Suzuki Swift GLX, AAC, AT

Suzuki Swift, foto 1 Suzuki Swift, foto 2 Suzuki Swift, foto 3 Suzuki Swift, foto 4 Suzuki Swift, foto 5 Suzuki Swift, foto 6 Suzuki Swift, foto 7 Suzuki Swift, foto 8
Suzuki Swift, foto 9 Suzuki Swift, foto 10 Suzuki Swift, foto 11

Přezdívka auta Swiftosh Rok výroby 2015 Koupeno nové najeto [km]:4100 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1242 výkon [kW]: 69 kroutící moment [Nm]: 118 zrychlení 0-100 km/h [s]: 13,5 maximální rychlost [km/h]: 160 počet rychlostí: 4 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 215 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5,6

Po dlhom zvazovani, dlhom vyberani v ponuke aut, sme sa rozhodli najmae na zaklade dobrych skusenosti opisanych, uz majitelom Swiftu, woody-alien, na tychto strankach moje-auto,ze obstarame pre neznejsiu cast nasej rodiny auto do mesta s automatickou prevodovkou.
A ked sme dostali este aj vybornu cenovu ponuku na Swifta od predajcu Suzuki v Kosiciach, bolo rozhodnute.
Nastupcom 5 rocnej Mazda2, bude - je Suzuki Swift.
V dalsich sa asi nevyhnem porovnavaniu Swifta s Mazdou2
Na Swifta prechadzame kvoli automatu, Nova Mazda2 Kodo, jednoducho k automatu nedodava vybavu, aku pozadujeme, aku ma uz aj nasa doterajsia mazda2 z r. 2010.
Swift GLX ma vsetko to, co pozadujeme od vybavy mestskeho auta, na ktory sme zvyknutí a dodavaju s takou vybavou aj AT.
Za poslednych 6 mesiacov som obisiel takmer vsetky EU znacky, JP znacky aut na SK-u, vyskusal takmer vsetky mestske auta o ktorych si myslim, ze by stali za to , kupit si ich.
Tazko, velmi tazko mi bolo vybrat mestske auto za Mazdu2.
Ked uz raz mate mazdu, velmi tazko sa nachadza lepsie, alebo aspon tak dobre auto, ako od mazdy.
Dufam, ze podobne budem moct po niekolkych rokoch take nieco napisat aj o Suzuki.
Hovorim to bez urazky voci ostatnym znackam, ale som uz jazdil na vela znackach aut, ktore boli sluzobne auta.
Mazda je pre mna to "naj", co je k dostaniu na SK-u.
Jedine auto po vsetkych skusobnych jazdach, ktorych nebolo malo o ktorom aute som mohol povedat, ze ano, moze byt adekvatnym nastupcom nasej Mazdy2 bol Suzuki Swift. Swift AT nikde v predajniach nebol k dispozicii, ako predvadzacka. Preto som bol nuteny vychadzat, iba zo skusenosti uz majitelov Swift AT, ktorí, ako som zistil, zverejnuju svoje skusenosti velmi malo, alebo je ich malo.
Pravdepodobne na Swifte s AT jazdia vaecsinou zeny, ktore asi radsej pisu o inych temach, ako o vlastnostiach svojich aut.Vlastne, aj nas Swift je urceny doma pre manzelku a dceru.
Napokon som nasiel vybornu recenziu na Swifta s AT na tomto webe - moje auto, od majitela spominaneho vyssie.

Po precitani jeho recenzie, jeho a mojich skusenostiach s predvadzacou jazdou na Swifte, moj 6 mesiacov trvajuci vyber auta do mesta, bol zrazu ukonceny. Jednoznacnym vitazom sa stal, Suzuki Swift GLX, AAC, AT
==
Auto v interieri je samy tvrdší plast, ale zaujimave, ze lacny dojem to vobec nebudi a ani nevadi, chyba mi ale polstrovanie v laketnej opierke vo vodicovych dverach, nebola sice ani v mazde2, ale tam ma opierka, az tak netlacila. Akysi doplnok na opierku, asi vymyslim.
Alu-chrom-plastove doplnky v interieri su decentne a esteticke, dufam ze sa casom z nich nebude osuchavat alu-chrom farba.

Swift je poskladany velmi dobre. Nic nevrzga, neskripe, funguje vsetko tak, ako ma.
A interier vonia krasne.
Ked ste uz niekedy sedeli vo fordoch, v korejčanoch, v renaulte, v daciii a pod. tak asi viete, preco to spominam.

