna

Chci abys mi vysvětli tvoji zprávu:

"Došla mě SZ od jednoho člena,jestli se nechci zůčastnit konspirační akce,aby si vypadnul z první desítky.Jsem pro každou špatnost,takže tak."

foto Vette

Vette 14.06.2009  08:48

« Re: Merkure z Brna

ja si myslim ze si si to cele vymyslel aby si tu mohol podporit stvavu kampan proti Ricardovy.

Ronault. 12.04.2010  21:56

Renocar

No a jak jel Forman na okruhu? Koukám, že docela jsi to tam valil >:-[] >:D :yes: :yes:

FRPE 12.04.2010  22:23

« Re: Renocar

ty bláho, já se bál jet na renocar s Altou 103KW a oni tam jezděj i Formani, Formanky a další ...

Tak to jdu shlídnout to video, jak tam s Formínem předjíždíš ty "náfuky" ypsilona, rarsche a asphalta s esexboyem >:-[]

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 12.04.2010  22:44

« Re: Re: Renocar

FRPE - >:D >:D >:D :yes:

Merkur 13.04.2010  16:38

« Re: Re: Re: Renocar

Forman lapl druhej dech a lítá zas jak zamlada >:D

talio2 13.04.2010  17:29

« Re: Re: Re: Re: Renocar

ten s tou A8 W12 tam pak odpoledne ( na mokru) dělal doslova psí kusy :-)

Merkur 13.04.2010  17:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Renocar

Tomu věřím,protože jak jel za mnou,tak to 2x bral trávou a to jen,co jsem zahlíd a to bylo sucho

talio2 13.04.2010  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Renocar

a pak tam jezdil parádní drifty s černou M5, která měla polepenej bok..ten se fakt bavil, sice jsem ho 2x viděl v kačírku (jednou vyjel sám, po druhé už mu museli pomoct).. fakt jezdil nááádherně ! :-) inu, s takovou hračkou :-)

FRPE 13.04.2010  18:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Renocar

Poslal jsem ti body, sice upřímně nejsou adekvátní za auto a recenzi ale je to za počest panu Formanovi. :yes: ;-)

Merkur 13.04.2010  19:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Renocar

Thank you

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 02.05.2010  11:56

Volné jízdy Brno

Ta staré E30 si Vás tam pěkně vodí. Dvoulitrová alfa by ji přeci měla dát.

ypsilon 02.05.2010  12:05

taky jsem cumel,ta e30 dava :yes:

Merkur 02.05.2010  19:31

« Re: Re: Volné jízdy Brno

Ta 30 jela jak fena,prakticky jak v zatáčkách tak na rovině jsem na ni neměl ;-\

Thomasino 02.05.2010  19:55

« Re: Volné jízdy Brno

Pěkný video, Merkur! :-) Je vidět, že ta tvoje "trochu" poladěná Alfa je na okruhu jako doma ;-) GTI bych musel taky hodně poladit, aby se s ním dalo jet svižněji. Na rovince mě ten Civic a BMW nedojížděli, ale zatážky jsem nehrotil. Jak jsem avizoval, nejel jsem hranu, chtěl jsem šetřit gumy a taky brzdy. Ty po pár kolech trochu vadnou :-(

Je tam trochu vidět, jak ten magor se starým bramborákem se na mě ve výjezdu z první zatáčky lepil a donutil mě uhnout až na obrubník, což nebylo zrovna slušné ;-\ Ten Civic jel slušnou stopu, já mu tam nechal místo a držel se u kraje. Čekal jsem že ten bavorák pojede za ním, ale asi ho to vyneslo více a najednou jsem ho měl skoro na dveřích >:-[] Raději jsem uhnul na obrubníky, než abych měl od nějakého šílence odřený celý bok :-(

Wiii 02.05.2010  20:08

« Re: Re: Volné jízdy Brno

To je přesně ono, proč se mi zde v GB tak líbí na okruzích ;-) :yes: Všichni si svého auta váží a nepouští se do akcí kde by mohli ohrozit svuj lak nebo i sebe.... narozdíl od CR, kde se kazdej tlací vnitrkem v zatačce, div tě nevytlačí na konci zatáčky z trati!!! Kdyby takovou věc nekdo udelal tady, tak si zbytek dne nezajezdí :yes:

Thomasino 02.05.2010  20:30

« Re: Volné jízdy Brno

Přesně tak.. Jak ten Civic na tom videu se před tím cpal zbytečně nesmyslně tomu BMW několikrát dovnitř, tak pak to BMW se zbytečně cpalo na mě >:-[] Oba by potřebovali trochu školy slušného chování z Anglie :-!

