Diskuse

BMW řada 5 (2011)

21.3.2012

BMW 530dA (180 kW, 540 Nm, 0-100 za 6,3 s) Výbava (nad rámec základní): - 8 stupňový automat Steptronic - režimy NORMAL, SPORT a SPORT+ -…

BMW 530dA (Machýrek)

[odkaz] Enjoy ! >:-[]

foto -nightrider

_nightrider 21.03.2012  23:43

recenze

Recenze hodne prumerna, jinak auto dle meho nazoru optimalni (model, mororizace) naprosta spicka. chtelo by to se vice rozepsat o reakcich motoru, celkovem zpracovani atd... BMW rady 5 s 6-ti valcovoym ustrojim(at uz benzin nebo nafta) pod kapotou...muj sen, doufam splnitelny :-)

foto Garfielld

Garfielld 22.03.2012  00:52

recenze

nevim nevim.. takhle zaujatou recenzi už sem dlouho nečetl, vlastně skoro ani nemá význam jí číst, protože pokud někdo neni ortodoxní fanda BMW, tak ani neni příjemná na čtení o fotkách(ce) ani nemluvě..

white label 22.03.2012  09:28

« Re: recenze

To snad psal nějaký profesně deformovaný prodejce BMW, je to dost negativní a především vymezující se, jako by si chtěl majitel hlavně obhájit své správné rozhodnutí, kterým si zřejmě podvědomě není zdaleka tak jistý, jak se nám v recenzi snaží vykreslit.
      Zřejmě četl i pár srovnávacích testů, které z 5er až tak jasného favorita zdaleka nedělají, obvykle je aktuálně za těsného vítěze označena nová A6 quattro, rozdíly jsou samozřejmě relativně velmi malé s různými plusy i mínusy jednotlivých zástupců celé D3.

Tomik_1 22.03.2012  09:27

PASTVA PRO VOLY

Klid pánové, styl s jakým to Váš skoro-kolega (....mnohých z Vás to kolega nikdy nebude) píše je daný především tím, že on, na rozdíl od Vás ví, proč, co a jak napsat. V Mnichově sestavili Stroj nadčasu a je zcela jasné, že pro většinu z Vás Bychařů a Ineistů (dovolím si termíny převzít od velectěného autora GTI) je to i v tomto ohledu nečitelné ba dokonce nepochopitelné.

Naopak test je psaný tak schematicky přesně, funkčně bez obalu a kudrlinek, jak si to BMW zaslouží. Autorovi palec nahoru, protože on na rozdíl od většiny z nás VÍ!!! Zároveň přeji mnoho nezapomenutelných zážitků bez problémů.

:yes:

white label 22.03.2012  20:49

« Re: PASTVA PRO VOLY

Klid hochu, co ty můžeš vědět o tom, kdo psal tuhle recenzi, žádná pouhá recenze není 100%ním důkazem toho, že je pisatel majitelem vozu, nehledě na jeho (údajné) zkušenosti z konkurencí apod., které můžou být pouze načtené. Teď to nemyslím osobně/konkrétně, ale obecně.
      Ani ve vyšší střední dnes nejezdí BMW vyloženě jako BMW, Audi jako Audi a MB jako MB, to platilo tak ještě v dobách o dvě generace zpět (E39 a spol.), kdy se dala od sebe vzájemně odlišit jízda v D3 i poslepu, ty doby jsou ale pryč. Dnes chtějí vyhovět všichni všem a výsledkem je, že "vše" jezdí +- "stejně"..., takže jakákoli výrazná adorace kterékoli značky z D3 je spíš výrazem:
      a) slepého fanouškovství (značkové logo jako avatar u nicku leccos napoví)
      b) praktické nezkušenosti se všemi produkty dané třídy D3
      Opět samozřejmě myšleno obecněji, nikoli pouze osobně.

Tomik_1 23.03.2012  06:40

« Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Víš Bílý labeli, to že tu každý skrývá identitu,neznamená,že je zcela bez ní.Ti, co mají skutečně konkrétní volant v ruce,nemusí hned vyvěšovat certifikáty vyvracující pochybnosti závistivých neumětelů (nebrat osobně). Jestli onen autor auto řídí je poznat, ikdyž Ti nemusí sednout jeho sloh,či dokonce jen nick. Nečekal bych,že zrovna ty si musíš svoji přítomnost obhajovat takovými stupidními argumenty.Vysvětluješ mi tu jen věci, jako by mě moje pětiletá dcera chtěla poučovat o základech Metody konečných prvků.Ušetři si čas,věř mi,že vysvětlovat základy náhledů na věc a pravidel komunikace je tu celkem zbytečné.Raději nám všem na to naše automobilové nebe napiš nějaké zkušenosti s daným vozem ty....

foto lowkick

lowkick 23.03.2012  13:42

« Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Hochu...buď drž lajnu svého konfrontačního stylu a přijmi důsledky nebo drž...ústa :-) BMW 5 je výborné auto stejně jako Audi A6 nebo MB E, vymezuje se skutečně jen osel, který si zrovna pořídil první prémiovku nebo v horším případě nepořídil nic... Hezký den. :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.03.2012  08:25

« Re: PASTVA PRO VOLY

Naopak recenze je psaná tak jednostranně,až to bolí,podle jejího stylu a nicku soudím,že pisatel tohoto vozu má logo,zcela průměrné značky BMW ,vytetováno možná na intimních partiích.
      Co jiného si mám myslet,pokud napíše takové perly typu,že Jaguár má slabý image,530dA je nejlepší na světě a vše kolem je otravný hmyz + x dalších blábolů.
      Prý jsou majitelé BMW (i ti co mají pojízdné vraky) divná a uzavřená sorta,která žije v iluzorním přesvědčení,že má ,,nadauto,, a vše ostatní je kompromis.Já s tím až tak nesouhlasím,najde se spousta vyjímek,ale to se samozřejmě tohoto pisatele netýká,že...

Tomik_1 23.03.2012  08:55

« Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Dlouho už tady pozoruji dva základní znaky.Jedním je,že sem,na moje.auto, nevyvěšují majitelé prémiové funglovky.Druhý znak je,že nejlepší bodová hodnocení mají většinou ojetiny. Tak si říkám čím to je? Odpovědí se nabízí hned několik a z každý je tu vidět díl. Lidi s vyšší inteligencí a empatí vůči mentálně a sociálně slabším jedincům nedávají příliš na odiv co mají, jelikož místo pokory a obdivu se v životě spíš setkají s hloupou nadustostí a závistí.Jinými slovy nic přeci nepohorší víc,než že se má někdo dobře. No a protože je tady těhle individuí většina,dá se spíš očekávat poplácání po rameni za 15 let starou hondu,protože ten "týpek je fak stylovej"Nebo mi tu snad někdo se namlouvat,že jeho recenze je o tolik lepší?

Tyto recenze mohou být klidně subjektivní a je zcela logické,že autor zde publikuje své nadšení,které ho k onomu kousku dovedlo.V kontextu mých myšlenek se tu tentokrát seběhla akorát hloupá závistivá lůza,která by chtěla ostaní vychovávat a poučovat.Z některých příspěvků mi doslova běhá mráz po zádech.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.03.2012  09:25

První odstavec -
          Jestli si ty ojetiny nevedou lépe proto,že mají více charakteru,než dnešní,veskrze uniformní auta,o prémii to platí dvojnásob.Jen slepý nevidí,že vypadají stejně,jezdí stejně,žerou skoro stejně atd.
          Je to prostě nuda k uzívání,ale někomu to třeba vyhovuje,proč ne.
          Vůbec se mi nelíbí ten povýšený tón,většinou si tím pisatelé,,honí,,nějaký svůj mindrák.
          Dřív jsem tady byl denně,teď nakukuji nepravidelně,auta jsem zde měl ,,vystavena,,,dost lidí mě tu fyzicky i virtuálně zná i ví,kde jsou aktuálně přesunuty.

Druhý odstavec -
          Áá najednou ta recenze může být i subjektivní?To je mi novinka!Tady někdo kličkuje jako zajíc.
          Mě zase běhá mráz po zádech z vaší nadutosti a sebestřednosti,která nemá se zdravým sebevědomím nic společného.

No nic,jdu něco dělat,aby se ze mě nestala ta závistivá lůza.

Tomik_1 23.03.2012  09:44

« Re: Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Asi si mě s někým pleteš.To však není důležité.Důležité je,že si pleteš objektivní recenze na auto.cz a subjektivní na moje.auto.Jinak hlavním důvodem,proč sem asi nechodíš bude to,že se Ti diskutující za ty perly co píšeš asi nejspíš posmívali.Mindráky mi tady nevnucuj, to bude asi tvoje doména.... :-O

Jinak máš pravdu.Jjdi pracovat.Bude to možná užitečnější.Pokud ovšem nenahlížíš na svou současnou práci a pracovní prostředí jako zbytečně luxusní.Jak to tak vnímám raději bys k ní používal osobité nástroje alespoň z devatenáctého století.

foto kornel

kornel 23.03.2012  09:59

« Re: Re: Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

chlape nic v zlom fakt.. ale riesis tu uplne pi*oviny ;-) >:D

Tomik_1 23.03.2012  10:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

kdo je tu neřeší?

foto matii

matii 23.03.2012  13:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Hele Tomíku, nechci Mojita obhajovat, ostatně dokáže to docela dobře sám, ale v tomto případě jsi dost přestřelil. Mojito je dlouholetý (a řekl bych vážený) člen MACZ a jeho odchod neměl nic společného s jeho příspěvky. A neřekl bych, že patří zrovna mezi, jak píšeš "sociálně slabé". Pokud nejsi další pseudonick někoho, kdo si tu potřebuje ulevit, či rýpnout, pak na to, že jsi tu pár dní jsi docela dobrej suverén.

Osobně mi ta recenze moc nevadí, beru ji spíše jako výpověď "machýrka" nic víc a nic míň. A už vůbec mne nepohoršuje. Ale z hloubi duše nenávidím používání výrazů "socka", "lůza" a jim podobné, neboť jsem za svůj krátký/dlouhý život poznal, že on s tebou dokáže zamávat z minuty na minutu takovým způsobem, že tě bez tvého přičinění srazí z úplného vrcholu až na samotné dno. A to ve všech jeho aspektech. Takže trochu pokory Tomíku by nezaškodilo.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.03.2012  14:10

« Re: PASTVA PRO VOLY

tomik1 - Takže když si tedy tykáme,s nikým si tě nepletu,přečti si svůj příspěvek z 22.3.
              Co to píšeš za blábol,že je objektivní recenze na Auto.cz a subjektivní na MACZ?Oni to na autu.cz nepíší lidé? :-O
              Je to přesně naopak,na MACZ očekávám objektivnější recenze,poněvadž majitelé se svými vozy ,,žijí,,nemají je jako redaktoři na pár dní.

