Subaru Impreza (2001)

21.7.2009

Auto predané, veľa šťastných kilometrov novému majiteľovi :) ------------------------- Sny o modrom sedane s veľkým krídlom sprevádzajú mnohých…

Subaru Impreza (LuboshGT (RS Kaa))

foto AnGeor

AnGeor 21.07.2009  21:03

subu

Ahoj, pekne subu, taky se na neco takoveho pro radost z jizdy chystam :yes:

Tak at dlouho louzi!

Vette 21.07.2009  21:06

Konecne

:-) u na to je jesne :-) este raz vela stastnych KM a nech ta poslucha :-)

foto Mira328i

Mira328i 21.07.2009  21:35

AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

..pěkná kára...není to úplně moje krevní skupina ale auto je to skvělý..gratuluju..

LuboshGT (RS Kaa) 21.07.2009  21:42

« Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Dakujem, aj mne sa zacina coraz viac pacit :-)

"-- skrytý --" 21.07.2009  21:44

« Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Supr recenze, jsem začal přemýšlet a subaru :yes: :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 21.07.2009  22:01

« Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

LuboshGT - tak ti gratuluji k takové krasavici! :yes: Od kluků už nějaký pátek vím,že jsi do ní ,,skočil,,a vypadá prfektně.Po dlouhé době můžu zase hodnotit a toto si nemohu nechat ujít :
        Auto 10 - tady není o čem debatovat,má charisma,je to 4kolka,něčím je to auto krásné a podmanivé,není to tuctovka a je to kupováno srdcem a s notnou dávkou odvahy,respekt!! :yes:
        Recenze - je čtivá,není dlouhá,nic mi v ní nechybí,gramaticky v pohodě,dojmy z řízení,paráda,dávám tip na nej recenzi
        Foto 8 - chybí mi některé dost důležité detaily a kvalita i kompozice není nejlepší.Věřím ,že to zlepšíš (,,Suba,, si to zaslouží),pošli SZ a rád opravím!
        Přeji hodně ,,vysmátých kilometrů,, se supr károu ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 21.07.2009  22:04

« Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Ahojte :-) Dakujem za hodnotenie, je kupovana ozaj srdcom, proste vsetky dovtedajsie argumenty proti zrazu prestali existovat. A to stacilo 10 minutove prevezenie sa...

Foto samozrejme doplnim, ked mrknes fotky Primery, vies ze mi na nich zalezi. Ale uz som nedokazal cakat, musel som sa o dojmy podelit ;-) Coskoro vytiahnem zrkadlovku a aj Imprezu na nejake pekne miesto.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 21.07.2009  22:08

« Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Lubosh GT- já vím,že to foto přijde,jen mi dej prosím vědět přes SZ nebo k ,,roccu,,!Snad ji na nějakém srazíku zkouknu,jsem zvědavej ;-)

Vette 21.07.2009  22:12

« Re: Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

tak ja spolieham ze ju pride ukazat na okruh do Brna :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 21.07.2009  22:17

vette - to máš naprostou pravdu :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 21.07.2009  22:24

« Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Ma, uplnu pravdu. Velmi rad by som, len este sam neviem ci sa po mesiaci jazdenia odhodlam. Chce to viac skusenosti... Neviem, este nie som rozhodnuty.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 21.07.2009  22:30

« Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

LubosGT - však tam nemusíš závodit,my se jedem taky jen zklouznout ;-)

Vette 21.07.2009  22:35

« Re: Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Presne tak, pustis si pokojnu klasicku hudbu ako Stig a budes sa ladne prevazat po okruhu >:D >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 21.07.2009  22:36

« Re: Re: Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

vette - >:D >:D >:D

Vette 21.07.2009  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

som si isty, ze keby v Brne popri okruhu postavili aspon dve kaviarne, tak sa knam prida aj Mike >:-[] >:-[] >:-[]

LuboshGT (RS Kaa) 21.07.2009  22:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

A este keby tam capovali dobre vychladene pivo tak pride aj skdd ;-)

Vette 21.07.2009  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AUTO CO MÁ ŠŤÁVU

Tak ja spolieham ze zobere ten svoj capovaci vynalez do kufra a prida sa aj on :-)

"-- skrytý --" 21.07.2009  22:14

R36

Tak na kolko ta to predbehnutie pasatu vyšlo?? >:D :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 21.07.2009  22:25

« Re: R36

Ani sa nepytaj :-) V ceskych korunach slo o stvorciferne hodnoty, v prepocte na eura to boli tesne trojciferne...

jpor (RSKa) 21.07.2009  23:38

WRX

No tak to si sa poponáhľal, je vidieť, že si "nevydržal" a autom si naozaj nadšený :yes:
    Už som zvedavý na Subaru jazdu, moc som ju doteraz neskúsil, len ten kopec na zraze s skdd+STi.
    Recenzia naozaj pekná, auto jednoznačne, umelecké fotky mne netreba a aj tak ich doplníš ako ťa poznám, takže body jasné tiež.
    Po skúšobnej jazde doplním moje dojmy a porovnanie s AMG ;-)
    Inak som na dovolenke rozmýšľal aj o autách, a chodilo mi hlavou aj Evo FQ600 čo som videl pri MM Racing >:-[] osvedčené komponenty, servis v BA...

A k tomu okruhu: Vette, spomínal si 30.7. - je to v Brne? V akých hodinách? Treba nejakú prilbu alebo podobné akcesórie? Keby som mal deň voľna, nikoho by to nezabilo...by som aj prišiel :-!

jpor (RSKa) 21.07.2009  23:59

správy k okruhu pri DS:

Slovakiaring pri Dunajskej Strede: Už stavajú tribúny

13.05.2009 06:00

Výstavba frčí naplno! Motoristický okruh Slovakiaring neďaleko Dunajskej Stredy už dostáva jasnejšie kontúry.
      Trať síce ešte nie je vyasfaltovaná, ale stoja pri nej už prvé tribúny. Pôvodný letný termín otvorenia sa však nepodarí stihnúť. Podľa informácií Nového Času sa skúšobná prevádzka novej trate začne až na jeseň tohto roku.

Motocyklové MSR a preteky Alpe Adria Cup naplánované na Slovakiaring na 8. a 9. augusta sú zrušené. Okruh by však mal prvých jazdcov privítať približne na prelome septembra a októbra.

Slovakiaring, ktorý leží asi 4 km severne od obce Orechová Potôň pri Dunajskej Strede, by sa s dĺžkou 5 800 m mal zaradiť medzi najdlhšie v Európe. Podľa pôvodných plánov by mal celý komplex okrem okruhu obsahovať aj školiace centrum pre vodičov, školu šmyku, motokárovú trať, motokrosový areál i trať pre preteky supermoto. V ďalšej etape by mali pribudnúť aj hotel, reštaurácia, čerpacia stanica či zdravotné stredisko.
      Autor: Nový Čas, Peter Matuška

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  00:10

« Re: Re: WRX

Konecne viem o co ide, vdaka Jpor! :-) Este v tyzdni zistim ako su na tom s financiami a ci sa naozaj do toho chystaju a co dalej... Inak tu su aktualne fotky z maja, vyzera ze vtedy sa tam dost makalo. A vidno uz aj tvar trate.

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  00:11

« Re: WRX

Ponahlal som sa, ale dojmy su v podstate ucelene, uz len budem do noviniek pridavat nejake doplnky. Na Subaru jazdu sa mozes tesit, stoji za to :-) Najma ta neuveritelna trakcia, musim prekonavat pud sebazachovy a pridavat plyn o hodne hodne skor ako na smrtelnych autach.

Vravis FQ600? :-!