Merkur 02.05.2010  20:35

« Re: Re: Re: Volné jízdy Brno

Já se držím jednoduchýho pravidla,že je třeba si hlídat vnitřek buďto tím,že tam neuděláš ani centimetr místa a tudíš dotyčný pojede za tebou a nebo naopak ho před zatáčkou vyloženě otevřeš a zpomalíš tak,aby tě nesebral při výjezdu.
              Jinak předchozí den tam nějakej pacient s bramborou driftoval tak,že se přetočil a do něho vlítla druhá brambora a zavlály červený vlajky,takže od takových je lépe se držet co nejdál.

Wiii 02.05.2010  20:42

« Re: Re: Re: Re: Volné jízdy Brno

To souhlasím... Pravidlo je to dobrý, ale musíš uznat, že na českých okruzích je to takový az moc bez pravidel... ;-) :yes: Tady ti daj (ted nevim jestli cernou nebo fialovou) vlajku, kdyz jezdíš jako magor nebo když neuposlechneš opakovaně modrou vlajku a musis zajet do boxů, kde ti vysvětlej co bys nemel delat, jelikož ohrožješ nejen sebe, ale hlavne své okolí... Daj ti druhou sanci na dobré ježdění a kdyz se nepoucis, tak koncis na zybtek dne a to ze sis uz zaplatil další jízdy nikoho nezajima!!! A ze to tu je mnohem mastnejsi nez v CR ;-)

Jinak tvoje metoda je dobrá, ale nikdy si nemuzes byt jisty ze nekdo kolem tebe nebude bl.bec :-! >:D >:D

Merkur 02.05.2010  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Volné jízdy Brno

Jasně,tady na okruzích se může teoreticky stát cokoliv,s tím se člověk musí tak trochu smířit.
                  Pro bezpečnost jsou ty pravidla nesporně dobrý,ovšem na druhou stranu mám obavu,že by mě osobně taková restriktivní opatření na okruhu ničím nenaplňovala.

Wiii 02.05.2010  21:26

« Re: Volné jízdy Brno

No musíš vzít v potaz, že zde ani omylem nejedeš na plném okruhu ;-) Když to tak sečtu, tak zhruba nějakých 5-6 aut okolo mě za dvacet minut.... Některé předjeté, některé mě předjeli :-) Je to tu spíš o tom naučit se jezdit, ne predjet co nejvic lidi >:D >:D

Co-pilot 03.05.2010  22:56

« Re: Volné jízdy Brno

Ahoj Merkure, pojedeš tuto středu v případě příznivého počasí na volné jízdy? Tentokrát bych už měl (snad) dorazit ve vlastním "samochódu". ;-)

Jinak pěkné video, myslím, že si první na světě, kdo dokázal projet celý jeden brněnský okruh po dvou kolech. :-) >:D

Thomasino 03.05.2010  23:30

Merkur jel okruh pak i na kole???!! ;-) >:D >:D

Merkur 04.05.2010  06:58

Re: Volné jízdy Brno

Zdar navigátore :-) ,ani jsem si nevšim,že by mě to zas tak nesedělo,abych tam lítal po dvouch kolech ;-) :-)
    Pokud nebude pršet,tak zítra na volný jízdy dojedu a budu řešit dle situace,jestli vyjedu i na trať.

Co-pilot 04.05.2010  10:30

« Re: Volné jízdy Brno

No, podle natočení kamery to vypadá, že si jel po dvou kolech jako nic. >:D Také dorazím a když to bude vypadat jenom trochu slušně, tak pojedu na trať...