Ke zbytku tvého příspěvku nemám co napsat,evidentně jsi se tématicky vyprázdnil a tvá argumentace je,s prominutím trapná.
              Předpokládám,že ránu z milosti ti uštědří white label....

matii - ,,ď,,

Tomik_1 23.03.2012  14:26

« Re: Re: PASTVA PRO VOLY

pleteš,22.3.jsem tu vůbec nepsal. Možná nějaký jmenovec.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.03.2012  22:21

22.03. 09:27 Tomik_1

Řidiče BMW do jednoho pytle nehážu,ale pokud se vyrojí pár podobně přiblble neobjektivních recenzí na ,pro mě tuctové přemísťovadlo, z A do B,možná změním názor :'-(

foto Rubb

Rubb 24.03.2012  07:02

« Re: PASTVA PRO VOLY

Hehe, super recenze a jak typická pro bmw fans >:D
                    Až tě na silnici potkám, tak mi uhni z cesty otravný hmyze s motorem dobrým tak do traktoru 8-s
                    Přeju ať ti zdraví (hlavně to psychické) slouží dál :yes:
                    Hasta la vista :-!

foto vondry87

vondry87 23.03.2012  12:56

« Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Jestli to není tím, že lidé z vyššího managementu mají lepší věci na práci než sem dávat fotky svého služebního auta.. Auto je prostě součást práce, patří to k jejich postavení, nic víc. A pak, vzhledem k postavení si to ten člověk často ani nemůže dovolit, mohlo by to ohrozit jeho pozici. Naopak ojetinu koupí člověk, co má zálibu v autech, ale na nové nemá. A ten už z principu rád nějakou tu recenzi napíše. A to, že mají starší auta lepší hodnocení, bude prostá statistika tzn. více recenzí = větší šance, že recenze bude kvalitnější = více starších aut bude v TOP X aut.

Tomik_1 23.03.2012  14:22

« Re: Re: Re: Re: PASTVA PRO VOLY

Matii,nic jsem nepřestřelil.Přečti si to ještě jednou,jak se diskuze vyvíjela.Psal jsem celou dobu obecně a to v tom duchu,že mě doslova některé příspěvky děsí.Naopak ať si každý vybere,co na něj padá.Jestli se tu má někdo omluvit tak ti,kteří hází řidiče bmw do jednoho pytle a pak i ty, co sami nic v životě nevytvořili a kritizují.Respektuji tvůj pohled na věc a obranu kolegy.Nechť si však svoje perly každý obhajuje sám před sebou.

foto AMOK

AMOK 22.03.2012  10:14

Sa mi nepáčil

ale v reály to vyzera ozaj lepšie ako na obrázku a po prečítani recenzie a skúsenosti to vyzera ozaj slubne. Dobre vyzerá a určite aj dobre jazdí :-) Prajem veľa šťastných Km.

foto britas1

britas1 23.03.2012  00:07

Hehe..

Komplexy kam se podíváš..jestli tohle je obraz typického zákazníka BMW, tak pak už víme z koho si dělal Clarkson legraci.. uplně vidim ty čtyři pruhy na teplákách, dva na botech a slušivou čapku uzmutou nějakému nebohému pubertákovi na hrdém řidiči tohoto vozu...
    Už dlouho mě tak něco napobavilo jako chybějící soudnost a inteligence tohoto machýrka....dojem tedy udělat umí.. :yes: ;-)

foto Nerez

Nerez 23.03.2012  00:09

« Re: Hehe..

Opět další, kdo mi potvrdil mentalitu většiny majitelů BMW >:D :no:

foto britas1

britas1 23.03.2012  15:27

« Re: Re: Hehe..

Skoro bych řekl, že to spíš bude nějaký jedinec s akné na obličeji a batmobilem na zdi, co se třeba se starším bratrem byl projet v pujčeným autě a chce se o ty pocity ted, trochu neštastně, podělit s ostatnímy fanoušky do aut..jen mu chybí trochu zralýho odstupu....až si to přečte za pár let...bude se stydět jako transexuál v gay baru :-)

foto Johny-Rico

Johny.Rico 23.03.2012  13:09

Fajn recenze - nadšení :)

Co je na tom špatného? Když mám radost, tak ji mám. Mě to bavilo číst :-!

Mig_35 30.03.2012  19:37

Turbodehet

Není to škoda dát si do tak naprosto dokonalého auta (jak píšeš) smraďocha obecného?

white label 30.03.2012  23:34

« Re: Turbodehet

Nevíš proč mi diskusně připomínáš zrovna Adu a jeho čb TV? ;-)

Mig_35 31.03.2012  07:51

« Re: Re: Turbodehet

Asi nechápu souvislost, naznačuješ, že jsem někdo kdo sem chodí pod jiným nickem? Já jsem chodím už pět let pod stejným...

white label 31.03.2012  19:39

« Re: Turbodehet

Tak to je to poslední, co by mě napadlo naznačovat ti... >:-[]
          Vážně tě nenapadla úplně jiná diskusní "spojitost" toho, co tady pravidelně a dost černobíle odsuzuješ s tím, co tady taky pravidelně a černobíle odsuzuje Ada ;-)

Mig_35 04.04.2012  09:41

« Re: Re: Turbodehet

nevím co tady odsuzuje Ada. přijde mi škoda dát do BMW diesel... a když už tak bych vzal 520d, když šetřit, tak způsobem, který dává smysl...

white label 04.04.2012  09:57

« Re: Turbodehet

BMW je značka/výrobce/automobilka a tady píšeme pod jejím konkrétním produktem, tedy pod aktuální 5er.
              Nevím proč by měla být škoda dá zrovnat do dnešního (prémiového) vozu vyšší střední třídy (provozovaného v Evropě) třílitrový R6 turobodiesel (s automatem)? Jestli je to BMW, MB, Audi, Jaguar... je dnes v tomto ohledu úplně jedno...
              Jestli něco do prémiové vyšší střední třídy příliš nepatří, pak je to právě R4 (viz i tvůj tip s 520d), sice to stačí, ale lidem kterým (ohledně auta obecně) "stačí", logicky stačí obvykle meinstream..., když šetřit, tak šetřit, jak sám v závěru píšeš...

thanantos 04.04.2012  18:00

« Re: Re: Turbodehet

ač bmw mi není blízké a recenze je hodně zaujatá, tak auto samotné je fajn a motorizace 30d či 35d mi k němu přijde naopak velmi vhodná. je to diesel který nabídne relativně vysoký výkon za přijatelné provozní náklady (míněno spotřeba, cenu bmw servisu raději nezjišťuji ) >:D Pokud už mám potřebu kupovat auto kde platím za značku, nevidím důvod nepořídit silnější diesel. v silném BMW 3 bych také viděl spíš benzín, ale s výjimkou M5 mi přijde pro 5tkovou řadu třílitrová nafta snad jediná rozumná motorizace. 5tka není koncipovaná jako sportovní vozidlo ale má nabízet nadprůměrnou dynamiku a komfort současně. Pokud ale nehledám výkon s pohodlím současně (a chtěl bych šetřit třeba s naftovým dvoulitrem), tak nemá moc cenu koukat po 5tkové řadě. Obdobné pohodlí bych našel i u jiné levnější značky (když už mám nutnost spořit). Tyhle motory jsou vynikající svojí pružností. nižší spotřeba než u obdobně pružného benzínu je až vedlejší efekt :-)
                PS: nehádám se, jen názoruji ;-)

white label 05.04.2012  00:01

« Re: Turbodehet

Takže docela jednoznačně souhlasíš s mou reakcí...

thanantos 05.04.2012  16:10

« Re: Re: Turbodehet

ano, měl jsem v úmyslu jí podpořit a reagovat na příspěvek o level výš ;-) ale odklepl jsem to blbě ;)

Mig_35 06.04.2012  16:07

« Re: Re: Re: Turbodehet

Základní cena BMW 530 d je prakticky o 100 tisíc vyšší než 530i. Spotřeba bude o dva litry nižší. Kdy se jakási pomyslná úspora vrátí? Počítejme cenu benzínu i nafty za dejme tomu 35 korun. Ušetřím 70 halířů na 1 km. Návratnost - 142 tisíc km. To bych do toho ovšem nesměl započítávat dražší servis u nafty. Hrozně by mně zajímalo, komu se to vyplatí. Ale NAFTA ŠETŘÍ!!!!!! Do toho problémy s turbama, se vstřikama, s kvalitou nafty.
                      A poslouchat chrochtání...

white label 06.04.2012  18:00

« Re: Turbodehet

Specifikuj ten mýtus (převážně z minulosti), tedy údajné vyšší běžné servisní náklady u srovnatelného dieselu a benzínu (na čem teda dnes při prohlídkách s benzínem tolik ušetříš?) a nezapomeň přitom třeba na 6 zapalovacích svíček, za které u dieselu naopak pravidelně šetříš.
                        Rozdíl pouhé dva litry ve spotřebě může být dost optimistický, záleží totiž zásadně na tom, jak moc se bude řidič za volantem 530i krotit (otázka taky je, jestli se vůbec chce krotit v autě za podobnou cenu), v případě, že se na to bude šlapat, budou se pomyslné nůžky rozdílu spotřeb poměrně rapidně rozevírat. Průměrný rozdíl spotřeb, bych pak určiitě viděl někde u tří litrů, tzn. "tradiční" rozdíl 1 Kč/km. A při skutečném rozdílu v ceně (85 tis. Kč) mi stačí 85 tis km, abych smazal rozdíl v nákupní ceně, takže pro toho kdo najede s 530d celkem třeba. 200 tis. km, je celková úspora na palivu 115 tis. Kč.

Mig_35 06.04.2012  18:26

« Re: Re: Turbodehet

No to jsou mi argumenty:-) řidič v 530i se nebude chtít krotit, ale v 530d se krotit bude... Oficiální materiály hovoří o kombinované spotřebě 6,3 vs 7,8 - oboje jsou naprosto mimo realitu, ale poměr mezi nimi bude pravděpodobně stejný. Servis pro atmosférický benzín bude samozřejmě levnější než pro turbodiesel. Schválně jsem napsal, že rozdíl v servisu NEBERU v úvahu, že srovnávám jenom a jenom spotřebu. A rozdíl v korunách je nižší než jedna koruna. á propos 200 tkm s tím nikdy první majitel nenajede, většina jich to prodá po sto tisících km...

