Diskuse

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto GregorZV

GregorZV 10.12.2011  23:03

Závidím

Mazda 3 sa mi páči, samozrejme aj tá tvoja.. vrelo ti ju závidím!! Palec hore :yes: Prajem veľa šťastných a beznehodových kilometrov!!! :-))))

Lackey 10.12.2011  23:20

« Re: Závidím

Diky.
      Snad mi beznehodove kilometre dlho vydrzia.

foto sebinko

sebinko 11.12.2011  17:47

« Re: Re: Závidím

pred mesiacom som zosrotoval na dialnici svoj civic, teraz sa rozhodujem pre nove auto. mazda 3 je horuci favorit, ten isty motor aj ta ista farba :-)
        dik za recenziu

zaujimala by ma spotreba na dialnici pri realnych 130km/h resp. 160km/h. je to pre mna dolezity udaj kedze vacsinu casu stravim na dialnici v DE. Civa jazdila za 7.2L v reale, na benzin slusne

Lackey 11.12.2011  22:21

« Re: Re: Re: Závidím

Na nemecke dialnice som sa este s M3 BL nedostal :-(
          Spotrebu pri ustalenych 160km/h preto neviem povedat.
          Ako som uz pisal, tempomatovych, trvalych 140km/h spotreba 6,1 l/100km
          tankovane na vjazde a vyjazde z dialnice (400km) obsadenost, 4 osoby.
          (okamžitá na počítači 4,2-5,2-7,5 l , klesania- rovinky- stupania )
          Tempomatovych, dialničných 120 km/h na úseku 15 km-ov,
          bola okamžitá spotreba okolo hodnoty 5,7 l/100 km.(+-) 1.0 l
          Pri ustalenych 190 km/h, mi ukazoval pocitac spotrebu 9,3 litrov
          Preto uvadzam pocitacove hodnoty, lebo aj realna spotreba je takmer rovnaka,
          pocitac ukazuje +0,1 litrov oproti tankovanym hodnotam.

foto bedi

bedi 13.12.2011  16:29

« Re: Závidím

ja nezávidím, lebo uz nejaky ten mesiac jazdim na rovnakom aute, len v bielej perleti... Motor si vychvalil do neba a to je dobre, lebo si to zasluzi, je naozaj skvely. DPF funguje spolahlivo, bez poctiveho sledovania aktualnej spotreby nemas sancu zistit, kedy prebieha regeracia (cca kazdy 350 km), ziadny pokles vykonu, alebo nepravidelny chod, ani smrad, ci stupajuca hladina oleja. (uvidime casom, dokedy...) Spotrebu mam trocha vyssiu, cca 6,5 - 6,8 ale to jazdim len dialnicou alebo hustou primetskou premavkou. Ale ani hrube zaobchadzanie nevyzenie spotrebu nad 9-10 litrov. Mimochodom nádrž ani zdaleka nema udavanych 55 l, max. 46-48 l. Celkovo sa mi zda, ze mazda neudava presne cisla ci uz pri objeme nadrzi, pri objeme kurfra, ktoreho objem je pri jednoduchom matematickom premerani min. 360 l (a vyrobca udava komickych 300 l so systemom BOSE) tiez v udavanej hmotnosti a hmotnosti podla stitku na aute je rozdiel +150 kg !!!
      Ale to nic nemeni na tom, ze sa jedna o vynikajuce auto.
      Prajem vela statnych km.

Lackey 13.12.2011  19:48

« Re: Re: Závidím

Som rad , ze sa nasiel "parťák" a ze zdielame rovnaky nazor na hodnoty motora.
        Ano, s tymi mierami od mazda najskor je to tak.
        Este stale neviem presne, aka je skutocna hmotnost mojho auta.
        Preto som aj pisal, ze takmer 1,5 tony.
        Ale o objeme nadrze 55 l by som uz nepochyboval.
        52 litrov som uz naraz tanknul do nej a nebola prazdna.
        Kazdodenná jazda s mojou mazdou v primestkych dopravnych zapchach, nie je u mna casty jav.
        Ale uz som zazil na dialnici 4 km-ovu kolonu kvoli havarii a mal som pocit po 40 minutach
        po-posuvania sa, ze dvojmotny zotrvacnik spojky to nevydrzi, ale vydrzala :-)
        K spotrebe len tolko, mam skusenost, ze nie je jedno, u ktorej petrolejarskej znacke tankujem.
        S FuelSave som bol na tom najhorsie. :-O

