Škoda Octavia (1961)

2.6.2009

Dovolte abych vám představil tak trošku jinou recenzi. Normálně zde představujeme automobily které nám patří nebo alespoň se kterými jezdíme my osobně.…

Škoda Octavia (Martin_Happy (zatim nemám tým))

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 02.06.2009  21:38

Retro paráda

Dobový fotky taky miluju a těmahle si mě uplně rozsekal :yes:

Martin_Happy 02.06.2009  21:45

« Re: Retro paráda

Děkuju, já je taky mám moc rád. Fakt sem byl rád že byl táta ochotnej si zavzpomínat na svý mládí a podělil se se mnou, tak sem to poslal dál

Martin_Happy 03.06.2009  10:19

Přesun (radu prosím)

Tak moc děkuju za bodíky, ale zas tak dobrá ta recenze neni >:D

Jinak sem si všiml, že sem se ocitl přes noc v kategorii Octavie vedle všech novejch. Původně sem tam bejt nechtěl, ale nejsem proti. Jenom teda asi lze přesunovat auta do kategorií. To by znamenalo že ten bordel co tu je (viz například BMW který mají asi milion kategorií jako 3 series, 3 E30, 3 E46, 320d, 318i,, nebo Golfy který jsou jednak ve složce Golf a pak ještě Golf III, Golf IV,, a nebo i Octavie který jsou jako Octavia II a Octavia, ale sou tam i dvojkový) to všechno by šlo uklidit a roztřídit a zavést nějakej normální systém. Jinak jestli na to nejsou lidi, klidně bych se toho ujal a pomohl s tím. Ale newim na koho se obrátit?

foto m-z-

m.z. 03.06.2009  15:34

« Re: Přesun (radu prosím)

Ahoj,super fotky :yes: není to focené ve Vrátné,lanovka na Chleb?

Martin_Happy 03.06.2009  20:55

« Re: radu prosím

Fakt nevíte koho poprosit s tim tříděnim? Fakt bych byl ochotnej s tim pomoct ať je to přehlednější.

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.06.2009  20:56

« Re: radu prosím

Tam jde hlavně o to co kdo zadá při zakládání recenze-někdo totiž klikne na Octavia II. a někdo dopíše do názvu Škoda Octavia II.

Martin_Happy 03.06.2009  21:26

« Re: Re: radu prosím

To vim, ale tak když někdo mohl předělat mě, tak předpokládám že by šlo uklidit i ostatní

foto iKO

iKO 03.06.2009  18:40

Dodatek

Recenze pravda zvláštní:-). Chtěl bych tě ale hlavne doplnit. Po malem faceliftu (datum netuším, nejsem extra fanda, jen jeden exponant mám v garáži), již řazení není pod volantem ale klasicky mezi sedačkami. Ale uplne klasické není. Je totiž obracené. Jednička se řadí od řidiče dopředu zpátečka k řidiči a dopředu. Analogicky se řadí ostatní stupně.
    Jinak stoji za povčimnutí, že třeba ve výbavě byly koženkové sedačky (dnes by je nazývaly kožené :-! ). Jinak nechápu, jak v následujících modelech mohla Škoda tak hlesnout. Na rozdíl od následných 100vek, s tímto autem není problém jet 130. Jedině moc nebrzdí. Nedovedu ale posoudit, zda je to stářím auta nebo to již bylo z výroby.

Martin_Happy 03.06.2009  20:53

« Re: Dodatek

Díky. Fakt dky za info. Doufám že se mi jednou splní že bude v garáži Felicie cabrio nebo alespoň 110R. Jinak ta rychlost byla objemem motoru, tohle je 1.2 kdežto 1000 a 100 sou vlastně 1,0. Brzdy sou kvůli tomu slabší, že sou bubnové

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 04.06.2009  05:14

Co je to za auto?

Na fotce se Skodou 1200? To podle me neni Wolga 21, ta byla vetsi a mela uplne jinou masku a jelena na kapote. Tohle spis vypada jako Wartburg, ale s nejakou divnou maskou ;-\

Martin_Happy 04.06.2009  10:38

« Re: Co je to za auto?

Fakt, tak díky. Je to možjý že je to Wartburg. Ted zas nevim co to bylo za typ, 311? Ani Wolgu ani tohohle Warťase sem neviděl na vlastní oči nikdy

"-- skrytý --" 04.06.2009  11:52

« Re: Re: Co je to za auto?