Mam dojem, ze interier je sirsi, ako v M2, ale nemeral som to metrom. Predne sedadla su dobre, ale M2 ma lepsie a nova M2 Kodo ma aspon 3x lepsie predne sedadla. Priestor na zadnych sedadlach vzadu vnimam, ze je rovnako velky, ako v M2.
Radio - myslim, ze hra lepsie. ako v M2, ale moze to byt iba inym nastavenim basov a vyšok. Display radia je vaecsi, ako v mazde a je teda aj lepsie citatelny pre mna.

Funkcie, ovladace funguju rovnako ako v mazde - je to asi vysledok spolocnej japonskej logiky. Takze vsetko co sa tyka ovladania pristrojovky mi pripada uplne samozejme.

Riadenie je take akesi necitlive, v mazde je ovela, ovela komunikativnejsie riadenie. Volant sa ale drzi vyborne, ovladanie na volante je dobre, aj v mazde je dobre ovladanie, suzuki ovlada viac funkcii na volante, ale nie pocitac, kym v mazde sa ovladal z volantu aj pocitac.

Podvozok na 16" kolesach je prekvapivo utlmeny, komfortny, ze je sportovy, by som urcite nepovedal, odozvy z podvozku su akoby vzdialene.
M2 ma takisto 16" kolesa, ale citim v kazdom okamihu, co sa chysta spravit podvozok.
Predosla generacia Swiftu bola v podvozku ovela viac komunikativnejsia. (jazdil som dost casto na swifte2007 znamych)
Odhlucnenie motora je dobre a ani podvozok nebucha.

Motor ma nabehanych po dojazde domov 55 km-ov, takze ziadne velke kick-downy a podobne sportove vylomeniny som ani neskusal. Motor je tichy, automat radi rychlosti nehlucne, nepozorovatelne, iba parkrat, som vnimal-pocul zmenu otacok motora.

Moj celkovy dojem.
Je to pozoruhodne mestske auto s AT prevodovkou. Vonkajsou velkostou ideal do mesta, vnutornym priestorom až, až velky, ale urcite dostatočny a komfortny na to, aby sa s nim dalo cestovat aj na dlhsie trasy. Najlepsie asi bez batoziny.
Ale Swifta asi nik nekupuje kvoli velkosti (nevelkosti) kufra.

V porovnani s priamym japonskym konkurentom Toyota Yaris, 1.3, CVT, ktory som mal moznost skusat. SWIFT AT je lepsi, lepsi, lepsi a este raz lepsi.

Celkove spracovanie a vybava auta,
za dobru cenu.

Ma este dojazdove koleso :-)
Nema este otravny i-stop :-)

Este ani tak casto vytykany kufor s mensim objemom , nemozem uviest ako slabu stranku, lebo nasim potrebam do mesta uplne postacuje.

Po prvej servisnej prehliadke skusenosti so servisom : výborné
Pri dovybaveni doplnkami, som spokojny s kvalitou ich prace.
Montovali vybavu do mesta,
predne parkovacie senzory a bocne ochranne lišty

Auto-Mokráň s.r.o. Košice
Milý, ochotný, ustretový prístup.
Uprimné jednanie, bez oblbovania zakaznika.

17.3.2017 14:54

2 rocna servisna prehliadka 24000 km

Celkova cena 2 rocnej prehliadky 90 €.
Spotreba oleja za uplynuly rok 0,0 lit
Priem. spotreba benzinu za rok,podla PP 5,3 lit/100 km, skutocne tankovane 5,9 lit/100 km
Swift pocas minulej zimy 2016/2017 dostal riadne zabrat.
Jazdil kazdy den, pricom teplota pocas 2,5 mesiacov u nas bola od -6 do -25 st.C ; 20-25 cm-ovy sneh, solene cesty.
Nad - 18 st. C sa u nas nezvysila teplota cely januar 2017.
Nic z takych podmienok vsak nezanechalo, ziadne stopy ani na karoserii, ani v interieri, ani na motore. Neuveritelne, ale skutočné.
Swifta by sme už nedali ani za nič.
No, možno áno, za Vitaru. Skor Vitaru ale, asi prikupime, akoby sme Swifta vymenili.

