Lordtibi (muž 40 let) Poslat zprávu

BMW řada 3 Baworáčik

BMW řada 3, foto 1 BMW řada 3, foto 2 BMW řada 3, foto 3 BMW řada 3, foto 4 BMW řada 3, foto 7 BMW řada 3, foto 10 BMW řada 3, foto 12 BMW řada 3, foto 13
BMW řada 3, foto 14 BMW řada 3, foto 15 BMW řada 3, foto 16 BMW řada 3, foto 17 BMW řada 3, foto 18 BMW řada 3, foto 19 BMW řada 3, foto 20 BMW řada 3, foto 21 BMW řada 3, foto 22 BMW řada 3, foto 23 BMW řada 3, foto 24 BMW řada 3, foto 25 BMW řada 3, foto 26 BMW řada 3, foto 26 BMW řada 3, foto 27 BMW řada 3, foto 28 BMW řada 3, foto 29 BMW řada 3, foto 30 BMW řada 3, foto 31 BMW řada 3, foto 32 BMW řada 3, foto 33 BMW řada 3, foto 34 BMW řada 3, foto 36 BMW řada 3, foto 37 BMW řada 3, foto 38 BMW řada 3, foto 39 BMW řada 3, foto 40 BMW řada 3, foto 41 BMW řada 3, foto 42 BMW řada 3, foto 43 BMW řada 3, foto 44 BMW řada 3, foto 45 BMW řada 3, foto 46 BMW řada 3, foto 48 BMW řada 3, foto 49 BMW řada 3, foto 50 BMW řada 3, foto 51 BMW řada 3, foto 52 BMW řada 3, foto 53

Přezdívka auta BMW 330xd Rok výroby 2006 Koupeno ojeté najeto [km]:135000 palivo: nafta počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2993 výkon [kW]: 170 kroutící moment [Nm]: 500 zrychlení 0-100 km/h [s]: 6.6 maximální rychlost [km/h]: 246 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 450 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 7.4

Zdravím všetkých pacientov s vysoko nákazlivou chorobou zvanou „motorizmus“!

Do tejto užívateľskej recenzie ma veľmi výrazne dotlačil môj brat, ktorý je „chronický motorista“ a ktorý ma tlačil do recenzie už keď som si kupoval žihadielko menom Suzuki Swift 1,3l. Ale tak teraz som sa k tomu navnadil aj ja a dúfam že pre niekoho, kto si vyberá svoje budúce autíčko a číta každú možnú čiarku o danom modele, budú moje slová nápomocné a minimálne inšpirujúce. Sám som totiž prelúskal každú možnú net stránku a každý možný časopis pre kúpou, teraz už oboch mojich autíčiek.

Ako som už naznačil, Baworáčik je moje druhé auto, pretože som dal na rady kamarátov a prvé auto naplnilo podmienky „prvého- trenažérskeho“ auta. Nie vždy ideálne hodený kvalt a následne spočítanie zúbkov, adrenalín v krvi vyháňajúci otáčky veľmi často do červených polí a sem tam nejaký škrabanček na plastových nárazníkoch. (smiech) Už počas splácania Swifta som trávil doslova mesiace vyberaním, filtrovaním a rozhodovaním sa nad správnym modelom. Vždy to bol boj medzi srdcom a rozumom, teda boj medzi autom bez strechy a autom so strechou. Viem, trošku pritiahnuté za vlasy, ale „motorizmu“ má veľa symptómov a jedným z nich je aj pochabosť. (smiech) Medzi silných kandidátov otvorených áut patrili Mazda MX-5 NB a BMW Z4 (2003) a na opačnej strane to boli Lexus IS a BMW 3 (E90) (všetko jazdenky, dovoz z Nemecka). Nebudem objasňovať dôvody prečo to a to, každému je jasné aké kvality a prednosti má každé so spomenutých, no nakoniec som sa rozhodol pre „rozumnú“ voľbu a to pre zatvorený sedan s 5 miestami v aute. No a zatiaľ neľutujem. Prečo? To sa Vám posnažím opísať nižšie ;o)
Tak teda BMW 3 E90 330d xD (2006)
Začneme teda pekne po poriadku motorom, teda srdcom auta:
Po naštartovaní a pomalom rozbehu si človek pri tom nemeckom odhlučnení neuvedomuje čo prebudil, ale keď sa auto oprie do otáčok, nastane koncert šiestich valcov. Samozrejme, koncert mutujúcich muzikantov, lebo benzínové valce hrajú niečo iné, ale verte mi – zimomriavky Vám z toho naskočia isto! Ťah ako taký, so zopnutím turba poznať okolo 1500 otáčok (niesom technický odborník, udávam subjektívne hodnoty) a vtedy už iba stihnete napnúť svaly na krku, aby ste videli pred seba a už iba rýchlo preradiť vyšší kvalt. Samozrejme ťah v dolnom spektre a pri vyšších prevodoch je výrazný a motor Vás vždy podrží v predbiehaní aj keď nepodradíte, či sa ťaháte za návesom v strmom kopci v serpentínach. Je síce pravda, že na drag-ovanie s benzínom to nemá, predsa len tie „otáčky“ tomu chýbajú, ale na oktávkach si pochutnáte za každých okolností. :o) A ešte aby som nezabudol, akonáhle na diaľnici naložíte 6 stupeň, neviete o motore okrem prudkej akcelerácii a v prípade že sa motor blíži k hranici maximálky – nepochopiteľné, aspoň pre vlastníka Swifta, ale je to tak ;o)