Mig_35 06.04.2012  18:28

« Re: Re: Re: Turbodehet

Machýrek sám píše, že se při velkém sebezapření, i se systémem start-stop dostal na 7,5 litru, takže v reálu tak 8-8,5. Já jezdím s atmosférickým 4,8 v kombinaci /hodně hodně město/ za 12,5- 13 litrů. A jezdím jako prase prasácké. Takže 530i bude v pohodě za deset... btw. 530d do 200 tkm bude s velkou pravděpodobností měnit turbo a třeba i vstřiky - a opravy půjdou do desetitisíců a z úspory bude noční můra:-)

Mates81 06.04.2012  19:48

« Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Když člověk ví kde má tankovat, nemusí se ani bát té kvality nafty. Nicméně pokud je návratnost do 100tis km, je to v pohodě :-) V dnešních dobách bych se ani nebál drahého servisu nafty, to už moc neplatí, viz. příspěvek do wl. I atmosféra umí pěkně pozlobit (vlastní zkušenosti, za cenu opravy atmosféry bych měl celý nový naftový motor).Taky bych neviděl tak černě výměnů vstříků a turba, pokud se s tím bude zacházet v rozumných mezích, vydrží v pohodě i těch 200tis km. Další velká výhoda u nafty v takovém voze, je například u tankování, někdo prostě nechce po každých 400km k benzince :-)

Mig_35 06.04.2012  20:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Jezdím se 4,8 V8 a objemem nádrže 65 litrů k benzínce každých 500-550 km. S 70 litrovou nádrží u 530i budeš jezdít 700 km. S dieselem 800. To je teda setsakramentský rozdíl. To se opravdu vyplatí. To je fakt obrovská výhoda. To stojí za to poslouchat to chrochtání...

Ronault. 06.04.2012  21:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

dieselový šestivál typu 530d nechrochtá tak hrozně, resp. nejde to při zahřátém motoru ani poznat, že je to nafta. Tohle prostě není 2,0 TDI PD

thanantos 06.04.2012  21:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

právě.. naftový šestiválec je jinde než tédéíčka co známe z bězných dvoulitrů a jednadevítek. navíc 30d se pro masivní krouťák nemusí moc vytáčet a pro dálničního střelce je to výkon hned po ruce. Nevím jakým stylem machýrek jezdí, ale z těch řidíčů co v 5tkách potkávám má tendenci na předjíždění podřazovat jen minimum z nich a v tu chvíli přichází na řadu ta mocná pružnost nafty. (ale skalní zastánce nejsem..jezdím WRXou a na benzín nedám dopusit..ale za mě: do 5tkového báva buď 10 válců s benzínem a nebo 6 válců na naftu)

white label 06.04.2012  22:22

« Re: Turbodehet

Souhlas, do aktuální vyšší středni prémie se šestihrnkový turbodiesel prostě výborně hodí, myslet si, že všichni ti kupci podobných vozů s podobnými motorizacemi (drtivá! většina) jsou "mimo", je směšné... ;-)

white label 06.04.2012  22:10

« Re: Turbodehet

Samozřejmě, zvlášť v posledních generacích 5er/A6 je odhlučnění interiéru na takové úrovni, že do opravdu velké míry smazává výhodu benzínu vůči naftě v tomto ohledu.

Ronault. 06.04.2012  22:20

« Re: Re: Turbodehet

Popravdě když jsem jel A6 3,0 TDI, tak ani z venku, natož zevnitř, jsem nepoznal, že jedu v naftě. To je prostě něco jiného než naše 207 s 1,6 HDI.

white label 06.04.2012  22:44

« Re: Turbodehet

Ano, ale s hlubšími předsudky vůči dieselu si tohle člověk prostě nepřizná, stejně jako nikdo nevysvětlí Adovi, že benzínový motor není ČB TV. >:-[]

Mig_35 07.04.2012  08:31

« Re: Re: Turbodehet

Ronaulte, tys nepoznal zvenku naftový motor? Jsi si jistý, že jsi tu správně na webu o autech?
                                          Přiznat se k něčemu takovému, to vyžaduje odvahu :yes: Slyšel jsi někdy benzínový R6 od BMW a slyšel jsi naftový šestiválec od BMW? Jenom hluchý může říct, že je to to samé...

Ronault. 07.04.2012  12:44

« Re: Re: Re: Turbodehet

Můžeš si to vyzkoušet sám, jestli ze zvuku během jízdy poznáš, co se do toho lije. ;-)

Mig_35 07.04.2012  17:31

« Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Ronaulte, kálíš si do huby. Napsal jsi, že nepoznáš ani zvenku, co je to za motor, teď to obracíš, že už prý jenom zevnitř. Stačí jet přes město padesátkou a i naprostý analfabet umí rozlišit naftu od benzínu. Ty ne?

Ronault. 07.04.2012  17:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Klidně i z venku, pojedu kolem tebe třeba 80, 130, 200 a budeš mi povídat, čím jsem projel. Ju. Ale jako šestiválce, ne čtyřválcem.

Mig_35 07.04.2012  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Ano, za určitých velmi specifických okolností zní common rail diesel trochu jako benzín. Ale na volnoběh? na křižovatce? když jedeš přes město padesátkou? Potom napíšeš, to co napsal Machýrek: že je to v kabině otravně slyšet.... zastavíme vedle sebe na světlech a ty nebudeš vědět, jestli jsem chcípnul motor nebo ne, zatím co já to tvoje chrochtání budu slyšet i přes stažené okýnko:-)

Ronault. 07.04.2012  20:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Popravdě řečeno takový 3,0 TDI v nové A6 na volnoběh není slyšet, samozřejmě vevnitř. A6 totiž není takové to typické auto na ježdění s loktem ven po městě.

Mig_35 07.04.2012  20:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

To už je podesáté co píšeš "popravdě" a vždycky to nakonec nějak změníš :yes: kdo nepozná diesel od benzínu podle zvuku je trotl...

Ronault. 07.04.2012  22:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Ty s tím máš asi nějaký osobní Ádovský problém, jak tak koukám. :-| ;-)

white label 08.04.2012  00:32

« Re: Turbodehet

Já už to tady psal dřív, že bych je dva rád viděl v pomyslném palivovém ringu.
                                                          V jednom rohu nafta v druhém benzín..., dva nesmiřitelní zástupci obou táborů...

Ronault. 08.04.2012  01:11

« Re: Re: Turbodehet

Vzhledem k tomu, že nafta máš vyšší točivý moment, tak bych sázel na Ádu... ale třeba překvapí výkon, čili výdrž a nakonec Ádu mig35 zdolá...

foto woody-alien

woody-alien 08.04.2012  09:34

« Re: Re: Re: Turbodehet

Nejspíš rozhodne druhý kolo, v tom prvním si dá Áda čtyřválcovou turbo-jámu a Mig se bude vytáčet, jde o to jestli ve druhým Mig ustojí Ádův příval točáku, ve třetím už začne Áda lehce oslabovat a potřeba přeřazení bude zjevná... >:D Každopádně zajímavej souboj černobílý televize s barevnou. >:-[]

PS: Fanatici všech zemí, spojte se !

white label 07.04.2012  22:15

« Re: Turbodehet

Na volnoběh diesel poznáš, zvlášť za studena a zvenku, ale dnešní přímovstřikový benzín (o stejném počtu válců) už taky není na volnoběh žádný extra libozvučný koncert... ;-)

Ronault. 07.04.2012  22:35

« Re: Re: Turbodehet

To je druhá stránka věci, kterou jsem měl na jazyku.

white label 06.04.2012  22:06

« Re: Turbodehet

Řidič v 530d se prostě krotit nemusí, protože jeho "těžkou" nohu mu 30d odpustí nesrovnatelně! lépe, než 30i (kterou musí při stejném tempu nesrovnatelně víc točit, protože atmosféra) a v takovém případě na normovaný rozdíl v kombinované spotřebě (+ 1,5 litru) rychle zapomeň, bude totiž minimálně dvojnásobný.
                            S vyšší střední, že první majitel nikdy nenajede 200 tkm. >:-[]
                            Že ty naivně věříš těm stočeným tacháčům v AAA, a to i na nich (i u prvních majitelů) najdeš často šestimístnou číslici začínající dvojkou (+ stočení tacho). Opravdu si myslíš, že si dnes většina kupců dieselových vyšších středních prémiíí kupuje (za ty nemalé prachy) auto na nějakých 100 tis. a méně? :*) ;-)
                            Právě tyhle auta jezdí ročně až 50 - 100 tis. ročně relativně! často, nemluvě a zůstatkové ceně při následném prodeji, která smaže cenový rozdíl u nového vozu (85 tis.) docela hravě.

Mig_35 07.04.2012  08:50

« Re: Re: Turbodehet

Mám 650i, nic točit nemusím a nekrotím se vůbec. Jezdím za 13 litrů, bydlím ve větším městě a 80% strávím ježděním v něm. Za kolik bude jezdit 530i? Manželka má 2,5l R6, jezdí JENOM po městě a jezdí za deset. Kam proboha chodíš na ty dezinformace? Jezdil jsi někdy v takovém autě? Máš nějakou osobní zkušenost? Já jsem odjezdil roky s 3.0 TDI quattro a stabilně jsem jezdil za 9,5 litru nafty. A pak jsem si řekl, k čemu je to doprdele dobrý, když to sice jede, ale když chci předjíždět, musím šlápnout na plyn o dvě sekundy předtím, než začnu předjížděcí manévr? Ano, když přepnu na sportovní režim, prodleva se trochu zkrátí, jak píše kolega v recenzi, ale potom to ten diesel zase nesmyslně točí po většinu času! Koupil jsem si atmosférický benzín, jezdím o tři litry víc, ale mám o 130 koní víc s nádherným zvukem, s dokonale lineárním průběhem křivky výkonu a s laciným servisem... kdybych si koupil 630i, jezdil bych za deset, známý má 530xi a jezdí za 9,8 (ale on je trochu důchodce za volantem).

white label 07.04.2012  16:45

« Re: Turbodehet

650i není 530i. Např. s 530d jsem jezdil skoro deset let, při delších jízdách běžně za cca 7 l, a to nikoli jako důchodce
                                Jak píšeš, rozdíl nafta benzín je při dynamičtější jízdě cca 3 l.
                                Proč 650i a ne rovnou M6?