Videl som dnes na salone Vitara Limited. V prospektoch budi dojem vyčačkanej Vitary, v skutocnosti je decentne elegentna.
Do vystavenej kombinacie farieb čierna + šedá metaliza na streche + doplnky medenej farby som sa musel zamilovat. Naozaj zaujimave auto, bohuzial bez moznosti AT.

Bol vystaveny uz aj Ignis, podla mna, buduci miláčik žien a dievčat.
Pre chlapov to ma kratke sedaky. (je to asi akysi trend u japoncov)
Ignis je velmi dobre vymyslene a este lepsie vyrobene autíčko do mesta.

16.11.2016 23:36

Koniec vyroby Swift v susedstve

Takze som sa docital smutnu spravu, ze v decembri 2016 konci vyroby Swiftu u nasich juznych susedov.
Bude sa do EU importovat z .....este neprezradili odkial.
Kedze sme nadmieru spokojny s našim Swiftošom, plánovali sme kupit aj novy model.
Teraz uz jedine, keby ho začali dovažať z Japonska.

Tak spolahlive a tak nenarocne auto, akym je Swift, sme doteraz nevlastnili.
Je miláčikom celej rodiny

2.8.2016 17:57

Zvolávacia akcia

Dnes som dostal osobny list od Suzuki SK k zvolavacej akcii Suzuki k nasej verzii Swiftu.
V liste je presne popisany technicky problem, prejavy zavady, (nic z toho sa na nasom Swifte neprejavuje) sposob preventivneho odstranenia zavady, postup pri prihlasovani auta do servisu na odstranenie zavady.
Samozrejme v liste je aj velke ospravedlnenie, za sposobenu neprijemnost.
Suzuki za svoj pristup, ma opakovane, odo mna dalsiu JEDNOTKU s 5hviezdickami ***** .
Takýto férový pristup vobec nie je zaužívaný v našich končinách, East EU.
----------------
Napr. u ineho japan-vyrobcu, ktory si zasluhuje takisto uznanie, ze sa stavia čelom k problemom, maju sice snahu riesit problemy, ale v tichosti, pod kobercom, ich servis ma snahu utajovat všetky informácie ohladne zvolavaciek.

2.5.2016 18:28

Spotreba

Prichodom teplejsieho pocasia Swiftu opätovne postacuje tankovanych 5,6 lit./100 km benzinu.
Swift robi kazdy den, radost celej nasej rodine.

7.4.2016 19:36

14600 km

1-ročná servisna prehliadka, pri 14600 km-och.
Pri Suzuki to uz bude samozrejmost, žiadne problémy.

4 l oleja 0W-20 full syntetic - 43 €, Olej filter - 7 € ; Vzduch filter - 5 €, Pelovy filter - 5 €.
Vzduch a olej filter menili na moju ziadost.
Starý olej bol tak čistý, číry, že v pohode by mohol premazávať motor ďalších 15.000 km.

A to prosim pekne, su ceny v znackovom servise Suzuki ! ! ! (nie na Slovensku)

Potrebuju vobec take sluzby komentar ? :-)

18.3.2016 21:17

Swift 2017 ?

Vo Photoshope som si hned spravil z nasho Swiftosha novy model 2017 :-))))
Pridane foto do galerie

14.3.2016 10:08

Spotreba Swiftu v zime

Prezili sme prvu zimu so Swiftom. Prekvapila nas spotrebou.

V zimnych mesiacoch stupla spotreba na 7-7,2 litrov/100 km.
Jasne, ked v zimnej mestskej premavke sa motor nestihne ani zohriat a uz sa aj vypina, casto zapnute vyhrievane sedacky, stale spustene kurenie pri zapnutom motore, casto aj pri státí na parkovisku. Muselo sa to prejavit.
Ale myslim, že aj tak je to velke zvysenie spotreby :-(

Postupne, ako sa otepluje, klesla spotreba, v sucasnosti je to 5,9 l/ 100 km.

8.1.2016 13:28

Vonkajsie mrazy a Swift

Aktualne ma Swift najazdenych cez 12.000 km-ov.
Cely tyzden u nas boli vonkajsie teploty -12...-15 st. C. Swift v takych mrazoch najazdil cca 400 km.
Neviem, ako ste na tom vy, ostatní, ale mna rozne crnkanie, vrzganie, klepot v kabine vie dostat na okraj šialenstva. Som schopný demontovat polovicu auta, len aby som odstranil pazvuky, ktoré sa njcastejsie prejavuju prave v zime v mrazoch.