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 22.07.2009  00:19

« Re: WRX

jpor - bude to 30.7.2009 asi kolem 17.00 hod. upřesní se to zavčas.

foto element5

element5 22.07.2009  07:43

Tedy takhle čtivá recenze v novinkách už dlouho nebyla. :yes:

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 22.07.2009  10:30

Impreza

cau, hodne lidi rika ze toto je hodne odporna generace imprezy, ja nevim ale mne se prave libi podle mne je moc pekna a navic je to dobr anahrada za Primeru GT ;) takze hodne stastnych km a at jezdi ;-) :-) :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  11:48

« Re: Impreza

Cau, ja mam tiez pocit ze je to jedna z najlepsich... Vyzera velmi svojsky ale ozaj celkom pekne. A ako nahrada za GT je uplne dokonala - viacere prvky v interieri alebo aj inde su takmer zhodne. Proste japonska skola.

A dakujem! :yes:

foto wikinko

wikinko 22.07.2009  13:56

ale hned som sa cudoval, ked som cital ze tam mas automaticku klimu... a podla fotiek veruze ju tam ani nemas...

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  14:09

ale coby, je tam. Len je spravena ako jedna z poloh otocneho ovladaca ventilatora. Teplota sa nastavuje druhym otocnym ovladacom, ktory v pripade ze je zapnuty len ventilator, reguluje teplotu fukania.

Predpotopny system, ale je, vecer poslem foto.

A dakujem za hodnotenie :yes:

foto mihau

mihau 22.07.2009  14:20

JAPONEC

Nadherne auto!!!Pecuj o nej,davej bacha na cestach a bude delat jenom radost.Taky bych takovou Imprezu chtel.Jinak ja mam TOYOTU COROLLU s podobnymi kulatymi svetly model r.v.99,koukni na ni a ze zacatku mi to prislo divne a teď se mi naopak hodne libi.Japonská auta the best :-)

foto mihau

mihau 22.07.2009  14:24

JAPONEC

Chci se zeptat,proč vypadla Toyota Celica TS? Vim,že je jich hrozně málo,ale ten motor bude taky slušný si myslím,neměl jsem zatím možnost se svét,ale taky krásné ne tak obvyklé auto,akorat interiér až moc šedý plastový.

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  15:39

« JAPONEC

Pre Celicu TS som uz bol rozhodnuty, len potom zrazu prisli udalosti okolo Imprezy. TS motor som skusal v Corolle a jazdil som aj na Celice (tej slabsej), cize som si to skombinoval :-) Vynikajuce auto, nizky posed, lahka vaha, tocivy motor, krasny dizajn, proste sportiak.

Keby nebolo zrazu tejto ponuky, idem do tej Celicy. Ale nelutujem... A dakujem za hodnotenie.

PS: Mama ked videla prvykrat tuto Imprezu, pyta sa: "ved take mal nas sused, nie?" Hadaj co mal sused - presne taku Corollu ako ty :-)

Vette 22.07.2009  21:33

« Re: JAPONEC

a to nie su rovnake auta? Ja som myslel ze to je to iste auto len pod inou znackou.

foto JirkaS

JirkaS 22.07.2009  14:32

Pěkný

cár, se musí nechat. Docela bych si to někdy zkusil dát, jen tak, z plezíru...I když ty mám oproti mé popelnici mladici :-) Ale jo, je to fajn auto, dávám plnej

"-- skrytý --" 22.07.2009  17:08

Gratuluji

gratuluji k výbornému výběru auta, přesně takové WRX jsem měl... ;-) Kde jsi ho kupoval, smím-li se zeptat?

Jinak brzdy stačí, jen musíš zvolit jiné desky a lepší kotouče a brzdovku, brzdiče měnit nemusíš...

foto tomike

tomike 22.07.2009  20:09

« Re: Gratuluji

Super kara, nech jazdi bez problemov. Je to moj maly nezrealizovatelny sen.

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  20:37

« Re: Re: Gratuluji

Dakujem. Ale nezrealizovatelny v tvojom prispevku by som zmenil na "zatial nezrealizovany". Nie je to vobec take narocne, ani na kupu a zatial zda sa ani az tak na udrzbu. Ale chce to samozrejme trochu viac nasmerovat financie na auto...

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  20:36

« Re: Gratuluji

dakujem, a preco si svoju predal? skoda jej... Kupoval som v Starcars na Barrandove (je to napisane v zavere), kam ju dotiahli z Talianska.

Brzdy urcite ano, prave to riesim. Aku kombinaciu kotuce a dosky odporucas?

riderhenry 22.07.2009  20:19

homosexaulni?

Tak jsem si cely nadseny otevrel recenzi na super auto, bohuzel jsem ji ani nedocetl do konce - homosexualni image MX-5? To muze rict jen clovek, ktery o autech vi asi tolik, kolik ja o kosmetice... ;-\

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  20:35

« Re: homosexaulni?

:-) Nehnevaj sa na mna za to. Ja viem, ze MX5 je skvele ovladatelne a zabavne auto (sam som s jednou prave tvojej generacie jazdil jeden cely den). Skor som podpichoval a odkazoval prave na to, co o aute niektori hovoria...

Inak k nej gratulujem a prave Anniversary edicia bola jednym z horkych kandidatov. Skvely vyber :yes:

riderhenry 22.07.2009  21:03

« Re: homosexaulni?

No ja doufal, ze jsi to nemyslel uplne vazne. Jsem na tohle trochu haklivy, protoze se to o ni obcas rikava, taky to auto vyhrava snad jeste do dnes Miss ČR... >:D Pritom v mem aute by zenska ani nezaradila zpatecku... :-) WRX je super auto, i kdyz ja bych se bal provoznich nakladu (spotreby), i kdyz jak tak koukam, tak to neni takovy problem. Jo a nezapomen menit olej kazdych 10 000 km... ;-)

Vette 22.07.2009  21:30

« Re: Re: homosexaulni?

:-) Myslim ze keby zdielal ten nazor tak by MX5 do vyberu ani nedal. Ja si tiez myslim ze MX5 je super auto, na moj vkus ale moc male. Nevmestin sa tam :-(

LuboshGT (RS Kaa) 22.07.2009  21:43

« Re: Re: homosexaulni?

10 000, ani o kilometer navyse :-) Len tymto tempom jazdenia budem menit olej trikrat do roka, musim trochu zredukovat...

Ale este k MX5 - chcem kamosa, ktory si teraz konecne kupil poriadne auto (330i) nechat chvilu vychladnut, potom nechat odpocinut aj svoj ucet a neskor ist s kamosom napoly do MX5. Mat to na leto, na vikendy si Miatu poziciavat a raz za cas sa prevetrat... Co viac chciet.

Vette 22.07.2009  22:14

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 22.07.2009  22:29

« Re: Re: Re: homosexaulni?

LubosgGT - u toho slova ,,homosexuální,,jsem se taky trochu zarazil..co vím,tak MX 5 je pro chlapy s docela slušnejma ,,koulema,, :yes: ..přijedeš do Brna toho 30-týho?

riderhenry 23.07.2009  19:33

« Re: Re: Re: homosexaulni?

Jestli budes jezdit v MX-5 jen v lete a jen o vikendu, tak to auto budes naprosto milovat, to bych se i vsadil! ;-) Kdyz ja takhle jedu za tepleho letniho vecera (nebo spis noci) bez strechy... Je to strasna pohoda a relax, skoro jako motorka... Jo a jen tak mimochodem, kdybys mel zajem, urcite se podivej na www.jdm-meeting.cz (predevsim forum), jedna se o klub fanousku japonskych sportovnich aut, ale zadny tuzing apod. ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 23.07.2009  22:52

« Re: Re: Re: Re: homosexaulni?