Merkur 04.05.2010  13:44

Jo vidíš,ta křivá kamera >:D >:D >:D

Co-pilot 31.05.2010  21:26

New video

Ahoj Merkure! Pěkné video. ;-) Alfa se nezdá, kdo by řekl, že s ní "uženeš" i M3. >:-[] Ještě že si nás nedojel, to by sis určitě pěkně zanadával, jak bychom tě brzdili. >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 31.05.2010  22:46

merkur - ten bavec ti docela dal zabrat >:-[]

co-pilot - myslím,že bychom ho nebrzdili

FRPE 31.05.2010  22:51

« Re: Re: New video

tak kdepak je to Merkurovo závodnický vídko + uplakanej předjetej Ypsilon v cíli? >:D

ypsilon 31.05.2010  23:02

« Re: Re: Re: New video

tady ty kluku chlupata [odkaz] ;-)

merkur hodne dobry :yes: ale stejne si myslim,ze u m3 byla spis chyba v ridici,podle videa asi nehledal moc cistou stopu ;-\ tim nechci rict,ze bych to zajel lepe atd.,jen ze potencial toho auta se mi zda mnohem vetsi..ale zase neznam potencia merkurovi alfy :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 31.05.2010  23:44

ypsi - potenciál jeho alfy je velmi slušný :yes:

Ronault. 31.05.2010  23:50

« Re: Re: Re: Re: Re: New video

Mojito, jakápak alfa a potenciál? Dyť tady diskutujeme pod Formanem a je tedy nad slunce jasné, že to video je točeno právě ve Formanovi. I ten zvuk, rychlost a nakládnění tomu jasně odpovídá >:-[] >:-[] >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 31.05.2010  23:52

ronault - >:D >:D ahááá,no já jsem si asi stál na vedení :'-( :no: >:-[]

FRPE 31.05.2010  23:52

Ypsi - díky :yes:

Ron - >:D >:D

Ronault. 31.05.2010  23:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

FRPE: Nevím čemu se směješ, všichni víme, že Merkur jezdí s Formanem, teda prý něco říkal o tom, že povýšil na Felícii, tomu by odpovídal i ten tmavý plast pod sklem, který jde vidět na videu, mám pocit, že Favorit takhle tvarovaný není >:-[] >:D >:D

foto Erl

Erl 01.06.2010  08:09

« Re: Re: Re: Re: New video

k M3 - takový jsou nejlepší... po rovince jim to jede, ale v zatáčkách jedeou jak pos*aný :no: ;-\

Třeba jí měl půjčenou a nechtěl jí rozbít >:D >:D

Ronault. 31.05.2010  23:17

« Re: Re: New video

No teda já bych řekl Mojito, jak koukám na to video a vzhledem k tomu, jak se kolem nás Merkur pokaždé jen prožene, že nejen kW a válci, je na čem makat. ;-)

Tím nechci říct, že by snad Co-pilot nejel dobře! Jede velmi dobře a co kolo, to jede rychleji :-)

Co-pilot 31.05.2010  23:28

« Re: New video

Ronault - Příště jedeme na kole a všechny předjedeme. >:-[] Už mám vyhlédnutý parádní tandem. >:D

Ronault. 31.05.2010  23:46

« Re: Re: New video

Co-pilot: Tandem? A kdo bude řídit? Ty? Já jen, že s Fanoušem nejedu na okruh abych je tam nezostudil, co teprve až pojedu na kole? >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 31.05.2010  23:49

« Re: Re: Re: New video

ronault - zas až tak dramaticky bych to neviděl,jestli mě zrak nešálil tak jel kolem 2 min.50 sec.což jezdím já nebo i co-pilot ;-)
          Já totiž před jízdami slíbil Merkurovi,že sundám z pod okna to plato vajec!

btw : a to počkej až začnu brzdit jako chlap! :-)

Ronault. 31.05.2010  23:52

« Re: Re: Re: Re: New video

Mojito: Co-pilot měl, smím-li to prásknout, teda ať to práskne on sám slušný čas, ale mám pocit, že prostě rovinky a stoupání je prostě rychlejší.
            Navíc ho evidentě brzdilo BMW, stejně jako nás s co-pilotem minule. Prostě jsou to brzdy provozu ti v těch BMW >:-[] >:-[] >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 01.06.2010  00:06

« Re: New video

ronault - >:D >:D ..to co jsi napsal o BMW si někteří místní kluci moc rádi přečtou 8-s :no: >:-[] ...že Ypsi,wii-jayi apod.? >:-[]