foto Bully-

Bully_ 11.12.2011  09:54

Mazda 3

Auto je samozrejme paradni, tahle motorizace uz musi s 3-kou hybat velmi slusne a jak je videt i s velmi slusnou spotrebou :yes: . Po faceliftu a s touhle barvou je to krasa. Neschazelo moc a byl jsem kdysi taky Mazdak >:D , mam taky rad spolehliva japonska auta.
    Co se tyka recenze- je sice relativne dlouha, ale je skoda ze se v ni az na par detailu nepise ani tak o aute samotnem jako o nejakych "zoom-zoom pocitech", o opevovani sily motoru a spotrebe. Kdyby pribylo neco slov o interieru, o jizdnich vlastnostech a vubec o praktickem pouzivani a jizde s autem, bylo by to hned o necem jinem nez si cist jenom o tom jak maximalne je majitel spokojeny (coz je samozrejme dobre).

kornel 11.12.2011  10:37

« Re: Mazda 3

suhlasim.. trochu menej ody na motor a jeho schopnosti (totiz ked uz nic, tak len to, ze to posobi trochu naivne, nakolko mam z toho dojem, akoby som cital recenziu "minimalne" na RS3, ci BMW M3 a pod..) a trochu viac opis vozidla z pohladu bezneho pouzivania (nielen motor, ale aj prevodovka, podvozok, brzdy, interier-kvalita materialov a ergonomia-odkladacie priestory, atd atd).. Inak samozrejme super vozidlo :yes:

Lackey 11.12.2011  11:15

?

Akceptované pripomienky, skratil som opis.
    ........
    O technickych vlastnostiach M3, a interieru, exterieru sa popisalo uz velmi vela, vsade na internete, su pristupne recenzie.Nic nove, by som v tejto oblasti, ani nevedel povedat.
    Pisem o mojich pocitoch, z pouzivania, najmae preto, lebo krátkododobý testovaci užívateľ po 3-400 km-och ich nevie ziskat.
    Ale, pokial vas zaujimaju niektore technicke detaily, rad o nich napisem.
    Vadí mi napríklad maekčený plast na pristrojovke, po ktorom volá každy novinár,
    Ale v živote je neprakticky, nedá sa len tak jednoducho utrieť od prachu.
    Musim to robiť so špeciálnou utierkou.na plasty.
    Odkladacia schránka pred spolujazdcom v BK bola tvarovaná praktickejšie.
    Posuvná lakťová opierka je super, ale chýba mi teraz malý odkladací priestor, ktorý bol pod opierkou v BK.
    Chýba mi plastová priehradka v kufri nad náhradným kolesom z BK.
    Teraz sa nedá ani dokúpiť na BL.
    Bluetooth funguje vynikajúco, škoda len, že nevypisuje mená volajúcich.
    Výmena peľového filtra v M3 je už omnoho jednoduchšia.
    Od Bixenonov bola lepšia kombinácia svetiel Xenon+HB3 na predosšlej generácii M3,
    ale tie sa zase nenatáčali. V meste lepšie svieti M3 BL na cestách, mimo mesta M3 BK.
    Predpísaný olej 5W-30 s certifikáciou API C1, je sakramentsky drahý a v ponuke ho majú len 3 výrobcovia.
    A vôbec mi nechýba teplomer chladiacej kvapaliny, čo vytýkajú novinári mazda3 BK.

foto Lubos-1

Lubos.1 19.01.2012  11:52

« Re: ?

Mazda 3 ma mäkceny plast na pristrojovke? Kde? Mam M6 a je iba pred spolujazdcom :-) Je to celkovo zvonku pekne auto, problemom je interier, na ktory Mazda doteraz kaslala. Moc preplastovany s nizkou kvalitou materialov. To iste plati aj pre Mazdu 6. nastastie sa zvysila aspon kvalita vypracovania, pretoze ani v lete, ani v zime nic nevrzga ako v predoslej mazde 6.
      management Mazdy sa vyjadril, ze sa v dalsich modeloch chce vyrovnat kvalitou interieru vozom VW. Interier CX-5 je podla testov uplne odlisny a plny mäkcenych plastov, tak uvidime...

V M6 mam ten slabsi diesel - 2.2. 120kW, ktory sa oznacuje ako kultivovanejsi a s mensim turbo efektom. Mazda diesle su vyborne, len to s tou chvalou netreba prehanat. Urcite netaha od 1500 do 5200 otacok "...bez akéhokoľvek zaváhania, ustrnutia, úbytku výkonu." (ako pises v clanku) - to je samozrejme nezmysel. Napisat, ze skusne taha od 1800 do 4600 by bolo lepsie :-)

Lackey 19.01.2012  19:42

« Re: Re: ?

V mojej vybave GTA mam maekceny plast na celej vrchnej casti pristrojovky.
        Neviem, ako je to u ostatnych vybav.
        Nemam dovod pisat nepravdive info, ale moj motor skutocne ma plynuly, silny, neslabnuci zatah
        od 1500 ot. do 5200 ot.
        Aj ked cervene policko na otackomeri zacina pri hodnote 4600 ot. obmedzovac otacok motora nastupi az pri 5200 ot.
        Mozno prave tato vlastnost silnejsieho motora je rozdiel od tej slabsej verzie 2.2 MZR-CD.
        Vplyv na prejav sily motora ma urcite aj mensia, lahsia karoseria M3, ako ma M6.

Lackey 11.12.2011  22:34

3 click smerovky

Vsade citam, ako by mnoho majitelov aut chcelo mat 3click smerovky v aute .
    Viete, tuknete do packy a smerovka 3 x blikne.
    Mam 3click, ale ho uz pouzivam velmi zriedka.
    Nebol som si nikdy isty, ci stihli smerovku zaeregistrovat ostatní v premávke.
    Najmae na kruháčoch robil problém. Clicknul som 3x, ze vychadzam von,
    kedze potom zhasnula smerovka, ostaní, ktorí čakali na vjazd do kruháču
    si mysleli, že som sa rozhodol inak a ostali stát a davali mi prednost nadalej.
    Takze klikám smerovkou klasicky.

foto Mates81

Mates81 11.12.2011  22:39

« Re: 3 click smerovky

Tento 3 clik se časno označuje jako Dálniční trojklik, na dálnici je to opravdu perfektní pomocník, jelikož při přejíždění z pruhu do pruhu se často blink sám nevrátí, takže se musí vracet ručně, proto má tento 3 clik užití převážně tam a na podobných situacích ;-) :yes: A proto já to považuji za senzační věc ;-)

foto Nicco

Nicco 11.12.2011  23:03

« Re: Re: 3 click smerovky

Na dialnici by mi stacil aj 1klik (da sa preprogramovat u Focusa), ale v meste je to niekedy malo.

Lackey 11.12.2011  23:07

« Re: Re: 3 click smerovky

M3 o ktorej pisem, na dialnici je trvale, v lavom pruhu, nepotrebuje prechadzat z laveho pruhu do ineho pruhu :-!
        3 click je jej zbytocny aj na dialnici >:-[] ;-)

kornel 12.12.2011  09:41

« Re: Re: Re: 3 click smerovky

ale no.. zas nerob z toho auta raketu bez konkurencie ;-)

Ronault. 15.12.2011  01:46

KoroZda

Člověče, já ti nevím, recenze samá superlativa na Mazdu a v galerii máš fotku, kde nová Mazda 3 rezne :-O Mám 10 let staré auto, má spoustu much, ale korozi na něm nenajdeš snad nikde... a řešit korozi u nového auta? :-O
    Neříkím samozřejmě, že ji máš zrezlou, ale spíše se podivuju nad tvýma obavama :-O

Lackey 15.12.2011  08:42

« Re: KoroZda

Clovece, ja Ti nevim, kde mam fotku nove Mazdy 3 ktora by rezla ?
      Pridal som do galerie fotku svojej starej mazdy, vyhotovenu 1/2l hodiny pred tym, ako som ju predal, s najazdenymi 154.000 km-ami.
      Bola napadnuta koroziou najmae na miestach, ktore som vyznacil na dalsej fotke cervenou farbou.
      Po protikorozivnom osetreni vyzerala, ako vyzerala. Vidis tam rez ?
      Korozia na aute nie je len rez(oxidacia kovu), ale aj odieranie opotrebenie povrchu, farby, laku, materialu.
      Vo svojom opise auta, pisem prave o tom, ze Mazda sa poucila z chyby, ktoru spravila pri predoslej verzii a pri novej M3 BK zmenili technicke riesenie a sposob protikorozivnej (nielen protioxidacnej) ochrany oproti predoslemu modelu M3 BK.
      Ze ja, si nove mazdacke riesenia istim, este aj svojou dodatocnou protikorozivnou ochranou, je moja investicia do buducnosti auta a mojho pohodlia, ze uz to nebudem musiet riesit v dalsich rokoch.
      Mas 10 rocne auto bez korozie.Hmm, hmm. :-O
      To akoze, bez viditelnej oxidacnej hrdze na povrchu karoserie
      Tak to asi mas najazdene velmi malo kilometrov, aj to iba v lete, na cestach, bez cestarskych posypov, alebo mas plastoveho Trabanta, hlinikove Audi A8, alebo len sam seba klames.

Ronault. 15.12.2011  12:16

« Re: Re: KoroZda

Ano, po 10 letech a 300t km nemám na autě žádnou rez. Jediná rez, kterou jsem na autě našel, je paradoxně v interiéru na sponě, která připevňuje pás k podlaze... stačilo potřít "rezožroutem" a natřít.. ale abych u nových moderních aut řešil antikorozivní nástřiky? To je tak běh na 20 let vlastnictví a to opravdu nehrozí ;-) A vdokonce mi nezrezlo ani to, co jsem považoval za jasnou věc... díky otcově nešikovnosti jako předešlého majitele auta jsou na lemu zadních blatníků dvě hluboké rýhy až na plech... a ani po 2 zimách bez jakékoliv opravy se na prvrchu rez neobjevila :yes: Tuto zimu jsem to alespoň stříbřenkou zatřel >:D Podle mě jsi jen příliš starostlivý, dnešní auta (možná krom Mazdy) korozi neznají, alespoň těch prvních 12 let, co jsou obvykle v záruce ;-)

Lackey 15.12.2011  12:53

« Re: Re: Re: KoroZda

Ano, som starostlivy a staram sa o svoj majetok, starostlivo robim aj udrzbu auta.
          Ani "hlinikove" auto á la A8 neznamena, ze je bezudrzbove.
          Opakujem, mylne sa domnievas, ze Tvoje auto nekoroduje.
          Myslis, ze co nevidis, to neexistuje ?
          Zaruka 12 rokov voci prehrdzaveniu (prederavenie materialu oxidacnou koroziou) nie je totozna so zarukou na to, ze mot. vozildo nemoze, nebude mat pocas 12 rokoch uztivania, povrchovu oxidacnu hrdzu na niektorych dieloch.

Ronault. 15.12.2011  15:17

« Re: Re: Re: Re: KoroZda

Ano, žádná viditelná ani neviditelná koroze... kvalitní pozinkování, náchylné plochy jako prahy jsou potažený speciální folii a ještě vytmelené, kapota je z hliníku, přední blatníky a páté dveře z plastu... ;-) Třeba strýc má 205 z roku 1992 a na karoserii auta i přes naprosto zanedbanou péči nenajdeš žádnou bublniku, žádnou korozi... doby zrezlých plechů u Felícii jsou pryč, aleespoň jsem si to doteď myslel :-O ;-\
            Já na jaře auto jen umyju, to i někdy v zimě, zespoda vystříkám vysokotlakým proudem vody a hotovo. Na podzim ještě většinou voskuju, stejně jako na jaře, ale stříkání dutin nebo antikorozivní nátěry mě nečekají.

No jo, asi není vše růžové, jak vypadá :-(
            • 01 Reagovat !