Vo Swifte sa ziadne pazvuky v mrazoch neobjavili. Je pre mna nepochopitelne (ale potešujúce), ze ani pri minus 15 st.C nic, ani len naznakom nic nevrzlo vo Swifte.

Zistil som tiež, ze s automatom (so Swiftom) sa da rovnako vyblaznit sa, na zasnezenom parkovisku, ako v autach s manual prevodovkou.

3.11.2015 14:17

9900 km-ov - svetlomety

Tááák, a máme so Swiftom za sebou jesenné večerné jazdy v daždi, suchu, včera dokonca 90 km-ov v nočnej hmle - asi najväčší postrach každého vodiča.
Musím vyjadriť svoju mimoriadnu spokojnosť s hlavnýni svetlometmi.
Cestu osvetľujú výborne, za každého počasia ! ! !

Súbežne používam auto s AFS Bixenónmi a či budet veriť, či nie, mám dojem, že hlavné svetlomety s H4 -kou na Swifte svietia lepsie na cestu, ako xenóny.
Je pravdou, že som vymenil pôvodné H4 od GE za iné, od Osram.

V akejsi novinárskej recenzii na Swift som čítal, ako výtku, že svetlá na Swifte dizajnovo ostali niekde okolo roku 2000.
Kiežby mali všetky autá dizajnovo zastaralé, ale tak perfektne svietiace svetlá, aké má náš Swift.
=====
Dnes sme menili letné pneu za zimné. Na moje prekvapenie letné originál Continentaly boli vyrobené na SK-u (Matador ?! ).
Už sa nečudujem, že som s nimi nikdy nebol spokojný.....

24.7.2015 11:00

6000 km-ov

Swiftoš ma za sebou 6000 km-ov. A ja nemam vlastne o com pisat.
Je to "nudne" auto. Jazdi bez akychkolvek problemov, neotravuje ničím, ziadnymi poruchami, chybovymi hlaseniami, vrzganim a pod. neprijemnostami.
Ziada si iba dolievat benzin aj ten iba skromne.
V najvacsich horucavach s trvale spustenou - vyborne chladiacou - automat klimatizaciou, spotrebuje 5.8 lit /100 km-ov.

26.5.2015 19:56

Vymena oleja 4000 km

Podla mojho sukromneho servisneho planu, doslo dnes pri stave 4060 km-ov k vymene "zabehoveho oleja". Predpisany olej do motora, je Suzuki 0W-20
Vymena bola vykonana v blizkom, zahranicnom Suzuki servise.
Cena za 4l oleja 42 €, oil filter 6,50 € + prace 8,50 € = 57,- €
Myslim, ze je to neskutocne férová cena v dnesnych casoch - zdieracskych pristupov znackovych servisov voci majitelom aut.
===
Natankovana spotreba benzinu sa drzi v rozpati 5,4-5,6 l/100 km.
Na vyjazde od semaforov na mestskych krizovatkach aj inde na cestach, Swift nechava za sebou uplne, uplne vsetky ostatne auta. Spravnejsie je asi napisat - doteraz sme este nestretli svojho premozitela.
Swiftosh si zasluzi len a len slova chvaly.

30.4.2015 10:45

Batožinovy priestor Swift

Dnesna skusenost ohladne velkosti objemu kufra Swift.
Dostal som ulohu od manzelky, spravit nakup, lebo.....
Asi kazdy z vas pozna velkost nakupneho voziku LIDL.Tak, ten vozik som mal dnes vrchovato plny - asi tak, ako ich maju plny naši opálení spoluobcania v den soc-davok.
Cestou z predajne ku Swiftu uz mi virila hlavou logistika ukladania nakupu, pred - na zadne sedadla.
Verte, ci nie, cely obsah plného ( ! ) Lidlackeho nakupneho voziku sa vmestil do kufra Swiftu. Nechapem, ako vznikla fáma, ze Swift ma maly objem kufra.

