BMW i8 (2015)

23.12.2015

Po 911 (991) hledáte novou výzvu. 911 vyždímete na kost na okruzích, naučíte se s ní jezdit (opravdu to trvá dlouho - myslím ovládat ji rychle), a pak…

BMW i8 (LP911991)

foto TomasPT

TomasPT 23.12.2015  22:29

Hezká hračka

Moc hezká hračka. Zaujalo mě to v závěru o dealerovi. Můžeš se o tom rozepsat? Jak se chová dealer k zákazníkovi, který u něj koupil auto za x mega?

LP911991 23.12.2015  22:41

« Re: Hezká hračka

asi jako úřad proti občanovi :-) s BMW jsem měl účetní problém, odmítli ho napravit, najali si na mě účetní společnost (KPMG), a až po řešení s generálním ředitelem to bylo napraveno ... spor trval jeden měsíc .... otázka vyřešení byla 5 minut .... a dealer, který vše zprostředkoval a domluvil, dal od všeho ruce pryč ..... jen poznámka íčka od BMW se nekupují od dealera, ten je jen prostředníkem, kupuje se to přímo od BMW ... neúcta k zákazníkovi je slabé slovo :-)

jhamil 23.12.2015  22:44

Gratuluji k super autu.

Taky bych se rád dozvěděl více. V ČR se neumí k zákazníkovi chovat?? Očekával bych jednání na úrovni a ne jen vymlouvání. Napiš prosím víc. Jak o problémech s autem i o něm samotném. Vlastníš něco co si většina lidí nekoupí a ani se v tom nesveze.

LP911991 23.12.2015  23:00

« Re: Gratuluji k super autu.

Už jsem odpovídal, více to nejde, od dealera jsem za komplikace žádnou omluvu neslyšel, jen je zajímalo, zda jim doporučím další klienty ....pouze jediný, kdo se omluvil, byl generální ředitel českého BMW, ovšem až potom, když jsem na ně použil celý arsenál zbraní (myšleno právních). Jinak auto je super, ale očekával jsem nějakou omluvu za komplikace a problémy, které byly jen na jejich straně - třeba slevu na zimní kola apod. ... nic (tedy byla asi 2%) ... zavolal jsem do Rakouska, sleva na gumy byla přes 30%, zdarma uskladnění, přezutí apod., dodání do 24 hodin, u českého zastoupení do 10 dnů (možná, asi) .... více snad netřeba psát .

jhamil 24.12.2015  11:08

« Re: Re: Gratuluji k super autu.

Ať už dělá svému majiteli jenom radost. Je mi jasné, že za tímto autem se dost lidí otočí. Pomalu bych se bál od něj odejít a nechat ho bez dozoru. Závist je špatná vlastnost, nechť ji toto auto nikdy nepozná.

LP911991 24.12.2015  11:32

« Re: Re: Re: Gratuluji k super autu.

Díky, už ji poznalo, ale zatím bez následků :-) a má snad i dobré pojištění

jhamil 25.12.2015  13:33

« Re: Re: Re: Re: Gratuluji k super autu.

Lidi jsou svině :'-( . Chápu, že se může stát. Já si odřel dveře nákupním košíkem a jízdním kole v garáži. Třeba 5letá neteř, otevře dveře auta dokořán, jakoby snad byla Růžičková - taky na zabití. Ale pokud mi tam někdo udělá monogram na kapotě, poškrábe celý bok auta, to už asi náhoda nebude.

foto XTad

XTad 23.12.2015  23:52

dotaz

Tak ja se teda zeptam - jak funguje ta asistence elektromotoru? Pomaha benzinaku pri plnem plynu v kazdem rezimu, nebo v nejakem tom normalnim se pouze dobiji, aby potom mohl pohanej auto v nizke zatezi?