Lackey 16.12.2011  12:35

« Re: Re: Re: Re: Re: KoroZda

......přední blatníky a páté dveře z plastu.....
              Skoro som sa strafil , ked som pisal, ze mas "plasťákové" trabantove auto. 8-s

Ronault. 19.01.2012  22:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: KoroZda

A co je na tom špatného? Trabant se přestal vyrábět před 30 lety. Kdysi jsi plastovou lžičkou nezamíchal raději kafe, dnes vyloženě předražené plastové a uznávané Tupperware.
                Pokrok jde dál a nějaké vtípky a la trabant jsou trapné, když máš strach z zrezlých blatníků... to raději plastové (navíc odolnéproti drobným nárazům, protože se nezamáčknou ale vrátí nazpět) než zrezlé.

foto jarror

jarror 15.12.2011  12:56

« Re: Re: Re: KoroZda

Ahoj, musím sa trocha zastať kolegu. Predchadzajúci model Mazda 3 je fakt náchylný na koróziu(+neskutočne nekvalitný lak ktorý nič nevydrží), presne na tých miestach na ktoré poukázal Lackey. Jazdím mazdu 3 model 2009 a prahy uz po 2,5 roku začínajú meniť farbu z červenej na bielu a to najazdím len nejakých 20tis ročne. Máme doma aj 11 ročnú oktavku 355 000km a po hrdzi ani stopa. A starostlivosť pri oboch rovnaká = žiadna >:-[]

Ronault. 15.12.2011  15:13

« Re: Re: Re: Re: KoroZda

Tak to je ale potom docela průser. 8-s 3 roky a koroze... přitom jinak docela dost povedené auto... 8-s

Lackey 16.12.2011  12:54

« Re: Re: Re: Re: KoroZda

Po skusenostiach s M3 BK, odporucam dat na ne aspon zasterky prednych kolies, alebo najlepsie plastove prahove kryty.
            Plus jednoducha uprava vyplne zadnych podbehov a mazda3 moze byt dlho, dlho bez oxidacnej a inej korozie.

Lackey 16.12.2011  12:55

foto Jules

Jules 18.01.2012  22:59

Dynamika

Zdar Lackey.
    Dik za info na mazdaklub-e. Mam otazocku - keby si sa preniesol o 22rokov dozadu a skusil zajazdit poriadne dynamicky :-) ide to s tym autom? nie je to len rychly lenochod? - myslim v tom zmysle ze ide to rychlo ale ziadne pocity z toho? ciii ked sa drzia otacky da sa z toho auta aj nejaky ten endorfin vyplavit? zabava jazdit? alebo je to viac nuda? Mne ide o to aby to auto islo ked chcem tak kludne(coz neni problem pre diesel), ale ked budem chciet pritlacit na pilu, aby to malo šťavu, zabavnost... :-) asi vies co myslim ;) MPS by aj 13litrov zrala pri drsnejsom zaobchadzani...a ceny benzinu len hore pojdu..preto rozmyslam aj kus ekonomicky.. Este by mi pomohlo keby si mohol vyskusat - stopnut cas - medzi Presovom a Kosicami skusit akceleraciu (pri preradovani co to da, tak do 4500tocit aspon) z cca 80 na 130 , 80 - 160 :-! ze kolko to je sekund. Alebo skus porovnat s ford mondeom link: [odkaz] Na mondeo 2.5T nedam dopustit trojka tam taha paradne do 160. Skus to prirovnat k mazde. Aaa estesi musim zaklopat, klop klop, neplatil som este ani jednu pokutu >:D
    Vdakaaa za postrehy ;-)

kornel 19.01.2012  06:49

« Re: Dynamika

MPS ti zozerie aj dochodcov a decka popri ceste, ked s tym budes jazdit pre adrenalin.. 13 litrov to je este dobre cislo >:D