20.4.2015 23:28

3000 km-ov

Tak sme dojazdili ku trom tisic kilometrom na odometri. Spotreba sa drzi, natankovane, 5,41 l /100 km.
Pneumatiky Continental EcoContact hmmm, hmmm, hmmm
Uz som si naplanoval, ze zajdem na kontrolu nastavenia geometrie naprav, lebo v porovnani s Mazda2, Swift riadenie je "des a hrôza" . Zdoraznujem (!) v porovnani s Mazda2. Ale zistujem, ze "des a hroza" moze byt sposobena aj pneumatikami Continental, lebo riadenie sa mi zda, akoby sa postupne zlepsovalo zabehom pneu, alebo je to zvysovanim teploty asfaltu ?! Necham sa prekvapit vyvojom situacie.

Zabeh motora je pomaly u konca, tak som si dovolil vyskusat, ozajstny kick down.
Automat necha vytocit motor az do 6.500 otacok, potom klesne na 4000 a toci dalej, dalej ku hranici 6000 otacok ..... a potom som musel ubrat nohu z pedalu, lebo som davno prekrocil povoleny limit rychlosti. Paci sa mi take chovanie Swiftoša.

11.4.2015 22:23

Spotreba

Spotreba po vyše 2000 km-och podla palubneho pocitadla 5,4lit /100 km. Natankovane litre 5,48 lit/100 km.
Pozrel som sa aj na Spritmonitor, keby tam bol zaregistrovany náš Swiftoš, bol by najuspornejsi !!! :-))) medzi ostatnymi Swift AT.

10.4.2015 23:49

Najazd 2000 km

Dnes, nas Swift za necely kalendarny mesiac prekonal 2.000 najazdenych km-ov.
Dalsie domace auta, od doby, kedy prisiel ku nam domov Swift, zanedbavame :-(
Swiftoš si uplne ziskal nase srdcia, aj ked mu chybaju niektore vlastnosti mazda aut a ma svoje nedostatky, sme naozaj radi, ze sme si zvolili prave Swift s AT :-)

3.4.2015 20:16

Jazda v dazdi bez dazdoveho senzora

Vcera som jazdil cely den v dazdi so Swiftom, ktory bohuzial nema dazdovy senzor.
Viete, je to take male elektronicke čudo na čelnom skle, ktore zapina a vypina stierace, podla toho, kolko dazdovych kvapiek, vody, vlhkosti z hmly vam naprsi na celne sklo.

V Mazda2 som si ani neuvedomoval, aky je to "zazrak techniky", ulahcujuci moj zivot na cestach. Chyba mi senzor velmi, :-((((( (mozno sa este da doobjednat na Swifta)
Dalsia vybava, ktoru nase dalsie auta bezpodmienecne budu musiet mat .....

31.3.2015 22:14

Absolvovanie Odporucanej kontroly 1000 km / 1 mesiac

Dnes Swift uz s nabehanymi 1300 km-ami, absolvoval tzv. Odporucanu kontrolu v Suzuki servise v Kosiciach.
Pocnuc prijimanim vozidla, konciac jeho odovzdanim, som bol nadšene spokojný s pristupom pracovnikov Suzuki predajne a servisu. Pocas vykonu sevisnych prac sa mi stale niekto venoval z personalu. Nebol ziadny problem, zaviest ma do ich dielne, pozriet si podvozok Swifta na zdvihaku. Vysvetlovali comu mam venovat zvysenu pozornost pri prevadzke Swiftu, s akymi problemami sa obracaju na nich zakaznici, na co sa stazuju atd. Dokonca na mna cakali s odbornymi argumentmi, aby sme prvu vymenu motoroveho oleja po zabehu, odlozil az po 3.500-4.500 km-och. Suhlasil som.
Spravali sa ku mne, akoby som u nich minimum 10 rokov, kazdy rok kupil, akesi Suzuki auto. Podobny pristup autoservisu som zazil v zahranicí, takisto u dealera Suzuki aut. Ked takyto pristup je bezne zauzivany pristup Suzuki ku zakaznikom, nech im to este dlho vydrzi.
Dnes, odo mna servis Suzuki Košice ma zasluzene znamku 1***
==
Kedze motor v Suzuki uz nie je uplne surovy, uz si obcas dovolim vytacat motor aj do vyssich, ako iba ekonomickych otacok. Musim konstatovat, podobne, ako to uz napisal aj woody-allien (moj radca pri kupe), ze Swift AT vie byt, sakramentsky svižné auto. So svojimi 69 kWattmi vie spravit riadnu zabavu pre vodica na ceste. Moje obavy pred kupou Swiftu z kombinacie maleho motora 1.2 s AT boli uplne zbytocne. Vaecsinou jazdime dvaja v Swifte.
Predbiehanie so zapnutym tlacitkom OVD na radiacej pake + kick down na plyn pedal, vie prekvapit ostatnych v premavke, vratane aj mna. Obcas mam pocit, ze podvozok ani nezvladne take zrychlenie auta, ale zatial vsetky situacie zvladol so ctou.
Uz sme si ja aj rodina viacmenej navykli na seba so Swiftom, ale stale a zakazdym sa neskutocne tesim, ked mam presadnut do - Mazdy .....