Urcite a pevne verim, ze to vyjde :-) Presne v takychto letnych veceroch si hovorim ake by to bolo skvele. JDM forum samozrejme poznam, len este nejako nebol cas sa tam registrovat...

jpor (RSKa) 23.07.2009  00:58

WRX Live

Tak som dnes s Luboshom prevetral Scooby na Pezinskej Babe.
    Tá vec zatáča neskutočne. 4WD chytí celé auto a nasilu ho pretlačí cez akúkoľvek zákrutu. Pri nájazde do zákruty je cítiť ako sa ťažký predok (motor + diff) na pol sekundy začne sunúť von ako nedotáčavá predokolka, ale hneď nato sa predné kolá zahryznú do asfaltu a nekompromisne aktívne tlačia predok smerom do zákruty.
    Výsledok je ten, že keď som chcel nájsť limity jej schopností v zákrute, musel som postupne prehĺtať útoky pudu sebazáchovy a postupne zisťovať, ako skoro treba začať v zákrute pridávať. No v podstate od prvej štvrtiny, lebo maličkú chvíľu trvá turbolag ale hlavne kým stihne zrýchliť na limit, kedy začne šmýkať von, tak je po zákrute. No nakoniec sa podarilo, smerom dolu z Baby začalo konečne vynášať asi o meter, a obom stúpol adrenalín (majiteľovi pochopiteľne o niečo viac :-O ) ale jazdili sme tak nejak bezpečne.
    Auto ako také vyvoláva výrazný pocit dôvery a tolerancie voči chybám tým ako drží, ako rýchlo sa dá korigovať neželaný smer jazdy (aspoň čo sme sa zatiaľ odvážili) a aj to že je to pomerne komfortné a príjemné a čitateľné auto. Okrem toho Michelin Exalto hlásili blížiaci sa limit hodne predtým než prišiel a hodne nahlas >:D čo zase napomohlo "orientácii".
    Pruženie akoby bolo progresívne, teda pri normálnej jazde sa javí ako komfortné, dokonca náznaky "plávania" po ceste, ale len pokiaľ nezačnú zákruty. Tam sa v priebehu zlomku sekundy posadí do stopy a potom už sa nenakláňa viac, len drží a ide.
    Radenie výborné mechanické, cítiť ako zuby zapadnú, strojová presnosť. Karoséria veľmi tuhá, aj po vyše 100.000km. Soundtrack je nádhernou zmesou Subaru-boxer zvuku, plus turbo a k tomu zvuk, vzdialene pripomínajúci hluk WRC prevodoviek s priamym ozubením :yes:
    Záťah motoru prichádza postupne od 3 tisíc a drží až do 7 tisíc, pekne lineárne.
    Za danú sumu výborný, vynikajúci voz, poskytne kopu zážitkov, vodič bude dlho skúmať, čo všetko dokáže, takže zábavy bude neúrekom. Vynikajúca kúpa :yes:

Keďže som dnes Babu prešiel párkrát hore dolu, tak rešpekt nadobudnutý debatou so zvodidlami sa vytratil. Nabudúce skúsime live porovnanie s AMG >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.07.2009  09:38

« Re: WRX Live

jpor - výborně napsaný,mohl bych fungovat v nějakém motoristickém časopisu :yes: Až bude live AMG vs.Suba vemte kameru!

jpor (RSKa) 24.07.2009  00:08

« Re: Re: WRX Live

kameru bereme! Ale skôr ako závodiť by som chcel napr. ísť v AMG za Subu rovnako rýchlo a keď potom príde zákruta, bude vidno ako Subu ujíždí v dál a AMG bojuje o grip predných kolies a až za apexom prichádza plný a ESP drží zadok na ceste. Malo by tam byť vidieť rozdiel v spôsobe a rýchlosti prejazdu zákrutou :-!

LuboshGT (RS Kaa) 23.07.2009  09:47

« Re: WRX Live

Vidim, ze si si daval este dojmy dokopy :-) Skvele, som rad ze sa pacilo, napriek obmedzeniam z mojej strany, predsa len este to auto nepoznam, cize aj teba som radsej viac brzdil, nez povzbudzoval.

Respekt sa vytratil? ;-) No dobre, mozeme zobrat kameru, ale pojdem druhy (za tebou) a radsej hodne daleko... Live porovnanie samozrejme velmi rad, ale daj mi este cas na zzitie sa s autom. Takto by si mi zmizol hned v prvej zakrute.

Inak vcera ked si tak odchadzal z FF a pridal, AMG nadherne zavrtelo zadkom. Ako lezerne sa rozbiehajuci a trochu urazeny drak.

Vette 23.07.2009  10:35

« Re: Re: WRX Live

Lubos: Ako tak citam, Jpor tvoje WRX poriadne prevetral :-) Uz si viem predstavit ako si sa snazil z miesta spolujazdca brzdit ;-)

jpor (RSKa) 24.07.2009  00:12

« Re: Re: WRX Live

áno, dojmy som sem vypľúval ako mi to prišlo ;-)
        Z tvojej strany obmedzenia boli velice decentné, nakoniec ja sám si viem predstaviť ako to asi prežívaš, tak som sa aj podľa toho choval - dobrovoľne ;-)
        AMG/Subu Live by som nepojal ako preteky, skôr rozdiely v zákrutách a v pohone. nemá zmysel šprintovať na rovinkách... Preto by Subo išlo vpredu, aby bolo vidno ako musí AMG do zákrut opatrne a Subo nimi pretlačí jeho 4WD >:-[]

Odjazdy v Dračom štýle sú moje/naše obľúbené >:D >:D >:D a veľmi výstižne si to okomentoval :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 25.07.2009  20:36

« Re: Re: Re: WRX Live

Scooby vpredu? No dobre, spravime tak... Jedna kamera u mna, druha u teba, a potom len spravit prestrihy. :yes:

jpor (RSKa) 25.07.2009  22:58

« Re: Re: Re: Re: WRX Live

:yes: 2 kamery
            No ja mám bohužiaľ NTSC kameru 30fps a to potrebujeme 2 rovnaké fps na prestrihy...ale aj tak som sa chystal kúpiť FullHD kameru s harddiskom, tak mám konečne dôvod :-)

Ešte ma napadlo jedno - nacvičiť s AMG v nejakej zákrute, akou max. rýchlosťou ju zvládne. Potom tou istou ísť so Scooby a v každom ďalšom trochu pridávať, kam až to dotiahne...a rozdiel v správaní auta, resp. jeho rezervy

"-- skrytý --" 23.07.2009  19:58

« Re: WRX Live

prevodovka strojove presna?? Bud se jednalo o vyjimecny kus, nebo jsi nejel treba ve VW. Ale take mam radeji tuzsi a syrovejsi razeni nez necitit nic v koncerovem aute ;-)

Jinak auto vypada ze odpousti chyby, dokud nejedes na maximum. Jakmile ji urves, je ctyrkolka stokrat horsi nez predokolka, kde jen uberes plyn. Navic karambol pak prichazi bez varovani:-(

jpor (RSKa) 24.07.2009  00:03

« Re: Re: WRX Live

áno, strojový dojem v tom zmysle, že detailne cítiš ako zuby zapadli, ale tak decentne. Samotné vedenie šaltpáky je relatívne presné, ale nie strojovo-kovovo suché. Inak som jazdil aj VW, ale výrazne presné radenie napr. má Focus II, až je to na prekážku, lebo akonáhle chceš rýchlosť "vraziť" na miesto, tak tá presnosť to celé brzdí, potrebuješ citlivejšie a pomalšie radenie, lebo sa sekne.
        V tomto zmysle je Subo ideál - vedenie páky tak akurát ako by si chcel aby nesekalo, ale zaradený stupeň cítiš v dlani skoro intímne ;-)

Urvať sa ju mne nepodarilo, Lubosh asi tiež neskúšal. O tom aké sú 4WD za limitom sa hodne hovorí, že ak urveš tak letíš a nič s tým nespravíš...no neviem kým neskúsim ;-)

Čo sa podarilo bol taký 4-kolkový driftík z pravotočivej zákruty, kedy už Subo nešlo za volantom, ale trochu bokom, proste ho vynieslo na stredovú čiaru asi meter mimo stopy, ale ten sklz prišiel pekne progresívne a bol kontrolovateľný ubratím plynu. Keby nás urvalo tak skončíme na krajnici za protismerom.