LP911991 24.12.2015  08:20

« Re: dotaz

Ano, pomáhá vždy, v režimu sport jdou všechny motory najednou - maximální výkon, v režimu comfort kombinace pro normální jízdu - pomáhá s pružným zrychlením, v režimu Eco pro upřednostnění elektra, a maximální omezení spotřeby - omezení klimatizace, reakce na plyn, a verze e-drive, čistě na elektřinu (do 120 km/h). Jinak fakticky se dobíjí vždy v režimech Comfort a Sport, v režimu Comfort tak spíše jen to co člověk projede v krátké obci, v režimu Sport se to dobíjí fakticky neustále, pokud se jede rychleji, lze dobít během krátké chvíle od nuly do 75% kapacity baterie - a to třeba během 20 km.

Dylan McKay 24.12.2015  20:54

Nádhera!

Miluju tyhle auta a fandím lidem s odvahou vystoupit z davu! Super! :yes:

foto Toky1

Toky1 25.12.2015  11:18

i8

Obával som sa, že toto auto si majiteľa v našich končinách nenájde. Čo by bola večná škoda. Obvykle chceme univerzálne auto do mesta, medzimesto, dialnice, niekto aj terén či na lyžovačky do hôr, najlepšie v kombi a s tiahlom na prívesný vozík, sedemmiestne. Toto je auto pre individualistu, ktorý rozhodne vie čo chce a kompromis je pre neho sprosté slovo. Je v ňom kus budúcnosti individuálnej prepravy na väčšie vzdialenosti na štyroch kolesách, špičková technológia a dizajn. Gratulujem k tejto nádhere, prajem šťastné a veselé - vianoce, aj kilometre.

Gluck202 25.12.2015  12:54

Prekvapeni..

Zdravim, mel sem moznost v i8 sedet a verim ze na veku zalezi dostat se dovnitr i ven a to chce trochu cviku. Prekvapenim bylo jak je i8 prilepena k zemi oproti vedle stojici X5 byla jako placka. Sem prekvapeny ze si mel odvahu koupit takove auto v CR uz kvuli zakaznicke peci, neni mnoho lidi kteri si ji vychvaluji. Nekolikrat sem navstivil ruzne prodejce v UK kdyz sem mel auto na servisu. Vse zacalo nabidnutim kavy a zeptani se o jaky model mam zajem. Prodejce i pres upozorneni ze se jen divam a zabijim cas semnou vetsinou prosel nekolik modelu a nabidl v pripade zajmu svezeni. Z ni to jako by jim stacilo ze si jim zaplatil a tim vse konci a nenapadlo je ze by si koupil dalsi BMW treba pro manzelku prave u nich. Preji hodne bezpecnych km uz jen kvuli tomu ze se bude kazdy otacet a nevenovat se rizeni :-)

LP911991 25.12.2015  16:05

« Re: Prekvapeni..

Proto jsem jezdil s 911 na servis na Slovensko, a s i8 do Rakouska :-) v ČR je to o lidech, a je zcela jedno, jaké je to značka ....

Gluck202 25.12.2015  17:39

Asi tak... :-)

Gluck202 25.12.2015  17:44

Neni to tak lehke https://www.youtube.com/watch?v=37kVzZJa… >:D

foto Nicco

Nicco 25.12.2015  21:22

« Re: Re: Prekvapeni..

Na Slovensku je to este horsie, nez v CR, asi si nasiel svetlu vynimku. A v UK?V predajni asi ok, ale v servisoch? No tam uz na technicke ucilistia asi nikto nechodi, vsetci chcu manageovat alebo hrat v kapele a tych par dobrych mechanikov zhltne motorsport.

foto NoLimitBoy

NoLimitBoy 25.12.2015  22:46

Hodnotenie

Nejak nechapem hodnotenie uzivatelov tychto recenzii... Toto je podla niektorych absolutne dokonala recenzia a fotky za 10? Nieco mi uniklo?