Mig_35 07.04.2012  17:37

« Re: Turbodehet

Deset let jsi jezdil s chrochtavcem a budeš rozumovat o benzínu, měl jsi nějaký? R6, V6, V8?
                                  Machýrek píše v diskusi, že pod 7,5 litru se dostane jenom s maximálním zapřením, tak co to tady meleš? Hospodské řeči, reálné zkušenosti žádné...

white label 07.04.2012  21:52

« Re: Turbodehet

Napsal jsem snad někde, že jsem jezdil 10 let jen s jedním dieselovým autem? že by tvé přání otcem "myšlenky"? Kydy o hospodských řečech si nech pro sobě rovné, naivní "omezence" typu Ada alias černobílá TV. >:-[] Všichni ti, co si dnes za své prachy kupují novou prémiovou naftu ve vyšší střední jsou "křupani", jen ty si letadlo, že? >:D
                                    Jel jsem jak s benzínovou R6/V6/B6, V8, V10, V12, tak s dieselovou R6/V6,V8,V10, V12.
                                    Jak můžeš vědět jak "těžkou" nohu má Machýrek, který má navíc automat, já jezdil s 530d v manuálu.
                                    Navíc jsi tu sám napsal, že tvůj známý "s 530xi jezdí za 9,8 (ale on je trochu důchodce za volantem)", což jen potvrzuje to, o čem tady celou dobu píšu.

P.S. zrovna teď nám na dvoře stojí švagrův 750i minulé generace, v nádherném stavu, je jeho druhý majitel a motorizaci volil právě pro to, že 750i padá s cenou nesrovnatelně rychleji, než 730d-740d , navíc benzínové V8 bývají častěji lépe vybavené a mají (logicky) obvykle najeto méně a vše co s tím souvisí. Sám nejezdí žádné velké km, takže v tomto případě mi volba podbné benzínové V8 dává větší smysl, než u nového vozu, kdy první majitel při následném prodeji prodělá i "gatě".

Machýrek 06.04.2012  22:21

« Re: Re: Re: Turbodehet

Ano, vetsinou plati, ze "200 tkm s tim prvni majitel nenajede..." a auta se zpravidla zbavi v nebo kratce po skonceni zaruky. Jak? Posle ho na protiucet a koupi novy, a tak stale dokola.
                            Pri cene noveho auta kolem 1,5 - 2,0 mil. bude rozdil ve vykupni cene mezi benzinem a dieselem cca 300k ve prospech dieselu. A to je TO. Servisni naklady resp. nizsi spotreba v tomto kontextu nejsou zajimave. Proc potom kupovat benzin?

white label 06.04.2012  22:41

« Re: Turbodehet

Celých 200 tkm (a víc) s ním možná většina nenajede, rozhodně však víc než 100 tkm.
                              Ale schválně se mrkni na inzertní stránky (české i německé) kolik prvních majitelů 530d nabízí své auto s více než 200tkm, to rozhodně nejsou žádné vzácné výjimky, nehledě na možnost stočit km.

Mig_35 07.04.2012  08:40

« Re: Re: Turbodehet

Promiň, ale stočit kilometry v BMW, když stačí jedno zavolání k prodejci a po sdělení VIN kódu se dozvíš, jaká je realita... máš opravdu naivní názory.

white label 07.04.2012  16:38

>:D
                                  Tak tuhle opravdu extrémní naivitu ti svým způsobem závidím...
                                  Ve "tvém" ideálním světě jsou úvahy o trestném stáčení km vlastně zcela zbytečné... >:-[]

Mig_35 07.04.2012  17:40

« Re: Re: Turbodehet

Extrémní naivitu? už E60 se nedala stočit, protože to nikdo neuměl vymazat z řídících jednotek, ale hlavně je to úplně zbytečné, lidi, kteří si tyhle auta kupují, jezdí do autorizovaných servisů, tam jsou propojené databáze, z VIN kódu se dozvíš naprosto všechno co potřebuješ. Ano, jsou automobilky, které to tak nemají, ale my se bavíme o BMW, tam to takhle funguje. jestli si někdo stáčí nějaké oktávky apod. je v téhle diskusi naprosto bezpředmětné, bavíme se o pětkovém BMW. líbí se mi jak se mně snažíš shodit a přitom píšeš o autech, o kterých víš úplně kulový...

white label 08.04.2012  00:28

« Re: Turbodehet

Ano, extrémní naivitu, kterou jsi právě potvrdil nesmyslem o tom, že už E60 se nedala "stočit".
                                      Všechno jde, je to jen otázka času a peněz a vědomostí jak na to, nebo za kým jít.

Mig_35 08.04.2012  10:46

« Re: Re: Turbodehet

Kupoval jsi někdy takové auto? Můžu se zeptat, čím jezdíš? Já už jsem pár takových BMW kupoval a vždycky se dalo ověřit, kolik má najetých km. Dokonalý podvod v této oblasti neexistuje. Jestli se bavíš o desetiletých autech, tak ano, tam majitelé nejezdí do autorizáku. Já kupuju roční až dvouleté, tam se to dá velmi snadno ověřit. V áčkách se kilometry už dávno nestáčejí, věřil bys tomu? Známý, který obchoduje s autama, tam občas něco doveze a pro kontrolu se vždycky podívá, vždycky to prodávají se stejnýma km jako to koupili. Hospodské řeči a reálné zkušenosti žádné, opakuju ti to ještě jednou, abys už nerozumoval...

Mates81 08.04.2012  14:07

« Re: Re: Re: Turbodehet

Chtěl bych si někdy půjčit Tvé růžové brýle >:-[] >:-[] Stáčelo se, stáčí se a stáčet se vždycky bude :-( Ať je to BMW nebo VW nebo KIA, na značce záleží maximálně u nějakého "garážového" mechanika, který stačí. Profíci zmáknou cokoliv ;-) I ohledně těch Áček bych byl opatrný ;-)

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 08.04.2012  20:32

« Re: Re: Re: Turbodehet

Nechcem sa do toho miesat, nie som zrovna expert na BMW, (jazdil som len 3ma ... (ostatne nasa 650i asi bola nejaka zla, nikdy nemala spotrebu 12-13 L) )
                                          ale WL, nie je E 60, to co som uz pred rokmi videl u Vas?
                                          a k tomu kto jazdi s 530d sebazaprenim za 7,5 by som odporucil ist na staz do Audi :D, kde cestou do Zenevy, v 3 ludoch, priemernou rychlostou 157 km/h , som mal spotrebu 8,5 :-) ....

Mig_35 08.04.2012  20:49

test bmw 550i skončili se spotřebou 11,5 litru
                                            [odkaz]
                                            k té průměrné spotřebě - to opravdu není určující, kolik jede auto po dálnici na tempomat:-) A8 4,2 TDI jezdí za cca 11, A6 3.0 TDI mi žrala 9,5 ať jsem dělal co jsem chtěl...

foto Ivanuska-Matej-RSka-

Ivanuska_Matej ( RSka) 08.04.2012  20:59

Tak je to jasne :-)
                                              evidentne je problemovy prvok spajajuci pedale a volant :-) :-) ja mam uz v A8 4,2 TDI najazdenych skoro 120 tis km s priemernou spotrebou 9 L a aj tu su svedkovia schopni potvrdit dynamiku mojej jazdy ..
                                              a za 350 tis Km v A8 3.0 tdi ( ten isty motor co si mal Ty v A6! ) priemerna potreba sportovym jazdnym stylom 7 L ...
                                              btw, uryvok z tvojho testu :-)
                                              "V kombinovaném cyklu není problém jezdit za slušných 11,5 litrů, sportovní jízda žádá kolem 15"

som rad, ze som pochopil, kde je problem a mozem si ist zase po svojom :-) :-)

ps: rozhodne to nebola jazda na tempomat :) :) ale o tom uz Mojito alebo Vette :)

Ronault. 08.04.2012  22:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Samozřejmě to, co píšeš je nesmysl, nikdo z nás, co tě viděli někdy jet, ti nemůžeme dosvědčit, že jezdíš nebo nejezdíš sportovně, protože ti nikdo nestíhá a tedy nedosvědčí >:-[] >:D

Mig_35 08.04.2012  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Proboha! Mícháš jabka a hrušky! Sportovní jízda je brzda plyn, tak se dá jezdit pár km, ale určitě ne pořád, ne v běžném provozu! nebo snad ano? A8 3.0 TDI při sportovním stylu jízdy - průměr 7 litrů, kolik při úsporném? 5,5? proboha to určitě nemůžeš myslet vážně :-) :-) :-) Já mám dlouhodobý průměr 12,5-13, ale už mně unavuje řešit pi.čo.viny člověk, který chce uspořit a koupí si 530d kvůli 100 tkm, když 530i je o sto tisíc levnější, a přitom si stěžuje na hluk v kabině je podle mně trošku blázen...

Mig_35 08.04.2012  22:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Z kterého roku byla ta A8 3.0 TDI? Výrobce udává kombinovanou spotřebu 8,5 litru a ty jezdíš za 7 při sportovním stylu jízdy? Tak to je fantazie! Ještě prakticky nikomu se nepodařilo jezdit za papírové hodnoty a tys je dokonce podlezl a to při velmi dynamické jízdě! Gratuluju:-)

Mig_35 08.04.2012  22:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

A6 3.0 TDI v testu spotřeby - 8,3 kombinovaná spotřeba [odkaz] test X5 4,8is - stejný motor, navíc 4x4 plus příšerná aerodynamika oproti 6ce - 14,5 na sto [odkaz]

white label 09.04.2012  01:09

« Re: Turbodehet

A6 3,0 TDI ti žrala 9,5 l, ať si dělal, co si chtěl? Tak asi proto ji první majitel raději s touto vadou rychle prodal tobě. >:-[] To se pak nedivím, kde se vzala tvá averze vůči dieselům.
                                              Já už delší dobu jezdím i s A6 allroad 3,0 TDI, který je o něco těžší a "odporovější", než běžná A6 a spotřebu mívám (při rozumném doržování povolených rychlostních limitů) okolo 7,5 l (7-8).