Poustnik 24.07.2009  09:43

« Re: WRX Live

Pěkně jsi to popsal, jpore.
      Gratuluji novému majiteli zábavného auta. Ať tento spouštěč adrenalinu v krvi slouží ke spokojenosti. :-)

foto Matheas-Ropak

Matheas Ropak 23.07.2009  21:16

moc heké SUBU

Tak také ohodnotím moc pěkné SUBU,prostě klasika za kterou vždyky otočím hlavu akorát když jde slyšen dunivý výfuk tak si můžu hlavu ukroutit :-) ne moc hezký pěkné autíčko foto 9b recenze jasný 10b auto jasných 10b tak zatím a na passaty dej bacha taky jsem měl tu čest a nebylo to pěkné :-( a levné :-( zdar

"-- skrytý --" 23.07.2009  22:23

Hezká

Tak ti moc gratuluju k jejímu pořízení, tohel je auto pro radost prostě bomba v rodině jsme měli 5 auto od SUBARU a vždycky supr stálej náhon na všechny žádná vyskospojka a podobný jako je haldex, tak ti přeju hodně šťastně najetech kilometrů a bez nehod :-) ;-) :-)

LuboshGT (RS Kaa) 24.07.2009  09:12

« Re: Hezká

Dakujem, urcite je to auto pre radost ale zaroven aj kazdodenne jazdenie. Spokojnost :-)

foto Deutscher

Deutscher 24.07.2009  11:51

pekna

velmi pekne ;-) :yes: len to mohol byt novsi typ alebo facelift. neviem, ale myslim tie hranate svetla :yes: :yes: :yes: este foto dopln ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 24.07.2009  18:20

« Re: pekna

dakujem, aj mne sa paci :-) Bug eye ma vyhodu v tom, ze sa malokomu paci a teda ceny su prijatelne. Technikou sa velmi od hranatej nelisi...

foto Cujo

Čujo 24.07.2009  20:32

nadhera

Lubosh zlepsil si mi naladu tymto autom, recenziou :-) presne dnes som si pisal s kamaratom na ICQ ze by som sa raz chcel previest v impreze..pridem na MACz a vidim tu toto..s otvorenou papulkou som cital recenziu a predstavoval som si aka to moze byt jazda >:D mas to za 10b..mas perfektny vkus :yes: bodaj by takych bolo viac :-)

pretekar 25.07.2009  14:26

« Re: nadhera

Fakt veľmi pekný kus a je jedno či to je Bug eye alebo facelift alebo najnovší model. Ide predsa o Subaru, nie práve v prevedení pre závodníkov s teplým vodičákom :-! Recenzia fakt výborná. Za tú chvíľu čo ju máš si tie pocity z jazdy popísal dokonale. Jednoznačne 3x10! Keby si mal niekedy výlet na babu daj vedieť, rad by som ju videl v akcii :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 25.07.2009  20:35

« Re: Re: nadhera

Nazdar, presne ako vravis, nie je to pre malo skusenych. A ak do nej taky sadne (napr ja ;-) ), tak to chce dlhe mesiace zzivania sa. Lebo dava obrovsku istotu, ale desim sa toho az raz ju prestane davat a urobi si po svojom... Na Pezinsku velmi rad, mozeme dohodnut cez sz, 207 GT ma moj velky respekt, najma za ten cas co si minule zajazdil. :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 25.07.2009  20:32

« Re: nadhera

To som strasne rad, ze som zlepsil naladu - okrem toho ze tu mam recenziu aby sa nieco ludia dozvedeli, ak aj potesim, tak som este radsej :-) A dakujem velmi pekne, budem sa o nu zodpovedne starat.

"-- skrytý --" 25.07.2009  19:12

fantasticke!

Fantasticke auticko, pridaj viac fotiek a nejake zazitky z jazdenia.

LuboshGT (RS Kaa) 25.07.2009  20:30

« Re: fantasticke!

Dakujem, fotky samozrejme pridam. Zazitky z jazdenia... myslim ze je ich tam dost ale budu pribudat.

LuboshGT (RS Kaa) 26.07.2009  13:40

Nove fotky

Vyuzil som pekne vikendove pocasie a spravil konecne cca 80 fotiek, ake si Impreza zasluzi. Tak pripadne mrknite ;-)

foto anzo

anzo 27.07.2009  12:27

kus

je to ozaj kus!!! auto ktore by som asi chcel,, aj ked teraz mam forestra turbo,, nevyuzivam ho ale skoro vobec v terene,, preto by som asi bral radsej wrx.. opakujem,, je to ozaj kusek co si si kupil :yes:

foto Outlander

Outlander 28.07.2009  11:14

To přece není recenze...

Je vidět, že jsi zaláskovanej až po uši, stejně jako já a stejně jako všichni, kdo se kdy v Impreze svezli. Recenze není recenze, to je romantická povídka - jedna z nejhezčích, jakou jsem kdy četl.

Poustnik 28.07.2009  11:25

>:D

LuboshGT (RS Kaa) 28.07.2009  16:13

« Re: To přece není recenze...

Mozem si zelat vacsiu pochvalu? :-) Dakujem velmi velmi pekne, snazil som sa. Zalaskovany som, ako maly chlapec :*)

Vette 28.07.2009  16:44

« Re: Re: To přece není recenze...

aby nezacala ziarlit tvoja polovicka :-)

foto Outlander

Outlander 28.07.2009  17:35

« Re: To přece není recenze...

Jestli to má jako já, tak drahé polovičce nezbývá než se s Rézou smířit. Protože buď obě nebo ........ ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 28.07.2009  20:37

« Re: Re: To přece není recenze...

Vette, myslim ze nezacne... Prave naopak, zamilovala sa spolu so mnou :-)

Vette 28.07.2009  22:07

« Re: Re: Re: To přece není recenze...

tak si teraz vychutnavate spolu v trojke? >:D >:D >:D

LuboshGT (RS Kaa) 28.07.2009  22:24

« Re: Re: Re: Re: To přece není recenze...

>:-[] ;-)

Vette 28.07.2009  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: To přece není recenze...

myslim ze ti teraz vela chlapov zavidi :-)

foto --Radek--

- Radek - 29.07.2009  10:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: To přece není recenze...

Vela ... A hlavně to AWD >:D

foto Mandolin

Mandolin 03.08.2009  10:15

Subaru

Zdravím, gratuluju k báječnému autu. Honza

LuboshGT (RS Kaa) 03.08.2009  18:33

« Re: Subaru

Dakujem :-)

"-- skrytý --" 10.08.2009  14:03

« Re: Re: Subaru

Serus skutocne vyborne napisane, planujes upravy???

LuboshGT (RS Kaa) 10.08.2009  18:52

« Re: Re: Re: Subaru

Servus, dakujem... Zatial neplanujem, najprv sa musim naucit soferovat :-) Takze prve upravy su na mne - skola smyku, okruh a vrchy. Do buducna neviem, nerad by som z toho robil STi, ked to nie je... uvidime, zatial vykon aj podvozok stacia, brzdy a pneu menim co najskor.

Vidim, ze ty uz si s Legacy vyjazdenejsi a podla recenzie sa mam na co tesit v zime. Inak presne ako pises - v dazdi vsetci len zdrzuju ;-)

"-- skrytý --" 10.08.2009  19:28

« Re: Re: Re: Re: Subaru

Ano tak to je aj ked lego neni WRX ... ale teraz je ten podvozok pomerne vysperkovany... :yes: dojdi na zrazy tam si srandy uzijes az az, neake sutaze, jazdenie v snehu :yes: :-) stymi brzdami to je slabina subaru ..upne idealne je tieto vyhodit a dat z sti

LuboshGT (RS Kaa) 10.08.2009  23:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Subaru

Rad na nejaky zraz pridem, na subaruklube som uz dlhsie registrovany. Ked bude nejaka akcia, urcite ju mrknem na klube. A ak bude cas a chut, dobehnem :-)

Brzdy suhlasim, zatial experimentujem s kotucmi a dostickmi, ak sa aj tak nepodari najst spravnu kombinaciu, zrejme zacnem hladat dalsie riesenia, ako napr to z sti.