Ronault. 01.06.2010  00:09

Furt jezdí driftem, bokem dveřma... no děs >:-[] >:D >:D

Počítám, že do 14 dní budu sražen na přechodu pro chodce nějakým BMW, ale eMkové to nebude, nejspíš nějaký méně milovaný model >:-[] >:D

foto Erl

Erl 01.06.2010  08:12

« Re: Re: Re: New video

do 14 dní říkáš? to bych mohl stihnout...
                  jen mi dej vědět po jakých přechodech se pohybuješ nejčastěji a něco s tím provedem >:D >:-[] ;-)

PS : A pak ti ještě udělám pěkné foto ;-) >:D

FRPE 31.05.2010  23:56

« Re: Re: Re: Re: New video

Merkur - ten zlatej bawir nebyla M3 že? Soudě dle výfuků a dalšího ... ;-)

Ale pokud ano, tak jsi s Alfou ( teda Formínem ) těch jeho cca 360PS bral docela závodnicky. :yes: Ba bych si dovolil tvrdit, že tě jeho nadupaný výkon motoru brzdil ... :-) :-!

Co-pilot 01.06.2010  00:02

« Re: New video

FRPE - Dle výfuků, blatníků, zrcátek... Zkrátka dle všeho je evidentní, že to byla originál M3 E46. ;-)

foto Vampix-Diesel-Power-

Vampix(Diesel Power) 01.06.2010  00:04

« Re: New video

Frpe: soudě dle výfuku bych právě řekl že byla ;-)

P.S: 343PS....Očividně ale nejede úplně stopu a to co auto umí, tím nechci podceňovat alfu, nebo přeceňovat BMW....

Ronaulte: Neházej všechny BMW do jednoho pytle. Možná ty benzínový zpomalují, ale není BMW jako BMW >:D >:-[]

FRPE 01.06.2010  00:11

« Re: Re: New video

Vampi + Co-pilot = viděl jsem zrcátka, prolisy i blatníčky - ano potud je to M3 ale dle jízdy si myslím, že to byla kamufláž a ta údajná M3 měla motor z 316 protože jinak Merkurova Alfa je šílená pila teda ... :yes: :yes:

A nebo bych jako slabší článek viděl řidiče ,,Neználka,, v BMW a oproti němu zkušený a větrem ofoukaný ( ošlehaný ) hromotluk se závodnickou duší MERKůRRR >:-[] :-! >:D kterému se rozklepalo sebevědomí, když se na něj Merkur lepil ... ;-)

Ronault. 01.06.2010  00:16

Na mě se nalepit Merkur, tak se taky rozklepu. >:D >:D

foto Vampix-Diesel-Power-

Vampix(Diesel Power) 01.06.2010  00:17

Frpe: Já si teda myslím, že jenom chladil auto :-! >:D

Ronault. 01.06.2010  00:18

Koukám, že vám Merkur nasadil brouka do hlavy >:-[]

A počkejte na příští volné jízdy, jak tuhle M3 předjedeme my dva s Co-pilotem na tandemovém kole >:-[] >:D

ypsilon 01.06.2010  01:12

« Re: Re: Re: Re: New video

mojito-aha >:D tak to jezdime podobny casy ;-) v tom pripade je jasnym slabym clankem v m3 ridic..jak pise nize frpe ",,Neználka,, v BMW a oproti němu zkušený a větrem ofoukaný ( ošlehaný ) hromotluk se závodnickou duší MERKůRRR ...." ;-)

ronault-nedrazdi teplometa holym zadkem >:-[] nebo Ti svym bmw zaparkuju rovnou do garaze >:-[] >:D >:D ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 01.06.2010  09:49

« Re: New video

ypsi - řidič M3 nebyl slabým článkem,to jen my jsme tak vynikající piloti!! :yes: :yes: >:D >:D

ypsilon 01.06.2010  13:29

« Re: Re: New video

mojito-no ja to tady nechtel hlasat takhle nahlas >:D >:D :yes: ..tak co "brunaku"?kdy se chystate na autosalon? asi prijede ypsi cip z "prahee" ;-) ..