white label 09.04.2012  00:59

« Re: Turbodehet

Prosím tě nebuď zase směšný s tím tvým osobním dotazníkem a raději začni reagovat ne mé konkrétní argumenty v reakci na tebe (marně se snažíš odvézt pozornost od něčeho o čem evidentně nemáš páru a raději na to vůbec nereaguješ a místo toho stále meleš dokola svou ohranou písničku).
                                          Napsal jsem ti k tomu jasně: "Např. jednotka která u BMW "zapisuje" (pod volantem u "tyče" řízení) najeté km stojí cca 5 tis. Kč a dá se samozřejmě vyměnit...Ne všichni a ne po celou dobu vlastnictví vozu jezdí jen do autorizovaných servisů, a to včetně majitelů BMW, spoléhat se v tomto ohledu vždy jen na informace z autorizovaného servisu (nedej bože jen na údaje v servisní knížce) je proto naivní..." Takže (tvými slovy), k tomu nemáš "nic, to je škoda..."
                                          To víš, že jo, nikdo (nejen já) tu (samozřejmě kromě tebe) nikdy nekupoval "takové auto", takže jediný kdo nám k tomu může něco objektivního říct jsi pouze a jen ty. >:D
                                          Zeptám se tě tedy tvými slovy? Už sis někdy takové auto kupoval? Ovšem myslím úplně nové, ne dvouleté někde AAAčkách, nebo v Německu v bazaru "U Turka" (který ti tvrdil, že je to auto po důchodci bez řidičáku, a že se na dnešních vozech už nedá nic stočit), nebo kdekoli jinde? Možná ne, a proto nemůžeš pochopit, proč se tyhle auta v Evropě aktuálně obvykle (v drtivé většině!) kupují s dieselem. Ti co kupují zásadně nová auta (mezi které se z dovolením počítám i já) opravdu nejsou "křupani", kteří potřebují poradit od vás "letadel", co si kupujete ojetiny po nich (to není pohrdání těmi, co si ty ojetiny kupují, zaplať pánbú za ně, ale výsměch tvému označení "křupani", v souvislosti s diesely.)
                                          Kdybys měl totiž vysolit poněkud jiné prachy za úplně novou 650i/750i se kterou budeš denně jezdit delší cesty a lít do ní hektolitry benzínu, navíc s vědomím, že při dalším prodeji na ní proděláš kalhoty, tak si to rozmyslíš jinak, než u dvouleté ojetiny, která spadla cenově (v %) nesrovnatelně víc, než tentýž model s dieselovou motorizací, nehledě na to, že u ojetého benzínu je podstatně větší šance na přijatelnější nájezd km, než u dieselu.
                                          Jak už jsem tady napsal, u podobné ojetiny dává nákup velkobjemovější benzínové motorizace větší smysl, než u zcela nového vozu, samozřejmě za předpokladu, že s ním člověk nechce jezdit 50-100 tis km ročně.
                                          Taky nechápu, kdes přišel na myšlenku, že se dnes km stáčí převážně v AAAčkách, proč by to dělali, když tam už drtivá většina aut u nás stále jezdí s patřičně stočeným tachometrem.
                                          Ty "hospodské řeči" tady vedeš naopak spíš právě ty, rozumbrado. Třeba až si jednou koupíš úplně nové auto poznáš, že ten pocit je téměř k "nezaplacení" a nemusí to ani být vždycky jen auto prémiové značky jezdící na benzín... ;-)

Mig_35 09.04.2012  08:17

« Re: Re: Turbodehet

Jestli si někdo koupí BMW řady 5 a nejezdí s ním do autorizovaného servisu minimálně po dobu prvních tří let provozu, je to opravdu bílá vrána. Po této době se jezdí na technické prohlídky a tam se zapisují km taktéž. I tam se dají prověřit reálné km. Dokonalý podvod v této oblasti neexistuje, opakuju znovu.

white label 09.04.2012  11:15

« Re: Turbodehet

Takže k tomu co jsem ti znovu ocitoval zase nic nemáš...
                                              Diskutujeme tu dieselové téma v obecnější rovině, nikoli pouze tvoje nákupy dvouletých ojetin, kde je logicky pravděpodobnost stočení tachometru podstatně menší, ale jestli si myslíš, že zrovna v této třídě neexistují nové vozy, které následně najedou i 100 tis ročně, tak to si na omylu...

Mig_35 09.04.2012  11:27

« Re: Re: Turbodehet

K čemu mám do prd.ele něco mít? Vezmu si VIN kód, zavolám do autorizovaného servisu a tam mi řeknou, kdy bylo auto naposledy na prohlídce. Když se dozvím, že tam bylo před rokem se stopadesátitisíci a teď má najetých 155 tkm, je mi jasné, že nějaký chytrák umazal poslední servis. Většinou jsou ale ti prodejci tak blbí, že to prostě smažou na 98 tisíc a že je poslední zápis v servisní knížce ve 168 tisících vyřeší tak, že ji zahodí. Ještě jsem nezažil, aby mně někdo napálil, když je sebemenší podezření, jdu od toho pryč... V áčkách dělají CEBII, tak se dokonce dozvíš, kdy bylo auto na STK a kolik mělo v té době najeto km... k čemu je platné že to nahraješ do řídící jednotky, když jsou o tom minimálně další dva záznamy, že to tak není?

white label 09.04.2012  12:16

« Re: Turbodehet

To co píšeš ty, platí sice u většiny dvouletých vozů, ovšem v případě že někdo najede těch 100 tis. ročně apod. (a jsou i takoví), tak se s tím logicky nemusí chlubit v autorizovaném servisu, prostě si olej apod. vymění jinde, nebo svépomocí (v horším případě se na to vykašle úplně, protože dva roky to většinou auto nějak přežije a on ví, že to po dvou letech prodá) a na ofiko garančku přijede v klidu poprvé až po dvou letech už se stočenými km, a to STK na které jedeš s novým vozem až po 4 letech, to už je argument úplně k smíchu! Takže tvoje naivita, že při koupi takového ojetého vozu, neexistuje (dokonalý) podvod a zrovna ty všechny hned dokonale odhalíš, je opravdu bezmezná a dětinská. Ale žij si dál ve svém ideálním světě, kde podobné podvody nemají šanci a jezdi třeba s ojetou A6 3,0 TDI s velmi podezřelou spotřebou. Osobně znám člověka co do úplně nové 730d na leasing tankoval levnou bionaftu z JZD , protože to za dva roky dával pryč. Před první garančkou po dvou letech stočil km (u člověka co se tím živí, vyměnil za 5 litrů jednotku o které jsem už psal) a byl vysmátý, ale auto mělo oficiálně krásnou servisní historii a málo km, během dvou let žádná oficiální servisní závada, takže ty bys s tím byl rozhodně spokojený, jistě bys taky zavolal dealerovi a na STK, a měl pocit jak to máš vše pevně pod kontrolou. :-O :*) ;-)
                                                  Už chápeš, proč si někteří (včetně mě) raději kupují nová auta.

Mig_35 09.04.2012  12:57

« Re: Turbodehet

takže, jestli chápu správně, ty mi tvrdíš, že jsou lidé, kteří si koupí fungl novou 730d za 2 a více miliónů, potom do ní tankují dva roky bio naftu /chichi/, potom ji stočí na 25 tisíc km, vymění všechny jednotky, do kterých se stav km zapisuje, přijedou na garanční prohlídku z časových důvodů a potom prodávají auto po první servisní kontrole s najetýma 25 tkm a "jsou vysmátí" protože o takové auto je extrémní zájem. To ti přijde jako příběh z reálného života? nejsi tak trochu magor?

white label 09.04.2012  14:26

« Re: Turbodehet

Došly ti argumenty, tak vytahuješ magory a jiné primitivní zaklínadla. Ale ona se od tebe podobná diskusní ubohost dala čekat už podle toho cos tu zatím napsal.
                                                      Když si někdo bere auto na leasing, tak za něj hned na dřevo dva melouny nedá a pokud ho po dvou letech prodá, tak fakticky ani to auto nikdy nebylo úplně jeho. Navíc třeba v Německu jsou poměrně výhodné leasingy s omezeným počtem km za dané časové období, takže podobným podvodem se dá ušetřit hned dvakrát, Proč je asi zrovna v Německu stočení km trestný čin, protože jich se ten problém netýkal/netýká, to asi těžko,že.
                                                      Jaké všechny jednotky? Vyjmenuj mi je. Ta kde se nedají "smazat" km je jen jedna a o té jsem už psal.
                                                      Kde se poděly tvé rádoby argumenty, že si u dvouletého vozu vše jasně ověříš u prodejce a na STK, když na garančku může každý jet až po dvou letech a na STK až po čtyřech? Jsi v koncích s argumenty, tak tu prskáš magorama. Co ví dealer o tom, co se s vozem dělo a kolik skutečně najelo za ty dva roky a co ví na STK, co se s ním dělo a kolik najelo za celé čtyři roky?
                                                      Ale na hospodské řeči o křupanech a magorech si tu Mi(str)g(lóbusu) 35 ... :*) >:-[]

Mig_35 07.04.2012  08:39

« Re: Re: Re: Turbodehet

300 tisíc? To myslíš opravdu vážně? Dívám se aktuálně po dvouletých sedmičkových bavorácích a 750i a 740i stojí prakticky totéž, co 730d. A proč benzín? Abys nepsal "motor je příliš slyšet v kabině" do recenze:-)))

Machýrek 07.04.2012  11:15

« Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Pisu o zpetnem vykupu primo u dealera. Za kolik to pak prodavaj na netu uz je jiny pribeh (a za kolik to prodaji v realu). A cekat, az to nekdo koupi v komisi za vic, muze trvat mesice.

Mig_35 07.04.2012  17:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Ty to ani nezkusíš prodat a hned to dáváš protiúčtem? To je zajímavý přístup od člověka, který se snaží šetřit na palivu:-) jestli ti můžu poradit, příště to nejdřív zkus, máš auto z česka, se servisní historií, nebudeš mít problém zbavit se ho sám. Kór jako dieselu.

Machýrek 09.04.2012  11:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Proc do toho stale motas spotrebu?

Nikde, ani v clanku, ani v diskusi, jsem neuvadel, ze bych byl nejak zasadne motivovan spotrebou, snad jsem to dost jasne vysvetlil v reakci "06.04.  22:21".

Ano, davam to rovnou protiuctem, protoze to a) pouzivam jako dalsi driver pri vyjednavani o cene noveho; b) je to pohodlne.

Mig_35 09.04.2012  11:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

A proč si kupuješ diesela, když ti vadí, že je motor slyšet v kabině?

Machýrek 10.04.2012  08:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Proc kupuji diesel, uz jsem ti odpovedel.
                                        V textu uvadim spatne odhlucneni motoru, jako slabou stranku auta. Jedna se ale o konkretni implementaci, v tomto pripade dieselovy R6 v F10. Nic vic to neznamena, nejedna se o obecne prohlaseni ve smyslu: "Vadi mi zvuk dieselu v kabine.". Mam moznost srovnani s 530dx, 525d (jeste s R6) a 520d (R4 jeste s jednim turbem), vse F10 v automatu a tento problem je u vsech s R6, naopak jsem prijemne prekvapeny z R4, ktera v kabine po zahrati neni skoro slyset. Na R6 mi vadi jak moc je slyset, ne, ze ma zvuk dieselu. Tak snad uz je to jasny :-)

Mig_35 10.04.2012  09:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Jo, napsal jsi, že je o 300 tisíc levnější, ale když si zadám do mobile.de BMW 530, omezím km na sto tisíc a r.v. např. 2008 vyjede mi nejdřív deset dieselů a až potom první benzín... což poněkud odporuje tomu, co tvrdíš, že benzín je o 300 tisíc levnější... P.S. kdybys koupil benzín, neslyšel bys v kabině na volnoběh vůbec nic...