29.3.2015 00:26

Zabehova spotreba po 1 060 km

Dotankovanim vychadza spotreba na Swifte 5,7 litrov / 100 km :-))))
Palubne pocitadlo vykazuje spotrebu 5.4-5.5 l / 100 km
Je to v ramci chybovej tolerancie, myslim.
Tankoval som stale na tom istom stojane, ale za presnost stojana, by som nedal svoj krk. Tento tyzden som totiz bol svedkom, ako moj kamarat, do takmer prazdnej (!) 60 litrovej nadrze natankoval 64,5 litrov benzinu.

Bohuzial, jazdim za tolko, kolko platim na benzinke, nie kolko vykazuje palubne pocitadlo :-(

23.3.2015 21:31

AAC automaticka klimatizacia

Kedze je v Swifte AAC - automatic air condition, a zvyknuty som z Mazdy, ze je zapnuty natrvalo a staral som sa maximalne o tlacitko otvoreny privod / vnutorny okruh prudenia vzduchu, myslel som, ze to bude rovnako aj v Swifte. Ako sa zda, nie je tomu tak.
Vonku bolo dnes +10 st.C v kabine nastavenych +21 st.C. AAC teda prihrieval vonkajsi privod vzduchu a nie chladil. Dobehol som smrdiaci nakladak, prepol som AAC na vnutornu cirkulaciu. Oúúúúha, AAC nadalej prikuroval, vnutri cirkulujuci +21.st. vzduch, nadalej tak, akoby prichadzal vonkajsi vzduch. Zmenu teploty cirkulujuceho vzduchu AAC nezaregistroval, takze som o chvilu mal v aute +30 st.C. Az po manualnom prenastaveni nizsej teploty o -1 st. C na displayi, zacal AAC ochladzovat interier na nastavenu teplotu.
Neviem, ci je to zavada, iba na nasom Swifte, alebo je to vlastnost vsetkych AAC v Suzuki.
Najazdenych mame 900 km-ov o 3 dni nas caka, "nultá" servisna kontrola. Som zvedavy,ake riesenie navrhnu na "problem AAC".
V Mazda 2 som za 5 rokov, nezaznamenal, ani len naznakom podobny problem s AAC.
==========
Este som nedotankoval, ale som jazdil dnes na rezerve v nadrzi, podla mojich prepoctov, nielen pocitadlova, ale aj skutocna spotreba je 5,4 l/100km.

22.3.2015 19:58

Skusenosti po 1. tyzdni

Po tyzdni so Swiftom uz viem, aky je nedobry pocit, ked vodic nesedi v priamej osi s pedalmi, ked nohy na pedali musim mat posunute do strany. Je to vec-problem umiestnenia pedalov voci sedadlu. A tento stav, toto zistenie je pre mna dost neprijemne pri mierne dlhsich jazdach. Je to zalezitost, ktoru z mazda aut nepoznam. V mazdach je poloha pedalov a vodica na sedadle vyriesena takmer dokonale. Manzelka a dcera, zenskeho vzrastu, ale nezdielaju tento moj problem. Naopak pochvaluju si, az do akej vysky sa da nadvihnut sedadlo vodica.

Zrychlenie pri rozjazde na krizovatkach a vseobecne zrychlenie, osobne pocitujem také, akési mdlé v porovnani s nasimi mazdami, ale s prekvapenim vidim v spätnom zrkadle, ze ostatné vozidlá nasho Swifta stale iba dobiehaju, aj to iba vtedy, ked poľavim v zrýchlovaní. Swift AT, urcite nie je ziadnou brzdou premavky, ci v meste, ani mimo mesta. Dokonca aj tiahle stupania s vypnutym rychlobehom, vypina sa tlacitkom na rychlostnej pake, zvlada velmi, velmi dobre. Pripomeniem, ze stale este jazdime iba v zabehovych otackach a zabehovych rychlostiach. Zladenie motora a prevodovky je velmi vydarene.