Merkur 01.06.2010  15:50

« Re: Re: Re: New video

S těma M3 e46 je to zajímavý.Jelikož to není poprvé,kdy mě M3 e46 akorát zatáčkách zdržovala,takže nevím co si mám o tomhle autě myslet ;-\ .Zdali je ta kára jen masírka,nebo si to kupují lidi,co neuměj jezdit ;-\ ;-\ ;-\

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 01.06.2010  16:50

ypsi - >:D

Na autosalon sem nejezdi,páč tady většinou nic zajímavýho nenajdeš,brzo pojedu do Prahy,třeba se dřív potkáme tam ;-)

ypsilon 01.06.2010  17:24

« Re: Re: Re: Re: New video

mojito-hele byl jsem tam pred dvema lety a bylo to fajn,pohoda :-)

premyslim,ze tam pojedeme s klukama pristi po nebo v ut..super,tak dej vedet ;-)

merkur-pockej, to ze si to auto koupi nekdo,kdo s nim neumi jezdit,je "celkem normalni"..ale ty jsi opravdu myslis,ze m3 e46 je auto vyrobene na "masirku"? 8-s

Merkur 01.06.2010  19:55

« Re: Re: Re: Re: Re: New video

yps:Masírka to zřejmě nebude,ale co se týče jízdních vlastností,tak to taky žádná hitparáda není.Nedovedu si třeba představit,jak ty M3 jezdí v Mostě,kde je trať výrazně techničtější oproti Brnu ;-\

ypsilon 01.06.2010  20:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

merkur- "ty M3" do mostu radsi nejezdej,protoze se nevejdou na okruh a chybi jim na most vykon..to vis bmw motorsport je znamy svymi spatnymi podvozky a linymi R6 8-s >:D >:D >:-[]

ridil jsi m3 46?cetl jsi nekdy neco o ni?..jen tak pro zajimavost casy na RINGU-alfa 156 gta 8:52 a m3 e46 8:22..a to bych mohl pokracovat a klidne se zeptat skorobrachy jaky on ma casy v brne a moste,ale to snad nema smysl..so si pamatuju,tak snad AUTODELTA 147 je na papire i v realu rychlejsi nez seriova m3 e46..kazdopadne jak pisem vyse,tak vzdy vse zalezi na ridici..hold si treba vzdycky potkal v m3 e46 nakyho moulu :-)

mojito-mam na tebe cislo a ty bys ho mel taky mit..volali jsme si na ksa ;-)

Ronault. 01.06.2010  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

Ypsilon: Já abych to tu psal pořád dookola, Merkur jel jeho "Formanem", proto byl rychlejší než M3, v klasické Alfě 147 by nejspíše moc šancí neměl ;-) >:-[]

ypsilon 01.06.2010  21:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

ronault-no ale tim by se to vsechno vysvetlilo :yes: ted jsi na to zrejme kapl..jsi hotovej ronault holmes nebo koumes >:D ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 01.06.2010  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: New video

ypsi - tak to budeš dřív tady ty,než já v Praze,takže dej vědět ty ;-) Máš můj mobil?

Ronault. 01.06.2010  20:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

Chtěl bych upozornit Ypsiho, že Mojito má odhadem 5-15 telefonních čísel, tak si udělej v mobilu prostor na to, jak budou přibývat >:-[] >:D >:D

FRPE 01.06.2010  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

A zapomněl jsi na satelitní telefon, vysílačku, cébéčko atd .... >:D :-! 8-s >:-[]

FRPE 01.06.2010  20:19

I ty jedna opičko slaďoučká ... >:D >:-[]

Merkur 01.06.2010  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: New video

yps:Já jen říkám svoje postřehy z okruhu ohledně emtrojek e46,co jsem na vlastní kůži poznal.Jelikož se považuju,co se jízdy na okruhu týče za průměrnýho drivera,navíc jezdící z předokolkou,tudíš mě vychází,že v těch M3 zřejmě musí jezdit "zdravotně postižení" >:D

ypsilon 01.06.2010  21:46

« Re: New video

merkur-no to mi bylo jasny,viz. prispevek c.66 ;-) a >:D ..skoda,ze jsi nepotkal na okruhu asphaltovu m3 e36 >:-[] :yes: ;-)