Mates81 10.04.2012  09:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

Když máš v nabídce na mobile.de třeba 1900 modelů 530 od roku 2009, a z nich 65 je benzin, těžko bude prvních 10 nabídek v benzínu :-) Výhoda nafty oproti benzinu při prodeji je naprosto jasná.....

Mig_35 10.04.2012  10:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

[odkaz] tady to máš rozebráno v přesných číslech - jak se nafta vyplatí... ano, většina lidí to spočítat nedokáže, vidí jedno jediné číslo a to jim stačí...

Mig_35 10.04.2012  10:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Turbodehet

P.S."těžko bude prvních deset nabídek v benzínu" - pokud je benzín o 300 tisíc při následném prodeji levnější, tak mi ta poznámka nedává smysl?

white label 07.04.2012  17:08

« Re: Turbodehet

I kdyby stál dvouletý 750i stejně jako 730d, tak si spočítej, kolik ztratil za dva roky navíc majitel 750i a kolik 730d (vzhledem k rozdílu v nových pořizovacích cenách)...

Mig_35 07.04.2012  17:46

« Re: Turbodehet

když chceš srovnávat tak srovnávej benzínové biturbo s dieselovým biturbem, tj. 740 i vs 740 d...
                                  ano, ztratí, protože v téhle kategorii se sází na exkluzivitu, jenom křupan si to koupí s dieselem,
                                  kdo má trochu vkus, ten chrochtání v limuzíně za 2M nesnese...

white label 07.04.2012  22:05

« Re: Turbodehet

Co se týká samotné ztráty při následném prodeji, klidně si tam dosaď 740i vs 740d, tam na tom budeš v principu stejně, jen rozdíl nebude tak velký díky menšímu rozdílu v pořizovacích cenách.
                                    Křupana už komentovat nebudu si prostě zdejší černobílý Ada, rozdíl je pouze v tom, že ty jsi "benzínový" a on "dieselový", slepost zaujatosti je ovšem velmi podobná... ;-)
                                    Chrochtání dieselu "V" limuzíně? 5er má do limuzíny daleko, ale dnešní prémiové V6/R6/V8 v kabině rozhodně nechrochtají a doporučuju vyzkoušet takové aktuální V8 TDI v A8, zrovna pro tebe přímo na pos.... ;-) >:-[]

Mig_35 08.04.2012  10:43

« Re: Re: Turbodehet

Abych to nějak zjednodušil. Přistoupím na tvůj argument, že rozdíl mezi naftou a benzínem je korunu a návratnost 85 tisíc km. Machýrek píše, že to po sto tisících dá pryč. Má takové šetření nějaký smysl? Pětková řada na sedmičkové platformě má do limuzíny daleko? Ale nepovídej. Jsou stejně těžké, přibližně stejně velké, řekl bych, že do ní moc daleko nemá. Proti naftě nejsem vůbec zaujatý, dal bych ji do SUV nebo off-roadu. V osobním autě střední třídy, pro člověka, který je z Prahy bude jezdit ve velkoměstě, mi diesel moc smyslu nedává.

Mig_35 08.04.2012  20:43

Nic? To je škoda....

white label 09.04.2012  00:12

« Re: Turbodehet

Opravdu nežiju hlavně proto, abych na tebe reagoval v co nejkratším čase, takže to tvoje "Nic? To je škoda....", je komické. :-)
                                        Pokud někdo plánuje najet s 530d celkově jen 100 tis. km, náklady ušetřené na palivu se mu (proti 530i) vrátí (vzhledem k rozdílu v pořizovacích cenách) až po ujetí cca 85 tis. km. Takže ušetří jen nějakých 15 tis,, ovšem ztratí o poznání méně při následném prodeji a bude hledat kupce snáze, než v případě 530i.
                                        Souhlasím s tím, že ta úspora bude po 100 tis km relativně nepatrná, a pokud někomu vadí zvukový projev dieselové R6 (nebo má nějaké předsudky vůči dieselu), měl by výběr motorizace před nákupem nového vozu hodně dobře zvážit.
                                        Samozřejmě, že ježdění převážně po městě je argument pro 530i a naopak ježdění převážně delších cest po dálnici je argument pro 530d, ale je vůbec vůz vyšší střední třídy obecně vhodný pro převážné ježdění ve velkoměstě?

A ještě k té tvojí "limuzíně". Neplést s označením (třeba v němčině "limousine") pro sedan, běžně např. u Passatu - Passat limousune = Passat sedan.
                                        V češtině slovo limuzína znamená něco jako:
                                        "Limuzína je zpravidla čtyř až šesti dveřový automobil s tříprostorovou karoserií s prostorem pro 6 až 9 cestujících s pevnou střechou. Prostor pro cestující je zpravidla oddělen mezistěnou od prostoru řidiče umístěnou za přední řadou sedadel."
                                        Do této definice má 5er opravdu hodně daleko, ale i když na ní nebudu trvat, tak pro mě auto o kterém se dá mluvit jako o limuzíně začíná někde u longverzí luxusní třídy prémiových značek, tedy prodloužené verze A8/7er/eSka apod.
                                        Společná platforma 7er a 5er v tomto ohledu nic zásadního neznamená, tu má třeba i Golf se Superbem, přičemž prostor na nohy cestujícíhc vzadu je nesrovnatelný.

Mig_35 09.04.2012  08:12

« Re: Turbodehet

Čím jezdíš jsem se nedozvěděl, škoda. Stačí mi, že jsi konečně přiznal, že člověk, který si kupuje 530d aby ušetřil na palivu oproti 530i a prodá ji za sto tisíc km, ušetří ve výsledku nula nula nic. A takové šetření nedává žádný smysl. Škoda, že kolem toho muselo bejt tolik řečí :yes:

white label 09.04.2012  11:05

« Re: Turbodehet

Nedozvěděl? A co to: "Já už delší dobu jezdím i s A6 allroad 3,0 TDI..."? Asi nejsi dostatečně bystrý. Vedle allroadu mám v garáži i Golf GTI, takže mě z případné dieselové úchylky nemusíš podezírat. Na GTIčku mám vyšší dlouhodobý průměr spotřeby, než u allroadu a přesto bych ho za GTD neměnil.
                                            To co jsem k tomu napsal, bylo myšleno v obecné rovině, tahle debata rozhodně není jen o Machýrkovi a jeho 530d. Že ty sis z toho udělal závěr v podobě přiznání, potažmo svou malou diskusní výhru je tvoje věc. Někdy je dobře, že se člověk umí pochválit i sám...

Mig_35 09.04.2012  11:17

« Re: Re: Turbodehet

Nejsem dostatečně bystrý. Pořád totiž nechápu, jaká je výhody koupě dieselu oproti benzínu, když nějaká výhoda se objeví nejdříve po ujetí sto tisíc km. A někdy ani potom ne. Jinak jsem se ptal na to, které auto ti patří, ne co máte doma...

white label 09.04.2012  12:20

« Re: Turbodehet

Neboj, obě auta jsou napsána na mě, ale jestli se v diskusi neobejdeš bez informace, které z těch aut je přesně napsáno na koho, tak si úplně mimo, nehledě na to, že si tu může každý napsat pohádky jaké chce, včetně tebe.
                                                Když budu vlastnit šest aut a nebudu mít ani řidičák, k čemu ti bude fakt, že jsou/nejsou napsána zrovna na mě. 8-s

Mig_35 09.04.2012  13:00

« Re: Re: Turbodehet

Tak to máš vážně dost mizerný vkus na auta.

foto woody-alien

woody-alien 09.04.2012  14:18

« Re: Re: Re: Turbodehet

Jestli vlastnictvím výše zmíněných aut prokazuje White Label mizernej vkus, tak to mě vážně zajímá tvoje představa o tom "správném" vkusu. Zatím jsi tady jen další arbiter elegantiae, kterej svůj soukromej názor vydává za obecně platnou pravdu.

white label 09.04.2012  14:39

« Re: Turbodehet

Samozřejmě, jediný kdo tady ví všechno nejlíp a na 100% jsi ty, ty máš patent nejen na rozum, ale i na vkus, hezky ses nám tu diskusně odkopal, ony podobné diskuse s nevyzrálými osobnostmi končí v principu vždycky stejně... ;-)

thanantos 09.04.2012  18:25

« Re: Re: Turbodehet

kucí už je to strašně úzký! >:D nechte to plavat. Je to nekonečná diskuze a argumenty tu evidentně fungovat nebudou ;-) mějme každý svůj názor a ponechme ostatním prostor pro jejich. A navážet se někomu do jeho vkusu je ubohý. Jako máme každý právo na svůj názor, máme i právo na svůj vkus!

Machýrek 05.04.2012  08:56

Dekuji

Dekuji vsem za reakce a hodnoceni.

Mig_35 09.04.2012  15:01

Píšu odpověď sem,

protože ty sloupky odmítám číst. Ještě jednou, možná opravdu někde existuje člověk, který si koupí novou 730d aby do ní tankoval bionaftu (to jsem zvědavý, jak dlouho to moderní diesel vydrží), vyměňoval si olej sám, neřešil záruku a před prodejem po dvou letech se bude snažit někomu namluvit, že si koupil dieselové auto na 25 tisíc km.
    Ano, možná takový magor někde existuje. Mně se to ale nezdá příliš pravděpodobné... Každopádně, dvouleté auto s takovým nájezdem automaticky dávám mimo svůj záběr, leda by bylo od dealera, který by za něho držel záruku a tyto skutečnosti potvrdil. Určitě jsou ještě dneska pitomci, kteří stáčejí kilometry, ale zaplaťpánbůh je to většinou velice průhledné.
    Jezdil jsem s dieselama dlouhé roky, pak jsem si koupil silný benzín a od té doby už bych do nafty nešel. S naftou je to jenom auto, s benzínem je to radost a zábava. Další auto bude zase benzín. A když na tom budu mizerně finančně, koupím si benzínový dvoulitr. Prostě naftu už nikdy. Není to žádná zahořklost - kdybych kupoval velké SUV dal bych si tam naftu, aby mně to nesežralo. Byl to přirozený vývoj. Ale prostě nerozumím logice člověka, kterému vadí naftový klapot v kabině, auto bude dávat po sto tisících pryč a le přece si koupí o sto tisíc dražší naftu. A ještě se považuje za frajírka. Já nevím, ale tohle mi přijde jako hodně usedlé uvažování...