K systému xDrive sa úprimne neviem vyjadriť, kedže počas mojej kúpy už nebolo po snehu ani slychu, ale rozdiel cítiť pri šprinte a v zákrutách, kedy môžem aj v ostrej zákrute drzo zošliapnúť plyn a dokonca pritom aj hrubo meniť smer jazdy (obiehanie) a auto ide ako prilepené (aj napriek opotrebovaným pneumatikám). Ale už sa neviem dočkať na výlet do hôr a porovnať jazdu a všetky nástrahy snehovej pokrývky s ľahkou predokolkou.
K ostatným veciam v krátkych odsekoch:
Farba space grey – obchádza klasický problém špinenia, kedy stratí iba ten známy lesk metalízy, ale samotnú špinu nevidieť. Samozrejme „aký pán, taký krám“, preto je minimálne raz týždenne umývané :o). Samozrejme farby pôsobí luxusne, si myslím že dokonca viac ako čierna, ktorú mnohý považujú za image nemeckých značiek. Pre mňa to bude vždy iba pubertálna mafiánska farba, ktorá skrýva krivky a prednosti nielen nemeckých áut.

Manualna prevodovka bola pre mňa prioritou. Dôvody neboli klasicky lacné ako: automat je pre lenivcov, automat Ti berie výkon, automat je pre tých čo nevedia jazdiť, atď. Jednoducho ako malé dieťa som kopíroval otcove ruky na volante a prevodovej páke a pre nás európanov je myslím manuál prirodzenejší. Zas porovnám iba so Swiftom, ale je to veľmi rozdielny „feeling“, čo sa týka samotného chodu páky, samotného uhniezdenia sa prevodu a aj to podržanie si otáčok motorom pri preradzovaní. Proste opera pohybu a pocitu z pohybu ;o)

Čierne kožené čalúnenie je si myslím často očierňovaná a dávajú sa jej prívlastky typu: „...v zime ti odmrznú a v lete sa Ti uvaria...“ , ale myslím že kto okúsil, môže tak ako ja potvrdiť, že na rozdiel od látky a molitánu, je koža a bavlnená výplň určite lepším izolantom a taktiež lepšie „dýcha“ takéto zloženie sedadla. A okrem tejto praktickej veci samozrejme nič nedodá pocit luxusu, puncu a lahodeniu oka viac ako koža. Kto nesedel, neuverí ;o)

Kožený športový volant je to, čo dodáva BMW- čku športovosť. Nieje to len kvôli pocitu úchopu, kedy máte pocit, že keď držíte volant, je celé auto vaše, ale je to aj kvôli tomu často spomínanému priamemu kontaktu s vozovkou. Je to naozaj cítiť v rukách, nielen výmoľ, náklon vozovky či fyzikálny boj medzi nápravou a vozovkou, ale aj samotným správaním vozidla pri zmenách terénu. Nikdy som nevedel pohchopiť, čo to je stále o tom volante, preposilovaní a tajnou rečou riadenia, až kým som nepresadol do BMW ;o)