To je Wartburg 900 typ 311 (1955-1962). Provedení s vyobrazenou maskou bylo vyráběno do roku 1959.

Martin_Happy 11.05.2010  08:19

« Re: Re: Re: Co je to za auto?

lovil sem to pak a musíš bejt znalec, že to tak víš

"-- skrytý --" 11.05.2010  09:14

« Re: Re: Re: Re: Co je to za auto?

Tos to hledal rok? :-)

Martin_Happy 11.05.2010  09:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Co je to za auto?

ne, ale asi před měsícem sem vyštrachal v knihovně knihu , nebo spíš knížečku o Wartasech a tam byly právě ukázky tý masky

foto Special-line

Special-line 04.06.2009  13:42

Naprostej luxus

koukám že je nás tu víc co žerou dobový věci a fotky. Je to prostě nádhera. Hlavně dík za tu 111ku je nádherná :yes:

Martin_Happy 04.06.2009  18:49

« Re: Naprostej luxus

Nemáš zač, já sem si užíval to hledání fotek. Fakt mě to bavilo

foto Jetty

Jetty 05.06.2009  15:21

« Re: Naprostej luxus

:yes: :yes: :yes: :yes: :-)

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 06.06.2009  18:21

Omlouvám se, ale není to můj "šálek kávy" :no: ;-\ :-(

Prase 06.06.2009  18:22

« Re: Hodnocení

fuuuj takze ty nemas rad stary skodovky styd se >:D >:D

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 06.06.2009  18:24

« Re: Re: Hodnocení

stydim......... :-) :-) :yes: :*) :*)

Prase 06.06.2009  18:34

« Re: Re: Re: Hodnocení

nicmene urcite si jeste nekoukal na moji snehurku tak to naprav ;-)

Martin_Happy 06.06.2009  19:57

« Re: Re: Hodnocení

Konečně ty, to sem rád že tě tu vidim. Tak co říkáš na Oktuši? říkal sem si, že ty budeš mít určitě radost

Prase 06.06.2009  20:22

« Re: Re: Re: Hodnocení

no radost moc nemam kdyz ani nevis jak skoncila radost bych mel kdybys ji mel ted ty a jezdil na srazy takze preventivne ti dvakrat nakop koule....
          ale jako napad dobry a dobovy fotky uzasny... :-) ;-)

Martin_Happy 06.06.2009  20:33

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

No, on děda pak začal ty škodovky střídat, pak měl stovku, ale tu celkem zničil a pak jí zdědil táta, po ní přišla 105, kterou sme měli taky na dojezd. Pak pokukoval po 120, ale nakonec koupil Favorita, kterýho po asi 5 letech vyměnil za faceliftovanýho. Původně bylo myšleno že bude Fávík můj, ale nakonec ho podědil tchán. A děda pořídil Fabii I hatchback. No a pak umřel, Fabie šla tchánovi a Favorit bratranci. Jak ty auta dopadly se neví. 105 sme darovali známým do Přerova, kterým to v 97 odnesly auto povodně, 100 se tak srala že jí táta prodal na ND. První Favorit šel na protiúčet za druhýho. A Oktuše se prodala kdovíkam

Martin_Happy 06.06.2009  19:56

« Re: Hodnocení

Nic se neděje, není to tu proto aby byla první. Tam patří Carrera. Ale dal sem to sem pro to, že tu za A neni ani jedna původní Octávka a za B jako takovou nostalgii a vše okolo a sbírku starejch fotek.

foto cerrbion

cerrbion 06.06.2009  21:50

« Re: Hodnocení

prdlajs, cilene si se snazil dostat turbo zpet na jeho "neotresitelnou" prvni pozici, stejne tak si shodil tak saab T5 i dalsi auta, je to trapne tohle kamarádíčkování.. delaj to i jini "kamaradi, jak se obevi neco na 1. miste a ma vic jak 10 hodnoceni po 3x10 tak to nekdo vylozene cílene shodí.
      da se s prehledm vypsat historie hodnoceni kdo kdy a co z ceho se tahle traparna jeste lepe ukaze, nic proti 911 turbo, je to super auto, ale zpusob jakym se tam drzi je trapas.