Spotreba s AT ? Jedna basen ! Podla PP je to 5,5 l / 100 km. Tankovat od natankovania do plnej som este nemusel tankovat, ale sme uz najazdili 650 km-ov :-)) PP ukazuje este dojazd 110 km. Som velmi,velmi zvedavy, kolko km-ov nam vyda jedna plna nadrz.

19.3.2015 21:13

Zaujimave foto palubneho pocitadla

Dnes som si uplnou nahodou vsimol stav na palubnom pocitadle vo Swifte. Natankovane bolo do plna, odjazdenych 400 km a ostava na dojazd este 300 km. ;-) Som zvedavy na skutocny dojazd na plnu nadrz . Priemerna spotreba podla pocitadla narastla na "hrozivých" 5,6 l/100 km. Vypocet zahrna uz cca 100km jazd v meste.

Bol som dnes s Mazda2 na 5 rocnej (65 tis.km), asi mojej poslednej kontrole s nou. Vymenujem zavady, uvedene aj v protokole:
-Doliatie nemrznucej zmesi do ostrekovaca.
-Doliatie 0,1 lit chladiacej kvapaliny,
-Znizeny tlak v PZ pneu-dofuknute.
Samozrejme, este vymena olejov v motore, v prevodovke.

Swift, ako nastupca Mazda2, zda sa, bude mat sakramentsky tazky zivot u nas (u mňa) :-\

15.3.2015 14:33

Prvy weekend so Swiftom

Mame za sebou dalsich 150 km-ov po okreskach. Spotreba pri zabehovych rychlostiach, max. do 100km/h, podla palubneho pocitaca je 5,3 l/100km.Takyto potesujuci udaj, ani nepotrebuje komentar. :-)))))

Pomaly odhalujem, ze automat nie je iba taky obycajny, akym sa zdal byt,skryva v sebe aj moznosti ovela sviznejsej jazdy, ako iba v ekonomickej polohe D. Ale vyskusam, napisem o tom , az po ubehnuti zabehovych kilometroch.
Pri kupe auta som sa informoval u predajcu, ci mi vymenia olej po zabehovych kilometroch.
Som zo starej skoly a neverim PR kecom, ze auta, ich motory su dnes bezudrzbove. Odpoved v Suzuki ma prekvapila.
Prva servisna kontrola Swiftu je po 1.000 km-och zdarma (!) a ked pozadujem,samozrejme mi vymenia aj olej (za priplatok).
Ked si spomeniem, ako ostatne znacky svorne tvrdia, ze prva vymena oleja a kontrola ma byt az o 1 rok, alebo pri 20.000 km-och a ako som neustale musel bojovat, aby ma nepovazovali za blba, ked som pozadoval vymenit motorovy olej po prvych 2-3.000 km-och a nasledne zapisat vymenu oleja do servisnej knizky...
V Suzuki som sa citil akoby v "nebi".Suzuki asi naozaj chce mat spokojneho majitela auta, aby boli ich auta bezporuchove, nielen mat pekne reklamne slogany, iny dovod si neviem predstavit pri takom pristupe.

Prva skusenost s objemom kufra.
Tyzdenny sobotny nakup sa vmestil cely. Vyzadovalo si to iba trochu viac logistiky. :-) Vysledok predcil ocakavanie. Na ceste domov sa nam v kufri nic nerozsypalo, vsetko v kufri ostalo na ulozenom mieste. Predtym v aute s vacsim objemom kufra, sa nam veci rozsypavali, vypadavali z prevratenych tasiek, obcas sa premiesali.
Myslim, ze som o tejto pozitivnej vlastnosti mensieho kufra Swiftu, uz niekde cital.Nie je to iba moj objav.

Dost mi vadi pocas dna, vyrazny aluminio-plastovy ramik, okolo hlavnych ukazovatelov.
Pripada mi, akoby stale bol rozsvieteny.Stacila by mozno mensia hrubka a mohlo byt vsetko OK. Za tmy je podsvietenie dashboardu decentne, dobre citatelne.
Takmer, ako v Mazda 2 , ale iba takmer :-)

14.3.2015 20:31

Foto

Pocasie mi od vcera akosi nepraje dobre nafotit Swifta podla mojich predstav,
ale napriek tomu som sa pokusil aspon o jedno foto s dazdovymi mrakmi v pozadi.