Lackey 19.01.2012  20:32

« Re: Dynamika

Jules !
      MPS som chcel povodne aj ja, ako tvrdy zastanca benzinovych motorov, vobec som neuvazoval o nafte.
      Skusal som MPS (BK) u jedneho majitela mazdy (40.000km).
      Splnala vsetky moje ocakavania, ale od kupy MPS som upustil v tom momente, ked som na jeho palubnom pocitaci odcital priemernu spotrebu 11,9 litrov - 98 oktanoveho benzinu.
      Ja som mal ten isty udaj na M3 BK 2.0 benzin 7,8 litrov 95 octan.
      Rozdiel 4,1 litrov/100km bol sakra velky rozdiel.
      A po presadnuti do mojej benzinovej M3 som konstatoval, ze v beznej cestnej premavke, az o tolko lepsia MPS nevedela byt, ako moja vtedajsia M3 BK.
      Mam za to, ze vlastnosti MPS v beznej premavke na cestach SK,CZ,PL,H, A, kde ja najcastejsie jazdim, nie je mozne naplno vyuzit.
      Tak som sa zriekol kupy M3 MPS :-(
      Keby som byval v RUS, na UA, alebo v USA kde maju mensiu, ako polovicnu cenu nasich benzinov, ani na chvilku nevaham a kupim si M3 MPS.
      Dotovat rozpocet spotrebnymi danami benzinu, aby sa politici nabalovali z mojich penazi, nemam vobec chut
      Keby si chcel silou mocou M3 MPS, kvoli jazdnym zazitkom, tak by som poradil kupit 2-3 rocnu za 15-16.000 € v Nemecku a usetrene eura z ceny novej MPS dat na benzin.
      Ale mozno si vo vynimocnej situacii, ked Ti nemusi zalezat na cene benzinu, v tom pripade urcite nevahaj a chod do kupy novej MPS.
      O mojom Zoom-Zoom pocite z dieselu o ktory sa zaujimas, som sa viac rozpisal v opise auta, ale mi citatelia pripomenuli, ze vela pisem o svojich pocitoch a menej o vlastnostiach auta, tak som text skratil.
      Poslem Ti ten text na džíméjl, aby sme neobtazovali inych.
  • 10 Reagovat !

foto Verny-2013

Verny_2013 08.09.2015  15:20

mlžení světlometů

Pokud je tam netěsnost a viditelně se to mlží, tak to má samozřejmě negativní vliv na výbojku samotnou ale ještě horší je parabola za výbojkou která postupně slepne a svítivost se plíživě snižuje. Oprava je velmi drahá, fakt bych trval buď na výměně, nebo ( spíš hypoteticky na opravě, většinou je to nerozebiratelné=neopravitelné ). Pokud tě v servisu poslali do háje napiš rovnou importérovi a s fotkou toho světlometu.

Lackey 08.09.2015  23:26

« Re: mlžení světlometů

Verny_2013 .....Vdaka za radu, mas pravdu a mame uplne rovnaky nazor na problem vlhkosti vo svetle.

S reklamaciou u mazdy na mlžení svetlometu, som klasicky neuspel :-((((

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

reklama

Zesnulý kaskadér Jaroslav Tomsa (†85): Má doma mauzoleum s kulečníkem!

Zesnulý kaskadér Jaroslav Tomsa (†85): Má doma…

Legendární kaskadér nemá hrob. Jaroslav Tomsa (†85), který se proslavil díky filmu Limonádový Joe, má pro místo…

Část potoka Vrutice projde úpravou: Rekonstrukce pomůže Chuchli při povodních

Část potoka Vrutice projde úpravou: Rekonstrukce…

Asi 180 metrů dlouhý úsek potoka Vrutice u mostu pod železniční tratí musí být prohlouben. V současné době zde…

Dočkal litoval: Ta penalta mě štve. Dát ji, nemuseli jsme prohrát

Dočkal litoval: Ta penalta mě štve. Dát ji, nemuseli…

PŘÍMO Z MILÁNA | Porážku 1:2 na půdě Interu Milán označil Bořek Dočkal za zklamání. Především ale nadával sám…

Soupeři pro Spartu: atraktivní United, vrátit se mohou Krasnodar a Villarreal

Soupeři pro Spartu: atraktivní United, vrátit se…

Přes víkend mohou fotbalisté Sparty přemýšlet: jaké by to bylo hrát v Evropské lize proti Manchesteru United?…

Jak vypadá Hřebejkovo Zahradnictví? Sledujte první ukázku z filmu, který dějově předchází Pelíškům

Jak vypadá Hřebejkovo Zahradnictví? Sledujte první…

Nejde vlastně o jeden film, ale o unikátní trilogii. Tvůrčí duo tvořené scénáristou Petrem Jarchovským a…

Tohle nás zničí: Obchod musel vyměnit nevinné označení přebalovacích místností, prý bylo sexistické

Tohle nás zničí: Obchod musel vyměnit nevinné…

Některá evropská média zaznamenala v minulých dnech další díl absurdní diskuse, která přivede Evropu k…