"-- skrytý --" 13.08.2009  21:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Subaru

brzdy z sti taky nejsou nejlepsi reseni - za stejne ci lepsi penize jsou lepsi varianty. Jaké značky nyní zkoušíš?

Jinak na klasickem "velkem" okruhu neztracej cas a neplytvej penize, to auto na ne neni staveny a neuzijes si tam moc zabavy...

LuboshGT (RS Kaa) 13.08.2009  23:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Subaru

Brzdy - teraz som skusil plne Galfer kotuce (dobre referencie), dosticky dam bud Feroda DS2500 alebo modre Pagidy, uvidime este. Zatial vsak tieto origo este tisic vydrzia, navyse zvladli Alpy minuly tyzden. Ake znacky odporucas?

Velky okruh, urcite chcem skusit Brno. Ak to nebude pre to auto to prave, tak sa uz nevratim, ale za pokus urcite stoji :-)

jpor (RSKa) 13.08.2009  00:50

Subo vs ST-čko

Tak som čítal to porovnanie. Jasné že na mokrom hrubom asfalte to Subo muselo vyhrať, ale aj tak papierové hodnoty hovoria všade a stále pre Subo.
    Napriek tomu ten popis vo mne prebudil takú zvedavosť, jednoducho ten rozdiel zažiť namiesto o ňom čítať... :-O som si hovoril že aj to ST na suchu a s dostatočne šialeným šoférom bude mať miesta, kde Subo riadne preženie ;-) >:-[] :-!

U nás doma sa situácia vyvíja tak, že manželkine Áčko pôjde konečne mame, ale zase akosi sme si zvykli na tretie - záložné auto. Tak sú 2 riešenia:
    - buď Berlingo v civilnej výbave do firmy, kde bude 1x týždenne voziť tovar po meste a 5-6x ročne, keď naša office managerka potrebuje skočiť do BA tak ho použije. Zvyšný čas bude čakať na svoju chvíľu, kdey ho bude treba ako záložné auto, keď pôjde ML do servisu. Ked bude v servise AMG, ja budem mať ML >:-[]
    - kúpiť STi ako tretie auto do rodiny >:-[]
    má to len 1,5 háčika - kde by STi parkovalo bo sa mi nechce ho nechať na ulici stáť po celý rok ako teraz Áčko stojí, okrem toho to nerieši potrebu úžitkáča do firmy ani vágenu pre občasnú BA, páč STi by som našim babám asi do ruky nedal kvôli tovaru a nívšteve úradov v BA, takže by sa úžitkáč musel kúpiť aj tak, ale nie nový a ani tak vybavený...

A teraz babo raď 8-s

"-- skrytý --" 13.08.2009  21:16

« Re: Subo vs ST-čko

na klasickem okruhu by bylo STcko minimalne stejne rychle jako Reza, na dalnici a rovne silnici 1. tridy jakbysmet - rozdily ve prospech Imprezy jsou az s prichodem obtiznejsich trati. Ctyrkolka je zkratka ctyrkolka, a to je velka nevyhoda i Focusu RS. Ten by byl jinak excelentni, takto zadnou konkurenci Evu a STI neni, jak to proklamuji nekteri novinari:-(

LuboshGT (RS Kaa) 13.08.2009  23:44

« Re: Subo vs ST-čko

Ano, odporucam ST zazit. Najma ten zvuk, je to cosi neuveritelne na seriove auto, necakal by si to od neho.

Berlingo nie, radsej STi. Teraz ked ho kupis este ako hatchback, tak bude aj prakticke ;-)

foto borovicka-pivo-ako-je-tu-zivo

borovička pivo ako je tu živo 14.08.2009  07:52

« Re: Subo vs ST-čko

alebo si kúpiš sti a keď niekto bude potrebovať auto, tak si ho požičiaš z mercedesu za smiešnu sumu. Tým pádom máš aj zábavu aj sa nikto nezabije. A tých 6x čo píšeš je max 200€, to 2x nepôjdeš ako prasa s Ečkom a ušetril si to na benzíne :-)
      A sti v režime I je normálne civilné auto, s tým môže jazdiť aj žena do obchodu.

jpor (RSKa) 14.08.2009  00:32

Alpy na videu

ked som klikol na Youtube tak v prvej sekunde sa mi úsmev roztiahol po xichte...ten obraz z kamery je super. Normálne je poznať rozdiel v kvalite - farby, ostrosť atd. Zvuk síce nie je ako naživo, ale aj na to existuje recept, ibaže neviem koľko stojí profi mikrofon s poriadnymi basmi.
    A pozícia kamery na 3-nožke je super. úplne ideálna - v strede vzadu,. Akoby som tam sedel osobne :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 14.08.2009  00:40

« Re: Alpy na videu

Usmev je presne to, co to ma vyvolavat :-) Rozdiel v kvalite je obrovsky, hned vidno, ze to su zabery z kvalitnej kamery a nie fotaku. Zvuk - musim este poexperimentovat s uhlom zaberu aj umiestnenim, teraz bol na 90s a umiestneny na nohe vpravo vzadu nasmerovany na prave zadne sedadlo. Mozno ho treba umiestnit este nizsie za predne sedadla, co najblizsie k vyfuku.

Ta 3nozka je super, mal si skvely napad. Sam som bol prekvapeny - raz som ju prichytil (co trvalo tak polhodku aj s rozmyslanim kde presne) a potom uz by vydrzala roky.

jpor (RSKa) 14.08.2009  23:11

« Re: Re: Alpy na videu

sa obávam že radikálne vyriešenie zvuku tak, aby bol na nahrávke ten istý zvuk ako počuješ naživo v aute, spočíva jedine v nákupe profi mikrofonu, ktorý zachytí reálne aj basy. A to netuším koľko stojí, ale vlastne viem kde sa dá zistiť...tak ked zistím dám vedieť ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 15.08.2009  22:42

« Re: Re: Re: Alpy na videu

Daj skratka vediet ;-) Terajsie videa z alp prave maju v niektorych miestach ten problem ako by boli az prebasovane. Na Youtube to az tak nepocut, ale origo zaznam z kamery je miestami az prilis silny. Zvlastne...

jpor (RSKa) 16.08.2009  23:34

« Re: Re: Re: Re: Alpy na videu

no na Youtube mi to prebasované neprišlo. A ten Sony mic má basy slabšie, ale možno bol nevhodne nasmerovaný...?
            Práve som skúsil ten nový externý Panasonic a má o triedu lepší zvuk. čistý, prekreslený, lepšie, hlbšie a vykreslené basy. Skúšal som AMG naštartovať v garage a zachytiť to na kameru. Ako som čítal na nete, vraj nie je dobré mať basy zachytené úplne presne od 30 Hz. No ja by som presne toto chcel...najlepšie s mikrofónom, ktorým sa nahrávajú organové koncerty v kostole. tam to ide pekne hlboko, aj do 20 Hz :-!
            Skúsim tú vzorku konvertovať na wmv a hodiť na Youtube, ako sa zvuk zmení.

pretekar 14.08.2009  08:36

Alpy

Pekne videa, mňa len mrzí, že som si to tiež nenatočil. V rovnaký čas sme tam boli a vôbec sme sa nestretli-aká škoda. Ja som bol radšej sám bez priateľky, lebo sme mali dosť rýchle tempo a ona by bola taká živá brzda a za ďalšie čím si ľahší tým to ide hore rýchlejšie >:-[] Hovoríš do 100km/h - to som si ani nevšimol :-) No a nabudúce sem napíšem plán výletu aby to nedopadlo tak ako teraz.

LuboshGT (RS Kaa) 15.08.2009  22:41

« Re: Alpy

Pri pohlade na tvoje fotky uvazujem, ze cierny Civic type S s bratislavskou znackou som videl vo stvrtok rano pod kopcom. Stal v rade vo vedlajsej lajne a aj ked som ho chcel aspon pozdravit, nejak sa nepodarilo. Skus sa ho spytat, zrejme bol z vasej partie.

Druha vec - raz som pod kopcom kdesi na parkovisku v dialke zazrel biely CTR s ciernymi kolami a vedla neho cierny zrejme obycajny Civic. To ste tiez boli vy...

Nabuduce sa fakt musime skoordinovat :-)

pretekar 16.08.2009  14:41

« Re: Re: Alpy

Presne to su auta od nas. Chalani mi vcera hovorili ze videli presne taku imprezu ako mas ty, ale neboli si isty SPZ-kou. A tych imprez tam vela nebolo. Takze sme sa vozili spolocne :-)

foto Filip-

Filip . 03.09.2009  17:22

« Re: Re: Re: Alpy

Lubos Neruckuj volnatom >:D ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 04.09.2009  10:06

« Re: Re: Re: Re: Alpy

:-) To som si tiez vsimol az na videu. Neviem preco to robim, asi preto ze Impreza nema zrovna najmensi doraz od otacky k otacke, tak to treba nejak preruckovat ;-) Alebo potrebujem skolenie ako drzat volant.

foto Filip-

Filip . 04.09.2009  19:12

« Re: Alpy

tak volant by si mal drzat sa mi zda spravne 10 2 ... skus strecing >:D

foto Vaflicka

Vaflička 06.09.2009  22:01

Bravo!!

Výborná kára, výborná recenze, výborné fotky, geniální video!!! :yes: :yes: :yes: Není o čem! Takže ať ti slouží bez nehod a bez poruch.. ;-) :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 07.09.2009  21:33

Dakujem! :-)

foto m-z-

m.z. 10.10.2009  22:18

« Re: Bravo!!

Ahoj,jezdit se sériovýma brzdama na okruh je sebevražda >:-[] Není nad čím uvažovat,musíš dát velké brzdy,neznám další varianty,ale Bremba z STI nejsou špatným řešením,ale rád si nechám poradit.Samo,že jdou při správném zacházení utavit i ty Bremba,ale to už rovnou můžeš jít do keramiky ;-\
        Vidím,žes taky zkoušel Focuse,je to dobré auto,ale chybí 4kolka,zvuk z výfuků loudí parádní :yes:

LuboshGT (RS Kaa) 13.10.2009  22:54

« Re: Re: Bravo!!

Ahoj, s tymi seriovymi brzdami suhlasim. Predsa len som myslel, ze to uz Subaru ako tak poriesilo, ale ako vidim, nepodarilo sa. A zrejme to nemozem cakat od serie... Na zostavu z STi som uz pocul viacero kladnych referencii, tak pouvazujem. Zavisi aj od ceny, predsa len 3-tisic eur a viac za komplet sadu od AP je celkom dost.

Vidim, ze mas prave Bremba na svojom Foresteri, su to tie z STi? Napises mi pls ich cenu do sukromnej spravy, ak mozes?

A gratulujem k perfektnemu autu, akurat som jednym dychom docital recenziu od Sampusu :yes:

foto m-z-

m.z. 17.10.2009  14:39

« Re: Bravo!!

Psal jsem SZ,ale pak mi zablbnul net a bylo to v pytli.Origo jen brzdiče Brembo bez kotoučů a desek vyjdou okolo 60tkč.Mě se je podařilo se štěstím sehnat jeté cca 20tkm,za 13tkč,kotouče 20tkč a desky cca 6tkč.Dá se i levněji,třeba XYZ,jezdí s nimi 400k Impreza i na okruhy a spokojenost.Celý set pořídíš do 30tkč.
            Já mám Brembo z STI,jezdí je i EVO,taky se dají utavit,ale proti sérii,je to zlepšení ohromné.Zničit jdou každé kotouče,když se nepoužívá mozek při jízdě.

LuboshGT (RS Kaa) 20.10.2009  21:40

« Re: Re: Bravo!!

Dakujem za info. Poobzeram sa po tom, este ale vyskusam poriadne dosky a ak uz ani to nepomoze, zacnem sa obzerat po radikalnom rieseni. Ten set vyzera za velmi sympaticku cenu, ale verim, ze raz za cas sa objavi vyhodna ponuka aj na komplet STi brzdy... Budem sledovat ak bude chut a volne zdroje, nieco podobne splasim ;-)

jpor (RSKa) 17.10.2009  02:11

WRX v Top10

gratulujem!!!
    To bude asi tým RSKa... >:D >:D >:D

LuboshGT (RS Kaa) 19.10.2009  23:52

« Re: WRX v Top10

A je po top10 ako pozeram :-) Tusim sa treba viac snazit alebo len kupit cosi silnejsie ;-) Ako bolo na okruhu? Idem precitat do tvojej diskusie...

"-- skrytý --" 25.10.2009  09:14

prevadzkove naklady

Cau Lubos. Zamyslam sa nad kupou WRX kombi. Malo by to vsak byt jedine auto v rodine, zaujima ma preto kolik to stoji..
    Aku spotrebu dosahujes dlhodobo, stale v recenzii spominanych 11 litrov? Kolko to zere po dialnici pri 130ke? A ostatne prev. naklady??
    Inak, super clanok, paradne fotky, ..vidno, ze si to fakt uzivas.. :-)

LuboshGT (RS Kaa) 27.10.2009  13:32

« Re: prevadzkove naklady

Cauko, dakujem, uzivam :-) WRX mozem len odporucat, oproti tomu co pocuvam o STi je WRX len mierne drahsie na beznu udrzbu oproti klasickym autam. Pokial narazis na dobry kus, nepojde o nic horibilne.

Spotreba, ako pisem, tych 11 je dlhodoby priemer, skor som kdesi na 10,7. Problem (alebo aj vyhoda :-) je ze nema palubny pocitac, cize okamzitu spotrebu nepoznam. Na dialnici to ale odhadom bude kdesi pod 9,5, mozno aj pod 9. Je totiz prijemne sprevodovane na patke a pri 130 toci len 3 200 otacok. Ak chces jazdit vyslovene na spotrebu, neoplati sa pri nizsich rychlostiach podtacat, pod 2-tisic otacok uz velmi trpi. Predsa len je to 2.0, nie trojliter.

Co sa tyka ostatnych prevadzkovych nakladov, zavisi co od nej cakas. Na zaciatok si treba pripravit tak 500 eur na komplet rozvody aj s pracou, treba ich pre istotu hned vymenit (po 100tisic km). Ak autu chces dopriat to najlepsie (co ja chcem), musis pocitat s drahsim olejom a jeho vymenami max do 10tis km. Drahsie budu aj brzdove dosticky a kotuce (su relativne velke), ale opat len vtedy, ak chces nieco poriadne. Ceny beznych spotrebnych znaciek dielov sa vyrazne nelisia od inych japonskych aut.

Trochu rozdiel je pohon, kde treba pocitat s dalsimi nakladmi na vymenu oleja v diferakoch, pripadne prevodovke. Ale to len raz za sto rokov. Pozor na spojku, ci ju predosly majitel velmi netrapil. Auto je ale velmi robustne zostavene, z kazdej suciastky mas mechanicky pocit, akoby mala vydrzat roky.

Dalsia vec je servis, tu to moze narast, pretoze konstrukcia motora je komplikovana a aj kvoli drobnosti treba vela veci rozoberat. Ja som nastastie nasiel chalanov, ktori Imprezam rozumeju a upravy robia viac z potesenia nez penazi, co je najlepsi pripad. Ak chces a si z Bratislavy, popytam sa ich a pripadne nakontaktujem.

WRX ako take jednoznacne odporucam, ja ho tiez pouzivam na dennodenne dochadzanie do prace. Niekedy je otravna potreba nechat vychladzovat turbo, to sa da ale riesit Magicarom alebo turbotimerom. (alebo pohodovu jazdou) Inak prijemne dennodenne auto len trochu narocnejsie na riadenie :-) Tuhy posilovac, spojka, radenie... A obcas blbosti ako vrzgajuce sedacky, palubka ci ta nepochopitelna antena. Proste Japonec, dolezity je obsah, nie forma.