Hi- fi sústava je skôr iba polo-sústava, kedže prvý majiteľ si síce objednal najvyššiu triedu rádia, ktoré BMW montuje Alpine, ale dal si tam najnižšiu výbavu repro sústavy, takže naozaj neviem posúdiť zdroj, ale reprodukcia veľmi viazne v absencii stredov, ktoré prekrývajú sykavé výšky a hoci sa subwofere snažia doplniť stred, ale okrem ako tak formovaného bass reflexu nevydávajú nič kvalitné. (som síce hudobník, ale nie technik, preto to nečítajte učebnicovo ;o)

Adaptívne xenony sú celkom užitočnou vecičkou. Jedna z tých, ktorá vám nechýba, kým ju nemáte. Natáčanie do zákrut je krásne plynulé a rýchle.
Tempomat s funkciou pribrzďovania je určite na diaľnice, aj keď pravdupovediac sa zíde aj do mestskej premávky,pokiaľ má vaše mesto dlhšie rovinky, kde sa nehromadia autá. Inak pre mestských jazdcov zbytočnosť, pokiaľ nemáte funkciu adaptívneho tempomatu. To je taký s tým radarom vpredu ;o)

Balík osvetlenia vozidla, osveteľuje priestor nôh vpredu, prahy predných dverý a pod všetkými štyroma kľučkami sa nachádzaju LED-ky, ktoré vytvárajú ohraničený lem okolo auta. Praktické pri vystupovaní a nastupovaní za tmy na inom ako betónovom podklade. No a samozrejme pridaná hodnota pre okoloidúcich a kamarátov ;o)

Asistent stieračov , za ktorú sa oplatí utratiť peniaze, minimálne pre toho koho otravuje za dažďa neustále prenastavovanie cyklovača stieračov a ich zapínanie ak sa pred vami objaví auto. Je ale pravda, že mini kvapôčky neregistruje(pri mrholení a jazde na diaľnici kedy sa vám kvapky pri tej rýchlosti rozpŕchnu na okne si to kde tu musíte sami utrieť)

Parkovacie zadné senzory- jedinou nevýhodou je, že nie sú aj vpredu. Ak nie ste viazaný na pozdĺžne parkovanie v preplnenom mestkom centre, tak vám tie predné chýbať nebudú, vzadu je to ale horšie. Myslím, že je to pri takýchto autách nevyhnutnosť.

Automatické stmievanie zrkadla ocenia ľudia ktorím vadia blbci, ktorí sa vyžívajú v lepení sa na autá a najmä v noci. Je to naozaj vynikajúca vec a aj keď som to trochu pritiahol za vlasy, funguje to aj na tých, ktorí iba z opodiaľ svietia, ale svieti to rovno do vašich, tmou rozšírených zreníc ;o)
Svetlo v zrkadle sa zmení na nenápadné zelenkasté.

Vychytávky ktoré potvrdzujú kvalitu a meno tejto značky. Inak povedané „Know-how“

- tak ako tu už jeden recenzent spomínal, odpor tlačidiel je perfektný a vám sa nestane že musíte opakovane stlačiť kombík, žiadny pazvuk...baví vás čokoľvek nastavovať
- páčka smeroviek pod volantom- žiadne mechanické zadržanie a preto sa vám nemôže stať, že sa vám nevypne smerovka ak neotočíte volantom o dostatočne množstvo stupňov. A z estetického hľadiska odpadá zvuk aretácie smerovky
- lišty nad oknom (v mojom prípade chrómové), ktoré zabránia kvapnutiu na sedadlo pri otvorení dverí
- dvojité tesnenie dverí- prahy dverí ostávaju vždy čiste. A je to celkom podstatná vec, lebo v tomto aute sedíte nízko, takže pokiaľ nie ste tréner aerobiku, tak sa o prah s nohavicou otriete 10krát z 10-tich pokusov
- ofukovanie zadného okna - nemusíte vo vlhkom alebo chladnom počasí pri plnom aute zapínať rozmrazovač okna, aby sa vám odrosilo
- rozopínateľný trojbodový pás vstrede vzadu
- aktívne airbagy aj v stojacom nenaštartovanom aute
- konektory batérie vyvedené do priestoru motora
- možnosť regulovať teplotu stredných výduchov vpredu aj vzadu bez ohľadu na zvolenú teplotu. Vzadu veľka pomoc, pokiaľ v aute nemáte 4-zonovú klímu
- zatváranie kufra (aspoň pri sedane)- žiaden druhý pokus sa nekoná...NIKDY...zatvorí sa krásne už po naznačení zatvorenia a pokiaľ sa neponáhľate, tak ho môžete pridržať cca 5cm pred zatvorením a ono sa vám odvďačí takmer nepočuteľným zatvorením ;o)
- odhlučnenie- pokiaľ nejdete po ceste 3 triedy a asfalte zrnitosti veľkosti štrku, tak ani hluk od kolies nieje pri zapnutej hudbe vnimateľný. Motor o sebe dá vedieť pri cca 2 700 otáčkách, ale ako som už spomínal, je tak krásny, že za hluk to považovať nemožno. A aerodynamický hluk prichádza od tých 160-170 Km/h takže pri bežnej jazde neriešite