Prase 06.06.2009  22:00

« Re: Re: Hodnocení

vcelku dobry nazor ale rekl bych ze hodnoceni tu resi jen uzka skupina lidi a vetsine mezi kterou patrim i ja je to sum a fuk... ze je porse na prvnim miste mi nevadi je tu urcite jedno z nejlepsich ve vsech ohledech zpracovani ale urcite by to sneslo zmenu a nektera auta z topu sesadit... ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  22:02

« Re: Hodnocení

paprk - z kamarádičkování bych ho nepodezíral,páč to je fakt úplně mimo mísu !Nedělal bych z toho vědu,Martin na nb.1 byl pár dní jako mnoho jiných,ale snad uznáš,že tam věčně to auto být nemůže,myslím,že ani už neexistuje ;-).Je to jenom web,zbytečný se rozčilovat v sobotu večer,ne?Mimochodem saabovi chybí docela důležité fotky

zdendino - stačí majitel se zajímavým autem,dobrou recenzí a fotkami...a to je tady vcelku bohužel vyjímečné,takže buďme rádi za ty,kteří to neoflákli dvměmi větami a čtyřmi fotkami :-) ;-)

Prase 06.06.2009  22:21

« Re: Re: Hodnocení

hm mne to rikat nemusis myslim ze moje recenze by mely byt na topu :-) ;-) jo jinak cestou z letiste jsem dnes videl stejny siroko jako mas ty s usteckou znackou a prichcal jsem si do trenek uchvatne end manifik :-) ;-)

Martin_Happy 06.06.2009  22:28

« Re: Re: Re: Hodnocení

No to by měly. Vždyť 1000MB je taková Pra-Panamera. Má to kulatý světla a lišty jak Porsche ze 60. nebo 70. let, má motor vzadu a pohon RWD. Pravda neni to Boxer. Takový Czechorsche 1000 Carrera MB. >:D

Martin_Happy 06.06.2009  22:25

« Re: Re: Hodnocení

Myslim že to že neexistuje by nevadilo ani tolik, jako absence fotek takovejch kravinek, jako kastlíky, řazení, motor, kufr apod. Krom toho recenze je z mýho pohledu nic moc. Je to jen sbírka vzpomínek a popis vozu plus něco z historie. Jako všem který mě drželi 4 dny na topu, ale Octavia tam nepatří. Je tu spíš pro radost, pro mladší ročníky, pro nostalgii a trošku z recese

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  22:58

« Re: Hodnocení

Martin Happy - tvůj příspěvek č.32 : máš nadhled,nejsi asi tak ješitnej jako většina,máš můj respekt :yes: ...jsi Happy >:D

Martin_Happy 06.06.2009  22:05

« Re: Re: Hodnocení

i kdyby, tak na hodnocení zde sem rezignoval. Komu se opravdu líbí, ten napíše i něco do diskuze. Ale jak říkám, pár slov a vět v diskuzi poteší víc jak body. Body mě tolik neberou hlavně proto, že se tu oplácí

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  22:07

« Re: Hodnocení

Martin Happy - to jsem psal já!To je plagiatorství,asi tě zažaluju do ,,štrasburku,,! >:D >:D

Martin_Happy 06.06.2009  22:21

« Re: Re: Hodnocení

>:D přesně tohle sou ta vřelá slova do diskuze co mám rád :yes: Jinak kdyby byla cena za uživatele, se kterým se tady nejlíp kecá na diskuzích, nominuju tebe >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  22:29

« Re: Re: Re: Hodnocení

Martin - musel jsem si na PC nastavit ,,stromovou strukturu,,abych uvěřil,že to patřilo mě ;-) .Díky,ale nepřeháněj...trošku se červenám :*) .Fakt je,že se mi ta černobílá fotka hrozně líbila,je hrůza že si nebarevný fotky dobře pamatuju...jsem starej 8-s ,jdu si dát panáka,abych nebyl tak nostalgickej!

zdendino - jestli jsi viděl zelený,jdu si okamžitě vrazit tranžírák do žaludku,stačí když VW vystavoval ,,žabičku,, na svým stánku.Co z toho vyplývá?Že po veletrhu dají slevu a ,,střelí,, ho nějakýmu brňákovi :-( >:D

Prase 06.06.2009  22:39

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

rikam stejny ne? uz to nechlastej >:D
                a vyplyva z toho ze sis myslel ze ses dark hustej demon co ma vyjimecny auto ale casem budes komercni demon >:D >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  22:52

« Re: Hodnocení

zdendino - aha,to jsem nějak přehlíd,napsal jsi to blbě,správně mělo být : ne vyjímečný auto,ale vyjímečnou barvu >:D .Počítal jsem s tím,ale myslím si ,že zelený rocco potkám tak max.1 měsíčně,pro spoustu lidí je to velmi nepraktický auto..aspoň doufám >:D .Docela rád bych ale pokecal s nějakým majitelem,zatím se mi to nezadařilo,páč jsem viděl v Brně akorát to bílý a to nebyla šance ho dostihnout ;-\