LP911991 26.12.2015  08:46

Tak jen krátká poznámka k hodnocení. Vzhledem k tomu, že Kangoo (nic proti němu) má o hodně lepší hodnocení než já, nemyslím si, že bych byl nadhodnocen. Problém je i v celém způsobu hodnocení, které je překonané, zastaralé, stejně jako celý způsob recenzí. Protože se tomu prostě auto.cz nevěnuje, přestože slibovalo nápravu. Nevýhodou je, že hodně lidí na moje.auto.cz si hrají na jakýsi boží soud, který mají nováčci přesvědčit, že jsou hodni jejich pozornosti. Proto recenzi dobrých aut už skoro nikdo nevěnuje čas. Hodnocení recenzí beru tak, že je to jen info o tom, že někoho to auto zajímá. A tím, že považuji za lepší reagovat na dotazy "on-line", než psát mnohastránkovou recenzi, byť sice kvalitní, ale odvádějící pozornost po pár minutách, asi narušuji zaběhlé pořádky. Proto si zasloužím odsouzení v propadlišti hodnocení :-) Takže nebojte, nechám tu recenzi jen pár dní pro lidi, co je auto zajímá, a nemají potřebu ventilovat si frustraci, a poté ji stáhnu. Pak budete opět moci číst "politickokorektní nudou provázané recenze o šroubku na rezavé felicii".

foto Joab

Joab 26.12.2015  09:09

« Re: Hodnocení

Ja ti nevim, tak si precti nejakou recenzi z top10 a sam sebe se zeptej, jestli tam ta tvoje patri. Za sebe si proste mnohem radsi prectu ctivou vycerpavajici recenzi na novyho Golfa, nez par radku o supersportu.
      Auto mas jinak moc pekny, ale todleto trucovani (hele, kdo si tady vlastne ventiluje frustraci?:)) snad zapotrebi nemas, ne..

LP911991 26.12.2015  09:29

« Re: Re: Hodnocení

...... jak jsem psal, já nechci a nepotřebuji někoho přesvědčovat abych byl v TOP 10 .... ale to je zřejmě pro někoho nepochopitelné .... a bohužel ani tvému argumentu nevěřím ..... kdybych totiž napsal vše, co s tím autem je, tak jako s Golfem (tedy, že je nejlepší na světě - mám ho doma také, a dobrý je, ale nejlepší ne), tak napíšete, že to píši kvůli svému egu ...... takže, prosím, s tou přetvářkou by bylo dobré přestat ...:-)

foto Joab

Joab 26.12.2015  11:11

« Re: Re: Re: Hodnocení

Pockej, tak to je ale snad samozrejmy ze je to tady kvuli tvemu egu a egu vsech ostatnich, proc by tady jinak ta sekce byla? Snad nikdo neveri, ze je cely "mojeauto" nejaka charita nebo co, jasne ze se jak ty, tak vsichni ostatni chtej pochvalit, ukazat pekny auto, jak umej psat, fotit.. a neni na tom vubec nic spatnyho. Nebejt linej a mit zajimavejsi auto, taky vytahnu fotak a sepisu nejakej slint.
          A tomu o ty pretvarce vubec nerozumim.. Auto mas krasny a uprimne ti ho zavidim, ale nekdo, kdo si da tejden praci se zevrubnym popisem, hledanim lokaci na fotky, upravou a podobne proste musi dostat za recenzi vic bodu, ne.
          EDIT: Hele ale ono si asi koukam nejak nerozumime, ja uz mam zacpany myslici kanalky bramborovym salatem a vanockou, tak toho raci necham pac mam pocit, ze vlastne rikas neco jinyho, nez na co ja reaguju:)

Dylan McKay 26.12.2015  18:39

« Re: Re: Re: Hodnocení

Pane kolego, tady si dovolím nesouhlasit. Tohle auto patří na TOP1 a já ho mít, tak napíšu recenzi takovou, že by ho chtěl mít každý. Je to mimořádně nádherné a zajímavé auto.
          Už několkrát jsem si zakázal vstup do BMW, abych se tam do jejich "i" nezamiloval. Nikdy se s ním nesmím svést! ;-)