Ak som bol miestami trošku prehnaný v opise, tak sa ospravedlňujem, ale ako som spomínal, presadol som z 1,3 litrového Swifta a auto vlastním len pár týždňov. Ale som presvedčený, že aj keby som túto recenziu písal po roku užívania, pocity by boli rovnaké a opis podobný.

BMW- Sheer Driving Pleasure alebo The Ultimate Driving Experience. Tak či onak, po skúsenosti nebudete chcieť inú značku ;o)

Ten pocit, keď v ňom sedíte a vozíte sa krajinou :o)

Strach o auto v mestskej premávke a na parkoviskách :o/

30.3.2012 01:17

Foto + text

V nedeľu sa chystám do terénu, najmä kvôli hladu užívateľov po fotkách, plus doplním nejaké myšlienky, ktoré mi pri písaní nejak zabudli napadnúť ;o)

PS: Pridávam aspoň 5 nových fotiek na ochutnávku.

28.3.2012 23:03

Pridávam video, natočené z dňa kúpi auta...;o)

Přidat názorDiskuse: BMW řada 3 Baworáčik

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy BMW řada 3

Kúpil som ho ojazdené, nejaké chybné súčiastky sa pri diagnostike predsa len našli.

Vzhľadom na pohon oboch náprav sa neobávam výletov do lyžiarských stredísk ani počas zasneženej zimy. Čo sa týka letných výletov nevidím prekážky, možno obmedzenie množstva batožiny. Stačí ale nasadiť strešný box a problém vyriešný.

Auto pre štyroch ľudí. Piati maximálne po meste.

Po presedlaní zo Swifta nemám čo vytknúť.

Perfektne odhlučnené, tak akurát odpružené, s kulisou zabručaného šesťvalca pri zošliapnutí plynu a oku lahodiacom interiéri s dobrým pocitom z jazdy. :o) Výstižné? :oD

Ovplyvnené nutnosťou kúpy zimnej sady, letnej kvôli výraznému opotrebeniu, drobných vekových opráv. Možno, teda dúfam, časom zmením na 9.

Tryska na ostrek svetiel 50€, kúsok plastu, čo meria polohu zadnej nápravy, najmä kvôli xenónom za 80€? Trošku silné kafé na platové pomery Slovenska!

Nemám s čím porovnať, čo sa týka obdobnej motorizácii iných značiek...

Až takú nízku som nečakal :o)

Tichučký, nielen čo sa týka prejavu v interiéri, ale aj prejavu pri státi pred prednou kapotou. Vo vyšších otáčkach sa to nepatrí nazývať "hlučnosťou" :o)

Je pravda, že mi chýba bedrová opierka, ale keby bolo vybratie sedadla otázkou chvíľky, určite by som v ňom sedel aj v obývačke pred telkou ;o)

Prvých pár dní som si musel dávať motorkársku helmu, aby som si nerozbil zuby :oD Ale vážne. Po spoznaní účinku sa nebojím väčšej rýchlosti s plnym autom. Brzdí predvídateľne, dávkuje presne a nemusím pri dlhšom brzdení dotláčať pedál!

Kedže mám strešný box, väčších výletov sa nebojím. Na bežnú kapacitu bez výhrad ku kufru.