Prase 06.06.2009  23:10

« Re: Re: Hodnocení

no ono se to mezi vami bohaci rozkrikne ze leti zelena a budes v loji podivej jak se rozsirila bila to uz je ultra tuctova barva... >:D ja bych si zas rad pokecal s mojitem a zajidal u toho dezertni cibulku tak snad se to nam obema vyplni.... ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  23:15

« Re: Hodnocení

zdendino - až budu bohatej,budeš první komu to napíšu,ok? >:D .
                      Třeba se slezem na srazu,ale budeš zklamanej jak prase :-) .Co máš furt s tou dezertní cibulkou?

Prase 06.06.2009  23:21

« Re: Re: Hodnocení

super... me prijdes za vodou pokud to co mas nemas na uver.... mysleno na ceske pomery v nemecku bys byl branej jako slabej podprumer treba >:D >:D
                        nevim cibulka zni hezky a feferonky nezeru >:D na srazu asi ne mate moc vzdalena mista... a ja kase auta o me nikdo nestoji na tom prvnim srazu ve zline jsem si pripadal jak zebrak mezi tuto sortu ja nepatrim >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 06.06.2009  23:34

« Re: Hodnocení

zdendino - část je z prodanýho ,,supa,,zbytek úvěr >:D .V České republice není nic vzdálenýho,to v Rusku je jiný kafe ;-) .
                          Já si myslím,možná jsem idiot,že na srazech nejde jenom o to,kdo s čím přijede,ale hlavně jakej je (komunikace,zájem o auta a bla,bla).
                          Teď nedávno jsem měl krátký srázek na benzince s Ronaultem,má starýho Favorita (ve velmi zachovalém stavu) a jak rád jsem ho nostalgicky zkoukl (bylo to pro mě docela průlomové auto).Ber to jako můj osobní názor
                          Ještě abys mi ,,žral,,mou manželku,tu ,,žeru,, já už setsakra let ;-)

Prase 07.06.2009  11:14

« Re: Re: Hodnocení

jsem rekl nadnesene... ale castecne si za tim stojim ja se hodim spise na srazy skodovek ne na srazy milionaru... nicmene soukromemu srazu s kymkoliv se nebranim >:D
                            jj chapu hlavne urcite zeres jeji kozy :-) :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 07.06.2009  21:15

« Re: Hodnocení

zdendino - furt nepiš o těch milionářích,každej kdo má v OV 3plus1 je milionář ;-) .
                              Nežeru jenom její kozy...ty jsi asi horňák,předpokládám.

Prase 07.06.2009  21:17

« Re: Re: Hodnocení

ja mam ve vlastnictvi garaz takze jsem pouhy stotisicar >:D >:D
                                ano prsicka to je moje jeste mam rad zadky fifinky a culicky :-) ;-)

jo a oznaceni milionari by se dalo pozmenit za oznaceni lidi z vyssich kruhu :-)) a tam zdenda nepatri :-)

Martin_Happy 07.06.2009  22:03

« Re: Re: Hodnocení

Já sem asi prostředňák, když sem úchyl na plochý břicha. >:D Ale hlavně de o to, jaká holka je a ta momentlní je tak skvělá, že si fakt nemlůžu stěžovat. Jinak já sem šedesátitisícář, když mám Felicii. I když garáž mam taky

foto Special-line

Special-line 15.01.2010  23:06

Naopak

Tato recenze tu být musí ;-)

FRPE 16.01.2010  01:25

Moc pěkný retro

Fakt příjemný! ;-) :yes:

Martin_Happy 16.01.2010  09:16

« Re: Moc pěkný retro

díky moc

FRPE 16.01.2010  11:03

« Re: Re: Moc pěkný retro

Ale přece nemáš zač ne? ;-) Tvoje a Zdenyho recenze na mě působí velmi dobře - člověk si vlastně vybaví mládí a zároveň si i dobře počte ... :yes:

Martin_Happy 16.01.2010  12:03

« Re: Re: Re: Moc pěkný retro

heled frpe prozrad, kdy už se sakra my plzenáci na něčem domluvíme? Navrhuji víkend kolem 23. ledna. A pak na jaře, až budu mít víc času. Chci byt povožen v kupřici