white label 09.04.2012  19:52

« Re: Píšu odpověď sem,

Slušná diskusní křeč, došly ti argumenty, tak už to raději odmítáš číst a sám napíšeš "sloupek". Samozřejmě ti věřím, žes to vůbec nečetl... >:-[]
      Jinak, kde píšu o stočení na nějakých 25 tis. km, proč by to nemohlo být stočení na naprosto reálných 50-60 tis, km po dvou letech, třeba místo nějakých skutečných 150 tis? Dosazuješ si tam čísla jak tě napadnou a hlavně jak se ti to zrovna hodí, protože v principu už ti argumenty dávno došly.
      O žádnou záruku nikdo nepřichází, můžeš kdykoli během dvou let přijet na záruční opravu (pokud máš nějakou větší závadu), jen pokud už máš hodně km musíš je před tím stočit.
      A olej si sám měnit nemusíš, ten ti vymění i v jakémkoli neautorizovaném/soukromém servisu.
      Nikde jsem taky nepsal o četnosti takového jednání, jen tím jasně vyvracím tvé naivní přesvědčení, že podvod v tomto ohledu dnes není možný, protože si vše 100%ně ověříš u prodejce/dealera, nebo v databázi STK, kteří ovšem mají pouze ty informace, které jim první majitel umožní získat.
      [odkaz]
      Proč si těma dieselema jezdil ty dlouhé roky, když si se třeba s A6 3,0 TDI nebyl schopen dostat pod 9,5 l, ať si dělal cos mohl? To ti nevadilo, žes byl tak dlouho "křupan" (tvými slovy)?_

Mig_35 10.04.2012  07:38

« Re: Re: Píšu odpověď sem,

Prosím tě, našel jsem první recenzi na A6 Avant na moje.auto.cz
        [odkaz]
        spotřeba: 9,5 litru. Mám hledat ještě další? Zdá se, že nás křupanů je asi víc.
        Člověk, který si koupí 730d aby do něho následně lil zemědělskou naftu podle mně prostě neexistuje, riskovat motor u auta za 2M takovýhle počínáním je prostě taková hovadina, že nevěřím tomu, že v reálu někdo takový je. Stáčení kilometrů je praxe prodejců vozů, ne jejich majitelů.
        Ale to už je úplně mimo to, co jsem tady od začátku řešil. Já preferuju 530i před 530d, je rychlejší, má lepší zvuk, rychlejší reakce na plynový pedál, a je o sto tisíc levnější. Jediná
        nevýhoda je o dva litry větší spotřeba /papírová, tzn. reálný rozdíl mezi dieselem a benzínem/.
        A myslím, že člověk, který do recenze napíše, že ho vysírá chrochtání v kabině, je de facto
        příznivcem benzínu taky, jenom o tom zatím neví:-)

Mig_35 10.04.2012  07:58

« Re: Re: Píšu odpověď sem,

Pozn. Kde píšeš o stočení na 25 tkm? No přece tehdy, když píšeš o tom, že před prodejem vozidla majitel stočí km a přijede si do autorizovaného servisu pro razítko o první servisní kontrole... ta se přece dělá po 25 tkm... nebo po dvou letech...

foto Robert263

Robert263 15.04.2012  23:43

Recenze?

Přečetl jsem si recenzi, kouknul na bohatou fotogalerii a jediné co jsem se dozvěděl že text psal nějaký do sebe zahleděný člověk zcela odpojen od reality. Nechtěl bych tě potkat, natož na silnici. Osobně mám 535d 2012. :no: :no: :no:

Machýrek 16.04.2012  10:05

« Re: Recenze?

Gratuluji k dobre volbe a preji mnoho stastnych km :yes:

Machýrek 16.04.2012  10:10

« Re: Recenze?

A ted ke tvemu nazoru na mou recenzi: napis svou vlastni.
      Je uz tu takovym zvykem, ze nejvice kritizuji ti, kteri zadne recenze nenapsali.

foto Brandon-Walsh

Brandon Walsh 27.05.2012  07:22

:-D

dnes v noci budem mať z teba mokré sny aký si úžasný >:D >:D

foto frantisek1979

frantisek1979 15.07.2012  08:09

hm

namastrovanej teda až běda. v pětce zas takovou parádu neuděláš řekl bych

Machýrek 17.07.2012  21:09

A v cem jinem ano?

JanPribik 17.07.2012  21:46

« Re: Re: hm

Machýrku, trošku nadlhedu by ti prospělo. Nemáš ničím výjimečné auto, prostě běžnou kvalitní spotřebku. Nic za čím bych se otočil nebo o tom snil. Prostě auto, které se kupuje rozumem a ne srdcem. Přeju ti hodně šťastných kilometrů a pevně věřím, že tvoje vystupování zde je spíše recese než absence sociální inteligence

white label 17.07.2012  23:32

:yes:

Machýrek 18.07.2012  03:29

« Re: Re: Re: hm

Dulezite jsou schopnost pri cteni pochopit kontext a udrzet myslenku.
          Pokud chapes, uz vis, ze obsah tve reakce je ve vztahu k obsahu me recenze, jak se rika: "mimo misu".
          Pokud ne, tento prispevek ignoruj a mysli si dal... ale i tak, diky za reakci :yes:

JanPribik 18.07.2012  10:40

« Re: Re: Re: Re: hm

Takže mimo mísu? Vybral jsem pár pasáží z tvé recenze a dovolím si je citovat, protože já z nás dvou asi nebudu ten, kdo má nějaký problém s chápání textu (btw vždycky mě tenhle argument v diskuzích rozesměje, proč to všichni používají???)

1)"Aktuální generace sedanu BMW 5 (F10) je v současnosti nejlepší volba z vyšší střední a cokoliv jiného představuje vždy nějaké kompromisy."

2)"A v čem je tedy BMW 5 (F10) lepší než zbytek světa? Jednoduše ve všem. Představuje ten nejlepší mix kvality, image, hodnoty a zážitku z řízení."

3)"Runflaty – sám si měnit píchlé kolo je možná zábava pro nějaké jupíky a čekat na sluhu, který kolo vymění, se mi také nechce. Velké poděkování mnichovským."

4)"Doplňková výbava: Antiradar a rušička laseru – BMW je životní styl, styl života, ve kterém se bez nich neobejdeš."

5)"Milí budoucí majiteli BMW, neřeš jiné značky, marníš čas, už teď si mohl sedět ve své nové 5-er. Až ji budeš mít, vzpomeneš si na mne. A kdybys někdy přeci jen zapochyboval, svez se v něčem jiném a budeš se divit, jak rychle poběžíš pryč, zpátky do své pětky."

1) BMW 5 je JEDNA Z nejlepších voleb ve vyšší střední. Zamyslel ses nad tím, že kdybys tam dopsal větičku" podle mého názoru" vyzní to mnohem lépe a nebudeš budit takové vášně a tvůj život tu bude příjemnější?

2) BMW není kvalitní auto, dnes už ne, resp. rozdíly se tak smazávají, že spíš záleží jestli máš štěstí na konkrétní kus nebo ne. Měl jsem M3 E92 a absolutní kvalita, měl jsem novou X5ku a byl to horor, koupil jsem obchoďákům 2 nové 5ky 30d, jedna se sype, druhá drží. BMW a image? Pro mě - jak jsme psal - spotřebka, Rolls, Bentley, Ferrari, Lambo a podobné značky to je image, ale image auta, které má - když sejdu dolů do garáží - více než 50% sousedů? Vždyť to je jen německá škodovka.

3) tvůj názor na RFT na běžném autě sdílím, nicméně nazvat asistenční službu "sluhou"? Machýrku velmi pravděpodobně jsem v životě úspěšnější než ty, také jsem asi mnohem bohatší a mám mnohem ale opravdu mnohem lepší auta než ty a nikdy bych si nedovolil nazvat někoho sluhou. To je tak dehonestující, že by sis mohl nafackovat. Až ti jednou klekne baterka (a že klekne u Bychla mi mojí novou ukradli a dali mi tam stařičkou z fordu), tak se budeš v noci ve vánici modlit, aby ten sluha co nejrychleji přijel a pak mu budeš líbat nohy.

4) antiradarovým obdobím jsem si taky prošel, takže chápu, ale tady je vidět, že nejsi takový Machýrek. Pravý Machýrek se nechá zastavit, pošle vše do správního řízení a ideálně dotáhne přestupek k nejvyššímu soudu, to je pak machýrek..

5) poslední odstavec mě rozsekává. asi si budu muset od kluků jednu 5tku vzít na víkend. Začínám mít totiž pocit, že do klimy těch aut musejí přidávat koks, jinak to není možné.

white label 18.07.2012  14:06

« Re: hm

Opět můžu jen souhlasit...

foto boost-

boost. 18.07.2012  15:11

Exactly. :yes:

foto vondry87

vondry87 18.07.2012  21:43

« Re: Re: Re: Re: Re: hm

3) taky je třeba si uvědomit, že spousta velice úspěšných lidí musela začínat od nuly - tzn. tou pozicí "sluhy" si taky prošli. Tak aby mu jednou nezamrzl úsměv na tváři, až jednou bude rád, že ho nějaký ten bývalý "sluha" vůbec zaměstná.. i když pokud ten celý profil není vytvořen z recese, tak už jen dle nicku hádám, že toho bude rodina živit do konce života..

Machýrek 19.07.2012  23:40

« Re: Re: Re: Re: Re: hm

Pamatuj: Dulezite jsou schopnost pri cteni pochopit kontext a udrzet myslenku.

Ale muzes byt v klidu, lidi, kteri neumi "cist", jsou na svete mraky, nejsi v tom sam.

Strucne ke tvym reakcim (pro prehlednost zachovam tve cislovani):

1) Kamkoli a kolikrat chces, si v textu dosad tuto sekvenci: "Nasledujici text vyjadruje muj nazor:".
              2) Mimo kontext, nema smysl komentovat.
              3) RFT - pochopitelne, pro bezne uzivani jsou idealni. Zbytek reakce beru jako bonus, kdy jsi mi chtel napsat i neco o sobe.
              4) Respektuji (zrejme) tvuj nazor.
              5) Mimo kontext, nema smysl komentovat.

JanPribik 20.07.2012  00:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm

Machýrek - mimo kontext, nemá cenu komentovat

white label 20.07.2012  01:03

« Re: hm

RFT jsou pro běžníé užívání ideální? Proč, jen proto, že když náhodou píchneš...
                Třeba já jsem minimálně za posledních 10 let neměl žádný defekt pneumatiky (klepu na dřevo) a nepamatuji se, že by ho měl někdo (za tuto dobu) jiný v rodině (žena, segra + švagr, rodiče...).
                Takže za vyšší cenu dobrovolně obětovat znatelnou část komfortu jen tomu "kdyby" opravdu smysl nevidím. Až bude komfort/tlumení RF na úrovni klasiky (časem možná jo), pak jsem ochoten akceptovat i vyšší cenu RF.

foto flipmode

flipmode 07.08.2012  11:50

« Re: Re: Re: Re: Re: hm

Majitel je trochu ujety clovicek, pravda a presne ty veci, ktere mu vytykas, presne ty veci me stvou.