Ak mas dalsie otazky, pokojne sa pytaj a ked nieco vyberies, prid sa pochvalit ;-)

"-- skrytý --" 27.10.2009  20:31

« Re: Re: prevadzkove naklady

Dik za info. V zasade som rozhodnuty, zostava len vybrat a este chvilu pockat. Do Vianoc by to kazdopadne malo byt doma..

To ma privadza k dalsej veci.. Nad imprezami slintam dobrych 10 rokov, vzdy som o nich vsak len cital a okukaval na zrazoch. Nikdy som sa este v ziadnej neviezol. No a zajtra som v BA (som zo Ziliny). Mohol by som sa za tebou zastavit a pozriet si auto live?? Od nejakej 12 som free.. Na revans ta pozyvam na obed ;-) Moj mob: 0905 49 49 69

Cau..

LuboshGT (RS Kaa) 28.10.2009  00:45

« Re: Re: Re: prevadzkove naklady

Od nejakej 12ej ak vravis... no ja mam cely den cosi, ale skusim sa poobede ozvat a nieco vymyslime. Planoval som sice povodne nechat auto doma, ale ked spominas :-) Keby som nahodou zabudol, ozvi sa pokojne na 0902 387 640, ked sa uvolnis.

foto ypsilon

ypsilon 01.12.2009  22:03

zdravim

krasna WRX a ridic se srdcem zavodnika,co dodat :yes: gratuluji a mnoho stastnych km bez nehod :-)

foto tofoj

tofoj 30.12.2009  12:46

« Re: zdravim

Co dodat? Že se mi víc líbí jeho bejvalý auto >:D

LuboshGT (RS Kaa) 30.12.2009  13:52

« Re: Re: zdravim

>:D

Hej, suhlasim, niekedy sa aj mne viac paci GT. Problem je v tom ze Impreza by mohla vyzerat asi tisickrat horsie a stale by mi to bolo jedno :-) Ale z niektorych uhlov je to velmi podarene auto.

Btw pekna P11 v tvojom profile.

FRPE 30.12.2009  15:18

Pěkný fotečky

Všiml jsem si jich až teď ... ;-)

jpor (RSKa) 02.01.2010  03:04

« WRX známa neznáma

...tý jo ja som si až teraz všimol že som na fotke z Pachfurthu :-! :yes:

Starký, musíme ísť na SKring spolu, ASAP. Takže na jar, šup na letné pneu a ide sa.
      Okrem toho mi došlo, že ešte sme neopáčili snehové pláne (= pekné veľké a prázdne parkovisko) so 4x4 vs 4x2 ;-)
      Ozvem sa koncom januára, resp. na 27.1. máme stretko v BA s RS6 a Cobaltom, to bude treba využiť, takže si to naplánuj :-!

Vette 02.01.2010  11:27

« Re: WRX známa neznáma

super, pokusim sa aby som sa 27.1 pridal.

LuboshGT (RS Kaa) 03.01.2010  19:53

« Re: WRX známa neznáma

Treba jednoznacne. Ale tam na teba nemam sancu... jedine ze by sme vymysleli poriadne uchytenie kamery a aj to natocili ;-)

Snehove plane opacujem kolko ide, 4x4 je uzasna vec. Jazdili a striedali sme auta aj s kamosovou 330i (chalan co bol v pachfurthe) a ten pohon je uuplne o inom. AWD sa da poslat cielene do v podstate akehokolvek smyku a udrzat sa v nom dokaze aj priemerne skuseny vodic z pocitacovych hier :-) To BMW bolo naopak nesmierne citlive na akykolvek plyn i kontru a po najmensej chybe sa pretocilo. Podobne to bude aj u teba.

27.1. moze byt.

Ozaj, co kamera? :-)

foto Martin-Happy

Martin_Happy 16.01.2010  22:22

než tě někdo vyjedničkuje

což je dneska snadné...

Tak gratuluji. Jsem moc rád, že v TOP10 vidim Impretzu WRX. Mojí srdeční záležitost. :yes:

Blahopřeji

LuboshGT (RS Kaa) 18.01.2010  22:55

« Re: než tě někdo vyjedničkuje

Dakujem a tesim sa z gratulacie :-) Inak aj tvoja Octavia je krasna, skoda ze u vas nejazdi doteraz :yes:

foto Subaru4ever

Subaru4ever 20.01.2010  20:55

Nádherné autíčko na hraní

Super vozidlo :yes: ... první podoba minulé generace Imprezy s kulatými světly má neuvěřitelný sportovní šmrnc ;-) ... A vcelku se podivuji nad tou barvou, protože většina Réz vždy byla královsky modrá, stříbrná a černá.

Přeji mnoho krásných chvil za volantem Momo ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 22.01.2010  00:03

« Re: Nádherné autíčko na hraní

:-) Konecne niekto, komu sa tie kukadla pacia! Ta farba je zvlastna, tychto jazdi velmi malo. Ale vyhovuje mi, je to trochu nenapadnejsie ako klasicka zlato-modra kombinacia...

A dakujem ;-)

"-- skrytý --" 26.01.2010  17:04

cau pretekaar

Čau jazdec, krásna kára, pozerám že jazdíš aj na preteky dovrchu...verím že máš doma už aj nejaký pohár ;-) ....inák, ako to je v tých pretekoch, koľko ťa vinde jeden pretek...plánujem tak tiež niečo podobné...amatérsky pretekať s mojim STI...a vôbec nemám o pretekaní šajnu, len pár vecí čo je na nete....a auta sa delia do tried poďla výkonu,alebo obsahu motora?..je to aj nejako obmedzene?..napríklad úpravy a tak...za odpoveď ďakujem ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 26.01.2010  22:52

« Re: cau pretekaar

Cauko, pohare zatial nie su :-)

Preteky - su to amateri, cize jedine co potrebujes je helma. Pri tvojich upravach mozu robit problemy, ale prinajhorsom ta zaradia do skupiny s upravenymi autami. Skupiny su samozrejme podla objemu motora, plus pripadne nasobenie kvoli preplnaniu. Bol by si v najsilnejsej S+2000, resp. E+2000.
      viac info si pozri na [odkaz] . Jeden den jazdenia (4x pretek) stal minulu sezonu 50 eur, presne specifikacie co je v ramci triedy povolene a co uz nie najdes na tom linku.

Tvoje STI je neskutocne :yes: Hlavne pozor na to, nech ho niekde nerozbijes, predsa len k tomu treba mat obrovsky respekt. Takze vidime sa na SK Ringu alebo na vrchu :-)

"-- skrytý --" 27.01.2010  18:12

« Re: Re: cau pretekaar

Hehe..ale verím tomu že do budúcna aj tie poháre budú ;-) ,

Ďakujem za info, páni, no tak dúfam že v tej naj. triede budem mať nejakú tu možnosť na slušné umiestnenie, pretože tam už pretekajú aj silnejšie mašiny ;-\ , ale tak za ten zážitok z pretekania to za to stojí :-) , aa ta suma je priateľná, 4krat pretek myslím že to za jeden deň aj stačí... :-) , aa jj zatiaľ sa na ňom učím jazdiť a skúšam čo dokáže, takže aj jazdím skôr pomalšie o rozbití ani neuvažujem >:D , aa jj uvidíme sa uvidíme ;-) ..na pretekoch

foto Dave-SK

Dave SK 14.02.2010  15:14

paradicka

Chvalim velmi chvalim tuto recenziu ked som cital tak uplne som sa do toho vzil ! Naozaj aj perfektne fotky auticko aj vsetko! Mojim snom je nieco podobne! tak ti drzim palce a vela stastnych kilometrov

LuboshGT (RS Kaa) 16.02.2010  21:54

« Re: paradicka

Dakujem velmi pekne :-) Co sa tyka tvojho sna - ako aj pisem v recenzii, nie je to vobec take nedostupne ako sa na prvy pohlad zda...