LP911991 26.12.2015  20:32

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Já tento názor chápu, psal jsem několik recenzí sem (i po jiným nickem), na jiné servery, a i do automobilových časopisů, a vše to vždy skončilo dříve nebo později jen osobními útoky a urážkami. Nějak už jsem ztratil chuť něco psát. Vždy jsem se chtěl podělit s ostatními o radost z aut, ale nyní jsem dospěl k závěru, že už jen s těmi, se kterými mi bude dobře. Nemám problém se s kýmkoliv setkat na nějakém srazu, v autě ho svézt, a o něm i pokecat, ale nechci svůj čas, a radost, věnovat lidem, co mají radost se jen hádat. Takže, když ještě pár lidí napíše, že zájem mají, recenzi klidně obohatím, ale jinak osobně ...... A návštěvu BMW a jejich modelů i nedoporučuji, taky jsem odmítal posměšně jejich kombinaci tříválce a elekra, ale jak se v tom člověk sveze, auto ho ohromí :-)

Dylan McKay 26.12.2015  21:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Líbí se mi i3. Už jen proto, že jsem se redaktorů Auto.cz ptal, jaké auto se jim v testech líbilo nejvíc. Odpověď byla BMW i3! A že už toho kluci testovali!

Ale srazu bych se tedy vůbec nebránil! To auto bych si někdy rád prohlédl! (smajlík se svatozáří) ;-)

LP911991 26.12.2015  21:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Mám dojem, že už jsme se na jednom setkání viděli, na letišti, tehdy jsem snad měl zeleného Focuse RS :-) takže se určitě domluvíme a uvidíme ... a i3, skvělá volba, jen ji doporučuji s REXem, tedy s dodatečným motorem dobíjejícím elektro, dojezd je pak snad kolem 250km, několik majitelů znám, a všichni doporučují tuhle verzi .... a upřímně o ni uvažuji taky ;-)

Dylan McKay 26.12.2015  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Joooo! :-) [odkaz]
                  Já hlava stará děravá! Vždyť jsme si to psali už u tvé 911! :yes:

foto Lackey

Lackey 26.12.2015  16:50

Nejprogresivnejsi sportovni vuz

Osobne som rad, ze sa tu objavila recenzia i8, tak ako je napisana.
    Donutilo ma to kliknut na CZ BMW stranky (na bmw_sk su o i8 mizerne slabe informacie) a precitat si info o i8. Inak by ma to urcite ani nenapadlo.
    Podla mna, ale cennik i8 je do nebevolajuca drzost zo strany BMW - ziadat priplatok za metalizu k zakl. cene 3.5mil, dalej ziadat priplatok za rozne pakety a ine doplnky, platenie za servisovanie auta nad 60000 km.
    Podla mna, za to, ze je vôbec niekto ochotný zaplatiť-kupiť, jazdiť - testovať v bežnej prevádzke ich najprogresivnejsi sportovni vuz bmw, bolo by fér,od vyrobcu, keby bolo všetko v cene , samo si bmw hradilo servisne naklady a ponuklo odkupenie i8 po 3-4 rokoch od vlastnika, aby mohlo do poslednej šrubky preskúmať svoje najprogresivnejsie auto a poucit sa zo skusobnej prevadzky auta.
    Tak tomu asi nie je ;-\
    Ja, osobne by som (ani keby som mal zvysnych 3.5 mega) nemal odvahu kupovat v sucasnosti tieto "uživateľské prototypy" elektrickych-hybridnych sportovych aut.
    Moja úcta takym majiteľom, ktorým taka odvaha nechýba :yes:
    Prajem teda majitelovi vela spokojnych "skusobnych" kilometrov a bezproblemovej jazdy a minimum pobytu v servisoch.
    ----
    Zaujimalo by ma, kolko kWh elektriny sa spotrebuje na uplne-ciastocne dobitie akumulatorov. Da sa to odcitat z tych domacich dobijaciek Wallbox Pure/Pro ?

LP911991 26.12.2015  20:45

« Re: Nejprogresivnejsi sportovni vuz

Musím uznat, že platit za hodně věcí u BMW mě štve také, a i8 skutečně v základu není tak dobrá .... chce to příplatek za ten paket s lepšími LED, rádiem, head-up atd., a pak také lepší kůži do interiéru, také příplatek za barvu apod. Nicméně určitě jde vyjednat sleva, ale nikoliv moc dobrá. A servis 5/60tis. je zdarma, nicméně v Rakousku je zdarma 100tis./5let ... a cena .... je to hodně, to chápu, ale třeba lépe vybavená řada 7, nebo i 6, případně M6, stojí podobně, a v porovnání s nimi je i8 lepší. Nechci říkat, že i8 je výhodné auto, ale pokud se v něm člověk sveze, porovná ho s konkurencí, v této cenové relaci, dojde k závěru, že to auto není oproti nim předražené, spíše naopak. Třeba GT AMG, které bylo ve výběru také, je zpracováním a nepoužitelnou jízdou u nás hodně za i8, a přesto stojí o pár set tisíc více (tabulkově). A třeba i8 na pojištění je o 70% levnější než moje předchozí 911 (a to je fakt znát).... u 911 se také za každou blbost se v servisu platí nehorázné peníze, a to fakt nehorázné ..... takže v globálu to není tak nevýhodné .... a ano, BMW rozhodně negarantuje výkup zpět, ale na druhou stranu mám poprvé u svého auta dojem, že až ho budu někdy prodávat, koupím si jeho nástupce, nikoliv jinou značku, a to je pro mě něco nečekaného, a jen to potvrzuje, jak to auto zaleze pod kůži :-)a jen poznámka, auto lze nabíjet normálně i z obyčejné zásuvky (max. 3 hodiny), nebo i dobíjecí stanice za max. 2 hodiny - s lepším kabelem. A celkem dobíjím cca. 6 kWh, vystačí to na cca. 30- 32 km čistě na elektřinu ....

foto hedvin

hedvin 26.12.2015  21:04

Světla

Z fotky to nepoznám, ale máš tam ty laserová světla? Nebo to jsou nějaká standardní? Případně kolik za ně chtějí a jak svítí? Dík za odpověď

LP911991 26.12.2015  21:55

« Re: Světla

Ne, tehdy stála 250tis., a jde docela o podfuk ... celá světla jsou stále LED, včetně dálkových, ale k těm všem se pak přisvítí pouze laserová dálková světla, takže to má jen laserová dálková, stejně jako nová sedmička .... nejsem blázen, abych utratil takové peníze za světla, která ani nepoužiji .... a ještě BMW vyrábí laser jen občas, takže na auto se někdy čeká měsíc, a někdy měsíců osm ... :-) a laserové světla se poznají tak, že mají ještě jednu vlnu v předních světlech, a jak jsem slyšel, má jich méně než 10% i8, takže je to jen marketing ... jinak standardem jsou LED světla, a já mám navíc (za příplatek) adaptivní - třeba na dálnici svítí skoro jako dálkové, výborná věc a stačí mi :-)

foto hedvin

hedvin 27.12.2015  18:51

« Re: Re: Světla

Podle soudobých článků chtělo být BMW první, kdo má laserová světla. Jestli je to krok kupředu nebo slepá ulička je otázkou času. LED mám jako pracovní světla na traktoru a je to super, žerou méně a svítí lépe. Proto mě zajímají ty laserová světla. Mám rád všelijaké vylepšení světel, ale co čtu, tak LED nedosahují výkonů xenonů. Halogenky už asi nemají moc budoucnost, ale v levných autech se budou držet. Jako reálný uživatel nám dáš určitě odpověď.

LP911991 27.12.2015  21:13

« Re: Re: Re: Světla

Ohledně světel si stojím za tím, že LED jsou zcela jinde než xenon. Nicméně LED světla ve třídě Fordů, Peugeotu apod. jsou jiné především světlem podobnému dennímu (méně bolí oči), a oproti Xenonům zde tolik výhod nevidím (co se světelného výkonu týká), možná rychlejší nasvícení, rychlejší natáčení světel apod. Ale u Mercedesu a BMW se výkon LED s xenonem nedá srovnat - větší dosvit, lepší pokrytí beze stínů apod. Je ale pravdou, že to závisí na konkrétním modelu, třeba u X5 s LED jsem neviděl rozdíl oproti xenonům. S i8 jsem spokojen, posun oproti 911 (991) s natáčecím xenonem je výrazný.

Verny_2013 27.12.2015  23:00

povedlo se

A co vlastně? No přeci vzbudit ve mě zájem. Přiznám se čekám na každou povedenou recenzi, ze které je cítit že si dal autor práci a rámci svých možností a schopností ze sebe vyprodukoval to nejlepší čeho je schopen. Každého potěší když to někdo na MACZ kladně ohodnotí. Supersporty, hybridy, elektromobily a podobné " voloviny" nejsou zrovna můj šálek kávy. Mě zajímají spíš auta která si v reálném životě můžu dopřát za pro mě reálné peníze. Tvá recenze je prostě jiná, nebo spíš jinak pojatá, ale jsem moc rád že jsem na ni kliknul až po nějaké době kdy už diskuze běžela naplno a stala se vlastně součástí recenze. Díky za ni za ni protože to auto, ta technika je jedna z možných variant automobilové budoucnosti.

foto iudex

iudex 28.12.2015  09:06

Progres

Lukáši, paráda, blahoželám k super káre!
    Fakt nečakaná zmena a súčasne veľká odvaha byť early adopterom nových technológií. A pre mňa tiež šokujúci posun oproti predošlému autu, predsalen po legende, akou je 911 sa dá len ťažko posunúť, človek by očakával už len smer superšport á la Lambo. Benzínelektrický hybridný športiak je skutočne nečakaný smer, ale má jednu obrovskú výhodu: na cestách budeš ešte dlho, resp. stále exotickým a originálnym zjavom.
    Tak nech Ti auto slúži k spokojnosti a nezabudni pridávať aktualizácie. :yes:

foto stealth01

stealth01 30.12.2015  08:31

i8

Gratuluji k nádhernému vozu. Jak mnozí tady vědí, mí právníci řešili s BMW nějaké problém v minulosti, došlo k nějakému řešení, ale strašně to trvalo. Nesnáším jejich přístup, vlastně jsem už nikdy nechtěl těmto individuím svěřit peníze. Nikdy neříkej nikdy a tak jsem si objednal M3. Bylo by možné, poté co ji budu mít (ve finále v barvě mineral white), se s Tebou osobně sejít a udělat nějaké fotky obou krasavců? Klidně napiš do SZ. Přeji mnoho krásných kilometrů za volantem tohoto šperku.

LP911991 05.01.2016  11:48

« Re: i8

Jasně, rád .... až bude M3 v garáži, budu čekat na zavolání ;-)

foto cylinder

cylinder 02.01.2016  17:21

nádherná a teatrální

Ahoj, tohle "auto" je to nejzajímavější a zároveň nejkrásnější (strašně mě mrzí, že má hezčí * než já, ale odpouštím jí to), co jsem kdy na silnici potkala. Je úžasné číst slova od někoho, kdo ho opravdu vlastní. V Top Gearu vypadá skvěle, ale... není to ono :-)
    Pamatuju si chvíli, kdy mi před asi půl stoletím, vyjela z tiskárny koncept- fotka a já ji s úžasem připínala na nástěnku snů >:D Nevěřila jsem, že tohle někdy potkám a uslyším. Viděla a slyšela jsem ji zatím jen jednou, ale, pánové, láska na první pohled opravdu existuje. Tohle auto, dělá z frigidních lidí nadržený a zamilovaný kance.

Pane, i já Vám gratuluji. Celým svým srdcem a tělem!
    Užívejte si to za nás všechny :-)

LP911991 05.01.2016  11:46

« Re: nádherná a teatrální

:yes: :-) já být Vámi, tak bych se tolik nepodceňoval :-)

foto cylinder

cylinder 05.01.2016  16:09