Ale Ty by jsi take mohl vyjadrovat vice respektu ke druhym - neni to poprve co ctu Tvuj text ve stylu "...jsem uspesnejsi nez Ty..." nebo "...mnohem ale opravdu mnohem lepsi auta nez Ty..." - to podle me zni nechutne povysene a do inteligentni nazorove diskuze, kterou se snazis vest, nepatri.

Vis prd jak jsou lide uspesni, navic tento sveta ma divna meritka pro "uspech" - v podstate je jen jedine > penize. Takze, byt mas ve spouste veci pravdu a verim, ze bychom dobre pokecali, zkus nekdy "vzit" take kousek pokory a uvedomit si, ze lide jsou i treba mnohem uspesnejsi nez Ty, jen se nerozhodli hodnotit a prozit svuj uspech vlastnictvim aut, treba radeji investuji do nemovitosti, cestovani, (sebe)vzdelavani, pomoci druhym...

Mimochodem, byt machyrek neni ani mit antiradar, ale uz vubec ne vyhrat spor ve spravnim rizeni. Spravny machr, ktery si tak nepotrebuje rikat, jezdi (vetsinou) slusne a kdyz ho chyti, hrde se prizna k prestupku a zaplatit pokutu - samozrejme je-li opravnena.

A pro majitele "machyrka" - uz jen Tve motto "byt machyrek je fajn" mi indikuje cloveka, ze kterych mi neni dobre kdyz o nich slysim nebo je vidim. Mene takovych jako jsi Ty, vazne - Tve texy o sluzich, nemoznych ostatnich autech atd. uz byly rozebrany, takze necham to byt, ale je to vazne hnus. Snad Ti to jednou dojde - verim, ze takovy text je dany snad jen nizkym vekem.

Jinak si uprimne uzij dobre auto - i kdyz se zavery nesouhlasim, stejne jako s vykriky o tom jak je 2-tunova limuzina sportovni nebo jak je BMW jasne nejlepsi. Prave vybiram na normlani jezdeni mezi M550d a A6 BiTD a musim rict, ze je to pro me tezky boj....zadneho jednoznacneho viteze nevidim, naopak me trosicku zklamal motor v 550d - myslel jsem, ze pojede svizneji nez 535d, ale rozdil v realnem zivote nejak moc nejde poznat. Nebavi me 8-stupnove prevodovky ani u Audi, ani BMW, protoze 8 je proste moc. A celkove nevim podle ceho si mam vybrat - BMW o kapku lepsi svezeni, Audi o kapku prijemnejsi interier a prekvapive zvuk....sportovni chovani u limuziny moc neresim, na to jsou jina auta.
              Takze jen tak, ze to mezi BMW a Audi tak jednoznacne neni...pro priznivce klidne MB, byt jeho design je trochu jiny styl nez Audi / BMW a pro dalsi priznivce Jag...

Machýrek 08.08.2012  09:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm

ad rozhodovani M550d vs A6 BiTD:
                nejvetsi slabinu Audi ve srovnani s BMW vidim ve zpusobu implementace 8mi stupnove ZF.

white label 08.08.2012  11:50

« Re: hm

Můžeš být, prosím, konkrétnější, zajímalo by mě, kde podle tebe inženýři od 4 kruhů udělali chybu, Zrovna před týdnem jsem jezdil s A6 Allroad BiTDI a žádný zásadnější rozdíl jsem v implementaci této převodovky (ve srovnání s 5er) nezaznamenal.

Machýrek 17.08.2012  09:03

« Re: Re: hm

O zadne chybe nepisu, to je tvuj zaver ;-)

Pisu o zakladnim rozdilu (ktery je tak markantni, ze neni treba jej pripominat nikomu, kdo nekdy obe tato auta ridil) a o vsech z nej vyplyvajicich konsekvenci, a to zejmena ve vztahu k ovladani - pohodli, rychlost a jista mechanicka vytribenost - discipliny, ve kterych prave zvoleny zpusob implementace vede jednoznacne k vitezstvi BMW. S aktualni generaci nekterych Audi vcetne 6-ky osazenych prevodovkou ZF jsem take jel a pokazde, kdyz kvedlam klackem trcicim ze stredoveho tunelu, si pripadam, jak na navsteve v jurskem parku. Kapisto?

white label 17.08.2012  20:30

« Re: hm

Tak to zkus ještě jednou a konkrétně, tedy bez těch žvástů a slovních obratů marketingového typu.
                      To já si zase s tím plastovým joystickem v BMW připadám jako týnejdžr u PC a jen doufám, že mi nezůstane v ruce. Ale tak zvyknout se nakonec dá na všechno, viz i tvé značkové ódy v recenzi. Kapisto?

Machýrek 18.08.2012  00:55

dle casove osy sestupne:
                        ad prvni veta) dodatecne prilepene zahlavi, imagemaker, zaroven pochvala, nebot v mkt discipline jsem skoro panic;
                        ad puvodni text, resp. zbytek) teenageri jiste provadi se svymi joysticky rozmanita cviceni a Ty o tom zrejme vis vice nez dost, napis o tom jeste neco...
                        ad "zvyknout") ja si na Tvuj "Audi oriented" styl uz zvykl, jsem tolerantni ;-)

white label 18.08.2012  18:50

« Re: hm

Co se týče amatérského marketingu (rozuměj ódy na na vlastní garáž), tak v tom si mistr světa bez diskuse, viz recenze i diskuse. Pár podobných joysticků už jsem v ruce držel, ale je to už pár desítek let zpět a netoužím se k tomu vracet zrovna ve voze téhle kategorie. ;-)

Machýrek 19.08.2012  08:15

Ja vim.
                            Zpet k subjektu: s rozpoznanim rozdilu u tebe vidim jeste urcite rezervy, vsak nyni uz mas v teto problematice zrejme jasneji... rad pomohu i priste.

white label 19.08.2012  11:33

« Re: hm

Zkus hlavně pomoci sám sobě, při pozorném čtení téhle diskuse k tomu jistě najdeš (při troše dobré vůle) mnoho dobře myšlených podnětů... ;-)

white label 08.08.2012  11:53

Celkově souhlas.
                Zkoušel jsi tu A6 BiTDI i verzi Allroad (má o poznání větší obvod kol a variabilbější "vzduch" v základu)?

algavere 27.10.2012  07:11

Pán asi trochu požil...co?

algavere 27.10.2012  07:12

Pán asi trochu požil...co?

Dělá machra jak a6 není dost dobrá.Tak já nevím jestli ti redaktoři co testují auta nelžou.Já si jí kupoval právě proto že vyhrála ve všech evropských testech.A nemyslím že moje a6 bitdi je špatná.Víš co je špatný auto?Bmw 5gt.A víš proč?Protože manželka nedá do kufru ani kabelku.To je podle ní špatny auto. :'-(

Machýrek 29.10.2012  14:35

« Re: Pán asi trochu požil...co?

He he dalsi co neumi cist ;))) kdybys vic premyslel, nez neco napises, doslo by ti, ze v dobe, kdy jsem predmetne auto kupoval, ta tva A6 jeste neexistovala. Kapisto? Ale abych te uklidnil, tu 530d jsem v cervnu vymenil za M550d a az se mi nekdy bude chit neco o ni napsat na MACZ, tak ti tu A6 pochvalim ju, zaslouzi si to. A take ti tam vysvetlim, proc jsem si vybral zase BMW a ne A6, i presto, ze v novinach napsali neco ;)

algavere 31.10.2012  19:29

M550D

Moc silně pochybuji že máš m550d.V čř se prodalo pouze 2 kusy.To mám ověřené z bmw.Čekací doba na to auto je několik měsícu.Manželka čekala na 5gt asi 17 tydnu.Napiš mi spz auta jestli nekecáš.Hned si to na dopravce ověřím.A pokuj ji máš tak gratuluji.

foto NoSwear

NoSwear 01.11.2012  09:06

« Re: M550D

Ač postoj jakým se prezentuje "Machýrek" mi přijde spíše k pláči, tak musím na jeho obranu říci, že kolik aut se prodá v ČR je značně nepodstatný fakt. Nikdo mu přece nebrání koupi nového nebo dovozu reference např. z Německa. Ba dokonce je to spíše rozumnější volba. >:D Ono možná i ta 5GT by pak byla dříve. ;-)

Machýrek 08.11.2012  08:18

« Re: M550D

Tvl s tebou je fakt pr*el :))) Objednavali jsme je s kolegou spolecne a cekali na ne 5 tydnu. V tom mym ve fabrice zapomneli ze sachty vyndat to slavny dvd, na kterym to delaji s kosatkou. Over si to.

foto Mireon

Mireon 08.11.2012  10:35

« Re: M550D

Tak jen v Brně vím o 3 jedna dokonce kombi. Asi jich tady bude mnohem více. Některé auta už tady byli v květnu. Asi tak.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Toho zmetka bych bodla znovu! Seniorka, která zabila zloděje, se bojí vězení

Toho zmetka bych bodla znovu! Seniorka, která zabila…

Jarmila Miklušová (67) z Ostravy je veřejně známou hrdinkou poté, co se neohroženě a s nožem v ruce ubránila…

Manželka Miloše Formana přiznala: Naše děti se stydí za češtinu!

Manželka Miloše Formana přiznala: Naše děti se stydí…

Oscarový režisér Miloš Forman (85) žije již léta s rodinou v Americe a do Čech se už zřejmě nikdy nevrátí. Jeho…

SESTŘIHY: United slaví výhru i Ibrahimovicův návrat! Čech udržel nulu

SESTŘIHY: United slaví výhru i Ibrahimovicův návrat!…

Ve šlágru 12. kola anglické ligy porazil Arsenal fotbalisty Tottenhamu 2:0 a dotáhl se na ně v tabulce na rozdíl…

SESTŘIHY: Plzeňská série trvá, Slavia nadělovala, Brno už není poslední

SESTŘIHY: Plzeňská série trvá, Slavia nadělovala,…

Neuvěřitelná série fotbalistů Plzně nekončí. Lídr Het ligy si udržel stoprocentní bilanci i po 14. kole Het…

Jak se Češi proslavili v Kazachstánu? Svlékli se

Jak se Češi proslavili v Kazachstánu? Svlékli se "na…

O tom, kde leží Česká republika, má nyní svět zase o něco lepší povědomí. Světová média totiž zaujala zpráva, že…

Staletí starý příběh má pořád grády!

Staletí starý příběh má pořád grády!

Rónin je samuraj bez pána a příběh, který právě vyšel zpracovaný do komiksové podoby v nakladatelství Crew,…