jpor (RSKa) 01.03.2010  00:26

HC -TO

tak túto cestu poznám už nejaký čas, a je to neskutočne zábavný úsek. Ešte je zaujímavý aj kus HC - Sereď, skús si to prebehnúť. Takže celkovo Sereď - TO je sranda na N-tú >:D
    Jediná slabina bola taká, že som HC - TO šiel asi 4x a z toho 2x s manželkou, takže to bolo ako s ručnou brzdou, ale zase kto by potom umýval interiér a týždeň počúval doma komentáre ? >:D A mám ju rád, nebudem ju trápiť...
    Prebehneme to spolu, ešte Vette k tomu >:-[]

LuboshGT (RS Kaa) 01.03.2010  23:58

« Re: HC -TO

HC - Sered skusim... Len ta podla google maps vyzera skor na nieco cez 300, 400koni, cize zhruba tvoje auto :-)

HC - TO si este urcite musime dat v ramci nejakeho letneho vyletu. Trebars aj niekam na stretko MACZ ako bolo minule v Tatrach...

jpor (RSKa) 02.03.2010  00:38

« Re: Re: HC -TO

to by ma zaujímalo, ako si prišiel na to, že HC - Sereď vyzerá na 300-400 koní...? :-O
        To ako podľa zákrut alebo...?
        Inak som tú trasu šiel na asi 3 autách (Astra, Octavia, Vectra), ale nikdy na AMG...

LuboshGT (RS Kaa) 02.03.2010  12:01

« Re: Re: Re: HC -TO

Nooo, okrem uvodneho useku z Hlohovca sa mi to zda cele nejake rychle... Ale pohlad zo satelitu moze byt "trochu" iny ako spoza volantu :-)

pretekar 09.05.2010  17:55

Pekna jazda Lubos, je vidiet ze 4x4 ma hranicu este daleko daleko vpredu :yes:

foto stevosk

stevosk 09.05.2010  18:41

« Re: Video

To sa mi naozaj páčilo, nedávno som si na Babu vybehol avšak hore bola poriadna hmla a vedľa mňa sedela moja polovička (tzv. pojazdná ručná brzda). Každopádne tie vracačky sú tam fakt pekné. Každopádne v lete by som rád navštívil Großglockner Hochalpenstrasse, to je hotový zatáčkový raj (viď odkaz).

pretekar 09.05.2010  19:00

« Re: Re: Video

Poznáme, obaja s Lubosom sme tam minuly rok boli, sice sme sa nestretli ale uzili sme si to. Ja som bol bez brzdy >:D ...u mna v novinkach najdes postrehy

LuboshGT (RS Kaa) 09.05.2010  22:06

« Re: Re: Video

ako vravi pretekar, boli sme, u mna v novinkach najdes k tomu tiez nejaky pokec. Jednoznacne odporucam, krasne miesto a nielen ta cesta, ale najma vyhlady. To sa aj polovicke bude pacit a nejaky ten rychlejsi prejazd zakrutou ti odpusti ;-)

Vette 09.05.2010  19:18

« Re: Video

krasna jazda, vidiet ze si si to pekne uzival ;-)

LuboshGT (RS Kaa) 09.05.2010  22:04

« Re: Video

pretekar: dakujem, ale mas pravdu, este je tam priestor na zlepsovanie. Hlavne je to uz o brzdach a o odvahe ist do toho po hlave :-)

Vette: uzival, uzival, musis tiez prist niekedy len tak rekreacne pozriet a prevetrat Corvettu. Lepsie spoznas hranice, aj ked nepojdes na doraz...

jmurjr (H22A7) 07.06.2010  07:42

kolesa

Caf borec, tie nove disky su uplne super!

foto JDM

JDM 27.12.2010  16:59

Tamiya model??

není ten model WRC od tamiyi??? včera jsem si ho objednal xD už se na něj těším vypadá fakt nádherně :-) jinak super auto můj sen, chci si ho na jaře koupit potřeba ještě našetřit nějaký peníze , vyhlídnout dobrou koupi a rychle pro něj :-) každej večer se mi o něm zdá xD sakra jak já ti závidím xD

LuboshGT (RS Kaa) 29.12.2010  14:52

« Re: Tamiya model??

Ahoj, ten model je AutoArt :-)

Za pochvalu auta dakujem, moj sen to bol tiez a treba si ich predsa plnit... ;-) Drzim palce s vyberom, ak by si potom potreboval poradit pri vybere, pokojne sa ozvi, snad budem vediet pomoct.

foto JDM

JDM 29.12.2010  19:30

« Re: Re: Tamiya model??

já teď skládám tamiyu model 2001 WRC :-) ... jojo je potřeba si ten sen splnit..no kdybych třeba potřeboval určitě se ti ozvu :-) díky za nabídku :yes:

Vampix(Diesel Power) 16.01.2011  02:22

A jsem v pr....

Dneska sem se tak rozkoukával po internetu jaké jsou asi ceny aut a všechno možný. Jako zarputilej baworista sem čuměl po typech BMW M3 E36, 330i E46 a takový podobný kravinky. Auta s cenou kolem těch 200 tis. Pak jsem uviděl 330xi a tak sem přemýšlel jaký auta se ještě dneska nechají sehnat s 4x4 a přepnul jsem na subaru impreza... První 2 co jsem viděl tak byly za nějakých 160 a 180 tis... Rok kolem 2001. Pro mně docela šok(chápu že jsou to třeba slabší kousky, ale kolem 200 jich je víc). To auto nejen že dobře vypadá ale dle všeho dobře jede a já si nejspíš stanovují cíl na první Svoje vozidlo co si kdy koupím. Samozřejmě další kroky již vedly na staré dobré ma.cz a jsem velmi ale velmi vděčný za tvojí recenzi protože jsem ji četl s maximálním nadšením a opravdu sem se nejspíš zakoukal do těch očí.... Každopádně ti přejí ať slouží, ať to jezdí a nemohl sem hodnotit jinak než plným počtem.

Poustnik 16.01.2011  10:48

« Re: A jsem v pr....

A to je konec pohádky o tom, jak ze zarytého bavoristy subarista se stal.....dobrou noc děti! >:D

Vampix(Diesel Power) 16.01.2011  11:16

« Re: Re: A jsem v pr....

>:D Hlavní je zůstat pokud možno u modré barvy a bude to cajk >:D V mých snech bych to viděl tak na zimu subaristu na léto bavorista... Ale je zajímavé jak se člověk může do něčeho zahledět a jak rychle se mu to dostane pod kůži

P.S. Neměl sem se včera koukat na rychle a zběsile 8-s

LuboshGT (RS Kaa) 19.01.2011  00:16

« Re: A jsem v pr....

:-) Tento prispevok sa mi velmi paci... Tento konkretny model uz ma co to za sebou a treba pocitat, ze asi tazko najdes kusok v spickovom stave. Ale treba hladat a WRX sa odvdaci charakterom a neskutocnou zabavou v zime, ako aj istotou a vsestrannostou v lete.

Dakujem za bodovanie a drzim palce s vyberom :yes:

Vampix(Diesel Power) 19.01.2011  11:33

« Re: Re: A jsem v pr....

Díky. Sice teď to auto nepotřebuji ale na další zimu by to už možná reálné bylo. Určitě to není žádný med, ale dají se najít lepší kousky, ono žádné starší auto po 10 letech není nové a bezúdržbové, ale pokud bych si koupil takový vůz jako second winter and funny caaaar, tak by mi šlo i o to mít to v garáží, vědět do čeho popřípadě šáhnout a tak trochnu k tomu přičíchnout, jako ke koníčku.

foto Bl-de

Bl@de 30.08.2011  20:03

Benzín

Ahoj nádherné Subárko! Chtěl bych se zeptat jestli to žere jenom 98 nebo může se i nalét natural 95? A jaký je pak rozdíl...díky

LuboshGT (RS Kaa) 23.10.2011  11:31

« Re: Benzín

Ahoj, dakujem :-) WRXe staci 95ka, aj som ju tam lial. Pri 98cke som necitil rozdiel...