14.3.2015 09:21

Swift v Australii

Vcera som videl toto http://youtu.be/aVx6cXf5Liw video natocene v Swifte
Preto si davam na Swifta hodnotenie 10

Další vozy Suzuki Swift

Zatial bez zavad. Po 1 roku stale bez závad

V meste idealne rozmery

Ked je nas viac ako dvaja na jazdu v aute, posuvame predne sedadla, aby vzadu bolo miesta na kolena.

Davam iba 9 bodov , lebo Continental pneu z vyroby zhorsuju jazdne vlastnosti pri jazde mimo mesto. Na zimnych Hankook su jazdne vlastnosti minimalne o 2 urovne vyssie. bodov 9,5 Za 10 to este nie je

Na to, ze to ma 16-ky kolesa poskytuje velmi prijemny komfort. Nevyhovuje mi pozicia prednych sedadiel a pedalov pri dlhsej jazde. Po roku som si zvykol na posed za volantom, bez problemov. (jazdime kratke trasy)

Po 6000 km-och su velmi priaznive. Servisne naklady ziadne, spotreba na auto v meste s AT, velmi prijemna. Po 15.000 km-och hodnotim za 10

Nemozem hodnotit , nepotreboval som ziadne.

Dalsie prekvapenie za 10 bodov. Aj v spojeni s AT uplne postacujuci vykon na dynamicku jazdu.

Som prijemne prekvapeny, automat so spotrebou 5,4 litrami benzinu na 100 km. Super ! Zimna spotreba je vyssia o 1,8 litrov :-(

Uplna pohoda pri jazde aj pri 6500 ot.min-1. Iba pri starte to vydava, drsnejsi kovovy zvuk.

Na kratke jazdy do mesta a okolie postacuje. Na dlhsie cesty radsej pouzivam druhe auto.

4x kotucove . Ostry nastup a vyborny brzdny ucinok.

Davam 10 bodov, lebo doteraz ani raz nenastala situacia, kedy by nepostacoval jeho objem

Více o modeluSuzuki Swift NZ (2010-2017)
Jízdní dojmy se Suzuki Swift Sport: Teď už s turbem... Jízdní dojmy se Suzuki Swift Sport: Teď už s turbem...

Swift Sport přichází na scénu již ve třetím vydání. Po…

Suzuki Grand Vitara 2.0 TD - test ve sněhové kalamitě Suzuki Grand Vitara 2.0 TD - test ve sněhové kalamitě

Při přebírání i předávání vozu v Praze pršelo a o tom, co…

Hypotéky mírně zdražily, pravidla na jejich poskytování od října přitvrdí

Hypotéky mírně zdražily, pravidla na jejich…

Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu stoupla na 2,53 procenta z červencových 2,50 procenta. Vyplývá to z údajů…

Gelemová veřejně ponížila Patrasovou a rozpoutala melu. Hodila to na Felixe!

Gelemová veřejně ponížila Patrasovou a rozpoutala…

Stačila jedna větička a hned byl oheň na střeše. Lucie Gelemová (35) se na sociální síti pochlubila tím, že…

Plzeňská sestava pro LM.  Vrátí se Hejda, podrží Vrba Petrželu?

Plzeňská sestava pro LM. Vrátí se Hejda, podrží…

Sportovní svátek, sen, který si přeje splnit asi každý fotbalista. Hráči Viktorie Plzeň odstartují pouť mezi…

SESTŘIHY LM: Liverpool doma porazil PSG. Výhry slaví Barcelona i Inter

SESTŘIHY LM: Liverpool doma porazil PSG. Výhry slaví…

Finalista minulého ročníku Liverpool ztratil dvoubrankový náskok, nakonec ale nad Paris St. Germain vyhrál 3:2…

Morbidní zvyky anglického venkova: Kdo byli pojídači hříchů a proč jim církev hrozila smrtí?

Morbidní zvyky anglického venkova: Kdo byli pojídači…

Zatímco poslední pomazání bylo součástí široce praktikovaných rituálů většiny křesťanů již od 12. století,…

Vláda schválila rozpočet s rekordními výdaji přes 1,5 bilionu korun. Odborníci a opozice jí vyčítají deficit

Vláda schválila rozpočet s rekordními výdaji přes…

Vláda ve středu za účasti prezidenta Miloše Zemana schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem…