Ford Focus (2007)

16.8.2008

K filosofii mého auta Vůz nižší střední třídy, v prostřední výbavě a s pohonnou jednotkou, která svými parametry patří také někam doprostřed. Pojďme si…

Ford Focus II (Konwi)

"-- skrytý --" 16.08.2008  16:03

plný počet

Pekná farba , auto , dobrý motor , recenzia - máš u mňa plný počet bodov . :yes: :yes:

foto peter934

peter934 16.08.2008  17:38

ot

Super auticko. Znamy teraz ma ponuku z Nemecka na Mondeo 2,0 diesel rok 5/2007, 13000km, 713000 Sk, referencne auto. Kolko rokov maju teraz fordy zaruku (ide mi o to mondeo)? Je teraz aj akcia na avensis takze sa nevie rozhodnut.

Konwi 17.08.2008  09:19

« Re: ot

no standardně 3 roky/60000 km, ale dá se dokoupit až na 5let/120000 km (mě by to stálo asi cca 6000 tisíc), takže přidej něco víc, protože je to mondeo a taky že je to v sk,-.

foto zip2016

zip2016 16.08.2008  18:13

Ano

Perfektní, Focusů není nikdy dost. Jsem rád že si rozšířil naše řady. Moc pěknej kousek. Ať ti dlouho slouží!! :yes:

Konwi 17.08.2008  09:21

« Re: Ano

Jo jo, teď už budu spíš tady. Mondeo snad prodám a Fiestu in memoriam stáhnu.

Filip . 17.08.2008  14:55

« Re: Re: Ano

Pekne ale toto auto by som v CR nekupil ...

Aj tak vela ststnych km a nech sluzi ;-)

Konwi 18.08.2008  17:45

« Re: Re: Re: Ano

Dovoluji si požádat o vysvětlení. Díky ;-)

Filip . 19.08.2008  19:44

« Re: Re: Re: Re: Ano

Za 7000 Eur v Belgicku v plnej vybave 50.000 nabehane :-!

Filip . 19.08.2008  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Ano

a este Combi :-)

Konwi 20.08.2008  09:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ano

Hm. Ano. Tö je možná výhodnější. Ale tenhle měl najeto 15380, je v záruce a dlouho ještě bude. Mám k tomu asistenční služby. Komplet všechno v češtině a hlavně příslib doživotní péče. Jsem tak nějak vyléčen z dovážení aut a "garážníků" co je opravují.

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 18.08.2008  09:41

Super

Výborná ale naozaj výborná recenzia , dávam ti TIP na pečiatku :yes: . autíčko tiež super akurát s trošku fádnejším predkom ale v tnago farbe je OK :-) . Foto tiež celkom v pohode takže výsledok 3x10b :yes: . Držím palce :-)

"-- skrytý --" 18.08.2008  18:29

hezky

fakt hezky, je videt, ze sis dal zalezet (nevadi ze tykam?) preju mnoho stastnych km a at slouzi k max. spokojenosti :yes:

Konwi 19.08.2008  09:30

« Re: hezky

Nevadí, předpokládám, že je takovým nepsaným pravidlem, že si zde všichni tykají. Jsme tady takoví soudruzi, všichni. Dal záležet - myslíš jako na recenzi, to jo. Jinak při výběru auta jsem si tolik záležet nedal, měl jsem vlastně jasno a vybíral už jen barvu.

foto misoo

misoo 19.08.2008  11:14

ff.cz

vitaj, pekne avetko ! nezabudni kuknut supr stranky: ford-focus.cz ;-)

WNC1988 23.08.2008  13:57

Tak už doma?

No tak ti k němu gratuluju-vypadá opravdu pěkně-držim palce ať vybereš ty správný kolečka,protože ty mu tepr dodají ten sprvnej vzhled!Jinak barva je moc pěkná-sluší mu.Jo a jak jsem si přečet tak koukám že Focusík je na tom hodně podobně néli stejně jakou Outů-myslím tím ty dálniční jízdy...je to opravdu rozdíl proti mondeo kterýmu absolutně nevadí rychlosti kolem 150 a motor si jen tak bručí,tady je fakt znát ta krátká pětka...Outů se točí uplně stejně jako píšeš ty tady.Chtělo by to delší pětku,nebo líp-6ku.No zkrátka si to bude chtít zvyknout na rozdílnou povahu aut a přizbůsobit tomu styl jízdy no: :-) Každopádně přeju ať se vám spolu líbí a ať dobře slouží-jako Mondijé :-) A až budou kola tak hned dej vědět-jsem zvědav-kolikátky že tam chceš?

WNC1988 23.08.2008  14:01

« Re: Tak už doma?

a ještě-dávam ti tip na Pecku...recenze je fakt super a tímhle si mě dostal: „nejsem snad kua fotr vot rodiny abch musel mít kombíka v naftě vole,ne?“ >:D >:D >:D to sem se zasmál :yes:

Konwi 24.08.2008  09:35

« Re: Re: Tak už doma?

Nejhorší je, že někdy takhle opravdu uvažuji :-) Ta kola obědnám dnes nebo zítra, bohužel to budou jen patnáctky, protože opravdu, ale opravdu nemám peníze na to, abych měnil i gumy. Jsou tam Michelin energy, takže docela dobrý. No a až je sjedu, tak snad už budu mít víc našetřeno a koupím spolu s novými 16" gumami i odpovídající kola. Ideální rozměr bych viděl jako 205/55/R16. Zatím tedy patnáctky v nějakém solidním designu. Předpokládám, že to vyhraje Ronal. Má jeden takový pětipaprskový model, který vypadá opticky větší než ve skutečnosti je a o to mi při výše uvedeném omezení jde nejvíce. Jinak díky za kladné hodnocení, vážím si toho.

WNC1988 24.08.2008  19:30

« Re: Re: Re: Tak už doma?

no já to chápu...a je fakt že zrovna Focus II je auto, na kterym ani 15" nevypadjaí nejmenší narozdíl od zrovna třeba Outů,která díky tý obrovský mase plechu-C-sloupky,blatník a prostě tenhle KUS- vypadá k světu až s 17"...ačkoliv ted jsou na tátovo 16" Vega a ty díky tomu že maj krytky šroubů,vypadají o něco větší takže to jakž takž jde...!Každopádně jsem zvědav jaký budou na autě ty tvoje :-) A jestli můžu doporučit ideální servr- elektrony.cz! Super výběr a skvěle si je tam prohlídneš

Konwi 25.08.2008  20:41

« Re: Re: Re: Re: Tak už doma?

Hm.To je pravda. Focus je proti oktávce kompaktnější. Nevypadá, že by patřil do stejné třídy, ale rozměrově ani tak nezaostává (jsou to skutečně řádově centimetry). Je to dané kocepcí vozu. Oktávka vypadá o hodně větší, i když je v podstatě větší jen o velmi málo. Kola už jsem objednal. zn. Ronal (viz foto) za 2800,-ks, snad budou do konce týdne. Rovnou jsem objednal i zimní pneu, ať už nad tím nemusím přemýšlet. Vzal jsem opět Kleber krisalp, jako jsem měl na Mondeu, jenom ve většim. Jsou to fakt skvělý gumy za perfektní cenu.

foto fusionman

fusionman 23.08.2008  21:28

fakus

zdravím . Recenze výborná, auto snad není nutné z mé strany vícekrát hodnotit - je skvělé . Jediné co , jsou ty fotky , ale o tom už sme mluvili . Je vidět , že se s autem rychle zžíváš a je dobře že si si řek to co zde citoval WNC . >:D Přeju hodně km bez komplikací a nebyl bych to já kdybych nepopřál i co nejméně předjetí od ostatních aut >:D

Konwi 24.08.2008  09:48

« Re: fakus

Děkuji bratře. Pravdou je, že s Fakusem mě to zase chytá. Ty mě rozumíš. Zase už začínám zlobit a škádlit cizí autíška. Hlavně Fobie a Voktáfky, ty mě uplně berou. Furt je pokouším a jen co je chvilku rovná silnice, už je předjíždím. :-)

WNC1988 24.08.2008  19:32

« Re: Re: fakus

Voktávky s turbochrochtákem voe na hlínách a v metle >:D

Konwi 25.08.2008  20:44

« Woktáfka woe f metle a tédéíčku stříbrná s klymou a wokýnka f eletrice

Ty si dělěj srandu! :-) Za chvíli s tim budeš jezdit!

WNC1988 25.08.2008  23:14

« Re: Woktáfka woe f metle a tédéíčku stříbrná s klymou a wokýnka f eletrice

hh to jo no >:D Ale mě prostě tenhle HLOD dostává a to strašně >:D Akorát já jí nebudu mít f tédéíčku a nebude to kombajn... :-)

Konwi 26.08.2008  19:15

« Re: Re: Woktáfka woe f metle a tédéíčku stříbrná s klymou a wokýnka f eletrice

A co to bude vlastně za motor?

WNC1988 27.08.2008  11:50

« Re: Re: Re: Woktáfka woe f metle a tédéíčku stříbrná s klymou a wokýnka f eletrice

to samý co ty 1.6 benzín 74kw..žádná raketa to neni no-resp. je,když jí pekelně zatopíš a tomu odpovídá následná spotřeba no...takže to je spíš na klidný ježdění...zase je fakt, že se s tim dá jezdit za dlouhodobej průměr 6,4-6.8/100-což je slušný na auto těhle rozměrů řek bych

Konwi 27.08.2008  15:19

« Re: Re: Re: Re: Woktáfka woe f metle a tédéíčku stříbrná s klymou a wokýnka f eletrice

No tak rozhodně pořád lepší než ten základní Superb s 1.4 FSI. Dovedeš si to představit někam přijet se superbem, což je auto jako bejk, a někdo: "Ty jo, pěkná kára, co v tom máš za motor?" "Ále jednačtyřku...." >:D >:D >:D To je jako Pontiac Firebird 1.8 TDCi >:D

WNC1988 27.08.2008  15:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Woktáfka woe f metle a tédéíčku stříbrná s klymou a wokýnka f eletrice

No to jako pozor-ono to zní a vypadá děsně 1.4 do superbu-to jo-to je přesně jak řikáš,ale jel jsem s ní a jako musím říct kam se na tohle hrabe třeba 1.9tdi 77kw se zátahem a vůbec s tim jak si s tim autem poradí...fakt jsem čuměl!Ono to turbo a kompresor dělá svoje...a je to sice 1.4,ale 92kW je velice slušný.Jede to fakt pěkně,ale zní strašně >:D

Konwi 30.08.2008  12:21

« děs a běs

Kdyby tenhle motor, tedy tu 1.4 s turbem a kompresorem dali do Fabie a udělali takovou levnější eresku, určitě by to vůbec nebyl špatný marketingový krok.

Konwi 30.08.2008  12:22

« Kola

Btw - viděls moje nový kola? Co na ně říkáš?

WNC1988 30.08.2008  13:48

« Re: Kola

No ja jsem osobně zvědavej jak to vůbec s RSou bude...ale hodně dobrá by tam ta 1.4TFSI byla v plnej kráse-jako u audi-170k :-) To by byla pěkná střela...teda motorově-museli by dost pozměnit desing Fábky aby vypadala k světu a k tomu co by s tim motorem svedla.

A kola-parádní-vypadaj fakt dobře :-) Málo platný kola prostě dělaj auto no!A je to jak jsem řikal-sou to 15" a vypadaj uplně v klidu velikostně :yes:

Konwi 31.08.2008  11:02

« Re: Re: Kola

Máš naprostou pravdu s tou Fábií. Ta první byla sice takovej vozejk na nářadí (mám na Fabie strašný názor - pokud urážím, tak se omlouvám), ale vypadala daleko lépe než ten hybrid, co je teď. Potřebovala by alespoň deset čísel do šířky, aby nevypadala, jako by jí zboku nabouraly dva kamiony. Těším se, až tu budeš mít tu oktávku a budeme moct srovnávat dojmy, auta jsou přece jen ve stejné kategorii, tak by to mohlo být zajímavé.

WNC1988 31.08.2008  16:56

« Re: Re: Re: Kola

jj přesně tak-potřebovala by hodně do šířky a taky tak nějak...,,nakoupnout,oživit" je to hrozně tak nějak uťáplý auto,jestli mi rozumíš.Ale kdyby jí přidali těch 10 čísel na šířku a tak nějak jí..no řekněme zdrsnili, viz třeba R-line paket od VW..tak by to šlo...tím spíš s tim 170k TSI :-) No a s Outů už jezdim pomalu víc než s mondeem takže sbírám poznatky na recenzi,aby se líbila. Srovnání bude určitě zajímavý a už se těšim na debaty :yes: :-)Zatim pozdravuj Focusíka

foto janos

janoš 16.09.2008  00:11

« Re: Kola

Zdar..kola pěkný,ale když už tak o palec větší ;-). jasně asi si měl pneu na ně, ale vše jde prodat. Jinak tahle všemi chválená barva autíka je fakt parádní!!

"-- skrytý --" 26.08.2008  09:20

5000 rpm

Když je motor zahřátý na provozní teplotu, tak je to díky moderním olejům už jenom číslo na stupnici... Můžeš mít pocit, že ho trápíš, ale ten motor může běžet naplno pořád, neboť tak byl vyvinut (nejsme přece v Americe, že? ;-) ). Jediné, na čem se to negativně podepíše, je spotřeba...

Jestli jsi někdy četl Autobild, kdy jednou za čas po 100 000 redakčně-testovacích kilometrech auto domrtě rozeberou a na motoru nenajdou žádné měřitelné opotřebení... :-)

Konwi 26.08.2008  19:09

« Re: 5000 rpm

Autobild nečtu, spíše jeho sesterský AutoTip, ty testy znám. Zvyk je holt železná košile. Dříve jsem jezdil hodně v naftových autech (když rodiče půjčili), pak jsem měl samé benzíny, co nebyly do otáček, OHV motor u Fiesty - vysokými otáčkami se mu hodně ubližovalo, jednaosma u Mondea - nebylo proč ho točit, utáhl všechno vklidu do 3500rpm. Tohle je pro mě opravdu nezvyk - řadit cca o 1000 výš a na dálnici se pohybovat od 3800-5000. Každopádně díky za příspěvek a za názor. :-)

WNC1988 31.08.2008  17:00

Bouračka

Jo a 28.8. jsem se vracel z Varů a přímo za mnou,tak cca 30m vylítla stříbrná O I do lesa.Koplo ho to tak 2m do vejšky a letěl do lesa,takže sem to okamžitě otočil a spolu s dalšíma lidma je šel tahat ven a zajistit to auto.Naštěstí byli jen pomlácený nic extra vážnýho...každopádně mohli dopadnout hůř-na to jak a kam letěl a jak vypadalo auto.

Konwi 31.08.2008  18:04

« Re: Bouračka

Cestu z Varů do Plzně znám, tam je to vůbec celý nějaký blbý, hrozný jsou před/za Bečovem ty lesní klikaté úseky. Teď si vem, kdyby jel nějakým malým prdítkem, třeba dvěstěpětkou/šestkou/sedmičkou.....

WNC1988 01.09.2008  18:23

« Re: Re: Bouračka

No to sem si říkal taky-na to jak byly zničený deformační zony,tak kabina byla naprosot neporušená a dveře šli otevřít celkem bez problémů.A to to byla Oktávka ještě před faceliftem ta cca 98 r.v. A jesště štěstí bylo že s nima nejela dcera s dítětem,prej měla - měli tam dět.sedačku. No jak řikam-dokud jsou to jen plechy tak je to jedno

"-- skrytý --" 20.09.2008  18:43

Výměna

Tak jsem zase po docela dlouhý době zavítal na MA a co to vidím? samá změna.Konwi vyměnil svoje vymazlený Mondeo za Fofíka.Jsem rád, že jsi zůstal věrný značce, a že jsi rozšířil řady nás spokojených majitelů Focusů.Navíc ta barva je super.Věřím, že ti Focus přináší a ještě přinese spoustu krásných zážitků na dálnicích i okreskách.Recenzi jsem si s chutí přečetl a fotky pečlivě prohlédl.A dávám, samozřejmě, plný počet bodů.Ať se tobě i Fofíkovi daří :-)

Konwi 26.09.2008  21:22

« Re: Výměna

Sice se spožděním, ale přesto děkuji za velice milý příspěvek. Stesku po mondeu jsem se stále ještě nezbavil. Bylo to skvělé auto a nikdy na něj nedám dopustit. Věrnost ke značce je u mě značná, je to můj třetí modrý ovál a dobudoucna bych si nepřál, aby tomu bylo jinak. Ještě jednou díky. A někdy zase zavítej, budu mít více času, takže se to tady začne hemžit novými foty. :-)

"-- skrytý --" 09.10.2008  08:59

pěkný

Dík zapříspěvek v mé diskusi, Tvůj Focus je moc pěkný-vůbec nevypadá na bazar, ta kola jsou taky fakt pěkná. :yes:

Konwi 09.10.2008  12:41

« Re: pěkný

No, nevypadá - protože měl najeto 15 300 km a je to březen 2007...... Díky tomu jsem na něm mohl ušetřit až 150tis (z neakční ceny). Mám k tomu záruku do 60000tis, asistenci na rok atd... zkrátka jako nové, ale vlastně ojeté a levné - myslím, že už budu auta kupovat jen takto. :-)

"-- skrytý --" 12.10.2008  22:24

focusík

Pěkné auto a je vidět že se staráš s péčí, pracuju při škole v jenom nejmenovaném autosalonu Ford a setkávám se tam sním stále a s jen slovy chváli většinou, jen ty výplně dveří by mohli být doplněny látkou, takhle mi to příde studené

Konwi 13.10.2008  07:20

« Re: focusík

Naprosto souhlasím - studené a laciné. Vyšší výbavy mají tuším látku. Je to pro mne nová zkušenost, protože obě moje předchozí auta Fiesta (94) a Mondeo (96) měla látkové čalounění dveřních výplní. Díky za pěkné hodnocení.

foto Kajuska

Kajuška 13.10.2008  16:39

Ahoj, už jenom pro tu barvu aua jsem ti musela dát plný počet... Jinak to nešlo ;-)

foto Vaflicka

Vaflička 04.01.2009  19:37

Pěknýýý Focus z Příbrami...!!

Ahoj Konwi, tak máš opravdu krásně napsanou recenzi a auto nádherné taky, fotky super. S tou barvou auta jsi udělal dobře, asi bych šel do stejný... Já na Focus slyším i čtu jenom a jenom samou chválu, nemůžu si pomoct.. Jo hele, pár míst z tvých fotek přesně znám, např. u Hypernovy a s Příbramí v pozadí tam jsem něklikrát byl.... A video tvoje jsem naprosto přesně poznal, kde to je, tam to zrovna znám, jak svoje boty.... >:D :yes: :yes:

Konwi 04.01.2009  22:21

« Re: Pěknýýý Focus z Příbrami...!!

Tak až pojedeš někdy kolem, ozvi se, můžem pokecat pokoukat na káry. ;-)

foto Mr-Grinyi

Mr. Grínyi 06.01.2009  19:39

Jo!

Skvělé! V současné době by byl benzínový Focus první volba i u mě. Komplexně nejvyváženější, o ničem lepším nevím. Přesto si nejsem jist, jestli bych přece jenom důsledně nepřekontroloval své možnosti a neuvrtal to do Mondea ;-)

Práce recenzistova je příkladná. Perfekt! :yes:

Konwi 07.01.2009  19:21

« Re: Jo!

Mno, to Mondeo mi taky pořád vrtá hlavou. Přesednout z Mondea, byť staršího, do Focusu je opravdu jako z obýváku do předsíně. Pochopitelně bych tehdá kupoval rok 05-07, tzn. ten hranatě ostrý typ, který se mi příliš nelíbí (máme ho v rodině). Moje předchozí 96´bylo bez okolků krásné, ale jeho nástupce tak elegantní nebyl. Už si počkám na to nové, až bude trochu dostupnější. Také mě dost láká Kuga, akorát o ní nic nevím. Díky za příznivé hodnocení. ;-)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 07.01.2009  19:24

« Re: Re: Jo!

O Fordu Kuga ti Konwi podám info rád, mám s ní zkušenosti :-)

Konwi 08.01.2009  07:11

« Kuga

To bych byl rád. Je to dost zajímavé auto (škoda jen malé nabídky motorů).

foto Thomasino

Thomasino 16.02.2009  00:24

super auto

Musím také pochválit super auto s nejlepším podvozkem! Podvozek znám velmi důvěrně :-)

Nicco 20.02.2009  21:10

Teplota motora

Chcem sa opytat na teplotu motoru teraz v zime. Ako rychlo sa ti ohereje.
    Ja nastartujem uplne studeny a po 4-5 minutach sa zacne ruzizcka dvyhat a za nejakych 30-60 sekund je nieco malo pred 90, kde uz ostane, takze sa drzi na nejakych 80C.
    Mas to aj ty tak? Auto ma 18.000, nedavno kupene, tak neviem, ci nebude nieco s termostatom. Auta co som soferoval, sa takto nespravali.

Konwi 23.02.2009  09:41

« Re: Teplota motora

Zdravím. Pochopitelně záleží, zda bylo auto přes noc v garáži nebo venku, ale obecně platí, že po určité době (závislé na venkovní teplotě nikdy ne však déle než 8-10 minut) poskočí ručička na 60 a po 30 vteřinách se přiblíží devadesátce (cca dva až tři milimetry před) takto zůstává bez ohledu na způsob jízdy. Ani v létě devadesátku nepřekročí - "sahara" se mi nikdy nespustila. Auto chladí dobře. Závěrem - to, co se Ti děje, není závada. Je to normální projev. Staré mondeo se hřálo pořád - jezdil jsem jak s turbínou, chodci na přechodu se báli, že je vyluxuju >:D

Nicco 23.02.2009  11:02

« Re: Re: Teplota motora

Tak to si ma upokojil - mozem kludne spavat. Mam este rok zaruku na skryte vady, tak snad to bude ok.
        Tiez som sa bal spotreby v meste, ale potom som zresetoval PC a v sobotu bez trafficu, pokojnou jazdou na max 2200 otacok som sa dostal na 6.6L/100 s benzinom 1.6. V pracovny den som uz to velmi nesetril (semafory, zima, kurenie), tak to bolo 7.6 v meste.
        Dost dlho som vahal na naftou 1.6. Ten zatah je nadherny na dialnici a spotreba ma hriala na srdci, ale bol o 30.000 drahsi a bal som sa poruch.

Konwi 23.02.2009  14:47

« Re: Re: Re: Teplota motora

Nafťáka jsem měl taky v zorném poli, dokonce byl trochu levnější (měl najeto cca 50tis), byl to stříbrný kombík. Spousta lidí mi ale tvrdila, že je ten motor slabý, že netáhne. Známý ho má v C-maxu a pořád vzpomíná ne svůj původní Peugeot 306, který měl 1.9 TD s totožným výkonem. Pežot byl prý proti Fordu úplný silák a závodník. Zkrátka, když naftu tak aspoň 1.8. TDCi jsou dobré motory, když člověk pomine prapodivný zvuk při volnoběhu a určité složité vymyšlenosti (samonapínací klínový řemen apod.) Co máš za typ auta, taky Focus? Jakou výbavu?

Nicco 23.02.2009  15:47

« Re: Re: Re: Re: Teplota motora

Ja mam FoFoII Hatch Trend. Ziadna extra vybava, normalny trend zaklad - radio 6000, klima, central, PC.
            Naftaka som nikdy nemal, takze mozno je 1,6tdci slaby motor oproti napriklad 1.8tdci (neskusal som), ale oproti 1,6i je lepsi v tahu - teda v zrychleni z 50 na 100 napriklad. Samozrejme z 0 na 100 je naftak pomalsi. To je dane jeho nizsim vykonom v kW, ale vyssim krutakom (torque) v Nm. Mne sa pacilo, ze na dialnici pri 130 tdci tdci 2500, kdezto bezinak 4000.

V nafte som sa rozhodoval medzi 1.6hdi/tdci alebo 1.8povodny ford, ale prepracovany.
            Ten 1.8 je tazsi skoro o 100kg, lebo je cely liatinovy (aj hlava valcov asi), co sposobuje ze sa dlho zohrieva v zime, ale aj dlho chladne. Zo vsetkych poruch som na neho nasiel ina dvojhmotovy zotrvacnik (s nim uz aj starter sa asi meni)
            1.6tdci je modernejsi, ma iba liatinovu monovlozku, inak je hlinikovy, teda lahsi a zohrieva sa tak to 10 min by som povedal. Ma ale viac poruch - ERG ventil, vahy, zotrvacnik, zadrete turbo. Samozrejme, ma aj vykonnejsiu verziu s krytom na motore, ale ta bez filtra pevnych casti nesplni Euro4 a filter treba menit asi po 120.000 (ze vraj 14.000 az 25.000czk) a dolievat po 60.000km asi.

Este jeden rozdiel oproti i a thci. Tdci ma spodny kryt motora, teda asi si pojdem kupit sprej proti hlodavcom, lebo na Fieste im strasne chutili kable od lambda sondy.

Co mna ale prekvapilo, je minimalny rozdiel v spotrebe vo Fieste 1.25 a Focuse 1.6 (skusal som iba mesto zatial).
            Je to nejakych 0,5L v prospech Fiesty na 100km.
            Focuse je este k tomu o asi 200kg tazsi a vacsi. Z toho som mal hlavne strach, kedze vacsinou jazdim v meste.

Konwi 24.02.2009  10:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Teplota motora

Ten rozdíl ve spotřebě je dán tím, že 1.25 je malý motor a ten se musí točit, pak logicky letí vzůru i spotřeba. Já měl fiestu 1.3 8V OHV 44KW (historie) a ta po městě brala klidně 9L na sto. Mimo město jsem jel i za 5.5L. Abych byl upřímný, tak mě motor ve Focusu moc nevyhovuje. Nemám rád tyhle "brusy" co letí v otáčkách. Nejlepší benzínový motor mělo moje Mondeo. Zetec 1.8 16V DOHC 85KW. Kontinuální zátah od 1400ot až do 6000. Řadit za 3000ot? Proč? Utáhlo to jakoukoliv rychlost náklad nenáklad. Při 130km/h točilo 3150ot a při 200km/h 5000ot - dynamika v tomto pásmu značná. O maximálce 225 Km/h si může Focus nechat jen zdát. Pomalu, ale jistě začínám zvažovat, čím Focuse nahradím (horizont roku, roku a půl). Chybí mi pohodlí a klidná rozvaha Mondea.

Nicco 24.02.2009  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teplota motora

Ako sa hovori, ze objem nicim nenahradis.
                Ale aj tak by ma zaujimalo porovnanie vvti od Toyoty alebo Kie, kde z 1.4 dokazu dostat cez 80kW.

Mondeo je samozrejme ina liga. Keby sme mali mesta velke ako v US a tiez taku cenu benzinu, bral by som Mondeo 2.5 bezin.

Zatial mi 1.6 staci. Tych par dialnic za rok este prezijem a budem mat iny pohlad.

Ja som este uvazoval nad Grande puntom 1.4 TJet - maloobjemovy turbomotor zo 120 konmi a 6 rychlostami, novy, skladovy voz, za cenu 1-rocneho dieseloveho Focusa. Fiat ma velmi dobre motory dnes a tiez chysta v blizkej buducnosti zaujimave projekty.

Takze motor by sme mali. Teraz sa zacinam obzerat po 16' pneu a hlinikacoch a tiez by som chcel nejake zadne senzory a LED denne svetla.
                A nasiel som tu u niekoho na moje.auto, ze vymienal velku rezervu za dojazdovu z vrakoviska, cim usetril miesto v kufri. To nie je vobec zly napad a aby som bol uplny, tak este stresny nosic a FM modulator s usb konektorom do zapalovaca cigariet ;-)

Konwi 25.02.2009  06:58

« Doplňky

Z úspory prostředků jsem tehdy koupil 15" viz galerie. Jsou na nich původní gumy. Jestli si auto nechám až do doby, kdy budou sjeté, koupím pak rovnou 16" kola. Ideální rozměr na tohle auto je 205/55/R16 - to je ještě v mezích pohodlí, vzhledu a vhodnosti pro daný typ motoru. Střešní nosič je bomba věc, akorát provtní instalace je dost věda, lépe ponechat na značkovém servisu. Kufr je u FoFo jedním slovem ubohý. Možná nen od věci, jak říkáš, vyházet ten polystyren vzadu a dát tam dojezdové kolo. Hádám, že na výšku by to hodilo 5-8 cm, což je v přepočtu na objem docela dost. Ten FM modulátor je prý dobrá věc, když je kvalitní. Jinak, když se koupí šmejd, tak to prý hraje jako z plechové krabičky. Připojuji veškeré externí přehrávače pomocí AUX vstupu v přihrádce spolujezdce. Vzhledem ke kvalitě sériového rádia zde opravdu nedochází k výraznému zhoršení kvality zvuku. Ten vstup to původně nemělo. Nechal jsem si ho ve Fordu domontovat a stálo to 1500,-. Mám teď v merku jedno Mondeo 2.0 TDCi 2006 výroba. Hodně pěkné a při výměně za FoFo bych doplácel nanejvýš 10tis. Nevím nevím. Zase je starší a má najeto asi 70tis km. :-) To jsou ale starosti, co.

Nicco 25.02.2009  11:55

« Re: Doplňky

Ak ti nevadia vonkajsie rozmey Mondea a tento motor ti uz nestaci, tak by som bral Mondeo. 70tisic, nie je az tak vela a je tam minimalny doplatok. Len dufam, ze tych 70 tisic je pravda. Ale samozrejme, do Focusu si uz investoval napriklad tie kolesa a AUX. Ono vseobecne sa 2-rocne auta tocia okolo 250-300.000, v tejto kategorii. Za maly priplatok poskocis o jednu triedu. Cim drahsie a vacsie auto, tym vacsi cenovy prepad oproti novemu.

Nicco 28.02.2009  23:26

Michelin Energy Saver

Ako si spokojny s tymi pneu? Myslis, ze nejake palivo usetria? Pocul som, ze nieco ano, ale ze su nestabilne na mokru.
    Otazka je, ci ich mam kupit, ked su o nejakych 800-1000 drahsie, ako najlacnejsie Matador/Barum. Tolko paliva zase ani neusetria.
    Inak disky by som bral asi tieto: [odkaz]%20FLAIR%201.… />Su za 21850 czk.

Konwi 01.03.2009  20:16

« Re: Michelin Energy Saver

Dal jsi mi brouka do hlavy s těmi gumami. Šel jsem se na ně do garáže podívat a není na nich napsáno, že by byly SAVER, jsou Michelin Energy. Na mokru s nimi není problém. STotřicet v pořádném lijáku jsem jel a nikam jsem neulít. Pravda je, že gumy této značky vynikají životností. Na nějaké spotřebu šetřící gumy bych se vykašlal a s ohledem na cenu zvažoval nákup jiných s lepším dezénem. Nejlepší gumy, které jsem kdy na autě měl byly Zn. Nokian o rozměru 205/55/R15 se šípovým vzorkem. Drželo to težké Mondeo i při dvoustovce jako přibité. Jinak nevýhoda těchto gum a všeobecně všech se šípem, že prostě hučí. Kolikrát se mi zdálo, že odešlo ložisko. Dobrou zkušenost mám s gumami Kléber, Matador/Barum (zřejmě Bravuris?) nebrat, v diskuzích jsem se dočetl, že mizí před očima. Liťáky moc pěkné a rozměr rozumný. Pozor na údaj ET, ten má být u Focusu 52,5. Zjednodušeně řečeno se jedná o údaj, kolik kola koukají ven z podběhů. Čím menší číslo, tím více čumí ven. Pokud je budeš objednávat, chtělo by to tam napsat do poznámky. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem málem objednal kola s ET 38,5 a volali mi z prodejny, že jsem blázen, když to chci dát na Focus. Asi jsem Ti s výběrem gum moc neporadil, ale věř, že jsem dělal, co šlo >:D

Nicco 01.03.2009  22:20

« Re: Re: Michelin Energy Saver

Tie pneu Energy maju asi specialnu verziu Saver.
        Michelin tvrdi, ze usetria 0.2L/100:
        Vela to nie je. Skor by som povedal, ze je to zanedbatelne, takze asi kupim nieco "normalne"

ET je zaujimave, zalezi ale na velkosti R, aspon podla Technicaku.
        R15 maju ET 52.5 (to mam aj na sucasnych plechacoch), R16 50.0 alebo 47.5.

Konwi 07.03.2009  07:31

« Re: Re: Re: Michelin Energy Saver

To je divné, koukl jsem do TP a u všech rozměrů kol (15"-18") mám ET 52.5. Myslím, že 50.0 nehraje roli. U jiného rozměru bych se radši poradil u Forda.

"-- skrytý --" 05.04.2009  11:41

« Re: Michelin Energy Saver

Jen jednu radu. Budeš-li kupovat disky, které nejsou v TP, podívej se do konfigurátoru na internetu, jestli jsou pro Tvůj Focus. Od prodejce požaduj typový list k diskům, který budeš potřebovat pro zápis do TP. Pokud jde o ET, dával jsem do C-maxe v pátek Dezent F R16 ET43. Sedí pěkně, po velikonocích si to nechám zapsat do TP.

Konwi 05.04.2009  15:54

« Re: Re: Michelin Energy Saver

Velice vtipně mám v techničáku vepsané všechny rozměry ráfků od R15 do R18 ;-)

Nicco 05.04.2009  20:08

« Re: Re: Michelin Energy Saver

Nakoniec som isiel co mozno k najnizsej cene pri este "rozumnom" dizajne. V piatok som objednal Ronal R46. rozměr: 7,0 x R16 cena: 1750 Kč
        Maju dokonca ten typovy list pre Focus, aj ked ja mam v TP zapisane od 15 do 17, len to ET je ine - myslim ze 43, tak ako tvoje.
        Pneu som kupil tohtorocnu novinku Matador MP44 za 1400czk, len si musim pockat, kym ich vyrobia v mojom rozmere ;-(
        Dufam, ze k tym diskom budu pribalene aj matice.

foto MichalSN

MichalSN 05.04.2009  11:51

rating

mam rad ked niekomu dam hodnotenie a stupne mu rating ... >:D v tomto pripade 9.94 na 9.95 >:D :yes: :yes:

Konwi 05.04.2009  15:52

« Re: rating

Díky, díky. Dlouho jsem měl 9.95, dokud mi jeden "uživatel" schválně nesrazil za fotky a za recenzi (přece nebude obyčejný Focus takhle vysoko.....argumentoval). Ještě jednou díky za hodnocení.

Brandon Walsh 05.04.2009  15:57

« Re: Re: rating

tak to uz co bolo za cloveka >:D >:D

Konwi 05.04.2009  16:19

« Re: Re: Re: rating

Hm. Právě jsem zase spadl na 94. Tamto byl nějaký mameluk, psal jsem mu SZ a byl akorát arogantní. Zas tak moc mi o ty body nejde. Auto se líbit nemusí, ale fotky a recenze se mají hodnotit objektivně.

Chobot 05.04.2009  16:36

« Re: Re: Re: Re: rating

Hups, sorry. Sr.. na body, tady by se z toho člověk musel zbláznit.

Konwi 05.04.2009  18:28

« Re: Re: Re: Re: Re: rating

Tak tak. Je to o "sdílení", není to challenge.

Brandon Walsh 05.04.2009  18:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: rating

vzdy sa najde niekto kto ma jednu fotku dva riadky recenzie a teba vyjednickuje >:D

Konwi 05.04.2009  18:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rating

Předpokládám, že je to účel existence takových recenzí. Vůbec není těžké vzít mobil, nafotit cizí auto na ulici a pak tu dělat p*ču. Už tu existuju hodně dlouho (Ff je moje třetí auto tady) a takových dementů jsem potkal dost a dost. Btw bezva fotka v profilu. To jsi Ty?

Brandon Walsh 05.04.2009  18:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rating

to male dieta ? >:D nie nie zial v takychto pozach ma mama nefotila ale tak sa tvarim ked pozeram recenzie uzivatelov vyssie opisovanych >:D

WNC1988 29.04.2009  19:26

Outů vs. Fakus

:-) Tak je to tady kamaráde-už jsem se odhodlal něco sesmolit a přidat na MACZ :-) Takže zavítej,přečti,zkoukni...však ty víš :yes: Jsem zvědav jak nám to VS. vyjde :-)

Konwi 01.05.2009  07:22

« VS

Sám jsem zvědav. Prvotní dojem je takový, že Octavia působí reprezentativněji, Focus proti tomu zase dynamicky. Zajímal by mě motor a podvozek. Sice máme oba jednašestky se stejným výkonem, ale asi mají jinou charakteristiku. Focus má podvozek nejspíš z motokáry, protože v zatáčkách sedí jako přilepený. Kam se pošlu, odtamtud vyjedu. Na prázdné dálnici jsem (v plném obsazení) simuloval "myšky" trhnutí volantem. Při 140Km/h. Sice malinko náklon, ale na milimetr přesně držel stopu.

WNC1988 01.05.2009  19:30

« Re: VS

jj to mě by taky zajímalo-tak jak říkám,někdě se sjedem a porovnáme :yes: :-) Mimochodem fólie jsou parádní-moc mu sluší! :yes: Taky se v brzký době chystam je na auto instalovat.To jak máš na 5.dveřích tu nejtmavší variantu-to je vážně takhle pěkně tmavá zvenku a zevnitř je ven takhle bez problémů vidět? :-) To by bylo super-já chci taky pokud možno co nejtmavší,ale bojim se,aby to podstatně nezhoršilo výhled ven z auta(kvůli bezpečnosti samo). A jak po tmě?Nemá nějak extra vliv?JAKo že bys třeba špatně vidět auta za sebou apod. o proti standartním sklům?

Konwi 02.05.2009  19:05

« Re: Re: VS

No maximální zatmavení to není. Je tam 20%. Maximální se dělá 5%, což je přes den pohoda - vidíš krásně a všechno, ale za šera/deště/tmy to stojí za nic. Jak říkám, není s dvacítkou problém, možná při couvání do temné garáže, ale to je o zvyk. Je to takový celý zvláštní - z nějakého pohledu dovnitř vidět je a z jiného úhlu nebo při jiném světle to vypadá úplně černé. Dělal jsem to hlavně kvůli soukromí lidí vzadu (rozumíš, co se tam asi někdy odehraje...) taky kvůli dežům, aby je nelákalo něco uvnitř. Jo, přece jsem si vzpoměl, kdy je opravdu špatný výhled vzad. Když jedu a slunce jde z bokopředu, svítí mi do polarizovaných slunečních brýlí a já se podívám do zpětného zrcátka - pak mám za sebou prakticky neprůhlednou desku - z fyzikálního hlediska nechápu. Jenomže, co nechápu, to je mi principielně jedno.... Viděl jsem pár zatmavených Octávek a sluší jim to dost - zdvihá je to vzhledově trochu vejš. Jinak na předek folie nedoporučuju, pokud jezdíš do ciziny. Pokud jezdíš jen tady, tak si dej klidně 20% i na přední-boční.

WNC1988 03.05.2009  13:06

« Re: Re: Re: VS

no super díky moc za info-já jsem si to tak nějak myslel,že menší problem bude akorat právě třeba s tou garaží apod. Jinak asi bych tam dal ty 20% jako máš ty-uplně nepruhlednou černou nechci-a už vůbec ne ty reflexní. Taky to chci hlavně kvůli sourkomí..a s tím zdviháním vzhledu máš pravdu-myslim,že každýmu autu hodně pomužou ke zlepšení :-) A do ciziny nejezdim prakticky vubec, takže dám i předky. A ty myslíš, že by to v cizině třeba bylo na pokutu jo ty předky? Ikdyž jsou homologovaný?

Konwi 03.05.2009  17:06

« Re: Re: Re: Re: VS

Jedna věc je atest. To znamená, že folie je schválená k instalaci na vozidlo. Druhá věc jsou lokální předpisy o možnosti instalace fólií. U nás to snad taky není povolené, ale policajt si buď nevšimne nebo ho ukecáš. Na STK má snad každý čech (včetně mě) "nějakého známého" takže to projde taky všem. Horší jsou němci a rakušáci. Už hodně lidí mi řeklo, že hlavně na dálnicích sledují dalekohledem a jakmile nevidí dovnitř, tak hned halt a buď pokuta jako tele nebo návrat zpět do ČR nebo to namístě odstranit. Jsou prej na to přímo vysazený. Jelikož plánuju s Focusem jezdit často ven, dal jsem jenom zadní. Ono to celkově kabinu ztemní, takže pak to vypadá, že jsou tmavší skla i v předu. Jinak okna jsem nechal dělat v berouně, je to hned u sjezdu z D5 - ten zadek mě stál 3tis.

WNC1988 03.05.2009  23:06

« Re: Re: Re: Re: Re: VS

Tak to je síla docela s tim Rakouskem a Reichem...ž vidim jak někdo sundavá folie na dalnici >:D To je celkem na pytel,ale tak já do zahraničí fakt prakticky nejedu..a když tak s tatovo passatem(ten to má z výroby). Jo a na stránky tý firmy už jsem koukal-moc fajn ceny-ma tam komlet zatmavení OII za 4500, takže vážbě přemejšlim-jedna firma je i tady v plzni tak se zejtra jedu optat tady.

WNC1988 07.05.2009  14:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: VS

Tak už jsem objednanej na folie-10.6. tam jedu. :-) A nakonec jsem se rozhodnul dát na zadek a zadní boky 20% a na přední boky 50%,protože mě tak nějak odradil stejně jako ty-ta cizina a taky že by mohli mít kecy na TK...no a jak jsem o tom tak přemejšlel,tak si říkaám,že to nebudu riskovat-je možný že někdy časem pojedu k moři třeba a prodražit si dovolenou bych fakt nechtěl...a s tou TK-při mim štěstí bych natrefil na nějakyho **** a on by mi to nedal. Takže proto jsem se rozhodnul takhle. Snad to na autě jako je OII nebude vypadat divně-jinej odstín vpředu a jinej vzadu.U tebe je to hezký,stejně jako to má kámoš na Golfu IV,nebo táta na novym Passatu Variant..ale snad to bude i na Oktavce fajn no...Neviděls už někdě takhle udělanou-jinej předek,jinej zadek???

Konwi 10.05.2009  09:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VS

Jak říkám - ten rozdíl nebude tak znát. zatmaví se zadek a uvnitř bude rázem tma, takže i ty přední budou vypadat jako zatmavený.

WNC1988 11.05.2009  13:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VS

Jj, taky si myslim.No,ale uvidíme až 10.6. :-) Jinak u mě máš odpověd na to zdobení auta na svatbu

WNC1988 11.06.2009  16:41

svatba

nazdar,tak jak dopadla ta svatba,jak se povedlo auto atd? :-) Dodáš fotky?

Konwi 13.06.2009  10:43

« Re: svatba

Ahoj. Hele, bylo to parádní, až na počasí. Taky jsem se den předem vrátil z Anglie, takže se auto zdobilo v šíleném kvaltu ráno v osm v průtrži mračen. Nakonec jen přední okna a na anténu fáborek, zbytek jsem vzdal. To nestojí ani za fotku. Největší sranda byla. že nevěsta jela na obřad v historickém vozidle, takže jsme trasu Příbram - Dobříš jeli rychlostí 45 Km/h. Navíc ten prehistorický křáp po prvních deseti metrech zdechnul a nešel nastartovat. Museli jsme to roztlačovat. To byl kabaret. Pět chlapů v obleku roztlačuje auto, co prská, střílí a čmoudí >:D Co, ty? Jak válčíš?

WNC1988 13.06.2009  17:52

« Re: Re: svatba

HAHAHA >:D No tak to muselo bejt k popukání >:D A co to bylo za veterána? No ja válčím docela obstojně,jen ty folie musejí počkat, kvuli dovolený na poslední chvíli s přítelkyní :-)

Konwi 14.06.2009  07:05

« Re: Re: Re: svatba

Prosimtě byl to starej Barkas, takový rádoby-zrestaurovaný náklaďáček, upravený na komerční účely. Když zadáš tuhle adresu [odkaz] tak to uvidíš. Má to klasický tříválec dvoutakt z Wartburga. Praskla tomu pojistka od zapalování a když dal na křižovatce málo plynu, tak to prostě zdechlo a nechtělo pak naskočit, pojistku nahradil nějakým drátem a už to pak jelo. Dodnes nemůžu pochopit, proč cpali nevěstu do tohohle, když měli možnost půjčit si nějaké lepší auto. No, ale jak se říká, proti gustu.... Jo, dovolená - taky jedeme. Těším se jako malej kluk, mám toho po tom roce dost. Jedeme ve čtyřech (teda vlastně v pěti, protože kámošovo žena je březí). Jedem do chorvatska na 14 dní, to se Fífák nadře. Bude mít plný kufr, plnou kabinu a na střeše ještě velký box. Jsem zvědavý, co to v kombinaci s klimatizací provede se spotřebou. Kam jedete vy?

Poustnik 14.06.2009  11:43

« Re: Re: Re: Re: svatba

Se tady se svatbama nějak roztrh pytel, ale já se taky ženil v červnu.... ;-)

Konwi 14.06.2009  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: svatba

Hm. Nejhezčí na tom bylo, že to nebyla moje svatba. Pořád se na to nějak necítím.... Sice jsme s přítelkyní vstoupili do devátého (!) roku vztahu, ale pořád, podle mě, není kam spěchat. Asi nejsem ještě dospělý. Až budu velký tak.......

WNC1988 22.06.2009  15:33

« Re: Re: Re: Re: svatba

no tak ten nakladáček pro nevěstu jsem teda taky moc nepochopil-když veterána,tak třeba takovou T603 :-) A to by dnes nebyl problem na svatbu sehnat si myslím.Prej kámošovo žena je BŘEZÍ >:D tak to si mě dostal! :yes: No s tim Fífákem vs. Croatia...to jsem taky zvědavej ty jo,ale věřim,že to zvládne se ctí ;-) Určitě se podělíš potom.Já jedu(spíš letím) s přítelkyní do Egypta-sehnali jsme na Last minute 4* hotel za 8900,- + polatky a je to s all inclusive...takže super řek bych-už se těšim jak malej :-)

Konwi 22.06.2009  18:49

« Re: Re: Re: Re: Re: svatba

Fífák to snad dá, zajímá mě hlavně spotřeba a výkon v Alpských serpentýnách. 8900 - To je pěkná cena. Přítelkyně by taky děsně chtěla někam letět a myslím, že by to vyšlo úplně stejně nebo lehce víc než Chorvatsko autem (loni 14 dní pro dva 38000,- se vším). Když já si nedovedu představit prázdniny bez tý cesty. Víš, takový to rozrušení a vstávání v jednu v noci. Takový to jak zařadíš jedničku a snažíš se rozhejbat ten přetíženej krám s vědomím, že máš před sebou stovky kilometrů. To mě na tom bere úplně nejvíc. Až si budu moct dovolit nákladnější dovolené, vždy pojedu v létě na dvě - jednu leteckou a jednu autem do Chorvatska. Užívej si i to těšení, protože to k tomu patří. :-!

PeT-a (RSKa) 08.08.2009  13:33

max rychlost

215 na stokoňovku super výkon !! Dobře zajeté auto, kvalitní pneu, německá dalnice...proč ne ;-) :yes:

Konwi 08.08.2009  13:51

Re: max rychlost

Díky. Sám jsem byl překvapený a musím říct, že i nadšený. Nemít s sebou GPS, tak si budu myslet, že mi jde špatně tachometr. Těch reálných 206 je na tohle auto v této motorizaci opravdu unikátní hodnota.

"-- skrytý --" 28.09.2009  09:13

zaujimava recenzia

Tak si to predstavujem - ziadne chvalospevy ale objektivny pohlad na auto. Je zrejme, ze ho pouzivas ako praktickeho pomocnika, co potvrdzuju aj fotky so zahradnickym materialom ci vianocnym stromcekom :-)

Nech sluzi.

Konwi 28.09.2009  10:04

« Re: zaujimava recenzia

Ano. Bez auta si neumím život představit. Jezdím denně. Z práce do práce, na nákupy, na návštěvy, na výlety. Vozím věci, lidi a zvířata (kočku). Auto mě musí dovézt jednou ročně k moři, dvakrát na hory a nespočetněkrát přes půl republiky na nějaké školení nebo výlet. Jezdit musím a baví mě to. Díky za chválu recenze, potěší to. :-!

foto Bekstorm

Bekstorm 06.07.2010  22:08

Zdravím věrného Forďáka

Dobrý ťot vůz, dobra toť recenze. ;-)

WNC1988 22.07.2010  14:56

zdravim Konwi

nevim jestli ti přišla ta SZ, ale jen sem chtěl napsat ,že už jsem opět v klubu modrýho oválu :-) A dokonce mám stejnýho koně jako ty :-) Focusík kombi 1.6 TDCI 109k,černá metalíza, 2008 r.v. 67tkm....zatím jsem maximálně spokojenej...časem vymyslím nějakou tu recenzi :-)